PDA

Zobacz pełną wersję : Zagospodarowanie łazienki



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62

Elena76
28-07-2009, 21:26
Ktos wyzej napisal, czy fugi musza sie zbiegac - nie, no oczywiscie przymusu nie ma, jak ktos lubi 'pijane" fugi to wolna wola. Tyle, ze to nie wyglada dobrze.

Inna osoba napisala o "najnowszych trendach" - no coz, nowe katalogi to nie jest wyznacznik dobrego smaku. To sa jedynie reklamowki producentow, ktorzy staraja sie sprzedac cala kolekcje - dlatego na zdjeciach sa wszystkie rodzaje plytek. Co nie oznacza, ze wszystkie trzeba od razu umiescic w swojej lazience. Beze i brazy sa nie tylko passe - sa takze trudne w aranzacji [kolorystycznej]. Jeste wiele plytek w innych kolorach i niedrogich.

Ale ja tu sobie pisze, a niewiele osob skorzysta - takie to forum - taka architektura w Polsce.

Dolina, a co Ty taka zdołowana/ zdołowany? Przecież każdy sam decyduje na co będzie patrzeć przez kilka lub kilkanaście najbliższych lat. I każdy chce dobrze. Wolny wybór. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to szuka, drąży, pyta i testuje różne rozwiązania. Nie ma co nikogo nawracać na siłę.
Przede mną trzy łazienki do urządzenia. W tym wątku szukam inspiracji, pomysłów i dobrych rad. Twoje też biorę sobie do serca, ale jaki będzie efekt? To się okaże. Nawet jesli ja sama będę usatysfakcjonowana to Ciebie mogą zęby od patrzenia boleć :wink:

monah
28-07-2009, 21:34
Ale ja tu sobie pisze, a niewiele osob skorzysta - takie to forum - taka architektura w Polsce.

Dolina, a co Ty taka zdołowana/ zdołowany?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
(to mój drugi post w tej kwestii, równie treściwy jak poprzedni. w porównaniu z dwoma jakże merytorycznymi postami Doliny Wełny, te moje dwa posty można uznać za stracone. albo wręcz przeciwnie :lol: :lol: :lol: .
Dolino Wełny! z treścią można się zgodzić albo nie. ja się nawet zgadzam. ale forma, w której obdzielasz nas swoimi przemyśleniami, nieodmiennie budzi moją wesołość.
a to dopiero dwa pierwsze posty! w napięciu oczekuję trzeciego! może pokażesz nam w nim swoją łazienkę?)

Elena76
28-07-2009, 21:42
a to dopiero dwa pierwsze posty! w napięciu oczekuję trzeciego! może pokażesz nam w nim swoją łazienkę?

Z ust mi to wyjęłaś normalnie 8)

dolina_welny
28-07-2009, 21:48
nie wiem, co cie tak smieszy? To, ze pisze merytorycznie i rzeczowo? Ciesz sie, ze nie skomentowalam kazdej lazienki z wytknieciem beldow - a niektore sa razace i naprawde zamieniaja lazienke w niefunkcjonalne pomieszczenie. Staralam sie pisac z pozycji profesjonalisty [czyli obiektywnie] a nie przypadkowego widza.
Akurat zajmuje sie tym zawodowo i jesli ktos zechce - skorzysta z darmowej porady; a ktos taki, jak ty - moze sie smiac.

monah
28-07-2009, 21:52
...no to może w 4-tym poście pokażesz nam swoją łazienkę?

dolina_welny
28-07-2009, 22:02
czytanie ze zrozumieniem sie klania - zajmuje sie urzadzaniem wnetrz zawodowo - nie rozumiem, czemu chcesz zobaczyc moja lazienke, a nie moje realizacje (jesli inwestorzy by sie zgodzili)? Jestem po ASP - wzornictwo przemyslowe i gdybys byla sprytna, to bys to wykorzystala. A do mebli, ktore cie interesuja polecam niemieckiego e-baya - sa okazje i mozna kupic designerskie przedmioty b. tanio niekiedy (thonet w przeliczeiu za 80pln).

Elena76
28-07-2009, 22:06
Dolina, skoro masz ochotę udzielać darmowych porad, to zerknij proszę na to. Łazienka ma nieco ponad 4m2. Projekt przygotowany przez panią również po ASP. Ale coś mi tu nie gra...

http://foto2.m.onet.pl/_m/b22f341a81e81b49c8e8ae51a465a7d6,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/af0c8e1cca1cee7b9047cb99823467fd,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/78e570c74fc462f4624d36d8173e4a26,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/8dab386d01c24b912e46e1021ae02298,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/3b554c294c0855fc155c6444413a4744,10,19,0.jpg[/quote]

Elena76
28-07-2009, 22:08
Już nawet pomijając, że kibelek raczej owalny, a umywalka kanciasta....

Sloneczko
28-07-2009, 23:53
A ja ponawiam pytanie z poprzedniej strony:

jak długo po kąpieli macie zaparowane lustra i kafle?

Pytam, bo nie wiem czy wentylację mamy w porządku. Po kąpieli (w wannie), wszystko jest zaparowane, aż skroplona woda spływa po kafelkach przynajmniej godzinę. Więc jak to jest u Was?

wingerman
29-07-2009, 03:03
dolina nie badz zyla... no pochwal sie swoimi pracami.

kaszak
29-07-2009, 06:10
Już nawet pomijając, że kibelek raczej owalny, a umywalka kanciasta....

Duravit Starck 3 tak ma z urzędu. Też mnie to nie zachwyca.

nastka79
29-07-2009, 07:51
U nas zaparowanie mija po jakichś 15 minutach...

nastka79
29-07-2009, 07:58
zajmuje sie urzadzaniem wnetrz zawodowo - nie rozumiem, czemu chcesz zobaczyc moja lazienke, a nie moje realizacje
Podejrzewam, że wyrażenie "twoją łazienkę" to skrót myślowy. Realizacje też mogą być. Ale nie gwarantujemy, że będą się nam podobały :wink: , bo de gustibus non disputandum est

MadzialenkaT
29-07-2009, 08:56
Ja się brzydko przypomnę :oops: ale naprawdę mam zgryz jak zrobić oświetlenie w łazience. Sufit musi być podwieszany nad prysznicem ponieważ będzie zrobiona deszczownica w suficie. Nad lustrem nad umywalką będzie jakieś oświetlenie na pałąku czy czymś takim.
I tak moje pytanie
- czy w prysznicu instalować halogeny ?
- czy obniżyć cały sufit nad łazienką, jeżeli tak to jak rozplanować oświetlenie punktowe?
- czy obniżyć tylko np. w prysznicu i nad wanna ( czy wtedy w środku łazienki nie powstanie rynna?

Dla przypomnienia moja łazienka, co prawda już zmieniłam zdanie co do płytek, ale jeszcze tej zmiany nie naniosłam na projekt:
http://img232.imageshack.us/img232/1257/obrazek4y.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=obrazek4y.jpg)
http://img232.imageshack.us/img232/1228/obrazek3v.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=obrazek3v.jpg)
http://img16.imageshack.us/img16/5985/obrazek2u.th.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=obrazek2u.jpg)

Będę wdzięczna za podpowiedzi :D

Irma
29-07-2009, 09:13
Dolina, skoro masz ochotę udzielać darmowych porad, to zerknij proszę na to. Łazienka ma nieco ponad 4m2. Projekt przygotowany przez panią również po ASP. Ale coś mi tu nie gra...

http://foto2.m.onet.pl/_m/b22f341a81e81b49c8e8ae51a465a7d6,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/af0c8e1cca1cee7b9047cb99823467fd,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/78e570c74fc462f4624d36d8173e4a26,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/8dab386d01c24b912e46e1021ae02298,10,19,0.jpg

http://foto0.m.onet.pl/_m/3b554c294c0855fc155c6444413a4744,10,19,0.jpg[/quote]

a mnie się ten projekt bardzo podoba. klarowny układ, bez dziwactw w złym guście. Raczej nic bym nie zmieniła...

jaksie
29-07-2009, 09:14
Po powyższych postach fachowców, my, skromni laicy, boimy się odezwać i doradzać :wink:

maniowka
29-07-2009, 09:59
Po powyższych postach fachowców, my, skromni laicy, boimy się odezwać i doradzać :wink:

i nawet zapytać już o coś strach... :D

Elena76
29-07-2009, 10:15
Irma, ja już chyba wiem, co mi nie pasuje 8) Niestety tego zmienić już nie mogę. To jest po prostu za mała łazienka, żeby odpowiednio zaprezentować te płytki :wink: Marzyła mi się cała ściana w "kropelkach wody" i stąd niedosyt :wink: Tymczasem muszę się zadowolić kilkoma dekorami przy kibelku.




a mnie się ten projekt bardzo podoba. klarowny układ, bez dziwactw w złym guście. Raczej nic bym nie zmieniła...

aneta-we
29-07-2009, 10:19
Elena76 a będą drzwi przy brodziku? I jaki robisz odpływ?

Elena76
29-07-2009, 10:22
Drzwi będą, podobają mi się Huppe. Odpływ liniowy Kessel albo Aco. Aco ma większy wybór jeśli chodzi o wzrornictwo, ale nie wiem, jak w praktyce się sprawdza.


Elena76 a będą drzwi przy brodziku? I jaki robisz odpływ?

aneta-we
29-07-2009, 10:35
Drzwi będą, podobają mi się Huppe. Odpływ liniowy Kessel albo Aco. Aco ma większy wybór jeśli chodzi o wzrornictwo, ale nie wiem, jak w praktyce się sprawdza.


Elena76 a będą drzwi przy brodziku? I jaki robisz odpływ?
dzięki
Pytałam z czystej ciekawości :wink: bo u nas na dole będzie murowany brodzik bez drzwi, odpływ liniowy ale nie wiem jakiej firmy :oops:

Elena76
29-07-2009, 10:45
Ważne, żeby dobrze wodę odprowadzał :)

A duży będzie u Was brodzik? Ja daję drzwi ze względu na to, że u nas nie jest duży i obawiam się, że bez drzwi to ściana z grzejnikiem i okno będą ciągle zachlapane.



Pytałam z czystej ciekawości :wink: bo u nas na dole będzie murowany brodzik bez drzwi, odpływ liniowy ale nie wiem jakiej firmy :oops:

aneta-we
29-07-2009, 10:53
Ważne, żeby dobrze wodę odprowadzał :)

A duży będzie u Was brodzik? Ja daję drzwi ze względu na to, że u nas nie jest duży i obawiam się, że bez drzwi to ściana z grzejnikiem i okno będą ciągle zachlapane.



brodzik będzie miał mniej więcej metr na metr.
To odprowadzenei wody juz mamy, nawet zamontowane, tylko nie wiem jaka to firma bo mąż kupował. :wink:

mycha.:)
29-07-2009, 11:29
A ja ponawiam pytanie z poprzedniej strony:

jak długo po kąpieli macie zaparowane lustra i kafle?

Pytam, bo nie wiem czy wentylację mamy w porządku. Po kąpieli (w wannie), wszystko jest zaparowane, aż skroplona woda spływa po kafelkach przynajmniej godzinę. Więc jak to jest u Was?

Aby lustra i reszta rzeczy nie były zaparowane, to najlepiej najpierw zacząć od nalania do wanny zimnej wody a dopiero później gorącej ;)

helism
29-07-2009, 13:31
nie wiem, co cie tak smieszy? To, ze pisze merytorycznie i rzeczowo? Ciesz sie, ze nie skomentowalam kazdej lazienki z wytknieciem beldow - a niektore sa razace i naprawde zamieniaja lazienke w niefunkcjonalne pomieszczenie. Staralam sie pisac z pozycji profesjonalisty [czyli obiektywnie] a nie przypadkowego widza.
Akurat zajmuje sie tym zawodowo i jesli ktos zechce - skorzysta z darmowej porady; a ktos taki, jak ty - moze sie smiac.
Skomentowanie każdej łazienki byłoby bardziej merytoryczne i rzeczowe niż krytykanctwo, którego ja się dopatrzyłam w Twoim poście.
Tak się składa, ze domy i mieszkania zwykle projektują architekci z wykształceniem, ale często widząc wnętrza (nawet na planie) można się zastanowić, gdzie projektujący miał głowę. Urządzenie tych wnętrz jest zawsze jakimś kompromisem pomiędzy tym, co chce przyszły mieszkaniec, a tym co może. Dochodzą tu jeszcze gusty, które, jak wiadomo, nie podlegają dyskusji.
Architekt architektowi nierówny.
Moze rzeczywiście pokaż swoje realizacje ...

wingerman
29-07-2009, 14:43
Po powyższych postach fachowców, my, skromni laicy, boimy się odezwać i doradzać :wink:

i nawet zapytać już o coś strach... :D
kurcze az sam trzese sie ze strachu :-? :)

dolina_welny
29-07-2009, 14:58
tak na szybko:
- rzeczywiscie toaleta i umywalka powinny byc tego samego/podobnego ksztaltu. Ja bym tu widziala kanciaste, bo generalnie Twoja przyszla lazienka nie ma zaokraglen (szafka, prysznic)
- ogolnie projekt jest ok, ale 2 rzeczy rzucily mi sie w oczy - wg mnie lustro powinno konczyc sie na tej samej wysokosci, co plytki nad prysznicem, inaczej tworzy sie taki uskok; podwieszany sufit - czy musisz ukryc jakies rury? Jesli nie, to ja bym dala sufit na normalnej wysokosci, a do tego ladne oswietlenie sufitowe i kolo-lustrowe (najlepiej po bokach lustra, bo lepiej oswietla twarz). Nie podoba mi sie ta rampa swietlna, chociaz na tle przypadkowych sufitow, ktore w zyciu widzialam, ten ma jakis zamysl - laczy umywalke i toalete (tylko odpowiedz sobie sama, czy musi?)
- Same plytki - jaka to seria? Nie jestem przekonana do tych wzorkow - w tym miejscu. W ten sposob podkresla geberit, zamiast eksponowac cos innego (nie toalete:). A moze bez dekorow? Albo te dekory kolo prysznica - troche przywodza na mysl lejaca sie wode...
- sama nie jestem fanem brazu, ale ten na wizualizacji jest ok, bo wpada lekko w szarosc (przynajmniej na moim monitorze) a szare plyti na scianie sa dobrym tlem do roznych dodatkow.

Mam nadzieje, ze znow nie zabrzmialam smieszne, bo naprawde nie mam ukrytych zamiarow - wiem, jak ciezko dobrac plytki, wiec staram sie pomoc...

dolina_welny
29-07-2009, 15:00
powyzszy post jest odpowiedzia na pytanie ELENY o lazenke!

Elena76
29-07-2009, 15:08
Dzięki za komentarz, płytki to Le Rable Impronta. Dekory rzeczywiście wyglądają jak strużki lejącej się wody i w zasadzie bez dekorów to sobie tej łazienki nie wyobrażam 8)

http://www.impronta.it/public/ambientazioni/zoom/8287-zoom.jpg

Płytki na ścianie też wpadają w szarość - Nacre.


tak na szybko:
- rzeczywiscie toaleta i umywalka powinny byc tego samego/podobnego ksztaltu. Ja bym tu widziala kanciaste, bo generalnie Twoja przyszla lazienka nie ma zaokraglen (szafka, prysznic)
- ogolnie projekt jest ok, ale 2 rzeczy rzucily mi sie w oczy - wg mnie lustro powinno konczyc sie na tej samej wysokosci, co plytki nad prysznicem, inaczej tworzy sie taki uskok; podwieszany sufit - czy musisz ukryc jakies rury? Jesli nie, to ja bym dala sufit na normalnej wysokosci, a do tego ladne oswietlenie sufitowe i kolo-lustrowe (najlepiej po bokach lustra, bo lepiej oswietla twarz). Nie podoba mi sie ta rampa swietlna, chociaz na tle przypadkowych sufitow, ktore w zyciu widzialam, ten ma jakis zamysl - laczy umywalke i toalete (tylko odpowiedz sobie sama, czy musi?)
- Same plytki - jaka to seria? Nie jestem przekonana do tych wzorkow - w tym miejscu. W ten sposob podkresla geberit, zamiast eksponowac cos innego (nie toalete:). A moze bez dekorow? Albo te dekory kolo prysznica - troche przywodza na mysl lejaca sie wode...
- sama nie jestem fanem brazu, ale ten na wizualizacji jest ok, bo wpada lekko w szarosc (przynajmniej na moim monitorze) a szare plyti na scianie sa dobrym tlem do roznych dodatkow.

