PDA

Zobacz pełną wersję : Zagospodarowanie łazienki



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

sheenaz
02-01-2013, 20:40
Hej,
To salikowa a w przyszłości gościnna łazienka. Maleńka, ciemna ale bardzo komfortowa. Niestety nie umiem oddać jej kolorów na zdjęciu. Kolor blatu jest dokładnie taki jak na ostatnim zdjęciu.
Brakuje jeszcze kilku rzeczy - wieszaków, reflektorków, uchwytu na papier.

http://sal.pl/allegro/domek/orange1.jpg

http://sal.pl/allegro/domek/orange2.jpg

http://sal.pl/allegro/domek/orange3.jpg

http://sal.pl/allegro/domek/orange4.jpg

http://sal.pl/allegro/domek/orange5.jpg

http://sal.pl/allegro/domek/orange6.jpg

merenwen
02-01-2013, 21:26
Sheenaz, gdyby nie Twój nick i avatar, nie rozpoznałabym Waszej łazienki. Świetna jest! Bardzo mi się podoba oszczędna forma i zestawienie szarości z kolorem pomarańczowym. Brawo !
Jestem ciekawa białej łazienki, nie każ na nią długo czekać :)

piu
02-01-2013, 21:30
Świetna! Mała, ale jest wszystko, co potrzeba , łącznie z bidettą. Ostatnią fotkę ukradłabym do wątku "Kolorystyczne trendy 2012" :p




p.s. jak się sprawują u Was po latach pomalowane części ścian? Udaje się to utrzymać w takiej czystości jak kafle, bez corocznego odświeżania farby ?

Korozja
02-01-2013, 22:18
sheenaz łazienka mega! I jest to doskonały przykład na to że i małą łazienkę można urządzić funkcjonalnie i ładnie. Jak dla mnie jedna z fajnieszych na forum :)

czuszka
03-01-2013, 08:16
piękna łazienka!!! pisz mi tu zaraz jakie to płytki, mozaika i wucecik. ide oglądać cały dziennik.

martaibartek
03-01-2013, 08:21
p.s. jak się sprawują u Was po latach pomalowane części ścian? Udaje się to utrzymać w takiej czystości jak kafle, bez corocznego odświeżania farby ?

też jestem ciekawa :)

TAR
03-01-2013, 08:25
p.s. jak się sprawują u Was po latach pomalowane części ścian? Udaje się to utrzymać w takiej czystości jak kafle, bez corocznego odświeżania farby ?

bez problemu

reni1980
03-01-2013, 08:41
łazieneczka bombowa ale nikt mi nie powie że za toaletą utrzyma się czysta ściana, no chyba że nie ma w domu facetów:lol2::lol2::lol2:

TAR
03-01-2013, 09:02
no ja akurat przy wucetach i innych newralgicznych miejscach (przy wannie/kabinie/umywalce mam kafle, reszta zas farba

Jana9
03-01-2013, 10:13
Sheenaz - świetna ta twoja mała łazienka!

greywolf
03-01-2013, 11:45
Sheenaz, łazienka prosta, schludna, piękna. Zdradź co to za lampa nad lustrem

shanta
03-01-2013, 21:53
Witajcie, jestem tu nowa na forum, ale od dłuższego czasu podczytuje Was :) Mam problem z łazienką, którą niebawem będę urządzać w naszym nowo wybudowanym domu. Jest to jedyna łazienka w całym domu więc chcę, żeby była ładna, funkcjonalna i taka "na dłużej" ;) Z tego powodu zrezygnowałam z dekorów w kwiatki, ciapki i esy-floresy :) Mam wstępną wizualizację ze sklepu w którym zamierzamy kupić płytki, jednak czegoś mi w tym projekcie brakuje. Prysznic 120/80, nie wiem czy robić wnękę czy kabinę, nie mam też pomysłu na powierzchnię miedzy oknem a wanną. Co zrobić nad geberitami??? No ewidentnie coś mi tu nie gra. Czy możecie drogie forumowiczki spojrzeć na zdjęcia i wyrazić swoją opinię oraz podzielić się pomysłami??? Acha, łazienka jest spora, 3,5m x 3,5m :) ceramika roca gap, płytki paradyż amiche/ amici :)
Pozdrawiam WAs serdecznie :)
158050158051158053158054

agatah
04-01-2013, 07:50
łazieneczka bombowa ale nikt mi nie powie że za toaletą utrzyma się czysta ściana, no chyba że nie ma w domu facetów:lol2::lol2::lol2:

Jeśli ściana pomalowana jest farbą do łazienek to nie widzę problemu. Wyciera się tak samo jak z płytek, mokra ścierka i po sprawie.

annNS2
04-01-2013, 07:56
shanta
piekna duza lazienka...ale co z przechowywaniem tony kosmetykow, recznikow ect? ;)

sheenaz
04-01-2013, 08:18
Dziękujemy wszystkim (ja i salik). nie psodziewaliśmy sie aż tak pozytywnych opinii :)

Merenwen, białą łazienkę wrzucę gdy ją skończymy (trzeba przenieść gniazdko bo koliduje z szafka łazienkową, zepsułam deskę od kibelka i jeszcze kilka drobiazgów)).

Piu, co ja poradzę, że lubimy kolor pomarańczowy :) Mamay go jeszcze gdzieniegdzie w domu.

Korozja, bardzo dziękujemy :)

Czuszka - dzięki!
płytki - Cercom Genesis Loft Fossil, mozaika - Englass (z allegro), WC - Roca Gap.

Reni1980, jana, greywolf - dzięki :)
Lampa to 150cm Chors Thiny Slim

Ze ścianą przy kibelku i umywalce nie ma problemu. Raz na jakiś czas przeciaram mokrą ściarką i tyle (podobnie zresza w kuchni).
Chyba wszystko zależy od farby - ta nasza jest typowo łazienkowa, można ją szorować i wszystko schodzi bez problemu.
Z drugiej strony, u nas nigdy nie było problemu z pochlapanymi ścianami wokół WC :)

Aantenka
04-01-2013, 10:04
Witajcie, jestem tu nowa na forum, ale od dłuższego czasu podczytuje Was :) Mam problem z łazienką, którą niebawem będę urządzać w naszym nowo wybudowanym domu. Jest to jedyna łazienka w całym domu więc chcę, żeby była ładna, funkcjonalna i taka "na dłużej" ;) Z tego powodu zrezygnowałam z dekorów w kwiatki, ciapki i esy-floresy :) Mam wstępną wizualizację ze sklepu w którym zamierzamy kupić płytki, jednak czegoś mi w tym projekcie brakuje. Prysznic 120/80, nie wiem czy robić wnękę czy kabinę, nie mam też pomysłu na powierzchnię miedzy oknem a wanną. Co zrobić nad geberitami??? No ewidentnie coś mi tu nie gra. Czy możecie drogie forumowiczki spojrzeć na zdjęcia i wyrazić swoją opinię oraz podzielić się pomysłami??? Acha, łazienka jest spora, 3,5m x 3,5m :) ceramika roca gap, płytki paradyż amiche/ amici :)
Pozdrawiam WAs serdecznie :)
158050158051158053158054

Po pierwsze - coś Ci nie gra z wizualizacją czy z ustawieniem sprzętów?
Bo na pierwszy rzut oka projekt jest harmonijny i spójny. Pasuje mi nawet wypłytkowanie na całości, mimo że w aktualnych trendach odchodzi się od tego. Natomiast zgadzam się z annNS2 że nie ma tu w ogóle miejsca na przechowywanie czegokolwiek. Zwłaszcza że jest to jedyna łazienka w domu. W efekcie możeb yć tak, że eleganckie wnętrze jakie masz teraz będzie wyglądało jak półka w drogerii, zwłaszcza okolice umywalki. Jeśli jest to działanie celowe, bo wszelkie kremowania i makijaże odbywać będą się przy toaletce w sypialni to ok, ale uczciwie przemyśl, co chcesz i musisz przechowywać w tej łazience (kosz na brudną bieliznę czy mas zsyp?)
Prysznic - w takim układzie jak u Ciebie robiłabym bezbrodzikowy, tzn. z odpływem w podłodze i kabiną szklana. Zajrzyj do julianny16 i odszukaj sobie łazienkę górną (pewnie coś koło strony 50) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200729-Julisiowo-–-jak-zaprojektować-marzenia-–-zapraszam-)/page97 Jest to jeden z fajniejszych projektów ponadczasowych lazienek, możesz się zainspirować odnośnie prysznica.

A w ogóle jeśli chcesz dłużej dyskutować o projekcie to sugerowałabym raczej wątek o projektowaniu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-łazienki-wizualizacje/page202 - tutaj raczej pokazuje się gotowe łazienki... Ale może moderatorzy przymkną oko :)

sheenaz
04-01-2013, 10:12
shanta, ja mam jeszcze jedną uwagę. może to kwestia rozciągnietych wizek a może nie, ale mam wrażenie, że albo wanna jest za wysoko albo umywalki za nisko.
Przy zalożeniu, że wanna jest na wys. ok. 50cm (powyżej to już sie chyba niewygodnie korzysta) góra umwyalek wg projektu wypada na wysokości ok. 70cm.
A to tak o przynajmniej 15cm za nisko.

martaibartek
04-01-2013, 10:13
sheenaz a jakiej dokładnie farby używaliście do malowania łazienki?

sheenaz
04-01-2013, 10:41
martaibartek, Benjamin Moore Aura Bath & Spa - ta jest super matowa. Wpozostalych łazienkach mam Tikkurille w półmacie ( a tak w praktyce to raczej półpołysk jest) - też się świetnie sprawuje.

shanta
04-01-2013, 11:48
Witam dziewczyny :)

Dziękuję za uwagi. Co do szafki i drogerii w łazience;)to planuję coś pod tym długaśnym blatem zrobić:) Pytałyście,, co mi nie odpowiada w wizualizacji. Ustawienie jest ok natomiast to wypłytkowanie i te wielkie powierzchnie są jakieś takie "bez jaj';) Bardzo podobają mi się grafitowo,-drewniane łazienki, takie jakie teraz są na topie ale nijak nie wiem jak mam moje marzenia i wizje przenieść do mojej łazienki :) Czy tutaj na forum ktoś może mi pomóc odpłatnie bądź nie zaprojektować moją łazienkę?

Pozdrawiam serdecznie :)

dorotka31
04-01-2013, 23:09
158339158340

Witam serdecznie jestem pierwszy raz aktywnie na forum choć niejeden wątek przejrzałam już od deski do deski 3 lata temu jak się budowałam. Teraz trochę sytuacja mnie przerosła(urządzanie mieszkania w bloku moich rodziców)i stwierdziłam że zgłoszę się po pomoc. Zrobiłam im projekt wydawało mi się że dość fajny (nie chodzi o układ płytek) a rozmieszczenie jednak teraz każdy z nas inaczej to widzi. Główny spór stanowi kabina prysznicowa moi rodzice twierdza że lepsza będzie szyba niż postawiona ścianka w płytkach. Mam u siebie drzwi z takiej szyby i ją przeklinam. Raz w tyg. ją myje i widać zacieki choć wodę mam miękką, oni nawet jeszcze nie wiedzą co z rur im poleci.
Która wersja wam się bardziej podoba :
1. murowana ścianka prysznicowa z blatem pod umywalkę ciągnącym się z pod kaloryfera do tej ścianki, a pod tym trzy duże szuflady
2. szklana szyba + delikatniejsza szafka

łazienka nie jest porywająco duża jak to blokowa(2,4x2,95-ściana z umywalką)), kibelek musi stać tam gdzie stoi(ściana na przeciwko szafki), pralka ma być w zabudowanie z piecem gazowym,)

Co wam się bardziej podoba, co byście zmienili, co razi? Będę wdzięczna za każda opinię!

piu
05-01-2013, 00:23
Mała, ale ustawna ta łazienka. Moi rodzice mają szkło i jest dla nich bardzo męczące - wycieranie po każdym użyciu kabiny jest niezbędne, mimo bardzo miękkiej wody.
Nie wiem, w jakim wieku są Twoi rodzice, ale czasem warto już zaprojektować drążek do trzymania i siedzisko w kabinie.

tu przykład kabiny szklanej

http://payload.cargocollective.com/1/3/117113/1539662/1_1_905.jpg

nie sądzę jednak, aby właściciele sami tu sprzątali, a dokładnie jest to apartament pokazowy, więc liczy się głównie efekt wizualny :)

piu
05-01-2013, 02:17
shanta, ja mam jeszcze jedną uwagę. może to kwestia rozciągnietych wizek a może nie, ale mam wrażenie, że albo wanna jest za wysoko albo umywalki za nisko.
Przy zalożeniu, że wanna jest na wys. ok. 50cm (powyżej to już sie chyba niewygodnie korzysta) góra umwyalek wg projektu wypada na wysokości ok. 70cm.
A to tak o przynajmniej 15cm za nisko.


dokładnie tak, umywalki są za nisko

powinno być tak

http://payload67.cargocollective.com/1/3/117113/3641900/8_905.jpg

pamaria
05-01-2013, 07:55
158339158340

Witam serdecznie jestem pierwszy raz aktywnie na forum choć niejeden wątek przejrzałam już od deski do deski 3 lata temu jak się budowałam. Teraz trochę sytuacja mnie przerosła(urządzanie mieszkania w bloku moich rodziców)i stwierdziłam że zgłoszę się po pomoc. Zrobiłam im projekt wydawało mi się że dość fajny (nie chodzi o układ płytek) a rozmieszczenie jednak teraz każdy z nas inaczej to widzi. Główny spór stanowi kabina prysznicowa moi rodzice twierdza że lepsza będzie szyba niż postawiona ścianka w płytkach. Mam u siebie drzwi z takiej szyby i ją przeklinam. Raz w tyg. ją myje i widać zacieki choć wodę mam miękką, oni nawet jeszcze nie wiedzą co z rur im poleci.
Która wersja wam się bardziej podoba :
1. murowana ścianka prysznicowa z blatem pod umywalkę ciągnącym się z pod kaloryfera do tej ścianki, a pod tym trzy duże szuflady
2. szklana szyba + delikatniejsza szafka

łazienka nie jest porywająco duża jak to blokowa(2,4x2,95-ściana z umywalką)), kibelek musi stać tam gdzie stoi(ściana na przeciwko szafki), pralka ma być w zabudowanie z piecem gazowym,)

Co wam się bardziej podoba, co byście zmienili, co razi? Będę wdzięczna za każda opinię!

Ja bym optowała za wersją 2. Wydaje się lżejsza. Na pewno w obu wersjach zmieniłabym grzejnik na mniejszy i mniej wystający ;-).

czuszka
05-01-2013, 11:37
Remika, bardzo ładne łazienki. w tej parterowej jakie masz płytki i dekory nad umywalką?

Remika2
05-01-2013, 11:45
Dekor i płytka na ścianie to Artech grigio, ale z tego co się orientuję te dekory już wycofali z produkcji - dziwne:( bo są piękne!

Maciejka2
05-01-2013, 15:02
Dorotka31,
Ja jestem za wersja nr 1. Ze względów praktycznych. Nie lubię myc szyby i do szuflad więcej kosmetykow sie pochowa, a mniej będzie stało na wierzchu.

