PDA

Zobacz pełną wersję : BRODZIK MUROWANY, prysznic bez brodzika, brodzik z płytek



Strony : 1 2 3 [4] 5 6

Betee
03-10-2010, 19:51
Witajcie,

Możecie polecić fachowca od takiego prysznica bez brodzika z okolic Łodzi ?
Szukam i szukam i nic...

Liwko
04-10-2010, 07:36
Nie wiem jak dużą masz łazienkę ale przy ogrzewaniu niskotemperaturowym jakim jest podłogówka, każdy metr jest na wagę złota. Teraz to i tak już po ptokach. Na twoim miejscu dałbym nie za grube ocieplenie. Jestem ciekaw jak to się sprawdzi w praktyce.

cieszynianka
04-10-2010, 22:24
Jedynie chodzi o komfort stąpania bosą nogą pod prysznicem i to tylko w pierwszych sekundach kąpieli (po domu i tak chodzę w klapkach) i osuszenie brodzika z resztek wody, bo jednak obawiam się, że zalegająca woda w rogach, może z czasem narobić brzydkich rzeczy. Elektryczne ogrzewanie podłogowe ma być z założenia, tak krótko załączone jak tylko możliwe.


Dlatego nie dawałem ogrzewania pod brodzik, bo większość systemów liniowych jest grubsza niż gr. posadzki w której są jeszcze rury z ogrzewaniem zatopione. Gdybym poprowadził rury jeszcze pod brodzikiem, miałbym poważne utrudnienia przy zamontowaniu odpływu. Tym bardziej że na etapie wylewek większość inwestorów, nie ma tego elementu w ręce i nie możne wiedzieć o wszystkich niuansach montażu. Choćby wysokości montażu, szerokości czy miejsca montaży (przy ścianie, czy przy drzwiach) A czasami jedna taka nieprzewidziana rzecz, uniemożliwia wykonanie zaplanowanego przez nasz elementu wykończenia lub etc.

Ad. 1. Rewelacyjnie działa taka gumowa ściągaczka jak do szyb. Po skończeniu kąpieli przelatujesz drzwi, ścianki i wypłytkowany brodzik, co trwa niecałą minutę i woda spływa do syfonu, a nie paruje w powietrze :rolleyes:

Ad. 2. Odpowiednie położenie rur od podłogówki (chodzi o kierunek) nie powoduje najmniejszych utrudnień podczas montowania odpływu liniowego ;)

cieszynianka
04-10-2010, 22:28
Witajcie,

Możecie polecić fachowca od takiego prysznica bez brodzika z okolic Łodzi ?
Szukam i szukam i nic...

Zapytaj w grupie łódzkiej, o ile można ją teraz znaleźć :o

78mysz
04-10-2010, 22:35
To mój pierwszy post, zatem witam wszystkich!
Przychodzę tutaj po radę. Też marzy mi się w łazience równa podoga na całej powierzchni i odpływ liniowy. Problem w tym, że moje mieszkanie jest na trzecim piętrze w stuletniej kamienicy. Na podłodze w miejscu gdzie ma być łazienka są w tej chwili deski. Legary w stropie są drewniane. Wiem, że jest sposób typu przykręcenie płyt OSB, na to jakaś wylewka i płytki, jednak martwi mnie ten opływ liniowy. Da się to zrobić? Jak to zainstalować? Czy jest jakiś sposób, żeby zrobić uszczelnienie? Raz już mi się zdarzyło zalać sąsiada z dołu i wolałbym tego nie powtarzać:)
masa hydroizolacyjna. Tak zwana izolacja w płynie, folia w płynie. Dodatkowo tasma-kołnierz dookoła łączeń scian i opdpływu liniowego.

cieszynianka
04-10-2010, 22:37
masa hydroizolacyjna. Tak zwana izolacja w płynie, folia w płynie. Dodatkowo tasma-kołnierz dookoła łączeń scian i opdpływu liniowego.

U nas jeszcze oprócz folii w płynie i kołnierza, pod cały brodzik poszła specjalna mata uszczelniająca :yes:

78mysz
04-10-2010, 22:39
Podciągam wątek.

Czy ktoś mógłby mi w żołnierskich słowach podsumować na co zwrócić uwagę przy wyborze odpływu liniowego? Wiem, że na przepustowość na pewno.
Nie bardzo kumam kwestie kołnierza - nie wszystkie go mają? A i te nóżki...

jeszcze suchy syfon czyli taka gumowa uszczelka zapobiegająca cofaniu się zapaszków. Ja mam wersje tańszą odpływu- bez tego syfonu, ale rynienka ma kolanko(jakby zwykły" syfon, w którym stoi woda i też jest dobrze. No i stal nierdzewna musi być.

mr6319
05-10-2010, 10:23
Pokazujcie swoje fotki pryszniców bez brodzików.

raffran
05-10-2010, 10:43
Nasz jest pod koniec pierwszej strony w tym watku, w prawdzie jeszcze nie dokonczony ale to co ciebie interesuje chyba juz jest.
Dzwi tam nie ma i nie bedzie wcale, a brodzik jest z podlogowka.
Wiecej zdjec jest ponizej.

Analiena
05-10-2010, 19:29
Odwodnienie już wybrane i kupione. Czas mocno gonił.
Wybralismy firmy Winkiel Design, taki do wklejania płytek, ze stali nierdzewnej, dlugość 800 mm
parametry odwodnienia liniowego:
- minimalna wysokość odwodnienia 120 mm,
- odpływ o wysokiej przepustowości 0,6 L/sek
- syfon czyszczony od góry
- wykonane ze stali nierdzewnej
- 5 lat gwarancji

wendlina
05-10-2010, 22:53
Ad. 1. Rewelacyjnie działa taka gumowa ściągaczka jak do szyb. Po skończeniu kąpieli przelatujesz drzwi, ścianki i wypłytkowany brodzik, co trwa niecałą minutę i woda spływa do syfonu, a nie paruje w powietrze :rolleyes:

Ad. 2. Odpowiednie położenie rur od podłogówki (chodzi o kierunek) nie powoduje najmniejszych utrudnień podczas montowania odpływu liniowego ;)



...już wiem dlaczego masz tak dużo postów. Twoje "fenomenalne" uwagi jednak nie wnoszą nic nowego :-/

leaat
06-10-2010, 06:44
...już wiem dlaczego masz tak dużo postów. Twoje "fenomenalne" uwagi jednak nie wnoszą nic nowego :-/

wendlina jestes w wielkim błedzie, akurat pomoc cieszynianki jest tu na forum bardzo potrzebna (ma pod reka zawsze mnostwo linkow, ktorych wygrzebanie samemu na forum zajmuje mnostwo cennego czasu) wiec daruj sobie...
poza tym gdyby nie pomoc cieszynianki nigdy nie udaloby mi sie przekonac męża do odplywu liniowego-to wlasnie dzieki cieszyniancea rozwialam szybciutko wszystkie jego i swoje wątpliwosci

a tak wogole....troche wiecej pokory wendlina

wendlina
08-10-2010, 08:46
wendlina jestes w wielkim błedzie, akurat pomoc cieszynianki jest tu na forum bardzo potrzebna (ma pod reka zawsze mnostwo linkow, ktorych wygrzebanie samemu na forum zajmuje mnostwo cennego czasu) wiec daruj sobie...
poza tym gdyby nie pomoc cieszynianki nigdy nie udaloby mi sie przekonac męża do odplywu liniowego-to wlasnie dzieki cieszyniancea rozwialam szybciutko wszystkie jego i swoje wątpliwosci

a tak wogole....troche wiecej pokory wendlina

jest forum budowlane, i a nie zbiór "złotych myśli" więc nie zapaskudzajcie je nie potrzebnymi i nie konstruktywnymi odpowiedziami. W tym miejscu ucinam dalsze słowne spekulacje i kontry i włączę się dopiero do konstruktywnej dyskusji na temat odpływu liniowego.
Pozdrawiam

thnd
14-10-2010, 11:31
Planujemy zrobic prysznic we wnęce. Nie mogę sie zdecyować jak duży powinień być taki prysznic zeby nie był klaustrofobiczny? Czy wystarczy płytki brodzik 90x90 czy lepiej zrobić 90szerkości na 110zługości? jaki prezentuje się najlepiej? i czy są wogóle brodziki tej wielkości i czy mozna wtedy bez problemu dopasowac do nich drzwi? jaka wielkość takiego prysznica we wnęce z murowanej ściany jest najpraktyczniejszy i najwygodniejszy? wiem na pewno ze 80x80 przy zwykłych prysznicach to pomylka-ciągle obijałam się o jego ściany :)

wioladd
14-10-2010, 18:25
U mnie w górnej łazience jest brodzik 80x120, ale jest jeszcze półka/ 10cm/ czyli wychodzi 90 x 120. Na dłuższym boku są szklane drzwi ( 90 cm ) i ścianka ( 30 cm ). Moim zdaniem wymiary prysznica są idealne, nawet mój " misiowaty" mąż nie narzeka. Nie mogę zrobić zdjęć, bo jestem w trakcie remontu parteru domu, ale na dole szykuje się prysznic z takimi samymi wymiarami.

cieszynianka
14-10-2010, 22:33
U nas 100x100 cm - luźno i wygodnie (bez brodzika) :yes:

miciu
15-10-2010, 11:28
Mamy 110x130, dwie osoby wchodzą na luzie:-), również nie mamy brodzika.

mmaciekkkk
15-10-2010, 11:40
Czy jest możliwość docięcia szyby hartowanej? Słyszałem że nie ma takiej możliwości ma to dosyć spore znaczenie przy projekcie drzwi do prysznica.

agata39
17-10-2010, 17:27
Tu jest podobny wątek:

http://forum.muratordom.pl/prysznic-bez-brodzika,t121230.htm

U nas odpływ w drzwiach:

URL=http://www.fotosik.pl]http://images37.fotosik.pl/96/3fb94a3b50ae4516med.jpg[/URL]

http://images37.fotosik.pl/96/fd68033864daead9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/96/448b49a836ac95femed.jpg (http://www.fotosik.pl)
:wink:
:wink:[/QUOTE]
cieszynianka pamiętasz jakim klejem masz przyklejone w odpływie kawałki płytek?

cieszynianka
17-10-2010, 22:49
:wink:
cieszynianka pamiętasz jakim klejem masz przyklejone w odpływie kawałki płytek?[/QUOTE]

Tym samym co reszta płytek - Kerrakol Flex (wysokoelastyczny) ;)

agata39
20-10-2010, 08:23
Dzięki :)

piogron
20-10-2010, 12:38
Vafel chyba Ty masz odpływ liniowy firmy CED'OR. Jestes z niego zadowolony, może jakies zdjecia?

broker
01-11-2010, 17:46
Polecam baterię termostatyczną pod prysznic. Świetna sprawa. Wchodzę pod prysznic, włączam i mam dokładnie taką wodę jaką chcę. I to bez żadnego kręcenia kurkami i marnowania wody :-)

Liwko
01-11-2010, 22:08
Polecam baterię termostatyczną pod prysznic. Świetna sprawa. Wchodzę pod prysznic, włączam i mam dokładnie taką wodę jaką chcę. I to bez żadnego kręcenia kurkami i marnowania wody :-)

Pod tym się podpisuje obiema rękami.

cieszynianka
01-11-2010, 22:13
Pod tym się podpisuje obiema rękami.

Ja też, no i jeszcze jeden wynalazek - przycisk "eco" na tej baterii, który ogranicza wielkość strumienia wody i dopiero po jego naciśnięciu można przekręcić na full ;)

gahan
02-11-2010, 08:03
...już wiem dlaczego masz tak dużo postów. Twoje "fenomenalne" uwagi jednak nie wnoszą nic nowego :-/

wendlina ! Widniejesz na forum jako " Sympatyk", a wychodzi na to, że jest dokładnie na odwrót ...

Cenimy sobie uwagi i porady cieszynianki, więc swoje "fenomenalne" posty po prostu sobie daruj.

A resztę forumowiczów proszę o wyrozumiałość, ale nie mogłam zdzierżyć, jeszcze się dobrze nie przywitał, a już się czepia...

kal el
06-11-2010, 11:11
Witajcie

Kupuję mieszkanie od dewelopera, w łazience jest już zrobiona wylewka, chciałbym zastosować odpływ liniowy ale nie podnosić brodzika wykonanego z gresu. Planuję skuć trochę wylewki wokół syfonu i umieścić tak odpływ aby po ułożeniu kafelek była jedna powierzchnia podłogi i brodzika.

Moje pytania:

1. Czy ktoś z was miał taką sytuację z takim zakresem prac?
2. Czy muszę skuć całą wylewkę w łazience, czy może tylko w obszarze brodzika, ja planuję tylko wykuć miejsce na umieszczenie syfonu odpływu liniowego?
3. Kolega powiedział mi, że do odpływów liniowych trzeba mieć wylaną już specjalną wylewkę, mnie się wydaje, że jak wykuję miejsce na syfon, zastosuję kołnierze uszczelniające wokół syfonu oraz na łączeniach ścian z podłogą + folię w płynie to będzie ok., czy jestem w błędzie? :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

pepejeans
06-11-2010, 12:23
Szukam fot, inspiracji prysznica pod oknem
czy to w ogóle ma sens żeby jedna ze ścian prysznic była ściana, na której jest okno szer. 60cm?

Liwko
06-11-2010, 17:08
Witajcie

Kupuję mieszkanie od dewelopera, w łazience jest już zrobiona wylewka, chciałbym zastosować odpływ liniowy ale nie podnosić brodzika wykonanego z gresu. Planuję skuć trochę wylewki wokół syfonu i umieścić tak odpływ aby po ułożeniu kafelek była jedna powierzchnia podłogi i brodzika.

Moje pytania:








1. Czy ktoś z was miał taką sytuację z takim zakresem prac?
2. Czy muszę skuć całą wylewkę w łazience, czy może tylko w obszarze brodzika, ja planuję tylko wykuć miejsce na umieszczenie syfonu odpływu liniowego?
3. Kolega powiedział mi, że do odpływów liniowych trzeba mieć wylaną już specjalną wylewkę, mnie się wydaje, że jak wykuję miejsce na syfon, zastosuję kołnierze uszczelniające wokół syfonu oraz na łączeniach ścian z podłogą + folię w płynie to będzie ok., czy jestem w błędzie? :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Rób tak jak piszesz i nie słuchaj kolegów.

kal el
06-11-2010, 18:09
Liwko dziękuję za wsparcie moralne, jeśli masz w zanadrzu wsparcie techniczne nie krępuj się, ...smiało:).

Strach ma wielkie oczy, trochę się obawiam czy mój sposób wykonania będzie właściwy. Mieszkanie jest na drugim piętrze, producent odwodnienia liniowego ACO daje gwarancję na 3 lata o ile się nie mylę, jak kupię ubezpieczenie OC a narobię szkody sąsiadowi z dołu, to jak się ekspert dopatrzy, że warstwa wylewki była naruszona przez wykucie miejsca na syfon, to pewnie nie wypłacą odszkodowania, a raczej nie będzie mnie stać na remont łazienki sąsiada poniżej. Niestety w rozwiązaniu b łazienka wygląda tak: (niby też ładnie no ale...)
http://img80.imageshack.us/img80/4139/la1ie.jpg (http://img80.imageshack.us/i/la1ie.jpg/)

cieszynianka
06-11-2010, 21:56
Witajcie

Kupuję mieszkanie od dewelopera, w łazience jest już zrobiona wylewka, chciałbym zastosować odpływ liniowy ale nie podnosić brodzika wykonanego z gresu. Planuję skuć trochę wylewki wokół syfonu i umieścić tak odpływ aby po ułożeniu kafelek była jedna powierzchnia podłogi i brodzika.