Mam nadzieje, ze znow nie zabrzmialam smieszne, bo naprawde nie mam ukrytych zamiarow - wiem, jak ciezko dobrac plytki, wiec staram sie pomoc...

monah
29-07-2009, 15:10
Irma, ja już chyba wiem, co mi nie pasuje 8) Niestety tego zmienić już nie mogę. To jest po prostu za mała łazienka, żeby odpowiednio zaprezentować te płytki :wink: Marzyła mi się cała ściana w "kropelkach wody" i stąd niedosyt :wink: Tymczasem muszę się zadowolić kilkoma dekorami przy kibelku.


Elena, to Le Rable? nie dziwię się, że chcesz dekory jakoś wykorzystać, bo piękne są... tylko one rzeczywiście wymagają większej powierzchni ekspozycji, żeby osiągnąć zamierzony efekt, czyli spływającej wody...
jeżeli chcesz je wykorzystać, to chyba tylko na ścianie w kabinie - tylko wtedy będą nieco ukryte... ale innej ściany, żeby je wyeksponować, to niestety nie widzę... choc może ta nad geberitem nie będzie wygląda źle z dekorem, trudno stwierdzić po wizualce. a może dwie ściany - obok drzwi i za geberitem - w rogu?

monah
29-07-2009, 15:12
ok, już nie musisz odpowiadac, czy to Le Rable :D

Elena76
29-07-2009, 15:22
Marzyła mi się cała tak ściana w dekorach, ale niestety łazienka jest klitkowata. W kabinie nie będzie tych płytek widać w ogóle, a w takim układzie jak na projekcie to mam trochę taki ołtarzyk geberitowy :lol: I muszę z tym jakoś żyć bo płytki już zamówione.
O tej ścianie obok drzwi też myślałam i nawet wiecej dekorów zamówiłam na wszelki wypadek.

Żeby nie ten grzejnik, to można by koło lustra je puścić, ale rury już wystawione.... :-?

Najgorsze jest to, że zostały mi do urządzenia jeszcze dwie łazienki, może odrobinę większe, ale na poddaszu i ze skosami :-?



Elena, to Le Rable? nie dziwię się, że chcesz dekory jakoś wykorzystać, bo piękne są... tylko one rzeczywiście wymagają większej powierzchni ekspozycji, żeby osiągnąć zamierzony efekt, czyli spływającej wody...
jeżeli chcesz je wykorzystać, to chyba tylko na ścianie w kabinie - tylko wtedy będą nieco ukryte... ale innej ściany, żeby je wyeksponować, to niestety nie widzę... choc może ta nad geberitem nie będzie wygląda źle z dekorem, trudno stwierdzić po wizualce. a może dwie ściany - obok drzwi i za geberitem - w rogu?

monah
29-07-2009, 15:33
Żeby nie ten grzejnik, to można by koło lustra je puścić, ale rury już wystawione.... :-?

no dobra, rury wstawione, też miałam rury wstawione i przenosiłam... bo właśnie chciałam miec całą ścianę w dekorach, a tam grzejnik.
tylko gdzie? pozostają Ci dwie lokalizacje na grzejnik: na ścianie przy umywalce lub na ścianie przy kibelku. ta pierwsza opcja łatwiejsza do wykonania, mało kucia, mało przenoszenie, a druga chyba bardziej rozsądna.

ale jeżeli nie chcesz już przenosić grzejnika, to na krople wody zostają dwie powierzchnie - koniecznie w prysznicu (może nawet pociągnąć je do okna?) i zrobiłabym w rogu na dwóch ścianach koło kibelka - żeby uniknąć ołtarzyka geberitowego. no bo innych miejsca na nie niestety nie ma...

wingerman
29-07-2009, 15:39
powyzszy post jest odpowiedzia na pytanie ELENY o lazenke!
Probujesz pomagac innym wiec pozwol ze i ja pomoge tobie :)
Nie musisz pisac jednego posta pod drugim, wystarczy zmienic/dopisac cos w poscie jaki napisalas klikajac na nim na http://forum.muratordom.pl/templates/subMurator/images/lang_polish/icon_edit.gif

To tyle.


PS. A co z twoimi pracami, kiedy wstawisz ich zdjecia lub dasz nam linka do galerii lub moze lepiej swojej strony www. ?

dolina_welny
29-07-2009, 15:51
Dzieki za rade. A jak moge odpowiedziec tuz pod konkretnym postem - w formie drzewka, a nie na koncu wszystkich wypiowiedzi?

Strony www nie posiadam [jeszcze?]. Ale ok, postaram sie cos wydobyc od inwestorow, o ile zgodza sie na publikacje zdjec - jak sie nie zgodza, to mozesz[mozecie] mnie nazwac trollem itp.:)

Irma
29-07-2009, 19:09
Irma, ja już chyba wiem, co mi nie pasuje 8) Niestety tego zmienić już nie mogę. To jest po prostu za mała łazienka, żeby odpowiednio zaprezentować te płytki :wink: Marzyła mi się cała ściana w "kropelkach wody" i stąd niedosyt :wink: Tymczasem muszę się zadowolić kilkoma dekorami przy kibelku.




a mnie się ten projekt bardzo podoba. klarowny układ, bez dziwactw w złym guście. Raczej nic bym nie zmieniła...


ot, drobiazg :) 3 m2 więcej... na żywo będzie się wydawać większa.
Jakbym naprawdę chciała się przyczepić to podłogę dałabym jaśniejszą
tyle, ze to juz nie kwestia projektu tylko upodobań

a co do dekoru: chyba wyrzuciłabym je znadf kibla całkiemn, bo tam coś pewnie będzie stało, więc może się zrobić bałagan
i dałabym je na całej sciane na przeciwko dzrwi. nie mówię, ze od sufitu do podłogi...

Elena76
29-07-2009, 20:04
kucie bardzo mi się nie uśmiecha, ale może dla osiągnięcia efektu warto to rozważyć... :roll: już widzę minę męża na taką propozycję hehe

jeśli już zdecydowałabym się na rozpierduchę to przeniosłabym grzejnik na ścianę z drzwiami koło kibelka.

z ołtarzyka geberitowego byłby tylko taki pożytek, że dekory odbijałyby się w lustrze i optycznie wydawałoby się ich więcej :wink:

a dekory w prysznicu? hm, tam ich zupełnie nie będzie widać...




no dobra, rury wstawione, też miałam rury wstawione i przenosiłam... bo właśnie chciałam miec całą ścianę w dekorach, a tam grzejnik.
tylko gdzie? pozostają Ci dwie lokalizacje na grzejnik: na ścianie przy umywalce lub na ścianie przy kibelku. ta pierwsza opcja łatwiejsza do wykonania, mało kucia, mało przenoszenie, a druga chyba bardziej rozsądna.

ale jeżeli nie chcesz już przenosić grzejnika, to na krople wody zostają dwie powierzchnie - koniecznie w prysznicu (może nawet pociągnąć je do okna?) i zrobiłabym w rogu na dwóch ścianach koło kibelka - żeby uniknąć ołtarzyka geberitowego. no bo innych miejsca na nie niestety nie ma...

Elena76
29-07-2009, 20:10
podłoga musi zostać bo płytki już są do odbioru, poza tym ja lubię ciemne kolory, mąż musiał mnie stopować bo ja najchętniej zrobiłabym z chałupy mroczną jaskinię hihi

mówiąc o ścianie na przeciwko drzwi masz na myśli ścianę z oknem czy ściankę od prysznica?



Jakbym naprawdę chciała się przyczepić to podłogę dałabym jaśniejszą
tyle, ze to juz nie kwestia projektu tylko upodobań

a co do dekoru: chyba wyrzuciłabym je znadf kibla całkiemn, bo tam coś pewnie będzie stało, więc może się zrobić bałagan
i dałabym je na całej sciane na przeciwko dzrwi. nie mówię, ze od sufitu do podłogi...

monah
29-07-2009, 20:14
a dekory w prysznicu? hm, tam ich zupełnie nie będzie widać...


aaaa, nie skumałam - myślałam, że będziesz miała szklaną kabinę, a Ty tam masz ściankę całą przecież i to na niej są dekory. to wiele wyjaśnia. :wink:

Irma
29-07-2009, 20:19
podłoga musi zostać bo płytki już są do odbioru, poza tym ja lubię ciemne kolory, mąż musiał mnie stopować bo ja najchętniej zrobiłabym z chałupy mroczną jaskinię hihi

mówiąc o ścianie na przeciwko drzwi masz na myśli ścianę z oknem czy ściankę od prysznica?



Jakbym naprawdę chciała się przyczepić to podłogę dałabym jaśniejszą
tyle, ze to juz nie kwestia projektu tylko upodobań

a co do dekoru: chyba wyrzuciłabym je znadf kibla całkiemn, bo tam coś pewnie będzie stało, więc może się zrobić bałagan
i dałabym je na całej sciane na przeciwko dzrwi. nie mówię, ze od sufitu do podłogi...


aj, zapomniałam o oknie...
myślałam o tej z oknem ale ta od prysznica teżm0ogła by być
ja bym grzejnika nie przenosiłą
bo
1. wygodnie sięgnąć po ręcznik, a wygoda jest wbrew pozorom najważniejsza
2. dekory w tym miejscu będą widoczne w zasadzie tylko wtedy kiedy się będzie wychodziło z prysznica

Elena76
29-07-2009, 20:20
wiesz co, dzięki :)
właśnie mnie olśniło, żeby nie stawiać ścianki murowanej tylko zrobić szklaną kabinę - będzie przestronniej i dekory mogą być pod prysznicem.






aaaa, nie skumałam - myślałam, że będziesz miała szklaną kabinę, a Ty tam masz ściankę całą przecież i to na niej są dekory. to wiele wyjaśnia. :wink:

monah
29-07-2009, 20:28
a proszę :D :D :D bo ja tak myślałam, że masz - duża, szklana kabina, a na tej ścianie z oknem dekory - można pociągnąć je aż do okna, nawet pod nim. szklana kabina doda lekkości i przestrzeń nie będzie ograniczona. tyle, że będzie ją trzeba myc :D :D :D

Elena76
29-07-2009, 20:34
to dolna łazienka, raczej dla gości, sami korzystać będziemy z górnej, więc jakoś przeżyję jak raz na kwartał ktoś jej użyje i zachlapie :)


a proszę :D :D :D bo ja tak myślałam, że masz - duża, szklana kabina, a na tej ścianie z oknem dekory - można pociągnąć je aż do okna, nawet pod nim. szklana kabina doda lekkości i przestrzeń nie będzie ograniczona. tyle, że będzie ją trzeba myc :D :D :D

altager
29-07-2009, 22:37
wiesz co, dzięki :)
właśnie mnie olśniło, żeby nie stawiać ścianki murowanej tylko zrobić szklaną kabinę - będzie przestronniej i dekory mogą być pod prysznicem.

Witaj Elena76 - piękne płytki wybrałaś :D - moim zdaniem szklana kabina to dobry pomysł - doda przestrzeni i światła - a kropelki jak najbardziej na scianie z oknem, tylko ja bym ułożyła płytki od samego sufitu - popatrz na aranżacje w necie. Zajrzałam też do twojego dziennika i ... budujesz jeden z moich ulubionych "gotowców" :wink: "Pod sosnami" więc będę Ci serdecznie kibicować :D

Elena76
30-07-2009, 05:51
Dzięki, Altager :)

że też ja wcześniej o szklanej kabinie nie pomyślałam :roll: po co stawiać ściany w takiej małej łazience...



Witaj Elena76 - piękne płytki wybrałaś :D - moim zdaniem szklana kabina to dobry pomysł - doda przestrzeni i światła - a kropelki jak najbardziej na scianie z oknem, tylko ja bym ułożyła płytki od samego sufitu - popatrz na aranżacje w necie. Zajrzałam też do twojego dziennika i ... budujesz jeden z moich ulubionych "gotowców" :wink: "Pod sosnami" więc będę Ci serdecznie kibicować :D

amazonka22
03-08-2009, 15:12
jezu im wiecej czytam tym bardziej jestem głupia. i stwierdzam ze ja totalne bezguście jestem. :lol: :oops:

RolandP
03-08-2009, 15:59
A ja mam takie pomocnicze pytanie :-)

Czy meble do Waszych łazienek wybieracie raczej z gotowców czy też robicie na zamówienie?
Jeśli na zamówienie to na co zwracacie uwagę? Czy wystarczy zwykła płyta laminowana czy też powinien być to jakiś specjalny materiał?

Interesują mnie meble w naturalnym fornirze ale robione zgodnie z moim projektem i niestety jak rozmawiam z różnymi sklepami to zdania są mocno podzielone czy wystarczy dobrze zabezpieczona płyta wiórowa czy też musi być coś lepszego.

No i druga sprawa - czy wszyscy wykonawcy są tak nierzetelni? Zostawiłem projekt mebli przynajmniej w 4-5 miejscach i jak dotąd (minęły już 2-3 tygodnie) nikt się nie odezwał.
Może ma ktoś namiary na rzetelnego stolarza, który zajmuje się meblami do łazienki i jesteście z niego zadowoleni (najlepiej z Warszawy bo część mebli jest zabudową wnęki więc chciałbym to zamówić z montażem).

jaksie
03-08-2009, 17:18
Naszą szafkę robi ten sam stolarz, który robi nam kuchnię. Będzie z laminatu i płyty lakierowanej. Niestety nie stać mnie na blat z kongloromeratu, który zapropnonował, choć on z pewnoscią jest dużo bardziej trwały niż laminat.

Pavis
03-08-2009, 19:44
A oto projekt naszej łazienki:

http://images40.fotosik.pl/169/4978125aa3256916m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4978125aa3256916)

http://images40.fotosik.pl/169/31379e31e74d0739m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=31379e31e74d0739)

Elena76
03-08-2009, 19:55
Pavis, dla mnie bomba, ale ja nie jestem obiektywna :wink:

Pavis
03-08-2009, 20:14
Pavis, dla mnie bomba, ale ja nie jestem obiektywna :wink:


:lol: Ach... Miłość jest ślepa :lol:

Zakochałam się w tych kaflach od pierwszego wejrzenia :wink: :D

wingerman
03-08-2009, 20:46
Projekt ciekawy :)
Cos nie tak z lustrem przy umywalce, na kazdej wizualizacji ma inna wysokosc.
Te dekory nad lustrem po prawej od natrysku lepiej beda wygladac jak beda tez poo lewej strnie tego lustra a nie tylko poi prawej.
Aha jeszcze nie bardzo rozumiem klimat lustra przy umywalce ktore to jakos tak dziwnie chodzi do natrysku...


ale ja ogolnie niewiele moze rozumiem bo juz za stary jestem.
Samo zycie. :)

josephine
03-08-2009, 21:28
Pavis, dla mnie bomba, ale ja nie jestem obiektywna :wink:
Mnie się też podoba, choć ja nie robiłabym wnęk przy umywalce.

Pavis
03-08-2009, 21:38
Cos nie tak z lustrem przy umywalce, na kazdej wizualizacji ma inna wysokosc.

Z lustrem wszystko ok, może nie do końca z wizualizacją :wink:
Lustro będzie na wysokość takie, jak ścianka prysznicowa


Te dekory nad lustrem po prawej od natrysku lepiej beda wygladac jak beda tez poo lewej strnie tego lustra a nie tylko poi prawej.

No może faktycznie :-? Już sama nie wiem, jak będzie lepiej, ale dzięki za uwagę. Przemyślę to sobie


Aha jeszcze nie bardzo rozumiem klimat lustra przy umywalce ktore to jakos tak dziwnie chodzi do natrysku...

