PDA

Zobacz pełną wersję : JAKI PIEC ( KOCIOŁ ) GAZOWY ?



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

askala
18-02-2007, 21:30
myślisz ze 17 kW wystarczy

plan mojego domu mozna znależć tu

http://askala.w.interia.pl/dom/projekt.html

lub tu
http://www.konradmatuszewski.pl/ M - 130

takie grzejniki mam przewidziane i kupione podaje moc w W

1 salon 1150
2 salon 1150
3 pokoj 750
4 wiatrołap 200
5 lazienka 668
6 garaz 1150
7 pokoj 1150
8 pokoj 1150
9 sypialnia 830
10 lazienka 780
11 pralnia 200

razem 9178W

plus 33 m2 podłogówki

W projekcie mam wyliczone zapotrzebowanie na Co ~ 11Kw, a kocioł przewidziany o mocy 20 KW

jeśli kupie tego niedźwiedzia 17 kw i jak mi będzie zimno przy -30 na dworze to moge sie dogrzać kominkiem

lukol-bis
18-02-2007, 22:07
Wystarczy Ci na pewno.
Zakładam, że dom będzie ciepły, więc nie ma obaw. Ja ogrzewam 16kW - 400m2.
Pozdrawiam

askala
19-02-2007, 18:14
A MOZE KTOŚ MI WYJAŚNI JAK TO JEST Z TYM KOMINEM

Marzin
19-02-2007, 18:23
A MOZE KTOŚ MI WYJAŚNI JAK TO JEST Z TYM KOMINEM

Jeżeli Twój komin jest dwupłaszczowy, a z tego co piszesz tak jest, to możesz ten komin wykorzystać do pieca turbo i do pieca kondensacyjnego.

Kubatura Twojego pomieszczenia pozwala też na ustawienie pieca z otwartą komorą spalania.

askala
19-02-2007, 18:36
Raczej nie mam dwuplaszczowego. Mam "normalna" rure z kwasówki fi 120 i drugi kanal wentylacyjny

a piec turbo to z zamknięta komorą spalania ?

wiec razej nie moge z zakmniętą komorą spalania czy sie myle ?

Marzin
19-02-2007, 18:39
Raczej nie mam dwuplaszczowego. Mam "normalna" rure z kwasówki fi 120 i drugi kanal wentylacyjny

a piec turbo to z zamknięta komorą spalania ?

wiec razej nie moge z zakmniętą komorą spalania czy sie myle ?

Jest tak:

1. z otwartą komorą spalania
2. z zamknętą komorą spalania

- turbo (czyli z wymuszonym wyrzutem spalin)
- kondensacyjny

U Ciebie ze względu na kubaturę pomieszczenia możesz założyć każdy z tych.

Jeżeli ktoś ma mniej niż 8 metró to pozostaje tylko Turbo lub kondensat.

Marzin
19-02-2007, 18:48
A teraz trochę o mnie. Potrzebuję Waszej rady, który z przedstawionych kotłów warto zainstalować. A jak jeszcze się dowiem dlaczego taki a nie inny, to będzie rewelacja.

Dom 92 m kw, po podłogach prawie 120 mkw. Kubatura 383 m3

Podłogówka (ok 32m kw) + grzejniki oczywiście + zasobnik CWU 120L

Klikając na nazwę kotła otrzymamy jego dokładny opis i parametry
1. Buderus U052-24 (http://www.buderus.pl/nowa/produkty/pdf/nascienny_U054-U052.pdf)
2. Junkers Ceraclass ZS 14-2 DV AE23 (http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/ogrzewanie/ceraclass.html)
3. Vaillant TURBOmax Plus VU 152-2 (http://www.vaillant.pl/product.php?folder_default_tree=10002-10325-10357&folder_default_netfolderID=10446&folder_where_from=default&product_default_id=1701)
4. Viessmann Vitopend 100-WH1B (http://www.viessmann.pl/web/poland/pl_publish.nsf/Content/Vitopend100-WH1B_polish)

askala
19-02-2007, 20:27
Chodzi mi oto czy jakbym chcial zalożyć kondensata to czy musze wymienić wkład na dwuplaszczowy, tzn czy musze inwestaowac jeszcze w swój obecny komin ?






Klikając na nazwę kotła otrzymamy jego dokładny opis i parametry
1. Buderus U052-24 (http://www.buderus.pl/nowa/produkty/pdf/nascienny_U054-U052.pdf)
2. Junkers Ceraclass ZS 14-2 DV AE23 (http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/ogrzewanie/ceraclass.html)
3. Vaillant TURBOmax Plus VU 152-2 (http://www.vaillant.pl/product.php?folder_default_tree=10002-10325-10357&folder_default_netfolderID=10446&folder_where_from=default&product_default_id=1701)
4. Viessmann Vitopend 100-WH1B (http://www.viessmann.pl/web/poland/pl_publish.nsf/Content/Vitopend100-WH1B_polish)


A tez mam podobny dylemat i moja kwalifikacja (Twoich modeli) narazie przebiega w takiej kolejnosci

1. Valiant (jak narazie nie znalazłem żadnych minusów)
2. viessmann (padło gdzieś na forum stwierdzenie ze ten model to troszke przestarzała konstrukcja, sprzedawca tezn nie zachwalał akurat tego modelu)
3. Buderus (złe opinie na forum)
4. junkers (największy szmelc według forumowiczów)

Marzin
19-02-2007, 20:44
A tez mam podobny dylemat i moja kwalifikacja (Twoich modeli) narazie przebiega w takiej kolejnosci

1. Valiant (jak narazie nie znalazłem żadnych minusów)
2. viessmann (padło gdzieś na forum stwierdzenie ze ten model to troszke przestarzała konstrukcja, sprzedawca tezn nie zachwalał akurat tego modelu)
3. Buderus (złe opinie na forum)
4. junkers (największy szmelc według forumowiczów)

Mniej więcej tak wygląda kolejność, jeżeli ułożysz to wg cen :lol:

askala
19-02-2007, 20:55
szkoda tylko że jesteśmy osamotnieni w nasze dyskusji :D

Czy nie wydaje Ci się że 24 Kw to troche duze na nasze domy ?

juz sam nie wiem,

lukol-bis zapewnia ze 17 kw mi wystarczy

Marzin
19-02-2007, 21:11
szkoda tylko że jesteśmy osamotnieni w nasze dyskusji :D

Czy nie wydaje Ci się że 24 Kw to troche duze na nasze domy ?

juz sam nie wiem,

lukol-bis zapewnia ze 17 kw mi wystarczy

Wg wyliczeń do mego domu starczy 13 kW :o Dlatego koniecznie kocioł musi być z dużym zakresem modulacji.

Wracając do ocen kotłów formowanych przez userów forum. Dużo tu snobizmu, pewnego rodzaju nakręcania się i kultu najdroższych marek. Dlatego zawsze tzw TOP firmy są wysoko oceniane przez forumowiczów, co nie oznacza, że taka jest rzeczywistość.

Jeżeli chodzi o kotły, to dużo pochlebnych wypowiedzi (ze strony fachowców) było na temat DeDietrich. Ale mają tak słabą stronę www, że nijak nie wiem jaki kocioł miałby być dla mnie.

mdzalewscy
19-02-2007, 21:28
szkoda tylko że jesteśmy osamotnieni w nasze dyskusji :D

Czy nie wydaje Ci się że 24 Kw to troche duze na nasze domy ?

juz sam nie wiem,

lukol-bis zapewnia ze 17 kw mi wystarczy


ja bym bardziej zwracał uwagę na minimalną moc danego kotła



Wracając do ocen kotłów formowanych przez userów forum. Dużo tu snobizmu, pewnego rodzaju nakręcania się i kultu najdroższych marek. Dlatego zawsze tzw TOP firmy są wysoko oceniane przez forumowiczów, co nie oznacza, że taka jest rzeczywistość.

niestety tak jest, bo gra jest o wielkie pieniądze, firmy wydają kasę na reklamę i antyreklamę mającą na celu wyeliminować słabszych graczy (firmy).

askala
19-02-2007, 21:32
na swojej liście też mam kocioł de dietrich

http://www.allegro.pl/item166086036_de_dietrich_kondensacyjny_mcr_24_kw_ zas_100_l.html

w cenie zwykłego mam kondensacyjny, tylko nadal nie wiem czy nie będe musiał doinwestować do swojego komina

chodzi mi tez po głowie

dwufunkcyjny

Kocioł Viessmann Vitopend 222 TURBO (z wbudowanym zasobnikime 50 l)

tylko czy bedzie on w stanie utrzymać konfort ciepłej wody w cały domu

mdzalewscy
19-02-2007, 22:12
W kominie w kanale dymowym mam juz wsadzona rure z nierdzewki fi 120mm i drugi kanał wentylacyjny, mam również doprowadzone kanałem świeże powietrze z zewnątrz wylot przy podłodze.


to takie rozwiazanie pod kocioł z zamknietą komorą,

- wylot spalin O.K, nie wiem tylko jaki "fi" będzie potrzebowała twój kociołek
- wlot powietrza, trzeba wybić wyżej drugi wylot do tego kanału wentylacyjnego, zaślpeić ten niżen i podłączyć rurką zasysanie powietrzna kotła do tego kanału wentylacyjnego

askala
19-02-2007, 22:18
to takie rozwiazanie pod kocioł z zamknietą komorą,

- wylot spalin O.K, nie wiem tylko jaki "fi" będzie potrzebowała twój kociołek
- wlot powietrza, trzeba wybić wyżej drugi wylot do tego kanału wentylacyjnego, zaślpeić ten niżen i podłączyć rurką zasysanie powietrzna kotła do tego kanału wentylacyjnego

o taką odpowiedź mi chodziło, dodam że mam jeszcze doprowadzony kanał doprowadzojący świeże powietrze do kotłowni, cxzy można tą rurke do zasysania powietrza podłaczyć do tego kanału tzw zetki

czy taką sztukę można też zastosować do kondensacyjnego

jeśli mam w kominie rure fi 120 a kocioł załóżmy kupie z wylotem fi 130 (bo większość mnie interesujących ma takie) to będzie duży problem ?

askala
20-02-2007, 21:41
up

siwy z gosławic
20-02-2007, 21:49
Marzin jeżeli z obliczeń masz 13 kw to kup kocioł którego moc optymalna to 10kw
Jeżeli masz kominek to nie martw sie że będzie za zimno.

Marzin
20-02-2007, 21:58
Marzin jeżeli z obliczeń masz 13 kw to kup kocioł którego moc optymalna to 10kw
Jeżeli masz kominek to nie martw sie że będzie za zimno.

Czaję się na Vaillanta, który ma np 15 i modulację od 7kW. Więc powinno być OK. :roll:

wodzio
21-02-2007, 10:16
Też szukam małego kociołka (o małej mocy minimalnej)
znalazłem coś takiego
Kotel Tiger 12 KTZ firmy http://www.protherm.sk/item.php?itid=1053
z wbuowanym zasobnikiem 45l
moc minimalna 3,5kw, max 11,5kw, jednak niestety sa to kotły słowackie, jak to jest jak go sobie tam kupie to u nas może go instalować ktoś, żeby byla na niego gwarancja?
Dodam że można go kupić poniżej 3 tys. zł
Tylko jakoś nie mogę się dowiedzieć jak to jest z instalacją i gwarancją takiego kociołka, bo w Polsce chyba nie można go dostać

KW100
21-02-2007, 10:50
Marzin jeżeli z obliczeń masz 13 kw to kup kocioł którego moc optymalna to 10kw
Jeżeli masz kominek to nie martw sie że będzie za zimno.

Czaję się na Vaillanta, który ma np 15 i modulację od 7kW. Więc powinno być OK. :roll:

Wiesz co, ja sam ju nie wiem jaką moc ma mieć kocioł u mnie. Wg projektu obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną dla mojego domu wynosi 9300W i to widze, że przyjmując temp. -20 st.C.
Gdzie ja znajdę taki piec ?

Zastanwiam się jakie skutki będzie niosło za sobą zastosowanie pieca o zkresie mocy od 9 do 24 kW ? Skoro dla -20 stopni wystarczy 9,3kW to jak taki piec będzie się zachowywal jak na dworzu będzie -5 st. czy 0 st. ? Jak z regulacją wtedy i ekonomicznością eksploatacji ? Z drugiej strony wieksza moc chyba dobra jest dla przygotowywania ciepłej wody w zasobniku, czy nie?
Oj, ciężko sprawa. Im dalej tym bardzie jestem zakręcony.


Acha, jestem póki co przy opcji kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem dla c.w.u. plus cyrkulacja. Wczoraj widziałem sie z pewnym instalatorem, który ma mi sporzadzić oferte na materiały i robociznę. Jak będę miał to zapodam szczegóły. Powiem jedynie, ze to kolejna osoba, która poleciła mi Berettę :roll: w zakresie kotłów jednofunkcyjnych z otwartą komorą w cenie do 3-3,5 tys pln. Przy okazji dowiedziałem się, ze w miescie mam 2 serwisantów Beretty, czyli brzmi ok. Zobaczymy.

gogo5660
21-02-2007, 12:16
Witam naleze do szczesliwych ludzi ktorzy maja dostep do gazu ziemnego z sieci. Mam Viessmanna Vitogas 100 z zasobnikiem cwu 160l. Poki co sprawuje sie super. Co prawda mam go na ruchu od ok 4 miesiecy ale mam nadzieje ze bedzie dobrze. Spalanie to ok 10m3 na dobe jak sa wieksze mrozy to wiadomo ze pociagnie wiecej. czujka pogodowa jest. komputer tez jest ma tyle funkcji ze nie ogarniam tego. Znajomy tez ma taki sam zestaw i tez wszystko jest OK.
Buderusa mial kolega i po roku uzytkowania i comiesiecznej wizycie serwisu zmienil go na viessmanna.
Vailanta nikt ze znajomych nie ma wiec nic nie moge powiedziec

Marzin
21-02-2007, 12:24
Acha, jestem póki co przy opcji kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem dla c.w.u. plus cyrkulacja. Wczoraj widziałem sie z pewnym instalatorem, który ma mi sporzadzić oferte na materiały i robociznę. Jak będę miał to zapodam szczegóły. Powiem jedynie, ze to kolejna osoba, która poleciła mi Berettę :roll: w zakresie kotłów jednofunkcyjnych z otwartą komorą w cenie do 3-3,5 tys pln. Przy okazji dowiedziałem się, ze w miescie mam 2 serwisantów Beretty, czyli brzmi ok. Zobaczymy.