Moje pytania:

1. Czy ktoś z was miał taką sytuację z takim zakresem prac?
2. Czy muszę skuć całą wylewkę w łazience, czy może tylko w obszarze brodzika, ja planuję tylko wykuć miejsce na umieszczenie syfonu odpływu liniowego?
3. Kolega powiedział mi, że do odpływów liniowych trzeba mieć wylaną już specjalną wylewkę, mnie się wydaje, że jak wykuję miejsce na syfon, zastosuję kołnierze uszczelniające wokół syfonu oraz na łączeniach ścian z podłogą + folię w płynie to będzie ok., czy jestem w błędzie? :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Żadnej "specjalnej" wylewki nie trzeba, nie słuchaj takich opowieści.
Dla pewności pod cały brodzik możesz oprócz kołnierza i taśmy uszczelniającej (dookoła brodzika) dać jeszcze matę. My daliśmy taką:

http://www.mira.ee/dwnl.php?op=cat&id=339

http://www.technologie-budowlane.com/Izolacja_podlog_w_pomieszczeniach_mokrych_w_techno logii_MIRA-1-176-1_10.html

;)

compi
06-11-2010, 23:53
Przed rozkuwaniem posadzki w blokach musisz pogodzić się z tym, że natkniesz się na:
1. styropian podposadzkowy(zazwyczaj kładziony jako warstwa wygłuszająca)
2. biegnące tamtędy rurki z C.O.
3. biegnące tamtędy rurki z wodą c. i ź.
Wszelkie odpływy należy robić na sztywnych rurach i moim zdaniem przed zalaniem uszczelnić pianą niskoprężną. Dopiero potem zalać posadzką.

kal el
07-11-2010, 10:55
Cieszynianka
Dzięki za sugestię z uszczelnieniem podłogi, z tak zaizolowaną warstwą będę spokojniejszy, a jak uda się doczytać, że to rozwiązanie skuteczne na lata no to już w ogóle super.

compi
Odpływ będzie tuż przy szachcie, więc mam nadzieję że uda się jakoś go wmontować i uniknąć kolizji z innymi rurami. Zastanawiam się czy mogę (jeśli warstwa wylewki będzie za cienka) umieścić odpływ w styropianie
http://img825.imageshack.us/img825/9485/odpyw.png (http://img825.imageshack.us/i/odpyw.png/)
pzdr

compi
07-11-2010, 11:01
Moim zdaniem tak, ale zwróć uwagę na to gdzie masz umieszczony w pionie kanalizacyjnym trójnik odpływowy. Nie zdziwię się, jeśli będzie się znajdował powyżej planowanego posadowienia twojego odpływu. Wtedy musisz liczyć się z koniecznością przerobienia pionu. To oczywiście czarny scenariusz, ale weź to pod uwagę.

kal el
07-11-2010, 11:29
witaj

...masz rację z tym odpływem, jeśli trójnik będzie wyżej niż spód rury od odpływu do klapa, jak byłem na budowie to WYDAJE mi się, że odpływ wystawał nachylony ku górze, więc jest szansa że będzie ok.
Dziękuję za pomoc.
jeśli wpadniecie na jakieś pomysły, jak zawsze.... śmiało :yes:

Klodziki
08-11-2010, 09:46
Vafel chyba Ty masz odpływ liniowy firmy CED'OR. Jestes z niego zadowolony, może jakies zdjecia?

Oooo ja też o to pytam, bo ma ten CED'OR atrakcyjną cenę, potem chyba w kolejności ACO za 499 zł?

Wytłumaczcie mi jeszcze czy to odwodnienie liniowe montuje się przy wylewkach czy po? Czy np. zrobić wylewkę w łazience ale oprócz miejsca pod natryskiem. To odwonienie montuje się do chudziaka na "nóżkach" i pod tą rynienkę daje się styro i folie????

Vafel
08-11-2010, 10:18
Tak, ja mam Ced'or, ale trudno powiedzieć czy jestem zadowolony, bo jeszcze nie mieszkam i w zasadzie jeszcze z niego nie korzystałem. Organoleptycznie sprawia on dobre wrażenie. Całość jest ze stali nierdzewnej, ma kołnierz ułatwiający uszczelnienie, generalnie z wyglądu i w dotyku nie odbiega on w żaden sposób od ACO poza tym, że w Ced'orze syfon jest plastikowy (a nie stalowy jak w Aco), ale nie wiem czy to ma takie duże znaczenie.
Generalnie taki odpływ liniowy to nie jest jakieś skomplikowane urządzenie dlatego bardzo mnie dziwi, że większość tych produktów kosztuje 1000 zł i więcej. Przecież to jest zwykła rynna z podpiętym do niej od spodu syfonem - nie ma tutaj ani żadnej skomplikowanej technologii, ani nie wiadomo jakiej myśli technicznej...

Co do fotek to w moim dzienniku jest jedna fotka, na której widać moją wnękę prysznicową i odpływ pod ścianą. Postaram się w wolnej chwili zrobić więcej bardziej szczegółowych fotek jeśli jest taka potrzeba ;-)

Korozja
09-11-2010, 18:50
Witajcie

Kupuję mieszkanie od dewelopera, w łazience jest już zrobiona wylewka, chciałbym zastosować odpływ liniowy ale nie podnosić brodzika wykonanego z gresu. Planuję skuć trochę wylewki wokół syfonu i umieścić tak odpływ aby po ułożeniu kafelek była jedna powierzchnia podłogi i brodzika.

Moje pytania:

1. Czy ktoś z was miał taką sytuację z takim zakresem prac?
2. Czy muszę skuć całą wylewkę w łazience, czy może tylko w obszarze brodzika, ja planuję tylko wykuć miejsce na umieszczenie syfonu odpływu liniowego?
3. Kolega powiedział mi, że do odpływów liniowych trzeba mieć wylaną już specjalną wylewkę, mnie się wydaje, że jak wykuję miejsce na syfon, zastosuję kołnierze uszczelniające wokół syfonu oraz na łączeniach ścian z podłogą + folię w płynie to będzie ok., czy jestem w błędzie? :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

kal el mam zupełnie ten sam problem. Było kilku fachowców i wszyscy nam odradzają takie rozwiązanie w bloku. Uważają że skoro blok jest nowy to jeszcze pracuje i może się zdarzyć że pomimo zabezpieczenia woda znajdzie "ujście" i poleci do sąsiadów ;/ Chcieliśmy kuć wylewkę tylko w miejscu odpływu ale podobno jest ona "niska" i nie da rady zmieścić tam odpływ (7 cm) bez naruszenia konstrukcji (styropian, rury czy inne badziewia) a to już duże ryzyko niestety. Też nam mówili coś o trójniku że nie da rady go ruszyć bo jest tak umieszczony że trzeba by wszystko rozwalać.
Jak na razie żaden fachowiec nic nie rozkuwał żeby zobaczyć co i jak tylko głową kręcą że nie da rady.
Nie podjęliśmy ostatecznej decyzji ale prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa zdecydujemy się na zrobienie tak jak u Ciebie w opcji B, taki stopień.

cieszynianka
09-11-2010, 22:53
Oooo ja też o to pytam, bo ma ten CED'OR atrakcyjną cenę, potem chyba w kolejności ACO za 499 zł?

Wytłumaczcie mi jeszcze czy to odwodnienie liniowe montuje się przy wylewkach czy po? Czy np. zrobić wylewkę w łazience ale oprócz miejsca pod natryskiem. To odwonienie montuje się do chudziaka na "nóżkach" i pod tą rynienkę daje się styro i folie????

Daliśmy pod cały brodzik (oprócz kołnierza i taśm z boków) matę uszczelniającą pod całość. Na wszelki wypadek :)

kal el
10-11-2010, 20:02
hi

... pozostaje jedynie nadzieja, że zajrzy ktoś na forum kto miał ten sam problem ale się zdecydował na rozwiązanie "a" i będzie mógł potwierdzić, że takie rozwiązania są bezpieczne i sprawdzają się w mieszkaniach na piętrach.

mazo
18-11-2010, 10:08
A ja mam pytanie o rodzaj płytek pod prysznicem. Czy półpoler będzie się nadawał? czy nie będzie zbyt śliski? chodzi konkretnie o affron.

Liwko
18-11-2010, 10:27
Zobacz co ja sobie wymyśliłem. Może ci się spodoba.
http://picasaweb.google.com/107207850370140244581/Dom2#5464706093385256002

mazo
18-11-2010, 10:50
Dzięki! Bardzo fajny pomysł, ale niestety nie pasuje do koncepcji.

Aleksandryta
18-11-2010, 11:26
kal el mam zupełnie ten sam problem. Było kilku fachowców i wszyscy nam odradzają takie rozwiązanie w bloku. Uważają że skoro blok jest nowy to jeszcze pracuje i może się zdarzyć że pomimo zabezpieczenia woda znajdzie "ujście" i poleci do sąsiadów ;/ Chcieliśmy kuć wylewkę tylko w miejscu odpływu ale podobno jest ona "niska" i nie da rady zmieścić tam odpływ (7 cm) bez naruszenia konstrukcji (styropian, rury czy inne badziewia) a to już duże ryzyko niestety. Też nam mówili coś o trójniku że nie da rady go ruszyć bo jest tak umieszczony że trzeba by wszystko rozwalać.
Jak na razie żaden fachowiec nic nie rozkuwał żeby zobaczyć co i jak tylko głową kręcą że nie da rady.
Nie podjęliśmy ostatecznej decyzji ale prawdopodobnie ze względów bezpieczeństwa zdecydujemy się na zrobienie tak jak u Ciebie w opcji B, taki stopień.

Właśnie pogadałam z koleżanką w firmie, która wykańcza świeżo kupione mieszkanie. Miała taki sam problem z prysznicem i też wykonawcy absolutnie odradzali odpływ liniowy z powodów podanych przez kal ela. Robią u niej tradycyjnie. W ogóle jej fachowcy niezbyt pochlebnie wypowiadali się nt. tych odpływów liniowych.

Nalepiok
18-11-2010, 11:52
Ale wy kombinujecie :D

Jolivete
18-11-2010, 13:23
To jeszcze pytanie uzupełniające o to późniejsze wylewanie podłogi pod prysznic bez brodzika przy ogrzewaniu podłogowym.
Oddzielamy jakoś ten prysznic i wylewamy/wysypujemy jastrych na część łazienki i czekamy aż stwardnieje? Na ile to musi stwardnieć?
Czy ma znaczenie, ze jak zrobimy to np. postawioną " na sztorc" deską to pod nią się trochę tego jastrychu przedostanie na druga stronę?

compi
18-11-2010, 20:15
Ale wy kombinujecie :D

A co mają robić? Na ich miejscu skontaktowałbym się z gościem od nadzoru z ramienia developera, ustalił wartość stropu, wydał stówkę na delikatne odkucie posadzki, stwierdził czy jest szansa na znalezienie miejsca dla syfonu(przecież może być, praktycznie, w każdej części kabiny) i podjął decyzję. Ma być ładnie i skutecznie i nowocześnie to niech kombinują. Jak sie dogadają z sąsiadem z dołu to wszystko można zrobić : D.

Korozja
20-11-2010, 14:23
Nalepiok kombinacja to moje drugie imię :D

campi dzięki za zrozumienie ;) wykończenie łazienki znowu nam się przesunęło w czasie więc mamy czas na przemyślenia jeszcze :) sąsiadka z góry ma brodzik wpuszczany w posadzkę czy coś takiego, fajnie nawet wygląda tylko szkoda że jest biały ;/

AJa?!
20-11-2010, 16:56
Ja bym się bała skuwać stropu, bo w tego może być rzeczywiście problem w momencie zalania sąsiada z dołu. A może cała podłogę podnieść o tej 7 cm i do łazienki wchodziłoby się jednym schodkiem? albo zrobić podłogę ze spadkiem?

compi
20-11-2010, 17:04
A czego tam się bać? Jedyny problem to ewentualne rurki C.O. w planowanym miejscu i podejście do pionu kan.. Reszta to pikuś. Masz posadzkę około 5cm i styro, zazwyczaj wygłuszające, o grubości 6-8cm. Styro usuwasz, kładziesz hydroizolację z wszelkimi szczegółami typu taśmy , ilości warstw itp, a potem montujesz syfon z brodzikiem lub lejesz wylewkę na umocowany syfon do brodzików z okładziną ceramiczną. Oczywiście tylko wtedy gdy masz go jak podłączyć do pionu : D

krewetka
21-11-2010, 11:17
czy ktoś ma wyłożoną podłogę pod prysznicem otoczakami lub innymi kamieniami?

Liwko
21-11-2010, 11:22
Kliknij na link poniżej:)

janneta
22-11-2010, 00:07
Czesc
Mam zamiar zrobic prysznic bez brodzika w lazience ale sa problemy.

- Styropian + wylewka to 11 cm. Instalator mowi ze to za malo na syfon 10 cm + 3 metry rury (odleglosc od syfonu do glownej rury) ze spadem do glownej rury. Znacie jakies syfony krotsze jak sobie poradzic ? Macie jakies pomysly ?
- Czy przed wylaniem podlogi trzeba jakos folia specjalnie przygotowac miejsce pod brodzik ? narazie wylozylismy styropian i folie. czy przygotowuje sie dopiero przed polozeniem plytek ?

Pozdrawiam

mateoosh
23-11-2010, 07:38
ja mam taki prysznic i jest podniesiony od poziomu podlogi o ok 10 cm. Syfon mam taki specjalny bardzo plaski, niestety nie pamietam jaka to firma - musze wrocic do domu i zobaczyc. Od roku absolutnie zadnych problemow.

Mushasi
30-11-2010, 01:01
syfon podłogowy z wyjściem bocznym 10x10 spokojnie styknie

Zbigniew100
30-11-2010, 07:53
Czesc
Mam zamiar zrobic prysznic bez brodzika w lazience ale sa problemy.

- Styropian + wylewka to 11 cm. Instalator mowi ze to za malo na syfon 10 cm + 3 metry rury (odleglosc od syfonu do glownej rury) ze spadem do glownej rury. Znacie jakies syfony krotsze jak sobie poradzic ? Macie jakies pomysly ?
- Czy przed wylaniem podlogi trzeba jakos folia specjalnie przygotowac miejsce pod brodzik ? narazie wylozylismy styropian i folie. czy przygotowuje sie dopiero przed polozeniem plytek ?