Lustro przy umywalce łączy się/przylega do ścianki prysznicowej. Może lepiej dać to lustro mniejsze :-? :-? :-?


ale ja ogolnie niewiele moze rozumiem bo juz za stary jestem.
Samo zycie. :)

taaaaaaa.... :D nie ma to jak dobre wytłumaczenie braku zrozumienia moich kolejnych pomysłów :D

pasie
04-08-2009, 15:16
Pavis a mi się właśnie podoba ten asymetryczny dekor przy lustrze od strony wanny, a przy małym lustrze dekor też będzie z jednej strony i to lustro rzeczywiście dałabym trochę mniejsze żeby nie dotykało do ścianki :roll:

helism
04-08-2009, 21:25
A ja lustra przy umywalce bym nie zmieniała, dla mnie jest ok. Dekory też w porządku. Natomiast zastanowiłabym się nad dużym lustrem obok prysznica. Samo w sobie to lustro wygląda dobrze, ale czasem trzeba się zastanowić, co będzie się w nim odbijać i czy taki widok nam odpowiada :wink:

Pavis
05-08-2009, 11:22
A ja lustra przy umywalce bym nie zmieniała, dla mnie jest ok. Dekory też w porządku. Natomiast zastanowiłabym się nad dużym lustrem obok prysznica. Samo w sobie to lustro wygląda dobrze, ale czasem trzeba się zastanowić, co będzie się w nim odbijać i czy taki widok nam odpowiada :wink:


I tu właśnie trafiłaś w 10-tkę :)

To jest mój główny dylemat w tym projekcie. Bardzo podoba mi się pomysł z lustrem i te dekory nad nim, ale nie podoba mi się wizja oglądania swojego odbicia podczas taich czy innych czynności :D
Kombinowałam co zrobić w zamian tego lustra - za lustrem ma się znajdować szafka na kosmetyki. Myślałam o szklanych drzwiczkach. Boję się tylko, że efekt wizualny bardzo na tej zmianie ucierpi :-?
Mój mąż nie widzi, w przeciwieństwie do mnie, żadnego problemu :D

Macie może jakieś pomysły?

Klodziki
05-08-2009, 15:26
Pavis łazienka piękna, ale to lustro też bym zmieniła w inne miejsce jak się da ;)

helism
05-08-2009, 21:36
Pavis, a jaką masz wysokość ścianki kolankowej? Może tak wucecik przenieść na nią i oddzielić go wizualnie (od wanny i wejścia) jakąś żywą zielenią, jeśli oczywiście jest na tyle miejsca. Łazienka ma okno więc rośliny powinny przeżyć. Poza tym ich odbicie w lustrze będzie o wiele bardziej atrakcyjne.

josephine
08-08-2009, 09:33
Mam pytanie natury technicznej - czym wykańcza się katy wypukłe i wklęsłe z płytek? Wydaje mi się, że pcha się w nie po prosu fugę, ale ktoś mi powiedział, że wypukłe (tzn. np. krawędż na ściance do WC podwieszonego) pozostawia się bez niczego a wklęsłe (np. zwykły kąt pomieszczenia) wypełnia się silikonem. Jak to powinno być?

wingerman
08-08-2009, 11:51
Mam pytanie natury technicznej - czym wykańcza się katy wypukłe i wklęsłe z płytek? Wydaje mi się, że pcha się w nie po prosu fugę, ale ktoś mi powiedział, że wypukłe (tzn. np. krawędż na ściance do WC podwieszonego) pozostawia się bez niczego a wklęsłe (np. zwykły kąt pomieszczenia) wypełnia się silikonem. Jak to powinno być?
:o a kto u Ciebie kladzie glazure, ze masz taki dylemat?
Standartowo narozniki wew. fuga/silikon, narozniki zew. najczesciej szlif i fuga, czasem listwy a czasem (baardzo sporadycznie) na zakladke.


Ale zeby zostawic je bez niczego... :roll: to dla mnie jakies nowum.

josephine
08-08-2009, 15:26
Szwagier z kolegą, którzy jakieś tam pojęcie mają i generalnie robią dobrze, ale nie zawsze niestety. Dziękuję za odpowiedź.

anitkaxyz
10-08-2009, 09:41
nie wiem czemu na zdjeciach wychodzi taka ciemna , w rzeczywistosci jest wiecej jasnych scian i jest jasno, zrobie troche inne fotki, dzieki za opinie;-)

jaksie
10-08-2009, 10:13
Ładne kafle, ale nie podoba mi się rozwiązanie koło wanny i ten brąz na skosie. Ciemno i ponuro tutaj :(

wingerman
10-08-2009, 13:27
gdzie ciemno, gdzie ciamno... ;)

jaksie
10-08-2009, 13:47
Pojawia się i znika, i znika .... :wink:

steniu
11-08-2009, 10:02
sie i ja pochwale projektem lazienek:)

http://images40.fotosik.pl/174/22c035ae423fd179med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/174/2b6cd0d2ecec64fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Sloneczko
11-08-2009, 10:12
Projekt z zieloną mozaiką jest jednym z najpiękniejszych jakie widziałam.
Szkoda że nie zobaczyłam go wcześniej :roll:

Elena76
11-08-2009, 10:13
Projekt z zieloną mozaiką jest jednym z najpiękniejszych jakie widziałam.
Szkoda że nie zobaczyłam go wcześniej :roll:

Super, takie nowe, świeże tchnienie w wątek łazienkowy :)
To chyba właśnie przez tą zieleń :wink:

acca5
11-08-2009, 10:41
Piękna ta zielona łazienka- czy jest może więcej fotek?

Sloneczko
11-08-2009, 10:47
Piękna ta zielona łazienka- czy jest może więcej fotek?

Poszukałam po adresie firmy ze zdjęcia i oprócz tej pięknej łazienki jest kopalnia innych wnętrz: http://www.artmoko.com/ , a projektant z Krakowa :o :)

steniu
11-08-2009, 11:18
niestety zdjec tej zielonej nie ma wiecej:) jak to projekt trzeba $ :D , dostalismy tylko po jednej fotce :D
tak pani projektant z krakowa robi dla nas cały dom:)

moniha
11-08-2009, 11:48
tylko ten kolor okna.. a mozaika zielona z bialymi kaflami i poleczkami z zieloego szkla piknie.

kaszak
11-08-2009, 11:54
Obie mi się podobają. Gdyby ta pierwsza miała większą luminację to też by się wydawała jasna i lekka.

alfa003
11-08-2009, 17:21
Steniu, a nie mysleliscie, zeby zamiast tej scianki obok drzwi do kabiny zrobic duze rozsuwane drzwi prysznicowe - na cala szerokosc lazienki, bardzo by to optycznie zwiekszylo lazienke. U nie tak jest i jest ok.

steniu
11-08-2009, 18:03
alfa003 na tej sciance od wew. jest oswietlenie kabiny i dysze od wody:)

vilemo
11-08-2009, 21:07
Steniu,
piękne łazienki :D
czy możesz zdradzić co to za miska WC w pierwszej łazience?

dziękuje :)

steniu
11-08-2009, 21:21
vilemo to deska i miska villeroy & bosch -subway

saraha
11-08-2009, 23:27
steniu obie łazienki przepiękne - proste, eleganckie i piękne.... Czy zdradzisz, jakie mozaiki i płytki mają być w tej pierwszej? Choć zielona mozaika też cudna, co to?

steniu
12-08-2009, 05:52
I łazienka to mozaika ceramiczna 5-5 casamood,neutra silver
mozaika szklana casamood,neutra melange
płytki ceramiczne casamood,neutra silver 60-60

II łazienka mozaika szklana hoppe ga-31,kolor zielony
płytki villeroy&boch ,melrose,white połysk 30-60
podłoga villeroy ,proarchitectura,white mat. 60-60

acca5
12-08-2009, 06:05
Myślę o tych białych matowych z białymi fugami- nieszczęście to tylko sprzątać- 2x/dobę, widać każdy włosek, okruszek i paproch :-? A może się mylę. jak będą wyglądały fugi za 5 lat?

kaszak
12-08-2009, 07:50
Myślę o tych białych matowych z białymi fugami- nieszczęście to tylko sprzątać- 2x/dobę, widać każdy włosek, okruszek i paproch :-? A może się mylę. jak będą wyglądały fugi za 5 lat?

Niestety, nie mylisz się.

vilemo
12-08-2009, 19:53
vilemo to deska i miska villeroy & bosch -subway

Naprawdę?
właśnie przymierzam się do tej serii, ale zdjęcia w internecie różnią się od wc z Twojej łazienki, ale może to kwestia kąta.

tak czy siak dziękuję :D

saraha
13-08-2009, 08:36
vilemo ja też mam subway (póki co w kartonach ;) i faktycznie wygląda inaczej niż na tej wizualce, ale myślę, że tu jest po prostu pokazana pod kątem i z nieco skrzywionej perspektywy i stad taka różnica. W rzeczywistości subway na pewno nie ma takich "spiczastych" ;) kształtów :) Ale jest piękny :)
Ja nie mogłam się zdecydować Ego, czy Subway. W efekcie w naszej łazience przy sypialni będę miała v&B subway a w "przysalonowym" kibelku EGO włącznie z umywalką :)

Anulek2005
15-08-2009, 15:16
Proponuję tropem wątku z kuchniami stworzyć nowy wątek na PROJEKTY łazienek a ten zostawić zgodnie z tytułem na ŁAZIENKI NASZE - czyli już gotowe lub w trakcie prac ....

Co Wy na to?

gahan
17-08-2009, 07:41
Witam, właśnie stoję przed wyborem łazienki i powiem,że najchętniej bym uciekła z salonu łazienkowego, z jednej strony wszystko mi się podoba, z drugiej - wiem, że muszę ( chcę )urządzić łazienkę raczej w miarę iniwersalnie, żeby nam się nie opatrzyła po kilku latach użytkowania.

Podpowiedzcie, czy kierować się urządzając łazienkę i wybierając glazurę, żeby za kilka lat ktoś, kto wejdzie do mojej łazienki nie powiedział " o, to łazienka z lat 2009-2100, poznaję po....." no właśnie - po czym?

Czy to głównie dekory i motywy na płytkach zdradzają, kiedy były produkowane?

Wiem ,że łazienka mam być dla nas, nie dla ludzi, ale ja tak mam,że coś co mi się podoba dzisiaj, jutro mi się obrzydzi, bo gdzie nie wejdę, to powtarzają się podobne motywy, modne w aktualnym czasie.

Wiem,że to trudny temat i dotyczy w sumie urządzenia całego domu, nie tylko łazienki.

Ale pomóżcie - jak dobierać kolory, styl,żeby było ponadczasowo?

Margoth*
17-08-2009, 08:35
Gahan, moim zdaniem wszystko zależy od tego, co chcesz wyeksponować w łazience. Tak jak w ubiorze, w wystroju wnętrz ważna jest baza i dodatki.

Jeśli ma być wyeksponowana faktura płytek, wtedy tak dobierz meble, aby swoim stylem i wielkością nie "zagłuszyły" ładnie oklejonych ścian. Powtórz motyw dekorów w bibelotach lazienkowych, doniczce, ośiwetleniu. Jeśli natomiast chcesz uwidocznić meble, bo np. mają ładną formę czy strukturę powierzchni, wtedy kafelki muszą stanowić dla nich tło. Zarówno meble jak i płytki muszą współgrać kolorystycznie - wiadomo. Co do muszli, umywalki, wanny, kabiny czy bidetu - przyjmuje się, że do wnętrz klasycznych pasują te z zaokrąglonymi brzegami; kwadratowe natomiast - do nowoczesnych.

Działaj zgodnie z zasadą: im mniej, tym więcej.

gahan
17-08-2009, 09:18
Widzisz Margoth*, z ubieraniem mam podobne problemy co z urządzaniem :wink: nienawidzę zakupów"ubraniowych", jestem po nich zmęczona i rozdrażniona i zazwyczaj nic nie kupuję, albo jestem niezadowolona z zakupu...

Kiedy mam już dość oglądania i przeszukiwania inernetu jeśli chodzi o łazienki, to mówię sobie,że kupię płytki w jednym kolorze np.kremowym, beżowym, albo moim ulubionym zielonym, wyłożę je na ściany do połowy, a resztę pomaluję wyrazistym kolorem, dobiorę bibeloty, ręczniki, dywaniki itp., a jak mi się znudzi po jakimś czasie, to przemaluję na inny, zmienię ręczniki i dywaniki
i ....
ale czy widząc takie piękne kompozycje w salonach, urządzenie łazienki jak powyżej to nie profanacja? :-?

Ach przepraszam Was za te moje dywagacje i przemyślenia,ale
zazdroszczę Wam takiej pewności w wyborze i tej świadomości,że wiecie czego chcecie

Klodziki
17-08-2009, 09:33
sie i ja pochwale projektem lazienek:)

http://images40.fotosik.pl/174/22c035ae423fd179med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/174/2b6cd0d2ecec64fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Ponieważ mogę mieć podobny układ łazienki, proszę powiedzcie mi jak się sprawdza okno w natrysku, tak jak na pierwszym zdjęciu? Czy nie jest ciąglę zachlapane?

Steniu proszę podaj wymiary tej łazienki?

helism
17-08-2009, 09:46
Kiedy urządzałam w 2002 roku dolną łazienkę, przed odwiedzeniem sklepów z płytkami miałam w głowie wstępną koncepcję. Jednak runęła, gdy zobaczyłam masę różnych płytek i żadne z nich nie pasowały do mojego wyobrażenia. Natomiast uległam impulsowi i kupiłam płytki, które wtedy bardzo mi się spodobały. Teraz nie mogę na nią patrzeć.
Dlatego drugą łazienkę zdecydowałam się zrobić w bielach i szarościach ewentualnie z dodatkiem drewna, z maksymalną ilością ścian bez płytek, tak, żeby można było łatwo zmienić kolor jak się znudzi i ewentualnie zagrać dodatkami.

DxHxS
17-08-2009, 10:24
http://picasaweb.google.pl/DrHouseStudio/Madzi?authkey=Gv1sRgCJ30yJSX6eP2ogE#53708524362825 33778

steniu
17-08-2009, 10:55
Klodziki wymiary to 156-240 -I i II :)

Klodziki
17-08-2009, 10:59
Dzięki za odp. Moja musiałaby być węższa, więc raczej odpada, jakoś szeroka na 1.30 a to wtedy kiszka będzie ;)

A co myślisz o tym oknie w natrysku?

DxHxS
17-08-2009, 11:25
We wszystkiam ,ale to wszytskim MASZ RACJĘ!!!!!! Popieram:))i pozdrawiam. :P niedobrze sie człowiekowi robi od tych "bezików" i "brązików"...i to przeważnie młodzi ludzie-szok....babcia moja ma taką łazienkę.



niestety prawie zadna lazienka z tego watku mnie nie zachwycila - tylko Inez i Ewe mialy calkiem ladne.
Wiem, ze generalnie na forum muratora nie ma miejsca na negatywne komentarze, ale napisze kilka ogolnych uwag do wyzej zamieszczonych wnetrz, moze ktos wezmie pod uwage przy planowaniu lazienki:
- lepiej wyglada, jesli toaleta, umywalka, wanna, bidet sa z tej samej lub podobnej serii, np. nie musi byc wszystko kolo, seria ego, ale powinno byc tego samego ksztaltu. Byla tu taka lazienka: przepiekne okragle umywalki, taka tez miska ustepowa i ..... wielokatna wanna, ktora byla z innej bajki
- za duzo dekorow, wzorow, faktur - nawet jesli lazienka jest duza, to "mniej znaczy wiecej"
- same bezo-brazy, i to jeszcze cieple, a do tego np. drewniane , cieple szafki z zupelnie innym odcieniem brazu
- brak symetrii np. przycisk od geberetu nie jest na srodku
- kafelkowanie pod sufit: owszem, to niest ani modne, ani funkcjonalne. Po co kafelkwac sciany, ktore z woda nie beda mialy w ogole kontaktu? Lazienka stwarza przytlaczajace wrazenie, plytki wszedzie - pomniejszaja a koszty rosna
- lekka umywlaka i ciezki blat z plytek pod nia = brak rownowagi
- po co tyle podwieszanych sufitow, halogenow, polek k-g?!
- i juz cos, czego zupelnie nie rozumiem: albo fachowiec do kitu, albo inwestor nie zastanowil sie nad rozplanowaniem lazienki: fugi zupelnie sie nie zbiegaja, Wiem, ze sa inne rozmiary plytek podlogowych i sciennych: albo wybiera sie inne, albo uklada sie je tak, zeby fugi sciennych pokrywaly sie z podlogowymi. A jak zupelnie sie nie da (chociaz zawsze sie da), to fuga musi byc w kolorze plytek! Inaczej wychodzi misz-masz...

