PDA

Zobacz pełną wersję : BRODZIK MUROWANY, prysznic bez brodzika, brodzik z płytek



Strony : [1] 2 3 4 5 6

Marbo
12-03-2004, 10:54
Szukam syfonu, który można zainstalować bezpośredniu w płytki podłogowe we wnęce prysznicowej. Byłoby dobrze gdyby wyglądał podobnie elegancko jak syfony stosowane w brodzikach.

Czy ktoś zastosował takie rozwiązanie u siebie i może coś polecić?

Slawek :)
12-03-2004, 23:59
widziałem takie systemowe syfony z koszykiem specjalnie do pryszniców o podłodze z glazury, polecane razem z podłogami z niebieskiego styropianu (nie pamiętam nazwy), ale we Wrocku.
Poszukaj w lepszych sklepach z łazienkami, a znajdziesz...
Serdeczne pozdrowienia

myciek
14-03-2004, 00:41
No tak - na Forum nie kupisz, więc idź do sklepu albo dobrego instalatora. Mój instalator założył mi takie syfony w łazience (brodzik wykladany płytkami) i kotłowni. Cena ok. 60 zł, nierdzewna kwadratowa kratka i wysokość mniej niż 10 cm ( z dużym zapasem mieści się w 16cm izolacji i wylewki. Firmy nie znam ale to chyba żadna egzotyka.

Marbo
14-03-2004, 01:13
Też mam takie rozwiązanie w pralni, ale do łazienki szukam czegoś ładniejszego. Widziałam na jakiejś ekspozycji syfon w płytkach, który wyglądał jak od prysznica tyle, że okazało się, że to była tylko atrapa.
Mam świadomość, że nie jest to rozwiązanie dostępne w każdym podrzędnym sklepie z artykułami wod-kan stąd moje pytanie na forum.

ania
14-03-2004, 12:27
Ja mam zamiast brodzika płytę z kamienia, a w niej wycięty kwadrat na syfon. Nie było żadnego problemu z kupnem. Kosztował 80 zł. Firmy nie pamiętam, po prostu wzięłam najładniejszy, jaki był. Mają rację ludziska, to żadna egzotyka.

Marbo
16-03-2004, 10:43
Zadna egzotyka ale i żadna elegancja ( widoczna ramka z tworzywa w jedynie słusznym kolorze). W niezłych salonach firmowych też odsyłają do ... Castoramy. Będę miała w łazience tak samo ładnie jak w pralni :wink: Znowu "rozmarzone czółko zderzyło się z rzeczywistością"

ania
16-03-2004, 15:50
Ależ skąd, Marbo! Jaka Castorama??? :o
Fajna niemiecka kratka ze stali nierdzewnej. Myślisz, że przy hiszpańskiej umywalce za 550 zł pozwoliłabym na "kratkę z pralni"? :wink:

Marbo
17-03-2004, 07:24
Niestety samo "niemiecka" mnie estetycznie nie rajcuje.
W pralni mam nierdzewną kratkę rodzimej produkcji i jest chyba nawet ładniejsza od tej niemieckiej, którą dostałam w Castoramie (producent Viega).

Slawek :)
17-03-2004, 09:29
A co sądzicie o takiej kabince projektu Jochena Schmiddena (na samym dole)?
http://www.traumbad.de/traumbad/images/schmi02.jpg

Śmieszne :) :)
Pozdrowienia

17-03-2004, 09:56
Zupełnie jak z kosmosu.

Frankai
04-07-2004, 16:44
"Pozbycie" się brodzika trochę uelastycznia dobór kabiny. Jednak mam wątpliwość, czy stojąc na płytkach wiosną czy jesienią (o zimę się nie martwię, bo będzie podłogówka) nie będzie mi zimno. Kąpanie się w domowym prysznicu w klapkach - zwłaszcza we dwójkę ;-) - to trochę idiotyczne.

ania
04-07-2004, 18:16
Eeee,
odkręcasz gorącą wodę i po dwudziestu sekundach kamień jest już przyzwoicie ciepły. :D
Przynajmniej u mnie...

Frankai
04-07-2004, 18:20
W zasadzie tak :D Tylko to niepoprawne ekologicznie ;-)

ania
05-07-2004, 15:21
No tak, ale podłogówka jest jeszcze bardziej niepoprawna! :lol:

minuszka
05-07-2004, 15:42
Aniu, powiedz jaką masz tę płytę. Też myslałam o tym, aby nie kupowac brodzika tylko albo zrobic z płytek, albo kupić całosciową płytę. Ja mam brodzik pół okrągły 90x90. Może podasz hurtownie, lub producenta w której kupiłaś.Dziekuje

Frankai
05-07-2004, 15:45
Aniu - podłogówka jest jak najbardziej poprawna, bo przy tym samym komforcie cieplnym możesz mieć o 2 stopnie niższą temperaturę, a to oznacza 12% oszczędność energii. Jak chcesz o tym podyskutować, to odszukaj jakiś wątek w którym opisywałem: ( http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=867
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=792
http://murator.com.pl/forum/viewforum.php?f=34 )
lub jakikolwiek inny i wywołaj mnie tam po nicku.

ania
05-07-2004, 16:29
Aniu - Jak chcesz o tym podyskutować, to ... wywołaj mnie tam po nicku.

Wodzu, daj spokój! Ja się tak tylko przekomarzam 8)

Minuszka

Szczerze mówiąc trochę się wstydzę powiedzieć, skąd jest moja płyta. Na ucho i w sekrecie zdradzę ci, że zamówiłam ją u kamieniarza na pobliskim cmentarzu. :oops: Spoko, nie wygląda jak nagrobek!. Jest ogromna - 120x120. Ma piaskowany środek (tam, gdzie się stoi). Została ułożona z 3% spadkiem i działa. Cena 500 zł.
Jeśli kamieniarz nie ma nic stosownego to gromna hurtownia kamienia jest na Zawadach - "Granimex".

dobrzykowice
05-07-2004, 16:55
VIEGA jest producentem różnego typu syfonów dobrych jakościowo:
http://www.viega.de/servlet/PB/menu/1001113/index.html. Ja taki mam i jest OK :)

minuszka
05-07-2004, 16:56
Dzieki ;) a swoją drogą niezły pomysł hi hi

Sonika
05-07-2004, 18:44
Aniu,
Wytłumacz mi proszę jak ta płyta jest zamocowana i którędy spływa woda?
Pomysł b. mi się podoba tylko nie potrafię sobie tego wyobrazić.
A woda nie dostaje się pod płytę, jeśli ta jest ułożona z 3% spadkiem?
A ja mogłabym coś takiego mieć jeśli jestem już po wylewkach
i wszystkie rury są już na swoim miejscu?
Jak gruba jest ta płyta i jak ma wykończone brzegi?
Ma dziurę pośrodku?

Marbo
05-07-2004, 22:13
VIEGA jest producentem różnego typu syfonów dobrych jakościowo:
http://www.viega.de/servlet/PB/menu/1001113/index.html. Ja taki mam i jest OK :)

25 Advantix ? (bo mówimy tu o wersji bez brodzika)

ania
06-07-2004, 15:22
do Soniki

Płyta wypełnia całą powierzchnię wnęki na prysznic. Woda nie dostaje się w żaden sposób pod płytę, bo styk ze ścianami jest uszczelniony. Kratka na syfon jest w rogu - płyta ma tam wycięcie i również jest uszczelniona. Płytę przykleiliśmy na zaprawę klejową odchylając jej jeden bok od tzw. poziomu. Grubość płyty wynosi 3 cm i tyle wystaje ponad poziom terakoty w miejscu drzwi prysznicowych. Woda spływa do syfonu położonego w przeciwległym kącie.
Jedyna widoczna krawędź płyty (styk z terakotą) jest po prostu polerowana. Powierzchnię można piaskować i szlifować uzyskując dowolne wzory. Dla pewności płyta jest zaimpregnowana unigruntem.

Trochę pokrętnie tłumaczę. W razie niejasności pytaj dalej - pismo to bardzo niedoskonały wynalazek! :lol:

Marbo
07-07-2004, 07:17
do Soniki

Dla pewności płyta jest zaimpregnowana unigruntem.

:lol:


Aniu Czy ta płyta, o której piszesz jest z granitu?
Jeżeli tak, to czy zaszły na niej jakieś widoczne zmiany po zagruntowaniu?

kroyena
07-07-2004, 08:37
Anka
Jesteż pewna, że kamieniarz wziął świeży kamień, a nie z recyklingu? :roll:

ania
07-07-2004, 16:29
Czy ta płyta, o której piszesz jest z granitu?
Jeżeli tak, to czy zaszły na niej jakieś widoczne zmiany po zagruntowaniu?

Tak. To granit. Z Ukrainy. Unigrunt nie zostawił żadnych widocznych śladów poza takim, że po ochlapaniu wodą nie ciemnieje :wink:


Jesteż pewna, że kamieniarz wziął świeży kamień, a nie z recyklingu?

Oczywiście że z recyklingu!!!
Została mu resztka po robieniu elewacji jakiegoś biurowca
:lol: :lol: :lol:

kroyena
08-07-2004, 07:50
Uffff, dobrze, że z biurowca, bo wiesz kamieniarze różne formy recyklingu uprawiają. :-? :o :(

ania
08-07-2004, 16:31
Wiem, wiem! Trumna dąb jasny, mało używana - sprzedam. 8)

kroyena
09-07-2004, 08:05
Łejery, nie sprzedam jeno wydzierżawię. :roll: :o :evil:

botanika
27-05-2005, 22:51
Podoba mi się rozwiązanie prysznic bez brodzika.Czy każda kabina będzie odpowiednia do takiego pomysłu?Co myślicie o takim pomyśle?proszę o wasz opinie

27-05-2005, 23:09
zobacz w mimi-inspiracjach - potrzebne jest przygotowanie spływu w stropie :)

2112wojtek
28-05-2005, 10:42
Podoba mi się rozwiązanie prysznic bez brodzika.Czy każda kabina będzie odpowiednia do takiego pomysłu?Co myślicie o takim pomyśle?proszę o wasz opinie
Kabina bedzie odpowiadala kazda natomiast odplyw/splyw :lol: :lol: (np.kajakowy)/ nie kazdy.Przecietna wysokosc syfonu brodzika to ok.10 cm "na gotowo". Jesli masz wiec miejsce w podlodze na schowanie tego elementu to nie ma problemu.Natomiast jezeli nie da sie schowac to trzeba posadzke przy otworze odplywu podniesc na niezbedna wysokosc, albo podkuc posadzke.Na Boga! Nie kaz fachowcom robic przerobek w stropie :lol:To sie najczesciej zle konczy :D . Estetyczniej i nowoczesniej wyglada jak korek odplywu jest na tej samej wysokosci /prawie :lol: /co reszta podlogi, zawsze mozna jednak oszukac / niewelki podest w calej okolicy, koryto itp./ Zawsze jednak stosujac rozwiazanie bez brodzika musisz zabezpieczyc w tym miejscu podloge .Folie, tasmy etc. Najmniejszym, bo zaledwie ok 5-8cm urzadzeniem przelewowym w podlodze jest "kratka" , niestety nie zawsze jest ona najpiekniejsza - ot stalowy, perforowany prostokat /ok8x8/z plastikowa puszka do zamurowania, bez wyciaganego osadnika i ozdobnego kapturka.

botanika
28-05-2005, 15:20
Powinnam dodać ,że nasza sypialnia z łazienką (w której ma byc ten prysznic) jest na parterze,bez podpiwniczenia.Kłopot ze stropem więc odpada

bozena & maciek
30-05-2005, 09:17
pierwotnie tez myslelismy o takim rozwiazaniu ale jak skorzystalam u szwagra z takiego pryszica bez brodzika to wiedzialam, ze to jest porazka. Bylo mi zimno w nogi o terakoty, ktora byla lodowata, poki sie nie nagrzala od cieplej wody. Koniecznie trzeba temu zaradzic jesli chcesz miec komfort brania prysznica - ogrzewanie podlogowe - a to chyba dodatkowo podniesie poziom podlogi w Twojej lazience

IH
31-05-2005, 13:19
Mam dwie łazienki i w każdej prysznic bez brodzika. I dodatkowo bez kabiny za to z ortalionową zasłonką.
Zasłonka zdaje egzamin świetnie - zadbaliśmy o odpowiednie obciążenie.
Braku brodzika w ogóle nie odczuwamy. Na podłodze mamy kafelki, które z definicji nie są zimne (to chyba kwestia rodzaju terakoty). Zrobiliśmy też lekki spadek podłogi w stronę odpływu (prawie niezauważalny) i minimalny próg (ok 3-4 mm) na granicy prysznica, żeby nie wychlapywała się woda.
Działa bez zastrzeżeń.

ania
31-05-2005, 15:10
Zamiast brodzika mam lity ogromny kamień. Wszystko wykonane zgodnie z prawidłami sztuki (spadki itp) ale.... jest jedno "ale" - raz na jakiś czas (oczywiście w trakcie kąpieli) odpływ się zatyka i woda wypływa na łazienkę zanim to zauważę. :evil:

2112wojtek
31-05-2005, 19:11
Zamiast brodzika mam lity ogromny kamień. Wszystko wykonane zgodnie z prawidłami sztuki (spadki itp) ale.... jest jedno "ale" - raz na jakiś czas (oczywiście w trakcie kąpieli) odpływ się zatyka i woda wypływa na łazienkę zanim to zauważę. :evil:

:lol: :lol: W brodziku tez sie raz na jakis czas zatyka i to najczesciej w czasie kapieli. A tego kamienia Ci i tak zadroszcze :) Co to za kamien masz polozony, jak jest wykonczona jego powierzchnia?
pozdrawiam

ania
31-05-2005, 20:20
Tak, ale w brodziku zauważysz to mając wodę po kostki zanim przeleje się ona na podłogę. :lol:

Kamień mój jest zaś wypiaskowany (antypoślizgowo) na środku i polerowany po obwodzie. Oczywiście zakład w którym go kupiliśmy widział tylko tyle, że to kamień z Ukrainy.
Znajomi geolodzy zauważyli, że to jakiś zmetamorfizowany zlepieniec z grudkami granatów. Ogólnie kolor ma szaro zielony a wzór bardzo delikatny.
W niczym nie przypomina nagrobków, co mnie osobiście bardzo cieszy :wink:

baryka
31-05-2005, 20:32
a może tak mozaikę na wyłożenie podłogi?
można ją ładnie ułożyć, kształt kabiny może być dowolny - owalny czy każdy inny wg fantazji - wystarczą specjalne ścianki z płyty do formowania i mozaika do wyłożenia, jak np. tutaj na fotce:

http://www.sicis.it/Ita/basic/1.jpg

ARETE
31-05-2005, 22:35
Zamiast brodzika mam lity ogromny kamień.

