PDA

Zobacz pełną wersję : Zagospodarowanie łazienki



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

-ula-
16-07-2013, 12:06
Nie zaryzykowałabym suszenia wełny w suszarce, mimo, że mam taki program. Bawełna potrafi się skurczyć na delikatnym programie a co dopiero wełna.

Venus_m
16-07-2013, 14:34
Cofnęłam się jakieś 6 stron i nadrobiłam :rolleyes:

Słowo jeszcze o dozownikach, ja długo (rok) wzdychałam do tego karo lene bjerre, w końcu kupiłam i naprawdę jakoś nieporównywalna. U mnie stoi w kuchni jako dozownik do płynu do mycia naczyń :)

jola69
16-07-2013, 21:01
Witam, w Krakowie w salonie Domino spodobały nam się takie płytki. ale za żadne skarby nie chcą powiedzieć jak się nazywają i jaki producent. Tyle że hiszpański wydusili, na wywieszkach są tylko jakieś kody i ceny. Może ktoś wie jak się nazywają?

Justyna P
17-07-2013, 10:42
A ja znów po prośbie - impregnowałam fugi delfinem atlasa. Ale zostały mi ślady na kafelkach. Macie sposób na usunięcie tego.

reni1980
17-07-2013, 11:29
Witam, w Krakowie w salonie Domino spodobały nam się takie płytki. ale za żadne skarby nie chcą powiedzieć jak się nazywają i jaki producent. Tyle że hiszpański wydusili, na wywieszkach są tylko jakieś kody i ceny. Może ktoś wie jak się nazywają?

a może są z chin w hiszpańskiej cenie?, w takim przypadku już się spotkałam że nie chcą mówić o producencie

sheenaz
17-07-2013, 11:36
Sylwia, suszarek używam od 8 lat, ale tak jak ula chyba nie ryzykowałabym. Koszyka w każdym razie nie mam.
Ile masz rzeczy z wełny na raz do wysuszenia - jedną, dwie? ekonomicznie nie opłaci ci się tego osobno suszyć np. chlodnym powietrzem, a razem z resztą ubrań w standardowym programie, chyba nie warto ryzykować.
To co dla mnie było istotne gdy kupowalam ostatnią suszarkę zwracałam uwagę ,w którym miejscu jest umiejscowiony filtr.
Dla mnie najlepszą opcją jest umiejscowienie na drzwiczkach, bo po wyjęciu mogę swobodnie wyczyścić tę komorę na filtr, w przypadku suszarek z filtrem w obudowie suszarki nigdy mi się to do końca nie udawało z powodu utrudnionego dostępu.

sheenaz
17-07-2013, 11:40
reni, Przypuszczam, że nie chcą powiedzieć, żeby klient nie znalazł sobie takich samych 1/3 taniej gdzie indziej.
To standardowa praktyka w wielu salonach z płytkami.
Na Bartckiej w Wawie nazewnictwo można rozpoznać gdy się zgłębi temat. Przykładowo: CEGEF I - Cercom Genesis Fossil Italy

Misisimi
17-07-2013, 13:36
Nasza mała czarna-użytkowana od 20 miesiecy;)
200451

200452

200453

200454

200455

Super, bardzo fajna łazienka.

jola69
17-07-2013, 15:42
Oczywiście, sheenaz, że o to chodzi, żeby nie kupić gdzieś o połowę czasami taniej. Jak się człowiek zapytał jaki producent, odpowiadają że hiszpański. Jak się pytam jaki konkretnie bo jest ich kilkunastu to cisza albo bajerowanie o cudownym projektancie i zaliczce na projekt (ok 500zł). Przejrzeliśmy chyba wszystkie katalogi świata w necie i nie znaleźliśmy do tej pory.
Może ktoś rozszyfruje skrót :

Sharlotka
17-07-2013, 16:36
Jola,
to jest zdjęcie z Domino, prawda?:) - byłam tam dzisiaj:)
Wyślij im mail, że prosisz o podanie producenta płytek z boxu nr.......
Jak nie będą chcieli, to grzecznie odpisz, że klient ma chyba prawo dowiedzieć się, co chce zamówić:) - u mnie zadziałało, podali mi tą informację.

truskawkowabuba
17-07-2013, 19:27
szczerze mówiąc wygląda jak z poprzedniej dekady.

popieram, mi się nie podoba. ale kwestia gustu :).

jola69
17-07-2013, 20:19
Ok, spróbuję i będę upierdliwa brzydko mówiąc, ale to denerwująca praktyka. Jak chcą mieć klientów to niech dyktują rozsądne ceny. Dzięki serdeczne za radę Sharlotka, pozdrowienia

aniula_bl
17-07-2013, 20:50
i tu koło się zamyka :wiggle:
ja patrzę poniekąd od strony sprzedawcy :-P i się troszkę takim salonom nie dziwię
zresztą temat już chyba wraca jak bumerang
utrzymanie salonu i ekspozycji to są koszta, a każdy dokładnie obejrzy na żywo i leci szukać taniej w internecie
ja jako sprzedawca armatury sanitarnej stwierdzam, że to jest doskonały sposób na przechytrzenie klienta :P
lecę jutro zmieniać etykiety na ekspozycji he he

paciorki
17-07-2013, 20:56
Witam, w Krakowie w salonie Domino spodobały nam się takie płytki. ale za żadne skarby nie chcą powiedzieć jak się nazywają i jaki producent. Tyle że hiszpański wydusili, na wywieszkach są tylko jakieś kody i ceny. Może ktoś wie jak się nazywają?

Zdjęcie niezbyt wyraźne ale te płytki bardzo przypominają mi moje. Firma Del Conca, seria IT. Ja mam it5 i it8.

adibu
17-07-2013, 23:59
Czy taki brak informacji o produkcie tj producenta jest zgodny z prawem? Raczej nie.Aniula ja też widzę to z dwóch stron,ale takich praktyk bym nie stosowała.Przecież przed zakupem mamy prawo wiedzieć gdzie są produkowane i jak się nazywają chociażby po to żeby poznać opinie innych użytkowników.Wiem że to chodzi o sprawdzanie cen w internecie,ale to przecież uczciwa konkurencja.Takie sklepy sprzedawałyby więcej towaru gdyby stosowały rozsądne ceny a nie z kosmosu.Sama o mały włos nie kupiłam 70m2 płytek o 60 zł drożej na 1m2.Dlatego zawsze sprawdzam,bo bym sobie tego nie wybaczyła.
Pozdrawiam

malka
18-07-2013, 01:19
Witam, w Krakowie w salonie Domino spodobały nam się takie płytki. ale za żadne skarby nie chcą powiedzieć jak się nazywają i jaki producent. Tyle że hiszpański wydusili, na wywieszkach są tylko jakieś kody i ceny. Może ktoś wie jak się nazywają?


Sprzedawca nie ma prawa odmówić udzielenia informacji na temat producenta towaru - zgoddnie z Ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej

Art. 3.
[Obowiązek udzielenia jasnych informacji]

1. Sprzedawca dokonujący sprzedaży w Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru konsumpcyjnego. W szczególności należy podać: nazwę towaru, określenie producenta lub importera, znak zgodności wymagany przez odrębne przepisy, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz, stosownie do rodzaju towaru, określenie jego energochłonności, a także inne dane wskazane w odrębnych przepisach.

2. Informacje, o których mowa w ust. 1, powinny znajdować się na towarze konsumpcyjnym lub być z nim trwale połączone, w przypadku gdy towar jest sprzedawany w opakowaniu jednostkowym lub w zestawie. W pozostałych przypadkach sprzedawca jest obowiązany umieścić w miejscu sprzedaży towaru informację, która może zostać ograniczona do nazwy towaru i jego głównej cechy użytkowej oraz wskazania producenta lub importera.

3. Sprzedawca jest obowiązany zapewnić w miejscu sprzedaży odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne umożliwiające dokonanie wyboru towaru konsumpcyjnego i sprawdzenie jego jakości, kompletności oraz funkcjonowania głównych mechanizmów i podstawowych podzespołów.

4. Na żądanie kupującego sprzedawca jest obowiązany wyjaśnić znaczenie poszczególnych postanowień umowy.

5. Sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z towarem konsumpcyjnym wszystkie elementy jego wyposażenia oraz instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy.

6. Informacje lub dokumenty, o których mowa w ust. 1 i 5, powinny być sporządzone w języku polskim lub, o ile rodzaj informacji na to pozwala, w powszechnie zrozumiałej formie graficznej. Wymogu używania języka polskiego nie stosuje się do nazw własnych, znaków towarowych, nazw handlowych, oznaczeń pochodzenia towarów oraz zwyczajowo stosowanej terminologii naukowej i technicznej.

zioberek
18-07-2013, 07:31
Witam. Czy we Wrocławiu jest jakiś sklep/salon Paradyża gdzie przed zakupem płytek będzie można zobaczyć jakąś wizualizację swojej łazienki>? z góry dziękuję za informację.

f.5
18-07-2013, 08:32
Witam. Czy we Wrocławiu jest jakiś sklep/salon Paradyża gdzie przed zakupem płytek będzie można zobaczyć jakąś wizualizację swojej łazienki>? z góry dziękuję za informację.

Witam.
Niestety nie najbliższy jest w Wólce Kosowskiej
internet i oferowane weń ceny spowodowały ze sklepom (salonom) nie opłaca sie trzymac a przede wszystkim pokazywac płytek ceramicznych.

najlepiej tak jak w moim przypadku korzystac z łązienki też internetowo
własie idę wziąsc krotki cyber prysznic i szbko przemieszczę sie kablem bo cyber praacy moze uda mi sie cos cyber sprzedac i zarobic wirtualne cyber pieniądze.

Pozdrawiam z cybernetecznej przestrzeni

asiazett
18-07-2013, 09:34
Witam. Czy we Wrocławiu jest jakiś sklep/salon Paradyża gdzie przed zakupem płytek będzie można zobaczyć jakąś wizualizację swojej łazienki>? z góry dziękuję za informację.

A w Cermagu na Strzegomskiej byłeś?

f.5
18-07-2013, 09:47
Witam. Czy we Wrocławiu jest jakiś sklep/salon Paradyża gdzie przed zakupem płytek będzie można zobaczyć jakąś wizualizację swojej łazienki>? z góry dziękuję za informację.

:) No to juz bardziej serio stawiam na to ze kazdy salon/sklep wykona Ci taką wizualizację z kazdej płytki jaką sobie zapragniesz.
Problemem moze okazać się to za zazwyczaj kosztuje to
u nas tam gdzie ja kupowałem płytki 500 zł

Kontynując wątek dodam ze taki projekt za pięćstów będzie zawierał propozycje gdzie wszedzie będą płytki , tam gdzie się da - glaczego ?
Ano dlatego ze salon/sklep zyje ze sprzedazy i na rękę mu/im wykonac projekt gdzie zostanie wykorzystane maksimum płytek :)

Warto zatem do salonu/sklepu udać sie już z pewną wizją i wskazać drogę Panu/Pani ktora będzie wykonywała wizualizację.

Pocieszenie jest takie ze na sam koniec po zakupie płytek dostaniesz rabat 500 zł od ceny :) zazwyczaj sugerowanej przez producenta.

zioberek
18-07-2013, 12:24
dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi ;) w Cermagu jeszcze nie byłem, na razie rozglądałem się za płytkami wirtualnie.Typ do łazienki mam, będzie to Abrila/Purio Paradyża. Na razie czekam jeszcze na koniec prac elektryka, później będę kalkulował co mi się bardziej opłaci. Prawdopodobnie zamówię płytki przez internet po konsultacji z kafelkarzem.
pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję.

bubblegum
18-07-2013, 13:58
Gumisiowa,

wpadły mi w oko drzwi w Twojej łazience. Pamiętasz może co to za model/producent?

agatah
18-07-2013, 14:04
Ja wiem :D
To Pol-Skone Simple ;)

reni1980
18-07-2013, 14:14
Oczywiście, sheenaz, że o to chodzi, żeby nie kupić gdzieś o połowę czasami taniej. Jak się człowiek zapytał jaki producent, odpowiadają że hiszpański. Jak się pytam jaki konkretnie bo jest ich kilkunastu to cisza albo bajerowanie o cudownym projektancie i zaliczce na projekt (ok 500zł). Przejrzeliśmy chyba wszystkie katalogi świata w necie i nie znaleźliśmy do tej pory.
Może ktoś rozszyfruje skrót :


Jola jak na moje oko sprzedawca leję wodę, płytki są za tanie jak na hiszpańskie, moim zdaniem to chiny, ale oczywiście mogę się mylić.

asiazett
18-07-2013, 17:14
Bez przesady - ja mam w swojej kuchni hiszpańskie płytki za 97.50 zł/m2...

jola69
18-07-2013, 17:26
Napisałam maila do salonu za radą Sharlotki, na razie cisza. Czekam

GUMISIOWA
18-07-2013, 18:47
Gumisiowa,

wpadły mi w oko drzwi w Twojej łazience. Pamiętasz może co to za model/producent?

Pol-Skone-seria- SIMPLE;)

reni1980
18-07-2013, 22:31
asiazett może też są hiszpańskie z chin?

malka
18-07-2013, 23:03
Hiszpańskie nie jest synonimem drogie.
Dziś oglądałam w salonie całe multum hiszpańskich i włoskich płytek ( z produkcją w tych państwach), których ceny nie przekraczały 200 zł za m², a sporo było takich oscylujących koło 100 zł

przy okazji znalazłam kilka fajnych modeli płytek-cegiełek w bardzo dobrej cenie i prześlicznie wykonanych

ewa72_krakow
18-07-2013, 23:06
asiazett może też są hiszpańskie z chin?