I na koniec: mozna miec piekna lazienke z tanimi plytkami i brzydka z drogimi. Genralnie umiar i prostota sa kluczem do sukcesu.
[/b]

jaksie
17-08-2009, 11:42
A ja jestem młoda ;) i bardzo lubię moją wykafelkowaną do sufitu, brązową łazienkę :lol: choc jeszcze nei skończona

http://images50.fotosik.pl/170/be6573334edf489fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/170/93a207157a3c015amed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/166/33577cac99e90ec6med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Druga, dla przeciwwagi, będzie czarno-biała i też ją uwielbiam :lol:

http://images38.fotosik.pl/174/ac4c03848f59c6f3med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/173/b8e67a96b41f29e7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Sloneczko
17-08-2009, 11:57
niedobrze sie człowiekowi robi od tych "bezików" i "brązików"...i to przeważnie młodzi ludzie-szok....babcia moja ma taką łazienkę.


A miałabyś odwagę pokazać babci ten wpis?

Margoth*
17-08-2009, 12:51
He, he, a ja będę miała wykafelkowaną łazienkę pod sam sufit, będą lamperie, góra - beżyk, dół - brązik. Całość upstrzona dekorami. A WC-et na dole będzie cały w beżyku, tym samym, co górna łazienka, bo i łazienkę i WC-et wykafellkuję takimi samymi kafelkami. Tylko WC-et do połowy, bo górę pomaluję - może jasnym brązem? Nie, lepiej beżem :D

DxHxS
17-08-2009, 13:41
Zielona łazienka: duzo ludzi wspomina o zielonych wiec proszę:
http://images46.fotosik.pl/182/1b5414dcf7944d8d.jpg
http://images47.fotosik.pl/182/689951732af72d48.jpg

steniu
17-08-2009, 14:16
Klodziki u znajomych tak jest i nie maja problemów:) wiadomo ze sie tam chlapnie ale płytki na parapecie z lekkim spadkiem i wszystko gra :) tak wiec my w to idziemy:)

ps. hehhehehe no u nas to nikt nie poweie ze sie fugi nie zgrywaja hahahah nawet bateria jest symetrycznie:)

wingerman
17-08-2009, 14:41
A tak apropos doliny_welny, wyglada na to, ze jej klienci nie wyrazili zgody by pokazala swoje prace na forum :wink: :wink: :D pewnie to jakies nieziemskie projekty.

DxHxS
17-08-2009, 15:23
Zachwycająca, porazająca i wilelkie brawo:))taka bym chciala meć:))


sie i ja pochwale projektem lazienek:)

http://images40.fotosik.pl/174/22c035ae423fd179med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/174/2b6cd0d2ecec64fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

maciejki
17-08-2009, 18:18
steniu...naprawde piękne te Twoje łazieneczki!!!!!!!!!

DxHxS
17-08-2009, 21:23
a tu troche inna łazienka
http://images44.fotosik.pl/183/0cfa0338fcefa9cf.jpg



a tu mojej przyjaciólki z jej przepiekną kotką brytjką:)
http://images43.fotosik.pl/182/61956d87a9a4959e.jpg

bambus23
20-08-2009, 22:31
powyzszy post jest odpowiedzia na pytanie ELENY o lazenke!
Probujesz pomagac innym wiec pozwol ze i ja pomoge tobie :)
Nie musisz pisac jednego posta pod drugim, wystarczy zmienic/dopisac cos w poscie jaki napisalas klikajac na nim na http://forum.muratordom.pl/templates/subMurator/images/lang_polish/icon_edit.gif

To tyle.


PS. A co z twoimi pracami, kiedy wstawisz ich zdjecia lub dasz nam linka do galerii lub moze lepiej swojej strony www. ?

OOO, Pan Mądrala. Pewnie masz się za omegę i alfę.
I ja pomogę Tobie... Na klawiaturze są ukryte polskie znaki (ą,ę,ó,ź... )
Wystarczy użyć ALT...

vilemo
20-08-2009, 22:42
sie i ja pochwale projektem lazienek:)

http://images40.fotosik.pl/174/22c035ae423fd179med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/174/2b6cd0d2ecec64fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
[/quote]

Steniu,
ostatnia prośba - czy możesz zdradzić jaka to bateria nad wanna?


Z góry dziękuję :)

steniu
21-08-2009, 05:57
vilemo to jest hansa stella + słuchawka natryskowa (ołówkowa)

kropecka
26-08-2009, 13:05
moja druga łazienka (projekt):

http://img252.imageshack.us/img252/1220/lazienka305000.jpg

http://img252.imageshack.us/img252/7125/lazienka305001.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/412/lazienka305002.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/76/lazienka305003.jpg

http://img217.imageshack.us/img217/6848/lazienka305004.jpg

josephine
26-08-2009, 17:54
kropecka bardzo ładna łazienka, drażni mnie tylko ta pralka, nie chciałabyś jej obudować jakąś praktyczną szafką, np tak:
http://www.muratordom.pl/zdjecia/maliny_w_czekoladzie_5_mb.jpg
da Ci to dodatkowy blat plus obok szafkę na kosz z bielizną czy też ręczniki.

I jeszcze jedne pomysł - nieco prostszy do wykonania, ale trochę mniej efektowny
http://lh6.ggpht.com/_Nz61_zWt2bY/R5UUpoVenXI/AAAAAAAABsk/3lMr7VJh50g/s800/schowek%20na%20pralk%C4%99%203.jpg

kropecka
26-08-2009, 19:18
chciałam obudować (pierwotnie w ogóle miało nie być pralki w łazience ale tak wyszło), ale mąż stwierdził że nie będzie to fajnie wyglądało. Pomyślę nad tym, bo szczerze to ona też mi najmniej w tym wszystkim pasuje :/

Nefer
26-08-2009, 19:56
A nie myślałaś Kropecka, żeby zagrać czerwienią w detalu na ścianie ? Np czerwona mozaika na obudowaniu blatu pod umywalkę ?

zuzita
26-08-2009, 19:57
mi od razu raziła w oczy ta pralka, bez niej byłoby dużo ładniej

josephine
26-08-2009, 19:59
A nie myślałaś Kropecka, żeby zagrać czerwienią w detalu na ścianie ? Np czerwona mozaika na obudowaniu blatu pod umywalkę ?
Pewnie ładnie by to wyglądało, ale jeśli łazienka pozostanie taka szaro-biała to kolor dodatków w każdej chwili można zmienić.

Nefer
26-08-2009, 20:04
A nie myślałaś Kropecka, żeby zagrać czerwienią w detalu na ścianie ? Np czerwona mozaika na obudowaniu blatu pod umywalkę ?
Pewnie ładnie by to wyglądało, ale jeśli łazienka pozostanie taka szaro-biała to kolor dodatków w każdej chwili można zmienić.

To prawda. Myślałam, ze ta czerwień jest przemyślana i zaplanowana :):)

wingerman
26-08-2009, 21:00
Pomijajac pralke, to mnie cos nie teges z tym opadajacym murkiem przy WC i z tym szarym odcieciem na podlodze... jakis taki ten skos szarosci na podlodze jakby na sile... to oczywiscie tylko moje subiektywne odczucie. :roll: :-? :)

Jesli chdzi o murek, to nie chce sie wymadrzac ale moze przemysl sprawe by zrobic nieco grubszy z pozioma krawedzia a nie skosna-opadajaca. Zyskujesz znacznie wiecej niz tylko murek odcinajacy widok WC od strony wanny. A to dlatego, ze robilbym w nim dwie pionowe wneki od strony wanny. Pionowe by moc podzielic je sobie szkalnymi polkami, ktore nie beda wygladaly topornie i nie zabiora tyle miejsca ile polki robione z plytek. Poza tym mozesz dopasowywac sobie wg uznania odleglosci polek by miesicily sie kapielowe dodatki, mydelka, plyny, sole i co tam jeszcze sobie chcesz a wiemy ze buteki potrafia byc naprawde roznej wysokosci :wink: :)
Oczywiscie mozliwosc ich regulacji to kwestia rozwiazania mocowania tych poleczek a jest przynajmniej kilka pomyslow by byly mobilne i dobrze wygladaly :)
Dzieki takiemu rozwiazaniu te rozne kolorowe bardziej czy mniej, ladniejsze i te bardziej tandetne, krotkomowiac ;) roznorodne opakowania nie beda starszyly stojac przy wannie ;)


kropecka a masz moze rzut z gory ale prostopadly a nie izometryczny?




OOO, Pan Mądrala. Pewnie masz się za omegę i alfę.
I ja pomogę Tobie... Na klawiaturze są ukryte polskie znaki (ą,ę,ó,ź... )
Wystarczy użyć ALT...
A moze masz cos do powiedzenia w TYM LAZIENKOWYM temacie, poza kredytami?


PS. A prawy ALT czy lewy :lol: :lol:

IZA30
27-08-2009, 07:43
Proszę mi doradzić-
Chcę postawić sobie w wc jakiegoś żywego kwiatuszka.Dodam,że nie mam mam w niej okienka.
Co się sprawdzi i czy wogóle pasuje kwiatek w łazience czy wc? :-?

Asiek i Jacuś
27-08-2009, 08:00
Proszę mi doradzić-
Chcę postawić sobie w wc jakiegoś żywego kwiatuszka.Dodam,że nie mam mam w niej okienka.
Co się sprawdzi i czy wogóle pasuje kwiatek w łazience czy wc? :-?

Ja sobie wstawiam do łazienki doniczkę - taką zespoloną z niską półścianką między wanną a kibelkiem.

A o roślinkach w łazience co nieco jest tutaj:
http://ogrody.gazetadom.pl/ogrody/1,72157,6151113,Rosliny_w_lazience.html

DxHxS
27-08-2009, 08:05
W ciemych łazienkach polecam MARANTĘ , ale w takiej zupełnie bez światła to nie wiem....poddaję się:)

IZA30
27-08-2009, 10:46
W ciemych łazienkach polecam MARANTĘ , ale w takiej zupełnie bez światła to nie wiem....poddaję się:)

no właśnie...pozostaje chyba jakas sztuczna kompozycja :evil:

helism
27-08-2009, 12:53
W ciemych łazienkach polecam MARANTĘ , ale w takiej zupełnie bez światła to nie wiem....poddaję się:)

no właśnie...pozostaje chyba jakas sztuczna kompozycja :evil:

Poza sztuczną kompozycją można wstawić kwiaty cięte. Żaden żywy kwiatek nie przeżyje beż światła. Chyba, że kupisz specjalne lampy i będziesz doświetlać przez ileśtam godzin dziennie. Możesz też kupić parę kwiatków i często je wymieniać (tylko nie pół na pół).

kropecka
27-08-2009, 14:40
kropecka bardzo ładna łazienka, drażni mnie tylko ta pralka, nie chciałabyś jej obudować jakąś praktyczną szafką, np tak:
http://www.muratordom.pl/zdjecia/maliny_w_czekoladzie_5_mb.jpg
da Ci to dodatkowy blat plus obok szafkę na kosz z bielizną czy też ręczniki.



bardzo fajny pomysł, tylko zastanawiam się w jakim kolorze i z czego zrobić taką szafkę bo brązowy odpada


Pomijajac pralke, to mnie cos nie teges z tym opadajacym murkiem przy WC i z tym szarym odcieciem na podlodze... jakis taki ten skos szarosci na podlodze jakby na sile... to oczywiscie tylko moje subiektywne odczucie. :roll: :-? :)

Akurat skośne odcięcie płytek na podłodze mi osobiście się podoba więc tak zostanie. Co do murku to może masz rację, muszę spróbować z tymi półkami

rzutu prostopadłego nie mam, mogłabym poprosić męża o wyrenderowanie.

wingerman
27-08-2009, 15:01
rzutu prostopadłego nie mam, mogłabym poprosić męża o wyrenderowanie.
Tak, tak... :)

chulada
27-08-2009, 15:51
kropecka, moim zdaniem łazienka jest kiepsko rozplanowana.
Wchodzący musi "ominąć" koniec blatu umywalkowego i właściwie jako pierwszą rzecz widzi kibel. Poza tym wg mnie korzystanie z umywalki nie będzie komfortowe - osoba korzystająca będzie stała "w przejściu". Mureczek oddzielający WC i wannę jakiś taki rachityczny. No i ta pralka od czapy.

Przepraszam za tak całościową krytykę, ale potencjał takiej przestrzeni zupełnie nie został tu wykorzystany. Jeśli projekt rozbił profesjonalista to na Twoim miejscu zdopingowałabym go do roboty i przedstawienia innego pomysłu.

kropecka
27-08-2009, 16:34
projekt zrobiony jest na podstawie istniejącej już instalacji wod-kan i elektrycznej. Jak już pisałam w moim domu nie ma innego miejsca na pralkę (nie każdy posiada ponad 200 m dom z osobną pralnią, kotłownią itp).

Jeśli chodzi o rozplanowanie mi akurat odpowiada

Anulek2005
27-08-2009, 17:13
projekt zrobiony jest na podstawie istniejącej już instalacji wod-kan i elektrycznej. Jak już pisałam w moim domu nie ma innego miejsca na pralkę (nie każdy posiada ponad 200 m dom z osobną pralnią, kotłownią itp).

Jeśli chodzi o rozplanowanie mi akurat odpowiada

kropecka - niepotrzebnie się wyzłośliwiasz - prosiłaś o opinie, to je otrzymujesz

Ja Ci też dorzucę, a co :wink: Może rozważyłabyś zamianę miejscami umywalki z pralką - w tym rzucie, który dałaś wydaje się, że wejście będzie jakby niewygodne - jak poprzedniczki też mam obawy o walenie biodrem w zabudowę umywalki. Przy takiej zamianie zabudowa dotychczas umywalkowa mogłaby być nieco odsunięta od drzwi.

Ewentualnie wciśnij pralkę zamiast jednej części szafki pod zabudową umywalki - o ile się zmieści 8)

kropecka
27-08-2009, 17:19
jak już pisałam instalacje mam już zrobione i nie mogę sobie zamieniać sprzętów. nie jestem złośliwa, po prostu wielu osobom nie pasuje w tej łazience pralka mimo informacji że nie posiadam w domu miejsca w którym mogłabym ją postawić

można ewentualnie spróbować wcisnąć ją w szafkę obok umywalki

wingerman
27-08-2009, 17:20
A ja przypomne sie o prostopadly rzut z gory :)

Paty
27-08-2009, 18:48
ja bym w miejsce wanny dała na szerokość ściny szeroki blat na w nim umywalkę, pod nim pralkę i jakieś półeczki pod spodem i np. obok lustra , pod oknami dałabym w rogu wannę , lepsze wejście i ładniejszy widok z wejścia , kibelek bliżej blatu z umywalka i wtedy osłonięcie jej murkiem..................myślę że powinnaś projektanta zmusić do większego wykorzystania swojej wiedzy........

jaksie
27-08-2009, 19:18
jak już pisałam instalacje mam już zrobione i nie mogę sobie zamieniać sprzętów. nie jestem złośliwa, po prostu wielu osobom nie pasuje w tej łazience pralka mimo informacji że nie posiadam w domu miejsca w którym mogłabym ją postawić

można ewentualnie spróbować wcisnąć ją w szafkę obok umywalki

Nie chodzi tylko o pralkę, przeczytaj sobie te posty jeszcze raz, są tam cenne rady. Po co masz sobie "pluć w brodę"

Sloneczko
27-08-2009, 20:44
Kropecka, jak widzę "szalejesz" ze swoją łazienką już w dwóch wątkach: http://forum.muratordom.pl/wnetrza-w-szarosciach-inspiracje,t128294-1140.htm i teraz mi się dostanie ;) Nie wiedziałam bowiem, że nie pozwalasz skrytykować układu sprzętów w łazience... Po co więc w ogóle wklejasz zdjęcia i to w obu wątkach? :o

kropecka
27-08-2009, 21:50
A ja przypomne sie o prostopadly rzut z gory :)

http://img211.imageshack.us/img211/2461/lazienkarzut.jpg


Kropecka, jak widzę "szalejesz" ze swoją łazienką już w dwóch wątkach: http://forum.muratordom.pl/wnetrza-w-szarosciach-inspiracje,t128294-1140.htm i teraz mi się dostanie ;) Nie wiedziałam bowiem, że nie pozwalasz skrytykować układu sprzętów w łazience... Po co więc w ogóle wklejasz zdjęcia i to w obu wątkach? :o

bez komentarza :roll: . podziękowałam za cenne rady josephine, Nefer i wingermana a odnośnie ustawienia sprzętów wyjaśniłam dlaczego nie mogą być w innym miejscu, dla mnie koniec tematu.