Pozdrawiam

Może coś takiego;
http://aquatio.pl/42-as-wpusty_lazienkowe_firmy_blucher.html

lub to
http://aquatio.pl/files/upload/aco_shower_drain_classic.pdf

Zuja
30-11-2010, 11:18
Jeżeli chodzi o wysokość, to można znaleźć płytkie - na 7 cm odpływy.
My mamy taki (chyba firmy Viega - ale sprawdzę wieczorem):
http://picasaweb.google.com/lh/photo/ztl-1bS9AF-tNh465Ml4K3H76iOI9aeCjXHeeXUP3lQ?feat=directlink

Korozja
06-12-2010, 22:16
AJa?! u nas miała byc podnoszona cała podłoga o te parę cm ale nagle nasi pseudofachowcy uznali że to będzie za duże obciążenie więc chcieliśmy podnosić tylko w miejscu prysznica ale też marudzili. Całe szczęście już się z nimi rozstaliśmy :)

compi no niby nie ma się czego bać ale żaden fachowiec nam nie chce dać gwarancji na robociznę ;/ jeszcze jakby to był parter i w starym bloku to może ale skoro to piętro i w nowym bloku gdzie ciągle jeszcze ściany pękają to musimy całą odpowiedzialność wziąć na siebie ;/ Mi się wydaje że powinno być ok no ale ja się na tym nie znam więc na samym tylko moim widzimisię polegać nie mogę.

compi
06-12-2010, 22:30
Ja im się nie dziwię. Jednak jeśli ten brodzik jest priorytetem w tej łazience to należy użyć takich specyfików, żeby nic nie puściło. Koszty będą, ale odpowiednia chemia i wykonanie zgodne z instrukcją pozwolą uniknąć kłopotów w przyszłości. Zastosowałbym nie hydroizolację wewnętrzną tylko droższą zewnętrzną z siatkowaniem itp. Wszystkie naroża, podejścia do syfonów obrobił systemowymi taśmami. Syfony sprawdzonych firm z twardymi podejściami(częsty błąd z montażem elastycznej rurki karbowanej). Jeśli to nie daje Wam jeszcze spokoju to przed hydroizolacją wylać żywicę do betonu np, eporip mapei. Bardziej bałbym się kłopotów z pracami przy pionie kanalizacyjnym i ewentualnych kosztów z tym związanych niż samym uszczelnieniem.

Korozja
03-01-2011, 21:07
kal el jak tam łazienka? Zdecydowałeś się w końcu na odpływ liniowy czy wybrałeś inne rozwiązanie? Daj znać co postanowiłeś :)

kal el
03-01-2011, 22:43
Witajcie

sprawy mają się gorzej, niż myślałem. Instalacja odwodnienia nie w ścianach, ponieważ są to ściany międzymieszkaniowe akustyczne. Zdecydowałem się na wariant B z odwodnieniem liniowym (może sensu za bardzo nie ma ale odwodnienie to podoba mi się). Zastosuję izolację przeciw wodną na całej powierzchni łazienki (mira, komponenty kosztowały mnie ok 250zł). Aha, a ubezpieczenie OC to z tego co wiem to bank na mnie wymusza, więc jakby co to sąsiadowi zafunduję nową łazienkę, czy co tam...

Przy odbiorze mieszkania od dewelopera ukazał mi się ten oto widok ("...pośród ogrodu siedzi ta królewska para..."), dziś już nawet jestem spokojny, tylko jak przeglądam wasze fajne łazienki to czasami...ehh.

http://img710.imageshack.us/img710/8553/zdjcie008rb.jpg (http://img710.imageshack.us/i/zdjcie008rb.jpg/)

Wariant B wygląda tak
http://img257.imageshack.us/img257/4782/la1s.jpg (http://img257.imageshack.us/i/la1s.jpg/)


Za dwa tygodnie zainteresowanym będę mógł dać znać co z tego wyczarowałem, "Fachowiec" łaskawie zaakceptował "podejście do tematu":)

http://img706.imageshack.us/img706/1118/26331177.jpg (http://img706.imageshack.us/i/26331177.jpg/)


p&l

Korozja
03-01-2011, 23:52
kal el masakryczna ta Twoja łazienka! Pierwszy raz widzę żeby rury szły sobie przez całą łazienkę. Chyba bym ukatrupiła tego Twojego developera.
Możesz dokładnie opisać jak planujesz robić stopień pod prysznicem? Całość to będzie wylewka czy część to styropian? Czy mira to jedyne zabezpieczenie jakie zastosujesz czy jeszcze coś będzie? Sorki że dużo pytań zadaję ale stoję przed tym samym dylematem co Ty ;)

kal el
04-01-2011, 19:07
Korozja w pocieszaniu to ty się chyba nie specjalizujesz. ;)

w sprawie murowanego brodzika, to planuje zastosować warstwę styropianu przynajmniej na fragmencie. 10cm po bokach i 5cm z góry wylewki betonowej. Izoluje mira (izolacja przeciw wodna- nie przeciwwilgociowa) całą podłogę łazienki i wywijam izolacje na ściany. To wszystko, jak coś już wykonam to dam znać.

Korozja
05-01-2011, 12:16
kal el sorry za moja wypowiedź nie chciałam Cie dołować :( na pocieszenie dodam że może takich rur na wierzchu nie wiedziałam ale w gorszym stanie ogólnie to łazienki już spotkałam więc u Ciebie nie jest najgorzej ;) najważniejsze żeby nic się nie działo a rury sie obuduje i będzie ok :) U nas natomiast nie ma rur na wierzchu ale instalacja jest syfnie zrobiona i na dzień dobry trzeba poprawiać instalację wodną i kanalizacyjną ;/ jak widać nigdy nie jest idealnie ;)

3miem kciuki żeby prace w łazience poszły bez problemu. Daj znać jak idzie :)

cassey
18-01-2011, 12:53
Odświeżam wątek
Proponuję ułatwic wybór osobom planujacym montaż odpływów liniowych i usystematyzowanie wiedzy na temat dostępnych produktów i ich cen, a jeżeli ktos ma wiedzę to i specyficznych ich cech
Ja jak na razie spotkałem się z odpływem firmy SAS za jakies 500 zł, z tańszych z tego co wiem sa Ced'or i Laroc a z droższych Tece czy Kessel.
Nie wiem jednak ile dokładnie kosztuja typowe modele i czym sie różnią.

Brakuje jednak konkretnych informacji na temat cen i tego czy warto płacic np 1000 zł za taki stosunkowo prosty w konstrukcji odpływ. Drogie wcale nie musza oferować super walorów, a tanie moga być z kiepskich materiałów, pytanie na ile to ma znaczenie podcza użytkowania. Dlatego w tym przypadku wazny jest kompromis czyli dość tani odpływ ale solidny i najlepiej z odpowiednimi zabezpieczeniami jak dodatkowy kołnierz ochronny czy dodatkowy syfon.

Jezeli ktoś się orientuje prosze o podanie namiarów na odpływ w cenie ok 500 zł z syfonem z nierdzewki.

compi
18-01-2011, 13:02
Na znanym portalu aukcyjnym masz trochę ofert w tej cenie. Co tam miałoby się zepsuć to nie mam pojęcia. Cena wynika pewnie z design'u i komplikacji wykonania. Mi najbardziej podobają się te w kształcie wąskiej listewki, a mniej te z widoczną perforowaną kraktą.

Vafel
18-01-2011, 13:08
Ja mam Ced'or i po kilku tygodniach codziennego używania zauważyłem już jedną wadę. Mniej więcej raz na tydzień trzeba podnosić kratkę i czyścić syfon ze zbierających się tam włosów. Wcześniej w starym domu jak korzystaliśmy z prysznica nad wanną (czyli syfon wannowy) to tak częste czyszczenie tego nie było konieczne, a tutaj jak się nie wyczyści co kilka dni - maks. tydzień, to syfon się przytyka i woda spływa bardzo powoli.
Samo czyszczenie nie jest jakieś bardzo upierdliwe i zajmuje max. 5 minut: trzeba podnieść kratkę, wykręcić plastikowy element syfonu, oczyścić go i wkręcić z powrotem, a potem założyć kratkę.

agrafka00
18-01-2011, 15:28
Ja nie polecam. Efekt na pewno zaskakujący ale z czyszczeniem płytek tak różowo nie jest. Ja mam płytki na ŚCIANIE w prysznicu i po kilku latach pomimo ciągłego czyszczenia chemikaliami robi się upierdliwy i nieestetyczny grzyb. Na podłodze będzie pewnie tak samo, ale nie przekonasz się dopóki sama nie spróbujesz.

Liwko
18-01-2011, 15:32
Ja nie polecam. Efekt na pewno zaskakujący ale z czyszczeniem płytek tak różowo nie jest. Ja mam płytki na ŚCIANIE w prysznicu i po kilku latach pomimo ciągłego czyszczenia chemikaliami robi się upierdliwy i nieestetyczny grzyb. Na podłodze będzie pewnie tak samo, ale nie przekonasz się dopóki sama nie spróbujesz.

To chyba masz jakiś problem z wentylacją. Grzyb powstaje w pomieszczeniach wilgotnych ze złą wentylacją. Jeżeli wentylacja jest OK to łazienka wcale nie jest wilgotnym pomieszczeniem. No poza kąpielami.

agrafka00
18-01-2011, 18:14
No właśnie wentylacja jest ok. Tylko zawsze w czasie kąpieli powstaje para, czyli wilgoć.

cieszynianka
18-01-2011, 18:26
No właśnie wentylacja jest ok. Tylko zawsze w czasie kąpieli powstaje para, czyli wilgoć.

No i właśnie jej zadaniem jest tę wilgoć wyekspediować na zewnątrz, żeby pomieszczenie grzybem nie porastało. Skoro porasta, to ewidentnie wentylacja nie do końca spełnia swoje zadanie :(

Liwko
18-01-2011, 19:06
No i właśnie jej zadaniem jest tę wilgoć wyekspediować na zewnątrz, żeby pomieszczenie grzybem nie porastało. Skoro porasta, to ewidentnie wentylacja nie do końca spełnia swoje zadanie :(

No lepiej bym tego nie opisał:)

agrafka00
19-01-2011, 09:13
Ostatnio był u nas specjalista od wentylacji i stwierdził, że jest ok. Pewnie brak mu kompetencji ...

Darcy
19-01-2011, 09:25
Ja jeszcze nie mieszkam, dlatego o zalewaniu łazienki czy wentylacji się nie wypowiem, ale gdybym dziś miała decydować z brodzikiem / bez brodzika, wybrałabym jednak brodzik. Przy robieniu spadku były same problemy - trzeba było podkuć wylewkę, potem pojawiły się komplikacje z ułożeniem płytek, bo spadek ogranicza możliwości dopasowania wzoru. Na koniec kłopoty z ustawieniem ścianki prysznicowej, niefajne silikonowanie etc. Ostatecznie nie wygląda to tragicznie, ale efekt rozminął się z moimi oczekiwaniami. :-(

Darcy
19-01-2011, 09:27
A to efekt (jeszcze bez ścianki):

http://decoratorium.blox.pl/resource/lazienka_3.jpg

KamillaDeMon
19-01-2011, 09:30
Ja jeszcze nie mieszkam, dlatego o zalewaniu łazienki czy wentylacji się nie wypowiem, ale gdybym dziś miała decydować z brodzikiem / bez brodzika, wybrałabym jednak brodzik. Przy robieniu spadku były same problemy - trzeba było podkuć wylewkę, potem pojawiły się komplikacje z ułożeniem płytek, bo spadek ogranicza możliwości dopasowania wzoru. Na koniec kłopoty z ustawieniem ścianki prysznicowej, niefajne silikonowanie etc. Ostatecznie nie wygląda to tragicznie, ale efekt rozminął się z moimi oczekiwaniami. :-(

Jakiś kijowy specjalista od glazury Wam to kładł, skoro aż takim to dla niego problemem było. U mnie bezproblemowo, jak i u znajomych:)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/40ea25dabe965342.html
Zdjęcie bez kabiny.

Liwko
19-01-2011, 09:42
A ja najchętniej wywaliłbym z drugiej łazienki brodzik i też zrobił cuś takiego
http://lh4.ggpht.com/_t3c3idkeHRI/S9aJPRokDEI/AAAAAAAAAIc/osFj8a2j7Jc/s512/P1000995.JPG

adi1964
19-01-2011, 09:54
Też zastanawiam się nad rodzajem brodzika. Jakie względy poza wizualnymi przemawiają jeszcze za prysznicem bez brodzika. U mnie prysznic jest w wnęce odmurowany ścianką, więc wchodząc do łazienki brodzik jest niewidoczny. Czy nie łatwiej i praktyczniej utrzymac w czystości brodzik (może jakiś niski) niż fugi w płytkach

Liwko
19-01-2011, 09:59
Też zastanawiam się nad rodzajem brodzika. Jakie względy poza wizualnymi przemawiają jeszcze za prysznicem bez brodzika. U mnie prysznic jest w wnęce odmurowany ścianką, więc wchodząc do łazienki brodzik jest niewidoczny. Czy nie łatwiej i praktyczniej utrzymac w czystości brodzik (może jakiś niski) niż fugi w płytkach

Z utrzymaniem czystości nie ma żadnego problemu. Co za takim przemawia? Brak progu, większe uczucie stabilności (przynajmniej na moich kamyczkach), no i najważniejsze zimą-ogrzewanie podłogowe:)

adi1964
19-01-2011, 10:03
Może jeszcze ktoś sie podzieli wadami takiego rozwiązania, ktoś coś zauważył?

aksamitka
19-01-2011, 10:30
a ja mam pytanie do Liwko: co to za kabina?

Liwko
19-01-2011, 10:43
a ja mam pytanie do Liwko: co to za kabina?

Drzwi i ściana z Koła
http://www.kolo.com.pl/podkategoria/drzwi_i_sciany_prysznicowe/010010-040060?page=2
Cena trochę huhu.

aksamitka
19-01-2011, 10:56
dzięki :)

cieszynianka
21-01-2011, 00:18
Może jeszcze ktoś sie podzieli wadami takiego rozwiązania, ktoś coś zauważył?

Użytkuję od kwietnia 2010r. nie zauważyłam wad.
Bardzo się cieszę, że mamy taki patent :wave:

glacjusz
21-01-2011, 02:25
I ja mam pytanie do Liwko:
kamienie na podloge to droga impreza? Mozesz wyslac na prywatna wiadomosc. Dzieki

compi
21-01-2011, 06:16
Czemu prywatną?Heheh, daj Liwko info tutaj. Latem w salonie BRW były wyprzedawane takie ładne otoczaczki, ale na matach 30x30 jak mozaika ceramiczna lub szklana. Cena 17zł/szt., więc nie tak jakoś drogo. Ale przegapiłem i nie kupiłem. Gdzie tego szukac?

Liwko
21-01-2011, 09:02
czemu prywatną?heheh, daj liwko info tutaj. Latem w salonie brw były wyprzedawane takie ładne otoczaczki, ale na matach 30x30 jak mozaika ceramiczna lub szklana. Cena 17zł/szt., więc nie tak jakoś drogo. Ale przegapiłem i nie kupiłem. Gdzie tego szukac?

w nomi;)

compi
21-01-2011, 09:05
Nomi nie mam obok siebie, ale jak powiesz jeszcze ile kosztuje złóżmy metr kw. to się może wybiorę....

Liwko
21-01-2011, 09:11
Nomi nie mam obok siebie, ale jak powiesz jeszcze ile kosztuje złóżmy metr kw. to się może wybiorę....