Remika2,
Sliczne masz lazienki!! Szczegolnie ta pierwsza. Tez Cie mialam spytac o ten dekor nas zlewem :)

AniaS79
05-01-2013, 15:45
Dorotka31 wersja 2, zdecydowanie. Jest lżejsza i nie kradnie przestrzeni. Na szybę jest prosty sposób. Wystarczy po każdej kąpieli ściągnąć z niej wodę i problemu nie ma. Mam bardzo twardą wodę i ani śladu zacieków na żadnej z kabin ani na płytkach (z płytek też ściągam przy okazji).

Remika2 bardzo ładne łazienki. Obie.

Mmelisa
05-01-2013, 16:06
Dorotka31 wersja 2, zdecydowanie. Jest lżejsza i nie kradnie przestrzeni. Na szybę jest prosty sposób. Wystarczy po każdej kąpieli ściągnąć z niej wodę i problemu nie ma. Mam bardzo twardą wodę i ani śladu zacieków na żadnej z kabin ani na płytkach (z płytek też ściągam przy okazji).

Remika2 bardzo ładne łazienki. Obie.

Witam, tez jestem za wersja nr 2, wyglada na delikatniejsza lazienke, ma to cos...
U siebie (gdzie obecnie mieszkam) mam 2 przyszklenia i nie ma problemu z zaciekami...zamiast roznych srodkow na kamien do mycia wystarczy gabka i gel badz szampon do kapieli a pozniej splukanie wszystkiego i sciagaczka.... ze smugami i kamieniem nie mam problemu...

czuszka
05-01-2013, 16:38
Dekor i płytka na ścianie to Artech grigio, ale z tego co się orientuję te dekory już wycofali z produkcji - dziwne:( bo są piękne!
płytki są w sprzedaży, dekorów niestety nie znalazłam. a faktycznie ładne.

mariomili
05-01-2013, 16:54
Remika świetna łazienka

iwonsia
05-01-2013, 19:50
cześć wszystkim!ja dopiero zaczynam planowanie łazienek i jest tu dużo inspiracji ale ja nie do końca wiem co bym chciała :confused: jedną z inspiracji która mnie przekonuje to łazienka z fototapetą Wenecji ale wydaje mi się że kafelki nie białe tylko w szarościach i to się tyczy łazienki dolnej a za to łazienka tzw.rodzinna jest dla mnie wielką niewiadomą :confused: wiem jedynie że chciałabym "deskę" na podłodze i coś w 158545 tym rodzaju ale niestety wsród różnych realizacji nie znalazłam czegoś takiego,nie wiem co to jest na ścianie??kafelki odpadają!podpowiedzcie coś

urga
05-01-2013, 20:48
Remika2 śliczne te twoje szaraczki, Dorotka 31 mi bardziej podoba się 2

piu
05-01-2013, 21:48
cześć wszystkim!ja dopiero zaczynam planowanie łazienek i jest tu dużo inspiracji ale ja nie do końca wiem co bym chciała :confused: jedną z inspiracji która mnie przekonuje to łazienka z fototapetą Wenecji ale wydaje mi się że kafelki nie białe tylko w szarościach i to się tyczy łazienki dolnej a za to łazienka tzw.rodzinna jest dla mnie wielką niewiadomą :confused: wiem jedynie że chciałabym "deskę" na podłodze i coś w 158545 tym rodzaju ale niestety wsród różnych realizacji nie znalazłam czegoś takiego,nie wiem co to jest na ścianie??kafelki odpadają!podpowiedzcie coś

tutaj jest na ścianie boazeria, ale równie ładnie będą wyglądały klasyczne płytki, np.

http://www.rako.cz/pl/produkty/manufactura.html?usage=koupelna

http://www.koupelny-cema.com/myfiles/image/rako-manufaktura.jpg

cerkolor wenecka, cegiełka i inne

http://www.cerkolor.com.pl/sites/default/files/kolekcje/wenecka_alexandria_last_0.jpg

http://www.cerkolor.com.pl/sites/default/files/kolekcje/cegielka_19m.jpg


vives mugat itd

http://pliki.dekordia.pl/mugat/aranzacje_mugat/MUGAT-1000010287_c200_100.jpg

Tubądzin Zień itd.

shanta
05-01-2013, 22:24
Remika :) Pieję z zachwytu nad Twoją łazienką :)

GUMISIOWA
05-01-2013, 22:27
Remika-CUDOWNIE BOSKIE!!!:o

Tamara1
05-01-2013, 22:32
Remika ja również jestem zachwycona Twoimi łazienkami:)zdradź, proszę skąd te szafki i z czego, jak one w środku wyglądają, czy to są szuflady...pokaż więcej zdjęć tej górnej łazienki:) plisss

Remika2
05-01-2013, 22:49
Witajcie:) Dziękuję!!! Szafki wykonane były na wymiar płyta mdf, lakier błysk:) Łazienka dolna zawiera dwie szuflady i jedną środkową szafkę uchylaną w dół:) W łazience górnej mam trzy duże szuflady a w dwóch zewnętrznych jeszcze po jednej małej wewnętrznej na drobiazgi moje i męża:) Srodkową przewidziałam na ręczniki, ogranicza mnie tylko syfon:( A tu kilka dodatkowych fotek łazienki górnej.

158565

158566

158567

Tamara1
05-01-2013, 23:18
Remika dzięki:)...boskie są...jeszcze zapytam , pozwolisz, czy przy drzwiach masz farbę i czy to nie przeszkadza, że zaraz obok jest umywalka...pochwal się resztą domu, bo coś czuję, że jest czym:)

shanta
05-01-2013, 23:27
Cudo,choć wolę dolną:-)

shanta
05-01-2013, 23:29
pochwal się resztą domu, bo coś czuję, że jest czym:)

Tak tak,jestem za!

Remika2
06-01-2013, 11:12
Tamara ściana czasami (ale rzadko) chlapie się czystą wodą. Dałam tam lepszą nie koniecznie droższą farbę (KABE), która wygląda bardzo naturalnie, a można ją zmywać mokrą szmatką. Mieszkamy od maja 2012 i na dzień dzisiejszy nie wymaga przemalowania, wygląda czysto i świeżo:) Co do reszty domu prześlę na priva gdzie je można zobaczyć. Jednak w związku z tym że mnóstwo rzeczy brakuje, nie ma się czym chwalić:) Sypialni na razie nie mogę pokazać, część salonu i studia również nie jest dokończona. Czas pokaże:)

domanki
06-01-2013, 11:20
Remika czekamy na więcej pomieszczeń :)

ivy17
06-01-2013, 11:26
Tak tak,jestem za!

:yes::yes::yes:

nazwa12
06-01-2013, 11:30
Remika-CUDOWNIE BOSKIE!!!:o
Bardzo ładne,gustowne,spokojne łazieneczki :wiggle:

Remika2
06-01-2013, 11:42
Serdecznie Wam dziękuję. Z czasem pewnie pochwalę się resztą. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma czym.... mam nadzieję że później będzie czym :P

BEWA
06-01-2013, 11:56
Bardzo fajny projekt, jedyne co to lampy mi sienie bardzo podobaja, a poza tym - cud miód malina

Podobają mi się te szafki, z czego są fronty?


MARTAA33
Nie chlapało się na początku kiedy strumień z deszczownicy padał pionowo w dół; gdy się dziurki zakamieniły i strumień wizgał pod kątem to troszkę się chlapało, ale odkamieniłam i znów jest ok. Trzeba jednak pamiętać, że te kabinki robi się, a przynajmniej ja tak zrobiłam dużo większe niż zamykane kabinki

A nie jest zimno jak nie ma drzwi do tego prysznica?

Gosiaczek_S
06-01-2013, 13:04
Serdecznie Wam dziękuję. Z czasem pewnie pochwalę się resztą. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma czym.... mam nadzieję że później będzie czym :P

Remika2 łazienki cudowne... Jak to nie ma czym??? Przed chwilą oglądałam Twój kominek, jest po prostu boski :jawdrop:... (widać też kawałek salonu i schodów, rewelacja) :)

AniaS79
06-01-2013, 13:08
A nie jest zimno jak nie ma drzwi do tego prysznica?
Zimno jest wtedy, kiedy spod gorącego prysznica w zamkniętej kabinie wyjdziesz do chłodniejszej łazienki, ze względu na różnicę temperatur.
Przy otwartym prysznicu moim zdaniem kąpiel jest bardziej komfortowa, a różnica temperatur nieodczuwalna. Mam i zamknięty i otwarty (z obu stron) i taki mi się wniosek nasuwa.

piu
06-01-2013, 13:51
Remika2
piękne łazienki, bardzo eleganckie, na tę mniejszą mogłabym się zamienić, lecz pewno byś nie chciała :p


Otwarty prysznic ja mam i nie jest zimno, ale ja w łazience grzeję na max, za to parę razy dzieci zalały mi całą łazienkę, upuszczając rączkę - były przy okazji porządki ;)

sim144
06-01-2013, 15:20
Remika 2

Zanim pozbieram z ziemi szczękę, która mi spadła z zachwytu :p zapytam jeszcze o model drzwi w tej wnęce z prysznicem, gdyż planuję dokładnie takie same, między ścianą a drugą dobudowaną.

ŁAZIENKA JEST PRZEPIĘKNA !!! W prostocie siła !!!!

Remika2
06-01-2013, 15:37
sim144 bardzo dziękuję!
Drzwi szklane robione były na wymiar, reling również:) Jestem przekonana, że każdy szklarz to może zrobić, a cena na pewno niższa.

1976pinacolada
06-01-2013, 16:21
Zimno jest wtedy, kiedy spod gorącego prysznica w zamkniętej kabinie wyjdziesz do chłodniejszej łazienki, ze względu na różnicę temperatur.
Przy otwartym prysznicu moim zdaniem kąpiel jest bardziej komfortowa, a różnica temperatur nieodczuwalna. Mam i zamknięty i otwarty (z obu stron) i taki mi się wniosek nasuwa.


Mnie się nasuwa dokłądnie taki sam
Nienawidze wychodzić spod zamknietego prysznica, brrr...... Zawsze zanim wejde wieszam na drzwiach ręcznik żeby móc wytrzec się w zamknietej kabinie i dopiero z niej wyjść

Tamara1
06-01-2013, 16:26
Remika:) dzięki bardzo...jak to nie masz się czym chwalić, zakładaj jak najszybciej swoją galerię, przecież już masz co pokazać...ja widziałam :)...dziewczyny i tak Ci nie odpuszczą, bo narobiłaś nam apetytu na resztę domku:)

Remika2
06-01-2013, 16:54
Tamara1 - ok. wrzuciłam na chwilę kilka zdjęć na forum o wnętrzach w szarościach - realizacje. Może kiedyś założę własną galerię.... może kiedyś. Pozdrawiam ciepło wszystkich forumowiczów:))

tomaszkonrad
06-01-2013, 20:34
Tamara1 - ok. wrzuciłam na chwilę kilka zdjęć na forum o wnętrzach w szarościach - realizacje. Może kiedyś założę własną galerię.... może kiedyś. Pozdrawiam ciepło wszystkich forumowiczów:))

Cześć, łazienkę robiłaś sama czy korzystałaś z projektanta? Znasz może godną polecenia osobę na FM, która zajmuje się projektowaniem łazienek?

Remika2
06-01-2013, 20:46
Tomaszkonrad łazienki zaprojektowałam sama, nie ukrywam że w ciężkich mękach. Na forum jestem świeżakiem i nie znam kogoś kto projektuje łazienki. Pozdrawiam

piu
06-01-2013, 21:23
Cześć, łazienkę robiłaś sama czy korzystałaś z projektanta? Znasz może godną polecenia osobę na FM, która zajmuje się projektowaniem łazienek?


W dobrych salonach łazienek zrobią Ci taki projekt, tam są na bieżąco z ofertą. Ja tak właśnie zrobiłam.
Ew. w dziale projektów na forum może ktoś Ci pomoże

nicol21
06-01-2013, 21:32
Remika - bardzo fajna lazienka!!! prosze na priv namiar na zdjecia reszty domq :) na pewno bedzie co poogladac!

aneta s
07-01-2013, 12:37
łazieneczka bombowa ale nikt mi nie powie że za toaletą utrzyma się czysta ściana, no chyba że nie ma w domu facetów:lol2::lol2::lol2:
Reni ja mam dwóch facetów na stanie, z tego jeden czasem nie celnie gdzie trzeba i farba za toaleta jest git (u mnie w ceglanej łazience);)

sim144
07-01-2013, 15:44
sim144 bardzo dziękuję!
Drzwi szklane robione były na wymiar, reling również:) Jestem przekonana, że każdy szklarz to może zrobić, a cena na pewno niższa.

A jakiego rzędu są to kwoty? Napisz też proszę, z czego masz dobudowaną tę ściankę po lewej stronie.

aricia
07-01-2013, 16:11
czy ktoś wie, czy warto zabudowywać suszarkę bębnową? sama taką posiadam i jakoś średnio to widzę. wydziela tyle ciepła podczas pracy...może się mylę?
czy ktoś z Was ma doświadczenia z zabudowaną suszarką?

@Kornelia
07-01-2013, 17:52
Remika2 łazienki cudne;) tak jak i cała reszta domu- w moich klimatach. Zapytam się o model umywalki, gdyż sama jestem przed urządzaniem łazienki- wybór przeogromny...aż w głowie się kręci :)

wyanna
07-01-2013, 18:47
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie! Mam palący problem: szukam pilnie odpływu liniowego o wysokości 60mm. Głębiej nie możemy się wkuć w wylewkę, bo nie wypracujemy spadku. Dlatego wszystkie dobre dusze prooooooszę o podpowiedzi.
Odwdzięczę się zdjęciami z realizacji....

sim144
07-01-2013, 18:53
Remika

mam jeszcze pytanie, bo już w tej kwestii pytam wszystkich i wszędzie: właśnie zobaczyłam, ze jesteś z Małopolski, ja też. :D Czy masz godnego polecenia fachowca do remontu łazienki? Chodzi mi o skucie starej, przeróbki wod-kan, zmianę wanny na prysznic z odpływem liniowym no i położenie płytek. Będę wdzięczna za ewentualne namiary :).

Sharlotka
07-01-2013, 18:54
Wyanna,
szukaj jako odpływ liniowy niski lub odpływ liniowy 60 mm, np:

http://www.kaczucha.pl/pl/p/Odplyw-liniowy-niski-60-cm-Alcaplast-APZ101-z-rusztem-Line-APZ101-550-LINE-550/6363#products

Anulek2005
07-01-2013, 19:10
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie! Mam palący problem: szukam pilnie odpływu liniowego o wysokości 60mm. Głębiej nie możemy się wkuć w wylewkę, bo nie wypracujemy spadku. Dlatego wszystkie dobre dusze prooooooszę o podpowiedzi.
Odwdzięczę się zdjęciami z realizacji....

Właśnie zaczynam "walkę" z odpływem liniowym i wykonawcą, który twierdzi, że musi podnieść płytki w całej łazience, żeby uzyskać spadek do odpływu liniowego. Na co muszę zwrócić uwagę a na co może mnie "naciągnąć" wykonawca??? Odpowiedź może być na priva ...

Elfir
07-01-2013, 22:46
Sama sprawdź poziomy. Odpływy liniowe mają różna wysokość montażową - od 14 cm do 6 cm. Jaka jest wysokość posadzki i odległosc od rury? Bo między wysokością montażową a rurą musi być spadek 3 %. Jesli masz wysokosc montażową równą wysokości posadzki a odpływ daleko, to trzeba będzie podnieść.
http://images43.fotosik.pl/1690/9e8e59c5c6d0b515.jpg

wyanna
07-01-2013, 22:55
Właśnie zaczynam "walkę" z odpływem liniowym i wykonawcą, który twierdzi, że musi podnieść płytki w całej łazience, żeby uzyskać spadek do odpływu liniowego. Na co muszę zwrócić uwagę a na co może mnie "naciągnąć" wykonawca??? Odpowiedź może być na priva ...