No i może zaskoczę cię, ale wkleiłam te zdjęcia również w temacie "Opoczno Organza" i na swoim dzienniku budowy. Jak widzisz jestem szalona na maxa :lol:

Sloneczko
27-08-2009, 21:56
No i może zaskoczę cię, ale wkleiłam te zdjęcia również w temacie "Opoczno Organza" i na swoim dzienniku budowy. Jak widzisz jestem szalona na maxa :lol:

Też pewnie Cię zaskoczę (?), ale takie działanie, z wyjątkiem dziennika budowy, na forum zahacza o spam...

Paty
27-08-2009, 21:56
A ja przypomne sie o prostopadly rzut z gory :)

http://img211.imageshack.us/img211/2461/lazienkarzut.jpg


Kropecka, jak widzę "szalejesz" ze swoją łazienką już w dwóch wątkach: http://forum.muratordom.pl/wnetrza-w-szarosciach-inspiracje,t128294-1140.htm i teraz mi się dostanie ;) Nie wiedziałam bowiem, że nie pozwalasz skrytykować układu sprzętów w łazience... Po co więc w ogóle wklejasz zdjęcia i to w obu wątkach? :o

bez komentarza :roll: . podziękowałam za cenne rady josephine, Nefer i wingermana a odnośnie ustawienia sprzętów wyjaśniłam dlaczego nie mogą być w innym miejscu, dla mnie koniec tematu.

No i może zaskoczę cię, ale wkleiłam te zdjęcia również w temacie "Opoczno Organza" i na swoim dzienniku budowy. Jak widzisz jestem szalona na maxa :lol:



przecież tam gdzie masz umywalkę , wannę może być pralka, odprowadzenie wody potrzebne do jednego i drugiego, kanalizacja też, na etapie zabudowy jakiejś z kg to nawet puszczenie wierzchem jakiś rurek to nie problem........

Nefer
27-08-2009, 22:01
Kropecka - nie denerwuj się.
Faktem jest, że podstawową zasadą projektów funkcjonalnych wnętrza łazienek jest "nie wchodzi sie prosto na kibel". No trochę u Ciebie własnie tak jest.
Chyba nie chciałabym tak mieć...ale czasem się nie da inaczej. Z tym, że u Ciebie się da.

Wygląda, że pralka zmieści się spokojnie koło umywalki ( a ta szafka powyżej - ciemna - jest piękna)
Miejsce po pralce też można wykorzystać na jakiś fajny mebel (bo zabierze miejsce w szafce przy umywalce) a tam po sufit jest huk miejsca.

sssmakija
28-08-2009, 11:29
Mamy malą łazienkę blokową - 4,8 m2.
Krotsza sciana ma 1,93, dluzsza - 2,70, z czego w rogu jest jeszcze pion 53x92 cm.
Mąż uparł się na płytki z Paradyża Junona/Mogano, są to płytki dość duże 65,1x 32,5 cm. Czy takie duże płytki dobrze będą wyglądać w malej łazience?

josephine
28-08-2009, 13:10
sssmakija bardzo dobrze - mam podobnie, niedługo może zamieszczę fotki w moim dzienniku.

sssmakija
28-08-2009, 14:46
Josphine, czekam z niecierpliwoscia. Jaka powierzchnie ma Twoja lazienka?

Magda i Michał
28-08-2009, 15:24
Mamy malą łazienkę blokową - 4,8 m2.
Krotsza sciana ma 1,93, dluzsza - 2,70, z czego w rogu jest jeszcze pion 53x92 cm.
Mąż uparł się na płytki z Paradyża Junona/Mogano, są to płytki dość duże 65,1x 32,5 cm. Czy takie duże płytki dobrze będą wyglądać w malej łazience?

Ja też właśnie małą łazienkę (dolna gościnna): 1,3m na 2,45m zrobioną właśnie w tych kaflach. Większość to Junona i tylko dwa pasy Mogano. Kafle mam do samego sufitu ułożone w poziomie i mam tak: od dołu licząc 3 pasy Junony, 1 szeroki dekor Mogano i znowu 3 pasy Junony, 1 decor wąski Mogano i ostatni rząd Junony - może brzmi chaotycznie.... a może coś da się z tego zrozumieć. Podłogę mam w Junonie.

Kilka osób co prawdą dopiero widziało łazienkę, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że wygląda na szerszą i większą niż jest w rzeczywistości i właśnie, wg mnie jest to zasługa ułożenia dużych kafli - masz mało fug, które nie tną Ci łazienki.... a poziome ułożenie powoduje optyczne poszerzenie (wg mnie kafle w pionie optycznie wyciągają do góry)

josephine
28-08-2009, 18:53
Josphine, czekam z niecierpliwoscia. Jaka powierzchnie ma Twoja lazienka?
185x239
ja ułożyłam płytki w poziomie, gdyż tak mi się bardziej podoba, ta łazienka wcale nie jest MAŁA mimo, że jest nieco mniejsza od Twojej - mam porównanie z mikrołazienką, w której teraz się myjemy (nota bebe są w tej blokowej mniejsze płytki).

josephine
29-08-2009, 14:38
sssmakija zerknij TUTAJ (http://forum.muratordom.pl/budowanie-marzen,t126311-240.htm?sid=a9e50e9ae83b5d6c152d2bf40e115084)
Moje płytki są nieco mniejsze 60x30 niż te, które wybrał Twój małżonek, na podłodze 30x30 - choć też wolałabym większe, ale niestety do kolekcji nie było innych rozmiarów. Jestem bardzo zadowolona z wyboru tych płytek. Nie dawałabym ich w pionie, bo może wyjść efekt komina.

YoasiaBe
29-08-2009, 19:41
Witam Szanownych Forumowiczów!
Jestem w fazie projektowania/urządzania łazienki. Płytki już kupione - Opoczno Fiji beżowe na ścianę (z dekorami) i brązowe na podłogę. Ściany będą pomalowane farbą możliwie bliską kolorowi płytek ściennych. Pomieszczenie jest niestety raczej ciemne. Z braku funduszy musimy zadowolić się meblami kuchennymi na potrzeby łazienkowe. Zastanawiam się jednak, który wariant kolorystyczny wybrać? Doradzicie? :-)

http://img196.imageshack.us/img196/6933/azienka1m.jpg (http://img196.imageshack.us/i/azienka1m.jpg/)

http://img42.imageshack.us/img42/2746/azienka2.jpg (http://img42.imageshack.us/i/azienka2.jpg/)

LovelyFairy
30-08-2009, 06:47
ja bym wybrała wariant 1 :)

tylko nie z ciemnym wenge, ale np. z drewnem jasny orzech

YoasiaBe
30-08-2009, 09:19
Też mam ochotę na ciemne :-) Zastanawiam się tylko, czy nie zrobię w ten sposób ciemnej dziupli z tej łazienki - choć w sumie jasny blat powinien pomóc.

helism
30-08-2009, 09:43
Ja jestem zwolennikiem jasnych mebli, ale jak zrobisz jasne to zleją się ze ścianami i będzie mdło. Może rzeczywiście daj ciemne, tylko nie bardzo.

YoasiaBe
30-08-2009, 10:02
Przy jasnych meblach ciemny blat miał zapobiegać zlaniu się ze ścianami. Poza tym pomieszczenie jest raczej ciemne... Ech...

Sloneczko
30-08-2009, 10:53
Możecie się ze mnie śmiać za niemodny gust, ale ta łazienka znaleziona gdzieś w sieci (chciałabym znać autora) ma dla mnie najmilszy klimat, mimo taniutkich kafli:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/lazienka1.jpg

i naprawdę nie wiem, dlaczego poszłam w te beżo brązy...

http://img406.imageshack.us/img406/456/lazienka1.jpg
http://img406.imageshack.us/img406/4067/lazienka2.jpg

YoasiaBe
30-08-2009, 11:02
A może coś takiego? W końcu kto powiedział, że wszystkie ściany muszą być jasne?
http://img93.imageshack.us/img93/9382/azienka3.jpg (http://img93.imageshack.us/i/azienka3.jpg/)

Anulek2005
30-08-2009, 11:03
Słoneczko - ta łazienka wygląda mi na taką łazienko-kuchnię w domku letniskowym lub pensjonacie .... Co nie ujmuje jej wcale uroku :D

Sloneczko
30-08-2009, 11:05
Tak myślałam, widząc ten czajnik ;) Dobrze byłoby zobaczyć ją na żywo :)

Magdala
11-09-2009, 22:13
A ja bardzo pieknie proszę o nazwę tej zielonej mozaiki. Wszędzie szukam własnie takiej i nie moge namierzyć...

Sloneczko
11-09-2009, 22:58
Magdala, ta wygląda podobnie:

http://www.swiatlo-led.pl/produkt-2easy-klosz-fabro-mozaika-zielona_3071.html

http://www.swiatlo-led.pl/temp/produkty/zdjecia2008/99848fr01.jpg

więc klosz już masz ;)

Tutaj jest 76 stron z mozaikami, może tam jest taka?

http://www.ceneo.pl/Materialy_budowlane;004+smozaika

A najwięcej mozaiek ma Max-Fliz: http://www.max-fliz.com.pl/ , ale tylko w Krakowie.
Możesz do nich wysłać maila ze zdjęciem tej przepięknej łazienki i zapytać o nazwę mozaiki. Odpowiedzą :)

ellaj
12-09-2009, 16:04
Witam serdecznie.
Dziewczyny, ktos podal kiedys jakas stone do sklepu internetowego. I tam widzialam nowe syfony z kola i szafki z lustrem cienkie, chyba z 5cm grubosci.
O te szafki mi chodzi i nigdzie nie moge znalezc. Tez byly chyba z kola, ale glowy nie daje.
Czy pamietacie moze?

steniu
13-09-2009, 08:23
"proszę o nazwę tej zielonej mozaiki"-Magdala jesli pytasz o mozaike zielona z fotki mojej to jest to Mozaika Szklana HOPPE GA-31 kolor zielony :D
no chyba ze jest tutaj inna mozaika zielona :(

a lampy w łazience nad umywalka to Paulmann Fabro

kachna28
13-09-2009, 12:23
My mieszkamy już 4 m-ce w naszym domku, więc czas pokazać łazieneczkę. Zdecydowaliśmy sie na plytki Alabastrino z Tubądzina -i była to jedna z naszych najlepszych decyzji budowlanych. Płytki są jasne ale bardzo praktyczne :)
http://images6.fotosik.pl/538/a950dada7a1afff9med.jpg
http://images6.fotosik.pl/538/d910e07b76848565med.jpg
http://images8.fotosik.pl/97/6256fd61d594d020med.jpg
http://images8.fotosik.pl/97/96a2ca6639b86077med.jpg
http://images6.fotosik.pl/538/3b3b12b36b6d98d2med.jpg
http://images6.fotosik.pl/538/b9561289e691adfamed.jpg
http://images6.fotosik.pl/538/e5cf5a3b195893f6med.jpg
http://images6.fotosik.pl/538/db648f789eaae38bmed.jpg

monah
13-09-2009, 12:35
jak ja lubię tę łazienkę :) (widziałam już wcześniej w watku o Alabastrino)

wiolasz
13-09-2009, 14:59
Ja ją widziałam na żywo :lol:
piękna jest

zouza
13-09-2009, 15:17
To mój pierwszy post i trochę się krępuje :oops:
Naoglądałam się w tym wątku nieziemsko pięknych łazienek i aż mi wstyd swoją pokazywać.
Może ktoś jeszcze mógłby mi coś doradzić. Nie bardzo było z czym zaszaleć bo łazienka ma wymiary 182x176 :roll:

http://lh4.ggpht.com/_Y-mOwtJj8fA/Sqz55XQC3lI/AAAAAAAADFg/Cw3r2PXgXUY/s512/4.jpg
http://lh4.ggpht.com/_Y-mOwtJj8fA/Sqz53Sb6yFI/AAAAAAAADFc/dCYRyfTP0Uc/s512/3.jpg
http://lh6.ggpht.com/_Y-mOwtJj8fA/Sqz5zjRrHjI/AAAAAAAADFY/26Ppsqu1DZ8/s512/2.jpg
http://lh6.ggpht.com/_Y-mOwtJj8fA/Sqz5xO5pqaI/AAAAAAAADFU/kLjoLkE3YOU/s512/1.jpg

I teraz tak: kafelki to Tubądzin Homme, szara jest tylko ta ściana z lustrem i podłoga, reszta ścian jest biała (w programie jakoś szaro wyszło), nie ma jeszcze oświetlenia, dekory będą różne, a nie tylko ten jeden rodzaj, ze względu na rury niestety ceramika musi być w takim miejscu jakim jest.
Aha celowo zrobione kafelki w poziomie i pionie, nierówność fug na złączeniu ścian chromolę ;)
Jako ciekawostkę powiem, że wizualizacja była robiona w Autodesk Inventor Mechnical :lol:
Moje Kochanie jest inżynierem i z tym mu najlepiej poszło ;)

Anulek2005
13-09-2009, 15:24
Mam jedno pytanie i jedną propozycję :oops:

Pytanie - czy miejsce między wysoką szafką a wanną zostanie takie puste?

Propozycja - rozważcie niższą zabudowę za toaletą - jest to rozwiązanie droższe, ale może lepiej wyglądać obok umywalki ....

zouza
13-09-2009, 15:30
Nie wiem czy o to ci chodzi, ale toalety nie da się głębiej wpuścić, bo to jest ściana z kominami wentylacyjnymi i wszystkimi rurami w bloku,a stelaż jak będzie niższy będzie szerszy, bo ta woda musi sie gdzieś gromadzić :roll:
Ściana na przeciwko jest rzeczywiście pusta, ale po 1 łazieneczka jest mikroskopijna, po 2 są na nią jeszcze 3 opcje: półsłupek z Madei (taki sam jak słupek), wieszak na ręczniki, ale taki kaloryferek żeby suszył albo jakaś antyrama z czarnobiałym zdjęciem, ale to wszystko można już zrealizować na gotowe jak będzie widać ile tam naprawdę jest miejsca. W tej łazience naprawdę nie ma się gdzie ruszyć :roll:

Hm... jeszcze raz zerknęłam na zdjęcie, wiem o co ci chodzi z tym murkiem. Nie da się zrobić całkiem tak żeby nie zachodził na siebie z lustrem (albo lustro będzie za wysoko albo zestaw podtynkowy bardzo nisko, klapa będzie zachodziła na przycisk), ale może da radę obniżyć parę cm. Projekt w takiej formie tz nie tylko w głowie powstał dzisiaj, a i do remontu jest jeszcze trochę czasu więc jesteśmy otwarci na propozycje i zmiany ;)

Anulek2005
13-09-2009, 15:39
Nie chodzi mi o "głębiej" tylko "niżej" - geberit ma stelaże o wysokości 82 cm - chyba nie są "grubsze" niż te o wys. 112 cm - mają po prostu niżej powieszony pojemnik na wodę.

Przycisk można na nim zamontować od góry.

zouza
13-09-2009, 16:21
Pooglądałam te geberity i będę myślała. Jest parę stówek droższy, a my i tak powoli przekraczamy budżet, a z drugiej strony moja mama ma identyczne mieszkanie jak ja i ma tą standardową wysokość i jakoś na żywo on nie wygląda taki długaśny jak na wizualizacji. Na pewno sprawa jeszcze do przemyślenia...
Można jeszcze trochę skrócić lustro żeby zaczynało się powyżej tej zabudowy... widać będzie jak trzeba bo się przymierzałam ;)

lazlaz
13-09-2009, 19:53
Witam,

poniżej projekt mojej malutkiej łazienki (4,5m2). Chodzi glownie o przedstawienie koncepcji kolorystycznej, stad brak kranu przy pralce a i ceramika dobrana dosc przypadkowo, aby tylko cos bylo w miejscu zlewu i wanny. WC brak - bedzie oddzielnie. Przestrzen nad pralka niewykorzystana, co bardzo mnie boli, ale tam na scianie, ktora nie zostala pokazana na wizualizacji zamontowany bedzie grzejnik - a wiec jakiekolwiek polki niestety odpadaja. Ciekawa jestem waszej opinii - mozecie mnie jeszcze powstrzymac!!!