Dwa lata temu kosztowały coś koło 16zł za plaster, chyba
Wybierz sobie;)
http://allegro.pl/listing.php/search?string=otoczaki&category=5

magduska
21-01-2011, 17:17
Z utrzymaniem czystości nie ma żadnego problemu. Co za takim przemawia? Brak progu, większe uczucie stabilności (przynajmniej na moich kamyczkach), no i najważniejsze zimą-ogrzewanie podłogowe:)
..a ja jeszcze myślę, że zapomniałeś dodać + stacja uzdatniania wody, którą przecież posiadasz ;)

Liwko
21-01-2011, 18:43
..a ja jeszcze myślę, że zapomniałeś dodać + stacja uzdatniania wody, którą przecież posiadasz ;)

Jasne, ale to tylko brak kamienia. Zresztą nie wszędzie w Polsce jest twarda woda. Ale jeszcze o jednej ważnej rzeczy trzeba powiedzieć-dobra wentylacja. Wentylacja to podstawa żeby nam grzybek się nie pojawiał

magduska
23-01-2011, 16:09
Liwko,
Przenoszę temat na ten wątek... i tu pokazuję zdjęcia:
http://images35.fotosik.pl/394/606d3991daa02040med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images35.fotosik.pl/394/6ec898ee44d7601fmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

http://images40.fotosik.pl/541/2c8fac2eebcc3bb4med.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Zielony ogród
23-01-2011, 16:25
witam, ja uzytkuje taką kabine od 1,5 roku. mam odpływ viega i kabinę z dwóch tafli szkła docinanych na zamówienie. niestety, pod ścianka boczna konieczny był przezroczysty silikon, bo woda wyciekała. teraz nie ma problemów, a sprzątanie takiej kabiny to 5 minut, i to nie codziennie. no i wygodna przestrzeń (1x1,2m), szczególnie gdy w domu jest inwalida.
http://i1.fmix.pl/fmi2954/95be3496000eb60a4d3c5529/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2399293/zdjecia-styczen-2011-085)

Liwko
23-01-2011, 16:39
Liwko,
Przenoszę temat na ten wątek... i tu pokazuję zdjęcia: http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa1115.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmagda.histeria.pl% 2Falbum%2Fmain.php%3Fcmd%3Dimageview%26var1%3Ddome k%252Fbudowa1115.jpg)
http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa1102.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmagda.histeria.pl% 2Falbum%2Fmain.php%3Fcmd%3Dimageview%26var1%3Ddome k%252Fbudowa1102.jpg)
http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa1101.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmagda.histeria.pl% 2Falbum%2Fmain.php%3Fcmd%3Dimageview%26var1%3Ddome k%252Fbudowa1101.jpg)

Po pierwszym prysznicu podam ci adres gdzie masz piwo przesłać;)

Tak Zielony ogród, brodziki to jest wymysł marketingowców.

magduska
23-01-2011, 17:14
Po pierwszym prysznicu podam ci adres gdzie masz piwo przesłać;)
hyhy, ok ;)

A w kwestii prysznica, wygląda ciężko?
Powiem szczerze, że mnie się podoba, zwłaszcza że po zafugowaniu zupełnie zniknęły te plastry...

Liwko
23-01-2011, 17:17
hyhy, ok ;)

A w kwestii prysznica, wygląda ciężko?
Powiem szczerze, że mnie się podoba, zwłaszcza że po zafugowaniu zupełnie zniknęły te plastry...

Wygląda super, a przede wszystkim inaczej jak wszystkie;)

Aaa i jeszcze jedno magduska, wygląda seksi i podejrzewam że taki będzie;)
Ale ze mnie zboczuch

magduska
23-01-2011, 17:44
Aaa i jeszcze jedno magduska, wygląda seksi i podejrzewam że taki będzie;)
Ale ze mnie zboczuch
No widzę Liwko, że te otoczaki to Cię nakręcają "pozytywnie" ;)

Liwko
23-01-2011, 17:45
No widzę Liwko, że te otoczaki to Cię nakręcają "pozytywnie" ;)

Nooo :D

magduska
23-01-2011, 17:52
Hyhy, ciekawe czy mój mężuś będzie podobnie nakręcony :oops::cool:

Princesa
23-01-2011, 17:53
Ale fajnie, że trafiłam na ten temat :)
Też planujemy prysznic bez brodzika.
Czy odpływ centralny technicznie jest dużo gorszy od liniowego? Czy raczej przemawia za liniowym kwestia spadku i kafelkowania (że niby łatwiej)?
Bo ceny to są zabójcze :o

Liwko
23-01-2011, 17:57
Hyhy, ciekawe czy mój mężuś będzie podobnie nakręcony :oops::cool:

Aaaa to już zależy w dużej mierze od ciebie;)
Nigdy nie widziałem kąpieli pod prysznicem z otoczaków na youtube:D
No mówiłem że ze mnie zboczuch.



Czy odpływ centralny technicznie jest dużo gorszy od liniowego? Czy raczej przemawia za liniowym kwestia spadku i kafelkowania (że niby łatwiej)?
Bo ceny to są zabójcze :o
Jakie zabójcze? Taniocha:)

magduska
23-01-2011, 18:08
Aaaa to już zależy w dużej mierze od ciebie;)
ja tam wiem, co dokładnie zależy ode mnie ;)
zastanawiam się jedynie czy otoczaki, masaż i ogólnie klimat tej łazienki wprowadzą Go w odpowiedni nastrój ;):yes:

Nigdy nie widziałem kąpieli pod prysznicem z otoczaków na youtube:D
No mówiłem że ze mnie zboczuch.
hyhyhy, dokładnie - zboczuch z Ciebie ;)

AmberWind
23-01-2011, 18:48
Właśnie jesteśmy na etepie wyboru odpływu liniowego. Męczą mnie dwie rzeczy ;) Jak dobrać najwłaściwszą długość odpływu (kabina będzie o wym. 120 cm x 90 cm), oraz jaka powinna być optymalna przepustowość odpływu, aby woda z obficie ;) używanej deszczownicy regularnie spływała do kanalizacji.
Dzięki za ewentualne rozjaśnienie tematu :-)

cieszynianka
23-01-2011, 20:25
Właśnie jesteśmy na etepie wyboru odpływu liniowego. Męczą mnie dwie rzeczy ;) Jak dobrać najwłaściwszą długość odpływu (kabina będzie o wym. 120 cm x 90 cm), oraz jaka powinna być optymalna przepustowość odpływu, aby woda z obficie ;) używanej deszczownicy regularnie spływała do kanalizacji.
Dzięki za ewentualne rozjaśnienie tematu :-)

Przepustowość odpływu nie może być mniejsza niż maksymalna wydajność deszczownicy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:yes:

mr6319
24-01-2011, 14:04
Jeszcze bez kabiny...:

http://foto2.m.onet.pl/_m/c00f38d27013069a24fd300f1b687e72,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/91c3821038ae7b49d3a4f7ab6ba2ec3d,10,19,0.jpg

http://foto2.m.onet.pl/_m/351c99432d6491a0dbc60d4fa7f6c0f6,10,19,0.jpg

kgolebiowski
24-01-2011, 18:42
Właśnie jesteśmy na etepie wyboru odpływu liniowego. Męczą mnie dwie rzeczy ;) Jak dobrać najwłaściwszą długość odpływu (kabina będzie o wym. 120 cm x 90 cm), oraz jaka powinna być optymalna przepustowość odpływu, aby woda z obficie ;) używanej deszczownicy regularnie spływała do kanalizacji.
Dzięki za ewentualne rozjaśnienie tematu :-)

Mam taką właśnie kabinę,ogromną deszczownię 430x300 i odpływ Winkiel.Woda spływa bez problemu.

skat
25-01-2011, 13:44
A to efekt (jeszcze bez ścianki):

http://decoratorium.blox.pl/resource/lazienka_3.jpg

witaj Darcy, bardzo mi sie podoba Twoja łazienka z wyjątkiem tego odpływu właśnie.
Moim zdaniem do tych płytek i stylizacji retro odpływ liniowy absolutnie nie pasuje :( tu powinien być klasyczny kwadratowy zamiast jednej czarnej płytki, poza tym samo wykonanie jest niespecjalne, zauważyłam już w tym wątku, że często odsuwa się odpływ od ściany, przez co powstaje tam taki spadek śmieszny, nie wiem w ogóle czemu to ma służyć?
ps nie umiem jeszcze wrzucac tu zdjęć wiec dam link do mojego odpływu w galerii na innym forum
http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2403046,2,11,lazienka0213.html

Liwko
25-01-2011, 14:03
Pomogę

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/8hxi4KISfLZGeYiqHB.jpg

skat
25-01-2011, 14:06
dzięki :)

Liwko
25-01-2011, 14:22
Najedź mychą na zdjęcie i kliknij prawy przycisk, pokaże ci się "kopiuj adres obrazka". Następnie na górze pisanego przez ciebie posta są literki i obrazki. Najedź i kliknij na trzeci od prawej i wklej ten adres. Po robocie;)

Budowniczy24
31-01-2011, 22:14
Będę wykonywał prysznic bez brodzika, jakie powinny być spadki, żeby woda nie wylewała się na łazienkę zakładając, że miejsce pod prysznicem to 1m x 1m. Będą wykonane 3 ściany. Brakować będzie drzwi i progu, który zatrzymuje wodę. Kratka ściekowa będzie listwowa około 60 cm wzdłuż jednej ściany. Zastanawiam się czy kratkę umiejscowić wzdłuż jednej ściany czy lepiej będzie centralnie w środku.


Pozdrawiam

fenix2
01-02-2011, 06:22
Spadki trzeba zrobić przy liniowym z jednej lub dwóch stron – zależnie od umiejscowienia kanału prysznicowego, przy punktowym z czterech – do każdego brzegu kratki, tzw. spływ kopertowy). Spadek powierzchni wylewki oraz podłogi w obrysie strefy natryskowej powinien wynosić: minimum 2,5% (2,5 cm/1 m) w kierunku odpływu liniowego, 1,5% (1,5 cm/1 m) w kierunku odpływu punktowego.

Ja bym kratkę umieścił wzdłuż jednej ze ścian i zrobił ogrzewanie podłogowe !

Lektura:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102678-Prysznic-bez-brodzika
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?68125-prysznic-quot-bez-brodzika-quot-jak-sie-sprawdza
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166963-prysznic-bez-brodzika
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?17250-Prysznic-bez-brodzika
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?36689-Kabina-bez-brodzika

Pozdro.

Laschlo
01-02-2011, 06:58
Odpływ liniowy wygląda chyba lepiej gdy umiejscowiony jest wzdłuż jednej ze ścian a nie na środku(tak przynajmniej jest u mnie).Przy takim ustawieniu lepiej tez wyglądaja płytki,które nie muszą być cięte ze skosa-jak w przypadku centralnie osadzonego odpływu.Tak jak napisał poprzednik dobrym rozwiązaniem jest rozprowadzenie również pod brodzikiem ogrzewania podłogowego,przynajmniej u mnie to rozwiazanie się sprawdza.

magduska
06-02-2011, 21:23
Liwko,
Oczywiście nie mogłam doczekać się wprowadzenia i... już się kąpałam... ;)

REWELACYJNY masaż stóp, dla mnie bomba ;)

Liwko
07-02-2011, 15:29
Liwko,
Oczywiście nie mogłam doczekać się wprowadzenia i... już się kąpałam... ;)

REWELACYJNY masaż stóp, dla mnie bomba ;)

Aaaa nie mówiłem że seksi?;)
Nienawidzę dolnego prysznica bo tam jest.... brodzik:(

agagrusz
08-02-2011, 09:17
Witam,
powoli nadchodzi czas decyzji dot. prysznica. Wiemy już na pewno, że chcemy prysznic bez brodzika. Jaka jest różnica (oprócz cenowej) pomiędzy kratką, a listwą odpływową - jakie są za i przeciw obu?
Czy te kamyczki są wygodne w użytkowaniu? Czy nie są śliskie? Czy wygodnie się na nich stoi? No i jak się je czyści? Pytam, bo takie rozwiązanie bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam

Korozja
15-02-2011, 14:15
agagrusz podstawowa różnica jest taka że kratkę masz na środku, w centralnym punkcie natomiast odpływ liniowy montujesz przy ścianie lub przy wyjściu z prysznica i wygląda to o wiele dyskretniej. Poza tym przy kratce widać "złamania" na płytkach wynikające ze zrobienia spadków przy odpowiednio zrobionym odpływie tego nie ma.
Na temat kamyczków sie nie wypowiem bo nie mam i nie korzystałam nigdy ale skoro inni forumowicze chwalą takie rozwiązanie to chyba są wygodne ;)

magduska
16-02-2011, 20:41
Czy te kamyczki są wygodne w użytkowaniu? Czy nie są śliskie? Czy wygodnie się na nich stoi? No i jak się je czyści? Pytam, bo takie rozwiązanie bardzo mi się podoba.
Za bardzo nie moge się jeszcze wypowiedzieć, bo... nie mieszkam jeszcze w domku gdzie mam kamyczki... Jedyne co mogę powiedzieć to to, że nie są śliskie ale są świetne w masowaniu stópek...
..o czyszczeniu się nie wypowiem, nie mam doświadczenia, ale Liwko nie narzeka ;)

Tak ostatecznie wygląda u mnie ten prysznic http://images46.fotosik.pl/597/becf978cfe38c02dmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Liwko
17-02-2011, 08:08
Wiesz co magduśka, jak tak teraz patrzę to ja ci go zazdroszczę. Super!!!
Tylko jedno pytanie. Dlaczego nie zrobiłaś odpływu przy ścianie?

Liwko
17-02-2011, 08:10
Czy te kamyczki są wygodne w użytkowaniu? Czy nie są śliskie? Czy wygodnie się na nich stoi? No i jak się je czyści? Pytam, bo takie rozwiązanie bardzo mi się podoba.


Te kamyczki są bardzo wygodne, nie są śliskie, wręcz bardzo stabilnie się na nich stoi, czyści się tak jak pozostałą część łazienki. Łatwizna.;)

Paprotnik19
17-02-2011, 10:12
.Dla nas to rozwiazanie ma same plusy,również estetyczne.Budując drugi dom i ucząc sie na własnych błędach zawczasu nie braliśmy pod uwagę zakupu gotowego.

rania
17-02-2011, 14:25
Tak ostatecznie wygląda u mnie ten prysznic http://images46.fotosik.pl/597/becf978cfe38c02dmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Super prysznic! Jakis duzy sie wydaje, jakie ma wymiary? Planujesz do niego drzwi?

magduska
17-02-2011, 15:43
Wiesz co magduśka, jak tak teraz patrzę to ja ci go zazdroszczę. Super!!!
właściwie to dzięki Tobie ;)

Tylko jedno pytanie. Dlaczego nie zrobiłaś odpływu przy ścianie?
szczerze? dokładnie nie pamiętam.., ale.. jakiś problem był...
wiem Liwko, że.. pod ścianą wyglądałby dyskretniej ;)

magduska
17-02-2011, 15:48
Super prysznic! Jakis duzy sie wydaje, jakie ma wymiary? Planujesz do niego drzwi?
Dzięki ;)
Wymiary to 160x160cm. Generalnie planowałam tam drzwi, ale po kąpieli właściwie nie ma takiej potrzeby ;)
Zobaczymy jeszcze jak to będzie... ;)

Na razie mam tyyyyyyysiące rzeczy do zakupienia a w sakwie dno... :(

Liwko
17-02-2011, 17:43
Ta bateria to Cludi Zenta?

magduska
17-02-2011, 21:10
Ta bateria to Cludi Zenta?
KLUDI DUAL SHOWER + http://www.kludi.com/pl/produkte-situationen.php?serid=51&sit=2 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kludi.com%2Fpl %2Fprodukte-situationen.php%3Fserid%3D51%26sit%3D2)

prawdziwy.anika
17-02-2011, 21:16
magduska,slicznie!