Czy mogłabyś napisać, gdzie ten kamień ma odpływ? Na bokach, czy gdzieś na środku? (właśnie kombinuję jak to u siebie rozwiązać ;))

2112wojtek
31-05-2005, 23:21
Tak, ale w brodziku zauważysz to mając wodę po kostki zanim przeleje się ona na podłogę. :lol:

Kamień mój jest zaś wypiaskowany (antypoślizgowo) na środku i polerowany po obwodzie. Oczywiście zakład w którym go kupiliśmy widział tylko tyle, że to kamień z Ukrainy.
Znajomi geolodzy zauważyli, że to jakiś zmetamorfizowany zlepieniec z grudkami granatów. :wink:

Slicznosci - tak to sobie wyobrazalem, przebolalbym nawet to rozlewanie wody :lol: .
A co do gatunku to tak jak piszesz : skoro z Ukrainy i z kawalkami granatow to dla mnie... bomba! Pwaznie jednak .
Widzialem kiedys taki podobny zabieg z kwadratowym 80x80cm ,blekitnym /chyba/cyrkonitem polozonym na trawertynie- ryflowany owal do bezpiecznego stania po srodku ,polerowane brzegi i odplyw wody wlasnie wzdluz brzegow. Polaczenie kamienia i kolorow niesamowite.

ania
01-06-2005, 09:48
Czy mogłabyś napisać, gdzie ten kamień ma odpływ? Na bokach, czy gdzieś na środku? (właśnie kombinuję jak to u siebie rozwiązać ;))

Kamień jest prostokątem o wymiarach 110x100 wypełniającym "naturalną" wnękę.
Kratka znajduje się w samym rogu (w kamieniu jest oczywiście stosowne wycięcie. Odpłuw jest więc króciutki.
Jedyna trudność polegała na ułożeniu go w tej wnęce ze spadkiem w dwóch (!!!) płaszczyznach

ania
01-06-2005, 09:52
przebolalbym nawet to rozlewanie wody :lol: ..
:lol: :lol: :lol: :lol:


Widzialem kiedys taki podobny zabieg z kwadratowym 80x80cm ,blekitnym /chyba/cyrkonitem polozonym na trawertynie- ryflowany owal do bezpiecznego stania po srodku ,polerowane brzegi i odplyw wody wlasnie wzdluz brzegow. Polaczenie kamienia i kolorow niesamowite.


Uuuuuu...... ja to mam wersję dla ubogich.......
Takie coś kosztuje majątek!
Mój kosztował 500 zł.
A równie niezwykły kamień widziałam w składzie w Aleksandrowie. Zółty z ogromną fioletową "geodą" w środku.
Oj, jest w czym wybierać.....

kasiontko
01-06-2005, 10:04
Aniu kochana ,czy mozesz dac namiary na miejsce gdzie mozna takie
w wersji dla ubozszych kamienie nabyc ?

ania
01-06-2005, 10:37
Ja obszukuję zawsze zakłady kamieniarskie przy cmentarzach :lol:
Mają te same kamienie co Eleganckie Salony i zasadniczo inne ceny.
Żadnego nie polecę, bo żaden nie zakwalifikował się do mojej kategorii "polecania".
Oczywiście mam to, co chciałam, ale nie bez problemów. :-?

arcobaleno
05-04-2006, 17:29
Witam wszystkich !!
Mamy taki prysznic i nie chcemy kupować gotowego brodzika, więc pojawia się pytanie jakimi płytkami wyłożyć "podłogę" w tym prysznicu?? Sciennymi czy takimi jak podłoga w łazience?? Jeśli zdecydijemy się na elementy mozaiki w łazience to prysznic prawdopodobnie wyłożymy w całości mozaiką (także problem zniknie), ale jesli będą normalne płytki..Sama już nie wiem i bardzo proszę o Wasze sugestie. Mile widziane będą zdjęcia :D
Pozdrawiam !!

Rezi
05-04-2006, 17:37
moze nie w kwesti płytek ... to sprawa tego co sie komu podoba
pamietajście o dobrej izolacji z folii w płynie przed przyklejeniem płytek i nie oszczędzajcie, musicie zastosowac cały system z fartuchami narośnikami i izolacja rury spustowej

rafal9
05-04-2006, 17:39
moze nie w kwesti płytek ... to sprawa tego co sie komu podoba
pamietajście o dobrej izolacji z folii w płynie przed przyklejeniem płytek i nie oszczędzajcie, musicie zastosowac cały system z fartuchami narośnikami i izolacja rury spustowej

O co chodzi dokładnie z tymi fartuchami, narożnikami i izolacją rury?

Rezi
05-04-2006, 17:48
niektórzy folie w płynie kłada bez taśmy izolacyjnej i bez narożników o ile można (??) tak zrobić przy brodziku zwykłym to w przypadku brodzika murowanego to izolacja powinna byc perfekcyjna.
na zdjęciu widac kołnież do rury spustowej, narożniki wew i zew oraz tasme narożnikową. niestety dodatki kosztują prawie tyle samo co folia w płynie
http://rezulak.pl/uszcz.gif

http://www.sopro.com.pl/all/system5.html

2112wojtek
05-04-2006, 18:33
moze nie w kwesti płytek ... to sprawa tego co sie komu podoba

Nie do konca racja. Plytki scienne maja zazwyczaj duzo wieksza nasiakliwosc niz podlogowe a wiec albo b.dobre jakosciowo scienne , albo jednak podlogowe.
Uszczelnienie - wiadomo byc musi.
Zreszta niektore scienne kiepsko wygladaja na podlodze.
PS tansze duzo od Sopro sa dodatki np Mapei /tasmy, laty itp/ tu akurat jakosc nie odbiega od tych najlepszych.

Beithe
05-04-2006, 19:21
polecam mozaikę - wszystkie brodziki z większych płytek, które widziałam, po wyrobieniu spadków wyglądały strasznie kanciasto

arcobaleno
05-04-2006, 20:56
Rezi bardzo dziękuję za fachowe porady - na pewno będziemy o tym pamiętać !!

Plytki scienne maja zazwyczaj duzo wieksza nasiakliwosc niz podlogowe
Dzięki Wojtek!! To ważna informacja!

polecam mozaikę - wszystkie brodziki z większych płytek, które widziałam, po wyrobieniu spadków wyglądały strasznie kanciasto
Mozaika wygląda fajnie, to fakt, ale wtedy musielibyśmy powtórzyć ją na innych elementach łazienki, czyli obudowa wanny, przy umywalce i wc..a to juz się trochę metrów nazbiera a ta mozaika zazwyczaj cholernie droga.. :roll: a poza tym wydaje mi się, ze mogłaby się szybko znudzić...

Imka
05-04-2006, 21:31
W jednej łazience - mozaika, a w drugiej - płytka podłogowa, taka sama, jak w pozostałej części łazienki (poza prysznicem :lol: ), pocięta na kwadraty 5cm - taka większa mozaika - cięcie płytki maszynowe, usługa przy zakupie płytek.

Mam nadzieję, że będzie dobrze wygladać - część łazienki bedzie w normalnych dużych płytkach, a część - kabina - w małych :wink:

pattaya
05-04-2006, 21:33
My mamy brodzik z gresu (30*60) .
Na kształt koperty-obniżenie po przekątnej.
Spadek zrobiony ze styropianu 2cm utwardzonego siatką i klejem.
Na to Sopro DSF523 i taśma Sopro.

arcobaleno
06-04-2006, 09:21
płytka podłogowa, taka sama, jak w pozostałej części łazienki (poza prysznicem ), pocięta na kwadraty 5cm - taka większa mozaika
Fajny pomysł !! Sama bym chyba na to nie wpadła :wink: - dzięki !! A może masz jakieś fotki jak to u Ciebie wygląda??

Na kształt koperty-obniżenie po przekątnej.

Pattaya Twój brodzik też bym chętnie zobaczyła :D

pattaya
06-04-2006, 10:40
To zapraszam na wspólny prysznic.

Imka
06-04-2006, 10:46
Fajny pomysł !! Sama bym chyba na to nie wpadła :wink: - dzięki !! A może masz jakieś fotki jak to u Ciebie wygląda??


Dzięki :oops: , ale ja sama też tego nie wymyśliłam - to pomysł naszej Czarodziejki Wnętrzarki (cytując mojego Ulubionego Dziennikopisarza :wink: )

Fotki, niestety, jeszcze nie mam, bo płytki właśnie zaczynają się :wink: układać, ale podeślę, jak tylko będzie co pokazać.


A przy okazji - robiąc posadzki pamiętaj o konieczności zrobienia odpływu (czyli o obniżeniu poziomu w kabinie), chyba, że chcesz mieć próg w drzwiach do kabimy :o
My o tym zapomnieliśmy i teraz musieliśmy skuwać posadzkę w kabinie, bo chcę mieć wszystko na jednym poziomie, żadnych progów!! :evil:

rafal9
06-04-2006, 11:01
Przyłączam się do apelu o fotki.

Karorka
06-04-2006, 16:42
a czy ktos z Was uzytkuje lub robi taki brodzik w lazience na pietrze

my mamy zaprojektowany taki brodzik wlasnie w lazience na pietrze ale jeden z potencjalnych glazurnikow powiedzial ze on by jednak nie ryzykowal takiego rozwiazania na pietrze bo nawet jesli zastosuje sie super uszczelnienia to i tak nie ma gwarancji ze za jakis czas nie zacznie cos przeciekac

co sadzicie na ten temat bo musimy niedlugo podjac decyzje czy jednak nie zrobic gotowego brodzika

JoShi
06-04-2006, 16:51
a czy ktos z Was uzytkuje lub robi taki brodzik w lazience na pietrze
Ja bede robic i uwazam takie teksty o przemakaniu za niedorzeczne.

1. To nie wanna, wiec woda nie stoi tylko splywa.
2. Izolacja jest wielostopniowa:
- folia izolacyjna ze fartuchami
- folia na styropianie
- folia pod styropianem

Nie wiem ile czasu muwialaby woda stac, zeby przemoklo cos takiego. Temu glazurnikowi poprostu nie chce sie takich rzeczy robic i dlatego takie banialuki opowiada. Bo to wiadomo, ze latwej wstawic brodzik niz dobrze go wymurowac i wykonczyc.

Imka
06-04-2006, 17:22
a czy ktos z Was uzytkuje lub robi taki brodzik w lazience na pietrze

Właśnie zaczynamy robić taką na poddaszu - będzie wyłożona mozaiką - ściany i podłoga - uważajcie na wysokość posadzki, bo trudno znaleźć niski syfon, tak, żeby zmieścił się bez problemów
(i nie zdrenował przy okazji kieszeni, bo takie dosyć łatwo znaleźć, no ale trzeba przyznać, że są ładne.... oczywiście część widoczna, czyli kratka odpływowa, a nie sam syfon :wink: )


ale jeden z potencjalnych glazurnikow powiedzial ze on by jednak nie ryzykowal takiego rozwiazania na pietrze bo nawet jesli zastosuje sie super uszczelnienia to i tak nie ma gwarancji ze za jakis czas nie zacznie cos przeciekac

Ech ci wykonawcy - "złej baletnicy..." - takiemu gazurnikowi już bym podziękowała za współpracę.

pattaya
06-04-2006, 18:18
Ja mam na piętrze.
Jakoś nie bardzo boję się tego przeciekania.
1,Woda spływa a nie stoi jak zauważyła JoShi.
2,Ma do pokonania:
-gres i fugę wodoodporną
-wodoodporny klej do płytek
-2 czy 3 warstwy uszczelniacza i taśmy
-znów klej do płytek na płycie styropianowej
-styropian ,który też jest praktycznie wodoodporny.
Musiałaby stać bardzo długo.

