PDA

Zobacz pełną wersję : Zagospodarowanie łazienki



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62

lukasz69karolina
28-03-2015, 19:59
zgadzam się z Doriko - mam rektyfikowane na jednej ścianie i "dotykają" zwykłych na drugiej ścianie... tragedii w tym nie widzę ;)

goshia7
30-03-2015, 21:52
ja również na jednej ścianie mam płytki zwykłe połączone z rektyfikowanymi i nie widzę żadnej różnicy.

antje7
31-03-2015, 15:57
cześć wszystkim! od dawna czytam forum, teraz zdecydowałam się coś napisać, bo potrzebuję porady :) urządzamy dolną łazienkę, która jest mała (1,5 m na 2,5) i bez okna. Zainspirowałam się tą łazienką 310882 (zdj z internetu)
wyszło tak 310883
czyli ciemno i ciężko..
może ktoś o lepszym guście niż mój mógłby mi coś doradzić? powinnam była już zamówić płytki, ale ciągle nie mogę się zdecydować.. Szafka nad kibelkiem na być gładka, bez szuflad, a lustro klejone do ściany. Dodam, że łazienka na górze będzie biała z podłogą imitującą drewno, Mąż się uparł, że dolna ma być inna, ale chyba przekombinowałam.. pomocy!

sheila
31-03-2015, 21:42
cześć wszystkim! od dawna czytam forum, teraz zdecydowałam się coś napisać, bo potrzebuję porady :) urządzamy dolną łazienkę, która jest mała (1,5 m na 2,5) i bez okna. Zainspirowałam się tą łazienką 310882 (zdj z internetu)
wyszło tak 310883
czyli ciemno i ciężko..
może ktoś o lepszym guście niż mój mógłby mi coś doradzić? powinnam była już zamówić płytki, ale ciągle nie mogę się zdecydować.. Szafka nad kibelkiem na być gładka, bez szuflad, a lustro klejone do ściany. Dodam, że łazienka na górze będzie biała z podłogą imitującą drewno, Mąż się uparł, że dolna ma być inna, ale chyba przekombinowałam.. pomocy!

antje - wydaje mi się, że za dużo różnych rodzajów kafelków na ścianach - tu cegiełka, tu jaśniejsze, tu ciemniejsze. Idź w jedne - te jaśniejsze, jeśli koniecznie cegiełka, to lepiej już moim zdaniem biała. W tej chwili nieco od czapy jest ta biała szafka - jedna jedyna taka biała, samotna... ;)

A swoją drogą to z jakiego programu korzystasz? Fajnie Ci ta wizka wyszła. :)

sheila
31-03-2015, 21:46
Jeszcze tak pomyślałam, że w tej chwili ta drewniana podłoga spod prysznica też jest od czapy - powinno coś jej odpowiadać w reszcie pomieszczenia, tak jak na inspiracji którą wklejałaś, tam jest drewniany blat.
Jeśli bardzo chcesz to drewno pod prysznicem, to może wyłożyć drewnem tę wnękę nad umywalką i wtedy dać jasną ramę lustra?

antje7
01-04-2015, 20:46
Sheila dzięki za odpowiedź, masz rację, za dużo tam się działo.:bash: Niestety nie wiem jaki to program, projekt robił nam na szybko chłopak ze sklepu, w którym kupujemy kafelki. Mój mąż się załamał i powiedział: " a rób kobieto jak chcesz" a więc zmieniłam koncepcję i łazienka będzie biała :rolleyes: Chyba jednak łazienka jest za mała na takie ciemne kolory i źle bym się w niej czuła. Wybrałam Vives Mugat Blanco na sciany i Nową Galę Signum na podłogę, czyli coś bardzo popularnego. Zastanawiam się teraz tylko czy płytki pociągnąć po całości/ do połowy ścian+ pod prysznicem/ tylko pod prysznicem, za umywalką i na zabudowaniu kibelka, a prawą ścianę machnąć farbą? proszę o poradę :)

sheila
01-04-2015, 21:15
Sheila dzięki za odpowiedź, masz rację, za dużo tam się działo.:bash: Niestety nie wiem jaki to program, projekt robił nam na szybko chłopak ze sklepu, w którym kupujemy kafelki. Mój mąż się załamał i powiedział: " a rób kobieto jak chcesz" a więc zmieniłam koncepcję i łazienka będzie biała :rolleyes: Chyba jednak łazienka jest za mała na takie ciemne kolory i źle bym się w niej czuła. Wybrałam Vives Mugat Blanco na sciany i Nową Galę Signum na podłogę, czyli coś bardzo popularnego. Zastanawiam się teraz tylko czy płytki pociągnąć po całości/ do połowy ścian+ pod prysznicem/ tylko pod prysznicem, za umywalką i na zabudowaniu kibelka, a prawą ścianę machnąć farbą? proszę o poradę :)

Oj joj, to bardzo duża zmiana klimatu, ale jak ta biel Ci bardziej w duszy gra to luz. Ja zresztą sama wybrałam do dolnej łazienki płytki cegiełki więc to zdecydowanie mój klimat. Tylko, że po wielokrotnym porównywaniu zdecydowałam się na tamoe bianco Paradyża - one wyglądają łudząco podobnie do Vivesów, ciut mniej wypukły frez mają, ale to akurat dla mnie plus bo będę z nich robiła także taką półeczkę pod prysznicem. A cena w marketach budowlanych to jakieś 60 zł/m2 więc sporo taniej od Vivesów.

Co do obkładania kaflami ścian, to ja jestem z frakcji kłaść tylko tam gdzie trzeba - łazienki wyłożóne od podłogi po sufit kaflami kojarzą mi się z miejscami publicznymi i źle się w nich czuję, ale to oczywiście rzecz gustu. ;)

malydomekpodlodzia
03-04-2015, 10:59
Prędzej ktos tu nie umie czytać ze zrozumieniem :D

to samo pomyślałam :)

mi sie podoba, kąpałabym się :cool:

antje7
09-04-2015, 10:39
Sheila bardzo dziękuję za podpowiedź! :) zdecydowałam się na Tamoe, część łazienki w farbie, o tak : 312205
Mąż marudzi.. ale jak nie chciał mi pomagać w wyborze, to ma za swoje :rolleyes: martwi się, że ściana na prawo od drzwi (która będzie pomalowana farbą) będzie cały czas mokra - będą na niej haczyki i kaloryfer do wieszania ręczników. Jakie macie z tym doświadczenia? Może ktoś poleci dobrą farbę do łazienki?

sheila
09-04-2015, 13:20
Sheila bardzo dziękuję za podpowiedź! :) zdecydowałam się na Tamoe, część łazienki w farbie, o tak : 312205
Mąż marudzi.. ale jak nie chciał mi pomagać w wyborze, to ma za swoje :rolleyes: martwi się, że ściana na prawo od drzwi (która będzie pomalowana farbą) będzie cały czas mokra - będą na niej haczyki i kaloryfer do wieszania ręczników. Jakie macie z tym doświadczenia? Może ktoś poleci dobrą farbę do łazienki?
A jednak Tamoe! Fajne są, co? Wiesz już jaką fugę dasz? Jakiej szerokości?

Bardzo ładnie. Troszkę przyciężko ta szafka nad wc ale rozumiem, że funkcjonalność przede wszystkim. ;)

Co do haczyków i kaloryfera, to ja bym się zupełnie nie martwiła - mamy w tej chwili w mikro łazieneczce 2 ściany w farbie, tym jedną tuż przy prysznicu i jest absolutny gites, nic się nie brudzi, nie niszczy. Mało tego - znam 2 domy gdzie w łazienkach w ogóle nie ma płytek, tylko farba zmywalna i to nie jakaś super hiper, tylko po prostu z oznaczeniem "do łazienek" i naprawdę nie ma tam ze ścianami żadnego problemu (ja co prawda mam mentalną potrzebę płytek w strefach mokrych, ale to tylko wewnętrzne opory ;)).

albertM
09-04-2015, 14:43
Piękna łazienka. Gdzie kupowałaś płytki?

antje7
09-04-2015, 15:30
są boskie:D chciałam dać białą fugę, ale małżonek stanowczo obstaje przy ciemnej, musimy się jeszcze zastanowić co do grubości. Szafka jest przytłaczająca, wiem :( ale muszę mieć trochę miejsca do przechowywania, zwłaszcza, że na górze nie ma prysznica, więc raczej będę korzystać z tej łazienki. Btw.te białe kafelki miały być użyte w kuchni, teraz kombinuję co by tam dać, bo mąż nie wyobraża sobie tego samego w kuchni i łazience.. ah,te kompromisy :rolleyes:

lucecita
09-04-2015, 20:55
Tylko nie ciemną fugę, biała albo jasnoszara. W szafce nad wc dałabym gładkie fronty bez uchwytów, albo z bardzo delikatnymi. Wtopi się w ścianę i nie będzie ciężko wyglądała.

sheila
09-04-2015, 21:01
są boskie:D chciałam dać białą fugę, ale małżonek stanowczo obstaje przy ciemnej, musimy się jeszcze zastanowić co do grubości. Szafka jest przytłaczająca, wiem :( ale muszę mieć trochę miejsca do przechowywania, zwłaszcza, że na górze nie ma prysznica, więc raczej będę korzystać z tej łazienki. Btw.te białe kafelki miały być użyte w kuchni, teraz kombinuję co by tam dać, bo mąż nie wyobraża sobie tego samego w kuchni i łazience.. ah,te kompromisy :rolleyes:

Jak to ciemną fugę chce? O nieee! Nie nie nie! ;) Użyj swoich mocy, bo zepsuje efekt. ;)

Co do szafki, to rozumiem absolutnie - sama mam w planach sporo takich kompromisów. Dom jest przede wszystkim do mieszkania, więc luzik - wygoda to priorytet.

A do kuchni - może też białe, ale heksagony np. equipe hexatile blanco mate (jedne z cenowo przystępnych, aktualnie w promocji):

http://www.planetadom.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_6ba0a853ae9f80cf11ca8278a09f7e16.jp g

na ścianie wyglądałyby mniej więcej tak:

http://3.bp.blogspot.com/-V1d7RNawJsw/VQWvb4m559I/AAAAAAAAXQM/gYDuZvEKOp0/s1600/dwa-lustra-o-r%C3%B3%C5%BCnych-wielko%C5%9Bciach-oryginalnej-ramie-i-zawieszeniu-tworz%C4%85-ozdob%C4%99-%C5%82azienki.jpg

albo oktagonalne z białymi kwadracikami pomiędzy (można pokombinować z Vivesów), wtedy efekt byłby taki:

http://jp6.r0tt.com/l_8894fb00-d2f6-11e1-9174-1101bd800006.jpg

Bezaa
16-04-2015, 15:17
witam. Jestem na etapie końcowym remontu dużego domu, remontu generalnego i pracochłonnego. Gruntownie odświeżyliśmy trzy łazienki, jeszcze został nam montaż armatury. Przedstawiam pierwszą, duże okno przy lustrze:

313366

313367

313368

313369

Bezaa
16-04-2015, 15:21
łazienka nr 2 , poszaleliśmy z kolorem - jest długa, na poddaszu, dodaliśmy okno dachowe:

313370

313371

313372

313373

Bezaa
16-04-2015, 15:23
i ostatnia z małym okienkiem, w podpiwniczeniu o charakterze gospodarczym:

313374

313375

Maciejka2
16-04-2015, 17:59
Bezaa,
pierwsza łazienka najfajniejsza! :)
Pokaż kiedyś ją jeszcze raz jak będzie całkiem gotowa.

Luxum
18-04-2015, 20:33
Kilka zdjęć nadesłanych przez naszych odbiorców.
Wszystko przygotowane ręcznie na indywidualne zamówienie.
Umywalki przygotowano z kompozytu GFK Luxum, a brodzik i ściany pod prysznicem z Corianu.
Żółty kamień to Onyks.
Nowoczesne wyposażenie łazienek Luxum, na wymiar:
umywalki podwójne
umywalki z blatem
umywalki na wymiar
nowoczesne umywalki z odpływem liniowym
wanny wolnostojące na wymiar
brodziki na wymiar
wyposażenie sanitarne, ściany bez fug z Corianu.
meble łazienkowe na wymiar
https://luxum.pl/umywalki-na-wymiar/
313638 313639 313647313648
313649

wojgoc
18-04-2015, 21:59
ten żółty kamień to onyks?

aaniaaz
23-04-2015, 19:04
Planuję zakup sanitariatów do dwóch łazienek, małego wc na parterze i większej łazienki na piętrze. Mam pytanie czy kwadratowe sedesy są wygodne czy lepiej kupić owalny? Chciałąm kupić roca gap bo pasuje mi też umywalka z tej serii ale zastanawiam się czy jednak meridian choć droższy ale owalny nie będzie lepszy. Mam dwoje małych dzieci 3,5 i 1,5 roku. Starszy na razie jeszcze korzysta z nakładki na sedes ale za jakiś rok, półtora będziemy chcieli przyzwyczajać go do korzystania bez nakładki. Zastanawiam się czy nie będzie wpadał do tego prostokątnego szerszego sedesu. Do meridiana znowu nie pasuje mi umywalka dedykowana tej serii. Inne bardziej owalne roci nie mają powłoki maxi clean na której mi zależy. znalazłam umywalkę z Koła, która by mi pasowała, jest z opcją powłoki reflex czyli mniej czyszczenia ale czy nie będzie się z to ze sobą gryzło. sedes roci a umywalka koła. Pani na infolini roci powiedziała mi, że koło ma podobny odcień bieli ale będzie widać logosy i każdy zauważy, że produkty są innych firm. WC jest małe umywalka jest tuż obok sedesu. Czy jest się czym przejmować, tymi logosami producentów, czy na to nie zwraca się uwagi?

lucecita
23-04-2015, 19:40
Mam roca gap sedes i on bardzo kwadratowy nie jest.. tzn nie jest kanciasty, jest wygodny i ma fajny kształt. umywalkę też mam z serii gap, ale wannę już Pmd Piramida odcieniem się nie różnią. Jeżeli chodzi o logo to nie zwracam aż takiej uwagi, na umywalce jest widoczne a na sedesie to nawet nie wiem gdzie to logo jest umieszczone :)

sheila
23-04-2015, 23:38
Mam roca gap sedes i on bardzo kwadratowy nie jest.. tzn nie jest kanciasty, jest wygodny i ma fajny kształt. umywalkę też mam z serii gap, ale wannę już Pmd Piramida odcieniem się nie różnią. Jeżeli chodzi o logo to nie zwracam aż takiej uwagi, na umywalce jest widoczne a na sedesie to nawet nie wiem gdzie to logo jest umieszczone :)

Pod deską sedesową zazwyczaj.
Ja bym się tym nie przejmowała że urządzenia są od różnych producentów o ile kolor bieli podobny. A niestety Koło odcieniem będzie się różniło - ma bardziej żółtą, ciepłą biel.

Mam pytanie o te powłoki - działąją? Faktycznie? Bo opinie w sieci bardzo podzielone a część spotkanych sprzedawców wprost mówi, że to bajer niepotrzebny bo po pierwszych kilku myciach powłoka znika... :(

mania_ania
24-04-2015, 15:52
dzień dobry wszystkim
poszukuję płytek imitujących boazerię ceramica colli z serii kebel. czy ktoś wie gdzie można je kupić? siedzę i szukam, szukam i znalazłam tylko jeden sklep, ale ceny jakieś duże. W kilku miejscach na forum znalazłam o nich informację i podobno kosztują ok 70zł/m2 a mnie powiedziano 150zł/m2.

i druga kwestia. czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, zeby rewizja do wanny była w drugim pokoju? po drugiej stronie ściany, do której ma przylegać wanna.
będę wdzięczna za pomoc

aaniaaz
24-04-2015, 20:42
Dziękuję za odpowiedzi.

Z tą powłoką też się zastanawiam, bo niby nie trzeba tych sanitariatów tak szorować i tyle chemii lać. W internecie jest sporo opinii osób, które sobie chwalą ale nie wiem na ile to opinie prawdziwych osób a na ile przedstawicieli firm. Roca daje dwa lata gwarancji na powłokę maxi clean więc spytałam na infolini roci czy to znaczy, że po dwóch latach ta powłoka już nie działa. Usłyszałam, że ta powłoka nie jest nanoszona tylko jakiś składnik czy coś dodawane do samego szkliwa, jest kego integralną częścią. Powiedziała też, że umywalki bez tej powłoki też się dobrze sprawują. Akurat w obecnym mieszkaniu mam umywalkę roci, bez powłoki ok 6-7 letnią odziedziczoną po poprzednich właścicielach i niestety jest trochę przyżółkła łatwo łapie brud i to bardzo widać. Pani powiedziała, że to dlatego że musiała być szorowana silnymi środkami, które naruszyły szkliwo zwłaszcza domestos źle na nie działa. Więc pytam jak to jest w przypadku sedesu z powłoką maxi clean. Domestosu używam rzadko jednak raz na jakiś czas muszę sedes czymś zdezynfekować. Więc niestety wtedy będę niszczyć tę powłokę. Umywalkę jestem zdecydowana dopłacić za maxi clean bo ją taką ostrą chemia nie muszę czyścic ale z kibelkiem mam zagwozdkę.