Anulek, powiem Ci, jak jest u nas. Generalnie w wylewkę bezpiecznie możemy się wkuwać na ok 8 cm. Tyle według developera mamy pola manewru (pytaliśmy się przy grzejnikach podłogowych). Niestety, realną głębokość wkucia się z odpływem w wylewkę określa wysokość, na jakiej rura odpływowa wpada w pion kanalizacyjny. Przy prysznicu, gdzie woda nie jest tłoczona mechanicznie, tylko swobodnie spływa, musi być wypracowany jakiś spadek. Nie chcesz przecież, żeby woda Ci stała w "bezbrodziku". My dzisiaj mieliśmy sprawdzane, na jakiej wysokości wpada rura odpływowa w pionie (oraz jak głęboko sięga wylewka) na tej podstawie wiemy, że 60mm (a właściwie, jak się okazało 65mm) to max. wielkość całego korytka z syfonem, która zapewni nam odpływ wody. Co do spadku podłogi w stronę odpływu, to nie znam parametrów, bo jeszcze do tego etapu nie doszliśmy. Ale zaglądaj czasem do mnie, w miarę możliwości będę pisać na bieżąco.

Anulek2005
08-01-2013, 04:24
Dzięki dziewczyny - jesteście nieocenione :hug::hug:

dorotka31
08-01-2013, 23:17
Dziękuję wszystkim za odpowiedź! Wersja druga został wybrana, tymczasem pojechaliśmy do mieszkania i co????? Okazało się że o zgrozo pomyłkowo ktoś wpisał długość łazienki 2,95 zamiast 1,95!!!! Przy takiej małej łazience ma to ogromne znaczenie :( Więc projekt nieaktualny !!!!
Teraz już całkowicie zrezygnowaliśmy z brodzika murowanego na rzecz akrylowego i zamiast jednej ściany szklanej której się obawialiśmy będziemy mieli dwie ;:cry::cry::cry::cry: Normalny prysznic. Łazienka jest strasznie mała ma 1,95 na długość i 2 na szerokość.
Prosze jeszcze raz o wyrażenie opinii na temat ustawienia, szafka z lewej strony w rogu musi być bo jest tam piec do zabudowania.

Mam problem z wklejeniem zdjęc zrobię to jutro..

justyna1988
09-01-2013, 12:19
A to będzie moja łazieneczka :rolleyes:

159385

159386

159388

nie karćcie za bardzo bo dopiero ucze się obsługiwać ten program

żona m
09-01-2013, 13:27
A to będzie moja łazieneczka :rolleyes:

159385



kwiatków ci w niej dostatek;)ogólnie fajna, ale kolory mdłe.

GUMISIOWA
09-01-2013, 14:20
A to będzie moja łazieneczka :rolleyes:

159385

159386

159388

nie karćcie za bardzo bo dopiero ucze się obsługiwać ten program

Bardzo ladna-elegancka,spokojna PONADCZASOWOSC;)

Elfir
09-01-2013, 18:00
projekty umieszcza się gdzieś indziej.
Tutaj pokazujemy realizacje.

Swoją drogą - półeczki na kiblem :-/

Semira_
09-01-2013, 18:02
justyna1988 ładna ale jak dla mnie zdecydowanie za dużo półek.

justyna1988
09-01-2013, 19:02
Swoją drogą - półeczki na kiblem :-/

A co w tym takiego dziwnego? zawsze się przydadzą chodźby do postawienia brisa :p a półeczek jest tyle ponieważ wyglądają lżej niż szafka i moim zdaniem urozmaicają przestrzeń (przecież nie koniecznie musze tam stawiać kwiatki ale na programie miałam tylko to :p a jak wcześnej pisałam jestem w fazie początkującego) co do koloru to jestem osobą bardzo zmienną która lubi się bawić kolorystyką dlatego moje wnętrze będzie stonowane za to dodatki dość wyraźne przynajmniej tak mi się wydaje;) ale dziękuję bardzo za szczere odpowiedzi które bardzo cenie :)

edziag
09-01-2013, 19:25
mam ogromną prośbę, czy ma ktoś płytki Baldocer Madison w kolorze szarym? http://www.baldocer.com/77581_en/page-2/ Jestem ciekawa jakie są w utrzymaniu. Chcę je do ubikacji a ciemne również na podłodze w przedpokoju i zanim zamówie chciałabym znać opinię jakiegoś użytkownika.... Z góry dziękuję. Nie wiem jaki dekor do nich dobrać żeby troszkę je ożywić. Która wersja Wam się najbardziej podoba???
159492

michasr
09-01-2013, 20:12
158566



Witaj. Co to za kamień dekoracyjny nad wanną?

domanki
09-01-2013, 23:58
Swoją drogą - półeczki na kiblem :-/

Jeszcze 3 dni temu mówiłam to samo :)). obciach i kurz. A potem zaczęłam dumać i dumać (zaczęło się od tego, że chciałam gdzieś powtórzyć drewno z blatu) i całe szczęście wydumałam. W dotychczasowej łazience trzymam książki/gazety na pralce- w nowym pralka zabudowana.
Ja nie wiem co Wy w łazience robicie, ale ja np. czytam w wannie albo w ogóle zamykam się w łazience żeby w spokoju poczytać :P (patologia).
I to będzie jedyna półka w całej łazience - za wyjątkiem za wanną- idealna na łazienkową bibliotekę :)

Tylko ja planuję biblioteczkę w klopie? :D

Margoth*
10-01-2013, 06:53
Która wersja Wam się najbardziej podoba???

Mi - na zdjęciu nr 3.

nowy 1
10-01-2013, 08:28
Witam. Jestem na etapie robienia łazienki. Mam pytanie planuję blat pod umywalkę taki z karton-gips obłożony płytkami gdzieś na długości 1,20 .Pod tym blatem chciałabym sobie zrobić na wymiar szafki u stolarza .Czyli umywalka na blacie z płytek a pod blatem szafki robione .Czy ma ktoś coś takiego .Jeśli tak to pochwalcie się .Interesują mnie głównie te szafki jak są zamontowane.

Elfir
10-01-2013, 12:23
Tylko ja planuję biblioteczkę w klopie? :D

Nie.
http://b23.pl/blog/wp-content/uploads/2011/05/hemreportage_marseille_13.jpg
Ale jeśli jest tam wanna czy prysznic bałabym się, że papier będzie pęcznieć od wilgotnego powietrza.

Mnie nie chodzi o półkę, jako miejsce na odłożenie czegoś, zwieńczenie stelaża, tylko o robienie podświetlanych wnęk. Bo kojarzy mi się z ołtarzykiem.
To podobnie jak z telewizorem w podświetlanej wnęce. Robi się z klopa główny element dekoracyjny łazienki, a chyba lepiej wyglądałaby dekoracyjnie podkreślona wanna czy umywalka.

reni1980
10-01-2013, 12:58
Elfir piszesz jak prosta baba, kibel albo klop, kurcze tak brzydko to brzmi

żona m
10-01-2013, 13:11
kwestię półeczki pominęłam ;), juz raz poruszyłam ten tamat i była afera. Więc zostawiam to do przedumania właścicielowi.

Nigdy , ale to przenigdy nie usytuowałabym książek w WC, lub pod trepami schodów(czasami wstawiacie takie inspiracje) być może to kwestia mojego szacunku do książek a być może schiza. Generalnie gdy ktoś czyta na Wc, powinien chyba skonsultować się z gastrologiem, bo zaparcia można leczyć.:P Moim skromnym zdaniem milej czyta sie w fotelu czy na kanapie przy szklaneczce aromatycznej herbatki.
A'propos inspiracji, na fotce kilka postów wyzej na pólkach nad WC są filmy na CD.

Elfir
10-01-2013, 13:29
Elfir piszesz jak prosta baba, kibel albo klop, kurcze tak brzydko to brzmi

Bo pisze się szybciej niż: toaleta czy muszla ustępowa.
Poza tym podkreslam trywialnośc tego elementu ceramiki sanitarnej - w kontraście do skłonności do podkreslania jej roli za pomoca lampek, półeczek i dekorów.

Elfir
10-01-2013, 13:30
A'propos inspiracji, na fotce kilka postów wyzej na pólkach nad WC są filmy na CD.

Bo nie mogłam znaleźć zdjęcia z "czterech kątów", gdzie były ksiazki :)

kinka
10-01-2013, 14:05
A czy macie jakiś patent na ukrycie gazet koło wc, mam cały czas z tym problem wciskam je pod umywalkę.

Elfir
10-01-2013, 14:19
zwykły gazetownik

kinka
10-01-2013, 14:25
Tak,tylko on jest na wierzchu,a mi chodzi o jakiś schowek,dyskretne miejsce gdzie nie będzie widać stosu prasy.

TAR
10-01-2013, 14:28
Elfir znalazlam takie cos :D niezla biblio

http://interiorstudio.pl/Gallery/%C5%81azienki/lazienka-z-lupka-z-tapeta-w-ksiazki.jpg

Elfir
10-01-2013, 14:36
to tapeta :)

Elfir
10-01-2013, 14:38
Tak,tylko on jest na wierzchu,a mi chodzi o jakiś schowek,dyskretne miejsce gdzie nie będzie widać stosu prasy.

Schowany gazetownik we wnęce?

Maciejka2
10-01-2013, 14:38
Fajna tapeta :)

TAR
10-01-2013, 14:40
a rzeczywiscie nie zauwazylam :D

Ilona Agata
10-01-2013, 15:57
Tylko ja planuję biblioteczkę w klopie? :D

To nie jest głupi pomysł :no: Choć może rzadko spotykany, stąd reakcja na forum.
Czy ktoś z Was widział może (swoją drogą genialną) łazienkę projektantki Kariny Snuszki z Interium Studio? Ja byłam zachwycona jej pomysłem - nie dość, że łazienka połączona z garderobą (marzenie :rolleyes:), to jeszcze przy wannie wolnostojącej w ścianie zrobiła właśnie półki na książki :yes: Warunkiem takiego rozwiązania jest duże pomieszczenie i okno, żeby nie było problemu z wilgocią.

Znalazłam tylko taką fotkę, po drugiej stronie (za plecami fotografa) łazienka jest otwarta na garderobę:
http://www.canalpluscyfrowy.pl/wideo/zmediastore/domo/jpg/dom-i-wnetrze/odc1/domiwnetrze1-0094.jpg

Tutaj jest krótki filmik, na którym widać nieco więcej (warto zerknąć, moim zdaniem całe mieszkanie jest godne uwagi):
http://www.domoplus.pl/2010/dom-i-wnetrze-druga-mlodosc-kamienicy_444

Gosiek33
10-01-2013, 16:14
Fajnie wygląda, ale trudno będzie się kąpać w tej wannie nie mocząc parapetu i zawartości półek :rolleyes: Jak chcę poczytać to biorę ze sobą jedną książkę, po co mi cała półka :o

mrówka75
10-01-2013, 16:18
A ja uwielbiałam czytać w wannie ( teraz mam tylko prysznic :( ) i jakoś odbywało się to bez uszczerbku dla książek.

aniula_bl
10-01-2013, 18:18
A Wy wiecie ile osób w tych czasach czyta w toalecie? Moi rodzie na przykład całe życie tak robili i w obu łazienkach są obok WC specjalne szafki na prasę, książki i krzyżówki!!! Rodzina duża, życie w biegu i nie ma czasu spokojnie w ciszy pobyć sam z sobą. Ja tego w domu już u siebie nie propaguję, ale jak jadę na "stare śmieci" , to nie powiem, że gazetki nie sięgnę :P

justyna1988
10-01-2013, 18:36
Elfir nie dla wszystkich łazienka to poprostu miejsce do umycia się czy też tak jak to nazwałaś "klop" niektórzy łazienkę traktują jak miejsce w którym człowiek może się zrelaksować w którym ma poczucie prywatności a nastrojowe delikatne oświetlenie np. mi bardzo pomaga w relaksacji :P dodam również jak byś nie zauważyła że w mojej łazience muszla jest usytuowana specjalnie na samym końcu tak aby po wejściu nie była widoczna :no: bo cóż jest pięknego w muszli klozetowej? dodatkowo właśnie dlatego zaprojektowane zostały półki nad wc aby odciągnąc wzrok od tego zwykłego "klopa" po odwróceniu się w jego stronę...

natomiast garderoba połączona z toaletą jest dla mnie czymś nie do pomyślenia, obecnie mam klientke która do mini łazienki chce wcisnąc szafę na przepiękne suknie :o i jak dodała toaleta będzie użytkowana gdy w rodzinie zdarzy się jelitówka :confused: to mi się w głowie nie mieści !!!!

A tak z ciekawości spytam kto co woli?

wannę czy prysznic?
bo każdy dziwnie reaguje na półki bo brud i co nietylko a ile czyszczenia jest przy wannie??? przez kilkanaście lat miałam wannę i coś na ten temat wiem

justyna1988
10-01-2013, 18:44
piu łazienka będzie miała 270cm wysokości więc jak dla mnie bardzo bardzo dużo szczególnie że w starym domku moja łazienka miała aż całe 220 ;)

Nesska
10-01-2013, 18:49
Ale się temat rozwinął....Ja półki na książki w łazience bym nie zrobiła, ale skoro justyna najczęściej tam czyta to już jej sprawa. Chyba nie można aż tak bardzo ingerować w czyjeś wnętrza :)

Ja też mam łazienkę otwartą na garderobę :)

justyna1988
10-01-2013, 18:58
Nesska to było do mnie? coś pomyliłaś z odpowiedziami bo u mnie nie będzie książek w łazience :no:

Basia&Dominik
10-01-2013, 19:03
hejka! mam do Was prośbę, wiem,że znacie się na rzeczy:) może mi ktoś powiedzieć jakie są umywalki na aranżacji łazienki z kolekcji Capri Opoczno??
tutaj jest link...http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.cermit.pl/galeria/OPOCZNO/slides/Capri%2520Lazienka%252003.jpg&imgrefurl=http://www.cermit.pl/galeria/OPOCZNO/slides/Capri%2520Lazienka%252003.html&h=599&w=800&sz=57&tbnid=I0oxOAclAjIWZM:&tbnh=91&tbnw=122&prev=/search%3Fq%3Dcapri%2Bopoczno%26tbm%3Disch%26tbo%3D u&zoom=1&q=capri+opoczno&usg=__TjhBC8j1YO0PwfzK8ZIle_QXuWA=&docid=pMUIUXJt1ioJ0M&sa=X&ei=fRDvUPvEEMOxhAeJ_ICgDA&ved=0CEAQ9QEwAA&dur=439

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

nazwa12
10-01-2013, 19:09
Elfir piszesz jak prosta baba, kibel albo klop, kurcze tak brzydko to brzmi
No i co z tego pisze jak jej się podoba,wolność słowa jest :P a jak komuś się takie słownictwo nie podoba to niech nie czyta :wiggle:

domanki
10-01-2013, 19:22
czyta się w WANNIE :)
i nie oddałabym tej przyjemności za nic w świecie. Bo godzinna kąpiel z książką to moje SPA :)
A jak tylko opuszczam to pomieszczenie to rzucają się na mnie rzeczy nie zrobione w domu i lipa z czytania.
Poza tym do czytania będę miała łóżko, huśtawkę w salonie, ławę i hamak na tarasie oraz łóżko w sypialni.
Tak, tak - kocham książki, a odkąd mam dziecko stałam się wtórną analfabetką, zatem łapię chwile, kiedy mogę poczytać jak powietrze.