Karorka
06-04-2006, 22:25
a czy ktos z Was uzytkuje lub robi taki brodzik w lazience na pietrze

Właśnie zaczynamy robić taką na poddaszu - będzie wyłożona mozaiką - ściany i podłoga - uważajcie na wysokość posadzki, bo trudno znaleźć niski syfon, tak, żeby zmieścił się bez problemów
(i nie zdrenował przy okazji kieszeni, bo takie dosyć łatwo znaleźć, no ale trzeba przyznać, że są ładne.... oczywiście część widoczna, czyli kratka odpływowa, a nie sam syfon :wink: )


to moze jednak zdecydujemy sie na taki brodzik
w koncu mamy tez taras nad pomieszczeniami mieszkalnymi i poki co nic sie nie dzieje
a z poziomem posadzki nie bedzie problemu bo mamy specjalnie zrobione dwa poziomy w tej lazience

71kkk
06-04-2006, 22:49
niektórzy folie w płynie kłada bez taśmy izolacyjnej i bez narożników o ile można (??) tak zrobić przy brodziku zwykłym to w przypadku brodzika murowanego to izolacja powinna byc perfekcyjna.
na zdjęciu widac kołnież do rury spustowej, narożniki wew i zew oraz tasme narożnikową. niestety dodatki kosztują prawie tyle samo co folia w płynie
http://rezulak.pl/uszcz.gif

http://www.sopro.com.pl/all/system5.html


sopro the best :lol: ,wiec daje też

Imka
19-05-2006, 15:09
Mamy juz jedną łazienkę prawie skończoną, majster poradził sobie bez cięcia płytek po przekątnych - spadek zrobił dociskając każdą płytkę i zanim zafugował, wyglądało to nieciekawie, bo było widać, że te fugi są "zwichrowane", ale teraz, już po zafugowaniu, jest całkiem nieźle:


Płytka podłogowa cięta na kwadraty 4cm (tylko do kabiny)

http://imkaa.photosite.com/~photos/tn/1233209_348.ts1147780203869.jpg

"zwichrowana" podłoga w kabinie przed fugowaniem:

http://imkaa.photosite.com/~photos/tn/1233206_1024.ts1147780133987.jpg

i już zafugowana

http://imkaa.photosite.com/~photos/tn/1254645_348.ts1147874092896.jpg

W górnej łazience też będzie kabina bez brodzika gotowego, tylko zrobionego z mozaiki, ale to jeszcze trochę potrwa... :roll:

Beithe
22-05-2006, 10:59
A mi chodzi po głowie drewno pod prysznicem - czy ktoś z Was spotkał się z takim rozwiązaniem i ma jakieś praktyczne wskazówki albo zdjęcia?

chokie
22-05-2006, 12:21
http://bi.gazeta.pl/im/2/2545/z2545102N.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/3/2545/z2545103N.jpg
http://www.muratordom.pl/obrazki/obrazki_mdom/mjm_10_04_inspiracje4.jpg

ls75
22-05-2006, 14:06
U nas jest tak:

http://sukiennik.net/dom/pictures/45lazienka.jpg

te same plytki co w calej lazience ale ulozone ze spadkiem w inny sposob. Syfon do murowanego brodzika Viega, calosc pod kafelkami zaizolowana folia w plynie.

judyk99999
29-08-2006, 00:03
A gdzie można kupić takie kafelki do wykonania kabiny bez prysznica jak nabasenie, np. Warszawiance lub w Raszynie - chodzi mi o to, żeby zwykłe kafelki nie tworzyły spadku, bo to kiepsko wygląda lecz takie specjalne kafelki do obramowania miejsca prysznicowego, które tworzą jakby schodek, że dno jest 1-2 cm niżej niż otaczająca podłoga. Na basenach tak jest ale nie widziałem nigndzie takich płytek w sprzedaży.

2112wojtek
29-08-2006, 09:47
A gdzie można kupić takie kafelki do wykonania kabiny bez prysznica jak nabasenie, np. Warszawiance lub w Raszynie - chodzi mi o to, żeby zwykłe kafelki nie tworzyły spadku, bo to kiepsko wygląda lecz takie specjalne kafelki do obramowania miejsca prysznicowego, które tworzą jakby schodek, że dno jest 1-2 cm niżej niż otaczająca podłoga. Na basenach tak jest ale nie widziałem nigndzie takich płytek w sprzedaży.

W W-wawie nie bedzie problemu w zadnej firmie z kafelkami. Poszukaj wyrobow Agrob Buchtal - maja cala galanterie do takich brodzikow - plytki boczne , podesty sciekowe, narozniki, antyposlizgowe, "poslizgowe" :) itp.
Na podesty sa 2 rodzaje plytki - Hochrelief- lub Tiefrelif - flise wym max. 50x50 gr 20 - 25mm
Mozna szukac takze wsrod produktow Casalgrande lub... kazac zrobic drewniany ruszt np. z teaku /ostatni krzyk mody lazienkowej :P /

Mis Uszatek
01-09-2006, 01:52
Jest jeszcze inne rozwiązanie odpływu: o. liniowy (robi Kessel). Jest to listwa, która zamyka płytę od frontu i zbiera wodę. Śliczne, ale cholerycznie drogie.

P.S. Też mam płytę kamienną.

Annja
05-09-2006, 19:21
Dajcie Kochani jakieś zdjęcia tych kamieni "brodzikowych" bo za cholerę nie mogę sobie tego wyobrazić a brzmi ciekawie

mundzia
04-10-2006, 11:57
Witam!!
Właśnie sie rozkochalismy w takim prysznicu bez tego białego brodzika. Chcemy robic wszystko z płytek, żeby prysznic był na tym samym poziomie co podłoga, oczywiscie z odpowiednim progiem, zeby sie woda nie wylewała. Czy macie takie rozwiązania u siebie? Jesli moglibyscie cos wiecej o tym napisac, jak sie sprawdza? czy sie nie przelewa woda i nie wyływa n łazienkę? no i bardzo mile widziane zdjecia... Nasz majster wymyslisl, ze progiem moze byc rura przecieta na pół i wygieta w łuk i na tym osadzona kabina, a rura wmocowana w posadzke.. spodobało nam sie to, ale czy czasem nie zafundujemy sobie w ten sposob jakis problemow z uzytkowaniem??
ot, takie mną targają rozterki :lol: :lol: :lol:
Będę wdzięczna za każde Wasze zdanie :)

pozdrawiam

mundzia

Evva
04-10-2006, 12:12
Ja też się podpinam pod to pytanie.

mundzia
04-10-2006, 12:19
a więc Evva czekamy razem na jakies dobre dusze które nam cos tu napiszą :)

demex
04-10-2006, 12:35
Ja mam coś takiego w domu od 30 lat i super sprawa.

Nie mam progu tylko mam spadek na podłodze i woda sobie spływa (majster od płytek dwa razy poprawiał bo nie chciała spływać :) ). Aby się nie chlapało mam zasłonkę materiałową.

Sam prysznic powstał z WC, tzn w projekcie było osobne WC i łazienka. No to kompakcik wylądował w łazience, a pomieszczenie po WC (wymiary ~1x1 metr) zostało prysznicem. Oczywiście inaczej ścianki działowe aby wejście pod prysznic było z łazienki a nie z korytarza.

ewelina_i_marek
04-10-2006, 12:39
Dobra dusza ze mnie żadna, ale u siebie też tak planuję zrobić. Z tym tylko, że zamiast kabiny chcę mieć postawione ścianki i obłożone od wewnątrz płytkami. Z tego co się orientuję, to bardzo ważne jest wcześniejsze zamontowanie syfonu w styropianie i odpowiednie zrobienie wylewki - do odpływu. Reszta to pewnie pikuś.

Cypek
04-10-2006, 12:42
A nie będzie trochę klustrofobicznie w takim pomieszczeniu prysznicowym o pow powiedzmy 1 m2 ?

mundzia
04-10-2006, 12:43
dziękuję Wam, i myślę w takim razie, że majster dobrze kombinuje. Będzie oczywiście syfon zamontowany tak, zeby było dobrze, odpowiednio nisko, a więc nie muszę się przejmowac, ze bedziemy mieli za niski próg. A może ktos ma złe doswiadczenia?

mundzia

gaga2
04-10-2006, 12:44
Ja mam taki prysznic z wpustem w podłogę. Bez żadnych zasłonek. Naoglądałam się takich rozwiązań w Holandii i tam się sprawdzały. Niestety to zadanie chyba przerosło naszych fachowców, gdyż woda nie spływa do wpustu tylko rozlewa się po łazience. Nadal uważam, że to fajne rozwiązanie, ale trzeba umieć je dobrze wykonać (spadki!!!). Nie mam też żadnych ograniczników...
Idea była taka, że prysznic jest w łazience gościnnej, dostosowanej (na razie gabaryyowo) dla osób niepełnosprawnych (można podjechać wózkiem) gdyby trzeba było... teraz mój mąż się odgraża, że kupimy brodzik i kabinę... :( ...
ew. trzeba by skuć kafelki z podłogi i wykonać wszystko na nowo :evil:
Póki co jest jak jest...
Pozdrawiam,
gaga2

demex
04-10-2006, 12:47
A nie będzie trochę klustrofobicznie w takim pomieszczeniu prysznicowym o pow powiedzmy 1 m2 ?

A w kabinie są jeszcze mniejsze ?

Ładne płytki do wys ~2 metrów, światełka w suficie, cieplutka woda...

PS. O syfonie w stropie to nie pisałem bo jakoś wydało mi się to oczywiste :D

amdam
04-10-2006, 12:49
Też się nad tym zastanawialiśmy ostatecznie mamy brodzik. Jakoś nie mogę wyobrazić sobie tych płytek po kilku latach używania. Co z grzybem??

mundzia
04-10-2006, 12:57
z grzybem? na płytkach? kurcze, to teraz jestem zaskoczona... :-? nie wiem jak mogł by sie na płytkach grzyb osadzić?? :roll:
Czyli generalnie rozwiazanie jest dobre, ale trzeba pilnować "spadku" no i dodatkowo bedziemy mieli taki kilkucentymetrowy (moze 2-3 cm) próg, co spowoduje ze woda nam nie wyplynie na łazienke... chyba sie na ten pomysł skusimy...
gaga a moze jak bedziecie mieli kłóc wszystko to lepiej by bylo zwiekszyc spadek zeby poprawic odplyw wody a nie wstawiac kabiny??
tak sobie pomyslalam..

dziekuje Wam Kochani :)

mundzia

gaga2
04-10-2006, 12:58
Co do grzyba: to chyba jasne, że daje się izolację przeciwwodną pod płytki (tzw. folia w płynie) i odpowiednią fugę. Do tego płytki powinny być gresowe (tak nas przekonywała p. architekt).
Może uda mi się wkleić fotkę tego co mamy.
Pozdrawiam,
gaga2

mundzia
04-10-2006, 13:06
gaga, no zdjecia!! byłoby super !! :)

Cypek
04-10-2006, 13:13
A w kabinie są jeszcze mniejsze ?

Ładne płytki do wys ~2 metrów, światełka w suficie, cieplutka woda...

PS. O syfonie w stropie to nie pisałem bo jakoś wydało mi się to oczywiste :D
Kabiny są szklane i nie ograniczaja tak przestrzeni.
No właśnie, 2 m tworzy juz mur dla wzroku i pomieszczenie się zamyka.
No i co z tym syfonem, jak go serwisować ?

Sail
04-10-2006, 13:49
Oglądałem ostatnio prysznic tak wykonany - jedyny próg ograniczający wypływ wody na łazienkę (pomijając odpowiedni spadek) powstanie po zamontowaniu drzwi szklanych, do których przychodzi taki próg, na którym siada po zamknięciu uszczelka - nie wiem jak to dobrze opisać. Dla mnie super, też tak chcemy w swoim domku. Rozmiar prysznica nie ograniczony jakimś brodzikiem :wink: więc może być duży :oops: , można wykonać sobie siedzisko, półeczki i co tam komu przyjdzie do głowy.
Wykonawca twierdził, że odpływ jest nie taki standardowy, tylko o większej przepustowości wody, więc raczej o zalanie łazienki tak czy tak trzeba by się pewnie postarać :wink:

amdam
04-10-2006, 14:06
No ja nie wiem czemu się tak dziwicie grzybom. Wystarczy spojrzeć na to co maja w domach ci np. z kabinami po kilku latach. Zielone fugi się robią, izolacją do wymiany. Więc dlaczego tam ma być inaczej.

lukol-bis
04-10-2006, 14:07
Zrealizowałem takie rozwiązanie w domu i spisuje się znakomicie. W typowych kabinkach z brodzikiem jest , według mnie, bardzo ciasno. Zastosowałem próg z płytek i specjalne drzwi do kabiny i polecam takie rozwiązanie.
Trzeba tylko zwrócić uwagę na dobre zabezpieczenie przed przenikaniem wody przez podłogę. Z syfonem w podłodze nie ma njmniejszego problemu.
Pozdrawiam

ciesiel
04-10-2006, 14:42
Pomocny watek:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=49140
i pomocny link
http://www.muratordom.pl/7498_4549.htm

ESKIMOS
04-10-2006, 15:01
Mam taki natrysk w łazience dolnej.
Kwadrat 1 x 1 m bez jednej ścianki i żadnych drzwi.
Próg 6 cm w kafelkach.
Reszta też w kafelkach, tylko posadzka z niewielkim spadkiem w kierunku narożnika w którym znajduje sie syfon, serwisowany normalnie (wyjmuje sie chromowaną kratkę i czyści raz na rok).
Za duzy spadek mógłby grozić poslizgiem, ale mały musi być b. starannie wykonany.
Mój glazurnika specjalnie przypiłowywał płytki terrakoty.

Sprawdza sie doskonale - polecam. :D

ppp.j
04-10-2006, 16:59
Zrobiłem coś takiego własnoręcznie i jestem z tego bardzo zadowolony. Zakładam, że łazienka w domu jest trochę większa niż w bloku i nie musimy się gnieść w kajutce z brodzikiem.
Kilka uwag i rad, jakie zauważyłem, oraz błędów, jakie popełniłem podczas realizacji.
-Tego typu brodzik najlepiej jest usytuować na parterze domu bez piwnicy (można się wkopać w grunt).
-Decyzję o takim rozwiązaniu należy podjąć przed rozprowadzeniem kanalizacji i wylaniem chudziaka (kwestia poziomu posadowienia by uniknąć progu)
-By oddzielić kabinę usytuowaną w rogu wystarczy postawić tylko jedną ściankę
-Ścianka nie musi być do sufitu (lepszy przewiew), ale wówczas sugeruję w jej wolny koniec wmurować rzymską śrubę rozpartą o sufit i podłogę
-W ściankę wmurować luksfery od strony okna (lepsze doświetlenie)
-Odpływ należy usytuować w rogu przy ścianach (łatwiej wykonać podłogę ze spadkiem)
-Podłogę przed kafelkami zaizolować jakąś systemową folią w płynie
-Podłogę w kabinie najłatwiej jest robić z kafelek 10x10cm.
Jeżeli są jakieś pytania a będę w stanie coś poradzić to służę wiedzą.

st_x
04-10-2006, 18:14
Witam

Na którymś z basenów widziałem "systemowe" zagłębienie w płytkach tzn:

Cześć płytek ograniczających "brodzik był ukształtowana (oczywiście kąt jest mniejszy 8) ) :
____
|.....\
|......\
|.......\____
|..............|
|________|

Z odpowiednimi płytkami narożnymi z "obnizonym" jednym rogiem.

Do tego podłoga z mnimalnym spadkiem ku "niecce" i żadnych murków czy innych wynalazków ograniczających rozlew wody.\

P.S> niewiem czy to nie był basen "Warszawianka"

Pozdrawiam

mdzalewscy
04-10-2006, 18:42
mam takowy, sprawdza się dobrze. Płytki z kolekcji Paradyz Juona/Genius. Wyszło extra

W drugiej łaziece też będę miał takowy, tylko zrobię tak żeby, nie było widaćmurku, ani syfonu, czyli woda spływała w szczeliny (fugi)

Agduś
04-10-2006, 19:32
Czytam z zainteresowaniem, bo też cos takiego planuję. Niestety na ten pomysł wpadliśmy za późno i bez kucia się nie obejdzie. Nasi spece od wod - kanu wyglądają na znjżcych się na rzeczy, więc powinno się udać. Najpierw nauczę się tych dobrych rad na pamięć, a potem ich przesłucham. Jeżeli zdadzą egzamin to do roboty!
Planuję kabinę prysznicowa zrobić w rogu. Do typowych kabin zniechęciły mnie przeczytane w innych wątkach posty. Te opowieści o niedających się doczyścić szynach...
Ścianki chcę zrobić z luksfer, a na środku szklane drzwi. Mam nadzieję, ze to nie wyjdzie klaustrofobicznie.

myciek
04-10-2006, 19:46
Mam takie rozwiązanie i używam od ponad dwóch lat - bardzo polecam.
Szczegółowe uwagi:
1. Próg ok 3cm z płytek - wydaje mi się, że ma sens gdy zaraz obok kabiny się często chodzi.
2. Standardowe drzwi prysznicowe wydają się być troszeczkę za niskie do takiego rozwiązania, zwłaszcza gdy się ma panel z masażem - sika górą na łazienkę. Czasem są drzwi 190 cm - zawsze te 5 cm więcej jest lepsze.
3. Grzyb? Nic mi o tym nie wiadomo. Oczywiście mam wszystko uszczelnione pod spodem odpowiednimi preparatami Deitermana a po skorzystaniu z prysznica zostawiam drzwi otwarte.
4. Nic mi też nie wiadomo o problemach ze spływem. U mnie kratka jest dokładnie pośrodku kabiny. No ale fachowiec był dobry to pewnie nie miałem okazji doświadczyć złego...
5. Też kiedyś chciałem ściankę z luksferów ale mnie trochę zniechęcono i teraz wcale za tym nie tęsknię. Argumenty architektów były takie, że luksfery najładniej wyglądają gdy są podświetlone więc poza kabiną widok na nie mógłby być średni. Argumenty wykonawcze były takie, że jakoś nie mogłem znaleźć w pobliskich sklepach dobrego, łatwego w wykonaniu systemu, no ale to może problem małego miasta...

Andrzej_D
04-10-2006, 19:56
Po 2 latach używania tradycyjnego brodzika z kabiną wyrzuciłem to dziadostwo. Obecnie mam murowany brodzik, położyłem druą warstwę płytek z odpowiednim spadkiem, a zamiast kabiny która była na brodziku wymurowałem z luksferów - wejście zasłonięte kotarą prysznicową.
Wszystko to wystarcza w zupełności i w kabinie jest tyle miejsca ile się chce, lepsza cyrkulacja powietrza (nie ma grzyba) itp.
Polecam wszystkim :-)

JACKIE P
04-10-2006, 22:03
my również mamy kabinę praktycznie na podłodze tzn. posadzka kabiny stanowi jak gdyby element integralny podłogi łazienki, na tym postawiona kabina Ravak /90x90/, dół ścianek zasilikonowany ze ściankami kabiny, odpowiedni spadek i no problem. Rzecz spisuje się znakomicie, jest elegancka sama w sobie. To także podpatrzyliśmy u znajomych w Holandii. Warto, prosto, bez problemów.

Alma_
04-10-2006, 22:16
A macie może jakieś zdjęcia takich kabin?

JACKIE P
04-10-2006, 22:23
odsyłam na stronkę www.ravak.pl
Tam jest pełny opis wszystkiego + cennik, towar jest naprawdę dobry, szyby bezpieczne /szkło, a nie plexi/, sprawdza się znakomicie.

judyk99999
04-10-2006, 23:36
mam takowy, sprawdza się dobrze. Płytki z kolekcji Paradyz Juona/Genius. Wyszło extra

Oj fotki by się przydały. Dla Grupy Trzymającej Koncepcję nierobienia białych brodzików z kabinami z plastiku.


W drugiej łaziece też będę miał takowy, tylko zrobię tak żeby, nie było widaćmurku, ani syfonu, czyli woda spływała w szczeliny (fugi)

O! To jest koncepcja! Ale jak to zrobić? To będzie jakiś rodzaj odpływu liniowego? A będzie zasyfonowanie? Pod kafelkami?
Rozumiem, że woda ma odpływać szczelinami pomiędzy kafelkami a dopiero potem do jakiegoś syfonu. Ale te kafelki będą się podnosić w celu czyszczenia, usunięcia włosów itp?
Macie może to jakoś rozrysowane? Albo fotki albo cóś? Bo ja właśnie męczę Panią Architekt jak to zorganizować, jeszcze z ogrzewaniem podłogowym.

judyk99999
04-10-2006, 23:40
Witam Na którymś z basenów widziałem "systemowe" zagłębienie w płytkach tzn: Cześć płytek ograniczających "brodzik był ukształtowana (oczywiście kąt jest mniejszy 8) ) :
____
|......\
|........\
|..........\____
|.................|
|__________|

Z odpowiednimi płytkami narożnymi z "obnizonym" jednym rogiem.
Do tego podłoga z mnimalnym spadkiem ku "niecce" i żadnych murków czy innych wynalazków ograniczających rozlew wody.\

P.S> niewiem czy to nie był basen "Warszawianka"
Tak, to Warszawianka. Na innych też takie są. W Internecie nie ma zdjęć takich detali, trzeba męczyć dostawców o szczegółowe foldery.

Metal
05-10-2006, 08:45
Witam,

Nie lubię tego, ale dodam trochę "dziegciu" do tej beczki miodu.
Mam taki prysznic u siebie i zastanawiam się razem z żona nad zmianą na brodzik na podłodze. Ale tylko z jednego powodu - woda u nas jest trochę zakamieniona, a na podłodze w łazience mamy ciemne płytki z granatowymi fugami. Problem polega na tym, że te fugi były granatowe tylko jako nowe, a teraz są granatowe tylko po odkamienieniu. Po kilku myciach są szare i brzydkie. Nikomu nie będzie się chciało dokładnie ich pucować każego dnia.
Ale to jest jedyny problem jaki widzę z prysznicem bez brodzika. Poza tym same zalety.

pereł
05-10-2006, 09:05
a ja mam brodzik który jest równy z poziomem podłogi - komplet , kabina i brodzik Ravaka.NIe ma żadnych problemów

Zavadcoff
06-10-2006, 10:55
Rozwiązanie bez brodzika i kabiny bardzo mi się podoba. Patrzyłem jednak w sklepie na drzwi do takiego rozwiązania (zasłonki nie podobają mi się) i mam mały dylemacik:
1. Drzwi nie są zbyt wysokie, więc boję się pryskania górą.
2. Cena nie zachęca! W cenie drzwi można mieć brodzik+kabinę-systemowe :(
Co Wy na to? Ile płaciliście za swoje drzwi i jaką mają wysokość?

pereł
06-10-2006, 11:15
brodzik marmur mielony 80/100 + kabina Ravak , szkło z pokrywą anticalc- całość około 2500- 2700

Wojty
06-10-2006, 12:27
Ja tez jestem w trakcie robienia takowego brodzika i musze z przykroscia stwierdzic, ze nie zmieszcze sie 2 700, tak jak perel :-?

Brodzik mam 1x1,6
kafelki mam z Opoczna - seria ARENISCA - ok 1500
syfon,a raczej odplyw kupie raczej jakis tani - ok 50zl
nie kupilam jeszcze drzwi, ale z tego co widzialam to najtansz kosztuja w granicach 1000zl
no i folia w plyie i tasma - to troche da mi po kieszeni
oswietlenie - halogeny wodoszczelne - min. 35zl/szt.
DO tego warto jeszcze doliczyc koszt ulozenia plytek, regipsy, stelaze, baterie

Mysle ze dobrze bedzie jak sie skonczy na 3 500zl

pereł
06-10-2006, 12:37
ja tez bym sie nie zmiescił - gdyby nie to że kabina wraz z brodzikiem z wystawki , akurat była zmiana ekspozycji ( po 2 tygodniach wystawiania) i z ceny 4500 zeszli na 2700. :)))
Jechaliśmy z zamiarem zakupu samej kabiny ( i tak kosmicznie drogiej) i jak sie okazało za mniejsze pieniądze kupiliśmy cały zestaw.
A dodatkowo przy fakturowaniu okazało sie że wyjściowa cena na wystawie była zaniżona o 500 zł ( ktoś coś źle zsumował ).
ale to niestety jedyny taki przypadek podczas całej budowy kiedy kupiliśmy coś taniej niż mysleliśmy .

waldun
06-10-2006, 13:04
Witam,

Nie lubię tego, ale dodam trochę "dziegciu" do tej beczki miodu.
Mam taki prysznic u siebie i zastanawiam się razem z żona nad zmianą na brodzik na podłodze. Ale tylko z jednego powodu - woda u nas jest trochę zakamieniona, a na podłodze w łazience mamy ciemne płytki z granatowymi fugami. Problem polega na tym, że te fugi były granatowe tylko jako nowe, a teraz są granatowe tylko po odkamienieniu. Po kilku myciach są szare i brzydkie. Nikomu nie będzie się chciało dokładnie ich pucować każego dnia.
Ale to jest jedyny problem jaki widzę z prysznicem bez brodzika. Poza tym same zalety.

a może zmienić kolor fugi?

kammaje
06-10-2006, 13:08
odsyłam na stronkę www.ravak.pl
Tam jest pełny opis wszystkiego + cennik, towar jest naprawdę dobry, szyby bezpieczne /szkło, a nie plexi/, sprawdza się znakomicie.

w misce się będę mył, a więcej RAVAKA nie kupię!!!
Pierwszy brodzik mi pękł. Była to wina ewidentnie konstrukcji, bo nowy jak kupiłem już miał dodatkowe wsporniki. No właśnie - miał dodatkowe wsporniki i "coś jeszcze". A to spowodawało, że trzeba było rurki przekładać. Na dodatek myślałem, że zaoszczędzę na sufonie. Nic bardziej mylnego - zrobili większy otwór. I na dodatek zmienili łuk (brodzik jest narożny) przez co kabina z pierwszego brodzika prawie pasowała do nowego. A jak wiadomo prawie robi dużą różnicę.
Na dodatek drogie to jak cholera. I ma zakamarki nie do umycia.

Teraz w nowym domu będą dwa brodziki i oba będą robione a nie gotowe.

myciek
06-10-2006, 17:36
Moje drzwi - nie pamiętam nazwy firmy - kosztowały ok. 1000zł. Bardzo porządne, oczywiście szklane, wahadłowe i otwierają się na obie strony. W sumie pełna zadowolenia. Wysokość 185, ale o tym już pisałem, że 190 jest rzadkością (i to wiążącą się z wysoką ceną).

mundzia
06-10-2006, 18:48
No to widze ze to bardzo dobre rozwiazanie :) na pewno nie bedziemy stawiac brodzika, tylko musimy wymyslec co z ta kabiną.. a najchwtniej bym nie stawiala kabiny, ale nie mozemy sobie pozwolic na murowanie scianek bo nie ma miejsca. Z drugiej strony nie bardzo mnie przekonują zasłonki... wyobrazam sobie ze sie elektryzuja, przyklejaja do ciała i sa wiecznie mokre bo po wyjsciu sa rozsuniete... hmmm... a moze mam przed oczami te takie "foliowe" jak kiedys a dzis sa juz inne? nie wiem zupelnie jakie mozemy zastosowac rozwiazanie, zeby nie robic kabiny, nie murowac scianek iwstawiac drzwi i zeby zaslonka sie nie elektryzowala goniac nas po calej lazience zeby sie do nas przykleic :lol: macie jakis pomysl?? :wink: :roll: :lol:


pozdrawiam

mundzia :)

judyk99999
06-10-2006, 22:53
...nie wiem zupelnie jakie mozemy zastosowac rozwiazanie, zeby nie robic kabiny, nie murowac scianek iwstawiac drzwi i zeby zaslonka sie nie elektryzowala goniac nas po calej lazience zeby sie do nas przykleic :lol: macie jakis pomysl?? :wink: :roll: :lol:

Ja chcę zrobić taki brodzić bez drzwi ale ściany w kształcie takiego ślimaka, że nie będzie się chalapało na część suchą łazienki. Pomysł zaczerpnięty z Muratora nr 6/2006 albo w tych okolicach, któryś wakacyjny numer pokazujący aranżacje małych łazienek, chyba tytuł artykułu łazienka z wanną i przysznicem..". Najlepiej gdyby strefa mokra od suchej była rozganiczona odpływem liniowym zamontowanym w miejscu progu, ale najtańsze jakie znalazłem (viega.pl) kosztują 800PLN. A może można zrobić rynienkę z wklęsłych kafelek w progu? Ale czy są takie kształty?

