PDA

Zobacz pełną wersję : Zagospodarowanie łazienki



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62

izabel-25
14-03-2014, 14:19
izabel, ładnie :)

A zobacz że jeszcze mniej przytłaczająca by była gdyby nie było płytek nad lustrem ;)


Trochę by to się kupy nie trzymało bo lustro jest wpuszczone w płytki i ściana obok pociągnięta jest płytkami do sufitu. Dziwnie by to wyglądało - jedna ściana cała w płytkach, a druga do połowy

emka11
14-03-2014, 16:13
Emko, bardzo ładna łazienka, w "moich" kolorach:)))
Czy mogę prosić o nazwę białych płytek?
Pozdrawiam
Dziękuję, to są płytki Colour z Tubądzina.

Princesa
14-03-2014, 16:21
emka11 śliczna łazienka :) mi się tylko nie podoba ten kosz na bieliznę... to plastik? Rozmiarem pasuje idealnie, ale coś mi w nim nie pasuje.

emka11
14-03-2014, 18:17
emka11 śliczna łazienka :) mi się tylko nie podoba ten kosz na bieliznę... to plastik? Rozmiarem pasuje idealnie, ale coś mi w nim nie pasuje.
witaj. Nie Ty pierwsza mi to mówisz :) wymienię go ale na żywo nie wygląda tak źle a jest z tworzywa ale nie plastik.

Ankubek
14-03-2014, 19:33
emka11 gratuluję udanej realizacji :); łazienka wyszła bardzo łada; napisz proszę jaki wieszak na ręczniki masz koło umywalki i jaki jest duży?

Ladybird76
14-03-2014, 20:42
Emma masz moja łazienkę....:) pięknie się prezentuje. Co to za kafle drewnopodobne?

Hisia
15-03-2014, 00:20
julianna

dziękuję za namiary, piękne rzeczy :)
a ta łazienka jest przepiękna

http://czasnawnetrze.pl/i/dz02ODMmaD05MDA=/743d747c/9060-_szafki_kolekcja_Aveo.jpg


Mi też się ta kula bardzo podoba, bardzo chciałąbym ją w swoim mieszkaniu ale nie mogę jej nigdzie znaleźć. Ja odkryłam ją na stronie producenta paneli które zamawiałam i wydaje mi się że jest ona wykonana z drewna. Jak ktoś wie gdzie można takie cudo kupić proszę o info.

jak myślicie, z czego jest ta kula obok wanny ?

mugatka
15-03-2014, 09:21
emka śliczna łazieneczka... jasna i świeża:)

malka
15-03-2014, 10:04
Emka, czy możesz powiedzieć, co to za wieszak na ręczniki i papier toaletowy ??

żona m
15-03-2014, 10:36
Kori ,sliczna Twoja łazienka. Lubię takie mroczne salony kąpielowe.

kamilaa
15-03-2014, 15:16
Moja łazienka. Płytki to Nowa Gala seria Signum, wc i wanna obudowane w ciemniejszym kolorze czego na zdjęciach nie widać i w rzeczywistości też jest niewielka różnica. Brakuje jeszcze jakiś drobiazgów np. dozownika na mydło czy uchwytu na ręcznik.
248277248278248279
Sliczna!!!:yes::yes: Zdecydowanie moj klimat! Prosto, "skromnie", bez ubarwien. Mimo, ze ja swoja duza lazienke planuje w zupelnie innej jasnej gamie kolorystycznej. Ale, zeby byl wilk syty i owca cala to dolne wc bedzie ciemno szare-czarne:yes:
Izabel-25 chcialam sie zapytac o umywalke i drzwi, ktorych kawalek widac na pierwszy zdjeciu.

izabel-25
15-03-2014, 16:20
Sliczna!!!:yes::yes: Zdecydowanie moj klimat! Prosto, "skromnie", bez ubarwien. Mimo, ze ja swoja duza lazienke planuje w zupelnie innej jasnej gamie kolorystycznej. Ale, zeby byl wilk syty i owca cala to dolne wc bedzie ciemno szare-czarne:yes:
Izabel-25 chcialam sie zapytac o umywalke i drzwi, ktorych kawalek widac na pierwszy zdjeciu.

Dziękuję za miłe słowa. Umywalka kupiona po taniości jakieś 2 lata temu w Castoramie, o ile dobrze pamiętam to nazywała się "Leda" i kosztowała ok 300 zł. Drzwi niestety też z tych tańszych firmy Classen ale chyba tego typu już nie produkują, podobne są do "Tetyda" ale różnią się ilością listew ozdobnych i szyb ( cały parter mam z listwami pionowymi a górę z poziomymi). Kupowałam je w Obi i tylko tam były parę lat temu.
Na 3 zdjęciu kawałek drzwi bez szyb z samymi listwami

kamilaa
15-03-2014, 17:14
Dziękuję za miłe słowa. Umywalka kupiona po taniości jakieś 2 lata temu w Castoramie, o ile dobrze pamiętam to nazywała się "Leda" i kosztowała ok 300 zł. Drzwi niestety też z tych tańszych firmy Classen ale chyba tego typu już nie produkują.
Oj tam niestety, najwazniejsze, ze prezentuja sie bardzo dobrze. Rzucily mi sie w oczy, a widac doslownie kawalatek.;)

piu
15-03-2014, 17:35
Mi też się ta kula bardzo podoba, bardzo chciałąbym ją w swoim mieszkaniu ale nie mogę jej nigdzie znaleźć. Ja odkryłam ją na stronie producenta paneli które zamawiałam i wydaje mi się że jest ona wykonana z drewna. Jak ktoś wie gdzie można takie cudo kupić proszę o info.

jak myślicie, z czego jest ta kula obok wanny ?

to na pewno drewno, być może teak

mi_mała
15-03-2014, 19:06
mam pytanie: czy znacie jakiś sklep internetowy, gdzie można płytki przeglądać według kolorów, a nie firm?

kameon
16-03-2014, 09:09
izabel-25 piękna łazienka. Przestronna ,niezagracona. Ciekawe meble. Podoba mi się jak schowałaś szczotkę do wc. Zdecydowanie udana realizacja :rolleyes:

emka11 Twoja łazienka jest rzeczywiście mała i do tego trochę zagracona. Zdecydowanie za dużo się tam dzieje: wystawka na zabudowie wc(dodatkowy papier nie jest żadną ozdobą), wciśnięty kosz na na pranie, długie zwisające lampy, podświetlenie wanny).Dobra kolorystyka. Lustro też na pewno fajnie powiększa optycznie wnętrze. Mam mieszane odczucia oglądając Twoje zdjęcia.

Doriko
16-03-2014, 09:39
kameon czepiasz się. Ładnie jest.

asia_kra
16-03-2014, 17:05
Emka11, bardzo ładna łazienka. Możesz zdradzić jakiej firmy ta umywalka i szafka? Szerokość 60 cm?

emka11
16-03-2014, 23:09
Emma masz moja łazienkę....:) pięknie się prezentuje. Co to za kafle drewnopodobne?
To są płytki z Paradyża My Way Noce Naturale 15*90.


Emka, czy możesz powiedzieć, co to za wieszak na ręczniki i papier toaletowy ??
To jest firma Stella seria Next. Pozdrawiam


emka11 gratuluję udanej realizacji :); łazienka wyszła bardzo łada; napisz proszę jaki wieszak na ręczniki masz koło umywalki i jaki jest duży?
Jak pisałam wyzej to firma Stella seria Next-długość ok. 40 cm.


Emka11, bardzo ładna łazienka. Możesz zdradzić jakiej firmy ta umywalka i szafka? Szerokość 60 cm?

Mogę zdradzić :) To firma Deftrans szafka Como + umywalka Plan 60 cm

malka
17-03-2014, 08:49
To jest firma Stella seria Next. Pozdrawiam

Wielkie dzięki - oglądałam je kiedyś w casto :) wyglądały tak niepozornie, a w Twojej łazience prezentują się świetnie:)

topolla1
17-03-2014, 14:20
Moja dolna łazienka/pralnia/kotłownia w jednym. Na podłodze płytki NovaBell Absolute Statuario, pod prysznicem Venice crystal white. Z założenia miała być prosta i łatwa w utrzmaniu. Brakuje nam tylko oświetlenia nad lustrem. Może coś podpowiecie. Dodatkowo chciałabym wprowadzić jakiś kolor - co myślicie o limonkowych ręczniczkach, świeczkach itp. wściekłe elektryzujące, kolory czy lepiej łagodnie pójść w wiklinę, drewno i beże np.? A może coś innego? Weny do urządzania już nie mam i dylemat raczej niewielki bo dodatki to już grosze ale widzicie łazienkę pierwszy raz i macie świeże spojrzenie. Chętnie poczytam wasze opinie.
248917248918248919248920

jazzy
17-03-2014, 18:18
Widzę, że nastał nowy trend łazienkowy - połączenie bieli i koloru drewna :rolleyes:

jazzy
17-03-2014, 19:37
Zapodaję zdjęcie łazienki dolnej. Jeszcze nie gotowa, bo widać braki w malowaniu itp. Po prawej stronie wc jest kabina prysznicowa, ale nie mam jeszcze zdjęcia całości. Będzie niedługo ;) Brakuje jeszcze tego i owego ;)
Z kinkietów trzeba jeszcze usunąć folię, ale to dopiero jak zamieszkamy ;)

248978

:D

wojgoc
17-03-2014, 19:53
Widzę, że nastał nowy trend łazienkowy - połączenie bieli i koloru drewna :rolleyes:

Zapodaję zdjęcie łazienki dolnej.
Twoja łazienka jest zaprzeczeniem nowego trendu:yes::D

jazzy
17-03-2014, 20:18
[/FONT][/COLOR]
Twoja łazienka jest zaprzeczeniem nowego trendu:yes::D

wojgoc, a pamiętasz moją górną łazienkę? :p

248990

wojgoc
17-03-2014, 20:30
[/FONT][/COLOR]
Twoja łazienka jest zaprzeczeniem nowego trendu:yes::D
Twoja dolna łazienka jest zaprzeczeniem nowego trendu:D:D:lol2:

mi_mała
17-03-2014, 20:52
Nie moja, ale niezła.

WC - jaka to firma i model?

AgUsiArZ
17-03-2014, 21:03
Moja dolna łazienka/pralnia/kotłownia w jednym. Na podłodze płytki NovaBell Absolute Statuario, pod prysznicem Venice crystal white. Z założenia miała być prosta i łatwa w utrzmaniu. Brakuje nam tylko oświetlenia nad lustrem. Może coś podpowiecie. Dodatkowo chciałabym wprowadzić jakiś kolor - co myślicie o limonkowych ręczniczkach, świeczkach itp. wściekłe elektryzujące, kolory czy lepiej łagodnie pójść w wiklinę, drewno i beże np.? A może coś innego? Weny do urządzania już nie mam i dylemat raczej niewielki bo dodatki to już grosze ale widzicie łazienkę pierwszy raz i macie świeże spojrzenie. Chętnie poczytam wasze opinie.
248917248918248919248920

Łazienka super calkowicie w moim stylu. ale scianka prysznicowa rewelacyjna zdradz prosze co to za firma i ile kosztowała jesli mozesz. Bardzo jestem na tak . Pozdrawiam

jazzy
17-03-2014, 21:12
WC - jaka to firma i model?

Nie wiem, wc kupiony na allegro, jakiś chiński badziew, nie polecam :rolleyes: Miał jakieś nadlewy, które trzeba było spiłować żeby w ogóle móc go zawiesić na stelażu. :sick:

wojgoc
17-03-2014, 21:18
Nie wiem, wc kupiony na allegro, jakiś chiński badziew, nie polecam :rolleyes:
a wygląda jak duravit:D

mi_mała
17-03-2014, 22:11
Nie wiem, wc kupiony na allegro, jakiś chiński badziew, nie polecam :rolleyes: Miał jakieś nadlewy, które trzeba było spiłować żeby w ogóle móc go zawiesić na stelażu. :sick:

Szkoda, bo wygląda nieźle...


a wygląda jak duravit:D

O... kierunek jakiś jest, dzięki :)

eveee
18-03-2014, 06:43
Moja dolna łazienka/pralnia/kotłownia w jednym. Na podłodze płytki NovaBell Absolute Statuario, pod prysznicem Venice crystal white. Z założenia miała być prosta i łatwa w utrzmaniu.
248919

topolla pięknie i prosto. Nic bym nie zmieniała - i żadnych limonkowych dodatków nie dawała :no:
Pasuje mi tam biały puchaty ręcznik i białe porcelanowe dozowniki. Świetnie wykorzystane brzózki jako obraz. No ja lubię black&white po prostu :)

IZA30
18-03-2014, 06:55
Czy jest jakaś roleta/żaluzja,która nadaje się do łazienki? Mam mleczne szybki,ale wolałabym coś powiesić (ale nie firankę ;) ) ...

Korozja
18-03-2014, 09:05
topolla łazienka prześliczna. I proszę nie dawaj żadnych limonkowych dodatków! :sick: Rośliny jako akcent kolorystyczny zupełnie wystarczą. Jeszcze przy tej ścianie obok drzwi dałabym jakąś większą roślinę w wysokiej smukłej donicy.

kameon
18-03-2014, 09:05
topolla1 piękną masz łazienkę:p. Cudne drzwi. Plisa w oknie to świetny pomysł. Ja bym tu już nie szalała z dodatkami , zwłaszcza kolorowymi. Łazienka piękna w swojej prostocie. Świetnie wyważone akcenty ciemnego koloru. Kwiaty w doniczkach to świetna ozdoba , choć nie ukrywam że widziałabym inne zarówno na parapecie jak i blacie .Może jakieś trochę większe, o większej objętości. Bo teraz ten na parapecie wygląda jak chudy patyk , a ten na blacie jest wciśnięty w kąt (z tego co widzę to chyba coś sztucznego). Ogólnie rzecz ujmując to jedna z najładniejszych łazienek jakie widziałam na forum. Jest taka jak chciałaś prosta, bez przepychu a jednocześnie domowa i nie jak z katalogu. Obraz robi całą dekorację tego pomieszczenia, więc radze aby pozostałe dodatki były jedynie tłem. Względnie możesz wymienić doniczki na ciemne. Da to wtedy akcent koloru na białym tle.:rolleyes:

Doriko
18-03-2014, 09:48
topolla pięknie i prosto. Nic bym nie zmieniała - i żadnych limonkowych dodatków nie dawała :no:
Pasuje mi tam biały puchaty ręcznik i białe porcelanowe dozowniki. Świetnie wykorzystane brzózki jako obraz. No ja lubię black&white po prostu :)

To samo chciałam napisać :)

piu
18-03-2014, 09:55
Moja dolna łazienka/pralnia/kotłownia w jednym. Na podłodze płytki NovaBell Absolute Statuario, pod prysznicem Venice crystal white. Z założenia miała być prosta i łatwa w utrzmaniu. Brakuje nam tylko oświetlenia nad lustrem. Może coś podpowiecie. Dodatkowo chciałabym wprowadzić jakiś kolor - co myślicie o limonkowych ręczniczkach, świeczkach itp. wściekłe elektryzujące, kolory czy lepiej łagodnie pójść w wiklinę, drewno i beże np.? A może coś innego? Weny do urządzania już nie mam i dylemat raczej niewielki bo dodatki to już grosze ale widzicie łazienkę pierwszy raz i macie świeże spojrzenie. Chętnie poczytam wasze opinie.
248917248918248919248920


topolla

nie jestem fanką łazienek black&white, ale twoja jest naprawdę piękna! Ślicznie prezentuje się podłoga z tymi delikatnymi smugami. Idealnie dobrana grafika (czy to kawałek tapety Cole&Son?)

