PDA

Zobacz pełną wersję : Cennik materiałów budowlanych (cennik robocizny w dziale LISTA PŁAC WYKONAWCÓW)



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13

Marcin i Agata
27-01-2013, 21:18
Firma bud-gips z okolic lublina w internecie oferuje w miarę atrakcyjne ceny wełny, co do grafitowego styropianu w tamtym roku kupowałem termoorganike 15cm frezowaną lambda 031 na ocieplenie lukarn za ok 205 zł za metr sześcienny.

Pulse
28-01-2013, 20:29
Jaka jest obecnie dobra cena na
- Bloczki fundamentowe wymiar 38*14*25
- Ytong forte klasa 600 wymiar 24*20*60

norbert27
06-02-2013, 18:15
Witam,
Gdzie w okolicach W-wy moge kupić najkorzystniej stal, bedzie tego kolo 6,5 tony?

Witam...
Stalko w Zielonce lub Staldom w Radzyminie.

domekon
18-02-2013, 12:03
Z budową mam zamiar wystartować na jesieni tego roku i w związku z tym mam pytanko , co można a raczej warto kupić już teraz ?

grzeniu666
18-02-2013, 12:39
Z budową mam zamiar wystartować na jesieni tego roku i w związku z tym mam pytanko , co można a raczej warto kupić już teraz ?

Nervosol

;)

..::M:D::..
19-02-2013, 20:21
Eee to spoko bo myślałem o psychotropach , a tak to luz . A coś z materiałów . może coś ma znacząco zdrożeć albo cuś

grzeniu666
19-02-2013, 20:25
Eee to spoko bo myślałem o psychotropach , a tak to luz . A coś z materiałów . może coś ma znacząco zdrożeć albo cuś

Podobno styropian w sezonie (środek, koniec) jest świeży i bywa ksziwy. Kupując teraz jest większa szansa na lepszą jakość. Ostatnio w hurtowni widziałem jakieś kolorowe promocje na porotermach jakich, ale czy to było okazyjne to nie wiem bo już nie potrzebuję.
Okna też zimą można dostać (realnie) z 5% taniej, albo na drzwi zew., ale to już raczej jak mury stoją... Nic innego mi nie przychodzi do głowy...

jaro4
20-02-2013, 10:36
Eee to spoko bo myślałem o psychotropach , a tak to luz . A coś z materiałów . może coś ma znacząco zdrożeć albo cuś

Trzeba było jeżdzć po hurtowniach na początku stycznia kiedy sprzedawcy byli skłonni do dawania rabatów, teraz to trochę po ptokach. Ja wynegocjowałem dobry rabat na ceramikę i kominy.

Monika.Sz-a
20-02-2013, 19:34
Jak pisałem, najtaniej wyliczył mi Agrobud Wyszków.

kilka lat temu w okolicy wawy najtańszy był Terpol w Łomiankach

isa99
04-03-2013, 21:45
Cegła Pełna 15 ja kupiłęm po 60 groszy. a np kratówkę K3 po 1,50 zł. Ceny z dowozem od producebta Nakło


:D

G*anbu
14-03-2013, 15:02
Witam,
Gdzie w okolicach W-wy moge kupić najkorzystniej stal, bedzie tego kolo 6,5 tony?

Polecam Konsorcjum Stali. Mieszczą się w dawnych zakładach Ursusa

kater-acme
15-03-2013, 06:11
Najpierw 2 pytania.
Co jest powszechną praktyką przy zakupie materiałów budowlanych z hurtowni - doliczanie ekstra za rozładunek HDSem, np. 5 zł za paletę (czegokolwiek), czy cena rozładunku jest już wliczona w koszt dostawy? Pytam, bo hurtownia która niby ma atrakcyjne ceny chce mi doliczyć po 5 zł za rozładunek 1 palety, co przy 20-22 paletach na transport i zapewne lekko licząc 20 transportach robi już różnicę.
Czy kaucja 20 zł za paletę to normalna stawka, czy również sposób na wyrwanie dodatkowej kasy? Wiadomo, że nigdy przecież się 100% palet nie zwróci, a to któraś chrupnie przy rozładunku (staraniem dostawcy przecież), a to ktoś ukranie z placu budowy (moja broszka, ok).

Ceny netto jakie do tej pory wynegocjowałem (przy czym słowo wynegocjowałem to tak na wyrost, bo dostawcy zdają się być twardzi, niestety).
Silka E24 - 2,92 zł
Silka E12 - 1,74 zł
Beton B10 - 175 zł
Beton B20 - 215 zł
M6 12 cm - 2,05 zł
Pospółka - 12 zł
Żwir 0-4 mm - 22 zł
Styropian Aqua EPS 120 - 231 zł
Stal fi 6 mm - 2,59 zł
Stal fi 12 mm - 2,49 zł
Pustak stropowy Teriva 12 komór keramzyt - 3,85 zł
Kształtka L 0,6 m - 17,58 zł
Zaprawa cienkospoinowa do Silki - 11,50 zł

Hurtownia z okolic Stęszewa pod Poznaniem

fighter1983
15-03-2013, 19:22
ma atrakcyjne ceny bo leci na granicy oplacalnosci w sensie minimalnej marzy... czyli standard... skoro rozladunek hds to czas pracy kierowcy, samochodu, paliwa - ktos musi za to zaplacic... 100 za rozladunek HDS to bardzo dobra stawka, w wawce jest znacznie drozej. Poza tym masz wybor... mozesz z rozladunkiem drozej, mozesz bez taniej..
Uczciwa oferta. dali Ci wybor, nikt nie jest wrozka ... moze masz dzwig, koparke na budowie, wlasny wozek widlowy? roznie bywa. dlatego podali 2 ceny... bez rozladunku i z ... bardzo uczciwe podejscie do tematu.

Hurtownia jest obciazana paletami przez producenta (przepisy) palety generalnie powinny byc zwrotne (ochrona srodowiska) wiec skoro producent obciaza hurtownie paletami to dlaczego mieliby Tobie nie fakturowac... przeciez jak sam/a piszesz wiadomo ze nie oddasz wszystkich, a jak Ci nie zafakturuja to nie oddasz ich wcale.

Co do cen sie nie wypowiem, nie bede tego liczyc dla danej lokalizacji, ale z tej listy jedna pozycja mnie zastanawia.... ta Aqua P120.... dziwnie tanio.... za tanio...
podajesz cene netto+vat 23%?

Pulse
17-03-2013, 09:58
YTONG PP4/0,6 S+GT gr. 24,0 cm 6,80zl szt plus 7zl za palete (48szt pal)
Bloczki YTONG PP4/0,6 gr. 11,5 cm działówki - 3.30zł/szt
Bloczki fundamentowe wymiar 38*14*25 2,4-2,70zl szt

jendrulakowalski
17-03-2013, 15:37
Grupa Silikaty N24 - 2,09 netto
N18 - 1,69 netto
cegła silikat - 0,45 netto

Jopek Poromur 360 P+W G36 - 3,38 netto
440 1/2 G44 - 2,99 netto
Basf Styrodur 3035 CS - 357,70 netto /m3

Cegła Cekobud ręcznie formowana - 0,92zł brutto
Klinkier roben pełna "Perth" - 3,87 netto
dziurawka "Perth" - 1,76 netto

Ceny bez transportu i bez palet.

Jarek-Krakow
20-03-2013, 20:57
Tylko że z Silikatów nie da się kupić bezpośrednio, bo oni mają umowę ze składami, i z 2,1netto z Olkusza, 40-50km dalej w Krakowie robi się 3,7 - 4 zł brutto

jendrulakowalski
21-03-2013, 02:10
Grupa silikaty: zakład produkcyjny klucze, handlowiec ( nie hurtownik z własnym składem, ani żaden skład - praktycznie żadnych większych zakupów nie ma sensu robić w składzie) - Seguro.
Cena jak wyżej - możesz nawet w Szczecinie mieszkać - plus transport. Ja zapłaciłem za 1 kurs 600zł (19palet).
NIE MA SENSU NAJMNIEJSZEGO KUPOWAĆ W SKŁADZIE

Jarek-Krakow
21-03-2013, 04:29
Ja to wszystko rozumiem.
Sam zaczynam w czerwcu i potrzebuję jakieś 3000szt silki24 i 2000 silki 12.
Przyjeźdźam do kluczy i mówię że chce kupić, nic - obsługa jak za komuny, nie sprzedają i nic.
Dzwonię do przedstawiciela za małopolskę - jak nie jestem firmą budowlaną a prywatną osobą, to mi nie sprzeda, mogę sobie do skupu jechać,!!

Do miejsca budowy mam dokładnie 62km, z chęcią bym kupił, ale mi nie pozwalają!

fighter1983
21-03-2013, 08:32
a czego Wy nie rozumiecie? Nie jestescie strona dla producenta, przynajmniej nie powinniscie byc, bo jest kilku producentow ktorzy prowadza sprzedaz bezposrednia, ale generalnie jest tak ze od tego sa hurtownie i sklady budowlane.
Po to jest siec dystrybucji, umowy, kontrakty, deklaracje na temat obrotow z hurtowniami.

kater-acme
21-03-2013, 09:19
ma atrakcyjne ceny bo leci na granicy oplacalnosci w sensie minimalnej marzy... czyli standard... skoro rozladunek hds to czas pracy kierowcy, samochodu, paliwa - ktos musi za to zaplacic... 100 za rozladunek HDS to bardzo dobra stawka, w wawce jest znacznie drozej. Poza tym masz wybor... mozesz z rozladunkiem drozej, mozesz bez taniej..
Uczciwa oferta. dali Ci wybor, nikt nie jest wrozka ... moze masz dzwig, koparke na budowie, wlasny wozek widlowy? roznie bywa. dlatego podali 2 ceny... bez rozladunku i z ... bardzo uczciwe podejscie do tematu. - no daj spokój z tym dźwigiem i widlakiem na działce, bez przesady. podobnie czas kierowcy i paliwo na rozładunek - to ich kierowca, nie mój, to oni mają mu zapłacić; co mnie obchodzą ich rozliczenia; zawodowo zajmuję się świadczeniem usług, zupełnie inn branża, ale zasada ta sama - nie podaję klientowi składników ceny, skoro i tak musi za nią zapłacić; nie obarczam go poszczególnymi kosztami mojej działalności - to już jest w cenie, i dzięki temu można uzyskać ładne porównanie

Hurtownia jest obciazana paletami przez producenta (przepisy) palety generalnie powinny byc zwrotne (ochrona srodowiska) wiec skoro producent obciaza hurtownie paletami to dlaczego mieliby Tobie nie fakturowac... przeciez jak sam/a piszesz wiadomo ze nie oddasz wszystkich, a jak Ci nie zafakturuja to nie oddasz ich wcale. wow, kolego no to pojechałeś z tym, że nie oddam wcale; może już lepiej nie pisz co jeszcze takiego zrobię bo się wyda i będzie klops; poza tym jeśli chodzi o silkę to w międzyczasie się dowiedziałem, że to jakieś specjalne palety, wzmocnione i konkretnie pod Silkę itd. więc tu kaucja jest uzasadniona bo faktycznie mogą kosztować; i nie chodziło mi o to czy w ogóle kaucja jest uzasadniona, ale czy tak wysoka kaucja jes uzasadniona - szczególnie w kontekście tego, że hurtownia daje mi powody do tego by sądzić, że lubi sobie doliczyć jakieś koszty z tyłka wzięte; nie lubię takiego podejścia, pachnie mi to od razu próbą naciągnięcia na koszty

Co do cen sie nie wypowiem, nie bede tego liczyc dla danej lokalizacji, ale z tej listy jedna pozycja mnie zastanawia.... ta Aqua P120.... dziwnie tanio.... za tanio...
podajesz cene netto+vat 23%? - napisałem wyraźnie, że ceny netto; ten Aqua to może być pewnie jakiś Yetico
ale ogólnie dzięki za odpowiedź, troszkę mi rozjaśniło

Jarek-Krakow
21-03-2013, 10:24
a czego Wy nie rozumiecie? Nie jestescie strona dla producenta, przynajmniej nie powinniscie byc, bo jest kilku producentow ktorzy prowadza sprzedaz bezposrednia, ale generalnie jest tak ze od tego sa hurtownie i sklady budowlane.
Po to jest siec dystrybucji, umowy, kontrakty, deklaracje na temat obrotow z hurtowniami.


Kolego, chyba jesteśmy z różnych epok.
Jeśli tysiące innych rzeczy można zakupić u producenta, to dlaczego nie bloczki?
Skład za moje pieniądze zemówi bloczki i je przywiezie, za moja kase bloczki hds je wyładuje, ale dlaczego nie mogę podjechać pod producenta własnym hdsem i zapłacić za materiał i za kierowce sam?
Chętnie zapłacę za transport z HDS, ale dlaczego mam jeszcze płacić za pośrednika, który nic wartościowego tu nie wniesie...!
Chcę zapłacić gotówką a nie brać na kredyt kupiecki, dla producenta kasa od razu.

Gdybym brał jako firma budowlana, to wtedy można - a te firmy to niby biorą na raz 10 000 - 30 000 sztuk??
Też biorą kilka tysięcy.

Poprostu u innych producentów (nie chodzi jedynie i budowlanke) się da, a tu jest układ.
Albo się walczy o swoje prawa, albo sie spuszcza głowę i pisze że tak musi być bo musi....

fighter1983
21-03-2013, 10:58
kater-acme:
1 - to ta aqua skoro to netto to drogo.
2 - Jezeli chodzi o skladowe ceny i cene koncowa: po prostu staralem sie wyjasnic dlaczego dostales 2 ceny, skoro prowadzisz dzialalnosc to wiesz, ze sa koszty prowadzenia tej dzialalnosci i trzeba je miec caly czas na uwadze, osoba powaznie prowadzaca biznes powinna te koszty minimalizowac na zasadzie optymalizacji wydajnosci pracy zarowno ludzi jak i sprzetu. W tym przypadku dobrania samochodu odpowiedniego typu do odpowiedniego zadania. Nie podali Ci skladowych ceny, podali Ci sposob dostawy: z rozladunkiem i bez i do tego odpowiednia cene zalezna od spsoobu dostawy. Jezeli zamawiasz dla zony krem na allegro w przesylce kurierskiej to tez zazwyczaj masz: przedplata taniej, pobranie drozej - ze wzgledu na to ze firma kurierska za uslugepobrania dolicza 3-5 zl... sprzedajacy nie chce zarobic na wysylce, takie ponosi koszty i 1:1 przenosi je na Ciebie.
U producenta musi zaplacic za Twoj towar 5000, koszt transportu samochodem bez rozladunku: np. 500 z rozladunkiem 600 (ta 100 to czas, paliwo itd)
dolicza swoja marze: c.a 150zl bo takie marze sa na tego typu asortymencie
I dostajesz oferte policzona tak:
(5000+150+500)/ilosc sztuk = cena za sztuke z dostawa bez rozladunku
(5000+150+600)/ilosc sztuk = cena za sztuke z dostawa z rozladunkiem
3. Palety :)
Nie oddasz ich nie dlatego, ze nie bedziesz tego chcial zrobic, tylko nie oddasz ich z kilku powodow (nawet jak za nie zaplacisz):
- jezeli nie bedziesz miec swiadomosci tego, ze ta paleta cos kosztuje to o tym zapomnisz bo zaaferowany i podniecony budowa i milionem spraw pobocznych nie bedziesz miec czasu o tym myslec, nawet jak bedziesz pamietac o tym jest jeszcze jeden aspekt na budowie:
- wykonawcy, majstry, murarze i inni... przeciez ten chlop jak cos potrzebuje gdzies podlozyc, podeprzec to czym to zrobi?... tym co lezy na placu czyli paleta. malo tego... jak masz mala dzialke i nie ma miejsca i im bedzie przeszkadzac - zrobia Ci z tych palet ognisko.
- czesc palet rozwala w drobny mak - nie ma innej opcji
Przy takiej marzy jaka jest na np. Silce, porothermie itp koszt tych palet na transport moze zjesc caly zysk hurtowni, dlatego nie chca Ci tego odpuscic i licza pewnie 9,50 netto/szt paleta Silka.

fighter1983
21-03-2013, 10:59
Jarek-Kraków temat rzeka :) to co poruszyles... i sadze ze dyskusje moglibysmy rozpoczac w nowym watku ewentualnie

grzeniu666
21-03-2013, 11:08
KPoprostu u innych producentów (nie chodzi jedynie i budowlanke) się da, a tu jest układ.
Albo się walczy o swoje prawa, albo sie spuszcza głowę i pisze że tak musi być bo musi....

