PDA

Zobacz pełną wersję : Ile dla projektanta??



naLeśnik
14-01-2008, 18:46
Witam forumowiczów :)

Dziś rozmawiałem z projektantem któremu być może zlecę przygotowanie formalności przed rozpoczęciem budowy.

Projektant ten za projekt zagospodarowania działki, mediów, wjazdu na działkę, adaptacje oraz sprawy formalne związane z załatwieniem pozwolenia na budowę, warunków przyłączenia do mediów zaśpiewał mi... 4,5 tys zł....dlatego moje pytanie dużo to czy mało?? ...proszę o radę.

pozdrawiam

pado
14-01-2008, 19:32
Cena kosmos !!!!
Ja wszystkie dokumenty związane z przyłączami , WZ, wypisem i wyrysem załatwiałem sam. Zero problemów .Tylko za wypisem i Wyrysem czekałem ustawowe 30 dni. Pozostałe żeczy w granicach 7 dni .
Za plan zagospodarowania działki , adaptację projektu łącznie z załatwieniem wszystkich formalności w Starostwie zapłaciłem 800 zł. Pozostaje mi tylko odebrać gotowe pozwolenie na budowę .
Tak więc cena 4500 zł to kosmos i gościu ciągnie z klienta ile może , chyba ,że zmiany w projekcie masz gigantyczne zbliżone do projektu indywidualnego.

naLeśnik
15-01-2008, 08:55
A ile zapłaciłeś za projekt przyłącza wody, gazu, prądu??

Na innym forum budowlanym przeczytałem, że w Opolu i w okolicach projektanci biorą właśnie w tych granicach a nawet więcej!!

... jestem troszkę skołowany ;)

googulek
15-01-2008, 09:29
a my sie umawialismy na 1800 a po paru dniach zaspiewal nam za wszystko 3400, twierdzac ze nie wiedzia, ze jest tez projekt zagospodarowania dzialki do zrobienia!!!!

pado
17-01-2008, 09:37
Przyłącze energetyczne wraz z WT :nieco ponad 1900 zł (15 KW) , warunki woda 61 zł

mim.d
17-01-2008, 14:13
Witam forumowiczów :)

Dziś rozmawiałem z projektantem któremu być może zlecę przygotowanie formalności przed rozpoczęciem budowy.

Projektant ten za projekt zagospodarowania działki, mediów, wjazdu na działkę, adaptacje oraz sprawy formalne związane z załatwieniem pozwolenia na budowę, warunków przyłączenia do mediów zaśpiewał mi... 4,5 tys zł....dlatego moje pytanie dużo to czy mało?? ...proszę o radę.

pozdrawiam

:o :o :o :o jak dla mnie to słono no chyba że tak jak ktoś wcześniej wspomniał chcesz wprowadzić dużo zmian do projektu. My też wszystko załatwialiśmy sami, może i nerwów sie trochę człowiek najadł, ale na początku zieleni do granic możliwośći dzięki temu forum i ludziom, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem wszystko jest do ogarnięcia.

emi601
17-01-2008, 20:54
googulek: jakiś niezorientowany ten architekt , przecież plan zagospodarowania działki to podstawowa i najpierwsza rzecz którą architekt adaptujący robi, bo to jest dla urzędu, to podstawa, a ścianki działowe, balkoniki i okienka to pryszcz :)

nasz za adaptację czyli wykonanie planu zgospodarowania, małe zmiany ( dorobienie daszku i okapu nad tarasem i jeszcze za całą papierologie aż do uzyskania pozwolenia poprosił 2000. I tyle się u nas płaci, mieliśmy drugą ofertę za 2200 , (ten sam zakres działań, do pozwolenia na bud) wybraliśmy tego piewrszego arch z innych względów niż fnansowe i od razu mówię że to nie po znajomosći tylko normalnie tyle się należy.
także naleśniku, albo zmieniasz parterówke na piętrówkę albo arch rysuje od zera bo ta cena 4,5 to faktycznie kosmos.... Z drugiej strony może są aż takei róznice "regionalne" hmm :-?

googulek
18-01-2008, 08:25
tak nam sie wlasnie wydawalo, ze jest z nim cos nie tak. postanowilismy szukac nastepnego a warto bylo bo znalezlismy za 1200, i powiedzial nam ze takie sa ceny w krosnie. czasami sie wydaje, ze te osoby napotkane na drodze ''budowania'' maja wrazenie, ze inwestorzy to na pieniadzach spia i nie wiedza co z nimi zrobic wiec nalezy z nich ciagnac ile sie da!!!!