Nie dawałabym tutaj koloru, ręczniki białe albo w jasnej szarości. Zdjęłabym te wszystkie drobne doniczki. Wiklina też nie będzie pasowała do połyskliwych kafli cristal white. Pięknie jest w obecnym zestawieniu kolorów, szlachetnie, gratulacje :)

topolla1
18-03-2014, 10:28
Dzięki wielkie za miłe słowa. Postaram się odpowiedzieć zbiorczo


Łazienka super calkowicie w moim stylu. ale scianka prysznicowa rewelacyjna zdradz prosze co to za firma i ile kosztowała jesli mozesz. Bardzo jestem na tak . Pozdrawiam
Prysznic wyłożony jest Venice cristal white, sama szyba prysznicowa zamówiona u lokalnego szklarza. Ceny za te 2 szybki nie jestem w stanie podać bo płaciliśmy zbiorczo za szkło w całym domu.



topolla łazienka prześliczna. I proszę nie dawaj żadnych limonkowych dodatków! :sick: Rośliny jako akcent kolorystyczny zupełnie wystarczą. Jeszcze przy tej ścianie obok drzwi dałabym jakąś większą roślinę w wysokiej smukłej donicy.

Obok drzwi znaduje się szafka z pralką i piecem - nie bardzo możemy tam postawić doniczki, nawet grafika odpada bo drzwi od zabudowy dochodzą do ściany
249051



topolla1 piękną masz łazienkę:p. Cudne drzwi. Plisa w oknie to świetny pomysł. Ja bym tu już nie szalała z dodatkami , zwłaszcza kolorowymi. Łazienka piękna w swojej prostocie. Świetnie wyważone akcenty ciemnego koloru. Kwiaty w doniczkach to świetna ozdoba , choć nie ukrywam że widziałabym inne zarówno na parapecie jak i blacie .Może jakieś trochę większe, o większej objętości. Bo teraz ten na parapecie wygląda jak chudy patyk , a ten na blacie jest wciśnięty w kąt (z tego co widzę to chyba coś sztucznego). Ogólnie rzecz ujmując to jedna z najładniejszych łazienek jakie widziałam na forum. Jest taka jak chciałaś prosta, bez przepychu a jednocześnie domowa i nie jak z katalogu. Obraz robi całą dekorację tego pomieszczenia, więc radze aby pozostałe dodatki były jedynie tłem. Względnie możesz wymienić doniczki na ciemne. Da to wtedy akcent koloru na białym tle.:rolleyes:

Kwiaty zimują w łazience - ten patyk na parapecie to ozdoba bożonarodzeniowa która mam nadzieję że dożyje wiosny i wyniosę ją do ogródka :D Do łazienki planuję tego typu roślinkę tylko oczywiście żywą - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00234179/


topolla

nie jestem fanką łazienek black&white, ale twoja jest naprawdę piękna! Ślicznie prezentuje się podłoga z tymi delikatnymi smugami. Idealnie dobrana grafika (czy to kawałek tapety Cole&Son?)

Nie dawałabym tutaj koloru, ręczniki białe albo w jasnej szarości. Zdjęłabym te wszystkie drobne doniczki. Wiklina też nie będzie pasowała do połyskliwych kafli cristal white. Pięknie jest w obecnym zestawieniu kolorów, szlachetnie, gratulacje :)

Wielkie dzięki Piu. Obraz to faktycznie Cole & Son. Zostało mi troszkę tapety więc akcenty z brzozami pojawiają się teraz w różnych miejscach domu.

A co z kinkietem - biały np. http://www.pmlighting.pl/Kinkiet-Set-Raw_d148_d633_np22122.html czy aluminiowy/chrom np. http://www.skleposwietleniowy.pl/oswietlenie-wntrzowe-oprawy-scienne-lampy-do-lustra-set-raw-kinkiet-1200-28w-o_l_51_4600.html Dodam że maluję się w dolnej łazience więc potrzebne jest mi dobre oświetlenie.

agatah
18-03-2014, 10:39
topolla, świetnie jest :)

Czekam na resztę wnętrz:)

Jacek1555
18-03-2014, 10:44
Mi również bardzo się podoba - klasyczna i elegancka łazienka :)

piu
18-03-2014, 10:51
Piękny ten biały kinkiet, idealny będzie :) Bluszcz też OK, choć mnie się jeszcze nigdy nie udało takiego utrzymać, zawsze wyhodowałam w nim przędziorki i inne świństwa :D

topolla1
18-03-2014, 11:01
Piękny ten biały kinkiet, idealny będzie :) Bluszcz też OK, choć mnie się jeszcze nigdy nie udało takiego utrzymać, zawsze wyhodowałam w nim przędziorki i inne świństwa :D

Mi prędzej uschnie niż coś w nim zamieszka :rotfl:

kameon
18-03-2014, 13:37
Z tych dwóch zdecydowanie biały kinkiet byłby lepszy . Choć nie ukrywam ,że ciekawie mógłby wyglądać czarny(nie wiem czy jest).Do tego czarne doniczki a w nich coś prostszego w formie. Może jakaś juka , dracena , zamia... Bluszcz jest pięknym kwiatem , ale bardzo kapryśnym. Albo usycha, albo rośnie jak szalony i trudno zapanować nad jego formą.:rolleyes:

Biegu
18-03-2014, 16:48
Mi też się ta kula bardzo podoba, bardzo chciałąbym ją w swoim mieszkaniu ale nie mogę jej nigdzie znaleźć. Ja odkryłam ją na stronie producenta paneli które zamawiałam i wydaje mi się że jest ona wykonana z drewna. Jak ktoś wie gdzie można takie cudo kupić proszę o info.

jak myślicie, z czego jest ta kula obok wanny ?

Zdjęcie Aveo z Villeroy, więc może na niemieckich stronach mają .
Wujek Google po wpisaniu:" kugel aus holz" podpowiedział m.in. coś takiego:
http://www.point-4u.com/kugel-teak-holz-massiv-45kg.html

wojgoc
18-03-2014, 16:52
Zdjęcie Aveo z Villeroy, więc może na niemieckich stronach mają .
Wujek Google po wpisaniu:" kugel aus holz" podpowiedział m.in. coś takiego:
http://www.point-4u.com/kugel-teak-holz-massiv-45kg.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.point-4u.com%2Fkugel-teak-holz-massiv-45kg.html)
cena jest megaatrakcyjna:yes::yes::yes:

Biegu
18-03-2014, 16:56
Nic tylko "kulać" i sprzedawać :lol2:

Doriko
18-03-2014, 16:57
Proponuje poszukać odpowiedniej wielkości pieńka i sobie wystrugać :p

wojgoc
18-03-2014, 17:11
Doriko,
zdradź tajemnice, gdzie można znaleźć odpowiedni pieniek drewna egzotycznego:confused:

Doriko
18-03-2014, 18:20
Podejrzewam że w jakimś egzotycznym kraju, te z linku są z Indonezji :p

aniula_bl
18-03-2014, 18:41
Moja dolna łazienka/pralnia/kotłownia w jednym. Na podłodze płytki NovaBell Absolute Statuario, pod prysznicem Venice crystal white. Z założenia miała być prosta i łatwa w utrzmaniu. Brakuje nam tylko oświetlenia nad lustrem. Może coś podpowiecie. Dodatkowo chciałabym wprowadzić jakiś kolor - co myślicie o limonkowych ręczniczkach, świeczkach itp. wściekłe elektryzujące, kolory czy lepiej łagodnie pójść w wiklinę, drewno i beże np.? A może coś innego? Weny do urządzania już nie mam i dylemat raczej niewielki bo dodatki to już grosze ale widzicie łazienkę pierwszy raz i macie świeże spojrzenie. Chętnie poczytam wasze opinie.
248917248918248919248920
Świetny grzejnik, piękny obraz! :D
rewelacyjnie wyszło mimo, że nie przepadam za taką "prostotą" :yes:

Kamila_len
18-03-2014, 23:36
Moja dolna łazienka/pralnia/kotłownia w jednym. Na podłodze płytki NovaBell Absolute Statuario, pod prysznicem Venice crystal white. Z założenia miała być prosta i łatwa w utrzmaniu. Brakuje nam tylko oświetlenia nad lustrem. Może coś podpowiecie. Dodatkowo chciałabym wprowadzić jakiś kolor - co myślicie o limonkowych ręczniczkach, świeczkach itp. wściekłe elektryzujące, kolory czy lepiej łagodnie pójść w wiklinę, drewno i beże np.? A może coś innego? Weny do urządzania już nie mam i dylemat raczej niewielki bo dodatki to już grosze ale widzicie łazienkę pierwszy raz i macie świeże spojrzenie. Chętnie poczytam wasze opinie.
248917248918248919248920


Pięknie, bez dwóch zdań!
Jednak chciałabym głośno powiedzieć, że ...(dla czytających i szukających inspiracji) zarówno czarne płytki (w każdym wydaniu), jak i płytki połysk (zwłaszcza do łazienki z oknem) to pomylka....
Tak, jest pięknie, jest elegancko, ale... tylko do wieczornego mycia w dniu posprzatania tejże łazienki :)
Kobiety "samosprzątające"! - najlepsze płytki to te w lekkim macie, z przetarciami bądź "mazajami". Mam białe płytki połysk na ścianie i czarne na podłodze w łazience z oknem i ... klnę pod nosem na swoje "wybory"... Całą łazienkę po umyciu stosownym środkiem (odkamieniającym, na tłuszcz i brud, odkażającym itp.) muszę każdorazowo polerować płynem do szyb niczym lustro. Masakra... A na czarnych płytkach podłogowych widać każdą zaschniętą kroplę wody, osad z mydła, pasty do zębów, pianki do golenia, lakieru do włosów.... Taki zestaw kolorystyczny to była pomyłka :)
Następna łazienka (ta docelowa, na starość) tylko - "beżowa" :)
Dlatego nie odradzam, aczkolwiek uprzedzam - albo stylowo, albo praktycznie...

Korozja
19-03-2014, 00:01
Kamila ja mam płytki w macie i też jest nieciekawie :/

mi_mała
19-03-2014, 05:57
Korozja, dlaczego nieciekawie? Mat jest chyba łatwiejszy w utrzymaniu?

agatah
19-03-2014, 08:08
Na moich nic nie widać :lol2:

Czasami się za głowę łapię jak sprzątam... bo nie widać, a jednak coś tam jest na nich.
nie, nie jestem syfiarzem ;)

topolla1
19-03-2014, 08:26
Pięknie, bez dwóch zdań!
Jednak chciałabym głośno powiedzieć, że ...(dla czytających i szukających inspiracji) zarówno czarne płytki (w każdym wydaniu), jak i płytki połysk (zwłaszcza do łazienki z oknem) to pomylka....
Tak, jest pięknie, jest elegancko, ale... tylko do wieczornego mycia w dniu posprzatania tejże łazienki :)
Kobiety "samosprzątające"! - najlepsze płytki to te w lekkim macie, z przetarciami bądź "mazajami". Mam białe płytki połysk na ścianie i czarne na podłodze w łazience z oknem i ... klnę pod nosem na swoje "wybory"... Całą łazienkę po umyciu stosownym środkiem (odkamieniającym, na tłuszcz i brud, odkażającym itp.) muszę każdorazowo polerować płynem do szyb niczym lustro. Masakra... A na czarnych płytkach podłogowych widać każdą zaschniętą kroplę wody, osad z mydła, pasty do zębów, pianki do golenia, lakieru do włosów.... Taki zestaw kolorystyczny to była pomyłka :)
Następna łazienka (ta docelowa, na starość) tylko - "beżowa" :)
Dlatego nie odradzam, aczkolwiek uprzedzam - albo stylowo, albo praktycznie...

Kamila, ja mam troszkę inne doświadczenie. Po pierwsze obudowa kibelka to nie płytki tylko czarna szyba i czyści się ją rewelacyjnie, venisy pod prysznicem są gładkie, mamy założony zmiękczacz do wody, płytki myję również płynem do szyb. W górnej łazience także mam venic'y i jedynie zostaje osad z mydła ale łatwo go usunąć. W poprzednim mieszkaniu miałam białe matowe płytki i były bardziej problematyczne niż te obecne. Biała podłoga w dolnej łazience brudzi się ale głównie są to paprochy i włosy. Czyszczę sama łazienki co tydzień lub dwa i nie zajmuje to masę czasu. Do niewielkiej łazienki błyszczące płytki jak najbardziej polecam. Jedynie mogę się zgodzić, że ciemna podłoga jest trudna do utrzymania.

agatah
19-03-2014, 08:42
Ciemna czy czarna?
Wszystko zależy jakie płytki i jakie wykończenie.
Moja ciemna, i nic nie widać.

Korozja
19-03-2014, 09:58
Korozja, dlaczego nieciekawie? Mat jest chyba łatwiejszy w utrzymaniu?
Też tak myślałam i się rozczarowałam. Mam płytki Paradyża Amanda/Alex grafitowe i jasnoszare. Problem dotyczy tych ciemnych.
Całe życie jak myłam podłogę w kiblu wystarczyło przejechać szmatą, poczekać jak wyschnie i już. A teraz muszę dokładnie wytrzeć do sucha bo zostają smugi. Jak chlapnie kropelka wody i się "rozniesie" też są ślady. Tak więc podłoga cały czas wygląda jak brudna.
Na płytach pod prysznicem widać ślady po wodzie i wcale nie tak łatwo się ich pozbyć. Płytki mają lekko połyskujący motyw więc na nim widać mniej ale część matowa jest tragiczna.