Druga rzecz to deska wolnopadająca. Mąż się przy niej upiera a ja nie jestem przekonana. Dla mnie spuszczanie w sedesie musi być obowiązkowo przy opuszczonej desce. W sklepach patrzyłam, że naprawdę wolno opadają. Wstajesz z wc, opuszczasz deskę i spuszczasz wodę. Tylko nim ta deska opadnie to woda już dawno spuszczona a wymagać od domowników i gości aby czekali ze spuszczeniem aż deska całkiem się opuści to pomyłka

Mmelisa
24-04-2015, 21:08
Druga rzecz to deska wolnopadająca. Mąż się przy niej upiera a ja nie jestem przekonana. Dla mnie spuszczanie w sedesie musi być obowiązkowo przy opuszczonej desce. W sklepach patrzyłam, że naprawdę wolno opadają. Wstajesz z wc, opuszczasz deskę i spuszczasz wodę. Tylko nim ta deska opadnie to woda już dawno spuszczona a wymagać od domowników i gości aby czekali ze spuszczeniem aż deska całkiem się opuści to pomyłka

no bez przesady... nie jest tak zle..
mam taka od 5lat i jest ok :)

aranzerka
25-04-2015, 14:45
Kochani potrzebuję pomocy, mam bardzo małą łazienkę. Bardzo chcę mieć wannę, a mąż prysznic. Słyszałam o tym, że da się to pogodzić. Oczywiście nie mam miejsca na obydwa sprzęty, a mąż musi brać kąpiel na stojąco. Więc sama wanna nie wystarczy, musi być obudowana kabina... Macie jakieś pomysły jak to pogodzić?




_______________________________
http://www.student12.zajecia-seo.com.pl/

fenix2
25-04-2015, 14:53
Kochani potrzebuję pomocy, mam bardzo małą łazienkę. Bardzo chcę mieć wannę, a mąż prysznic. Słyszałam o tym, że da się to pogodzić. Oczywiście nie mam miejsca na obydwa sprzęty, a mąż musi brać kąpiel na stojąco. Więc sama wanna nie wystarczy, musi być obudowana kabina... Macie jakieś pomysły jak to pogodzić?/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.student12.zaje cia-seo.com.pl%2F)
Takie coś:

http://budujesz.info/pliki/image/foto/duze/plik4f56096127520.jpg

Werra87
25-04-2015, 18:57
Fajnie to wygląda

Toscana
25-04-2015, 21:26
no bez przesady... nie jest tak zle..
mam taka od 5lat i jest ok :)

Wszystko zależy od deski - moja ciotka ma deskę bodaj z Cersanitu, bardzo lekką i ona faktycznie opada w nieskończoność. Moja jest masywna i opada dużo szybciej.

aniula_bl
26-04-2015, 17:06
Planuję zakup sanitariatów do dwóch łazienek, małego wc na parterze i większej łazienki na piętrze. Mam pytanie czy kwadratowe sedesy są wygodne czy lepiej kupić owalny? Chciałąm kupić roca gap bo pasuje mi też umywalka z tej serii ale zastanawiam się czy jednak meridian choć droższy ale owalny nie będzie lepszy. Mam dwoje małych dzieci 3,5 i 1,5 roku. Starszy na razie jeszcze korzysta z nakładki na sedes ale za jakiś rok, półtora będziemy chcieli przyzwyczajać go do korzystania bez nakładki. Zastanawiam się czy nie będzie wpadał do tego prostokątnego szerszego sedesu. Do meridiana znowu nie pasuje mi umywalka dedykowana tej serii. Inne bardziej owalne roci nie mają powłoki maxi clean na której mi zależy. znalazłam umywalkę z Koła, która by mi pasowała, jest z opcją powłoki reflex czyli mniej czyszczenia ale czy nie będzie się z to ze sobą gryzło. sedes roci a umywalka koła. Pani na infolini roci powiedziała mi, że koło ma podobny odcień bieli ale będzie widać logosy i każdy zauważy, że produkty są innych firm. WC jest małe umywalka jest tuż obok sedesu. Czy jest się czym przejmować, tymi logosami producentów, czy na to nie zwraca się uwagi?

innymi logo na ceramice się nie przejmuj, tyle, że faktycznie jak będzie umywalka bardzo blisko WC, to będzie widoczny inny odcień bieli, bo KOŁO jest bardziej ecru :yes:

szarobiały
26-04-2015, 23:59
Powiedziano mi, że koło i keramag mają najbardziej zbliżony kolor ceramiki do roca. Pozdrawiam

ATIK28
27-04-2015, 08:57
Witam.

Polecam miski z Roca dobra jakość mam ceramikę w domu 4 rok i jak nowa.
Fajne rozwiązanie Roca Clean Rim z serii Gap.
Więcej wiadomości i rozwiązań łazienkek na mojej stronie
MODEROWANO

antje7
30-04-2015, 10:29
Sheila dzięki za inspirację! fugi jednak będą białe :wiggle:
teraz mam nowy problem - wycofują Nową Galę Signum, która miała być na podłodze w tej łazience :bash: muszę na prędce wybrać coś w zamian.. zna ktoś może ładne płytki najlepiej 45x45 cm, które nadawałyby się pod prysznic walk in?? najlepiej szare, ale rozważam jeszcze drewnopodobne, tak jak tutaj 315183 co będzie lepsze? będę wdzięczna za podpowiedzi

(zdjęcie kradzione;)

antje7
30-04-2015, 10:41
tutaj wizualka z szarą podłogą i wnęką, ściany będą białe lub szare, szafka z gładkim frontem, kafelki kładzione na cegiełkę 315194
jest jeszcze 3 opcja : pod prysznicem podłoga szara, reszta brąz :confused:

aaniaaz
30-04-2015, 11:01
Ja znowu z pytaniem o sedes podwieszany gap roca. Wybaczcie, że zamęczam tym tematem ale zaraz muszę zamówić. Odpowiada mi kształt i cena ale trafiłam na jakieś wypowiedzi, że miska jest płytka i woda wychlapuję się przy spłukiwaniu(jeśli ktoś zapomni opuścić deskę) jak i przy siusianiu. Jeszcze gdzieś pisano, że nie wygodna dla panów. Ponieważ jest płytka to męski zwis ociera się o środek muszli. Czy obecni tu użytkownicy mogą to potwierdzić?. Czy muszla dobrze się spłukuje? Napiszcie proszę też czy macie zwykłego gapa czy rimlless (bez kołnierza)

Rozważam jeszcze rocę Victorię bo ponoć wygodna, super się spłukuje tylko kształt mi nie odpowada. Nie widziałam jej na żywo.Czy pod kołnierzem też jest szkliwo. W Gapie jest na pewno bo widziałam na wystawie i sprawdzałam to. Jeśli pod spodem kołnierza nie ma szkliwienia to o wiele trudniej to jest wyczyścić z brudu i kamienia.

sheila
30-04-2015, 11:09
Sheila dzięki za inspirację! fugi jednak będą białe :wiggle:
teraz mam nowy problem - wycofują Nową Galę Signum, która miała być na podłodze w tej łazience :bash: muszę na prędce wybrać coś w zamian.. zna ktoś może ładne płytki najlepiej 45x45 cm, które nadawałyby się pod prysznic walk in?? najlepiej szare, ale rozważam jeszcze drewnopodobne, tak jak tutaj 315183 co będzie lepsze? będę wdzięczna za podpowiedzi

(zdjęcie kradzione;)

antje - ja Ci gorąco polecam Gres Minimal z Castoramy - ma dokładnie taki rozmiar jakiego potrzebujesz 45 x45 i jest w dwóch odcieniach. Jaśniejszy - "szary" wygląda jak beton, piękny jest, matowy, bardzo naturalny. Ten ciemniejszy "antracyt" jak dla mnie za ciemny, ale nadal strukturę ma bardzo fajną. I jaka przyzwoita cena!
Po wielu, wielu, zbyt wielu wyprawach na Bartycką w poszukiwaniu najlepszych płytek na podłogę, to właśnie ten gres u mnie wygrał.
I zastanawiam się jedynie kto go produkuje...

lucecita
30-04-2015, 13:31
Ja znowu z pytaniem o sedes podwieszany gap roca. Wybaczcie, że zamęczam tym tematem ale zaraz muszę zamówić. Odpowiada mi kształt i cena ale trafiłam na jakieś wypowiedzi, że miska jest płytka i woda wychlapuję się przy spłukiwaniu(jeśli ktoś zapomni opuścić deskę) jak i przy siusianiu. Jeszcze gdzieś pisano, że nie wygodna dla panów. Ponieważ jest płytka to męski zwis ociera się o środek muszli. Czy obecni tu użytkownicy mogą to potwierdzić?. Czy muszla dobrze się spłukuje? Napiszcie proszę też czy macie zwykłego gapa czy rimlless (bez kołnierza)

Rozważam jeszcze rocę Victorię bo ponoć wygodna, super się spłukuje tylko kształt mi nie odpowada. Nie widziałam jej na żywo.Czy pod kołnierzem też jest szkliwo. W Gapie jest na pewno bo widziałam na wystawie i sprawdzałam to. Jeśli pod spodem kołnierza nie ma szkliwienia to o wiele trudniej to jest wyczyścić z brudu i kamienia.

Mam zwykły roca gap, z kołnierzem bez powłoki clean rim. Ja rzadko używam...bo jeszcze nie mieszkam w mieszkaniu..na razie pomieszkuje mąż i na sedes nie narzeka. Nic się nie wychlapuje przy spłukiwaniu...też się tego obawiałam, bo czytałam opinie.
Ładnie wygląda i jest wygodny.
315226

agatah
30-04-2015, 14:42
Ja znowu z pytaniem o sedes podwieszany gap roca. Wybaczcie, że zamęczam tym tematem ale zaraz muszę zamówić. Odpowiada mi kształt i cena ale trafiłam na jakieś wypowiedzi, że miska jest płytka i woda wychlapuję się przy spłukiwaniu(jeśli ktoś zapomni opuścić deskę) jak i przy siusianiu. Jeszcze gdzieś pisano, że nie wygodna dla panów. Ponieważ jest płytka to męski zwis ociera się o środek muszli. Czy obecni tu użytkownicy mogą to potwierdzić?. Czy muszla dobrze się spłukuje? Napiszcie proszę też czy macie zwykłego gapa czy rimlless (bez kołnierza)

Rozważam jeszcze rocę Victorię bo ponoć wygodna, super się spłukuje tylko kształt mi nie odpowada. Nie widziałam jej na żywo.Czy pod kołnierzem też jest szkliwo. W Gapie jest na pewno bo widziałam na wystawie i sprawdzałam to. Jeśli pod spodem kołnierza nie ma szkliwienia to o wiele trudniej to jest wyczyścić z brudu i kamienia.

GAP bardzo dobrze się czyści. Mam od 3 lat zwykłą z kołnierzem i nie ma problemu z domywaniem.
Spłukuje doskonale, nie wychlapuje ani przy sikaniu ani przy spuszczaniu (przepraszam, ale strasznie się uśmiałam :lol2:)
Mąż i goście nie narzekają, że im się ociera :rotfl:

lucecita
30-04-2015, 14:47
Mój też nic nie wspominał ...
Może to zależy od długości zwisu :lol2::lol2:

Mmelisa
30-04-2015, 16:35
:lol2::lol2::lol2::rotfl::rotfl::lol2::lol2::rotfl :

aaniaaz
30-04-2015, 16:58
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Mój wpis wielu rozbawił, mnie samą też jak to czytam:) Jestem spokojniejsza, że mąż nie obtłucze sobie tego i owego:)

lucecita
30-04-2015, 17:21
k

Maciejka2
01-05-2015, 07:37
Aaniaaz,
ale się uśmiałam :D :D :D . Dobra jesteś! :D

99tomcat
01-05-2015, 10:38
Sorry drogie Panie ale oplułem monitor :lol2::rotfl:

Właśnie czaję sie na Gapa, nie wiem tylko czy nie dopłacę do tego bez bocznych dziur.
Liczę, że sobie jednak nic nie poobcieram :D

aaniaaz
04-05-2015, 20:10
Może doradzicie w jeszcze jednej sprawie.

Muszę zamówić grzejnik łazienkowy do dwóch łazienek. Oba będą białe. Jeden będzie wisiał na szarej gresowej ścianie a drugi na białej. Zarówna szary gres jak i biała glazura są matowe. Matowe są całe łazienki. W żadnej nie ma błyszczących płytek. Czy grzejnik też powinien być matowy czy może być błyszczący? Do matu jest 20% dopłaty i długi czas oczekiwania. Zastanawiam się czy błysk będzie źle wyglądał. Jak wy byście zrobili?

agatah
04-05-2015, 22:05
Mam matowe płytki i farbę, grzejnik taki jak był, błyszczący. Zupełnie nie przeszakdza mi to.

lucecita
04-05-2015, 22:19
Również mam matowe płytki, grzejnik błyszczący...też myślałam że nie będzie pasował, ale przetłumaczyłam sobie, że wanna umywalka też będą gładziutkie, białe i błyszczące i będzie dobrze :)

Balearic1985
06-05-2015, 20:57
Cześć wszystkim, W odpowiedzi na prośby kilku osób z forum przesyłam Wam nowe zdjęcia mojej łazienki.

316092316093316094316095

Pati&Kuba
06-05-2015, 21:11
Witam wszystkich !
Mam ogromną prośbę o pomoc - jutro muszę zamówić płytki, a nie mogę sie zdecydować na kolor:
CZARNE;
316098
316099
czy SZARE:
316100316101

a tutaj zdjęcie płytek:
316102

Obawiam się, że czarne mogą być trudniejsze w utrzymaniu czystości.
Jak myślicie?

arekgarczarek
06-05-2015, 21:19
A ja mam u siebie coś takiego:
http://www.promyk-meble.pl/files/350/ADEL%20biel-czekolada%20render.jpg (http://www.promyk-meble.pl/?pl_meble-lazienkowe,7)

Bardzo nowoczesny, ale i prosty styl. Podoba się wszystkim gościom w moim domu ;)
Racja jest taka, że mamy sporą przestrzeń, ale każdy może coś podobnego wybrać

Tomkowa
06-05-2015, 21:29
Cześć wszystkim, W odpowiedzi na prośby kilku osób z forum przesyłam Wam nowe zdjęcia mojej łazienki.

316092316093316094316095

R E W E L A C J A :) (przyciemniłabym jedynie fugi przy drewnopodobnych, tak, aby zlewały się z płytką ;) )


Witam wszystkich !
Mam ogromną prośbę o pomoc - jutro muszę zamówić płytki, a nie mogę sie zdecydować na kolor:
CZARNE;
316098
316099
czy SZARE:
316100316101

a tutaj zdjęcie płytek:
316102

Obawiam się, że czarne mogą być trudniejsze w utrzymaniu czystości.
Jak myślicie?

Ja bym zrobiła podłogę trójkolorową :) No i przede wszystkim ograniczyłabym ilość rodzajów płytek w łazience (heksagony, drewnopodobne, mozaika, gładkie to zdecydowanie za dużo) ;)

aniula_bl
06-05-2015, 22:02
Cześć wszystkim, W odpowiedzi na prośby kilku osób z forum przesyłam Wam nowe zdjęcia mojej łazienki.

316092316093316094316095

Foty jak z katalogu :P he he super! z gustem...podoba mnie się :D

hanias78
07-05-2015, 11:14
I brawo za kapitalne połączenie kolorów:)

owcaania
07-05-2015, 11:24
Witam wszystkich !
Mam ogromną prośbę o pomoc - jutro muszę zamówić płytki, a nie mogę sie zdecydować na kolor:
CZARNE;
316098
316099
czy SZARE:
316100316101

a tutaj zdjęcie płytek:
316102

Obawiam się, że czarne mogą być trudniejsze w utrzymaniu czystości.
Jak myślicie?

Ja tez jestem za 3 kolorami na podlodze. Podpisuje sie pod tym co napisala Tomkowa- nic dodac nic ujac.

Andinek
07-05-2015, 12:39
Cześć wszystkim, W odpowiedzi na prośby kilku osób z forum przesyłam Wam nowe zdjęcia mojej łazienki.

316092316093316094316095

Przepiękna łazienka !!!!!! Czy mogę się dowiedzieć jakie dokładnie płytki zostały użyte ? Jestem dopiero na etapie planowania dwóch łazienek, a ta jest jak najbardziej w moim guście :) Balearic 1985 B R A W O ! ! !

Balearic1985
07-05-2015, 15:49
Dzieki za miłe słowa:) Co do płytek to w łazience mam 3 rodzaje:

Szara na ścianach to - Cotto Tuscania Mid Soul Grey 44 x 89.4 CM

Na podłodze i na ścianie z zabudową mdf - 120 cm x 60 cm ( niestety zapomnialem ich nazwy ale postaram sie odnalezc )

Płytka drewnopodobna na blacie i pod prysznicem: SUPERGRES TRAVEL SOUTH GOLD 19.7X120 CMy

Zestaw prysznicowy z deszczownica TRES
Bateria umywalkowa - Kholman
Umywalka - Diravit Vero

Jezeli macie jeszcze jakies pytania to smialo bo cala lazienka jest wymyslona przeze mnie od poczatku do konca

Viann
08-05-2015, 00:03
Witam wszystkich !
Mam ogromną prośbę o pomoc - jutro muszę zamówić płytki, a nie mogę sie zdecydować na kolor:
CZARNE;
316098
316099
czy SZARE:
316100316101

a tutaj zdjęcie płytek:
316102

Obawiam się, że czarne mogą być trudniejsze w utrzymaniu czystości.
Jak myślicie?