żona m - gastrologicznych problemów zero- jakby co :)

100 razy bardziej lubię określenie klop niż 'miska' i 'sedes'. A najbardziej nie lubię słów 'pupa' i 'kupa'. I doprawdy nie wiem czemu słownictwo musi być zawsze górnolotne w sprawie tak przyziemnego kibla.

Może kwestia tego, jak się traktowało te słowa w naszym otoczeniu, u mnie - w domu nie, bo w domu był sedes i rezerwuar (długo miałam problemy z wymówieniem :)) - ale wśród znajomych - był kibel.
I nie wiem czemu ma być brzydki, ma w sobie całkiem ładne literki, moje ulubione w zasadzie ;)


Miejsce na gazety- no oczywiście nad geberitem hahahaha :) w ślicznym koszyczku/pojemniku/pudełku- zależnie od wystroju :)

żona m
10-01-2013, 19:39
justyna musisz mało czytać, albo dużo czasu spędzać w łazience. Jedno z dwóch.

f.5
10-01-2013, 19:59
A Wy wiecie ile osób w tych czasach czyta w toalecie? Moi rodzie na przykład całe życie tak robili i w obu łazienkach są obok WC specjalne szafki na prasę, książki i krzyżówki!!! Rodzina duża, życie w biegu i nie ma czasu spokojnie w ciszy pobyć sam z sobą. Ja tego w domu już u siebie nie propaguję, ale jak jadę na "stare śmieci" , to nie powiem, że gazetki nie sięgnę :P
tez czytam podczas posiedzenia RADY NADZORCZEJ
w nowo budowanym domku koło kibelka mam nawet gniazdko co by podłączyc kompa w przypadku gdy RADA NADZORCZA SIE PRZECIĄGA a prądu zaczyna brakować.

f.5
10-01-2013, 20:06
Przyłączam się do czytających we wannie, zdarza mi się kilka razy dolewać wodę, bo wystygnie, ale półki - biblioteczki bym nie robiła, szkoda książek.
Piu zamawiając wanne własnie o tym myslałem.
po jej lewej stronie miejsce na książkę i obowiązkowego drinka.

o czy nie pomyslałem - o szerokosci wanny i jej myciu :(
jak wypije drinka juz nie będę myslał o wymyciu wanny - sprawa sama sie rozwiązała

http://images44.fotosik.pl/513/d45aecbd676df320med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/1857/9f0b5eb1cbc97161med.jpg (http://www.fotosik.pl)
lece do wanny

justyna1988
10-01-2013, 20:24
justyna musisz mało czytać, albo dużo czasu spędzać w łazience. Jedno z dwóch.

możesz bardziej rozwinąć swoją myśl dlaczego w ten sposób mnie oceniasz? swoją drogą trudno było by czytać pod prysznicem:no:

piu
10-01-2013, 20:27
http://s.meble.pl/gfx/uzytkownicy/16049/forum/foto/1997711390.jpg

O! :p

domanki
10-01-2013, 20:36
Przyłączam się do czytających we wannie, zdarza mi się kilka razy dolewać wodę, bo wystygnie, ale półki - biblioteczki bym nie robiła, szkoda książek.

przypominam, że chodzi mi o półkę do odłożenia książki/dwóch czy dwóch gazet, a nie trzymania zbiorów życia na stałe :)))
Od tego mam 'przestronny' saloon :)


A co do mycia wanny- mogę myć. Komfort wygrzewania się jest tego wart.
Ale u siebie zrobiłam 2in1. W zasadzie z konieczności. A nawet 3in1. Zrobiła się trochę masakra na małej przestrzeni, bo zabudowałam pralkę do sufitu (początkowo miał nad nią być piec, piec wyemigrował do kuchni, a zabudowa została) - i zabudowa pralki jest jednocześnie ścianką prysznica/wanny. A wanna jest jednocześnie brodzikiem. Nad wanną wisi deszczownia + normalna słuchawka z drągiem, a z boku wylewka, bateria i przełącznik.

W każdym razie górnolotnie mogę stwierdzić, że mam i wannę i kabinę, a czyszczę tylko raz :P

nazwa12
10-01-2013, 21:02
f.5 Ty mnie nie denerwuj,jaki pięęęękny,duży salon kąpielowy :wiggle:

Elfir
10-01-2013, 21:02
U nas też namiętne czytanie jest w każdej wolnej chwili. Także tej w toalecie.

ivy17
10-01-2013, 21:09
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/68620_460680113968504_127037859_n.jpg

domanki
10-01-2013, 21:11
Myślę, że to są takie kwestie, gdzie za przeproszeniem nikomu nic do tego.

mam nieodparte wrażenie, że na tym forum nie ma takich kwestii, do których nic nikomu, bo zawsze każdemu coś :P:P

aniula_bl
10-01-2013, 21:33
CAŁA POLSKA CZYTA (dzieciom???-nie) W KIBLU !!!

domanki
10-01-2013, 21:52
pewnie, że tak, tylko boi się przyznać :P

Ilona Agata
10-01-2013, 21:58
A tak z ciekawości spytam kto co woli?

wannę czy prysznic?
bo każdy dziwnie reaguje na półki bo brud i co nietylko a ile czyszczenia jest przy wannie??? przez kilkanaście lat miałam wannę i coś na ten temat wiem

Dla mnie czyszczenie wanny to raz-dwa (z pięć minut może) - podobnie jak brodzik od prysznica - detergent, szczotka w ruch, spłukanie, po sprawie. Od czasu do czasu czyszczenie odpływu z włosów - jeżeli jest długowłosy domownik. No i przetarcie kranu - sekunda.

Za to prysznic :sick: Raz, że kamień osadza się na kabinie, więc trzeba ją: odkamieniać mleczkiem lub innym odkamieniaczem (a ile przy tym czekania, aż puści!) i pucować do połysku jeśli jest szklana. Po każdym prysznicu zresztą ściąganie wody, bo inaczej nie da rady się tego kamienia pozbyć :no: Co jakiś czas czyszczenie płytek (zacieki!) no i deszczownica oraz wszelkie dysze :sick: raz, że wysoko, dwa, że dużo zakamarków, trzy, że nigdy nie mogę tego g... doczyścić tak jak kranu przy wannie.

Remika2
10-01-2013, 22:04
Witaj. Co to za kamień dekoracyjny nad wanną?

Incana i chyba Montana:)

f.5
11-01-2013, 00:28
f.5 Ty mnie nie denerwuj,jaki pięęęękny,duży salon kąpielowy :wiggle:

Oj proszę Cię.
To pijalnia drinków mały barek i czytelnia , czasami mozna sie przy okazji umyć!!!

Się zastanawiam jak i czy impregnować białe fugi ?

domanki
11-01-2013, 08:53
to jak już się zastanowisz to podziel się :)

TAR
11-01-2013, 09:09
f5 napisz prosze co to za wanna

reni1980
11-01-2013, 09:55
No i co z tego pisze jak jej się podoba,wolność słowa jest :P a jak komuś się takie słownictwo nie podoba to niech nie czyta :wiggle:

szczerze mówiąc mnie to wali jak kto pisze, pomyślałam sobie że Elfir to pewno inteligentna osóbka a tak brzydko mówi, nic więcej

reni1980
11-01-2013, 09:57
tez czytam podczas posiedzenia RADY NADZORCZEJ
w nowo budowanym domku koło kibelka mam nawet gniazdko co by podłączyc kompa w przypadku gdy RADA NADZORCZA SIE PRZECIĄGA a prądu zaczyna brakować.

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Venus_m
11-01-2013, 10:24
f.5. o matko :rotfl:

Justyna fajny projekt, mnie się półki nad kibelkiem podobają. Dodają lekkości, chociaż pewnie zrobiłabym jedną, ale dwie to też nie zbrodnia. Radziłabym jednak przemyśleć sprawę półek wiszących przy lustrze :yes: jedna-dwie ok, pod warunkiem, że będą tam stać pasujące flakony perfum, jeżeli zrobisz wystawę z rexony i grzebieni nie osiągniesz efektu z wizualizacji ;)

agol
11-01-2013, 10:46
Moja łazienka, jeszcze nie do końca skończona ale już użytkowana :)

Silwero
11-01-2013, 10:49
160233

Pochwalę sie swoja łazienką jeszcze nie do końca gotowa ale moze doradzicie jaka szafke pod umywalke

Korozja
11-01-2013, 11:25
Rany. Jak ja nie cierpie jak mi ktoś w kiblu przesiaduje godzinami bo sobie książkę czyta! :mad: Co to kurna jest czytelnia?!:P Jak ktoś ma chałupę z 3 łazienkami to jeszcze pół biedy (aczkolwiek i tak by mnie wkurzało) a co dopiero w mieszkaniu z jedną. I to pytanie "potrzebujesz coś z łazienki bo idę na posiedzenie...." A co ja wróżka jestem żeby przewidzieć czy za 10 czy 15 min bedę coś z łazienki potrzebować?
Nigdy też nie rozumiałam o co chodzi z tym przesiadywaniem w wannie aż woda staje sie zimna.
Jestem na nie dla książek czy gazet w kibelku. Raz że wilgoć (okno oknem ale zimą nie wyobrażam sobie częstego wietrzenia łazienki) dwa zarazki. Owszem wodę należy spłukiwać przy zamkniętej desce no ale czasem się nie da bo trzeba szczota pogmerać a przez zamknięta deskę sie tego nie da :p z reszta co za problem w drodze do kibelka wziąć ze sobą książkę? O podświetlanych pułkach nie będę się wypowiadać bo już to zrobiłam.
Oczywiście to tylko moje zdanie i nic mi do tego co kto i ile czasu robi w łazience ;) u siebie jednak na takie rzeczy bym nie pozwoliła i już!
Warto wziąć wszystkie za i przeciw zanim się zdecydujemy na "biblioteczkę" w kibelku ;)

Wanna czy prysznic? Najlepiej i to i to ale jak musiałam wybierać to wolałam prysznic bo jest dla mnie wygodniejszy do wzięcia szybkiej kąpieli. Poza tym nie chciałam prowokować mojego M. do długiego przesiadywania w łazience :p Mam czarny brodzik i nie ma problemu z jego czyszczeniem. Wilgotna szmatka i po krzyku. Jedynie z tym pucowaniem płytek może być kłopot ale nad wanną też by trzeba było myć.
Jak ktoś nie chce pucować szklanej kabiny po każdym myciu to proponuje filtr założyć lub nie decydować się na kabinę przezroczystą wtedy nie będzie tak zacieków widać ;)

agol łazienka przyjemna. Czy ta wnęka z pralka będzie jakoś zabudowana?

f.5
11-01-2013, 11:29
160233

Pochwalę sie swoja łazienką jeszcze nie do końca gotowa ale moze doradzicie jaka szafke pod umywalke

Przepraszam muszę to napisać.
Zdjecia robine w sylwestra tuż po 12 na 1 fotcce widać film sie urywa upssss zdaza się.
na drugiej delikwent wykonujący ów fotografię stara się podnosic z podłogi ?????

Nie wiem czy prosic o wiecej zdjęc
Przypomniały mi sie moje sylwestry 15 lat temu.

aneta s
11-01-2013, 12:26
ja uwielbiam i wannę i czytanie w wannie i nie tylko w wannie;) u mnie "literatura" wędruje ze mną do łazienki a kilka czasopism mam zawsze na łazienkowym parapecie;)

koktajl
11-01-2013, 13:35
f.5 czy mozesz napisac czym masz oblozona wanne? Czy to jakas plyta meblowa czy kamien/konglomerat etc.?

f.5
11-01-2013, 13:58
f5 napisz prosze co to za wanna
wanna to kaldewei ASYMMETRIC DUO 180x90 bom wysoki a i nurkowac lubię.
apropos zobaczymy jak się bedzie wchodzic do wnny przez taki rant szeroki.


f.5 czy mozesz napisac czym masz oblozona wanne? Czy to jakas plyta meblowa czy kamien/konglomerat etc.?
Najnormalniejsze płytki 30x90 białe nie pamietam producenta :(
w projekcie było szkło lacobel ale jak je zobaczyłem to zrezygnowałem z uwagi na kanty i to ze szkło było i jest dla mnie zimne w dotyku.

justyna1988
11-01-2013, 15:29
agol bardzo ładna łazienka, ale pod umywalkami będzie jakaś szafka prawda? Bo te syfony trochę straszą ;)

Ilona Agata
11-01-2013, 15:47
Wanna czy prysznic? Najlepiej i to i to ale jak musiałam wybierać to wolałam prysznic bo jest dla mnie wygodniejszy do wzięcia szybkiej kąpieli. Poza tym nie chciałam prowokować mojego M. do długiego przesiadywania w łazience :p Mam czarny brodzik i nie ma problemu z jego czyszczeniem. Wilgotna szmatka i po krzyku. Jedynie z tym pucowaniem płytek może być kłopot ale nad wanną też by trzeba było myć.
Jak ktoś nie chce pucować szklanej kabiny po każdym myciu to proponuje filtr założyć lub nie decydować się na kabinę przezroczystą wtedy nie będzie tak zacieków widać ;)

A jak filtr nie pomaga?
Płytki nad wanną - ok, ale jak często się je czyści? Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby były pochlapane :no:
Na co dzień również wolę prysznic, bo szybciej, ale nie zgadzam się z opinią (nawet mnie zdziwiła :o), że czyści się go sprawniej i łatwiej od wanny :no:

justyna1988
11-01-2013, 16:06
Ilona pochlapać to może i nie ale nie ukrywajmy woda paruje i się skrapla na płytkach przez co również powstają zacieki. Mi jak poprzedniczce również lepiej i szybciej czyści się prysznic wystarczy mieć dobry płyn i wcale nie trzeba czekać :lol: za to wiem na 100% że mi szkło się nie przebarwi tak, jak to zrobiła moja stara wanna :bash:

Anulek2005
11-01-2013, 16:17
agol - powiedz proszę jakie to są umywalki (producent i model) Z góry dzięki. Bardzo mi się podobają a mój syn zażyczył sobie mozaikę w łazience i twój pomysł zamierzam zgapić :)

Malwina Napiórska
11-01-2013, 18:33
Witam, od jakiegoś czasu podglądam Wasze łazienki, a teraz moge pochwalić sie narazie tylko projektem dolnej łazienki. Pomóżcie mi zdecydować która mozaika lepiej będzie sie komponowała.