Hisia
19-03-2014, 10:03
Pięknie, bez dwóch zdań!
Jednak chciałabym głośno powiedzieć, że ...(dla czytających i szukających inspiracji) zarówno czarne płytki (w każdym wydaniu), jak i płytki połysk (zwłaszcza do łazienki z oknem) to pomylka....
Tak, jest pięknie, jest elegancko, ale... tylko do wieczornego mycia w dniu posprzatania tejże łazienki :)
Kobiety "samosprzątające"! - najlepsze płytki to te w lekkim macie, z przetarciami bądź "mazajami". Mam białe płytki połysk na ścianie i czarne na podłodze w łazience z oknem i ... klnę pod nosem na swoje "wybory"... Całą łazienkę po umyciu stosownym środkiem (odkamieniającym, na tłuszcz i brud, odkażającym itp.) muszę każdorazowo polerować płynem do szyb niczym lustro. Masakra... A na czarnych płytkach podłogowych widać każdą zaschniętą kroplę wody, osad z mydła, pasty do zębów, pianki do golenia, lakieru do włosów.... Taki zestaw kolorystyczny to była pomyłka :)
Następna łazienka (ta docelowa, na starość) tylko - "beżowa" :)
Dlatego nie odradzam, aczkolwiek uprzedzam - albo stylowo, albo praktycznie...
Zgadzam się w 100% że czarne/białe łazienki, szczególnie te na wysoki połysk to masakra jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Między innymi dlatego zdecydowałam się na beżowy marmur, ponieważ dzięki tym mazgajom tzw żyłom nie widać paprochów w 10 min po posprzątaniu podłogi, nie mówiąc jużo kroplach wody czy mydlinach. Również przy wyborze umywalek i armatury kierowałam się łatwością czyszczenia. Wielu forumowiczów skrytykowało mnie, że są nieładne i nie pasują do marmuru, ale ja starałam się znaleźć kompromis pomiędzy wyglądem i łatwym utrzymaniem. W obecnej łazience mam sprzęty Porcelanosy o kwadratowych kształtach i powiem tak, jeśli komuś nie przeszkadza codzienne polerowanie umywalek i armatury suchą sciereczką, to są ok - przynajmniej bardzo ładnie wyglądają. Ale, że ja z tych co ma wiele ciekawszych rzeczy do roboty, a sprzątanie łazienki to raz w tygodniu w kategorii "has to be done" więc absolutnie nie znajduję przyjemności w bieganiu ze ściereczką i polerowaniu mieszkania. A w narożnikach kwadrarowych umywalek pięknie zbierają się osady (spróbujcie nie umyć jej przez tydzień-wygląda jakby ktoś zwymiotował), a te kwadratowo-płaskie baterie to już w ogóle porażka, po każdym użyciu zostają zacieki i plamy. Tak więc wolę już zdecydowanie te moje łatwe w utrzymaniu sprzęty o ergonomicznym kształcie i wyglądzie "made in Castorama" jak to któraś z kultularnych forumowiczek napisała:) niż te niby dizajnerskie kształty- bo dla niektórych nie ważne jest, że przy myciu rąk woda chlapie na boki jak przy wodotrysku, a cały brud i osad zostaje w narożnikach i na armaturze- najważniejsze że ładnie wygląda i że modne.

topolla1
19-03-2014, 10:17
Moja górna łazienka, zupełnie inna od dolnej. Venice crystal white pod prysznicem i na gebericie, mozaika szklana z castoramy, na podłodze imola ceramica koshi jasno szara, obudowa wanny i blat szafki to teak olejowany. Brakuje jeszcze oświetlenia nad lustrem i dodatków.
249336249337249338

Hisia
19-03-2014, 10:29
Piękny ten tek olejowany.

Doriko
19-03-2014, 10:48
Hisiu To że nie pasują takie jak kupiłaś to nie znaczy że miałaś kupić kanciaste umywalki i krany. Czym bardziej próbujesz przekonać innych do swoich wyborów tym bardziej prowokujesz sprzeciw i słowa krytyki. Skoro taki był zamysł twoich wyborów to ok, ale pogódź się z tym że innym to się może nie podobać.
A co do mazgajów na płytkach to miałam takie w poprzednim mieszkaniu i zawsze wyglądały na brudne nawet zaraz po umyciu i wypolerowaniu. Wielokrotnie zdarzało mi się szorować podłogę przy szafkach kuchennych myśląc że mi się coś rozlało a okazywało się że to maziaj na płytkach. Pomimo że nie należę do pedantycznych czyściochów to lubię żeby chociaż przez jakiś czas po sprzątaniu wyglądało czysto.
Jak ktoś nie lubi jak widać każdy pyłek na płytkach to polecam trawertyn albo płytki ala trawertyn. Też mają maziaje ale nie wyglądają na wiecznie brudne. Moja siostra ma takie i nie widać kropek z kamienia i innych zabrudzeń no chyba że się dobrze przyglądać. Wyglądają czysto na długo po sprzątaniu. Niestety nie znalazłam w akceptowalnej cenie takowych, będę więc testować drewnopodobne oraz matowe biele i szarości.

Doriko
19-03-2014, 10:56
Moja górna łazienka ....


Pięknie i choć wolałabym coś ciemniejszego na podłodze bo mam długie ciemne włosy które ciągle gubię ale i tak chętnie bym z niej korzystała a nawet posprzątała.
Ciekawi mnie z czego jest obudowa wanny. Wiem że to teak ale czy to są deski podłogowe? Kusi mnie właśnie taka obudowa wanny do mojej szaro szarej łazienki jako taki akcent i zastanawiam się nad kosztem. Widząc twoją łazienkę jeszcze bardziej mi się chce tej drewnianej obudowy eeeech.

topolla1
19-03-2014, 11:14
Ciekawi mnie z czego jest obudowa wanny. Wiem że to teak ale czy to są deski podłogowe? Kusi mnie właśnie taka obudowa wanny do mojej szaro szarej łazienki jako taki akcent i zastanawiam się nad kosztem. Widząc twoją łazienkę jeszcze bardziej mi się chce tej drewnianej obudowy eeeech.

Dzięki Doriko. Mozaika teakowa zakupiona w sklepie z deskami podłogowymi. Nie wiem czy nadaje się na podłogę. Cena niecały rok temu była niecałe 100 zł netto + koszt kleju, oleju itp. Ułożył, wyczyścił i zaolejował nam kafelkarz :-)

aniula_bl
19-03-2014, 11:53
Hisiu wracając do tematu Twoich łazieneczek...
ciężko jest się do nich w tej chwili ustosunkować, bo jeszcze sporo masz do zrobienia: szafki, lustro, kinkiety, uchwyty, dodatki...
może dzięki temu łazienki nabiorą "duszy" :hug:
przepraszam za szczerość, ale na ten moment kojarzą mi się one (te łazieneczki Twoje) z takimi łazienkami "nowobogackich" z lat 90-tych, co budowali dom 350 metrów kwadratowych i wszystko z rozmachem, na wysoki połysk, bez gustu, ale żeby było widać, że na bogato!
a wystarczyłoby, żeby przy projekcie i wyborze "białego montażu" pomógł Wam projektant i dobrał ceramikę w bardziej odpowiadającym stylu i klimacie, takie stylizowane, trochę retro
widać, że mało kasy nie dałaś, skoro to wszystko ROCA i POOLSPA
na przykład piękny masz WC wiszący (mam ten sam) :yes: fajne umywalki i wannę, ale to wszystko bardziej pasuje do nowoczesnych aranżacji, a u Ciebie ich urok ginie przytłoczony marmurami. Twoja ceramika powinna się wybijać designem ponad ściany i podłogę po prostu, rozumiesz o co chodzi?

i nikt nie mówi tutaj, żeby kupować kanciate, niepraktyczne i trudne do utrzymania w czystości tylko dlatego, że taka moda!
chodzi o dopasowanie stylistyczne :yes:

Ladybird76
19-03-2014, 12:17
Moja górna łazienka, zupełnie inna od dolnej. Venice crystal white pod prysznicem i na gebericie, mozaika szklana z castoramy, na podłodze imola ceramica koshi jasno szara, obudowa wanny i blat szafki to teak olejowany. Brakuje jeszcze oświetlenia nad lustrem i dodatków.
249336249337249338


Topolla a co to masz za oświetlenie sufitowe? No i co to za kafle?
Kolejna piękna biała lazienka

topolla1
19-03-2014, 13:06
Topolla a co to masz za oświetlenie sufitowe? No i co to za kafle?
Kolejna piękna biała lazienka

Oświetlenie to DIY - profil z firmy zajmującej się głównie ramkami do zdjęć http://www.ramyaluminiowe.pl/cennik.php + pleksi
249377
lepszego zdjęcia niestety nie mam

kameon
19-03-2014, 13:11
topolla1 zdecydowanie wolę tę dolną łazienkę. Ta również jest piękna , ale niesamowicie razi mnie wysokość pasków mozaiki nad wanną . Może w tej wnęce lepiej byłoby zrobić białe płytki. Ogólnie tak jak lubię biało:rolleyes: Gryzie mi się natomiast teak z wanny z tymi szafkami . Piękne drzwi , piękny grzejnik i mozaika również na plus. Zdecydowanie za dużo rzeczy na wierzchu. Mimo wszystko jest na plus:rolleyes:

katu
19-03-2014, 15:19
Mam białe płytki połysk na ścianie i czarne na podłodze w łazience z oknem i ... klnę pod nosem na swoje "wybory"... Całą łazienkę po umyciu stosownym środkiem (odkamieniającym, na tłuszcz i brud, odkażającym itp.) muszę każdorazowo polerować płynem do szyb niczym lustro. Masakra.... Taki zestaw kolorystyczny to była pomyłka :)
Dlatego nie odradzam, aczkolwiek uprzedzam - albo stylowo, albo praktycznie...

mam okno w łazience i białe, błyszczące płytki, których NIGDY nie musiałam polerować
a błyszczą się jak lustro

Hisia
19-03-2014, 21:08
Hisiu wracając do tematu Twoich łazieneczek...
ciężko jest się do nich w tej chwili ustosunkować, bo jeszcze sporo masz do zrobienia: szafki, lustro, kinkiety, uchwyty, dodatki...
może dzięki temu łazienki nabiorą "duszy" :hug:
przepraszam za szczerość, ale na ten moment kojarzą mi się one (te łazieneczki Twoje) z takimi łazienkami "nowobogackich" z lat 90-tych, co budowali dom 350 metrów kwadratowych i wszystko z rozmachem, na wysoki połysk, bez gustu, ale żeby było widać, że na bogato!
a wystarczyłoby, żeby przy projekcie i wyborze "białego montażu" pomógł Wam projektant i dobrał ceramikę w bardziej odpowiadającym stylu i klimacie, takie stylizowane, trochę retro
widać, że mało kasy nie dałaś, skoro to wszystko ROCA i POOLSPA
na przykład piękny masz WC wiszący (mam ten sam) :yes: fajne umywalki i wannę, ale to wszystko bardziej pasuje do nowoczesnych aranżacji, a u Ciebie ich urok ginie przytłoczony marmurami. Twoja ceramika powinna się wybijać designem ponad ściany i podłogę po prostu, rozumiesz o co chodzi?

i nikt nie mówi tutaj, żeby kupować kanciate, niepraktyczne i trudne do utrzymania w czystości tylko dlatego, że taka moda!
chodzi o dopasowanie stylistyczne :yes:
Tak wiem o co Ci chodzi i dziękuję za słowa konstruktywnej krytyki ( w przeciwnieństwie do niektórych komentarzy na poziomie, typu made in castorama lub lepiej było kupić chińskei płytki do tej armatury). Z założenia łazienka ma być w nowoczesnym stylu, dlatego sprzęty zwykłe, proste i moim zdaniem właśnie dzięki bogactwu kamienia naturalnego, będą w rzeczywistości mało widoczne i będą pełniły drugoplanową rolę. No cóż zobaczymy jak to wyjdzie, jak już wszystko skończę- mam nadzieję że totalnej katastrofy nie będzie. :(

kamilaa
20-03-2014, 01:21
Moja dolna łazienka/pralnia/kotłownia w jednym. Z założenia miała być prosta i łatwa w utrzmaniu. Chętnie poczytam wasze opinie.
248917248918248919248920
Mi sie bardzo podoba. Prosto, oszczednie w formie. Super. Mam nadzieje, ze spelni oczekiwania i bedzie latwa w utrzymaniu czystosci.
Chcialam zapytac o umywalke, jaki to model? Dobrze widze, ze pod blatem od umywalki jest pusta wneka? Ma ona jakies zastosowanie? Np kosz na pranie?

topolla1
20-03-2014, 09:02
Mi sie bardzo podoba. Prosto, oszczednie w formie. Super. Mam nadzieje, ze spelni oczekiwania i bedzie latwa w utrzymaniu czystosci.
Chcialam zapytac o umywalke, jaki to model? Dobrze widze, ze pod blatem od umywalki jest pusta wneka? Ma ona jakies zastosowanie? Np kosz na pranie?

Umywalka to Area Ceramica. Pod blatem jest szafka która głównie maskuje umywalkę i podłączenia i ma miejsce na drobiazgi. Kosze na pranie mam w szafce obok pralki.

koza79
24-03-2014, 16:04
Witajcie!
Wklejam tutaj bo nie mam pomysłu gdzie o to zapytać.
Chodzi mi o plytki ze zdjęć. Czy ktoś wie może co to?
250428. 250429

P.s Wiem że nie w temacie. Posta później wykasuję :rolleyes:

mrowkaa
25-03-2014, 09:17
Hej Wszystkim,

Widziałam ,że umieszczacie głównie realizacje ,ale niestety mi do realizacji daaaaleko :)

Chciałabym przeczytać wasze opinie co sądzicie o mojej łazience i propozycji jej urządzenia :) O ile oczywiście macie ochotę.

W załączeniu przedstawiam projekt rozstawienia ceramiki wanny i pralki. Generalnie chcemy utrzymać takie rozstawienie bo chyba inne nie wchodzi w gre w sumie. Wanne chcemy 160x70 , stalową. Mamy już wybraną. Sedesik mniej wiecej też juz mamy. Płytki chcemy takie jak w korytarzy , dokładnie meissen yakara white lappato 45x90 . Strasznie mi sie podobają. Myśle aby oprócz podłogi wyłożyć nimi też ściany łazienki do granicy z drzwiami ,a dalej podwieszany sufit. Mój mąż chce jeszcze abyśmy dodali akcent drewniany więc myślałam o szafce pod umywalke nablatową w jakimś fornirze albo coś w tym rodzaju. Maz chce jednak pomyśleć o gresie drewnopodobnym. Myslałam może o położeniu go nad kibelkiem i na części ściany z lustrem albo na wannie i na ścianie z drzwiami. Co o tym sądzicie , fajnie to będzie wyglądać ?

Pozdrawiam250630250631

koza79
25-03-2014, 16:30
Duś- Ty wszystko wiesz! Zlituj się i rzuć okiem na mojego posta co to za płytki:)

mycha.:)
25-03-2014, 18:13
Obok drzwi znaduje się szafka z pralką i piecem - nie bardzo możemy tam postawić doniczki, nawet grafika odpada bo drzwi od zabudowy dochodzą do ściany
249051


Piękna łazienka :) ja właśnie siedzę nad moim projektem i zastanawiam się gdzie i jak zrobić pralnię i gdzie dać piec, a u Ciebie jest sprytnie schowany. Ale mam pytanie, jaki masz piec , że mogliście go zamknąć w szafce, bo chciałam ukryć mój piec w obecnym domu , ale serwisant powiedział, że absolutnie nie mogę tego zrobić, bo ma otwartą komorę spalania.