Czarne! Wyglądają znakomicie, łazienka ma charakter, jak przełączyłam na szare to się tak dosyć mdło zrobiło. Czarne płytki świetnie współgrają z lampami i grzejnikiem, bardzo mi się to podoba :)

Arekp55
08-05-2015, 07:56
Pati&Kuba z szarych będziesz bardziej zadowolona. Wg mnie czarne zdecydowanie przytłoczą łazienkę. Na wizualkach ładnie to wygląda ale one nigdy nie odwzorują rzeczywistości. Poza tym nikt Ci tu nie napisał, że te czarne przeklniesz już po pierwszych dniach użytkowania łazienki, no chyba że będzie to tylko łazienka "na pokaz".

Pati&Kuba
08-05-2015, 12:02
Dzięki za opinie. Też jestem za szarymi, na wizualizacji wygląda to może gorzej, ale widziałam płytki na żywo i wiem, że czarne przeklinałabym szybko.
Łazienka ma być rodzinna, najczęściej używana, a ja nie mam zamiaru po każdym użyciu jej sprzątać.
Próbujemy też zmienić koncepcję tzn. usunąć drewnianą mozaikę a na jej miejscie wstawić coś innego. Macie jakieś propozycje?
Myślałam o drobnej mozaice białej, też heksagonalnej np:
316335

Jak myślicie?

Mmelisa
08-05-2015, 12:20
mam (w obecnym mieszkaniu) czarna podloge w lazience jak i w korytarzu i nie przeklinam jej :)
pomysl z 3kolorami na podlodze jest bardzo ciekawy :)
natomiast nie podoba mi sie sposob oblozenia wanny :(

na zdjeciu nizej widac ze za duzo sie dzieje (po co na sciance pod oknem dawac drewnopodobne plytki?)
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=316099&d=1430939190

================================================== =====


http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=316093&d=1430938606

Szkoda, ze pod zlewem sa wykorzystane drewnopodobne kafle.. :( wolalabym zamowic u stolarza drewniane...bo przez to traci ona swoj urok..

Pati&Kuba
08-05-2015, 12:40
Mozaika drewniana będzie zmieniona, też uważam, że jest niepotrzebna i wprowadza chaos.
Na ścianie pod oknem musi coś być, gdyż jest tam duży skos, który musimy zabudować.
Jakieś propozycje czym to zrobić?

Mmelisa
08-05-2015, 12:49
Mozaika drewniana będzie zmieniona, też uważam, że jest niepotrzebna i wprowadza chaos.
Na ścianie pod oknem musi coś być, gdyż jest tam duży skos, który musimy zabudować.
Jakieś propozycje czym to zrobić?

Skoro cos musi byc, to moze tym samym co sciana z lustrem, jasna plytka :)

owcaania
08-05-2015, 13:06
Jesli musi byc to tylko biala plytka. Podloga bedzie tak mocnym akcentem, ze nie am sensu robic jej konkurencji.

Balearic1985
08-05-2015, 13:54
mam (w obecnym mieszkaniu) czarna podloge w lazience jak i w korytarzu i nie przeklinam jej :)
pomysl z 3kolorami na podlodze jest bardzo ciekawy :)
natomiast nie podoba mi sie sposob oblozenia wanny :(

na zdjeciu nizej widac ze za duzo sie dzieje (po co na sciance pod oknem dawac drewnopodobne plytki?)
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=316099&d=1430939190

================================================== =====


http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=316093&d=1430938606

Szkoda, ze pod zlewem sa wykorzystane drewnopodobne kafle.. :( wolalabym zamowic u stolarza drewniane...bo przez to traci ona swoj urok..

Na etapie projektowania bałem się drewna w łazience i ewentualnych problemów z wilgocią i wypaczaniem, teraz już za późno bo chetnie bym to zmienił:)
Plus płytek jest taki że mamy jednolita kolorystykę blatu i ściany

Arekp55
08-05-2015, 14:52
Pati&Kuba myślę, że ta drobna biała mozaika odpada - podłoga i wanna w plaster miodu - wg mnie to za dużo :confused:

fenix2
08-05-2015, 23:17
Witam wszystkich !
Mam ogromną prośbę o pomoc - jutro muszę zamówić płytki, a nie mogę sie zdecydować na kolor:
CZARNE;
316098
316099
czy SZARE:
316100316101

a tutaj zdjęcie płytek:
316102

Obawiam się, że czarne mogą być trudniejsze w utrzymaniu czystości.
Jak myślicie?
My też chyba zdecydujemy się na heksagonalne płytki. I pójdziemy w szarości.
Z jakiej firmy będziecie brać kafle?

abunia
09-05-2015, 09:19
Balearic1985 super łazienka:) Co to za miska Wc?

Balearic1985
09-05-2015, 10:36
Balearic1985 super łazienka:) Co to za miska Wc?


Miska WC to GSI TRACCICA

http://aquaarte.pl/gsi-traccica-muszla-wiszaca-wc-500x350-bez-deski-biala-691611.html

Pati&Kuba
09-05-2015, 12:02
My też chyba zdecydujemy się na heksagonalne płytki. I pójdziemy w szarości.
Z jakiej firmy będziecie brać kafle?

Wybraliśmy EQUIPE - Hexatile

podgrzybek
09-05-2015, 22:54
Pomocy, zauroczyły mnie płytki Tubądzin Timbre, ale tylko te białe z widocznymi liniami drewna, chce je położyć na ścianie dużej łazienki, tylko podłoga z tej kolekcji mi się nie podoba zupełnie. Szukam czegoś co by do nich pasowało, przy założeniu że za wanną będzie kawał drewna, lub jeśli sie nie wyrobimy to wąskie płytki drewnopodobne. Wannę musimy troszkę odsunąć od ściany bo ma straszny skos.

piu
12-05-2015, 12:15
mam (w obecnym mieszkaniu) czarna podloge w lazience jak i w korytarzu i nie przeklinam jej :)
pomysl z 3kolorami na podlodze jest bardzo ciekawy :)
natomiast nie podoba mi sie sposob oblozenia wanny :(

na zdjeciu nizej widac ze za duzo sie dzieje (po co na sciance pod oknem dawac drewnopodobne plytki?)
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=316099&d=1430939190

================================================== =====


http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=316093&d=1430938606

Szkoda, ze pod zlewem sa wykorzystane drewnopodobne kafle.. :( wolalabym zamowic u stolarza drewniane...bo przez to traci ona swoj urok..


szafka jest zbyt duża w proporcji do malutkiej umywalki, stąd wrażenie ciężkości, ale i tak łazienka pierwsza klasa, a zdjęcie wygląda jak rendering :)

fajna kobieta
12-05-2015, 19:18
Łazieneczka faktycznie bardzo ładna :rolleyes:tez sie przyczepie do blatu,mógłby byc drewniany.;)

Ifarrg
12-05-2015, 23:11
Jezeli macie jeszcze jakies pytania to smialo bo cala lazienka jest wymyslona przeze mnie od poczatku do konca

No to ja mam pytanie : szafka pod zlew a w zasadzie płytki na czym były kładzione? Stelaż z gk?

pstro
13-05-2015, 09:45
No to ja mam pytanie : szafka pod zlew a w zasadzie płytki na czym były kładzione? Stelaż z gk?

są dostępne takie szafki jako mebel - ostatnio gdzieś mi mignęła; ale nazwy ani producenta nie zapamiętałem; wtedy nie trzeba rzeźbić ze stelażem z gk

Balearic1985
14-05-2015, 01:35
szafka jest zbyt duża w proporcji do malutkiej umywalki, stąd wrażenie ciężkości, ale i tak łazienka pierwsza klasa, a zdjęcie wygląda jak rendering :)

Zdjęcie robiłem aparatem z obiektywem szerokokątnym i z niskiego poziomu a on ma tendencje do zniekształcania wymiarów i proporcji. W rzeczywistości umywalka jest większa niż na zdjęciach i masywniejsza(65cmx38cm) bo po Twojej uwadze przyjrzałem się temu zdjęciu i faktycznie wygląda ona na nim jakaś mała.

Co do samej półki pod umywalkę to była ona robiona ze stelaża gk + wzmocnienie, bo jednak trochę to wszystko waży.

Przesyłam jeszcze zdęcia umywalki z innej perspektywy.

317026317027317028317029

Kamka
14-05-2015, 09:02
Zdjęcie robiłem aparatem z obiektywem szerokokątnym i z niskiego poziomu a on ma tendencje do zniekształcania wymiarów i proporcji. W rzeczywistości umywalka jest większa niż na zdjęciach i masywniejsza(65cmx38cm) bo po Twojej uwadze przyjrzałem się temu zdjęciu i faktycznie wygląda ona na nim jakaś mała.

Co do samej półki pod umywalkę to była ona robiona ze stelaża gk + wzmocnienie, bo jednak trochę to wszystko waży.

Przesyłam jeszcze zdęcia umywalki z innej perspektywy.

317026317027317028317029

Bardzo ladna lazienka, jakiej firmy sa kafle (szare?) i jakie maja wymiary

sokratis
14-05-2015, 18:17
@aaniaaz: ja też mam ceramikę od nich z maxi clean - niestety, ale aby tę powłokę oszczędzać trzeba używać delikatnych środków myjących. Da się wysprzątać, a powłoka też robi swoje - tj. czyszczenie idzie łatwiej niż jakby nie było tej powłoki. Domestos tak jak sama stwierdziłaś to dość ostry środek czyszczący. można użyć czegoś uniwersalniejszego. Pozdrawiam. :)

qwerty21
14-05-2015, 21:05
gdzie zaopatrywaliscie się w płytki i sprzęt do łazienek? macie jakieś zaufane sklepy internetowe?

Mmelisa
14-05-2015, 22:25
gdzie zaopatrywaliscie się w płytki i sprzęt do łazienek? macie jakieś zaufane sklepy internetowe?

wystarczy poszukac na fm, zanim sie zada pytanie

raz
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232445-Gdzie-kupujecie-p%C5%82ytki

dwa
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?141070-Adresy-sklep%C3%B3w-internetowych-z-jakich-korzystacie!!

caliope
14-05-2015, 22:26
My mamy czarno białą łązienkę i jestem z niej poki co zadowolona

gitmartusia
15-05-2015, 09:48
Duża łazienka skończona :wave: O ile czarne ręczniki są jak dla mnie stworzone, to czarnym dywanikom mówię stanowcze nie :D

https://imageshack.com/i/f0KcEnfij

https://imageshack.com/i/hlPFeqTQj

https://imageshack.com/i/idqQb0Cyj

https://imageshack.com/i/exORW2B8j

https://imageshack.com/i/eyGyW9Zwj

https://imageshack.com/i/pbAWUMpVj

Piękne lustro i cudowny wieszak na ręczniki. Mogę wiedzieć skąd pochodzą? Szukam dokładnie czegoś takiego.

Tomkowa
16-05-2015, 06:33
gitmartusia, dopiero teraz zobaczyłam Twój wpis, ale wszystko już wiesz :) Powodzenia w poszukiwaniach! :)
edit: zerknij TU (https://www.bonami.pl/p/drewniany-wieszak-na-reczniki) :) Droższy od mojego, ale można się skusić ;)

NieJan
16-05-2015, 21:34
No świetna jest ta łazienka Balearic1985, ale powiedzcie gdzie w takich łazienkach jest miejsce na miliony kosmetyków, szczoteczek, maszynek, golarek i całej reszty typowych atrybutów tego pomieszczenia?

Tomkowa
17-05-2015, 08:27
NieJan - we wnęce nad wc, która powstaje przez zabudowę systemu spłukiwania :D

piu
17-05-2015, 14:21
Tomkowa

kolejny raz muszę stwierdzić, że Twoje łazienki są przepiękne i bardzo funkcjonalne. Idealne :) Zwłaszcza ta duża, którą ociepla drewno.
Mam coraz większy dylemat, czy planować okna dwukolorowe ( od wewnątrz białe), czy jednak całe drewnopodobne, właśnie dla takich akcentów.

Tomkowa
17-05-2015, 15:20
Piu, bardzo to miłe, co piszesz, dziękuję :D Z kolorem okien nie doradzę, bo wszystko zależy od całościowej koncepcji. Białe są najbardziej uniwersalne i nie determinują wystroju, a elementy drewniane można zawsze jakoś wkomponować :)

hanias78
18-05-2015, 13:18
Jak w łazience masz elementy drewniane to montuj spokojnie drewniane. Chyba, że planujesz w ciągu najbliższych lat zmienić całkowicie wystrój łazienki i zrobić koncepcję białą, wtedy okna no nie będą się idealnie komponować:p

Amelia 2
19-05-2015, 10:17
Tomkowa

kolejny raz muszę stwierdzić, że Twoje łazienki są przepiękne i bardzo funkcjonalne. Idealne :) Zwłaszcza ta duża, którą ociepla drewno.
Mam coraz większy dylemat, czy planować okna dwukolorowe ( od wewnątrz białe), czy jednak całe drewnopodobne, właśnie dla takich akcentów.

myślisz tylko o oknie łazienkowym czy o całej stolarce?
też rozważałam dwukolorowe ale zdecydowały drzwi balkonowe i tarasowe które otwierają się do wewnątrz i wtedy widać że są w innym kolorze:o mogą oczywiście być przesuwne jeśli jest dużo miejsca, tyle że bardzo zmniejszają światło przejścia

kjuta
19-05-2015, 10:25
Tomkowa przepiękna łazienka! jestem zachwycona :yes:
powiedz mnie, ślepej kurze mozaika oktagonalna w jakich kolorach jest, czy dobrze widzę czerń, brąz i szary, czy jednak mieni mi się w oczach ?
i powiedz mi proszę jak masz zamontowane rolety ? nie dostrzegam patentu

gitmartusia
19-05-2015, 11:23
gitmartusia, dopiero teraz zobaczyłam Twój wpis, ale wszystko już wiesz :) Powodzenia w poszukiwaniach! :)
edit: zerknij TU (https://www.bonami.pl/p/drewniany-wieszak-na-reczniki) :) Droższy od mojego, ale można się skusić ;)

Dziękuję raz jeszcze za podpowiedź :)

Tomkowa
19-05-2015, 16:55
Tomkowa przepiękna łazienka! jestem zachwycona :yes:
powiedz mnie, ślepej kurze mozaika oktagonalna w jakich kolorach jest, czy dobrze widzę czerń, brąz i szary, czy jednak mieni mi się w oczach ?
i powiedz mi proszę jak masz zamontowane rolety ? nie dostrzegam patentu

Bardzo dziękuję!! :) Mozaika jest w kolorach: szary, popielaty i czarny. Brązu w niej nie ma :) Rolety są na normalnym systemie przytwierdzonym do ściany. Materiał jest do takiej listwy przymocowany rzepami. U mnie są dwie takie listwy, żeby roleta była dzielona i zasłaniać/odsłaniać połowę okna

Dziękuję raz jeszcze za podpowiedź :)

Mam nadzieję, że uda się kupić coś fajnego :)

kjuta
19-05-2015, 18:47
rzepy ? no proszę nie wpadłam, wygląda super!
dzięki Kochana :hug:

piu
19-05-2015, 22:38
Dziękuję bardzo za rady :) Mam jeszcze mnóstwo czasu, a pewno do końca będę się wahać, za dużo pomysłów.. Ale wasze zdjęcia najwięcej dają do myślenia, np.

https://imageshack.com/i/eyGyW9Zwj


jak o taką roletę nad wanną zadbać ? Jak nie zachlapać ?

Tomkowa
19-05-2015, 23:35
Piu, a wiesz, że nie pomyślałam o tym, że tę roletę można zachlapać? :lol2: I, co najciekawsze, ona jeszcze ani razu, mimo zasłonięcia przy kąpieli, nie została zachlapana :D Nie wiem, jak my to robimy :)

agatah
20-05-2015, 12:50
hmmm... ja mam na tej wysokości lustro (60 cm nad wanną), i też się nie chlapie. A kąpiel bierze też trzylatek ;)
Przecież z wanny korzysta się raczej na siedząca/leżąco, spłukuję się raczej kucając (chociaż teraz w ciąży również stojąc), i nie ma z tym problemu :)

agnieszka200
20-05-2015, 19:02
Zdjęcie robiłem aparatem z obiektywem szerokokątnym i z niskiego poziomu a on ma tendencje do zniekształcania wymiarów i proporcji. W rzeczywistości umywalka jest większa niż na zdjęciach i masywniejsza(65cmx38cm) bo po Twojej uwadze przyjrzałem się temu zdjęciu i faktycznie wygląda ona na nim jakaś mała.

Co do samej półki pod umywalkę to była ona robiona ze stelaża gk + wzmocnienie, bo jednak trochę to wszystko waży.

Przesyłam jeszcze zdęcia umywalki z innej perspektywy.