Wstaw może jakieś skany oferty, tak jak ja mam w dzienniku. Będziemy porównywać. :roll:

siwy z gosławic
21-02-2007, 12:36
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1653508#1653508

Wklejam bo tutaj też jest trochę o mocy kotła gazowego.

askala
21-02-2007, 19:12
mi kolejny instalator polecił De Dietrich

Marzin
21-02-2007, 19:34
mi kolejny instalator polecił De Dietrich

Trzeba się poważnie nad tym producentem zastanowić. Po co płacić 30% więcej tylko po to, zeby na obudowie był emblemat znanego producenta :roll:

KW100
21-02-2007, 21:55
mi kolejny instalator polecił De Dietrich

Trzeba się poważnie nad tym producentem zastanowić. Po co płacić 30% więcej tylko po to, zeby na obudowie był emblemat znanego producenta :roll:

ot cała prawda ! zgadzam się w 100% a najbardziej przekonują mnie opinie urzytkowników no i wiadomo, że serwisanta trzeba mieć w miarę blisko.

askala
21-02-2007, 22:17
tylko z tego co patrze to wszystkie kotły jednofunkcyjne pracuja w zakresie modulacji palnika 10-24 kW

jedyny troche słabszy jest kondensacyjny

domolight 4,8 - 18 kW

tylko cena jest chyba troche mocna

1950
21-02-2007, 22:50
a jak sądzisz skąd bierze się tak duży zakres modulacji,

z ceny, niestety
Inovens moduluje od 4,5 kW i też dobrze kosztuje,

coś za coś,
chcesz taniej grzać musisz więcej zapłacić

djbobo
21-02-2007, 23:04
zamierzam miec podlogowke i stad zainteresowanie kotlami glownie kondensacyjnymi, ale te ceny sa :cry: naprawde zabojcze. Dlatego zainteresowala mnie firma termet, ale nie znalazlam na forum duzo opini o tych piecach ale ceny sa zachecajace.
Jednak na forum wiekszosc uznaje tylko vailant, viessman albo inne takie niemieckie marki, a moze ktos zna jakies inne tansze marki i je uzytkuje.

1950
21-02-2007, 23:11
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=46373

mdzalewscy
21-02-2007, 23:14
jest taki kociołek gazowy jednofunkcyjny kondensat w cenie brutto po rabatach około 4700zł, ma moc z modulacją 3,5-16kw, może być sterowany tanim programatorem za 60zł i działa modulacja w 100%, a nie tylko "firmowym" za 600zł, pierwsze uruchomienie gratis, a nie parę stówek bo na Twoim kotle uczy się serwisant (np. Vaillant, płatne za roboczogodzine), dość rozsądny cenowo serwis i przeglądy, gwarancja 3 lata. Dobrze działa z niefirmowymi tanimi zasobnikami za 1200zł , a nie tylko oryginalny, bo jest "dopasowany i jedyny słuszny" za skromne 3000zł.

djbobo
21-02-2007, 23:58
mdzalewscy a jakiej firmy ten kociolek i czy sa piece z wieksza moca poniewaz ja mam dosc duza chlupe {300mkw.} wiec moc maxymalna to 20 albo 25kw. Boje sie tych wszystkich skomplikowanych urzadzen z elektronika bo wydaje mi sie ze jak ta elektonika siadzie to wtedy zaczna sie schody.

Potrzebuje tylko zwykly programator pokojowy bez zadnej pogodowki i chcialabym zeby jakos wspolpracowal z cwu i ogrzewaniem podlogowym.
Wydaje mi sie ze im wiecej roznych dodatkow to potem to nie ja bede decydowac o ogrzewaniu tylko piec sam sie bedzie rzadzil.

Czytalam tez opinie takie ze im drozszy piec tym drozsza instalacja i servis, bo przeciez jak ciebie stac na taki piec to i na kosztowne dodatki rowniez.

Marzin
22-02-2007, 12:20
jest taki kociołek gazowy jednofunkcyjny kondensat w cenie brutto po rabatach około 4700zł,

To kolega się pochwali, co to za cudo :D

Prometeusz
22-02-2007, 22:51
jest taki kociołek gazowy jednofunkcyjny kondensat w cenie brutto po rabatach około 4700zł,

To kolega się pochwali, co to za cudo :D

Nie wiem czy 4700 za kondensata nieznanej marki to taka rewelacja. W tej chwili w podobnej cenie można kupić naprawdę markowe urządzenie. Wiem że i tak większość zrozumie to jako raklamę (bopo częśni nią jest) ale zajrzyjcie tu : http://sklep.prometeusz.net/index.php?cPath=21_28_47 Junkers Cerasmart ZSB 16-1A kosztuje 4200zł fakt po rabatach ale też po ostatniej znacznej obniżce cen kotłów kondensacyjnych!!!! Vaillant (http://sklep.prometeusz.net) kosztuje 5000zł. I sądzę że przy następnej zmianie cennika (co roku jest to przełom kwietnia i maja) ceny też polecą.
Co do firmowych zasobników - nigdzie nie jest napisane że trzeba kupić firmowy. Wręcz bardzo często klienci kupują zasobnik uniwersalny np z firmy galmet. Trzeba to zrobić jednak z głową - bo jeśli kocioł ma moc 24kW a ktoś kupuje zasobnik z wężownicą o mocy 8kW no to jest kicha. Niemniej np seria Galmet Profi ma "wzmocnione wężownice" i zasobniki kosztują ~1300zł.
Fakt jeśli ktoś chce mieć regulację pogodową i ma Junkersa lub Vaillanta musi mieć firmowy sterownik ..... najtańszy do junkersa kosztuje 274zł ...... ale są i za 600. Nie chce mi się wierzyć natomiast że ktoś wymyślił regulator uniwersalny pogodowy. Za 60zł można kupić zwykły regulator pokojowy i to na bimetalu o rozstrzale odczytu +/- 2st. A to raczej porażka.
Pierwsze uruchomienie jest zawsze GRATIS w przypadku tych marek!!! Mamy na etacie serwisanta Vaillanta i nikt nie płacił nigdy za uruchomienie zerowe.
Pozdrawiam

-----------------------------------------------------
Kotły i podgrzewacze Vaillant (http://sklep.prometeusz.net) Junkers Beretta Termet.

djbobo
24-02-2007, 14:22
Moze ktos zajrzy na ten watek i mi odpowie, moze majac podobny dom, albo wiedze o kotlach kondensacyjnych na gaz. :D
Moj dom to 300mkw, mam miec tylko ogrzewanie podlogowe, a nie mam zamiaru wydawac zbyt duzo kasy na piec kondenasyjny, chcialabym sie zmiescic w granicach 5.000 ale ze wszystkim tzn z zasobnikiem i calym oprzyrzadowaniem, bez pogodowki tylko najprostszy programator do ustawiania temp, czy jest to w ogole mozliwe????
Mysle ze moc kotla ok 20-25kw.
Bylam na stronie termetu i tam jest oferta do 5.000 ale na forum rozne sa opinie na temat tego pieca, jedni chwala a drudzy krytykuja.
W dodaku przez najblizsze kilka lat nie planuje mieszkac w zimie w tym domu ale chce go ogrzewac tak minimalnie zeby mi istalacje nie zamarzaly, wiec tym bardziej nie widze sensu ladowac w to duzo pieniedzy,

mdzalewscy
24-02-2007, 22:08
jest taki kociołek gazowy jednofunkcyjny kondensat w cenie brutto po rabatach około 4700zł,

To kolega się pochwali, co to za cudo :D

Nie wiem czy 4700 za kondensata nieznanej marki to taka rewelacja. W tej chwili w podobnej cenie można kupić naprawdę markowe urządzenie. Wiem że i tak większość zrozumie to jako raklamę (bopo częśni nią jest) ale zajrzyjcie tu : http://sklep.prometeusz.net/index.php?cPath=21_28_47 Junkers Cerasmart ZSB 16-1A kosztuje 4200zł fakt po rabatach ale też po ostatniej znacznej obniżce cen kotłów kondensacyjnych!!!! Vaillant (http://sklep.prometeusz.net) kosztuje 5000zł. I sądzę że przy następnej zmianie cennika (co roku jest to przełom kwietnia i maja) ceny też polecą.
Co do firmowych zasobników - nigdzie nie jest napisane że trzeba kupić firmowy. Wręcz bardzo często klienci kupują zasobnik uniwersalny np z firmy galmet. Trzeba to zrobić jednak z głową - bo jeśli kocioł ma moc 24kW a ktoś kupuje zasobnik z wężownicą o mocy 8kW no to jest kicha. Niemniej np seria Galmet Profi ma "wzmocnione wężownice" i zasobniki kosztują ~1300zł.
Fakt jeśli ktoś chce mieć regulację pogodową i ma Junkersa lub Vaillanta musi mieć firmowy sterownik ..... najtańszy do junkersa kosztuje 274zł ...... ale są i za 600. Nie chce mi się wierzyć natomiast że ktoś wymyślił regulator uniwersalny pogodowy. Za 60zł można kupić zwykły regulator pokojowy i to na bimetalu o rozstrzale odczytu +/- 2st. A to raczej porażka.
Pierwsze uruchomienie jest zawsze GRATIS w przypadku tych marek!!! Mamy na etacie serwisanta Vaillanta i nikt nie płacił nigdy za uruchomienie zerowe.
Pozdrawiam

rozumiem, że robisz sobie reklamę, ja akurat pisze o wyrobię który mam, dobrze przetestowałem i wiem ile on całkowicie kosztuje, mało tego Ty nawet sam tą "nieznaną" markę sprzedajesz, wszedłem na twój link i to był pierwszy kocioł który się pojawił :D ;

niestety trochę mijasz się z prawdą w swojej wypowiedzi, przykład:

1) ja już wspomniałem ja akurat pisałem o kotle kondensacyjnych beretta, a nie o kotle nieznanej marki "no name", kociołek ten kosztował 4700bruto w tamtym roku po rabatach i zawsze był tańszy od wiesmanów wailantów, jeśli te potaniały to i ta beretta musiała polecić w dół.. na twojej stronie już model Beretta 25kw prawie tyle kosztuje więc faktycznie ceny masz niższe i dość atrakcyjne. ROZUMIEM ŻE TO CENY BRUTTO NA STRONIE !!!


2)Co do zasobników to jak się zadzwoni do przedstawianych przez Ciebie firm to Oni polecają oryginalny i dość przekonuwująco i technicznie to argumentują, podobnie to przedstawiają serwisancji i handlowcy w/w producentów. Trochę się tego nasłuchałem, że owszem mogę, ale na własną odpowiedzialność itd...ale to jakby mniej istotny szczegół, wiadomo firmy chcą zarobić. Jęśli Ty uczciwie stawiasz sprawę, że zamontujesz zasobnik innej firmy i będzie równie dobrze, to chwała tobie

3)co do sterownika się nie będę sprzeczał, ale nasz kolega forumowy niezły mi kiedyś pisał, że chyba vailanty pomału przechodzą na sterowniki typu ON/OFF, więc każdy taki sterownik nawet "no name" równie dobrze powinien zastąpić oryginalny.

4)za około 80zł to ostatnio można było na allegro kupić sterownik np. Euroster 2000, lub jakieś jego chińskie odpowiedniki w cenie 60zł, nie wydaje mi się żeby ten euroster miał błąd odczytu +/-2 stopnie, również ten chiński jak sprawdzałem to wskazuje temperaturę prawię identyczną jak termometr pokojowy rtęciowy, ja mam czeskiego bezprzewodowego PT21 i tam różnica jest w stosunku do rtęciowego 0,3stopnia. W kotłach kondensacyjnych Beretta moduł pogodowy jest w oprogramowaniu kotła i zwykły sterownik ON/OFF + czujka zewnętrzna (w komplecie z kotłem) w 100% sterują pogodówką, gdyż gdy sterownik "wskakuje" na OFF, to jest to sygnała dla kotła iż ma obniżyć krzywą grzewczą. Dlatego też tego typu kocioł nie wymaga drogiego sterownika.