Wszędzie te spiski i straszne układy ;) Może napiszesz o jakie konkretnie "prawo" chcesz walczyć? :lol2: Jest gdzieś zapisane czy może urojone? Pewnie się ździwisz, ale jak się czegoś nie widzi lub nie rozumie, to jeszcze nie znaczy że to nie istnieje.

fighter1983
21-03-2013, 11:29
W skrocie powiem Ci tak, nie chce sie wdawac w szerzsze dyskusje, przynajmniej w tym watku bo sie rozkrecimy i zrobimy smietnik, jezeli chcesz podyskutowac - zaloz nowy watek i podeslij linka.
Na 100% mozesz zrobic odbior wlasny swoim samochodem z HDS. Powiedz w skladzie ze chcesz sam odebrac towar, zaplac wysla Ci zamowienie i upowaznienie do odbioru na to co chcesz odebrac i jedz odbieraj. Taka opcje da Ci kazdy sklad budowlany bo to dla nich spore ulatwienie... jeden mail i po sprawie. Malo tego, pewnie wtedy wynegocjujesz sobie nizsza cene.
A dlaczego nie mozesz kupic tego sam? bo producent mysli o tym co robi... sprzeda Ci na ten Twoj domek 1000bloczkow po 2 zlote... skasuje 2000 i tyle Cie bedzie widzial. Postawisz chalupe i zapomnisz o tym. Zobaczy to wlasciciel hurtowni czy skladu czy zwal jak zwal i pomysli sobie... to ja tu trzymam na placu ten towar producenta, mam umowe, odbieram 50-100tys szt miesiecznie, place, jestem lojalny i kupuje od niego. a tu przyjechal Pan Jarek-Krakow po 1000szt i zamiast kupic u mnie po 2,10 to kupuje tutaj po 2,00 czyli po tyle samo co ja.
Wiesz jak po takiej akcji wyglada kolejne spotkanie 2 panow: wlasciciel hurtowni i producent bloczka?
Przeciez gdyby tak bylo to nie byloby ani jednego skladu budowlanego w PL a po silikon do lazienki dymalbys 30km do najblizszego marketu (o ile by byly, bo przeciez oni tez kupuja u producentow) albo do producenta przez pol Polski. Wez Ty czlowieku pomysl....

Jarek-Krakow
21-03-2013, 16:38
Nie zamierzam zaśmiecać tego wątku, wiem na jakiej zasadzie działają składy budowlane.
Nie pisałem też by się z kimkolwiek kłucić, była to odpowiedź na wpis kogoś innego podającego info, że można kupować od producenta.

fighter1983
21-03-2013, 16:59
ja tez nie zamierzam sie z nikim klocic, ale pewne sprawy sa oczywiste i tak to dziala. Przeciez jeszcze chwile temu oburzony byles ze nie mozesz kupic bezposrednio u producenta czegos i ze trzeba walczyc o swoje prawa itd itd....
Warzywa kupujmy od rolnikow (albo jeszcze lepiej hodujmy sami), telewizory nie w media markt itp tylko prosto w Panasonicu, Sony, Samsungu itd... a windowsa do komputera na ktorym piszesz - od Gates-a w USA :) pewnie w Microsofcie na miejscu bedzie troche taniej.
tak sie nie da :) po prostu nie ma takiej mozliwosci.
Jeszcze lepszy przyklad... po co paliwo kupowac na stacjach benzynowych przeciez to posrednik ktory nic nie wnosi.... jak mozna prosto od producenta z rafinerii ... taniej by bylo... zatankowalbys bak wrocil do domu... 500km... i juz na 2 tankowanie nie dojedziesz :) albo budowac sie przy rafinerii...

Jarek-Krakow
21-03-2013, 17:22
Kolego, po ubrania lece raz na 2-3 lata do usa i wychodzi mnie to taniej niz kupowac w polsce, wiec sie da i taniej i omijać pośredników.
A warzywa faktycznie kupuje u producenta, mięso i nabiał również.
Co do bloczków, napisałem że nie chcę się wykłucać, ale już wiem jak obejść składy budowlane, znalazłem lepsze rozwiązanie, więc nie zamierzam tu ani płakać ani nażekać, a wszystko zajęło mi 2 dni.
Znam ludzi, którzy po towary lecą bezpośrednio do chin kub tajlandii, wszystko się da, poprostu nie samemu a często razem z innymi.

Jak trzeba, to po niemiecką dachówkę skoczę sobie do niemiec.
Temat uważam za zamknięty, nie zamierzam więcej zaśmiecać wątku.

fighter1983
21-03-2013, 18:18
GIT :) Kazdy robi jak uwaza, wg mnie para w gwizdek ale co kto lubi.. ja bym na Twoim miejscu nad ortografia te 2 dni posiedzial :)

pannawlosciach
09-04-2013, 11:16
gdzie można dobrze na Mazowszu kupić wełnę marko Rockwool

keyo
10-04-2013, 12:29
na mazowszu nie wiem ale jak temat aktualny to mogę podać przedstawiciela w lubelskim

inwestorbb
12-04-2013, 05:47
Bielsko-Biała

Pustak ceramiczny Porotherm 25 P + W cena 4.35 zł
Pustak ceramiczny Porotherm Dryfix 25 P + W cena 5.49 zł
Cegła pełna cena 0.87 zł

G*anbu
12-04-2013, 11:23
Po Rockwoola zapraszam do mnie. Info na priv.

ENDO
13-04-2013, 18:06
To da się kupić w Olkuszu bezpośrednio czy nie ma takiej opcji? Komuś się udało?

fighter1983
13-04-2013, 22:22
To da się kupić w Olkuszu bezpośrednio czy nie ma takiej opcji? Komuś się udało?
ale co w Olkuszu?

Arturo72
13-04-2013, 22:33
ale co w Olkuszu?
I czemu tylko w Olkuszu ?

Crazy
14-04-2013, 11:22
Bo Olkusz jest z tego znany :)

ENDO
15-04-2013, 11:30
Pytam o zakład w kluczach k/Olkusza, czy udało się komuś u nich kupić bezpośrednio czytaj taniej?

fighter1983
15-04-2013, 22:19
Pytam o zakład w kluczach k/Olkusza, czy udało się komuś u nich kupić bezpośrednio czytaj taniej?
ale o co Ty pytasz konkretnie? w sensie o jakie produkty/producenta

aaa juz wiem... ni z gruchy ni z pietruchy zapytales o Grupa Silikaty sp z o.o. jak sie domyslam.
Tak mi sie udalo :) i to bez wiekszych ceregieli ... dzwonisz... rozmawiasz z handlowcem, ustalasz cene, warunki inwestycyjne ewentualnie wysylasz zamowienie i podstawiasz samochod po odbior. Bardzo proste

jarecki89
16-04-2013, 21:34
A czy ktoś z Was moze zna ten magazyn budowlany w Krakowie ?
www.psbprofi.krakow.pl
Jestem ciekaw co o tym myslicie ?

kater-acme
30-04-2013, 12:19
Aktutalne, faktyczne ceny z okolic Stęszewa pod Poznaniem:

Beton B20 - 230 zł / m3 netto, godzina pracy pompy 200 zł
Żwir 0-2 - wywrotka 18 t, 400 zł netto
Pospółka - wywrotka 22 t, 400 zł netto
Bloczek M6 - 2,15 zł netto, z dowozem i rozładunkiem
Dysperbit 20 kg - 42,60 zł netto / wiaderko
Stal fi 6 gładka - 2,59 zł netto / kg
Stal fi 12 żebrowana - 2,49 zł netto / kg
Silka E24 - 2,92 zł netto, z dowozem, ale plus 5 zł rozładunek 1 palety (20-22 palety na auto)
Silka E12 - 17,4 zł netto, reszta j.w.
Klej do Silki - 11,50 zł netto / worek
Cement 32.5R - 8,5 zł netto / worek
Papa Jarbit V60 S30 - 64,23 zł netto / rolka
Styropian fundamentowy Yetico Aqua EPS 120, 0,036 w/mK, płyty po 10 cm - 215 zł netto / m3, + 150 zł brutto transport z Poznania (kupowałem tylko 5,5 m3)
Klej do styropianu - 16,22 zł netto / worek
Siatka do styropianu - 1,88 zł netto / m2

Wojciech Wyremblewsk
08-05-2013, 16:31
Dowiedziałem się dzisiaj ze od 1 czerwca wchodzi nowy cennik firmy Xella (producent ytonga i silki) ceny maja podskoczyć o 7 procent czyli naprawdę dużo. Także piszę informacyjnie jeśli ktoś się przymierza do ich zakupu. Pozdrawiam

trafal
09-05-2013, 09:27
A czy ktoś z Was moze zna ten magazyn budowlany w Krakowie ?
www.psbprofi.krakow.pl
Jestem ciekaw co o tym myslicie ?

Ja znam ten skład, kupiłem cały styropian i dachówkę na swoją budowę.
Mam mieszane uczucia, niby cena była dobra ale jak przyszło do drobnych zakupów np. 40 szt dachówki to już problem.
Generalnie wyszło na to że jak kupujesz dużo to jest ok, ale jak wiadomo trudno policzyć co do jednej dachówki czy płyty styro.
Podsumowując: cena mnie skusiła, to jest największy plus i chyba jedyny.

jok007
12-05-2013, 23:38
Ja znam ten skład, kupiłem cały styropian i dachówkę na swoją budowę.
Mam mieszane uczucia, niby cena była dobra ale jak przyszło do drobnych zakupów np. 40 szt dachówki to już problem.
Generalnie wyszło na to że jak kupujesz dużo to jest ok, ale jak wiadomo trudno policzyć co do jednej dachówki czy płyty styro.
Podsumowując: cena mnie skusiła, to jest największy plus i chyba jedyny.

Zwykle takie większe składy niechętnie patrzą na detal. Wolą bawić się w sprzedaż bardziej hurtową, co zwykle jest bardzo trudne

atsyrut
13-05-2013, 07:49
dokładnie tak jest - każdy skald woli generalnie jak weźmiesz od niego materiał na całą budowę ( cegły, cement, stal itd) wtedy masz zupełnie inne ceny i transport w cenie... nawet jak zabraknie murarzowi jednego prętu do zbrojenia - to przywiozą gratis..

wszystko jest ceną indywidualnego ustalenia pomiędzy składem a inwestorem,.

fighter1983
13-05-2013, 10:01
dokładnie tak jest - każdy skald woli generalnie jak weźmiesz od niego materiał na całą budowę ( cegły, cement, stal itd) wtedy masz zupełnie inne ceny i transport w cenie... nawet jak zabraknie murarzowi jednego prętu do zbrojenia - to przywiozą gratis..

wszystko jest ceną indywidualnego ustalenia pomiędzy składem a inwestorem,.
dosc naiwne stwierdzenia... ale skoro tak sadzisz...

SGS2013
13-05-2013, 22:36
Trochę rad dla

Na początku kwietnia szukałem materiałów na SSO i składy najbliżej miejsca budowy (na południe od Warszawy) okazały się wcale nie najtańsze licząc materiały łącznie z transportem.
Kupiłem w Minox'sie i ładnych parę tysięcy zaoszczędziłem na całości (stal, pustaki, cement i inne duperele). Do dnia dzisiejszego miałem od nich 2 dostawy i raczej nie ma się do czego przyczepić (poza pokruszonymi pustakami ceramicznymi, ale podobno to normalne w jakimś tam procencie). Nie wiem czy teraz, w szczycie sezonu są skłonni do ustępstw cenowych, ale warto spróbować. W razie co daję telefon do handlowca Pana Tomasza: 504-033-118 z którym można ponegocjować ceny. Co do innych materiałów: dla okolic Piaseczna najtaniej beton można kupić w BT Beton (B10 160 netto, B20 185 netto bez pompy) - obdzwoniłem większość betoniarni w okolicy.

Czy ma ktoś informacje, gdzie można kupić niedrogo drzwi zewnętrzne białe z doświetleniami bocznymi (z dwóch stron). Mam niektóre oferty za ponad 10 tyś. netto, a to dla mnie jest stanowczo za dużo.

marek_czeczot
22-05-2013, 10:39
Trochę rad dla
Do dnia dzisiejszego miałem od nich 2 dostawy i raczej nie ma się do czego przyczepić (poza pokruszonymi pustakami ceramicznymi, ale podobno to normalne w jakimś tam procencie)

To chyba zależy jakie pustaki i jak są przewożone... Do nas przyjechała pierwsza partia pustaków Porotherm 25 i wszystkie były całe. Pytałem zresztą o to dostawcę - powiedział, że akurat z tymi pustakami nie ma jakiegoś problemu, bo raz że się jakoś strasznie nie kruszą, a dwa że można coś takiego reklamować (u dostawcy albo bezpośrednio u Wienerbergera). Ponoć trochę bardziej kruche są MAXy....

tomekwa
22-05-2013, 11:37
najtaniej beton można kupić w BT Beton (B10 160 netto, B20 185 netto bez pompy) - obdzwoniłem większość betoniarni w okolicy..
Skąd wy macie te ceny. U mnie za B20 zaczynają się od 210 i to beton o niepewnej jakości. Ze sprawdzonej firmy 225-230 (bez pompy).