Goni_Mnie_Peleton
06-10-2006, 23:08
Moj kumpel ma cos takiego:

http://img180.imageshack.us/img180/1526/chata030ek7.jpg (http://imageshack.us)


http://img50.imageshack.us/img50/3631/zakopane055pg5.jpg (http://imageshack.us)



I ponoc sie sprawdza. :D

mdzalewscy
07-10-2006, 21:08
Oj fotki by się przydały. Dla Grupy Trzymającej Koncepcję nierobienia białych brodzików z kabinami z plastiku. ]

fotki będą za może jakieś 2tyg. jak założą mi neo, bo obecnie korzystam z simdata w gprs'ie niestety nie wysyłam foto.


co do brodzika bez widocznej kratki (woda, wszczeliny) to w wolnej chwili przedstawię moją koncepcję, która prezentuje się jak na katalogu a w porównaniu z gotowymi systemami jest tańsza około 50razy

Agnieszka i Rafał
08-10-2006, 10:44
Bardzo mi się podoba robiony brodzik. Mam jednak wątpliwości co do czyszczenia płytek i fug. Brodzik i wannę nie jest czasem łatwo wyszorować a co dopiero płytki. Może są jakieś specjalne płytki do tego typu spraw oraz specjalne środki czyszczącze.
Proszę osoby, które już kilka lat użytkują tego typu prysznic, aby wypowiedziały się co do czyszczenia tego jakże szybko zachodzącego mydlinami miejsca.

Agnieszka i Rafał
08-10-2006, 10:50
i jeszcze jedno jakie płytki dać do takiego prysznica by nie było widać smug (które predzej czy później powstaną) czy mają być matowe czy śliskie, co pod stopki aby nie nabić sobie guza, jaki najlepiej kolor fugi dać by z czasem nie odstraszała :-? ..... mam mnóstwo pytań bo i jest mnóstwo wątpliwości

Agduś
08-10-2006, 13:14
No właśnie! Co z tą "śliskością" płytek? Brodzik akrylowy ma to do siebie, że się stopy do niego jakoś tak przyklejają i nie jest ślisko. Obawiam się, że płytki mogą być śliskie, a kładzenie pod stopy "gustownych" przyklejanych gumowych podkładek jakoś mnie nie pociąga. Czy są jakieś nieśliskie płytki?

kammaje
08-10-2006, 13:37
Brodzik akrylowy ma to do siebie, że się stopy do niego jakoś tak przyklejają i nie jest ślisko.
U dorosłego raczej tak, choć sam miałem poślizgi jak wychodziłem.Ale u dziecka zdecydowanie nie - małe stopy + mała waga = fikołek prawie pewny. Bez maty nie ma co wprowadzać dziecka pod brodzik. No chyba, że będzie cały czas siedziało



Mam jednak wątpliwości co do czyszczenia płytek i fug. Brodzik i wannę nie jest czasem łatwo wyszorować a co dopiero płytki.
Ja mam brodzik narożny kupny, ale dwie ściany narożne są w płytkach ( płytki w kolorze ... ?? granatowym ?? w każdym razie ciemne z wzorkami niesymetrycznymi. Do tego fugi grafitowe.) W porównaniu z utrzymaniem czystości ścian brodzika z płytkami jest ZERO problemu. Przemyjesz to i jest ok. Na płytkach z wzorkami to smug nawet nie wiedać.

mdzalewscy
08-10-2006, 19:58
No właśnie! Co z tą "śliskością" płytek? Brodzik akrylowy ma to do siebie, że się stopy do niego jakoś tak przyklejają i nie jest ślisko. Obawiam się, że płytki mogą być śliskie, a kładzenie pod stopy "gustownych" przyklejanych gumowych podkładek jakoś mnie nie pociąga. Czy są jakieś nieśliskie płytki?

ja mam i w przynajmniej w przypadku moich płytek to chyba nawet mokre są jeszcze bardziej przyczepne. Podsumuwujac "ślizganie" nie występuje.

Sąsiad miał mieć brodzik akrylowy, ale jak zobaczył u mnie płytki to zrobił z płytek, tylko zrobił wyższy murek, bo chciał taki zamontować syfon z zaślepką, żeby móc napuszczać wodę i np.namaczać, ale chyba takiego syfonu nie dostał.

On i ja muśliśmy podkuwać wylewkę i trochę przerabiać odpływ, bo to ładnie wygląda jak brodzik jest na podobnym poziomie co reszta podłogi, najniższe syfony z kratką mają około 8cm(mp. viega).

Inna sprawa iż trzeba dobrze przemyśleć położenie tej kratki, aby dobrze wyprowadzić spływ z płytek. Folia w płynie pod płytki obowiązkowa, a nawet warto zastosować cały system z taśmami

Wojty
11-10-2006, 11:46
A ja jeszce podniose ten watek, bo mam pytanie:

jakie dawaliscie oswietlenie - chodzi mi o moc. W projekcie mam 2 halogenki bez podanej mocy - z tego co widzialam to hermetyczne oprawki (bo takie potzrebuje do brodzika) sa do 35W, nieraz zdarzaja sie 50W. Sadzicie, ze 2x 35 wystarczy, czy lepiej zaszalec na 2x50W (wym brodzika 1,1x1,5m).

No i zastanawiam sie czy w pozostalej czesci lazienki tez potrzebuje hermetyczne halogenki ???

ppp.j
11-10-2006, 12:52
Ja wstawiłem oświetlenie w górną część wymurowanej ścianki i skierowałem strumień światła na sufit. Łazienka i kabina oświetlana jest światłem odbitym od sufitu.

judyk99999
11-10-2006, 13:35
On i ja muśliśmy podkuwać wylewkę i trochę przerabiać odpływ, bo to ładnie wygląda jak brodzik jest na podobnym poziomie co reszta podłogi, najniższe syfony z kratką mają około 8cm(mp. viega).

Viega ma najniższy 7cm.

Wojty
11-10-2006, 13:47
No wlansie, a ja sie zastanawiam czy robic murowany prog, czy kupic drzwi z progiem (widzialm taie w OBIm za 650zl )

agiis
11-10-2006, 15:27
ja tez mam taki ;) (zdj. w galerii)
mieszkamy 8 m-cy i jak narazie sprawdza sie super ;) spadek w podłodze jest akurat, dodatkowo mamy podgrzewana podłogę pod prysznicem ;)

Kulin
03-11-2006, 22:16
Witam.

Jesteśmy na etapie murowanej kabiny prysznicowej bez brodzika, odpływ mamy taki że przez strop przechodzi rura fi 50, (pod prysznicem jest kotłownia, więc tam zamierzam umieścić syfon), tylko jaka kratka odpływowa w taki mbrodziku ?

Dzięki za pomoc.

Kulin
06-11-2006, 07:20
Czy ktoś ma murowaną kabinę, czy można kupić pionowy syfon ?

Pozdrawiam

JoShi
06-11-2006, 09:23
Ja mam brodzik murowany i zamurowałam w podłodze zwykły płutki syfon do brodzików. Od kilku lat świetnie sie sprawuje. Mozna też kupić specjalne kratki odpływowe z syfonem do montowania w podłodze

agnieszkakusi
02-01-2007, 12:31
Chcemy zrobić prysznic murowany ze szklanymi drzwiami. Czy ktoś ma jakies fotki takich wynalazków?

cemik1
02-01-2007, 14:09
Fotki co prawda nie mam, ale zamierzam też postawić murowany. Jedna ściana z luksferów i do tego szklane drzwi.

daxima
02-01-2007, 14:13
Własnie zastanawiam się jak to z kolei wymurować.
Szerokość na szerokość brodzika czy dodać jeszcze grubość kafla i podciągnać je od dołu.
Dużo takich kabin można pooglądać na stronach producentów ceramiki.

agnieszkakusi
02-01-2007, 14:15
a ja myślałam, żeby nie robic brodziku tylko płytki pod odpowiednim kątem, żeby woda spływała. Tylko z drugiej strony zastanawiam się jak z kamieniem.

daxima
02-01-2007, 14:18
Ładnie to wygląda ....ale ja miałam okazje użytkowania takich brodzików.
I na pewno nie chce już rozwiązań które tylko ładnie wyglądają :(

agnieszkakusi
02-01-2007, 14:19
tak myślałam...a nie mam zamiaru latać ze szmatą za każdym razem jak skorzystam z prysznica.

agnieszkakusi
02-01-2007, 14:20
A może niski brodzik, bardzo mocno wpuszczony w posadzkę? Tak jak wpuszcza się wanny?

Aleks :)
02-01-2007, 14:23
też szukam inspiracji w tym kierunku, poki co znalazłam cos takiego:
http://images4.fotosik.pl/275/7137c4f6e5a95d35m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7137c4f6e5a95d35.html)

Ptysia
02-01-2007, 14:24
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/pf/rf/isg4/00b1Vg8Va7832hgYQX.jpg

http://www.ravak.pl/img/psk/esd1.jpg

http://www.ravak.pl/img/psk/esdk.jpg

http://www.republika.pl/segment/images/kabina2.jpg

http://www.maja.com.pl./galeria_nowa/galeria/4/04%20dscn3362.jpg

http://www.maja.com.pl./galeria_nowa/galeria/4/07%20cn3212.jpg

http://www.maja.com.pl./galeria_nowa/galeria/4/1.jpg

http://www.maja.com.pl./galeria_nowa/galeria/4/2.jpg

http://www.maja.com.pl./galeria_nowa/galeria/4/6.jpg

http://www.maja.com.pl./galeria_nowa/galeria/4/8.jpg

cemik1
02-01-2007, 14:26
No ale dlaczego ten brodzik przeszkadza lub musi być niski? Tylko estetyka? Można go przecież obudować na wysokość kafelkami. Zgarnianie wody szmatą to nie dla mnie.

agnieszkakusi
02-01-2007, 14:33
Cemik, tylko estetyka. Jakoś nie wpadaja mi w oko wysokie brodziki. Prysznic będzie u nas umiejscowiony na środku ściany, żaden narożnik nie wchodzi w grę. Po bokach prysznica nic nie będzie.

daxima
02-01-2007, 14:41
Ja to sobie wymyśliłam tak.
Kabina jak i wanna będą wydzielone w jednej strefie na podeście. Więc brodzik będzie nie za głęboki (normalny bez tych super płaskich instalacji) dno wyjdzie trochę obniżone względem podłogi.
Chcę brodzik bo po pierwsze przyjemniejszy oraz lepszy w użytkowaniu.
Przynajmniej z moich obserwacji użytkowych . Niestety moimo wentylacji mechanicznej i tak grzybki najszybciej robią się na fudze czy silikonie.
Czyli wersja coś takiego jak na tym żółtawo pomarańczowym zdjęciu

Beithe
02-01-2007, 14:51
Ja mam z mozaiki (link do zdjęć w stopce). Brodzik wymurowany ze spadkiem, żadnego latania ze szmatą - wszystko ładnie spływa.

agnieszkakusi
02-01-2007, 17:15
tylko podziwiać płytkarza za...cierpliwość :lol:

Beithe
02-01-2007, 17:24
E tam :) Mozaika była w plastrach. Chociaż i tak marudzili :)

Sonika
02-01-2007, 17:53
Ja mam murowany prysznic, ale z normalnym brodzikiem.
Wygląda podobnie do tego:

http://www.ravak.pl/img/psk/esd1.jpg

Brodzik jest niski, nie stoi na nóżkach tylko leży bezpośrednio na podłodze - trzeba było wykuć wylewkę, żeby zmieściły się rurki odpływowe i syfon.

Podobają mi się murowane brodziki, tylko czy nie jest zimno w nóżki :wink: ?

agnieszkakusi
02-01-2007, 20:29
Hmmm, o tych zimnych nóżkach nie pomyślałam :roll:

aniamalec
02-01-2007, 20:53
Murowany do polowy.


http://img465.imageshack.us/img465/889/murowany2km8.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/5992/murowany1lu5.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/6580/murowanyjn9.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/2749/murowany3ho3.jpg



Moim zdaniem lepsze rozwiazanie i bardziej estetyczne.

agnieszkakusi
02-01-2007, 21:01
Ania, fajny ten prysznic :lol:

aniamalec
02-01-2007, 21:56
Czy fajny? To rzecz gustu.
Pewne jest to, ze musi byc tak wkomponowany w lazienke , aby nie wygladal jak drzwi do piwnicy lub na strych.



http://img401.imageshack.us/img401/9626/murowany4xp7.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/2923/murowany6un8.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/6065/murowany5yr4.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/559/murowany7gd3.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/430/murowany8jz4.jpg
http://img401.imageshack.us/img401/8614/murowany9dr0.jpg

agnieszkakusi
02-01-2007, 21:58
u nas prysznic, tak jak pisałam, będzie stał na środku ściany i z żadnej strony nic przy nim nie będzie. Możemy trochę pofolgować z wielkością i zrobić jakieś bajery...