Liwko
18-02-2011, 07:13
KLUDI DUAL SHOWER + http://www.kludi.com/pl/produkte-situationen.php?serid=51&sit=2 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kludi.com%2Fpl %2Fprodukte-situationen.php%3Fserid%3D51%26sit%3D2)

Jak kiedyś ci się znudzi to sobie kup taką z termostatem, super sprawa. Jakiś rok temu ustawiłem ją w jednym położeniu i dzisiaj tylko odkręcam wodę i mam taką jaką lubię. No latem jedynie zmniejszam temperaturę.

skat
18-02-2011, 09:40
właściwie to dzięki Tobie ;)

szczerze? dokładnie nie pamiętam.., ale.. jakiś problem był...
wiem Liwko, że.. pod ścianą wyglądałby dyskretniej ;)

tak sobie przeglądałam dostepne odpływy na allegro i zauważyłam, że one mają taki poziomy kawałek blachy, może dlatego nie mozna ich montować przy samej ścianie. w moim kołnież był pionowy tu fotka z instrukcji
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/r45hRl6s6kTobs2ebX.jpg

Darcy
18-02-2011, 14:33
witaj Darcy, bardzo mi sie podoba Twoja łazienka z wyjątkiem tego odpływu właśnie.
Moim zdaniem do tych płytek i stylizacji retro odpływ liniowy absolutnie nie pasuje :( tu powinien być klasyczny kwadratowy zamiast jednej czarnej płytki, poza tym samo wykonanie jest niespecjalne, zauważyłam już w tym wątku, że często odsuwa się odpływ od ściany, przez co powstaje tam taki spadek śmieszny, nie wiem w ogóle czemu to ma służyć?
ps nie umiem jeszcze wrzucac tu zdjęć wiec dam link do mojego odpływu w galerii na innym forum
http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2403046,2,11,lazienka0213.html

skat, nienawidzę tego prysznica, nienawidzę tego odpływu, nienawidzę tej szklanej ścianki i w ogóle mam ochotę wrzucić granat do tej łazienki.
Przy najbliższym remoncie wszystko do skucia i zrobienia na nowo. Genialne pomysły hydraulika z równie genialnym wykonawstwem glazurnika = porażka.

I nigdy więcej prysznica bez brodzika. Wiem, że są tu fani tego rozwiązania, ale używam tego wynalazku od tygodnia i z sentymentem wspominam brodzik.
:mad:

Liwko
18-02-2011, 15:05
Ale napisz dlaczego. Woda ci wypływa do łazienki, ślisko jest, za duże spady czy jeszcze coś innego.
Jak będziesz robiła remont to daj cynka, odsprzedam ci brodzik z mojej drugiej łazienki;)

Joanna&Mariusz
18-02-2011, 16:48
Za bardzo nie moge się jeszcze wypowiedzieć, bo... nie mieszkam jeszcze w domku gdzie mam kamyczki... Jedyne co mogę powiedzieć to to, że nie są śliskie ale są świetne w masowaniu stópek...
..o czyszczeniu się nie wypowiem, nie mam doświadczenia, ale Liwko nie narzeka ;)

Tak ostatecznie wygląda u mnie ten prysznic http://images46.fotosik.pl/597/becf978cfe38c02dmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

Ależ piękność!!!
Liwko nas też zaispirował, ale Twój prysznic ....- REWELACJA!
Pozdrawiam, Joanna

Liwko
18-02-2011, 17:15
Ta, a piwa jak nie było tak nie ma:(

Joanna&Mariusz
18-02-2011, 17:35
Oj, należy Ci się piwko Liwko;)

Liwko
18-02-2011, 17:48
Kucze jestem zły, miałem najładniejsze otoczaki na forum a teraz ma je magduśka:P

Nie dawaj żadnych drzwi bo przedobrzysz;)

Darcy
18-02-2011, 22:24
Ale napisz dlaczego. Woda ci wypływa do łazienki, ślisko jest, za duże spady czy jeszcze coś innego.
Jak będziesz robiła remont to daj cynka, odsprzedam ci brodzik z mojej drugiej łazienki;)

No dobra, konkretyzuję:
- Woda mi nie wypływa na łazienkę, bo mam duży spadek, który jest OK. Ale gdy biorę prysznic, woda stoi w tym spadku i spływa dopiero, gdy ją zakręcę. I to jest największy minus. Ciągle się boję, że zaleję łazienkę.
- Nie znoszę wchodzenia na te zimne płytki. A podłogówki tam nie mam, bo podobno śmierdzi przez nią przy syfonie.
- Jest dość ślisko.
- Nie podoba mi się wykończenie terakoty, te załamania płytek.
- Nie mogę sobie usiąść / przysiąść pod prysznicem. W brodziku zawsze mogłam.
- Nie podoba mi się odpływ liniowy.
- Nie podoba mi się ta szklana ścianka. Gdybym miała brodzik, zrobiłabym gładką taflę. Ale ponieważ bałam się wypływania wody na łazienkę, machnęłam sobie te boczne drzwiczki i nie znoszę ich.

Uff... :)

cieszynianka
18-02-2011, 22:30
No dobra, konkretyzuję:
- Woda mi nie wypływa na łazienkę, bo mam duży spadek, który jest OK. Ale gdy biorę prysznic, woda stoi w tym spadku i spływa dopiero, gdy ją zakręcę. I to jest największy minus. Ciągle się boję, że zaleję łazienkę.
- Nie znoszę wchodzenia na te zimne płytki. A podłogówki tam nie mam, bo podobno śmierdzi przez nią przy syfonie.
- Jest dość ślisko.
- Nie podoba mi się wykończenie terakoty, te załamania płytek.
- Nie mogę sobie usiąść / przysiąść pod prysznicem. W brodziku zawsze mogłam.
- Nie podoba mi się odpływ liniowy.
- Nie podoba mi się ta szklana ścianka. Gdybym miała brodzik, zrobiłabym gładką taflę. Ale ponieważ bałam się wypływania wody na łazienkę, machnęłam sobie te boczne drzwiczki i nie znoszę ich.

Uff... :)

Nie śmierdzi!!!
Darcy, może masz za małą przepustowość odpływu po prostu, bo u nas spływa na bieżąco :cool:

Liwko
18-02-2011, 22:35
Za mała przepustowość, brak ogrzewania podłogowego i śliskie płytki. Ale to twoja wina a nie braku brodzika.

Darcy
18-02-2011, 22:42
Wiem, że mam małą przepustowość. Taki odpływ sprawił mi hydraulik. :mad:
A terakotę badziewnie położył mi glazurnik. Reszta to mea culpa.
Wkurza mnie to, że robiąc prysznic bez brodzika można popełnić taką masę błędów, że osiągnięcie efektu idealnego zamienia się w loterię. A ja nie lubię hazardu.

Sąsiadom z kolei zalewa łazienkę. Innym śmierdzi z syfonu. Jeszcze nie słyszałam, aby komuś wyszło po prostu dobrze.

Liwko
18-02-2011, 22:47
Śmierdzi bo zapewne rzadko się kąpią ;) Jak się nie używa wanny, prysznica, kibelka czy zlewu przez dłuższy okres to zawsze coś tam śmierdzi. Wystarczy raz na kilka dni puścić wodę i po kłopocie.:)

magduska
19-02-2011, 15:44
Joanna&Mariusz, prawdziwy.anika, dziękuję ;)

Kucze jestem zły, miałem najładniejsze otoczaki na forum a teraz ma je magduśka:P
ojtam, ojtam...
przecież i tak wszyscy wiedzą, że Ty jesteś pierwszym fanem otoczaków ;)

Nie dawaj żadnych drzwi bo przedobrzysz;)
heh, na razie to na pewno nie dam - nie mam na to kasy..., a później się pewnie przyzwyczaję, że nie ma tam szyby i też nie dam... ;)

A piwo Ci się należy OGROMNE! ;)

foksi
24-02-2011, 10:06
Tak to wygląda u mnie. Jest gdzie usiąść (to bylo podstawowe założenie dla wygody), kosmetyki pod ręką. Dzięki gumowym gwiazdkom nie ślizgam się. (wiem że niezbyt to ładne ale bezpieczne). Odpływ radzi sobie bez problemu, w nogi ciepło dzieki podłogówce. I sprząta sie lux :)
Lubię ten prysznic o wiele bardziej niż to plastikowe badziewie z bajerami w małżeńskiej łazience.

adk
24-02-2011, 11:10
Śmierdzi bo zapewne rzadko się kąpią ;) Jak się nie używa wanny, prysznica, kibelka czy zlewu przez dłuższy okres to zawsze coś tam śmierdzi. Wystarczy raz na kilka dni puścić wodę i po kłopocie.:)

A nieprawda. U mnie niestety śmierdzi z odpływu w zlewie kuchennym. A używam go baaardzo często. I w dodatku śmierdzi w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach. Ciągle się z mężem zastanawiamy dlaczego. Podłączona jest do tego samego odpływu zmywarka (jakoś tam pod zlewem - nie znam się nie wytłumaczę). Myślałam że ona przepycha te wszystkie "brudy".
Cieszę się że trafiłam na ten wątek bo też chcę zrobić prysznic bez brodzika, ale niestety wszyscy dookoła odradzają.


PS. Zauważyłam że na wielu forach jest prawie ta sama ekipa. Ja jestem nowym forumowiczem. Czytając wiele wątków widzę że forum to prawie taka rodzina :-) To bardzo miłe. pozdr

Liwko
24-02-2011, 11:36
A nieprawda. U mnie niestety śmierdzi z odpływu w zlewie kuchennym. A używam go baaardzo często. I w dodatku śmierdzi w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach. Ciągle się z mężem zastanawiamy dlaczego. Podłączona jest do tego samego odpływu zmywarka (jakoś tam pod zlewem - nie znam się nie wytłumaczę). Myślałam że ona przepycha te wszystkie "brudy".
Cieszę się że trafiłam na ten wątek bo też chcę zrobić prysznic bez brodzika, ale niestety wszyscy dookoła odradzają.


PS. Zauważyłam że na wielu forach jest prawie ta sama ekipa. Ja jestem nowym forumowiczem. Czytając wiele wątków widzę że forum to prawie taka rodzina :-) To bardzo miłe. pozdr

W takim razie prawdopodobnie masz coś nie tak z wentylacją kanalizacji. Masz wentylację mechaniczną czy grawitacyjną? Przy mechanicznej wystarczy ustawić na lekkie nadciśnienie i problem nigdy nie wystąpi a jeżeli grawitacyjną to przy niskim ciśnieniu przy nie dokładnie zrobionej wentylacji kanalizacji może to być odczuwalne :(

Masz rację, forum to taka duża rodzina ale jak to w rodzinie, nie zawsze jest miło;)

adk
24-02-2011, 11:58
W takim razie prawdopodobnie masz coś nie tak z wentylacją kanalizacji. Masz wentylację mechaniczną czy grawitacyjną? Przy mechanicznej wystarczy ustawić na lekkie nadciśnienie i problem nigdy nie wystąpi a jeżeli grawitacyjną to przy niskim ciśnieniu przy nie dokładnie zrobionej wentylacji kanalizacji może to być odczuwalne :(

Masz rację, forum to taka duża rodzina ale jak to w rodzinie, nie zawsze jest miło;)


Grawitacyjna, więc się wyjaśniło - dzięki za odpowiedź.

Nie zawsze jest miło - nie jest aż tak strasznie :-)

cieszynianka
24-02-2011, 22:36
A nieprawda. U mnie niestety śmierdzi z odpływu w zlewie kuchennym. A używam go baaardzo często. I w dodatku śmierdzi w zupełnie nieoczekiwanych okolicznościach. Ciągle się z mężem zastanawiamy dlaczego. Podłączona jest do tego samego odpływu zmywarka (jakoś tam pod zlewem - nie znam się nie wytłumaczę). Myślałam że ona przepycha te wszystkie "brudy".
Cieszę się że trafiłam na ten wątek bo też chcę zrobić prysznic bez brodzika, ale niestety wszyscy dookoła odradzają.



Jak zwykle, najbardziej odradzają ci, którzy tego nie mają :lol2::lol2::lol2:

zott36
25-02-2011, 10:47
Ja mam w bloku prysznic bez brodzika z odpływem liniowym i jestem mega zadowolona . Nie mam w ogole z nim problemow . Kluczem do sukcesu jest dobry hydraulik - glazurnik.
Co więcej mam tez ogrzewanie elktryczne podłogowe, przy takim prysznicu.

Liwko
25-02-2011, 11:02
Ja mam w bloku prysznic bez brodzika z odpływem liniowym i jestem mega zadowolona . Nie mam w ogole z nim problemow . Kluczem do sukcesu jest dobry hydraulik - glazurnik.
Co więcej mam tez ogrzewanie elktryczne podłogowe, przy takim prysznicu.

Bo brodzik tylko tam jest potrzebny gdzie nie idzie się wkuć z syfonem, no może jeszcze taki głęboki w małych łazienkach zamiast wanny dla dzieci:) Wszelkie inne to już tylko marketing.

s9 pat
27-02-2011, 13:46
Mam pytanko - czym uszczelnialiscie łączenie luxferów i jak w prakyce wygląda ich czyszczenie?

magduska
28-02-2011, 09:34
Mam pytanko - czym uszczelnialiscie łączenie luxferów i jak w prakyce wygląda ich czyszczenie?
to znaczy chodzi Ci o fugi? ja mam 'zafugowane' klejem i wygląda to tak: http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageview&var1=domek%2Fbudowa1215.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fmagda.histeria.pl% 2Falbum%2Fmain.php%3Fcmd%3Dimageview%26var1%3Ddome k%252Fbudowa1215.jpg). Zakończone mam płytką, bo plastikowa listwa wykończeniowa do luksferów była okropnie brzydka i już w sklepie nie była biała tylko żółta.., więc wykończyliśmy brązową płytką i zafugowaliśmy brązową fugą - myślę, że nie wyszło źle.. ;)

Odnośnie czyszczenia się nie wypowiem, bo.. jeszcze nie mieszkam ;)

cieszynianka
28-02-2011, 20:57
Bok ścianki można też zakończyć chromoniklową listwą (do zrobienia na wymiar w warsztatach) :yes:

mosiekf
13-03-2011, 13:14
Witam wszystkich,

1.Mam pytanie dotyczące takich pryszniców. Czy można bez problemu pod takim prysznicem umieścić ogrzewanie podłogowe elektryczne, czy nie ma jakichś przeciwskazań ze względów bezpieczeństawa (jakieś zwarcie itp.).

2.Mam zamiar zastosować uszczelnienie Sopro DSF 523 (http://www.sopro.pl/products/bcp/prace-budowlane/adg/abdichtung/10881/sopro_dsf_523.html) co o nim sądzicie, czy nie ma jakichś przeciwskazań by zastosować na nim wpomniane ogrzewanie podłogowe?