Roman Czarko-Wasiutycz
22-01-2008, 11:26
Cześć.

We Wrocku tez mi zaśpiewali 3500 do 5000... (z załatwieniem wszystkich papierków) w Trzebnicy znalazłem architekta za... 1500... ze zmianami 2000 do 2500 bo nie wie jak wygląda projekt, który ma przerabiać od strony konstrukcji kilku elementów, które chcemy przerobić... oczywiście do tego dochodzą koszty zakupu gotowego projektu 2000... Więc warto podzwonić i popytać :)

pavo
28-01-2008, 21:17
Nasz projektant przedstawił nastepujace warunki: {co Wy na to} :




Zakup projektu 1800
Badanie geotechniczne gruntu 450
Sporzadzenie mapki do celów projektowych 550
Projekt przyłacza energetycznego 350
Projekt przyłacza wodociagowego 350
Projekt przyłacza kanalizacyjnego 350
Projekt przyłacza gazowego 350
Adaptacja proj typowego instalacji gazowej wewnetrznej 150
Sporzadzenie projektu zagospodarowania działki i jego uzgodnienie 650
Adaptacja projektu budowl do warunków miejscowych 600
Adaptacja projektów branzowych 400
Opłaty ZUDT i pozostałe 250


CO WY NA TO ???????????????????????????????????????????

googulek
29-01-2008, 08:47
rany!!!!!czy on zwariowal ? Jezeli dobrze licze, to z zakupem projektu wychodzi ponad 6000 zl (ciekawe ile u niego kosztuje projekt indywidualny) !

pavo
29-01-2008, 14:33
Ajak to u Was wygladało czy kazda z tych pozycji które wymieniłem była wyliczana osobno ? Projektant załatwia wszystko składa wnioski , wypełnia druki , rysuje mapki a my tylko ewentualne uzgodnienia , wybór projektu. I mam nadzieje wkrótce odbiór PnB.
Kto robił Wam drodzy forumowicze projekty przyłaczy branzowych i ile to kosztowało, bo w moim przyopadku załatwia je projektant u osób z uprawnieniami a my tylko płacimy. Projekty owe powstana po ZUDzie i maja kosztować razem 1400.....

dziubek25077
30-01-2008, 15:49
U mnie jest tak że projekt indywidualny domu kosztował mnie 3050 zł
Z tym że jest to tylko część budowlana.
Musze jeszcze załatwić projekt energetyki oraz sieci wod-kan i CO.
Dzwoniłem do biura projektowego i powiedzieli mi że ok 200 do 300 zł za projekt poszczególnej instalacji.
Myślicie że to dużo????
Prosze o opinie.
Pozdro !!!

emi601
30-01-2008, 19:08
jak dla mnie to niedużo, to malutko!!!
ja za sam projekt zjazdu (!) zapłące 600! a gdzie zjazdowi do instalcjii.

MarGos
01-02-2008, 21:16
Witamy wszystkich bardzo gorąco.
Jeszcze jesteśmy przed budową, ale już w trakcie załatwiania wszelkich spraw papierkowych. WZ mamy, uzgodnienia z Gazowni, Wodociągów, Zakładu Energetycznego też. Projekt mamy już wybrany. Jest to "Dom w ananasach" z Archonu ( http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m44bf7d63034f4 ), pozostaje go tylko kupić, zaadoptować, zgromadzić wszelką dokumentację i wystąpić o pozwolenie na budowę.
I tutaj pierwsze wątpliwości w sprawie kosztów. W jednym z biur projektowych przedstawiono Nam taką wycenę:
- adaptacja projektu 2250zł
w tym:
- projet zagospodarowania terenu,
- adaptacja projektu, tj. zlikwidowanie dwóch okien w tylnej ścianie oraz
przesunięcie o ok. metr ścianki działowej pomiędzy WC a kotłownią,
- pełna dokumentacja i załatwienie wszystkiego w urzędach, aż do uzyskania
pozwolenia na budowę.
- projekty przyłączy:
- elektryka 300zł,
- wod.-kan. 600zł,
- projekt zjazdu 500zł,
czyli w sumie za wszystko ok. 3650zł. A do tego projekt domu 1700zł.
I tutaj mamy pytanie do Was, czy ta wycena jest ok, czy też można to wszystko zrobić sporo taniej? Budujemy w Kielcach.

pozdrawiamy
Marcin i Gosia

dziubek25077
02-02-2008, 14:22
MarGos, troche dużo wam powiedzieli za adaptacje, bo z załatwianiem to najlepiej samemu,. Ja załatwiam urzędy i wszystko sam i przyznam szczerze że filozofii żadnej nie ma.
Spróbujcie negocjować ceny, bo wydaje mi sie że konkurencyjne one nie są.
Ja za projekt na indywidualne zamówienie dałem 3050 zł.
Pozdro !!!

MarGos
02-02-2008, 23:19
W sumie to te ceny są najniższe, zebrane z kilku biur projektowych. Ale szukamy dalej, bo Nam też te kwoty wydają się trochę za wysokie. Jeżeli w Kielcach wszędzie będzie podobnie, będziemy szukać kogoś poza Kielcami.
pozdrowienia

emi601
03-02-2008, 12:50
marGos, ja mam dokładnie porównywalne koszty, takie jak ty. I pogodziłam się z tym, najdrożej ze wszystkiego wychodzi mi projekt wod-kan. :( ale niestety takie są ceny w mojej okolicy, że o zajętych terminach nie wspomnę.

kapi01
29-03-2008, 19:26
w bochni zaplacilem za
proj zag
adaptacje
przylacza
wjazd
5600+vat
oraz 1964 zl za projekt gotowy
i 1200 zl za mapke do celow projektowych

Kasiaa29
31-03-2008, 09:32
Witam forumowiczów :)

Dziś rozmawiałem z projektantem któremu być może zlecę przygotowanie formalności przed rozpoczęciem budowy.

Projektant ten za projekt zagospodarowania działki, mediów, wjazdu na działkę, adaptacje oraz sprawy formalne związane z załatwieniem pozwolenia na budowę, warunków przyłączenia do mediów zaśpiewał mi... 4,5 tys zł....dlatego moje pytanie dużo to czy mało?? ...proszę o radę.

pozdrawiam

To dużo
My dostarczyliśmy tylko mapę do celów projektowych , reszta, czyli wszelkie formalności , adaptacja projektu, uzgodnienia przyłączy, wyrysowanie domu na mapie , projekt szamba i studni, wjazd na działkę nas nie interesuje. Wczoraj daliśmy zlecenie - a za 2 miesiące odbieramy pozwolenie na budowe - koszt całej usługi - 1200 zł - płatne po otrzymaniu pozwolenia na budowe, d(dodatkowo płacimy tylko 146 zł za warunki przylaczenia do prądu). Nic nas nie interesuje, zawieżlismy tylko mapę i projekt, zostawiliśmy swoje dane, i to wszystko!!
Pan ten będzie tez naszym kierownikiem budowy - koszt usługi - 1200 zł
I to nie jest po znajomości, ten pan jest nam całkowicie obcy
Ludzie, skąd wy bierzecie tych fachowców!!!

naLeśnik
31-03-2008, 18:46
[....Ludzie, skąd wy bierzecie tych fachowców!!! ...hmm takie ceny są u nas. Pytałem trzech projektantów, najtańszy mi powiedział 3,5 tys, ale gość strasznie marudny a ja takich nie lubię a dwaj pozostali ponad 4 tys !!
Co prawda dalej od Opola znalazłbym i za 2 - 3 tys., ale znów koszty dojazdów, bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić że tylko raz pojadę do projektanta :-?

sylwiap111
31-03-2008, 22:21
CZY KTOS ZNA CENY TROJMIEJSKIE?
BUDUJEMY SIE WGDYNI I CZEKAMY WLASNIE NA WYCENE U PROJEKTANTA.

Marcin_Pe
07-04-2008, 21:44
4,5tys. za adaptację i parę wycieczek po urzędach??? mój projekt indywidualny z adaptacją kosztował 5tys... w nie najtańszym mieście jakim jest stolyca... ludzie nie nakręcajcie cen w budowlance godząc się na takie honoraria;) chociaż oczywiście wszystko zależy od tego jak cenisz swój czas - ale jak było powiedziane wyżej: to wszystko da się ogarnąc;)