ENDO
23-05-2013, 12:42
Okolice Krakowa ceny brutto za POROTHERM/SILKA:

Porotherm 30 P+W 3,75zł/szt
Porotherm 30 Profi 4,71zł/szt
Porotherm 25 P+W 4,15zł/szt
Porotherm 25 Profi 5,20zł/szt
SILKA E24 klasy 15 4,35zł/szt
SILKA E24 klasy 20 5,50zł/szt

lubiębudować
26-05-2013, 22:37
Kupiłem w Minox'sie i ładnych parę tysięcy zaoszczędziłem na całości (stal, pustaki, cement i inne duperele). Do dnia dzisiejszego miałem od nich 2 dostawy i raczej nie ma się do czego przyczepić (poza pokruszonymi pustakami ceramicznymi, ale podobno to normalne w jakimś tam procencie). Nie wiem czy teraz, w szczycie sezonu są skłonni do ustępstw cenowych, ale warto spróbować. W razie co daję telefon do handlowca Pana Tomasza: 504-033-118 z którym można ponegocjować ceny. Co do innych materiałów: dla okolic Piaseczna najtaniej beton można kupić w BT Beton (B10 160 netto, B20 185 netto bez pompy) - obdzwoniłem większość betoniarni w okolicy.
.

ciekawe co piszesz o BT Beton - na stronie piszą o 207 zł za b25. Jutro miałem do nich dzwonić właśnie

Napisz proszę jak wyglądała współpraca z Vinoxem - w szczególności ile razy fizycznie byłeś w składzie, by kupić materiały; logistyka nie zachęca (przy budowie w piaseczyńskim i pracy w wawie), ale może byłeś raz :)

a wszystkich proszę o namiary na składy budowlane w okolicy Konstancina, Góry Kalwarii i południowej wwy + opinie o AR Skład w Górze Kalwarii

SGS2013
27-05-2013, 06:25
Skąd wy macie te ceny. U mnie za B20 zaczynają się od 210 i to beton o niepewnej jakości. Ze sprawdzonej firmy 225-230 (bez pompy).

Najpewniejszy jest jak się samemu go umiesza. Jest też pytanie jakimi kryteriami można określić sprawdzoną firmę, bo wysoka cena jest chyba najmniej miarodajna. Proponuję z każdej "gruszki" przy laniu betonu wziąć próbkę i zachować na wszelki wypadek. Cena betonu zależy też trochę od ilości (ja na dwa stropy i schody potrzebuję ok. 70 m3) i odległości od betoniarni.

SGS2013
27-05-2013, 06:44
ciekawe co piszesz o BT Beton - na stronie piszą o 207 zł za b25. Jutro miałem do nich dzwonić właśnie

Napisz proszę jak wyglądała współpraca z Vinoxem - w szczególności ile razy fizycznie byłeś w składzie, by kupić materiały; logistyka nie zachęca (przy budowie w piaseczyńskim i pracy w wawie), ale może byłeś raz :)

a wszystkich proszę o namiary na składy budowlane w okolicy Konstancina, Góry Kalwarii i południowej wwy + opinie o AR Skład w Górze Kalwarii

Cen ze strony sami nie pamiętają - jak dzwoniłem pytali się co jakie ceny są na stronie i dali trochę niższe. Brałem u nich, bo kiedyś (1,5 roku temu) ktoś ich polecił na forum Muratora, a i cena była atrakcyjna. Proponuję zadzwonić i upewnić się co do cen.


MINOX:
Sprawa zaczęła się od tego że utworzyłem na Oferteo zapytanie na dostawę materiałów na SSO. Odezwał się handlowiec z którym negocjowałem mailowo (można jeszcze coś wtedy jeszcze utargować)
W Minoxie byłem tylko raz i to kilka tygodni przed pierwszą dostawą. Spotkałem się z handlowcem z którym wcześniej negocjowałem mailem, złożyłem zamówienie, później wpłaciłem zaliczkę. Towar zamówiony zgadza się z dostarczonym, transport przychodzi na czas - mi więcej nie jest potrzebne.

SGS2013
27-05-2013, 06:46
To chyba zależy jakie pustaki i jak są przewożone... Do nas przyjechała pierwsza partia pustaków Porotherm 25 i wszystkie były całe. Pytałem zresztą o to dostawcę - powiedział, że akurat z tymi pustakami nie ma jakiegoś problemu, bo raz że się jakoś strasznie nie kruszą, a dwa że można coś takiego reklamować (u dostawcy albo bezpośrednio u Wienerbergera). Ponoć trochę bardziej kruche są MAXy....

Ja brałem ceramikę tzw. tradycyjną (coś jak podwójny MAX)

lubiębudować
27-05-2013, 07:49
dzięki SGS :)

bernikle
11-06-2013, 21:58
Beton B20 289zl z podatkiem w cenie pompa i transport do mnie mieli 30km. Bloczki betonowe 2,7zl , Pustaki Solbet 6.5 zl z dostawą

piotrek0m
14-06-2013, 09:33
Wrocław,
Bloczek betonowy B-20 "14" w cenie 3.50 zł z transportem oczywiście. Bloczek znanej lokalnej wytwórni, tak więc nie był kręcony w garażu :)

piotrek0m
15-06-2013, 20:58
Najpewniejszy jest jak się samemu go umiesza. Jest też pytanie jakimi kryteriami można określić sprawdzoną firmę, bo wysoka cena jest chyba najmniej miarodajna. Proponuję z każdej "gruszki" przy laniu betonu wziąć próbkę i zachować na wszelki wypadek. .

Nie no... samemu? Jaką powtarzalność parametrów otrzymasz.? Betoniarnia ma proces sterowany komputerowo, to nie tak, że pan Wiesiek otwiera zsyp i wsypuje na oko żwiru i potem cementu i chlust kilka wiader wody ... Z każdym transportem otrzymujesz wydruk z komputera ze składem mieszanki. No i lepiej wybierać większe i znane betoniarnie.

heine84
16-06-2013, 12:42
mnie już tu nie ma..

piotrek0m
17-06-2013, 07:09
Jeśli chcecie kupić tanio wystawcie zapytanie na portalach ogłoszeniowych.
np.
1. potrzebuje 2000szt bloczka betonowego, klasy 20? z transportem HDS do miejscowości: [...].

Jeśli masz problemy z policzeniem materiałów na budowę, daj projekt do wyceny do 2-3 składów budowlanych, zrobią to za darmo licząc że zamówisz u nich. .

I tak... i nie... 2000 sztuk bloczka ale jakiej jakości?
Bo są bloczki robione przez większe firmy produkujące też różne prefabrykaty betonowe i są firmy lejące bloczki w stodołach... Zależy więc na czym komu zależy.

Co do zapytań ofertowych i wycen w składach budowlanych, to na 10 wysłanych zapytań o materiał na całą budowę spływają może 2 odpowiedzi... Ponoć pracownicy hurtowni nie mają czasu na takie rzeczy jak pisanie ofert, dlatego najlepiej osobiście pojechać do kilku najbliższych i wynegocjować ceny.

pannawlosciach
17-06-2013, 11:29
gdzie można kupić dobre pustaki w dobrej cenie - warszawa

lubiębudować
17-06-2013, 11:48
Co do zapytań ofertowych i wycen w składach budowlanych, to na 10 wysłanych zapytań o materiał na całą budowę spływają może 2 odpowiedzi... Ponoć pracownicy hurtowni nie mają czasu na takie rzeczy jak pisanie ofert, dlatego najlepiej osobiście pojechać do kilku najbliższych i wynegocjować ceny.

Ciekawe kto tak u nich kupuje... wszystkie dane mowia o zapasci w budownictwie

mysle, ze sa swiadomi jak latwo wyslac 20 takich samych maili i dlatego im się nie chce. Osobiscie najpierw dzwoniłem a potem maila wysylalem a i tak nie wszyscy odpowiadają. Coz, sami się filtrują, zarobi kto inny.

sokratis
20-06-2013, 14:00
Ja zauważyłem, że coraz częściej mateirały budowlane pojawiają się na porównywarkach cenowych, które do niedawna raczej były stworzone właściwie z myślą o elektronice. Jest tego jeszcze niewiele, ale przecież dużo rodzajów materiałów jest też sprzedawanych przez internet i chyba można się spodziewać, że zakres porównywarek w końcu obejmie większość.

fighter1983
21-06-2013, 07:42
Porównywarki maja jedna wade... jak i sklepy internetowe... nikt nie wzial pod uwage specyfiki branzy i gabarytow przesylek i kosztow z tym zwiazanych dla branzy budowlanej.
Wlasnie z tym walcze, ale bardzo trudno jest zrobic sklep w pelni funkcjonalny dla calosci asortymentu. Za duzo zmiennych
A zapytania.... na zapytania bez podpisu, nr telefonu, po prostu sie nie odpowiada... ja np nie odpowiadam.. Jezeli ktos zwraca sie do mnie i nie raczy sie nawet podpisac.... to zazwyczaj nie odpisuje zupelnie, czy to FM czy tez na maila.
Dosc pomocne w zapytaniu sa tez dane do dostawy z nr telefonu oprocz specyfikacji towaru....

lubiębudować
21-06-2013, 13:58
troche niesluszne wydaje sie zalozenie, ze pytajacy nie podpisuja sie pod zapytaniami. W moich pytaniach - na ktore odpowiada 2/3 pytanych, ale tylko jesli rownolegle zadzwonie - podpisywalem sie jak czlowiek nazwiskiem, mieli moj nr telefonu, lokalizacje, wszystko co niezbedne. Mimo tego nadal im sie nie chce.

Inna sprawa, ze telefon zawsze bedzie lepszym narzedziem to ustalania cen.

lubiębudować
21-06-2013, 14:00
troche niesluszne wydaje sie zalozenie, ze pytajacy nie podpisuja sie pod zapytaniami. W moich pytaniach - na ktore odpowiada 2/3 pytanych, ale tylko jesli rownolegle zadzwonie - podpisywalem sie jak czlowiek nazwiskiem, mieli moj nr telefonu, lokalizacje, wszystko co niezbedne. Mimo tego nadal im sie nie chce.

Inna sprawa, ze telefon zawsze bedzie lepszym narzedziem to ustalania cen.

fighter1983
21-06-2013, 16:45
no widzisz... Ty sie podpisujesz, udzielasz niezbednych informacji i narzedzi do skomunikowania sie jezeli jest jakies pytanie dodatkowe, o rozladunek, o warunki wjazdu etc... natomiast sporo "szukaczy" nie raczy napisac nawet skad sa... zapytanie z internetu to z internetu... lokalizacja jest super wazna, czesto jest warunkiem koniecznym do sporzadzenia oferty... podam Ci przyklad: ostatnio mi ktos z Wroclawia zlozyl zapytanie na 14szt plyty zwyklej 300x120... i pytanie jaki koszt dostawy... bo mu sie cena plyty spodobala.... rece mi opadly... dostal facet wycene transportu i sie nie odezwal... wcale sie nie dziwie... skoro chcial kupic towar za 300zl a koszt transportu przekroczyl go kilkukrotnie

piotrek0m
22-06-2013, 07:00
Przykładowo bloczek "14" B-20 u znanego producenta z okolic Wrocławia kosztuje 3,99 zł - z transportem w jednej turze, co byłoby bardzo niewygodne dla ekipy. Bloczek tego samego producenta kupowany w hurtowni w której się zaopatruję całościowo w materiały budowlane kosztuje już 3,50 zł z transportem rozłożonym na 3 tury. Dużo wygodniejszy dla ekipy. Co więcej, współpraca z jedną hurtownią jest wygodna - zabraknie 20 bloczków - dostarczą na telefon, luzem, fakturę wystawią zbiorczo raz na tydzień ja zapłacę przelewem... Uważam, że zakupy materiałów budowlanych są specyficznym rodzajem zakupów i nie widzę sensu w porównywaniu cen materiałów w porównywarkach. Sama cena to nie wszystko, są inne zmienne decydujące o zakupie jak transport czy gotowość dowiezienia np. drobnicy której zabrakło na budowie. I jeszcze zauważyłem, że poza "grubymi" zakupami - bloczek, beton, cegły, strop, więźba, piasek ... - szukanie "okazji" nie ma żadnego sensu i szybciej doprowadzi inwestora do nerwicy niż przysłuży się do oszczędności.

I dodam jeszcze jedno - porównywać trzeba w obrębie materiałów o tych samych parametrach. Śmiem przypuszczać, że bloczek wyrabiany z betonu w małej firmie może mieć gorsze parametry niż ten sam produkowany w firmie która ma własną dużą betoniarnię, sprzedaje beton towarowy i robi szereg innych betonowych elementów konstrukcyjnych. Mam nadzieję, że się nie mylę?

gombro
15-07-2013, 14:07
taniej jest wogóle nie kupować :)?

sherif
30-07-2013, 18:31
witam !
Ile placicie za zwir i piasek przesiewany ?

Ostatnio za 6 ton piasku 600zl a za 3t zwiru (do8mm) 500 zl. Jakos duzo mi sie wydaje.

piotrek0m
31-07-2013, 13:16
Piasek przesiany tynkarski - 18 - 20 zł / tona
Żwir frakcja 2-8 lub 8-16 lub 16-32 - 70 - 80 zł /tona
ceny brutto

O transporcie nie piszę, bo wiadomo, że to zależy od lokalnego dostępu do kopalni kruszywa i odległości od placu budowy

krokodyl35
05-08-2013, 13:08
gdzie w Skierniewicach kupie dobry cement

rekord88
05-08-2013, 13:44
gdzie kupić dobry szary styropian w dobrej cenie?

grzeniu666
05-08-2013, 13:46
gdzie kupić dobry szary styropian w dobrej cenie?

np. u tego pana:
http://allegro.pl/jes-austrotherm-premium-eps-031-fasada-styropian-i3388422455.html

martulaa
08-08-2013, 19:43
problem porównywarek jest jeden podstawowy - nie są zbyt często aktualizowane. Niekiedy po zamówieniu okazuje się, że juz nie ma towaru w tej cenie tylko 10% wyższa, a to co w porównywarce jest sprzed 2 miesięcy. Sama miałam taką sytuację.

luki8l
23-08-2013, 22:11
Szukam aktualnie ceramiki na ściany, a dokładnie Porothermu Wienerberger Dryfix 25 (2220szt.) i 11,5 (1080szt.) w woj. dolnośląskim. Najlepsza oferta jaką posiadam to 6,56 i 5,38zł brutto co wg mnie i tak jest za dużo. Ceny na Allegro mają tyle wspólnego z rzeczywistością co reklamy w TV...

ENDO
24-08-2013, 09:38
Szukam aktualnie ceramiki na ściany, a dokładnie Porothermu Wienerberger Dryfix 25 (2220szt.) i 11,5 (1080szt.) w woj. dolnośląskim. Najlepsza oferta jaką posiadam to 6,56 i 5,38zł brutto co wg mnie i tak jest za dużo. Ceny na Allegro mają tyle wspólnego z rzeczywistością co reklamy w TV...

Sugueruję skorzystać z progrmu BUDOGRAM http://www.budogram.pl/rabat/jak-dziala. Na wstępie dostajesz 500zl za FREE. Co do cen to warto wziąć pod uwagę: koszty transportu, możliwość zwrotu nadwyżki towaru, magazyn podręczny, wymiana ukruszonych w transporcie pustaków etc. 10gr na pustaku to różnica raptem 200zl....