317026317027317028317029

przepiękna łazienka, uwielbiam połączenie surowej szarości i drewna
jak się sprawuje odpływ liniowy? nie masz z nim problemów? nie zapycha się?

justkas
26-05-2015, 15:01
NieJan - we wnęce nad wc, która powstaje przez zabudowę systemu spłukiwania :D

Tomkowa podpowiesz jak technicznie wykonane zostały szafki nad twoją zabudową wc? Chodzi szczególnie o brak przerw między drzwiczkami. Też chcę taką zabudowę u siebie ale: "Przecież tak zrobione nie będą się otwierać" i teraz muszę się dowiedzieć jak to jest zrobione i że działa;)
Chodzi mi o taki efekt jak na tym twoim zdjęciu:
318533
Proszę ratujcie radami:)

qwerty21
26-05-2015, 16:13
jakiej marki akcesoria łazienkowe typu wieszaki, relingi, szczotki wc, uchwyty polecacie? za duży wybór jest i można dostać oczokwiku ;)

Tomkowa
26-05-2015, 16:47
justkas, między drzwiczkami są 3-milimetrowe przerwy :) Cała tajemnica jest chyba w zawiasach. Ale z tego co się orientuję tego typu zawiasy są chyba w każdej kuchni. Między drzwiczkami szafek kuchennych też są milimetrowe przerwy ;) Zapewniam, że gdy pokażesz stolarzowi o jaki efekt Ci chodzi, będzie wiedział jak to zrobić :)

justkas
26-05-2015, 18:51
Dzięki za szybko odzew:-) Wiem że to wykonalne podglądam forum i widzę Wasze super łazienki z tak wykonanymi szafkami. Jesteśmy na etapie układania płytek i powstała już zabudowa WC i teraz pytanie czy na tym etapie trzeba przygotować w jakiś sposób miejsce pod taką zabudowę szafek? Wiem marudzę ale może masz zdjęcie z etapu kiedy powstawały te szafki?

Blankowiczka
26-05-2015, 19:07
Witam. Już jakiś czas oglądam Wasze łazienki i może niedługo pokażę swoją jak będzie skończona, a na razie mam duży problem z wc. Chciałabym już zakupić płytki i właściwie są wybrane. Wątpliwości dotyczą jednak mozaiki- czy zostawić ją tak jak w projekcie czy usunąć i jeszcze nie wiem co zrobić w sprawie listwy kolorowej oddzielającej płytki. 318584 !318585318586
Proszę doradźcie!

asizo
27-05-2015, 06:29
Witam. Już jakiś czas oglądam Wasze łazienki i może niedługo pokażę swoją jak będzie skończona, a na razie mam duży problem z wc. Chciałabym już zakupić płytki i właściwie są wybrane. Wątpliwości dotyczą jednak mozaiki- czy zostawić ją tak jak w projekcie czy usunąć i jeszcze nie wiem co zrobić w sprawie listwy kolorowej oddzielającej płytki. 318584 !318585318586
Proszę doradźcie!

Ja bym na pewno usunęła tę zieloną listwę. Mozaika ok.

Tomkowa
27-05-2015, 06:33
Dzięki za szybko odzew:-) Wiem że to wykonalne podglądam forum i widzę Wasze super łazienki z tak wykonanymi szafkami. Jesteśmy na etapie układania płytek i powstała już zabudowa WC i teraz pytanie czy na tym etapie trzeba przygotować w jakiś sposób miejsce pod taką zabudowę szafek? Wiem marudzę ale może masz zdjęcie z etapu kiedy powstawały te szafki?
Tak, trzeba przygotować miejsce. Jest nią wnęka o rozmiarach takich, jakie chcesz żeby te szafki były. Zdjęcie gdzieś mam, ale znalezienie go może potrwać ;)

justkas
27-05-2015, 16:30
ok, jeśli to tylko wnęka to chyba dam radę;)
Dziękuję za informacje :bye:

Tomkowa
27-05-2015, 18:58
ok, jeśli to tylko wnęka to chyba dam radę;)
Dziękuję za informacje :bye:
Na szybko znalazłam taką fotkę ;)

318705

U mnie szafki są głębokie na 35 cm (zależało mi na takich). W pozostawioną wnękę stolarz włożył wnętrze szafek (podział na 4 części), do którego przymocował drzwiczki. Proste :D

99tomcat
28-05-2015, 11:04
Mam szybkie pytanie - czy taki plafon na sufit 5 metrowej łazienki nie będzie zbyt mocny?
Będzie to jedyne oświetlenie poza lamką nad lustrem świecącą w dół
318789

W zestawie jest świetlówka 60w - to ma niby 5000lm

http://nexterio.pl/105144,Philips-Plafon-2GX13-60W-32204-17-16.html


pozdrawiam i proszę o pomoc


ps. jest jeszcze mneijszy słabszy model :

http://nexterio.pl/105145,Philips-Plafon-2GX13-40W-32203-17-16.html

świetlówka 40wat i 3300lm

justkas
28-05-2015, 11:45
Na szybko znalazłam taką fotkę ;)


U mnie szafki są głębokie na 35 cm (zależało mi na takich). W pozostawioną wnękę stolarz włożył wnętrze szafek (podział na 4 części), do którego przymocował drzwiczki. Proste :D

Fakt mega proste aż wstyd było pytać, ale po tylu niemiłych niespodziankach że na coś już jest za późno musiałam podrążyć temat:)
Jeszcze raz dzięki za info i cierpliwość :bye:

Blankowiczka
28-05-2015, 11:55
Dziękuję justkas za odpowiedź. Właściwie po zastanowieniu też doszłam do wniosku, że listwa jest niepotrzebna.
Może ktoś się jeszcze wypowie na temat mojej toalety. Jest ona w trakcie poprawek, mogę jeszcze coś zmienić.

Tomkowa
28-05-2015, 15:06
Fakt mega proste aż wstyd było pytać, ale po tylu niemiłych niespodziankach że na coś już jest za późno musiałam podrążyć temat:)
Jeszcze raz dzięki za info i cierpliwość :bye:
Jaki wstyd, no coś Ty? :) Powiem Ci, że dla mnie to też było zagadką jak te drzwiczki będą się otwierać, gdy są ze sobą niemal na styk :D

Tomkowa
28-05-2015, 15:09
Dziękuję justkas za odpowiedź. Właściwie po zastanowieniu też doszłam do wniosku, że listwa jest niepotrzebna.
Może ktoś się jeszcze wypowie na temat mojej toalety. Jest ona w trakcie poprawek, mogę jeszcze coś zmienić.

A mnie się ta listwa nawet podoba :) Nie podoba mi się półka w mozaice nad wc ;)

stefa222
28-05-2015, 18:03
A jak dla mnie ta listwa nie pasuje półke nad toaletą też bym zlikwidowała tylko dodatkowe miejsce do sprzątania.

owcaania
28-05-2015, 18:17
Wklejam swoja, prawie skonczona lazienke na pozarcie :rolleyes:
318813318814318815

qwerty21
28-05-2015, 18:58
Wklejam swoja, prawie skonczona lazienke na pozarcie :rolleyes:
318813318814318815

ładna, co to za płytka?

owcaania
28-05-2015, 19:21
ładna, co to za płytka?

Na podlodze jest gres marazzi ale nie znam dokladnie nazwy plytki.

Tomkowa
28-05-2015, 20:20
owcaania, śliczna, pięknie wykonana łazienka :yes: Koniecznie pokaż, jak ją już urządzisz kompletnie :) Nie mogę się też doczekać prezentacji drugiej ;)

Maciejka2
28-05-2015, 22:59
Blankowiczka, to i ja oddam swój głos przeciw zielonej listwie.
Jak dla mnie, to tej półki też mogłoby nie być.

99tomcat
29-05-2015, 21:41
pomoże ktoś ?:)



Mam szybkie pytanie - czy taki plafon na sufit 5 metrowej łazienki nie będzie zbyt mocny?
Będzie to jedyne oświetlenie poza lamką nad lustrem świecącą w dół
318789

W zestawie jest świetlówka 60w - to ma niby 5000lm

http://nexterio.pl/105144,Philips-Plafon-2GX13-60W-32204-17-16.html


pozdrawiam i proszę o pomoc


ps. jest jeszcze mneijszy słabszy model :

http://nexterio.pl/105145,Philips-Plafon-2GX13-40W-32203-17-16.html

świetlówka 40wat i 3300lm

Tomkowa
29-05-2015, 22:34
99tomcat, proponuję, abyś wyciął sobie kartonowy kwadrat wymiarów lampy i przykleił go do sufitu łazienki. To Ci da obraz jak będzie się prezentowała wizualnie. Jeżeli chodzi o siłę świecenia, to żarówka led będąca odpowiednikiem 60 W ma ok. 1100 lumenów. Nie znam się na tym, ale wychodzi na to, że lampa będzie świecić bardzo intensywnie. A może lepiej skontaktować się ze sklepem i zasięgnąć rady? :)

99tomcat
30-05-2015, 11:07
Chyba tak będzie najlepiej - strona wizyualna to już moje ryzyko, ale nie chcęprzegiąć z jasnością, mimo,że uwielbiam sobie czytać ksiażki mocząc się w wannie ;)

Isabela
30-05-2015, 11:23
Pomoże :)

My także do łazienki (nieco mniejszej od Twojej) wybraliśmy plafon/panel led, tyle że o mocy 22W (odpowiednik żarówki 150W, 1980 lm). Jest bardzo jasno. Postawiłabym na ten słabszy. Czy posiadasz lustra? W jakim kolorze masz glazurę?

Mateo33
30-05-2015, 20:12
Ten gress z białymi szafkami na wysoki połysk bardzo fajnie się prezentują. Na prawdę ładnie to sobie zaplanowałaś. Równiez czekam aż ukończysz swoja łazienkę do końca :cool::cool:

emilea
31-05-2015, 09:03
Moja prawie skonczona lazienka. Co myslicie? Jakiego koloru dodatki beda tu pasowac?
319040

owcaania
31-05-2015, 13:05
Mateo,Tomkowa,Qwerty dziękuję za miłe opinie:hug:, łazienka jest bardzo prosta (taki był zamiar;)) więc też mało "spektakularna" ale na pewno ponadczasowa.

Isabela
31-05-2015, 19:01
Moja prawie skonczona lazienka. Co myslicie? Jakiego koloru dodatki beda tu pasowac?
319040

Przyjemnie byłoby wziąć w niej kąpiel :) Prawdopodobnie Cię nie zaskoczę - wybrałabym dodatki w kolorze kości słoniowej lub bieli.

emilea
31-05-2015, 20:16
Dziekuje :)

asizo
31-05-2015, 20:20
Moja prawie skonczona lazienka. Co myslicie? Jakiego koloru dodatki beda tu pasowac?
319040

Ilość płytek mnie przytłacza. Chyba lepiej, zeby były tylko do wysokości zabudowy geberitu. Wtedy ładnie komponowałyby się z nimi jakieś cz-b zdjęcia (np. morskiego wybrzeża, plaży) w jsanych, drewnianych ramkach. A dodatki tak - białe lub w kolorze złamanej bieli.

fenix2
01-06-2015, 19:53
Moja prawie skonczona lazienka. Co myslicie? Jakiego koloru dodatki beda tu pasowac?
319040

Ładnie tylko brakuje jakiegoś np. paska ozdobnego jednolita ściana i podłoga trochę przytłacza.

DORIS35
02-06-2015, 21:13
poszukuję pomysłu na drzwi balkonowe 900x2190 w łazience na piętrze.

piu
02-06-2015, 23:18
Na podlodze jest gres marazzi ale nie znam dokladnie nazwy plytki.

to chyba marazzi treverkhome ?

http://www.marazzi.es/media/treverkhome_01-1.jpg.1110x500_q75_crop.jpg

99tomcat
03-06-2015, 17:27
Pomoże :)

My także do łazienki (nieco mniejszej od Twojej) wybraliśmy plafon/panel led, tyle że o mocy 22W (odpowiednik żarówki 150W, 1980 lm). Jest bardzo jasno. Postawiłabym na ten słabszy. Czy posiadasz lustra? W jakim kolorze masz glazurę?

Faktycznie to mocne źródła światła - wezmę ten mniejszy lub nawet coś nieco słabszego.
Jeśli będzie za jasno dokupię po prostu słabszą świetlówkę.

Co do kafli będą szare w kolorze betonu, cementu - coś w ten deseń.
Właśnie walczę z wyborem.
Na ścianach trochę białych płytek reszta biała farba. Lustwo będzie nad umywarką 80cm, jeszcze niw wiem o jakich wymiarach ale raczej duże i nad nim listwa oświetleniowa led lub też świetlówka np coś takiego :
http://www.sklep.e-klosz.pl/kinkiet-1pl-straight-6356-nowodvorski.html

319416

qwerty21
03-06-2015, 19:50
Mam zamiar kupić taką kabinę walk-in, tyle że mój brodzik ma mieć szerokość 80 cm, a zakres regulacji stabilizatora wynosi 97-115 cm. Czy ten stabilizator mogę skrócić bez uszczerbku na wyglądzie?

Isabela
03-06-2015, 22:39
W łazience położyliśmy m. in. :

http://www.victori.pl/picasa-concrete-grafito-60x60,id15059.html

Płytki doskonale imitują beton, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi żadnego problemu. Podobają mi się Twoje pomysły na oświetlenie lustra. Postawiłabym na zimną/neutralną barwę światła i lustro optiwhite.

99tomcat
03-06-2015, 23:04
Fajne i nawet niedrogie płytki ;)

Byłem w sobotę w Cermagu i te co wpadły mi w oko oscylowały w okolicach 200-280za metr ;/

Isabela
03-06-2015, 23:22
Fiu fiu, masz cenne oko ;)

99tomcat
03-06-2015, 23:30
Chyba kosztowne ;)
Ciemny jestem w markach płytek jak typowy facet - ot podobały mi się, firmy nic mi nie mówiły.
Na fotkach fiszek z opisami mam firmy Porcelanosa, Marazzi,Saloni Ceramica,Casalgrande Panada, Steuler - to chyba dobre firmy?(modeli nie podam bo Cermag sprytnie ich nie podaje - w końcu mógłbym kupictaniej w internecie jak bym wiedział czego szukać)

Do tego aranżatorka mocno mnie namawiała na format 90x90.
Szybki telefon do mojego wykonawcy, a on nie ma czym tego ciąć :lol2: Na ustrojstwo do cięcia max 65x65 cm.
No nic przeżyję tak "maleńkie" płytki u siebie.

Realnie przy ok 4metrach podłogi (resztę zajmnie wanna) mogę nieco zaszaleć i czy wydam 80 czy 180zł za metr podłogowych to mega różnicy mi nie robi

I tak mam już dziurę budżetową większą niż nasz rząd :P

Isabela
04-06-2015, 09:14
Przy dobrze dobranej fudze nawet płytki o mniejszym formacie będą dawać złudzenie jednolitej powierzchni.

Agatron
04-06-2015, 11:00
Hej:)
Znalazłam projekty łazienek, w których ściana, na której znajduje się wc jest zabudowana szafkami. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak stelaż podtynkowy obudować drewnem? Najpierw obudowuje się karton-gipsem i dopiero na to daje się panele, które są identyczne jak reszta drzwi od szafek?:)
http://agatron.w.interia.pl/lazienka.jpg

owcaania
04-06-2015, 11:07
to chyba marazzi treverkhome ?

http://www.marazzi.es/media/treverkhome_01-1.jpg.1110x500_q75_crop.jpg
Piu wydaje mi sie, ze to wlasnie ten model:yes:

anomalia
08-06-2015, 13:49
Mam szybkie pytanie - czy taki plafon na sufit 5 metrowej łazienki nie będzie zbyt mocny?
Będzie to jedyne oświetlenie poza lamką nad lustrem świecącą w dół
318789

W zestawie jest świetlówka 60w - to ma niby 5000lm

http://nexterio.pl/105144,Philips-Plafon-2GX13-60W-32204-17-16.html


pozdrawiam i proszę o pomoc


ps. jest jeszcze mneijszy słabszy model :

http://nexterio.pl/105145,Philips-Plafon-2GX13-40W-32203-17-16.html

świetlówka 40wat i 3300lm

Ja wybrałabym plafon ze świetlówką 40W. Pracuje w salonie oświetleniowym i mam te świetlówki na ekspozycji, dość fajnie świecą, ale warto wziąć pod uwagę również plexi (czy może jest to szkło?), które ma za zadanie rozpraszać światło. 3300lm to moc świetlna żarówki (a nie lampy), która po przysłonięciu traci na jasności.

PS. W łazience moc światła powinna się wahać w granicach 400 - 600 lm na m2.

piu
08-06-2015, 15:28
99 tomcat


wydaje mi się, że do tak małej łazienki nie ma chyba sensu kupować płytek wielkoformatowych, wyjdą Ci tak czy siak "ścinki" po bokach. To się raczej sprawdza na dużych powierzchniach, wtedy jest efekt.

hpr
08-06-2015, 16:20
Moja czarno-biała łazienka, oczywiście mam do Was pytanie - jakie lampy nad lustro i na sufit będą pasowały do tego wnętrza?

319883

319884

319885

319886

woody
08-06-2015, 21:02
Ma pomysł na remont łazienki

czarno biała ale z takim dekorem
i taką Panią
płytki podstawowe białe rektyfikowane i podłoga biała 60x60 lub drewonopodobna - jeszcze się zastanawiam
może ktoś ma taką łazienkę

Isabela
08-06-2015, 21:07
Sprytnie rozwiązałaś problem różnych odcieni bieli na jednej powierzchni. Masz dość małą łazienkę, stąd automatycznie nasuwa mi się na myśl plafon. Z drugiej strony te kontrasty zapraszają do sięgnięcia po coś bardziej wyrafinowanego.

