PDA

Zobacz pełną wersję : Zagospodarowanie łazienki



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

magda_lew
18-11-2010, 07:13
Marfa bardzo ładna łazieneczka, jeden z moich typów kafli do mniejszej łazienki. Powiedz mi proszę co to za szafka i umywalka, bardzo mi się spodobała :) i pasowałaby do mojej wizji :)

WOW! w tym samym momencie też ktoś tak pomyślał :)

aniak25
18-11-2010, 07:38
No to czekamy na odpowiedź :)

PS: ponowie prośbę która już padła, jak cytujecie post ze zdjęciami to wywalcie te zdjęcia albo chociaż zostawcie tylko to na którym jest coś o co pytacie, dzięki

rmonia
18-11-2010, 08:54
RSP mi się Twoja łazienka podoba, większość z nas wybiera kolory neutralne, ty miałaś odwagę na zieleń i masz coś innego!
U mnie będą brązy , beze czyli ... Jak powiedziała mi koleżanka na ładnie ale prawie każdy tak ma.
Co do okna w łazience to fajna sprawa jeśli nie masz za oknem sąsiadów, którzy będą Was podglądać (ja miałam tylko delikatną firankę w starej łazience) teraz mam zamontowana roletę zew. bo postawili mi blok za oknem.

rmonia
18-11-2010, 08:59
Mam pytanko zastanawiam się nad kupnem baterii prysznicowej z deszczownicą czy bez . Jak sprawują Wam się deszczownice czy jesteście zadowoleni czy to zbytek

Margoth*
18-11-2010, 09:49
Ja mam baterię prysznicową z deszczownicą. Nigdy jej nie używałam, bo mam długie włosy i myję głowę pochylona nad wanną. Mój mąż natomiast używa deszczownicy codziennie i jest bardzo zadowolony z mania tego przyrządu. :D

magda_lew
18-11-2010, 09:51
No to czekamy na odpowiedź :)

PS: ponowie prośbę która już padła, jak cytujecie post ze zdjęciami to wywalcie te zdjęcia albo chociaż zostawcie tylko to na którym jest coś o co pytacie, dzięki

Aniak25 obiecuje poprawe :yes:

magda.o
18-11-2010, 13:11
a ja mam pytanie - GDZIE ROZMAWIAMY O PROJEKTACH ŁAZIENEK?:>;] bo nie znalazłam;)
duś - pewnie wiesz?;]

mr6319
18-11-2010, 13:18
Wątek łazienkowy nie został podzielony na gotowe łazienki i projekty (jest to zrobione w wątku kuchennym). Wynika więc, że tutaj rozmawiamy o projektach łazienek.

Marfa
18-11-2010, 13:40
No to czekamy na odpowiedź :)

PS: ponowie prośbę która już padła, jak cytujecie post ze zdjęciami to wywalcie te zdjęcia albo chociaż zostawcie tylko to na którym jest coś o co pytacie, dzięki

Dzięki wszystkim za dobre słowo i propozycje kolorów!!! w sumie wymieniłyście wszystkie o jakich myślałam, więc dalej mam dylemat :) ale nic to - trzeba będzie kombinować (może od tego wysiłku nie urodzę...) Jakoś póki co najbliższy mi fiolet (obok na klatce schodowej też jest), ale przemyślę inne..

@ aniak25, magda_lew @
Wyposażenie łazienki to wszystko Cersanit - szafki z kolekcji Sevilla + umywalka Omega do kompletu
Szafka pod umywalką: http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=prod&id=2152&dzial1=112&nr_dz_gl=2&lang=pl
Szafka wąska (na razie nie wisi): http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=prod&id=2162&dzial1=112&nr_dz_gl=2&lang=pl

Pozdrawiam
M

MarJel
18-11-2010, 13:46
a ja mam pytanie - GDZIE ROZMAWIAMY O PROJEKTACH ŁAZIENEK?:>;] bo nie znalazłam;)
duś - pewnie wiesz?;]

No właśnie też się kiedyś zastanawiałam czy taki wątek o projektach istnieje?:D

atika
18-11-2010, 14:33
Zakrzów a ja mam jeszcze pytanie - jakiej wielkości masz wannę ?? Bo wygląda na krótką. Wygodna jest ??
Ja do dziecięcej łazienki będe wstawiać nie za dużą wannę i zastanawiam się jaka dlugość jest jeszcze wygodna w użytkowaniu.

aha i szafki pod umywalki masz gotowe czy robione na zamówienie??

emjot27
18-11-2010, 14:36
No właśnie też się kiedyś zastanawiałam czy taki wątek o projektach istnieje?:D

Proponuje więc aby go utworzyć ;) Kto się odważy? :P

atika
18-11-2010, 14:37
Proponuje więc aby go utworzyć ;) Kto się odważy? :P

Popieram.

Niedługo też będę tworzyć łazienki i zamęczać pytaniami ;)

Anulek2005
18-11-2010, 14:49
Proponuje więc aby go utworzyć ;) Kto się odważy? :P

Ja się odważyłam!!!!

Zapraszam : PROJEKT ŁAZIENKI - WIZUALIZACJE (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje&p=4397771#post4397771)

Zakrzów
19-11-2010, 08:01
Zakrzów a ja mam jeszcze pytanie - jakiej wielkości masz wannę ?? Bo wygląda na krótką. Wygodna jest ??
Ja do dziecięcej łazienki będe wstawiać nie za dużą wannę i zastanawiam się jaka dlugość jest jeszcze wygodna w użytkowaniu.

aha i szafki pod umywalki masz gotowe czy robione na zamówienie??

Wannę mam krótką, 160cm. My nie korzystamy z wanny, tylko dla dzieci jest wstawiona. W sumie mogła być większa o 10-15cm, bo miejsca było wystarczająco dużo, ale dzieci nie narzekają:)

Szafki pod umywalki mam robione na zamówienie.

atika
19-11-2010, 09:39
Zakrzów - dziękuję

aniak25
19-11-2010, 13:20
Marfa wielkie dzięki :), chodzę po sklepach i oglądam te szafki ale nie widzę tego w mojej łazience dopóki nie zobaczę u kogoś na zdjęciach, ciężko mi jakoś to sobie wyobrazić a teraz już wiem dzięki tobie :)

Anulek2005 super pomysł, ja popieram i będę tam zaglądać, szkoda tylko, że nie umiem zrobić takich wizualek jak niektórzy tutaj. ułatwiłoby mi to sprawę bo na architektów nie mam kasy :( i jak już pisałam wyżej niby wiem co chce ale nie potrafie sobie rozplanować gdzie jakie kafelki, gdzie dekor czy mozaika i jak to do kupy będzie wyglądało.

Marfa
19-11-2010, 19:53
Marfa wielkie dzięki :), chodzę po sklepach i oglądam te szafki ale nie widzę tego w mojej łazience dopóki nie zobaczę u kogoś na zdjęciach, ciężko mi jakoś to sobie wyobrazić a teraz już wiem dzięki tobie :)

@aniak25@ - nie ma sprawy :) Ja też czasem mam problem, żeby sobie wyobrazić jak coś będzie u nas w domu wyglądało i muszę sobie narysować !!!! Albo czasem kupić, przymierzyć i potem oddać do sklepu jak nie pasuje :)

A jeśli chodzi o projekt łazienki to też nigdy nie robiłam w żadnym programie - zawsze rysowałam sobie na kartce albo w Paint'cie.

Pozdrawiam - M

magda.o
20-11-2010, 13:04
Wątek łazienkowy nie został podzielony na gotowe łazienki i projekty (jest to zrobione w wątku kuchennym). Wynika więc, że tutaj rozmawiamy o projektach łazienek.

też tak myślałam:) no ale skoro ktoś zwraca komuś uwagę, to myślałam, wie;)

Anulek2005 - dzięx ;)

ba-sia3
20-11-2010, 18:49
moja w zarysie http://lh3.ggpht.com/_bySjcBIOHMo/TN_ZdRK6AgI/AAAAAAAAVF0/BsCwgbDRuXI/s512/DSC01510.JPG

http://lh6.ggpht.com/_bySjcBIOHMo/TN_ZXuEEx1I/AAAAAAAAVFc/3D2yi8bqLs8/s640/Zdj%C4%99cie0803.jpg

http://lh5.ggpht.com/_bySjcBIOHMo/TOLrKM5iP4I/AAAAAAAAVuc/t5L-Qq6myT4/s640/Obraz%20005.jpg

wanna się robi, będzie opuszczona do wysokości 25 cm

irysy
21-11-2010, 11:10
No to ja też się pochwalę swoją łazieneczką. W telegraficznym skrócie: płytki Paradyż seria Karioka, parkiet teak olejowany, obudowy wanny, umywalki i zabudowy pod skosem z deski tarasowej Mandi... coś tam, ceramika sanit. Roca Giralda, armatura Kludi, kaloryfer Regulus pod oknem i Zehnder drabinka.
http://images50.fotosik.pl/355/5b2df69621085109med.jpg
http://images45.fotosik.pl/356/142e2bf143460b20med.jpg
http://images38.fotosik.pl/351/32242f7ce982b93cmed.jpg
http://images43.fotosik.pl/355/cc96ec2fde29fd92med.jpg

nemi
21-11-2010, 11:23
irysy łazienka suuuuuper. Mnie się bardzo podoba. Jak duża metrażowo jest?

duś
21-11-2010, 11:59
szkoda ze ten dekor za kibelkiem nie sięga podłogi jeśli już w ogóle musiał się tam znaleźć (ja bym go nie dawała), ale metraz faktycznie - imponujący!

queene
21-11-2010, 12:35
irysy, jak podswietliłas luksfery nad wanną ? fajne, też bede miec prysznic ze scianką z luksferów :)
ta półka na lewo od umywalki juz jest wykończona ? cos mi w niej nie pasuje :)
ogólnie na plus, uwielbiam drewno w łazience

skaba
21-11-2010, 12:41
irysy piękna podłoga!! taka mi się marzyła.. ale stchórzyłam w ostatniej chwili..

irysy
21-11-2010, 13:44
irysy, jak podswietliłas luksfery nad wanną ? fajne, też bede miec prysznic ze scianką z luksferów :)
ta półka na lewo od umywalki juz jest wykończona ? cos mi w niej nie pasuje :)
ogólnie na plus, uwielbiam drewno w łazience

Za luksferami jest mała wnęka, w której zmieściłem konstrukcje do zamontowania trzech sztyftów halogenowych oraz transformator. Jeżeli chodzi zabudowę przy umywalce to jest ona wykończona. Nie wiem co poeta miał na myśli pisząc, że coś tam nie pasuje

queene
21-11-2010, 15:31
chyba brakuje mi drewnianego wykończenia tej szafki :)

pola08
21-11-2010, 19:14
Irysy
bardzo podoba mi się drewno w łazience i to był strzał w 10! Natomiast cała łazienka, w ogólnym odbiorze, jest przekombinowana. Szczególnie to wykonczenie płytek nad umywalką. Z dekorów nad kibelkiem mogliście zrezygnować...ale to tylko moje zdanie.

irysy
21-11-2010, 19:36
Jeżeli chodzi o wykończenie płytek nad umywalką (w kabinie prysznicowej też jest taki fragment) to pomysł powstał na poczekaniu. Schodkowe zejście płytek w stronę lustra nie pasowało ni w ząb. Dekory nad kibelkiem-jak ktoś wcześniej wspomniał- mogły sięgać rzeczywiście do samej podłogi, no trudno. A sama ich obecność za plecami nieco uprzyjemnia "te prozaiczne czynności" :-)

Jarus05
21-11-2010, 21:10
No miodzio:) Mi akurat taki styl bardzo odpowiada. Podłoga jakoś zabezpieczona? ;) Drewno w łazience zawsze tworzy super klimat!

pepejeans
21-11-2010, 21:47
Irysy
Bardzo ładna łazienka
Kolor podłogi i drewnianej obudowy wanny szafek śliczny

hrhrhr
22-11-2010, 10:11
Czy komus by się zechciało wkleic w zbliżeniu zdjęcie łączenia płytek i lustra, gdzie lustro wklejone między płytki jest z nimi zlicowane?

Nasz spec wkleił sobie jak mu pasowało i zrobił od środka w rogach na lustrze piekne zaokrąglenia z fugi. Trzeba zrywać, ale chce mu pokazać jak to się prawidłowo robi, bo twierdzi że on tak robi "od zawsze".

Claudii
22-11-2010, 10:17
chodzi o coś takiego ?

hrhrhr
22-11-2010, 10:22
Nie mamy na około przewidzianej ramki z dekorów czy mozaiki, są równe płytki takie jak na reszcie ściany, dlatego zlicowanie lustra z ich powierzchnia jest istotne i podejrzewam że dlatego trudne. Dziekuję za zdjęcie, ale jeżeli mozna to ujęcie pod kątem tak żeby własnie to zlicowanie było widać.

Martinezio
22-11-2010, 11:50
No, to chyba mogę już pochwalić się i poddać Waszej ocenie swoją łazienką na pięterku, nad którą pracowałem chyba z pół roku :roll: chociaż nadal nie skończona (brakuje lustra, muszę jeszcze zmienić odpływy umywalek, bo obecne nie pasują i nie mogę podłączyć drugiej umywalki).

Kilka fotek:
http://lh5.ggpht.com/_4STjwinLOH8/TOpStrgoqGI/AAAAAAAAC-s/6rXAiQeyppI/s640/S6302698.JPG
wanna narożna, symetryczna 140x140,

http://lh3.ggpht.com/_4STjwinLOH8/TOpSt4YR8kI/AAAAAAAAC-w/5KkPgRQz12Y/s640/S6302695.JPG
kącik na suszarki, albo jakieś mebelki - na szybie będzie folia matowa, której standardowo nie ma kiedy przykleić...
http://lh4.ggpht.com/_4STjwinLOH8/TOpSt2FmQ7I/AAAAAAAAC-0/vq5V8xMK79Q/s640/S6302696.JPG
umywalki (nad tą konstrukcją pracowałem najdłużej i dlatego tak się robota wlokła)

http://lh5.ggpht.com/_4STjwinLOH8/TOpSuc6R3zI/AAAAAAAAC-4/pEwhyi6R54g/s640/S6302697.JPG
tron i kącik pralniczy z półeczką na detergenty

Trochę o bateriach:
http://lh3.ggpht.com/_4STjwinLOH8/TOpSue1zKmI/AAAAAAAAC-8/EsNFIcNtvVo/s640/S6302699.JPG
umywalkowa,

http://lh5.ggpht.com/_4STjwinLOH8/TOpUf9pXxXI/AAAAAAAAC_I/xZCGrOzIzKc/s640/S6302700.JPG
wannowa.