Sienki
26-03-2014, 08:21
Wkleję jedno foto naszej nowej łazienki, więcej jest u nas w temacie, a później dorzucimy jeeeszcze więcej :)

http://extranet.castor.com.pl/marcin/now/lazienka.jpg

piu
26-03-2014, 08:32
Witajcie!
Wklejam tutaj bo nie mam pomysłu gdzie o to zapytać.
Chodzi mi o plytki ze zdjęć. Czy ktoś wie może co to?
250428. 250429

P.s Wiem że nie w temacie. Posta później wykasuję :rolleyes:



to jest rendering, a nie rzeczywiste zdjęcie, więc nie wiadomo, czy taka kolekcja w ogóle jest na rynku, ale podobne by się znalazły :)

koza79
26-03-2014, 09:50
Piu..........kontynuuj proszę temat co do tych podobnych:rolleyes:

aniula_bl
26-03-2014, 20:12
a czemu tylko jedno? ciężko ocenić efekt widząc tylko skrawek ;)

fajna kobieta
26-03-2014, 20:41
Sienki śmieszna fikuśna umywaleczka.:pPokaz wiecej zdjeć! :rolleyes:

Anad65
27-03-2014, 07:06
Witajcie
Chciałam Wam pokazać moja łazienkę. Większość prezentowanych tu realizacji jest w bieli i szarościach z dodatkami drewnianymi lub drewnopodobnymi.Moja w innej kolorystyce. Mam nadzieję, że nie będziecie się czepiać : )

Doriko
27-03-2014, 07:37
Bardzo ładna łazienka. Ładnie ale mam oczywiście swoje ale. Nie podoba mi się ta wanna w kropeczki i nie dała bym tego turkusu ale ja się nie znam na akcentach kolorystycznych ;p

Aleksandryta
27-03-2014, 09:40
Anad65 łazenka OK i te turkusy też, ale ja z kolei :P nie dałabym tej beżowej podłogi w półkolu tylko całą śmietankową w całej łazience. Dzięki temu wyeksponowałoby się mozaikę na wannnie, która mi się akurat podoba w przeciwieństwie do Doriko :P

Amelia 2
27-03-2014, 09:50
a mnie się baaardzo podoba tak jak jest:) elegancko, subtelnie, dzięki beżowemu kawałkowi podłogi kolor łagodnie przechodzi w beż na wannie i ścianie z geberitami, gdyby podłoga była cała jasna to zaraz pojawiła by się krytyka że znów inny kolor podkreśla ścianę w wcetkiem;)
turkus ślicznie przełamuje delikatne kolory, które same były by mdławe:rolleyes:

TAR
27-03-2014, 09:59
mnie ta lazienka tez sie podoba mimo zastosowania chyba z 4 rodzajow kafli :D jedno mnie razi, ten fioletowy (różowy) storczyk, trzeba bylo dac bialy albo zainwestowac w niebieski do tych turkusow, a tak to "sie gryzie" albo w ogole sobie go darowac. poza tym bardzo przytulnie i cieplo :)

wojgoc
27-03-2014, 10:02
a mnie się baaardzo podoba tak jak jest:) elegancko, subtelnie, dzięki beżowemu kawałkowi podłogi kolor łagodnie przechodzi w beż na wannie i ścianie z geberitami, ....,turkus ślicznie przełamuje delikatne kolory, które same były by mdławe:rolleyes:
to elegancko i subtelnie czy mdławo:confused: czy też turkusowe dodatki dodają elegancji i subtelności:lol2:

topolla1
27-03-2014, 10:19
Piękna łazienka :) ja właśnie siedzę nad moim projektem i zastanawiam się gdzie i jak zrobić pralnię i gdzie dać piec, a u Ciebie jest sprytnie schowany. Ale mam pytanie, jaki masz piec , że mogliście go zamknąć w szafce, bo chciałam ukryć mój piec w obecnym domu , ale serwisant powiedział, że absolutnie nie mogę tego zrobić, bo ma otwartą komorę spalania.

Mycha dzięki. Cieszę się że łazienka się podoba. U nas piec ma zamkniętą komorę spalania stąd możliwość zabudowy.

AniaS79
27-03-2014, 10:30
Wojgoc czepiasz się ;)


Mam nadzieję, że nie będziecie się czepiać : )
Nie liczyłabym na to ;) Nie ma się jednak co przejmować. Nie wiem czy na forum była choć jedna łazienka, która podobałaby się wszystkim.
Mam pytanie: z którego ręcznika korzystacie myjąc ręce w umywalce? Tego na stojaku czy tego na wieszaczku? Pytam, bo widzę, że wieszaczek jest dość daleko od umywalki i już widzę zachlapany blat i podłogę ;) U siebie ciągle nie mam zamontowanych relingów na ręczniki i mimo, że miałabym je znacznie bliżej umywalek, mam obawy czy się sprawdzą po bokach szafek...

Anad65
27-03-2014, 10:43
Wojgoc czepiasz się ;)


Nie liczyłabym na to ;) Nie ma się jednak co przejmować. Nie wiem czy na forum była choć jedna łazienka, która podobałaby się wszystkim.
Mam pytanie: z którego ręcznika korzystacie myjąc ręce w umywalce? Tego na stojaku czy tego na wieszaczku? Pytam, bo widzę, że wieszaczek jest dość daleko od umywalki i już widzę zachlapany blat i podłogę ;) U siebie ciągle nie mam zamontowanych relingów na ręczniki i mimo, że miałabym je znacznie bliżej umywalek, mam obawy czy się sprawdzą po bokach szafek...

No właśnie tu jest problem . Mieszkam dopiero od dwóch tygodni i cały czas myślę , jak to rozwiązać. Bliżej umywalki nie mogę, bo każdy z domowników ma pod blatem swoją szufladę . Może do stojącego wieszaka dokupię jakiś wieszaczek . A może coś doradzicie.

fajna kobieta
27-03-2014, 12:00
Anad łazienka ok szału nie ma ale jest dobrze.:rolleyes:Mnie jedynie przeszkadza to ze jest tyle rożnych form- koła kwadraty prostokąty

syberia
27-03-2014, 12:12
a mnie najbardziej przeszkadzają te dwie stopy

żona m
27-03-2014, 19:40
Anad łazienka ok szału nie ma ale jest dobrze.:rolleyes:Mnie jedynie przeszkadza to ze jest tyle rożnych form- koła kwadraty prostokąty


i chyba wszystkie płytki z kolekcji.

wojgoc
27-03-2014, 20:03
Chodzi mi o plytki ze zdjęć. Czy ktoś wie może co to?

to jest rendering, a nie rzeczywiste zdjęcie, więc nie wiadomo, czy taka kolekcja w ogóle jest na rynku, ale podobne by się znalazły :)
istnieje taka kolekcja - zrobiona jest/była z nich aranżacja we wrocławskim Maxfliz, na piętrze po lewej stronie, za punktem informacyjnym.
To włoskie płytki od 300zł/m2 w górę

Urszula30
27-03-2014, 20:23
Mi się bardzo podoba ta część łazienki z umywalką, a tej mozaiki na wannie bym nie dała.

koza79
27-03-2014, 20:39
[/FONT][/COLOR]
istnieje taka kolekcja - zrobiona jest/była z nich aranżacja we wrocławskim Maxfliz, na piętrze po lewej stronie, za punktem informacyjnym.
To włoskie płytki od 300zł/m2 w górę



Wojgoc- dzięki za info. A firmy sobie nie przypomnisz pewnie?

aniula_bl
27-03-2014, 20:42
stopy są the best! :rotfl:

wojgoc
27-03-2014, 20:58
Wojgoc- dzięki za info. A firmy sobie nie przypomnisz pewnie?
ja nie pamietam, ale może Magda34 skojarzy....

Hisia
27-03-2014, 21:42
Kolorystycznie bardzo w moim typie i wreszczie coś innego niż prezentowane przez ostatnich kilka miesięcy łazienki biało/czarno/szare :) Troszkę za dużo się dzieje przez te dekory, ale to już moje subiektywne odczucie jako że nie jestem ich zwolenniczką. Ogólnie jestem na tak, fajna szafka pod umywalką no a przede wszystkim to zazdroszczę Wam tych przestrzeni.

Amelia 2
28-03-2014, 11:53
to elegancko i subtelnie czy mdławo:confused: czy też turkusowe dodatki dodają elegancji i subtelności:lol2:

wiem że chłopu to trzeba prosto i zrozumiale bez domysłów, mdławo by było gdyby dodatki były jasne
znów trafił się prowokant, z tych co się czepiają słówek...

wojgoc
28-03-2014, 12:42
znów trafił się prowokant, z tych co się czepiają słówek...proszę bez osobistych prztyków:no::no::no: - wystarczy logicznie formułować swoje wypowiedzi i nikt nie będzie się czepiał słówek

sewan
29-03-2014, 21:45
Witam! Mam do Was prośbę o wyrażenie swojej opinii co do doboru fugi do białych płytek. Położyliśmy w łazience łazience ok 6,5 m2 płytki Aparici Angel Ornato (trzy rzędy) i reszta Aparici Angel Blanco. Czy do białych płyek będzie pasowało szara fuga taka najjaśniejsza . Czy tylko biała???. Bardzo się boimy białej fugi szczególnie pod prysznicem. Co myślicie?

angela.majak
29-03-2014, 23:43
To i ja pochwalę się swoją łazienką, łazienka malutka w bloku. Mogę powiedzieć iż wszystko jest tak jak sobie wymarzyłam :) trafiłam na konkretnego pana, który zajął się wszystkim kompleksowo, a teraz kilka zdjęć:
251854251855251856251857251858

I jak podoba się?

bubblegum
30-03-2014, 01:41
sewan, mam w przestrzeni prysznica na ścianie białe płytki z białą fugą. wygląda to bardzo dobrze, z fugą nic się nie dzieje.

aniula_bl
30-03-2014, 11:57
To i ja pochwalę się swoją łazienką, łazienka malutka w bloku. Mogę powiedzieć iż wszystko jest tak jak sobie wymarzyłam :) trafiłam na konkretnego pana, który zajął się wszystkim kompleksowo, a teraz kilka zdjęć:
251854251855251856251857251858

I jak podoba się?

No faktycznie bardzo malutka łazienka, bo chyba aż było ciężko zrobić zdjęcia ;)
Powiem Ci, że nie za dużo na nich przez to nie widać :no:

Jedyne co na tych zdawkowych zdjęciach zauważyłam, to to, że deska WC nieszczególnie się licuje z miską wiszącą.
Jakby była nie do końca od tego modelu kibelka (takie zboczenia zawodowe :razz: )

żona m
30-03-2014, 18:21
angela tu jest tyle faktur, wzorów, kolorów, dodatków, ze nie wiadomo na co patrzeć. Koszyczki wiklinowe wymień w miarę możliwości na coś jednokolorowego/prostego w formie.

fenix2
30-03-2014, 18:44
To i ja pochwalę się swoją łazienką, łazienka malutka w bloku. Mogę powiedzieć iż wszystko jest tak jak sobie wymarzyłam :) trafiłam na konkretnego pana, który zajął się wszystkim kompleksowo, a teraz kilka zdjęć:
251854251855251856251857251858

I jak podoba się?

angela.majak (http://forum.muratordom.pl/member.php?200102-angela-majak) możesz napisać z jaką masz ceramikę?

fajna kobieta
30-03-2014, 19:45
angela.majak nic mnie nie zachwyca ani nie przeraża w Twojej łazience.Rozumiem ze to łazienka w bloku wiec i możliwości ograniczone ale np czy nie dało sie tego geberitu jakiś wypośrodkować? Po co jest ten schodek przy wc? Chyba ze maskuje jakaś rurę to rozumiem...Kafle którymi jest oblozony geberit tez wolałabym żeby były tej samej wielkości a tak jeden jest szerszy drugi węższy...No mnie to by wkurzalo.Halogeniki i koszyczki zdecydowanie :no:

coban
30-03-2014, 20:12
Witam! Mam do Was prośbę o wyrażenie swojej opinii co do doboru fugi do białych płytek. Położyliśmy w łazience łazience ok 6,5 m2 płytki Aparici Angel Ornato (trzy rzędy) i reszta Aparici Angel Blanco. Czy do białych płyek będzie pasowało szara fuga taka najjaśniejsza . Czy tylko biała???. Bardzo się boimy białej fugi szczególnie pod prysznicem. Co myślicie?


Ja planuję ułożenie też tych płytek....nie wyobrażam sobie innej niż białej fugi. Proszę wstaw fotki, jestem ciekawa jak wygląda Twoja łazienka :) może jeszcze się zainspiruję

Mmelisa
30-03-2014, 21:02
Witam! Mam do Was prośbę o wyrażenie swojej opinii co do doboru fugi do białych płytek. Położyliśmy w łazience łazience ok 6,5 m2 płytki Aparici Angel Ornato (trzy rzędy) i reszta Aparici Angel Blanco. Czy do białych płyek będzie pasowało szara fuga taka najjaśniejsza . Czy tylko biała???. Bardzo się boimy białej fugi szczególnie pod prysznicem. Co myślicie?

My mamy jasnoszare fugi przy bialych kafelkach... od 3 lat nic zlego sie nie dzieje..szczegolnie pod prysznicem :)

Uwazam ze jasnoszare fugi wygladaja ladniej od bialej przy bialych plytkach :)

sewan
31-03-2014, 12:13
Wczoraj robiliśmy próbę fugi takiej bardzo jasno-szarej. Płytki nie do końca są biała (chodzi o Ornato). Ich wzór jest srebrny. Mam je w koło łazienki 3 rzędy. Wg nas fuga z nimi - szara idealnie się zlewa. Chyba wybierzemy szarą, nie chcę być niewolnikiem własnego domu, przez ciągłe szorowanie białej fugi. a jaki kolor mebelków planujesz? My początkowo chcieliśmy białe, ale teraz myślę, że w odcieniu drewna dobrze będą wyglądać. Będzie też drewnopodobna podłoga i blat pod umywalkę. Jak kafelkarz skończy podłogę to wrzucę zdjęcia.

TAR
31-03-2014, 12:23
To i ja pochwalę się swoją łazienką, łazienka malutka w bloku. Mogę powiedzieć iż wszystko jest tak jak sobie wymarzyłam :) trafiłam na konkretnego pana, który zajął się wszystkim kompleksowo, a teraz kilka zdjęć:
251854251855251856251857251858

I jak podoba się?

kafle ladne, co to?

wojgoc
31-03-2014, 12:41
dokładnie to samo chciałam powiedzieć, co aniula - na zdjęciach nie widać prawie nic.
bez przesady - widać 2 odcienie kafli.
A kafle zakupione w Maxfliz.

Doriko
31-03-2014, 12:50
Te jasne płytki ładne ale połączyła bym je z czymś bardziej neutralnym bo one są same dekoracyjne. Użyła bym ich jako dekorów do np białych gładkich płytek. Jak dla mnie za dużo się dzieje.

agatah
31-03-2014, 12:59
Ktoś wyrażał chęć zakupu ściągaczki w Tchibo?
Są ;)
http://www.tchibo.pl/sciagaczka-do-wody-p400035105.html

Arnika
31-03-2014, 13:30
TARcia są takie oryginały za sporo kasy są i czarne i białe .... ale są też odpowiedniki za chyba coś około 60zł/m2 w Max-Flizie... Niestety i oryginałów i zamienników nazwy nie pamiętam..
Jak dla mnie różniły się ocienią bieli.. oryginały białe zamienniki złamana biel... i wielkością.. na ścianie nie bardzo by było widać różnice w cm ... zastanawiałam się nad nimi do mojej łazienki..
Gumisia ma czarne oryginały ...
Dziewczyny będą pamiętały co to...

marnajola
31-03-2014, 17:16
Ktoś wyrażał chęć zakupu ściągaczki w Tchibo?
Są ;)
http://www.tchibo.pl/sciagaczka-do-wody-p400035105.html

tyle,ze nie taka sama jak wczesniej pokazywana :rolleyes:

coban
31-03-2014, 17:19
Wczoraj robiliśmy próbę fugi takiej bardzo jasno-szarej. Płytki nie do końca są biała (chodzi o Ornato). Ich wzór jest srebrny. Mam je w koło łazienki 3 rzędy. Wg nas fuga z nimi - szara idealnie się zlewa. Chyba wybierzemy szarą, nie chcę być niewolnikiem własnego domu, przez ciągłe szorowanie białej fugi. a jaki kolor mebelków planujesz? My początkowo chcieliśmy białe, ale teraz myślę, że w odcieniu drewna dobrze będą wyglądać. Będzie też drewnopodobna podłoga i blat pod umywalkę. Jak kafelkarz skończy podłogę to wrzucę zdjęcia.

a jakiej szerokości robiliście fugi? płytki są trochę zaokrąglone na brzegach i chyba 1.5mm to wystarczy? a podłoga na jaki kolor?
Ja chcę płytki podłogowe bardzo jasno szare 60x60.....a szafkę to już w zależności jak całość wyjdzie - na razie jestem za białymi meblami. Czekam na foty :)

dharmaa
01-04-2014, 10:25
Dzień dobry! Forum przeglądam od dłuższego czasu w poszukiwaniu inspiracji do mojej łazienki, której remont planuję za ok 2 miesiące. Planuję popularny tu zestaw Nowa Gala signum 12 plus Noce by my way. Mam niewielką łazienkę 1,7x1,8 plus wc. W związku z tym moje pytanie czy Waszym zdaniem te płytki szare nie będą zbyt ciemne? Mój mąż namawia mnie na "jakieś jasne" bez określenia jakie... Może polecacie jakieś płytki kremowe, nie białe i nie bezowe, tylko kremowe w wymiarze 30x60)? Pozdrawiam

fajna kobieta
01-04-2014, 11:03
Jeśli juz sie upierasz na ciemne płytki to raczej na podłogę jedynie bo na ścianie moga jeszcze bardziej pomniejszyć pomieszczenie -zrobi sie ciemne pudełeczko.

Tomkowa
01-04-2014, 18:19
Witam,
poszukuję intensywnie płytki, która na zdjęciu jest wokół lustra i na obudowie wanny. Od miesięcy czytam nałogowo forum i wydaje mi się, że ktoś kiedyś coś takie pokazywał. Próbowałam odkopać, ale się poddaję. Ktoś poznaje?

mi_mała
01-04-2014, 18:58
A to nie Mutina przypadkiem?

Chociaż nie - jest drobniejsza...

Tomkowa
01-04-2014, 19:12
W tej łazience widać te płytki lepiej
http://www.homeplan.pl/mieszkanie-w-poznaniu-iii

mi_mała
01-04-2014, 19:36
A przypadkiem nie mozaika:
http://www.moz-bud.pl/img/ceramiczna/max/mozaika_C-41190.jpg
C-41190
http://www.moz-bud.pl/mozaika-ceramiczna.php

EDIT: mam !!! mozaika Penny Round Mosaic Tiles :)
http://www.vissbiz.com/wp-content/uploads/2013/09/Bathtub-Penny-Round-Tile.jpg

Tomkowa
01-04-2014, 20:07
Rzeczywiście bardzo podobna. Ja mam jednak wrażenie, że tamte kółka są jakby większe. Kółka z mozaiki ze strony moz-bud mają gdzieś ok. 15 mm średnicy. Jeżeli się dokładnie przyjrzeć to widać, że mocowanie baterii w ścianie zasłania tylko dwa kółka. A może to jednak to??

mi_mała
01-04-2014, 20:11
a Penny Round? Wygląda zdecydowanie jak to :)

Tomkowa
01-04-2014, 20:17
Hurrrra!!! To jest to! :wiggle: Ściskam! Dzięki, lecę sprawdzić cenę ;-)

Tomkowa
01-04-2014, 20:45
Ha, ha, wychodzi na to, że to jednak tej samej wielkości, tyle, że penny za oceanem. Amerykańskie monety.. Zgłupiałam już :confused:

mi_mała
01-04-2014, 21:23
Faktycznie, nie znajduje mi jej w żadnym e-sklepie... Pewnie jest do ściągnięcia :)
Przy odrobinie uporu :)

Są na ebayu :) wysyłka przy 10 paczkach (po 10 mozajek) 346,40 USD.
Paczka po 59,99 USD
Podatek 420,80 USD

Drugie tyle w wysyłce i podatku.

Razem koszt sprowadzenia 10 opakowań 1,367.10 USD - po dzisiejszym kursie 4 134,93 PLN.

Tomkowa
01-04-2014, 21:49
No to pięknie :D Ale nie poddaję się. W mozaice Barwolf te kółka mają 2 cm, więc mniej więcej tyle co penny.
http://www.banyo.pl/product-pol-367-Mozaika-ceramiczna-NOR-250.html
Chciałam tym wyłożyć wnękę prysznicową i jeszcze trochę, ale może się skończyć na pasku pod lustrem :rotfl:

mycha.:)
01-04-2014, 22:27
Mycha dzięki. Cieszę się że łazienka się podoba. U nas piec ma zamkniętą komorę spalania stąd możliwość zabudowy.

Dziękuję za odpowiedź, niby marzyła mi się pralnia, taka osobna, ale może zrobię podobnie jak u Ciebie, super kamuflaż :)

mi_mała
01-04-2014, 22:36
No to pięknie :D Ale nie poddaję się. W mozaice Barwolf te kółka mają 2 cm, więc mniej więcej tyle co penny.
http://www.banyo.pl/product-pol-367-Mozaika-ceramiczna-NOR-250.html
Chciałam tym wyłożyć wnękę prysznicową i jeszcze trochę, ale może się skończyć na pasku pod lustrem :rotfl:

Ładny ten Barwolf :) No wnęka to trochę metrów faktycznie jest... I podlustrze dobrze :) Będziesz się pod nosem uśmiechać po latach na wspomnienie.

Tomkowa
01-04-2014, 23:21
Tak naprawdę łazienka jest dopiero w fazie projektowania i zawracam tym głowę dziewczynom w wątku dot. projektów łazienki http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-%C5%82azienki-wizualizacje/page337
Co chwila mam w głowie nową koncepcję, zwłaszcza płytkowo-blatowo-mozaikową.. Może dziś zasnę ;-) :goodnight:

Tomkowa
02-04-2014, 17:00
Mi,
Twój strzał, że to mozaika ze strony moz-bud.pl był celny :D Potwierdzone u Pani projektantki. Widziałam, że zdjęcie tej łazienki zamieściłaś u siebie. Śliczna, mała łazienka. Dla mnie ta mozaika jest genialna. Widziałam ją już kiedyś wcześniej, ale dopiero teraz zrobiła na mnie takie wrażenie. Tak to chyba jest na starość :p

TAR
02-04-2014, 18:34
Witam,
poszukuję intensywnie płytki, która na zdjęciu jest wokół lustra i na obudowie wanny. Od miesięcy czytam nałogowo forum i wydaje mi się, że ktoś kiedyś coś takie pokazywał. Próbowałam odkopać, ale się poddaję. Ktoś poznaje?

lazienke z tymi plytkami pokazywal (a) forumowicz(ka) skorlaje na tym watku, moze z rok temu.


znalazlam, jest tu #10998 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-%C5%81AZIENKI-NASZE-%21%21%21%21%21%21&p=5811931&viewfull=1#post5811931) i wydaje mi sie ze to te plytki, mozesz zapytac u zrodla :)

mi_mała
02-04-2014, 18:53
Mi,
Twój strzał, że to mozaika ze strony moz-bud.pl był celny :D Potwierdzone u Pani projektantki. Widziałam, że zdjęcie tej łazienki zamieściłaś u siebie. Śliczna, mała łazienka. Dla mnie ta mozaika jest genialna. Widziałam ją już kiedyś wcześniej, ale dopiero teraz zrobiła na mnie takie wrażenie. Tak to chyba jest na starość :p

A obstawiałam Penny :) Takie bardziej freaky i zagramaniczne :) Ale jeśli moz-bud to chyba lepiej :) Dla kieszeni na pewno :)

Umieściłam kawałek tej łazienki jako inspirację dla nie układania płytek pod sam sufit - nawet tych ciemnych :) tak chcę zrobić.

mi_mała
02-04-2014, 18:56
lazienke z tymi plytkami pokazywal (a) forumowicz(ka) skorlaje na tym watku, moze z rok temu.


znalazlam, jest tu #10998 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-%C5%81AZIENKI-NASZE-%21%21%21%21%21%21&p=5811931&viewfull=1#post5811931) i wydaje mi sie ze to te plytki, mozesz zapytac u zrodla :)

Inspiracją dla mnie jest druga, wieksza łazienka skorlaje :)

Tomkowa
02-04-2014, 19:50
Tak! Widziałam to właśnie u Skorlaje. Zachwycałam się całym jej domem. Mówiłam, że widziałam, tylko nie pamiętałam gdzie.. Twoja stronka Mi, też jest moją ulubioną, bo zapisujesz to, co mi się podoba, a ja ze swoją pamięcią powinnam mieć wszystko w jednym miejscu :D
Dzięki dziewczyny, jutro idę do apteki po lecytynę ;) O ile nie zapomnę :lol2:

piu
02-04-2014, 19:59
Witam,
poszukuję intensywnie płytki, która na zdjęciu jest wokół lustra i na obudowie wanny. Od miesięcy czytam nałogowo forum i wydaje mi się, że ktoś kiedyś coś takie pokazywał. Próbowałam odkopać, ale się poddaję. Ktoś poznaje?



pokazywałam kilka razy i te mi wyglądają na jakieś hexagon tiles

https://www.google.pl/search?client=firefox-a&hs=wgm&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=Vl08U-vaGYWmhAek7oHAAw&ved=0CC0QsAQ&biw=1600&bih=732&q=hexagon%20tiles%20mozaika#channel=sb&q=hexagon+tiles+&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch

TAR
02-04-2014, 20:11
Tak! Widziałam to właśnie u Skorlaje. Zachwycałam się całym jej domem. Mówiłam, że widziałam, tylko nie pamiętałam gdzie.. Twoja stronka Mi, też jest moją ulubioną, bo zapisujesz to, co mi się podoba, a ja ze swoją pamięcią powinnam mieć wszystko w jednym miejscu :D
Dzięki dziewczyny, jutro idę do apteki po lecytynę ;) O ile nie zapomnę :lol2:

to juz pewnie doczytalas, ze to mozaika ceramiczna Jasba Centino

Tomkowa
02-04-2014, 20:16
piu
to, co pokazujesz teraz to tzw. plaster miodu. Te, o które pytałam są okrągłe, wielkości monety, czyli penny ;) Już nareszcie wiem, gdzie kupić :) Moz-bud ma ich dwa rodzaje. Jedna z nich jest błyszcząca i o taką mi chodzi

mi_mała
02-04-2014, 20:20
Tak! Widziałam to właśnie u Skorlaje. Zachwycałam się całym jej domem. Mówiłam, że widziałam, tylko nie pamiętałam gdzie.. Twoja stronka Mi, też jest moją ulubioną, bo zapisujesz to, co mi się podoba, a ja ze swoją pamięcią powinnam mieć wszystko w jednym miejscu :D
Dzięki dziewczyny, jutro idę do apteki po lecytynę ;) O ile nie zapomnę :lol2:

Zapisuję, bo zachwyca mnie wiele rzeczy, a potem nie pamiętam :) A za rok w życiu się nie dokopię i nie przypomnę sobie, co i gdzie znalazłam :)

Dom skorlaje to jeden z moich ulubionych na forum :)

Tomkowa
02-04-2014, 20:27
TAR, tak znalazłam nazwę. Tyle, że Barwolf jest dwa razy tańszy..

Tomkowa
02-04-2014, 21:47
Mam pytanie do użytkujących łazienki z wannami, które są obudowane, a między wanną a ścianą jest dystans, zazwyczaj wyłożony płytkami, służący do ustawiania dekoracji, tudzież przyborów kosmetycznych, a także montażu baterii. Jakie są Wasze doświadczenia jeżeli chodzi o utrzymanie tej powierzchni w czystości i suchości? Czy są jakieś tajniki budowlano-wykończeniowe, które zapobiegają np. staniu wody? Czy też trzeba po każdej kąpieli pamiętać o osuszeniu miejsca między wanną a ścianą?

AniaS79
02-04-2014, 22:23
Mam pytanie do użytkujących łazienki z wannami, które są obudowane, a między wanną a ścianą jest dystans, zazwyczaj wyłożony płytkami, służący do ustawiania dekoracji, tudzież przyborów kosmetycznych, a także montażu baterii. Jakie są Wasze doświadczenia jeżeli chodzi o utrzymanie tej powierzchni w czystości i suchości? Czy są jakieś tajniki budowlano-wykończeniowe, które zapobiegają np. staniu wody? Czy też trzeba po każdej kąpieli pamiętać o osuszeniu miejsca między wanną a ścianą?

Jeszcze mi się nigdy nie nachlapało w takim stopniu, żeby tam stała woda. Nawet, kiedy kąpie się córa. Jak nakropi, to przecieram po kąpieli (razem z baterią) i tyle.