5) Co do pierwszego uruchomienia to niestety wprowadzasz w błąd gdyż ja dzownilem do serwisu i producenta i coś wspominał o roboczogodzinach w przypadku vaillanta, a gratis to podbicie karty gwarancyjnej !!!, jeśli ty robisz pierwsze uruchomienie gratis to chwała Tobie, niestety mała szansa iż taki sprzedawca/serwisant jak ty będzie niedaleko mnie mieszkał, szybciej to będzie gość co nas skasuje 300zł


Moze ktos zajrzy na ten watek i mi odpowie, moze majac podobny dom, albo wiedze o kotlach kondensacyjnych na gaz. :D
Moj dom to 300mkw, mam miec tylko ogrzewanie podlogowe, a nie mam zamiaru wydawac zbyt duzo kasy na piec kondenasyjny, chcialabym sie zmiescic w granicach 5.000 ale ze wszystkim tzn z zasobnikiem i calym oprzyrzadowaniem, bez pogodowki tylko najprostszy programator do ustawiania temp, czy jest to w ogole mozliwe????
Mysle ze moc kotla ok 20-25kw.
Bylam na stronie termetu i tam jest oferta do 5.000 ale na forum rozne sa opinie na temat tego pieca, jedni chwala a drudzy krytykuja.
W dodaku przez najblizsze kilka lat nie planuje mieszkac w zimie w tym domu ale chce go ogrzewac tak minimalnie zeby mi istalacje nie zamarzaly, wiec tym bardziej nie widze sensu ladowac w to duzo pieniedzy,

jeśli jesteś rozsądnym facetem to radzę Ci kup kondensat same ogrzewanie podłogowe to raj dla ekonomiki przy zastosowaniu kondensata, w dodatku jeszcze te 300m2 powierzchni

zobacz zgodnie ze stroną Prometeusza kondensat Beretta 25kw z pogodówką to 4900zł + zasobnik to 1200zł + sterownik pokojowy to max 100zł, lub Euroster 2005 = 140zł; czyli całość = 6300zł brutto, on na swojej stronie ma jeszcze tańsze kondensaty !!! masz co wybrać

Marzin
25-02-2007, 11:46
jest taki kociołek gazowy jednofunkcyjny kondensat w cenie brutto po rabatach około 4700zł,

To kolega się pochwali, co to za cudo :D

I sie w prost nie dowiedziałem. Domyślam się, że chodzi o Berettę? Tak?

Nie wiem skąd ta wstrzemięźliwość informacji. Pisze kolega że jest coś dobrego, taniego, ale nie wiadomo co ot jest. Każdy zakłada że pewnie chodzi o jakiegoś kundla. Prawdopodobnie tak samo pomyslał kolega Prometeusz, stąd jego wypowiedź.

Bo nie wiedział co kolega mdzalewscy ma na myśli.

Prometeusz
25-02-2007, 11:49
Nie cytuję po szkoda miejsca ... ale :
Ad.1 Ceny są brutto, beretta nie jest kotłem no name - jak dla mnie porządne urządzenie choć mniej osłyszane. Myślałem że piszesz o jakims wynalazku bez serwisu ... co często się widuje
Ad2. Nie ma wymogu kupienia firmowego zasobnika, to tylko kwestia tego że ktoś chce zarobić(i to nie sprzedawca). Podam prosty przykład - zamów zasobnik z Beretty np Idre 120 ..... i zobacz na tabliczkę znamionową : Producent:Galmet, Model Idra120 .. identyczny zasobnik kupisz za połowę ceny tyle że jako Galmet a nie Beretta .. tak robi wiele firm, więc ...... trochę pomyślunku
Ad.3 i 4. Dla małych mieszkań lepiej zastosować sterownik zwarciowo/rozwarciowy, on/off - jak kto zwał czyli o regulacji dwustawnej. Wtedy faktycznie można kupić Eurostera (dokładność +/- 0.5st). Ale Eurostera poniżej 130 chyba się nie da kupić. Firmowe regulatory kosztują 200-250 :). DO KONDENSATA LEPIEJ MIEĆ POGODÓWKĘ.A tu uniwersalnego nie da się wstawić. Wielką zaletą beretty jest to że ma wbudowaną pogodówkę .. wystarczy dokupić czujkę za niecałe 80zł.
Ad.6 URUCHOMIENIE ZEROWE dla kotłów Termet, Beretta, Vaillant (http://sklep.prometeusz.net), Junkers - BYŁO I JEST DARMOWE zajrzyj do gwarancji. Jeśli ktoś płacił za uruchomienie zerowe któregoś z tych kotłów - niech dzwoni do centrum serwisowego - szybko naprostują takiego serwisanta. Jedyne co podlega opłacie to dojazd do klienta i to tylko w części firm.

CO DO POSTU WYŻEJ - jeśli masz tylko podłogówkę! koniecznie kondensat, i za 5 tyś nie uda Ci się kupić kotła z zasobnikiem, a tym bardziej z całkowitym osprzętem. Conajwyżej za 4970 kocioł dwufunkcyjny kondensacyjny z modułem pogodowym oraz pełnym zestawem przyłączy. Kocioł takii grzeje wodę przepływowo. Będzie gorzej z komfortem wody bo nie da się podłączyć cyrkulacji, no i wydatek wody ograniczony jest mocą kotła. Niemniej to będzie lepsze rozwiązanie niż zwykły kocioł z zasobnikiem. Słowem coś za coś. A...... do kotła trzeba będzie dokupic czujkę zewnętrzną (około 70-80zł) i przyłącze do komina, chyba że cały komin zrobi firma kominiarska.

-----------------------------------------------------
Kotły i podgrzewacze Vaillant (http://sklep.prometeusz.net) Junkers Beretta Termet.

Marzin
25-02-2007, 11:59
@Prometeusz

A jaki wg Ciebie kocioł do mojej chateczki:

Pow 92mkw, po podłogach 120mkw. Kubatura ok 380m3

Planowane rozwiązanie. Kocioł jednofunkcyjny+zasobnik+cyrkulacja między kranami, podłogówka ok 30mkw, reszta grzejniki.

Warto inwestowac w kondensat? Ze względu na kubature pom gospodarczego wybór musi zapaść pomiędzy piecem turbo a kondensatem. Zastanawiam się, czy dopłata za kondenstata zwrócić się zanim będę musiał kupić następny kocioł.

Pod uwagę biorę kotły turbo:
Vaillant
Viessmann

lub kondenstat DeDietrich, bo tamte powyżej są już deczko przydrogawe....

ryby
25-02-2007, 15:13
Marzin, u mnie vaillant oraz viessmann raczej poza zasięgiem finasowym dlatego zastanawiam się nad Beretta Kompakt II 24S e.s.i. Turbo + oczywiście zasobnik.
Jednak po ostatnich wiadomościach również kondensat de dietrich chodzi mi po głowie. Tylko nie wiem jak to wyjdzie finansowo.
powierzchnia 90m2 (docelowo 140) + podłogówka - całe 4m2!(łazienka oczywiście.

Prometeusz, możesz mi podać cenę na pakiet Beretty z zasobnikiem 120l idra oraz na taki sam ale z zasobnikiiem Galmetu oraz na kondensat Beretty, który mogę ewentualnie brać pod uwagę?

djbobo
25-02-2007, 16:58
Mdzalewcy I Prometeusz dziekuje za rady!!!!! :D :D :D
Mam dosyc skomplikowana sytuacje jezeli chodzi o co i cwu.
Latem potrzebowac bede bardzo duzo cieplej wody i to szybko bo moj dom ma sluzyc jako cos w rodzaju pensjonatu z 9 lazienkami.
Natomiast zima to najwyzej bedzie mieszkac 3 osoby i piec glownie bedzie sluzyl do ogrzania podlogowki.
1.Mysle o zalozeniu kolektorow slonecznych z duzym zasobnikiem
2.Piec kondensacyjny raczej jednofunkcyjny zeby wspomagal kolektory
3.Problem w tym jak to wszystko ze soba polaczyc zeby to optymalnie dzialalo no i zeby ta cala instalacja nie byla za droga

mdzalewscy napisal o Berettcie z zasobnikem za 6300 ,cena jest jak najbardziej do przyjecia a zejscie ponizej 5000 raczej nierealne w mojej sytuacji,

Marzin
25-02-2007, 19:22
Marzin, u mnie vaillant oraz viessmann raczej poza zasięgiem finasowym dlatego zastanawiam się nad Beretta Kompakt II 24S e.s.i. Turbo + oczywiście zasobnik.
Jednak po ostatnich wiadomościach również kondensat de dietrich chodzi mi po głowie. Tylko nie wiem jak to wyjdzie finansowo.
Coś czuję, że skoro nie możesz vaillanta czy viessmanna, to ten kondenstat DeDietrich moze być jeszcze droższy. Zresztą zajrzyj do znanego Tobie miejsca autorstwa kolegi 1950

ryby
25-02-2007, 19:32
Z tego co tam podano to ewentualnie o tym mółbym myśleć:kocioł

"kondensacyjny MCR 24BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. 5610 zł "

Jednak nie wiem jak wygląda ewentualny dostęp dio serwisu. natomias w odległości około 1km mam serwisanta Beretty, Junkersa, Viessmanna, dlatego to również muszę brać pod uwagę.

KW100
25-02-2007, 22:41
A może ktoś mi odpowiedzieć czy w przypadku wyboru kotła kondensacyjnego można nie stawiać wogóle komina ? Jak i którędy w takim układzie odprowadza sięspaliny z tego kotła ?

Pytam, bo zaskoczyła mnie pewna osoba ostatnio proponując takie rozwiązanie, że mogę zrezygnować wogóle z komina a zaoszczędzone pieniądze dołożyc do kotła kondensacyjnego. Tylko co dalej.

1950
25-02-2007, 23:00
do mocy 21 kW, możesz wyrzucić spaliny przez ścianę

KW100
25-02-2007, 23:36
do mocy 21 kW, możesz wyrzucić spaliny przez ścianę




acha, czyli jesli projekt mojego domu mowi o zapotrzebowaniu na ciepło 9,3kW to jedynie kupując kondensata jest szansa na kocioł o mocy nie wiele przkeraczającej te 9,3kW. Konwencjonalne kotły z reguły mają około 24kW.

Czy kocioł ktory ma 24kW będzie nieekonomiczny dla tekiego domu? Oczywisce mowa o 1f.

Czy lepiej wybrac taki ktory ma np.5-16kW zamiast 9-24kW ?

Jesli tak to zdaje się, że tylko kondensaty mają takie moce, np:
Beretta kompakt green 16e.s.i.
http://sklep.prometeusz.net/product_info.php?cPath=21_28_47&products_id=167
albo Junkers Cerasmart ZSB 16-1A http://sklep.prometeusz.net/product_info.php?cPath=21_28_47&products_id=242

lub Vaiilant VC ecoTEC Plus 126/3-5 http://sklep.prometeusz.net/product_info.php?cPath=21_28_47&products_id=227

Raczej nie ma kotłów nie kondensacyjnych o mocy do max 15kW ?

Jeszcze odnosnie tego komina. Załóżmy, że biorę takiego kondensata do tych 16kW. Spaliny wypuszczam rurą na zewnątrz, ale jak ? Przez strop, poddasze na dach czy Przez scianę zewnętrzną ? No i jaką rurą ?
Poza tym komin miał mieć jeszcze funkcje wentylacji dla dolnej i górnej łazienki, wyrzuacjąc go muszę wykombinować wentyalcję inaczej. Czy tak ?

Przy okazji z innej beczki. Czy konwencjonalny kocioł z zamkniętą komorą spalania ma jakąś przewagę techniczną, ekonomiczną itp nad kotłem z otwartą komorą? Chodz mi o to, czy posiadając pomieszczenie gospodarcze powyzej tych 8 m3 a dokladnie 13 m3, jest jakis sens montowanie kotła z zamkniętą komorą ? Czy chodzi tu tylko o tą kubaturę pomieszczenia czy jest jeszcze jakies inne kryterium ?
Czy takie pomieszczenie 13 m3 z kotlem z otwartą komorą będzie sie jakoś mocniej wychładzać no i potrzebować jakiejś extra mocnej wentylacji ?

przemi
26-02-2007, 11:25
Jako że wątek w którym umieściłem swoje zapytanie jakby umiera, a ten jest aktywny pozwalam sobie zapytać doświadczone osoby o rzecz następującą, mam domek o pow u 115m2, myslę nad zainstalowaniem kotła zamkniętą komorą i zasobnikiem warstwowym / Vitodent222, aquaPlus, Sounier Dival isotwin F24E/ lub cosik podobnego, ale zależy mi na podzieleniu obwodu na 2 strefy dzienną i nocną.
Nie wiecie czy w tych kotłach można to jakoś zrealizować?
Ponadto kociołek ma zapewnić wystarczającą ilość ciepłej wody do panela prysznicowego z dyszami do masażu, czy małe zasobniki warstwowe wystarczą/ 40, 50l/, czy jednak iść w stronę jednofunkcyjnego z zas 120 - 150l?
Będę wdzięczny za odpowiedź.

djbobo
26-02-2007, 11:56
Duzo osob pyta ale jakos nikt nam nie chce odpowiedziec , :oops: :oops: niestety.
Trzeba jakos sciagnac na te stone znawcow i guru w tym temacie, a moze pracuja i nie maja teraz czasu.
Ja tez jak wiekszosc na tym forum chcialam zasiegnac troche informacji przed rozmowa w sklepach bo tam jak wiadomo byle klientowi cos wcisnac bez wzgledu czy to dobre dla nas i dla naszego domu.
Czytam to forum od niedawna i juz dowiedzialam sie paru cennych rzeczy, a przynajmniej nie dam sobie tak latwo wcisnac ciemnoty przez wykonawcow czy sprzedawcow.[/quote]

askala
26-02-2007, 19:49
Jako że wątek w którym umieściłem swoje zapytanie jakby umiera, a ten jest aktywny pozwalam sobie zapytać doświadczone osoby o rzecz następującą, mam domek o pow u 115m2, myslę nad zainstalowaniem kotła zamkniętą komorą i zasobnikiem warstwowym / Vitodent222, aquaPlus, Sounier Dival isotwin F24E/ lub cosik podobnego, ale zależy mi na podzieleniu obwodu na 2 strefy dzienną i nocną.
Nie wiecie czy w tych kotłach można to jakoś zrealizować?
Ponadto kociołek ma zapewnić wystarczającą ilość ciepłej wody do panela prysznicowego z dyszami do masażu, czy małe zasobniki warstwowe wystarczą/ 40, 50l/, czy jednak iść w stronę jednofunkcyjnego z zas 120 - 150l?
Będę wdzięczny za odpowiedź.


tez mnie ciekawi jak jest z tym zasobnikiem 50 l czy wystarcza ?