Trochę szczegółów technicznych:
- płytki z kolekcji Paradyż Fascia Azul Blue,
- bez dekorów, tylko fajki Fascia Azul Blue Matita na pionowych krawędziach (z wyjątkiem konstrukcji pod umywalkami, gdzie wkleiłem zwykłą, białą, plastikową listwę),
- mozaika jakaś chińszczyzna najtańsza z marketu, kupiona na wyprzedaży - ostatni karton tego koloru (w kartonie były 4m2 w cenie dorównującej standardowym paczkom mozaik - nasza mozaika jest b. cieniutka, ale wygląda jak wykonana z jadeitu ;)),
- fuga do płytek w kolorze niebieskim, natomiast za fugę mozaiku robi biały klej do glazury wyciśnięty w trakcie przyklejania płatów mozaiki i wygładzony - po wyczyszczeniu mozaiki całość zaimpregnowałem przeźroczystą folią w płynie, żeby nie nasiąkało wodą,
- tron Koło Idol z deską wolnoopadającą,
- wanna z Saniformu (już nie pamiętam modelu, ale chyba Samantha),
- umywalki też z Saniformu, akrylowe,
- blat pod umywalki wykonany z płyty OSB, na której została przyklejona płyta akrylowa,
- podświetlenie wnęki pod wanną jest diodowe w kolorze błękitnym, aby podkreślić kolor płytek,
- płytki na podłodze są ułożone w caro z przeplotem, bo nie mogliśmy się zdecydować, w którą stronę paski ułożyć, hehe, ale chyba wyszło na plus...

Generalnie, przy wykonywaniu tej łazienki przyświecały nam cele takie, jak: taniość materiałów, łatwość utrzymania czystości i użyteczność.
Wykonanie własnoręczne od a do z - w tej łazience żadnego fachowca nie było od czasu wylewki na podłodze i tynków.

Ok, to chyba wszystko - możecie mi myć głowę teraz ;)

mayland
22-11-2010, 12:00
Martinezio niestety zasmucę Cię.... Jesli celem było łatwe utrzymanie łazienki w czystości to te baterie są tego zaprzeczeniem. U mnie taka szklana bateria nie wytrzymała roku. Zachodzi bardzo kamieniem i nie ma sposobu na jej doczyszczenie, zeby nie wiem co. Poza tym sa dosć awaryjne.
Czy rozważałeś na detergenty zamykaną szafkę? jesli na otwierane drzwi nie ma tam miejsce to moze żaluzjowe lub harmonijkowe? Sadzę, ze zamykana szafka byłaby znacznie lepszym rozwiązaniem niz ten podeścik.

zetka
22-11-2010, 12:02
Pierwsze co mi się nasuwa patrząc na tą łazienkę to... dlaczego niebieska fuga?! :( Niepotrzebnie szatkuje powierzchnie ścian (oraz sufitu :eek:) i odwraca uwagę od całkiem ładnej niebieskiej mozaiki. Czego bym się jeszcze doczepiła.. ;) - pomijając już kwestię wystawki chemikaliów, zastanawia mnie dlaczego na ścianach nie zacząłeś całą płytką od dołu tylko takim paseczkiem? :p

Martinezio
22-11-2010, 13:26
mayland: myślę, że docelowo jakąś harmonijkę się tam zamontuje, aby dzieciaczki do tego za bardzo dostępu nie miały (choć nasze już są na tyle duże, że rozumieją, że to nie do zabawy - ale wiadomo, jak to z dziećmi - nigdy nic nie wiadomo ;)). Póki co to z szafkami do tej łazienki stoimy daleko w lesie :/
Co do baterii umywalkowych, to faktem, że ta wersja to niejako kompromis między ceną a estetyką. Myślę, że za jakiś czas zostaną wymienione na coś w stylu wannowej, ale najpierw trzeba $$$ uzbierać do świnki ;)).

zetka: niebieska fuga wprowadza trochę kontrastu - jakbyśmy zrobili np. białą, to raz, że momentalnie by zszarzała, a poza tym za bardzo mdło by było. Na żywo to lepiej wygląda, choć starałem się na fotkach uzyskać naturalne kolory... I moim zdaniem wcale nie odciąga uwagi od mozaiki. To raczej ona odciąga uwagę od wszystkiego innego, hehe. A propos paseczka, to tak się już po prostu nauczyłem, że płytki przy podłodze powinny zaczynać się cokolikiem. Myślałem, czy nie wykorzystać płytek podlogowych, ale zrezygnowałem, bo mi zostało b. dużo ściennych ;) Poza tym dzięki temu płytki na zejściu skosu i ściany ładnie się zgrały na górnej krawędzi bez docinania.

reni1980
22-11-2010, 15:57
mayland: myślę, że docelowo jakąś harmonijkę się tam zamontuje, aby dzieciaczki do tego za bardzo dostępu nie miały (choć nasze już są na tyle duże, że rozumieją, że to nie do zabawy - ale wiadomo, jak to z dziećmi - nigdy nic nie wiadomo ;)). Póki co to z szafkami do tej łazienki stoimy daleko w lesie :/
Co do baterii umywalkowych, to faktem, że ta wersja to niejako kompromis między ceną a estetyką. Myślę, że za jakiś czas zostaną wymienione na coś w stylu wannowej, ale najpierw trzeba $$$ uzbierać do świnki ;)).

zetka: niebieska fuga wprowadza trochę kontrastu - jakbyśmy zrobili np. białą, to raz, że momentalnie by zszarzała, a poza tym za bardzo mdło by było. Na żywo to lepiej wygląda, choć starałem się na fotkach uzyskać naturalne kolory... I moim zdaniem wcale nie odciąga uwagi od mozaiki. To raczej ona odciąga uwagę od wszystkiego innego, hehe. A propos paseczka, to tak się już po prostu nauczyłem, że płytki przy podłodze powinny zaczynać się cokolikiem. Myślałem, czy nie wykorzystać płytek podlogowych, ale zrezygnowałem, bo mi zostało b. dużo ściennych ;) Poza tym dzięki temu płytki na zejściu skosu i ściany ładnie się zgrały na górnej krawędzi bez docinania.

a ja myślę, że ta niebieska fuga zepsuła wszystko, wyglada bardzo źle, poza tym nie robi się w ten sposób cokołu, jeśli na scianie są także płytki, skąd ten pomysł, silikon na wannie też do wywalenia i zrobienia na nowo i dlaczego drzwi nie są wykończone opaską tylko częścią płytki, pozdrawiam

rasia
22-11-2010, 17:20
Nie mamy na około przewidzianej ramki z dekorów czy mozaiki, są równe płytki takie jak na reszcie ściany, dlatego zlicowanie lustra z ich powierzchnia jest istotne i podejrzewam że dlatego trudne. Dziekuję za zdjęcie, ale jeżeli mozna to ujęcie pod kątem tak żeby własnie to zlicowanie było widać.
Ja mam tak:
http://img27.imageshack.us/img27/8222/listopad2010077.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/125/listopad2010082.jpg

idealnie w poziomie ściany nie da się zrobić dużym aparatem...:)

MonkaD
22-11-2010, 18:09
czy ma ktoś z Was łazienkę wąską i długą ? jeżeli tak, czy możecie zamieścić zdjęcia ? umywalkę, wc, pralkę i kabinę albo wannę będę musiała ustawić w szeregu i nie wiem jak to zrobić żeby było ładnie (łazienka ma wymiary 4,5 x 1,2)

rasia
22-11-2010, 18:43
czy ma ktoś z Was łazienkę wąską i długą ? jeżeli tak, czy możecie zamieścić zdjęcia ? umywalkę, wc, pralkę i kabinę albo wannę będę musiała ustawić w szeregu i nie wiem jak to zrobić żeby było ładnie (łazienka ma wymiary 4,5 x 1,2)
Moja ma 155x380 i mam w niej po kolei umywalkę kibelek, bidet i kabinę na końcu. :) W trakcie wykańczania strona 10 w dzienniku.

pepejeans
22-11-2010, 18:49
Nie podoba mi się ta niebieska fuga
Już wolałabym biała niewidoczną

Kasiorek
22-11-2010, 19:24
Martinezio, podziwiam twój wklad pracy w łazienkę ale za duzo plytek, po grzyba one na skosie i po sufit, przez to lazienka przypomina masarnię i niebieska fuga niepotrzebnie spotegowala ten efekt. Podświetlana wanna miała na luksus wskazywac ale sąsiedztwo prozaiczej pralki luksus w łeb wzięło . Pralkę jak juz nie można jej do pralni wsadzić powinno sie obudować, niepotrzebnie straszy swoim wygladem. Przez co zamiast przyjemnej lazienki mamy wspomnienia ciasnej lazieneczki z blokowiska.

duś
22-11-2010, 20:13
oj zgadzam się ze ta błękitna fuga wygląda paskudnie i kiczowato. niby przyzwoicie, ale to na moje oko jedna z tych łazienek, w których totalnie nie wiem co autor miał na mysli - baterie sugerują, ze miało być stylowo i nowocześnie, kolorowe płytki wskazują raczej na chęć stworzenia radosnego, świeżego wnętrza, fuga - ni cóż, po przeczytaniu komentarza o masarni, mam juz tylko 1 skojarzenie. brak mi tu spójności.

@hrhrhr
zdjęcie juz wprawdzie wrzucone, ale przy najbliższej okazji tez mogę zrobić (pewnie jutro lub czw), ale podpowiadam, ze u mnie tez jest idealnie na gładko. pomiędzy lustrem a płytką jest zaś bezbarwny silikon

nemi
22-11-2010, 20:58
Martinezio łazienka moim zdaniem niezła - niebieskiej fugi nie dałabym na pewno, ale np obudowa wanny i blat umywalkowy mnie się podobają. :) Widać, że włożyłeś w nią bardzo dużo pracy. :)

Osobiście zabudowałabym pralkę i tę magiczną półkę na chemię, bo to po prostu nie wygląda to tani ładnie ani estetycznie. Możecie pomyśleć o jakiejś ładnej szafce na pralkę i detergenty - gdzieś już wrzucałam taki projekt. I tę przestrzeń pod blatem chyba też bym zamknęła jakimiś drzwiczkami.

Baterii nie zazdroszczę - ciężko utrzymać je w czystości - woda z octem i czyszczenie kamiennego osadu pewnie z raz w tygodniu, Was czeka. Nasi znajomi zakupili cudo i już wymienili (po mniej więcej pół roku mieszkania). Nie specjalnie natomiast podoba mi się umiejscowienie baterii przy wannie - wąż prysznicowy ciągnie się przez pół wanny. Może warto pomyśleć o zamontowaniu dodatkowego uchwytu na słuchawkę bliżej baterii, a tej co jest używać wtedy, gdy chce się wziąć prysznic?

Joanna&Mariusz
22-11-2010, 23:11
Martinezio, lustro nad umywalkami będzie ciągle zachlapane.
Ładnie wygląda, ale ja już się nie skuszę.

E w e l
23-11-2010, 07:01
Jak dla mnie łazienka Martinezio nic nadzwyczajnego, właściwie, to na jej temat miałabym więcej złych słów niż dobrych.
Pomijając kolor fugi niebieskiej która pasuje tu jak pięść do oka, (właściwie może i pasuje ale źle wygląda), to pralka jest podstawową rzeczą, która powinna zniknąć. Nikt wam nie doradził zabudowy pralki???
Kolejna sprawa, to mijające się fugi na murku z baterią wannową, zarówno z tym wąskim paseczkiem pod skosem sufitu jak i z boczną ścianką - koszmar.
Co za partacz to robił, kto tak rozmierza płytki, że o podpowiedzeniu czegoś mądrego nie wspomnę. Przecież nawet płytki przy lustrze są beznadziejnie rozmierzone, Ciekawe jak inne narożniki. brrrrrr....
Żal patrzeć.

e-mól
23-11-2010, 07:41
Hej kochani, a pomyśleliście jak się czuje Martinezio po przeczytaniu waszych uwag?
Uprzedzam Waszą obronę, OCZYWIŚCIE macie prawo wyrazić swoją opinię, ale co ona tu daje?
Sprawia tylko przykrość właścicielowi, z jego postu wyrazie wynika, że jest z efektu mocno zadowolony i do tego łazienkę wykonał sam - Elwel.
Miejcie litość, super że wasze wnętrza są lapsze/ładniejsze, bardziej dopracowane i przemyślane, ale chyba krytyką nie próbujecie dowartościować siebie i Waszych wnętrz i pokazać samym sobie o ile lepiej Wam niektóre rzeczy wyszły.
Jakbyście się czuli czytając to co sami napisaliście lecz o swoich wnętrzach?
Nie odbierajcie ludziom radości z tego na co tyle czasu pracowali, sami przecież wiecie ile to potu, łez i radości.

hrhrhr
23-11-2010, 07:47
Serdeczxnie dziękuję wszystkim za zdjęcia, lepiej nie wrzuce tego co mi z lustrem poczyniono - w skrócie wygląda jak wklęsły telewizor kineskopowy.

e-mól
23-11-2010, 07:55
Ja mam tak:
http://img27.imageshack.us/img27/8222/listopad2010077.jpg



Raśka Ty masz coś srebrnego na ścianie, tynk?
co to? pokaż, napisz
Jakoś mi umknęło w Twoim dzienniku

Claudii
23-11-2010, 08:06
..... po takich słowach Martinezo to nic tylko kuj łazienkę i kulka w łeb bo FM wyraziło swój niesmak....
po pół roku tworzenia dzieła dowiedziałeś się ,że jesteś partaczem....
ja pierdzielę .... ale chłopie olej to ,to tu normalka że stado hien czeka na swoją padlinę tu mi kaktus... jak macie tak idealnie:mad:
Ewel pokaż co u Ciebie ....