Agduś
02-01-2007, 23:13
Hmmm, o tych zimnych nóżkach nie pomyślałam :roll:
A ja mam podłogówkę pod spodem, więc ciepło w nóżki będzie!
Może ktoś widział gdzieś drzwi do kabiny wstawione pod kątem w ścianki z luksfer?

warkot
03-01-2007, 09:01
ja mam murowany, ale przy waszych to plebejski jest na maksa :oops:

agnieszkakusi
03-01-2007, 09:27
dlaczego plebejski? Te zdjęcia Ptysi to chyba nie są z jej domu, bo musiałaby miec kilka łazienek :lol: :lol:

warkot
03-01-2007, 09:40
dlatego że pospolity - duże kafle, wysoki brodzik, brak deszczownicy, jedyne "szaleństwo" to to że ma otwierane a nie przesuwane drzwi szklane. A tak serio postawiliśmy na praktykę - brzodzik jest duży 110x80 i antypoślizgowy, dobra bateria termostatyczna, nie ma deszczownicy bo kosztowała jakieś gigantyczne pieniądze, dysze z hydromasażem - strasznie mi się podobały ale słyszałam że dysze się zapychają i jeśli są problemy z ciśnieniem to mogą nie działać - więc na razie sobie odpuściłam :cry: no i fajnym praktycznym pomysłem okazała się mała wnękla w ściance bocznej w której mieści się szampon i żel pod prysznic.

agnieszkakusi
03-01-2007, 09:50
Ja też chcę mieć duże kafle, bez dyszy i deszczownicy. Czyli tez będe miała plebejski :lol: :lol:

warkot
03-01-2007, 09:57
bęłdziesz :wink:
ja ze swojego jestem wery zadowolona, szczególnie że mieszczę się tam ze swoim niemałym menżem 8)

agnieszkakusi
03-01-2007, 10:01
ehhh...no właśnie mi o taki chodzi 8) bo mój małżonek tez z tych "większych" :oops:

Beithe
03-01-2007, 10:05
Do deszczowicy zniechęcił mnie fakt, że leje się na głowę - ja chyba wolę mieć prysznic niżej :) Poza tym z mocniejszym strumieniem.
A co do zimna w nóżki na mozaice - nie zwróciłam uwagi. Boję się, że jak już mi zasugerowaliście, to zacznę zauważać ;)

agnieszkakusi
03-01-2007, 10:23
ale ktos doradził podłogówke pod prysznicem...no ale to rada dla tych co dopiero budują :wink:

warkot
03-01-2007, 10:40
się tak zastanawiam jak może być zimno w nóżki jak z góry się będzie lała ciepła woda?
poza tym co by powiedział elektryk na taką propozycję - nie chcę nawet myśleć (mam elektryczną podłogówkę)
Agusia fajowy projekt domku, jak by mojemu nie marzyło się pienterko to właśnie w coś takiego bym szczelała

agnieszkakusi
03-01-2007, 10:48
my podłogówka wodna więc nie ma problemu. A za projekt dziękuję. Też mi się podoba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops:

beti555
03-01-2007, 12:07
A macie moze jakies fotki przysznica we wnece? Z tym, ze ja nie chce kafli... Brodzik tak, ale bez kafli... O jakims tynku tylko myslałam :-?

schuflada
03-01-2007, 12:48
Prysznic we wnęce to chyba nie jest za dobry pomysł. Tym bardziej jeśli ma się brodzik, bo ani tego umyć ani nic. Mam taką sytuację, że pękło mi kolanko od spływu z brodzika i trzeba było to rozebrać, bo woda cały czas z tego cieknie i zaczyna śmierdzieć. Prysznic z kabiną i brodzikiem kosztował krocie i nie rozumiem jako można było dać do tego takie słabe kolanko. Teraz nie mogę go dokupić :/ i co chwila muszę ściągać obudowę z brodzika i z mopem latać.

JoShi
03-01-2007, 13:46
ale ktos doradził podłogówke pod prysznicem...no ale to rada dla tych co dopiero budują :wink:
Podłogówka w prysznicu jest bez sensu. Woda z syfonu paruje i potem śmierdzi w całej łazience.

agnieszkakusi
03-01-2007, 13:49
Joshi masz to u siebie? Skąd takie wnioski?

JoShi
03-01-2007, 14:05
Joshi masz to u siebie? Skąd takie wnioski?
Nie mam tego u siebie, ale pamiętam, ze była jakiś czas temu dyskusja o tym tu na forum i po tym postanowiłam nie robić u siebie.
Niby na co dzień wydaje się, że niebezpieczeństwa nie ma bo się ten syfon codziennie zalewa, ale one są naprawdę płytkie. A efekt pojawia się jak się wyjedzie na weekend albo na dłużej zimą. Bo przecież nie wyłącza się zupełnie ogrzewania.
No chyba, że ma się możliwość wyłączenia w łazience, ale wtedy to trzeba pamiętać. Jak się zapomni to fetorek jest.

beti555
03-01-2007, 14:15
Prysznic we wnęce to chyba nie jest za dobry pomysł. Tym bardziej jeśli ma się brodzik, bo ani tego umyć ani nic. Mam taką sytuację, że pękło mi kolanko od spływu z brodzika i trzeba było to rozebrać, bo woda cały czas z tego cieknie i zaczyna śmierdzieć. Prysznic z kabiną i brodzikiem kosztował krocie i nie rozumiem jako można było dać do tego takie słabe kolanko. Teraz nie mogę go dokupić :/ i co chwila muszę ściągać obudowę z brodzika i z mopem latać.

Mi chodzi o prysznic zrobiony we wnęce, ale bez kabiny... Sam brodzik i jakies szklane drzwi. Dlaczego nie da sie tego umyć?

agnieszkakusi
03-01-2007, 14:19
Joshi, podłogówkę w łazience można wyłączyćz tym nie ma problemu. Muszę poszukać na forum czegoś na ten temat. :D

JoShi
03-01-2007, 14:53
Joshi, podłogówkę w łazience można wyłączyćz tym nie ma problemu. Muszę poszukać na forum czegoś na ten temat. :D
Wodną ? Ja miałabym problem. Musiałabym o tym pamiętać.

Beithe
03-01-2007, 16:13
A jakie drzwi polecacie między murowanymi ściankami? Chciałam kupić Koła Akord Pivot, ale obejrzałam je na żywo i w przeciwieństwie do składanych są OKROPNE :cry: Niestety następne jakie znalazłam są prawie 3 razy droższe, ale chyba nie mam wyjścia. Co polecacie? Czy jest coś, za co warto zapłacić więcej?

editta
03-01-2007, 18:24
Hmmm, o tych zimnych nóżkach nie pomyślałam :roll:
A ja mam podłogówkę pod spodem, więc ciepło w nóżki będzie!
Może ktoś widział gdzieś drzwi do kabiny wstawione pod kątem w ścianki z luksfer?

mam taki prysznic bez podłogówki, nigdy nie odczułam zimna od podłogi a zimorodek jestem :wink: i taki bez brodzika planuje u nas w dmou

aniamalec
03-01-2007, 18:39
Wneka:


http://img176.imageshack.us/img176/6659/wnekaui8.jpg
http://img352.imageshack.us/img352/8049/wneka2rb2.jpg


P.S. ogrzewanie podlogowe w kabinie jest bez sensu.

MiA & Wojtek
03-01-2007, 21:29
Może ktoś widział gdzieś drzwi do kabiny wstawione pod kątem w ścianki z luksfer?

ja tez chetnie obejrzalabym takie cudo :wink:
mam takowa obudowe prysznica w planach...

Mis Uszatek
04-01-2007, 00:57
A jakie drzwi polecacie między murowanymi ściankami? Chciałam kupić Koła Akord Pivot, ale obejrzałam je na żywo i w przeciwieństwie do składanych są OKROPNE :cry: Niestety następne jakie znalazłam są prawie 3 razy droższe, ale chyba nie mam wyjścia. Co polecacie? Czy jest coś, za co warto zapłacić więcej?

Naprawdę nie trzeba przepłacać i kupować "gotowych". Szklane drzwi to nic innego niż kawał hartowanego szkła, a takowy można zamówić u szklarza, do wyboru, do koloru. Za połowę ceny.

Tylko oczywiście trzeba zaprojektować prostą wnękę, a nie żadne fiku-miku i wykonać ją równo.

Wiem, bo mam sam.

cemik1
04-01-2007, 07:14
ogrzewanie podlogowe w kabinie jest bez sensu.
To samo powiedział mi hydraulik zakładający podłogówkę. Tam gdzie będzie kabina i wanna nie ma ogrzewania. Jeżeli będzie brodzik to izolacja (odległość)jest tak duża, że ogrzewanie jest znikome. Na kafelkach też po puszczeniu wody od razu zrobi się ciepło - zresztą zwykle jest i tak na nich jakaś mata antypoślizgowa.

arcobaleno
07-01-2007, 16:38
Ja mam taką prostą murowaną kabinę bez fiku-miku :wink: i planujemy własnie zamówić szybę u szklarza - dowiadywaliśmy się już i rzeczywiście ceny są dużo niższe niż przy gotowych drzwiach. No i jeszcze taka prosta szyba bez żadnych profili podoba mi się o niebo bardziej.
A co do brodzika jeszcze to my nie mamy żadnego - tzn wszystko na równi z podłogą, tylko za radą forumowiczów właśnie płytki cięte w kopertę i spadek ładny zrobiony - zadna woda nie wylatuje na łazienkę - ja jestem bardzo zadowolona !
Zdjęcia mam ale zapomniałam jak się wkleja - jak znajdę czas i sobie przypomnę to Wam pokażę :D

POzdrawiam

07-01-2007, 17:44
ja mam taki:
http://www.muratordom.pl/zdjecia/przyjaznie_o_przyjaznym8.jpg
Uzytkuję przez 3 lata i mogę powiedziec że:
1. w nozki na poczatku trochę zimno
2. mam matę antypoślizgową, ale rozwiązanie do d..y bo ciągle pod tą matą takie cos czarne i maziste się robi (fuj)
3. spadek okazał się za mały, jak myje tam psa to piasek wcale tak dobrze nie splywa, a ponieważ mam małe ciśnienie w sieci , wiec i spłokac nie jest łatwo
teraz można kupic takie kratki liniowe, sa lepsze od punktowej kratki , bo spadek jest w jednym kierunku i łatwiej go zrobić..
4. duzo miejsca jest i to jest fajne
5. fajnie wygląda :wink:
Poniewaz będę budować nowy dom, to też podoby zrobię , ale chcę tak zrobić żeby wpuścić w podłogę akrylowy, płytki brodzik

Aga - Żona Facia
08-01-2007, 01:02
ja mam taki:
http://www.muratordom.pl/zdjecia/przyjaznie_o_przyjaznym8.jpg
Poniewaz będę budować nowy dom, to też podoby zrobię , ale chcę tak zrobić żeby wpuścić w podłogę akrylowy, płytki brodzik
verunia prosze uzasadnij dlaczego???

roszponka
08-01-2007, 12:12
Ja też jestem ciekawa dlaczego???

08-01-2007, 16:42
verunia prosze uzasadnij dlaczego???
Bo tak sobie myślę, ze wtedy będzie w nogi ciepło i łatwiej w czystości utrzymać.

Aszka
08-01-2007, 22:34
Na zimne nóżki jest sposób w takiej kabinie - trzeba zrobić w tym miejscu również ogrzewanie podłogowe.Mam tak zrobione i jest bardzo przyjemnie gdy nie trzeba czekać,aż woda ogrzeje kafle.
polecam.

09-01-2007, 11:07
Na zimne nóżki jest sposób w takiej kabinie - trzeba zrobić w tym miejscu również ogrzewanie podłogowe.Mam tak zrobione i jest bardzo przyjemnie gdy nie trzeba czekać,aż woda ogrzeje kafle.
polecam.
No a co z tym wysychającym syfonem i smrodkiem? Występuje to u ciebie?

Aszka
09-01-2007, 22:28
Mieszkamy dopiero pół roku, ale nie było do tej pory takiego problemu.Może jeśli nie korzysta się dłużej z kabiny występuje takie zjawisko.Ale w takiej sytuacji z brodzika też chyba będzie śmierdziało :roll: No i na okres dłuższego wyjazdu podłogówkę można zakrecić - tak mi sie wydaje,choć specjalistką nie jestem :wink:
pozdrawiam

Karorka
09-01-2007, 22:34
nasz prysznic wglada na razie tak
brak jeszcze szklanych drzwi

w kabinie podlogowki nie mamy ale jakos nie zauwazylam zeby bylo mi zimno w nozki, moze gruboskorna jestem :wink:

http://karorka.photosite.com/~photos/tn/7628079_1024.ts1168379264123.jpg

09-01-2007, 22:37
Mieszkamy dopiero pół roku, ale nie było do tej pory takiego problemu.Może jeśli nie korzysta się dłużej z kabiny występuje takie zjawisko.Ale w takiej sytuacji z brodzika też chyba będzie śmierdziało :roll: No i na okres dłuższego wyjazdu podłogówkę można zakrecić - tak mi sie wydaje,choć specjalistką nie jestem :wink:
pozdrawiam
No tak, ale przy podłogowym ogrzewaniu to ponoć częściej wystepuje. W zimie z przysznica korzystam rzadziej, raczej preferuję wtedy wannę, więc mam pewne obawy.Ale z drugiej strony może korzystam rzadziej bo w nożki zimno? :roll:

09-01-2007, 22:41
nasz prysznic wglada na razie tak
brak jeszcze szklanych drzwi

w kabinie podlogowki nie mamy ale jakos nie zauwazylam zeby bylo mi zimno w nozki, moze gruboskorna jestem

[/img]http://karorka.photosite.com/~photos/tn/7627240_1024.ts1168377077075.jpg
bardzo ładny, pozwolę sobie wkleic fotke za ciebie
http://karorka.photosite.com/~photos/tn/7627240_1024.ts1168377077075.jpg
A odczucie zimna to faktycznie bardzo indywidualna sprawa. ja na przyklad nie cierpię chodzić boso bo w nogi mi zimno

Karorka
09-01-2007, 22:53
dzieki Verunia :D - szybka jestes :D
wreszcie sie uporalam z tym zdjeciem - zmniejszylam je troche bo wiem ze forum nie lubi takich kolosow

riood4
10-01-2007, 07:45
Tak się składa, że również przymierzam się do stworzenia takiego "kącika kąpielowego" . Dzięki za wszystkie cenne wskazówki. Mam jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób doświetlaliście tę wnękę prysznicową, tzn. czy to musi być jakieś szczególne oświetlenie (szczególnie bezpośrednio nad główką kąpiącej się osoby)

riood4
10-01-2007, 07:47
Murowany do polowy.


http://img465.imageshack.us/img465/889/murowany2km8.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/5992/murowany1lu5.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/6580/murowanyjn9.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/2749/murowany3ho3.jpg



Moim zdaniem lepsze rozwiazanie i bardziej estetyczne.