Vitodent222 jest jednym z 3 moich kandydatów

przemi
26-02-2007, 20:20
A dwaj pozostali to . . .

ryby
26-02-2007, 20:26
zdaje się, że właśnie te: aquaPlus, Sounier Dival isotwin F24E/

Marzin
26-02-2007, 20:38
Świra można od tego wyboru dostać, nie?

KW100
26-02-2007, 21:13
Świra można od tego wyboru dostać, nie?

już lekko mam dość tego myślenia na co się konkretnie zdecydować. Niedługo przyjdzie moment, że trzeba będzie podjąć decyzję a ja nadal nie mam zdecydowanego faworyta.

Zapodałem parę pytań koledze 1950 parę postów wyżej, mam nadzieję że odpowie.

ryby
27-02-2007, 00:19
A ja powoli chce to miec już za sobą, bo cokolwiek wybiorę to i tak później bedę miał wątpliwości czy to był właściwy wybór. :)

Marzin
27-02-2007, 08:22
już lekko mam dość tego myślenia na co się konkretnie zdecydować. Niedługo przyjdzie moment, że trzeba będzie podjąć decyzję a ja nadal nie mam zdecydowanego faworyta.

A ja powoli chce to miec już za sobą, bo cokolwiek wybiorę to i tak później bedę miał wątpliwości czy to był właściwy wybór. :)

Miałem wybrać pomiędzy Viessmannem a Vaillantem. Mam dwa konkretne modele ze wskazaniem na Vaillanta.

Natomiast zamęt zasiał kolega 1950, w poztywnym znaczeniu tego słowa, bo podpowiedział, że w cenie tych wyżej, mogę mieć kondenstat DeDietrich'a. Jednego tylko nie mogę opanować/dowiedzieć się.

Każdy podaje suche ceny kotła z zasobnikiem.

A ja chcę wiedzieć, ile będzie mnie to kosztowało ze wszystkimi duperelami, które są potrzebne.

Np Vaillant - przyłącze w szacht kominowy - trzeba brać oryginalny, co to znaczy - że cena w górę. Regulator (dobry), jest drogi, itp, itd.

Każdy stosuje teraz wnerwiające sztuczki. Podają cenę, człowiek się napala, potem dowiaduje się, że trzeba jeszcze to i tamto i na końcu okazuje się, że wyszło drogo... :(

Prometeusz
27-02-2007, 22:15
@Prometeusz

A jaki wg Ciebie kocioł do mojej chateczki:

Pow 92mkw, po podłogach 120mkw. Kubatura ok 380m3

Planowane rozwiązanie. Kocioł jednofunkcyjny+zasobnik+cyrkulacja między kranami, podłogówka ok 30mkw, reszta grzejniki.

Warto inwestowac w kondensat? Ze względu na kubature pom gospodarczego wybór musi zapaść pomiędzy piecem turbo a kondensatem. Zastanawiam się, czy dopłata za kondenstata zwrócić się zanim będę musiał kupić następny kocioł.

Pod uwagę biorę kotły turbo:
Vaillant
Viessmann

lub kondenstat DeDietrich, bo tamte powyżej są już deczko przydrogawe....

Aby nie powtarzać tegoco już napisałem masz tu link http://sklep.prometeusz.net/porady.php?kondesacyjny_czy_sie_oplaca
tam znajdziesz moje zdanie na ten temat, wg mnie kupuj kondensata. Viessmanna nie polecam (i nie napisze dlaczego bo zaraz będzie dyskusja), Vaillant ok, DeDietrich też ok - ale zwróć uwagę jak w Twoim mieście wygląda serwis tego kotła bo sieć serwisową mają raczej "rozwijającą się"

-----------------------------------------------------
Kotły i podgrzewacze Vaillant (http://sklep.prometeusz.net) Junkers Beretta Termet.

Prometeusz
27-02-2007, 22:18
Marzin, u mnie vaillant oraz viessmann raczej poza zasięgiem finasowym dlatego zastanawiam się nad Beretta Kompakt II 24S e.s.i. Turbo + oczywiście zasobnik.
Jednak po ostatnich wiadomościach również kondensat de dietrich chodzi mi po głowie. Tylko nie wiem jak to wyjdzie finansowo.
powierzchnia 90m2 (docelowo 140) + podłogówka - całe 4m2!(łazienka oczywiście.

Prometeusz, możesz mi podać cenę na pakiet Beretty z zasobnikiem 120l idra oraz na taki sam ale z zasobnikiiem Galmetu oraz na kondensat Beretty, który mogę ewentualnie brać pod uwagę?

chyba posłałem na maila, cennik beretty będzie zmieniany więc trzeba poczekać, zajrzyj do sklepu , wybierz z listy producentów "Beretta" pojawi się lista z możliwością wybrania podgrupy, możesz wybrać pakiety, osobno kotły itd wszystko jak na rączce :)

Prometeusz
27-02-2007, 22:23
A może ktoś mi odpowiedzieć czy w przypadku wyboru kotła kondensacyjnego można nie stawiać wogóle komina ? Jak i którędy w takim układzie odprowadza sięspaliny z tego kotła ?

Pytam, bo zaskoczyła mnie pewna osoba ostatnio proponując takie rozwiązanie, że mogę zrezygnować wogóle z komina a zaoszczędzone pieniądze dołożyc do kotła kondensacyjnego. Tylko co dalej.

zajrzyj tu http://sklep.prometeusz.net/porady.php?komin_vaillant_kondensacyjny - masz wszystkie możliwe rozwiązania na schematach - jednego producenta, wkrótce jak znajde czas dodam jeszcze kilka innych

-----------------------------------------------------
Kotły i podgrzewacze Vaillant (http://sklep.prometeusz.net) Junkers Beretta Termet.

Marzin
28-02-2007, 20:57
Viessmanna nie polecam (i nie napisze dlaczego bo zaraz będzie dyskusja), Vaillant ok, DeDietrich też ok - ale zwróć uwagę jak w Twoim mieście wygląda serwis tego kotła bo sieć serwisową mają raczej "rozwijającą się"
Dziś spotkałem się z instalatorem, który siedzi w branzy od 1983 roku. Na pytanie co sądzo o DeDietrich'u .... nastała cisza.
Facet pyta mnie: - jak ten piec się nazywa...?
Mówię: - DeeDiieettrriicchh!!!
Facet: - pierwszy raz o takim czymś słyszę.... :o

Prometeusz
28-02-2007, 21:58
Viessmanna nie polecam (i nie napisze dlaczego bo zaraz będzie dyskusja), Vaillant ok, DeDietrich też ok - ale zwróć uwagę jak w Twoim mieście wygląda serwis tego kotła bo sieć serwisową mają raczej "rozwijającą się"
Dziś spotkałem się z instalatorem, który siedzi w branzy od 1983 roku. Na pytanie co sądzo o DeDietrich'u .... nastała cisza.
Facet pyta mnie: - jak ten piec się nazywa...?
Mówię: - DeeDiieettrriicchh!!!
Facet: - pierwszy raz o takim czymś słyszę.... :o

No bo w branży nie tylko trzeba lat doświadczeń, trzeba też się rozwijać ... ja się tym bawię od 93roku. Dedietrich to znana marka, dużo droższa od Vaillanta Junkersa czy wiessmana, ale w Polsce panuje takie oklepanie z 5-8 marek instalatorzy je znają reszty nie. W swoim normalnym sklepie nie handluje DeDietrichem bo w moim mieście niema serwisu, a dla mnie to podstawa. Ale o marce słyszy się coraz więcej zwłaszcza że nieżle zeszli z ceną kotłów kondensacyjnych. Niech by tylko pojawił się dobry serwis!!!! We wrocławiu podobno całkiem się nieźle sprzedają. Wiec........ instalatora na doszkolenie hehehe - co nie znaczy że jest złym fachowcem, po prostu zajął się swoją pracą.

-----------------------------------------------------
Kotły i podgrzewacze Termet (http://sklep.prometeusz.net) Junkers Beretta Vaillant.

jajmar
28-02-2007, 22:16
A ja chcę wiedzieć, ile będzie mnie to kosztowało ze wszystkimi duperelami, które są potrzebne.

Np Vaillant - przyłącze w szacht kominowy - trzeba brać oryginalny, co to znaczy - że cena w górę. Regulator (dobry), jest drogi, itp, itd.


Ja własnie uruchomiłem kotłownie na kotle Vailant EcoTec plus 186 z zasobnikiem. Za kociol +zasobnik+sterwonik VRC630 dałem 8500zł brutto.
Komin-ponieważ na etapie murowania wsadziłem wkład z nierdzewki fi130- teraz dokupiłem kawałek podwojanej rury reszta to tylko spalinowa fi80 - za to co teraz kupowałem 2 kolana 4,5mb pojedynczej rury fi80 i eleemnty do montażu dałem 850zł.
Nie wiem co planujesz ale np zawór trojdrogowy Vailant z silownikiem to wydatek ~1100zł, ja kupilem inny za 300zł
Wykoanie podłaczen do wcześniej przygotowanej instalacji (mam dwa rozdzielacze jeden na podlogówke drugi na kaloryfery) oraz wykoanie podłączenie zasobnika za materiały dałem 1700 robocizna 900zł.

askala
28-02-2007, 22:20
A ja chcę wiedzieć, ile będzie mnie to kosztowało ze wszystkimi duperelami, które są potrzebne.

Np Vaillant - przyłącze w szacht kominowy - trzeba brać oryginalny, co to znaczy - że cena w górę. Regulator (dobry), jest drogi, itp, itd.


Ja własnie uruchomiłem kotłownie na kotle Vailant EcoTec plus 186 z zasobnikiem. Za kociol +zasobnik+sterwonik VRC630 dałem 8500zł brutto.
Komin-ponieważ na etapie murowania wsadziłem wkład z nierdzewki fi130- teraz dokupiłem kawałek podwojanej rury reszta to tylko spalinowa fi80 - za to co teraz kupowałem 2 kolana 4,5mb pojedynczej rury fi80 i eleemnty do montażu dałem 850zł.
Nie wiem co planujesz ale np zawór trojdrogowy Vailant z silownikiem to wydatek ~1100zł, ja kupilem inny za 300zł
Wykoanie podłaczen do wcześniej przygotowanej instalacji (mam dwa rozdzielacze jeden na podlogówke drugi na kaloryfery) oraz wykoanie podłączenie zasobnika za materiały dałem 1700 robocizna 900zł.


czyli 8500 zł + 3750 zł

jajmar
28-02-2007, 22:50
czyli 8500 zł + 3750 zł

Tak tyle wyniosła mnie kotłownia.

KW100
28-02-2007, 22:50
@Prometeusz

A jaki wg Ciebie kocioł do mojej chateczki:

Pow 92mkw, po podłogach 120mkw. Kubatura ok 380m3

Planowane rozwiązanie. Kocioł jednofunkcyjny+zasobnik+cyrkulacja między kranami, podłogówka ok 30mkw, reszta grzejniki.

Warto inwestowac w kondensat? Ze względu na kubature pom gospodarczego wybór musi zapaść pomiędzy piecem turbo a kondensatem. Zastanawiam się, czy dopłata za kondenstata zwrócić się zanim będę musiał kupić następny kocioł.

Pod uwagę biorę kotły turbo:
Vaillant
Viessmann

lub kondenstat DeDietrich, bo tamte powyżej są już deczko przydrogawe....

Aby nie powtarzać tegoco już napisałem masz tu link http://sklep.prometeusz.net/porady.php?kondesacyjny_czy_sie_oplaca
tam znajdziesz moje zdanie na ten temat, wg mnie kupuj kondensata. Viessmanna nie polecam (i nie napisze dlaczego bo zaraz będzie dyskusja), Vaillant ok, DeDietrich też ok - ale zwróć uwagę jak w Twoim mieście wygląda serwis tego kotła bo sieć serwisową mają raczej "rozwijającą się"

-----------------------------------------------------
Kotły i podgrzewacze Vaillant (http://sklep.prometeusz.net) Junkers Beretta Termet.

wg tego opisu na Twojej stronie nie opłaca mi się kupować kondensata. Dla domu 150 m2 wyszło, że okres zwrotu to 3-5 lat. Dla mojego w zaokrągleniu 100m2 będzie to zatem dłużej o 4,5-7,5 roku. Poza tym mam zamiar wykorzystać kominek do dogrzewania wykonując DGP - mój projekt jest idealny do tego. W związku z tym okres zwrotu jeszcze by się wydłużył o około 1-2 lata bo szacuję, ze o jakieś 20% będę w stanie zmniejszyć rachunki za gaz dogrzewając kominkiem (dane o osob, ktore parę lat stosują podobne rozwiązanie).
Dzięki za podesłanie linka z tą poradą. Przynajmniej utwierdził mnie w przekonaniu, ze w moim przypadku nie warto kupowac kondensata. 6-9 lat to według mnie za dlugo na zwrot z inwestycji, a co dopiero korzyści.

Przy okazji. Piszesz, że Beretta zmienia ceny niedługo. Tanieja czy drożeją kotły?
Możesz podesłać mi swoją ofertę na berettę kompakt II 1 funkcyjną z zasobnikiem 120 l Biawar, Galmet, Elektromet, wraz z niezbędnym osprzetem montazowym etc. ?
Dzięki z góry

acha. Może Ty mi doradzisz ? Do mojego domu, o zapotrzebowaniu na ciepło wg projektu 9,3kW, lepiej dobrać kocioł o zakresie 9-24kW jak Beretta kompakt II czy o zakresie 4-12kW jak junkers ceraklass ZS 12-2 DV KE lub 8-14kW jak junkers ZS 14-2 DV KE ? Z jakim zakresem kocioł będzie najekonomiczniejszy przy takim projekcie ?

