PDA

Zobacz pełną wersję : podniesienie dachu



pilnikwrc
03-01-2008, 23:55
Witam serdecznie. Planuje podniesienie dachu o jakiś 1m i zagospodarowanie poddasza. Powierzchnia domu 10mx10m. Wysokość poddasza to od 70cm w najniższym punkcie( przy ściance) do 170 w szczycie. Dach jest dwuspadowy. Planuje podniesienie ścianki kolankowej. Od czego musze zacząc( jakieś projekty, kosztorysy)? Jacy fachowcy będą potrzebni do tego przedsięwzięcia? Ile mogą kosztować materiały i robocizna?

RAIDER12
04-01-2008, 18:46
Przecież to prosta sprawa,przy dachu dwuspadowym nie ma żadnego problemu i zrobi to każda ekipa która ci wykonuje dom,jeśli chodzi o koszty to będziesz miał tylko trochę więcej cegieł ,jest tylko problem wyglądu tego domu bo jednak podniesienie o 1 metr w stosunku do projektu zmienia wyglad budynku i nie wiem czy wystarczy tylko wpis do dziennika,jednak przy dachu dwuspadowym nawet nie będziesz musiał miec przedłuzanych krokwi tak że koszt tego nie będzie wielki bo dachówki wyjdzie ci tyle samo,pozdrawiam

kaka11
05-01-2008, 15:04
Sporo chcesz podnieść. Ja ścianki kolankowe według projektu miałem 84 cm, podniosłem je o 12 cm i miejsca w tej chwili jest sporo, idzie podejść na 50 cm do ścianki kolankowej bez nachylania się.
Na pewno takie podniesienie poddasza zeszpeci bryłę budynku. Można to trochę zniwelować wydłużając krokwie. Wtedy dom nie powinien wyglądać jak kurnik. :). Jeśli chodzi o formalności, to na zmianę musi się zgodzić projektant domu, więc najlepiej z nim uzgadniać poprawki. Tak duża zmiana w projekcie budynku będzie również wymagała zgody urzędu, ale tu nie jestem już pewien i najlepiej zapytać na miejscu w urzędzie.