Wow, aż mi dech zaparło!!!
Co to za płytki? Piękne wzornictwo czegoś takiego szukam. Mogę prosić o jakieś informacje?

majk!
12-01-2007, 07:10
Karorka masz absolutnie przepiękny dom! Gorąco gratuluję i szczerze zazdroszczę! Pozdrawiam. :)

kropi
17-01-2007, 22:16
Zawsze mi się marzył taki prysznic, żeby nie było brodzika, tylko podłoga wyłożona ceramiką, najchętniej jeszcze podgrzewana... najchętniej tez bez żadnego progu - po prostu kontunuacja podłogi łazienkowej, ze spadkiem i kratką. Mówiłem fachowcom, ale coś nie widzę entuzjazmu w ich szczerych słowiańskich obliczach, czy to jest jakaś trudna sprawa? Dodam, że nie ma jeszcze wylewek więc można powalczyć 8)
Może ktoś tak robił albo poda namiar na jakieś info nt. tej technologii, bd wdzięczen.

pzdr

WojtekSz
18-01-2007, 00:21
kropi:
zdecydowanie da się to zrobić, sam byłem o krok od takiego rozwiązania ale ostatecznie zrezygnowałem i zamiast takiego brodzika z płytek w podłodze zastosowałem brodzik o wysokości 3cm położony bezpośrednio na podłodze co praktycznie daje podobny komfort jak w Twoim oczekiwanym rozwiązaniu.
Powód decydujący jest jeden - mamy kabinę z drzwiami półokrągłymi i dla takich drzwi trudno by było zbudować szczelne połączenie drzwi z podłogą.

ogrzewanie pod kafelkami to zalecam ostrożność bo ciepła podłoga powoduje wysychanie syfonu w prysznicu co zazwyczaj powoduje wydzielanie sie nieoczekiwanych woni

kratka - zalecałbym skontaktowanie się z Robertem Skitkiem na Forum Wnetrza - ma znakomite rozwiązanie w swojej łazience bez kratki (kiedys to opisywał ale musisz poszukac w starszych postach)
pozdrawiam

WojtekSz
18-01-2007, 00:22
cos nie zadziałało i niepotrzebnie wysłałem jeszce raz :oops:

WojtekSz
18-01-2007, 00:25
.

kropi
18-01-2007, 08:16
Dzięki - jak raz w najnowszym numerze Czasopisma, Którego Nazwy Nie Wolno Wymieniać :lol: jest trochę na ten temat, muszę więc wznowić negocjacje ;-)

dominikams
11-03-2007, 09:17
Joshi masz to u siebie? Skąd takie wnioski?
Nie mam tego u siebie, ale pamiętam, ze była jakiś czas temu dyskusja o tym tu na forum i po tym postanowiłam nie robić u siebie.
Niby na co dzień wydaje się, że niebezpieczeństwa nie ma bo się ten syfon codziennie zalewa, ale one są naprawdę płytkie. A efekt pojawia się jak się wyjedzie na weekend albo na dłużej zimą. Bo przecież nie wyłącza się zupełnie ogrzewania.
No chyba, że ma się możliwość wyłączenia w łazience, ale wtedy to trzeba pamiętać. Jak się zapomni to fetorek jest.

Wydaje mi się, że można nie robić kratki (otwartej) tylko zwykły płaski syfon czyszczony od góry i wtedy go zamknąć na czas wyjazdu - nic nie będzie parowało, zresztą nawet jak jest otwarty, to szczelina jest mała, a parowanie znacznie mniej intensywne niż przy otwartej kratce.

W ostateczności zawsze można przewietrzyć łazienkę - przecież nie wyjeżdża się zazwyczaj w zimie tak często na dłużej. Lepiej mieć komfort na codzień i lekki dyskomfort przez chwilę, niż odwrotnie. My też mamy trochę rurek pod prysznicem - ale nie dochodzą one do miejsca, gdzie będzie syfon.

kaloosa
18-06-2007, 10:51
witam, poszukuje zdiec murowanych prysznicy, najlepiej w ksztalcie slimaka, moze ktos znalaz jakies informacje na ten temat?

2112wojtek
18-06-2007, 11:22
Sa gotowe ścianki "slimaka" do oblozenia plytkami lub mozaiką. Robi je Wedi.

anulas
18-06-2007, 16:13
Dzieki za namiar, sama skorzystałam

Ania

wiewióra1976
19-06-2007, 14:27
A ma ktoś zdjecia takiej realizacji ze swojego domu?
Jakie powinny być wymiary takiego wygodnego ślimaka, bo obawiam się, że mi się nie zmieści :(

kropeczka27
22-06-2007, 13:06
Tez "choruje" na prysznic ślimaka.Ale zrobiony z luksferów.
Chyba mi sie jednak nie zmieści i bede musiala go uprościc.

http://www.seattleglassblock.com/images/showers/sgb_shower_33.jpg
http://www.seattleglassblock.com/images/showers/sgb_cove_02r.jpg

kulka i.w.
30-06-2007, 23:40
Kochani - mam wielką prośbę o poradę:)

Wmalutkiej łazience na dole będziemy mieli kabinę prysznicową z płyt G-K.

Musimy czymś przesłonic wejście do tej kabiny (pierwotnie miało być niczym nie przesłoniete, ale jest jednak za malutka ta lazienka i woda lałaby się na drzwi). Nie chcemy wieszać żadnej zaslonki bo te ceratki bardzo mi się nie podobają.

Myślałam o kupnie drzwi od kabiny prysznicowej, a moze o czyms na zamówienie? Albo wygięciu jakiejś pleksy (nasz fachmen to wszystko ładnie nam zamontuje). Nie mam pojęcia.

Co radzicie? macie jakiś pomysł?
Promień tego brodzika: 105 cm.

37°C
01-07-2007, 12:57
Nie chcemy wieszać żadnej zaslonki bo te ceratki bardzo mi się nie podobają.A może zamiast ceratki - agrowłóknina? Tanie to to i można zmieniać, co jakiś czas. I przy tym szybko obcieka z niej woda, a podczas polewania stanowi kurtynę dla wody z prysznica. Trzeba ją tylko lekko obciążyć od dołu, aby zwisała i nie poddawała się zbytnio naporowi wody z prysznica, bo sama jest b. lekka.
.

markoto
06-07-2007, 17:14
Imka powiedz prosze z jakiej fimry jest umywalka i kibelek i bidet w dolnej lazience, i kratka sciekowa w dolnym prysznicu.

Pozdrawiam

Marta

czandra
06-07-2007, 20:31
A może coś takiego - gotowy zestaw do montażu:

http://www.cerkolor.com.pl/index.php?ms=8&id=291

Lidka i Janusz
09-07-2007, 13:40
Użytkownicy prysznica bez brodzika odezwijcie się ! Zdrdźcie jak Wam się sprawdza prysznic?

ewelina_i_marek
09-07-2007, 14:04
My też mamy prysznic bez brodzika. Wprawdzie jest mały (70 x 90) ale sprawdza się w 100%. Trzeba było tylko na etapie wylewek w tym miejscu nie kłaść styropianu i nie betonować. Poza tym w łazience zostało wylane o 1 cm. mniej niż gdzie indziej. Później, podczas pracy majstra było gdzie schować syfon i porobić spadki.

mala_lenka
09-07-2007, 19:21
Znalazłam coś takiego,malutkie jednak jest.Powinno dać 140 szerokości i 70 dlugości...
http://www.sklep.gejzer.pl/parasol-do-zaslony-prysznicowej-umbrella-p-447.html?osCsid=2337baa9cba0032a30f12e0f77849a1a
Jest to jakieś rozwiązanie :roll:
Zasłonkę można włożyć do pralki i po praniu jest czyściutka, kabiny nie... :-?

mala_lenka
09-07-2007, 20:42
Czandra dzięki za linkę,
nawet jak nie kupię od nich to mam czarno na białym napisane co i jak trzeba
zrobić :wink:
Ha, teraz jestem już mądrzejsza a chcę taki właśnie brodzik.
Pozdrawiam

skynyrd78
07-08-2007, 19:07
Witam,

chciałem zapytać o preparaty do uszczelnienia/ zhydrofobizowania (?) podłogi pod takim brodzikiem.
Jestem zainteresowany tego typu kabiną, bo łazienkę mam mocno trójkątną :-) i nie za bardzo można wpasować tam brodzik akrylowy.
Na stronach Muratora (Zrób to sam :D) sugerowalli papę jako materiał izolacyjny. Czy macie może jakieś inne propozycje?
pozdrawiam
sk

ppp.j
10-08-2007, 20:12
Użytkownicy prysznica bez brodzika odezwijcie się ! Zdrdźcie jak Wam się sprawdza prysznic?
Wyśmienicie. Obecnie jest u nas moja leciwa teściowa która twierdzi że dopieto w tym prysznicu czuje się swobodnie i bezpiecznie.

chciałem zapytać o preparaty do uszczelnienia/ zhydrofobizowania (?) podłogi pod takim brodzikiem. .... Na stronach Muratora (Zrób to sam ) sugerowalli papę jako materiał izolacyjny.
Żadnej papy. Zastosuj t.zw. folię w płynie. Jest to płynny preperat który nanosi się pędzlem a po wyschnięciu towrzy elastyczną nieprzpuszczającą wydy i co ważne dobrze przylegającą do podłorza warstwę. Jest to istotne potem przy kładzeniu płytek. Preparat dostaniesz w każdym składzie budowlanym i to wielu producentów.

jacekp71
12-08-2007, 13:03
rowniez nie planuje brodzika.
podloga i sciany zabezpieczone plynna folia WODER z Atlasa, rowniez styki scian i podlog zostakla zatopiona tasma wodoszczelna tego samego systemu.
plytki ze spadkiem do odplywu z syfonem, wyjmowanym do czyszczenia.
prog (jakiec 4cm) zabezpieczy przed przelewaniem sie wody,
drzwi prysznicowe z Kola, seria NIVEN, z powloka Reflex.

J.

pablitoo
12-08-2007, 13:32
Witam,

chciałem zapytać o preparaty do uszczelnienia/ zhydrofobizowania (?) podłogi pod takim brodzikiem.
Jestem zainteresowany tego typu kabiną, bo łazienkę mam mocno trójkątną :-) i nie za bardzo można wpasować tam brodzik akrylowy.
Na stronach Muratora (Zrób to sam :D) sugerowalli papę jako materiał izolacyjny. Czy macie może jakieś inne propozycje?
pozdrawiam
sk

Ja nie będę stosował papy - tylko folia w płynie - czyli hydroizolacja / wewnętrzna / firmy MAPEI - preparat Mapegum + taśma brzegowa Mapeband - to wszystko na ściany i podłogę prysznica / bez brodzika / . Po zastosowaniu tych preparatów na posadzce i ścianach powstaje warstwa gumy która nie przepuszcza wody i wilgoci . Na tą warstwę bezpośrednio klei sie płytki + fuga Mapei w moim przypadku ...

Taki system mam już zastosowany w dolnej łazience - na ścianach - ponieważ na posadzce mam brodzik .
Taka hydrozolacja na ścianach po których leje się woda jest znakomita :)

Pozdarwiam

kze
12-08-2007, 21:16
A tą folię w płynie (jak zrozumiałęm) to nie opłaca się stosować jak jest brodzik?

pablitoo
12-08-2007, 21:33
Ja zastosowałem również na ściany w prysznicu gdzie mam brodzik ... - wszędzie tam gdzie znajduje się źródło otwartej wody .

http://img510.imageshack.us/img510/1892/11111111111qo8.th.jpg (http://img510.imageshack.us/my.php?image=11111111111qo8.jpg)

Ściany pokryte dwukrotną warstwą Mapegum , w narożach i przy brodziku taśma Mapeband zatopiona w warstwie Mapegum .

Pozdrawiam

kze
12-08-2007, 21:42
No, ale jakie jest zastosowanie tej folii w przypadku glazury i dobrej fugi (ja mam mieć epoksydową)... Przecież jak jest prysznic to ta woda chwile poleci powiedzmy max 6 raz dobę (zakładam, że z prysznica korzysta kilka osób).

jacekp71
13-08-2007, 12:48
wiaderko folii kosztuje 70zl (woder z atlasa), pare metrow tasmy podobnie.
wiec mowimy o koszcie 150-200 zl.

stac kogos zeby NIE wydac takiej kwoty ??

pablitoo
13-08-2007, 13:54
jacekp71 -> dokładnie - w moim przypadku - wiaderko Mapegum - 90 pln + taśma - około 40 pln - koszt rzekłbym mizerny w odniesieniu do jakości zabezpieczenia ściany ... - w takim wypadku nidy żadna wilgoć do ściany się nie dostanie ...
Kwota zainwestowana jak najbardziej jest warta bezpieczeństwa i spokoju na przyszłość ...

Pozdrawiam

hufal
13-08-2007, 20:51
No to pięknie - dobrze, że przeczytałem ten wątek - tylko jak połowice przekonać :oops: :evil:

skynyrd78
13-08-2007, 21:19
Dziękuję Wszystkim za porady i informacje.

@ pablitoo

Wariant z calkowitym zabezpieczeniem sciany w kabinie wydaje sie super. Czy na tak pomalowane podłoże trzeba stosować jakies specjalne kleje do plytek?

Pozdrawiam
sk

jabko
13-08-2007, 21:26
Dziękuję Wszystkim za porady i informacje.

@ pablitoo

Wariant z calkowitym zabezpieczeniem sciany w kabinie wydaje sie super. Czy na tak pomalowane podłoże trzeba stosować jakies specjalne kleje do plytek?

Pozdrawiam
sk

Ponoć elastyczny (czyli taki jak do podłogówki)

pablitoo
13-08-2007, 21:50
Ponoć elastyczny (czyli taki jak do podłogówki)

Tak jest .
U mnie fachowcy kleją elastycznym klejem Mapei .

Pozdrawiam

skynyrd78
13-08-2007, 22:50
Serdeczne dzięki
pzdr
sk

Marzin
14-08-2007, 09:12
A ja zapytam, czy ktoś stosował takie coś (http://www.tece.pl/index.php?action=product&category=18)

pablitoo
14-08-2007, 09:29
Tak zwany "odpływ liniowy" - bardzo fajna rzecz - myślałem nad takim tylko w wykonaniu f-my Viega - taki (http://www.viega.pl/servlet/PB/menu/-1/index.html) - niestety koszta takiego odpływu dla mnie były za wysokie :( - i zastosowałem klasyczny dopływ równiez f-my Viega - taki (http://www.viega.pl/servlet/PB/menu/1001299/index.html) ...

Niemniej jedna idea i działanie takiego odpływu liniowego jest znakomita :)

Pozdrawiam

Marzin
14-08-2007, 09:36
Tak zwany "odpływ liniowy" - bardzo fajna rzecz - myślałem nad takim tylko w wykonaniu f-my Viega - taki (http://www.viega.pl/servlet/PB/menu/-1/index.html) - niestety koszta takiego odpływu dla mnie były za wysokie :( - i zastosowałem klasyczny dopływ równiez f-my Viega - taki (http://www.viega.pl/servlet/PB/menu/1001299/index.html) ...