Wejdz na strone winerebergera, znajdz handlowca ze swojego terenu, on da Ci namiar na swojego najlepszego dystrybutor i powinno zagrac :yes:

U mnie PORO 25 P+W w cenie ~ 4,50 brutto.

luki8l
10-09-2013, 20:19
Hehe, najtaniej Porotherm Dryfix w dolnośląskim moźna znaleźć w Leroy Merlin! Dostałem cenę 6,10 za 25 i tyle samo za 11,5 - z transportem. Już stoi na działce :) W hurtowniach budowlanych najniższą cenę jaką dostałem to 6,56...

dorota_80
18-09-2013, 22:43
Witam wszystkich serdecznie:) jestem nowym użytkownikiem z nowym projektem i zamętem w głowie...chyba jak każdy na początku. Zakupiłam projekt MARTA II z wrocławskiej pracowni, zleciłam adaptację i przymierzam się do kredyciku:( banki, banki, banki a na końcu mydlane bańki

dorota_80
18-09-2013, 22:44
czy mozecie mi poradzić czy dobrze trafiłam? może zacząć w innym temacie... HELP!!!!

fighter1983
18-09-2013, 23:02
dorota_80 WItamy na forum. Na poczatek fajnie jest sie przywitac... w dziale: witam... czy jakos tak. a pytanie moze zacznij w prawo i finanse?
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?40-Prawo-i-finanse
do cennikow masz jeszcze daleka droge :) a forum jest mocno tematyczne i sporo ludzi Ci pomoze... ale w odpowiednich dzialach

dorota_80
19-09-2013, 10:17
witam. Dziękuję. tak podejrzewałam:) pozdrawiam i udanych zakupów

bartosz siekier
19-09-2013, 13:02
tutaj trafiłem na ciekawą porównywarkę tematyczną z samą budowlanką, oceńcie sami
http://www.kreocen.pl/

karkada
02-10-2013, 20:34
Witam wszystkich.Na gorąco szukam najtańszych prętów zbrojeniowych we wrocławiu ,lub okolicach.Może ktoś coś wie?Z góry dziękuję za szybką odpowiedż. Pozdrawiam Kasia

gombro
16-10-2013, 10:26
tutaj trafiłem na ciekawą porównywarkę tematyczną z samą budowlanką, oceńcie sami
http://www.kreocen.pl/

ciekawa stronka fakt

stibdom
29-10-2013, 08:19
hi, Sprzedam po super dobrej cenie okolo 20 worków tynku do wewnątrz - Dolina Nidy - tynk cementowo-wapienny super lekki. tel. 601885286

tom2357
20-11-2013, 13:48
gdzie kupić dobry szary styropian w dobrej cenie?


Ja kupowałem w izotarze w Bydgoszczy, mają duży wybór i da się dogadać co do ceny ;D

tom2357
20-11-2013, 13:51
Ja kupowałem w izotarze w Bydgoszczy, mają duży wybór i da się dogadać co do ceny ;D


znalazłem nawet nr do firmy, 662240040

Kejt_R
04-12-2013, 10:41
Witam, jestem zupełnie zielona a dom dopiero w fazie projektowania. Jednak zaczęłam się już rozglądać materiałowo i mam pytanie. Czy istnieją pustaki ceramiczne mniej znanych firm ale o podobnych parametrach i znośne gatunkowo, jak te najbardziej popularne i cenione ? Poszukuję czegoś tańszego, może ktoś zna? Ewentualnie może ktoś zna hurtownie w okolicach Trójmiasta, gdzie są najtańsze (ale nie najgorsze) materiały budowlane, np. pustaki?

b2211
04-12-2013, 19:34
Thermopor Leier Jak nie będziesz sama murowała to zwykły max wystarczy oczywiście jak będzie 30% tańszy

Kejt_R
06-12-2013, 22:40
Dzięki za podpowiedź. Max jest trochę "szczuplejszy", czy w związku z tym powinnam zastosować grubszą warstwę izolacji ?

b2211
07-12-2013, 21:24
standardem jest teraz 15cm i taki wystarczy wiadomo im grubsza izolacja tym mniejsze koszty ogrzewania

fenix2
08-12-2013, 11:28
Witam, jestem zupełnie zielona a dom dopiero w fazie projektowania. Jednak zaczęłam się już rozglądać materiałowo i mam pytanie. Czy istnieją pustaki ceramiczne mniej znanych firm ale o podobnych parametrach i znośne gatunkowo, jak te najbardziej popularne i cenione ? Poszukuję czegoś tańszego, może ktoś zna? Ewentualnie może ktoś zna hurtownie w okolicach Trójmiasta, gdzie są najtańsze (ale nie najgorsze) materiały budowlane, np. pustaki?

Cerpol Kozłowice.

hrumak
06-01-2014, 17:13
Witajcie,

Czy ktoś może polecić jakies miejsce gdzie można w okolicy Sieradza/Warty zanabyc za nieduże pieniądze bloczki gazobetonowe 24x24x59 , mogą być szare (bo tansze) najlepiej nie ytong (z racji ceny). Super było by gdyby tam też mieli jakiś transport HDSem

Potrzebuje zakupić ok 450szt takiego bloczka.

Dzięki z góry

connecTOMEK
19-02-2014, 11:18
oj oj oj....
nie przesadzajmy z tą izolacją.......
tak naprawdę chodzi o parametry specyficzne przegrody i krawędź przemarzania...takie tam frazesy teoretyczne techniczne....
inaczej mówiąc.......ostatnia zewnętrzna warstwa powinna być taka, by ok 12 cm wypadło w warstwie izolacji termicznej.....czyli w wełnie lub w styropianie.....
15 to jest świetnie bo przemarzanie występuje w warstwie styropianu i jest ok.....więcej nie potrzeba....bo i tak wówczas zawsze przemarzanie wypadnie w styropianie.....po co więc przepłacać....
ta owa szczupłość Kejt nie ma większego znaczenia bo jest to już konstrukcja nośna.....i tak ma swoją izolacyjność.....
pozdrawiam

connecTOMEK
19-02-2014, 11:24
a co do jakości materiałów......
właściwie cena jedynie ma znaczenie......z doświadczenia wiem że z jakością nawet drogich materiałów bywa różnie......
kiepska jakość wcale nie jest domeną mniejszych firm......
czasem po prostu warto pojechać na budowę i obejrzeć jak wyglądają materiały, albo zapytać fachowców którzy budowali z tych bądź innych materiałów jak im się robiło......
z drugiej strony......dobry materiał a kiepski fachowiec......znany efekt......
dobry fachowiec da sobie radę.....jakość tych materiałów nie jest aż tak odbiegająca....
w razie szczegółowych pytań opowiem,......hahahhaah
pozdrawiam i miłego budowania.....

antekrudy
09-03-2014, 21:38
ile kosztuje m2 ocieplenia dobrej jakości ścian zew domu , styropian 15 cm lambda 0.36

Ahya
02-04-2014, 17:35
SIlikaty UNISIL PPMB Niemce:

N24 - 3,00 zł/sztuka
N12 - 1,82 zł/sztuka

Ceny BRUTTO :D z transportem HDS i rozładunkiem. Transport umówiony i zrealizowany co do 15 minut.

porucznikzbik
11-04-2014, 14:59
Jaki jest koszt w woj. mazowieckim dobrego styropianu np Termo Organiki lambda 0.38-0,40 m3? z góry dzięki za info

Millford Red
16-04-2014, 11:13
Witam,
bardzo proszę o informację odnośnie kosztu dotyczącego zmiany tynku tzn. kornik zmieniamy na baranek. Czyli podejrzewam, że musi się to odbyć w taki sposob: grunt, klej, grunt, tynk.
I jeszcze jedna kwestia. Mianowicie koszt ułożenia kamienia na podmurówce. Mam na mysli kamien naturalny, gnejs 2cm.
Pozdrawiam

desperadomn
16-04-2014, 11:36
K**wa czy naprawdę ciężko jest wpisac w wyszukiwarce TermoOrganika 0.38 ??? Mimimum logistyczne tj.30m3 jest z transportem gratis na terenie kraju!!!

b2211
17-04-2014, 20:46
K**wa czy naprawdę ciężko jest wpisac w wyszukiwarce TermoOrganika 0.38 ??? Mimimum logistyczne tj.30m3 jest z transportem gratis na terenie kraju!!!
Panie desperadomn trochę kultury chyba że epitetami chcemy się dowartościować. Prostaków nie znoszę tym bardziej, iż teraz w naszym kraju promuje się chamstwo.

DrKubus
29-04-2014, 07:05
Jaka jest realna cena bloczków komórkowych 24 cm, 400, pioro-wpust,TLMB. Cenniki producentów podobno mają dużą nadwyżkę.

Zastanawiałem się nad Ytongiem, ale może jest coś podobnego co jest równie lekkie a tańsze:confused:

TomAsia
08-12-2014, 10:05
Dzien dobry,

Przymierzamy sie z zona do kupna domu i liczymy koszta. Jednym z nich jest docieplenie domu. Jakie obecnie sa stawki docieplenia steropian 12 ( na gotowo z malowaniem ) powierzchnia okolo 250m2. Dom w Gdansku

dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam,
TA

Wolski
15-12-2014, 17:13
Mam pytanie jakie teraz sa ceny prętów zbrojeniowych, bloczków betonowych, cegły pełnej, pustaków i belek stropowych?

Od wiosny ruszam z budową i chciałbym coś dowiedziec się na temat cen :)
1.Gdzie kupować i co kupować żeby nie przepłacić ?
2.Ja jestem z powiatu ostrzeszowskiego (południowa wielkopolska). Zna ktoś w tym rejonie dobre hurtownie?
3.A może kupować bezpośrednio od producentów? Czy to w ogole możliwe?
4. Jak to obecnie wygląda z VATem? są jakies odliczenia? Czy w ogole idzie kupić materiał bez VATu? Jak to wygląda?

Pomóżcie. Z góry dzięki :)

fighter1983
15-12-2014, 17:25
Ad 1 - duzo pytac, rozsylac zapytania. Teraz np warto kupic styropian - np w Termoorganice cena jest najnizsza od ponad 2 lat.
Ad 2 - nie moj rejon
Ad 3 - tu bywa roznie, solidny producent nie sprzedaje inaczej niz przez siec dystrybucji, pewne rzeczy czasami warto kupic bezposrednio u producenta lub zwrocic sie do producenta i niech on wskaze Ci dystrybutora (tak bedziesz miec w przypadku stolarki otworowej np). Z ciezkimi rzeczami - nawet nie probuj bo Cie wysmieja, tak sobie wyobrazam jakbys do huty zadzwonil i powiedzial, ze chcesz 6ton stali na domek.
Ad 4 - odliczen nie ma, generalnie wykonawca powinien Ci fakturowac na 8% VAT towar z usluga - zgodnie z prawem. Ale tu trzeba pilnowac wykonawcy zeby sobie "za obsluge" nie doliczyl... a z tym bywa trudniej. Standardowy tekst "Panie ja mam rabaty w hurtowniach"...
Operuj cenami netto, niestety musisz sie tego nauczyc, i rozwazac 2 opcje:
1 - cena netto + VAT 23% gdy Ty kupujesz materiał
2 - cena netto + VAT 8% gdy kupuje Twoj wykonawca o ile nic nie dolicza
3 - pewne rzeczy uda Ci sie kupic "po netto" ale pamietaj, ze jest to zlamanie prawa, a jednoczesnie zapomnij o jakiejkolwiek odpowiedzialnosci kogokolwiek za material lub usluge gdy w ten sposob to zrobisz.
Na przykladzie elewacji (bo to moja dzialka) wrzucilem zestawienie jak to wyglada finalnie w kieszeni inwestora
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?232082-Zakup-bez-VAT-(lewizny-i-kombinatoryka)-warto-czy-nie-warto

Wolski
15-12-2014, 17:58
Dzięki za odpowiedź :)

Z tym VATem to w sumie dla mnie czarna magia :)
Ze mną to jest taka sytuacja że dom bede budował własnymi rękoma oczywiści przy pomocy rodziny czyli co za tym idzie materiały kupować będę sam osobiscię wiec jak z tym VATem w tym przypadku?

fighter1983
15-12-2014, 18:35
To jest bardzo proste:
Material 10 000 netto
Robocizna 10 000 netto
I teraz tak:
1 - kupujesz na siebie(placac23% vat) i robocizne wyk. fakturuje na 8% vat = 10 000 + 2300 + 10 800 = 23100 placisz
2 - kupujesz na wykonawce lub to on kupuje: i on Ci fakturuje towar z usluga na 8% vat = 20 000 + 1600 = 21600 płacisz
3 - kupujesz bez vat "na lewo" i wykonawce masz "na lewo" = placisz 20 000 ale czywiscie to jest przestepstwo skarbowe.

plus kazda inna mozliwa opcja bo ludzie maja rozne sposoby rozliczania sie... wykonawcy czasami tworza nowa ksiegowosc :)

Natomiast wez pod uwage ze piszesz na forum publicznym przegladanym aktualnie przez 7tys przypadkowych osob... czego sie po mnie spodziewasz? okrętu?
Generalnie jastaram sie zawsze ludzi namowic na opcje 2.
U Ciebie sprawa jest taka, ze nie bedziesz mial wykonawcy... czyli opcja 2 - odpada. No to ja juz Cie nie bede uczyc robic zakupy :)

Wolski
15-12-2014, 18:49
Teraz zrozumialem już to bardzo dobrze. Za taką odpowiedz należy się mega duży kufel piwa :D

Wolski
12-01-2015, 19:12
Witam ponownie ;)

Takie pytanko lekko z innej beczki. Czy da radę kupić materiały budowlane bezpośrednio od producenta czy producenci w taki sposób nie sprzedają? I czy załóżmy zakład jest oddalony o 30km ode mnie to musze zapłacić za transport albo w ogole kombinować swój transport?

kater-acme
13-01-2015, 11:41
tak, kupić możesz - po cenach producenta, które zapewne będą kilka razy wyższe niż w hurtowni

budowałem z Silki, wytwarzanej ok. 20 km ode mnie; z ciekawości spojrzałem na cennik online - no lekko 2 x (może 3 x) tyle bym zapłacił co w lokalnej hurtowni; a to, że owa Silka do lokalnej hurtowni nawet nie zajrzała, tylko przyjechała w sumie bezpośrednio z fabryki, ino na ciężarówce mojej hurtowni, to inna rzecz

transport - będziesz miał w cenie hurtowni i to na pewno wyjdzie taniej, niż gdybyś sam organizował ciężarówkę i rozładunek (weź se Silkę sam rozładuj :P hehe)

badam teraz okna dachowe - cennik producenta jest do pobrania z www, ale hurtownia w której to kupię już "dała" upust na 1/3 ceny od katalogowej, a to dopiero początek rozmów ;)

Wolski
13-01-2015, 17:16
Czyli wychodzi na to że taniej będzię przez pośrednika (hurtownie)? Mają oni takie upusty u producentów że po dodaniu marży nadal bedzie taniej niż kupując u producenta?

