PDA

Zobacz pełną wersję : zaprojektowanie płyty fundamentowej



coulignon
11-01-2008, 18:05
witam
rozmawiałem dzisiaj z konstruktorem o zaprojektowaniu płyty fundamentowej pod dom wg projektu Lipińskich P 160. I Pan krzyknął 3 tys zł. Czy to normalna cena? Nie ma tam trudnych warunków gruntowych, po prostu płyta wydaje mi sie lepszym rozwiązaniem w domu energoszczędnym.

Ale aż 3 tys? :o

leszek11111
12-01-2008, 07:59
W pracowniach z którymi współpracuję na Śląsku można to załatwić za dużo mniejsze pieniążki.

[email protected]

scs
12-01-2008, 15:21
witam
rozmawiałem dzisiaj z konstruktorem o zaprojektowaniu płyty fundamentowej pod dom wg projektu Lipińskich P 160. I Pan krzyknął 3 tys zł. Czy to normalna cena? Nie ma tam trudnych warunków gruntowych, po prostu płyta wydaje mi sie lepszym rozwiązaniem w domu energoszczędnym.

Ale aż 3 tys? :o
za 3tysiaki to my Ci wylejemy płytę :)

arktyk
13-01-2008, 14:48
W ubiegłym roku płaciłem 800 zł. płyta fundamentowa 8 m na 10 m 30 cm wysokości. Architekt z Warszawy, budowa pod Warszawą.
ps za 3000,00 nie da się zbudować płyty fubdamentowej :wink:
pozdr

coulignon
13-01-2008, 15:33
W ubiegłym roku płaciłem 800 zł. płyta fundamentowa 8 m na 10 m 30 cm wysokości. Architekt z Warszawy, budowa pod Warszawą.
ps za 3000,00 nie da się zbudować płyty fubdamentowej :wink:
pozdr

poprosiłbym o namiary na architekta, ja zrewanzuje się tym:
http://www.katalogprojektow.pl/artykuly_plyta_fundamentowa.php#pasywny

arktyk
13-01-2008, 17:23
cześć,
Artykuł oczywiście znam. Moja płyta fundamentowa jest już od końca czerwca 07 roku zbudowana. Aktualnie mam stan surowy zamknięty budynku. U mnie były bardzo trudne warunki gruntowe, musieliśmy wymienić 1 m gruntu wgłąb na pospółkę gruboziarnistą. na razie z budynkiem nic się złego nie dzieje. Jednakże trzeba zastanowić się czy potrzeba budować płytę fundmentową, jest to bowiem impreza bardzo droga. Dodam tylko że w moim przypadku wyniosło 2 razy drożej niż tradycyjne fundamenty. No ale ja miałem wskazanie co do takiego posadowienia budynku w opinii geologicznej.
Jak tylko znajdę namiary na architekta to dam znać.

Pozdr,

scs
19-01-2008, 18:53
W ubiegłym roku płaciłem 800 zł. płyta fundamentowa 8 m na 10 m 30 cm wysokości. Architekt z Warszawy, budowa pod Warszawą.
ps za 3000,00 nie da się zbudować płyty fubdamentowej :wink:
pozdr
to około 24m3 betonu
3tys robocizna i lejemy :)

coulignon
24-01-2008, 11:52
W ubiegłym roku płaciłem 800 zł. płyta fundamentowa 8 m na 10 m 30 cm wysokości. Architekt z Warszawy, budowa pod Warszawą.
ps za 3000,00 nie da się zbudować płyty fubdamentowej :wink:
pozdr
to około 24m3 betonu
3tys robocizna i lejemy :)

lejemy? Inwestora? jestem zainteresowany wykonastwem - bo też ciemna magia dla przeciętnego murarza :D

woren
31-01-2008, 12:11
witam
rozmawiałem dzisiaj z konstruktorem o zaprojektowaniu płyty fundamentowej pod dom wg projektu Lipińskich P 160. I Pan krzyknął 3 tys zł. Czy to normalna cena? Nie ma tam trudnych warunków gruntowych, po prostu płyta wydaje mi sie lepszym rozwiązaniem w domu energoszczędnym.

Ale aż 3 tys? :o

Płyta fundamentowa nigdy nie bedzie wg mnie lepszym rozwiązaniem z względu na takie "po prostu". Po co przepłacać??. Masz badania geotechniczne??, tzn warstwy gruntu na głebokości potrzebnych do obliczenia takiej płyty??. Obliczenia dla płyty jak i ławy są w sumie takie same(tylko podaje się wymiary L i B ine), więc jak masz nadmiar kasy to czemu nie:)
W fundamentach chodzi o to aby stan graniczny nośności(maks. zdolnośc gruntu do przyjecia obciążeń) była większa od stanu granicznego użytkowalności( obciązenie stałe niekorzystne budynkiem). I przypóśćmy ze kontruktor-projektant obliczy Ci funamdenta na normalną ławę fundamentową i warunek zostanie spełniony z dużą rezerwą.

A przepraszam , Ty chcesz mięc dobry domek pasywny, to co innego.

starn
12-02-2008, 18:28
Witaj
Zadzwoń do mojego kierownika ,on jest z Milanówka tel.603949595 lub 22/7558006 miałem też robić płytę łacznie z wodnym ogrzewaniem podłogowym zatopionym w płycie fundamentowej.Niestety koszt płyty przy ówczesnej cenie stali 4700 za tonę był wysoki.

tomek i ania
26-02-2008, 12:39
Witam, ja płaciłem 200 zł, miałem projekt indywidualny w którym była normalna ława, ale przed rozpoczęciem prac stanu zero zmieniliśmy na płytę, konstruktor zrobił projekt w jeden wieczór.

