PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za obróbkę drewna i montaż tarasu oraz balustrad?



jk69
28-11-2007, 20:45
Zapytałam w Wymianie Doświadczeń - ale może tu będzie skuteczniej?

Dostałam wycenę robocizny dla 2 tarasów, która mnie nieco zmroziła
Robocizna obejmuje:
- przygotowanie drewna: czyli suszenie w suszarni, pocięcie na odpowiednie odcinki, obróbka powierzchni i krawędzi, 4 krotne pomalowanie (2 x baza 2 x warstwy wierzchnie)
- montaż

materiał (mam) - modrzew

do zrobienia jest:
- 25m2 taras prawie kwadrat, na betonowym murze oporowym (który już stoi) wraz z balustradą 10mb
- 25m2 - podłużna kładka "most" do ruchu pieszego + 22 mb balustrady + konstrukcja nośna z 2 słupów
- dodatkowe balustrady na balkonie na piętrze oraz kawałek jeszcze na parterze - 15mb

niewątpliwie robota wymaga doświadczenia ciesielsko/stolarslkiego i umiejętności myślenia

elelementy tarasu i mostu muszą być oczywiście zabezpieczone Sadolinem ze wszystkich stron, czyli jest sporo "malowania".

Jaka może być przybliżona cena przygotowania i zabezpieczenia takich elementów drewnianych?
Jaka cena ich montażu?


http://forum.muratordom.pl/jaki-koszt-m2-tarasu-z-drewna-krajowego,t118234.htm

janrenovate
01-12-2007, 21:19
100zł m2-robocizna

ANSEXXX
02-12-2007, 12:37
xxxx

janrenovate
02-12-2007, 17:11
Bez balustrady wystarczy

jk69
05-12-2007, 15:11
dzięki za odpowiedzi!
na chwilę odpadłam od netu (wcześniej już straciłam nadzieje , że ktoś ten watek podejmie), zagladam a tu niespodzianka...

bez balustrady 100. ok.
a z balustrada? bo jej jest sporo... Ile może taki metr balustrady prostej, klasycznej, bez ozdbób?

Np. mam takie wewnątrz domu - i za odcinki po za schodami (czyli sama balustrada) płaciłam 200 zł ale z materiałem (buk) to było! Czy można przyjąć, że 100 za materiały a 100 za balustrady (obróbka + monataż)?

może też 100 zł za balustrady robociznę?

Uprzejmnie proszę o jeszczę :lol: (informacji a nie stów ....)

janrenovate
05-12-2007, 15:36
za zwykła balustrade www.decks.com powinno styknąc stówę :)