MarJel
23-11-2010, 08:11
e-mól -zgadzam się!
E v e l - chyba troszkę poniosły Cię emocje

kasia1981
23-11-2010, 08:33
jeśli ktoś zamieszcza w tym wątku swoja łazienkę to musi się liczyć z uwagami. czasem rzeczywiście można się powstrzymać od tych bardziej kąśliwych. ja osobiście tylko oglądam wasze projekty. nie chwalę i nie ganię.pogodziłam się z tym że nie mam zacięcia artystycznego i moje łazienki nie będą zachwycać. dla mnie są okej. jak kiedyś będę miała ochotę żeby wytknięto mi wszystkie niedociągnięcia to zamieszczę zdjęcia. na razie wolę żyć w błogiej nieświadomości.
Martinezio wyraźnie napisała że chce poddać swoją łazienkę ocenie forumowiczów.

Claudii
23-11-2010, 08:39
bo ,żeby coś pokazać na forum najpierw trzeba się zaszczepić;)

Kasiorek
23-11-2010, 08:42
Hej, nie przesadzajcie z ta krytyką na krytykę. nie chodzi o to żeby sobie slodko pierdzielić ( a myśleć co innego) Nie padly tu żadne przykre zdania tylko sugestie i podpowiedzi np dotyczace baterii lub zabudowy szafek i pralki.

nikuś
23-11-2010, 09:03
Przez takich jak EWEL nie chce mi się tu wracać!

e-mól
23-11-2010, 09:19
Martinezio wyraźnie napisała że chce poddać swoją łazienkę ocenie forumowiczów.

Dosłownie tak, ale w podtekście chyba nie trudno wyczuć, że liczy na aplauz.
To tak jak spytać kogoś z rozbrajającym uśmiechem i euforią w głosie " jak Ci się podoba moja nowa fryzura?" mając na głowie koszmar.
Dokleić włosów się nie da, właścicielka fryzury jest przeszczęśliwa, to co przyniesie szczera odpowiedź.
Co innego jak się spyta o radę przed pójściem do fryzjera, wówczas można zasugerować że ostatni kolor nie był zbyt trafiony, a fryzjer mógł bardziej się przyłożyć do cięcia.

Edmar70
23-11-2010, 09:27
Zgadzam się z e-mól i Claudii. Mnie się natomiast wydaje, że padło zbyt wiele gorzkich słów, a przecież wystarczy wyrazić swoją opinię w mniej kąśliwej formie. Wiadomo, jak ktoś wystawia swoje wnętrza na pokaz publiczny, i do tego jeszcze prosi o ocenę, to musi sie liczyć z tym, że nie wszystkim musi sie podobać. Ale na litość boską, ludzie, jak sie czyta niektóre wypowiedzi, to aż mnie skóra cierpnie na karku. Po prostu tak nie można!!!

nemi
23-11-2010, 09:38
e-mól, Claudii - dziewczyny zgadzam się z Wami w 100%. Kurcze mnie też się zrobiło przykro, jak przeczytałam posty zaraz po wrzuceniu tych zdjęć. A już porównanie czyjejś łazienki do masarnii to dla mnie PORAŻKA totalna!!!

Czasem mam wrażenie, że niektórzy na forum są tylko po to, żeby krytykować, to co inni zrobili i osiągnęli swoją ciężką pracą!

Kilka stron wcześniej rasia zamieściła słuszną uwagę - nie krytykujmy całkowicie zrealizowanych projektów, bo ktoś zainwestował w to czas i pewnie spore pieniądze. Napracował się człowiek, wrzucił fotki łazienki, z której jest dumny. Nie każdemu się ona musi podobać, ale jak ktoś chce się wypowiadać tylko po to, żeby zdołować autora, to niech po prostu NIC nie pisze. Uważam, że dobrze jest podpowiedzieć coś, co można jeszcze zmienić, ale nie krytykować ogółu, tylko dlatego, ze "to nie mój styl". Mam wrażenie, że dla niektórych jak łazienka nie jest szara, to jest beznadziejna. Póki co tyle w temacie.

Aleksandryta
23-11-2010, 09:44
Dosłownie tak, ale w podtekście chyba nie trudno wyczuć, że liczy na aplauz.
To tak jak spytać kogoś z rozbrajającym uśmiechem i euforią w głosie " jak Ci się podoba moja nowa fryzura?" mając na głowie koszmar.
Dokleić włosów się nie da, właścicielka fryzury jest przeszczęśliwa, to co przyniesie szczera odpowiedź.
Co innego jak się spyta o radę przed pójściem do fryzjera, wówczas można zasugerować że ostatni kolor nie był zbyt trafiony, a fryzjer mógł bardziej się przyłożyć do cięcia.
Dokładnie tak, jak napisała e-mól.
nemi, ale wydaje mi się, że trzeba wykazać trochę samokrytycyzmu i pokory wobec własnych umiejętności projektowania wnętrz. Podejść do tego z większym dystansem. I tutaj nie chodzi właśnie o styl, tylko o to, że jedną nieprzemyślaną decyzją psuje się cały efekt swojej pracy.
Sama łazienka jest bardzo ładna (mimo, że nie jest w moim stylu) i ten pomysł z fugami według mnie popsuł właśnie cały efekt. Po prostu inwestorka "przedobrzyła", a to często zdarza się w trakcie projektowania wnętrz. Na forum jest dużo tzw. przegiętych wnętrz.
W sumie inwestor sam sobie narobił "bigosu" ;)

casse
23-11-2010, 09:45
Dla mnie ta łazienka jest dośc fajana :-)
Przecież nie wszyscy kochaja sie w łazienkach brazowych bezowych czy szarych

Najwazniejsze zeby własciciela się podobałą

nemi
23-11-2010, 10:02
nemi, ale wydaje mi się, że trzeba wykazać trochę samokrytycyzmu i pokory wobec własnych umiejętności projektowania wnętrz. Podejść do tego z większym dystansem. I tutaj nie chodzi właśnie o styl, tylko o to, że jedną nieprzemyślaną decyzją psuje się cały efekt swojej pracy.
Sama łazienka jest bardzo ładna (mimo, że nie jest w moim stylu) i ten pomysł z fugami według mnie popsuł właśnie cały efekt.
W sumie inwestor sam sobie narobił "bigosu" ;)

Oczywiście, że masz rację - o niebieskich fugach pisałam wcześniej (pierwszy post na stronie). :) Ta łazienka również nie jest w moim stylu - ja przechodzę fazę brązów, ale są w niej elementy, które mi się podobają. Jasne, że można było zlecić projektantowi wykonanie innego projektu, etc., ale w tej chwili 'mleko się rozlało' łazienka prawie gotowa, więc może zamiast krytykować, trzeba pomóc? Aleksandryta uwaga absolutnie nie do Ciebie, tylko do wypowiedzi z poprzedniej stronki. :)

Na forum jestem od ponad pół roku, kilka razy korzystałam z Waszej pomocy, na razie na etapie projektów, ale jak przeglądam niektóre 'super-wypowiedzi' to tak sobie myślę, że swojej łazienki to chyba nie pokażę, bo jak poczytam takie uwagi, jak Nasz Kolega to po prostu się załamię i przestanę lubić swoje mieszkanie. :) Zawsze jest tak, że ile osób tyle opinii i gustów, ale chyba lepiej dać sobie na wstrzymanie przy pisaniu niektórych uwag, albo przynajmniej zastanowić się, jak ja bym się czuła / czuł gdyby ktoś o mojej łazience napisał coś takiego.

Przepraszam za emocjonalny ton wypowiedzi. :(

Claudii
23-11-2010, 10:07
fajna czy nie ...powiem wprost ,jest na FM stadko baranków ,które krytykuje zawsze i wszędzie (jak już wspomniała nemi) co nie jest szare,białe ,minimalistyczne...
kurna to jak z dżinsami , nie nosisz nie jesteś trendy, czy wszystkie wnętrza mają być w takim samym stylu ?wnioskuję , że to obowiązek bo inaczej jesteś kiczem
rzygać mi się już chce....

Edmar70
23-11-2010, 10:20
Claudii nie nerwujsja.;)
Jak byśmy mieli na forum mniej krytykantów, byłoby całkiem przyjemnie.:)

duś
23-11-2010, 10:23
i się znów nam tu zaczyna zabawa w adwokatów diabła i teraz przez kolejne 5 podstron będzie "o kant d taka ostra krytyka", "zgadzam się", "masz rację", "usunąć krytykantów". zero treści i jedna wielka przepychanka słowna a propos tego jak jest a jak powinno wyglądać zachowanie na forum. słowem - kółko wzajemnej adoracji, w gruncie rzeczy takie samo jak kółko wzajemnej krytyki tak głośno przed chwilą potępiane.

czy możemy jednak zostać przy ocenianiu łazienek?

wolność wypowiedzi daje prawo krytyki, dlatego każdy wrzucający tu zdjęcie musi się liczyć z ewentualnością przeczytania niepochlebnego głosu. jestem zdecydowanym przeciwnikiem cukrzenia i d-włażenia wyłącznie z powodu takiego, że ktoś ma skończony projekt. to niech nie wrzuca zdjęcia (ponieważ mój jest nieskończony i nie chcę usłyszeć, że mam straszny syf i brak ożywczych dodatków - nie wkleiłam dotąd mojej łazienki. proste).
tyle że francja-elegancja wymaga odpowiedniej formy w każdej wypowiedzi i to akurat uważam, że jest nie do przeskoczenia. nie tylko pochlebne ale i krytyczne głosy wypada uzasadnić. i może podarujmy sobie stwierdzenia z cyklu "rzygać się chce" (przede wszystkim są po prostu wulgarne)

Kasiorek
23-11-2010, 10:27
Hallo moje Panie :) nakręcacie sie już za bardzo
NIKT nie napisal ze łazienka nie jest trendy i że musi taka być !
nikt nie napisal że najlepiej granat tam wpuścić. Padły jedynie sugestie co do niefukcjonalności pewnych rozwiązań. Błękity tez sa bardzo fajne ( ale trzeba uważać na sztuczne światlo, bo zmienia kolor)

Edmar70
23-11-2010, 10:38
Jakby to były jedynie sugestie to nie byłoby dyskusji.

mirela99
23-11-2010, 10:47
Ja na razie podglądam i cenię sobie każdą krytykę (nie skierowaną do mnie) bo wiem, na co trzeba zwrócić uwagę. I gdyby nie te kąśliwe uwagi to FM zamieniło by się w grupę wzajemnych d**polizców i wtedy nic dobrego bym nie wyniosła stąd. Też uważam, że jak ktoś pokazuje swoje wnętrza to musi liczyć się z mozliwością otrzymania krytycznych uwag.

Choć inną sprawą jest, że e w e l jest stosunkowo nową osobą na forum i uważam, ze nie na miejscu jest startowanie od razu z pozycji krytyka, tym bardziej, że z tego co wiem nic ciekawego nam nie pokazała z wyjątkiem jadu.

Martinezio
23-11-2010, 10:56
Witam :)
Ponieważ cała ta dyskusja zaczęła się ode mnie, to powiem tak: nie obrażam się na słowa krytyki i bardzo ją cenię, bo dzięki temu mam okazję się czegoś nauczyć, coś zmienić na lepsze, itd. Oczywiście staram się filtrować krytykę konstruktywną od krytyki prostackiej i chamskiej ;P
Swoje zdanie na temat pewnych wyborów powiedziałem. Dodam, że nie korzystaliśmy z usług żadnego projektanta i wszystko było wykonane we własnym zakresie.
No i nie chwytam już majzla, aby zryć wszystko, bo jakaś/jakiś tam ktoś orzekł, że to masarnia... Najwyżej zacznę szlachtować żywca w tej wannie i się przebranżowię z informatyka na masarnika... A szlachtowanie zacznę od tych najostrzejszych krytykantów, hehehe ;)

No dobra, koniec off-topu, bo nas Ponury zje z kluseczkami :> Poddając ocenie chciałem uzyskać Wasze podpowiedzi co do umeblowania głównie, a nie czy drapać tę fugę i odkuwać płytki :P

pepejeans
23-11-2010, 10:58
forum jest od tego aby wyrażać swoje opinie
poziom nas forumowiczów świadczy o tym w jaki sposób te opinie wyrażamy
kazdy kto odwazy sie umiescić swoje wnętrza na forum juz zasługuje na słowa uznania za odwagę
ale musi tez mieć twardy tyłek bo nie zawsze opinie sa pochlebne
na temat gustów sie podobno nie dyskutuje
konstruktywne uwagi dot. rozwiązań funkcjonalnych itp. mysle ze sa potrzebne i te krytykujące i te pochwalne
a kazdy z nas niech sobie wyrabia własne zdanie i robi ze swoim domem czy mieszkaniem co chce

edit:
No i nie chwytam już majzla, aby zryć wszystko, bo jakaś/jakiś tam ktoś orzekł, że to masarnia... Najwyżej zacznę szlachtować żywca w tej wannie i się przebranżowię z informatyka na masarnika... A szlachtowanie zacznę od tych najostrzejszych krytykantów, hehehe
i o to chodzi brawo

Claudii
23-11-2010, 11:03
no to po szlagu, pijmy dalej :lol:

E w e l
23-11-2010, 11:15
Przez takich jak EWEL nie chce mi się tu wracać!
To raczej nie mój problem.

Co do mojej krytyki, to nie zmienię zdania, bo nie potrafię wyrażać fałszywych opinii... po prostu nie jestem fałszywa jak niektóre tu osoby.
Najlepiej chyba byłoby wg. nich by sobie słodko pierdzieć i cukrować a tyłek obrabiać forumowiczowi np. w innym temacie, pisząc np.
- ale widziałam skopaną łazienkę, wiesz gdzieś tam w temacie naszych łazienek jakiś czas temu.
Żenujący są dla mnie tacy ludzie a na pewno ich na forum nie brakuje. Z jednej strony haha... hihi... a z drugiej prześmiewki.
Jeśli ktoś wstawia zdjęcia i prosi o opinie, to znaczy że liczy się z pozytywnym jak i negatywnym oddźwiękiem, w końcu to forum i każdy ma prawo do wypowiedzi (byleby w temacie) a nie towarzystwo wzajemnej adoracji.
Jeśli boli was to, że ktoś wyraża swoja krytyczną opinie, to załóżcie nowy temat (Oceńcie moją łazienkę ale bez krytyki)
Ludzie co to się dzieje... przecież wymarzoną wręcz sytuacją, jest możliwość uczenia się na błędach innych (nie jest to łatwe i niewielu to potrafi).
Jednak by pokazać błędy to musi być krytyka ot, taka zależność. :yes: Dzięki krytyce ludzie potrafią dostrzec błędy i wyciągnąć wnioski bardziej lub mniej konstruktywne co w przyszłości pozwoli zminimalizować lub wręcz uniknąć błędów popełnionych przez innych.
Mając tego świadomość otwierają nam się oczy i wiemy co możemy zrobić i czego oczekiwać, łatwiej jest zwrócić uwagę lub zaproponować / zasugerować (by nie urazić jego dumy) ;) majstrowi, by coś zrobił nieco inaczej, bo wiemy że można lub, że to co właśnie nam robi jest po prostu karygodne.