WERSJA 1

http://img191.imageshack.us/img191/7474/99345322.jpg

http://img6.imageshack.us/img6/6757/97497194.jpg

http://img138.imageshack.us/img138/9104/26127052.jpg

http://img842.imageshack.us/img842/9445/24998266.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/4980/70586504.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/7661/14177504.jpg

http://img688.imageshack.us/img688/7518/70013614.jpg

http://img12.imageshack.us/img12/7610/47284664.jpg

Malwina Napiórska
11-01-2013, 18:54
WERSJA 2

http://img850.imageshack.us/img850/6272/17218348.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/9508/32918768.jpg

http://img521.imageshack.us/img521/224/58763404.jpg

http://img844.imageshack.us/img844/7894/79699500.jpg

http://img829.imageshack.us/img829/4361/92431906.jpg


http://img29.imageshack.us/img29/2872/17708501.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/1080/87557527.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/7350/27189205.jpg

http://img689.imageshack.us/img689/5486/22140084.jpg

Korozja
11-01-2013, 19:43
A jak filtr nie pomaga?
No to wtedy klops! ;)

Płytki nad wanną - ok, ale jak często się je czyści? Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby były pochlapane :no:
Jak tak czytam ten wątek to się często zastanawiam czy ja jestem normalna:confused:. Ja jak sie kąpie czy to w wannie czy pod prychem to zawsze wszystko w koło jest mokre. Wada leje sie strumieniami zewsząd. A tu na muratorze nikt nie chlapie. Ani pod prysznicem który jest otwarty a teraz się okazuje że za wanna też się nie chlapie. Jestem autentycznie ciekawa jak wy to robicie? Ja próbowałam nie raz się tak kapać i nie da rady :rolleyes:

Na co dzień również wolę prysznic, bo szybciej, ale nie zgadzam się z opinią (nawet mnie zdziwiła :o), że czyści się go sprawniej i łatwiej od wanny :no:
Ależ ja nigdzie nie napisałam że czyści się go sprawniej tylko że z czyszczeniem prysznica nie ma jakieś wielkiej tragedii ;) Szyby pod prysznicem póki co nie mam więc jak się dorobię kiedyś być może zmienie zdanie ;)

domanki
11-01-2013, 20:35
Korozja oooj za dużo się reklam naoglądałaś :)
wc jest najbardziej sterylnym miejscem w całym domu. Robiliśmy nawet takie badania na studiach - i zdecydowanie to potwierdziły. To, co wyrosło na szalkach z łazienki było niczym w porównaniu z tym, co wyrosło na przykład na szalkach z biurka.

żona m
11-01-2013, 22:38
domanki a hodowaliście na agarze czy bulionie?:);)

piu
11-01-2013, 23:55
cześć wszystkim!ja dopiero zaczynam planowanie łazienek i jest tu dużo inspiracji ale ja nie do końca wiem co bym chciała :confused: jedną z inspiracji która mnie przekonuje to łazienka z fototapetą Wenecji ale wydaje mi się że kafelki nie białe tylko w szarościach i to się tyczy łazienki dolnej a za to łazienka tzw.rodzinna jest dla mnie wielką niewiadomą :confused: wiem jedynie że chciałabym "deskę" na podłodze i coś w 158545 tym rodzaju ale niestety wsród różnych realizacji nie znalazłam czegoś takiego,nie wiem co to jest na ścianie??kafelki odpadają!podpowiedzcie coś


znalazłam płytki, które wyglądają jak boazeria

http://www.valuefloorsdirect.com/images/ceramic_tile/col_nan_room.jpg

http://www.ppltile.com/images/D/Nantucket-8.jpg


http://www.colli.it/documenti/immagini/vintage/vintage%20globo.jpg

http://www.colli.it/Home.aspx (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.colli.it%2FHom e.aspx)

Ilona Agata
12-01-2013, 09:35
Ależ ja nigdzie nie napisałam że czyści się go sprawniej tylko że z czyszczeniem prysznica nie ma jakieś wielkiej tragedii ;) Szyby pod prysznicem póki co nie mam więc jak się dorobię kiedyś być może zmienie zdanie ;)

Nie, nie, odniosłam się do tego, co napisała wcześniej Justyna :yes:
Być może ja tak przeklinam czyszczenie prysznica, bo korzystamy z niego codziennie, a z wanny okazjonalnie :yes: Dodatkowo ta szklana kabina - zmora :o Uszczelki - masakra :o Panel z dyszami i natryskami, który jest ciągle w kamieniu i szorowanie Cifem go nie ratuje :bash: Czyszczenie prysznica trwa u mnie godzinę :wtf:

Korozja
12-01-2013, 10:33
O dżizas dobrze że nie chciałam takiego panelu z dyszami. Może poszukaj w necie info na temat jakieś porządnego środka do czyszczenia.
Ja mogę Ci polecić kamień do czyszczenia. O taki: http://www.kamienuniwersalny.pl/
Jest rewelacyjny. Wszystko piękniutko doczyścił. Co prawda troszkę kosztuje ale jest bardzo wydajny. Można go kupić w necie lub na różnego rodzaju imprezach masowych kiedy to rozkładają się ze swoimi stoiskami :) Sama na niego poluję bo nie mogę sie pozbyć śladów po taśmie na parapecie :mad:

domanki
12-01-2013, 13:26
domanki a hodowaliście na agarze czy bulionie?:);)

te na agarze :)
Bulion jest zdecydowanie zbyt obleśny, chociaż coś mi się kluje, że inne grupy używały bulionu.

justyna1988
12-01-2013, 13:35
Cifem ???? :o :o no to kochana teraz ci wierzę ja używam tylko płynów z HG też trochę kosztują bo 0,5 l jakieś 20zł ale jest rewelacyjny psikasz i odrazu ścierasz do sucha, każdy ale to naprawdę każdy kamień zchodzi i to bez czekania, Ja swój prysznic czyszczę co 2 - 3 dni i zajmuje mi to może 15-20 minut :rolleyes:

TAR
12-01-2013, 15:12
Sama na niego poluję bo nie mogę sie pozbyć śladów po taśmie na parapecie :mad:

do tasm i sciagania kleju po tasmach polecam tese ten:
http://www.tesa.pl/industry/products/tesa_60042_adhesive_remover.html
do dostania w salonach BRW rewelka, usuwalam nim pozostalosci pobudowlane z folii, kleju, tasm itp. usunal tez slady mazakow i dlugopisu na bialej skorze

żona m
12-01-2013, 15:27
te na agarze :)
Bulion jest zdecydowanie zbyt obleśny, chociaż coś mi się kluje, że inne grupy używały bulionu.

my bulion nazywaliśmy rosołkiem.;)

Ilona Agata
12-01-2013, 16:31
A dziękuję dziewczyny za namiar na środki czystości, dobrze jest się czasami wyżalić na forum :yes:
Nie przyszło mi do głowy, że można sobie ulżyć w tym temacie, zmieniając detergent :o
Ja tradycyjnie czyściłam jak okna - ścierka z płynem do mycia naczyń i jakiś psikacz, ale do pucowania, nie do kamienia - a kamień właśnie mleczkiem :sick: Nie wiem co z tą wodą w Poznaniu, ale prawda jest taka, że nie tylko filtry nie pomagają, ale chleb jest niejadalny, a herbata i kawa niezdatne do picia (sorki za OT)

nazwa12
12-01-2013, 19:53
Dziewczyny po co kombinować z jakimiś drogimi preparatami,w biedronce jest rewelacyjny płyn za 5 zł,taki w różowej butelce jeden jest do rdzy i kamienia,a drugi do tłuszczu,tym do kamienia psikacie kabinę,po kilkunastu min spłukujecie i wszystko lśni,poszukajcie sobie wątku o sprzątaniu tam dziewczyny fajnie doradzają :rolleyes:

Irma
12-01-2013, 20:35
polecam płyn na bazie octu z LIDLa, za chyba też coś koło 5zł. super czyści wszelki kamien, naprawdę bardzo szybko, potem szkło płynem do szyb. 5 min. i po robocie

Elfir
12-01-2013, 20:45
nie łatwiej sam ocet? Kamień rozpusczza każdy kwas :)

1976pinacolada
12-01-2013, 20:59
nie łatwiej sam ocet? Kamień rozpusczza każdy kwas :)


a nie na odwrót ?? :rolleyes: :P

:)

Silwero
13-01-2013, 13:09
160744160745160746

Moja łazienka po raz drugi ;) jeszcze nie skończona dopiero położone plytki

piu
13-01-2013, 13:39
Powiem wam, że jak ma się tak twardą wodę jak u mnie, to żadne środki nie są skuteczne, poza tymi najmocniejszymi, typu Cillit bang itp.
Nie daje rady ocet, środki z biednej bronki czy octowe z lidla :no:
Bez stacji uzdatniającej wodę ani rusz, wszystko pokrywa się w mig wapiennymi osadami.
To problem, bo preparaty z kwasami i chlorem są trujące i trzeba naprawdę bardzo uważać, zwłaszcza przy tych w aerozolu, by się przy okazji nie nawdychać. Solidne wietrzenie konieczne, a i tak szorowanie w tym smrodzie nie robi nam dobrze dla zdrowia.
Druga sprawa - te preparaty na dłuższą metę niszczą nam silikonowe uszczelki, kwasy nie służą także wapiennym fugom.

Przerobiłam to wszystko w mieszkaniu z kabiną. Czyszczenie szyb, uszczelek i zawiasów to była porażka, dlatego w następnej łazience prysznic mam otwarty, a ściankę murowaną. Zero szkła, przesuwanych szyb (uszczelek i zawiasów), proste powierzchnie, płytki na których nie znać osadu.
Po kąpieli niczego nie muszę wycierać i polerować poza bateriami.
Gorzej mam z myciem wanny, bo jest bardzo duża, dwuosobowa, a nie mam do niej dojścia z każdej strony i zwyczajnie nie sięgam, dlatego muszę myć jeden bok od środka.
W letnim domku mam wodę miękką, ze studni i tam jest zupełnie inaczej, totalny luz pod tym względem.



!!!
Zacytuję jeszcze, bo to naprawdę ważne, z opakowania Cillit Bang :

"Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Działa drażniąco na skórę. CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI. Nie wdychać pary/rozpylonej cieczy...."



Niech mi ktoś podpowie, jak nie nawdychać się tej trucizny bez używania gaz maski? Otwarcie okna nie rozwiąże problemu, a jak zrobimy przeciąg, to strumień preparatu może polecieć nam prosto w twarz.
Dlatego moim zdaniem trzeba sobie zrobić łazienkę przede wszystkim PRAKTYCZNĄ. By się w niej relaksować, a nie wciąż sprzątać i podtruwać. I uważać na preparaty czyszczące. Sory za EOT, ale ja np. zniszczyłam sobie kiedyś chlorem skórę dłoni. Kilka lat walczyłam z egzemą. Już jest idealnie, ale dużo mnie to kosztowało problemów.
Często nasze dzieci mają ostre alergie, a my się zastanawiamy skąd...

Pozdrawiam ciepło

Korozja
13-01-2013, 14:02
Ja mam brodzik akrylowy i do czyszczenia armatury nie mogę sobie używać czego chcę bo przy spłukiwaniu woda leci na brodzik i zostają ślady. Tak się załatwiłam cifem właśnie. Niczym nie szlo zmyć białych śladów. Trzeba było czekać ok tygodnia aż jakoś same w końcu zeszły.
Poza tym te silne środki strasznie cuchną :evil:

Irma
13-01-2013, 15:09
dobra jest parownica, ale nie do kamienia...natomiast świetnie czyści tłuste osady. jak ktos jest ogolnie czyściochem i w miarę systematycznie sprząta, to parownica wystarcza, a co jakis czas ocet do kamienia i chemi wtedy jest mało, więc w miarę malo sobie szkodzimy. Oczywiście to nie dodtyczy takich przypadków o jakich pisze Piu, z mocno twardą wodą

Irma
13-01-2013, 15:13
nie łatwiej sam ocet? Kamień rozpusczza każdy kwas :)
środek z Lidla mniej śmierdzi i nie muszę go rozcieńczać, dość długo używałam octu, ale wolę to.

aniqa1982
13-01-2013, 15:14
[QUOTE=Malwina Napiórska;5732703]Witam, od jakiegoś czasu podglądam Wasze łazienki, a teraz moge pochwalić sie narazie tylko projektem dolnej łazienki. Pomóżcie mi zdecydować która mozaika lepiej będzie sie komponowała.

Malwinko wg mnie wersja 1 :)
Jakoś ładniej i bardziej elegancko wygląda :)

20cm
13-01-2013, 15:37
Powiem wam, że jak ma się tak twardą wodę jak u mnie, to żadne środki nie są skuteczne, poza tymi najmocniejszymi, typu Cillit bang itp.
Nie daje rady ocet, środki z biednej bronki czy octowe z lidla :no:
Bez stacji uzdatniającej wodę ani rusz, wszystko pokrywa się w mig wapiennymi osadami.
To problem, bo preparaty z kwasami i chlorem są trujące i trzeba naprawdę bardzo uważać, zwłaszcza przy tych w aerozolu, by się przy okazji nie nawdychać. Solidne wietrzenie konieczne, a i tak szorowanie w tym smrodzie nie robi nam dobrze dla zdrowia.
Druga sprawa - te preparaty na dłuższą metę niszczą nam silikonowe uszczelki, kwasy nie służą także wapiennym fugom.

Przerobiłam to wszystko w mieszkaniu z kabiną. Czyszczenie szyb, uszczelek i zawiasów to była porażka, dlatego w następnej łazience prysznic mam otwarty, a ściankę murowaną. Zero szkła, przesuwanych szyb (uszczelek i zawiasów), proste powierzchnie, płytki na których nie znać osadu.
Po kąpieli niczego nie muszę wycierać i polerować poza bateriami.
Gorzej mam z myciem wanny, bo jest bardzo duża, dwuosobowa, a nie mam do niej dojścia z każdej strony i zwyczajnie nie sięgam, dlatego muszę myć jeden bok od środka.
W letnim domku mam wodę miękką, ze studni i tam jest zupełnie inaczej, totalny luz pod tym względem.



!!!
Zacytuję jeszcze, bo to naprawdę ważne, z opakowania Cillit Bang :

"Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Działa drażniąco na skórę. CHRONIĆ PRZED DZIEĆMI. Nie wdychać pary/rozpylonej cieczy...."



Niech mi ktoś podpowie, jak nie nawdychać się tej trucizny bez używania gaz maski? Otwarcie okna nie rozwiąże problemu, a jak zrobimy przeciąg, to strumień preparatu może polecieć nam prosto w twarz.
Dlatego moim zdaniem trzeba sobie zrobić łazienkę przede wszystkim PRAKTYCZNĄ. By się w niej relaksować, a nie wciąż sprzątać i podtruwać. I uważać na preparaty czyszczące. Sory za EOT, ale ja np. zniszczyłam sobie kiedyś chlorem skórę dłoni. Kilka lat walczyłam z egzemą. Już jest idealnie, ale dużo mnie to kosztowało problemów.
Często nasze dzieci mają ostre alergie, a my się zastanawiamy skąd...