Rzut lazienki: http://img34.imageshack.us/img34/3046/93024238.jpg

w wersji z czerwona podloga:

http://img98.imageshack.us/img98/5182/czerwona3mu.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/4779/czerwona2mu.jpg

http://img30.imageshack.us/img30/6039/czerwlaz1.jpg


W wersji z zolta podloga:

http://img98.imageshack.us/img98/7421/zolta1mu.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/4959/zolta3mu.jpg
http://img98.imageshack.us/img98/6538/zolta2mu.jpg

Margoth*
13-09-2009, 20:15
Mi się podoba bardziej wersja z żółtą podłogą, ale przy założeniu, że fuga będzie siwa (lub inna, podobna do kafli), a nie żółta.

chulada
14-09-2009, 09:47
zouza, widziałam jedną malutką łazienkę właśnie z tymi płytkami - z przewagą bieli - wyszła b. ładnie i - o dziwo - przestrzennie.
Mam 2 pytania:
1. dlaczego część ma być w poziomie, a część w pionie?
2. może zdecydowalibyście się na mniejszą ilość płytek? Jeśli nad wanną chcecie te dekory w takiej konfiguracji - ok, ta ściana może być całkowicie opłytkowana, ale ściana z lustrem, a już na pewno ściana naprzeciwko... dałabym ich zdecydowanie mniej
Ja zrobiłabym tak: 1. ściana z umywalką - jak najniższy murek obudowy geberita, lustro w poziomie szerokości całej ściany, wysokości ~ 4 płytek (w poziomie). Na lustrem pomalowana ściana
2. ściana z wanną - płytki kończyłyby się na tej samej wysokości co te na ścianie umywalkowej
3. ściana naprzeciwko umywalkowej i ściana z drzwiami - płytki do takiej wysokości jak obudowa geberita

lazlaz, wg mnie projekt do całościowego przemyślenia. Kompletnie zmarnowany potencjał. Dziwaczna zabudowa w kącie z półkami. Umywalka wciśnięta w kąt. Za dużo płytek - przytłaczająco.
Fajniejsza wersja z żółcią. Tylko fugi też szare, nie żółte.

zouza
14-09-2009, 10:18
chulada, 1 pytanie dość ciężkie, chyba po prostu tak mi się podoba ;) podobnie jak z płytkami do samego sufitu, wiem, że są passe ;) ale lubię, poza tym od czasu do czasu mam dziwne pomysły typu peeling z kawy i łazienka jest zachlapana pod sam sufit (jeden z powodów przyspieszonego remontu ;) ).
Co do obudowy geberita i lustra to czekam aż mój chop osobisty wróci z pracy i tak właśnie pokombinujemy z wizualizacją - geberit 82cm i poziome, duże lustro.
Dzięki za rady, wszystko cenne, bo czasami tak bardzo fiksujemy się na własnych pomysłach, że już na nic innego nie możemy wpaść.

chulada
14-09-2009, 10:36
Ja się nie kieruje tym co modne, a co passe. Chodzi o to by nie przytłaczać małej przestrzeni. Poza tym u mnie chodziło również o oszczędność ;).

zouza
14-09-2009, 10:42
Mam obawy, że jak zrobię różną wysokość kafelek (wannowa ściana cała, umywalkowa do lustra, na przeciw do wys. geberitu) to się za dużo zacznie dziać w tej łazience na za małej przestrzeni. Przy opcji do sufitu raczej będę się upierała, co nie znaczy, że nie zmolestuje chopa żeby mi pokazał jak to będzie wyglądało z kafelkami tak jak Ty mówisz ;)
Tubądzin Homme akurat dość tani więc mogę szaleć ;) ale argumenty cenowe bardzo mnie przekonują, bo budżet trzeszczy w szwach.

lazlaz
14-09-2009, 12:47
Margoth, chulda - dzięki za odpowiedzi, zakładam nowy wątek, ponieważ jak widać będzie dużo pracy z doprowadzeniem mojego wspaniałego :) projektu do stanu powszechnie akceptowanego przez społeczeństwo. Zapraszam do wątku:
http://forum.muratordom.pl/post3629436.htm#3629436

Chulad, byłabym wdzięczna gdybyś mogł(a) tam opisać nieco dokładniej co masz na myśli pisząć o zbyt dużej ilości płytek i - przede wszystkim -zmarnowanym potencjale - ja widzę malutką łazienkę, w której ogromnie ciężko jest wcisnąć potrzebne rzeczy.

Basia_KRK
14-09-2009, 17:12
Zielona łazienka: duzo ludzi wspomina o zielonych wiec proszę:
http://images46.fotosik.pl/182/1b5414dcf7944d8d.jpg
http://images47.fotosik.pl/182/689951732af72d48.jpg
Fajna :D Podoba mi się takie zestawienie zielonego z meblami drewnianymi w tym kolorze co na zdjęciu :D

dorusia
14-09-2009, 18:59
Mam ogromną prośbę do was. Moja dolna łazienka jest że tak powiem krótko miniaturkowa. Na dole przedstawiam jej "rysunek"

[/img]http://images41.fotosik.pl/194/829359e74f8e7736med.jpg (http://www.fotosik.pl)

A tutaj jakiś tam jej zarys od projektanta
http://images44.fotosik.pl/198/7d8233ca1bc55c5d.jpg (http://www.fotosik.pl)



Mamy ogromny problem z rozmieszczeniam wc i umywalki. Nie mam pojęcia jak to ustawić czy wc dać pod oknem i czy starczy miejsca czy dać gdzieś na ścianie umywalkę????Proszę o pomoc. Wiem, że już już wielu ludziom pomogliście pomóżcie i mnie.

Pozdrawiam

Dorota

dorusia
14-09-2009, 19:06
A oto moja gorna łazienka, a raczej jej projekt, który muszę zakończyć do końca tego tygodnia


http://images38.fotosik.pl/194/45ec6f9259f25657.jpg (http://www.fotosik.pl)



http://images46.fotosik.pl/198/937ed90a4dac8421.jpg (http://www.fotosik.pl)


Może macie jakieś uwagi, coś co pomogłoby nam udoskonalić naszą łazienkę.

PIerwsze co przychodzi mi do głowy to to, że blat z umywalkami nie może być taki szeroki bo przecież gdzieś ręczniki musimy wieszać (te małe do rąk)
Ale nie mam pomysłu na wieszaki na duże kąpielowe ręczniki>>


Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Dorota

zouza
14-09-2009, 20:08
No wreszcie się doczekałam poprawek w wizualizacji, wygląda to tak:
http://lh3.ggpht.com/_Y-mOwtJj8fA/Sq6TcbMvLhI/AAAAAAAADGg/b56b9wyy3ys/s512/9.jpg
I powiem wam, że bardziej podobała nam się pierwsza wersja z wyższym stelażem i mniejszym lustrem...

Elena76
14-09-2009, 20:23
Zouza, rozumiem, że wanna ma być i nie bierzesz pod uwagę kabiny? Pytam, bo taki ścisk na tej ścianie z lustrem panuje. Rezygnacja z wanny na rzecz prysznica to większy luz. No, ale czasem wanna to konieczność.

wingerman
14-09-2009, 20:29
I powiem wam, że bardziej podobała nam się pierwsza wersja z wyższym stelażem i mniejszym lustrem...
Jesli masz tak mala lazienke to niski stelaz jest dobrym rozwiazaniem z tym ze jego zabudowe rozciagnij na cala szerokosc lazienki i na tej zabudowie powies umywalke, baterie wannowa natomiast wypusc z tej wlasnie zabudowy albo klasyczna albo osobno mieszacz osobno wylewka a na np. na bocznej scianie sluchawka wraz z podlaczeniem wodnym.

Nizej fotka w trakcie realizacji niestety nie mam skonczonej wiec musisz troche wysilic wyobraznie :)

W miejscu tej butelki (lejka) jest odplyw dla umywalki, sama umywalka przykrecasz do tej scianki kilka cm. ponizej jej gornej krawedzi.
Zyskujesz w ten sposob połke (na kosmetyki, plyny, zele, balsamy, kwiatki kamienie lub co tam jeszcze sobie chcesz) na szerokosci calej zabudowy a nad nia spokojnie wklejasz duze lustro.
http://i475.photobucket.com/albums/rr120/wingerman/Monika%20Brodno/th_Monika-Brudno-6.jpg (http://s475.photobucket.com/albums/rr120/wingerman/Monika%20Brodno/?action=view&current=Monika-Brudno-6.jpg)

zouza
14-09-2009, 20:30
Elena muszę mieć wannę... wolałabym nie mieć umywalki ;) Kocham wannę, czytam w wannie, działa mi dobrze na deprechę, grzeję się w zimie i w ogóle nie mogę żyć bez wanny :roll:

wingerman już próbujemy na wizualizacji... ale szczerze mówiąc nie mam przekonania bo kradnie mi to miejsce jeszcze bardziej.

Bozena69
14-09-2009, 20:31
Nasza łazienka wreszcie ku końcowi
:D http://images37.fotosik.pl/150/3a312425203f1cf0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3a312425203f1cf0)
http://images38.fotosik.pl/150/793c54ede2b1dd21m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=793c54ede2b1dd21)
wlaśnie oglądam łazienki od początku wątku -ta jest przepiękna!!!

Elena76
14-09-2009, 20:42
Elena muszę mieć wannę... wolałabym nie mieć umywalki ;) Kocham wannę, czytam w wannie, działa mi dobrze na deprechę, grzeję się w zimie i w ogóle nie mogę żyć bez wanny :roll:

rozumiem, z miłością nie dyskutuję 8)

a pomysł Wingermana jest ok, półka sprawi, że ściana będzie... uporządkowana (nie wiem, czy to dobre określenie :roll:) . wrzuć wizkę jak zrobicie :)

zouza
14-09-2009, 20:55
Tak na szybko jest tak:
http://lh5.ggpht.com/_Y-mOwtJj8fA/Sq6e3oOwmXI/AAAAAAAADHU/x5a7rMy_rAc/s720/14.jpg
Lustro jakkolwiek, ale jakby było niżej było by bardzo nisko. Ja nie mam przekonania, wydaje mi się, że jest jeszcze ciężej zwłaszcza w okolicach wanny, za to mój chop zaprotestował gwałtowanie (aż się zdziwiłam, bo to spokojny facet ;) )

wingerman
14-09-2009, 21:05
Nie do konca mialem to na mysli.
Murek wyzej tak by umywalka byla ponizej jego krawedzi.
Mialem na mysli raczej cos takiego.

http://img33.imageshack.us/img33/1771/19055881.th.jpg (http://img33.imageshack.us/i/19055881.jpg/)

Oczywiscie szafke mozesz dac lecz proponuje nie stokjaca a wiszaca i o jakas polowe nizsza.

PS. Jesli baterie dasz na scianie tam gdzie dalem sluchawke to w samej zabudowie mozesz zrobic sobie polke w formie wnęki.

zouza
14-09-2009, 21:16
I tu się zaczynają schody, bo ta szafkę ma 43 cm, węższe wiszące i normalnie wyglądające nie istnieją.
Koncepcja dość ciekawa, ja muszę przetrawić... chociaż nie sądzę, że pomysł przejdzie, bo Moje Kochanie jakoś strasznie protestuje, konkurencję budowlaną poczuł czy jak ;)
Tak czy inaczej dzięki za pomysł i radę, jakbyś miał jeszcze jakieś propozycję to ja chętnie słucham, ze wszystkiego robimy wizualizację i obrazki, mamy jeszcze trochę czasu, będziemy oglądać i decydować, a może dzięki temu jeszcze coś innego nam się wymyśli.

wingerman
14-09-2009, 21:24
Szafke mozna zawsze zrobic na zamowienie lub ewentualnie obciac kupiona.
wiszaca szfka bedzie wygladac delikatniej a poza tym zawsze latwiej pociagnac mopem po podlodze :)

Elena76
14-09-2009, 21:26
Zouza, mnie się podoba, ale to Ty tu urządzisz :)

zouza
14-09-2009, 21:33
Idę spać, bo już mi się ta łazienka w głowie nie mieści. Prześpię się z tym, poprzeglądam jutro parę razy i coś mi się rozjaśni :wink:

wingerman
14-09-2009, 21:38
Idę spać... :wink:
Święte słowa. Ja też zmykam bo po 3 trzeba wstać.

aneta-we
14-09-2009, 21:40
Idę spać... :wink:
Święte słowa. Ja też zmykam bo po 3 trzeba wstać.

:o :o
no nieźle, to ja z moją 5:10 nie będę się wychylac :wink:

dorusia
15-09-2009, 07:08
Wiem, że wielu ludziom już pomogliście coś fajnego stworzyć, więc ponawiam swoją prośbę. KIlka postów wyżej sa moje projekty i zarys łazienki. Proszę o pomoc zwłaszcza z małą łazienką a jeśli chodzi o górną to krytyka się przyda............................................ .

aneta-we
15-09-2009, 07:26
Wiem, że wielu ludziom już pomogliście coś fajnego stworzyć, więc ponawiam swoją prośbę. KIlka postów wyżej sa moje projekty i zarys łazienki. Proszę o pomoc zwłaszcza z małą łazienką a jeśli chodzi o górną to krytyka się przyda............................................ .

Tę małą łazienkę widziałabym tak:
http://img3.imageshack.us/img3/4181/malag.jpg

Prysznic zostawiłabym w tym miejscu gdzie jest, umywalka na wprost drzwi a z boku WC.

joliska
15-09-2009, 07:30
Propozycja Anety-we jest jedyną sensowną dla tej łazienki :D

aneta-we
15-09-2009, 07:37
Dorusia, może wrzuć rzut z góry z wymiarami tej drugiej łazienki.
Napisz co koniecznie ma w niej sie znaleźć (wanna, prysznic, WC, 2 umywalki ?).

ida i jacek
15-09-2009, 07:43
zouza mi sie bardzo podoba propozycja wingermana ... panuje tam taki lad i porzadek ... nawet bym pomyslala zeby nie dawac zadnej szafki pod zlew ... wprowadzi to wieksza lekkosc na tej scianie ... a szfke mozna dac po drugiej stronie wanny bo o ile pamietam jest tam troche miejsca

dorusia owszem propozycja aneta-we jest wlasciwie jedyna rozsadna zeby nie wchodzi prosto na wc zaraz po wejsciu do lazienki ...
ale ja bym przeniosla wc ze sciny z drzwiami na scine z prysznicem bo w pokazanej wersji moga byc problemy z wygoda no i co najwazniejsze sidzi sie tylkoem do drzwi wejsciowych ... a dla mnie to strasznie niekomfortowe (moja mama tak ma niestety) ...
ten rysunek odreczny nie jest proporcjonalny ... sciana ma 159 cm a sam prysznic zajmie 80 zostaje tylko 79 i moim zdaniem moze byc niewygodnie siedzac w pokazany sposob
co do gornej lazienki ... patrzac podoba mi sie ... ale tak jakby daleko do zlewu ... w ciagu dnia wiele razy wpada sie do lazienki umyc rece i za kazdym razem trzeba przejs do jej konca ...

dorusia
15-09-2009, 09:48
zouza mi sie bardzo podoba propozycja wingermana ... panuje tam taki lad i porzadek ... nawet bym pomyslala zeby nie dawac zadnej szafki pod zlew ... wprowadzi to wieksza lekkosc na tej scianie ... a szfke mozna dac po drugiej stronie wanny bo o ile pamietam jest tam troche miejsca
co do gornej lazienki ... patrzac podoba mi sie ... ale tak jakby daleko do zlewu ... w ciagu dnia wiele razy wpada sie do lazienki umyc rece i za kazdym razem trzeba przejs do jej konca ...

dorusia owszem propozycja aneta-we jest wlasciwie jedyna rozsadna zeby nie wchodzi prosto na wc zaraz po wejsciu do lazienki ...
ale ja bym przeniosla wc ze sciny z drzwiami na scine z prysznicem bo w pokazanej wersji moga byc problemy z wygoda no i co najwazniejsze sidzi sie tylkoem do drzwi wejsciowych ... a dla mnie to strasznie niekomfortowe (moja mama tak ma niestety) ...
ten rysunek odreczny nie jest proporcjonalny ... sciana ma 159 cm a sam prysznic zajmie 80 zostaje tylko 79 i moim zdaniem moze byc niewygodnie siedzac w pokazany sposob


Właśnie o to chodzi wydaje nam się że to rozwiązanie będzie dość niewygodne. Poza tym też myśłałam, że tyłem do wejścia siedzieć to nia bardzo. Moja teściowa tak ma i moim zdaniem jest to dość krępujące.