PS. Moje wnętrza mam nadzieję, że zawitają tu pod koniec przyszłego roku i wierzcie mi lub nie... chętnie poczytam słowa krytyki, choćby po to by dać innym szanse nie powielania moich błędów.

Alleluja.


[EDIT]


Choć inną sprawą jest, że e w e l jest stosunkowo nową osobą na forum i uważam, ze nie na miejscu jest startowanie od razu z pozycji krytyka, tym bardziej, że z tego co wiem nic ciekawego nam nie pokazała z wyjątkiem jadu.Forum czytam regularnie od początku 2007 roku, kiedy to jeszcze było w starej szacie, czyste i klarowne (dla mnie teraz już takie nie jest) a ten temat był raczkiem nieboraczkiem lub może dopiero powstawał. Jednak dopiero teraz miałam potrzebę by się zarejestrować i wcale nie po to by strzelać jadem.

mazo
23-11-2010, 12:00
Oj, dziewczyny, chyba jeszcze nie widziałyście strzelania jadem :) :) Jest takie jedno forum...
No ale wszystko dobrze się skończyło, Martinezio ma dystans i poczucie humoru, więc jest ok.

mayadaski
23-11-2010, 12:11
Martinezo,

ja bym dala biale koszyki/pudelka na polke pod umywalkami.
Ogolnie tez jakas biala zabudowe na pralke i detergenty by je schowac. Znalazlam w necie pare niebieskich lazienek z bialymi meblami. Fajnie wyglada:D

http://www.decorpad.com/photos/2008/11/21/3f2bf3b00c92.jpg


http://www.marble-cleaning-products.com/images/bigstockphoto_Blue_Bathroom_4504618.jpg


http://www.stylehomes.net/wp-content/uploads/2010/07/Blue-bathroom.jpg

http://www.ctm.co.za/images/images_inspiration_gallery/pic_blue_bathroom.jpg


Niestety nie znalazlam jakiegos fajnego przykladu na zabudowe pralki. Moze to w przyblizenie by pasowalo na azgospodarowanie rogu z pralka.

http://www.gettyimages.com/detail/95993998

Maja

monika i lukasz
23-11-2010, 12:16
kurcze dawno tu nie zaglądałam. czytam od dwóch stron tą całą aferę z martinezio i nie kumam o co chodzi. Wyobrażam sobie już jakąś totalną różowo - zielono -zółtą masakrę z niebieskimi fugami i w końcu docieram do zdjęć łazienki....

I tutaj szok. Fajna łazienka. Fakt, nie arcydzieło mistrza projektanta jak z katalogu, ale kolory do siebie pasują, kilka ciekawych rozwiązań, rewelacyjne dolne podświetlenie wanny. Przede wszystkim zaś przestronnie, jasno i na pierwszy rzut oka praktycznie...

I tak sobie myślę, że chyba w tym wątku chodziło o to, żeby właśnie takie łazienki oglądać. A nie te z katalogów, bo do tego można sobie kupić 4 kąty :D

A jak tak bedziecie na siebie naskakiwać to w końcu normalni ludzie się przestraszą, a wątek przerodzi się w zbieraninę zdjęć z cyklu "znalazłem w necie zajebiaszczą łazienkę, wkleję na forum, że niby moja i niech się cieszą..."

Moim skromnym zdaniem u Martinezio widac, że sam gość ciężko pracował. I powinno się to docenić. Ciekawe ilu z tych krzykaczy potrafiło by coś takiego samemu własnymi ręcami.....

nemi
23-11-2010, 12:20
Martinezo jeśli chodzi o zabudowę pralki to możecie pomyśleć o czymś takim (Fotka chyba od kogoś z forum - nie pamiętam niestety skąd to ściągnęłam... :()

http://img143.imageshack.us/img143/9895/malinywczekoladzie5mb.jpg (http://img143.imageshack.us/i/malinywczekoladzie5mb.jpg/)

Oczywiście u Was biała. :)

Edmar70
23-11-2010, 12:20
Ewel, a kto ci każe wyrażac fałszywe opinie, słodko pierdzieć, czy cukrować!!! Mniemen, iż posiadasz duże doświadczenie i i wiele konstruktywnych uwag umiesz dostarczyć, ale czy to daje przyzwolenie na tak daleko idący obraźliwy i zdecydowanie zbyt ostry ton? Czy to tak trudno zrozumieć?

Martinezio
23-11-2010, 12:22
No białe koszyczki pod umywalki by pasowały. Tam generalnie będą ręczniki i takie tam, więc do koszyczków by je pasowało zapakować, żeby nie walały się w bezładzie.

Co do zabudowy pralki, to jeszcze pomyślę - pewnie coś z laminatu warto by było tam postawić... Początkowo myślałem o jakiejś ażurowej zasłonce harmonijkowej na tę wystawkę, ale może faktycznie warto by to w całości zasłonić - blacik by się przydał... Muszę przedyskutować z małżowinką ;) Dzięx.

Edmar70
23-11-2010, 12:33
Przedyskutuj, bo to na pewno byłoby korzystne rozwiązanie.
Mam jeszcze pytanie, czy to możliwe, aby fuga była miejscami jeszcze mokra?

Firiel7
23-11-2010, 12:36
Martinezio, przede wszystkim podziwiam za zrobienie łazienki samemu :)
Ja bym się na coś takiego nie porwała, w życiu ;) Ale u Ciebie widzę, wszystko wyszło, jak chciałeś.
Co do mebelków...
Generalnie ja bym pralkę postawiła w tym niezabudowanym, wolnym kącie, to samo wszystkie detergenty itd, tamto miejsce między kibelkiem i wanną zostawiając wolne. No ale teraz już za późno na takie zmiany - więc wg mnie dobrym pomysłem jest zabudować pralkę w całości (jak radzą inni) zamykaną szafką. Żeby nie było widać pralki, proszków i tego całego bałaganu - tylko ładną, białą szafkę. Pytanie tylko, czy się zmieścisz? Chodzi mi o wygodne korzystanie z kibelka i o wysokość pod skosem.
I przychylam się do pomysłu z koszykami lub pudełkami (ale koniecznie białymi) pod umywalki. Bo gdyby tą wnękę zamknąć drzwiczkami, to straciłoby cały efekt. Tylko musisz tak koszyki dobrać, żeby wpasowały się między syfony :)

Martinezio
23-11-2010, 12:52
Mam jeszcze pytanie, czy to możliwe, aby fuga była miejscami jeszcze mokra?
Tak, bo była świeżo uprzątnięta i zmyta ;) Aczkolwiek dużo jaśniejsza nie jest. Tu jest zbliżenie do właściwego koloru fugi:
http://lh4.ggpht.com/_4STjwinLOH8/TNfvAyEdT6I/AAAAAAAAC9E/xDFg8VZWJSE/s640/S6302672.JPG

Firiel7: tron w zasadzie jest zlokalizowany tuż pod zejściem skosu z sufitem, więc nie ma problemu nawet dla b. wysokiej osoby. Można stać bez obawy o guzy ;) Trochę mniej komfortu jest w wannie, ale w niej się nie stoi generalnie, a przy wychodzeniu to też jest dość wysoko.
Mówisz koszyczki dobrać do syfonów... No w sumie tak trzeba będzie, bo inaczej za bardzo tam się nie da poustawiać... Zobaczymy, co wyjdzie - choć to śpiew przyszłości.

Elfir
23-11-2010, 13:04
Też jestem na nie, jeśli chodzi o łazienkę martinezo. Głównie z powodu niebieskiej fugi i zakafelkowania ścian do granic możliwości.
Wiem, ze martinezo się podoba i tak ma być, bo to jego chata. Ale moim zdaniem takie łazienki powstawały na początku lat 90-tych w blokach.

Bastki
23-11-2010, 13:06
http://lh4.ggpht.com/_4STjwinLOH8/TOpSt2FmQ7I/AAAAAAAAC-0/vq5V8xMK79Q/s640/S6302696.JPG
umywalki

Ja bym dała coś w brązie (np. ręczniki) kolor zbliżony do twoich drzwi łazienkowych a pod umywalkami fajnie by wyglądała "szafka" z przesuwnymi drzwiami taka zrobiona na zamówienie przez stolarza właśnie w brązowym kolorze i obudowa pralki w takim samym fornicie.

mayadaski
23-11-2010, 14:01
ja bym optowala za czyms takim na polce pod umywalkami:

http://www.wiklinowydom.pl/_var/gfx/0801239555c1155d511bc8a6de817041.jpg

Kachna28 z FM miala podobnie zrobiona polke i miala koszyki..bardzo fajnie wygladalo....zanim Ja i pol Sandomierza nie zalalo :eek::eek::

http://kachna28.fotosik.pl/albumy/462389-253.html

Maja

e-mól
23-11-2010, 14:25
jak dla mnie takie koszyki tam nie pasują nie ten klimat.
Zdecydowanie dałabym drzwiczki do wnęki pod umywalką w kolorze drzwi i taka sama zabudowa pralki/wnęki.
Może jeszcze szeroka ramka z drewna przy lustrze taka do samej krawędzi zabudowy mozajkowej i wówczas tą samą szerokość powtórzyć w poziomie za bateriami, bo nie będziecie w stanie utrzymać tego lustra w czystości, ja mam chyba 20 cm nad umywalką lustro, a i tak jest wiecznie zachlapane.
Ramkę drewnianą powtarzamy w poziomie nad lustrem do wysokości framugi drzwi.

E w e l
23-11-2010, 14:29
Ewel, a kto ci każe wyrażac fałszywe opinie, słodko pierdzieć, czy cukrować!!! Mniemen, iż posiadasz duże doświadczenie i i wiele konstruktywnych uwag umiesz dostarczyć, ale czy to daje przyzwolenie na tak daleko idący obraźliwy i zdecydowanie zbyt ostry ton? Czy to tak trudno zrozumieć?
A co ja takiego obraźliwego napisałam?
Najpierw zapoznaj się z moja wypowiedzią a potem zacznij dyskusję.

A teraz szybciutko zaczniesz studiować mój komentarz i szukać czegoś by się przyczepić.
...gdzieś biją dzwony... tyko gdzie :)


_________________________________________________

Skorzystam z tego posta i napiszę do innych z TWA.
Moje zdanie już znacie i niepotrzebnie na siłę ktoś próbuje mnie nawrócić, mało tego nie widzę takiego powodu by to robić.

prawdziwy.anika
23-11-2010, 15:03
zdecydowanie u Martinezio gladka zabudowa....
koszyki wprowadza niepotrzebny zamet i optyczny rozgardiasz w juz i tak bardzo roznorodnej lazience....

duś
23-11-2010, 15:12
moim głównym zarzutem pod adresem łazienki martinezio był brak spójności - niby nowocześnie (turbo światło i bardzo oryginalne baterie), niby w kiczowatym candy-klimacie lat 60 (kolorystyka). dorzucenie klasycznych koszyków, nasuwających przede wszystkim sielsko-wiejskie skojarzenia chyba nie wyjdzie temu wnętrzu na zdrowie

(tak, tak - wiem, że teraz łączenie stylów modne, ale czy aby za wszelką cenę?)

Edmar70
23-11-2010, 15:23
A co ja takiego obraźliwego napisałam?
Najpierw zapoznaj się z moja wypowiedzią a potem zacznij dyskusję.

A teraz szybciutko zaczniesz studiować mój komentarz i szukać czegoś by się przyczepić.
...gdzieś biją dzwony... tyko gdzie :)


_________________________________________________

Skorzystam z tego posta i napiszę do innych z TWA.
Moje zdanie już znacie i niepotrzebnie na siłę ktoś próbuje mnie nawrócić, mało tego nie widzę takiego powodu by to robić.

Naprawdę są ludzie i ludziska. Oczy przecieram zze zdumienia. Nie dość, że znawczyni od układania glazury i aranżacji, to jeszcze jaka dowcipna i wysoce kulturalna. Nie no, w ogóle wszystkie twoje wypowiedzi są jak miód na serce!!! Nic juz więcej nie piszę, bo przyznaję, że mi słów zabrakło.:eek:

Edmar70
23-11-2010, 15:27
Koszyki w sumie fajne są, ale chyba nie u Martinezio. Czuję, że b edzie się gryzło, z ta wiklinką.

mayadaski
23-11-2010, 15:29
Czyli cos w ten desen?;)

http://www.marekkaczynski.pl/galeria/img_1735.jpg

http://www.marekkaczynski.pl/galeria/img_2381.jpg

ciemno bedzie w lazience...tak mi sie wydaje....:cool:

E w e l
23-11-2010, 16:02
Nic juz więcej nie piszę, bo przyznaję, że mi słów zabrakło.:eek:
Ten brak słów, nazywa się brakiem argumentów.

Ale niech tam... niech będzie Twoje słowo ostatnie.

e-mól
23-11-2010, 16:09
właśnie taką zabudowę bym tam zrobiła, za ciemno nie będzie

Anulek2005
23-11-2010, 16:36
właśnie taką zabudowę bym tam zrobiła, za ciemno nie będzie

Ja tez jestem za drzwiami w zabudowie pod umywalkami. Rama lustra też nie jest złym pomysłem. Łazienka jest spora i wygląda na całkiem jasną, więc te dodatki brązowe nie powinny jej za bardzo przyciemnić ... Tylko nie wiem co wtedy z pralką - bo tam taka ciemna zabudowa to już może być za dużo tego brązu ...