Madziorkaa
17-03-2008, 18:47
ja za projekt płyty zapłaciłam 1600zł w zeszłym tygodniu.

HenoK
26-05-2008, 13:16
A przepraszam , Ty chcesz mięc dobry domek pasywny, to co innego.Przy domu pasywnym zastosowanie płyty fundamentowej może rozwiązać wiele problemów związanych z mostkami termicznymi. W domu energooszczędnym płyta fundamentowa moze być jednocześnie elementem grzejnym.

coulignon
26-05-2008, 19:11
no właśnie.
A projektanta znalazłem. czekam właśnie na na projekt. Okazuje się że to że 3000 to pestka. Znaleźć projektanta który bedzie rozumiał idee budowania na płycie domu energoszczędnego i nie zaprojektuje jakiegoś absurdu (np płyta izolowana styropianem ale od góry :o ) to jest sztuka!

Jak dojdzie projekt to wstawie namiary na Pana który ten problem rozumie. Cena ok 1000 zł.

kojo0077
24-03-2010, 07:21
Witam.

Czy ma ktoś namiary na dobrego projektanta płyty fundamentowej ( najlepiej z okolic warszawa- Otwock)?

Interesuje mnie płyta grzejna.

Pozdrawiam
Michał

coulignon
24-03-2010, 20:07
mgr inż. Wojciech Socha

tel. 503-708-847


Ja i kilkanascie osób były zadowolone :wink:

TomekBudujeDomek
10-09-2010, 11:03
Witam.
Myślę o płycie fundamentowej, bo mam wysoki poziom wód gruntowych. Poza tym podoba mi się to energooszczędne rozwiązanie. Z uwagi na zagrożenia powodziowe muszę podnieść poziom zero na jakiś metr. Czy w przypadku płyty fundamentowej takie podniesienie jest możliwe? Słyszałem o wylewaniu płyty na nasypie w gruzu i piachu, jednak obawiam się takiego rozwiązania gdyż jak sądzę, nasyp może zostać wypłukany przez wodę. Chciałbym to tez wykonać w rozsądnych kosztach.

TomekBudujeDomek
23-09-2010, 07:27
Witam.
Myślę o płycie fundamentowej, bo mam wysoki poziom wód gruntowych. Poza tym podoba mi się to energooszczędne rozwiązanie. Z uwagi na zagrożenia powodziowe muszę podnieść poziom zero na jakiś metr. Czy w przypadku płyty fundamentowej takie podniesienie jest możliwe? Słyszałem o wylewaniu płyty na nasypie w gruzu i piachu, jednak obawiam się takiego rozwiązania gdyż jak sądzę, nasyp może zostać wypłukany przez wodę. Chciałbym to tez wykonać w rozsądnych kosztach.

Ponawiam pytanie.

burundi
15-05-2011, 21:04
Także zaczęłam myśleć o płycie nie ze względu na warunki gruntowe,ale energooszczędność budynku. W projekcie mam "normalny" fundament i nie wiem czy pakować się w płytę czy nie. A czym zabezpiecza się styropian od dołu, co by go nic nie objadło od dołu?:) Może lepiej zastosować coś zamiast styropianu o dobrej nośności i izolacyjności? Jak to w praktyce wygląda? Warstwy: cienka warstwa betonu, styropian , zbrojenie i płyta?czy: styropian na warstwie ubitego piasku i potem reszta?Niektórzy zgłaszają sprzeciw, co do "leżenia domu na styropianie"

dorianmk
30-08-2011, 17:53
Właśnie ciekawe pytanie z tym objadaniem dla myszy pewnie to niezłe miejsce na gniazdo. Też się zastanawiałem ale sam styropian(szalunek)150zł m2 izodom2000, trochę drogo a ceny podobno porównywalne. Może ktoś wie ile by kosztowała płyta powierzchnia 9m na 6m 54 plus sień 2m na 6m 12 razem 66m2. Tradycyjne ławy i bloczki w 10tyś się zmieszczę.

firewall
09-10-2011, 12:49
????

zxj24
17-07-2012, 08:11
Witam serdecznie,

poczytalem troche o zaletach plyt fundamentowych i sam teraz sie zastanawiam czy nie zastapic tradycyjnej lawy wlasnie taka plyta. Czytalem o kosztach stawiania i wielu twierdzi ze sa porownywalne. wczoraj rzucilem temat na serwisie szukaj fachowca odnosnie projektu i chyba najlepsi fachowcy z branzy zlozyli mi oferty. cena projektu zaczyna sie od 7000!!!!. myslalem ze projektowanie plyty fundamentowej to nie projekt technologi NASA. no nic jak by ktos mogl polecic dobrego projektanta, ktory by mi przygotowal projekt plyty pod dom 116 m2 to bylmbym wdzieczny. malopolska Bibice.

jeszcze jedno pytanie. czy potrzebne beda badania geotechniczne? kto takie badania ewentualnie wykonuje?

plusfoto
17-07-2012, 08:26
Zajrzyj do wątku o płytach i nie powtarzaj pytań.