Kafelkarz powinien wejść do tej łazienki w połowie przyszłego miesiąca.

Sytuacja wygląda tak....................

Wstępnie zanim jeszcze hyrraulicy nie weszli do domu myśleliśmy z mężem że umywalka będzie nawprost drzwi a toaleta na ścianie pod oknem. Panowie "fachowcy" poinformowali nas, że tak być nie może bo nie ma jakiegoś spadku czy coś takiego, więc dali przyłączenie do wc na ścianę naprzeciw wejścia a dla umywalki tam gdzie jest ona na" projekcie". Po konsultacji z innym hydraulikiem okazało się że można jeszcze teraz wszystko zmienić skuwając podłogę i kładąc nowe rury. Chcielibyśmy tego ominąć ale jak nie będzie innego wyjścia to i tak zrobimy. A nasz pan projektant troszkę mało pomysłowy gość choć bardzo drogi....................................


Bardzo prosze oto rzut z góry


http://images45.fotosik.pl/199/7910935a0f89cf49.jpg (http://www.fotosik.pl)


A oto jeszcze jedna sprawa po lewej stronie muszą być drzwi jest to wejście do kotłowni.


http://images40.fotosik.pl/195/b6e3c30115745316.jpg (http://www.fotosik.pl)



Myślałam że może na umywalkę zbuduje się półkę że ta umywalka mogłaby być tuż przy wejściu tym bardziej że są bardzo urozmaicone ksztyałty umywale

BARDZO PROSZE O POMOC. TA ŁAZIENKA JEST NA DOLE CZYLI BĘDZIE NAJBARDZIEJ ODWIEDZANA PRZEZ NASZYCH GOŚCI.......................

aneta-we
15-09-2009, 09:55
o rany, na dwóch ścianach drzwi?
A prysznic jest konieczny? Może wystarczy ten w górnej łazience?
Jeśli nie ma żadnych pokoi (oprócz salonu) ani sypilani na dole to może lepiej zrobic tylko toaletę: WC i umywalkę :-?

ida i jacek
15-09-2009, 09:59
mowiac ze ja bym przeniosla kibelek na sciane z prysznicem mialam na mysli wlasnie ta mala sciane czyli wc pod okno ...
to jest prawie taka sama propozycja jak aneta-we tylko samo ustawienie sedesu inne ... bokiem do sciany z drzwiami a nie tylem ... czyli tak jak wlasnie chcieliscie na samym poczatku ... trzeba sie wziac za kucie i to szybko - czasu szkoda ... :lol:

tylko te drzwi do kotlowni ... w sumie to jakos da sie je przezyc jak beda sie otwierac do kotlowni a zlew przesunie sie najbardziej jak mozna do prysznica ...

dorusia
15-09-2009, 10:01
Zapomniałam dodać że drzwi będą przesuwne

zouza
15-09-2009, 10:11
zouza
co do gornej lazienki ... patrzac podoba mi sie ... ale tak jakby daleko do zlewu ... w ciagu dnia wiele razy wpada sie do lazienki umyc rece i za kazdym razem trzeba przejs do jej konca ...


ida i jacek możesz to rozwinąć, bo umywalka we wszystkich projektach jest w tym samym miejscu, albo ja coś przegapiłam, albo nie o moją łazienkę chodzi ;)

Co do pomysłu wingermana, mój chop powiedział, że mu się nie podoba i jak tak będzie to on do tej łazienki ręki nie przyłoży :lol: A ja do końca nie mam przekonania, bo tam przy wannie tak jakby ciężkawo... Powiem tak jakby mu się podobało to myślę, że bez problemu dałabym się, ale tak... związek to sztuka kompromisów ;)

Anulek2005
15-09-2009, 10:14
Co do pomysłu wingermana, mój chop powiedział, że mu się nie podoba i jak tak będzie to on do tej łazienki ręki nie przyłoży :lol:

Kurczę - a taki fajny pomysł .....

Jak to z tą konkurencja budowlana było :wink: :wink: :D :D

ida i jacek
15-09-2009, 10:39
http://images38.fotosik.pl/194/45ec6f9259f25657.jpg

chodzi mi o to ze do umywalki no moze nie tyle jest daleko (bo kilometry to nie sa :) ) ale trzeba sie przecisnac pomiedzy kanciatym prysznicem a kanciata wanna z podestem ... ile tam jest cm ? bo na wizualizacji jest tak raczej wasko ...

co do Twoich watpliwosci co do szerokosci blatu to ja bym taki wasnie zostawila a reczniczki do rak mozna wieszac miedzy zlewami a wanna

zouza
15-09-2009, 10:41
zouza
chodzi mi o to ze do umywalki no moze nie tyle jest daleko (bo kilometry to nie sa :) ) ale trzeba sie przecisnac pomiedzy kanciatym prysznicem a kanciata wanna z podestem ... ile tam jest cm ? bo na wizualizacji jest tak raczej wasko ...

Nie, mam pojęcia, w życiu tej łazienki na oczy nie widziałam :lol:

ida i jacek to nie moja łazienka.... chyba, że o czymś nie wiem ;)

ida i jacek
15-09-2009, 10:44
zouza no widze ze dalam ciala ... myslalam ze to Twoja druga lazienka a to dorusi ...

BIJE SIE W PIERSI ZA ZAMIESZNIE :oops:

zouza
15-09-2009, 10:47
ide i jacek jeśli o mnie chodzi nie ma sprawy, z pocałowaniem ręki brałabym taki metraż łazienki ;)

dorusia
15-09-2009, 10:51
Tak, tak to moja łazienka i uwagi tez konieczne.......................

Anulek2005
15-09-2009, 10:56
dorusia - jak bardzo potrzebujesz prysznica w łazience na dole (małej jak ją nazywasz) - już cię ktoś o to pytał, ale powtórzę - nie może to być tylko toaleta z umywalką?

dorusia
15-09-2009, 11:04
Powiem szczerze, że zaczynam się poddawać i powoli rezygnuję z tego prysznica...................................... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Anulek2005
15-09-2009, 11:21
Jeśli nie ma ewidentnej potrzeby jego (prysznica) istnienia w tym pomieszczeniu, to .... ja bym zrezygnowała.

joliska
15-09-2009, 11:26
Powiem szczerze, że zaczynam się poddawać i powoli rezygnuję z tego prysznica...................................... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Słusznie :) Nie wyobrażam sobie korzystania z umywalki obok drzwi, a tym bardziej z wc .... Projektant faktycznie pokazał styl.

Magda i Michał
15-09-2009, 13:11
Kiedyś było pytanie o małą łazienkę w Junonie / Mogano, tak wygląda moja:
http://lh5.ggpht.com/_N4gg370PUvc/Sq9_3B6JohI/AAAAAAAABc4/vc61dZ5CB9Q/s400/%C5%82azienka_1.jpg

agol
15-09-2009, 13:52
to ja zamieszcze moj projekt lazienki, poniewaz nie mam gdzie schować pralki musiałam wykombinować ściankę za którą jej nie będzie widać :) w tym projekcie głównie chodziło mi o rozmieszczenie poszczególnych elementów a glazura i inne kolory zostaną dobrane później, więc ogólnie poradźcie mi czy takie ustawienia są ok...
http://i25.tinypic.com/2ldajix.jpg
widok od strony wejscia po lewej za kibelkiem jest scianka i za nia pralka
http://i32.tinypic.com/2lieq6a.jpg
a to widok od strony drzwi w prawym rogu obok okna jest prysznic, ta szyba szara to wejście do niego a na wprost jest ta pralka za ścianką, a te dwa paski na ściance planuje zrobić w luksferach :)
http://i31.tinypic.com/xe3a5j.jpg
i widok od strony okna na wejscie i tą schowaną pralkę :)

http://i26.tinypic.com/98cxg6.jpg
pralkę również schowam za szybką mleczną... myślę że da radę połapać co i jak pozdrawiam :)

ida i jacek
15-09-2009, 14:25
agol ja wlasciwie tylko w sprawie muszli sedesowej ... moja mama ma u siebie dokladnie takie ustawienie jej jak u Ciebie ... musze Ci przyznac ze czuje straszny dyskomfort siedzac plecami do drzwi ...
i jeszcze prysznic ... ja osobiscie to bym wolala nie stawiac dodatkowej scianki w lazience... bo rozumiem ze miala by ona spelniac role oslony dla kapiacej sie osoby ale tak nie bedzie ... wchodzac do lazienki czy siedzac na wc i tak bedzie wszystko widac ...

ale pomysl ze schowana pralka jest bardzo udany :lol:

przepraszam ze tylko uwagi bez zadnej propozycji w zamian ale w projektowaniu jestem kiepska :oops:

jaksie
15-09-2009, 14:46
Ludzie, a nie macie w drzwiach zamków? Skąd ten dyskomfort?

Anulek2005
15-09-2009, 14:54
Ta wnęka między prysznicem a zabudową pralki jakoś mi nie pasuje - ja dałabym tak:

http://anulek2005.republika.pl/2ldajix.jpg

Oczywiście wejście pod prysznic naprzeciw umywalek :wink:

Ale to twoja łazienka .... :D

ida i jacek
15-09-2009, 15:00
Ludzie, a nie macie w drzwiach zamków? Skąd ten dyskomfort?
mamy :) i nawet uzywamy :)
ale jak dla mnie dyskomfort pozostaje ... w moim domu takie ustawienie by nie przeszlo ...
tak samo jak nie lubie siedziec w jakimkolwiek pomieszczeniu tylem do drzwi ... czy to bedzie w pracy czy w domu w salonie

ale to ze mi sie nie podoba nie znaczy ze wszyscy tak maja :lol: i tak kazdy zrobi jak bedzie uwazal ... ale po to sa takie watki zeby ludzie z roznymi widzimisie mogli sie wypowiedziec i zwrocic uwage na cos co autorowi moglo umknac :roll:

agol
15-09-2009, 18:56
ida i jacek
PostWysłany: Wto, 15 Wrzesień 2009 15:25 Temat postu:
agol ja wlasciwie tylko w sprawie muszli sedesowej ... moja mama ma u siebie dokladnie takie ustawienie jej jak u Ciebie ... musze Ci przyznac ze czuje straszny dyskomfort siedzac plecami do drzwi ...
i jeszcze prysznic ... ja osobiscie to bym wolala nie stawiac dodatkowej scianki w lazience... bo rozumiem ze miala by ona spelniac role oslony dla kapiacej sie osoby ale tak nie bedzie ... wchodzac do lazienki czy siedzac na wc i tak bedzie wszystko widac ...

z tym prysznicem to nie do końca, można mnie oglądać, ale i tak dziękuje za odpowiedź.... po prostu ważniejsze dla mnie jest schowanie pralki bo na prawdę nie lubię jak stoi tak na widoku...co do kibla to też tak myślałam jak Anulek2005 tylko jak tu ukryć tą pralkę, szafki trzeba będzie też na widoku walnąć :-? no gdybym miała w domu pralnie grrrr to problem z głowy :x no a może dać kibel na tej sciance co pralka????? :)

Anulek2005
15-09-2009, 19:02
agol - a może po prostu zamknij pralkę za drzwiczkami - sporo takich rozwiązań jest na forum ...

Albo wsadź ją do rogu ( wtedy masz w kolejności kibelek, prysznic i pralkę) i nawet możesz w ściance między wc a prysznicem dać luksfery ....

agol
15-09-2009, 19:03
jaksie
PostWysłany: Wto, 15 Wrzesień 2009 15:46 Temat postu:
Ludzie, a nie macie w drzwiach zamków? Skąd ten dyskomfort?
No właśnie...w gruncie rzeczy tyle łazienek oglądałam i w większości z nich, czy ubikacja była z prawej czy z lewe,j to zawsze jak wchodzisz do pomieszczenia kwadratowego to kibel rzuca się w oczy... jest albo na wprost wejścia albo przy, że jak na nim siedzisz to zawsze masz wrażenie, ze ktokolwiek wejdzie to cię widzi :D .... tak źle i tak nie dobrze :-?

sssmakija
15-09-2009, 23:29
Kiedyś było pytanie o małą łazienkę w Junonie / Mogano, tak wygląda moja:
http://lh5.ggpht.com/_N4gg370PUvc/Sq9_3B6JohI/AAAAAAAABc4/vc61dZ5CB9Q/s400/%C5%82azienka_1.jpg

Slicznie wyszła ta Junona :)
Chciałam być lokalną patriotką i kupić płytki z Opoczna,ale ta Junona mnie kusi.

monisien
16-09-2009, 09:58
to ja zamieszcze moj projekt lazienki, poniewaz nie mam gdzie schować pralki musiałam wykombinować ściankę za którą jej nie będzie widać :) w tym projekcie głównie chodziło mi o rozmieszczenie poszczególnych elementów a glazura i inne kolory zostaną dobrane później, więc ogólnie poradźcie mi czy takie ustawienia są ok...
http://i25.tinypic.com/2ldajix.jpg

Ja bym zostawiła tak jak tu, ale zamieniłabym miejscami pralkę z WC. Wtedy jak wchodzisz to nie widzisz kibelka od razu, tylko jest schowany. :)
No i zakładam, że ta klamka na wizualizacji w rzeczywistości będzie po drugiej stronie drzwi? ;)

sssmakija
16-09-2009, 20:37
Magda i Michał, czy mogę prosić więcej fotek Waszej łazienki Junonowej?

Magda i Michał
17-09-2009, 08:44
Magda i Michał, czy mogę prosić więcej fotek Waszej łazienki Junonowej?
kolejne zdjęcie:
http://lh5.ggpht.com/_N4gg370PUvc/SrHnHqWB_JI/AAAAAAAABeA/nERMEBLroks/s400/%C5%82azienka_1.JPG
jest bardzo podobne do poprzedniego, bo łazieneczka nie za duża.
Kilka jest w albumie (http://picasaweb.google.com/Qlka79/Wykanczanie#).
Zdjęcia robiłam z wejścia, ale nie ma jeszcze drzwi do łazienki, więc mury trochę szpecą wejście i dlatego nie robiłam zdjęć spod grzejnika :)

jfilemonowicz
17-09-2009, 09:36
Mam ogromną prośbę do was. Moja dolna łazienka jest że tak powiem krótko miniaturkowa. Na dole przedstawiam jej "rysunek"

[/img]http://images41.fotosik.pl/194/829359e74f8e7736med.jpg (http://www.fotosik.pl)

A tutaj jakiś tam jej zarys od projektanta
http://images44.fotosik.pl/198/7d8233ca1bc55c5d.jpg (http://www.fotosik.pl)



Mamy ogromny problem z rozmieszczeniam wc i umywalki. Nie mam pojęcia jak to ustawić czy wc dać pod oknem i czy starczy miejsca czy dać gdzieś na ścianie umywalkę????Proszę o pomoc. Wiem, że już już wielu ludziom pomogliście pomóżcie i mnie.

Pozdrawiam

Dorota

Nie polecam kontrastowych płytek pod kaloryferem, chyba, że będzie to jakaś perełka w stylu :
http://www.jaga.com.pl/grzejniki/grzejniki_dekoracyjne/grzejnik_heatwave_sr.jpg

jjanicka
17-09-2009, 09:48
Witam wszystkich serdecznie, czy możecie mi polecić jakiś niedrogi system kabin bez brodzikowych ?

ewe
17-09-2009, 11:21
ewe napisał:
Nasza łazienka wreszcie ku końcowi
:D


wlaśnie oglądam łazienki od początku wątku -ta jest przepiękna!!!
Bożenko dziekuję bardzo - specjalnie dla Ciebie zdjęcia bardziej oddajace klimat

http://images39.fotosik.pl/174/6c7cb42045a14f9dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/174/72e9ce08e49d604cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/174/670502f4eda0f702med.jpg (http://www.fotosik.pl)

dorusia
17-09-2009, 11:48
Mam ogromną prośbę do was. Moja dolna łazienka jest że tak powiem krótko miniaturkowa. Na dole przedstawiam jej "rysunek"

[/img]http://images41.fotosik.pl/194/829359e74f8e7736med.jpg (http://www.fotosik.pl)

A tutaj jakiś tam jej zarys od projektanta
http://images44.fotosik.pl/198/7d8233ca1bc55c5d.jpg (http://www.fotosik.pl)



Mamy ogromny problem z rozmieszczeniam wc i umywalki. Nie mam pojęcia jak to ustawić czy wc dać pod oknem i czy starczy miejsca czy dać gdzieś na ścianie umywalkę????Proszę o pomoc. Wiem, że już już wielu ludziom pomogliście pomóżcie i mnie.