P.S. Czyżby ANSE zalogował się pod nickiem Ewel? :mad::mad: Może dla zmyły używa pełnych zdań i znaków przestankowych??? Bo styl wypowiedzi zachowany w pełnej rozciągłości :jawdrop: Więcej takich i będzie kaszana a nie forum wymiany doświadczeń ( tych dobrych i tych nie całkiem udanych) ...

e-mól
23-11-2010, 17:30
No ja zdecydowanie bym pralkę wcisnęła w kąt z podeścikiem (może da sie go rozkuć, a może pralkę postawić na nim), bo teraz wanna "nie mam oddechu" :)

queene
23-11-2010, 17:58
ja też mam niebieskie fugi na białych płytkach w pralni :) ....może bledsze od tych tutaj...ale podobnie zrobione, robiłam to 2 lata temu i dalej mi sie podobają, jak zrobię tam kiedyś porządek to wkleje...zawsze lubiłam biało niebieskie łazienki :)

a kultura wypowiedzi, no cóż, twoje słowa świadcza o tobie...i tyle ode mnie

JACUŚ
23-11-2010, 20:23
Drogie Panie, pomozcie mi znalesc jakas fajna wiszaca szafke lazienkowa o dlugosci od 160 do 180 cm ,w ktorej mozna zamontowac wpuszczana umywalke (kolo, koktajl)
Plytki ktore bede mial w lazience, to Travena Mogano Trovan.
Dziekuje.

duś
23-11-2010, 20:37
ja bym u martinezio jednak w biel poszła, ew granat żeby zostać w przyjętej juz tonacji.

co się zaś tyczy ewel - proponuje abyśmy się wszyscy zajęli soba i przestali ja nawracac. myśle ze wystarczająco wiele osób juz się do jej wypowiedzi ustosunkowalo i dalsze licytacje a propos odpowiedniego/nieodpowiedniego tonu nie maja sensu

@jacuś
160-180... :o myśle ze będzie cieżko. z wykonaniem na zamówienie u stolarza nie powinno być problemu, tyle ze nie wiem jak to wyglada od strony technicznej (wsporniki, wzmocnienia), wiec tu odsylam do fachowcow

ALUTKA W
23-11-2010, 22:49
MARTINEZO a mnie się pdoba, są może niedociagnięcia a nierównosci fugi kolor biały by zamaskował ale podziwiam gdy ktoś SAM potrafi coś zrobić - tragedii nie ma. Jeśli to pierwszy raz samodzielnie wykonana łazienka to jestem pełna podziwu, szczególnie za konstrukcję spod umywalki. Tu dałabym drzwiczki z białego MDF i git. Pralke zabudować (może sie zmieści obok umywalek?) Łazieneczka do używania i tak powinno być!! Trochę sie forum zmanierowało w ocenach;) czasem jednak liczy się to, ze ktoś może zamieszkać w swoim domu, zwykłym prostym i pełnym miłości. Nie chcę nawet myśleć co by było gdyby Kwiatkowscy z "Rodziny zastępczej" wrzucili na FM swoje wnętrza;) i tym miłym akcentem dobranoc :)

rasia
23-11-2010, 22:57
Raśka Ty masz coś srebrnego na ścianie, tynk?
co to? pokaż, napisz
Jakoś mi umknęło w Twoim dzienniku
Sorki Molu, nie zauważyłam Twojego pytania. To nie tynk, to płytki. Tak się świcą przy lampie jak psu nie powiem co...;)

Beauty
23-11-2010, 23:06
Pokazywałam" kiedyśtam" w przeszłości moją łazienkę . Teraz się wystrój trochę zmienił.Doszły lustra.Oczywiście nie zwracamy uwagi na szmaty w oknach ,które są do usunięcia
http://img337.imageshack.us/img337/9597/p1050019x.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/5794/p1050018n.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/8016/p1050016v.jpg

duś
23-11-2010, 23:23
łazienkę beauty oglądałam wiele razy i dalej się do niej nie mogę przekonać. tj. konkretniej do tego stylu. no coś mi w nim nie leży ;]
lustro nad wanną - sama nie wiem, ale to nad umywalką - przecudne. też by mi w 1 miejscu takie pasowało... ;)

E w e l
24-11-2010, 07:44
MARTINEZO Trochę sie forum zmanierowało w ocenach;) czasem jednak liczy się to, ze ktoś może zamieszkać w swoim domu, zwykłym prostym i pełnym miłości.

Czyżbyś sugerowała że należy forum podzielić na klasy?
To oczywiste, że każdy mierzy swoją miarką.

Dom zwykły prosty i pełen miłości nie oznacza, że źle zrobiony i nie mówię tu o gustach tylko rzemiośle.
Mnie bardzo odpowiadają zwykłe i proste wnętrza, ale dobrze wykonane.

monjan
24-11-2010, 08:28
Beauty
lustro nad wanną wyszło super

e-mól
24-11-2010, 08:29
Sorki Molu, nie zauważyłam Twojego pytania. To nie tynk, to płytki. Tak się świcą przy lampie jak psu nie powiem co...;)

Możesz napisać co to za jedne?

nasz
24-11-2010, 09:47
i coś od nas :)
nasza dolna łazienka

http://img809.imageshack.us/img809/9913/uk811.jpg (http://img809.imageshack.us/i/uk811.jpg/)

http://img27.imageshack.us/img27/6889/ukaszd3.jpg (http://img27.imageshack.us/i/ukaszd3.jpg/)

duś
24-11-2010, 09:48
fiu fiu... bardzo ładnie

MarJel
24-11-2010, 09:53
nasz cuuuuudna łazienka!!! Co to za umywalka i kibelek?

E w e l
24-11-2010, 09:55
i coś od nas :)
nasza dolna łazienkaAż miło popatrzeć. Bardzo ładna łazieneczka.
Co to za drzwi kabinowe?

pepejeans
24-11-2010, 10:09
nasz
ładniutka łazienka
ceramika fajna

jaksie
24-11-2010, 10:20
ładniście :)

basia228
24-11-2010, 11:06
Nasz - jak dla mnie absolutnie najpiękniejsza łazienka na tym forum. Gratulacje!

Darcy
24-11-2010, 11:13
Ale szałowo. :-) Bardzo ładna łazienka i - jak na moje ślepawe oko - bardzo starannie wykonana. Zazdroszczę prysznica tej wielkości!

casse
24-11-2010, 11:28
Nie sposób się nie wypowiedziec
NASZ PRZEPIĘKNA pod kazdym wzgledem

Oczywiście mam pytanko-apropo blatu pod umywalke-gdzie można taki zakupic ??:D

Lilianette
24-11-2010, 11:40
Bardzo ładna łazienka, kolejna inspiracja :)

nasz
24-11-2010, 11:54
nasz cuuuuudna łazienka!!! Co to za umywalka i kibelek?

Ceramika Villeroy&Boch seria pure stone

nasz
24-11-2010, 11:57
Nie sposób się nie wypowiedziec
NASZ PRZEPIĘKNA pod kazdym wzgledem

Oczywiście mam pytanko-apropo blatu pod umywalke-gdzie można taki zakupic ??:D

Blat był wykonany na zamówienie i jest to orzech barwiony.

nasz
24-11-2010, 11:58
Dziękuję wszystkim za słowa uznania. Nawet się nie spodziewałam, że może się aż tak podobac.

nasz
24-11-2010, 12:00
Aż miło popatrzeć. Bardzo ładna łazieneczka.
Co to za drzwi kabinowe?

Drzwi były wykonane na zamówienie u jednej z wielu firm szklarskich.

Ash5
24-11-2010, 12:02
nasz łazieneczka elegantaro bez dwóch zdań. Bardzo mi sie podoba to wrażenie staranności i dopracowania.

atika
24-11-2010, 12:03
I ja dołączam do zachwytów.
Śliczna łazienka. Starannie i schludnie wykonana.

I poproszę o podanie co to za płytki (na podłodze i ścianach jest to samo??) i drzwi prysznicowe - i jaki wymiar brodzika.
Pięknie wyszło...

PS. o drzwiach już doczytałam...

mk CocaYna
24-11-2010, 12:09
NASZ - przepiękna łazienka. Cieszy oko....

Jakie to płytki?

nasz
24-11-2010, 12:09
I ja dołączam do zachwytów.
Śliczna łazienka. Starannie i schludnie wykonana.

I poproszę o podanie co to za płytki (na podłodze i ścianach jest to samo??) i drzwi prysznicowe - i jaki wymiar brodzika.
Pięknie wyszło...

Płytki to imola travertino, te same na ścianę i podłogę. wymiaru brodzika dokładnie nie pamietam, coś ok. 90x150, drzwi , jak już pisałam, na zamówienie :)

E w e l
24-11-2010, 12:25
Drzwi były wykonane na zamówienie u jednej z wielu firm szklarskich.

A możesz wstawić zdjęcia otwartych drzwi i zbliżenia na ich uszczelnienie?

prawdziwy.anika
24-11-2010, 12:34
o kurcze....ale ladna.....:eek:

nemi
24-11-2010, 12:35
nasz łazienka fantastyczna. Świetnie dopracowana. Moja kolorystyka... :) Miooooooooooodzio. :)

E w e l
24-11-2010, 12:38
:)

annNS2
24-11-2010, 14:17
w koncu zebralam sie na odwage i wrzuce swoja lazieneczke! jeszcze wiele brakuje (np. prądu w mieszkaniu;) ale już prawie można mieszkać! :)
31792

monjan
24-11-2010, 14:22
brawo za odwagę
brawo za łazienkę:)
wrzucaj więcej

i pytanie o blat i szafki-skąd?

annNS2
24-11-2010, 14:26
brawo za odwagę
brawo za łazienkę:)
wrzucaj więcej

i pytanie o blat i szafki-skąd?

bedzie wiecej :)
szafki i blat - na zamowienie (blat i boki szafek teak, fronty szuflad lakierowany mdf) - oczywiscie cala lazienka i szafki - projekt wlasny :D

duś
24-11-2010, 15:21
faaaaaaaaaajnie ;)

co to za kafle na ścianach?

casse
24-11-2010, 15:26
Nasz dzięki za info
Juz się nie moge doczekać Twoich dalszych zdjęć :)
Mam nadzieje ze chwalic się bedziesz reszta domu/mieszkania

mayadaski
24-11-2010, 15:35
Nasz dzięki za info
Juz się nie moge doczekać Twoich dalszych zdjęć :)
Mam nadzieje ze chwalic się bedziesz reszta domu/mieszkania

Juz wyszpiegowalam;), ze Nasz chwali sie tutaj reszta domu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169604-nasze-wn%C4%99trza

annNS2
24-11-2010, 15:48
faaaaaaaaaajnie ;)

co to za kafle na ścianach?

na scianach gres nowa gala signum 30x60

pepejeans
24-11-2010, 15:56
warto zaglądnąć do galerii nasz

albertos
24-11-2010, 16:08
annNS2 świetna łazienka ;-)

joanika
24-11-2010, 16:19
nasz łazienka bardzo elegancka, tylko powiedz mi jak umyć lustro wokół kinkietu??

Elfir
24-11-2010, 16:22
nasz - bardzo ładna łazienka, ale gdzie tam trzyma się szczoteczki do zębów, mydło, ręczniki?

nasz
24-11-2010, 17:06
nasz łazienka bardzo elegancka, tylko powiedz mi jak umyć lustro wokół kinkietu??

Hehe..Dobre pytanie :)
Z wiadomej przyczyny robię to bardzo rzadko i bez drabiny się nieobędzie :)

nasz
24-11-2010, 17:09
nasz - bardzo ładna łazienka, ale gdzie tam trzyma się szczoteczki do zębów, mydło, ręczniki?

Jest to na szczęcie moja jedna z dwóch łązienek i jest to łazienka głównie dla gości. Mydło stoi w dozowniku na blacie, ręczniki wiszą na drabince łazienkowej po przeciwnej stronie a szczoteczki trzymam w swojej łazience na górze :)

joanika
24-11-2010, 17:19
Hehe..Dobre pytanie :)
Z wiadomej przyczyny robię to bardzo rzadko i bez drabiny się nieobędzie :)
Szybciej będzie odkręcić kinkiet:)

margaryt
24-11-2010, 17:22
Nasz świetna łazienka! Blat pod umywalkę to fornir czy mdf?

nasz
24-11-2010, 17:42
Nasz świetna łazienka! Blat pod umywalkę to fornir czy mdf?

Fornir

pablaX
24-11-2010, 17:53
wybrałam do swojej łazienki płytki firletka . jak myślicie, czy zestawienie wszystkich 3 kolorów gdzie beżowy będzie dominującym kolorem będzie "bezpieczne".
nie chciałabym stworzyć bałaganu...

Oto te płytki

Firiel7
24-11-2010, 18:03
Ja myślę, że rzeczywiście może się z tego zrobić bałagan - ale wszystko zależy od tego, JAK rozmieścisz te płytki, co będzie w łazience, czy jest mała, czy duża, czy planujesz dekory itd itd.
Generalnie bezpieczniej moim zdaniem wybrać dwa z tych trzech (ja bym się skłąniała ku połączeniu beż+szary)
:)

Nasz, super łazienka! "Moje" kolory ;)
Sami ją projektowaliście, czy korzystaliście z pomocy projektanta wnętrz?

E w e l
24-11-2010, 18:21
w koncu zebralam sie na odwage i wrzuce swoja lazieneczke! jeszcze wiele brakuje (np. prądu w mieszkaniu;) ale już prawie można mieszkać! :)
31792Niewiele widać a z tego co widzę jest ładnie. Ciekawie skomponowane płytki małe z dużymi, ale na tej brązowej podłodze zrobiłabym ciemną fugę. Myślę, że wyglądałoby to lepiej a już na pewno po kilkumiesięcznym użytkowaniu gdzie na obecnej fudze pojawią się ciemne zabrudzenia..

nasz
24-11-2010, 18:25
Nasz, super łazienka! "Moje" kolory ;)
Sami ją projektowaliście, czy korzystaliście z pomocy projektanta wnętrz?

