PDA

Zobacz pełną wersję : 50zł cena chyba zbyt wygórowana?



Seba7207
12-12-2007, 19:21
Za położenie płyt G-K - sama robocizna. Strop już ocieplony 15 + 5cm, położona folia paroizolacyjna. Do zamontowania stelaże metalowe i na nich płyty. Ścianki działowe wykonane z belek drewnianych (5cm x 15 cm)- rozstaw co 50-60cm

iwonaszczytno
12-12-2007, 19:31
też chciała bym tyle brać :D , ale bez przesady , daj im kopa, wiesz gdzie

Seba7207
12-12-2007, 19:43
Acha, żadnych sufitów podwieszanych nie ma. No i mogliby zacząć od poniedziałku. Też wydawało mi się, że to sporo. Przed chwilą dzwoniła druga ekipa, która chce 40zł/m i moga zacząć od poniedziałku. Tak jak pisałem, ocieplenia są już zrobione wraz z folią. Jak myślicie jakie są stawki realne? - tak jak pisałem żadnych udziwnień w stylu podwieszne sufity lub jakieś ścianki zaokraglone.

mrbud20076
15-12-2007, 14:45
też chciała bym tyle brać :D , ale bez przesady , daj im kopa, wiesz gdziesama sie kopnij masz pojecie jakie sa oplaty?zerwalas sie....?

iwonaszczytno
15-12-2007, 16:35
też chciała bym tyle brać :D , ale bez przesady , daj im kopa, wiesz gdziesama sie kopnij masz pojecie jakie sa oplaty?zerwalas sie....?

A co mnie twoje opłaty interesują, i tak bym ci 5 dych nie dała, innych frajerów szukaj :D

mrbud20076
15-12-2007, 16:46
po pierwsze to nie JA jestem wykonawcom!po drugie frajerka to ty.......?

Rezi
15-12-2007, 17:16
po pierwsze to nie JA jestem wykonawcom!po drugie frajerka to ty.......?

mrbud20076
ta pyskówka w twoim wydaniu ma do czegoś prowadzić ?

Rom-Kon
17-12-2007, 10:17
...normalnie z dociepleniem 2-warstwowym poddasze ok. 40-45zł/m2 + doliczenia za "zakręty" typu okna... kosze... wyłazy na stryszek itp.

geddeon
26-12-2007, 01:20
nie wiem co o tym sądzić ... :roll:
ale wg. mnie to troszkę dużo.... (50 zł/m2) chociaż w Krakowie jest nie raz drożej....

geguś
26-12-2007, 08:24
...normalnie z dociepleniem 2-warstwowym poddasze ok. 40-45zł/m2 + doliczenia za "zakręty" typu okna... kosze... wyłazy na stryszek itp.
Czy przy takim liczeniu odliczasz metry, które zajmują okna?

czmirek
26-12-2007, 10:40
...normalnie z dociepleniem 2-warstwowym poddasze ok. 40-45zł/m2 + doliczenia za "zakręty" typu okna... kosze... wyłazy na stryszek itp.
Czy przy takim liczeniu odliczasz metry, które zajmują okna?
jesli otwor okienny lub drzwiowy nie przektacza 2m 2 to zgodnie z normami liczy sie do powieszchni i nie odlicz sie ( chyba ze normy sie zmienily) no chyba ze strony umowia sie inaczej

geguś
26-12-2007, 13:08
...normalnie z dociepleniem 2-warstwowym poddasze ok. 40-45zł/m2 + doliczenia za "zakręty" typu okna... kosze... wyłazy na stryszek itp.
Czy przy takim liczeniu odliczasz metry, które zajmują okna?
jesli otwor okienny lub drzwiowy nie przektacza 2m 2 to zgodnie z normami liczy sie do powieszchni i nie odlicz sie ( chyba ze normy sie zmienily) no chyba ze strony umowia sie inaczej
Jeżeli wlicza się do powierzchni , to jakim cudem tam się znajduja zakręty lub inne obróbki? I nie o normę tu chodzi, bo nie wg niej robisz kosztorys.

czmirek
26-12-2007, 16:59
jesli odlicza sie powieszchnie otworow to logiczne ze doliczaja wykonawcy za obrobki, oczywiscie kosztorys mozna robic zgodnie z normami lub z "sufitu" + data urodzenia babci zalezy na co strony sie umowia ( jak wyzej napisalem )
sprobuj wystartowac w przetargu i nie zrobic kosztorysu w/g norm r/g dla danego zakresu robot budowlanych

miron_
26-12-2007, 19:16
quote="iwonaszczytno"]

też chciała bym tyle brać :D , ale bez przesady , daj im kopa, wiesz gdziesama sie kopnij masz pojecie jakie sa oplaty?zerwalas sie....?

A co mnie twoje opłaty interesują, i tak bym ci 5 dych nie dała, innych frajerów szukaj :D[/quote] Tak wygląda wymiana poglądów między inwestorem a wykonawcą.Jednakże na miejscu iwonaszczytno zastanowiłbym się nad oceną kosztów jakie musi ponieść profesjonalny wykonawca.Każdy usługodawca ponosi w swej działalności określone koszta.Ten, który działa legalnie, zawsze będzie je miał większe od tego,który działa w szarej strefie.To owocuje dalej w cenie usługi(jej różnicy) -choć nie tylko to.Myślę,że wielu inwestorów szuka jak najtańszych wykonawców,oczekujac za niewielkie stosunkowo pieniądze super usługi.Sami też często nie przyznają się do tego przy rozczarowaniach z końcowych efektów w swoich domach.Solidny wykonawca,prowadzący działalność ,mający określone referencje , staż i prestiż na rynku usług w większości przypadków będzie droższy od domorosłego fachowca(czasami wręcz porażająco).Uważam też,że zweryfikowanie kompetencji ewentualnego wykonawcy nie należy do rzeczy niewykonalnych.Taki wykonawca nie będzie uciekał przed podpisaniem umowy,udzieleniem gwarancji czy wypisania rachunku na daną usługę.TO WSZYSTKO JEDNAK KOSZTUJE I MUSI KOSZTOWAĆ !Nawiązując do iwonaszczytno-jestem ciekaw czy dobrej klasy samochód do naprawy oddałaby fachowcowi ,który prace blacharskie wykonuje w przydomowym garażu,dorabiając sobie "po godzinach".Wszak zaproponuje on bardzo atrakcyjną cenę w stosunku do autoryzowanego serwisu nie ponosząc zadnych kosztów pracy(bądz znikome).Myśę też ,że rzetelna weryfikacja wykonawców przez inwestorów przed ich zatrudnianiem mocno uzdrowiłaby rynek usług budowlanych.Pozdrawiam.

mrbud20076
26-12-2007, 19:31
miron_/swieta racja!Czlowiek chce sie dorobic uczciwie?Ale tacy jak ona tego nie szanuja! biora byle byl tanszy a pozniej pretensje bo cos tam spartolil ! Chce gwarancje a to kosztuje.

miron_
26-12-2007, 21:25
miron_/swieta racja!Czlowiek chce sie dorobic uczciwie?Ale tacy jak ona tego nie szanuja! biora byle byl tanszy a pozniej pretensje bo cos tam spartolil ! Chce gwarancje a to kosztuje. Generalnie na myśli miałem dobrze wykonaną usługę(i sprawy z nią związane)-ta zawsze będzie ceniona wyżej niż partactwo.