My kupujemy wloskie, ale byly 3 rozne nazwy, wiec po doglebnym zbadaniu sprawy, okazalo sie, ze firma z Turcji kupila 2 fabryki wloskie + swoja...no to jakie w koncu sa te plytki? - bo dla mnie produkcja wloska, wlasciciel turcja. I co? nie kupowac?

malka
18-07-2013, 23:08
Kilku polskich producentów tez klepie swoje w Chinach, a u siebie tylko loguje :rolleyes:

A na wschodzie "nasze" Opoczno "chodzi" po 150 zielonych za metr :jawdrop:

asiazett
18-07-2013, 23:46
asiazett może też są hiszpańskie z chin?

Nawet nie wiem dlaczego zrobiłam te zdjęcia. Może specjalnie na tą okazję...? :rolleyes: Na pewno specjalnie na ta okazję je odkopałam :P

Voila:

http://imageshack.us/a/img547/2257/jmu4.jpg

http://imageshack.us/a/img16/6343/rq0j.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/1897/ggu5.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/14/ggu5.jpg/)

pozdrawiam :bye:

reni1980
19-07-2013, 09:32
asia no to super szukałaś, bo ja też oglądałam hiszpańskie ale cena poniżej 200 nie schodziła, dlatego mam Tubądzin:)


a to że dziś większość firm klepie w Chinach to inna kwestia.

malka
19-07-2013, 09:45
Reni, naprawdę nie trzeba się naszukać, by znaleźć hiszpańskie płytki w niskiej cenie

http://www.e-budujemy.pl/plytki_hiszpanskie,5612k

~~slonko~~
19-07-2013, 11:00
Tez mam hiszpanskie plytki i nie sa produkowane w Chinach (opakowania o tym swiadcza) i ceny ponizej 100 zl/m2
Frim hiszpanskich produkujacych plytki jest naprawde wiele, a cenowo sa takie ponizej 100 zl i 300 lub wiecej, w zaleznosci takze od danej serii oraz wywalczonego rabatu ;)

Venus_m
22-07-2013, 12:39
ja mam płytki z hiszpańską gwarancją, ale wiem że są produkowane w Chinach, pewnie dlatego cena atrakcyjna :rolleyes:

Irma
22-07-2013, 18:19
nie dajmy się zwariować! to, że płytki są hiszpanskie nie gwarantuje ich jakości, będą tak samo krzywe jak inne...

Elfir
22-07-2013, 18:59
hiszpańskie płytki tanieją wprost proporcjonalnie do tamtejszego kryzysu gospodarczego :)

~~slonko~~
22-07-2013, 19:10
Irma masz racje, lecz rozmawiamy o tym, ze można nabyć te płytki w niższych cenach
aczkolwiek odnośnie krzywizn mogę się wypowiedzieć na podstawie własnych płytek, ze krzywych mieliśmy nikly procent na dość duża ilośc
zatem wg mnie warto szukać dobrych jakościowo hiszpańskich płytek w naprawdę atrakcyjnych cenach i nie obawiać się, ze hiszpańskie/ włoskie oznacza bardzo drogie

rajmak
22-07-2013, 23:31
Witam. Potrzebuję opinii w sprawie projektu łazienki. Ciągle biję się z myślami, bo coś mi nie gra ale nie wiem co. Założenie projektu - miało być jasno. 202107202108

Elfir
22-07-2013, 23:41
po co kafelkować powyżej parapetu ścianę z oknem oraz ścianę z drzwiami?
Jak wchodzi się do kabiny? Przeciskając się przy wannie?

rajmak
23-07-2013, 00:00
Nie jest tak źle:) Kabina będzie miała przesuwane drzwi od strony krzesła. o metraż się nie boję bo to rozplanowaliśmy na modelach;) między kabiną a wanną jest odległość ok. 50 cm ale faktycznie na wizualizacji wygląda to jakby się dotykały. Raczej obawiam się o kolory, trudno dobrać płytkę tyle tego. Tę widzieliśmy w realu i wydawała się ok ale chyba nie jest ok. A może się czepiam.

Pozostawić białą ścianę? Nie będzie ciągłości. Sama nie wiem.

malka
23-07-2013, 00:14
Pozostawić białą ścianę? Nie będzie ciągłości. Sama nie wiem.


całkiem niedawno miałam ten sam dylemat i konkluzja jest taka,że lepiej nie zachować "ciągłości" niż zrobić z łazienki "masarnię" :rolleyes:

ewa72_krakow
23-07-2013, 00:28
A mnie ten projekt bardzo sie podoba (totaaalny spoookoj, idealny do odpoczynku)- jest drugim, gdzie pelna zabudowa plytek mnie nie razi...mozna tez "obnizyc" plytki do wysokosci prysznica i drzwi (poza tym, co to za plyki?)

rajmak
23-07-2013, 00:48
Płytki Todagres Cementi . Dziękuje za opinie.
Co do wysokości to faktycznie nie zwróciłam uwagi ale w poprzedniej wizualzacji płytki są do wysokości drzwi. Może dlatego coś mi nie pasowało. Muszę potwierdzić projekt bo czas na zakupy a nie jestem pewna decyzji.jak się okazuje warto pytać :)

Irma
23-07-2013, 09:29
mnie się podoba...jasno, lekko minimalistycznie i sterylnie, ale nie całkiem nudno. i własnie tak wykafelkowana. b. fajny patent na kwiatki. wizualka to wizualka, nie odda rzeczywistości w 100%. Pytanie czy uważasz, że masz dobrego projektanta, jeśli tak to mu zaufaj.

agatah
23-07-2013, 10:01
Czy tym kwiatkom nie będzie za ciemno? To jest taki ciemny kąt. Na wizualizacji wydaje się jasny, ale w rzeczywistości jest tam najciemniej w całym pomieszczeniu.

50 cm przejścia to wcale niedużo. Żeby wejść swobodnie IMO trzeba ok. 70-80 cm bo inaczej to przeciskanie się bokiem. Tym bardziej, że prysznicowi takie skrócenie szyby nie powinno zaszkodzić.
Płytki w całym pomieszczeniu obniżyłabym o ten górny odcięty pasek.

Wanna dolega dłuższym bokiem do ściany?
Na dole jest szczelina. Jak tam sprzątać?
Trzeba albo odsunąć wannę od ściany o kilkanaście cm i wtedy zastosowac baterię stojącą, albo inna wanna, która będzie dolegała do ściany całą powierzchnią.

rajmak
23-07-2013, 10:09
Dziękuje to bardzo miłe co napisałaś. Architekt to ma anielską cierpliwość do mnie. A ten projekt to kompromis między moją wizją a męża. Totalnie się różnimy. Minimalistyczną to jego drugie imię. Ja wybrałam płytki i uparłam się na rośliny. Oczywiście jak tylko ukończymy zrobię fotki z realizacji.

O kwiatki się nie martwię. Wybierzemy coś odpowiedniego. Łazienka jest jasna a dla zielonych roślin nawet lepiej gdy nie są bezpośrednio na słońcu. Nie zam się to opinia fachowca. Kabina prysznicowa to 1600 więc jest możliwość skrócenia.myślałam o 1400 bo nie widzę sensu większego a może jeszcze mniejszy.Wanny nie zmienię bo to moje marzenie które spełniam ,baterii wolnostojących nie lubię. Długo szukałam baterii do wanny zdecydowaliśmy się na grohe atrio classic. Podziwiam wszystkich którzy sami zaprojektowali łazienki, mnie to przerosło. Denerwuje mnie sam proces wybierania i decydowania. Jak człowiek szuka to nic nie pasuje a sklepy pękają od towarów.

Irma
23-07-2013, 10:29
wejscie do prysznica 50cm jest ok, pamietajcie, ze wchodzi się do niego na golasa!

agatah
23-07-2013, 11:36
Kurczę, mam kabinę szerokości 1 metr, na szczęście drzwi dwuskrzydłowe wahadłowe a nie przesuwne, bo jakbym miała się przez te 50 cm przeciskać... a normalnej budowy jestem.

rajmak
23-07-2013, 13:10
Drzwi przesuwane są na dłuższej części prysznica a nie visa vi wanny. Od strony wanny jest tafla szkła. Na wizualizacji nie ma drzwi i może to wprowadza w błąd.Więc szerokoś wejścia to 1/2 długości prysznica czyli 80 cm lub 70 cm zależy co wybierzemy? Chiałam drzwi otwierane ale mężu twierdzi że będzie mokro podłoga po otworzeniu. Pani architekt sugerowała otwierane.

agatah
23-07-2013, 13:52
Przy takiej szerokości prysznica to sobie można pozwolić na otweirane do środka.

Venus_m
23-07-2013, 15:19
Już się bałam, że aby wejść do prysznica najpierw trzeba będzie wejść do wanny :rotfl:

Poważnie to wizualizacja raczej nigdy nie odda rzeczywistości, mnie projekt podoba się bardzo. Można nie kafelkować całości pod warunkiem, że to będzie miało jakąś ciągłość :rolleyes:

kulasekp
23-07-2013, 23:06
Witam,
czy ktoś z forumowiczów posiada może kabinę 80x100 w tym stylu (http://www.radaway.pl/produkt.php?id=67)? Jako, że łazienka mała to staram się wykorzystać każdy centymetr powierzchni. Teoretycznie weszła by półokrągła 90x90, ale 80x100 pozwoliłaby optymalniej wykorzystać przestrzeń. Boję się tylko jak to będzie z jej użytecznością (ciasno?). Jeśli ktoś ma, używa, mógłby się wypowiedzieć to byłbym dźwięczny.

Pozdrawiam.

Elfir
23-07-2013, 23:46
ja z racji szczupłosci miejsca mam brodzik 70x70.
Wygodny nie jest, ale jak się chce to zmieszczą się nawet dwie osoby :)

T-ownik
24-07-2013, 01:20
ta 100 jest niezła. jeżeli nie masz pralki i nie ma jakiegoś kręcenia się po łazience to lepiej więcej miejsca w brodziku.

s.nowakowska
24-07-2013, 09:00
Ja mam 80x100 i sobie chwalę, podejrzewam że mniejszy brodzik też by mi nie przeszkadzał i gdybym miała wybierać jeszcze raz, postawiłabym na 70tke.

kulasekp
24-07-2013, 17:54
ja z racji szczupłosci miejsca mam brodzik 70x70.
Wygodny nie jest, ale jak się chce to zmieszczą się nawet dwie osoby :)

To chyba muszą bardzo chcieć :), dla mnie 80x80 to już ciasno, a generalnie jestem raczej... "oszczędnie umięśniony".
O 70x70 to już nawet nie piszę, tylko podziwiam. Generalnie 90x90 daje najwięcej przestrzeni, ale po tym co piszecie to 80x100 to już salony, że hej :).
No i w moim przypadku najlepiej wykorzystuje dostępne miejsce: mieści się pralka i jest więcej miejsca przy umywalce:

202380

malka
24-07-2013, 18:31
Ja mam w planach 120x100, choć bardziej pasuje 120x90 - któraś z tych opcji na pewno będzie zastosowana.
Kabina 80x80 jest dla mnie klaustrofobiczna.

f.5
24-07-2013, 20:24
Czy to zawody na wielkosc kabiny ?

no to moja 160 x 90
im wieksza tym więcej czyszczenia.
Tylko dodam ze stal emaliowana jest bardzo sliska i polecam zakup czegos co ograniczy poslizgi.
http://emotikona.pl/emotikony/pic/kapiel.gif (http://emotikona.pl)

Elfir
24-07-2013, 20:44
Ja mam 80x100 i sobie chwalę, podejrzewam że mniejszy brodzik też by mi nie przeszkadzał i gdybym miała wybierać jeszcze raz, postawiłabym na 70tke.

Ja mam dosc swojej 70-tki i w domu zaplanowałam 120x100

kinka
24-07-2013, 20:46
Chyba nikt nie wybiera kabiny 80x80cm z wyboru a z konieczności bo poprostu na większą nie ma miejsca.U mnie 90x90cm i 120x90cm o mniejszych nawet nie myślałam.

malka
24-07-2013, 22:24
Czy to zawody na wielkosc kabiny ?

no to moja 160 x 90
im wieksza tym więcej czyszczenia.
Tylko dodam ze stal emaliowana jest bardzo sliska i polecam zakup czegos co ograniczy poslizgi.
http://emotikona.pl/emotikony/pic/kapiel.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl)

Bardzo ładny wymiar :lol2: ;)

a kabinę masz ze stali ? ;)

f.5
24-07-2013, 23:28
brodzik ze stali wymiar 160x90 kabina drzwi suwane 160x 200 swiss cos tam cos tam
tu jeszcze bez drzwi
http://images47.fotosik.pl/1821/53b25742bfb4b2c4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

malka
24-07-2013, 23:44
F.5 -emotki ;) nie widziałeś ?

a brodzik ładny

aswolska
25-07-2013, 20:57
Witam,

Mam pytanie odnosnie plytek z paradyza seria Hanabi Hiro - takie jak na zdjeciu ponizej
202769
Czy ktos z forumowiczow ma lazienke w tych plytkach? Moze moglby ktos pochwalic sie zdjeciami i opinia.
Bylabym wdzieczna, bo jestem wstepnie zdecydowana na te plytki do duzej lazienki (ok 15m2), a niestety nie
mam mozliwosci zobaczenia ich na zywo, gdyz bede musiala zamowic je przez internet.
Bardzo prosze o podzielenie sie opiniami - bo zdjecia producenta robia na mnie duze wrazenie i sa to moje klimaty:
biel, czern, srebro, popiel :-)
Z gory dziekuje za zainteresowanie

lucka6
25-07-2013, 21:36
brodzik ze stali wymiar 160x90 kabina drzwi suwane 160x 200 swiss cos tam cos tam
tu jeszcze bez drzwi
http://images47.fotosik.pl/1821/53b25742bfb4b2c4med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Radek, ale macie wielki ten brodzik :jawdrop:
Wygląda niepozornie na zdjęciu :)

Ja mam ten sam model, tylko 80x110 i też jest całkiem spory, choć jeszcze nieużywany bo na razie nie stać mnie na drzwi ;)

My wzięliśmy do niego częściowe wypełnienie antypoślizgowe i jest chyba OK, w drugim 90x90 już go używamy i się nic nie ślizga

https://lh3.googleusercontent.com/-Er2sKjHJdKo/UI1UbP_cL8I/AAAAAAAAjfk/HebDazleXkY/w1073-h805-no/IMG_9462.JPG

f.5
26-07-2013, 00:33
Lucyna jakos nie myslałem o tym zabezpieczeniu przy zamawianiu brodzika.
To nazywa sie ornament jesli sie nie mylę.
I generalnie problemu nie ma - zaczyna sie jak namydlę stopy :)
wowczas mogę jezdzic.