Pozdrawiam

Dorota

Nie polecam kontrastowych płytek pod kaloryferem, chyba, że będzie to jakaś perełka w stylu :
http://www.jaga.com.pl/grzejniki/grzejniki_dekoracyjne/grzejnik_heatwave_sr.jpg


Co oznacza kontrastowe płytki??????????????????? :oops: :oops: :oops:

jfilemonowicz
17-09-2009, 12:52
Kontrastujące z kolorem ręcznikowca- nie wygląda dobrze, gdy np mamy np ciemne płytki na tle białego grzejnika.- chyba, że jego eksponowanie jest celowe.

jfilemonowicz
17-09-2009, 12:55
ps, ma Pani aż 10 cm różnicy mn prawą a lewą ścianą?

dorusia
17-09-2009, 13:06
ps, ma Pani aż 10 cm różnicy mn prawą a lewą ścianą?


Różnica wyjdzie po tym jak zamontujemy drzwi do kotłowni. Oto rysunek



http://images40.fotosik.pl/195/b6e3c30115745316.jpg (http://www.fotosik.pl)

jfilemonowicz
17-09-2009, 13:34
nie do końca rozumiem jak ściana może skrócić się poprzez montaż drzwi ;) ... tam jest jakiś uskok?

i jeśli dobrze rozumiem, w pomieszczeniu są dwoje drzwi, wejściowe i do kotłowni, przy czym te do kotłowni nie są wrysowane na rysunku pomiarowym- i zapewne z powodu ich braku nie wiadomo co dzieje się wokół.

sssmakija
17-09-2009, 13:39
Magda i Michał, czy mogę prosić więcej fotek Waszej łazienki Junonowej?
kolejne zdjęcie:
http://lh5.ggpht.com/_N4gg370PUvc/SrHnHqWB_JI/AAAAAAAABeA/nERMEBLroks/s400/%C5%82azienka_1.JPG
jest bardzo podobne do poprzedniego, bo łazieneczka nie za duża.
Kilka jest w albumie (http://picasaweb.google.com/Qlka79/Wykanczanie#).
Zdjęcia robiłam z wejścia, ale nie ma jeszcze drzwi do łazienki, więc mury trochę szpecą wejście i dlatego nie robiłam zdjęć spod grzejnika :)

Bardzo, bardzo dziękuję za fotki. Ślicznie to wygląda. Wiem, że zdjęcia nie oddają rzeczywistego wyglądu, dlatego interesuje mnie czy jesteś zadowolona z efektu końcowego, czy gdybyś jeszcze raz wybierała płytki to bylaby to Junona?
Jakie wymiary ma Wasza łazienka?
W sobotę idziemy do projektantki, muszę się wkońcu zdecydować :)

Magda i Michał
17-09-2009, 13:50
Bardzo, bardzo dziękuję za fotki. Ślicznie to wygląda. Wiem, że zdjęcia nie oddają rzeczywistego wyglądu, dlatego interesuje mnie czy jesteś zadowolona z efektu końcowego, czy gdybyś jeszcze raz wybierała płytki to bylaby to Junona?
Jakie wymiary ma Wasza łazienka?
W sobotę idziemy do projektantki, muszę się wkońcu zdecydować :)
są takie jak chciałam :) duże i w ciepłym odcieniu - takim piaskowym, ale ciepłym - do tego bardzo fajnie wyglądają te ciemne, które mają takie ciut jaśniejsze smugi brązowe na sobie. łazienka ma: 1,4m szerokości i 2,45m długości, a po prawej stronie pod koniec łazienki jest prysznic 0,9 x 0,9m, w związku z czym całe pomieszczenie ma kształt litery L.
sam układ kafli, duże położone w poziomie sprawił, że łazienka wydaje się szersza. Na podłodze też jest junona - celowo wybrałam ten sam kolor co płytki, aby ściana zlewała się z podłogą...nie chciałam odcinać podłogi, gdyż, wg mnie zgubiłam wyraźną granicę między płaszczyznami, co też wpłynęło na optyczne powiększenie.
Jedyne co żałuję, to to, że nie miałam gdzie umieścić tych ślicznych dekorów z kwiatami.. :( :cry: ale nie było gdzie ich umieścić...

dorusia
17-09-2009, 14:07
nie do końca rozumiem jak ściana może skrócić się poprzez montaż drzwi ;) ... tam jest jakiś uskok?

i jeśli dobrze rozumiem, w pomieszczeniu są dwoje drzwi, wejściowe i do kotłowni, przy czym te do kotłowni nie są wrysowane na rysunku pomiarowym- i zapewne z powodu ich braku nie wiadomo co dzieje się wokół.



Ponieważ drzwi będą przesuwne (te do kotłowni)

ocia79
18-09-2009, 12:46
Nasza gorna lazienka
(brakuje jeszcze kontaktu,haczykow na reczniki,pojemnika badz butelki na mydlo i paru malych dekoracyjnych gadzetow)

http://images48.fotosik.pl/200/34fa123b696f18c5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/200/a2f79216794b73cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/196/bdc9bb278dda32fdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/200/1fbbfdc7de533ce3med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/197/1eef118c660ec9fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

monah
18-09-2009, 13:02
ładnie, ciepło - lubię ten odcień drewna w łazience. super wygląda w połączeniu z tymi płytkami.
no i ładne, symetryczne i zbieżne fugi ;)
niski skos pod wanną - możecie w niej stanąć normalnie?

ocia79
18-09-2009, 13:15
dzieki monah.
stanac w wannie niestety nie mozemy,ale chcialam miec bardzo i wanne i prysznic w lazience.

monah
18-09-2009, 13:17
i słusznie ;)

helism
18-09-2009, 16:01
Nasza gorna lazienka
(brakuje jeszcze kontaktu,haczykow na reczniki,pojemnika badz butelki na mydlo i paru malych dekoracyjnych gadzetow)

http://images48.fotosik.pl/200/34fa123b696f18c5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/200/a2f79216794b73cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/196/bdc9bb278dda32fdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/200/1fbbfdc7de533ce3med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/197/1eef118c660ec9fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Bardzo, bardzo, bardzo :) łazieneczka.
Jakie to płytki? Tak tylko pytam, z ciekawości, bo pewnie pozostanę zarażona przez Monah, przy szarościach (narazie dopracowuję koncepcję)

monah
18-09-2009, 16:46
pewnie pozostanę zarażona przez Monah, przy szarościach

i słusznie :D :D :D

dorusia
19-09-2009, 09:15
Nasza gorna lazienka
(brakuje jeszcze kontaktu,haczykow na reczniki,pojemnika badz butelki na mydlo i paru malych dekoracyjnych gadzetow)

http://images48.fotosik.pl/200/34fa123b696f18c5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/200/a2f79216794b73cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/196/bdc9bb278dda32fdmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/200/1fbbfdc7de533ce3med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/197/1eef118c660ec9fbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


bardzo ładna gustownie urządzona łazienka.
Ps. co to za baterie łazienkowe??????

ocia79
19-09-2009, 09:29
dziekuje za mile slowa :)
plytki sa wloskiej firmy "LAFAENZA" seria TEMPLUM;
baterie firma Paffoni "Level"

mooon123
19-09-2009, 13:01
Mnie też bardzo się podoba łazienka, jestem ciekawa co to za meble?
pozdrawiam
m

ellaj
19-09-2009, 14:43
Witam serdecznie.
Dziewczyny, ktos podal kiedys jakas stone do sklepu internetowego. I tam widzialam nowe syfony z kola i szafki z lustrem cienkie, chyba z 5cm grubosci.
O te szafki mi chodzi i nigdzie nie moge znalezc. Tez byly chyba z kola, ale glowy nie daje.
Czy pamietacie moze?

Nikt nie pamieta?
Zalezy mi na takiej waskiej szafce z lustrem.
I chyba to bylo Kolo.

kaszak
19-09-2009, 17:26
Nasza gorna lazienka
(brakuje jeszcze kontaktu,haczykow na reczniki,pojemnika badz butelki na mydlo i paru malych dekoracyjnych gadzetow)


http://images46.fotosik.pl/200/a2f79216794b73cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


Ocia, naprawdę jesteście w stanie używać tej wanny? Byłam kiedyś na wywczasach w apartamencie na poddaszu i tam była łazienka z tak ustawioną wanną. Kabiny nie było i przez tydzień mordowałam się potwornie. W życiu bym sobie czegoś takiego w domu nie zrobiła, to już zrezygnowałabym z kabiny.

ocia79
19-09-2009, 22:15
Mnie też bardzo się podoba łazienka, jestem ciekawa co to za meble?
pozdrawiam
m

to zwykla Ikea ;)

ocia79
19-09-2009, 22:18
Nasza gorna lazienka
(brakuje jeszcze kontaktu,haczykow na reczniki,pojemnika badz butelki na mydlo i paru malych dekoracyjnych gadzetow)


http://images46.fotosik.pl/200/a2f79216794b73cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


Ocia, naprawdę jesteście w stanie używać tej wanny? Byłam kiedyś na wywczasach w apartamencie na poddaszu i tam była łazienka z tak ustawioną wanną. Kabiny nie było i przez tydzień mordowałam się potwornie. W życiu bym sobie czegoś takiego w domu nie zrobiła, to już zrezygnowałabym z kabiny.

wiesz co moze na zdjeciach ten skos jakos tak wyszedl.wiadomo stanac w niej nie mozna,ale nie mamy zadnych problemow z uzywaniem jej :roll: :roll: :wink:

askaaa
20-09-2009, 17:48
Nasza gorna lazienka
(brakuje jeszcze kontaktu,haczykow na reczniki,pojemnika badz butelki na mydlo i paru malych dekoracyjnych gadzetow)


http://images46.fotosik.pl/200/a2f79216794b73cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


Ocia, naprawdę jesteście w stanie używać tej wanny? Byłam kiedyś na wywczasach w apartamencie na poddaszu i tam była łazienka z tak ustawioną wanną. Kabiny nie było i przez tydzień mordowałam się potwornie. W życiu bym sobie czegoś takiego w domu nie zrobiła, to już zrezygnowałabym z kabiny.

ja np w wannie leżę nie stoję :wink: wejsc wyjsc kwestia przyzwyczajenia:)

saraha
20-09-2009, 21:17
Moja łazienka właśnie "się robi". Mam wannę usytuowaną pod oknem w lukarnie i szukam pomysłu na jakieś łatwe i fajne zasłanianie tego okna. Generalnie nie lubię zasłaniać okien, nie lubię firanek i takich tam. Czasem jednak - jak wiadomo - jakoś okno zasłonić trzeba, szczególnie w łazience :) Niestety nie zrobiliśmy tam rolety zewnętrznej, czego bardzo teraz żałuję (głupia oszczędność), bo byłaby na silniczek i problem z głowy. A tak... Czym zasłaniać wieczorami to okno, żeby fajnie wyglądało i jeszcze, i jeszcze był dobry dostęp do tego zasłaniania? (wanna zajmuje całą lukarnę.

http://lh6.ggpht.com/_6RbJ4Yps8i4/SrYLnrrR9mI/AAAAAAAAA4w/VGlCYGvT6rQ/DSC01808.JPG

http://lh4.ggpht.com/_6RbJ4Yps8i4/SrYLnE7NqFI/AAAAAAAAA4s/LtOr8R-RCV8/DSC01806.JPG

kaszak
20-09-2009, 21:21
Nasza gorna lazienka
(brakuje jeszcze kontaktu,haczykow na reczniki,pojemnika badz butelki na mydlo i paru malych dekoracyjnych gadzetow)


http://images46.fotosik.pl/200/a2f79216794b73cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


Ocia, naprawdę jesteście w stanie używać tej wanny? Byłam kiedyś na wywczasach w apartamencie na poddaszu i tam była łazienka z tak ustawioną wanną. Kabiny nie było i przez tydzień mordowałam się potwornie. W życiu bym sobie czegoś takiego w domu nie zrobiła, to już zrezygnowałabym z kabiny.

ja np w wannie leżę nie stoję :wink: wejsc wyjsc kwestia przyzwyczajenia:)

No właśnie wejść-wyjść było masakrycznie. Ja jestem wysoka - albo waliłam głową w ten skos albo wpadałam w poślizg przy próbach przemieszczania się ruchem wężowym. Pomijam że nie znoszę jak mam coś nisko nad głową. W połowie wywczasów postanowiłam nawet odmówić mycia się do końca turnusu, ale nie wytrzymałam :)

OGC
20-09-2009, 21:31
U mnie tez już prawie gotowe :) Pochwalę się :)
Górna:
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa300.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa302.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa304.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa306.html

Dolna:
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa283.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa284.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa285.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa286.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa287.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa293.html

WC:
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa312.html
http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa313.html

askaaa
21-09-2009, 08:03
Nasza gorna lazienka
(brakuje jeszcze kontaktu,haczykow na reczniki,pojemnika badz butelki na mydlo i paru malych dekoracyjnych gadzetow)


http://images46.fotosik.pl/200/a2f79216794b73cbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)


Ocia, naprawdę jesteście w stanie używać tej wanny? Byłam kiedyś na wywczasach w apartamencie na poddaszu i tam była łazienka z tak ustawioną wanną. Kabiny nie było i przez tydzień mordowałam się potwornie. W życiu bym sobie czegoś takiego w domu nie zrobiła, to już zrezygnowałabym z kabiny.

ja np w wannie leżę nie stoję :wink: wejsc wyjsc kwestia przyzwyczajenia:)

No właśnie wejść-wyjść było masakrycznie. Ja jestem wysoka - albo waliłam głową w ten skos albo wpadałam w poślizg przy próbach przemieszczania się ruchem wężowym. Pomijam że nie znoszę jak mam coś nisko nad głową. W połowie wywczasów postanowiłam nawet odmówić mycia się do końca turnusu, ale nie wytrzymałam :)

nie wiem, ale patrząc na to zdjecie nie widzę aż takiej tragedii... tymbardziej że mam prysznic i wannę traktuję jako relax. Jeden problem to może mycie dzieciaczków.... :roll:

jjanicka
21-09-2009, 09:39
witam wszystkich, szukam białych szkliwionych na połysk płytek w rozm.30x60 będę wdzięczna za podpowiedź

czy jesteście mi wstanie powiedzieć czy 0,9 cm grubości płytki ściennej to norma ?, i co sądzicie o chińskich płytkach dostępnych w marketach ?

josephine
21-09-2009, 09:50
witam wszystkich, szukam białych szkliwionych na połysk płytek w rozm.30x60 będę wdzięczna za podpowiedź

czy jesteście mi wstanie powiedzieć czy 0,9 cm grubości płytki ściennej to norma ?, i co sądzicie o chińskich płytkach dostępnych w marketach ?
Jeśli chciałabyś łagodne ecru z delikatnym rzucikiem to polecam płytki Piscis - położyłam je w mojej małej łazience.

k.bla
21-09-2009, 11:49
witam wszystkich, szukam białych szkliwionych na połysk płytek w rozm.30x60 będę wdzięczna za podpowiedź

czy jesteście mi wstanie powiedzieć czy 0,9 cm grubości płytki ściennej to norma ?, i co sądzicie o chińskich płytkach dostępnych w marketach ?

Ja mam z Aparici Angel płytke w paski mat- połysk, kojarzy mi sie ze plytka podstawowa jest z polyskiem
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/ue/we/xxmy/1MyklqrSkfJb9wqhKX.jpg

jfilemonowicz
21-09-2009, 14:06
witam wszystkich, szukam białych szkliwionych na połysk płytek w rozm.30x60 będę wdzięczna za podpowiedź

czy jesteście mi wstanie powiedzieć czy 0,9 cm grubości płytki ściennej to norma ?, i co sądzicie o chińskich płytkach dostępnych w marketach ?
Jeśli chciałabyś łagodne ecru z delikatnym rzucikiem to polecam płytki Piscis - położyłam je w mojej małej łazience.

Witam,
płytki mają różne grubości - zwłaszcza różnice można zauważyć mn produktami z różnych krajów. Natomiast różnicę np 0,2 cm można zniwelować w zaprawie klejowej.