Marzin
01-03-2007, 20:59
czyli 8500 zł + 3750 zł

Tak tyle wyniosła mnie kotłownia.

Orzeszek! :roll:

Marzin
01-03-2007, 21:04
No bo w branży nie tylko trzeba lat doświadczeń, trzeba też się rozwijać ... ja się tym bawię od 93roku. Dedietrich to znana marka, dużo droższa od Vaillanta Junkersa czy wiessmana, ale w Polsce panuje takie oklepanie z 5-8 marek instalatorzy je znają reszty nie. W swoim normalnym sklepie nie handluje DeDietrichem bo w moim mieście niema serwisu, a dla mnie to podstawa. Ale o marce słyszy się coraz więcej zwłaszcza że nieżle zeszli z ceną kotłów kondensacyjnych. Niech by tylko pojawił się dobry serwis!!!! We wrocławiu podobno całkiem się nieźle sprzedają. Wiec........ instalatora na doszkolenie hehehe - co nie znaczy że jest złym fachowcem, po prostu zajął się swoją pracą.

Wiesz, oprócz tego, że nie znał DeDietricha, to facet jak do tej pory zrobił najlepsze wrażenie, tzn nie popisywał się, tylko rzeczowo mówił i proponował różne rozwiązania i możliwosci. On się w to bawi od 1983 roku.

Jeszcze jedno: piszesz DeDietrich znana marka, dużo droższa od ....
Nie kumam. Skoro w cenie kotła Turbo innych dobrych marek mogę pieć kondensata DeDietrich. :roll:

askala
01-03-2007, 21:23
Orzeszek! :roll:


???

Prometeusz
01-03-2007, 21:34
Jeszcze jedno: piszesz DeDietrich znana marka, dużo droższa od .... Nie kumam. Skoro w cenie kotła Turbo innych dobrych marek mogę pieć kondensata DeDietrich. :roll:

bo po prostu zrobili zajefajne ceny na kondensaty..... są o jeden ruch na przodu . konkurencja to pewnie niebawem wyprostuje. A co do instalatora ..... nikt nie wie wszystkiego - ja rok temu zareagowałbym tak samo, więc to mały pryszcz dlatego pisząc "instalatora na doszkolenie" dodałem hehehe


wg tego opisu na Twojej stronie nie opłaca mi się kupować kondensata. Dla domu 150 m2 wyszło, że okres zwrotu to 3-5 lat. Dla mojego w zaokrągleniu 100m2 będzie to zatem dłużej o 4,5-7,5 roku. Poza tym mam zamiar wykorzystać kominek do dogrzewania wykonując DGP - mój projekt jest idealny do tego. W związku z tym okres zwrotu jeszcze by się wydłużył o około 1-2 lata bo szacuję, ze o jakieś 20% będę w stanie zmniejszyć rachunki za gaz dogrzewając kominkiem (dane o osob, ktore parę lat stosują podobne rozwiązanie).
Dzięki za podesłanie linka z tą poradą. Przynajmniej utwierdził mnie w przekonaniu, ze w moim przypadku nie warto kupowac kondensata. 6-9 lat to według mnie za dlugo na zwrot z inwestycji, a co dopiero korzyści.

Przy okazji. Piszesz, że Beretta zmienia ceny niedługo. Tanieja czy drożeją kotły?
Możesz podesłać mi swoją ofertę na berettę kompakt II 1 funkcyjną z zasobnikiem 120 l Biawar, Galmet, Elektromet, wraz z niezbędnym osprzetem montazowym etc. ?
Dzięki z góry

acha. Może Ty mi doradzisz ? Do mojego domu, o zapotrzebowaniu na ciepło wg projektu 9,3kW, lepiej dobrać kocioł o zakresie 9-24kW jak Beretta kompakt II czy o zakresie 4-12kW jak junkers ceraklass ZS 12-2 DV KE lub 8-14kW jak junkers ZS 14-2 DV KE ? Z jakim zakresem kocioł będzie najekonomiczniejszy przy takim projekcie ?


Z tym kondensatem wszystko zależy od tego ile będziesz płacił za gaz - jak masz 100m2 budynku dobrze izolowanego, będziesz używał kominka ....... chyba Ci się nieopłaci. dlatego zrobiłem na mojej stronie ten przykład - każdy może sam zastanowić się nad swoim wyborem - wykorzystując ten tok myślowy ... wystarczy pozmieniać dane

Ceny beretty - nielada zadanie bo od dziś obowiązuje nowy cennik ale nie ma go nawet w wersji elektronicznej - po prostu bur...l - cóż zdarza się - zwłaszcza jak każdy obserwuje konkurencję i nie wie co zrobić hehehe. Sądząc po tym co zrobiła konkurencja to pewnie potanieją kondensaty a reszta podrożeje o 3-5%. Ale to moje prywatne zdanie.

Moc kotła - pomyśl o komforcie korzystania z ciepłej wody, moje zdanie jesttakie że kocioł musi mieć conajmniej 20kW bo będziesz miał kiche z wodą po prostu........ chyba że jesteś w stanie czekać dopsyć długo na zagrzanie zasobnika - w zamian za idealne dopasowanie kotła do potrzeb c.o., słowem coś za coś, zajrzyj tu : http://sklep.prometeusz.net/porady.php?jak_dobrac_moc_kotla tak gdzieś od 4 akapitu w dół

-----------------------------------------------------
Kotły i podgrzewacze Vaillant (http://sklep.prometeusz.net) Junkers Beretta Termet.

Marzin
01-03-2007, 21:54
Orzeszek! :roll:


???

Znaczy kupa kasiorki. :wink: Sama kotłownia, a gdzie reszta?

A może tak: kocioł uzywka z niemieckiej wyprzedaży, grzejniki żeliwne kupię na złomie, rury też, ojciec pospawa, mufki, nyple i te sprawy - będzie CO za 2999 PLN :D

Przynajmniej sobie tatko młodość przypomni. Za resztę zapłacę kartą.... :wink:

Zygul
06-03-2007, 09:44
Witam specjalistów od kotłów gazowych!
Przyznam szczerze, że nie jestem znawcą tematu ogrzewania i samo czytanie forum nie pomaga mi w podjęciu dcyzji, dlatego szukam pomocy. Co musi mieć kocioł gazowy odpowiedni dla mnie - najlepiej proszę o podanie konkretnych modeli z Viessmanna i Vaillanta. Chce mieć w domu cieplutko i mieć ciepłą wodę bez długiego oczekiwania (4-5 osob).

Zastosuję ogrzewanie grzejnikowe oraz podłogówkę wodną tam gdzie terakoty, ale tylko dla komfortu a nie ogrzewania pomieszczeń, w związku z czym piec powinien mieć chyba dwa obiegi: wysokotemperaturowy do grzejników i niskotemperaturowy do podłogówki.

Piec kondensacyjny raczej odpada, bo wymiary grzejników do dużego salonu rosną do zbyt dużych rozmiarów, poza tym wysokie koszty, wymagania co do komina - boję się że "fachowcy" nie dadzą rady.

Buduje dom (piwnica, parter i poddasze użytkowe) każda kondygnacja po ~100m2. Ściany trójwarstowe (porotherm, styropian, porotherm o U<0,26) czyli stosunkowo ciepłe. Okna drewniane, powierzchnia okien niezbyt duża. Chce mieć mozliwosc ew. ogrzewania piwnicy jeśli zajdzie taka potrzeba, czyli będą tam grzejniki. Kotłownia będzie w piwnicy w pionie pod łazienkami.

Na co koniecznie zwrócić uwagę? jak duży zbiornik ciepłej wody? zbiornik oddzielny? piec jednofunkcyjny? pogodówka, mieszacze?
Pomóżcie… wskażcie dobrą literaturę, podpowiedzcie. Mój adres email poniżej.

daxima
07-03-2007, 21:55
Poradźcie który kocił wybrać
Viessman vitodenss 200 24kw
czy tańszy buderus GB022 24kw/28kw
lub odpowiednic cenowy viessmana z buderusa podobno jakaś nowość
buderus GB152 24kw+RC
mam nadzieję że dobrze rozszyfrowałam te nawy

asiula77
27-03-2007, 20:20
Witam,
odświeżam temat bo niedługo przyjdzie podjąć ostateczną decyzję co do pieca.
Ogrzewać będziemy 160m2. Wg projektu zapotrzebowanie na ciepło wynosi 9,5 kW. Ogrzewanie będzie mieszane, tzn. ok 70 m2 to będzie podłogówka, reszta grzejniki. Nie mamy piwnicy, piec musi wisieć w łazience, dlatego planujemy zakup kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem stojącym. Mamy komin systemowy IBF, do którego wprowadzimy jeszcze rurę z kwasiaka fi 80 i chcemy kupić piec z zamkniętą komorą spalania. Myśleliśmy o Viessmanie, ale do ich kotła nie można podłączyć innego zasobnika (nie uwzględnią ewentualnej gwarancji - takie dostałam informacje). A nam zależy, żeby przez pierwsze miesiące ogrzewać wodę w zasobniku na prąd, ponieważ na razie nie będzie gazu ziemnego (2-3 miesiące).
I tu mam standardowe pytanie do speców od kociołków: który kocioł jest lepszy:
-Vailant TurboMax Plus VU 202-5 - za 3.476,- (7,7 - 20 kW)
- Junkers Eurostar 25E 24-4 MFA - za 4.200,- (8 - 24 kW)

Zasobnik chcemy kupić firmy Galmet 140 l za 968,-

Będę wdzięczna za opinie.

Prometeusz
27-03-2007, 22:38
Witam,
odświeżam temat bo niedługo przyjdzie podjąć ostateczną decyzję co do pieca.
Ogrzewać będziemy 160m2. Wg projektu zapotrzebowanie na ciepło wynosi 9,5 kW. Ogrzewanie będzie mieszane, tzn. ok 70 m2 to będzie podłogówka, reszta grzejniki. Nie mamy piwnicy, piec musi wisieć w łazience, dlatego planujemy zakup kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem stojącym. Mamy komin systemowy IBF, do którego wprowadzimy jeszcze rurę z kwasiaka fi 80 i chcemy kupić piec z zamkniętą komorą spalania. Myśleliśmy o Viessmanie, ale do ich kotła nie można podłączyć innego zasobnika (nie uwzględnią ewentualnej gwarancji - takie dostałam informacje). A nam zależy, żeby przez pierwsze miesiące ogrzewać wodę w zasobniku na prąd, ponieważ na razie nie będzie gazu ziemnego (2-3 miesiące).
I tu mam standardowe pytanie do speców od kociołków: który kocioł jest lepszy:
-Vailant TurboMax Plus VU 202-5 - za 3.476,- (7,7 - 20 kW)
- Junkers Eurostar 25E 24-4 MFA - za 4.200,- (8 - 24 kW)

Zasobnik chcemy kupić firmy Galmet 140 l za 968,-

Będę wdzięczna za opinie.

posłałem odpowieź na PW

acca5
27-03-2007, 22:53
Cholerka też bym sie dowiedziała z chęcia jaki piec kupić z tych co powyżej wymieniono.
Czy może ktoś podpowiedzieć jakie warunki musi spełniać komin dla pieców kondensacyjnych z zamkniętą komora spalania, np na jakiej wysokości musi być wlot do komina przy tego typu piecach, czy może być nisko tj 1m od podłogi czy wysoko. 1 metr od sufitu?Planuję piec de ditrich kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania.

asiula77
28-03-2007, 11:52
Witam,
odświeżam temat bo niedługo przyjdzie podjąć ostateczną decyzję co do pieca.
Ogrzewać będziemy 160m2. Wg projektu zapotrzebowanie na ciepło wynosi 9,5 kW. Ogrzewanie będzie mieszane, tzn. ok 70 m2 to będzie podłogówka, reszta grzejniki. Nie mamy piwnicy, piec musi wisieć w łazience, dlatego planujemy zakup kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem stojącym. Mamy komin systemowy IBF, do którego wprowadzimy jeszcze rurę z kwasiaka fi 80 i chcemy kupić piec z zamkniętą komorą spalania. Myśleliśmy o Viessmanie, ale do ich kotła nie można podłączyć innego zasobnika (nie uwzględnią ewentualnej gwarancji - takie dostałam informacje). A nam zależy, żeby przez pierwsze miesiące ogrzewać wodę w zasobniku na prąd, ponieważ na razie nie będzie gazu ziemnego (2-3 miesiące).
I tu mam standardowe pytanie do speców od kociołków: który kocioł jest lepszy:
-Vailant TurboMax Plus VU 202-5 - za 3.476,- (7,7 - 20 kW)
- Junkers Eurostar 25E 24-4 MFA - za 4.200,- (8 - 24 kW)

Zasobnik chcemy kupić firmy Galmet 140 l za 968,-

Będę wdzięczna za opinie.

posłałem odpowieź na PW

Nic nie dostałam... :roll:

Prometeusz
28-03-2007, 21:13
napisze jeszcze raz . jeśli nie dojdzie prosze pisać na maila [email protected] - napewno odpiszemy

profus
22-05-2007, 09:38
Co powiecie na te kociołki:
http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/ogrzewanie/cerasmartmodul.html
http://www.broetje.com.pl/produkty/technika_kondensacyjna/kotly-gazowe/ecocondens-kompakt/
Dom o powierzchni: 60m2 piwnica,
parter 100m2(w tym garaż 20 i pomieszczenia gospodarcze ok. 15 m2)
podasze użytkowe 100 m2.
Dwie łazienki.

KiZ
24-05-2007, 11:44
To ja się też podepnę pod wątek.