Isabela
08-06-2015, 21:14
99 tomcat


wydaje mi się, że do tak małej łazienki nie ma chyba sensu kupować płytek wielkoformatowych, wyjdą Ci tak czy siak "ścinki" po bokach. To się raczej sprawdza na dużych powierzchniach, wtedy jest efekt.

Ja z kolei uważam inaczej. Przyjrzałam się swoim, imitującym beton, płytkom - nawet "ścinki" wyglądają dobrze.

hpr
10-06-2015, 14:39
Jeszcze dorzucę jedno zdjęcie - zabudowany piec dwufunkcyjny, kosz na brudne rzeczy, wiadro, mop i miski.

320206

Nie za bardzo mi się to podoba i moje kolejne pytanie - jaka naklejka na te drzwiczki spasowałaby się z całą łazienką?

Zastanawiałam się nad napisami typu:

320207

tylko, czy to nie będzie przesadzone?

Mmelisa
10-06-2015, 15:15
hpr, zaloz swoj watek. Tam bedzie o wiele latwiej doradzac, niz na watkach z tym nie zwiazanymi tak do konca ;)

99tomcat
10-06-2015, 15:16
99 tomcat


wydaje mi się, że do tak małej łazienki nie ma chyba sensu kupować płytek wielkoformatowych, wyjdą Ci tak czy siak "ścinki" po bokach. To się raczej sprawdza na dużych powierzchniach, wtedy jest efekt.

W salonach łazienkowych wręcz mnie namawiają na jeszcze większe - 90x90 znając wielkość i układ pomieszczenia. Taka jest tera zniby moda i wyglaa to dobrze.

Widziałem niedawno łazienkę o zbliżonych rozmiarach i kolorystyce z kombinacją 60x60 na podłodze i 60x30 na ścianach i wyglądało to bardzo fajnie przy wąskiej 1.8mm fudze.


Zastanawiam sie teraz czy za wszelka cena zgrać fugi na podłodze z tymi na ścianach i obudowie wanny.
Będzie to trudne,a płytki i tak bedą raczej tylko nad wanną i na obudowie geberitu

99tomcat
10-06-2015, 15:20
Ja wybrałabym plafon ze świetlówką 40W. Pracuje w salonie oświetleniowym i mam te świetlówki na ekspozycji, dość fajnie świecą, ale warto wziąć pod uwagę również plexi (czy może jest to szkło?), które ma za zadanie rozpraszać światło. 3300lm to moc świetlna żarówki (a nie lampy), która po przysłonięciu traci na jasności.

PS. W łazience moc światła powinna się wahać w granicach 400 - 600 lm na m2.

Dzięki za fachowe rady.

Zaczynam sie łamać ,czy nie pójść jednak po kosztach i nie kupić klasycznego okrągłego szklanego plafonu z metalowa obwódką z 2-3 oprawami na e27 i zamontować tam odpowiednie świetlówki kompaktowe.
320212

Te plafony philipsa dośc drogie i z tego co doczytałem to szybka jest z plexi nie szklana niestety.

Mmelisa
10-06-2015, 15:25
Dzięki za fachowe rady.

Zaczynam sie łamać ,czy nie pójść jednak po kosztach i nie kupić klasycznego okrągłego szklanego plafonu z metalowa obwódką z 2-3 oprawami na e27 i zamontować tam odpowiednie świetlówki kompaktowe.
320212

Te plafony philipsa dośc drogie i z tego co doczytałem to szybka jest z plexi nie szklana niestety.

Tomcat, wejdz na watek z lampami albo tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238541-ILUMINACJA-w-inspiracjach)Dziewczyna potrafi fajne cudenka wyszukac...

ten temat lepiej zostawic tak jak jest, czyli : "Lazienki nasze". inaczej panuje chaos :rolleyes:

Isabela
10-06-2015, 16:58
W salonach łazienkowych wręcz mnie namawiają na jeszcze większe - 90x90 znając wielkość i układ pomieszczenia. Taka jest tera zniby moda i wyglaa to dobrze.

Widziałem niedawno łazienkę o zbliżonych rozmiarach i kolorystyce z kombinacją 60x60 na podłodze i 60x30 na ścianach i wyglądało to bardzo fajnie przy wąskiej 1.8mm fudze.


Zastanawiam sie teraz czy za wszelka cena zgrać fugi na podłodze z tymi na ścianach i obudowie wanny.
Będzie to trudne,a płytki i tak bedą raczej tylko nad wanną i na obudowie geberitu
Wydaje mi się, że u mnie są zgrane. Sprawdzę to, jak wrócę do domu.

Isabela
10-06-2015, 17:03
Wczoraj w wątku o oświetleniu napisałam, gdzie zakupiliśmy nasz plafon. Kosztował 200 zł i daje jasne, równomiernie rozproszone światło. Ma zaledwie 4cm wysokości.

99tomcat
10-06-2015, 18:22
Ja ledy odpuszczam po dokształceniu się przy okazji zakupu latarki ledowej na np forum światełka.

Na dzisiaj to jeszcze mocno niedoskonała technika , droga(jeśli c hcemy mieć wysokie ra) i są problemy z chłodzeniem i żywotnościa.

Ledy pod szafki do kuchni tak reszta pójdzie na świetlówkach kompaktowych.

Tam gdzie będa oprawy e27 mam pełną swobodę w przyszłości- wejdzie tamw szystko a np na gu10 sa za grosze adaptery.

kończę offtop resztę dailogów o lampach bęe już prowadził tutaj :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?238541-ILUMINACJA-w-inspiracjach&p=6880811#post6880811

piu
10-06-2015, 20:15
99tomcat

rozrysuj dany rozmiar, może faktycznie duży format tak dobrze Ci spasuje, że prawie nie będzie widać fug.
Z podanych przez Ciebie firm wszystkie są dobre. Ja wypożyczyłam sobie na parę dni stand reklamowy z naklejonymi płytkami, bo nie było ich w stałej sprzedaży, tylko na zamówienie z Włoch. W domu obejrzałam w różnym świetle, pochlapałam wodą z mydłem i zostawiłam, by zaschło, sprawdziłam czy nie śliskie, a potem zamówiłam całość.
Dziewczyny na forum zamawiają w internetowym sklepie po jednej sztuce z serii, obadają w domu, porównają i odsyłają te niepotrzebne.

kingvince
11-06-2015, 21:53
Witam wszystkich forumowiczów.

Zwracam się do was o pomoc w przearanżowaniu przedstawionej na zdjęciu łazienki.

http://images69.fotosik.pl/938/0571971ec30799fbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0571971ec30799fb) http://images68.fotosik.pl/939/f4d0327142c7aea2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f4d0327142c7aea2)
http://images69.fotosik.pl/938/6d83abb76c726cf9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6d83abb76c726cf9) http://images70.fotosik.pl/938/7f9efe271cf5e328m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7f9efe271cf5e328)
http://images67.fotosik.pl/939/b321ad29251af01fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b321ad29251af01f) http://images70.fotosik.pl/938/e2b34d87c525a3c6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e2b34d87c525a3c6)

Jak widać na wyżej załączonych zdjęciach, łazienka jest w stanie na wpół skończonym dlatego jestem otwarty na wszystkie możliwe zmiany - wraz z kuciem i wierceniem.

Co moim zdaniem wymaga zmian, co chciałbym zmienić a czego się pozbyć:

Po pierwsze chciałbym zastąpić brązowe płytki Paradyż seria Delicate / Touch, znajdujące się na podłodze i ścianie w miejscu kabiny prysznicowej. Płytkami, które pasowałby do kremowych a zarazem rozjaśniłyby pomieszczenie i nadały mu lekkości. Ponieważ wydaje mi się iż ciemne płytki pomniejszają łazienkę, która ma zaledwie 4,1 m2. Jednakże nie jest to najgorsza cecha płytek. Płytki są bardzo trudne w utrzymaniu w czystości, są jak magnez na brud. Uwydatniają każde najmniejsze zabrudzenie. Podłoga nawet po spadnięciu jednej kropelki wody i jej rozniesieniu pokrywa jest samymi śladami. Po umyciu/przetarciu podłogi widoczne są smugi. Tak, więc podłoga cały czas wygląda jak brudna. Podobna sytuacja dotyczy ściennych płytek, gdzie mam do czynienia z nieustanymi śladami po wodzie, których nie mogę się pozbyć.

Po drugie jeśli dojdzie do wymiany brązowych płytek, zastanawiam się nad zmianą wnęk/półek pod prysznicem. Obecnie pierwsza półka znajduję się na wysokości 98cm od posadzki. Kłopot z obecnym rozmieszczeniem półek polega na tym, iż dolna półka usytuowana jest za nisko, przez co długi czas zalega na niej woda. Dlatego rozważam pozostawienie jednej usytuowanej pomiędzy obecnym lub wyższej. Co myślicie na ten temat.

Po trzecie chciałbym wymienić lustro, które w obecnej formie jest niepraktyczne. Pomimo tego iż optycznie powiększa pomieszczenie. Chciałbym pozbyć się brązowej ramki i w miejscu obecnego zamontować mniejsze. Jak myślicie jakiej powinno być wielkości aby było praktyczne i pasowało do całości.

Po czwarte chciałbym wymienić umywalkę(na umywalkę meblową - ponieważ planuje zabudować ją podobną szafką jak na załączonym poniżej obrazku) oraz dopasować do niej w komplecie miskę sedesową. Jaki zestaw polecacie.

http://images68.fotosik.pl/939/1b7465e586e725c9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1b7465e586e725c9)

Po piąte jaki system otwierania drzwi w kabinie wybrać: narożny, z blendą na ścianę, do wewnątrz a może drzwi wewnętrze łamane w kierunku ściany. Podczas remontu planuje zmniejszyć długość brodzika ze 120 cm do 110 cm. Na korzyść przestrzeni od ściany do brodzika, która zwiększyłaby się do 82 cm. Biorąc pod uwagę, że brodzik na 77 cm, daje nam możliwość otwierania drzwi do zewnątrz na ścianę.

Każdej dobrej duszy, która ze chce skrytykować moją łazienkę i podać jak naprawić moją nie widzę w tym temacie bardzo dziękuje(chociażby dobór kolorów itd.). Tak naprawdę będę wdzięczny za każdą konstruktywną krytykę, która pomoże mi zmienić moją łazienkę.

piu
11-06-2015, 22:33
Mnie się zawsze podobała ta seria, ilekroć widziałam ją w castoramie, ale wyłącznie te jasne kremowe bazowe i kremowe dodatki w kwiaty. I właśnie na nie bym wymieniła brązowe. Widzę, że są jeszcze w sprzedaży, nawet w dużej promocji ...

http://www.twojelazienki.pl/ceramika-paradyz/plytki-lazienkowe/delicate.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.twojelazienki. pl%2Fceramika-paradyz%2Fplytki-lazienkowe%2Fdelicate.html)

Tak będzie najprościej, spasujesz rozmiary, stylistykę, wszystko zachowasz w jednej kolekcji. Na te ciemne także nie mogłabym patrzeć i wierzę, że są bardzo niepraktyczne, bo sama mam na podłogach wszędzie jasne, nawet w sieni i sobie je chwalę.

W żadnym wypadku nie zmniejszałabym lustra! Wcale nie jest nisko nad umywalką. Aczkolwiek brązowej ramy bym się pozbyła, nie mam tylko pomysłu na co ją zamienić, trzeba by poszukać, czy w kolekcji są takie same płytki, ale kremowe.

AngelaPawel
11-06-2015, 22:39
Witam
Budujemy dom wg projektu Opal. Właśnie od 2 miesięcy próbuje zaprojektować sobie łazienki wg mojej koncepcji. I tak jak było 2 miesiące temu tak samo jest teraz czyli nic!!!
Proszę o Wasze rady w sprawie projektów łazienki. Od czego zacząć. Darmowe projekty oferują jedynie salony z łazienkami gdzie ceny kafli oraz armatury są kosmiczne. Co zrobić jeśli chcę zakupić produkty z Castoramy lub z innej sieciówki budowlanej i jak wówczas ogarnąć całą kolorystykę? Mam straszny mętlik w głowie.
Jak było u Was? Od czego zacząć? ☺

Mam również dwójkę maluchów w domu i chciałabym jedną łazienkę zrobić przyjazną dla nich.
Druga łazienka będzie nasza i widzę ja w kolorach biało - czarnych.
Dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

kingvince
11-06-2015, 22:56
Mnie się zawsze podobała ta seria, ilekroć widziałam ją w castoramie, ale wyłącznie te jasne kremowe bazowe i kremowe dodatki w kwiaty. I właśnie na nie bym wymieniła brązowe. Widzę, że są jeszcze w sprzedaży, nawet w dużej promocji ...

http://www.twojelazienki.pl/ceramika-paradyz/plytki-lazienkowe/delicate.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.twojelazienki. pl%2Fceramika-paradyz%2Fplytki-lazienkowe%2Fdelicate.html)

Tak będzie najprościej, spasujesz rozmiary, stylistykę, wszystko zachowasz w jednej kolekcji. Na te ciemne także nie mogłabym patrzeć i wierzę, że są bardzo niepraktyczne, bo sama mam na podłogach wszędzie jasne, nawet w sieni i sobie je chwalę.

W żadnym wypadku nie zmniejszałabym lustra! Wcale nie jest nisko nad umywalką. Aczkolwiek brązowej ramy bym się pozbyła, nie mam tylko pomysłu na co ją zamienić, trzeba by poszukać, czy w kolekcji są takie same płytki, ale kremowe.

Dziękuje bardzo za szybką odpowiedz piu. Chyba właśnie tak zrobię jak proponujesz. Ściennie płytki zrobię w kremie, tylko co na podłogę? Tomkowa proponowała mi drewnopodobne płytki Cerim Wood Essence White. Co do lustra to ramkę zlikwiduje i też wkleję kremową płytkę. Dodatkowo dodam iż meble będą w białym kolorze. Tylko czy tego kremu nie będzie aż do przesady?

Jeszcze raz dziękuje za post.

piu
11-06-2015, 23:13
boshe, jaki piękny ten CERIM! Właśnie coś takiego planuję u siebie na większości podłóg :) A i firmę znam i szanuję.
Lustro - wpadłam na pomysł, aby wyrzucić ramkę i wkleić po prostu większe lustro. Tak wygląda świetnie,
http://www.cerim.it/en/wp-content/uploads/sites/3/2013/11/[email protected]

ale jeszcze bardziej by mi pasowała ramka z bielonego drewna.

I wtedy cerim na podłodze , a łazienka będzie śliczna i bardzo ciepła

Chociaż... poszukałabym chyba jednak bielonego dębu w mniej rustykalnym charakterze, zdaje się że mam coś takiego w ulubionych, zaraz poszukam.

http://st.houzz.com/simgs/a3111fee012a5720_4-9316/wall-and-floor-tile.jpg

piu
11-06-2015, 23:24
już mam, chodziło mi o Tubądzin Korzilius..

http://www.tubadzin.pl/collection/449

choć nie wiem, czy jednak nie byłyby lepsze te..
http://www.tubadzin.pl/neutral-beige-1

Trudno tak powiedzieć mi w tym momencie, nie widząc obu płytek. Obawiam się jednak, czy aby na pewno dekory w kwiaty delicate touch będą pasowały do drewnopodobnej ... Chyba jednak niekoniecznie.

Płytka jak ta powyższa powinna być baaardzo praktyczna - jasna, lekko pomazana, cieniowana///
w realu to trzeba zestawiać :

http://pliki.dekordia.pl/modern_2/aranzacje_modern-/MODERN-1000014321.jpg

http://www.twojelazienki.pl/images/source/zdjecia2/cpar_9616.jpg

http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/pl_Neutral-beige-598x598.jpg

one są tutaj na obudowie wanny ..

http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/styles/collection_vertical/public/images/tub-386891-o-img_8313neutralmodern_ipe_1.jpg?itok=N2YRo51z


Dobra, bo się nam zaraz oberwie i to słusznie, bo to nie jest wątek projektowy :)

piu
11-06-2015, 23:40
jeszcze jedną dorzucę, można zerknąć - reflex beige paradyż
http://www.plytkiceramiczne.org.pl/media/products/52290f50f7e5ec105fcfb6c8f094287b/images/thumbnail/big_Reflection_lazienka_polaranz.jpg?lm=1418767724


z reala nie znam, trzeba po prostu wziąć dekor pod pachę i popróbować

http://www.paradyz.com/plytki/lazienkowe/reflection-reflex

kingvince
11-06-2015, 23:55
boshe, jaki piękny ten CERIM! Właśnie coś takiego planuję u siebie na większości podłóg :) A i firmę znam i szanuję.
Lustro - wpadłam na pomysł, aby wyrzucić ramkę i wkleić po prostu większe lustro. Tak wygląda świetnie,
http://www.cerim.it/en/wp-content/uploads/sites/3/2013/11/[email protected]

ale jeszcze bardziej by mi pasowała ramka z bielonego drewna.