3.Czy zastosowanie odpływu z kołnierzem metalowym jest bardziej korzystne, ponieważ chciałbym zainstalować taki odpływ przy ścianie, a jeśli kupie odływ z kołnierzem to będę musiał go odsunąć od ściany.

4.I prosze o jakieś porady co do zakupu odpływu na co zwracać uwagę prysznic bedzie typu walk-in jedna ścianka szklana na 120cm długości i naprzeciw niej odpływ przy scianie także 110-120cm dł.

Z góry dziękuję za pomoc

margaryt
14-03-2011, 06:46
Witam,
pomogę tylko jeśłi chodzi o podpunk 3 i 4. Nie ma potrzeby kupowac odpływu z kołnierzem. My właśnie mamy odpływ przy ścianie i zastanawiałam się czy taki z kołnierzem nie jest lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o szczelność i łatwość montażu płytek. O to zapytałam majstra, który powiedział że poradzi sobie z konstrukcją bez kołnierza.
Decydując sie na takie rozwiązanie należy zwrócić uwagę na wysokość szlichty, niektóre odpływy mają konstrukcję taką, iż nie zmieszczą się w wysokości warstw podłogowych. Dlatego też wybrałam odpływ Aco, ponieważ jego wys. to zaledwie 5 cm.

Gobelin
27-03-2011, 22:26
Witam,

mam spory dylemat co do prysznica bezbrodzikowego.

1) co jest lepsze do uszczelnienia prysznica bezbrodzikowego, zwykła folia w płynie czy hydroizolacja ?

2) czy jeśli dobrze zaizoluje sie podłogę to czy bez problemu można położyć mozaikę Paradyż sensual blue murano ? czy też lepiej położyć gres sensual blue, który ma mniejszą nasiąkliwość ?

położenie mozaiki ma dwie wady większa nasiąkliwość w porównaniu z dużymi płytkami tej serii, i większa powierzchnia fug, chociaż jest i zaleta - mozaika wygląda znacznie lepiej :)

Nie planuję kłaść fugi epoksydowej lecz normalną fugę.

Czy to będzie bezpieczne ?
pozdrawiam

panfotograf
28-03-2011, 10:09
U mnie kafelkarz kład hydroizolację + taśmy w narożnikach (tam gdzie schodzą się ściany i ściany z podłogą) (wszystko MAPEI) + fuga epoksydowa. Zwykła fuga szybko będzie zachodzić brudem (i ma większą nasiąkliwość). W narożnikach zamiast fugi - silikon

coulignon
28-03-2011, 13:59
Folia w płynie odradzam. Jeśli juz cos w układzie wodnym to dwuskładnikowa hydroizolacja na bazie cementowo - polimerowej. Ja mam u siebie poliuretan - klej drogi ale na wieki. Nazywa sie Sika Bond T8. Fuga epoksydowa lub ta z Siki (Sikaflex? Chyba)

edde
28-03-2011, 19:35
ja mam zamiar mapelastikiem z taśmą narożnikowa to zrobić, z fuga się zastanawiam, nie miałem przyjemnosci nigdy z epoksydową a ponoć jakoś inaczej sie nią robi :( strach w oczy zagląda :( może lepiej cementową zrobić i zaimpregnować, bo wiem, ze to umiem i zrobię porządnie?

coulignon
28-03-2011, 19:52
ja mam zamiar mapelastikiem z taśmą narożnikowa to zrobić, z fuga się zastanawiam, nie miałem przyjemnosci nigdy z epoksydową a ponoć jakoś inaczej sie nią robi :( strach w oczy zagląda :( może lepiej cementową zrobić i zaimpregnować, bo wiem, ze to umiem i zrobię porządnie?
nie święci garnki lepią :-)
Ja kładłem pierwszy raz i wyszło znosnie. Trzeba to robić tak jakbyś kładł silikon a nie zwykła fugę - resztki są praktycznie nie do zdrapania z płytek.

compi
28-03-2011, 20:07
Hydroizolacja, taśma, epoksyd.... To przecież nie basen Panowie. Zwykła folia, dobry klej i fuga, choćby ta z efektem perlenia, w brodziku będzie wg mnie wystarczająca.

Artis0
28-03-2011, 21:35
produkty siki z pewnoscia mozna polecic - sa swietne jesli chodzi o wszelkie uszczelnienia

marekas5
29-03-2011, 03:21
A ja jestem własnie po takiej robocie i wszystko zalezy od dokladnosci wykonania. To nie jest basen, tam nie bedzie woda stała tylko splywała i zalezy od prawidlowych spadkow i fachowego odpływu. Oczywiscie mozaika lepiej sie do tego nadaje, bo jak zrobisz ładne spadki na duzych płytkach?
moje uwagi: odpływ nie na srodku, bo przy kompieli zawsze bedziesz tanczył na kratce
drzwi z dobrym uszczelnieniem /ja zastosowałem lineablue-perfekcyjne/
swiatło w kabinie
min wymiar 80/90

brunoted
29-03-2011, 07:20
Ja jeszcze dodatkowo pod brodzik wrzuciłemmatę grzewczą.
Mata, zatopiona w cienkiej wylewce. Na wylewce cieniutka siatka z drutu podłączona do uziemienia - to tak na wszelki wypadek.
Spadki wyrobione z kleju, bardzo ważne, żeby je dobrze wykonać, można sobie pomóc listwami do tynkowania
Na to 5 warstw folii w płynie a w narożach umieszczona taśma uszczelniająca. Na ścianach brodzika też nałożona folia w płynie 3x
Potem mozaika kafelkowa przyklejona na fugę epoksydową.
Kafelki na ścianę przyklejone na klej
Fugowanie fugą epoksydową - narożniki też tą fugą wypełnione.
Przy takim układzie woda nigdzie się nie dostanie, podłoga w brodziku schnie bardzo szybko, nie ma problemu z wilgocią (kratka wentylacyjna łazienki znajduje się nad brodzikiem). Polecam takie rozwiązanie choć jest czasochłonne w wykonaniu i wymaga dużej cierpliwości i dokładności.
Oczywiście oświetlenie w LEDach 12V

ioc
02-07-2011, 00:39
Coś z tej samej serii...

Pozdrawiam
Arek

Matilde1
02-07-2011, 07:56
A powiedzcie jaki powinien być spadek, aby woda sobie spływała a ja żebym nie spływała razem z nią? :-) Głębokość, na której powinien być spadek to 90 cm.

pozdrawiam

autorus
02-07-2011, 08:42
No piękna sprawa taki odpływ :) Jakiej firmy odpływ?

cieszynianka
02-07-2011, 20:28
A powiedzcie jaki powinien być spadek, aby woda sobie spływała a ja żebym nie spływała razem z nią? :-) Głębokość, na której powinien być spadek to 90 cm.

pozdrawiam

Zalecany spadek to 2%.
Zwróć również uwagę na przepustowość syfonu (żeby nie była mniejsza niż wydajność deszczownicy, bo nie nadąży z odprowadzaniem wody). Już byli tacy, co płakali, że się im przelewa :bye:

jasiek71
02-07-2011, 20:32
No piękna sprawa taki odpływ :) Jakiej firmy odpływ?

może być np. kessel;)

cieszynianka
02-07-2011, 20:34
może być np. kessel;)

Może też być Tece, Geberit, Aco, Viega ... :yes:

Matilde1
03-07-2011, 08:43
Zalecany spadek to 2%.
Zwróć również uwagę na przepustowość syfonu (żeby nie była mniejsza niż wydajność deszczownicy, bo nie nadąży z odprowadzaniem wody). Już byli tacy, co płakali, że się im przelewa :bye:

Dzięki Ci Dobra Kobieto :-)
Wybór odpływu zostawię sobie na potem, teraz już nie mam do tego głowy.

autorus
03-07-2011, 09:42
Dzięki za informacje z tymi firmami, teraz druga połówka będzie wybierała, jak oczywiście znajdzie trochę czasu :(

Matilde1
03-07-2011, 09:53
Dzięki za informacje z tymi firmami, teraz druga połówka będzie wybierała, jak oczywiście znajdzie trochę czasu :(

Toż Wy jeszcze nie macie pozwolenia na budowę :-) Spoko, do czasu gdy odpływ będzie jej potrzebny to jeszcze trochę czasu znajdzie :-)

autorus
03-07-2011, 09:56
To prawda ale ja zawsze wszystko staram się planować wcześniej, mam juz całość przewodów elektrycznych na cały budynek :) i wiele inny rzeczy. To mi pozwala rozkładać wydatki w czasie.

mp_krk
06-07-2011, 13:56
Właśnie jestem na etapie zakupu odpływu do łazienki...ten ced'or wyglada ok. Macie jeszcze jakieś nowe doświadczenia z użytkowaniem?

I najważniejsze pytanie, odnoszące sie generalnie do odpływów: lepiej wybrać taki ze zintegrowanym syfonem stalowym czy syfonem z tworzywa (w przypadku ced'or to McAlpine).

Jak montujecie odwodnienie i podejście do niego: zalewacie całość wylewką czy zostawiacie rowek i w nim sytuujecie syfon? Choć finalnie chya i tak trzeba by to zalać by płytki miały na czym leżeć:)

cieszynianka
06-07-2011, 23:02
Właśnie jestem na etapie zakupu odpływu do łazienki...ten ced'or wyglada ok. Macie jeszcze jakieś nowe doświadczenia z użytkowaniem?

I najważniejsze pytanie, odnoszące sie generalnie do odpływów: lepiej wybrać taki ze zintegrowanym syfonem stalowym czy syfonem z tworzywa (w przypadku ced'or to McAlpine).

Jak montujecie odwodnienie i podejście do niego: zalewacie całość wylewką czy zostawiacie rowek i w nim sytuujecie syfon? Choć finalnie chya i tak trzeba by to zalać by płytki miały na czym leżeć:)

W naszym odpływie jest syfon przelewowy, który po zdjęciu "rynienki" jest dostępny do wyczyszczenia. Wyciąga się jeden okrągły element, ale syfon jako taki, cały jest zatopiony w wylewce. :yes:

Harimex
06-07-2011, 23:24
Może też być Tece, Geberit, Aco, Viega ... :yes:


Polecam również odpływy polskiej firmy Winkiel Design, jakość porównywalna a cena sporo niższa.

cieszynianka
07-07-2011, 20:15
Polecam również odpływy polskiej firmy Winkiel Design, jakość porównywalna a cena sporo niższa.

Owszem, niższa, zaglądałam do Twojego sklepu.
Nie wiem tylko czy dobrze odczytałam, że do tych odwodnień ruszty kupuje się osobno?

mp_krk
11-07-2011, 16:34
a do kabiny 90x90 jakiej dlugosci odplyw, 80 czy 90cm?

Matilde1
28-07-2011, 09:07
Jakie macie płytki w "brodziku"? Czy takie o antypoślizgowości R9 wystarczą?

pozdrawiam

asizo
28-07-2011, 09:22
Jakie macie płytki w "brodziku"? Czy takie o antypoślizgowości R9 wystarczą?

pozdrawiam
Wiecie co, odnośnie antypoślizgowości, to ja odkryłam niedawno super środek.
Takie coś: http://www.giorgin.pl/113/Produkty/STOP_it.html

Pokryłam tym powierzchnię brodzika, bo był idealnie gładki i niestety bardzo sliski. Nie podobają mi się brodziki z karbowanym dnem, czy z jakimiś wypustkami. Chciałam gładki. Jednak okazało się, ze jest mało bezpieczny. Znalazłam w sieci ten "STOP it", kupiłam i pomalowałam brodzik. Jest świetny. Brodzik wygląda właściwie tak, jak wyglądał, jedynie widać, ze powierzchnia jest taka ciapkowata, lekko ziarnista, ale zero poślizgu.
Myślałąm wcześniej o jakiejś macie np. drewnianej, czy gumowych naklejkach, ale średnio mi się to podobało. Tym bardziej, ze będzie to łazienka córek, więc musi być bezpiecznie.
Można tym pokrywać prawie wszystkie powierzchnie. Niedługo będę robić dolną łazienkę, gdzie będzie prysznic bezbrodzikowy i też myślę, ze płytki tym czymś pomaluję.

MagdaMagda
28-07-2011, 17:21
Witam serdecznie!
Cieszę się, że znalazłam ten temat, skarbnica wiedzy:) Za kilka tygodni deweloper podaruje mi klucze do długo oczekiwanego mieszkania, w którym wymyśliłam sobie prysznic bez brodzika. Zdecydowałam się na wersje z podwyższeniem - stopniem i chciałabym się Was zapytać, jak będzie wyglądać zabezpieczenie podłogi pod kafelkami w tym miejscu. Myślę, że skuszę się na ogrzewanie podłogowe, dlatego chciałabym wiedzieć dokładnie jak odpowiednio zabezpieczyć spód, żeby nic nie przesiąkało i zapewniło jak najlepszą szczelność. Co jak i ile dosłownie. Czyli jakie warstwy kolejno trzeba będzie położyć. Niestety nie znam się kompletnie na budownictwie, a jednak czasem warto zawetować pomysł jakiejś ekipy. Słuchałam rad różnych "fachowców" złotych rączek, jednak większość z nich próbowała mi wybić z głowy mój pomysł bezbrodzikowego prysznica, a do tego z ogrzewaniem. Następnym razem chciałabym przedstawić im rzetelne argumenty za ;)

Przy okazji macie może jakąś zaufaną, w miarę tanią firmę (Warszawa), która wykona mi drzwi szklane na wymiar? Nie kupię w sklepie, bo niestety planuję prysznic na całą jedną ścianę, więc i wymiar nietypowy.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

cieszynianka
28-07-2011, 21:10
Witam serdecznie!
Cieszę się, że znalazłam ten temat, skarbnica wiedzy:)
Słuchałam rad różnych "fachowców" złotych rączek, jednak większość z nich próbowała mi wybić z głowy mój pomysł bezbrodzikowego prysznica, a do tego z ogrzewaniem. Następnym razem chciałabym przedstawić im rzetelne argumenty za ;)
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Rzetelny argument za, to taki, że Ty sobie tak życzysz, bo to Twoja łazienka i Twój prysznic. Pan "Złota Rączka" u Ciebie nie będzie brał kąpieli, więc niech Ci nie próbuje dyktować co jak ma w Twojej łazience być zrobione. Jeśli wykonanie go przerasta, to powinien uczciwie powiedzieć, że nie wie jak, nie umie, zamiast próbować Cię wykołować. Taki patent z podłogówką pod prysznicem bezbrodzikowym nie jest żadnym dziwnym czy niespotykanym rozwiązaniem.
Szczerze mówiąc taka reakcja "fachowca" jak opisujesz, dla mnie jest wyraźnym sygnałem, żeby go pogonić i to daleko, bo widać, że nie ma o tym pojęcia (czyli również zdolności dobrego wykonania).
Co do zabezpieczenia spodu, to jak przeczytasz dokładnie ten wątek, znajdziesz szczegółowe informacje, np.:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102678-Prysznic-bez-brodzika&p=2924048&viewfull=1#post2924048
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102678-Prysznic-bez-brodzika&p=3685687&viewfull=1#post3685687
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?102678-Prysznic-bez-brodzika&p=2476717&viewfull=1#post2476717