Pozdrawiam ciepło

Sa rzeczy nawet w temacie lazienki, ktorych wykonanie z punktu widzenia kobiety urobionej w domu nie ma uzasadnienia. Na szczescie nie wszyscy patrza na to przez pryzmat szmaty do czyszczenia. Sa ludzie , ktorzy czerpia przyjemnosc z codziennie lakierowanych paznokci zony , jak rowniez z wypasionej lazienki i zatrudnienia sprzataczki itp....
jakie to proste.

piu
13-01-2013, 15:46
Sa rzeczy nawet w temacie lazienki, ktorych wykonanie z punktu widzenia kobiety urobionej w domu nie ma uzasadnienia. Na szczescie nie wszyscy patrza na to przez pryzmat szmaty do czyszczenia. Sa ludzie , ktorzy czerpia przyjemnosc z codziennie lakierowanych paznokci zony , jak rowniez z wypasionej lazienki i zatrudnienia sprzataczki itp....
jakie to proste.


nigdy nie odpowiadam na twoje posty house, ale tym razem zrobię wyjątek - szanuję zdrowie swojej pani do pomocy, tak jak szanuję zdrowie swoje i Rodziny. To się wynosi z domu.

piu
13-01-2013, 15:51
środek z Lidla mniej śmierdzi i nie muszę go rozcieńczać, dość długo używałam octu, ale wolę to.

on oprócz octu ma środki pieniące, więc potrafi trochę więcej niż sam ocet i nie szkodzi środowisku, też go używam :)


Ale chyba powinniśmy się przenieść z tym tematem do wątku o sprzątaniu :p

Bo przecież nie uzależniamy od tego wyboru wanny albo brodzika... Każde ma swoje zalety i jeśli nie da się mieć obu, to moim zdaniem warto połączyć funkcje :)

20cm
13-01-2013, 15:52
nigdy nie odpowiadam na twoje posty house, ale tym razem zrobię wyjątek - szanuję zdrowie swojej pani do pomocy, tak jak szanuję zdrowie swoje i Rodziny. To się wynosi z domu.

droga pani , to trzeba bylo uzyc rekawiczek przy stosowaniu chloru itp....., a nie wypisywac...


pozdrawiam i uprzejmie informuje ze jest tu watek o srodkach czystosci.

Malwina Napiórska
13-01-2013, 18:40
Aniqua1982 dziekuje za opinie, zieloną mozaike widziałam na żywo w sklepie i mnie bardzo urzekła, dlatego miałam problem z podjęciem decyzji. Rodzince podoba się też siwa mozaika i raczej tak zostanie, tylko w prysznicu dołożymy półki. Żeby nie mieć problemów z czyszczeniem brodzika będzie go murowali i ułożymy na spodzie mozaikę

Nesska
13-01-2013, 22:40
Malwina Napiórska mimo, że osobiście nie lubię koloru zielonego to bardziej mi się podoba wersja nr 2 ;););)

Korozja
14-01-2013, 10:00
(...)w następnej łazience prysznic mam otwarty, a ściankę murowaną. Zero szkła, przesuwanych szyb (uszczelek i zawiasów), proste powierzchnie, płytki na których nie znać osadu.
(...)Dlatego moim zdaniem trzeba sobie zrobić łazienkę przede wszystkim PRAKTYCZNĄ.
Z jednej strony masz racje. Ale co maja zrobić osoby które mają niewielką łazienkę (jak ja) gdzie taka murowana ścianka nie wygląda dobrze i daje bardzo przytłaczające wrażenie.
Poza tym co to za relaks pod prysznicem gdzie trzeba ciągle uważać żeby nie zalać łazienki (no bo prysznic jest otwarty)? :rolleyes:

agol
14-01-2013, 11:30
agol bardzo ładna łazienka, ale pod umywalkami będzie jakaś szafka prawda? Bo te syfony trochę straszą ;)

No właśnie na razie nie mam pomysłu jak to zakryć.... planuję coś zrobić na zamówienie .....

agol
14-01-2013, 11:36
agol - powiedz proszę jakie to są umywalki (producent i model) Z góry dzięki. Bardzo mi się podobają a mój syn zażyczył sobie mozaikę w łazience i twój pomysł zamierzam zgapić :)

Są to umywalki firmy Rea :) Cieszę się że się coś w niej podoba Pozdrawiam. http://www.e-rea.eu/umywalka-dafne-60-id-30.html

ZUZIA5
14-01-2013, 22:01
Witam serdecznie wymyśliłam sobie dolna łazienkę z morskimi akcentami ale nie mogę znalesc plytek !!! Jedyne jakie widzialam to z kolekcji Paradyza ale wydaja mi sie za bardzo turkusowe moze znacie jakies inne bardziej blekitne lub niebieskie !!!

dorotka31
14-01-2013, 22:14
Witam ponownie! OSTATNI RAZ pokazuje się tu z wizualką i to z tak kiepską ale wierze że właśnie osoby które przebrnęły przez etap projektowania łazienki są największą skarbnicą przydatnej wiedzy. Wracając do tematu mam problem który nazywa się "łazienka moich rodziców" Wymiary niecałe 2x2m, w lewym rogu piec którego właściciele nie chcą oglądać, rura kanalizacyjna do kibelka przed szafką z piecem myślę że pion jest tam gdzie piec ale nie otrzymaliśmy jeszcze dokładnych planów. Wymurowanie ścianki do prysznica nieaktualne (pomieszczenie okazało się być o metr krótsze czyli o 1/3 mniejsza łazienka niż myśleliśmy). Rodzice wolą prysznic mieć, zrezygnowaliśmy już z pomysłu murowanego na rzecz brodzika {prostokątny 80x100, Problem stanowi umywalka a właściwie słupy jakie się tworzą pomiędzy szafką do zabudowy pieca+pralki i prysznicem. Nie wygląda to dziwacznie? No i zastanawiam się głównie nad komfortem użytkowania tego z jednej strony szafa a z drugiej szyba (trochę odsunęłam ja od niej ale i tak klaustrofobii można dostać. Może lepiej dać tam kibelek, a umywalkę na lewą ścianę z tym że wtedy pralka musiałaby być pod blatem, no ale co wtedy z zabudową piecową? Rany Julek doradźcie coś. W ogóle mi się nic nie widzi w tym projekcie.:no:

161275

161277

161278
161279
161280

dorotka31
14-01-2013, 22:45
a może tak że mam dodatkową szafkę a w niej piec a na całości blat z umywalka z tym że szafki musiały by być do ziemi by pralkę tam przy drzwiach pod nią schować,

161286
161287

nie_zapominajka
15-01-2013, 08:06
a może tak że mam dodatkową szafkę a w niej piec a na całości blat z umywalka z tym że szafki musiały by być do ziemi by pralkę tam przy drzwiach pod nią schować,

161286
161287

ta opcja jest lepsza, choć specjalista nie jestem to wydaje mi sie, ze to będzie bardziej sensowne rozwiązanie

Semira_
15-01-2013, 08:50
dorotka31 a jakby odwrócić kabinę w drugą stronę a wc dać na prawo od wejścia?

blaise777
15-01-2013, 11:30
Mamy bardzo podobną łazienkę...my wpadlismy na pomysł umieszczenia po lewej stronie patrząc od drzwi pralki i umywalki pod jednym blatem. naprzeciwko drzwi miska WC i po prawej stronie kabina prysznicowa. niedaleko drzwi po prawej wysoki szafki na drobiazgi łazienkowe.

Po lewej stronie najprawdopodobniej masz wszystkie piony (odpływy, wentylację) więc nie możesz "wcinać" się w ten róg.







Witam ponownie! OSTATNI RAZ pokazuje się tu z wizualką i to z tak kiepską ale wierze że właśnie osoby które przebrnęły przez etap projektowania łazienki są największą skarbnicą przydatnej wiedzy. Wracając do tematu mam problem który nazywa się "łazienka moich rodziców" Wymiary niecałe 2x2m, w lewym rogu piec którego właściciele nie chcą oglądać, rura kanalizacyjna do kibelka przed szafką z piecem myślę że pion jest tam gdzie piec ale nie otrzymaliśmy jeszcze dokładnych planów. Wymurowanie ścianki do prysznica nieaktualne (pomieszczenie okazało się być o metr krótsze czyli o 1/3 mniejsza łazienka niż myśleliśmy). Rodzice wolą prysznic mieć, zrezygnowaliśmy już z pomysłu murowanego na rzecz brodzika {prostokątny 80x100, Problem stanowi umywalka a właściwie słupy jakie się tworzą pomiędzy szafką do zabudowy pieca+pralki i prysznicem. Nie wygląda to dziwacznie? No i zastanawiam się głównie nad komfortem użytkowania tego z jednej strony szafa a z drugiej szyba (trochę odsunęłam ja od niej ale i tak klaustrofobii można dostać. Może lepiej dać tam kibelek, a umywalkę na lewą ścianę z tym że wtedy pralka musiałaby być pod blatem, no ale co wtedy z zabudową piecową? Rany Julek doradźcie coś. W ogóle mi się nic nie widzi w tym projekcie.:no:

161275

161277

161278
161279
161280

piu
15-01-2013, 12:46
Z jednej strony masz racje. Ale co maja zrobić osoby które mają niewielką łazienkę (jak ja) gdzie taka murowana ścianka nie wygląda dobrze i daje bardzo przytłaczające wrażenie.
Poza tym co to za relaks pod prysznicem gdzie trzeba ciągle uważać żeby nie zalać łazienki (no bo prysznic jest otwarty)? :rolleyes:

takie łazienki są cudowne do projektowania i wierz mi, naprawdę to się może udać ! :p :) Ścianka wcale nie musi być wizualnie ciężka. Można ją obłożyć np. jasną albo szklaną mozaiką, płytkami typu glazed ( będą odbijać światło), wkomponować w nią lustro. Przydają się także bardzo asymetryczne umywalki i wc, które łączymy ze ścianką.

np.

http://www.dom.pl/wp-content/uploads/2010/05/umywalka.jpg

http://www.buduj.com.pl/pliki/image/news_logo/umywalka_asymetryczna_style_kolo.jpg

http://www.lazienka.com.pl/product/image/2717/nano-a-01.jpg

http://www.prestizowydom.pl/products/300/zestaw-szafka-hestia-pod-umywalke-meblowa-venus-70-i-umywalka-meblowa-venus-70-asymetryczna-cersanit-szt-1.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-OSpz2st8Isk/ThBdxyzHybI/AAAAAAAAIdM/--mG4J1Muck/s320/embed.php-5.jpg

tutaj bym ulepszyła, wstawiając asymetryczną umywalkę - wtedy ściana prysznica będzie spełniała równocześnie dwie funkcje - ochroni od wody i będzie miejscem mocowania umywalki

http://3.bp.blogspot.com/-cLlybkgotPQ/ThBdyMfM-WI/AAAAAAAAIdQ/t_dJmOvYs8E/s1600/embed.php-6.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-JcsYCUjnhAs/ThBdz9fZwZI/AAAAAAAAIdg/YauD-b0BV-c/s1600/embed.php-10.jpg

Ile łazienek, tyle wariantów, ale naprawdę jest to możliwe nawet w małych łazienkach.

Jeśli chodzi o zalewanie, to mnie się to zdarzyło kilka razy, ale narozrabiały dzieci. Nam dorosłym się to nie udaje :)

Pozdrawiam serdecznie :)

ZUZIA5
15-01-2013, 14:59
Mebelki Cersanita z serii Nano sa wprost idealne do małej łazienki , własnie takie jakie pokazuje piu bede miała w mojej małej dolnej łazience !!!
http://img838.imageshack.us/img838/725/nanoa01.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/838/nanoa01.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ZUZIA5
15-01-2013, 15:01
A tu zaczątek gónej łazienki kładziemy Secret Edeno Paradyż !!!
http://img541.imageshack.us/img541/3538/20130115103655.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/541/20130115103655.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Korozja
15-01-2013, 18:34
piu ja nie przepadam za małymi łazienkami. Owszem można je super ciekawie urządzić ale wole większe bo w nich można poszaleć jeszcze bardziej!
Co do prysznica póki co jednak pozostanę przy szklanych drzwiach:p;) No chyba że nauczę się kapać nie chlapiąc to może wtedy zmienię zdanie ;)
no a jak bozia da i trafie w lotto to zrobie sobie specjalny pokój który w całości będzie prysznicem! :lol:


ZUZIA początek wygląda zachęcająco:yes:

eveee
15-01-2013, 21:11
no a jak bozia da i trafie w lotto to zrobie sobie specjalny pokój który w całości będzie prysznicem! :lol:

o jacie, Korozja uruchomiłaś moją wyobraźnię maksymalnie, i nie mogę się powstrzymać, bo to coś pięknego:

http://st.houzz.com/fimgs/4281f586001be07c_4228-w422-h634-b0-p0--traditional%20bathroom.jpg

http://st.houzz.com/simgs/87d1e89100071909_15-2576/mediterranean-bathroom.jpg

http://st.houzz.com/simgs/ae114d530d307da3_4-5033/contemporary-bathroom.jpg

http://st.houzz.com/simgs/80e15ef60d4048eb_4-5824/eclectic-bathroom.jpg

http://dottersolarchitects.com/wp-content/gallery/coldiron/14_2481_master_bathroom_01.jpg?462722

http://archipelagohawaii.com/wp-content/uploads/2012/10/ALUH013-finished2.jpg

może ktoś ma duży dom i się zainspiruje.......
;)

Korozja
16-01-2013, 10:09
eveee teraz to i moja wyobraźnia została mocno pobudzona :lol:

adibu
16-01-2013, 12:00
Mam pytanie do właścicieli łazienek z wypukłymi płytkami np seria colour z Tubądzina.Czy jest jakiś sposób żeby zamontować na nich baterie ,przycisk wc itp.Byłam zdecydowana ale mój m zwrócił mi właśnie na to uwagę.Jestem trochę w ślepej uliczce muszę szybko coś wybrać.Łazienka ze skosami i z dwoma małymi okienkami.Mile widziane sugestie.Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych :)

aniula_bl
17-01-2013, 19:08
Mebelki Cersanita z serii Nano sa wprost idealne do małej łazienki , własnie takie jakie pokazuje piu bede miała w mojej małej dolnej łazience !!!
http://img838.imageshack.us/img838/725/nanoa01.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/838/nanoa01.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Co do NANO to radziłabym przed kupnem wypróbować gdzieś na własnej"pupie"
tu o POSIEDZENIU RADY NADZORCZEJ możemy zapomnieć - jest baaardzo krótkie WC!!!

STEFANY
17-01-2013, 20:07
Agol ja mam jeszcze pytanie o mozaikę, bardzo mi się podoba, czy to Dune? Napisz proszę dokładną nazwę i gdzie kupowałaś? Łazienka bardzo przyjemna :)

Anad65
17-01-2013, 20:47
[QUOTE=adibu;5742448]Mam pytanie do właścicieli łazienek z wypukłymi płytkami np seria colour z Tubądzina.Czy jest jakiś sposób żeby zamontować na nich baterie ,przycisk wc itp.Byłam zdecydowana ale mój m zwrócił mi właśnie na to uwagę.Jestem trochę w ślepej uliczce muszę szybko coś wybrać.Łazienka ze skosami i z dwoma małymi okienkami.Mile widziane sugestie.Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych :)[/QUOT

U mnie na tych wypukłych płytkach zamontowane jest gniazdo elektryczne i kinkiet nad lustrem - jest mała szpara, ale wyglada dobrze. Półka pod umywalka dochodzi do fal i tam jest fuga również w lekką falę. Ja też chciałam baterię wychodząća ze sciany, ale nie byłam pewna czy będzie to dobrze wyglądac, dlatego bateria jest na blacie a przycisk wc umieszczony jest na gładkich płytkach. Przy wypukłych płytkach należy unikać łączenia ich pod kątem, bo żle to wygląda. Tak więc, jeśli podobają Ci się płytki z serii colour , to kupuj, ale wczesniej dobrze rozplanuj ich ułożenie .

iwonsia
17-01-2013, 21:44
znalazłam płytki, które wyglądają jak boazeria

http://www.valuefloorsdirect.com/images/ceramic_tile/col_nan_room.jpg

http://www.ppltile.com/images/D/Nantucket-8.jpg


http://www.colli.it/documenti/immagini/vintage/vintage%20globo.jpg

http://www.colli.it/Home.aspx (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.colli.it%2FHom e.aspx)

Dzięki piu:p
Ale niestety to kosmos cenowy jak dla mnie :(
Ale coś w tym klimacie.
Nie wiem czy miałaś okazję oglądać lutowe wydanie Werandy? Tam w artykule "Skandynawia zamiast górskiej chaty" jest łazienka w tym stylu i w opisie jest że zamiast kafelek inwestorzy zastosowali białą boazerię.:confused:
Czy ja wiem???czy w łazience może być drewniana boazeria:confused:
Ale ja również znalazłam coś a'la boazeria http://www.ragno.it/it/ragno/collezioni/noblesse?pid=201#
Niestety nie umiem skopiować tej fotki:P

ZUZIA5
18-01-2013, 00:13
Co do NANO to radziłabym przed kupnem wypróbować gdzieś na własnej"pupie"
tu o POSIEDZENIU RADY NADZORCZEJ możemy zapomnieć - jest baaardzo krótkie WC!!!