Pomijając uwarunkowania obiektywne (zakładam, że obie propozycje są porównywalne) prosze o podpowiedź, czy wybrać system oparty na kotle Buderus Logamax Plus GB 022 z zasobnikiem SU 160 czy też Vaillant ecoTEC VU 186/3-5 z VIHR150?

sylwia13
24-05-2007, 15:14
Witam :D
To ja też mam małe pytanko.
Planuje piec Vaillant eco TEC plus VC246/3-5 i czy można podłączyć do niego inne firmy zasobnik 300l? Jakiś tańszy, może poradzi mi ktoś jakiej innej firmy by pasował.

Anulkaa
24-05-2007, 15:55
...

niezły
24-05-2007, 22:13
profus
Co powiecie na te kociołki:
http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/ogrzewanie/cerasmartmodul.html
http://www.broetje.com.pl/produkty/technika_kondensacyjna/kotly-gazowe/ecocondens-kompakt/
Dom o powierzchni: 60m2 piwnica,
parter 100m2(w tym garaż 20 i pomieszczenia gospodarcze ok. 15 m2)
podasze użytkowe 100 m2.
Dwie łazienki.



Gdybym musiał wybierać między junkersem a Brotie to wybrał bym że względu na serwis Junkersa

niezły
24-05-2007, 22:15
KiZ

To ja się też podepnę pod wątek.

Pomijając uwarunkowania obiektywne (zakładam, że obie propozycje są porównywalne) prosze o podpowiedź, czy wybrać system oparty na kotle Buderus Logamax Plus GB 022 z zasobnikiem SU 160 czy też Vaillant ecoTEC VU 186/3-5 z VIHR150?



Jeśli gazowy to Vaillant

niezły
24-05-2007, 22:20
sylwia13

Witam
To ja też mam małe pytanko.
Planuje piec Vaillant eco TEC plus VC246/3-5 i czy można podłączyć do niego inne firmy zasobnik 300l? Jakiś tańszy, może poradzi mi ktoś jakiej innej firmy by pasował.



Zasada jest taka że do każdego kotła jedno funkcyjnego powinien pasować obcy zasobnik Nie będę pytał do czego 300L beczka ale z czystym sumieniem mogę polecić firmę Biawar może jeszcze Galmet ale tez jako ciekawostkę zasobnik z nierdzewni o mniejszej pojemności ale o dużym wydatku ciepłej wody firmy ACV W Saillancie musisz tylko dokupić czujnik do obcego zasobnika cos około 180 zł

niezły
24-05-2007, 22:27
Anulkaa

Ja też sie dołączę - czy Vaillant turboTEC VUW PRO 242-3 - wystarczy do domu o powierzchni 180 m@ w tym garaż, ogrzewanie podłogowe prawie na całym parterze plus górna łazienka.

Pozdrawiam


Ania


powinno byc Vaillant TURBOmax VUW PRO 242-3 chyba
Pewnie że wystarczy ale dlaczego przy tak dużym domu i podłogówce nie kondensacyjny

Anulkaa
25-05-2007, 08:51
....

sylwia13
25-05-2007, 10:15
sylwia13

Witam
To ja też mam małe pytanko.
Planuje piec Vaillant eco TEC plus VC246/3-5 i czy można podłączyć do niego inne firmy zasobnik 300l? Jakiś tańszy, może poradzi mi ktoś jakiej innej firmy by pasował.



Zasada jest taka że do każdego kotła jedno funkcyjnego powinien pasować obcy zasobnik Nie będę pytał do czego 300L beczka ale z czystym sumieniem mogę polecić firmę Biawar może jeszcze Galmet ale tez jako ciekawostkę zasobnik z nierdzewni o mniejszej pojemności ale o dużym wydatku ciepłej wody firmy ACV W Saillancie musisz tylko dokupić czujnik do obcego zasobnika cos około 180 zł

Dlaczego 300l, poniważ w planach są solary :wink:
A czy ten model pieca wystarczy na dom o pow 123m2 + 26m2garaż?

niezły
25-05-2007, 16:38
Anulkaa
Biorąc pod uwagę powyższe wymagania mogę zaproponować dwa rozwiązania
Pierwsze
VSC 196-C150
Jest to lodówka kondensacyjna Vaillanta z zasobnikiem warstwowym 98L odpowiadającym wydajności dla zwykłego zasobnika o pojemności 150 L W jesiennej promocji można go było kupić z automatyką do podłogówki za 1 zł
Cena katalogowa 13542 zł brutto
Drugie

VC eco TEC plus 186/3-5+VIH R 150 + VRC 630 ZA 1220 ZŁ brutto katalog
Jest to tzw pakiet w skład którego wchodzi kociołek kondensacyjny wiszący zasobnik 150L firmy Vaillant i programator 630 do podłogówki i dodatkowo jeszcze programuje pracą pompki co cyrkulacji ciepłej wody
Jak wszystkim wiadomo od cen katalogowych sa spore upusty[/quote]

Anulkaa
28-05-2007, 08:39
...

sylwia13
30-05-2007, 11:20
Mam jeszcze jedno pytanko.
Pewien instalator przekonuje mnie, żebym zrezygnowała z Vaillanta eco TEC plus VC246/3-5 i wzięła Ulricha kondensacyjnego. Co o tym sądzisz?

11małgosia
30-05-2007, 22:52
Anulkaa
Biorąc pod uwagę powyższe wymagania mogę zaproponować dwa rozwiązania
Pierwsze
VSC 196-C150
Jest to lodówka kondensacyjna Vaillanta z zasobnikiem warstwowym 98L odpowiadającym wydajności dla zwykłego zasobnika o pojemności 150 L W jesiennej promocji można go było kupić z automatyką do podłogówki za 1 zł
Cena katalogowa 13542 zł brutto
Drugie

VC eco TEC plus 186/3-5+VIH R 150 + VRC 630 ZA 1220 ZŁ brutto katalog
Jest to tzw pakiet w skład którego wchodzi kociołek kondensacyjny wiszący zasobnik 150L firmy Vaillant i programator 630 do podłogówki i dodatkowo jeszcze programuje pracą pompki co cyrkulacji ciepłej wody
Jak wszystkim wiadomo od cen katalogowych sa spore upusty
[/quote]

Identyczne kotły są zalecane do mojego domu... Rzeczywiście są najlepsze, czy mocno promowane? :D I gdzie je dobrze kupic?

niezły
01-06-2007, 14:20
sylwia13

Mam jeszcze jedno pytanko.
Pewien instalator przekonuje mnie, żebym zrezygnowała z Vaillanta eco TEC plus VC246/3-5 i wzięła Ulricha kondensacyjnego. Co o tym sądzisz?


Będzie to moje zdanie wole Vaillanta

niezły
01-06-2007, 14:24
Nie ma określenia najlepszy Vaillant jest firmą bardzo popularną solidną z dobrym serwisem i przyjazną automatyką

sylwia13
01-06-2007, 14:30
Dzięki, ja też jestem bardziej przekonana do Vaillanta.
Pozdrawiam Sylwia

Anulkaa
04-06-2007, 09:02
....[/b]

Aleksander Bogucki
06-06-2007, 20:19
Witam

Dostalem wlasnie calkiem fajna cene
na Saunier Duval F AS 18 E - 4450 netto
jak sie ma ten kocilek
do EcoTec Plus VC 186/3-5 Vaillanta

Pozdrawim

Kasia&Marcin
30-07-2007, 12:54
Witam,

Również proszę o pomoc w wyborze kotła.
Dostałam wycene na VAILLANTa VSC 196-C150 i na IsomaxCondens30/35kW zas.42l.
Dom ma 140m2 powierzchni, ogrzewanie podłogowe 33m2.
w przyszłości instalacja ma działać z Solarem.
Dom posiada dwie łazienki, z dwoma prysznicami i wanną o pojemności ok 200L.

Duval oczywiście jest tańszy i podobno miałby wystarczyć na tak mały domek.
ja jednak mam wątpliwości czy zbiornik 42L nie jest za mały?

niezły
31-07-2007, 09:03
Ze względu na pobór ciepłej wody i planowane solary radzę kociołek jedno-funkcyjny ( eco Tec) z oddzielnym zasobnikiem najlepiej już z podwójna wężownicą

sylwia13
31-07-2007, 10:25
Witam niezły
Zdecydowałam się jednak na Vaillanta, za którym byłam od poczatku, ale zmieniliśmy model na Vaillant auroCOMPACT VSC S 196-C200 z 150l zasobnikiem i podepniemy pod niego jeden próżniowy solar. Co Ty na to. Mam nadzieje, że dobrego wyboru dokonałam :)

walimar
11-08-2007, 14:15
Jestem na etapie projektowania (adaptacji) projektu domu do "własnej wizji". Mam zamiar jak główne źródło ogrzewania c.o zastosować kocił żeliwny na eko groszek Fakora KZR-25 KW + zbiornik na c.w.u. Zamierzam jednak system ten wspomóc kotłem c.o na gaz ziemny.

I tutaj zaczyna się dylemat: czy w jednym pomieszczeniu może znajdować się piec na paliwo stałe i piec na gaz. Może ktoś już z tym problemem się spotkał i wie jakie przepisy to regulują i czy taką kotłownie można wybudować.

KSERO
15-08-2007, 01:22
SYLWIA czy masz jakieś opinie na temat działania tego kotła "auro"? Np u znajomych - również się zastanawiam nad wyborem :-?

marełek
28-08-2007, 02:42
Buduję domek o pow. 120-130m kw.i mam zamiar do ogrzewania używać jakiegoś kondensata za rozsądne pieniądze (4-5 tys.za kocioł jednofunkcyjny) Co sądzicie o gazowym kotle TEKA MB 24.35 z Termetu? Czy ktoś już go używa? A może De Dietrich KONDENSACYJNY MCR 24 kW? :roll: Proszę o pomoc w wyborze kotła.

sylwia13
03-09-2007, 10:57
SYLWIA czy masz jakieś opinie na temat działania tego kotła "auro"? Np u znajomych - również się zastanawiam nad wyborem :-?

Niestety nie mam. Mam nadzieje, że będzie chodził bez kłopotów. Ale to dopiero okaże się za pare miesięcy jak zamieszkamy. Instalator mówił, że berdzo dobre parametry ma. Pożyjemy zobaczymy.

KSERO
04-09-2007, 13:16
No i niestety bardzo dobrą cenę ma. :cry: Sylwia jak już sprawdzisz napisz coś o tym kotle np. jak się sprawował w pierwszą zimę.

ANIK27
04-09-2007, 14:00
Buduję domek o pow. 120-130m kw.i mam zamiar do ogrzewania używać jakiegoś kondensata za rozsądne pieniądze (4-5 tys.za kocioł jednofunkcyjny) Co sądzicie o gazowym kotle TEKA MB 24.35 z Termetu? Czy ktoś już go używa? A może De Dietrich KONDENSACYJNY MCR 24 kW? :roll: Proszę o pomoc w wyborze kotła.
TYLKO PIEC KONDENSACYJNY ! JUŻ NIE SĄ TAKIE DROGIE A SUPER EKONOMICZNE. TEJ ZIMY,CHOĆ BYŁA SŁABA PŁACIŁEM PO 180-220zł NA 2 m-ce. W TYM JEST KUCHENKA GAZOWA I BCW ! MAM PIEC BERETTA KOMPACT GREEN DWUFUNKCYJNY. RAZ W TYGODNIU PALIMY W KOMINKU BEZ PŁACZSZA WODNEGO. DOM ok.180m2 Z BLOCZKÓW FORTIS (12-16cm styropianu )PODDASZE 30cm WEŁNY ISOVER.
G A Z N I E J E S T T A K I D R O G I ! ! !
WARTO BYŁO ZAINWESTOWAĆ W OCIEPLENIE ! :lol:

sylwia13
04-09-2007, 14:29
No i niestety bardzo dobrą cenę ma. :cry: Sylwia jak już sprawdzisz napisz coś o tym kotle np. jak się sprawował w pierwszą zimę.

Wiesz co do ceny to wychodzi tak samo jak normalny kondensat + zasobnik. My za niego płacimy ok12tyś.

marcinuk
04-09-2007, 16:18
a czy ktoś może się wypowiedziec na temat jednofunkc. kotłów kondensacyjnych BARETTA czy to cos wartego zainstalowania czy zwykły włoski kłam? hydraulik mnie zapewnia ze to fajny kocioł i rozsądny cenowo. Poza tym proponuje mi zasobnik 60 litrów kondensacyjny, zapewnia mnie ze to wystarczy dla 5 osobowej rodziny(ponoć jest to jakas nowość na rynku) Jest nieduży ale wydajny i dzięki temu będzie oszczędność w zużyciu gazu
pozdrawiam

wiochman
04-09-2007, 16:34
Beretka z wloskich kotłów jest chyba jeszcze najlepsza. Handluje nimi od 5 lat i opinie o nich sa pozytywne.

marcinuk
04-09-2007, 16:35
a co z tym zbiornikiem , wydoli??

wiochman
04-09-2007, 16:35
a czy ktoś może się wypowiedziec na temat jednofunkc. kotłów kondensacyjnych BARETTA czy to cos wartego zainstalowania czy zwykły włoski kłam? hydraulik mnie zapewnia ze to fajny kocioł i rozsądny cenowo. Poza tym proponuje mi zasobnik 60 litrów kondensacyjny, zapewnia mnie ze to wystarczy dla 5 osobowej rodziny(ponoć jest to jakas nowość na rynku) Jest nieduży ale wydajny i dzięki temu będzie oszczędność w zużyciu gazu
pozdrawiam

Napisz jaki modeel ci proponuja i za ile... moze bede mogl zaproponowac cos lepszego ...

marcinuk
04-09-2007, 17:05
może najlepsza z włoskich ale jak sie ma w porównaniu z innymi na rynku. jest porównywalna czy niekoniecznie? zależy mi na bezpieczeństwie, ekonomiczności i funkcjonalności no i cenie zakupu proporcjonalnej do jakości rzecz jasna bo może w tej samej cenie moge mieć coś lepszego

marcinuk
04-09-2007, 21:24
ten kocioł ma byc Kompakt Green 25esii do tego 60 litrów zasobnik

MARTiiii
04-09-2007, 22:20
A nikt sie nie intersuje kotłami Buderusa? Podobno dobra firma, a jakoś tu cisza o niej.

wiochman
04-09-2007, 22:30
Zeby namieszac wam jeszcze troche to ja polecam BROTJE jeden z nalepszych niemieckich kotlow...i mysle ze w dobrej cenie jak na ta jakosc
http://www2.broetje.com.pl/produkty/technika_kondensacyjna/kotly-gazowe/ecotherm-plus/

arkadiusz
06-09-2007, 10:27
po przeczytaniu formu zgłupiałem. Wczoraj byłem w salonie Viessmanna i miałem kupić Vitopend100 z zasobnikiem 150L. Ale facet powiedział, że ten model to głownie idzie ne developerkę bo jest tani a do domów ludzie biorą kondensacyjny ( nie pamiętam modelu ) ale koszt to 12tys PLN.
Dom mam z Ytonga 36,5 + syropian 8cm.
I już teraz zupelnie nie wiem co wybrac. To co zwróciło moją uwagę na formu to to, że większośc z was nie bierze pod uwagę Viessmanna. Dlaczego?

garbus2
06-09-2007, 11:38
dlaczego nie viessmann - bo na przyklad de dietrich jest porownywalnej jakosci a dzieki promocji jaka maja teraz zaplacisz o polowe mniej bo 6000pln. Kondensat oplaca sie brac jesli masz duzo podlogowki lub duze grzejniki bo zeby pojawila sie kondensacja temperatura nie moze byc za wysoka.

krakowiaczek
06-09-2007, 11:47
Polecam ACV Prestige Excellence 24 To bardzo dobry dwubiegowy pic kondensacyjny z zasobnikiem CWU

arkadiusz
06-09-2007, 11:53
OK, dzięki. Jeżeli ktoś jeszcze jakieś argumenty to poproszę.
Chciałbym w tym tygodniu kupić piec i mieć już to z głowy.

garbus2
06-09-2007, 13:12
OK, dzięki. Jeżeli ktoś jeszcze jakieś argumenty to poproszę.
Chciałbym w tym tygodniu kupić piec i mieć już to z głowy.

za deditrichem najlepszy argument to jednak cena/jakosc. Kondensat dobrej jakosci z zasobnikiem 100l, sterownikiem pogodowym, czujnikiem temp zew, interfacem z zaworem mieszjacym i podlaczeniem do komina wyszedl mnie 6400PLN brutto - wszystklo oryginał
Jak pisalem w innym watku mcr24 jest do konca wrzesnia w promocji i goly kociol z zasobnikiem w ofercie dla instalatorow wychodzi jakies 4800 brutto.

ANIK27
06-09-2007, 13:18
po przeczytaniu formu zgłupiałem. Wczoraj byłem w salonie Viessmanna i miałem kupić Vitopend100 z zasobnikiem 150L. Ale facet powiedział, że ten model to głownie idzie ne developerkę bo jest tani a do domów ludzie biorą kondensacyjny ( nie pamiętam modelu ) ale koszt to 12tys PLN.
Dom mam z Ytonga 36,5 + syropian 8cm.
I już teraz zupelnie nie wiem co wybrac. To co zwróciło moją uwagę na formu to to, że większośc z was nie bierze pod uwagę Viessmanna. Dlaczego?

JA POSTAWIŁEM NA BERETTĘ KOMPACT GREEN I NIE ŻAŁUJĘ ! BYŁ O POŁOWĘ TAŃSZY OD PODOBNEGO VIESSMANNA. MAM 3 LATA GWARANCJI I SUPER SERWIS ! SPRZEDAWCY VISSMANNA BYLI BESZCZELNI I IGNOROWALI MOJE PYTANIA. . . NON STOP POWTARZALI ŻE VISSMANN TO "MERCEDES" WŚRÓD PIECY. ŻAŁOSNE. . . ZADUFANE PALANTY !

krakowiaczek
06-09-2007, 13:37
po przeczytaniu formu zgłupiałem. Wczoraj byłem w salonie Viessmanna i miałem kupić Vitopend100 z zasobnikiem 150L. Ale facet powiedział, że ten model to głownie idzie ne developerkę bo jest tani a do domów ludzie biorą kondensacyjny ( nie pamiętam modelu ) ale koszt to 12tys PLN.
Dom mam z Ytonga 36,5 + syropian 8cm.
I już teraz zupelnie nie wiem co wybrac. To co zwróciło moją uwagę na formu to to, że większośc z was nie bierze pod uwagę Viessmanna. Dlaczego?
Arkadiuszu, jeśli mogę Ci coś zasugerować. Proponuję abyś podjechał sobie do Starej Wsi koło Nadarzyna do firmy Instalsan-bud. Porozmawiaj z właścicielem Panem Janem Pawlicą, a na pewno Ci doradzi co wybrać. Facet ma pojęcie i nie opowiada farmazonów. Przecież nie masz daleko, a rozmowa nic nie kosztuje. Sklep wygląda imponująco.

Malwinek1111
08-09-2007, 19:14
Kochani, pomóżcie, jaki piec gazowy wybrać do niewielkiego domku 140 m. Ma być przede wszystkim ekonomiczny i tani w eksploatacji. 2-funkcyjny czy może 1-funkcyjny? A może kondensacyjny albo taki z zasobnikiem? Jestem całkiem zagubiona.[/b]

gosciu01
08-09-2007, 19:55
Malwinek,

fajne masz cyferki po lewej stronie ekranu :D , a ponieważ też mam taką cyferkę ( tylko jedną :cry: ), odpowiadam.
Przeczytaj też teksty tam zawarte, a znajdziesz odpowiedź.

A na poważnie.
Czy chodzi Ci o piec, czy kocioł ?
Rozumiem, że o kocioł.
Za mało danych aby Ci pomóc.
Ile osobowa rodzina ?
Jak ocieplony dom ( bilans energetyczny ) ?
Jakie ogrzewanie ; grzejniki, podłogówka ?

... ekh, gdyby odpowiedź na Twoje pytanie była oczywista ... :roll:

Malwinek1111
10-09-2007, 13:39
Miło mi również;) Rodzinka 4-osobowa, domek ocieplony bardzo dobrze, dwie kondygnacje, na dole ogrzewanie podłogowe, u góry podłogowe w łazience, w sypialniach grzejniki.

kachna28
10-09-2007, 15:18
My mamy też mały domek -120m i planujemy podłogówkę plus kaloryferki. Do grzania kupujemy Vaillanta:
http://www.allegro.pl/item241567651_vaillant_ecotec_vc_plus_186_3_5_vih_ r_120_.html
Tylko weźmiemy większy zasobnik dwuwężownicowy -200-300l bo chcemy dogrzewać wodę kominkiem z płaszczem wodnym. Jest to kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny. Cena samego pieca bez zasobnika -ok 5tys. Ten konkretnie model i firmę polecił nam nasz instalator -zainstalował już kilkanaście tych pieców i wszyscy sobie chwalą :)

Darex
10-09-2007, 17:08
Przy takiej powierzchni i rodzince 2/2 dobrym rozwiązaniem może być kocioł gazowy dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem. A jak przewidujecie kominek z pw to wystarczy dodatkowy zasobnik ok. 120-140 lit. Chociaż, ja osobiście z niego nie korzystam. Komfort cwu - z kotła gazowego.

MARTiiii
10-09-2007, 17:32
Kociał jednofunkcyjny z zasobnikiem min. 120l (komfort) oraz koniecznie wersja Turbo (zamknieta komora spalania). Podlogowka na osobnym obiegu. Wystaraczy ci piec do gora 21KW (najwazniejszy by mial modulowany planik w naj najwiekszym zakresie np. 5-20KW, a nie 12-20). Rozgladaj sie za vaillantem, buderusem, Detrichem (czy jakos tak).

garbus2
10-09-2007, 18:25
Rozgladaj sie za vaillantem, buderusem, Detrichem (czy jakos tak).

Ja bym mocno polecał De Dietrich - maja teraz duza promocje na kotły MCR. Kocioł z zasobnikiem 100L mozna kupic za 5000PLN brutto. Jakosciowo to w zasadzie to samo co vaillant. Buderus i viessman sa wedlug mnie przereklamowane choc znawca tematu nie jestem :oops: Aha modulacja w zakresie 6 - 24kW i do tego kondensat.

Malwinek1111
11-09-2007, 19:27
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. A czy ktoś może słyszał o kotłch ACV? Ja słyszałam, że są i że działają na zasadzie kondensacyjnych. Tylko firma jakaś mało znana.

Pedrosz
01-10-2007, 10:11
Co sądzicie o tym kotle, bo jakoś nie mogłem znaleść opinii na jego temat, a można go kupic w promocji z zasobnikiem 120 l za 5000 PLN netto . Czy wymiennik ze stopu aluminium, który on posiada jest trwały?
Mam do wyboru też Ulrich Wandich Futura+ z zasobnikiem 100l za 4200 PLN (z 7% VAT)- który warto brać?. A może inny kocioł z zasobnikiem ( ale do ok. 5500 brutto)? Dom nowy- szczelinówka+ 15 cm stropian, pow. użytkowa 120 m2, 3 osoby, 3 punkty pobory cwu.
Dzięki za poradę

mruva
01-10-2007, 12:53
Witam; ja również cały czas zastanawiam się nad wyborem kotła - 125,91 powierzchni użytkowej i ok. 280 m powierzchni całkowitej (Dom za Rogiem z Muratora wersja z podwójnym garażem ale on będzie zmniejszony). Planujemy ogrzewanie podłogowe ok. 30m2 na dole i łazienka na górze pow. po podłodze 13,18. Jaki kocioł wybrać - dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania i zasobnikiem czy też dwufunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem. Jakie duże grzejniki będziemy potrzebować przy kotle kondensacyjnym, jak to obliczyć?.
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam. :wink:

Grzes z Krakowa
01-10-2007, 14:51
No i niestety bardzo dobrą cenę ma. :cry: Sylwia jak już sprawdzisz napisz coś o tym kotle np. jak się sprawował w pierwszą zimę.

Ja posiadam wlasnie Eco-Compact i moge potwierdzic ze to naprawde bardzo dobry i oszczedny piec. Zuzycue gazu podalem w innym watku

http://forum.muratordom.pl/ile-gazu-poszlo-wam-juz-w-tym-sezonie,t60961.htm
To co mi sie w nim rowniez podoba to szybkosc z jaka "laduje" zbiornik 100 l
Jest to zbiornik ladowany warstwowo i praktycznie po minucie woda juz leci na tyle ciepla ze mozna brac prysznic.
Mam go zainstalowany w kuchni (dzieki czemu nie musialem robic kotlowni i za to mam dluzszy garaz) chodzi cicho wiec niczemu to nie przeszkadza.

arkadiusz
01-10-2007, 23:59
dlaczego nie viessmann - bo na przyklad de dietrich jest porownywalnej jakosci a dzieki promocji jaka maja teraz zaplacisz o polowe mniej bo 6000pln. Kondensat oplaca sie brac jesli masz duzo podlogowki lub duze grzejniki bo zeby pojawila sie kondensacja temperatura nie moze byc za wysoka.

Za sam piec to moze i 6tys PLN ale piec + zasobnik 130 lub 150L + pare innych czesci i wychodzi ok 10 tys PLN.

RAPczyn
02-10-2007, 09:16
Witam; ja również cały czas zastanawiam się nad wyborem kotła - 125,91 powierzchni użytkowej i ok. 280 m powierzchni całkowitej (Dom za Rogiem z Muratora wersja z podwójnym garażem ale on będzie zmniejszony). Planujemy ogrzewanie podłogowe ok. 30m2 na dole i łazienka na górze pow. po podłodze 13,18. Jaki kocioł wybrać - dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania i zasobnikiem czy też dwufunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem. Jakie duże grzejniki będziemy potrzebować przy kotle kondensacyjnym, jak to obliczyć?.
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam. :wink:

Jednofunkcyjny kondesat ze zbiornikiem cwu.
Najlepiej zrobić obliczenia OZC i wtedy wszystko będzie jasne, jaka moc grzejników jest potrzebna. Grzejniki można dobierać również na 70/55.

mruva
02-10-2007, 10:17
Witam; ja również cały czas zastanawiam się nad wyborem kotła - 125,91 powierzchni użytkowej i ok. 280 m powierzchni całkowitej (Dom za Rogiem z Muratora wersja z podwójnym garażem ale on będzie zmniejszony). Planujemy ogrzewanie podłogowe ok. 30m2 na dole i łazienka na górze pow. po podłodze 13,18. Jaki kocioł wybrać - dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania i zasobnikiem czy też dwufunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem. Jakie duże grzejniki będziemy potrzebować przy kotle kondensacyjnym, jak to obliczyć?.
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam. :wink:

Jednofunkcyjny kondesat ze zbiornikiem cwu.
Najlepiej zrobić obliczenia OZC i wtedy wszystko będzie jasne, jaka moc grzejników jest potrzebna. Grzejniki można dobierać również na 70/55.

Dlaczego jednofunkcyjny a nie dwu?. Czy mógłbyś dokładniej opisać sposoby obliczeń - jam jest baba i kompletnie nie czaję o co chodzi?.


Pozdrawiam.








:o

pawel_l
02-10-2007, 23:04
Jaki kocioł?

Najtańszy :) Byle z zamkniętą komorą spalania.