Skłamałabym mówiąc że sami, pomagał nam architekt. Kafle i ceramikę miałam wybraną, że prysznic ma byc w tym miejscy i takiej wielkości też wiedziałam, ale jak to ze sobą ładnie poskładac nie wiedziałam, więc poprosilśmy o pomoc fachowca :D.

annNS2
24-11-2010, 18:25
Niewiele widać a z tego co widzę jest ładnie. Ciekawie skomponowane płytki małe z dużymi, ale na tej brązowej podłodze zrobiłabym ciemną fugę. Myślę, że wyglądałoby to lepiej a już na pewno po kilkumiesięcznym użytkowaniu gdzie na obecnej fudze pojawią się ciemne zabrudzenia..

nie wiele widac, bo jeszcze duzo do zrobienia :)
a z szarą fuga jakos sobie poradze (taka sama jest w calej lazience)

Korozja
24-11-2010, 18:39
nasz ale zajebiaszcza łazienka! CUDO! Prysznic u siebie planuje bardzo podobny :)

nasz
24-11-2010, 18:48
nasz ale zajebiaszcza łazienka! CUDO! Prysznic u siebie planuje bardzo podobny :)

Jeśli mogę doradzic to proponuję zamiast brodzika kafle z odpływem. Mniej czyszczenia i problemów z uszczelnieniem. A do tego kabina walk-in lub przynajmniej z huppe- mają duży wybór uszczelek do drzwi szklanych. Ja chciałam zaoszczędzic i teraz mam co chciałam :)

pablaX
24-11-2010, 18:59
Ja myślę, że rzeczywiście może się z tego zrobić bałagan - ale wszystko zależy od tego, JAK rozmieścisz te płytki, co będzie w łazience, czy jest mała, czy duża, czy planujesz dekory itd itd.
Generalnie bezpieczniej moim zdaniem wybrać dwa z tych trzech (ja bym się skłąniała ku połączeniu beż+szary)
:)



Łazienka 2,80 x 2,60 . Podłoga jasna beżowa obudowa wanny szara ściana "kominowa" fiolet ściana murowanego prysznica od zewnątrz szara, dekor ewentualnie taki

AJa?!
24-11-2010, 23:28
wybrałam do swojej łazienki płytki firletka . jak myślicie, czy zestawienie wszystkich 3 kolorów gdzie beżowy będzie dominującym kolorem będzie "bezpieczne".
nie chciałabym stworzyć bałaganu...

Oto te płytki

Te płytki zaaranżowałam w pralni. Połączyłam kremowy i fiolet. Tutaj jeszcze przed fugowaniem

http://img254.imageshack.us/img254/7035/zdjcie0037s.jpg

jak dla mnie trzy kolory płytek to chyba za dużo jak na jedną łazienkę..

duś
24-11-2010, 23:55
moim zdaniem 3 to w przypadku kafli magiczna liczba i wiecej mieszać nie należy.
tyle ze wszystko będzie zależało od ich ułożenia, proporcji, połączenia. stworz choćby najprostsza wizualke, zobaczysz to w przestrzeni ;)

Elcia84
25-11-2010, 11:41
Wcześniej zamieszczałam fotki nieskończonej łazienki, teraz jest już skończona

http://images47.fotosik.pl/414/fe2bd05031773877med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/408/2de8d8e267ad7bbemed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/409/dbe32747faf57a20med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/408/4b7084cdc41651d6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

joanika
25-11-2010, 13:00
Elcia84 jakie wymiary ma Twoja łazieneczka??

Kasia_1982
25-11-2010, 13:22
i coś od nas :)
nasza dolna łazienka



Najładniejsza łazienka na tym forum- moim skromnym zdaniem:) Pozwolisz,że będę się inspirować ;)

Elcia84
25-11-2010, 15:26
Elcia84 jakie wymiary ma Twoja łazieneczka??

1,9m x 1,6 m2 generalnie jest mała, ale jak dla nas wystarczająca

Edmar70
25-11-2010, 17:01
Elcia łazienkę masz malusią, ale bardzo schludną i przyjemną.

nemi
25-11-2010, 17:34
Elcia84 łazienka fajniutka - maleńka, ale bardzo funkcjonalnie rozplanowana. :) Gratulacje. :)

nazwa12
25-11-2010, 18:35
Malusieńka ale funkcjonalna i śliczne kolorki tylko sprzątać tam musi szczuplutka osoba ale dacie rade ja mam malutką sypialnię to się gorzej nasapie niż w 50 metrowym salonie pozdrawiam

Korozja
25-11-2010, 18:57
Jeśli mogę doradzic to proponuję zamiast brodzika kafle z odpływem. Mniej czyszczenia i problemów z uszczelnieniem. A do tego kabina walk-in lub przynajmniej z huppe- mają duży wybór uszczelek do drzwi szklanych. Ja chciałam zaoszczędzic i teraz mam co chciałam :)

Od początku chciałam kafle i odpływ liniowy ale niestety mam mieszkanie w nowym bloku i to duże ryzyko. Jak do tej pory żaden fachowiec nam tego nie poleca i nie da nam gwarancji że mimo super uszczelnienia nie przecieknie. Pozostaje nam więc chyba brodzik :( ale właśnie czarny chcę jak coś żeby spokój z czyszczeniem był ;)

Edmar70
25-11-2010, 19:04
Korozja czarny brodzik to dla mnie coś nowego tzn na fm.
Ale czy na nim nie będzię właśnie bardziej widać zabrudzenia, np kamień nalot z mydła...

arro77
25-11-2010, 19:09
wrzucę wizualizację naszej łazienki,nie wiem jeszcze gdzie dać grzejnik i może jakąś szafkę w rogu pod oknem

Anulek2005
25-11-2010, 19:39
arro77 - od jakiegoś czasu staramy się rozdzielić wątki na dwa różne:
1. z łazienkami istniejącymi (czyli tutaj)
2. z projektowanymi - w związku z tym z wizualizacjami zapraszam serdecznie TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje)

iwonka77
25-11-2010, 21:36
Ludki Drogie potrzebuję pomocy
Szukam stelażu do zabudowy wc ale... chciałabym żeby przycisk spuszczania wody był w poziomie czyli na górze a nie normalnie w pionie
Tak mi będzie pasowało żeby był przycisk wyrównany z parapetem. Gdzieś widziałam kiedyś fotkę jak było tak zrobione ale nie potrafię tego znaleźć
Ciekawa jestem czy jest to przeróbka standardowego stelaża czy może jakas firma ma taką opcję?

Proszę o pomoc bo być może wymyśliłam sobie coś nietypowego i szukam wiatru w polu ;)

Pozdrawiam

wingerman
25-11-2010, 21:54
Ludki Drogie potrzebuję pomocy
Szukam stelażu do zabudowy wc ale... chciałabym żeby przycisk spuszczania wody był w poziomie czyli na górze a nie normalnie w pionie
Tak mi będzie pasowało żeby był przycisk wyrównany z parapetem. Gdzieś widziałam kiedyś fotkę jak było tak zrobione ale nie potrafię tego znaleźć
Ciekawa jestem czy jest to przeróbka standardowego stelaża czy może jakas firma ma taką opcję?

Proszę o pomoc bo być może wymyśliłam sobie coś nietypowego i szukam wiatru w polu ;)

PozdrawiamNie szukasz wietru w polu :)
Polecam stelaż Grohe z przyciskiem pneumatycznym właściwie jak się uprzesz, to przycisk możesz założyć nawet na innej ścianie, ważne by był połączony cieniutką rurką ze spłuczką (stelażem). Wszystko dzięki temu, że nie popycha on mechanicznie dźwigienki spłuczki tylko wykorzystuje do tego powietrze.

kal el
25-11-2010, 21:57
iwonka77

hi,

w tym tygodniu kupiłem gohre, w instrukcji przycisku było napisane jak przedstawić układ z pionowego na poziomy. Podejrzewam, że geberit też to ma w standardzie.

wingerman
25-11-2010, 22:07
iwonka77

hi,

w tym tygodniu kupiłem gohre, w instrukcji przycisku było napisane jak przedstawić układ z pionowego na poziomy. Podejrzewam, że geberit też to ma w standardzie.
O ile się nie mylę, to piszesz o obróceniu przycisku tak by był szerszy niż wyższy a iwonka77 jeśli dobrze odczytałem jej informację, chciałaby położyć na płasko, np. na górnej poziomej części zabudowy (tak jakby np. na parapecie). Niestety jeśli spłuczka jest uruchamiana mechanicznie za pomocą popychanych dźwigienek, to zadanie teoretycznie niewykonalne ale jak pisałem z pomocą przychodzi pneumatyczny system spłukiwania. Nie wiem jak Geberit ale Grohe taki system stosuje.

duś
25-11-2010, 22:24
ja mam geberit naciskany z góry.
to ten taki stelarz o wys. ok 90 cm (chyba 88 miał mieć). wybaczcie, ale nie chce mi się szukać chwillowo papierka z nazwą

agawi74
25-11-2010, 23:06
I nasza dolna, raczej to wc niż łazienka, ale co tam pokażę ;)
Trochę trudno w niej robić zdjęcia z racji jej wymiarów.

http://img190.imageshack.us/img190/2161/dsc020090.jpg (http://img190.imageshack.us/i/dsc020090.jpg/)

http://img405.imageshack.us/img405/1052/dsc02010d0.jpg (http://img405.imageshack.us/i/dsc02010d0.jpg/)

http://img819.imageshack.us/img819/5436/dsc020110.jpg (http://img819.imageshack.us/i/dsc020110.jpg/)

http://img143.imageshack.us/img143/3290/dsc02012yu.jpg (http://img143.imageshack.us/i/dsc02012yu.jpg/)

Korozja
25-11-2010, 23:15
Korozja czarny brodzik to dla mnie coś nowego tzn na fm.
Ale czy na nim nie będzię właśnie bardziej widać zabrudzenia, np kamień nalot z mydła...

Edmar70 my lubimy nietypowe rozwiązania ;) a białego brodzika to ja nienawidzę! Słyszałam zresztą że to na białym widać zabrudzenia i przebarwienia, robi się żółty osad itp chyba nie ma idealnych rozwiązań ;)
A ja o takim myślę:
http://www.koloriwnetrze.pl/artykuly/action,get,id,358,t,czarny-brodzik-w-lazience.html

Anulek2005
26-11-2010, 08:08
iwonka77 - żeby przycisk montowany był na górze musisz kupić stelaż niższy niż standard. Geberit ma takie na pewno (wiem bo mam taki).

Linka do przykładowego:
http://catalog.geberit.com/public/product.aspx?cat=PL_PL-pl_1&p=73464

wingerman
26-11-2010, 08:16
iwonka77 - żeby przycisk montowany był na górze musisz kupić stelaż niższy niż standard. Geberit ma takie na pewno (wiem bo mam taki).

Linka do przykładowego:
http://catalog.geberit.com/public/product.aspx?cat=PL_PL-pl_1&p=73464
Stelaż niższy niż standardowy jest również niestandardowo droższy i jeśli kogoś do jego zakupu nie zmusza projekt, koncepcja łazienki, to nie ma sensu go kupować. A już na pewno tylko po to, by mieć możliwość zamocowania przycisku na płasko. Fakt przy tym stelażu po prostu montujemy go jak standardowy przycisk i działa, przy wersji o jakiej ja piszę trzeba spodnią ramkę przycisku przykręcić nie jak zawsze do pojemnika spłuczki a do ściany w miejscu w którym ma być przycisk.
Pisałem w postach wyżej jaki stelaż nada się do tego idealnie.


Pozdrawiam.

googulek
26-11-2010, 08:32
agawi74 , bardzo mi sie podoba twoja lazienka. Jest klasyczna, i ponadczasowa, dodatki dobrane ze smakiem. ta drewniana czesc z ''koperta'' ktora widac na zdjeciu to jest jakas szafa czy drzwi do lazienki?

Anulek2005
26-11-2010, 08:34
racja wingerman - zamiast "musisz kupić" miałam napisać "możesz kupić" - przepraszam.

Cena za niższy stelaż rzeczywiście jest wyższa, ale z drugiej strony - jest to artykuł kupowany raz na długi czas a mający spory wpływ na wygląd łazienki czy ubikacji i ja np z premedytacja zdecydowałam się na niższy - ze względów na moją wizję toalety wysoki stelaż był dla mnie po prostu za wysoki :eek: Na usprawiedliwienie :cool: dodam jedynie, że przy niższym stelażu zaoszczędziłam na dekorach ....

wingerman
26-11-2010, 09:05
Ja najczęściej niższe stelaże montuje w niedużych łazienkach w których górna część stelaża jest przedłużeniem, półki / blatu umywalki.


Dziś wolne, idę sprzątać ;)

muszelek
26-11-2010, 09:22
mamy stelaz sanit 82 cm - nie byl drozszy a daje mozliwosc montowania przycisku w pionie i poziomie - tzn z przodu i od gory

Bastki
26-11-2010, 09:36
Ludki Drogie potrzebuję pomocy
Szukam stelażu do zabudowy wc ale... chciałabym żeby przycisk spuszczania wody był w poziomie czyli na górze a nie normalnie w pionie
Tak mi będzie pasowało żeby był przycisk wyrównany z parapetem. Gdzieś widziałam kiedyś fotkę jak było tak zrobione ale nie potrafię tego znaleźć
Ciekawa jestem czy jest to przeróbka standardowego stelaża czy może jakas firma ma taką opcję?

Proszę o pomoc bo być może wymyśliłam sobie coś nietypowego i szukam wiatru w polu ;)

Pozdrawiam


Mam takie zdjęcie w swoich inspiracjach właśnie takie rozwiązanie chcę zastosować.

Beauty
26-11-2010, 09:59
agawi bardzo piękna łazienka!! jak najbardziej w moim stylu!!Mimo ,iż dominują w tym wątku łazienki nowoczesne ,to myślę ,że te nasze będą inspiracją dla miłośników klasycznych wnętrz:)

agawi74
26-11-2010, 11:42
Googulku- bardzo dziękuję! Co do tej koperty, to tak zgadłaś to są drzwi z pilastrami... Na szafę przyjdzie mi jeszcze poczekać :cry:
Beauty- również wielkie dzięki :) Szkoda, że jest tu tak mało klasycznych...