Tu jeszcze inne wątki:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?123534-Wykonanie-prysznica-z-odp%C5%82ywem-liniowym&highlight=odp%C5%82ywem+liniowym
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?68125-prysznic-quot-bez-brodzika-quot-jak-sie-sprawdza&highlight=odp%C5%82ywem+liniowym
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?144679-prysznic-z-odp%C5%82ywem-liniowym&highlight=odp%C5%82ywem+liniowym
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?120349-Brodzik-z-p%C5%82ytek-zle-wyprofilowany-woda-ucieka...-Help!&highlight=odp%C5%82ywem+liniowym

Koniecznie pamiętaj, żeby przepustowość odpływu nie była mniejsza niż maksymalna wydajność ustrojstwa, które "wypluwa" wodę (niektóre deszcownice mają dośc pokaźną).
Nie daj sobie wybić z głowy fajnego pomysłu ;)

MagdaMagda
28-07-2011, 21:30
Cieszynianko, dziękuję Ci bardzo!
Właśnie to moje "widzimisię" i tak ma być, więc już nikt mnie od tego pomysłu nie odciągnie:) Z tamtego fachowca zrezygnowałam, po rozmowie zauważyłam, że jedyne co mi zrobi to ściany pomaluje, a i tego może nie, bo po co skoro białe są ładne. Ech.
Martwię się tylko tą podłogówką. Jak ją zabezpieczyć, co na nią się kładzie? Powinnam zostawić to fachowcom, ale po ostatnich przeżyciach i dawnym remoncie obecnego lokum, wolę stać im nad głowami i patrzeć na ręce, żeby później nie było, że coś mi wybuchnie, pęknie, czy zaleje sąsiadów.

cieszynianka
28-07-2011, 21:36
Cieszynianko, dziękuję Ci bardzo!
Właśnie to moje "widzimisię" i tak ma być, więc już nikt mnie od tego pomysłu nie odciągnie:) Z tamtego fachowca zrezygnowałam, po rozmowie zauważyłam, że jedyne co mi zrobi to ściany pomaluje, a i tego może nie, bo po co skoro białe są ładne. Ech.
Martwię się tylko tą podłogówką. Jak ją zabezpieczyć, co na nią się kładzie? Powinnam zostawić to fachowcom, ale po ostatnich przeżyciach i dawnym remoncie obecnego lokum, wolę stać im nad głowami i patrzeć na ręce, żeby później nie było, że coś mi wybuchnie, pęknie, czy zaleje sąsiadów.

Zajrzyj do trzech pierwszych linków z mojego poprzedniego posta ;)

Matilde1
29-07-2011, 09:58
Asizo, jest to jakaś alternatywa, gdyby płytki były za śliskie. Dzięki.

kuSma
31-08-2011, 08:44
Najsensowniej jest zamontować gotowy brodzik, najłatwiej utrzymać w czystości i uniknąć ryzyka poślizgnięcia.
Płytki są gorsze w utrzymaniu. Brodziki płytkie można zamontować równo z posadzką o ile instalacja na to pozwala.
Drugiem aspektem jest aspekt ekonomiczny. Brodzik wyjdzie taniej niż zakup odpływu liniowego i płytek.
Przykładowy brodzik:
[ moderowano - reklama ]
Odpływ liniowy:
[ moderowano - reklama ]

edde
31-08-2011, 20:47
spamer :P

kajmanxxl
31-08-2011, 21:00
Najsensowniej jest zamontować gotowy brodzik, najłatwiej utrzymać w czystości i uniknąć ryzyka poślizgnięcia.
Płytki są gorsze w utrzymaniu. Brodziki płytkie można zamontować równo z posadzką o ile instalacja na to pozwala.
Drugiem aspektem jest aspekt ekonomiczny. Brodzik wyjdzie taniej niż zakup odpływu liniowego i płytek.
Przykładowy brodzik:
[ moderowano - reklama ]
Odpływ liniowy:
[ moderowano - reklama ]

zareklamować nam chcesz te brodziki czy weprzeć ciemnotę? jak nie masz pojęcia o tym jak wykonuje się porządny prysznic to się nie wypowiadaj, kto chce mieć odpływ liniowy to ma a ktoś chce punktowy to też się da, nikt przy zdrowych zmysłach nie kładzie w łazience płytek które nie są zaliczane do antypoślizgowych, zapomniałeś też dodać że do Twojego brodzika trzeba przygotować specjalne miejsce lub podwyższyć całą podłogę oszczędność po byku, czystość to Ty myjesz tylko sam brodzik a łazienki nie????? i zapomniałeś jeszcze porównać estetykę i wygląd w tych dwóch opcjach

jeszki
15-09-2011, 11:48
Mój prysznic bez brodzika wygląda tak (jeszcze nie używany - przeprowadzka za tydzień ;)
jest otwarty - tylko ścianka z Sanplastu, odpływ Kessel
zdjęcia starszawe :) (jeszcze nie posprzątane - ale w tej chwili mam tylko te

adriado
30-10-2011, 21:07
Za parę dni mój wykonawca będzie kładł płytki na podłodze oraz montował odpływ liniowy. W miejscu prysznica nie mam wylewki. Szerokość prysznica 90 cm, odpływ 80 cm. Pokazałam kilkanaście zdjęć z odpływami dla płytkarza i powiedział, że umie zrobić spadek tylko docinając trójkąty z płytki ok 5 cm z czterech stron.
Czy może ktoś napisać jak zrobić spadek, aby nie było docinanych trójkątów, a była cała płytka? Jak jest robiony spadek, aby nie było uskoków?

cieszynianka
01-11-2011, 22:18
Za parę dni mój wykonawca będzie kładł płytki na podłodze oraz montował odpływ liniowy. W miejscu prysznica nie mam wylewki. Szerokość prysznica 90 cm, odpływ 80 cm. Pokazałam kilkanaście zdjęć z odpływami dla płytkarza i powiedział, że umie zrobić spadek tylko docinając trójkąty z płytki ok 5 cm z czterech stron.
Czy może ktoś napisać jak zrobić spadek, aby nie było docinanych trójkątów, a była cała płytka? Jak jest robiony spadek, aby nie było uskoków?

Odbierz wiadomość :bye:

Mąż
09-11-2011, 08:54
Niestety nie ma takiej możliwości, żeby nie odcinać trójkątów, wtedy będzie Ci się zbierać woda w narożnikach. Podaję Ci link do mojego prysznica bez brodzika, przyglądnij się jak to u mnie rozwiązaliśmy, wycięcia na kafelkach są prawie niewidoczne!
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3376&attachmentid=84136

adriado
09-11-2011, 18:01
Cieszynianka, Mąż dzięki wielkie. Odpływ zalany, zabezpieczony folią w płynie, lada dzień płytki. Na koniec wstawię fotki.

skat
09-11-2011, 18:14
da się :)
fotki robocze od mojego Fachowca
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/0fPRbE3BOZH4en5SeB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/MZWIuoBnp9uunwbYoB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/KusPNjq7P1537daDsB.jpg
spadek jest zachowany i woda nie stoi :)

iga9
13-11-2011, 21:00
To może wykonać tylko dobry fachowiec. Zrobiłam u siebie taki brodzik z białej mozaiki. Wyglądał super, woda nie stała. Ale po 4 latach wymieniłam na płaski zwykły brodzik + mini remont kabiny, bo musiałam dorobić murek. Niestety nie dało się doczyścić fug, przy tak twardej wodzie jak nasza. No chyba, że osuszałabym brodzik po każdym myciu, ale jak dla mnie to paranoja. Jak komuś zależy na praktycznym i łatwuym w utrzymaniu czystości rozwiązaniu to bólem serca przyznaję - brodzik wygrywa. A jak robiłam łazienkę to nie chciałam słyszeć o brodziku :)

Liwko
13-11-2011, 21:05
Na kamień pomaga stacja uzdatniania wody-rewelacja. Zero kamienia na kranach, umywalkach, kibelkach itd.
Ja dzisiaj, po dwóch latach mieszkania, najchętniej wywalił bym brodzik z prysznica w drugiej łazience;) Brodzikom mówię stanowcze NIE!!!

Mąż
16-11-2011, 08:46
da się :)
fotki robocze od mojego Fachowca
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/0fPRbE3BOZH4en5SeB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/MZWIuoBnp9uunwbYoB.jpg

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/fb/bf/cqfg/KusPNjq7P1537daDsB.jpg
spadek jest zachowany i woda nie stoi :)
Czy to nie jest tak, że woda spływa przy odpływie, ale im dalej od niego to stoi? No chyba, że "zgarnie" się ją do odpływu? Zastosowanie delikatnego spadku jest po prostu praktyczne, i wcale to źle wyglądać nie musi :)

skat
16-11-2011, 18:02
ale jak wyżej napisałam spadek jest zachowany i woda nie stoi ani przy odplywie ani dalej od niego :)

mazo
16-11-2011, 19:36
U nas niestety spadek wyszedł zbyt mały i podczas używania prysznica woda rozlewa się za kabinę, trzeba bardzo uważać, żeby nie dotarła do drzwi, a potem użyć zbieraczki wody, żeby ją skierować w stronę odpływu. Super... dobrze, że to tylko prysznic w małej łazience... To tak ku przestrodze.

Liwko
16-11-2011, 19:55
U nas niestety spadek wyszedł zbyt mały i podczas używania prysznica woda rozlewa się za kabinę, trzeba bardzo uważać, żeby nie dotarła do drzwi, a potem użyć zbieraczki wody, żeby ją skierować w stronę odpływu. Super... dobrze, że to tylko prysznic w małej łazience... To tak ku przestrodze.

Przyklej delikatne, gumowe progi.

Mąż
17-11-2011, 11:36
ale jak wyżej napisałam spadek jest zachowany i woda nie stoi ani przy odplywie ani dalej od niego :)
Ah, na zdjęciach w ogóle nie widać, że zastosowano spadek! Brawo!

queene
17-11-2011, 12:10
Przyklej delikatne, gumowe progi.

ja mam bezbarwne takie jakby silikonowe, doskonale sie sprawdzają


i też nie mam ścinanych podłogowych do trójkąta, odpływ dopasowany do szerokości kabiny i nie ma problemu ze staniem wody, jest lekki spadek a kabina ma 140x85

adriado
20-11-2011, 18:17
Bałam się jak mój glazurnik sobie z odpływem poradzi, ale wyszło ok. U mnie z trójkątami, ale efekt zadowalający, spadek ok.
Proszę nie zwracać uwagi na resztę, łazienka brudna, w czasie fugowania i wykańczania.
http://img846.imageshack.us/img846/2233/p1010675bb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/p1010675bb.jpg/)

mazo
20-11-2011, 20:36
Przyklej delikatne, gumowe progi.

Dzięki, nie pomyślałam o tym, nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje, mam nadzieję, że nie będzie to zbytnio widoczne, bo o estetykę chodziło z tym bezbrodzikowym prysznicem...

https://lh4.googleusercontent.com/-cS7gEVw8AjI/TjugEynFvOI/AAAAAAAAHFA/kRTuEn2qdDY/s512/IMGP6917.JPG

queene
20-11-2011, 22:52
u mnie tak (w rogach upaprane silikonem...strrasznie ciezko to wyczyścić)
http://img545.imageshack.us/img545/7760/20111117162951968.jpg

silikonowy próg
http://img502.imageshack.us/img502/4505/20111117163055887.jpg


przy okazji widać jak twardą wode mamy...dobrze że przynajmniej jest gratis

Liwko
20-11-2011, 22:58
queene
Wstawcie stacje uzdatniania wody, będzie zero kamienia. Jeżeli masz go sporo, to te ładne baterie termostatyczne za rok mogą być do wymiany:(

queene
20-11-2011, 23:31
queene
Wstawcie stacje uzdatniania wody, będzie zero kamienia. Jeżeli masz go sporo, to te ładne baterie termostatyczne za rok mogą być do wymiany:(

możesz polecić coś konkretnego ? mamy póki co wode ze studni bo wodociąg bedzie najwczesniej za 2 lata (za to kanalize mamy...paradoksalnie :/ )
więc zamontowanych mamy kilka filtrów na różne "śmieci"...i w sklepie zaoferowano nam stacje uzdatniania za 5 tysi...toż to masakra jakaś :(

Liwko
21-11-2011, 06:44
W tym temacie ci pomogą
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166787-Jaki-filtr-do-wody-kupi%C4%87-przeciw-kamieniowy
Pzdr

queene
21-11-2011, 08:17
dzięki, zrobię badanie wody i coś sie wyklaruje

gabba
21-11-2011, 21:21
silikonowy próg
http://img502.imageshack.us/img502/4505/20111117163055887.jpg


Możesz powiedzieć coś na temat trwałości takiego progu? Jak się sprawuje przy myciu podłogi?

queene
21-11-2011, 22:12
Możesz powiedzieć coś na temat trwałości takiego progu? Jak się sprawuje przy myciu podłogi?

ma go 1,5 miesiaca dopiero...ale kompletnie nic sie z nim nie dzieje, jade mopem po nim równo i nie ma problemu

Mąż
22-11-2011, 14:07
Bałam się jak mój glazurnik sobie z odpływem poradzi, ale wyszło ok. U mnie z trójkątami, ale efekt zadowalający, spadek ok.
Proszę nie zwracać uwagi na resztę, łazienka brudna, w czasie fugowania i wykańczania.
http://img846.imageshack.us/img846/2233/p1010675bb.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/p1010675bb.jpg/)
Adriado, świetny prysznic! :)
Ja mam prysznic bez brodzika i nie zastosowałem żadnych silikonowych progów, jakoś mnie one nie przekonują, nie wyglądają zbyt estetycznie.

alittilebit
20-12-2011, 18:14
szukam kabiny bez brodzika w kszatlcie literu U, dwie scianki oraz drzwi, wymiary standardowe 90 cm, kolo uwaza ze takie rozwiaznie bedzie nie stabilne poniewaz nie maja stelarza laczacego obydwie scianki, macie jakies propozycje aby skonfigurowac taka kabine i nie wydajac fortuny ? max 2500 zl

mazo
20-12-2011, 18:15
ma go 1,5 miesiaca dopiero...ale kompletnie nic sie z nim nie dzieje, jade mopem po nim równo i nie ma problemu

A gdzie to kupiłaś?

mirela99
21-12-2011, 13:35
U mnie spadek jest zachowany, woda nie stoi nigdzie. Mam natomiast problem z wodą która leci po szybie i pomimo uszczelnienia tej szczeliny między szybą a podłogą silikonem nadal woda mi wylewa się z kabiny. I w dodatku fachowcy ten silikon dokładali partiami i między nimi zebrał się brud, zaczyna śmierdzieć. Nie wiem co pogę w tej sytuacji zrobić ? Zaznaczę, że kafle maja taką strukturę - czy to może być powodem ? Próg mam w kabinie ten malutki, przeźroczysty i przez niego woda nie leci (tylko bokami, na jego poczatki i końcu).

autorus
21-12-2011, 13:45
dzięki, zrobię badanie wody i coś sie wyklaruje

Koniecznie wstaw ten zmiękczacz, ja mam od ok roku i tam się tylko sół w workach dodaje i nic więcej. Mój kosztował ok 2,300zł. U mnie jest na 15m3 na miesiąc.

