PDA

Zobacz pełną wersję : silikonowanie łazienki na poddaszu



waltan
12-01-2008, 21:06
Witam!

Proszę o informację, czy silikonowanie połączeń płytka ceramiczna na ścianie z płytą G-K sufitu lub skosu w łazience na poddaszu jest czynnością, za którą się osobno płaci przy układaniu płytek? Jeżeli tak, to ile kosztuje mb?
Pytam, bo pierwszy raz się z tym spotykam. Mój majster twierdzi, że silikonowanie w tym miejscu jest niezbędne i chce za to dodatkowo 7zł za mb.

Pozdrawiam,

waltan
12-01-2008, 22:22
Dodam również, że za osilikonowanie wanny chciałby również 7zł/mb. Umawiałem się z nim na montaż wanny. Obudowę później obłożył płytkami, i stwierdził, że uszczelnienie wanny jest dodatkowo płatne. Jak to jest w końcu. Czy za takie prace liczy się osobno? Wydawało mi się, że montaż wanny powinien również obejmować jej uszczelnienie.

Pozdrawiam,

vadiol
12-01-2008, 22:24
Jak nie polozysz silikonu w miejscu styku , to pozostaja listwy narozne . Chyba , ze zostawisz tak jak jest , czyli bez wykonczenia .

waltan
12-01-2008, 22:33
Ja to rozumiem, ale czy jest to dodatkowo płatne, czy wlicza się w cenę motażu wanny lub położenia płytek? Czy silikonowanie na połączeniu ściana -sufit w łazience też jest dodatkowo płatne?

martin72
13-01-2008, 10:56
Pierwszy raz spotykam sie aby te prace byly dodatkowo platne. Jesli majster przychodzi i wycenia prace to powinien podac cene ostateczna. Mysle ze gosc jest jakims cwaniakiem i szuka naiwnych ludzi. pozdrawiam!

izat
14-01-2008, 16:34
zależy jaką masz cenę za usługę podstawową
ja miałam silikonowanie w cenie
porządne wysylikonowanie to nie takie hop siup :) więc może fachman stwierdził, że robi to dłużej niż kładzie się płytki i doliczył Ci do ceny podstawowej :)
ogólnie rzecz biorąc mam wrażenie że wykonawcom odbija palma
:-?

dabell
14-01-2008, 21:23
U mnie wycena silikonowania była osobną pozycją w umowie - koszt 6 zł. (cena z grudnia 2006), niezależną od płytek i innych np. szlifowania płytek na krawędziach i obróbki płytek po łuku.

robert bartosz
15-01-2008, 20:19
a za wypoziomowanie płytek też sobie liczy osobno :D :D :D :D :D :D
ja bym go :oops: :evil:

dabell
15-01-2008, 20:57
Nie wiem co Cię tak cieszy, ale są różni facowcy.
Ja widziałam jak mój glazurnik wykańcza krawędzie, mimo przycięcia na wodnym urządzeniu pod kątem 45 szlifuje każdą krawędź drobnym papierem. Zajmuje to dużo wiecej czasu niż ułożenie listwy. Nie dziwi mnie, że bierze za to dodatkową kasę, w kotłowni robiliśmy listwy i za to nie było dopłat :-). Obróbka po łuku też zabiera dużo czasu - szlifowanie dociętych płytek o szerokości 4 cm * 7 cm na fragmencie 100cm to chyba więcej zabawy niż położenie 1 m2 kafli?
Mógł podać cenę za całość, ale i tak w trakcie robót zmieniła nam się koncepcja, więc było uczciwsze liczenie tego co zrobił po z góry znanych cenach.

papitoo
06-07-2010, 10:49
Powiem tak każdy fachowiec jest inny niektórzy biorą za to dodatkową kasę niektórzy nie, u mnie fachowiec nie wziął za to dodatkowej kasy:) jedyna rzecz jaka mnie zafascynowała to dosyć ciekawe narzędzie którego użył do wykończenia silikonu, gdyż jestem laikiem w tej kwestii i czytałem na forum, że wystarczy rękawiczka, kawałek patyczka a ten fachowiec miał coś jakby prostokąty z dziwnego materiału do którego silikon się nie przyklejał oraz za pomocą którego idealnie powyprowadzał kąty... jak dla mnie ciekawa sprawa. na koniec dodam, że do fachowców trzeba mieć cierpliwość i w miarę możliwości umówić się na cenę przed robotą aby uniknąć problemów

Piotrek T
06-07-2010, 21:07
Zrobiłem setki łazienek i nigdy nie doliczałem za silikonowanie jest to fuga tylko silikonowa kładzie się ją w miejscach gdzie występuje ryzyko pęknięcia .
Na łączeniu sufitu z płytkami lepszy jest akryl bo da sie malować.
Inna sprawa to cena , jesli wykonawca przeliczył się z kosztami będzie prubował wyciagnąć jak najwięcej kasy za pierdoły które zwykle nikt nawt nie bierze pod uwagę