Dziewczyny- to co ja u Was widziałam- po prostu :jawdrop:Nie wpisywałam się jeszcze, bo nie miałam swojego wątku, ale nadrobię wkrótce, jeśli można;)

googulek
26-11-2010, 12:46
no to cie jeszcze pomecze :) plytki na scianie to trawertyn? piszesz ze to dolna lazienka, jestem wiec baaaardzo ciekawa jak wyglada gorna :)

agawi74
26-11-2010, 14:33
no to cie jeszcze pomecze :) plytki na scianie to trawertyn? piszesz ze to dolna lazienka, jestem wiec baaaardzo ciekawa jak wyglada gorna :)

Męcz ile chcesz :):yes: Płytki, to niestety nie trawertyn, tylko hiszpańska Azteca (seria Dolmen). Ale z tego co wiem, właśnie zakończono ich produkcję wtym roku. Co do górnej, to wykończenie jest dokładnie takie samo. Wstawiałam tu już gdzieś zdjęcia, zaraz odszukam. Zdjecia są z przed przeprowadzki, także brakuje tam akcesoriów i oświetlenia.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-ŁAZIENKI-NASZE-!!!!!!/page185

googulek
26-11-2010, 14:41
obejrzalam, naprawde piekna !!!! a ten dzban z miska to juz kropka na i :) meble robil ci stolarz czy kupowalas w sklepie?

Edmar70
26-11-2010, 17:54
Edmar70 my lubimy nietypowe rozwiązania ;) a białego brodzika to ja nienawidzę! Słyszałam zresztą że to na białym widać zabrudzenia i przebarwienia, robi się żółty osad itp chyba nie ma idealnych rozwiązań ;)
A ja o takim myślę:
http://www.koloriwnetrze.pl/artykuly/action,get,id,358,t,czarny-brodzik-w-lazience.html

Jak dla mnie nietypowe rozwiązania są jak najbardziej na tak.:yes: A co się tyczy ciemnego czy jasnego to i tak należy sie sprzątanie.
Brodzik z linku fajowy. A jakie kaflę będą do niego?

pablaX
26-11-2010, 21:16
Tak sobie kombinuje z moją firletką...
Wizualizacje bardzo nieprofesjonalne ;)
Tylko na pierwszych dwóch zdjęciach jest podłoga, bo na pozostałych zdjęciach mi "coś zjadło"

Wstawiam kilka pomysłów

duś
26-11-2010, 22:01
kabina prysznicowa ma być zamykana? bo jeśli wybierzesz opcje z 2 wizualki, możesz mieć problem z otwieraniem drzwi (kaloryfer)

Korozja
26-11-2010, 22:06
Jak dla mnie nietypowe rozwiązania są jak najbardziej na tak.:yes: A co się tyczy ciemnego czy jasnego to i tak należy sie sprzątanie.
Brodzik z linku fajowy. A jakie kaflę będą do niego?

Sprzątania się nie obawiam bo ja czyścioszek jestem i sprzątam często :D
Kafle bedą paradyża z kolekcji Amanda/Alex http://www.paradyz.com/Collection/bathroom/amanda-alex te grafitowe. Pokazywałam tu w wątku swój projekt ;] jest również w moim wątku oraz zdjecia płytek ;)

pablaX
26-11-2010, 22:10
kabina prysznicowa ma być zamykana? bo jeśli wybierzesz opcje z 2 wizualki, możesz mieć problem z otwieraniem drzwi (kaloryfer)

Wersja ekonomiczna - drążek i zasłonka. Może nadejdą lepsze czasy :]

rasia
26-11-2010, 22:18
Tak sobie kombinuje z moją firletką...
Wizualizacje bardzo nieprofesjonalne ;)
Tylko na pierwszych dwóch zdjęciach jest podłoga, bo na pozostałych zdjęciach mi "coś zjadło"

Wstawiam kilka pomysłów
Mi się podoba tylko ta "szara" wersja. :)

wingerman
26-11-2010, 22:23
kabina prysznicowa ma być zamykana? bo jeśli wybierzesz opcje z 2 wizualki, możesz mieć problem z otwieraniem drzwi (kaloryfer)
Wersja ekonomiczna - drążek i zasłonka. Może nadejdą lepsze czasy :]
W przyszłości i tak bez problemu założysz drzwi mając grzejnik w tym miejscu. Takie drzwi robi na przykład Koło
http://image.ceneo.pl/data/products/421108/product.jpg
Dzięki tej ściance wspornikowej, grzejnik czy wieszaki z ręcznikami, szlafrokami, mogą być bezpośrednio przy drzwiach kabinowych a one same będą otwierać się maksymalnie.

duś
26-11-2010, 22:47
owszem to jest wyjście, przy czym ja odnoszę wrażenie, że ta drzwi tego typu w projekcie pablaX jest jednak za ciasno. żeby było wygodnie dostać się pod prysznic drzwi muszą mieć te 60-70 cm... a to nieco dalej niż długość kompaktu. mniej więcej tyle miejsca właściciel łazienki przewidział.

anyways, zwracam na to uwagę :) tym bardziej jeśli tymczasowo nie planujesz drzwi, warto pomyśleć o tym za wczasu :)

agawi74
26-11-2010, 23:14
obejrzalam, naprawde piekna !!!! a ten dzban z miska to juz kropka na i :) meble robil ci stolarz czy kupowalas w sklepie?

Dziękuję raz jeszcze Googulku! Meble są drewniane (olcha) polskiej firmy Deftrans, seria Klasis. Jakość jest super.
http://www.deftrans.com.pl/pl/sklep/category/35/natura-drewna/klasis

Zamierzałam robić u stolarza, ale jak mu zleciliśmy kuchnię i drzwi wewnętrzne, to na meble łazienkowe chyba bym czekała do przyszłego roku.;)

iwonka77
26-11-2010, 23:29
Bardzo dziękuję za pomoc w odnalezieniu odpowiedniego stelaża z przyciskiem od góry. Jesteście nie zastąpieni :)

kulasiek
28-11-2010, 15:45
pisałam też w dziale "porady" ale spróbuję i tutaj, może ktoś mi pomoże...
Została nam górna łazienka do zrobienia. Kupiliśmy maszynę do cięcia płytek oraz dobrą tarczę, z wyprowadzeniem kąta 45 st. w płytkach sobie radzimy. Problem pojawił się przy mozaice, a jest jej w naszej łazience dużo...
"Podrywa" nam mozaikę. Czy macie jakiś patent na to, aby płytki w bezpieczny sposób leżały na maszynie i nie przesuwały się we wszystkie strony?
Fachowcy - czy moglibyście się wypowiedzieć????
czas mnie goni, więc będę wdzięczna za wszystkie rady

rasia
28-11-2010, 16:04
Mój majster każdą kostkę mozaiki szlifował ręcznie...:)

duś
28-11-2010, 18:26
:Yes:

wingerman
28-11-2010, 20:18
Zależy z czego ta mozaika i na jakiej siatce. Nie bez znaczenia jest stół i tarcza, możesz napisać jaki dokładnie stół i tarczę macie? Dobra tarcza to wydatek rzędu 800-1000zł. w zależności od rozmiaru. Nie ukrywam, że gdy jest niewiele szlifowania na mozaice, to robi się to najczęściej ręcznie, jednak jak jest tego dużo i mozaika na to pozwala, warto wtedy ją przygotować i szlify robić na stole.

googulek
28-11-2010, 20:39
Dziękuję raz jeszcze Googulku! Meble są drewniane (olcha) polskiej firmy Deftrans, seria Klasis. Jakość jest super.
http://www.deftrans.com.pl/pl/sklep/category/35/natura-drewna/klasis

Zamierzałam robić u stolarza, ale jak mu zleciliśmy kuchnię i drzwi wewnętrzne, to na meble łazienkowe chyba bym czekała do przyszłego roku.;)

dzieki za namiar, moze skorzystam przy zamowieniu szafki do dolnej lazienki :) i powiem ci ze ceny maja OK, takze moze i stolarz nie bylby bardziej konkurencyjny.

kulasiek
28-11-2010, 21:53
Zależy z czego ta mozaika i na jakiej siatce. Nie bez znaczenia jest stół i tarcza, możesz napisać jaki dokładnie stół i tarczę macie? Dobra tarcza to wydatek rzędu 800-1000zł. w zależności od rozmiaru. Nie ukrywam, że gdy jest niewiele szlifowania na mozaice, to robi się to najczęściej ręcznie, jednak jak jest tego dużo i mozaika na to pozwala, warto wtedy ją przygotować i szlify robić na stole.

maszyna to Kaltmann K-PDG 250, tarcza Rubi Tools CPC250 (kosztowała 570 zł ). Mozaika to Ren z Tubądzina. Mam od groma mozaiki w łazience, z tego dużo szlifów. załamię się...
będę wdzięczna za każdą podpowiedź

wingerman
29-11-2010, 19:18
kulasiek informacja na PW

eminka81
30-11-2010, 23:07
Witam , Mam pytanie czy ktoś z Was ma w swojej łazience położone płytki Pilch -zebrano brązowo zielone ?Jeśli tak to proszę o zdjęcia , ponieważ podobają mi się ,ale całkowicie nie wiem jak je ułozyć i chciałabym jakąś podpowiedź.

Agi75
01-12-2010, 10:35
Witam wszystkie Panie....i Panów oczywiście :-) Mam prośbę.Co sądzicie o połączeniu w małej łazience takich dwóch elementów http://plytki24.pl/images/uploads/ngal_m7311229.jpg http://www.granitonline.pl/assets/galleries/75/forest_green_kopia.jpg
Cała jedna sciana byłaby to płyta granitowa forest green a cała reszta płytka magma czarna o wym 120cmx60

Agi75
01-12-2010, 10:47
A może ktoś ma w łazience czarną magmę z Nowej Gali i napisze jak się sprawdza w użytkowaniu itp.

magduska
01-12-2010, 10:53
Agi75,
GENERALNIE - pomysł połączenia tych dwóch elementów fajny ;).., ale...
to zależy jak dużą masz łazienkę, jakie będzie oświetlenie ;)

Agi75
01-12-2010, 11:20
Oczywiście oświetlenie jest ważne i nad tym dumam od jakiegoś czasu , bo przecież w takim zestawieniu łazienka będzie ciemna .Choc w zasadzie tfajny klimacik się tworzy dzięki ciemnej kolorystyce ;-).W tej łazience (mimo, ze mała 1.66 x 2.5 m) jest okno o wys. 210 i szer. 60cm. Ja jednak zastanawiam się czy magma ze swoja strukturą będzie pasować do kamienia z taką ekspresją

Agi75
01-12-2010, 11:21
A może lepiej połączyć ten kamień z jasną płytką? Doradźcie, proszę!

78mysz
01-12-2010, 12:54
A może lepiej połączyć ten kamień z jasną płytką? Doradźcie, proszę!

Agi, spróbuj z prawie białą płytką na ścianie.W małej łazience to może być lepsze rozwiązanie.Kombinuj i wklejaj

Agi75
01-12-2010, 13:24
Będę próbować. A możecie polecić białą płytkę mat w dużym formacie ?

AmberWind
01-12-2010, 13:40
Sorry, że tak się tutaj wcinam, ale poszukuję (oj jak mocno poszukuję) białej, dużej płytki z bardzo delikatnym kwiatowym motywem. Motyw tez jest koloru białego i widać go tylko dlatego, że jet bardziej matowy niż tło kafla.
Widziałam te płytki w sklepie, ale oczywiście nie zapamietałam producenta :(

markoto
01-12-2010, 14:18
aparici angel

AmberWind
01-12-2010, 14:46
aparici angel

Ogromniaste dzieki!!!! Tego bylo mi trzeba :-)

markoto
01-12-2010, 21:26
Nie ma za co :)

helism
02-12-2010, 18:21
Będę próbować. A możecie polecić białą płytkę mat w dużym formacie ?

U mnie jest ceramstic bianco 45x30 - gładki mat bez żadnych wzorków.

mkala2
02-12-2010, 18:29
Będę próbować. A możecie polecić białą płytkę mat w dużym formacie ?

Fabryka Durstone- płytka United Colours Blanco Mate- format 60x60.
Biała, matowa, monokolor, rektyfikowana.

asizo
02-12-2010, 20:14
Agi75, magma czarna ma takie małe niebieskie kropeczki na całej powierzchni. Nie wiem, czy widziałaś na żywo i czy by Ci to odpowiadało. MNie te kropeczki zniechęciły do tych płytek, a tez o nich myślałam.

eminka81
02-12-2010, 21:09
To znowu ja .Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś może widział gdzieś w sklepach lub w internecie fioletowa umywalkę - szklaną tzw misę ?

agawi74
02-12-2010, 22:16
To znowu ja .Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś może widział gdzieś w sklepach lub w internecie fioletowa umywalkę - szklaną tzw misę ?

Tak naprawdę większość producentów ma w swojej ofercie ten kolor lub jest on na zamówienie.
Oto wyniki:

http://megalazienki.pl/umywalki/catalano-umywalka-fi-45-fiolet,16782s
http://www.glasspoint.eu/umywalki-szklane/flowers/
http://www.kolorymeksyku.pl/blog/umywalki-szklane/

MarJel
03-12-2010, 07:21
Czy może ktoś ma w łazience czarną misę wc i może polecić? ewentualnie może znacie firmy produkujące czarne kibelki?:)

Irma
03-12-2010, 08:09
Efilo ma, zajrzyj do jej wątka, nei pmiętam jaka to była firma

Agi75
03-12-2010, 08:29
Dziękuję helism, mkala2 i Tobie asizo.Helism a masz jakieś zdjęcie z tą płytką? Oczywiście już w gotowej łazience.Pochwal sie proszę!

Agi75
03-12-2010, 08:30
Asizo Magmę widziałam tylko w katalogu.Jeśli jest tak jak mówisz to nie będzie pasowała doo tego kamienia - forest green. Piszesz , ze ona cię zniechęciła przez te niebieskie dodatki.A znalazłaś coś w zamian?

markoto
03-12-2010, 08:35
Efi ma miske z marketu budowlanego bezfirmowa zdaje sie

MarJel
03-12-2010, 08:40
Dzięki Irma i markoto:) Lecę do efilo dokładnie się wypytać.

ALUTKA W
03-12-2010, 09:17
czarne wc widzialam wczoraj w le roy

asizo
03-12-2010, 09:39
Asizo Magmę widziałam tylko w katalogu.Jeśli jest tak jak mówisz to nie będzie pasowała doo tego kamienia - forest green. Piszesz , ze ona cię zniechęciła przez te niebieskie dodatki.A znalazłaś coś w zamian?

Wiem, ze podobna do magmy jest Peronda Domus - ktoś na forum ma je w łazience, są jak magma, ale całkowicie czarne.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/nd/rd/h1oi/iBHx3sc063w32taSHX.jpg
Też była dyskusja o tych kropeczkach niebieskich i chyba kilka osób też właśnie przez te kropki sie zniechęciła.
Ja wybrałam natomiast coś zupełnie innego - Paradyż Caledonia.