Co do kabimy to pamietam jak celowałem w huppe ale jakos 10 000 mnie odepchnęło.
moja kosztowała cos ponad 2 000 i o dziwo jest bardzo stabilna , elementy aluminiowe tez nie są mega wielkie
wiec coz tak zostanie .

~~slonko~~
26-07-2013, 10:40
brodzik ze stali wymiar 160x90 kabina drzwi suwane 160x 200 swiss cos tam cos tam
tu jeszcze bez drzwi
http://images47.fotosik.pl/1821/53b25742bfb4b2c4med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)
brodzik ladny i impronujacych rozmiarow :)
chociaz patrzac na zdjecie nie wyglada na tak dlugi, musisz miec bardzo dlugie plytki, bo widze na dlugosci 2 i trzecia niepelna

w kazdym razie duze brodziki sa fajne :) i jesli jest na nie miejsce to wg mnie 80x100 to juz takie minimum

Spirea
26-07-2013, 14:10
Witam. Potrzebuję opinii w sprawie projektu łazienki. Ciągle biję się z myślami, bo coś mi nie gra ale nie wiem co. Założenie projektu - miało być jasno. 202107202108

Bardzo podoba mi się kolorystyka i układ na pierwszej fotce. Jest minimalistycznie (to lubię), spokojnie i wyważenie. Wrażenie, że zapowiada się ładny salon kąpielowy. Na drugiej fotce natomiast dzieje się bardzo dużo i okazuje się, że łazienka wcale nie jest duża. Na plus, że wszystko utrzymane w tym samym klimacie. Czy nie da rady, żeby np. zmienić grzejnik na mniej rzucający się w oczy (szczególnie, że wg wizki drzwi będą się otwierać do wanny, więc będzie się wchodzić "na grzejnik"). Może też będzie lżej, tak jak napisali inni, po rezygnacji z górnego rzędu kafli? (a może poproś o wersję wizualki tej prawej strony bez kafli, tylko z gładką ścianą w jasnym kolorze? może wtedy zniknie trochę ten komin - bardzo podoba mi się pomysł jego przełamania wydłużonym frontem szafki). Poza tym, poproś Panią architekt, aby zrobiła wizualkę łazienki taka jaka będzie, a nie taką, aby było ładnie na wizualce. Teraz zdjęcie pierwsze ma niczym nie zaburzoną gładką taflę szkła. Bardzo ładnie to wygląda. Jednak zamiana na drzwi przesuwne czy otwierane już nieco zmieni wygląd. Będą widoczne łączenia i szyny do przesuwania. Warto też porównać wygląd przy otwieranych drzwiach i przy przesuwnych, przy okazji sprawdzając wymiary pod kątem drzwi dostępnych na rynku. Na wizce szkło wygląda jakby było wyższe od deszczownicy. Jeśli nie będziesz robić na indywidualne zamówienie u szklarza lub indywidualne zamówienie u producenta drzwi (czyt. droższe), to drzwi będą się kończyć znacznie niżej. U nas okazało się, że wszystkie typowe wymiary zawsze skończą się poniżej deszczownicy. Poproś więc może architekta o urealnienie wizualki i wtedy sprawdź czy jest ok. edit: i ustal sobie od razu, gdzie będziesz trzymać kosmetyki używane w trakcie kąpieli (piszę w trakcie, bo biorąc pod uwagę czystość formy, zakładam, że po myciu pochowacie wszystko do szuflady ;) )

malka
26-07-2013, 14:20
Jeśli nie będziesz robić na indywidualne zamówienie u szklarza lub indywidualne zamówienie u producenta drzwi (czyt. droższe),


Muszę tu słówko wciąć, do bardzo rzeczowej rady :) bo tu mam wątpliwości co do słuszności wypowiedzi
Nie wiem skąd wziął się mit drogich kabin na wymiar.
Solidnie wykonana kabina, o wymiarach 120x100, ze szkłem 8 mm, na dobrych okuciach, stabilnych prowadnicach - produkowana seryjnie to koszt około 4500 zł, takaż sama kabina wykonana i ZAMONTOWA (doskonałe spasowanie szkła, bo cięte na konkretny wymiar ) to koszt nie przekraczający 3500.
Moim zdaniem warto odwiedzić lokalnego szklarza.

Spirea
26-07-2013, 14:29
Malka, doprecyzuję - "droższe" dotyczyło kabin w wymiarach innych niż standardowe, produkowanych przez producentów kabin. Nie wiem, jakie są ceny u szklarzy.

Irma
26-07-2013, 16:23
spirea, wierze w dobre checi, ale jednak wizualizacja to nie zdjecie 1:1, trochę wyobraźni trzeba użyć zawsze. projektant nie ma obowiązku zrobic fotorealistycznej wizualki. wybiera sie go wszak na podstawie portfolio i wczersniejszych dokonan, wiec zakładam, ze daje mu sie niewielki kredycik zaufania.

rajmak
26-07-2013, 18:01
Dziękuję za uwagi i opinie. Oczywiście wybieraliśmy architekta, który pasuje nam pod względem stylu i jego poprzednich prac. Co do grzejnika wiem, wiem wielka landara ale kwestie ekonomiczne. Na dzień dzisiejszy zostaje ale w planach jest zmiana w całym mieszkaniu.drzwi do łazienki to temat rzeka ale otwierają się na zewnątrz:) Obok wanny i prysznica na ścianie zostaną zamontowane szklane półki. Co do prysznica nie planowałam na wymiar u szklarza, mamy standardowy wymiar. sama nie wiem. Za to płytki po sufit to dyskusja od 3 dni, mąż chce "masarnię" i likwidację fototapety :( Łazienka jest mała ma 7m2 ale cieszy mnie fakt posiadania okna. Oj ciężko ma z nami p.architekt.

Spirea
26-07-2013, 21:45
Rajmak, o fototapetę walcz, bo daje niesamowity efekt. Irma, wiadomo, że wizka to nie zdjęcie. Mnie się wydaje (ale mogę się przecież mylić), że jedną z ról takiej wizualizacji jest pokazanie, jak coś ma wyglądać w rzeczywistości. M.in. żeby ocenić np. czy lepiej będą wyglądać drzwi otwierane czy przesuwne. Nie wiem, o co chodzi z tym kredytem zaufania. Chyba, że o to, że jeśli projektant na wizce dał taflę szkła i ładnie wygląda, to mam jemu zaufać, że szyba z drzwiami też będzie dobrze wyglądać. Ja się trochę nacięłam na wizualkach domu. Mieliśmy na niej piękne długie okno w kuchni i nie przywiązywałam do wymiarów wagi przy murowaniu ściany - bo przecież wizualka miała być na podstawie projektu, więc będzie tak samo. Okazało się, że nie.

dex001
26-07-2013, 22:19
202950202951
202954
202958202959

asiazett
26-07-2013, 23:17
My mamy kabinę prysznicową trzyścienną 120x90 za ok. 2 000 zł. Wycena "robionej" przez szklarza to 3 500 - 4 000 zł i sam powiedział, że "zawsze robiona będzie droższa niż gotowa". Choć oczywiście gotowe kabiny również nie mają górnej granicy cenowej :rolleyes:

Leoneq
27-07-2013, 10:34
W końcu przyszedł czas żeby pokazać swoją

Proszę o konstruktywną krytykę

202987202988202989202990202991

Leoneq
27-07-2013, 10:41
Ciąg dalszy

202992202993202994202995202996

m-333
27-07-2013, 14:19
Leoneq (http://forum.muratordom.pl/member.php?158242-Leoneq) bardzo fajna łazienka :yes: , choć ja do frakcji ledowej nie należę :P. I ciekawy grzejnik, żałeję,że nie pomyślałam o takim u siebie.. mam do Ciebie bardzo ważne dla mnie pytanie : czy pod blatem masz pralkęczy pralkosuszarkę? wygląda mi to na LG lub Samsunga , dodatku model przez nas upatrzony. Może mógłbyś podzielić się doświadczeniem czy rzeczywiście pralki te nie wibrują i nie podróżują po łazience?

marta_s_z
27-07-2013, 14:34
fajna łazienka, ale te zapalone kolorowe Ledy psują efekt

malka
27-07-2013, 14:48
My mamy kabinę prysznicową trzyścienną 120x90 za ok. 2 000 zł. Wycena "robionej" przez szklarza to 3 500 - 4 000 zł i sam powiedział, że "zawsze robiona będzie droższa niż gotowa". Choć oczywiście gotowe kabiny również nie mają górnej granicy cenowej :rolleyes:

a możesz powiedzieć co to za kabina ?

krystynajoanna
27-07-2013, 16:10
Leoneg bardzo łazienka, mi się podoba bardzo, zazdroszczę wanny i kabiny.U U mnie tylko wanna się zmieściła. Jednak ledy w tych kolorach zupełnie nie pasują do tej kolorystyki i stylu łazienki. To moje zdanie. Z białym kolorem jest OK :)

fajna kobieta
27-07-2013, 17:24
Łazienka robi wrażenie ale te ledy w kabinie...no comment.:no:

Aleksandryta
27-07-2013, 21:00
kolorowe ledy nie pasuja, ale lazienka w klimatyczna

asiazett
27-07-2013, 23:31
a możesz powiedzieć co to za kabina ?

:yes: Sanplast

model wybrałam współnie z konsultantem na infolinii. Co to jest dokładnie mogę jutro sprawdzić, ale jak zajrzałam na stronę to chyba mam drzwi D2/TX5 i dwie ścianki SS0/TX5 i wychodzi, że nawet mniej za to zapłaciłam, ale faktycznie - jutro zajrzę do faktury :)

Leoneq - ja dokładnie to samo co inni myślę - zimne kolory ledów nie współgrają z ciepłym klimatem łazienki :no:. Dodatkowo moją uwagę przykuła wisząca szafka pod umywalkę tuż obok stojącej "mocno" na ziemi pralki - chyba było by ładniej, gdyyby szuflady też "stały na podłodze" :P

Trochę odzwyczaiłam się też od lustra z półeczkami odstającego od ściany, ale jeśli jest wygodnie to spoko. Ja kiedyś miałam podobną konstrukcję i nie było wygodnie, bo się bardziej to lustro chlapało i trzeba było uważać przy pochylaniu się nad umywalką w łeb się nie pierdyknąć :lol2:

Ale grzejniczek jest wyczesany :D. I półeczka z oświetleniem i mozaiką wzdłuż wanny! :yes:

duś
28-07-2013, 01:40
fajnie. ogromny minus za dyskotekę pod prysznicem.
a pierwsze co mi się rzuciło na oczy, to "za krótka" szafka, o czym wspomniała już asiazett.

ivy17
28-07-2013, 07:17
łazienka fajna, dyskoteka :no:



Trochę odzwyczaiłam się też od lustra z półeczkami odstającego od ściany, ale jeśli jest wygodnie to spoko. Ja kiedyś miałam podobną konstrukcję i nie było wygodnie, bo się bardziej to lustro chlapało i trzeba było uważać przy pochylaniu się nad umywalką w łeb się nie pierdyknąć :lol2:
Ale grzejniczek jest wyczesany :D. I półeczka z oświetleniem i mozaiką wzdłuż wanny! :yes:
to odbicie chyba półki z nad wanny :cool:

brylekpl
28-07-2013, 12:42
Irma masz racje, lecz rozmawiamy o tym, ze można nabyć te płytki w niższych cenach
aczkolwiek odnośnie krzywizn mogę się wypowiedzieć na podstawie własnych płytek, ze krzywych mieliśmy nikly procent na dość duża ilośc
zatem wg mnie warto szukać dobrych jakościowo hiszpańskich płytek w naprawdę atrakcyjnych cenach i nie obawiać się, ze hiszpańskie/ włoskie oznacza bardzo drogie

a w czym te hiszpanskie, wloskie sa lepsze od polskich, wybieraine plytek po kraju pochodzenia - żenada.... bedzie trzeba etykietke z opakowania do sciany przykleic...

~~slonko~~
28-07-2013, 14:46
a w czym te hiszpanskie, wloskie sa lepsze od polskich, wybieraine plytek po kraju pochodzenia - żenada.... bedzie trzeba etykietke z opakowania do sciany przykleic...
Żenada to ten post i nieumiejetnosc czytania ze zrozumieniem

pisalam o cenach hiszpańskich płytek - jeśli polskie oferowano mi drożej niż hiszpańskie, a jakość równie dobra lub lepsza. - to dla mnie wybór oczywisty

justyska
28-07-2013, 18:34
Czy ktoś z Was ma może płytki z Tubądzina z kolekcji Colour - a dokładniej może Yellow? http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/inspiracje/colour.html/kID/104/COLOUR_Yellow/
Planuję właśnie je zamówić. Może jakieś realizacje? :)

Leoneq
28-07-2013, 20:34
Leoneq (http://forum.muratordom.pl/member.php?158242-Leoneq) bardzo fajna łazienka :yes: , choć ja do frakcji ledowej nie należę :P. I ciekawy grzejnik, żałeję,że nie pomyślałam o takim u siebie.. mam do Ciebie bardzo ważne dla mnie pytanie : czy pod blatem masz pralkęczy pralkosuszarkę? wygląda mi to na LG lub Samsunga , dodatku model przez nas upatrzony. Może mógłbyś podzielić się doświadczeniem czy rzeczywiście pralki te nie wibrują i nie podróżują po łazience?

