PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi z przeszkleniem do wiatrołapu?!



nidziowa
04-01-2008, 11:15
Witam
Nie wiem czy ten temat był poruszany...ale zaryzykuje i zapytam.
Musimy zamówić drzwi wewnetrzne i nie wiemy , czy z pzreszkleniem do wiatrołapu będą dobre tzn czy nie będzie pzrez nie uciekało ciepło. ?

Nie podobaja mi sie drzwi pełne w tym miejscu ( chodz wszędzie takowe są), jest ciemno i ponuro w korytarzu i wiatrołapie.
Proszę o opinie

pozdrawiam

Cypek
04-01-2008, 11:27
Ja dałem bez przeszklenia i żałuję.
Ciemność pomroczna nastała.
Teraz bym odżałował te kilka watów które mogą tamtędy uciec i dał przeszklone.
Nie można też wszystkiego przeliczać na pieniądze, dom musi też cieszyć.

KiZ
04-01-2008, 11:29
Dokładnie jak poprzednik - nie dałem przeszklonych i żałuje. Ja sie kierowałem znaczna roznica w cenie, ale nie warto było czynic takiej oszczednosci.

Cypek
04-01-2008, 11:31
A tak swoja drogą, musze się dowiedzieć, czy da się te pełne przerobić na szkiełko.

nidziowa
04-01-2008, 11:32
To mnie cieszą takie opinie.
JA tez jestem za drzwiami z przeszkleniem.
Ale czy nie będzie mi hulał wiatr.....w zimie? :D
pozdrawiam

Cypek
04-01-2008, 11:39
Eeee, bez przesady, nie podejrzewam, aby fakt czy wypełnieniem jest szyba czy płyta miał wpływ na wiatr (a skąd on tam ?), może być tylko gorsze odczucie ciepła przy dotknięciu szyby. Ale to pikuś.

04-01-2008, 11:46
... JA tez jestem za drzwiami z przeszkleniem.
Ale czy nie będzie mi hulał wiatr.....w zimie? :D
pozdrawiam
jesli drzwi nie będziesz zamykac - moze hulac ... :-?
albo jak mieszkasz w kieleckiem ...

u mnie nie ma drzwi wewnętrzych w wiatrołapie i jakoś wiatr nie hula

KiZ
04-01-2008, 12:56
... JA tez jestem za drzwiami z przeszkleniem.
Ale czy nie będzie mi hulał wiatr.....w zimie? :D
pozdrawiam
jesli drzwi nie będziesz zamykac - moze hulac ... :-?
albo jak mieszkasz w kieleckiem ...

u mnie nie ma drzwi wewnętrzych w wiatrołapie i jakoś wiatr nie hula

Możesz mieć dwie pary zewnętrznych... 8)

jacekp71
04-01-2008, 13:00
nasze drzwi sa przeszklone (cztery pola) od gory do dolu, poza tym dosyc szerokie (100cm) i nie czuje dyskomfortu ;-)
w wiatrolapie jest podlogowka, drzwi wejsciowe sa dobrze uszczelnione, ale niespecjalnie docieplone wiec jest tam chlodniej niz w hallu/kuchni.
na przepal gazu nie narzekam rowniez (6,4m3/dobe dla 175m2 podlog) wiec przeszklen bym sie nie obawial.

04-01-2008, 13:01
... Możesz mieć dwie pary zewnętrznych... 8)
nia mam :D

revalidon
05-01-2008, 07:36
Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.

Cypek
05-01-2008, 08:34
:):):):):)

agaboBIK
14-01-2008, 22:59
Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.


:lol: :lol: :lol:

tuuska1
15-01-2008, 11:37
Mam drzwi z małym przeszkleniem i tak powinno być. Drzwi dobrej firmy , uszczelki itd.. Nie czuje aby ciepło " uciekało". Drugi raz gdybym miała wybierac tez miały by szybkę . W wiatrołapie nie ma ciemności , a poza tym widać kto do nas przychodzi.

Elfir
15-01-2008, 11:49
Jezeli wiatrołap jest ogrzewany, to ok, w przeciwnym wypadku szyby musiałyby być jak w normalnych oknach zewnętrznych. Może tylko częsciowe przeszklenie?

JoShi
15-01-2008, 11:59
Witam
Nie wiem czy ten temat był poruszany...ale zaryzykuje i zapytam.
Musimy zamówić drzwi wewnetrzne i nie wiemy , czy z pzreszkleniem do wiatrołapu będą dobre tzn czy nie będzie pzrez nie uciekało ciepło. ?

Ja mam z przeszkleniem a wiatrołap ogrzewany, więc się nie przejmuję. Te drzwi mają przede wszystkim zmniejszać ucieczkę ciepła w momencie wchodzenia i wychodzenia. Przynajmniej ja przyjęłam takie założenie.

JoShi
15-01-2008, 12:02
Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.
W pierwszej chwili myślałam, że Ty tak poważnie i już się zastanawiałam jak wymienić wkładki w zamkach na plastikowe :P

JoShi
15-01-2008, 12:03
Mam drzwi z małym przeszkleniem i tak powinno być. Drzwi dobrej firmy , uszczelki itd.. Nie czuje aby ciepło " uciekało". Drugi raz gdybym miała wybierac tez miały by szybkę . W wiatrołapie nie ma ciemności , a poza tym widać kto do nas przychodzi.
We wątku chodzi o drzwi wewnętrzne, między wiatrołapem a resztą mieszkania :)

tuuska1
15-01-2008, 21:27
Drzwi, o których piszesz też mam przeszklone, W wiatrołapie mam również kaloryfer. Zresztą -wszystkie drzwi wewnętrzne mam z szybą .

Cpt_Q
15-01-2008, 21:50
Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.
W pierwszej chwili myślałam, że Ty tak poważnie i już się zastanawiałam jak wymienić wkładki w zamkach na plastikowe :P

http://manu.dogomania.pl/emot/kuul.gif

dominikams
15-01-2008, 22:53
Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.

Gdzie się głosuje na tekst roku?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kubaimycha
16-01-2008, 07:02
Żadnych przeszkleń, ani w drwziach wejsciowych ani w drzwiach do wiatrołapu... Poza tym klamki koniecznie z trzpieniem z tworzywa sztucznego, nie muszę chyba mówić ilie ciepła ucieka przez metalowe trzpienie...
Ja jeszcze mam druciana wycieraczke przxed drzwiami i przed wejściem mocno wycieram podeszwy pare minut. Po zdjeciu butów w wiatrołapie ciepło wuytworzone wskutek tarcia podeszwy dodatkowo ogrzewa wiatrołap.

Gdzie się głosuje na tekst roku?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...też bym zagłosowała... :lol: