PDA

Zobacz pełną wersję : stan surowy



MILUŚ
20-01-2008, 10:54
Czesc,
planuje budowe domu z poddaszem uzytkowym, sciany z belixu strop z terrivy, powierzchnia uzytkowa 133m. Murarz krzyknal 25-30tys za wymurowanie z wykopaniem fundamentów. Prosze o podpowiedz czy to duzo, malo, czy normalmie???
Pozdrawiam.

ciaszka
20-01-2008, 17:39
To rewelacyjnie mało, jak dobrze muruje to się nie zastanawiaj :P

pierwek
20-01-2008, 18:03
nie zgadzam się - jeżeli byłoby to 25k pln to jeszcze znośnie, ale 30k pln to już bez rewelacji do tego trzeba doliczyć i tak więżbę i pokrycie dachu

Hubetr
20-01-2008, 18:54
za 35 tysi mam dogadanego od fundamentu aż po deskowanie dachu. myślę że to całkiem niezła cena. domek ok 150m2

MILUŚ
21-01-2008, 12:33
Dzieki za wszystkie odpowiedzi,
dzieki temu mam juz jako takie pojecie.
Pozdrawiam

Pawek budowniczy
21-01-2008, 12:43
Za taka cene bierz jesli dobrze muruje nie zastanawiaj sie pozdrawiam

Bezdomna
22-01-2008, 20:33
nie zgadzam się - jeżeli byłoby to 25k pln to jeszcze znośnie, ale 30k pln to już bez rewelacji do tego trzeba doliczyć i tak więżbę i pokrycie dachu

Wiem, że przepłaciłam, ale żeby aż tyle? 30 tys to dobra cena. Ja dałam 55 z więźbą. :oops:
PS Nie chcę do tego wracać. To największa trauma tej budowy. :(

EZS
25-01-2008, 11:12
murarz wziął ok 18000, więźba 6 = 24000. Dodatkowo z 1000 na koparkę. Wszystkie ściany działowe murowane. Ale bez schodów i tarasu

renjul
25-01-2008, 14:20
A co myslicie o tym:
60 tyś. za robiciznę - dom 150 m2 podpiwniczony, z poddaszem.
W cenie oprócz fundamentów i murów więźba, pokrycie blachodachówką, ocieplenie styropianem, tynki zewnętrzne i wewnętrzne

Bezdomna
25-01-2008, 20:57
To aż sie wierzyć nie chce...Same tynki wewnętrzne to min 10 tys, ocieplenie zewn. z tynkiem min. 15 tys, dach robocizna min 5 tys. Na mury (i to z piwnicą) oraz więźbę zostaje 30 tys....To jak pół darmo! jeśli ekipa sprawdzona to bierz i się nie zastanawiaj! Oszczędzisz pieniądze i czas tracony na poszukiwanie kolejnych ekip.

renjul
26-01-2008, 11:28
To aż sie wierzyć nie chce...Same tynki wewnętrzne to min 10 tys, ocieplenie zewn. z tynkiem min. 15 tys, dach robocizna min 5 tys. Na mury (i to z piwnicą) oraz więźbę zostaje 30 tys....To jak pół darmo! jeśli ekipa sprawdzona to bierz i się nie zastanawiaj! Oszczędzisz pieniądze i czas tracony na poszukiwanie kolejnych ekip.
Dzięki :-) Mnie się na pierwszy rzut oka wydawało drogo, bo nie sądziłam, że tynki aż takie drogie. Ekipa jest sprawdzona, budowała u kuzyna i jest bardzo zadowolony.

pluszku
26-01-2008, 11:36
Porownywanie cen okolic Lublina z okolicami Warszawy jest troche chybione przynajmniej dopóki zarobki w obu tych miastach sie roznia. To tak samo ja pytanie: czy 200 zl/m2 dzialki to drogo.

arktyk
07-02-2008, 10:21
Niestety, ale u mnie w Otwocku pod Warszawą, na moim osiedlu domków jednorodzinnych działki są sprzedawane po 300 zł za metr. W centrum miasta działek już nie ma, wykupili je głównie deweloperzy, a ceny dochodzą do 1000,00 zł za metr. W samej Warszawie jest niestety jeszcze drożej, a zainteresowanie działkami utrzymuje się na wysokim poziomie. Ceny mieszkań w Otwocku to około 6000 - 8000 (nowe) zł za metr i o dziwo nadal mieszkania cieszą się zainteresowaniem. Z tego co wyżej napisałem wynika także to że ekipy budowlane i koszty budowu domu są również bardzo wysokie. Sam zbudowałem domek około 120 m p.u. i w stanie surowym otwartym kosztował mnie około 200.000 zł. (projekt prosty bez garażu) w tej cenie nie ma kosztów działki. Gdybym działki nie kupił wcześniej to przy obecnym poziomie cen nie byłbym w stanie nawet rozpocząć budowy. Przerażają mnie także przy dzisiejszych cenach koszty wykończenia tego budynku. Szacuje je jescze przynajmniej na 150 tys. zł w średnim co najwyżej standardzie. A nie buduje najdrożej tylko staram się wybierać średnie oferty cenowe od rzetelnych, sprawdzonych wcześcniej wykonawców. Tak więc słusznie powyżej zauważono, że koszt wybudowania domu jest różny w zależności od lokalizacji. Mimo wszystko przy obecnych cenach warto budować dom... ponieważ u mnie za 350 000 zł to można sobie co najwyżej kupić małe dwupokojowe mieszkanie...
Pozdrawiam,

ruslana&gregorbu
22-02-2008, 11:21
Witajcie, dostałąm pierwszą wycenę budowy stanu surowego otwartego. Zakres prac:
1.Fundamenty
Podkład pod ławy do 10 cm
Ławy żelbetowe
Izolacja pionowa (Abizolem )
Izolacja pozioma
Murowanie fundamentów z bloczków
Izolacja Pionowa
Pozioma
Ocieplenie fundamentów styropianem
Zageszczanie podłoża pod posadzke
Wylanie podkładu pod posadzki
2. Parter
Murowanie ścian nośnych
Murowanie ścian wewnetrznych
Podkład pod stropy do 10 cm
Belki i podciągi w deskowaniu tradycyjnym
Stropy żelbetowe
W cenie kominy i schody
3. Poddasze użytkowe
Murowanie ścian poddasza
Murowanie scian działowych poddasza
Belki i Podciągi pod dach
cenna netto 37000 zł czy to dużo? Budowa w Żyrardowie.

arktyk
28-02-2008, 13:51
Normalna.

Pozdrawiam,

dakota
28-02-2008, 18:21
25 tysięcy za fundamenty, mury parteru i piętra, strop teriva, działówki murowane na obu kondygnacjach, taras, schodki wejściowe, dwa kominy. Koparka na mój koszt. Cena netto. Domu 160m plus 40 garażu, bryła bardzo prosta, żadnych komplikacji i udziwnień, kolankowa jednopustakowa plus boczki, bo dach dwuspadowy.
17 tysięcy taniej niż konkurencyjna wycena .:o

Przyzwoicie chyba?

Fredziolina
01-03-2008, 18:52
Bardzo przyzwoicie :D

My za stan surowy (fundamenty, ściany konstrukcyjne, 2 kominy = 140m3+20 m2 garazu, stropy ze skomplikowanym zbrojeniem zalewane, ściany wzmacniane zbrojeniem i betonem - szkody górnicze) zapłacilismy 42 tyś.
Wylewka schodów 1200 zł
Sciany działowe sa w trakcie uzgodnień, nie wiem ile zapłacimy, ale majster obiecał , że nie bedzie liczył wg ceny rynkowej.

ruslana&gregorbu
01-03-2008, 20:47
zapłacilismy 42 tyś. Netto czy brutto?

dakota
01-03-2008, 21:01
Bardzo przyzwoicie :D

My za stan surowy (fundamenty, ściany konstrukcyjne, 2 kominy = 140m3+20 m2 garazu, stropy ze skomplikowanym zbrojeniem zalewane, ściany wzmacniane zbrojeniem i betonem - szkody górnicze) zapłacilismy 42 tyś.
Wylewka schodów 1200 zł
Sciany działowe sa w trakcie uzgodnień, nie wiem ile zapłacimy, ale majster obiecał , że nie bedzie liczył wg ceny rynkowej.
Fredziolina :o :D

Fredziolina
01-03-2008, 21:19
zapłacilismy 42 tyś. Netto czy brutto?

bez rachunku

Fredziolina
01-03-2008, 21:23
Bardzo przyzwoicie :D

My za stan surowy (fundamenty, ściany konstrukcyjne, 2 kominy = 140m3+20 m2 garazu, stropy ze skomplikowanym zbrojeniem zalewane, ściany wzmacniane zbrojeniem i betonem - szkody górnicze) zapłacilismy 42 tyś.
Wylewka schodów 1200 zł
Sciany działowe sa w trakcie uzgodnień, nie wiem ile zapłacimy, ale majster obiecał , że nie bedzie liczył wg ceny rynkowej.
Fredziolina :o :D

Niestety w naszym rejonie ceny robocizny sa zaporowe, bo zaczynaja sie od 40.000 siegają nawet do 80.000 za 160 m z garażem.
Nam udało sie zaklepac dobrych fachowców, których nie musielismy pilnowac i poganiać.
Budowę zaczelismy 7 listopada 2007 a w tej chwili mamy więźbę dachową.

dakota
01-03-2008, 21:24
Bardzo przyzwoicie :D

My za stan surowy (fundamenty, ściany konstrukcyjne, 2 kominy = 140m3+20 m2 garazu, stropy ze skomplikowanym zbrojeniem zalewane, ściany wzmacniane zbrojeniem i betonem - szkody górnicze) zapłacilismy 42 tyś.
Wylewka schodów 1200 zł
Sciany działowe sa w trakcie uzgodnień, nie wiem ile zapłacimy, ale majster obiecał , że nie bedzie liczył wg ceny rynkowej.
Fredziolina :o :D

Niestety w naszym rejonie ceny robocizny sa zaporowe, bo zaczynaja sie od 40.000 siegają nawet do 80.000 za 160 m z garażem.
Nam udało sie zaklepac dobrych fachowców, których nie musielismy pilnowac i poganiać.
Budowę zaczelismy 7 listopada 2007 a w tej chwili mamy więźbę dachową.
ale ja dlatego :o , że Ty tu, a nie z powodu ceny :wink:
42 tys. też usłyszałam (a szkód górniczych nie mamy), a nawet więcej też

Fredziolina
01-03-2008, 21:32
Bardzo przyzwoicie :D

My za stan surowy (fundamenty, ściany konstrukcyjne, 2 kominy = 140m3+20 m2 garazu, stropy ze skomplikowanym zbrojeniem zalewane, ściany wzmacniane zbrojeniem i betonem - szkody górnicze) zapłacilismy 42 tyś.
Wylewka schodów 1200 zł
Sciany działowe sa w trakcie uzgodnień, nie wiem ile zapłacimy, ale majster obiecał , że nie bedzie liczył wg ceny rynkowej.
Fredziolina :o :D

Niestety w naszym rejonie ceny robocizny sa zaporowe, bo zaczynaja sie od 40.000 siegają nawet do 80.000 za 160 m z garażem.
Nam udało sie zaklepac dobrych fachowców, których nie musielismy pilnowac i poganiać.
Budowę zaczelismy 7 listopada 2007 a w tej chwili mamy więźbę dachową.
ale ja dlatego :o , że Ty tu, a nie z powodu ceny :wink:
42 tys. też usłyszałam (a szkód górniczych nie mamy), a nawet więcej też

pogłebiam wiedzę budowlaną :P :P :P

jak miło Cie spotkać :D

Sfoti
02-03-2008, 16:39
Wczoraj podpisalem umowe na :

surowy otwary bez dachu:

fundametny, scianki dzialow, wylanie chudego betonu wraz z rozprowadzeniem kanalizacji na dole, strop teriva, schody, kominy , sciany dzialowe murowane - wszytko z ceramiki P+W

pow caslosci okolo 140 m2

Umowa opiewa na kwote 35 500 brutto a ekpia sprawdzona i wspomagajaca zakupy materialow.

Pzdr

nerina
02-03-2008, 23:01
Czesc,
planuje budowe domu z poddaszem uzytkowym, sciany z belixu strop z terrivy, powierzchnia uzytkowa 133m. Murarz krzyknal 25-30tys za wymurowanie z wykopaniem fundamentów. Prosze o podpowiedz czy to duzo, malo, czy normalmie???
Pozdrawiam.

a my za parterowy dom, 156 m2 powierzchnia parteru (z garażem), prosty, prawie na planie kwadratu, bez piwnicy, poddasze nieużytkowe, silikaty 24+styropian 14, fundamenty na głębokości 1 mtr usłyszeliśmy 48 000 za stan surowy otwarty, bez dachu. Dużo to czy normalnie?? PODPOWIEDZCIE!

Budujemy koło Łodzi.

Adam_bl80
02-03-2008, 23:52
Wczoraj podpisałem umowę: fundamenty, ściany nośne i działowe, strop i dach z pokryciem cena 40 tys. netto. Dom będzie pod Łodzią (w gminie Andrespol), 130 m2 pow. użytkowej (140 po podłogach), prosty, dach dwuspadowy, mury z silikatów, strop teriva. Myślałem, że drogo, ale widzę że to normalna cena.

hoobyy
06-03-2008, 09:44
Witajcie wszyscy inwestorzy !

Zanim będziecie się dowiadywać czy podana cena za stan surowy jest wysoka czy niska postawcie się na chwilę w roli szefa firmy budowlanej.

1. Sprawdźcie ceny zakupu sprzętu ( rusztowania, betoniarka, narzędzia, poziomice, środek transportu - wóz z przyczepą bądź dostawczy).

2. Nabycie umiejętności - kontrola pracowników. Zdobądźcie wystarczająca wiedzę.

3. Zatrudnijcie pracowników. Podpowiem ,że dobry murarz żąda 180 zł dniówki , pomocnik 130 zł netto

4. Znajdźcie zlecenie i podpiszcie umowę.

5. Spróbujcie przewidzieć lub zapobiec pewny nieuniknionym zdarzeniom ( zaskok alkoholowy murarzy-czasem dwa tygodnie, poprawki wykonania, uszkodzenia sprzętu, warunki pogodowe, kłopoty z dostawami materiału)

Dom około 150 mkw czterech ludzi buduje około 2-2.5 miesiaca do stanu surowego otwartego z więźba dachową.

Jak łatwo policzyć miesięczne wynagrodzenie pracownika oscyluje w przedziale 3-4 tysięcy złotych, za mniejsze pieniądze tu pod Warszawą pracują tylko kompletnie niewykwalifikowani tzn tacy którzy w życiu nie mieli poziomicy w ręku.

Czyli trzech ludzi kosztuje nas jako szefa powiedzmy 10 tysięcy miesięcznie razy 2 i pół to daje 25 tysięcy kosztów własnych robocizny.

Doliczamy koszty transportu, amortyzację sprzętu, zakupy w toku budowy ( poziomice , miary, ołówki, rękawice , młotki, kielnie należy kupować na kilogramy)

Zapłacimy prawie od całej kwoty 20 % podatku dochodowego bo zatrudniamy ludzi "na czarno" inaczej będziemy za drodzy( tzn nieelastyczni)

Za dom 150 mkw bierzemy 37000 zł z więźbą.

Czyli 37000

odjąć 25 000 - wynagrodzenie pracowników
odjąć 3 000 - amortyzacja sprzętu, zakupy, transport
odjąć 7400 - podatek dochodowy

Zostaje nam ile ??????????
Policzcie sami
Czy wy chcielibyście pracować , nie ... źle się wyraziłem - tyrać po 12-14 godzin na dobę za takie pieniądze ??

Prowadzę taką firmę i uwierzcie mi to nie jest lekki chleb , a za mieszkanie w Wawce 70 mkw trzeba zapłacić 600 tyś.

Przekonanie że murarz będzie pracował za 50 zł dniówki można wsadzić między bajki.

Ostatnio przyszedł do mnie człowiek z zapytaniem o pracę na pytanie czy coś umie nic nie odpowiedział ale za to otrzymałem informacje ile by chciał zarabiać ..............najmniej 12 zł za godzinę netto

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

neeoo
06-03-2008, 17:49
Jak hoobyy, nie inaczej.
Taka jest teraz rzeczywistość. Utrzymanie firmy kosztuje, a nie mówię o niebotycznych podobno zarobkach właścicieli firm tylko o pracownikach sprzęcie transporcie.

Zatem, jeśli ekipa dwóch szwagrów i dwóch pomocników zatrudnionych na czarno, niepłacąc rzadnych podatków i ubezpieczeń powi 20, 25 czy 30 tysięcy to może to i prawda, ale niech mu się poślizgnie noga i co wtedy jak nie ma ubezpieczenia?
Ja mam stawki jakie mam, a moi partnerzy jeszcze nigdy nie byli niezadowoleni.