Liwko
21-12-2011, 14:00
U mnie spadek jest zachowany, woda nie stoi nigdzie. Mam natomiast problem z wodą która leci po szybie i pomimo uszczelnienia tej szczeliny między szybą a podłogą silikonem nadal woda mi wylewa się z kabiny. I w dodatku fachowcy ten silikon dokładali partiami i między nimi zebrał się brud, zaczyna śmierdzieć. Nie wiem co pogę w tej sytuacji zrobić ? Zaznaczę, że kafle maja taką strukturę - czy to może być powodem ? Próg mam w kabinie ten malutki, przeźroczysty i przez niego woda nie leci (tylko bokami, na jego poczatki i końcu).

Ja dokupiłem ćwierćwałek aluminiowy i go przykleiłem na silikon. Problem z głowy.

autorus
21-12-2011, 14:09
Progi ogólnie do mnie nie przemawiają. Ja chcę bez progu.

Liwko
21-12-2011, 14:14
Progi ogólnie do mnie nie przemawiają. Ja chcę bez progu.

To nie próg, to łączenie ściany z podłogą.
Bez progu idzie zrobić kabinę, ale musi być odpowiedniej wielkości. Inaczej woda będzie wypływała na łazienkę.
Jest jeszcze jeden sposób. Kratka odpływowa również po stronie wejścia do kabiny;)

magduska
21-12-2011, 14:58
To nie próg, to łączenie ściany z podłogą.
Bez progu idzie zrobić kabinę, ale musi być odpowiedniej wielkości. Inaczej woda będzie wypływała na łazienkę.
moja otwarta "kabina" ma 160x160 i.. jak ja się kąpię to się nie wylewa (mam 164cm wzrostu), natomiast mąż jak się kąpię to lekko jest pochlapane (mąż ma 196cm wzrostu).., więc to zależy też od wysokości ;)

Jest jeszcze jeden sposób. Kratka odpływowa również po stronie wejścia do kabiny;) też mam i dlatego pewnie jak mąż się kąpie mam pochlapane a nie wylane/zalane ;)

Liwko
21-12-2011, 15:03
Stosunek wysokości do wielkości:D
Ale to prawda. Im większa kabina, tym mniejszy z tym problem;)

autorus
21-12-2011, 15:11
hm niby patent z tym odwodnieniem przy drzwiach fajny ale jakoś nigdzie jeszcze na fotkach takiego nie spotkałem.

magduska
21-12-2011, 21:54
hm niby patent z tym odwodnieniem przy drzwiach fajny ale jakoś nigdzie jeszcze na fotkach takiego nie spotkałem.
ja nie mam przy drzwiach, bo nie mam drzwi, ale mam bliżej wyjścia/wejścia do kabiny..
http://magda.histeria.pl/album/main.php?cmd=imageorig&var1=domek%2Fbudowa1229.jpg

Liwko
21-12-2011, 21:59
Otoczaki:)

magduska
21-12-2011, 22:09
yhy, fajnie się nagrzewają, są cieplutkie aż do momentu aż się nie wytrę - to dodatkowy plus, bo mnie jest wiecznie zimno a jak od stóp mi ciepło to jakoś tak całkiem mi cieplej.. i dosłownie RAZ je czyściłam ;)

..tak że dziękuję za inspirację Liwko ;)

Liwko
21-12-2011, 22:17
Teraz to ja ci zazdroszczę tej kabiny, jest świetna;)

magduska
21-12-2011, 22:20
Teraz to ja ci zazdroszczę tej kabiny, jest świetna;)
..a dziękuję ;)

..i powiem Ci szczerze, że wszystkim odwiedzającym się podobała ;)

autorus
21-12-2011, 22:30
i na pewno woda nie pryska na parkiet? Wygląda bardzo ok, ale nie chce mi się wierzyć. Na pewno tam nie ma drzwi?

mirela99
22-12-2011, 07:42
Ja dokupiłem ćwierćwałek aluminiowy i go przykleiłem na silikon. Problem z głowy.
Jak rozumiem przykleiłeś go od wewnątrz ?Czy to jakiś specjalny ćwierćwałek ?

magduska
22-12-2011, 08:51
i na pewno woda nie pryska na parkiet? Wygląda bardzo ok, ale nie chce mi się wierzyć. Na pewno tam nie ma drzwi?
to nie jest parkiet a płytki.., prysznic ma 2,56m2 więc jest spory i tak jak napisałam wcześniej jak się mąż kąpie to jest z lekka zapryskane.., ale nie WYLEWA...
acha, nie mam drzwi żadnych.. ;)

autorus
22-12-2011, 09:34
:) muszę to żonce pokazać :)

Liwko
22-12-2011, 09:57
Jak rozumiem przykleiłeś go od wewnątrz ?Czy to jakiś specjalny ćwierćwałek ?

Przykleiłem go od zewnątrz. Kupiłem go w sklepie z płytkami, jako listwę wykończeniową.

magduska
22-12-2011, 12:47
:) muszę to żonce pokazać :)

..a propo żonek - zasugeruj Jej takie otoczaki - nie mówię o ścianach, ale o podłodze - mnie zainspirował prysznic Liwko, a ja jako sprzątająca u siebie w domciu jeszcze bardziej go polecam jako bezproblemowy w utrzymaniu w czystości ;)

Acha, nie mam chorych ścianek gdzie wiecznie zbiera się brud, nie wspominając o takich przesuwanych drzwiach prysznicowych, jakie posiadałam w swoim mieszkaniu - jeden wielki koszmar...

Poza tym nawet jeeeeeeeśli się trochę nachlapie na te płytki to wolę to sprzątnąć/po prostu zetrzeć niż szorować połączenie ścian prysznicowych z podłogą, więc jeśli masz możliwości zrobienia sobie duuuuuuuuuuuuużego prysznicu/prysznica (jak to się odmienia?) to.. ja widzę same plusy posiadania go ;)

cieszynianka
23-12-2011, 01:13
hm niby patent z tym odwodnieniem przy drzwiach fajny ale jakoś nigdzie jeszcze na fotkach takiego nie spotkałem.

Proszę:

http://images40.fotosik.pl/96/448b49a836ac95femed.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/96/3fb94a3b50ae4516med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images37.fotosik.pl/96/fd68033864daead9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/101/ef21198decaf69f9med.jpg (http://www.fotosik.pl)

:bye::bye:

Anndzia
23-12-2011, 22:13
Acha, nie mam chorych ścianek gdzie wiecznie zbiera się brud, nie wspominając o takich przesuwanych drzwiach prysznicowych, jakie posiadałam w swoim mieszkaniu - jeden wielki koszmar...

Poza tym nawet jeeeeeeeśli się trochę nachlapie na te płytki to wolę to sprzątnąć/po prostu zetrzeć niż szorować połączenie ścian prysznicowych z podłogą, więc jeśli masz możliwości zrobienia sobie duuuuuuuuuuuuużego prysznicu/prysznica (jak to się odmienia?) to.. ja widzę same plusy posiadania go ;)

A nie jest chłodno??? Bo jednak w zamkniętej kabinie prysznicowej szybciej robi się przyjemnie ciepło;)
Tak z ciekawości pytam. A poza tym wygląda świetnie.

magduska
24-12-2011, 09:47
A nie jest chłodno??? Bo jednak w zamkniętej kabinie prysznicowej szybciej robi się przyjemnie ciepło;)
Masz rację - w zamkniętej kabinie prysznicowej jest cieplej. Chociaż jak bierzemy prysznic to pod gorącą wodą jest przecież ciepło (wtedy się nie odczuwa). Kiedy wyłączam wodę i zanim się wytrę to.. TO JEST NAJGORSZY MOMENT, ale.. otoczaki znajdujące się na podłodze są tak nagrzane, oddają ciepło na moje stópki i.. powiem Ci szczerze, że nie jest mi zimno :no: Dlatego polecam otoczaki zamiast brodzika czy kafli - te, które są na ścianie po prostu tylko wyglądają, ale te na podłodze to oprócz sporadycznego czyszczenia i masażu stóp nie doprowadzają do zmarznięcia.. A z drugiej strony - jak długo wycierasz się i ubierasz po prysznicu? 5 minut? 3 minuty? ;)

Tak z ciekawości pytam. A poza tym wygląda świetnie.dzięki ;)

czupiradelko
25-12-2011, 23:19
POMOCY

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Swego czasu z umiłowaniem czytałam dzienniki budowy. U kogoś widziałam następujące rozwiązanie umieszczenia umywalki. Otóż ta osoba miała piękny, murowany prysznic bez brodzika i na jednej ze ścian tegoż prysznica zamontowana była umywalka na blacie. Za żadne skarby nie mogę sobie przypomnieć czyj to był dziennik. Teraz głowię się nad aranżacją swojej przyszłej, mega trudnej, pełnej skosów łazienki i ten pomysł na umywalkę wpadł mi do główki. Czy ktoś z Was pamięta właściciela takiego murowanego natrysku z umywalką na jednej ze ścian? Proszę o zdjęcia, namiary, cokolwiek...:-? :)

monik@..
26-12-2011, 22:45
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?63708-Kostka-Rubika/page34 tu jest coś podobnego do twojego opisu

eleuteria
28-12-2011, 16:09
U mnie wygląda to tak:

http://img706.imageshack.us/img706/6651/18655417.jpg
By eleuteria (http://profile.imageshack.us/user/eleuteria) at 2011-12-28

http://img856.imageshack.us/img856/6608/29802969.jpg
By eleuteria (http://profile.imageshack.us/user/eleuteria) at 2011-12-28

http://img689.imageshack.us/img689/610/13365825.jpg
By eleuteria (http://profile.imageshack.us/user/eleuteria) at 2011-12-28

http://img841.imageshack.us/img841/1686/98066025.jpg
By eleuteria (http://profile.imageshack.us/user/eleuteria) at 2011-12-28

http://img829.imageshack.us/img829/1138/93820618.jpg
By eleuteria (http://profile.imageshack.us/user/eleuteria) at 2011-12-28

PrzemekMac
12-01-2012, 10:45
Hej, planuję zrobić prysznic bez brodzika (z kafelek) w łazience w bloku. Mam piękną wnęką 1*1m i tam zrobioną kanalizę do tego. Bede chcial jednak swoj murowany brodzik nieco podniesc do gory (pewnie na suporeksie). Zastanawiam sie czy mozna pod kafelkami brodzika zrobic ogrzewanie elektryczne podlogowe. Czy jest problem z "zimnoscia" kafli z takim rozwiazaniu? Czy mozecie polecic jakies konkretne systemy hydroizolacji do tego.

koga
12-01-2012, 11:00
Bok ścianki można też zakończyć chromoniklową listwą (do zrobienia na wymiar w warsztatach) :yes:

w jakich warsztatach ??? właśnie czegoś takiego potrzebuję ale cena na necie gotowych mnie powaliła poza tym potrzebuję dłuuugiej listwy

mam luksfery jako jedną ścianę prysznica, położone na szarą zaprawę, czyści się tak samo jak szybę, zaprawa się nie brudzi może dlatego , że na tę ściankę nie leje się bezpośrednio woda z prysznica - użytkuję już 4 rok i jest ok

cieszynianka
12-01-2012, 21:49
w jakich warsztatach ??? właśnie czegoś takiego potrzebuję ale cena na necie gotowych mnie powaliła poza tym potrzebuję dłuuugiej listwy

mam luksfery jako jedną ścianę prysznica, położone na szarą zaprawę, czyści się tak samo jak szybę, zaprawa się nie brudzi może dlatego , że na tę ściankę nie leje się bezpośrednio woda z prysznica - użytkuję już 4 rok i jest ok

Nasza listwa była zrobiona na wymiar konkretnie tu: http://www.kubala.com.pl/
Jest na całe czoło ścianki (oryginalne plastikowe nam się nie podobały i do niczego by nie pasowały) i pasuje wyglądem do ramki i uchwytu drzwi prysznicowych.
Sprawdzaliśmy też w pobliskiej ślusarni, ale tam chcieli drożej.

cieszynianka
12-01-2012, 21:53
Hej, planuję zrobić prysznic bez brodzika (z kafelek) w łazience w bloku. Mam piękną wnęką 1*1m i tam zrobioną kanalizę do tego. Bede chcial jednak swoj murowany brodzik nieco podniesc do gory (pewnie na suporeksie). Zastanawiam sie czy mozna pod kafelkami brodzika zrobic ogrzewanie elektryczne podlogowe. Czy jest problem z "zimnoscia" kafli z takim rozwiazaniu? Czy mozecie polecic jakies konkretne systemy hydroizolacji do tego.

Oprócz kołnierza przy odpływie i taśm na styku ściany i podłogi dodatkowo daliśmy matę (nie taśmę) uszczelniającą pod cały brodzik, a to wszystko porządnie wysmarowane folią w płynie. Nasze "oprzyrządowanie" było z Miry. Kołnierz był w komplecie z odpływem.

edde
13-01-2012, 21:42
ja swój brodzik "pojechałem" mapelastic-iem z kołnierzem i taśmami narożnikowymi

koga
13-01-2012, 23:05
cieszynianka - dzięki i mają sklep w Poznaniu, na mojej drodze do pracy:yes:

cieszynianka
13-01-2012, 23:31
cieszynianka - dzięki i mają sklep w Poznaniu, na mojej drodze do pracy:yes:

Qurcze, tylko czy sklep Ci to załatwi? Ja mam pod nosem ich zakład produkcyjny.
Daj znać jak Ci poszło!

bugier
16-01-2012, 20:24
Witam Wszystkich

Mam bardzo mala lazienke, ktora zamierzam wyremontowac. W celu optycznego zwiekszenia jej powierzchni postanowilam zrezygnowac z brodzika i polozyc na calosci kafle. Zastanawiam sie jedynie czy to dobre rozwiazanie, jak utrzynac w czystosci kafle, zwlaszcza fugi...... czy jestescie zadowoleni ze swoich ,,wyplytkowanych brodzikow,, ??????
A moze macie jakies fotki??????
Poczytaj artykuł na ten temat: http://www.izoforum.pl/tresc/brodzik-lazienkowy-tradycja-czy-nowoczesnosc/212/
Wynika z niego, że taki brodzik jest łatwiejszy do utrzymania w czystości. Mnie kusi, żeby przy okazji remontu łazienki zrezygnować z kabiny na rzecz takiego rozwiązania. Ważne tylko, by poprawnie wykonać hydroizolację, podłogę ze spadkiem, odwodnienia itp.

mazo
19-01-2012, 19:33
Ponawiam pytanie: czy wiecie, gdzie mozna kupić takie silikonowe progi pod prysznic?

Liwko
19-01-2012, 19:48
Minutę poszukiwanie mi zajęło http://macg.net/emoticons/detective.gif

http://allegro.pl/prog-do-kabin-prysznicowych-kabiny-prysznicowe-i2062996848.html

queene
19-01-2012, 20:33
ja dostałam gratis od wykonawcy :P

PrzemekMac
20-01-2012, 15:09
Cześć, czy ktoś*z was spotkał*się może z brodzikami wyglądającymi jak kamienne/marmurowe czy w inny ciekawy sposób? Może jakiś konglomerat czy inny materiał?
Wiem, że są*kamienne ale interesuje mnie coś do ok 15000zł