Chodzi mi głównie o bloczki betonowe i strop teriva (belki, pustaki). Wiem że w mojej okolicy (gdzies 30km ode mnie) produkują własnie takie rzeczy i sie po prostu zastanawiam czy czasem nie zainteresowac sie? Warto fatygi czy nie będzie taniej?

kater-acme
13-01-2015, 18:33
Wiesz, spróbować zawsze warto. To co pisałem w sumie odnosi się bardziej do skomplikowanych gratów.

Bo jeśli chodzi o bloczki np. M6 to jest to produkt na tyle prymitywny, że nie trzeba fabryki, i pewnie najlepszą cenę dostaniesz po prostu w lokalnym zakładzie produkcji gadżetów i akcesoriów betonowych. Tak właśnie u mnie było. Ze silką czy gazobetonem, że o ceramice nie wspomnę, to już zupełnie inaczej, wiadoma sprawa.

Teriva - brałem przez hurtownię, cena wyszła normalna. Zakład produkcji był stosunkowo daleko, z tego co się zorientowałem. Technologia kosmiczna to nie jest więc może w sumie warto podrążyć temat.

Pustaki - pewnie j.w.

Betoniarnie zazwyczaj też mają już transport. A jeśli dodatkowo robią beton w gruszki, to możesz dodatkowo potargować, bo przecież betonu też będziesz masę potrzebował.

Krótko - zapytaj, policz sam, sprawa jasna.

fighter1983
13-01-2015, 18:43
Czyli wychodzi na to że taniej będzię przez pośrednika (hurtownie)? Mają oni takie upusty u producentów że po dodaniu marży nadal bedzie taniej niż kupując u producenta?

Chodzi mi głównie o bloczki betonowe i strop teriva (belki, pustaki). Wiem że w mojej okolicy (gdzies 30km ode mnie) produkują własnie takie rzeczy i sie po prostu zastanawiam czy czasem nie zainteresowac sie? Warto fatygi czy nie będzie taniej?
Generalnie jest tak: o zakupach ceramiki, gazobetonu i silki - zapomnij bvezposrednio u producenta - za duze firmy i za bardzo poukladane zeby na cos takiego sobie pozwolic.
Co warto kupic bez hurtowni/dystrybutora: na pewno bloczki betonowe i beton - zazwyczaj betoniarnie tez proddukuja bloczki bo przeciez czasami im beton z budowy w gruszce wraca :) i wtedy albo bloczki, albo kregi, albo plyty monowskie... gratis sobie robia :)
betoniarnia/bloczkarnia przywiezie Ci to w cenie. Ale sprawdz tez koniecznie po ile policzylaby Ci hurtownia.

Mozesz probowac kupic styropian u lokalnego "spieniacza", oczywiscie zapomnij, ze Knauf, Austrotherm lub organika Ci w ten sposob sprzeda - w ten sposob sprzeda tylko jakis maly lokalny producencik
Drewno z tartaku: jak z bloczkami

Stropy Teriva - to wgle najdziwniejszy temat jaki istnieje :) ceny sa tak rozstrzelone w tym temacie, ze wogole dramat... najdziwniejsze w sprzedazy.. mozesz u lokalnehgo producenta i hurtowniach znalezc ddduuuuzo drozej niz z 2 konca Polski. tak swoja droga jak juz pozbierasz oferty - wyslij mi najnizsza na maila - z przyjemnoscia sprawdze mojego dostawce a jak sie zmieszcze - skladam oferte :)

Rozwaz minusy takiego rozwiazania: nie ma szans na zwroty.

Pozostale materialy niestety musisz kupic przez dystrybucje/hurtownie

Byl gdzies watek poswiecony wlasnie zakupom bezposrednio u producenta.

Wolski
13-01-2015, 19:55
Dzięki za super odpowiedzi.

Jakieś kilka dni temu dostałem z jednej hurtowni wycene i tak:
Bloczek (14cm) - 2,5zł
cegła pełna kl. 150 - 1,25zł
pret fi6 (6m) - 4,76zł/szt.
pret fi12 (12m) - 26,95zl/szt.
pustak stropowy teriva zuzlowy - 3zl/szt.
belka stropowa 6m - 123,6zl/szt
belka stropowa 3m - 41zl/szt
cement - 380zl/tona

bloczki netto, reszta brutto

Co sadzicie? za jakis czas mam dostac druga wycene

fighter1983
13-01-2015, 20:00
pierwszy raz widze zeby ktos stal sprzedawal na szt pretow :) normalnie uzywa sie kg/tona :) no ale w sumie mozna....
odniose sie jutro - musze byc w firmie zeby cokolwiek powiedziec.
Wolski : podaj dla stropow lokalizacje i ilosci. Dla stali w kg/tonach. w sumei moze byc w szt.. przelicze sobie

kater-acme
13-01-2015, 20:09
o, fighter1983 słusznie też zauważył - zwroty - dość istotna sprawa przy materiałach na SSO; praktyka (przynajmniej moja) pokazuje, że zawsze coś trzeba zwrócić, a jak się potem policzy to jednak kilka stówek wlata z powrotem

pustaki teriva sprawdź też jakie dokładnie, ile komór, wymiary itd

to samo z nadprożami

beton - pewnie, że można kupić o tak, bez papiera, ale jak wtedy sprawdzisz i wyegzekwujesz, że to B25 a nie B10?

żwir, pospółka - wiadomo, tylko lokalnie i, no, wiadomo :E

styro z wytwórni garażowej bym się bał kupować - no chyba, że miałbym ambicje jedynie na 044 czy coś, wtedy to OK

w jakich okolicach się budujesz?

Wolski
13-01-2015, 20:20
No dla mnie prety w sztukach tez byly dziwne ale tak mi podali no to co zrobie. mozna sobie to przeliczyc na kg

to bedzie:
pret fi6 (6m) - 4,76zł/szt. ------- 3,57zł/kg
pret fi12 (12m) - 26,95zl/szt. ------- 2,53zł/kg

chyba dobrze to przeliczylem, ktos moze sprawdzic jesli ma checi ;)


podaj dla stropow lokalizacje i ilosci.
co masz na mysli bo nie rozumie :confused:



w jakich okolicach się budujesz?

około 30km na poludnie od Kalisza

fighter1983
13-01-2015, 20:24
No dla mnie prety w sztukach tez byly dziwne ale tak mi podali no to co zrobie. mozna sobie to przeliczyc na kg

to bedzie:
pret fi6 (6m) - 4,76zł/szt. ------- 3,57zł/kg
pret fi12 (12m) - 26,95zl/szt. ------- 2,53zł/kg

chyba dobrze to przeliczylem, ktos moze sprawdzic jesli ma checi ;)


co masz na mysli bo nie rozumie :confused:
wiem ze mozna przeliczyc :) zreszta edytowalem :) ze sobie policze, ale dziwna jednostka miary... dlaczego ? ktos uzywa takiej jednostki.. w sensie sprzedawca... zeby co, magazynierowi bylo latwiej? dlaczego ktos kto kupuje prety na tony sprzedaje na sztuki.. gdzie pret pretowi nierowny... w sensie szt moze wazyc roznie...dziwne to. no ale ok.. jakas tam "srednia" sie przyjmuje.
a co do lokalizacji:
kod pocztowy i zestawienie ilosci albo projekt stropu mi potrzebny. wole projekt.

kater-acme
13-01-2015, 21:11
podłogówkę i wod-kan robił mi gość z okolic Kalisza, b fajnie się sprawił, jak będziesz na tym etapie to dam Ci kontakt jak będziesz zainteresowany

Wolski
01-03-2015, 07:09
Kupował ktoś ostatnio beton B15, B20 lub B25? Jakie ceny? Brutto? Netto? Pompa? Ile km dowozu?

A moze ktos zaproponuje cos z okolic Kalisza. Ostrowa, Kepna, Ostrzeszowa?

Zdun Darek B
01-03-2015, 07:38
W małych składach budowlanych nikt nie waży pojedynczych prętów zbrojeniowych .
Ile waży 1 mb danego profilu stalowego masz rozpisane w tabelach praktycznie w każdym składzie .
Spróbuj gdzieś kupić drut zbrojeniowy fi 6 mm na wagę

MartynaG.pl
10-03-2015, 12:09
Jak kształtuje się cena materiału ogrzewania podłogowego w stosunku do ceny grzejników ?

kamil2k3
14-03-2015, 06:29
witam, w tym roku planuje start na razie jeszcze nie ma pozwolenia ale mam już spis materiałów czego ile potrzeba i rozważam zakup teraz zanim ceny na lato podskoczą do góry.
Moje pytanie brzmi tak ile w tym prawdy czy faktycznie cena znacznie podskoczy po rozpoczęciu sezonu ?
Na ten rok planem jest zrobienie fundamentu czyli bloczki betonowe pręty zbrojeniowe oraz sam beton bloczki jak i beton ma być B20 samych bloczków potrzebuje nie cale 1100 szt.
Bloczki mogę mieć za 2.30 szt. niestety nie znam jakości produktu :/ czy są jakieś sprawdzone składy w pomorskim które mogli byście polecić ?
Kwidzyn i okolice był bym wdzięczny za rady gdzie najlepiej kupować bo te w marketach choć cenowo są drogie wcale nie wyglądają na zbyt mocne.

grend
14-03-2015, 06:57
Ktoś kupował orientuje sie gdzie w Poznaniu mozna kupić cement CEM I ?

kolo004
26-04-2015, 21:55
Kupował ktoś kształtki wieńcowe L i U w okolicach Krakowa czy Bochni?

Antymateria
03-05-2015, 13:57
Ktoś z południa polski - okolic Bielska-Białej - może podzielić się cenami materiałów?
Beton, bloczki betonowe, pustaki ceramiczne, stal.... ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie...

xxx.adik
03-05-2015, 14:20
ja moge podac z okolic Rybnika, wszytskie ceny brutto raz z transportem
Beton b25 - 190
bloczki betonowe 12 - 2zl
stal fi 14 - 2,40 kg
stal fi 14 prefabrykowana - 2,71
strzemiona fi 6 mm - 3,08

boleslaw50
20-05-2015, 06:13
zna ktoś jakieś ciekawe oferty bloczków i betonu z łodzi?

radetzky
19-06-2015, 12:14
Ktoś z południa polski - okolic Bielska-Białej - może podzielić się cenami materiałów?
Beton, bloczki betonowe, pustaki ceramiczne, stal.... ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie...

Ja się zaopatrywałem w okolicach Krakowa (skład na wylotówce na Wodzisław). Porotherm 30 Dryfix kosztował 5,60 netto. Ale podobne ceny były też jak sprawdzałem online - tylko trzeba zawsze mocno uważać na koszty transportu, bo na tym niestety można popłynąć bardziej jak na kosztach samego materiału...

Patrykos83
01-07-2015, 14:09
Ytong Energo 48 potrzebuje w województwie mazowieckim najlepiej Wyszków, Pułtusk etc
Chodzi mi o ogarniętego dystrybutora który dobrze policzy bo Pan w Wyszkowe nie dał rady (Centrobud) no i zamówi i da rabat itd :)

gsienka344
17-07-2015, 22:46
ilE zapłacić fachowcowi za m2 kładzenia płytek a ile za m2 zrywania płytek?

aria53
25-08-2015, 15:57
Ja kupowałem po 8zł , troche drogo no ale miałem blisko.

margolcia2908
26-08-2015, 23:34
Orientuje się ktoś może po ile Suporex obecnie 24X24x59? Dzięki Pozdrawiam

solbau
27-08-2015, 06:46
> ilE zapłacić fachowcowi za m2 kładzenia płytek a ile za m2 zrywania płytek?

Skucie kafelek ok 9 zł /mkw, położenie kafelek (w zależności od rodzaju i rozmiaru kafelek oraz doświadczenia ekipy) 35 - 70 zł /mkw

Przemek Wipler
02-10-2015, 07:59
Ja kupiłem ostatnio po 6,49 zł z podatkiem za Ytong 24 cm

oszczedzanie
07-10-2015, 20:50
Czy 18 zł/m gipsowania maszynowego to dobra stawka? oczywiście z materiałem...

orzech77
08-10-2015, 14:51
Orientuje się ktoś może po ile Suporex obecnie 24X24x59? Dzięki Pozdrawiam
Ja po 6zł kupuję.

MichałEg29
14-10-2015, 11:13
Orientuje się ktoś ile kosztuje tynkowanie domu w stanie surowym (120 m), w okolicach Elbląga?

danielosmachos
10-11-2015, 08:58
Witajcie,
Za kilka dni będę budował fundamenty. Proszę o informację jakie ceny są na bloczki b20? Różnice które ja obserwuje są duże: lokalna betoniarnia 2,2zł netto, skład budowlany 2,03zł netto, a w internecie nawet po 1,9 brutto...

Mateusz127
16-11-2015, 12:24
Witajcie,
Za kilka dni będę budował fundamenty. Proszę o informację jakie ceny są na bloczki b20? Różnice które ja obserwuje są duże: lokalna betoniarnia 2,2zł netto, skład budowlany 2,03zł netto, a w internecie nawet po 1,9 brutto...


witam fundamenty robiłem na początku września, bloczek kosztował 2,10zł/netto w cenie był dowóz hds, ekipa która robiła fundamenty przestrzegała przed tym żeby bloczek "trzymał" wymiary bo w mojej okolicy różnie z tym było. Bloczek był bdb,ekipa zadowolona. Najniższa cena jaką miałem to było 1,97netto ale pozostawała kwestia "dogadania się" odnośnie transportu. Myślę , że w przypadku bloczków i cegieł lepiej jest posiłkować się solidnym składem (odnośnie cegieł i innych materiałów)/betoniarnią ( bloczki) ponieważ nie jednokrotnie transport "zjada" potencjalny zysk/oszczędność w zakupie w internecie albo dalszej odległości od miejsca budowy.

Mateusz127
16-11-2015, 12:27
Witam , jaka będzie dobra cena za styropian 20cm dach podłoga w ilości ok.140m2 i dach podłoga 15cm w ilości 40m2?

link2jack
17-11-2015, 12:57
Witam , jaka będzie dobra cena za styropian 20cm dach podłoga w ilości ok.140m2 i dach podłoga 15cm w ilości 40m2?

Płacisz za m3 a nie za grubość. Sądze ze 185-195zł będzie ok

Mateusz127
18-11-2015, 09:38
cene jaką otrzymałem na styropian - lambda 0,38 161,13zł/m3 brutto z transportem

desperadomn
18-11-2015, 12:06
cene jaką otrzymałem na styropian - lambda 0,38 161,13zł/m3 brutto z transportem

ja płaciłem 10zł więcej ale za grafit 0,31 - szczerze mówiąc ale twoje cena "doopy nie urywa" poszukaj lepiej no i ile styropianu potrzebujesz?