I wtedy cerim na podłodze , a łazienka będzie śliczna i bardzo ciepła

Chociaż... poszukałabym chyba jednak bielonego dębu w mniej rustykalnym charakterze, zdaje się że mam coś takiego w ulubionych, zaraz poszukam.

http://st.houzz.com/simgs/a3111fee012a5720_4-9316/wall-and-floor-tile.jpg

O lustrze mam takie same zdanie, chciałem albo dać większe od ściany do ściany albo oprawić w jakąś ramkę z drewna( jak w załączonym zdjęciu:
320429



już mam, chodziło mi o Tubądzin Korzilius..

http://www.tubadzin.pl/collection/449

choć nie wiem, czy jednak nie byłyby lepsze te..
http://www.tubadzin.pl/neutral-beige-1

Trudno tak powiedzieć mi w tym momencie, nie widząc obu płytek. Obawiam się jednak, czy aby na pewno dekory w kwiaty delicate touch będą pasowały do drewnopodobnej ... Chyba jednak niekoniecznie.

Płytka jak ta powyższa powinna być baaardzo praktyczna - jasna, lekko pomazana, cieniowana///
w realu to trzeba zestawiać :

http://pliki.dekordia.pl/modern_2/aranzacje_modern-/MODERN-1000014321.jpg

http://www.twojelazienki.pl/images/source/zdjecia2/cpar_9616.jpg

http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/pl_Neutral-beige-598x598.jpg

one są tutaj na obudowie wanny ..

http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/styles/collection_vertical/public/images/tub-386891-o-img_8313neutralmodern_ipe_1.jpg?itok=N2YRo51z


Dobra, bo się nam zaraz oberwie i to słusznie, bo to nie jest wątek projektowy :)


W sobotę wybieram się na przechadzkę po salonach z płytkami ponieważ chciałbym zobaczyć na żywo Cerim Wood Essence White więc na pewno poszukam Twoich propozycji i zobaczymy. W sprawie dekorów, niekoniecznie muszą zostać bo i tak brązowe nad wc usunę. Kiedyś zastanawiałem się nad biała podłoga ale czy to jest praktyczne i w ogóle pasuje w mojej łazience? Tomkowa wspominała mi abym pozbył się wnęk na wc i zabudował całą scianę, co Ty o tym myślisz, będzie lepiej?

Z góry dziękuje za kolejne wpisy.

piu
12-06-2015, 12:22
Usunęłabym te wnęki nad wc i zrobiła ścianę na prosto. Wnęki są bezsensowymi łapaczami kurzu, o ile nie zabudujesz ich szafkami.
A co do kremowych dekorów - albo bym je dała na ścianie prysznicowej, albo bym już skuła wszystko, robiąc łazienkę od nowa. Sama bazowa delicate touch nie jest zbyt atrakcyjna, a pracy tam będzie i tak co niemiara.

kingvince
13-06-2015, 00:51
Usunęłabym te wnęki nad wc i zrobiła ścianę na prosto. Wnęki są bezsensowymi łapaczami kurzu, o ile nie zabudujesz ich szafkami.
A co do kremowych dekorów - albo bym je dała na ścianie prysznicowej, albo bym już skuła wszystko, robiąc łazienkę od nowa. Sama bazowa delicate touch nie jest zbyt atrakcyjna, a pracy tam będzie i tak co niemiara.

Piu wierz mi, że najchętniej zrobiłbym łazienkę od nowa ale raczej ta opcja nie wchodzi w rachubę. Dlatego poszukuje jakiś półśrodków, które nadadzą łazience oczekiwanego efektu. Mogę skuć podłogę i brązowe płytki ze ściany. Naruszyć coś jeszcze ale całość raczej odpada. Może zrobić coś ze ścianą z lustrem i przeciwległa(wc) - tam nie ma aż tylu płytek do skucia, może inny kolor płytek?

Isabela
13-06-2015, 08:03
Czy drzwi zostaną? Podoba mi się pomysł Tomkowej i Piu odnośnie przebudowy geberitu. Nie potrafię sobie wyobrazić drewnopodobnych płytek w jasnym odcieniu w Twojej łazience.

kingvince
13-06-2015, 08:28
Czy drzwi zostaną? Podoba mi się pomysł Tomkowej i Piu odnośnie przebudowy geberitu. Nie potrafię sobie wyobrazić drewnopodobnych płytek w jasnym odcieniu w Twojej łazience.

Drzwi zostaną, a co proponujesz Isabela? Dziękuje za wpis.

Isabela
13-06-2015, 09:44
Zastanawiam się nad skuciem wszystkich płytek lub zastąpieniem tych brązowych beżowymi z tej kolekcji (kwestia parametrów). Wymieniłabym też grzejnik. Postawiłabym na inną barwę światła w łazience (chłodniejszą). Czy między ramką a lustrem jest już fuga?

piu
14-06-2015, 15:31
kingvice

jeśli ma być ekonomicznie, to tylko te płytki z kolekcji na podłogę, spasujesz idealnie rozmiary. Może ten filmik ci coś podpowie

https://www.youtube.com/watch?v=Uu6MiR4bL-0 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2 Fwatch%3Fv%3DUu6MiR4bL-0)

(brązowe są paskudne!)

Sprawdź tylko najpierw w domu na jednej, czy są praktyczne - jak wyglądają po umyciu bez wycierania itp.

Jeśli zrobisz przy tym drewnianą ramę na lustro i drewniane dodatki, to nawet bez dekorów będzie OK.

elizabethh
15-06-2015, 12:43
urządzając swoją łazienkę inspirowałam się projektem[moderowano zbyteczny link firmowy] Jestem na etapie wypełniania fug, ale tak się zastanawiam czy zamiast tego fioletu użyć niebieskich dodatków.

kingvince
16-06-2015, 20:16
kingvice

jeśli ma być ekonomicznie, to tylko te płytki z kolekcji na podłogę, spasujesz idealnie rozmiary. Może ten filmik ci coś podpowie

https://www.youtube.com/watch?v=Uu6MiR4bL-0 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2 Fwatch%3Fv%3DUu6MiR4bL-0)

(brązowe są paskudne!)

Sprawdź tylko najpierw w domu na jednej, czy są praktyczne - jak wyglądają po umyciu bez wycierania itp.

Jeśli zrobisz przy tym drewnianą ramę na lustro i drewniane dodatki, to nawet bez dekorów będzie OK.


Hmm tak się zastanawiałem i chyba będzie lepiej jak skuje wszystkie płytki i zacznę od nowa. Mam do was pytanie piu i Isabela czy pomogłybyście mi zaaranżować łazienkę od nowa w dziale "projektowanie wnętrz"? Będę bardzo wdzięczny, nawet za mała pomoc. Jutro zamieściłbym post bo tutaj to mnie chyba usuną?

Isabela
16-06-2015, 21:37
Hmm tak się zastanawiałem i chyba będzie lepiej jak skuje wszystkie płytki i zacznę od nowa. Mam do was pytanie piu i Isabela czy pomogłybyście mi zaaranżować łazienkę od nowa w dziale "projektowanie wnętrz"? Będę bardzo wdzięczny, nawet za mała pomoc. Jutro zamieściłbym post bo tutaj to mnie chyba usuną?
Podjąłeś bardzo dobrą decyzję! Napisz, co Ci się spodobało podczas sobotnich poszukiwań, w jakim stylu masz urządzone mieszkanie i które inspiracje do Ciebie przemawiają. Piu będzie w swoim żywiole :)

kingvince
17-06-2015, 23:56
Podjąłeś bardzo dobrą decyzję! Napisz, co Ci się spodobało podczas sobotnich poszukiwań, w jakim stylu masz urządzone mieszkanie i które inspiracje do Ciebie przemawiają. Piu będzie w swoim żywiole :)

piu, Isabela - gotowe:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169397-Projekt-łazienki-wizualizacje&p=6886507#post6886507

Zapraszam was i będą bardzo bardzo wdzięczny za każdą pomoc, mam nadzieje, że uda mi się z waszą pomocą ogarnąć/skończyć wszystko przed narodzinami córeczki.

Czupiradełko
18-06-2015, 15:41
Witam,
czy ktoś ma w łazience lub w kuchni automatyczny dozownik na mydło (taki na fotokomórkę, akumulator lub baterie) ?
Widziałam fajne na allegro ale nie wiem jak sprawdzają się w rzeczywistości.
:yes:

bisiaGa
27-06-2015, 14:20
Trochę się wstydzę, ale oglądam Wasze, to i ja pokażę łazienkę mojego pomysłu, użytkowana od stycznia, zatem sprawdzona i bardzo mi się podoba;) 322277322275322276322278322279

Greta21
27-06-2015, 15:39
bisiaGa nie ma się czego wstydzić, piękna łazienka;) bardzo podoba mi się wanna i to jak wlewa się do niej wodę, bardzo oryginalnie;)

mi_mała
27-06-2015, 23:31
bisiaGa, jaką masz muszlę sedesową?

Bardzo ładna łazienka :)

Oszolom
28-06-2015, 11:14
bisiaGa.
Ładna jasna łazienka na poddaszu, mam bardzo podobną tylko jeszcze nie wykończoną.
Jest inspiracja....dzięki.

Oszolom
28-06-2015, 11:19
Mam tutaj (lub nie tutaj) pytanie.
Na niewykończoną łazienkę będę wstawiał wannę, chciałbym jakoś osłonić ścianę i podłogę przez zbytnim lanie wody na tynk.
Gdzieś (właśnie nie wiem gdzie) widziałem taki panel ścienny w formie gładkiej płyty który zastępuje kafle itd.
Płyta jest z jakiegoś plastiku w połysku, nie mogę znaleźć nigdzie takiego czegoś, jak wygoogluję panel toi wyskakują panele łazienkowe na podłogę itp.

Wie ktoś jak takie coś dokładnie nazwać i znaleźć?.

bisiaGa
28-06-2015, 18:47
dziękuję, a to muszla massi, kupiona na all

inż.maliniak
29-06-2015, 08:26
Trochę się wstydzę, ...[/ATTACH]

Super wyszło :)

ANKAg
04-07-2015, 06:00
Trochę się wstydzę, ale oglądam Wasze, to i ja pokażę łazienkę mojego pomysłu, użytkowana od stycznia, zatem sprawdzona i bardzo mi się podoba;) 322277322275322276322278322279

Witaj!

mam identyczna lazienke i ustawienie armatury... moja sie jeszcze wykancza chociaz nie planuje w niej plytek! Dzieki za fotki, pomoglo to mojej wyobrazni :)
co to za bateria do wanny? ...

erka1
04-07-2015, 11:01
Tym razem całość, a więc zaledwie 2,1m2..
http://i60.tinypic.com/311t4ed.jpg

http://i58.tinypic.com/as2gy.jpg

http://i58.tinypic.com/1zoas69.jpg

http://i59.tinypic.com/91f9nc.jpg

http://i60.tinypic.com/scx82a.jpg

http://i59.tinypic.com/256b9ud.jpg

http://i60.tinypic.com/34pyjw9.jpg

http://i60.tinypic.com/5xpqqg.jpg
Sorry za pranie :p

Witam
mam nadzieję, że dostanę od was odpowiedz.. jakie wymiary ma ta lazienka..
i jak to mozna zrobić zeby umywalka byla nad pralką?? chodzi mi o taką wąską umywalkę jak właśnie na zdjęciach tutaj...
proszę bardzo o pomoc...

kdrozd
07-07-2015, 10:44
świetna łazienka, najbardziej spodobał mi sie ten kran nad zlewem, coś ciekawego i innego.

mamanaetacie
07-07-2015, 13:36
Śliczna łazienka ;)

bisiaGa
07-07-2015, 17:18
Dziękuję za miłe słowa, tym bardziej, że inspirowałam się po trochu Waszymi łazienkami, z tego wątku właśnie;)
ANKAg, bateria wannowa kupiona na all, podobno sprowadzana z UK.

markoz86
08-07-2015, 12:50
Witam, od dłuższego czasu przyglądam się waszym łazienkom, są mega piękne :) u mnie powoli zbliża się czas kładzenia płytek w łazience, ostatnio spodobały mi się płytki marmurowe ELF BLACK FOSHAN JUNJING czy ma ktoś wykonana łazienkę na takich płytkach? może jakaś inspiracja?? Jeśli tak to proszę o jakieś fotki 323507

piu
08-07-2015, 21:09
jak dla mnie koszmarne, brrr .. Ale oczywiście to kwestia gustu :)

https://www.google.pl/search?q=black+marble+bathroom&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=OHSdVbPMC4bnygOa4p6ADw&ved=0CCAQsAQ&biw=1600&bih=766

piotrek0m
09-07-2015, 09:46
Czy wykonujecie takie ukosowanie płytek na narożnikach?
Czy wykonuje je majster samodzielnie, czy konieczne jest odnoszenie płytek do firm które zajmują się profesjonalnie cięciem płytek i gresu ?

323644

bisiaGa
09-07-2015, 10:47
Majster powinien je przyszlifować na miejscu, jakby nie miał odpowiedniego sprzętu, to bym takiego nie wynajmowała. Widziałam łazienkę bez szlifów, brak słów...

Ania Ząbki
10-07-2015, 22:46
Kochani może jest ktoś chętny pomóc mi w projektowaniu małej łazienki co jest dużym wyzwaniem bo chce aby wydawała się duża, nie chcę zmieniać ułożenia podłączeń sanitariatów (ze względu na koszty) chce aby była taka trochę glamur :) kolor dominujący chciała bym szary :)
Ktoś ma jakieś pomysły ? :)

99tomcat
13-07-2015, 09:20
Kurcze szukam nadal płytek i mam problem z dopasowaniem rektyfikowanych ściennych do podłogowych.
co firma to inne wymiary, ajak maja fajne dopłogowe to nie ma śnieznobiałych z połyskiem 30x60...

Jest jakis najpopularniejszy wymiar, gdzie można mieszać producentów? 59,4, 59,8 ? Maja być na podłodze cement/beton 60x60 i ścienne śnieżnobiałe z połyskiem 30x60. :bash:

piotrek0m
13-07-2015, 10:01
Z zakupami płytek mam niezłą jazdę.... chyba największą podczas całej budowy. Kupiłem kafelki przez internet, bo było 30 % taniej niż w jakimkolwiek sklepie stacjonarnym (sic) !

Ale się zaczęło:

Dostarczyli mi 2 palety kafli od razu na 2 łazienki, tu wszystko było OK, tylko 4 paczki - na spodzie palety - były potłuczone - fakt, szybko dosłali nowe na podstawie dokumentacji zdjęciowej.

Po pewnym czasie postanowiłem dokupić trochę płytek i okazało się, że przysłali z zupełnie inną kalibracją. Skąd klient ma wiedzieć że jest coś takiego jak kalibracja i że o tym trzeba pisać wyraźnie w zamówieniu !? Na stronach sprzedawców nie ma żadnej informacji, żeby to sprawdzić, żeby na to zwracać uwagę, a taka informacja powinna być wytłuszczona na pierwszej stronie ! ... No i musiałem odsyłać na własny koszt...

Druga sytuacja... kupiłem płytkę bazową i dekor z tej samej serii z firmy Ceramika Color. Okazuje się, że dekory są 1,5 mm szersze od płytki bazowej i nie da się ich połączyć. Oczywiście na opakowaniu nie ma żadnej informacji o kalibracji - są tylko wymiary kafelek 25 x 60 i tyle... i co ma robić klient? Odsyłać? Mam wrażenie, że producent chce tylko sprzedać płytki...

Trzecia sytuacja, kupiłem gres techniczny do garażu i kotłowni firmy Stargres - 2 palety płytek beżowych i tylko 4 paczki płytek szarych (chciałem na środku posadzki zrobić ciemny pasek) i co... 4 paczki płytek szarych o zupełnie innej kalibracji - różnica na fudze 3 mm !! Jak zacząłem się wczytywać to w dziesiątym odnośniku na stronie www producenta znalazłem coś o konieczności sprawdzenia kalibracji przed rozpoczęciem układania. A takie informacje powinny być na pierwszej stronie... i co znowu odsyłać...

Jak 15 lat temu robiłem kible we własnym M2, to płytki kupiłem w Castoramie i wszystko paskowało, nie miałem problemów z kalibracjami. Choć fakt, że wówczas fugi robiło się na 5 mm szerokości... a teraz to jakaś masakra z zakupami płytek.

TAR
13-07-2015, 10:30
troche nie rozumiem tego zdziwienia, w internetowych sklepach z jakiegos powodu jest taniej:cool: nie zawsze cena idzie w parze z jakoscia.

manhatan17
13-07-2015, 13:44
Witam, od dłuższego czasu przyglądam się waszym łazienkom, są mega piękne :) u mnie powoli zbliża się czas kładzenia płytek w łazience, ostatnio spodobały mi się płytki marmurowe ELF BLACK FOSHAN JUNJING czy ma ktoś wykonana łazienkę na takich płytkach? może jakaś inspiracja?? Jeśli tak to proszę o jakieś fotki 323507

to co prawda tubądzin zień seria barcelona ale podobnie wygląda i być może będzie dla Was inspiracją.
nie udało mi się wkleić zdjęcia w załączniku więc wstawiam link:
http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/styles/lightbox/public/images/barcelona_palazzo_wanna_pod_oknem_0.jpg?itok=c17s7 DpC

99tomcat
13-07-2015, 22:59
Mając do wyboru wanny 170x75 - Koło Modo , Rocę Easy czy mój pierwszy typ Riho Lusso plus na co byście się zeecydowali?