Pralka Samsunga z VRT Digital Inwert ( silnikiem dzięki któremu pralka nie lata po całej łazience ) i faktycznie nie lata - polecamy

Co do ledów pod prysznicem to są zapalane tylko jak leże w Wannie a moja narzeczona bierze prysznic - a ja sobie zmieniam kolory pilotem i patrze w jakim świetle jej lepiej ;p wtedy klimat się fajny robi jak tylko to świeci w łazience. - tak klubowo

Półeczka nad umywalką praktyczna i w ogóle nie przeszkadza kiedy się schyla do umywalki - 15 cm głębokości ma
Co do szafeczki pod umywalką to tak chcieliśmy żeby była podwieszana żeby było łatwiej sprzątać pod spodem.

dziękuje za wszystkie opinie ;)

żona m
28-07-2013, 20:41
dex01 aż cięzko uwierzyć, ze to łazienka robiona teraz-wygląda na poprzednią epokę. No ale każdy lubi co innego.

Leoneq łazienka nawet znośna, gdyby nie ledy......w takim świetle każdy wygląda koszmarnie, jak na sklepowej wystawie. Chodzi mi o podświetlany prysznic. Nie wiem czy kanciaste, grubsze blaty nie wyglądałyby lepiej, te trochę jak z babciowej kuchni na wsi.

f.5
28-07-2013, 22:25
Co do ledów pod prysznicem to są zapalane tylko jak leże w Wannie a moja narzeczona bierze prysznic - a ja sobie zmieniam kolory pilotem i patrze w jakim świetle jej lepiej ;p - tak klubowo

dziękuje za wszystkie opinie ;)
Czołem załozę sie o 100 ze w niebieskim takim troszke ultrafiolecie nie fajnie tak TRUPIO wygląda narzeczona.

U mnie tylko białe swiatło ledowe - więc nie mogę zmieniać barw jak Ty ale zawsze mogę narzeczoną zmienic!!!

Venus_m
28-07-2013, 22:47
Leoneq bardzo ładna łazienka :yes: przychylam się do wypowiedzi Asi, że lepiej wyglądałaby stojąca szafka przy umywalce. Ledy nie moja bajka, jednak na ogólny odbiór łazienki nie wpływają w ogóle bo można ich po prostu nie zapalać ;)

MargolFi
29-07-2013, 10:15
Ja się przekonałem z całego serca do ceramiki Roca - niebanalne wykonanie, świetny design, maxi clean - wszystko czego potrzeba w nowoczesnej łazience. Nie wydałem też dużo, bo udało mi się trafić na okazje. Całość remontu łazienki - 8m2 - 5500 zł.

Drop_Inn
29-07-2013, 19:21
Moja trudna do fotografowania (bo mała) łazieneczka. Kadr po kadrze :)


https://lh4.googleusercontent.com/-mRdm2W5QZBY/UZoT1-5CnuI/AAAAAAAAB_Q/T7iAnkpn5Kw/s512/DSC_2568a_filtered.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-pw_384E4oAk/UZoTMQIuXAI/AAAAAAAAB-w/gvA3LnJi8JE/s720/DSC_2581a_filtered.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-1YJL7tkDbjk/UZoTaNcfYFI/AAAAAAAAB-4/uL9-FQWAAYg/s512/DSC_2579a_filtered.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-ZYsGDqTMmTQ/UfajzwWXacI/AAAAAAAACDg/hTeCnYeXG6I/s512/DSC_2905_filtered.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-HOWLlaCYYK8/UZoThEczssI/AAAAAAAAB_A/zk4G5IfuwvU/s512/DSC_2575_filtered.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-wMHeqpjcfbk/UZoTqiFq62I/AAAAAAAAB_I/zcwxUznd1ss/s512/DSC_2573a_filtered.jpg

sheenaz
29-07-2013, 19:42
Dropp_inn, to kompletnie nie mój styl, ale łazienka piękna i dopracowana. Gratulacje.
Bardzo ładne pudło na pranie.

amglad1
29-07-2013, 20:03
Dropku, cudowna!!!!!:wave:
wszystko dopieszczone, każdy detal. Korzystanie z niej jest pewnie dla Ciebie wielką radością -zazdroszczę;) . jest piekna, elegancka i klimatyczna. Bosko

Kamilcia
29-07-2013, 20:06
Dropku, cudowna!!!!!:wave:

to prawda - idealna jest ! Szczególnie, że moje klimaty :)

Kamila_len
29-07-2013, 20:07
Moja trudna do fotografowania (bo mała) łazieneczka. Kadr po kadrze :)

[CENTER]https://lh4.googleusercontent.com/-mRdm2W5QZBY/UZoT1-5CnuI/AAAAAAAAB_Q/T7iAnkpn5Kw/s512/DSC_2568a_filtered.jpg

]
Fajna, naprawdę fajna łazienka :) Sama wykańczałam niedawno mieszkanie i wiem, że dobre chęci to nie wszystko :)
Oryginalnie, niebanalnie choć w modnym ostanio na forum stylu - gratuluję :)

asiazett
29-07-2013, 20:14
Drop_Inn znając Ciebie dziwić mnie to nie powinno, ale i tak mi kopara opadła! :jawdrop:
Cóż za dopracowanie! :yes: GRATULACJE! Piękne dzieło :D

Venus_m
30-07-2013, 09:00
Dropp pięknie :hug: a kosz na pranie rewelka :yes:

aneta s
30-07-2013, 09:39
Dropciu piękna łazienka , po raz kolejny się nią zachwycam:cool:

efbiaj77
30-07-2013, 12:28
Naprawdę ładna. Ikea daje radę.

mugatka
30-07-2013, 13:34
Znam tą łazienkę od jej początków ... ale zachwyca za każdym razem ! za każdym pięknym kadrem :)
Drop "miszczostwo" świata :) piękna !

m-333
30-07-2013, 15:35
Pralka Samsunga z VRT Digital Inwert ( silnikiem dzięki któremu pralka nie lata po całej łazience ) i faktycznie nie lata - polecamy

Dzięki wielkie za pomoc i odpowiedź,bardzo mi się te informacje przydadzą, bo chcemy umieścić pralkę we wnęce (gł.65 cm) za drzwiami i zamontowac drzwi przesuwne. Dotychczas miałam trochę obaw, ale teraz się zdecyduję. :wiggle: Jeszcze raz dzięki :bye:

Takeshi
31-07-2013, 15:48
kasik7 bardzo ladna lazienka i te plytki Affron grafit półpoler z Paradyża. Takie ciemne kolory sa extra.

WiktoriaM
31-07-2013, 17:37
Leoneq
LEDY są super - terapia kolorem super git. Dam takie w łazience chłopaków. Będą zachwyceni.
Pozdrawiam Wiktoria

mrsmoonx
01-08-2013, 15:01
Dropp_In piękna łazienka. Na ścianach mugaty? A zdradzisz co to za podłoga?

mrsmoonx
01-08-2013, 15:06
aswolska ja w obecnym mieszkaniu mam hannabi/hiro, co prawda tylko kombinację waniliowych, czarnych i szklanych listew, na jasnych nie widać zacieków, płytki bardzo ładne, duże i eleganckie

mrsmoonx
01-08-2013, 15:30
Przy okazji mam prośbę o pomysł na projekt łazienki razem z meblami - pralki ma nie być, w miejsce pralki będzie prysznic walk-in(planujemy dobudować jedną ścianę, tak aby na wprost drzwi wejściowych były drzwi do prysznica. Płytki na pewno mugat białe, na podłogę chyba 1900 Terrades Grafito 20x20 vives. Pozostaje rozplanować gdzie szafki i jakieś półki (chyba pokuszę się o hemnes łazienkowy ikei), czy ewentualnie półki wyłożone płytkami. Co z sufitem? Jeżeli będzie 1 punkt, to pod prysznicem może być ciemno. Do jakiej wysokości kładzie się mugaty? 1,4m, 1,5m? Pomóżcie prooooszę!!!

Kamilcia
01-08-2013, 17:31
Dropp_In piękna łazienka. Na ścianach mugaty? A zdradzisz co to za podłoga?

ponieważ mam taką samą, pozwolę sobie odpowiedzieć - na podłodze to oktagony Alaska, też Vives i czarne kwadraciki do tego.

Tysiowa
02-08-2013, 12:53
Piękna łazienka! marzę o takiej :( nawet jeżeli miałaby być mała ;)

Ankubek
03-08-2013, 09:44
witam w sobotnie przedpołudnie :)
chciałabym prosić o podpowiedź
mam dylemat czy do Paradyż Chiara/Purio białych, będzie pasowała podłoga z "drewnianej" płytki w jakimś bielonym odcieniu? Planuję zrobić takie łączenie w maleńkim wc 1,99. Biała podłoga mnie nie przekonuje a w tej kolekcji niestety nie ma innej. Ozdobą tego pomieszczenia miałaby być listwa szklana fiołek w pionie i w takim samym kolorze lakierowana szafka nad geberitem. Całość pomieszczenia w gładkiej płytce, tylko geberit w strukturze.
http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/006/770/medium/chiara__5101-5g.jpg?1352361318

asiazett
03-08-2013, 17:50
Ankubek

Chyba nie zaryzykowałabym połączenia drewnopodobnej płytki z Chiarą, która też ma fakturę :no: Wg mnie pasowała by gładka płytka podłogowa :yes:


często mówi co myśli, ale raczej nie zdarza jej się myśleć co mówi.


Pięknie ujęte :yes:

ptok
04-08-2013, 14:58
Tak już jest i tego nie zmienisz

Drop_Inn
04-08-2013, 19:57
Dziękuję bardzo za wszystkie opinie łazienkowe. Cieszę się, że została tak pozytywnie odebrana :)

Mrsmoonx, na ścianach mamy mugaty rzeczywiście. A na podłodze - tak jak pisze Kamilcia - Vives Monocolor Alaska + czarne kwadraciki z tejże serii.

~~slonko~~
06-08-2013, 10:08
Dropku łazienkę widziałam i nadal podziwiam, bo jest piękna, klimatyczna i dopracowany w każdym calu :)
gratuluje całego wykonania :)

mały_budowlaniec
06-08-2013, 14:36
Witam,

Jeszcze nie mogę się pochwalić zdjęciem mojej łazienki, a już nie mogę się doczekać :)
Mam pytanie do forumowiczów czy jest szansa zamontowania w podłodze 10cm ( 5cm styropian i 5cm wylewka) brodziku niskiego. Z tym, że odległość od syfonu brodzika do kanalizacji to ok 2,5metra. Niby gdyby przyjąć 1,5% spadku to mogłoby wyjść, jednak kilkakrotnie słyszałam już opinie, że w centymetrach się może wszystko zgadzać z parametrami a w rzeczywistości może wyjść jakiś problem. Na początku chciałam zamontować odpływ liniowy ale tutaj jest to chyba praktycznie niewykonalne? Czy ktoś ma dla mnie jakieś dobre porady? :)

Pozdrawiam,
Laik :)

Irma
06-08-2013, 15:32
zobacz scienny odplyw geberita i zrob bez brodzika

nickmoni
08-08-2013, 16:35
Witajcie, to i ja pokażę swoją małą, skromną mugatową łazienkę: 204977 204978 204979
pozdrawiam

Elfir
08-08-2013, 16:53
bardzo konsekwentna stylizacja. Osobicie dodłabym jakąś grafikę nad ubikacją, żeby odwrócić uwagę od muszli.

http://images62.fotosik.pl/56/0a8eaad1d364105c.jpg

nickmoni
08-08-2013, 18:17
Jak dla mnie zdecydowanie za duża ta grafika, ale faktycznie początkowo planowałam dać w tym miejscu takie brązowe lustro z okiennicami imitujące okno, którego niestety u mnie brak... ale trochę się bałam, że wyjdzie za pstrokato, bo jak pewnie zauważyłaś bardzo dbałam o to żeby przeważała biel a brąz był tylko dodatkiem...

Elfir
08-08-2013, 18:29
okno z okiennicami moim zdaniem nie pasuje.

mugatka
08-08-2013, 20:13
nickmoni bardzo ładna łazienka tylko obróć może zdjęcia do pionu bo ciężko się ogląda :)

elle1
09-08-2013, 21:25
Witam, chciałabym pokazać Wam moją łazieneczkę :)
205213205214205215205216

asiazett
09-08-2013, 21:38
Śliczna łazieneczka :yes:

ewa72_krakow
09-08-2013, 21:51
Tez mi sie podoba :). Elle napisz co to masz za plytki i na scianach i na podlodze?

ewa72_krakow
09-08-2013, 21:52
Tez mi sie podoba :). Elle napisz co to masz za plytki i na scianach i na podlodze? I jeszcze co to za umywalka?

elle1
09-08-2013, 22:26
Dziękuję!:D Płytki to Tubądzin Modern Square.
A umywalka to Koło Twin.

ewa72_krakow
10-08-2013, 11:15
Elle, prosze napisz czy dobrze uzytkuje sie ta umywalke (jestem jeszcze przed kupnem i waham sie miedzy kolo quattro a twins, ew. roca diverta), bo chce wysoka baterie dac...

elle1
10-08-2013, 22:16
Użytkuje się ją dobrze, specjalnie nie mam co narzekać, myślę, że wszystkie wymienione przez Ciebie modele będą podobne w użytkowaniu, nie wiem tylko czy w tych z łagodnymi bokami woda nie będzie się "wychlupywać" :) Jedyna uwaga - gdybym mogła cofnąć czas chyba dołożyłabym do powłoki Reflex, być może umywalka dłużej utrzymywała by świeży wygląd po umyciu...

ewa72_krakow
11-08-2013, 16:37
Użytkuje się ją dobrze, specjalnie nie mam co narzekać, myślę, że wszystkie wymienione przez Ciebie modele będą podobne w użytkowaniu, nie wiem tylko czy w tych z łagodnymi bokami woda nie będzie się "wychlupywać" :) Jedyna uwaga - gdybym mogła cofnąć czas chyba dołożyłabym do powłoki Reflex, być może umywalka dłużej utrzymywała by świeży wygląd po umyciu...