Kibelek mamy juz zamontowany ma okrągły kształt nie owalny , u mnie domownicy raczej drobnej postury wszyscy więc dla nas wygodny !!!
Na umywalke czekamy !!!

wojtekgood
18-01-2013, 06:55
A oto moja mniejsza łazienka

162228
162229
162230

maysee
18-01-2013, 07:11
To ja moze niesmialo zaczne od WC.
http://img521.imageshack.us/img521/8985/moor1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/moor1.jpg/)

ZUZIA5
18-01-2013, 08:38
To ja moze niesmialo zaczne od WC.
http://img521.imageshack.us/img521/8985/moor1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/moor1.jpg/)

A co to za kibelek , jakiej firmy, Fajny !!!! Szukam do górnej łazienki !!!

maysee
18-01-2013, 08:43
Prosze bardzo, ROCA Meridian-N.

http://www.roca.pl/miska-wc-podwieszana-meridian-n

sim144
18-01-2013, 11:06
A oto moja mniejsza łazienka

162228
162229
162230

wojtekgood mam bardzo podobny układ łazienki, która będzie remontowana. Napisz co to za model kabiny prysznicowej i baterii. Dziękuję.

wojtekgood
18-01-2013, 11:30
wojtekgood mam bardzo podobny układ łazienki, która będzie remontowana. Napisz co to za model kabiny prysznicowej i baterii. Dziękuję.

Kabina sensea optima 90 cm (ok. 800zł), Co do baterii nie pamietam (kupilem w promocji ponizej 80zl).

sim144
18-01-2013, 12:26
Kabina sensea optima 90 cm (ok. 800zł), Co do baterii nie pamietam (kupilem w promocji ponizej 80zl).

Dziękuję :) A jak się sprawuje ta kabina?

wojtekgood
18-01-2013, 12:28
Dziękuję :) A jak się sprawuje ta kabina?

BArdzo dobrze, nie zacieka, ma ponoć specjalną powłokę. Jest dość stabilna, także polecam, łatwa w montażu w 2 oczywiście.

sim144
18-01-2013, 12:35
BArdzo dobrze, nie zacieka, ma ponoć specjalną powłokę. Jest dość stabilna, także polecam, łatwa w montażu w 2 oczywiście.

O jaka szybka odpowiedź :) Czy masz może więcej zdjęć swojej łazienki? Tak, żeby było widać całą łazienkę. Ja stojąc w drzwiach mam identycznie okno na wprost, po lewej wc i obecnie w kącie wannę - docelowo kabinę, a po prawej 2 umywalki - chcę jedną i duży blat, a pod spodem szuflady i chcę zabudować pralkę.

wojtekgood
18-01-2013, 12:45
Dziękuję :) A jak się sprawuje ta kabina?

BArdzo dobrze, nie zacieka, ma ponoć specjalną powłokę. Jest dość stabilna, także polecam, łatwa w montażu w 2 oczywiście.

piu
18-01-2013, 14:23
Dzięki piu:p
Ale niestety to kosmos cenowy jak dla mnie :(
Ale coś w tym klimacie.
Nie wiem czy miałaś okazję oglądać lutowe wydanie Werandy? Tam w artykule "Skandynawia zamiast górskiej chaty" jest łazienka w tym stylu i w opisie jest że zamiast kafelek inwestorzy zastosowali białą boazerię.:confused:
Czy ja wiem???czy w łazience może być drewniana boazeria:confused:
Ale ja również znalazłam coś a'la boazeria http://www.ragno.it/it/ragno/collezioni/noblesse?pid=201# (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ragno.it%2Fit% 2Fragno%2Fcollezioni%2Fnoblesse%3Fpid%3D201%23)
Niestety nie umiem skopiować tej fotki:P



Nie wiem, ile planujesz wydać na płytki, ale ja je znalazłam za ok. 100 zł/m2

http://fajneplytki.pl/kat/CERAMICA-COLLI-/KEBEL/

16 lat temu miałam prawie identyczne w białej kuchni, niestety nie pamiętam już producenta. Jak znajdę zdjęcia, zeskanuję Ci i wyślę na priva.
Boazerii ja osobiście bym nie dała.

wojgoc
18-01-2013, 14:34
Dzięki piu:p
Ale niestety to kosmos cenowy jak dla mnie :(
Ale coś w tym klimacie
w maxfliz były w okolicach 100zł/m2 - czy to kosmos cenowy to indywidualna sprawa

adibu
18-01-2013, 15:41
agad65 wielkie dzieki za odpowiedź, właśnie o ten fiolet mi chodzi tylko ,ja wybrałam te bardziej kanciaste. Fajnie że je pokazałaś ,są super.

martaibartek
18-01-2013, 15:46
piu ale piękne te płytki jak boazeria!!!! ahhhhh

koktajl
18-01-2013, 15:53
Dzięki piu:p
Ale niestety to kosmos cenowy jak dla mnie :(
Ale coś w tym klimacie.
Nie wiem czy miałaś okazję oglądać lutowe wydanie Werandy? Tam w artykule "Skandynawia zamiast górskiej chaty" jest łazienka w tym stylu i w opisie jest że zamiast kafelek inwestorzy zastosowali białą boazerię.:confused:
Czy ja wiem???czy w łazience może być drewniana boazeria:confused:
Ale ja również znalazłam coś a'la boazeria http://www.ragno.it/it/ragno/collezioni/noblesse?pid=201#
Niestety nie umiem skopiować tej fotki:P

tym bardziej, że Ragno będzie droższe niż 100 za m2 ( kupowałam Ragno po 159 i 164 zł za m2 60cmx60cm)

iwonsia
18-01-2013, 15:59
Nie wiem, ile planujesz wydać na płytki, ale ja je znalazłam za ok. 100 zł/m2

http://fajneplytki.pl/kat/CERAMICA-COLLI-/KEBEL/

16 lat temu miałam prawie identyczne w białej kuchni, niestety nie pamiętam już producenta. Jak znajdę zdjęcia, zeskanuję Ci i wyślę na priva.
Boazerii ja osobiście bym nie dała.

Rzeczywiście:o
Nie wiem czemu ale to co ja wczoraj znalazłam było dużo droższe:confused:
Jeszcze raz dziękuję :p
Będę wdzięczna za to zdjęcie.

iwonsia
18-01-2013, 16:05
Cena za metr Noblesse Ragno jest do przeżycia ale cokół kosztuje 200zł za SZTUKĘ:confused:
Ale te co ty znalazłaś piu są piękne:p itańsze od Ragno także UKŁONY:)

domanki
18-01-2013, 16:09
maysee dochodzę do wniosku, że roca ma bardzo ładne kibelki i Twój nawet bardziej mi się podoba niż mój.

A jeszcze bardziej podoba mi się motyw botaniczny na ścianie, którzy i u mnie zagości, chociaż nie wiem czy w toilecie.

ZUZIA5
18-01-2013, 16:50
maysee dzieki za namiary na WC przydadza sie !!!

Piu Moje ty wnętrzarskie GURU potrzebuje inspiracji na kosze na brudna bielizne do czarno-białej łazienki, szczerze mówiąc nie wiem wogóle gdzie je postawi czy w łazience czy w garderobie !!! Gdzie wy trzymacie ????

Inka 14
18-01-2013, 18:58
Witam:) to moja łazienka w trakcie realizacji. Wiem ze zamieszcza się tu zdjęcia już ukończonych łazienek, ale liczę na wasza pomoc. Płytki nie będą już nigdzie kładzione, tylko obłożenie wanny do dokończenia. Mam problem z lustrem i szafką pod umywalkę:confused:. Podpowiedzcie jakie lustro będzie pasowało, bez ramy naklejane na ścianę czy może w jakiejś w zdobionej ramie? Ściany bez kafli pomalować na bialo czy może jakąś szarość? Umywalka będzie Kolo Varius 80 cm, szafke jak bym chciała podciągnąć do sciany wyjdzie okolo250 cm, przyda mi się tyle miejsca na przechowywanie tylko wizualnie, jak to będzie wyglądać? No i jaki kolor tej szafki? Z łazienki jest jeszcze przejście do pralni, drzwi będą łamane mam zamiar zrobić z tych samych frontów co szafke pod umywalkę.
http://i1.fmix.pl/fmi2288/34878bca000e042850f994b3/zdjecie.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fmix.pl%2Fzdje cie%2F3609643%2Fp1150110)
http://i2.fmix.pl/fmi1274/f6949cd6000df60450f98b2a/zdjecie.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fmix.pl%2Fzdje cie%2F3609602%2Fp1150099%3FprivateKey%3Dca781342e6 ad5aab59c7aaf4f00b3c4c)
http://i2.fmix.pl/fmi1415/020648e8002959f650f9893d/zdjecie.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fmix.pl%2Fzdje cie%2F3609595%2Fp1150120%3FprivateKey%3D889661606d e8c0ae48db05861db63969)
http://i2.fmix.pl/fmi1926/59e02a56000b6d7150f9891a/zdjecie.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fmix.pl%2Fzdje cie%2F3609594%2Fp1150104%3FprivateKey%3Dd70a82a0b5 9ff13817f432559e7591f1)

piu
18-01-2013, 20:29
maysee dzieki za namiary na WC przydadza sie !!!

Piu Moje ty wnętrzarskie GURU potrzebuje inspiracji na kosze na brudna bielizne do czarno-białej łazienki, szczerze mówiąc nie wiem wogóle gdzie je postawi czy w łazience czy w garderobie !!! Gdzie wy trzymacie ????


:oops:

Dałabym tam, gdzie masz pralkę ( u mnie są to wysuwane z zabudowy 2 kosze na białe i kolorowe rzeczy).
W łazience trzeba by je dopasować do stylu

białe (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Fs earch%3Fq%3Dkosz%2Bna%2Bpranie%2Bczarny%26hl%3Dpl% 26client%3Dfirefox-a%26hs%3DGNe%26tbo%3Du%26rls%3Dorg.mozilla%3Apl%3A official%26tbm%3Disch%26source%3Duniv%26sa%3DX%26e i%3DYq35UMPaIofKswa1wYDgCg%26ved%3D0CDkQsAQ%26biw% 3D1600%26bih%3D732%23hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26tbo%3Dd%26rls%3Dorg.mozilla%3Apl%253Aofficial% 26tbm%3Disch%26sa%3D1%26q%3Dkosz%2Bna%2Bpranie%2Bb ia%25C5%2582y%2B%26oq%3Dkosz%2Bna%2Bpranie%2Bbia%2 5C5%2582y%2B%26gs_l%3Dimg.12..0.18525.21213.0.2368 1.12.10.0.2.2.0.213.1139.3j6j1.10.0...0.0...1c.1.R Dq_rdQR61w%26bav%3Don.2%2Cor.r_gc.r_pw.r_qf.%26bvm %3Dbv.41248874%2Cd.Yms%26fp%3Db07b267caef339ea%26b iw%3D1600%26bih%3D732)

czarne (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Fs earch%3Fq%3Dkosz%2Bna%2Bpranie%2Bczarny%26hl%3Dpl% 26client%3Dfirefox-a%26hs%3DGNe%26tbo%3Du%26rls%3Dorg.mozilla%3Apl%3A official%26tbm%3Disch%26source%3Duniv%26sa%3DX%26e i%3DYq35UMPaIofKswa1wYDgCg%26ved%3D0CDkQsAQ%26biw% 3D1600%26bih%3D732)

lucka6
18-01-2013, 21:36
Też mam serię Color (green) i nie zauważyliśmy jakiegoś problemu z wypustkami. Fakt, że mamy je np na poziomej półce i na ściankach prysznica, ściany w większości zrobione są z płytek gładkich. W wypustkach będzie zamontowany przycisk do geberitu, ale jeszcze go nie nabyliśmy :)

gusielkowo
19-01-2013, 14:05
Witam, od jakiegoś czasu podglądam Wasze łazienki, a teraz moge pochwalić sie narazie tylko projektem dolnej łazienki. Pomóżcie mi zdecydować która mozaika lepiej będzie sie komponowała.

WERSJA 1

http://img191.imageshack.us/img191/7474/99345322.jpg

Hej, hej :)
Nie wiem, czy temat jeszcze aktualny?
Moim skromnym zdaniem WERSJA 1 jest strzałem w 10!!!
Kolor mozaiki przepięknie współgra z resztą płytek.
Takie wnętrze jeśli chcesz, możesz potem fajnie ożywić dodatkami.
Pasek z mozaiki na jasnej ścianie po prawej zaraz przy piecyku (widoczny na zdj. 1, 3, 4, 6) - nie jest konieczny. Zrezygnowałabym z niego.
Natomiast pasek z mozaiki przy ciemnych płytkach za kibelkiem rewelacja!!!
Zapowiada się super łazienka :)

yummyyummy
19-01-2013, 19:32
W naszej mniejszej wreszcie można wziąć prysznic :)
Jest mała, z tego co pamiętam 1,80 x 2 m
Trudno było zrobić zdjecia, zeby pokazać coś więcej niż fragment umywalki...

żona m
19-01-2013, 19:45
w jakim artystycznym nieładzie uchwyciłaś czerwony ręcznik;)

piu
19-01-2013, 19:46
Śliczna, wesoła i bardzo dobrze zaprojektowana! Jasne płytki, lustro do podłogi, zabudowane szafki - dzięki temu łazienka wcale nie wygląda na takie maleństwo, brawo! :yes:

Lukarna
19-01-2013, 19:52
Yummy, mistrzostwo świata jeżeli chodzi o wykorzystanie miejsca:) I cała reszta (wystrój) tez boska:)

michasr
20-01-2013, 12:36
http://imageshack.us/a/img39/7386/dscn4614.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/39/dscn4614.jpg/)



Już kilkukrotnie widziałem na zdjęciach forumowiczów taki mebel jak ten obok wc. Gdzie można to kupić?

nazwa12
20-01-2013, 12:40
w jakim artystycznym nieładzie uchwyciłaś czerwony ręcznik;)
u mnie widać pomarańczowy ;)łazieneczka bardzo przyjemna,podoba mi się

piu
20-01-2013, 12:40
michasr


cała seria jest niedrogo w sieci JYSK

http://www.jysk.pl/search?df=&query=lupo&Submit.x=18&Submit.y=10 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.jysk.pl%2Fsear ch%3Fdf%3D%26query%3Dlupo%26Submit.x%3D18%26Submit .y%3D10)

women.beauty
20-01-2013, 12:41
Już kilkukrotnie widziałem na zdjęciach forumowiczów taki mebel jak ten obok wc. Gdzie można to kupić?


na allegro widziałam i w jysk

michasr
20-01-2013, 12:52
piu, women.beauty - dzięki bardzo za (p)odpowiedź. Czy 'wieko' tej ławy jest uchylne i tym samym można coś tam schować?


ok, już doczytałem że jest schowek :)

dorotka31
20-01-2013, 15:41
yummyyumy super łazienka! Mała a całkiem fajna w życiu nie są działam że taka firanka pod prysznicem może dodać uroku, ja strasznie ich nie lubię u Ciebie wygląda świetnie! Co to za zestaw prysznicowy?
Polecacie jakieś fajne zestawy z deszczownicą albo system podtynkowy?

dorotka31
20-01-2013, 15:44
To ja moze niesmialo zaczne od WC.
http://img521.imageshack.us/img521/8985/moor1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/521/moor1.jpg/)



i mnie zauroczył ten kibelek, myślicie że będzie mi pasować do prostokątnej umywalki?