Tomkowa
02-04-2014, 22:42
Aniu, Twoją łazienką zachwycałam się chyba najdłużej :) Wszystko jest w niej dla mnie idealne. Pytam o tę wannę, gdyż ja ze swoimi dzieciami mam zgoła inne doświadczenia. Nie wiem, jak oni to robią, że chlapią na odległość metra

wojgoc
02-04-2014, 23:03
Pytam o tę wannę, gdyż ja ze swoimi dzieciami mam zgoła inne doświadczenia. Nie wiem, jak oni to robią, że chlapią na odległość metra
wyrosną z tego:yes: nawet tego nie zauważysz kiedy:lol2:

Tomkowa
02-04-2014, 23:18
Oj, gdy miały po 9 lat, czekałam aż z tego wyrosną. Mija kolejne 10.. :lol2:

dharmaa
03-04-2014, 08:40
Witaj! Paradyż Chiara Beige mają właśnie taki budyniowo-kremowy odcień, są bez żyłek i przebarwień ale mają 20x60. Są w wersji "czystej" oraz z uwypuklonym wzorem. Sama się nad nimi zastanawiam do mniejszej łazienki. Również nowa seria Busani/Busan paradyza na ich stronie wygląda piaskowo, tylko z większym polerem - ale na żywo nie widziałam, więc pewności nie mam, jak się prezentują. Tubądzin Bellante beige też są w takiej tonacji i mają 30x60.
Może Ceramika Pilch ma jakieś nowości. Nie wiem na co się nastawiasz - import czy nasze rodzime płytki? Ja swego czasu dostawałam kociokwiku, jak oglądałam zagraniczne katalogi i spać po nocach nie mogłam, głównie przez murale i dekory. Na szczęście euforia minęła ;) Ciężko jest teraz o takie ciepłe, neutralne tonacje - wszędzie wciskają te a'la betony wpędzające w depresję...
dzięki za pomysły, muszę pooglądać. Mówisz betony depresyjne ... :) Ja się jeszcze ciągle bardzo zastanawiam nad tymi Signum 12 tylko może w połączeniu z białą ścianą - tzn w prysznicu płytki do samej góry a reszta ścian tak do 1,80 (górna krawędź lustra... ) a wyżej biała ściana i oczywiście sufit biały.
Przy okazji zapytam co myślicie o szafce z Ikei takiej: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20248000/

wojgoc
03-04-2014, 08:52
Oj, gdy miały po 9 lat, czekałam aż z tego wyrosną. Mija kolejne 10.. :lol2:
to nadszedł czas odcięcia pępowiny - kiedyś muszą dorosnąć:rolleyes:

AniaS79
03-04-2014, 13:03
Aniu, Twoją łazienką zachwycałam się chyba najdłużej :) Wszystko jest w niej dla mnie idealne. Pytam o tę wannę, gdyż ja ze swoimi dzieciami mam zgoła inne doświadczenia. Nie wiem, jak oni to robią, że chlapią na odległość metra
Moją? :)
No to jak się nachlapie, to niestety trzeba przetrzeć. Nie ma wyjścia. Ale to wtedy wystarczy chłonny ręcznik w rulonik zwinąć, położyć na chwilę i samo "się wytrze". Co te Twoje 19 letnie dzieci robią w łazience (i z kim ;)), że tak chlapią? :D

AMI***
03-04-2014, 17:35
Ja bym rzekła, żeby zaczęły same po sobie sprzątać...:lol2:

jazzy
03-04-2014, 18:06
Aniu, Twoją łazienką zachwycałam się chyba najdłużej :) Wszystko jest w niej dla mnie idealne.

A gdzie można zobaczyć tą idealną łazienkę AniS79? Bardzom jej ciekawa :)

kamilaa
03-04-2014, 22:23
Mam pytanie do użytkujących łazienki z wannami, które są obudowane, a między wanną a ścianą jest dystans, zazwyczaj wyłożony płytkami, służący do ustawiania dekoracji, tudzież przyborów kosmetycznych, a także montażu baterii. Jakie są Wasze doświadczenia jeżeli chodzi o utrzymanie tej powierzchni w czystości i suchości? Czy są jakieś tajniki budowlano-wykończeniowe, które zapobiegają np. staniu wody? Czy też trzeba po każdej kąpieli pamiętać o osuszeniu miejsca między wanną a ścianą?
Uzytkuje taka wanne z przerwami od 1990roku. nic nie trzeba wycierac i suszyc. Wynika to z konstrukcji jaka zostala wykorzystana. brzegi wanny stapiaja sie z "poleczka". Dodatkowo ta poleczka zrobiona jest pod minimalnym, ledwo zauwazalnym skosem, wiec jakakolwiek woda tam spadajaca bez oporow splywa do wanny.

ANKAg
04-04-2014, 10:34
WITAM!

MAM PYTANIE ODNOSNIE PANELI SCIENNYCH GIPSOWYCH 3D

myslicie ze takie panele mozna zamontowac w wc na scianie gdzie nie bedzie ani umywalki ani wc?

Doriko
04-04-2014, 11:17
Dziwne to wc w którym nie ma wc :p

wojgoc
04-04-2014, 11:23
pytanie jest o ściane, na której nie będzie ani wc , ani umywalki:yes::yes: - nie ma pytania o całe pomieszczenie

ANKAg
04-04-2014, 11:44
nooo wlasnie wojgoc BRAWO

czepiacie sie :)

zle sie moze wyrazilam wiec jak? mozna to polozyc w wc?

Robaczkowa
04-04-2014, 13:11
Wita się kolejna zabłąkana w poszukiwaniach inspiracji na łazienkę...Mnóstwo styli i kolorów mi się podoba,ale ciężko o kompromis z małżonkiem,wobec tego poszliśmy na ugodę że łazienka będzie w neutralnych kolorach,co dla nas oznacza beże i brąży.Może ktoś z Was mógłby się taką łazienką pochwalić albo ma jakiś konkretny projekt na oku? Będę wdzięczna :)

skorlaje
04-04-2014, 15:09
Witam,
poszukuję intensywnie płytki, która na zdjęciu jest wokół lustra i na obudowie wanny. Od miesięcy czytam nałogowo forum i wydaje mi się, że ktoś kiedyś coś takie pokazywał. Próbowałam odkopać, ale się poddaję. Ktoś poznaje?

Ja ma całą mała łazienkę w takich płytkach str. 550 w tym wątku post 10989
U mnie to Jasba Centino.

f.5
04-04-2014, 15:14
beże i brąży

http://images61.fotosik.pl/600/919175b18c0205b4.jpg (http://www.fotosik.pl)

machu81
04-04-2014, 22:42
Witam,
poszukuję zamiennika półeczek do łazienki Catalano (cena orig. ~1000zł). Jakieś propozycje?
253024

AniaS79
07-04-2014, 09:24
Mnie osobiście nie podoba się żadne z powyższych, ale jeśli już musi być któreś, to drugie chyba lepsze.

agatah
07-04-2014, 09:45
dzięki za pomysły, muszę pooglądać. Mówisz betony depresyjne ... :) Ja się jeszcze ciągle bardzo zastanawiam nad tymi Signum 12 tylko może w połączeniu z białą ścianą - tzn w prysznicu płytki do samej góry a reszta ścian tak do 1,80 (górna krawędź lustra... ) a wyżej biała ściana i oczywiście sufit biały.
Przy okazji zapytam co myślicie o szafce z Ikei takiej: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20248000/

Zobacz jak to u mnie wygląda :)
Czy depresyjnie? Nie wiem, bardzo indywidualna sprawa.

piu
07-04-2014, 12:03
piu
to, co pokazujesz teraz to tzw. plaster miodu. Te, o które pytałam są okrągłe, wielkości monety, czyli penny ;) Już nareszcie wiem, gdzie kupić :) Moz-bud ma ich dwa rodzaje. Jedna z nich jest błyszcząca i o taką mi chodzi


Zgadza się :) Są bardzo podobne, ale moim zdaniem honeycomb są lepsze, bo będzie mniej fugi :)


http://www.originalstyle.com/en/tiles/product?id=CS-PRMOON (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.originalstyle. com%2Fen%2Ftiles%2Fproduct%3Fid%3DCS-PRMOON)


https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRLXum3rmg9lRQDDX-9xCB1VYehM5RIYI7pgbSFVMLdhKvEgxykng https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQU62tW5fU92NKIsVyGIAsaBjf6W0nKY xAIXDHbqLQFgudPSYEwlQ


http://img.homebookstatic.pl/rimgsph/2886_deb47758-6a13-4e36-b5ec-f277ee0124b3_max_550_800_lazienka-projekt-wnetrz-lazienka-styl-nowoczesny.jpg

Elfir
07-04-2014, 12:37
Przypominam, że o projektach naszych łazienek dyskutujemywe wątku projektowym w dziale "Projekty wnetrz" a płytek poszukujemy we wątku "Kto wie, co to za...?" Inspiracji zaś szukamy w odpowiednich wątkach dotyczących łazienek:
http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=2516911

piu
07-04-2014, 12:41
Możecie pomóc mi w doborze bazowej płytki ściennej do takiej kombinacji?

Podłoga 253396 Podiumo beige Paradyża
+ dekor na ścianie 253397 Colibri Ceramstic

Płytka z kolekcji Canvas Ceramstica nie podoba mi się zupełnie i chcę dobrać coś do tego dekoru.

Cały czas myślę też o drugim połączeniu:
podłoga 253398 Woodhaven Paradyża
+ ściana 253400 Salva bianco
+ dekor 253401 Salva inserto kwiat

Tylko nie wiem, czy płytki Salva/Salvo w rzeczywistości nie będą wyglądały jak obdrapane...


Celina

nie wiem, czy to dobry pomysł, by łączyć dekor z inną płytką bazową, gdyż one mają charakterystyczną strukturę płótna canvas

http://img.projektoskop.pl/canvas_52.jpg

dharmaa
08-04-2014, 09:00
Szafa jest ok. Prosta, nowoczesna. Myślę, że pasuje do ogólnej wizji, którą tworzysz :) dzięki :)
agatah - Twoją łazienkę oglądałam wcześniej i bardzo mi sie podoba :)
Jednak zdecydowaliśmy się pozostać przy tej wersji z Signum12, a wczoraj ustaliłam przybliżony termin na realizację - początek czerwca. Wiem, że to już było, ale jaką fugę proponujesz do tych szarości?
Macie jakiś sprawdzony sklep internetowy dla płytek?

Zastanawiamy sie nad ceramiką Koło Style https://www.google.pl/search?q=ko%C5%82o+style&client=firefox-a&hs=DK9&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=wMBDU-WeNKnoywPkiYDYDQ&ved=0CGAQsAQ&biw=1024&bih=627

i Cersanit carina https://www.google.pl/search?q=cersanit+carina&client=firefox-a&hs=vzT&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=1MBDU5fLG8f9ygOh6IK4Bw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=627

Macie jakieś uwagi?

krcb
08-04-2014, 10:45
Dziękuję!
To Nowa Gala Signum.
Jasne SG12
Ciemne SG13

Fajne są, łatwe w uttrzymaniu czystości, nic nie widać.:lol2: Tylko kruche strasznie, już mamy 4 odpryski :(

Generalnie ładnie ale zbyt chłodno jak dla mnie:) uwielbiam szarości ale w łazience dodałabym trochę drewna, może drewno na podłodze....żeby ocieplić to wnętrze...i czerń bo wygląda elegancko i niebanalnie:D

piu
08-04-2014, 14:50
Celina

poproś admina o przeniesienie subwątku do działu projektów, to rozwiniemy temat :) Ta seria ma w moim odczuciu brudne kolory, choć pomysł z kolibrami jest boski. Znajdziemy coś innego, pięknego w Twoim klimacie :)

fajna kobieta
08-04-2014, 18:39
Nie wiem czy tu czy nie tu ale zapytam.Czy do ubikacji( bez kabiny tylko wc i umywalka) wystarczy blat dębowy czy musi być jakieś drzewo egzotyczne? Chodzi mi o odporność na wilgoć.:)

Doriko
08-04-2014, 19:02
Myślę że narażony na wilgoć będzie tak jak w kuchni a nawet mniej więc dębowy powinien być ok

wojgoc
08-04-2014, 19:16
Nie wiem czy tu czy nie tu ale zapytam.Czy do ubikacji( bez kabiny tylko wc i umywalka) wystarczy blat dębowy czy musi być jakieś drzewo egzotyczne? Chodzi mi o odporność na wilgoć.:)
czy to drewno dębowe czy egzotyczne to bardziej zależy od tego jaki kolor drewna pasuje do danego pomieszczenia.

fajna kobieta
08-04-2014, 19:18
No właśnie pasuje dębowyale nie wiem czy sie nic nie stanie ( wilgoć)? Na nim będzie stała umywalka wiec troche narażony na wilgoć będzie...:pMam nadzieje ze da radę.

wojgoc
08-04-2014, 19:23
jak nie będzie to surowa dębina tylko odpowiednio zabezpieczona to rób. :yes:

fajna kobieta
08-04-2014, 19:30
No dobra to czym ma być zabezpieczona- zaolejowana czy lakier? :cool:

agatah
08-04-2014, 19:47
Olej :)

Chodź do wątku o blatach i zobacz jak wygląda mój kuchenny po dwóch latach użytkowania :)

mi_mała
08-04-2014, 20:58
Też obstawiałabym olej - drewno wygląda i w dotyku jest naturalne :)

wojgoc
08-04-2014, 21:03
generalnie dąb nie lubi wody - robią się plamy. Ale olej jest korzystniejszy od lakieru i łatwiej go regenerować.

agatah
09-04-2014, 07:55
wojgoc, od oleju zależy...
dam i tutaj zdjęcia blatu, żeby pokazać jak po dwóch latach użytkowania wygląda :)

Może ktoś się przekona :) :)

Tak wygląda mój dębowy blat po prawie dwóch latach użytkowania.
Był olejowany dwukrotnie na początku, i jeszcze raz niecały rok temu.

Zdjęcia właściwie dobrze obrazuję jak wygląda w rzeczywistości. Kolor nie do końca taki, bo realnie jest bardziej miodowy a na zdjęciach wygląda jak poszarzały trochę.
Ale połysk i wykończenie, jaki jest gładki widać.
A to prawie rok jak nie jest olejowany.
Widać jak woda stoi, kilka godzin, bo tylko ja dokładnie wycieram ;)

Olej - TOP OIL OSMO DO BLATÓW

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253519

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253520

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253521

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253522

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=253524

wojgoc
09-04-2014, 08:20
agatah,
śliczny jest Twój blat:yes::yes::yes:

agatah
09-04-2014, 09:16
Kuchenny co prawda, ale też go lubię :)

josei
09-04-2014, 19:49
Tym razem całość, a więc zaledwie 2,1m2..
http://i60.tinypic.com/311t4ed.jpg

http://i58.tinypic.com/as2gy.jpg

http://i58.tinypic.com/1zoas69.jpg

http://i59.tinypic.com/91f9nc.jpg

http://i60.tinypic.com/scx82a.jpg

http://i59.tinypic.com/256b9ud.jpg

http://i60.tinypic.com/34pyjw9.jpg

http://i60.tinypic.com/5xpqqg.jpg
Sorry za pranie :p

fajna kobieta
09-04-2014, 20:45
josei lazieneczka :jawdrop::jawdrop:Cud miód i orzeszki!!! Pisz mi tu szybko z czego blat masz zrobiony bo sie właśnie zastanawiam.:p

kamilaa
09-04-2014, 21:27
josei baaaardzo fajnie.. i praktycznie i ladnie i pewnie jak na taki metraz to bartdzo wygodnie. Brawo!

piu
09-04-2014, 21:50
josei

Szósteczka z plusem za rozplanowanie :)

josei
09-04-2014, 22:40
Bo się zarumienię :p ;) , a tak serio DZIĘKI :D
Ta łazienka kosztowała mnie kupę nerwów, nie wszystko jest po mojej myśli, ale jakoś przeżyję..
Fajna kobieta blat niestety nie jest drewniany, to laminat (dąb złoty....podobno - długa historia)

kameon
10-04-2014, 07:45
Świetna łazieneczka. Super kolory. Zabudowana pralka. Szafka z lustrem. Widać ,że wszystko jest przemyślane. Mieszkam w blokach . Moja łazienka ma niecałe 3 m.kw. Niedługo czeka mnie remont. Takie łazienki jak Twoja są dla mnie inspiracją . To wielka sztuka na małej przestrzeni zrobić coś funkcjonalnego , co jednocześnie cieszy oko;)

Zakrzów
10-04-2014, 09:28
josei świetna robota :)

ivy17
10-04-2014, 09:41
josei super ;)

mugatka
10-04-2014, 09:42
josei pokazał-eś (-aś) :) że niemożliwe jest możliwe :)
Na tak małej przestrzeni zrobic tak komfortową i ładną łazienkę to jest COŚ :) pełen szacun :)

dharmaa
10-04-2014, 10:00
josei - świetna łazienka!. A co to za szafka lustrzana?

AniaS79
10-04-2014, 10:08
Piękna łazienka! Powierzchnia prawie jak u mnie w dolnej, zatem doceniam podwójnie efekt :)

Tomkowa
10-04-2014, 12:05
A gdzie można zobaczyć tą idealną łazienkę AniS79? Bardzom jej ciekawa :)

Tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200212-quot-Z-dobrodziejstwem-inwentarza-quot-czyli-domek-Ani-i-Piotra-%29/page38
Aniu, jeszcze raz gratuluję całego domu, a relacje z jego wykańczania czytałam jak najlepszą powieść :)

Tomkowa
10-04-2014, 12:09
josei
Bardzo fajnie to wyszło. Też mam takie maleństwo. Jakich rozmiarów jest grzejnik nad umywalką? Rozglądam się za nie szerszym niż 20 cm

Tomkowa
10-04-2014, 12:17
Ja ma całą mała łazienkę w takich płytkach str. 550 w tym wątku post 10989
U mnie to Jasba Centino.
Widziałam, wtedy moja miłość do tej mozaiki się zatliła :D Teraz, gdy remont łazienek niebawem, wybuchła :D Niestety nie udźwignę ceny Jasby :(
Powiedz mi, proszę, jak spisuje się blat Hi-macs, który masz w dużej łazience?

Tomkowa
10-04-2014, 12:27
Zgadza się :) Są bardzo podobne, ale moim zdaniem honeycomb są lepsze, bo będzie mniej fugi :)

Niech będzie, że obie są lepsze :lol2:

Tomkowa
10-04-2014, 12:28
Kurczę, nie wkleiło się, to Piu napisała :o

reni1980
10-04-2014, 12:32
josei na takim metrażu tyle rzeczy i nie jest ciasno:o:o:o:o:o - mistrzostwo świata:yes:

Doriko
10-04-2014, 12:36
Kurczę, nie wkleiło się, to Piu napisała :o
Posty można edytować dodajesz znacznik [/QUOTE] na końcu i cytat się wyświetli

Tomkowa
10-04-2014, 12:43
Dzięki! :) A jak się zamieszcza kilka cytatów kilku osób?

jazzy
10-04-2014, 12:57
Tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200212-quot-Z-dobrodziejstwem-inwentarza-quot-czyli-domek-Ani-i-Piotra-%29/page38
Aniu, jeszcze raz gratuluję całego domu, a relacje z jego wykańczania czytałam jak najlepszą powieść :)

Tomkowa, po stokroć dzięki! Ty jedna mnie nie olałaś ;)
Łazienka rzeczywiście dopracowana w 100% :yes:

Tomkowa
10-04-2014, 13:08
jazzy
jaka to bateria umywalkowa w Twojej górnej łazience? Czy dobrze poznaję, że umywalka to Elita Dance?

Doriko
10-04-2014, 13:27
Dzięki! :) A jak się zamieszcza kilka cytatów kilku osób?
Poniżej "Odpowiedz z Cytatem" jest ikonka "Multi-Cytat Tego Posta" zaznaczasz przy postach które chcesz cytować w ostatnim cytowanym poście klikasz "Odpowiedz z Cytatem" i gotowe.

Tomkowa
10-04-2014, 14:01
:o aaaaaaahaaa.. Dzięki! :hug:

jazzy
10-04-2014, 19:17
jazzy
jaka to bateria umywalkowa w Twojej górnej łazience? Czy dobrze poznaję, że umywalka to Elita Dance?

Hej,
Bateria jak i umywalka kupione na allegro :) Nie jest to Elita, a jej tańsza wersja :D
Bateria nie miała nazwy tylko jakiś symbol, nazwy umywalki nie pamiętam teraz, ale jeśli potrzebujesz to mogę Ci wysłać wszystko na priva;
pozdrawiam

Tomkowa
10-04-2014, 20:10
Poproszę!:yes:

josei
10-04-2014, 21:46
Dzieki wszystkim za miłe słowa, podnoszą na duchu :)

Świetna łazieneczka. Super kolory. Zabudowana pralka. Szafka z lustrem. Widać ,że wszystko jest przemyślane. Mieszkam w blokach . Moja łazienka ma niecałe 3 m.kw. Niedługo czeka mnie remont. Takie łazienki jak Twoja są dla mnie inspiracją . To wielka sztuka na małej przestrzeni zrobić coś funkcjonalnego , co jednocześnie cieszy oko;)
Dzięki :)
Mając 3 m.kw. w bloku przynajmniej będziesz mógł zaszaleć ;) :p

josei pokazał-eś (-aś) :) że niemożliwe jest możliwe :)
Na tak małej przestrzeni zrobic tak komfortową i ładną łazienkę to jest COŚ :) pełen szacun :)
Słowo "niemożliwe" dla mnie nie istnieje. ;) Ilekroć mówiłam o pomyśle postawienia umywalki na pralce słyszałam że to przecież niemożliwe, heh..
Trzeba tylko uprzeć się jak osioł i postawić na swoim, a na pewno znajdzie się sposób :p

josei - świetna łazienka!. A co to za szafka lustrzana?
Szafka była na zamówienie. Wygląda na to że mówiłam chyba niezbyt jasno, obrazowo czy cuś, bo zamiast CAŁYCH frontów lustrzanych, mam lustra w 1,5cm ramce :mad:

josei
Bardzo fajnie to wyszło. Też mam takie maleństwo. Jakich rozmiarów jest grzejnik nad umywalką? Rozglądam się za nie szerszym niż 20 cm
Grzejnik ma 34cm szerokości i 115cm wysokości. :)

martaMarcia
10-04-2014, 23:33
Josei świetna łazienka, bardzo mi się podoba!

wingerman
11-04-2014, 07:08
Tym razem całość, a więc zaledwie 2,1m2..
http://i60.tinypic.com/311t4ed.jpg

http://i58.tinypic.com/as2gy.jpg

http://i58.tinypic.com/1zoas69.jpg

http://i59.tinypic.com/91f9nc.jpg

http://i60.tinypic.com/scx82a.jpg

http://i59.tinypic.com/256b9ud.jpg

http://i60.tinypic.com/34pyjw9.jpg

http://i60.tinypic.com/5xpqqg.jpg
Sorry za pranie :p
Widać, że wykorzystany każdy zakątek i wszystko przemyślane :)
Bardzo ładnie!

Przyczepiłbym się do dwóch rzeczy.
1. wymień silikon przy blacie na kolor zbliżony do blatu, względnie bezbarwny
2. Przyłącza grzejnikowe, no tu się człowiek nie popisał niestety ale już chyba niewiele z tym zdziałasz a szkoda :(

Trochę słodkości, trochę krytyki... równowaga musi być ;)


Powiedz czy bateria umywalkowa jest z perlatorem?
Czy prysznic jest zamykany czy otwarty? Pytam bo wydaje się być otwarty a wtedy nie ma opcji by nie chlapało się na podłogę poza natryskiem :/

Tomkowa
11-04-2014, 13:25
Widać, że wykorzystany każdy zakątek i wszystko przemyślane :)
Bardzo ładnie!

Przyczepiłbym się do dwóch rzeczy.
1. wymień silikon przy blacie na kolor zbliżony do blatu, względnie bezbarwny
2. Przyłącza grzejnikowe, no tu się człowiek nie popisał niestety ale już chyba niewiele z tym zdziałasz a szkoda :(

Trochę słodkości, trochę krytyki... równowaga musi być ;)


Powiedz czy bateria umywalkowa jest z perlatorem?
Czy prysznic jest zamykany czy otwarty? Pytam bo wydaje się być otwarty a wtedy nie ma opcji by nie chlapało się na podłogę poza natryskiem :/

Skoro pojawiły się uwagi, to ja bym zrobiła kabinę prysznicową składaną do środka na ścianę naprzeciwko baterii prysznicowej. Wtedy nie byłoby zalewania, którym martwi się wingerman i przy wc byłoby luźniej. Ale i tak jest okej i nie ma się co mądrzyć ;)

pawko_
11-04-2014, 18:02
vingerman bateria to kludi bozz i oczywiście ma perlator. Bardzo fajna i w przystępnej cenie.

mi_mała
11-04-2014, 19:07
josei, jakie masz płytki w tej łazience - szare i drewnopodobne :)

Bardzo ładna i elegancka łazienka, niesamowite, ile Ty tam tego zmieściłaś na 2,1 m2 :) Tylko blat mi sie troche gryzie z kolorem płytek drewnopodobnych :(

AniaS79
11-04-2014, 20:27
josei, jakie masz płytki w tej łazience - szare i drewnopodobne :)
Szare wyglądają jak Grespania Atacama, a "drewniane" są bardzo bardzo podobne do Durstone Olmo Caramelo. Ciekawe czy Josei potwierdzi moje typy :)

josei
11-04-2014, 23:59
Josei świetna łazienka, bardzo mi się podoba!
Dzięki :)

Widać, że wykorzystany każdy zakątek i wszystko przemyślane :)
Bardzo ładnie!

Przyczepiłbym się do dwóch rzeczy.
1. wymień silikon przy blacie na kolor zbliżony do blatu, względnie bezbarwny
2. Przyłącza grzejnikowe, no tu się człowiek nie popisał niestety ale już chyba niewiele z tym zdziałasz a szkoda :(

Trochę słodkości, trochę krytyki... równowaga musi być ;)

Powiedz czy bateria umywalkowa jest z perlatorem?
Czy prysznic jest zamykany czy otwarty? Pytam bo wydaje się być otwarty a wtedy nie ma opcji by nie chlapało się na podłogę poza natryskiem :/
Konstruktywna krytyka mile widziana :)
1. mam zamiar, bo "gryzie" mnie po oczach, szczególnie element połączenie blatu z opaską. Wręcz się zdziwiłam że nikt wcześniej tego nie zauważył ;)
2. jak nie, pomaluje :P
pawko ma rację, to kludi i ma perlator :)
Prysznic jest otwarty. Nie powiem, trochę się chlapie, ale niewiele. "Drzwi" mają zaledwie 43cm i zazwyczaj nadmiar wody ląduje na dywaniku.

Skoro pojawiły się uwagi, to ja bym zrobiła kabinę prysznicową składaną do środka na ścianę naprzeciwko baterii prysznicowej. Wtedy nie byłoby zalewania, którym martwi się wingerman i przy wc byłoby luźniej. Ale i tak jest okej i nie ma się co mądrzyć ;)
Tomkowa ja nie gryzę ;) :p
Taka forma prysznica (otwarta) marzyła mi się od początku, oczywiście rozważaliśmy jego zamkniecie. Jedynym sposobem było by zrobienie drzwi przesuwnych, tyle ze opierały by się na opasce no i klops. Składanych nie dało rady, bo nie byłyby szczelne. Woda przedostawała by się pod drzwiami i zalewała kafelki obok wc.

josei, jakie masz płytki w tej łazience - szare i drewnopodobne :)

Bardzo ładna i elegancka łazienka, niesamowite, ile Ty tam tego zmieściłaś na 2,1 m2 :) Tylko blat mi sie troche gryzie z kolorem płytek drewnopodobnych :(
Płytki to:
-szare- Terratinta Stonedesign Chalk Matt
-drewnopodobne- NovaBell Castagno 15x90
Blat, heh...moja zmora. Chciałam drewniany, przekonali mnie na laminat. Głupia dałam się namówić. Z próbnika wybrałam złoty dąb, był bardzo zbliżony do koloru drzwi (dębowych) i jak widać na zdjęciach trochę jakby nie ten. Odpuściłam, ze względu na to, że nie miałam zamiaru po raz kolejny czekać 1,5 miesiąca aż w końcu blat się u mnie pojawi...(chcieli mi wcisnąć inny... do skompletowania całości minęło grubo ponad 3 miesiące :mad:) Z czasem wymienię na drewniany :p

Szare wyglądają jak Grespania Atacama, a "drewniane" są bardzo bardzo podobne do Durstone Olmo Caramelo. Ciekawe czy Josei potwierdzi moje typy :)
Niestety to nie to :)

AniaS79
12-04-2014, 08:09
O, a bardzo podobne :) Blatem się nie przejmuj, i tak jest pięknie.

wingerman
12-04-2014, 08:50
joseią mogłabyś założyć sobie szklaną ściankę otwieraną na lewą ścianę w natrysku.
Jeśli jesteś z okolic Warszawy, to mógłbym polecić firmę, którą ja nazywam "małą hutą szkła" :) ze szkła robią wszystko, nawet je wyginają, hartują itp. a ceny mają bardzo przystępne.
Taką ściankę ze szkła zrobiliby na wymiar, zamontowali dali bezbarwną uszczelkę by po zamknięciu połączenie z obecnym szkłem było szczelne i po krzyku.

Tomkowa
12-04-2014, 09:29
Składanych nie dało rady, bo nie byłyby szczelne. Woda przedostawała by się pod drzwiami i zalewała kafelki obok wc.


No coś Ty! Jaka woda pod drzwiami? Drzwi do brodzików podłogowych mają po prostu inną, wyższą uszczelkę na dole. Gdy kabina jest złożona to cała przestrzeń jest otwarta. Ja też mam do urządzenia taką maleńką łazienkę i też muszę sporo w niej zmieścić. Dlatego, żeby nie uderzać łokciem o szybę podczas korzystania z wc pomyślałam o kabinie składanej (o wymiarze na całą szerokość łazienki). O takiej:

GUMISIOWA
12-04-2014, 13:51
josei-śliczana łazienka i jak powyżej szóstka za rozplanowanie:)

mi_mała
12-04-2014, 15:18
josei, a gdzie kupiłaś płytki Terratinta Stonedesign? I w jakiej cenie? Może być PW oczywiście. Tak się zastanawiam, gdzie je mogę na żywo zobaczyć, bo się bardzo fajne wydają :)

szocik
12-04-2014, 16:48
Tym razem całość, a więc zaledwie 2,1m2..
http://i60.tinypic.com/311t4ed.jpg

http://i58.tinypic.com/as2gy.jpg



http://i59.tinypic.com/91f9nc.jpg



W pierszej chwili pomyslałam z ebardzo podobna łazienka do mojej - potem dopiero doczytalam jaka ona maleńka.
Gratuluje pomysłu na rozplanowanie!
Brawo!