Cenowo Koło jest trochę tańsze, ale jak z jakością wyżej wymienionych firm ?

Do zestawu będzie roca gap clean rim i umywalka z ikei

Amelia 2
14-07-2015, 13:43
Mając do wyboru wanny 170x75 - Koło Modo , Rocę Easy czy mój pierwszy typ Riho Lusso plus na co byście się zeecydowali?

Cenowo Koło jest trochę tańsze, ale jak z jakością wyżej wymienionych firm ?

Do zestawu będzie roca gap clean rim i umywalka z ikei

też jestem na etapie wybierania wanny prostokatnej jak najprostrzej i z tego co czytam to najlepszej jakości ( akryl odlewany w formie) jest Ravak, chyba zdecyduję sie na model Chrome:yes:

99tomcat
14-07-2015, 20:37
Ja potrzebuję też wanny do prysznica/deszczownicy i lusso ma jednak prostokątne dno i nawet zaznaczona strefę prysznica 55x55cm
Z Riho jest problem taki,ze większość sklepów życzy sobie czsem anwet 190zł za transport
Nadzieja w nich:
http://plytki-lazienki.pl/p/5/1380/riho-lusso-plus-wanna-prostokatna-170x80-ba12-wanny-prostokatne-wanny.html
Z transportem, nogami i syfonem + transport wychodzi mi 1.1k Do tego niby dostepna i zakup za pobraniem.
Oby mi tylko nie wyszła w ciągu najbliższych 3 tygodni. Niestety klucze bęa dopiero po akcie notarialnym, a ja nie mam gdzie jej trzymać przy wczesniejszym
zakupie ;/


Planuje do tego zestaw bateria i jednak deszczownica.
Na teraz moje typy:
http://www.e-metalowiec.com/sklep-on-line.html?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=4010&category_id=239&keyword=tres+loft
http://e-metalowiec.com/index.php?page=shop.product_details&option=com_virtuemart&product_id=3992
Umywalka+bateria ikea.
Do tego Stelaż grohe 5w1 + roca gap rimles i większość rzeczy mam wybrane.

Jeszcze kafle i lampy i chyba jakos to ogarnę. Oby nie było problemów z dostępnością.

Tak z ciekawości muszla + stelaż mają w oapkowaniu jakieś rozsądne wymairy? Chyba na wszelki wypadek zamówił bym wczęsniej razemz lampami i bateriami.

AngelaPawel
15-07-2015, 14:44
Witam.
Czy ktoś ma łazienkę w ceramice color crypton?
Planuję moim milusińskim zrobić łazienkę w kolorach białym i fioletowym.
Proszę o zdjęcia, u mnie w koszalińskich salonach łazienkowych takowych nie posiadają.

Co do internetowych cen kafli. Może ktoś poleci stronę internetową sprawdzona, gdzie jakość produktu nie odbiega od tego w sklepie.
Ja znalazłam taką stronę jak decoria.pl.

99tomcat
16-07-2015, 23:13
To znowu ja- mozę się ktoś podzielićopiniami o parawanach jakiej długości warto mieć- pewnei 2 częściowy to mało i trzeba by mieć 2 częsciowy.

Znajdzie sie cośestetycznego a nie kosztującego 1.5-2.5 tysiąca?

Tanie parawany wyglądają tanio(ale zaskoczenie ;) ) do tego te obrzydliwe przezroczyste uszczelki na dole i na łaczeniu tafli.
Kurde ale niestety robi się wir w portfelu i nie mogę szaleć :(

qwerty21
17-07-2015, 20:27
Witam.
Czy ktoś ma łazienkę w ceramice color crypton?
Planuję moim milusińskim zrobić łazienkę w kolorach białym i fioletowym.
Proszę o zdjęcia, u mnie w koszalińskich salonach łazienkowych takowych nie posiadają.

Co do internetowych cen kafli. Może ktoś poleci stronę internetową sprawdzona, gdzie jakość produktu nie odbiega od tego w sklepie.
Ja znalazłam taką stronę jak decoria.pl.

polecam plytkisklep.pl
jakość identyczna jak w sklepie stacjonarnym, a dużo zaoszczędziłem!

Korozja
25-07-2015, 10:55
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Poszukuję szafki pod umywalkę (najlepiej od razu z umywalką albo info jaki model do tego jest ok żeby potem sie nie bujać i nie dopasowywać). Szafka ma być czarna MATOWA. I tu problem bo są same w połysku :mad: Znalazłam tylko jedną matową ale jest głęboka na ponad 50 cm. Jak dla mnie za bardzo będzie odstawać w mojej niewielkiej łazience.
Może ktoś ma taką szafkę i się pochwali lub orientuje się gdzie taką znajdę? Przejrzałam wątek ale nic takiego nie znalazłam, może przeoczyłam...:confused:
Wiem, że można zrobić na zamówienie ale wolałabym tego uniknąć bo wychodzi drożej i znając moje szczęście coś potem będzie nie tak itp więc wolę gotowca :)
Aha wymiar 65-70 cm ;)

amalfi
25-07-2015, 13:20
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Poszukuję szafki pod umywalkę (najlepiej od razu z umywalką albo info jaki model do tego jest ok żeby potem sie nie bujać i nie dopasowywać). Szafka ma być czarna MATOWA. I tu problem bo są same w połysku :mad: Znalazłam tylko jedną matową ale jest głęboka na ponad 50 cm. Jak dla mnie za bardzo będzie odstawać w mojej niewielkiej łazience.
Może ktoś ma taką szafkę i się pochwali lub orientuje się gdzie taką znajdę? Przejrzałam wątek ale nic takiego nie znalazłam, może przeoczyłam...:confused:
Wiem, że można zrobić na zamówienie ale wolałabym tego uniknąć bo wychodzi drożej i znając moje szczęście coś potem będzie nie tak itp więc wolę gotowca :)
Aha wymiar 65-70 cm ;)

http://www.sklepbaterie.pl/meble-lazienkowe/fpm-240-82bt-1200-1070-szafka-pod-umywalke-1-szuflada_p_35882.html?gclid=Cj0KEQjw58ytBRDMg-HVn4LuqasBEiQAhPkhuiVdBqVHaYJui7JydwMDnf-FcdYgKNca_nJ3hX1DxDsaAk-h8P8HAQ

http://www.grekon.pl/pl/c/FOKUS-czarne/19

Może tu coś znajdziesz.

fouqquet
25-07-2015, 15:29
Witam,
na poczatku chciałam nadmienić , że jest to moje pierwsze i pewnie ostatnie w zyciu własne mieszkanie i nie mam zielonego pojęcia o remoncie, wszystko musze zleci fachowcom.
Oto projekt mojej łazienki , bardzo mi się podoba bo o taką koorystykę chodziło. Zastanawia mnie jednak pare kwestii. Może ktoś oceni, doradzi coś w sprawie tego projektu.

Po pierwsze czy aby napewno ta szafa z zabudowaną pralką to dobry pomysł. Czy taka duza biała kolumna nie przytłacza łazienki? Ktoś zwrócil mi uwagę , że może lepiej nei zostawiać wolnej przestrzeni między wanną a szafą. Zamiast szafy zrobić niższą szafkę z blatem, a u góry wisząca pólka/ szafka.

Po drugie, moze przydała by się jeszcze jakaś półka nad wanną czy gdzieś? Może w narożniku.

Jak oświetlić łazienkę? Halogeny, ledy? Może nad lustrem takie opuszczane z sufitu światło?

Lustro, czy ono napewno może być wklejane od krawędzi ściany do ściany? Glazurnik powiedział, że tak sie niby raczej nie robi, że musi być troch płytki z każdej strony, bo płytki na krawędziach przycianne pod odpowiednim kontem, a lustro zabezpiecza się tylko silikonem i ze jak to będzie wygląać. Podobno lustro " pracuje i może pęknąc.

Ci do płytek drewnopodobnych, czy nie lepszy efekt dałoby układanie ich na tak zwaną zakładkę, a nie prosto? Fugi nie będą białe a w kolorze płytki.

Wc stanowi osobne pomieszczenie obok łazienki.

fouqquet
25-07-2015, 15:30
A tutaj WC .

Tomkowa
25-07-2015, 18:48
fouqquet, bardzo przyzwoite projekty. Nie likwidowałabym szafy, ładnie się tam komponuje. Zrobiłabym jedynie drugą półkę na brzegu wanny, tak, aby między szafą a wanną nie było przerwy. Jest wąska i trudno Ci tam będzie utrzymać czystość. I już byś miała dostateczną ilość półek i jakakolwiek nad wanną będzie zbędna ;) Czy ta szafa nie jest zrobiona na wizce za płytka? Pralka jest standardowych wymiarów? Jeżeli tak, to szafa powinna być głębokości wanny :)
I uwaga do obu łazienek: płytkowanie w wielu miejscach jest zupełnie zbędne ;) W dużej łazience na ścianie z prysznicem i umywalką płytki można dać tylko do wysokości drzwi. Na ścianie z wanną i prostopadłej do niej płytki tylko do dekoru. A na ścianie z grzejnikiem płytki są zupełnie zbędne;) Tak jak w małej łazience na ścianie z drzwiami wejściowymi. W małej wypłytkować można wyłącznie do wyokości dekoru. Zrezygnowałabym też z płytek drewnopodobnych podkreślających wysuniętą zabudowę geberitu ;) Przy białej płytce nie będzie to tak widoczne.
A co do lustra, to glazurnik nie ma racji, nie trzeba dawać "trochę płytki" po bokach. Trzeba zrobić jednak dylatację, bo rzeczywiści szkło pracuje, ale można to tak zrobić, że lustro będzie wyglądało jak "od ściany do ściany" :)

aniula_bl
25-07-2015, 19:16
Trochę się wstydzę, ale oglądam Wasze, to i ja pokażę łazienkę mojego pomysłu, użytkowana od stycznia, zatem sprawdzona i bardzo mi się podoba;) 322277322275322276322278322279

generalnie super! :no:
byłabym tylko za tym, żeby zdjąć te różności służące do łapania kurzu z zabudowy nad WC
sama baza jest wystarczająco absorbująca i taka trochę zagracona wydaje się łazienka
a szkoda, bo piękna jest sama w sobie :D

fouqquet
25-07-2015, 20:05
fouqquet, bardzo przyzwoite projekty. Nie likwidowałabym szafy, ładnie się tam komponuje. Zrobiłabym jedynie drugą półkę na brzegu wanny, tak, aby między szafą a wanną nie było przerwy. Jest wąska i trudno Ci tam będzie utrzymać czystość. I już byś miała dostateczną ilość półek i jakakolwiek nad wanną będzie zbędna ;) Czy ta szafa nie jest zrobiona na wizce za płytka? Pralka jest standardowych wymiarów? Jeżeli tak, to szafa powinna być głębokości wanny :)
I uwaga do obu łazienek: płytkowanie w wielu miejscach jest zupełnie zbędne ;) W dużej łazience na ścianie z prysznicem i umywalką płytki można dać tylko do wysokości drzwi. Na ścianie z wanną i prostopadłej do niej płytki tylko do dekoru. A na ścianie z grzejnikiem płytki są zupełnie zbędne;) Tak jak w małej łazience na ścianie z drzwiami wejściowymi. W małej wypłytkować można wyłącznie do wyokości dekoru. Zrezygnowałabym też z płytek drewnopodobnych podkreślających wysuniętą zabudowę geberitu ;) Przy białej płytce nie będzie to tak widoczne.
A co do lustra, to glazurnik nie ma racji, nie trzeba dawać "trochę płytki" po bokach. Trzeba zrobić jednak dylatację, bo rzeczywiści szkło pracuje, ale można to tak zrobić, że lustro będzie wyglądało jak "od ściany do ściany" :)

Pralka to chyba 45 cm, więc nie powinna byc za płytka szafa, Możliwe, że sprawia to takie wrażenie przy wannie 170X70, której notabene jeszcze nie wybrałam.
A co do kładzenia płytek tylko do wysokości dekorów, czy też pominięcie ich na ścianie z grzejnikiem to pytanie moje jest- czy takie rozwiązanie jest praktyczne. W takim razie jakiego rodzaju farby należy używać na takie powierzchnie, biorąc dodatkowo pod uwagę, że bylaby to śnieżnobiała farba.
Z tym lustrem to dobrze wiedzieć, bo bardzo zależy mi na tym, żeby lustro wyglądało w taki sposób jak na wizualizacji :).

99tomcat
25-07-2015, 22:23
Parawan jedzie- wygrała opcja economiczna- ceransit easy 140x 115.

Nie wygląda tragicznie, cena 650z wysyłka też jest rozsądna.
https://img.nexterio.pl/gallery/9951989/135245_PU_lupa.8E81EE72-3F59-4653-8C51-7CAD3778EF66.jpg



Płytki na ścianęto na 90% opp! white ceramstic=a rektyfikowane, białe połysk 30x60.

Po wielu bojach i wiwytach w kilkunastu zalonach poddaję się - nie zgram fugi na ścianie i podłodze.
Powalczę o zgranie podłogowych i tych samych na gebericie i obudowie wanny.

Dopasowanie efektownych mastowych beton/cement (60x60) i ściennych połysk biały w jednym formacie (30x60 )to koszmar 59,4, 59,5, 59,7 59,8 i dostanie do tego ściennych.

:confused:

piotrek0m
27-07-2015, 11:01
Nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - czy zestawy podtynkowe do baterii prysznicowych są uniwersalne i pasują do niego baterie prysznicowe dowolnych producentów ???

325586

Korozja
27-07-2015, 11:25
http://www.sklepbaterie.pl/meble-lazienkowe/fpm-240-82bt-1200-1070-szafka-pod-umywalke-1-szuflada_p_35882.html?gclid=Cj0KEQjw58ytBRDMg-HVn4LuqasBEiQAhPkhuiVdBqVHaYJui7JydwMDnf-FcdYgKNca_nJ3hX1DxDsaAk-h8P8HAQ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sklepbaterie.p l%2Fmeble-lazienkowe%2Ffpm-240-82bt-1200-1070-szafka-pod-umywalke-1-szuflada_p_35882.html%3Fgclid%3DCj0KEQjw58ytBRDMg-HVn4LuqasBEiQAhPkhuiVdBqVHaYJui7JydwMDnf-FcdYgKNca_nJ3hX1DxDsaAk-h8P8HAQ)

http://www.grekon.pl/pl/c/FOKUS-czarne/19 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.grekon.pl%2Fpl %2Fc%2FFOKUS-czarne%2F19)

Może tu coś znajdziesz.
Dzięki za pomoc ale niestety wszystko w połysku. Jedna szafka w macie ale za głęboka. Póki co szukam dalej :)

inż.maliniak
28-07-2015, 09:44
Nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - czy zestawy podtynkowe do baterii prysznicowych są uniwersalne i pasują do niego baterie prysznicowe dowolnych producentów ???

...nie pasują, nawet u jednego producenta różne linie stylistyczne mogą nie pasować

Sniper
28-07-2015, 15:41
Nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi - czy zestawy podtynkowe do baterii prysznicowych są uniwersalne i pasują do niego baterie prysznicowe dowolnych producentów ???

325586

Każdy producent ma swoje własne rozwiązania i nic innego nie będzie pasowało. Dodatkowo występują różne wersje, np. klasyczna do baterii z dźwigienką i termostatyczna do baterii z pokrętłami. Najpierw wybierz baterię, potem spytaj sprzedawcę lub sprawdź na stronie producenta jaki element podtynkowy jest potrzebny do kompletu. Najlepsze firmy starają się przez wiele lat korzystać ze wspólnego elementu podtynkowego dla wszystkich produktów, wprowadzając jedynie coraz to nowsze elementy zewnętrzne, dzięki czemu łatwo zmienić wygląd łazienki nie rozgrzebując ścian.

piu
28-07-2015, 15:50
Pralka to chyba 45 cm, więc nie powinna byc za płytka szafa, Możliwe, że sprawia to takie wrażenie przy wannie 170X70, której notabene jeszcze nie wybrałam.
A co do kładzenia płytek tylko do wysokości dekorów, czy też pominięcie ich na ścianie z grzejnikiem to pytanie moje jest- czy takie rozwiązanie jest praktyczne. W takim razie jakiego rodzaju farby należy używać na takie powierzchnie, biorąc dodatkowo pod uwagę, że bylaby to śnieżnobiała farba.
Z tym lustrem to dobrze wiedzieć, bo bardzo zależy mi na tym, żeby lustro wyglądało w taki sposób jak na wizualizacji :).

Nie udało mi się zmyć nad grzejnikiem, rozmazałam i trzeba było malować. Farba chyba nie taka zła, lateksowa tikkurila. Może dlatego, że cały sezon grzeję na maxa.
Nigdy nie zrobiłabym ani białej farby za grzejnikiem, ani białych fug.

agatah
28-07-2015, 17:01
A dlaczego nie biała farba za grzejnikiem?
Mam od trzech lat farbę dedykowaną łazienkom i nic się nie dzieje.

piu
28-07-2015, 19:55
A jak tam pomalujesz ? Będziesz demontować drabinki? U mnie się wyjątkowo tam kurzy, tj. sufit nad grzejnikiem i ściana za nim. Żadnej farby bym tam nie chciała, nie tylko białej.