Tu jest link do wątku o czarnych płytkach: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166756-Czarne-p%C5%82ytki-opinie-inspiracje

Agi75
03-12-2010, 10:48
Bardzo dziękuję asizo.

Irma
03-12-2010, 15:17
Kurcze jakoś nie zauważyłam ządnych niebieskich kropek na magmie a ostatnio kupowałam...moze nie każda partia je ma, a może ja już ślepa...

mkala2
03-12-2010, 21:56
Czy może ktoś ma w łazience czarną misę wc i może polecić? ewentualnie może znacie firmy produkujące czarne kibelki?:)

Vitra ma czarną (połysk) serię sanitarki seria Jewel.

maartaa
04-12-2010, 07:49
przez ostatni rok zaglądałam na forum i podziwiałam wasze łazienki (choć oczywiście nie tylko łazienki! ;D). teraz nadszedł czas na pokazanie mojej :) kolor (ponoć) jak na łazienkę bardzo nietypowy, ale ja po prostu wiedziałam, że musi być fioletowa.
http://img602.imageshack.us/img602/5796/pc012153.th.jpg (http://img602.imageshack.us/i/pc012153.jpg/)
http://img146.imageshack.us/img146/5380/pc012148.th.jpg (http://img146.imageshack.us/i/pc012148.jpg/)
http://img716.imageshack.us/img716/6328/pc012149.th.jpg (http://img716.imageshack.us/i/pc012149.jpg/)
http://img198.imageshack.us/img198/6703/pc012147.th.jpg (http://img198.imageshack.us/i/pc012147.jpg/)
http://img823.imageshack.us/img823/1601/pc012151.th.jpg (http://img823.imageshack.us/i/pc012151.jpg/)
http://img94.imageshack.us/img94/3089/pc012152.th.jpg (http://img94.imageshack.us/i/pc012152.jpg/)
http://img593.imageshack.us/img593/3937/pc012150.th.jpg (http://img593.imageshack.us/i/pc012150.jpg/)

helism
04-12-2010, 08:59
@Agi75
"Tutaj" (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-ŁAZIENKI-NASZE-!!!!!!&p=4118688&viewfull=1#post4118688) jest moja łazienka zaraz po zrobieniu. Postaram się dzisiaj zrobić zdjęcie z bliska i wrzucić. Uprzedzam, że nie spotkałam ich nigdzie w necie na obrazku ani w sprzedaży. Na żywo widziałam w salonie w Tarnowie i inny sprzedawca sprowadził je na zamówienie. Przy zakupie u niego całości wyposażenia kosztowały niecałe 70 PLN po rabatach za metr.

duś
04-12-2010, 09:58
@helism
fiu fiu... ślicznie! nie mam słów :)

@maartaa
płytek nie oceniam, bo to rzecz gustu, a o gustach... - wiadomo. natomiast moim zdaniem wyszło mdło. cała nadzieja w dodatkach, które mają szansę przełamać nudę i nadać wnętrzu trochę charakteru. nie podoba mi się ta dziwna konstrukcja obok kibelka.

nemi
04-12-2010, 10:32
maartaa łazienka zdecydowanie inna niż większość. Kolorystyka rzeczywiście oryginalna. :) Zgadzam się z duś że całość jest troszkę mdła i byłoby fajnie, gdybyś uzupełniła łazienkę jakimiś dodatkami, np. w kolorze intensywnego fioletu - ręczniki, pojemnik na mydło, dywanik, czy co tam jeszcze chcesz.

Konstrukcja obok toalety też mnie zastanawia - tam ma coś stać, czy zależało Wam na dodatkowej półce?

atika
04-12-2010, 11:30
maartaa - rzeczywiście jest troszkę cukierkowato i mdło ale cała nadzieja w dodatkach.
Mam tylko pytanie - nie zrobi sobie ktoś krzywdy o tą szklaną zabudowę na wannie ?? trochę nie rozumiem dlaczego ona jest zaaokrąglna, a nie założyliście zwyczajnej szyby z boku wanny ?? I po co do tego są jeszcze drzwi ??

helism
04-12-2010, 11:37
Agi75
Zamieszczam obiecane zdjęcia płytek w zbliżeniu.
http://lh6.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPoh0wJwsrI/AAAAAAAAAl0/1kaLKQZVbU8/s640/PICT0045.JPG

http://lh3.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPoh3SuHw3I/AAAAAAAAAl4/s9s7dM_a31w/s640/PICT0046.JPG

http://lh6.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPoh5lfVPjI/AAAAAAAAAl8/WO7wJnW6e-4/s640/PICT0047.JPG

http://lh6.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPoh85d4gdI/AAAAAAAAAmA/LFL9oVoPTfw/s640/PICT0048.JPG

Dzięki Duś :)

A tu moja łazienka w stanie obecnym. Szafki pod umywalkami nadal "nabierają mocy urzędowej" ;)
http://lh5.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPokVqDcIEI/AAAAAAAAAmY/OBY8EWSEosw/s512/PICT0050.JPG

http://lh4.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPokZXdseUI/AAAAAAAAAmc/SPzR6HLLVvk/s512/PICT0051.JPG

http://lh6.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPoksvEF6gI/AAAAAAAAAms/zAszPjqk8W4/s640/PICT0059.JPG
I wieczorem
http://lh6.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPqKRBjrMRI/AAAAAAAAAnA/cyEmr9Yozl8/s640/PICT0060.JPG

http://lh4.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPqKYLutUVI/AAAAAAAAAnE/Q4wHFGiCtc0/s640/PICT0061.JPG

Oświetlenie
http://lh3.ggpht.com/_th4cyo-sq_k/TPqKcsNeieI/AAAAAAAAAnI/cuDZl_sQqZ4/s640/PICT0062.JPG

Dzięki Duś :)

atika
04-12-2010, 11:50
MarJel - o kibelku i bidecie w kolorze czarnym napisałam Ci w wątku Efilo, bo tam zaczęła sie dyskusja ;)

MarJel
04-12-2010, 12:11
atika, dziękuje bardzo, już znalazłam czarny kibelek:D

AJa?!
04-12-2010, 17:29
Czarna łazienka- jaka szafka?

Zdjęcia ciemne bo nie ma oświetlenia. A z lampą się wszystko odbija.

http://img213.imageshack.us/img213/1351/dscf6110u.jpg

http://img522.imageshack.us/img522/655/dscf61120.jpg


myślałam o:
http://img171.imageshack.us/img171/5439/bathroommirorfurniture.jpg
Tą białą część szafki dałabym prostopadle do blatu (nie równolegle)
http://img252.imageshack.us/img252/6466/artdecobathroomfurnitur.jpg
a może całkiem biała?
http://img171.imageshack.us/img171/3448/spaziozdjecie04.jpg

co o tym sądzicie? może macie jakieś pomysły?
byłabym ogromnie wdzięczna

duś
04-12-2010, 18:09
AJa?! bosko!
w innych okolicznościach pomyślałabym, że jesteś moją siostrą bliźniaczką, bo widzę u ciebie projekty i pomysły bardzo zbliżone do moich własnych. wprawdzie zamiast czarnych mam brązowe kafle, ale poza tym nawet wannę mamy taką samą hehe :)

co zaś do szafki - bardzo mi się podoba twój pomysł na nią. a co powiesz na połączenie czerni i czerwieni? bieli bym tam nie dawała, bo fajnie wygląda tylko na ceramice, natomiast cała czarna szafka mogłaby zniknąć. wprowadzenie el czerwonego, w odcieniu jak te czerwone detale (jeśli chodzi o wybarwienie mdfu, to hulaj dusza i wybieraj ile wlezie) - byłoby świetnym akcentem.

AJa?!
04-12-2010, 19:04
Z czerwona szafka to jest tak ze ja sie go troszke boje. Bo co jakis czas zmieniam upodobania i wtedy przeobrazam wnetrza na inny styl- moze ty tez tak masz?;) Teraz mam czerwona sciane a jak za rok bede miec fioletowa to czerwona szafka nie bedzie grala. a co powiesz na szary mdf?

Elfir
04-12-2010, 19:32
maartaa łazienka zdecydowanie inna niż większość. Kolorystyka rzeczywiście oryginalna. :) Zgadzam się z duś że całość jest troszkę mdła i byłoby fajnie, gdybyś uzupełniła łazienkę jakimiś dodatkami, np. w kolorze intensywnego fioletu - ręczniki, pojemnik na mydło, dywanik, czy co tam jeszcze chcesz.

Dobrze też wyglądałby czarny.


Konstrukcja obok toalety też mnie zastanawia - tam ma coś stać, czy zależało Wam na dodatkowej półce?

Papier toaletowy? :)

duś
04-12-2010, 21:18
@AJa?!
no racja, czerwień jest w takiej sytuacji bardzo ograniczająca.
szarości bym tam nie dawała, bo szarego nic nie masz. zostałabym więc albo w wersji czarno-czarnej albo czarno-białej :) popróbuj z wizualkami, nawet takimi robionymi od ręki na gazecie i zobacz, która wersja leży ci bardziej.

@elfir
ja sądziłam, że ta wnęka to na pralkę. tylko wówczas po co tam dekor!?

india83
04-12-2010, 21:45
Jedna z moich łazienek:

http://img215.imageshack.us/img215/7466/domdrzwiazienkakuchnia0.png

http://img186.imageshack.us/img186/7466/domdrzwiazienkakuchnia0.png

http://img694.imageshack.us/img694/7466/domdrzwiazienkakuchnia0.png

http://img13.imageshack.us/img13/7466/domdrzwiazienkakuchnia0.png

http://img651.imageshack.us/img651/7466/domdrzwiazienkakuchnia0.png

http://img168.imageshack.us/img168/7466/domdrzwiazienkakuchnia0.png

http://img16.imageshack.us/img16/7466/domdrzwiazienkakuchnia0.png

http://img40.imageshack.us/img40/7466/domdrzwiazienkakuchnia0.png

Tu widać, jaka ona jest dłuuuga i dość wąska...
http://img69.imageshack.us/img69/7466/domdrzwiazienkakuchnia0.png 8)

piekna :yes: co to za płytki?

maartaa
05-12-2010, 09:51
@maartaa
natomiast moim zdaniem wyszło mdło. cała nadzieja w dodatkach, które mają szansę przełamać nudę i nadać wnętrzu trochę charakteru.

Zgadzam się z duś że całość jest troszkę mdła i byłoby fajnie, gdybyś uzupełniła łazienkę jakimiś dodatkami, np. w kolorze intensywnego fioletu - ręczniki, pojemnik na mydło, dywanik, czy co tam jeszcze chcesz.

nie wiem, czy mdło - na pewno jasno i na tym mi zależało, bo powierzchnia łazienki jest mała.

dodatki oczywiście będą (a w sumie już są, bo to są zdjęcia zaraz po skończeniu łazienki) ciemnofioletowe.


nie podoba mi się ta dziwna konstrukcja obok kibelka.

Konstrukcja obok toalety też mnie zastanawia - tam ma coś stać, czy zależało Wam na dodatkowej półce?
tam będą szklane półeczki, na których będą białe wiklinowe koszyczki z potrzebnymi w łazience specyfikami ;)


Mam tylko pytanie - nie zrobi sobie ktoś krzywdy o tą szklaną zabudowę na wannie ?? trochę nie rozumiem dlaczego ona jest zaaokrąglna, a nie założyliście zwyczajnej szyby z boku wanny ?? I po co do tego są jeszcze drzwi ??
zabudowa szklana jest zaokrąglona, ponieważ wanna również jest w tym miejscu zaokrąglona. drzwiczki są po to, żeby łącząc je z tą zaokrągloną częścią zamknąć je i stworzyć w ten sposób kabinę prysznicową. wanna generalnie wygląda tak: http://www.lazienka-rea.pl/wanny-wanna-akrylowa-bianka-z-parawanem-150-cm-o_l_3_383.html czego może na zdjęciu nie widać :)

dlaczego nie zwyczajnie prosta szyba na prostej wannie? ponieważ zależało mi, żeby maksymalnie ograniczyć rozchlapywanie się wody podczas prysznica, stąd taka zamykana kabina się lepiej sprawdzi :)

duś
05-12-2010, 11:30
ale to nie jest szyba od tej wanny prawda? w sensie nie tworzą zestawu?
u ciebie wygląda zupełnie inaczej niż na zdjeciu producenta.

maartaa
05-12-2010, 17:27
ale to nie jest szyba od tej wanny prawda? w sensie nie tworzą zestawu?
u ciebie wygląda zupełnie inaczej niż na zdjeciu producenta.
to jest ta wanna (tylko 170 cm a nie 150) i ta kabina. jako zestaw.

na moim zdjęciu wygląda zapewne inaczej między innymi dlatego, że mam wannę zabudowaną na prosto - nie chciałam tego białego panela, który dostałam z wanną, tylko obudowaną kafelkami - także wygląda jakby była standardowo prostokątna, ale nie jest :)

Spirea
05-12-2010, 20:11
AJa?!, co to są za płytki w Twojej łazience?

rasia
05-12-2010, 20:35
piekna :yes: co to za płytki?

Azteca Ceramica seria Gredos67
http://www.artbud.pl/_var/imgcache/250_889c5cd3299059417659805241ddac2c.jpg
http://www.artbud.pl/_var/gfx/352556713e593aa44ebbef95986b9e2a.jpg

AJa?!
05-12-2010, 20:57
AJa?!, co to są za płytki w Twojej łazience?

Iris ceramica paragon 60x60(jak na zdjęciu) połączone z iris ceramica titanium 60x60

http://img.archiexpo.com/images_ae/photo-g/relief-ceramic-tiles-312125.jpg

Firiel7
05-12-2010, 22:38
Jeszcze się na tym forum nie ujawniałam, dziś nadszedł ten dzień ;)

Oto nasza łazienka -
jeszcze nie w 100% skończona, brakuje paru dodatków, ręczników pod kolor (do zdjęcia usunęłam obecne, bo są "od sasa do lasa" - planuję czarne lub czerwone), ale generalnie już jest:

http://oi55.tinypic.com/ioesrc.jpg

http://oi53.tinypic.com/zn0duo.jpg

http://oi56.tinypic.com/v7bofc.jpg

http://oi53.tinypic.com/1q4svl.jpg