PDA

Zobacz pełną wersję : wciąż te grzybki



bento
03-12-2007, 18:18
RATUNKU!!!!!!!!!!!!
w pokoju mojej córki wyskoczył grzyb, i nie wiem jak się go pozbyć!!!!!!!!
może to jest wina przemarzania ścian???????? Może czegoś innego???????
Już sam nie wiem co z tym fantem zrobic!!!!!!!!!!!! jeśli ktoś może mi pomóc????????? DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

miron_
03-12-2007, 19:09
Radzę często wietrzyć pokój i utrzymywać pokojową temperaturę ok.20 stop. Grzyb rozwija się tylko w odpowiednich dla niego warunkach.To ,że pojawia się na ścianach spowodowane jest osiadaniem pary wodnej zawartej w powietrzu w chłodniejszych miejscach ściany pomieszczenia.Można użyć pomocniczo środków przeciwgrzybicznych dostępnych w sprzedaży,lecz ważniejszym jest wyeliminować przyczynę niż skutek,gdyż ten w przeciwnym razie i tak powróci.

bento
04-12-2007, 19:58
Dzięki!!!!!!!!!! no ale trochę sprostowań... ja wiem,żepokój trzeba wietrzyćwięc dość często (czyli kilka razy dziennie) jest wietrzony, temperatura w pokoju wynosi srednio około 22 st.C pomyślałem, żę może to byc przyczyna przemarzania(mostki termiczne) Juz sam nie wiem co z tym zrobić .....
zrozpaczony BENTO :-)

miron_
05-12-2007, 12:48
Jeżeli budynek jest nowy i dobrze docieplony to mostki termiczne nie powinny być na tyle duże by ściana mocno się wychładzała.Poza tym nie ma jeszcze silnych mrozów.Pewne jest to.że w pokoju powstaje mikroklimat korzystny dla rozwoju grzyba-jeśli jest to -jak podajesz-właśnie grzyb.Czasami wadliwie wykonana warstwa ocieplenia,zwłaszcza styropianem ,pozbawiona wentylacji grawitacyjnej, staje się przyczyną takich rzeczy.

Mushasi
09-12-2007, 22:41
Jeżeli jest to na wysokości stropu to może być to mostek termiczny .
a nie da się zrobić jakiegoś zdjęcia bo za mało wiem .
Czy to dom nowy stary itp