Niemniej jedna idea i działanie takiego odpływu liniowego jest znakomita :)

Pozdrawiam

No właśnie, ten z TECE też tani nie jest, ale oprócz problemu z kasą, jest jeszcze problem z posadzkami. U mnie są już zrobione, a przyznam szczerze że nie chciało mi sie jeszcze przeczytac czy po posadzkach technicznie montaż jest jeszcze mozliwy .... :roll:

pablitoo
14-08-2007, 09:45
Marzin -> oczywiscie że jest możliwy - trzeba tylko skuwać posadzkę i część wylewki - te odpływy nie sa tak "płytkie" jak klasyczne ...
Mój odpływ Viega ma głębokość 7 cm - odpływ liniowy tej f-my to około 11 - 12 cm - w moim przypadku - łazienka na poddaszu - musiałbym kuć w wylewce i przerabiać instalacje kanalizacyjną aby odprowadzić wodę z tego odpływu do kanalizacji ... - a odpływ montowałem przed posadzkami finalnymi .


Pozdrawiam

Magda25
06-09-2007, 11:15
U nas będzie dokładnie tak, jak opisał to Pablitoo mamy wymurowaną już ściankę i zamontowaną kratkę odpływową :D niebawem kafle... Gość, który nam to robi, użytkuje u siebie taką kabinę prysznicową od 5 lat i jest dobrze, wiem, bo to dobry sąsiad :wink:

Łucja
16-09-2007, 21:45
witam.. będę robiła łazienkę dla niepełnosprawnej osoby.
nie mogę mieć kabiny i nie chce brodzika . W związku z tym mam pytanie : czy płytki antypoślizgowe mogę położyć w tej strefę.
Może ktoś wie z jakiej firmy są najlepsze .

gusia80
23-09-2007, 15:29
Szukam inspiracji -interesuje mnie przede wszystkim z czego macie ścianki (luksfery, mozaika, czy płytki), jaki majaq kształt (prostokątny, okrągły, "ślimaka", a może jeszcze jakiś inny), jakie macie drzwiczki i czy jak zrobimy sobie prysznic na równo z podłogą (ze spadkiem) woda nie bedzie lała się po całej łazience....

Kanton
24-09-2007, 16:33
allegro w szukaj wpisz mozaika kamienna

kenogo
24-09-2007, 17:37
...ostatnio jedna płyta wypełniała jedną ścianę 185 x 90 x 3 szt otwierane drzwi, niestety bardzo ograniczona kolorystyka ale efekt niezły...(płyty 100 x 300 cm)

kenogo
24-09-2007, 17:39
3 ściany plus otwierane drzwi.... brodzik na planie kwadratu...

gusia80
25-09-2007, 20:20
Te zdjęcia też mam w Ulubionych, ale też mamy problem z miejscem.....

jacekp71
27-09-2007, 23:25
znajomy ma slimaka w 100 proc. w mozaice.

efekt szok ;-)
cena szok !

wiewióra1976
28-09-2007, 10:22
znajomy ma slimaka w 100 proc. w mozaice.

efekt szok ;-)
cena szok !

No, myślę, że właśnie ta cena pomoże mi podjąć decyzję ;)

2112wojtek
28-09-2007, 10:38
To dosyc latwo policzyc czy koszty sa az tak wysokie.
Gotowy slimak z plyty wedi musi miec 189cm po "srednicy".
Koszt plyty 215 cm wysokosci to ok -800 1000 zl.
Koszt mozaiki to 15m.kw. po ok 120zl =1800zl /wiem moze byc drozej, nawet po 2tys. za metr :P /
Razem daje ok 2800zl. :D
Przecietna kabina o tych wymiarach i ksztalcie to koszt min. 15tys zl , dobra kabina tradycyjna to ponad 3tyz zl.

PS nie doliczylem robocizny i materiałow ale te sa niewiele wyzsze niz w przypadku klejenia ceramiką scian.

malmuc
28-09-2007, 10:42
To dosyc latwo policzyc czy koszty sa az tak wysokie.
Gotowy slimak z plyty wedi musi miec 189cm po "srednicy".
Koszt plyty 215 cm wysokosci to ok -800 1000 zl.
Koszt mozaiki to 15m.kw. po ok 120zl =1800zl /wiem moze byc drozej, nawet po 2tys. za metr :P /
Razem daje ok 2800zl. :D
Przecietna kabina o tych wymiarach i ksztalcie to koszt min. 15tys zl , dobra kabina tradycyjna to ponad 3tyz zl.

PS nie doliczylem robocizny i materiałow ale te sa niewiele wyzsze niz w przypadku klejenia ceramiką scian.

i już mi jakoś lepiej, że nie mam ślimaka :lol:

wiewióra1976
28-09-2007, 11:34
Dzieki Wojtek :)
Ale wciskanie tego w łazienke 9,2 m2 ma sens?

2112wojtek
28-09-2007, 11:54
i już mi jakoś lepiej, że nie mam ślimaka :lol:

:D
To policzmy jeszcze koszty materiałow "slimaka" luksferowego.
Metr bieżący scianki to 55 luksferow a' 18zl dla w miare dobrego jakosciowo pustaka szronionego, x 4,5 m dlugości /minimum w przypadlu luksfera/ wychodzi okolo 4500zl. W przypadku uzycia ksztaltek połokrągłych na calosci prysznica koszty wynoszą ok 9000zl.
Skoro prosta i tania kabina w "Liroju" to koszt /z plytkami :) / ok 300zl, patrząc jedynie na cene, faktycznie "troszke" taniej.

2112wojtek
28-09-2007, 11:56
Ale wciskanie tego w łazienke 9,2 m2 ma sens?

To zalezy :D :D
Najmniejsza slimacznica powinna miec prawie 2 metry srednicy.

Gafinka
28-09-2007, 12:58
Ja takie tchniczne pytanie - czy używająć plyt wedi do budowy różnych zaoblonych niekonecznie ślimakowych kabin - używacie tych plastikowych łączników systemowych czy np. używać profili do karton gipsu ?
To pewnie nieoceniony 2112wojtek się wypowie

Zakupiłam płyty wedi i mam chce zrobić jedną kabinę zaokrągloną ale nie ślimakową dokładnie bo mi się nie zmieści raczej i nie wiem czy do ściany mocować tymi uchwytami niebieskimi wedi czy jakoś inaczej ? I płyty łączyć ze sobą też za pomocą tych złączek czy jakoś inaczej ?

2112wojtek
28-09-2007, 13:23
Wedi to caly system, wiec jesli chcesz budowac bez ceregieli , to uzyj elementow Wedi.
Niestety dodatki, chociaz daja gwarancję poprawnosci wykonania,zawsze kosztują.
Nie wiem jak to ma wygladac u Ciebie od strony konstrukcyjnej, wiec wiele nie powiem.
Mozna jednak zastosowac tansze rozwiazania z poza systemu.
Moga to byc listwy startowe, ceowniki, narożniki , odplywy itp z innych tanszych firm.
Pewnym problemem moze natomiast byc łaczenie plyty na "felc" bez łacznikow na ściankach dluzszych niz 60 lub 90cm czy dostawianie plyty "czołem" do sciany /szkoda roboty na ceownikach w sumie cenowo wychodzi na to samo co jakieś samodziałki a jest szybciej / i tu bym nie ryzykowal.
Po to ta plyta ma takie wlasciwosci , zeby ograniczyc wlasnie ilość konstrukcji i przyspieszyc oraz ulatwic poprawny montaz.Stąd system :D
Ale generalnie mozna uzywac takich samych sposobów jak w technologii plyt g-k.

Gafinka
29-09-2007, 23:09
wielkie dzięki i mam jeszcze jedno pytanie - gdzie można dostac wszystkie elementy systemu w Warszawie i się w razie co dopytać :)

jacekp71
29-09-2007, 23:50
[quote="2112wojtek"]To dosyc latwo policzyc czy koszty sa az tak wysokie.
Gotowy slimak z plyty wedi musi miec 189cm po "srednicy".
Koszt plyty 215 cm wysokosci to ok -800 1000 zl.
Koszt mozaiki to 15m.kw. po ok 120zl =1800zl /wiem moze byc drozej, nawet po 2tys. za metr :P /
Razem daje ok 2800zl. :D
Przecietna kabina o tych wymiarach i ksztalcie to koszt min. 15tys zl , dobra kabina tradycyjna to ponad 3tyz zl.

PS nie doliczylem robocizny i materiałow ale te sa niewiele wyzsze niz w przypadku klejenia ceramiką scian.[/quote

no wojtek, o kosztach to bym tego nie powiedzial ;-) szczegolnie, kiedy slimak jest np. zakonczony scianka o linii fali ........

zainteresowanym polecam dokladne nakreslenie wykonawcy detali prac. takich jak ukladanie mozaiki na nieglaadkiej powierzchni, kladzenie mozaiki na krawedziach bez flizowek, rowniez na krawedziach falistych, zachowywaniu spoinowsci ....
widzialem jak to wyglada: kostki kladzione jedna po drugiej (odrywane z siatki), dziesiatki kostek szlifowanych recznie, pilnikiem, jedna po drugiej dokladane na krawedzi ....
nawet nie wspomne wam ile skasowal fachura za te lazienke (a byla jeszcze wanna, podloga laczona ze scianami bez kantu i jeszcze kilka pomyslow, w mozaice rzecz jasna) ....

2112wojtek
30-09-2007, 13:38
widzialem jak to wyglada: kostki kladzione jedna po drugiej (odrywane z siatki), dziesiatki kostek szlifowanych recznie, pilnikiem, jedna po drugiej dokladane na krawedzi ....
nawet nie wspomne wam ile skasowal fachura za te lazienke (a byla jeszcze wanna, podloga laczona ze scianami bez kantu i jeszcze kilka pomyslow, w mozaice rzecz jasna) ....

Zgadzam sie
Jak ktos chce miec zegarmistrzowska robote i bedzie sie przygladal niewielkiej roznicy w spoinie a wykonawca zgodzi sie za odpowiednia oplata to robic, mozna stracic majatek.
Nie dajmy sie zwariowac. Promien slimaka jest na tyle duzy , ze te roznice nie beda wcale mocno widoczne.
Zastosowanie mozaiki szklanej eliminuje flizowanie na tej wielkosci promieniach, kostka jest przed klejeniem do siatki juz fabrycznie fazowana /najlepiej obejrzec kostke z Bisazzy , ktora wlasnie szykowana jest specjalnie pod łuki/.
Dla malych promieni krzyywizn mozna zastosowac, jak ktos juz tak wrazliwy, kostke najmniejszą o wymiarach 1cmx1cm.
Prosze popatrzyc http://www.bisazza.it/usa/index.html nigdzie nie ma tu odklejanej i recznie docinanej kostki, prawie wszystkie realizacje sa z gotowych fabrycznie brytów.
Mysle , ze nie widac specjalnie roznicy w szerokosci spoiny, po to jest wlasnie mozaika.
PS
Sprawa siatki pod mozaikę odchodzi praktycznie juz w niebyt :D stosuje sie raczej folie przezroczyste.

kaloosa
25-11-2007, 16:56
Moj "slimak" zostal juz wymurowany, nie jest on za bardzo slimaczy, bo miesci sie w rogu lazienki- glowna czesc jest prostokatna o wymiarach 160/100 i tylko jeden rog zostal zaokroglony. Nie bede wiec musiala kupowac drogiej mozaiki na calosc, wystarczy zakup kilku metrow, rowniez koszty robocizny nie beda wieksze. Koszt specjalnej "maty/brodzika" wedi to ok 1100.

Obecie szukam inspiracji co do wykonczenia, zastanawiam sie na uzyciu mozaiki z kamieni-otoczkow jako brodzik ale nie wiem czy to dobry pomysl.
Ma ktos cos takiego?

kaloosa
10-12-2007, 17:15
http://img.hgtv.com/HGTV/2006/04/19/Appolloni_1011_Shower_d.jpg

akwarysta
12-12-2007, 10:12
My mamy ślimaka, ale takiego prostokątnego - wnęka miała szerokość 120, dobudowaliśmy ściankę w formie L , następnie między krótka odnoga L zrobilismy wejście 80 cm i dobudowaliśmy ściankę prostą. Tak więc sam prysznic ma wymiary - częśc ze spadem 90x120, a docelowo 160x120. Kąty proste pozwoliłu nam oszukać mozaike - mamy płytkę mozaikową firmy Azteca - colors B- kosztowała o wiele mniej niż sama mozaika. Na podłodze mamy normalne płytki cięte w mozaikę - można zamówic w sklepie. Dzięki temu, że jest dużo fugi - nie jest śliska.

Zdjęcie - przepraszam - z czasów budowy.Na ziemi nasza umywalka nablatowa.Kwiatek - reaktywował się - w innych częsiach domu - trwało malowanie.

http://images34.fotosik.pl/76/0a5aabc3a14644edm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0a5aabc3a14644ed)

karlsruhe
12-12-2007, 17:29
http://www.kreidezeit.pl/galery/galery%20bilder/Tadelakt%20Kreidezeit/schnecke.jpg


A mnie osobiscie taki slimak :D

Niezawodny tadelakt

pozdro

agnes

Ash5
29-12-2007, 19:42
no ba! piękny! tyle, że trzeba na niego sporo miejsca...

herbolutek
15-01-2008, 14:57
Witam Wszystkich

Mam bardzo mala lazienke, ktora zamierzam wyremontowac. W celu optycznego zwiekszenia jej powierzchni postanowilam zrezygnowac z brodzika i polozyc na calosci kafle. Zastanawiam sie jedynie czy to dobre rozwiazanie, jak utrzynac w czystosci kafle, zwlaszcza fugi...... czy jestescie zadowoleni ze swoich ,,wyplytkowanych brodzikow,, ??????
A moze macie jakies fotki??????