Mateusz127
19-11-2015, 09:13
ja płaciłem 10zł więcej ale za grafit 0,31 - szczerze mówiąc ale twoje cena "doopy nie urywa" poszukaj lepiej no i ile styropianu potrzebujesz?

wiesz co to jest cennikowa cena jaką dostałem na podłogę/dach z hurtowni gdzie kupowałem dotychczas, rozpiętość rabatowa u nich na poszczególne materiały jaka mam to 10-20% więc muszę dogadać konkrety jeśli chodzi o rabat :)

a Ty dawałeś grafitowy styro na podłogę??

golfgolf
10-12-2015, 13:24
ile obecnie kosztuje malowanie w Warszawie?

tommygol84
31-12-2015, 09:05
Ktoś się orientuje jakie ceny w mazowieckim i gdzie można dostać dobrą ofertę na :

Beton zwykły C12/15 (B-15)
Beton zwykły C16/20 (B-20)
Beton zwykły C8/10 (B-10)

Bloczek betonowy o wym.38x25x14cm
Bloki drążone SILIKAT N 25 250x250x220mm
Cegły SILIKAT N 12 250x120x220mm

Busters
01-02-2016, 23:06
Ktos moze potrafi podpowiedziec, gdzie w okolicy Krakowa szukac silki/silikatow n18/n12 ?
Moze taniej bedzie poszukac w okolicy Olkusza (blizej do kluczy - o ile ma to jakies znaczenie)


e: pytajac od razu.. moze tak samo ktos maja juz obdzwonione hurtownei i wie mozna dostac najkorzystniejsza cene na beton/stal/bloczek betonowy?

mother_nature
10-02-2016, 10:12
Busters, bloczki betonowe najtaniej dostaniesz tu: http://www.bloczki-pustaki.pl/

Stal bierzemy w Dacholandzie (dowóz gratis).

Beton jeszcze nie wiem skąd będzie.

Sorc
10-02-2016, 19:59
Beton B25 z pompą 325zł brutto m3
Pustak szalunkowy 25x25x50 4.10
Porotherm 25 pw 4.18 brutto

Z innej beczki, cena za m3 modrzewia na więzbe ?

Busters
11-02-2016, 15:15
U mnie beton b25 w granicach 200zł brutto.. nie wiem skad taka roznica

Sorc
11-02-2016, 20:18
Jesteś pewien ? narazie dzwonilem do "certyfikowanych" betoniarni i wszystkie w tych granicach 315-330 z pompą

Busters
12-02-2016, 15:14
Tak jestem pewien :) mam 3 wyceny jak na razie z takich wiekszych betoniarni z Krk lub okolic, wszedzie ceny ksztaltuja sie na poziomie 200-220zl brutto z pompa.
Zapropowano mi tez, ze moga policzyc VAT 8% (zaproponowali to w 2/3 miejscach, w tym 3 po prostu o tym nie napisali, ale to chyba standard)

Istnieje możliwość, że dla usług budowlanych wykonywanych w ramach
budowy objętej społecznym programem mieszkaniowym, na podstawie
art. 41 ust. 12 w związku z art. 146 a pkt 2 ustawy o VAT, zastosowania
8% stawki podatku VAT.

Czortek
15-02-2016, 12:38
U mnie też B25 w granicach 200,00 zł brutto z 8 % VAT - usługa wibrowania w cenie (dostawa i pompa też)

mother_nature
15-02-2016, 12:49
Busters, podzielisz się namiarami na te betoniarnie, które proponowały vat 8%?

gwilkolek
27-02-2016, 20:02
Moja wycena, Lublin

348106


Ceny brutto, bloczki H+H juz z transportem z fabryki z Gorzkowic.

Cement I (Ozarów) 11,85 zł/szt. brutto
Bloczek betonowy 38/24/12 kl. 15 - 2,42 zł/szt. brutto loco fabryka (Lubartów)
Do tego koszt transportu a to juz zależy od ilości (bloczki ok 400-500 zł za 20 palet z HDS)

jankes789
03-03-2016, 15:12
Witam, jakie ceny u Was za silkat i porotherm wienenberga lub lokalny odpowiednik?

Busters
04-03-2016, 18:47
silikat klucze
n18 - 2.16 netto
n12 1,50 netto

cena z transportem

Piotrekzzz
04-03-2016, 21:06
Witam, jakie ceny u Was za silkat i porotherm wienenberga lub lokalny odpowiednik?

Porotherm 25 PW u mnie dostępny na poziomie 5 zł brutto, miałem oferty i po 5,10. Ostatecznie kupiłem po 4,70 brutto z dostawą HDS. Przy czym dostawa czeka na mój telefon. Gdybym chciał dostawę od razu to 4,60.

Sorc
17-03-2016, 21:11
Witam, jakie ceny u Was za silkat i porotherm wienenberga lub lokalny odpowiednik?

25tka około 4.2 z transportem (ponad 2 tys sztuk)

Marta1902
04-04-2016, 11:12
my za beton płaciliśmy 210 zł
porotherm 4,1
cegła 0,98 zł
bloczek betonowy 2,39
cement 379 zł

Busters
06-04-2016, 15:06
Beton płacony dzisiaj (cena juz z pompa)
b15: 183zł brutto
b20: 194zl brutto
stal fi 12 - 1650 netto
bloczek betonowy 2,25 netto

jankes789
09-04-2016, 19:57
Czy na beton do fundamentów i na strop potrzebny jest jakiś certyfikat potrzebny później do odbioru budynku?

Zdun Darek B
10-04-2016, 11:04
Oczywiście że tak.
Kiedyś można było mieszać na budowie ale 3 lata temu przy odbiorze inspektor z powiatu chciał kwity... dobrze że dawno zaczynałem budowę .

Antymateria
10-04-2016, 11:17
Mój kierownik kazał bezwzględnie wymagać atestów na beton na strop, wieńiec itd itp. Raz, że do odbiorów dwa, dla własnego bezpieczeństwa - podobno różne machlojki betoniarnie wyprawiały a potem problemy i lament inwestora bo beton się sypie.

rianika
10-04-2016, 18:24
Beton płacony dzisiaj (cena juz z pompa)
b15: 183zł brutto
b20: 194zl brutto
stal fi 12 - 1650 netto
bloczek betonowy 2,25 netto

Busters, gdzie w Krakowie kupowałeś stal? Dziękuję

Busters
10-04-2016, 21:19
poszlo na priv.

TST12
15-04-2016, 19:35
poszlo na priv.

Ja również proszę o namiary na stal.

jankes789
04-05-2016, 07:30
Stal mocno w górę poszła u mnie w okolicy za mniej niż 2100 zł nie kupisz...a u Was jak?

Moni_
09-05-2016, 09:56
Do aktualnie budujących jakie ceny materiałów u Was?
Przepłacam czy to dobre ceny:
podaję brutto z wliczonym transportem - koszt ostateczny:

1m3 betonu B20 - 200zł
1m3 betonu "chudego" - 170zł
bloczek betonowy fundamentowy 24x14x38 - 2,40zł/szt.
stal konstrukcyjna pręty żebrowane śr. 12mm - 2,00zł/kg (dowóz gratis przy zakupie 1 tony )

Aktualnie szukam bloczków silikatowych klasy 15 na ściany konstrukcyjne gr.24cm
styroduru gr. 15cm na ocieplenie ścianek fundamentowych

Buduję się w województwie pomorskim.

jankes789
09-05-2016, 11:39
Do aktualnie budujących jakie ceny materiałów u Was?
Przepłacam czy to dobre ceny:
podaję brutto z wliczonym transportem - koszt ostateczny:

1m3 betonu B20 - 200zł
1m3 betonu "chudego" - 170zł
bloczek betonowy fundamentowy 24x14x38 - 2,40zł/szt.
stal konstrukcyjna pręty żebrowane śr. 12mm - 2,00zł/kg (dowóz gratis przy zakupie 1 tony )

Aktualnie szukam bloczków silikatowych klasy 15 na ściany konstrukcyjne gr.24cm
styroduru gr. 15cm na ocieplenie ścianek fundamentowych

Buduję się w województwie pomorskim.

Ceny z vatem czy bez Podałeś?

Moni_
09-05-2016, 19:27
Jest napisane: "brutto z wliczonym transportem - koszt ostateczny"

jankes789
09-05-2016, 19:51
Jest napisane: "brutto z wliczonym transportem - koszt ostateczny"

To dobre ceny u mnie w mazowieckim wyższe,,,:(

fighter1983
13-05-2016, 10:45
styroduru gr. 15cm na ocieplenie ścianek fundamentowych

Buduję się w województwie pomorskim.
z tym do mnie :)

Moni_
15-05-2016, 17:11
fighter1983 - za późno przeczytałam. Już kupiony. Ostatecznie nie styrodur a hydropian po 286 za 1m3 (cena netto). Nie wiem czy nie przepłaciłam ale nie było czasu za wiele na załatwienie tego.

Bloczki silikatowe na ściany konstrukcyjne gr 24, klasy 15, znalazłam z wytwórni w Szlachcie po 2,53zł/szt brutto+ 250zł za 1 transport. Transportów będę miała 4, więc na ilość jaką zamawiam po wliczeniu kosztów transportu i rozładunku wyjdzie 2,74zł/szt. bloczka. To są bloczki 25 x 24 x 22 bo są jeszcze takie większe na 33cm a nie 22, wtedy wychodzi ich trochę mniej na 1m2, ale po przeliczeniu te wyszły mi najtaniej.

fighter1983
17-05-2016, 15:36
fighter1983 - za późno przeczytałam. Już kupiony. Ostatecznie nie styrodur a hydropian po 286 za 1m3 (cena netto). Nie wiem czy nie przepłaciłam ale nie było czasu za wiele na załatwienie tego.

Bloczki silikatowe na ściany konstrukcyjne gr 24, klasy 15, znalazłam z wytwórni w Szlachcie po 2,53zł/szt brutto+ 250zł za 1 transport. Transportów będę miała 4, więc na ilość jaką zamawiam po wliczeniu kosztów transportu i rozładunku wyjdzie 2,74zł/szt. bloczka. To są bloczki 25 x 24 x 22 bo są jeszcze takie większe na 33cm a nie 22, wtedy wychodzi ich trochę mniej na 1m2, ale po przeliczeniu te wyszły mi najtaniej.
to sa "hydropiany"

Kasiak94
10-06-2016, 21:01
Dzień dobry,
Jestem studentką budownictwa i przeprowadzam krótką, dwuminutową ankietę na temat materiałów budowlanych oraz tendencji klientów przy ich wyborze. Jeżeli buduje lub budował Pan/Pani dom, byłabym wdzięczna za pomoc.

https://www.ankietka.pl/ankieta/233710/materialy-budowlane-badanie.html

.:Paco:.
11-06-2016, 06:20
To dobre ceny u mnie w mazowieckim wyższe,,,:(

nie przesadzaj jego ceny sa czesciowo wysokie i pod Wawa mozna dostac taniej tylko poszukac;)

meczesiu
21-06-2016, 10:12
Cześć
Szukam jakieś dobrej taniej hurtowni do zakupu pieca Immergaz 12 kw, zbiornika 120l, sterownika itd...
Możecie coś polecić?>

Redakcja
05-07-2016, 08:21
Prosimy o kolejne wpisy. Dziękujemy

Busters
05-07-2016, 11:31
Z ostatnich zamówień
drewno na wiezbe 720zl netto/m3 z impregnacja (teoretycznie mozna troche taniej, ale wykonawca zamowil ze sprawdzonego zrodla)
Dachówka creaton titania czarny mat
zwykła 3,70 brutto
gasiar podstawowy+uchwyt 20,90zl brutto

Ktos ostatnio kupowal titanie tak dla porownania?

drza
06-07-2016, 12:22
Ceny najniższe jakie udało mi się znaleźć:
Beton B20 - 250 zł
Stal- 3zł/kg
Bloczek betonowy - 2,6 zł
Ytong - 7,6 zł

Nie wiem skąd takie niskie ceny we wcześniejszych postach. Jestem z Kotliny Kłodzkiej (Dolnośląskie) i może tutaj takie ceny są :/

Darkat
07-07-2016, 12:12
Górny Śląsk
Beton B25 195 zł netto m3
Stal kl. AIII N ok. 2,37 zł netto za kg
XPS 385 zl brutto za m3
Piasek 27 zł brutto z dostawą za m3
Pustak ceramika 25 3,70 zł netto

margolcia2908
07-07-2016, 20:01
Beton B20- 220 zł/m3
Bloczek betonowy-2,53 zł z dowozem i HDS-em
Piach (siany)- wywrotka 400 zł nie pamiętam ile ton w ostatniej dostawie, bo z tym podobno różnie jest w zależności od dostawcy.

Ivonex
10-07-2016, 11:24
Witam, przymierzamy się do budowy na wsi i mamy takie oto propozycje brutto z transportem -proszę o info, czy te ceny są OK, czy jest szukać dalej?
Stal -2250zł/t / Porotherm 11,5P+W KL 10A - 3.90zł/szt / 25P+W KL15 -4.45zł/szt. / Deski szalunkowe: 550zł/m3, stemple: 8zł/szt /Beton B18/B20 -200zł/m3
Pozdrowionka!

konrad80
15-07-2016, 16:02
@Moni_ - można wiedzieć skąd brałaś beton i stal? Będę się budował koło Gdyni i robię rozeznanie rynku... Z góry dzięki za odpowiedź

qbic221
02-08-2016, 22:16
Do aktualnie budujących jakie ceny materiałów u Was?
Przepłacam czy to dobre ceny:
podaję brutto z wliczonym transportem - koszt ostateczny:

1m3 betonu B20 - 200zł
1m3 betonu "chudego" - 170zł
bloczek betonowy fundamentowy 24x14x38 - 2,40zł/szt.
stal konstrukcyjna pręty żebrowane śr. 12mm - 2,00zł/kg (dowóz gratis przy zakupie 1 tony )

Aktualnie szukam bloczków silikatowych klasy 15 na ściany konstrukcyjne gr.24cm
styroduru gr. 15cm na ocieplenie ścianek fundamentowych

Buduję się w województwie pomorskim.

woj Łódzkie
1m3 betonu B20 - 227zł brutto
1m3 betonu "chudego" - 200złbrutto
bloczek betonowy fundamentowy 24x14x38 - 2,45zł/szt.brutto
stal konstrukcyjna pręty żebrowane śr. 12mm - 2,25zł/kg netto

qbic221
02-08-2016, 22:19
Witam, przymierzamy się do budowy na wsi i mamy takie oto propozycje brutto z transportem -proszę o info, czy te ceny są OK, czy jest szukać dalej?
Stal -2250zł/t / Porotherm 11,5P+W KL 10A - 3.90zł/szt / 25P+W KL15 -4.45zł/szt. / Deski szalunkowe: 550zł/m3, stemple: 8zł/szt /Beton B18/B20 -200zł/m3
Pozdrowionka!
Witam. Moim zdaniem ceny masz dobre ja płaciłem jn.
Stal -2,250/t / Porotherm 11,5P+W KL 10A - 3.90zł/szt / 25P+W KL15 -4.26zł/szt. / Deski szalunkowe: 570zł/m3, stemple: 7zł/szt /Beton B18/B20 -227zł/m3
Poza stalą wszystko ceny brutto.