Powiedz mi co to za szczotka do kibelka - widze ze dość kanciata...

josei
12-04-2014, 18:51
AniaS79 i GUMISIOWA, thx ^_^

joseią mogłabyś założyć sobie szklaną ściankę otwieraną na lewą ścianę w natrysku.
Jeśli jesteś z okolic Warszawy, to mógłbym polecić firmę, którą ja nazywam "małą hutą szkła" :) ze szkła robią wszystko, nawet je wyginają, hartują itp. a ceny mają bardzo przystępne.
Taką ściankę ze szkła zrobiliby na wymiar, zamontowali dali bezbarwną uszczelkę by po zamknięciu połączenie z obecnym szkłem było szczelne i po krzyku.
Jestem ze Śląska. Ściankę robił nam szklarz na zamówienie. Po kilku dyskusjach i sporej zagwozdce co z tym fantem zrobić, ustaliliśmy to co jest. Jak już wspomniałam ogranicza nas opaska z drzwi, więc ani składane ani nawet dodatkowe skrzydło nie wchodziło w grę. Nie ma gdzie ich przymocować po prostu. Jakby tak przedłużyć tą szybę to jej koniec wypadłby w środku opaski... Tak czy siak dzięki za zainteresowanie i pomoc :D

No coś Ty! Jaka woda pod drzwiami? Drzwi do brodzików podłogowych mają po prostu inną, wyższą uszczelkę na dole. Gdy kabina jest złożona to cała przestrzeń jest otwarta. Ja też mam do urządzenia taką maleńką łazienkę i też muszę sporo w niej zmieścić. Dlatego, żeby nie uderzać łokciem o szybę podczas korzystania z wc pomyślałam o kabinie składanej (o wymiarze na całą szerokość łazienki). O takiej:
Świeże spojrzenie na "problem" i porady zawsze się przydadzą :) Tak jak pisałam wyżej, problemem jest opaska z drzwi, dodatkowo uszczelka musiałaby być dosyć wysoka ponieważ w brodziku mam spory spadek...

josei, a gdzie kupiłaś płytki Terratinta Stonedesign? I w jakiej cenie? Może być PW oczywiście. Tak się zastanawiam, gdzie je mogę na żywo zobaczyć, bo się bardzo fajne wydają :)
Poszło na PW

W pierszej chwili pomyslałam z ebardzo podobna łazienka do mojej - potem dopiero doczytalam jaka ona maleńka.
Gratuluje pomysłu na rozplanowanie!
Brawo!
Powiedz mi co to za szczotka do kibelka - widze ze dość kanciata...
Dzięki, szczotka kupiona za grosze w Agacie :)

aniula_bl
12-04-2014, 19:28
josei kawał dobrze zorganizowanej maleńkiej łazienki :yes:
WIELKIE GRATULACJE !

(a faktycznie ktoś kto montował grzejnik drabinkowy powinien zostać wychłostany! :P )

Tomkowa
12-04-2014, 20:30
josei
łatwo być doradcą, jak się nie zna szczegółów :p Zebrałaś wiele gratulacji za łazienkę, do których się przyłączam, co znaczy, że wyszło SUPER :) A przyłącze grzejnika można przemalować na biało ;)

josei
12-04-2014, 21:48
josei kawał dobrze zorganizowanej maleńkiej łazienki :yes:
WIELKIE GRATULACJE !
(a faktycznie ktoś kto montował grzejnik drabinkowy powinien zostać wychłostany! :P )
Trzeba było widzieć jak to wyglądało wcześniej. Panów ze Spółdzielni poniosła fantazja, z rurek zrobili "Snake" ;) , a odpowietrznik pionu wystawał 0,5m nad blat. Obecnie rurki mam wpuszczone w ścianę.. nielegalnie ..ale to cii :p

josei
łatwo być doradcą, jak się nie zna szczegółów :p Zebrałaś wiele gratulacji za łazienkę, do których się przyłączam, co znaczy, że wyszło SUPER :) A przyłącze grzejnika można przemalować na biało ;)
Dzięki za porady i gratulacje :) Przyłącza będą przemalowane... na szaro :)

mi_mała
12-04-2014, 22:00
Trzeba było widzieć jak to wyglądało wcześniej. Panów ze Spółdzielni poniosła fantazja, z rurek zrobili "Snake" ;) , a odpowietrznik pionu wystawał 0,5m nad blat. Obecnie rurki mam wpuszczone w ścianę.. nielegalnie ..ale to cii :p

O tak :) lubią tak porobić - kiedyś mieszkałam w kamienicy - patrząc na rury można było uznać, że hydraulicy mają zacięcie na stworzenie z rur na ścianie instalacji godnej kranu balladyny z Testosteronu :)

mi_mała
12-04-2014, 23:02
https://lh4.googleusercontent.com/-E3fpGE8uAMU/UAQgMFIPiLI/AAAAAAAAJ-o/DWfSuk-D1Ts/s512/IMG_5576.JPG


Aniu, pewnie było, ale nie znajduję - co to za białe płytki?

AniaS79
13-04-2014, 07:51
Te białe to jakieś no-name z Max-Fliz'a. Jedyne , które spełniały kryteria: białe, matowe, rektyfikowane, 30x60.

mi_mała
13-04-2014, 11:32
Te białe to jakieś no-name z Max-Fliz'a. Jedyne , które spełniały kryteria: białe, matowe, rektyfikowane, 30x60.

No kurde, tylko nie to :)

Tomkowa
13-04-2014, 12:06
Aniu, a pamiętasz co to za zestaw prysznicowy?

AniaS79
13-04-2014, 12:37
Aniu, a pamiętasz co to za zestaw prysznicowy?
Omnires SYS21

Ladybird76
13-04-2014, 19:03
Aniu, pewnie było, ale nie znajduję - co to za białe płytki?

Jak dobrze pamiętam nazwę to na nich pisze blanco mate i kosztują w granicach 80 parę złotych.

mi_mała
13-04-2014, 19:26
Jak dobrze pamiętam nazwę to na nich pisze blanco mate i kosztują w granicach 80 parę złotych.

Keraben Blanco Matte? To już kolejny raz kiedy są polecane. Muszę wrócić do dziennika szocika i zobaczyć, co wyszło z jej mierzenia tej płytki - czy ona miała 30x60 cm czy mniej...

EDIT: chyba że HALCON BLANCO MATE JC6000 30X60

AniaS79
13-04-2014, 20:24
Ladybird bardzo dobrze pamięta :) Odnalazłam fakturę: "Blanco Mate 30x60". I nic więcej. Żadnego kodu niestety ani innej informacji. W 2012 roku kosztowały 61,52 zł brutto/m2. Brakło mi ich i brałam fuksem ostatnie opakowanie z magazynu, bo więcej nie było. Nie mam więc pojęcia czy w ogóle jeszcze dostępne.

Tomkowa
13-04-2014, 20:44
Omnires SYS21

Dzięki! :) Ładne i w przyzwoitej cenie. Jakie są Twoje wrażenia z użytkowania? Jak się sprawuje? Dobierałaś do niego baterię umywalkową Omnires, czy zupełnie inną? Intensywnie przygotowuję się do remontu :)

AniaS79
13-04-2014, 21:06
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Obsługa jest prosta, deszczownica uruchamia się dopiero wtedy, kiedy jest odpowiednie ciśnienie (przy pierwszym użyciu myślałam, że jest zepsuta ;)). Jakość bardzo ok. Z tą nie mieliśmy żadnych problemów, za to mieliśmy niewielki (ale jednak) z podtynkową Tres Cuadro z górnej łazienki. Czyli nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości.
Jakość przetestowana głównie na baterii umywalkowej, którą ze względu na twardość wody często traktuję odkamieniaczem (o zgrozo). Żadnych śladów na niklu.
Wygląda jak nowa. Też Omnires, ale serii Y.
https://lh5.googleusercontent.com/-lvSn3zfvJJY/UB4zxc_RWdI/AAAAAAAAKUY/fJoTyOO2Jco/s640/DSC00213.JPG

Tomkowa
13-04-2014, 21:17
Przekonuję się coraz bardziej :) Oglądałam właśnie tę baterię i u Ciebie prezentuje się ona świetnie. Ja zaś będę miała umywalkę 80 cm. Będzie okej? :-?

Ladybird76
13-04-2014, 21:59
Ladybird bardzo dobrze pamięta :) Odnalazłam fakturę: "Blanco Mate 30x60". I nic więcej. Żadnego kodu niestety ani innej informacji. W 2012 roku kosztowały 61,52 zł brutto/m2. Brakło mi ich i brałam fuksem ostatnie opakowanie z magazynu, bo więcej nie było. Nie mam więc pojęcia czy w ogóle jeszcze dostępne.

Jestem częsta klientka max fliz i są dostępne. Dzisiaj na nie patrzalam na te matowe i te z połyskiem, ktore tez są sliczne i chyba bardziej bym na nie typowa przy wyborze.

Ladybird76
13-04-2014, 22:04
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Obsługa jest prosta, deszczownica uruchamia się dopiero wtedy, kiedy jest odpowiednie ciśnienie (przy pierwszym użyciu myślałam, że jest zepsuta ;)). Jakość bardzo ok. Z tą nie mieliśmy żadnych problemów, za to mieliśmy niewielki (ale jednak) z podtynkową Tres Cuadro z górnej łazienki. Czyli nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości.
Jakość przetestowana głównie na baterii umywalkowej, którą ze względu na twardość wody często traktuję odkamieniaczem (o zgrozo). Żadnych śladów na niklu.
Wygląda jak nowa. Też Omnires, ale serii Y.
https://lh5.googleusercontent.com/-lvSn3zfvJJY/UB4zxc_RWdI/AAAAAAAAKUY/fJoTyOO2Jco/s640/DSC00213.JPG

do Omnires Y bardzo podobna jest Kludi Bozz, która właśnie nabyłam ale jeszcze nie testowałem bo czeka na odpowiedni moment. Wizualnie jestnswietna

AnnaMM
13-04-2014, 22:07
Poradźcie proszę.
Jeśli płytki w łazience miałyby byc do 1,20, czyli nie pod sufit, to jak je wykończyć? No bo nie listwą plastikowa, a płytka patrząc na krawędź, która będzie widoczna, jest w tym miejscu surowa.

mi_mała
13-04-2014, 22:08
Kurcze, ja nie mam max-flizu :(
A na ich stronie internetowej po tej nazwie nie wyszukuje żadnej takiej płytki... Ale mają Kerabeny, co by się wpisywało... tylko cena wyższa - i bardziej cenowo pasuje do Halcona...

Ot, życie :)

agatah
13-04-2014, 22:19
Poradźcie proszę.
Jeśli płytki w łazience miałyby byc do 1,20, czyli nie pod sufit, to jak je wykończyć? No bo nie listwą plastikowa, a płytka patrząc na krawędź, która będzie widoczna, jest w tym miejscu surowa.

Albo tynkiem, albo płyta karton gips do wilgotnych pomieszczeń.

Tomkowa
13-04-2014, 23:12
Dziewczyny, czy któraś z Was ma lub widziała szafki lustrzane gotowe o wysokości 80-90 cm i głębokości nie większej niż 20 cm? Da się znaleźć (cały dzień wertuję sieć), czy jednak tylko na wymiar? Na szerokość 160 cm, więc albo dwie 80, albo cztery 40 :(

AniaS79
13-04-2014, 23:40
Poradźcie proszę.
Jeśli płytki w łazience miałyby byc do 1,20, czyli nie pod sufit, to jak je wykończyć? No bo nie listwą plastikowa, a płytka patrząc na krawędź, która będzie widoczna, jest w tym miejscu surowa.
Zlicować płytki ze ścianą i problem zniknie.

wingerman
14-04-2014, 06:10
Poradźcie proszę.
Jeśli płytki w łazience miałyby byc do 1,20, czyli nie pod sufit, to jak je wykończyć? No bo nie listwą plastikowa, a płytka patrząc na krawędź, która będzie widoczna, jest w tym miejscu surowa.
Z góry przepraszam za autoreklamę :] ale nie mogłem się powstrzymać by pokazać jeden ze sposobów jaki stosuję przy wykańczaniu krawędzi. :)

Jeżeli zależy ci na niepowtarzalnym wykończeniu, to można wykończyć je w sposób taki jak na zdjęciu poniżej.
254608

Jest z tym dużo zabawy, bo paski płytek szerokości około 6-8mm muszą być szlifowane ale efekt końcowy wynagradza wszystko.

syberia
14-04-2014, 06:45
o matko , to trzeba uciąć z płytki pasek np 6mm i jeszcze go szlifować ? jak szlifować , tak żeby samo szkliwo prawie zostalo ? czy jakoś pod skos ? i to nie popęka w trakcie szlifowania ?

AnnaMM
14-04-2014, 07:01
Dziewczyny, czy któraś z Was ma lub widziała szafki lustrzane gotowe o wysokości 80-90 cm i głębokości nie większej niż 20 cm? Da się znaleźć (cały dzień wertuję sieć), czy jednak tylko na wymiar? Na szerokość 160 cm, więc albo dwie 80, albo cztery 40 :(

Tomkowa a Ikei sprawdzałaś, na bank mają, sama oglądałam lustrzane, takie nad umywalkę, bardzo płytkie, na pewno mniej niż 20 cm na głębokości.

lukasz69karolina
14-04-2014, 07:08
Zlicować płytki ze ścianą i problem zniknie.
tak najłatwiej i najlepiej - ale nie zawsze tak się da... np jak rury idą zaraz pod tynkiem to nie można podkuć już pod płytkę...

drugim sposobem jest przyklejenie ponad płytkami do sufitu płyt z karton gipsu - efekt taki sam jak z podkuciem

a jak też się nie da (nie opłaca, bo dużo k-g będzie) to trzeba coś kombinować... sama tak muszę i nie wiem jak to wykombinować :(

w poprzednim mieszkaniu po prostu gipsem wykończyliśmy pod kątem do ściany i było pomalowane - nie było źle... ale szału też nie było :-P

endka
14-04-2014, 08:10
Tym razem całość, a więc zaledwie 2,1m2..
http://i59.tinypic.com/91f9nc.jpg


Jak dobrze przeczytałam na podłodze i na ścianie są te same płytki - NovaBell Castagno 15x90?
a różnica na powyższym zdjęciu wynika z użycia lampy błysk.? ( bo wyglądają jak dwie różne płytki?)
Naprawdę fajna łazienka. :)

Tomkowa
14-04-2014, 11:08
Tomkowa a Ikei sprawdzałaś, na bank mają, sama oglądałam lustrzane, takie nad umywalkę, bardzo płytkie, na pewno mniej niż 20 cm na głębokości.

Sprawdzałam! Są za wysokie. Mają 96 cm wysokości :(

AnnaMM
14-04-2014, 22:06
lukasz69karolina, u mnie w wątku na stronie 6 Catti podała jeszcze inne rozwiązanie.