PDA

Zobacz pełną wersję : dam rade sie wybudować?



georgia37
07-12-2007, 15:16
Witam Was budujący.Potrzebuje wsparcia i pomocy.Czy dam radę i do jakiego stanu wg Was wybuduję dom parterowy bez poddasza użytkowego o pow.ok 160 m z dachem dwuspadowym za 300tys. Działke juz mam,projekt sie juz robi,a mnie i męża dopadła depresja ile nas bedzie to kosztować.Już chodzą nam po głowie myśli by nie sprzedawać mieszkania ,marzenia schować do kieszeni,żyć bez stresu,ale i bez marzeń w blokowisku.Ceny wokół wirują ekipy trudno dostępne,doradźcie mamy szanse i do jakiego stanu? Pozdrawiam.

prezi
08-12-2007, 11:13
my budujemy 160m2 i szacujemy koszt na 420 tys.

ozaistek
08-12-2007, 17:33
georgia, nie poddawaj się! Dacie radę. My zaczęliśmy budowę pod koniec kwietnia 2007 (dopiero wtedy pozwolenie:(). Dopadły nas więc gigantyczne podwyżki cen mat. bud. (BK600, gr.24 po 13,80zł/szt..), murarz sfuszerował (dodatkowe koszty poprawek), sami musimy ciągnąć wodę. Do tej pory wydaliśmy 246 tys. (w tym 7 tys. media - a to nie koniec w tym temacie!), stan : 156 m2 (poddasze użytkowe, dach dwuspadowy BRAAS, lukarna, balkon, wykusz - "dom w szafranie" z archonu), zadaszony, okna (drewniane na zamówienie), drzwi zewn. instalacje i tynki cem.wap. na parterze, ocieplenie poddasza, elewacja prawie gotowa (kończą strukturę), taras wylany. Co lepsze - poprzedni dom budowaliśmy mając ok. 60% finansowania i też daliśmy radę! Po prostu budowa bardzo mobilizuje - do większych oszczędności, racjonalizacji życia codziennego, a jaka motywacja w pracy ;) ! Pozdrawiam i życzę tak marzeń, jak i ich spełniania.

Jola z Melisy
09-12-2007, 09:49
A ja buduje 150 mkw, plus garaż dwustanowiskowy i mam zamiar zmieścić w 250, maksymalnie 270 tyś. Stan surowy zamknięty to u mnie 150 tyś. Bez oszczędzania na jakości materiałów. Nie wydaję jednak kasy na rekuperatory, pompy ciepła itp, bo mnie nie stać na to. Zanim coś kupię czy zlecę pięć razy sprawdzę czy nie wtapiam. Przy tej kasie wykończeniówka będzie pewnie bez fajerwerków, ale wole więcej zainwestować w dachówkę czy okna niż w panele na podłodze, które mogę wywalić za parę lat.

arktyk
09-01-2008, 18:11
Myślę że to realna cena, jednakże trudno będzie za taką kwotę urządzić teren etc.

Pozdr,

Jola z Melisy
09-01-2008, 18:26
Masz absolutnie rację. Ogród, nowe ogrodzenie itp będą musiały poczekać.

adam2007
09-01-2008, 19:03
A ja buduje 150 mkw, plus garaż dwustanowiskowy i mam zamiar zmieścić w 250, maksymalnie 270 tyś. Stan surowy zamknięty to u mnie 150 tyś. Bez oszczędzania na jakości materiałów. Nie wydaję jednak kasy na rekuperatory, pompy ciepła itp, bo mnie nie stać na to. Zanim coś kupię czy zlecę pięć razy sprawdzę czy nie wtapiam. Przy tej kasie wykończeniówka będzie pewnie bez fajerwerków, ale wole więcej zainwestować w dachówkę czy okna niż w panele na podłodze, które mogę wywalić za parę lat.


Popieram jak najbardziej. Te wszystkie udogodnienia to za przeproszeniem g... dają. One tylko pomagają i w większości to są chwyty marketingowe aby ludzie kupowali. Podstawa to dobre materiały ścienne, ocieplenie, okna, dach, dobre fundamenty - ocieplone i zabezpieczone. Bez reszty można się obejść. :lol: