PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt scianki GK + plyt na placki zamiast tynku



dododo
11-01-2008, 13:45
Chce wykonczyc dom suchą zabudową, czy cena 30pln za m2 sciany GK (15pln po kazdej stronie) jest dobra ?, sciana wewnetrzna bez welny ?
Czy 10pln za m2 plyty GK przyklejonej na klej gipsowy to OK ?Troche drogo prawie jak tynk a praca znacznie krotsza. Podobnie 30 pl chce gosc za sufit z montazem halogenow, do tego gratis chce polozyc instalacje elektryczna w listwie przypodlogowej paneli z gniazdami. Czy ktos widzial takie gniazda, czy taka instalacja ma jakies ukryte wady ?

Mam 240 m2 tej zabudowy, budowlancy twierdza ze to 3 dni roboty dla dwoch osob, wchodza w to sufit 80m2, sciany na placki 80m2 i 40m2 scianek dzialowych (40m2 x2 po kazdej stronie)

pawelurb
11-01-2008, 14:30
ściana wewnętrzna bez wełny ? a co ona ma oddzielać ? będzie dudnić i bedzie wszystko tak słychac jakby tej ściany wogóle nie było , na działówkę się raczej nie nadaje.... przyklejenie i wypoziomowanie płyty GK do ściany ( czyli 3,12 m kw ) zajmuje 2 amatorom jakieś 10 minut , kwestia czy ta cena to za samo przyklejenie, czy też razem ze szpachlowaniem połączeń , gips siatka i na gładziutko....., bo jak za samo przyklejenie, to bym nie dał ( i nie dałem, przyklejałem sam ojcem , pierwszy raz w życu:)))

dododo
11-01-2008, 14:45
oczywiscie ze ze szpachlowaniem ale tylko spoin, calych plyt GK sie nie szpachluje , wypeniiona i niewypelniona welna sciana praktycznie tak samo stlumi,mamy takie w pracy bez i z welna i jest porownywalny efekt przy scianie 7,5cm

scs
12-01-2008, 15:05
Chce wykonczyc dom suchą zabudową, czy cena 30pln za m2 sciany GK (15pln po kazdej stronie) jest dobra ?, sciana wewnetrzna bez welny ?
Czy 10pln za m2 plyty GK przyklejonej na klej gipsowy to OK ?Troche drogo prawie jak tynk a praca znacznie krotsza. Podobnie 30 pl chce gosc za sufit z montazem halogenow, do tego gratis chce polozyc instalacje elektryczna w listwie przypodlogowej paneli z gniazdami. Czy ktos widzial takie gniazda, czy taka instalacja ma jakies ukryte wady ?

Mam 240 m2 tej zabudowy, budowlancy twierdza ze to 3 dni roboty dla dwoch osob, wchodza w to sufit 80m2, sciany na placki 80m2 i 40m2 scianek dzialowych (40m2 x2 po kazdej stronie)
Przez 3 dni zrobia??heheh :P

S***el
12-01-2008, 16:13
Chce wykonczyc dom suchą zabudową, czy cena 30pln za m2 sciany GK (15pln po kazdej stronie) jest dobra ?, sciana wewnetrzna bez welny ?
Czy 10pln za m2 plyty GK przyklejonej na klej gipsowy to OK ?Troche drogo prawie jak tynk a praca znacznie krotsza. Podobnie 30 pl chce gosc za sufit z montazem halogenow, do tego gratis chce polozyc instalacje elektryczna w listwie przypodlogowej paneli z gniazdami. Czy ktos widzial takie gniazda, czy taka instalacja ma jakies ukryte wady ?

Mam 240 m2 tej zabudowy, budowlancy twierdza ze to 3 dni roboty dla dwoch osob, wchodza w to sufit 80m2, sciany na placki 80m2 i 40m2 scianek dzialowych (40m2 x2 po kazdej stronie)

3 dni roboty to przesada ale ceny masz świetne moim zdniem ci ludzie robią to za darmo ! Ale nie wszytko co tanie jest dobre w poniedzałek zaczynamy prace na obiekcie w Częstochowie gdzie najpierw rozbieramy kostrukcję po innych (zrobie zdjęcia :D) śmiechu co nie miara. Co z tego że to było tanio zrobione a w tej chwili ludziom koszty wzrastają dwukrotnie.

martin72
13-01-2008, 12:10
Ktos tu napisal ze calych plyt sie nie szpachluje, itp, itd, oj ludzie nie macie bladego pojecia ani o plytach gipsowych ani o szpachlowaniu. i niech nikt nie pisze jaki to ma ses i wogole. kto chce wybudowac sobie tanio to jego sprawa.

S***el
13-01-2008, 20:56
a szpachluje sie po to całe (najlepiej masą bez gipsu np mastermas) aby nie było różnicy po malowaniu między strukturą płyty g-k a częścią łączenia. Płyty Fermacell już musowo ponieważ ich struktura jest chropowata.

robert bartosz
13-01-2008, 22:13
3 dni :D jak to zrobią to ich biorę i dam im dwa razy tyle co chcą ale wcześniej chyba mi kaktus wyr....

dododo
14-01-2008, 09:49
Dziwne te odpowiedzi - wykonawcow jak sie domyslam,
na stronach www za wykonanie sufitu na ruszcie oraz scianki bez wygluszenia to standardowa cena , troche wiecej chca za tynk GK na placki ,
co do cekolowania plyt to nida np twierdzi ze tylko laczenia pokryc tasma ,
malowanie oczywiscie najmniej 2x

Piotrek T
14-01-2008, 16:47
Szpachlowanie całych płyt nie jest konieczne ale daje lepszy efekt wizualny.

-COLOR-
14-01-2008, 17:27
Mam 240 m2 tej zabudowy, budowlancy twierdza ze to 3 dni roboty dla dwoch osob, wchodza w to sufit 80m2, sciany na placki 80m2 i 40m2 scianek dzialowych (40m2 x2 po kazdej stronie)

co do cen się nie wypowiem bo niech biorą ile chcą, mogą przecież nawet dopłacić - ich sprawa

ale po wypowiedzi o terminie wykonania to już bym im podziękował bo nie wiedzą co czynią

Hal
14-01-2008, 21:10
10 zł za m2 płyty na klej. sam materiał.