Dzieki za odpowiedz, zapytalam, bo jeszcze ani jednej nie widzialam "na zywo" ;). Kiedys miala taka jedna upatrzona w necie, ale jak ja zobaczylam, to wymieklam...

Ladybird76
12-08-2013, 08:21
Witam, chciałabym pokazać Wam moją łazieneczkę :)
205213205214205215205216

a co to za jasne kafelki no i czy mogłabyś pokazać całą wannę zabudowaną? mnie też czeka pod skosem i mam uskok kominowy

adrria77
12-08-2013, 13:08
Elle bardzo ładną łazienka :-) zdradz proszę co to za bateria wannowa, podoba mi się :-)

Mam też pytanie do użytkowników umywalki koło twins 50cm, jak się ona sprawdza, nie wypada za mała? 60cm widziałam na żywo i wydaje się bardzo dużą. u mnie na szafke potrzebuje 2 umywalki i pomyślałam o twins 50siatkach.

Misisimi
12-08-2013, 14:36
a oto i moja łazienka

Venus_m
12-08-2013, 15:54
ja mam Twins 60 cm, nie wyobrażam sobie mniejszej do mycia twarzy :no: jakościowo taka sobie, ale za to cenę nie można wymagać.

z-paul
12-08-2013, 22:34
Proszę o ocenę projektu łazienki. Płytki Domino Toscana.

206173

206194206195206196206197

elle1
12-08-2013, 22:35
Elle bardzo ładną łazienka :-) zdradz proszę co to za bateria wannowa, podoba mi się :-)
.

Bateria wannowa to Ferro Torino BRT1

@Ladybird76
udało mi się jeszcze coś takiego znaleźć
206307


@Duś - dzięki za uwagi krytyczne. Generalnie wanna jest ustawiona odwrotnie niż oryginalny zamysł producenta, by wpasować się w komin i żeby nie uderzać głową w baterię, trzeba ją było przerzucić na drugą stronę. A tam konieczna była dodatkowa zabudowa, żeby w ogóle wylewka wanny trafiała do wanny, podobnie jak prysznic :) Niestety wówczas nie wiedziałam, że są takie fajne rączki prysznicowe, które można chować w zabudowie :)
Ale mam nadzieję, że jak na totalną amatorkę w projektowaniu wnętrz i amatora, który plany amatorki musiał wcielać w życie - efekt da się znieść :)

@Misisimi - bardzo mi się podoba Twoja łazienka, moje estetyczne klimaty :)

z-paul
12-08-2013, 22:46
Jeszcze pare prezentacji:

206238206239206240206241206243

Co o tym sądzicie?

asiazett
12-08-2013, 22:48
Proszę o ocenę projektu łazienki. Płytki Domino Toscana.

206173

206194206195206196206197

No jedno mam tylko skojarzenie - zbyt ciapato :( Dekor, dekorem poganiany :bash: a wiadomo - co za dużo to niezdrowo :no:

ewa72_krakow
12-08-2013, 23:00
a oto i moja łazienka

Misisimi, bardzo fajna lazienka - tez sie zastanawiam nad "pomieszaniem" dwoch odcieni popielu, ale w innym ukladzie ;). Napisz prosze, co to za umywalka i wanna, no i oczywiscie plytki.

ewa72_krakow
12-08-2013, 23:05
Mam pytanie: w jakim kolorze przycisk do WC bedzie bardziej pasowal przy plytkach popielatych (ciemny albo jasny-jeszcze nie wiem) - bialy czy chrom? (przyciski z TECE-tworzywo). Jakie sa u Was?

ewa72_krakow
12-08-2013, 23:17
Z-paul - plytki dekoru - poziom, plytki ciemno-jasne - pion, niepotrzebny dekor nad lustrem i na scianie od drzwi, niepotrzebne zaakcentowanie grzejnika plytkami w dwoch kolorach, to samo przy wannie (jezeli juz, to obniz do wysokosci parawanu, albo daj jasne). Poza tym duzo, za duzo tych plytek (ale to tylko, takie moje widzi mi sie...). Sprzedawca pewnie sufit by chcial tez wykafelkowac;)

Misisimi
13-08-2013, 08:48
Dziękuję bardzo za miłe komentarze.
Do kompletu na lustrze mam już zamontowane oświetlenie, jak tylko zrobię fotkę to pokażę. Łazienka mała, więc jest problem z uzyskaniem na zdjęciu całości w należytym aranżu:yes:.
Na mój gust łazienka potrzebuje jednak, jakiegoś mocnego akcentu kolorystycznego aby przełamać biel i popiel, może coś doradzicie?

Ewa 72_krakow: producent płytek to z całą pewnością SALONI format 60x60 ( całą logistykę płytkową załatwiał projektant i nie mam pewności co do nazwy serii ale wieczorem sprawdzę i napiszę ) wanna Koło Supero , umywalka Villeroy Memento 60 cm.

IZA30
13-08-2013, 08:50
No jedno mam tylko skojarzenie - zbyt ciapato :( Dekor, dekorem poganiany :bash: a wiadomo - co za dużo to niezdrowo :no:

Ja powiem po prostu-zmień płytki.

z-paul
13-08-2013, 11:04
Dzieki za opinie. Jednak zmiany płytek i rozkładu łazienki już nie chcę brać pod uwagę.
Jeśli chodzi o układ płytek to było to wspólne ze sprzedawcą 2-godzinne projektowanie. Zmieniane kilka razy.
Sam już nie wiem co zrobić...

asiazett
13-08-2013, 11:19
Sam już nie wiem co zrobić...

Z-paul jeśli Ci się podoba tak jak jest, to nie musisz sie martwić niczyimi opiniami... Ale jeśli sam nie wiesz czy Ci się to podoba czy nie, to wskazanie od nas dostałeś jasne - odchudzić łazienkę z dekorów, faktur i kolorów. Masz nawet konkretne wytyczne np. od Ewy - spróbuj zrobić lżejszy projekt i wtedy ewentualnie zastanawiaj się dalej... :yes:

asiazett
13-08-2013, 11:34
Tą szafkę słupek przerzuciłabym w róg między WC, a drabinką. Drabinkę - na ścianie obok umywalki. Ciemnie pasy pionowe bym zlikwidowała, cały poziomy dekor też, podłogę rozjaśniła. Wannę też bym nie robiła całą w dekorze, prędzej w tej ciemnej kafli, skoro już musi być :P

Pokombinuj jeszcze trochę, bo jak zostawisz taką ciapatą łazienkę to szybko będziecie chcieli ją zmieniać :( a szkoda by było... :yes:

z-paul
13-08-2013, 14:53
rozumiem że chodzi o ogólne rozjaśnienie, a dziewczyna chce właśnie 2-kolorową.

STEFANY
13-08-2013, 16:23
z-paul wg mnie nie chodzi tyle o rozjaśnienie co o nadanie tej łazience lekkości oraz wprowadzenie ładu i spokoju. W obecnym rozmieszczeniu kafli łazienka wydaje się być zbyt chaotyczna. Dziewczyny na forum dobrze Ci radzą, na etapie projektu praktycznie wszystko jeszcze można. Zastanów się nad radami dziewczyn, bo doświadczenie u nich duże, a z tymi projektantkami to bym była ostrożna.
Przy tym układzie punktów wody jaki masz (zakładam,że taki już jest i nie można go zmienić) ja bym osobiście zmieniła:
-wysoką szafkę (słupek) przeniosłabym z lewej strony umywalki, a umywalkę przesunęłabym odrobinę w prawo. Słupek z lewej będzie mniej narażony na wodę podczas brania prysznica,
- grzejnik jak pisała Duś w dość nieszczęśliwym miejscu ;), ale patrząc na odległość od muszli może nie będzie tak źle z jego higieną:)
-zrezygnowałabym z jasnego paska kafli pod grzejnikiem, zostawiłabym tam ciemne wówczas powierzchnia geberit + grzejnik "zyska" na objętości
-zrezygnowałabym z dwóch pionowych pasków kafli przy wannie, na tej ścianie umywalkowej. Wg mnie są tam zbędne, poza tym nie zbiegają się z linią wanny co od razu rzuca się w oczy
-zrezygnowałabym z poziomego paska dekoru na tej dużej ścianie gdzie obecnie jest wysoka szafka, zostawiłabym jednolitą jasną. No i z tego dekoru za lustrem też bym zrezygnowała. Na "gołą" jasną ścianę gdzie teraz stoi szafka słupek zawsze możesz kupić jakiąś grafikę jak będzie Wam tam za łyso.

Kurcze wychodzi na to, że z większości bym zrezygnowała :p

z-paul, to tak na szybko co przychodzi mi do głowy. To Wasza łazienka i Wam ma się podobać, ale zastanówcie się czy spokojniejsza wersja nie będzie bardziej klasyczna i ponadczasowa. Mielibyście dwa kolory tak ja dziewczyna chce, a dekor kwiatowy zaznaczycie w jednym miejscu, przez co nie będzie przerysowany.

Tak na marginesie to z wizualek wynika, że macie dość sporą tą łazienkę. Jak ją "uspokoicie" to nabierze takiego salonowego klimatu.
Ależ się rozpisałam...

fajna kobieta
13-08-2013, 20:46
Jeszcze pare prezentacji:

206238206239206240206241206243

Co o tym sądzicie?
Ojej jak tu sie dużo dzieje!!! Jak dla mnie dużo za dużo tego dobra.I te płytki po sam sufit i tych dekorow cala masa i ten samotny słupek na środku ściany...Jesli to wizka spod ręki projektanta to słabe to jest...Zmien go!;)

z-paul
13-08-2013, 22:47
tak ogólnie to wszystko jeszcze jest na etapie możliwych rozwiązań, gdyż hydraulik jeszcze nie zaczął swojej pracy. Ale nad takim rozkładem długo sie zastanawialiśmy i wyszło że nam pasuje najbardziej.
Jeśli chodzi o szafkę-słupek z lewej strony umywalki to początkowo też tak chciałem, lecz wtedy umywalka przesuwa się dość blisko wanny. Obudowę wanny w razie jakichkolwiek problemów z odpływem, syfonem, trzeba zaopatrzyć w wyjmowalna płytkę, a przy bliskości szafki umywalkowej mogą ze sobą kolidować.
Jeśli usuniemy dekor i ciemne płytki ze ściany z umywalką i ściany ze słupkiem to otrzymamy 2 ściany w jedynie jasnym kolorze. Czy nie będzie trochę pusto? Hmmm?
Jasny pas pod grzejnikiem może zniknąć, tylko jak wtedy będzie wyglądał biały grzejnik na ciemnej płytce?

duś
13-08-2013, 23:13
przede wszystkim sprzedawca to najczęściej nie projektant, a osoba ogarniająca średniowymagający program do projektowania układów płytek.

odnoszę wrażenie, że w tych samych płytkach znajomy zrobił łazienkę w mieszkaniu na wynajem (kupował w którymś z popularnych marketów budowlanych za ok. 30 zł/m2). zrobił prosto - jasna podloga, jaśniutkie ściany, pasek dekoru z jakimś liściem dookoła całego pomieszczenia na wys. "ponad pralką". i wyszło prosto, schludnie, naprawdę ładnie - nie mogłam uwierzyć, że zamknął się w ledwie kilku tys.
dlatego proponuję to maksymalnie uprościć - jasne ściany, jasna podłoga. ciemniejsze pewnie będą meble łazienkowe więc się skontrastuje. jeśli upierasz się na dekor - zaakcentuj nim w łazience 1 miejsce (tylko u ciebie wanna średnio oddzielona od reszty, a wc to średnio akcentować)...

STEFANY
13-08-2013, 23:37
Skoro hydraulik nie zaczął jeszcze pracy to może spróbuj od nowa coś wyskrobać.
Dla mnie najbardziej zapalnymi punktami w rozmieszeniu sprzętów jest ta samotna szafka i grzejnik, nie dość, że przy wc to jeszcze oddalony niemiłosiernie od wanny. Może spróbuj miskę wc na tej ścianie co grzejnik, a grzejnik wrzuć pod okno. Na jakiej wysokości masz to okno?
Co do szafek to może dobrym rozwiązaniem byłoby przenieść umywalkę na tą samotną ścianę, do rogu wstawić słupek a obok umywalkową. Ściana vis-a-vis drzwi byłaby pusta. No, chyba żeby pokusić się na umieszczenie tam, obok wanny właśnie grzejnika.
Co do płytek podtrzymuję zdanie dziewczyn - maksymalnie uprościć. Może całość jasna, a dwa rzędy kafli od góry ciemne, a dekory tylko na wannie + podłoga jak dla mnie ciemniejsza. Albo ta opcja o której pisałam wcześniej, kolorem grzejnika bym się nie martwiła, wzięłabym chromowany - w nawiązaniu do armatury.

Kombinuj, kombinuj... póki masz czas

Amelia 2
14-08-2013, 12:42
A może kolor mebli i płytek bardziej dopasować do koloru drzwi?

~~slonko~~
14-08-2013, 14:14
Jeśli chodzi o układ płytek to było to wspólne ze sprzedawcą 2-godzinne projektowanie.
to wcale nie gwarantuje projektu idealnego

odpowiedz na pytanie - czy taka wlasnie lazienke chcecie ? czy bedziecie cieszyc oko za kazdym razem do niej wchodzac, czy po tygodniu bedziecie mieli miny na klodke, bo sie okaze, ze to nie to ??
czy te konktretnie plytki ? te dekory ??
czy taka wlasnie kolorystyka ?

programow z plytkami jest wiele i samemu mozna pokusic sie o projekt duzo lepszy niz ten, ktory przygotowal sprzedawca (bez urazy, ale powinien sie wstydzic dajac klientom taki produkt)

jesli lubicie brazy to na rynku jest wiele slicznych plytek, a w necie i na FM wiele inspiracji i realizacji, ktore jestem pewna, sprostaja Waszym wymaganiom
im bardziej stonowana lazienka tym wieksza gwarancja, ze przez lata sie nie znudzi i zawsze bedzie elegancka, a Wy mozecie ja odmienic niewielkim kosztem, zmieniajac dodatki
dobra baza to podstawa - im mniej wzorow, dekorow tym lepiej - uwierz mi :)

np taka
http://indesigns.com.au/blog/wp-content/uploads/2012/07/InDesign-Blog-Post-Brown.jpeg

lub taka :)
http://www.onhomeinteriors.com/wp-content/uploads/2011/05/Bubble-Big-bathroom-with-Beige-And-Brown-HIA-Australian-Awards-winning-4.jpg

tutaj sa dwa kolory, skoro dziewczyna sie ku takiej sklania :)
http://www.meihuboyue.net/wp-content/uploads/2012/12/A-beautiful-bathroom-with-bright-brown-wallpaper-a-dark-brown-wallpaper-in-one-side-a-dark-floor-mat.jpeg

http://www.daymonstudio.pl/wizualizacje-wnetrz/duze/lazienka3.jpg

zwroc uwage na gladkie powierzchnie - ilez w tym elegnacji :)

pozdraiwam

Marek Lipowski
16-08-2013, 11:16
Piękne.

Madzik82
19-08-2013, 18:20
Witam, mam ogromną prośbę :) Tak fajnie oceniałyście projekt z-paul, tak wiele cenny rad od was dostał to może i mi pomożecie :) Dzis dostałam projekt, płytki Paradyż secret endo ale coś mi jakos w nim nie gra... Moze zbyt dużo ciemnego koloru? Moze dekory inaczej? Wszelkie rady mile widziane :)

fajna kobieta
19-08-2013, 19:12
Przede wszystkim za dużo dekorow.Wszystko za bardzo wcisniete w jeden kat- umywalka z szafka lustro i ten słupek.Dlaczego wc nie na środku?Te czarne płytki,i tworzą taka jakby rame wokół łazienki co mnie sie akurat nie widzi.No ale to moje subiektywne zdanie.

Madzik82
19-08-2013, 20:14
łazienka niestety jest wąska i dość długa, ma 170cm szerokości, I kibelek nie może być na środku ponieważ siedząc na nim kolanami niemal dotykałoby się szafki z umywalką ;) Meble będę miała inne, białe, bez słupka, projektant w sklepie wstawił cersanitu w sumie nie wiem czemu. Chodzi mi bardziej o kafle, jak wstawić dekory aby nie było ich za duzo ale zeby jednak były :) dzięki za odzew fajna kobieto!

Elfir
19-08-2013, 21:11
facet w sklepiej wciska płytki po sufit, bo to jest zarobek dla sklepu.
Można spokojnie zejśc z płytkami ze ściany z drzwiami i wówczas zamiast dekorów, powieścić obraz, grafikę.

asiazett
19-08-2013, 21:33
Niestety jesteśmy w opiniach monotematyczne, ale faktycznie dekorów znów jest za dużo. Ten rzut na ścianę z WC to prawdziwy oczopląs... :stirthepot: Ja bym użyła telko jeden dekor - albo biały albo czarny. I te pasy czarne na dole i na górze też bym chyba zlikwidowała... :yes:

malka
19-08-2013, 22:14
Czy faktycznie muszla wucetu to taki cudny sprzęt wart podkreślenia dekorem ??

Irma
19-08-2013, 23:33
dziwnie umiejscowiony jest ten kibelek. dekor symetrycznie a wc nie. i trochę duża ta obudowa...poza tym dwa czarne pasy nie są potzrebne. i jak na mój gust za dużo płytek...od razu widać, ze projekt jest sklepowy...

Madzik82
20-08-2013, 00:11
Baaardzo dziękuję za wszelkie rady :) Projekt niestety sklepowy. Sama nie umiałam nic wymyslec... Juz wysłałam meila z poprawkami które mają nanieść. Zobaczymy czy będzie lepiej. Oj dobrze, że tu jesteście :)

Madzik82
20-08-2013, 15:56
Dziewczyny a co powiecie teraz? Tylko panel prysznicowy bedzie jasny. Płytki są białe w cieniutkie srebrne paseczki i nie wiem czy pasuje mozaika w kolo lustra. Moze dekor kwiatowy znad umywalki przesunąć np w czwarty rząd kafli? Bo gdzies bym go chciała.... Wiec czekam na rady... :) I krytykę bo jeszcze wszystko można zmienić ;)

malka
20-08-2013, 16:04
o niebo lepiej, ale.... czy na ścianie z drzwiami płytki są w ogóle potrzebne ?
Ja bym jeszcze "zdjęła" jeden kafel od góry, na całym obwodzie łazienki i spod okna.
Nie widzi mi się dekor *ramka" w kabinie i na obudowie wucetu (jak pisałam wcześniej - nie ogarniam eksponowania tego miejsca).
Jeśli bardzo chcesz te kwiaty , to może prosty pas pod panelem prysznicowym i jak jest - nad umywalką ??
Lub całość nad szafką (pod lustrem) , a powyżej już bez dekoru ??

~~slonko~~
20-08-2013, 16:42
Madzik jest lepiej :) mam podobne uwagi, co Malka
ramka przy panelu - nie potrzebna
wokol lustra tez - ale to juz kwestia tego, czy Wam sie podoba, bo jesli ta ramka bedzie z tej samej mozaik co blat - to jest to pewne nawiazanie i ok
natomiast jesli chcesz kwiaty, to zrob z nich po prostu sciane przy prysznicu (2-3 rzedy, nie wiem jak dlugi bedzie prysznic)
wc z kwiatow - nie koniecznie

no i polecam policzyc sobie wstepnie ile wyjdzie tych dekorow, bo cena w ich przypadku jest za sztuke i moze okazac sie, ze ich koszt przewyzszy cene wszystkich plytek i bedziesz sie ponownie glowic, gdzie te dekory polozyc

Madzik82
20-08-2013, 17:12
Wiec....:) Obniżę plytki o jeden kafel, kwiaty z geberitu znikają i zgodnie z waszymi radami dam je pod panel prysznicowy. Ale chyba tylko do wysokości kabiny tak? A może zrobić blat pod umywalkę w dekorze i wokół lustra taka sama "ramke"? Przepraszam,za zaśmiecam wątek ale nie mam się kogo poradzić.

fajna kobieta
20-08-2013, 18:03
Powiem tak...nierozumiem dlaczego na sile eksponujesz wc tym i tak niezbyt ciekawym dekorem?Czy nie lepiej zamiast tej ramki wokół lustra i dekoro zrobić lustro w jakiejś ładnej ramie? Zrezygnowalabym z zabudowy kaflami po sam sufit.Robi sie taka skrzynia.Po co te płytki na ścianie z drzwiami?Lazieneczka jest niezbyt duża więc niezabudowuj jej całej!

asiazett
20-08-2013, 18:42
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje&p=6089953#post6089953

Madzik, jest hiper lepiej :yes: Ja też bym się nie bała dekoru pod prysznicem :cool:, ale przy lustrze zostawiłabym tylko mozaikę :yes: Nawet ten kwiatowy kibelek mnie nie razi i uważam, że dopuszczalne, jeśli chcecie te dekory, ale pas przy lustrze wygląda jak wciśnięty na siłę :(

auka
21-08-2013, 12:08
Witajcie:) Chętnie pokażę łazienki w naszym Wiśniowym Domu. To w zasadzie jedyne w pełni skończone pomieszczenia, prócz pokoju Maluchów, no i kuchni oczywiście ;)

Łazienka na poddaszu

http://images33.fotosik.pl/491/dca2f2e67c494d2fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dca2f2e67c494d2f.html)

http://images49.fotosik.pl/1727/626172e4a0f4b71fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/626172e4a0f4b71f.html)

http://images46.fotosik.pl/1883/41b0d80712eeca10m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/41b0d80712eeca10.html)

http://images49.fotosik.pl/1727/be0780324d533442m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be0780324d533442.html)

http://images50.fotosik.pl/1780/0041275fd98417e6m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0041275fd98417e6.html)

czy mogłabys napisac co masz za umywalki ? mam podobna tzn bede miala podobna lazienke :) szare plytki, biala miska WC i blat albo cala szafka pod umywalka drewniana i szukam takiej misy co by mi pasowala do tego wszystkiego ... i Twoja wyglada calkiem dobrze :) bede wdzieczna

auka
21-08-2013, 13:56
Łazienka "azjatycka" - 18 m2, znowu pamiątki i zdjęcie.
Duża kabina razem z sauną parową (polecam) - generator pary zabudowany nad wanną pod sufitem za przesuwnymi drzwiczkami.
Meble w/g projektu. Przejście przez garderobę do sypialni.
175525175526175527175528175529

prosze o info z czego jest ten blat - szafki pewnie na indywidualne zamowienie? oraz namiary na wanne :)) dzieki z gory

*Lesiak*
23-08-2013, 23:46
Też bym chciał wiedzieć czy takie cudeńko to tylko na indywidualne zamówienie i jaki jest koszt takiego cacuszka ?.

Rysiek0
24-08-2013, 14:13
Witam, mam ogromną prośbę :) Tak fajnie oceniałyście projekt z-paul, tak wiele cenny rad od was dostał to może i mi pomożecie :) Dzis dostałam projekt, płytki Paradyż secret endo ale coś mi jakos w nim nie gra... Moze zbyt dużo ciemnego koloru? Moze dekory inaczej? Wszelkie rady mile widziane :)

Ja bym usunął dolny pas czarnym, zostawił górny, to gdzie jest toaleta i ciemne meble - będzie wystarczająco, a łazienka będzie wydawać się większa (zwłaszcza jeśli nie jest duża).

poza tym, nie myślałaś o białym grzejniku? moim zdaniem taki by się lepiej spisał, bo bardziej by się zlewał z płytkami. np. taki - http://grupasbs.imag.pl/grzejnik-lazienkowy-delfin-elegance-bialy.html - no chyba że grzejnik już jest zamontowany, wtedy nie ma co kombinować.

ago12
26-08-2013, 13:59
srebrną umywalkę ma Roca Bol, ale koszmarnie droga jest.

sabina_kraków
27-08-2013, 12:05
Super! Przestronna, świetna kolorystyka - pogratulować.

agat441
27-08-2013, 13:50
A to moja mała i prosta,brak jeszcze przycisku i grzejnika

fajna kobieta
27-08-2013, 20:00
Mała ale jaka ładna.:yes:

wiosenna tęcza
28-08-2013, 13:25
Forumowicze, możecie mi wymienić praktyczne różnice między wanną akrylową i stalową? Już dobre pół godziny szukam odpowiedniego tematu i generalnie "wanna stalowa" donikąd mnie nie zaprowadziła.

Zainteresowała mnie "nowinka" z Koło:
208941 źródło: http://www.lazienkizpomyslem.pl/Nowosci/Nowosc-w-ofercie-firmy-KOLO-wanny-stalowe-Lito.html
Myślałam, że nie ma chyba tylu możliwości jeśli chodzi o kształt "stalówki" w porównaniu do akrylu. Ale trafiłam na taką wannę owalną:
208943 źródło: http://www.kaldewei.pl/fileadmin/data/sprachen/polnisch/techdata/KADBP_ELLIPSODUOOVAL______232__.pdf

Całe życie pod prysznicem. Jaka jest różnica w utrzymaniu akrylu i wanny stalowej (ewentualnie z innego materiału)? Komfort kąpieli?

BernadettaJ
29-08-2013, 12:02
Witam.
Proszę Was o pomoc z bateriami wannowymi. Interesuję mnie bateria Deante Cubic
195135
Bateria ma być stojąca zamontowana poza wanna na krótszym boku. Ale jestem zrozpaczona, bo nie mogę znaleźć żadnych pochlebnych opinii na temat takich baterii. Podpowiedzcie jakie Wy macie baterie i czy jesteście zadowoleni. Łazienka jest w stylu nowoczesnym.
Błagam Was :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Ja mam baterię umywalkową i bidetową z tej serii. Używam ich już osiem lat i o ile bidetowa spisuje się ok, to na umywalkowej pojawiła się jakaś plama;((. Na pewno nie jest to działanie żadnego płynu do czyszczenia, tylko jakiś defekt który wyszedł po latach używania. Ale cena atrakcyjna, więc jak forma odpowiada to polecam:)

Sharlotka
29-08-2013, 19:43
Agat,
super łazienka, a jaką masz piękną baterię i umywalkę!!!!!
Czy mogę prosić o nazwę umywalki?
Na jakiej wysokości jest zamontowana bateria?

rafus12
29-08-2013, 23:53
Wiosenna Teczo,
1) Stalowa jest zimniejsza ale o ile najpierw wlejesz wode a potem wskoczysz to nie odczujesz:D
2) Akrylowa jest wyraznie mniej sliska od stalowej, trudniej sie poslizgnac.
3) Stalowa jest bardziej wytrzymala - tzn zdaza sie ze akrylowa jest spekana w momencie transportu i tworza sie pajaczki - bardzo trudne w regeneracji.
Wiecej roznic nie stwierdzilem. Jesli cie nie zniechecaja bierz stalowke.

-rafus

agat441
30-08-2013, 08:47
Agat,
super łazienka, a jaką masz piękną baterię i umywalkę!!!!!
Czy mogę prosić o nazwę umywalki?
Na jakiej wysokości jest zamontowana bateria?

Witam umywalka to Hatria Nido, bateria jest na wysokości 15,5 cm nad umywalka a 101,5cm od ziemi. pozdrawiam;-)

Sharlotka
30-08-2013, 16:31
Agat,
dziękuję Ci za informacje!:)

aniula_bl
01-09-2013, 14:50
Forumowicze, możecie mi wymienić praktyczne różnice między wanną akrylową i stalową? Już dobre pół godziny szukam odpowiedniego tematu i generalnie "wanna stalowa" donikąd mnie nie zaprowadziła.

Zainteresowała mnie "nowinka" z Koło:
208941 źródło: http://www.lazienkizpomyslem.pl/Nowosci/Nowosc-w-ofercie-firmy-KOLO-wanny-stalowe-Lito.html
Myślałam, że nie ma chyba tylu możliwości jeśli chodzi o kształt "stalówki" w porównaniu do akrylu. Ale trafiłam na taką wannę owalną:
208943 źródło: http://www.kaldewei.pl/fileadmin/data/sprachen/polnisch/techdata/KADBP_ELLIPSODUOOVAL______232__.pdf

Całe życie pod prysznicem. Jaka jest różnica w utrzymaniu akrylu i wanny stalowej (ewentualnie z innego materiału)? Komfort kąpieli?

Wanny akrylowe są cieplejsze, przyjemniejsze i faktycznie mniej się ślizgają.
Ważne tylko w obu przypadkach żeby nie kupować tanizny, bo faktycznie można się przejechać.
Tanie akrylowe wanny łatwiej się uszkadzają, potrafią przecierać w miejscu siedziska, są po prostu delikatniejsze niż te droższe, więc warto zainwestować
u moich rodziców wanna zmatowiała trochę po 14 latach, to ją delikatnie i na mokro pastą polerską do lakierów samochodowych odświeżyliśmy i jest jak nowa :yes:

wiosenna tęcza
01-09-2013, 21:41
Wiosenna Teczo,
1) Stalowa jest zimniejsza ale o ile najpierw wlejesz wode a potem wskoczysz to nie odczujesz:D
2) Akrylowa jest wyraznie mniej sliska od stalowej, trudniej sie poslizgnac.
3) Stalowa jest bardziej wytrzymala - tzn zdaza sie ze akrylowa jest spekana w momencie transportu i tworza sie pajaczki - bardzo trudne w regeneracji.
Wiecej roznic nie stwierdzilem. Jesli cie nie zniechecaja bierz stalowke.

-rafus


Wanny akrylowe są cieplejsze, przyjemniejsze i faktycznie mniej się ślizgają.
Ważne tylko w obu przypadkach żeby nie kupować tanizny, bo faktycznie można się przejechać.
Tanie akrylowe wanny łatwiej się uszkadzają, potrafią przecierać w miejscu siedziska, są po prostu delikatniejsze niż te droższe, więc warto zainwestować
u moich rodziców wanna zmatowiała trochę po 14 latach, to ją delikatnie i na mokro pastą polerską do lakierów samochodowych odświeżyliśmy i jest jak nowa :yes:

Dziękuję :) To dosyć ważne dla mnie informacje. No nic, to wybiorę się do salonu pooglądać.

egp
02-09-2013, 18:23
209876Witam,
Pomóżcie, jestem na etapie planowania łazienki. Jest mało ustawna ze względu na 2 okna balkonowe. Mam taki projekt, ale może ktoś podpowie coś bardziej sensownego?

Początkowo była opcja bez bidetu i nie wiem czy do niej nie wrócimy, bo w takiej wersji jak wrzuciłam, wydaje mi się, że jest trochę za tłoczno. Zależy nam na prysznicu 90cm, wannie też sporej, bierzemy też pod uwagę narożną.

duś
02-09-2013, 19:34
zamieniłabym miejscami wannę i prysznic. tyle że prysznic typu walk in, a wanna wolnostojąca (będzie stała w świetle okna balkonowego, ale nie trzeba jej dosuwać do samej szyby + taka wanna jest wizualnie lżejsza i w ładny sposób zwracałaby uwagę).

oczywiście ze względu na wannę, to opcja droższa. do tego będzie miała sens, gdy to "zastawione" okno można wymyć z balkonu, bo o ile od środka dostęp zależy od wielkości wanny i jej ustawienia, to okna na oścież raczej nie ma szans otworzyć (ale ja sensu okna balkonowego w łazience, tym bardziej dwóch okien, nie dostrzegam).

bettka
02-09-2013, 22:24
Mam krótkie pytanie: jak wykończyć glif okienny w łazience? Jeśli nie glazura to co? Parapet będę miała konglomeratowy, bo z płytek mi sie nie podoba, tylko ta wnęka okienna nie daje spokoju. Może jakieś zdjęcie, jak to jest u Was?

oxide
03-09-2013, 13:26
Witam

mam prośbę

Czy moglibyście mi polecić wykonawców - glazurników którzy pracuje w Warszawie i okolicach?
Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

IZA30
03-09-2013, 14:30
Moglibyście mi doradzić w jakim kolorze dobrać dodatki,tj. ręczniki ,przyborniki to tych łazienek?
Pierwsza łazienka- biała błyszcząca płytka z matową drewnopodobną ,druga to beżowo-granatowa (Tubądzin elegant natur) Do "drewnianej " łazienki robią się białe meble w połysku,w drugiej beżowe matowe. Nie mam pomysłu za bardzo na te kolory :sick:

pijekawe
06-09-2013, 11:42
Hej halo.
To mój pierwszy post, a i pierwszy remont w moim życiu :)
I to samo pytanie, jak poprzedniczka - jakie kolory?
210441210442210443

wingerman
06-09-2013, 21:16
Moglibyście mi doradzić w jakim kolorze dobrać dodatki,tj. ręczniki ,przyborniki to tych łazienek?
...
Wiesz co... jakiekolwiek.
Spójrz na zdjęcia jakie zamieściłaś :o ech...

Avatary są wyraźniejsze :)

ago12
07-09-2013, 19:02
wingerman ma rację, niemal wszystkie kolory będą pasować do każdej z łazienek. Najlepiej wyraźne, by przełamały nudę - amarant, zieleń, niebieski

Venus_m
07-09-2013, 23:52
kolorowe owszem (ja wolałabym stonowane) ale w umiarze! :yes: nie mogę patrzeć jak każdy dodatek jest w kontrastującym kolorze np limonkowy dywanik łazienkowy, limonkowe ręczniki, dozowniki :rolleyes: kontrast 10% :yes:

p.s. do limonkowego nic nie mam, posłużył za przykład ;)

Oszolom
08-09-2013, 01:36
Czy ma ktoś umywalkę nadblatową okrągłą (najlepiej szklaną) oraz baterię jak na zdjęciu?.
210796

Jak się sprawuje taka bateria?.
Na sieci takich umywalek z baterią w komplecie jest pełno, ale ciężko znaleźć producenta w opisie (czyżby Chiny?).

Czy postawienie takiej umywalki na szafce łazienkowej podwieszanej wymaga zerwania góry szafki i zamontowania blatu?, wyczytałem gdzieś że blaty drewniane przy takim systemie umywalki nadblatowej nie wytrzymują i pęcznieją od wilgoci i wody?.

aniula_bl
08-09-2013, 14:32
takie umywalki to najczęściej import z Chin lub tym podobnych dalekich krajów :/
trzeba uważać przy montażu, bo często nie pasują standardowe syfony, bo są to umywalki bez przelewu :bash:

awoya
09-09-2013, 18:25
Witam. Wprawdzie tytuł wskazuje, że w tym wątku należy się chwalić już zrealizowanymi łazienkami jednak chciałam się zwrócić do łaskawych Forumowiczów o pomoc:rolleyes: Mianowicie jestem posiadaczką domu w stanie surowym zamkniętym i niebawem rozpoczynam prace przy instalacji hydraulicznej, a co za tym idzie mam zagwozdkę jak urządzić łazienkę. W łazience chciałabym zmieścić wannę owalną ( zabudowaną bądź wolnostojącą ), brodzik o wymiarach co najmniej 120x 80, szafkę z dwiema umywalkami oraz wc. Dołączam rysunek poglądowy. Za wszelkie rady i sugestie z góry dziękuję.
http://img96.imageshack.us/img96/4915/09a4.png (http://imageshack.us/photo/my-images/96/09a4.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

fajna kobieta
10-09-2013, 13:53
Czy ma ktoś umywalkę nadblatową okrągłą (najlepiej szklaną) oraz baterię jak na zdjęciu?.
210796

Jak się sprawuje taka bateria?.
Na sieci takich umywalek z baterią w komplecie jest pełno, ale ciężko znaleźć producenta w opisie (czyżby Chiny?).

Czy postawienie takiej umywalki na szafce łazienkowej podwieszanej wymaga zerwania góry szafki i zamontowania blatu?, wyczytałem gdzieś że blaty drewniane przy takim systemie umywalki nadblatowej nie wytrzymują i pęcznieją od wilgoci i wody?.
Wyglada jak pizza :rotfl:

briar
10-09-2013, 14:32
mam pytanie do użytkowników białych łazienek .
marzy mi się biała mozaika pod prysznicem, ale obawiam się że fuga po czasie zamiast biała będzie żółta.
macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

agatah
10-09-2013, 15:02
Dać np. szarą fugę.

skorlaje
10-09-2013, 17:09
mam pytanie do użytkowników białych łazienek .
marzy mi się biała mozaika pod prysznicem, ale obawiam się że fuga po czasie zamiast biała będzie żółta.
macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Ja mam białą mozaikę w całej małej łazience, również pod prysznicem, tylko szyby jeszcze nie mam i się tam nie kąpiemy :)
Ale całą podłogę zaimpregnowałam takim preparatem do fug - dokładnie tym :

http://armaturaserwis.pl/hg-super-ochrona-fug-podlogowych-i-sciennych-p-49.html

nie nakładałam pipetą tak jak tam pokazują (chyba bym to do dziś jeszcze robiła :)), tylko po prostu wylałam na podłogę w sumie dwa opakowania (na ok. 3 m2) i rozprowadziłam dokładnie po wszystkich fugach szmatką i przetarłam mozaikę - żeby płyn na niej nie stał (po paru min. samo wyschło i było żadnych śladów na mozaice).
Efekt jest taki, że jak wylejesz wodę na tę zaimpregnowana podłogę, to widać, że woda nie wsiąka w fugę tylko stoi - widać to także po tym, że fuga nie zmienia koloru - bo mokra biała fuga robi się jasno szara.
Na sporadyczne używanie spoko, ale na kilku dzienne kąpiele to sama nie wiem.

koktajl
10-09-2013, 20:48
mam pytanie do użytkowników białych łazienek .
marzy mi się biała mozaika pod prysznicem, ale obawiam się że fuga po czasie zamiast biała będzie żółta.
macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Albo użyć fug kerakoll fuga lite eco- wszystko schodzi - nawet olej silnikowy po 3 godz. Nie jest tania ale warta tego.

awoya
10-09-2013, 21:58
[QUOTE=awoya;6116447]Witam. Wprawdzie tytuł wskazuje, że w tym wątku należy się chwalić już zrealizowanymi łazienkami jednak chciałam się zwrócić do łaskawych Forumowiczów o pomoc:rolleyes: Mianowicie jestem posiadaczką domu w stanie surowym zamkniętym i niebawem rozpoczynam prace przy instalacji hydraulicznej, a co za tym idzie mam zagwozdkę jak urządzić łazienkę. W łazience chciałabym zmieścić wannę owalną ( zabudowaną bądź wolnostojącą ), brodzik o wymiarach co najmniej 120x 80, szafkę z dwiema umywalkami oraz wc. Dołączam rysunek poglądowy. Za wszelkie rady i sugestie z góry dziękuję.
http://img96.imageshack.us/img96/4915/09a4.png (http://imageshack.us/photo/my-images/96/09a4.png/)

W związku z tym, że być może mój rysunek nie jest zbyt czytelny to przygotowałam 3 wersje łazienki ( nie zwracać uwagi na kolory ) Bardzo proszę o sugestie-być może ktoś mi zaproponuje coś innego.......


Wersja 1)


http://img837.imageshack.us/img837/6861/05tm.png (http://imageshack.us/photo/my-images/837/05tm.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Wersja 2)

http://img4.imageshack.us/img4/9019/fr7g.png (http://imageshack.us/photo/my-images/4/fr7g.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Wersja 3)

http://img833.imageshack.us/img833/7164/mgrg.png (http://imageshack.us/photo/my-images/833/mgrg.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Pomóżcie:bash:

duś
10-09-2013, 22:31
3 moim zdaniem nasensowniejsza, choć wiele zależy od wysokości ścianki kolankowej. ale jak się da - w tym kierunku bym szła.

martulaa
10-09-2013, 23:36
wersja 1 i 2 odpada. Co z toaletą? Jak chcesz jej używać pod skosem? nie wszyscy mają 170 cm wzrostu, a goście często się zdarzają. 3 jest całkiem sympatyczna!

