PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny parkietów egzotycznych oraz robota



luk__25
11-01-2008, 13:02
Witam jakie są ceny egzotyków w waszych okolicach. My płacimy wg cennika:
http://www.parkietyegzotyczne.pl/parkiet.html

do tego chemia ok 35-40zł/m2 a robota 30zł/m2.

ghost34
16-02-2008, 15:07
Firma bierze bardzo tanio...chyba ze akurat jestes z tej firmy i jest to krpytoreklama bo jakoś mi sie nie chce wierzyć ze ktos w tych czasach bierze 15zł za układanie i 15zł za cyklinowanie....a do egzotów dobry dwuskładnikowy klej razem z gruntówką i przygotowaniem podłoża może wyjść 30zł...a gdzie lakier podkładowy, nawierzchniowy, wypełniacze...jakoś nie kupuje tego...

Misiomaciej
16-02-2008, 20:35
Firma bierze bardzo tanio...chyba ze akurat jestes z tej firmy i jest to krpytoreklama bo jakoś mi sie nie chce wierzyć ze ktos w tych czasach bierze 15zł za układanie i 15zł za cyklinowanie....a do egzotów dobry dwuskładnikowy klej razem z gruntówką i przygotowaniem podłoża może wyjść 30zł...a gdzie lakier podkładowy, nawierzchniowy, wypełniacze...jakoś nie kupuje tego...


No właśnie coś tu nie gra.
Przygotowanie podłoża + klejenie -30zł
Cyklinowanie + lakierowanie- 30zł
TAKA CENA ZA EGZOTYKI!!!!!!!!!!!!!

ghost34
18-02-2008, 17:30
Metr kwadratowy powinieneś liczyć bez wylewek rzecz jasna ale z robocizna i chemia od 90zł do 130 zł za metr kwadratowy..poprzedniego twego posta nie jarze także się nie odnoszę pozdrawiam..

m_wujek
19-02-2008, 13:38
Czy może ktoś mi powiedzieć jaki jest koszt ułożenia parkietu przemysłowego z olejowaniem?

Jak to się ma w stosunku do cen robocizny za parkiet tradycyjny?

ghost34
19-02-2008, 17:54
Parkiet sztorcowy układany tradycyjnie bez rozrywania paczek liczy sie tak samo jak tradycyjny parkiet...jeśli natomiast chcesz parkiet sztorcowy mieć ułożony "na dziko" czyli w tzw. cegiełkę to już się musisz dogadac z fachowcem za samo ułożenie z rozrywaniem paczek i układaniem lamelek po lamelce biorą różnie od 45zł nawet do 75 zł za metr. To jest zupełnie inne układanie praco i czasochłonne więc kosztuje razy dwa ... co się tyczy cyklinowania i olejowania to cyklinowanie ze szpachlowaniem i olejowaniem (sama robocizna) jakieś 20zł - 30 zł.
Do tego rzecz jasna, podkład pod klej +klej+wypełniacz+olej.Ale to juz zależy jakiej firmy są środki chemiczne użyte do montażu i wykończenia posadzki drewnianej.
Podałem ceny orientacyjne rzecz jasna ja tyle biorę ale uważam że jak kafelkarz bierze 30zł-50zł za metr to praca parkieciarza jest bez porównania większa i powina być wreszcie doceniona w tym kraju...to tak luźno wyrzuciłem z siebie hehh podsumowując parkiet tradycyjny układanie 20zł-25ł za metr cyklinowanie z olejowaniem 20zł-30zł za metr plus chemia rzecz jasna.Pozdrawiam.

m_wujek
20-02-2008, 14:01
dzięki Ghost. Wygląda, że różnica nie jest aż taka duża jeśli uwzględni się całość kosztów jak myślałem.
pozdrawiam

Aga KN
21-02-2008, 13:45
Czy któs kupował u nich parkiet i czy zna firmę? Cena merbau jest bardzo kusząca. I czy można bezpiecznie przechować kupiony parkiet na paletach przez pół roku? Czy ryzyko wypaczenia czy czegoś podobnego jest większe.

pozdrawiam
Agnieszka :wink:

ghost34
21-02-2008, 22:25
Ryzyko jest wtedy kiedy przechowywane jest w niewłaściwych warunkach.... :)

Aga KN
22-02-2008, 08:15
Ogrzewane pomieszczenie na poddaszu w firmie. Poddasze uzytkowe.

hmmm... myślę i myślę bo cena przy 100m2 jest bardzo atrakcyjna.

Aga :roll:

ghost34
22-02-2008, 16:54
ile i za co???Powie s tam higrometr i po około 2-óch tygodniach podaj wypadkową wilgotności względnej powietrza...temperetura 18-22 stopnie celsjusza..tak mniej wiecej byłaby idealna..