Zdun Darek B
03-08-2016, 08:37
Beton B 20 cena 250 zł .
Czy jest to wystarczająca klasa do wykonania utwardzenia placu pod ciężki wózek widłowy ?

seni
24-08-2016, 14:05
beton b20 z dodatkiem wodoszczelnym 195 zł netto / m3
bloczek betonowy 2,49 brutto z transportem hds
pustak cerpol 24 - 3,40 brutto z transportem hds
Dysprobit Tytan 36 zł brutto / 20 kg
piach 350zł za wywrotkę

dolnoslaskie

c32bud
26-08-2016, 10:22
...z cenami tu - SPAM Warning fanie się dogadałem

tak, a świstak zawija w srebrka

cieplymontaz
01-09-2016, 10:15
Witam. Wysokiej jakości w niskich cenach taśmy do ciepłego montażu stolarki otworowej. Certyfikat ITB,Rosenheim:366032366033

Regius
06-10-2016, 21:48
Górny Śląsk
Beton B25 195 zł netto m3
Stal kl. AIII N ok. 2,37 zł netto za kg
XPS 385 zl brutto za m3
Piasek 27 zł brutto z dostawą za m3
Pustak ceramika 25 3,70 zł netto

Darkat, możesz podpowiedzieć skąd brałeś piach? U mnie wyszło koło 30 zł za tonę, więc 2x przepłaciłem. Może innym budującym się przyda (u mnie już "po ptokach").

Oprócz piachu, ceny jakie miałem to;
XPS - 390 zł brutto za m3
stal - B500SP (epstal), odpowiednik AIIIN - 2400 zł brutto za tonę
beton C25/30 207 zł brutto (8% VAT, lata wibracyjna i usługa betonowania w cenie) za m3

obecnie szukam bloczków silikatowych w dobrej cenie

brzozama
17-10-2016, 14:22
mi wyszło jakieś 7,50, więc z tego co widze to za dużo dałem...

calibra551
18-12-2016, 15:39
dla zainteresowanych ,materiały budowlane na stan surowy najlepiej kupować w lutym z uwagi na martwy sezon i w takim momencie uzyskamy najlepsze rabaty np na stal która jest o połowę tańsza jak w pełnym sezonie budowlanym.

B_easy
30-12-2016, 14:58
ciekawa uwaga, calibra551. Może skorzystam.

dez
02-01-2017, 21:58
No właśnie jak jest z tą stalą. Dzisiaj rozmawiałem z gościem z hurtowni (znajomy, z daleka więc wiedział że i tak u niego nie kupię bo transport podrażałby sprawę), który twierdzi że w tej chwili stal idzie w górę i dopiero od kwietnia-maja ma szansę potanieć. Jednostkowa opinia czy ktoś się już z takim twierdzeniem spotkał ?

agb
03-01-2017, 08:46
A podał przyczynę? Bo wg mnie to gdybanie jest.

dez
03-01-2017, 19:50
Niby sezon budowlany powoduje obniżki cen (pytanie czy to zachowanie rynku lokalnego -okolice Zielonej Góry), czy ogólnie tak wygląda rynek.

W zasadzie porównując ceny stali wg PUDS z kursem euro lub dolara to sytuacja staje się jasna. Co najwyżej na marży w różnych porach roku może być różnica, ale ogólnie to jednak waluta robi swoje. Patrząc na to że od dłuższego czasu walutę mamy słabą to na obniżanie cen też chyba nie ma co liczyć.

e_gregor
04-01-2017, 06:38
Mam kumpla co robi instalacje CO i z jego opinii wynika, że w ogóle budowlanka w kraju siadła. Z resztą ostatnio czytałem jakieś oficjalne dane i i też wskazują na kryzys w tej branży. To bardzo źle dla gospodarki ale dla budujących może oznaczać tańsze materiały

jankes789
04-01-2017, 10:38
Z tą stalą rok temu się przejechałem i zamiast w styczniu czy lutym kupić to kupiłem w marcu i 500 zł na tonie więcej mnie wyszło ...:( Czy styropian teraz jest tańszy i cena wzrośnie jak zacznie się sezon?

kolo004
08-01-2017, 10:34
Najszybciej prefabrykaty i dużo ocieplenia (20-30cm) a ściana silna i cienka (może być nawet lana z betonu) byle płyta fundamentowa na dale- tak bym teraz zrobił bo się napaliłem na ścianę jednowarstwowa. Ale "komórkowy" jest tez ok; tylko robocizna wyjdzie więcej niż przy prefabrykatach. Co do stropu to teriva jest słabym stropem (małe firmy wykonawcze polecają bo nakład środków żaden, ale walory użytkowe dla nas są słabe). Ja położyłem płyty żerańskie na półokrągłe zamki bo najtaniej i kroków nie słychać przy chodzeniu i pasowały mi do systemu grubością, ale jak wolisz lany strop i równy, silny to filigran jest lepszy od terivy o niebo i chyba możne wyjść taniej. Tynk wewnątrz to teraz jest kanuf mf75 diamant jest twardszy od cementowo wapiennego i ma ph chyba 12-13 z tym, że tu nie ma żadnych gwarancji ile tego wapna tam jest bo pytałem technologa i mi powiedział, że nie zna receptury dokładnie :) Generalnie w Polsce budujesz z czego chcesz i jak Ci wygodnie - moim zdaniem problem jest tylko jeden - jak dobrze zminimalizujesz fuszerkę bo ona zawsze będzie. Wczoraj byłem w Warszawie u rodziny i na nowych osiedlach przy morzach -12 na mało którym dachu był pełny śnieg - wniosek super nowoczesne domki i osiedla ale tylko na papierze bo prawie każdy jest w jakiś sposób zrobiony niedokładnie zrobiony. No i płaskie dachy słabo istnieją obecnie i ciągle jeszcze dom musi mieć jaskółki, dach skośny, balkony etc a to są miejsca gdzie dom się wychładza zamiast być ciepły i przyjemny. A żeby taki był lepiej jak jest klockiem i jest szczelny ciśnieniowo taki termos;) Także nikt Ci nie powie czy dobrze zrobiłaś bo zawsze będzie za i przeciw - może kup gotowy dom do złożenia z tym że cieplejszy niż planujesz bo jak trochę oleją produkcję i coś sknocą to i tak wyjdziesz na swoje z ciepłotą lub zamów u Niemców lub Austriaków ale drożej i wyjdzie chodź dom masz od razu.

kolo004
08-01-2017, 10:41
A zapomniałem jeszcze o projekcie - to szkoda, że kupiłaś gotowy projekt bo obecnie w tej samej cenie są projekty indywidualne czyli rysują Ci, co chcesz bo się tak czasy pozmieniały, że adaptacja kosztuje 5-10 tys projektu gotowego czyli to samo, co rysowanie od nowa no chyba że jakieś prestiżowe biuro weźmiesz to tego nie biorę pod uwagę. A projekt indywidualny robisz pod siebie i tak żeby było Ci taniej przy budowie. Chore to wszystko u nas jest jeszcze. Powodzenia

zbyszeklublin
12-01-2017, 19:13
W tej chwili nie ma "martwych sezonów". Miałem budować z "lejera", ale tak podrożał, że przerzuciłem się na belit. Fabryka jest 20 km pod Lublinem, początek stycznia a oni......nie wyrabiają się z produkcją !!! Jest teraz tańszy trochę i jak sprzedawca ma miejsce na placu to ciągnie kilkanaście transportów a sprzedaje dopiero w sezonie. Ja kupiłem dwa transporty-cena 6.3 szt. Styropian podrożał pod koniec grudnia-teoretycznie martwy sezon. Byłem też w hurtownie elektrycznej 29 grudnia-sprzedawca pokazał mi nowy cennik od 1 stycznia- 6% interesujący mnie kabel droższy! Oczywiście kupiłem go w grudniu. Poza tym zakupiłem stal w grudniu - podrożała w stosunku do cen z września i nadal drożeje. Ogólnie wpływ na cenę materiału ma światowy rynek - ceny miedzi i stali w górę to i u nas w górę, dochodzi jeszcze różnica kursu walut. Kursy stali można śledzić w internecie na giełdach i wszystko jasne. pozdrawiam

Kemotxb
12-01-2017, 19:45
Ma ktoś orientacyjne ceny stali , betonu, bloczków fundamentowych, bloczków silikatowych w woj świętokrzyskim ? Ktoś może poleci dystrybutora silikatu w okolicach Mielca, Staszowa, Buska Zdroju, Sandomierza ?

rafhi
15-01-2017, 18:44
A podał przyczynę? Bo wg mnie to gdybanie jest.

Kolego sprzedaje m.in produkty ze stali kwasoodpornej i co roku na poczatku ceny są przewyższone o dobre kilka procent - tak ten rynek się kreuje od paru lat i trzeba poczekać , bynajmniej nie jest to gdybanie.

Regius
19-02-2017, 11:17
Może komuś się przyda,
bloczki silikatowe polskiego producenta wraz z transportem HDS, cena brutto (23% VAT), 18 sztuk / m2:
szer. 24 cm - 3,53 PLN/szt
szer. 18 cm - 2,89 PLN/szt
szer. 12 cm - 2,07 PLN/szt
budowa na Górnym Śląsku

Syzyf
12-03-2017, 15:41
U mnie wygląda to tak:

N24 - 2,15 netto /szt. bez transportu - ilość około 3600 szt.
NP25 - 2,6 --------------------------------------------------------
A12 - 1,47 -------------------------------------------- 1800 szt.
N12 - 1,28 ----------------------------------------------------
1/2 NP24 1,28 -------------------------------------128 szt.
cegła 1NF - 0,43 ---------------------------------420 szt.

1 transport 350- 450 zł odległość do 60 km łącznie w dwie strony.

Fleszu1
04-04-2017, 20:01
stal Kraków: 2600 brutto za pręty od fi10 w górę, 2750 za fi 6 i 8

podobno nawet ze stalą jest problem i ceny co tydzień w górę.

MarcinKon
02-08-2017, 10:12
Bardzo pomocy wątek, ja teraz szukam miejsca gdzie kupię najtańszy <a href="http://docieplajdom.pl/pol_m_Styropian_Styropian-dach-podloga-2194.html"> styropian </a> ale też zastanawiam się czy warto kupować najtańszy, czy lepiej byłoby zainwestować w odrobinę lepszy, np. grafitowy. Co o tym sądzicie? Bo to dylekmat z którym borykam się od dłuższego czasu i nie wiem w którą stronę się posunąć :)

meqi
08-08-2017, 15:02
Proszę o opinię:

Moja wycena ze śląska/małopolski:

Dachówi płaskie:
Braas Turmalin (angoba antracytowa) - 6,33 zł/szt
Brass Tegalit (grafitowa-betonowa) - 5,84 zł/szt
Creaton Domino (nuance) - 5,72 zł/szt
Meyer Holsen Piano (czarny łupek angoba) - 4,60 zł/szt

Silikaty (Grupa Silikaty):
N 24 - 3,40 zł/szt
N 18 - 3,10 zł/szt
N 12 - 2,20 zł/szt

Stal:
fi 6 - 2900 zł
fi 10 - 2650 zł
fi 12 - 2650 zł
fi 16 - 2650 zł

Piach:
Tona 24 zł z transportem

Kemotxb
11-08-2017, 21:46
Możesz tylko oszacować ilość materiałów i przyjąć zakres wydatków od do. Z prostego powodu, jeśli chodzi o bloczki to nie przewidzisz ile skruchów będzie w palecie, nie przewidzisz ile trzeba będzie ich docinać, pomylić się można o 10 %. Ze stalą to samo, nie da się w prosty sposób obliczyć ile będzie zakładek, ile będzie ścinków, albo dozbroić jakąś belkę, płytę bo uznasz że warto to zrobić, też można się pomylić o 10 %. Beton ... tutaj łatwiej bo da się to policzyć już na etapie projektu, ale poczekać trzeba do momentu zamawiania bo czasem warto np wylać grubszy niż projektowy wieniec żeby nie docinać bloczka, dodać jakiś słup. To są te grube sprawy, ale uwierz mi tych drobnych jest tak dużo że nie sposób ich oszacować. Do budowy potrzeba piasku, cementu, kleju, wody, pianki montażowej, folii różnego rodzaju, desek szalunkowych, stempli, gwoździ, wkrętów, palet, a tego policzyć się nie da teraz.

Kaizen
11-08-2017, 22:02
W jaki sposób wyceniacie poszczególne materiały budowlane?

Mogą zrobić wycenę. Tylko po pierwsze, skoro to szacunkowa - to rzucą ceny bez/ze standardowymi rabatami. A jak przejdziesz do konkretów (Dzień dobry, potrzebuję 400 bloczków fundamentowych. Za ile mi sprzedacie?), to zaczyna się inna rozmowa i negocjacje ceny.
Po drugie - za dzień, tydzień czy miesiąc cena może się znacząco różnić. Nawet o kilkadziesiąt procent czego doświadczyli np. styropian w czasie problemów w jednej fabryce BASF.

Więc IMO szkoda czasu i zachodu na doprecyzowanie cenników. Skorzystanie z cenników czy ofert internetowych, jako podstawę do szacowania kosztów za miesiąc, dwa czy rok jest obarczone podobnym błędem. Chcesz spać spokojnie (w miarę) - dodaj ze 20% do każdej pozycji. Nawet jak jedna pójdzie 25% w górę, to inna tylko 5%. A reszta zostanie na wydatki, których nie byłaś w stanie przewidzieć czy nie doszacowałaś ilości.

feliksm690
22-08-2017, 18:03
Ceny bardzo różnią się w wielu sklepach. Czynnikiem zmiennym jest tez podaż i popyt

ocm24
23-08-2017, 10:09
Z ostatnich zamówień
drewno na wiezbe 720zl netto/m3 z impregnacja (teoretycznie mozna troche taniej, ale wykonawca zamowil ze sprawdzonego zrodla)
Dachówka creaton titania czarny mat
zwykła 3,70 brutto
gasiar podstawowy+uchwyt 20,90zl brutto

Regius
20-09-2017, 05:14
Ceny stali zbrojeniowej ostatnio szaleją. W zeszłym tygodniu zamawiałem stal w cenie 2900 PLN (pręty fi 12, 14 i 16) i 3200 (pręty fi 6) brutto za tonę.

jankes789
20-09-2017, 10:47
A jak u Was cena styropianu grafitowego o lambdzie 0,31? Bo u mnie powyżej 65 zł za paczkę...

arti17cf
18-01-2018, 16:56
Podlaskie:
Ytong PP4/0,6 24cm - 8.45 zł sztuka brutto
Solbet 24 cm - 8.4 zł brutto
bloczek betonowy 38x24x12 - 3.00 zł brutto
stal fi 12 - 3.150 zł brutto
stal fi 6 - 3.500 zł rutto
beton B20 (z betoniarni) -260 zł/m3

Co myślicie o tych cenach?

maciuspala
18-01-2018, 17:11
Podlaskie:
Ytong PP4/0,6 24cm - 8.45 zł sztuka brutto
Solbet 24 cm - 8.4 zł brutto
bloczek betonowy 38x24x12 - 3.00 zł brutto
stal fi 12 - 3.150 zł brutto
stal fi 6 - 3.500 zł rutto
beton B20 (z betoniarni) -260 zł/m3

Co myślicie o tych cenach?