Malwina Napiórska
20-01-2013, 16:50
GUSIELKOWO wprawdzie płytki już zamówione w wersji 1, ale jeszcze nie są układane. Też sie zastanawiam nad wyrzuceniem tego paska i takiego samego w prysznicu. Nie wiem czy tych pasków nie umieścić na końcach kabiny, wtedy pociągnąć ciemne płytki z lustra (zdjęcie 2) do prysznica i oddzielić go mozaiką

Ladybird76
20-01-2013, 17:30
Witajcie:) Dziękuję!!! Szafki wykonane były na wymiar płyta mdf, lakier błysk:) Łazienka dolna zawiera dwie szuflady i jedną środkową szafkę uchylaną w dół:) W łazience górnej mam trzy duże szuflady a w dwóch zewnętrznych jeszcze po jednej małej wewnętrznej na drobiazgi moje i męża:) Srodkową przewidziałam na ręczniki, ogranicza mnie tylko syfon:( A tu kilka dodatkowych fotek łazienki górnej.

158565

158566

158567

Byłabym wdzięczna za podanie co masz za płytki na ścianach i podłodze oraz jakie masz wymiary wanny ? ewentualnie co to za model? oraz jakie płytki masz w dolnej?
Piękne te Twoje łazienki :)

krukin
20-01-2013, 18:01
Witam,
odważyłam się pokazać moją łazienkę. Jest bardzo prosta, może wręcz za bardzo...Płytki są tylko wewnątrz prysznica, reszta łazienki jest pomalowana farbą ceramiczną Para. Nie wiem jak się sprawdzi, ale na dzień dzisiejszy zachowuje się fantastycznie, brud zmywa się jak z farby olejnej. Płytki i cokół zostały zlicowane ze ścianami na które nakleiliśmy płyty regips. Nad wc powstanie szafka (taki schowek na papier toaletowy i domestos) na razie jest tylko wnęka.
163032
163033
163035
163036
163037

yokasta
20-01-2013, 19:22
Krukin, dla mnie bomba (oprócz cokolików). Niestety na dole popełniliśmy ten błąd i jest zwyczajna farba, na górze wolałabym uniknąć tego utrapienia :rolleyes:.

krukin
20-01-2013, 19:27
Dziękuję yokasta :) Mi również cokoliki się nie podobają, ale bałam się o praktyczną stronę. Nie chciałabym szorować podłogi z myślą o zachlapaniu ściany. Zawsze możesz przemalować :)

Lukarna
20-01-2013, 19:33
Krukin, cudna łazienka! Gratuluję:)

Możesz podać jej wymiary?

krukin
20-01-2013, 19:50
Lukarna Bardzo Ci dziękuję :)
Łazienka ma 265 cm długości i 140 szerokości. W miejscu gdzie jest umywalka jest 160 cm szerokości.
yokasta
masz rację, cokolik ogólnie jest bylejaki, ale chciałam zachować ciągłość z płytkami ściennymi, cokół z płytek podłogowych mi nie pasował. Wyszło niezbyt dobrze (sic) , ale dla mnie to drobiazg.
Ma być przede wszystkim funkcjonalnie :)

dorotka31
20-01-2013, 21:59
Krukin ślicznie! Co to za zestaw prysznicowy?

piu
20-01-2013, 22:02
krukin

wydaje mi się, że panel prysznicowy powinien być na ścianie po lewej stronie, bo tak jest ryzyko zachlapania łazienki. Ładna, klarowna.

dorotka31
20-01-2013, 22:03
nie leci wam woda na łazienkę? Jak duży jest ten prysznic? O tym samym pomyślałam z tym panelem, ale chyba i tak zalewać będzie wam łazienkę.

Korozja
21-01-2013, 09:40
krukin wizualnie bardzo mi sie podoba! Uwielbiam takie proste wnętrza. Jak jeszcze dojdzie szafka zamiast tej wneki ;) to w ogóle bedzie super!
Co do praktyczności to się nie wypowiem bo to wasza łazienka i wy z niej korzystacie nie ja :p

STEFANY
21-01-2013, 09:41
Krukin rzeczywiście minimalistyczna łazienka, ale jak najbardziej na plus. Podaj proszę namiary na miskę oraz szafkę z umywalką. Dzieki :)

GUMISIOWA
21-01-2013, 09:59
Krukin-pieknie!!!bardzo lubie prostote i minimalizm;)

Lukarna
21-01-2013, 13:51
Lukarna Bardzo Ci dziękuję :)
Łazienka ma 265 cm długości i 140 szerokości. W miejscu gdzie jest umywalka jest 160 cm szerokości.


Pięknie wyszła:) Moja ma podobne wymiary (277 na155) i fajnie zobaczyć że wszytsko NAPRAWDĘ się zmieści;)
Tylko żałuję że nie zrobiłam szklanej ściany jak Ty tylko murowaną:(
Ale już trudno...

A możesz podać nazwy płytek?

monia_
21-01-2013, 14:14
Remika2 jestem zakochana w Twoich łazienkach! Po prostu opadła mi :jawdrop: Cudne! Marzy mi się, żeby moja łazienka była choć trochę zbliżona. Pozwolisz, że będę się inspirować?
Mam ogromną prośbę: możesz wrzucić jakieś zdjęcia dolnej łazienki z większej perspektywy? Chodzi mi o tę stronę z umywalką i lustrem, dokładnie nad lustrem. Macie tam powieszony sufit?
Poproszę jeszcze o zdjęcie strony w kibelkiem. Z góry pięknie dziękuję:)

krukin
21-01-2013, 16:35
dorotka31 to Omnires, modelu nie pamiętam ale to wariant najtańszy z możliwych w Castoramie.
Pozostałe sprzęty zostały zakupione na allegro(łącznie z szybą prysznicową). Jak mi lokalny szklarz zaśpiewał 2 tys. za taką szybkę szybko wzięłam się na odwagę, żeby zamówić na allegro :p Umywalkę z szafką upatrzyłam w Castoramie a na allegro znalazłam producenta u którego kupiłam wszystko o wiele taniej(łącznie z kosztami wysyłki).
STEFANY Umywalka nazywa się "madera". Ta umywalka występuje w wersji 80 cm i wygląda jeszcze lepiej, ale u mnie nie pasowała taka duża. Kibelek to Lineablue model "linea 376".
Lukarna spokojnie wszystko się zmieści :) Ja również się o to obawiałam, ale przynajmniej w moim "szeregowym" ustawieniu jest dużo miejsca przed kibelkiem i umywalką. Płytki to colours white w Casto po 54 zł. Na podłodze też z Casto chyba nazwa taur, ale nie jestem pewna.
Tak na marginesie, środki się drastycznie skurczyły i musiałam nadrobić wyobraźnią chudy portfel :) Ot taka marketowa łazienka :rolleyes:
piu oczywiście chciałabym na tej ścianie baterię, ale niestety tam jest komin. Dzisiaj zrobię pierwsze kąpanie i Wam powiem czy chlapie czy nie :)
GUMISIOWA Twój dom jest przepiękny, zauważyłam nawet teraz, że podobne płytki mam na podłodze jak Ty w salonie :)

Lukarna
21-01-2013, 17:01
Jak ładnie a jeszcze do tego ekonomicznie to biorę Twoja łazienkę w całości;)

ps. nad tym kompletem linea zastanawiam się do górnej łazienki;)

STEFANY
21-01-2013, 17:25
Krukin a czy kibelek jest, nazwijmy to, praktyczny? Chodzi mi o to czy wszystko wpada tam gdzie powinno? ;) Bo cena wraz z deską kusząca. Koniecznie zapisuję Cię w inspiracjach do mojej dolnej :)

nazwa12
21-01-2013, 19:44
Krukin łazienka bardzo mi się podoba,taka jasna i elegancka :rolleyes:

krukin
21-01-2013, 20:12
Dziękuję bardzo za miłe opinie :wiggle:
STEFANY w kibelku wszystko gra, nie załatwiałam jeszcze "grubszych" spraw, także nie wiem czy chlapie etc. (z góry przepraszam co wrażliwszych za naturalizm) jedyne do czego można się przyczepić to mocowanie deski. Widziałam lepsze modele, ale to zawsze można zmienić. W sumie była w komplecie, także na razie ujdzie. Swoją drogą nigdy nie przypuszczałam, że mogę kogoś moimi pomysłami zainspirować. Jest mi bardzo miło i dziękuję Ci za tą przyjemność.
Lukarna wiele modeli wc przejżałam i ten mi się spodobał ze względu na brak jakichkolwiek zakamarków. Zazwyczaj mają dziwne dziury przy śrubach mocujących. Mi zależało żeby jednym ruchem ścierki umyć kibel. Oprócz tego ma bardzo prosty obły kształt, co leży w mojej estetyce.
Właśnie odbyłam pierwszą kąpiel w pełnej mocy deszczownicy i zachlapało się jedynie w wejściu do kabiny. Najbardziej się obawiałam, że będzie pryskało na ścianę z farbą. Na szczęście ani kropla tam nie trafiła. Bałam się również, że będzie zimno (po przeczytaniu kilku opinii użytkowników walkinów) ale było bardzo przyjemnie i faktycznie nie ma szoku termicznego jak po wyjściu ze zwykłej kabiny. Muszę podkreślić, że temp. na razie wynosi 19 st. (wygrzewamy dom pompą ciepła).
Ktoś pytał o wymiary mojego prysznica, szerokość 140 cm długość 90 cm a ścianka 80 cm.
yokasta Twoja łazienka jest super. Bardzo przytulna i nietuzinkowa. Zapytam co to za drzwiczki na pierwszej fotce. Również rozważam taki wieszak z półką tylko że czarny. Co się dzieje z farbą po prawej stronie umywalki? Czyżby się zmywała?

yokasta
21-01-2013, 20:38
Krukin dzięki, łazienka ciągle ewoluuje. Drzwi to szafa :) 50x60x236 Birkeland z Ikei.

Farba :sick: intuicja dekorala. Raz ubrudzona nie da się doczyścić :).

krukin
21-01-2013, 20:45
Ciekawe zestawinie płytek pod prysznicem. Też lubię eksperymentować z róznymi fakturami w jednym kolorze.
A co to za wieszak? Występuje w czerni?

GUMISIOWA
21-01-2013, 22:48
KRUKIN-STRASZNIE MI MILO:oops:

martaibartek
22-01-2013, 11:30
Yokasta po pierwsze łazieneczka cudo!!!!!! bardzo ładna :)
Co do farby mam w kuchni- masakra!!!! tj farba zmywalna? chyba im się coś pomyliło....

Krukin twoja łazieneczka także bardzo ładna :)

Cóż nie ma to jak białe cegiełki :)

maroch84
22-01-2013, 17:58
W naszej mniejszej wreszcie można wziąć prysznic :)
Jest mała, z tego co pamiętam 1,80 x 2 m
Trudno było zrobić zdjecia, zeby pokazać coś więcej niż fragment umywalki...

Witam,

bardzo łądna łazienka:)
mam pytanie odnośnie wc i ścianki kabiny:) u mnie bedzie bardzo podobna sytuacja i zastanawiam się czy nie jest ciasno miedzy wc a kabiną? Ile masz tam cm jeśli mozna wiedziec?
Pozdrawiam!

gusielkowo
23-01-2013, 00:05
GUSIELKOWO wprawdzie płytki już zamówione w wersji 1, ale jeszcze nie są układane. Też sie zastanawiam nad wyrzuceniem tego paska i takiego samego w prysznicu. Nie wiem czy tych pasków nie umieścić na końcach kabiny, wtedy pociągnąć ciemne płytki z lustra (zdjęcie 2) do prysznica i oddzielić go mozaiką

Malwina Napiórska Podoba mi się tak, jak jest na zdjęciach tyle, że bez tego paska przy piecyku. Po swojej jednej łazience wiem, że im mniej udziwnień, tym lepiej. Na mniejszym metrażu nadmiar kombinacji psuje cały efekt.

Ta druga wersja kolorystyczna też była super - tyle, że kolory w wersji 1 są bardziej uniwersalne. Dodatki zrobią resztę ;)

Pozdrawiam cieplutko :)

yummyyummy
23-01-2013, 11:01
Witam,

bardzo łądna łazienka:)
mam pytanie odnośnie wc i ścianki kabiny:) u mnie bedzie bardzo podobna sytuacja i zastanawiam się czy nie jest ciasno miedzy wc a kabiną? Ile masz tam cm jeśli mozna wiedziec?
Pozdrawiam!

po pierwsze - dziękuję wszystkim za miłe słowa :)

taki układ kabiny i WC był jedynym sensownym, w którym w miarę wygodnie się siedziało na tronie ;)
zawsze mozna nogi wrzucić za kotarę...
do zasłonki jest chyba 30-40 cm, musiałabym dokładnie zmierzyć.
Ale korzysta się wygodnie, nawet tuż po tym jak ktoś wezmie prysznic - zasłonka idzie na bok i jest sporo miejsca.
(wiadomo, mogłoby być z pół metra więcej, ale lubi się to co ma.)

aha, ktoś się pytał o zestaw prysznicowy, jest taki - http://www.ceneo.pl/2813484

żona m
23-01-2013, 18:30
krukin łazienka barzo mi się podoba, szkada tylko, ze cokoły nie są w kolorze płytek podłogowych. Z reguły powinny być przedłużeniem tego co na podłodze.

Yokasta z jakiego powodu macie dwa rodzaje cegiełek w jednej łazience, to zamierozny cel?

Remika2
24-01-2013, 09:03
Remika2 jestem zakochana w Twoich łazienkach! Po prostu opadła mi :jawdrop: Cudne! Marzy mi się, żeby moja łazienka była choć trochę zbliżona. Pozwolisz, że będę się inspirować?
Mam ogromną prośbę: możesz wrzucić jakieś zdjęcia dolnej łazienki z większej perspektywy? Chodzi mi o tę stronę z umywalką i lustrem, dokładnie nad lustrem. Macie tam powieszony sufit?
Poproszę jeszcze o zdjęcie strony w kibelkiem. Z góry pięknie dziękuję:)

MONIA Dziękuję bardzo i oczywiście nie mam nic przeciwko inspirowaniu się:) Postaram się zrobić w weekend więcej zdjęć łazienki, aby oddać całą przestrzeń. Tak, nad lustrem jest podwieszony sufit, do niego zamocowane lampy. Pozdrawiam