Oszolom
11-09-2013, 01:18
Cześć.
Mam dylemat z małą łazienką i.....żoną.:yes:
Nie możemy się dogadać co do kwestii urządzenia małej łazienki.
Łazienka ma 2x2m i wnękę przewidzianą na WC.
Na ścianie będą płytki z kolekcji Tubądzin Piccadilly Sand, dokładnie takie
211470 60x30cm.
Będą ułożone na ścianach prysznica do wysokości 240cm, oraz na ścianie umywalki do wysokości 120cm.
Do tego chcemy kabinę asymetryczną typu walk inn dokładnie taką.
211471

Jak widać będzie brązowy brodzik i właśnie tutaj się zaczyna kość niezgody odnośnie pozostałego wystroju i podłogi w łazience.
Ja uważam że:
- brązowe kafle na podłodze zbliżone kolorem do brodzika dadza bardzo spójny i łady efekt końcowy.
- żona jest za jasną podłoga. Ok ale w tym przypadku chociaż meble pod umywalkę i być może pod pralkę powinny być brązowe aby coś nawiązywało do tego brodzika.

Jak wszystko będzie jasne a brodzik brązowy to będzie on wyglądać jak "wrzód na szanownej" .

Dodaję jeszcze własne wizualizacje łazienki, mało profesjonalne bo Sweet Home 3D na niewiele pozwala.
Na pozostałe elementy nie patrzcie, bo to jeszcze jest rozpatrywane, jak np. pralka i jak i czym odciąć wnękę WC od reszty pomieszczenia,Ale o tym może później.

211472
211473

ewa72_krakow
11-09-2013, 05:35
Awoya, nr 3. Jestem za wanna zabudowana, bo po pierwsze mozesz dodatkowo zrobic polke pod sciana kolankowa, a co za tym idzie wysunac troche wanne spod tej sciany i juz bedzie wyzej wchodzac do niej, po drugie przedluzenie takiej zabudowy wanny na calej szerokosci sciany, wygospodaruje dodatkowy schowek/szafke, po trzecie nie bedzie tak utrudniony dostep przy sprzataniu, jak przy wannie wolnostojacej :)

ewa72_krakow
11-09-2013, 05:39
Oszolom, uwazam, ze dzielenie podlogi lub wylozenie ciemnymi kaflami, bardzo pomniejszy i dodatkowo przytloczy lazienke - ale ty tylko moje widzimisie :)

duś
11-09-2013, 08:20
ja bym dała ciemną podłogę. im bliżej koloru brodzika tym lepiej. reszta w kolorach jasnych.

ago12
11-09-2013, 11:28
Też bym dała ciemną podłogę, będzie pasować do brodzika. A tak, to brodzik bardzo się będzie odcinać - chyba że tak ma być :) Obecnie mam bardzo jasną - i w moich właśnie tworzonych łazienkach podłoga będzie ciemna. Nigdy więcej jasnej, niemal białej podłogi!

asiazett
11-09-2013, 12:59
A ja powiem jeszcze inaczej - ciemny brodzik może być trudny w utrzymaniu, bo białe plamy od kamienia z wody. Dodatkowo ten rodzaj prysznica walk in ma mój tata i narzeka, że się chlapie... Może przemyślcie jeszcze raz tą kwesię. Brązowy brodzik wygląda oryginalnie, ale czy ładnie to już jest inna kwestia... Mi się nie widzi, choć też przyznaję, że nie lubię brązów w łazienkach :no: A to przecież Wam ma się podobać :yes:

Arnika
11-09-2013, 17:49
Awoya 3 projekt najfajniejszy....

duś
11-09-2013, 19:43
A ja powiem jeszcze inaczej - ciemny brodzik może być trudny w utrzymaniu, bo białe plamy od kamienia z wody. Dodatkowo ten rodzaj prysznica walk in ma mój tata i narzeka, że się chlapie... Może przemyślcie jeszcze raz tą kwesię. Brązowy brodzik wygląda oryginalnie, ale czy ładnie to już jest inna kwestia... Mi się nie widzi, choć też przyznaję, że nie lubię brązów w łazienkach :no: A to przecież Wam ma się podobać :yes:
i z tym też się zgadzam. takie moje małe skrzywienie, że ceramika łazienkowa w kolorze nie-białym wygląda na niezbyt czystą.

Venus_m
11-09-2013, 21:11
to nie chcę wiedzieć co myślicie o czarnej :lol2: mnie się kojarzyła raczej z ekskluzywnością niż... :lol2:

asiazett
11-09-2013, 21:44
Czarna to jednak nie to samo co brązowa... :P Wyobraziłam sobie właśnie brązową miskę ustępową :lol2:

duś
11-09-2013, 23:39
ej serio mam takie dziwne skojarzenie. jak jeździłam na kolonie do anglii moja landlady miała zgniło zieloną wannę, umywalkę i kibelek. w domu było bardzo czysto, ale mimo wszystko - ta zieleń... :x
jak odwiedzałam koleżankę okazało sie, że to nie tylko "moja" miała takie wnętrzarskie gusta, bo u niej ceramika była w kolorze burej szarości. a fe!

TAR
12-09-2013, 08:12
dus nie jestes sama w tym skojarzeniu, mialam okazje korzystac tez z takiej w kolorze brudnego rozu:sick:

bettka
12-09-2013, 10:38
Witajcie, mam krótkie pytanie do osób posiadających prysznic walk-in. Planuję taki w rogu, z tylko 1 szklaną ścianą czyli bez drzwi, wymiary 100 x 120 cm. Prysznic będzie na tej krótszej ścianie, czy 120 cm wystarczy, aby woda nie chlapała na podłogę w łazience?

briar
12-09-2013, 11:28
Oszolom, uwazam, ze dzielenie podlogi lub wylozenie ciemnymi kaflami, bardzo pomniejszy i dodatkowo przytloczy lazienke - ale ty tylko moje widzimisie :)

zgadzam się.
może zrób w ogóle bez brodzika?

Agnieszkae
12-09-2013, 15:17
świetny pomysł z wanną z kabiną.

malka
12-09-2013, 20:02
świetny pomysł z wanną z kabiną.

Który, bo przeoczyłam :rolleyes:

ago12
12-09-2013, 23:29
Witajcie, mam krótkie pytanie do osób posiadających prysznic walk-in. Planuję taki w rogu, z tylko 1 szklaną ścianą czyli bez drzwi, wymiary 100 x 120 cm. Prysznic będzie na tej krótszej ścianie, czy 120 cm wystarczy, aby woda nie chlapała na podłogę w łazience?

Wątpię, by 120 starczyło. Górą będzie chlapać, chyba, że myjesz się na kucaka. Zresztą, bez drzwi też się będzie chlapać. Ja w jedenj łazience będę mieć walk-in, ale w tej "codziennej" będę mieć zwykłą kabinę. A przy walk-in jednak lepsza byłaby ścianka 180 cm (ja mam 100 na 195, sanplasta)

egp
13-09-2013, 09:51
Ja to bym chyba zamarzła w takiej kabinie walk-in. Nieraz chcę coś podczas brania prysznica sięgnąć i otworzę drzwi to mam gęsią skórkę.:p

asiazett
13-09-2013, 13:04
ago12 chyba mówisz o wysokości szyby, a ja domyślam się, że pytanie dotyczyło szerokości :P

Venus_m
13-09-2013, 23:34
Duś już rozumiem, skąd Twoja awersja do zielonego koloru w łazienkach :lol2: :rolleyes:

maggieQ
15-09-2013, 09:47
Witam, nasza mała łazienka jeszcze nie ukończona, brakuje silikonu w narożnikach, oświetlenia, górnego i nad lustrem i taśm led, nie mówiąc o drzwiach oraz pewnej kulminacji, którą planuję na ścianie naprzeciwko lustra, ... ale może komuś sie spodoba i dla kogoś będzie inspiracją.

maggieQ
15-09-2013, 09:49
A może jeszcze takie jedno ;-)

Oszolom
15-09-2013, 11:37
MaggieQ.
Bardzo ładna łazienka.
I nawet podłoga jest brązowa!.
Tak na oko ma coś koło 2x2m?.
Możesz podać wymiary?

Gosiek33
15-09-2013, 11:44
maggieQ możesz napisać co to za płytka, ta na ścianach

maggieQ
15-09-2013, 12:28
jasne,
Te drewnopodobne to Paradyz kolekcja Noce by my way, odcien Naturale. Na zywo prezentuje sie super, te zdjęcia ciut przekłamuja kolor, wpadaja zbyt w pomarańcz. Na scianie sa duze plytki z tej serii, a na podlodze mniejsze. A te grafitowe to gres Forrest kupiony w Leroy Merlin, bardzo tani ale fajnie sie kladl i trzyma wymiary.

łazienka ma wymiary: 2,8m x 1,68m, jest nieduża - to nasza łazienka na parterze - tzw dla gości, obecnie i pewnie przez najbiższy długi czas będzie służyć nam jako rodzinna, gdyz mieszkamy na parterze a poddasze czeka na lepsze czasy ;-))

Ciesze sie, że sie podoba, gdyż jest zaplanowana i wykonana od A do Z przez nas samych, a nie jesteśmy budowlańcami (ostatnio z braku funduszy stajemy się na chwile glazurnikami, malarzami, stolażami, krawcową i jakos to wychodzi) W tym przypadku glazurę w tej łazience kładłam ja osobiście - czyli żona inwestor ;-))))
O tak:

żona m
15-09-2013, 12:39
fajna ale ja bym ją przelamała szarością. Tzn te ciemne brązowe płytki zamieniłabym na szare i dała szare lub białe szafki.

Szacun , ze to robota samodzielna.

cieszynianka
15-09-2013, 12:41
jasne,
Ciesze sie, że sie podoba, gdyż jest zaplanowana i wykonana od A do Z przez nas samych, a nie jesteśmy budowlańcami (ostatnio z braku funduszy stajemy się na chwile glazurnikami, malarzami, stolażami, krawcową i jakos to wychodzi) W tym przypadku glazurę w tej łazience kładłam ja osobiście - czyli żona inwestor ;-))))
O tak:
Jestem pod wrażeniem. Wielki szacun :wave:

maggieQ
15-09-2013, 12:55
wiadomo każdy robi pod siebie ;-) te ciemne płytki sa grafitowe, no ale fakt ciemne.... przełamać planuję fototapetą na całą przeciwległą ścianę, ale z powodu braku funduszy ten element jako mało priorytetowy musi zaczekać w kolejce ;-))

tez myślałam o białej szafce, no ale... akurat ta była na wyprzedaży ;-)))


fajna ale ja bym ją przelamała szarością. Tzn te ciemne brązowe płytki zamieniłabym na szare i dała szare lub białe szafki.

Szacun , ze to robota samodzielna.

fenix2
15-09-2013, 18:39
wiadomo każdy robi pod siebie ;-) te ciemne płytki sa grafitowe, no ale fakt ciemne.... przełamać planuję fototapetą na całą przeciwległą ścianę, ale z powodu braku funduszy ten element jako mało priorytetowy musi zaczekać w kolejce ;-))

tez myślałam o białej szafce, no ale... akurat ta była na wyprzedaży ;-)))

Ja specjalistą nie jestem. Ale na mój gust te grafitowe płytki tak średnio pasują do brązowych.

Arnika
15-09-2013, 19:32
Gratuluję wykonanej pracy :)

fajna kobieta
15-09-2013, 20:14
Bardzo ładna łazienka! Trochę jak dla mnie za dużo tego "drzewa" ale to mój wypaczony gust.Ogolnie jest ok.

annNS2
16-09-2013, 09:39
A może jeszcze takie jedno ;-)

wszystko pieknie wyszlo!! :D a szafke zawsze mozna przemalowac ;)

Ania i Bartek
16-09-2013, 11:22
bardzo przyjemna i ciepła łazienka, u mnie na monitorze te ciemne płytki wyszły jak ciemny brąz, nawet nie pomyślałam, że to grafit!
gratulacje!:)

Amelia 2
16-09-2013, 11:40
wiadomo każdy robi pod siebie ;-) te ciemne płytki sa grafitowe, no ale fakt ciemne....

tez myślałam o białej szafce, no ale... akurat ta była na wyprzedaży ;-)))

mnie się bardzo podoba, szafka też! lubię pomieszane różne odcienie drewna:rolleyes: daje to efekt ciepła i przytulności

a co to za kabina prysznicowa? jakiej firmy? jakie wymiary ma brodzik w szerszym i węższym miejscu? coś takiego szukam do swojej łazienki:yes:

podziwiam zdolności, piękna robota!

reni1980
16-09-2013, 12:38
a ja nigdy nie polubię drewnopodobnych płytek, dla mnie paskudztwo, myślałam , że stały się już niemodne, no nic trzeba będzie jeszcze poczekać

Amelia 2
16-09-2013, 14:10
a ja nigdy nie polubię drewnopodobnych płytek, dla mnie paskudztwo, myślałam , że stały się już niemodne, no nic trzeba będzie jeszcze poczekać
a co masz na podłodze w górnej łazience? drewno?
ja nie lubię drewnopodobnych paneli podłogowych a jednak je mam, przynajmniej na razie:(

b2211
16-09-2013, 15:04
Jak dla mnie całość super. Sam bym zmienił koncepcję i też taką zrobił ale cóż płytki już kupione więc będzie biało.

raffael
16-09-2013, 15:07
orientujecie się może, gdzie można kupić taką oldschoolową ramę na lustro w łazience? brudne złoto coś w tym stylu?

reni1980
16-09-2013, 15:21
a co masz na podłodze w górnej łazience? drewno?
ja nie lubię drewnopodobnych paneli podłogowych a jednak je mam, przynajmniej na razie:(

drewno:yes:

Amelia 2
16-09-2013, 15:25
Długo mieszkacie? jak sprawuje się drewno w łazience, a zwłaszcza blat przy umywalce?

reni1980
16-09-2013, 15:31
w grudniu minęło 3 lata, nic się nie dzieje i jestem bardzo zadowolona, olejuję raz na pół roku