Czy to ceny z transportem na budowę?Jak to przyjedzie?Wszystko na raz zrzucą koło fundamentu czy będą dowodzić malym autem etapami postępu robót?To ważne i wplywa na cenę.
Ytong tanio ale pewnie fabryka blisko ja sprzedaje po 9 zł
Solbet jakbym miał to sprzedalbym po 7,60 zł
Beton bardzo drogi, ja placilem 170 zl ale dobieralem na wieńce z okolicznej najlepszej betoniarni to liczyli 192 zl brutto vat 8%.
Stal cena skacze i ciężko złapać dobrą czy złą cenę.

arti17cf
18-01-2018, 19:48
Wszystkie materiały zostały wycenione z transportem na budowę, rozładunek w moim zakresie.
Solbet oraz YTONG transport prosto z fabryki do mnie, taka informacja od sprzedawcy. Ogólnie mam plac żeby u siebie w razie potrzeby owe materiały składować.
Fabryka YTONG bodajże w Ostrołęce znajduje się, więc prawie 100 km.
Bloczki SOBET oraz YTONG gęstość 600.

Jestem ciekaw ile marży mają składy na takich bloczkach, ile mógłbym jeszcze ewentualnie z ceny wydusić. Ogólnie nic składu budowlanego nie interesuje, puścić zamówieni do fabryki, a fabryka transport do samego klienta i tyle.

maciuspala
18-01-2018, 19:55
Sciany są na smieciowej marży, ale teraz na Solbeta czeka się 2-3 miesiące, Ytong nie wiem, kilka aut mam na skladzie więc biorę ile potrzebuje, choć cena odstrasza klienta.
Skoro jedzie tylko naczepa to ceny wg mnie wysokie.Dużym kosztem jest transport autami HDS.

arti17cf
18-01-2018, 20:04
Hmm, a więc jak z tymi cenami na bloczki? Na początku napisałeś, że marże są niskie, a potem jak transport tylko naczepą to cena jest wysoka? Jest sens jeszcze negocjować?
Gównie interesuje mnie Ytong, ku niemu raczej będę się skłaniał.

maciuspala
19-01-2018, 20:21
Żeby sprzedać ytonga za 9 zl u siebie do ceny zakupu muszę doliczyć:
Transport 22-30 palet(zalezy jaka gęstość) 1050 zl netto a potem 90 zl za kurs z 6 paletami.
Więc jak jedzie tir z fabryki oddalonej 100 km to kurs na powrocie to jakieś 400-500 netto.I tyle kosztów.

W sumie 70 zł m2 sciany to przyzwoita cena, jakby nie patrzył to wszystkie BK nie umywają się do oryginału.Jak kupisz to zadzwoń do doradcy technicznego Xella żeby podjechal na budowę sprawdził jakość wykonanych robót, jako jefyna firma odwiedza klienta na budowie i dba żeby materiał być właściwie wmurowany.

maciuspala
19-01-2018, 20:29
Jesli bym nie potrzebował rozładunku hds na budowie tylko dostawa naczepą to olalbym sklady(twutwu co ja piszę) i negocjowalbym cenę z firmą internetową która przewiezie towar tirem wynajętym na Transie.
Uwierz że zarobek na calej budowie będzie 100-200 zl.

arti17cf
28-01-2018, 14:07
Udało mi się zamówić w ROLTEKS Sokoły:
YTONG PP4/0,6 24cm ==> 7.70 zł brutto
YTONG PP4/0,6 12 cm ==> 4.40 zł brutto
SILKA XELLA E12 ==> 3.00 zł brutto

Cena z transportem (dowóz etapami, według potrzeb), rozładunek po mojej stronie.

Cena za stal jak została mi zaoferowana:
Pręt żebrowany FI 12 ==> 3.00 zł brutto
pręt gładki Fi 6 ==> 5.5 zł brutto
drut wiązałkowy 1,2 ==> 5.5 zł brutto
mata zbrojeniowa fi 6 oko 15x15 ==> 130 zł brutto

Co myślicie o tych cenach?

Co opłaca się jeszcze kupić teraz z materiałów na budowę?

arti17cf
06-02-2018, 19:42
Aktualna wycena pokrycia dachowego w technologii BRAAS:
https://images84.fotosik.pl/986/a23a0d9fb09f0d34.png (https://www.fotosik.pl/zdjecie/a23a0d9fb09f0d34)

maciuspala
06-02-2018, 20:07
Dachówka wyceniona przyzwoicie ale z akcesoriami pojechali bo bandzie.....policzono system na Braasie to dobrze i źle, dobrze bo jest pełna gwarancja, źle bo drogo.W dodatku akcesoria mają nieprzyzwoicie wysoką cenę.
Sponki boczne sprzedaje po 60 gr brutto i nie chcesz wiedzieć jaka jest na nich marża:-), grzebień sprzedaje po 2 zł i......patrz wyzej:-)
Tasma Figaroll jest rewelacyjna ale zamiennik można kupić za mniej niż połowę tej ceny.
Ogolnie oferta nie jest zła ale ja bym dobre kilka słów próbował urwać.

arti17cf
06-02-2018, 21:22
Dzięki za wskazówki, spróbuje jutro pocisnąć w takim razie jeszcze dodatkowy upust na akcesoriach ;-)
Za pewne większość osób weryfikuje cenę samej dachówki, a weryfikację akcesorii sobie odpuszczają i tam sprzedawcy mogą się obłowić.

Zerknąłbyś jeszcze, czy po "bożemu" zostały mi wycenione nadproża YTONGa?
YTONG YN-130/24 ==> 129 zł brutto
YN-225/24 ==> 226 zł brutto
YD-125/10 ==> 59 zł brutto
U 24/25 ==> 37 zł brutto

kozik111
18-02-2018, 18:37
Styropian termoorganika termonium fundament 300zł m3
silikat n24 3,2zł/szt z transportem
silikat n12 1,8zł/szt
Mielec.

maciuspala
18-02-2018, 19:03
Styropian termoorganika termonium fundament 300zł m3
silikat n24 3,2zł/szt z transportem
silikat n12 1,8zł/szt
Mielec.

Jesteś pewny tych cen?Właśnie sprawdziłem cennik Termoorganika i kupuje sporo drożej a zeby jeszcze zarobić ze 2-zl nie ma szans.
Silikat też bardzo tanio po ostatnich podwyzkach.Gdzie to wymieniłeś/kupiłeś?

monix992
01-03-2018, 00:46
Bardzo ciekawy temat ;)

kozik111
09-03-2018, 18:56
Jesteś pewny tych cen?Właśnie sprawdziłem cennik Termoorganika i kupuje sporo drożej a zeby jeszcze zarobić ze 2-zl nie ma szans.
Silikat też bardzo tanio po ostatnich podwyzkach.Gdzie to wymieniłeś/kupiłeś?

Styropian kupowałem październik/listopad 2017 , termonium silwer fundament coś koło 280zł m3 a termonium gold fundament około 300złm3.
Silikaty n24 3.2 brutto z dowozem prosto z fabryki w leżajsku ( 100km ode mnie) . Styropian i silikaty kupowane w Sufigs Mielec.
Stal zbrojeniowa przyjechała wczoraj w cenie 2900 brutto z dowozem za tonę ale to już nie w Mielcu kupowane.

maciuspala
09-03-2018, 19:09
No to teraz się zgodzę, ceny w listopadzie były sporo niższe, a jeśli kupiłeś u Piotrka lub Wojtka z Sufigsu to ceny też miałeś niezłe.Akurat ten sklad znam bardzo dobrze:-)
Teraz tak tanio już nie ma....

tkaczor123
09-03-2018, 20:53
No to teraz się zgodzę, ceny w listopadzie były sporo niższe, a jeśli kupiłeś u Piotrka lub Wojtka z Sufigsu to ceny też miałeś niezłe.Akurat ten sklad znam bardzo dobrze:-)
Teraz tak tanio już nie ma....

Skoro pracujesz na składzie to bardzo dobrze wiesz jak się ceny zmieniają:).
Może podasz ceny podstawowych materiałów budowlanych aktualnych aby inni mieli małe rozeznanie.
Bo ceny w stosunku do ubiegłego roku się zmieniły wiadomo na plus, na minus dla potencjalnego inwestora.

kozik111
10-03-2018, 06:39
No to teraz się zgodzę, ceny w listopadzie były sporo niższe, a jeśli kupiłeś u Piotrka lub Wojtka z Sufigsu to ceny też miałeś niezłe.Akurat ten sklad znam bardzo dobrze:-)
Teraz tak tanio już nie ma....
Silikaty kupowalem tydzien temu, n24 3,2zl. N12 1,8zl. Oczywiscie po negocjacjach. Ale mieli najtaniej, w miare tanio jest tez w Busko-zdroj na skladzi u Pawla Pary, silikaty oferowal po 3,3zl z Ludyni. A jak obecnie ceny styropianu wygladaja?

maciuspala
10-03-2018, 10:51
Termoorganika fasada 0,044-159 m3
Galaxy 0,033 -189 Zł m3
podłoga eps 60-193 zł m3
podłoga Silver eps 80 -212 zł m3 i ceny rosną
Leier TH 25 teraz 4,25 plus transport na budowę.
Silikat N18 mam 20 palet w starej cenie 2,70 zł plus transport na budowę, nowa podejrzewam przekracza 3 zł.
Jedynie co ostatnio potaniało to XPS bo mam 5 euro taniej niż na jesień:-)
Cement detal 360 zł, wykonawca 330 zł tona( podwyżka od końca marca 25 zł)
Wapno 520 zł tona
Ceny szybko się zmieniają:-)

stratus84
22-03-2018, 08:20
Witam, podzielę się również swoimi cenami materiałów które już kupiłem oraz tych z wycen. Ceny brutto, dajcie znać co o nich sądzicie.
Marzec 2018
Lokalizacja woj. świętokrzyskie:

1. Stal (zakupiona), powiat Włoszczowa
fi 6 - 3420 zł/t
fi 10, 12, 16 - 2980 zł/t

2. Beton (wycena), Piekoszów
B20 - 183,6 zł/m3
B25 - 194,4 zł/m3

3. Bloczki gazobetonowe H+H (wycena z transportem HDS)
GOLD 36 cm klasa 400 - 12,10 zł/szt
GOLD 24 cm klasa 500 - 7,6 zł/szt
GOLD 12 cm klasa 500 - 4 zł/szt

Nadproża prefabrykowane zbrojone:
1250 x 175 x 125 - 80zł/szt
1500 x 175 x 125 - 96 zł/szt
2000 x 175 x 125 - 128 zł/szt
2500 x 175 x 125 - 159 zł/szt
3000 x 175 x 125 - 192 zł/szt

Nadproża prefabrykowane niezbrojone:
1500 x 120 x 240 - 55 zł/szt

ag2a
22-03-2018, 13:33
Beton i bloczki super cena
Poznań : Solbet 24 PW 8,5 zł , 12cm - 4,4 zł

STROOMYK
27-03-2018, 11:19
Marzec 2018
Mazowieckie Grodzisk

Nie znalazłem taniej betonu niż B25 za 205/210 pln netto/m3 a B10 za 175/180 netto m3
róznice są w usługach dodatkowych: firmy biora lub nie za dojazd np.: 200 pln , godzina pracy pompy 200 pln

Zuzanna31
27-03-2018, 12:38
Pamiętaj, że Budokrusz sprzedaje beton z 8% VAT - przy spełnieniu warunków ofc (dom do 300 m2 itp.)

STROOMYK
28-03-2018, 08:27
Dziękuję Zuzanna31 za podpowiedź. Sprawdzę i pewenie skorzytam.
A w jakiej cenie kupowaliście stal w mazwoieckim?

pandzik
28-03-2018, 23:33
Lepiej kupować beton już w cenie z dojazdem, pompą. Nie obchodzi cie ile czasu pompa stoi, ile jedzie...
Zamówiłem 25m3 B25 z pompą i chłopem z listwa wibracyjną za 200zł netto/m3

Silikat NP18 4.20 brutto n12 2,45zł brutto. W tym transport (53 tony) dwoma autami do składu i 4 hdsami na budowę. Dostepność Silki zerowa, silikatów mała. Ale rzucili Porotherm.

XPS Synthos w cenie 405zł, dokupiona paczka juz po 440zł.

Stal po 2500zł tona. Strzemiona, dystanse po bodaj 3400zł

kozik111
10-04-2018, 08:58
W Mielcu cena silikatów n24 dalej utrzymuje się na poziomie 3,2 zł z transportem.
Isomur 24x11,3x60 44zł brutto szt
isomur 12...x...x... 34zł szt

rusyitrole
11-04-2018, 16:07
Lepiej kupować beton już w cenie z dojazdem, pompą. Nie obchodzi cie ile czasu pompa stoi, ile jedzie...
Zamówiłem 25m3 B25 z pompą i chłopem z listwa wibracyjną za 200zł netto/m3

Silikat NP18 4.20 brutto n12 2,45zł brutto. W tym transport (53 tony) dwoma autami do składu i 4 hdsami na budowę. Dostepność Silki zerowa, silikatów mała. Ale rzucili Porotherm.

XPS Synthos w cenie 405zł, dokupiona paczka juz po 440zł.

Stal po 2500zł tona. Strzemiona, dystanse po bodaj 3400zł

Jestem z Rudy Śląskiej. Gdzie kupowałeś beton w takiej "konfiguracji" z pompą i chłopem z listwa?

Robaczywy
15-04-2018, 10:13
Ceny jakie płaciłem w kwietniu:

stal fi12 3050 zł / t transport nawet mniejszych ilości gratis
pustaki fundamentowe 38*24*12 3,04zł - transport gratis
silikaty N24 3,69zł/szt transport gratis
Beton B20 200zł /m3, pompa w cenie - żadnych dopłat

aaisaa
23-04-2018, 20:22
Beton 25 215zł za m3, dojazd 150zł godz pracy pompy 180zł. Pustak 11,5 P+W 4.60zł. Nie chcą spuścić bo mają być podwyżki. Bloczek betonowy 25 2,95zł. Lubuskie z tego tygodnia. Dałam się orżnąć?

ag2a
23-04-2018, 20:38
Inna betoniarnia 235 zł B20 z pompą plus 140 dojazd , silnie m10 12,5 netto, pospółka 480-560 zł za 24 tony, stal 3250 zl

sroncos
24-04-2018, 13:18
heheheh

STROOMYK
24-04-2018, 14:06
Mazowieckie: Generalnie MASAKRA jakaś z materiałami. I żeby nie było że się obudziłęm dopiero teraz. Część udało się kupić zimą (ale gdzie to wszytsko skłądować) no i zosatełm wprowadzony w błąd (delikatnie mówiąc) przez jednego handlowca, który obiecankami lepszych cen odciagnał mnie od wcześniej dogadanego składu. A teraz się okazuje że tego nie ma, tamtego nie ma i niewiadomo kiedy będzie... nosz qrwa.

Zosatełm na lodzie. Czy macie może pomysł w którym skladzie kupie Silikaty? Troche sprawdziłem i bida. Nie ma. Może będą. Są za to zapisy i przdziały.