AngelaPawel
28-07-2015, 21:09
325809

AngelaPawel
28-07-2015, 21:13
Proszę o Waszą opinię na temat mojej wizualizacji łazienki.
Dodam, że łazienka głównie dla moich dzieci oraz gości.
Co byście zmienili lub dodali.
Może zmniejszyć ilość płytek wokół okna lub wokół sufitu?

325810
325811
325812325813

piu
28-07-2015, 21:27
Ja bym niestety zmieniła wszystko :(
Angela, przenieś pytanie do działu projektów wnętrz, płytki są ładne, ale trzeba je zupełnie inaczej położyć, coś się doradzi

agatah
28-07-2015, 22:09
A jak tam pomalujesz ? Będziesz demontować drabinki? U mnie się wyjątkowo tam kurzy, tj. sufit nad grzejnikiem i ściana za nim. Żadnej farby bym tam nie chciała, nie tylko białej.

Nie kurzy się, farba jest biała jak była na początku.
Raz na jakiś czas ściany myję wilgotną ścierką, jak wszędzie.
Jeśli będziemy malować to albo zdejmiemy grzejnik, albo małym wałkiem spokojnie da się tam dosięgnąć.

markoz86
28-07-2015, 22:15
to co prawda tubądzin zień seria barcelona ale podobnie wygląda i być może będzie dla Was inspiracją.
nie udało mi się wkleić zdjęcia w załączniku więc wstawiam link:
http://www.tubadzin.pl/sites/default/files/styles/lightbox/public/images/barcelona_palazzo_wanna_pod_oknem_0.jpg?itok=c17s7 DpC

o super o coś takiego właśnie mi chodziło :yes: dziękuję :hug:

piotrek0m
31-07-2015, 07:51
Czy pochylona bateria ma jakieś zalety użytkowe ? Ponoć dzięki pochyleniu łatwiej spływa woda i nie osadzają się trudno zmywalne plamy ? Bo nie ukrywam, że jestem przyzwyczajony do klasycznej pionowej wylewki ...

326090326091

I love it
06-08-2015, 15:24
Witam jakiej firmy fuga oraz jaki kolor został użyty do tych grafitowych płytek ( tych jaśniejszych) i jaka to jest grubość fugi. Łazienka piękna!

syberia
06-08-2015, 22:15
Czy pochylona bateria ma jakieś zalety użytkowe ? Ponoć dzięki pochyleniu łatwiej spływa woda i nie osadzają się trudno zmywalne plamy ? Bo nie ukrywam, że jestem przyzwyczajony do klasycznej pionowej wylewki ...

326090326091
bateria pochylona ma lepsze właściwości użytkowe , ja mam taką prostą i woda z niej nie spływa i robią się osady ...yyy to jest chyba kludi zenta. ale ja wolę osady ścierać niż takie pochyłe coś obserwować , takie coś co wprowadza nieharmonię

skonieak
07-08-2015, 22:49
Nasza łazienka na piętrze :)

326802326803326804326805326806

Tomkowa
07-08-2015, 23:01
skonieak, bardzo ciekawa łazienka :) Szkoda jedynie, że wc z bidetem tak ściśnięte blisko siebie, bo jest miejsce, żeby było luźniej i wygodniej ;)
Ilość żarówek robi wrażenie :D Do czego służy biała szafka zamontowana na lustrze?

skonieak
07-08-2015, 23:19
skonieak, bardzo ciekawa łazienka :) Szkoda jedynie, że wc z bidetem tak ściśnięte blisko siebie, bo jest miejsce, żeby było luźniej i wygodniej ;)
Ilość żarówek robi wrażenie :D Do czego służy biała szafka zamontowana na lustrze?

Tomkowa bardzo dziękuje :) wbrew pozorom wc i bidet nie są ściśnięte, może zdjęcie trochę przekłamuje;) no właśnie z przyczyn technicznych (w sensie komin z prawej strony oraz zsyp na pranie po stronie bidetu) nie bardzo było miejsce do szaleństwa:p w szafce na lustrze, która otwiera się na zasadzie barku, są kosmetyki do kąpieli. Taa, prawda świateł na bogato;):p

KasiaTS
08-08-2015, 10:42
Nasza łazienka na piętrze :)

326802326803326804326805326806


zaskakująca łazienka

jak widzę prawą stronę to nie przypuszczałabym że lewa będzie zaranżowana płytkami w taki sposób

gratulują odwagi i pomysłu, żeby zrobić coś innego w swojej łazience

syberia
08-08-2015, 11:28
rzeczywiście , zaskakująca, tu jest pomysłów na 3 łazienki , ale wszystkie zostały zastosowane w jednej .

skonieak
08-08-2015, 21:51
Kasia TS bardzo dziękuję, miałam pewne obawy, ale efekt końcowy mnie zachwycił :D chociaż akurat w tym przypadku nie jestem obiektywna ;)

Syberia zrobić trzy łazienki byłoby straaasznie drogo ;) dlatego wybrałam taką opcję i nie żałuję :)

Mr&Ms
09-08-2015, 18:45
Obserwuję forum od pewnego czasu i choć mam wizualizację swojej łazienki to przeglądając zdjęcia już wykonanych realizacji chciałabym wszystko pozmieniać i z każdej wziąć coś po trochu :) Moja łazienka będzie jasna, płytki to porcelanosa, aczkolwiek zastanawiam się czy oby nie będzie za nudna no i mam dylemat, który dekor wybrać...może ktoś zechce mi doradzić...326928326928326929

skonieak
09-08-2015, 19:35
Obserwuję forum od pewnego czasu i choć mam wizualizację swojej łazienki to przeglądając zdjęcia już wykonanych realizacji chciałabym wszystko pozmieniać i z każdej wziąć coś po trochu :) Moja łazienka będzie jasna, płytki to porcelanosa, aczkolwiek zastanawiam się czy oby nie będzie za nudna no i mam dylemat, który dekor wybrać...może ktoś zechce mi doradzić...326928326928326929

Osobiście jestem zakochana w "gnieciuchu" z Porcelanosy (oczywiście chodzi mi o płytki z 1 i 2 zdjecia;) mam takie w jednej łazience i do nich dla urozmaicenia dobrałam mozikę L'Antic coloniale Fusion Mini Strip Steel Mix, jeśli nie musisz podjąć decyzji w tej chwili, dosłownie za kilka dni wrzucę fotki tej łazienki i zobaczysz, poniżej zdjecie samej mozaiki

326930

Mr&Ms
09-08-2015, 21:40
Osobiście jestem zakochana w "gnieciuchu" z Porcelanosy (oczywiście chodzi mi o płytki z 1 i 2 zdjecia;) mam takie w jednej łazience i do nich dla urozmaicenia dobrałam mozikę L'Antic coloniale Fusion Mini Strip Steel Mix, jeśli nie musisz podjąć decyzji w tej chwili, dosłownie za kilka dni wrzucę fotki tej łazienki i zobaczysz, poniżej zdjecie samej mozaiki

326930

czekam z niecierpliwości :) do podjęcia decyzji jest jeszcze chwila

skonieak
10-08-2015, 22:38
Co prawda brakuje lustra i kinkietu nad nim, ale, co tam, nasza łazienka na parterze :)

327069327070327071327072327073

Tomkowa
10-08-2015, 23:29
skonieak i znów zaskoczenie :D Jak dla mnie za dużo o kilkanaście drzew i płytki "nie moje", ale uważam, że wyszło super :D Życzę długiego utrzymania białych fug ;) Jakie lustro planujesz?

fenix2
11-08-2015, 08:30
Co prawda brakuje lustra i kinkietu nad nim, ale, co tam, nasza łazienka na parterze :)

327069327070327071327072327073

Proszę napisz z jakiej firmy masz brodzik i kabinę?

skonieak
11-08-2015, 09:08
skonieak i znów zaskoczenie :D Jak dla mnie za dużo o kilkanaście drzew i płytki "nie moje", ale uważam, że wyszło super :D Życzę długiego utrzymania białych fug ;) Jakie lustro planujesz?

Tomkowa mimo, że to nie Twoja bajka, bardzo dziękuję za miłe słowa :) co do fug, też sobie tego życzę :p lustro będzie zwyczajne, okrągłe lub owalne fazowane, myślałam o jakiejś grubszej ramie, ale to już chyba byłaby zdecydowana przesada ;)


Proszę napisz z jakiej firmy masz brodzik i kabinę?

fenix2 to typowy prysznic "walk in", nie ma tam brodzika, są te same białe płytki, co przy wejściu, natomiast kabina, to tafla hartowanego szkła, zamówiona na wymiar u szklarza, montowana w aluminiowych listwach (góra-dół).

bratkaf
11-08-2015, 09:19
Bardzo bardzo mi się podoba:) ze względu na to, że łazienka nie jest zabudowana płytkami od góry do dołu.

Na ścianach to się fuga biała bynajmniej u mnie nie brudzi, gorzej może być na podłodze, ale u mnie jest akurat szara

Napisz mi tylko, czy ty masz brodzik pod prysznicem? i czy na podłodze przy kibelku, jest płytka imitująca drewno? Jeżeli prawdziwe drewno, to czy nie było problemu połączenia drewna z płytką?


fenix2 to typowy prysznic "walk in", nie ma tam brodzika, są te same białe płytki, co przy wejściu, natomiast kabina, to tafla hartowanego szkła, zamówiona na wymiar u szklarza, montowana w aluminiowych listwach (góra-dół).

oo to jest odpowiedź na moje pierwsze pytanie:) a co do płytek idących od kibelka, co to jest?

fenix2
11-08-2015, 09:43
Bardzo bardzo mi się podoba:) ze względu na to, że łazienka nie jest zabudowana płytkami od góry do dołu.



Nie jest?!

skonieak
11-08-2015, 10:47
Nie jest?!

Cała nie jest zabudowana, patrz ściana z tapetą oraz z drzwiami, tam pomalowana farbą :)

skonieak
11-08-2015, 10:52
Bardzo bardzo mi się podoba:) ze względu na to, że łazienka nie jest zabudowana płytkami od góry do dołu.

Na ścianach to się fuga biała bynajmniej u mnie nie brudzi, gorzej może być na podłodze, ale u mnie jest akurat szara

Napisz mi tylko, czy ty masz brodzik pod prysznicem? i czy na podłodze przy kibelku, jest płytka imitująca drewno? Jeżeli prawdziwe drewno, to czy nie było problemu połączenia drewna z płytką?



oo to jest odpowiedź na moje pierwsze pytanie:) a co do płytek idących od kibelka, co to jest?

bratkaf bardzo dziękjuję :) to są płytki drewnopodobne Rovere Giallo Paradyż, natomiast położone są na podłodze i ścianie do wysokości geberitu. Wyżej na ścianie (nad geberitem mam "ukryte" ;) szafki do przechowywania detergentów, papieru itd.) oraz suficie, to płyta meblowa.

akak
11-08-2015, 13:19
skonieak bardzo ciepła łazienka. Jak dla mnie przepiękne połączenie szarości i płytek drewnopodobnych. Jestem zaskoczona, że te płytki tak ładnie wyglądają. Do tej pory miałam mieszane uczucia z ich stosowaniem we wnętrzach. Ale twoja łazienka wszystko zmienia ..... muszę przemyśleć swoją....
Czy możesz napisać czy jest między nimi fuga, ile mm i czy mogłabyś zrobić zdjęcie z bliska. Na twoim zdjęciu płytki wyglądają jak naturalne drewno , ponieważ kompletnie nie widać fug. Pozdrawiam

fenix2
11-08-2015, 13:59
Cała nie jest zabudowana, patrz ściana z tapetą oraz z drzwiami, tam pomalowana farbą :)
Tak widziałem. Chodziło od podłogi do sufitu. Tak się zbijam.

skonieak
11-08-2015, 22:17
skonieak bardzo ciepła łazienka. Jak dla mnie przepiękne połączenie szarości i płytek drewnopodobnych. Jestem zaskoczona, że te płytki tak ładnie wyglądają. Do tej pory miałam mieszane uczucia z ich stosowaniem we wnętrzach. Ale twoja łazienka wszystko zmienia ..... muszę przemyśleć swoją....
Czy możesz napisać czy jest między nimi fuga, ile mm i czy mogłabyś zrobić zdjęcie z bliska. Na twoim zdjęciu płytki wyglądają jak naturalne drewno , ponieważ kompletnie nie widać fug. Pozdrawiam

akak bardzo dziękuję :) to prawda, pewne rzeczy lepiej widać w "gotowej" łazience ;) fuga ma 2-3 mm, Nie wiem, czy o takie fotki chodziło, jeśli coś, mogę zrobić nowe :);) 327170327171

akak
11-08-2015, 22:25
skonieak bardzo dziękuję. zdjęcia precyzyjne :)

ANKAg
12-08-2015, 06:56
Co prawda brakuje lustra i kinkietu nad nim, ale, co tam, nasza łazienka na parterze :)

327069327070327071327072327073

widze ze gusta mamy podobne. Co do kuchni juz dyskutowalysmy :) w innym watku. Lazienki rowniez zrobily na mnie wrazenie. Bardzo ladne. i nie uwierzysz ale... mam taka sama mozaike w jednej z lazienek, ale nie pocielam jej tylko dala po szeroosci jeden pasek z gory do dolu.... mozaika wyglada switnej przy sztucznym swietle.

pytanie o wieszak stojacy:)
aaa i jeszcze jedno - moge sie wprowadzic?

Mr&Ms
12-08-2015, 15:50
Co prawda brakuje lustra i kinkietu nad nim, ale, co tam, nasza łazienka na parterze :)

327069327070327071327072327073

Bardzo ładna ta Twoja łazienka i odważna :) ( u nas nadal zdania podzielona 50 na 50 na dekor w łazience...ehh), na szczęście już niewiele wyborów przede mną, bo większość prawie wybrana, została tylko łazienka.... Marzy mi się taka umywalka w moim małym WC, choć jak zwykle wszystko zależy od funduszy. Czekam tylko na mozaikę, 6 tygodni :/ i jak wucek będzie gotowy to wrzucę....może ze stojącą umywalką hmmm kto wiem :) Jeszcze raz bardzo ładnie u Ciebie

skonieak
12-08-2015, 22:35
widze ze gusta mamy podobne. Co do kuchni juz dyskutowalysmy :) w innym watku. Lazienki rowniez zrobily na mnie wrazenie. Bardzo ladne. i nie uwierzysz ale... mam taka sama mozaike w jednej z lazienek, ale nie pocielam jej tylko dala po szeroosci jeden pasek z gory do dolu.... mozaika wyglada switnej przy sztucznym swietle.

pytanie o wieszak stojacy:)
aaa i jeszcze jedno - moge sie wprowadzic?

Oczywiście pamietam :) też pierwotnie miały być jeszcze szeroki pas na dwie mozaiki góra-dół (jak bateria prysznicowa), ale poprostu wyszło za drogo, więc została opcja z paskami :) pochwal się tą łazienką, bo na pewno wyglada super, no chyba, że już to zrobiłaś, a ja przegapiłam :eek:

Wieszak, to : http://wmoimstylu.com/wieszak-stojacy-metalowy-bialy-172x30cm-i18658.html

I oczywiście zapraszam :D

skonieak
12-08-2015, 22:38
Bardzo ładna ta Twoja łazienka i odważna :) ( u nas nadal zdania podzielona 50 na 50 na dekor w łazience...ehh), na szczęście już niewiele wyborów przede mną, bo większość prawie wybrana, została tylko łazienka.... Marzy mi się taka umywalka w moim małym WC, choć jak zwykle wszystko zależy od funduszy. Czekam tylko na mozaikę, 6 tygodni :/ i jak wucek będzie gotowy to wrzucę....może ze stojącą umywalką hmmm kto wiem :) Jeszcze raz bardzo ładnie u Ciebie

Niestety na ładne rzeczy, trzeba zazwyczaj odczekać swoje, ale efekt końcowy wynagrodzi to :cool: chętnie zobaczę :) umywalkę można znaleźć w dobrej cenie, trzeba tylko się namęczyć klikając myszką ;)

Miło mi bardzo, że się podoba :)

ANKAg
13-08-2015, 08:39
skonieak dzieki za namiary na wieszak, myslalam ze jest drewniany, ale nawet lepiej ze metalowy, potrzebuje cos takiego do wiatrolapu:)

lazienka nie ma co sie chwalic bo jeszcze nie jest skonczona.
brakuje jeszcze kilku rzeczy ....listew donicy i fotela 327458

na dzien dzisiejszy jest tak :)
327459

a powiedz mi jeszcze jak hokery w kuchni bo ja coagle sie waham pomiedzy tymi co Ty masz a takimi azurami:) potrzebuje takie ktore mozna wysokosc ustawiac

skonieak
13-08-2015, 09:10
skonieak dzieki za namiary na wieszak, myslalam ze jest drewniany, ale nawet lepiej ze metalowy, potrzebuje cos takiego do wiatrolapu:)

lazienka nie ma co sie chwalic bo jeszcze nie jest skonczona.
brakuje jeszcze kilku rzeczy ....listew donicy i fotela 327458

na dzien dzisiejszy jest tak :)
327459

Naprawdę pięęęknie :yes: a takie kryształowe gałki mam w sypialni do moich własnoręcznie odrestaurowanych, glamourowych mebli :D Umm, taki fotel też by pasował :);)