PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za same K-G na poddaszu?



WM 08
13-12-2007, 18:19
Ile kosztuje obecnie położenie K-G? Mam ocieplone wełną, zrobiony stelaz i przyklejona folia. Fachowcy, którzy mieli to wykończyć teraz są w Irlandii, a ja z niewykończonym poddaszem :cry: . A może kogoś polecicie Kochani Forumowicze do wykończenia?

Rom-Kon
17-12-2007, 10:37
...oj źle... bardzo źle...
Każda ekipa ma swój styl robienia stelaża... źle się kładzie płyty gdy ktoś inny zrobił stelaż i nie ma pewności że jest dobre położony...
A stawka? Jeśli wszystko jest ok. to około 25-30zł ze spoinowaniem i szpachlowaniem "po całości" z gruntowaniem i 1-krotnym przemalowaniem...

zdzisiek77
17-12-2007, 14:45
W naszym przypadku jeżeli profile jako stelaż nośy są rozmieszczone właściwie (okna dachowe, lukarny, wole oczka dopłata do ustaleia) i nie trzeba będzie przerabiać wszystkiego na nowo cena montaż płyt z ich szpachlowaiem gruntowaniem zatarciem jedonkrotnym malowaiem od 38zł/m2
Pozdrawiam i powodzenia Zdzisiek77

joaz
18-12-2007, 09:21
Witam.
Moja ekipa wzięła 18zł /m.kw - montaż płyt k-g
szpachlowanie chyba coś koło 4 zł/m.kw no i gruntowanie było gratis, bo zdecydowałam się też na malowanie.
Malowanie białą coś koło 3 zł /mkw i kolor około 6 zł /m. kw.
Acha malowanie - to cena na gotowo niezależna od ilości warstw. Należy na to zwrócić uwagę, bo u mojej koleżanki tacy co jej malowali- jedną uporczywą ścianę malowali chyba 3 razy i za każdym razem doliczali jej metry.
Pozdrawiam

Rom-Kon
18-12-2007, 22:18
.......Acha malowanie - to cena na gotowo niezależna od ilości warstw. Należy na to zwrócić uwagę, bo u mojej koleżanki tacy co jej malowali- jedną uporczywą ścianę malowali chyba 3 razy i za każdym razem doliczali jej metry.
Pozdrawiam
Ja zawsze liczę się z tym że na 2x może nie pokryć... a jak pokryje to mój zysk... ale jak ktoś karze mi malować tandetną farbą i nie kryje jeszcze za trzecim razem to doliczam.

grzeskow
18-12-2007, 23:02
No dobrze. A ile płacicie za następujący zakres prac:
- wełna
- stelaże
- płyta gk (bez szpachlowania)

U mnie zaśpiewali 30 zł/m2. Dużo?

joaz
19-12-2007, 06:42
U mnie było : położenie wełny 25 cm -15 zł /m. kw
montaż stelaży - 12 zł /m. kw
montaż płyt k-g bez szpachlowania- 13 zł/m. kw
Pozdrawiam

Rom-Kon
19-12-2007, 07:44
No dobrze. A ile płacicie za następujący zakres prac:
- wełna
- stelaże
- płyta gk (bez szpachlowania)

U mnie zaśpiewali 30 zł/m2. Dużo?
...bez szpachlowania? Bardzo źle... a dla czego to poczytaj na forum...

geddeon
26-12-2007, 01:11
Poddasze to oczywiście :
- ułożenie wełny mineralnej
- połozenie folii
- montaż konstrukcji metalowej
- montaż płyt g-k
- szpachlowanie spoin wraz z siatką (taśmą) antyrysową lub flizeliną
- "szlifowanie" szpachlowanych miejsc
- akrylowanie łączeń

czyli wszystko pod malowanie.

cena w moim regionie to od 40 do 50 zł + VAT /m2 poddasza