PDA

Zobacz pełną wersję : co wyjdzie taniej murowany czy z bali?



renjul
25-12-2007, 17:16
Mam swoje drewno na cały dom. Muszę zapłacić za zrywkę, tartak i transport około 100 km. Czy to wyjdzie taniej niż zakup np. z protermu? Jakie różnice w robociźnie domu murowanego, a drewnianego? Bedę wdzięczna za podpowiedzi.

Amor
16-01-2008, 09:44
podciągam temat

renjul
17-01-2008, 18:19
Z tego co sie zdążyłam zorientować od grudnia, to bale raczej tańsze nie są. Najtańszą ofertę jaką znalazłam to było 1 tyś. za metr 2 powierzchni podłóg z bala 18 cm, a więc wymagającego ocieplenia, gdyż taka ściana ma - zdecydowanie gorsze parametry od standardowej ściany murowanej. Cena ta nie obejmowała fundamentów, stolarki okiennej i drzwiowej (ale montaż tak), pokrycia dachowego, chyba żeby to była papa, to jest w cenie. Z ociepleniem daje to na pewno więcej niż 2 tys. za metr 2 stanu surowego zamkniętego. I tak, cena u developerów to 2 - 2,5 tyś za metr stanu surowego zamknietego.Nnie jestem pewna czy wyjdzie taniej nawet gdybym budowała ze swojego drewna, bo wycinka, tartak i transport też kosztują. Może zaoszczędziłabym z 50 tyś. ale nie wiem czy mimo to cena może być konkurencyjna z domem murowanym. Niestety cieśle są drożsi od murarzy :-?

mclear
18-01-2008, 17:09
Bale też kosztują ale ja wolę jednak system tradycyjny. Zależy też od tego kto robi te domu z bali bo są nieuczciwe firmy co oszczędzają na materiałach a potem są problemy po latach...

renjul
18-01-2008, 17:18
Bale też kosztują ale ja wolę jednak system tradycyjny. Zależy też od tego kto robi te domu z bali bo są nieuczciwe firmy co oszczędzają na materiałach a potem są problemy po latach...18 cm bale na dom 150 m2 podłóg to przynajmniej 80 tyś. Ciekawa jestem ile kosztuja materiały na taki domek, w technologii murowanej. Muszę się w końcu wziąć i zrobic porządne zestawienia.

mclear
18-01-2008, 17:37
jak zrobią to np górale i to z renomą to oki ale jak kto inny i to nie sprawdzony to nawet jak cena byłaby 20% niższa od metody tradycyjnej to bym nie zaryzykował.

scs
19-01-2008, 08:31
Oczywiście że z bala:)
Bal is the best:)

renjul
19-01-2008, 09:41
Oczywiście że z bala:)
Bal is the best:)
Masz na myśli to, że bal jest lepszy, zdrowszy, bardziej urokliwy, czy że jest tańszy? Bo my tu raczej jesteśmy zainteresowani aspektami ekonomicznymi takiego przedsięwzięcia. Jeśli uważasz, że jest tańszy, przedstaw proszę swoje przemyślenia.

Mani
21-01-2008, 09:47
A co z suszeniem/sezonowaniem bali?
Chcesz z mokrego budować?