Kupiłem 3 lata temu Termeta minimax turbo. Od tego czasu:
- zero problemów
- rachunki za gaz takie same jak sąsiad z super kondensatem Junkersa droższym o 3000. (domy takie same)

Przy domu ok. 150m2 i rocznych rachunkach za gaz ok. 2500 PLN cuda za 5-10 tys nie zwrócą się nigdy.

RAPczyn
03-10-2007, 00:21
Dlaczego jednofunkcyjny a nie dwu?. Czy mógłbyś dokładniej opisać sposoby obliczeń - jam jest baba i kompletnie nie czaję o co chodzi?.


Pozdrawiam.








:o

Mam na myśli taki schemat http://www.soltec-schroeder.de/aqua-solar2.html tu akurat z kolektorem.

Jest program do Obliczania Zapotrzebowania na Ciepło np. www.sankom.pl
W instrukcji do tego programu jest napisane co z czym się je.

Jeżeli nie masz czasu lub wolisz się nie dotykacz do tego to najlepiej zlecić to audytorowi energetycznemu.

mruva
03-10-2007, 12:40
Rapczyn - dziękuję za linki, ale raczej nie będziemy kupować takiego programu może przyszły instalator coś doradzi..
Jednak w dalszym ciągu pytam dlaczego jednofunkcyjny a nie dwu?.

Pozdrawiam

pawel1m
03-10-2007, 15:50
swoje doświadczenia w tym zakresie opisałem tutaj
http://forum.muratordom.pl/kociol-kondensacyjny-broetje,t113787.htm

RAPczyn
03-10-2007, 17:56
Rapczyn - dziękuję za linki, ale raczej nie będziemy kupować takiego programu może przyszły instalator coś doradzi..
Jednak w dalszym ciągu pytam dlaczego jednofunkcyjny a nie dwu?.

Pozdrawiam

Nie chodzi o kupno programu, są wersje do ściągnięcia za darmo.
Dlaczego wybrałbym jednofunkcyjny? Otóż kocioł 2funk. powinien mieć dużą moc aby zapewnić pobór ciepłej wody na komfortowym/bezstresowym poziomie. Twój dom ma na oko zapotrzebowanie na moc ma na poziomie 7kW przy -20stC. Montując kocioł kondensacyjny małej mocy (do 10kW) i zbiornik ciepłej wody, będziemy mieli komfort ciepłej wody oraz niższe rachunki za ogrzewanie (kocioł będzie się rzadziej włączał i modulował od mniejszej mocy niż duży kocioł).

jacekp71
03-10-2007, 20:43
RAPczyn

to czy kociol 2-funk. o mocy 24kW i wbud. zasobnikiem pociagnie domek 132m2 z trzyosobowa rodzinka (ok. 50m2 podlogowki) ??

garbus2
03-10-2007, 20:56
dlaczego nie viessmann - bo na przyklad de dietrich jest porownywalnej jakosci a dzieki promocji jaka maja teraz zaplacisz o polowe mniej bo 6000pln. Kondensat oplaca sie brac jesli masz duzo podlogowki lub duze grzejniki bo zeby pojawila sie kondensacja temperatura nie moze byc za wysoka.

Za sam piec to moze i 6tys PLN ale piec + zasobnik 130 lub 150L + pare innych czesci i wychodzi ok 10 tys PLN.

oj nie poczytalismy kolejnego postu - przeciez napisalem ze kociol+sterowanie pogodowe+zasobnik 100L+ interface do zaworu mieszajacego

RAPczyn
03-10-2007, 21:26
RAPczyn

to czy kociol 2-funk. o mocy 24kW i wbud. zasobnikiem pociagnie domek 132m2 z trzyosobowa rodzinka (ok. 50m2 podlogowki) ??

Bez żadnego bólu, 24kW starczą do nowego domu o powierzchni ponad 400m^2

..::M:D::..
22-10-2007, 12:40
też o nich słyszałem, ale wiem tylko tyle co na stronce

http://www.acv.com/pl-pl-pl/01_01/home/app.rvb

24-10-2007, 16:06
Też szukam pieca więc proszę o pomoc w wyborze.
Znalazłam coś takiego
SAUNIER DUVAL NIEDŻWIEDŹ 20 KLZ 17 E - 17 kW,


Opis:
DWUFUNKCYJNY ŻELIWNY KOCIOŁ STOJĄCY
SAUNIER DUVAL NIEDŻWIEDŹ 20 KLZ 17 E - 17 kW
- żeliwny kocioł gazowy z wbudowanym zasobnikiem do ciepłej wody 90l. Urządzenie stanowi w pełni wyposażoną kotłownię wraz ze sterowaniem pogodowym. Zalecany do domów z jedną bądź dwoma łazienkami.
DANE TECHNICZNE:
- moc:17 kW
- Wymiary, wys x szer x gł ( mm ) - 1390x505/730
- ciąg naturalny
-na gaz GZ 50, GZ 35, propan
- wydatek c.w.u. 12,4 l/min
- członowy wymiennik żeliwny
- automatyka gazowa Honeywella z modulacją palnika
- zasobnik 90 l z wyjściem na cyrkulację, chroniony anodą magnezową
- wzbiorcze naczynie przeponowe 10 litrowe do c.o.
- dwie pompy obiegowe Grundfosa UPS 15/60
- dwa zawory bezpieczeństwa do c.o. i c.w.u.
- zawór napełniajacy obieg c.o.
- automatyka pogodowa z czujką zewnętrzną i zegarem czasowym do obniżeń nocnych temperatury wody grzewczej
- zabezpieczenie ciągu kominowego, wypływu gazu, przegrzania STB oraz ochrona przeciw blokadzie pomp jak rownież zamarznięciu i korozji wymiennika
Cena 5500 brutto.
Czy warto go kupić? Czy wystarczy ddo domu 130 m, 2 łazienki, 4 osoby.
Poza tym - do podłogówki potrzebny jest jakiś ,,mieszacz". Hydraulik mówi, że gotowy kosztuje ok. 1500 zł, a on może zrobić za ok. 1000 zł. Dziś w sklepie mi powiedzieli że ,,zawór termostatyczny mieszający" kosztuje 250 zł i może być dowolnej firmy. Kto ma rację? :o .
Proszę o wszelkie rady, bo już nie mam siły :cry:

nom
24-10-2007, 22:00
Poza tym - do podłogówki potrzebny jest jakiś ,,mieszacz". Hydraulik mówi, że gotowy kosztuje ok. 1500 zł, a on może zrobić za ok. 1000 zł. Dziś w sklepie mi powiedzieli że ,,zawór termostatyczny mieszający" kosztuje 250 zł i może być dowolnej firmy. Kto ma rację? :o .
Proszę o wszelkie rady, bo już nie mam siły :cry:

Podłogówkę do instalacji CO można podłączyć na kilka sposobów. Można podłogówkę podłączyć przez wymiennik ciepła, przez mieszacz, bezpośrednio wpiąć się w instalację CO poprzez regulator bez energii pomocniczej (tzw. termostatyczny), można też włączyć pompę wody w obieg podłogówki i sterować nią jakimś najprostszym sterownikiem włącz/wyłącz np. auraton. :-)

profus
25-10-2007, 00:22
a co możecie powiedzieć o kotle firmy Broetje model BBK 22c 7-22 KW
Tutaj jego opis:
http://www2.broetje.com.pl/produkty/technika_kondensacyjna/kotly-gazowe/ecocondens-kompakt/dane-techniczne.html

Mogę go dostać za około 8 tyś

Asieks
30-10-2007, 15:21
Trochę poczytałam ale jestsm zielona :o

A jak myślicie czy lepiej jest kupić piec z zasobnikiem czy oddzielni piec i termę do grzania wody ?

RAPczyn
30-10-2007, 18:18
To wszystko zależy czego się oczekuje. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie.

Asieks
30-10-2007, 19:06
wiem ze zabrzmi to enigmatycznie...ale ja oczekuje komfortu....że nie będę musiała czekać na podgrzanie wody do mycia naczyń po gościach. A z drugiej strony że nie nie będę potrzbowała za dużo miejsca

30-10-2007, 22:24
nom napisał

justa napisał:

Poza tym - do podłogówki potrzebny jest jakiś ,,mieszacz". Hydraulik mówi, że gotowy kosztuje ok. 1500 zł, a on może zrobić za ok. 1000 zł. Dziś w sklepie mi powiedzieli że ,,zawór termostatyczny mieszający" kosztuje 250 zł i może być dowolnej firmy. Kto ma rację? .
Proszę o wszelkie rady, bo już nie mam siły


Podłogówkę do instalacji CO można podłączyć na kilka sposobów. Można podłogówkę podłączyć przez wymiennik ciepła, przez mieszacz, bezpośrednio wpiąć się w instalację CO poprzez regulator bez energii pomocniczej (tzw. termostatyczny), można też włączyć pompę wody w obieg podłogówki i sterować nią jakimś najprostszym sterownikiem włącz/wyłącz np. auraton.
od czego to zależy? Jeśli o tym mieszaczu mówi mi hydraulik, który rozprowadzał hydraulikę, to znaczy, że tak przygotował instalację i ten mieszacz jest konieczny, czy jest dobry i wygodny w użyciu, więc wart tych pieniędzy, czy niekoniecznie - można ten sam efekt uzyskać w tańszy sposób? A hydraulik proponuje że zrobi mieszacz własnej produkcji (tańszy niż fabryczny) i na tym zarobi?

justa

RenataS
02-12-2007, 05:27
a co myślicie o Viessmann Vitodens 200 24kW, taki polecili mi w hurtowni, domek 200m2, ogrzewanie podłogowe ok 60m2

ADAMOS48
02-12-2007, 09:43
Wielokrotnie zadawałem pytanie na tym forum ,dlaczego kotły firm dobrych ,ale przereklamowanych ,gdzie 45% ceny to koszty reklam są kupowane chętniej?Czym się różnią od kotłów np. Termeta .W wyborze kotła powinno brać się również sprawy serwisu :.dostępność serwisu ,i cenę serwisu.Dlaczego ludzie kupują drogi kocioł a instalację tam gdzie nie ma możliwości wymiany traktują po macoszemu i robią z byle czego?Jeżeli macie napisaną na kotle porównywalną sprawność to czego oczekujecie za taki sam kociołek ,który poza za ceną 100% i marką nie ma nic do zaoferowania poza może paroma bajerami marketingowymi.

nom
02-12-2007, 14:21
od czego to zależy? Jeśli o tym mieszaczu mówi mi hydraulik, który rozprowadzał hydraulikę, to znaczy, że tak przygotował instalację i ten mieszacz jest konieczny, czy jest dobry i wygodny w użyciu, więc wart tych pieniędzy, czy niekoniecznie - można ten sam efekt uzyskać w tańszy sposób? a

Mieszacz - jak sama nazwa wskazuje - służy do mieszania. :-)
Jeżeli masz dwa obiegi grzewcze (grzejniki i podłogówka) to temp. zasilania grzejników może być wysoka (nawet do 70*C) natomiast w podłogówce maksymalnie 40*C (no chyba, że lubisz chodzić po rozżarzonych węglach to możesz nie mieć mieszacza :-) ). Mieszacz rozdziela te dwa obiegi w taki sposób, że do obiegu podłogówki dopuszcza tylko tyle ciepła, żeby podłoga nie była za gorąca (a ile to sobie ustawiasz na 25-40*C). Są mieszacze termostatyczne, które same regulują sobie przepływ tak, żeby utrzymać zadaną temperaturę.
np. taki http://www.termsystem.com/zawory_miesz_termo.htm
Są stosunkowo tanie bo nie wymagają żadnego sterowania, ale kocioł nie ma nad tym obiegiem żadnej kontroli.
Są w końcu mieszacze ze sterowanym zaworem i wtedy można taki mieszacz podpiąć pod kociołek i to on steruje przepływem takiego mieszacza. :-)
Są też inne rozwiązania, ale ja nie znam się na tym, więc poczytaj na sieci. :-)

Poczytaj tutaj, fajnie tu opisali:
http://www.oventrop.pl/prospekty/unibox2006.pdf

Lookita
02-12-2007, 14:34
Ja zdecydowalem sie na Brotje WBS EcoTherm Kompakt.

Kruszyn
05-12-2007, 13:44
Witam .. to ja też się przyłączę ... trochę miałem już mętlik a po przeczytaniu tego co tu napisaliście już wogóle nie wiem co wybrać ( jaką firmę)
wymagania ...
kociołek 2 funkcyjny turbiak
ma ogrzeć ok 100m2 ( mieszkanie 2 poziomowe poddaszowe) i zaspokoić potrzeby na ciepłą wodę rodzinie (póki co 2 osobowej)


Mam do wyboru ...
Goetje energy 24 Et (jeżeli dobrze pamiętam) -3020zl brutto
De Dietrich WHE 2.24 FF - 2390 brutto
Viessmann VITOPEND 100 WH1B - 2490

Różnice niby niewielkie... ale nie mam zielonego pojęcia co do jakości tych producentów ...w firmach polecają to co akurat mają lub na czym mają największy zarobek a nie o takie opinie mi chodzi tylko realną pracę tych urządzeń....
Nie jestem zwolennikiem przepłacania tylko za firmę a z drugiej strony nie chcę oszczędzać w miejscu gdzie oszczędności raczej nie są wskazane bo później się to mści ... ech te ciągłe wybory ....
Może coś podpowiecie ciekawego ... ?

skama
05-12-2007, 16:43
Nie wiem czy moje pytanie ma sens, ale mimo to je zadam. Od jakiej powierzchni domu /czytaj -zapotrzebowania na ciepło / opłaca się myśleć o korzystaniu z pieców kondensacyjnych? Buduję domek o pow. 75 m2- czy rozważac kondensat?

RAPczyn
05-12-2007, 19:23
skama Pytanie jak najbardziej z sensem. Odpowiedź jest w moim mniemaniu prosta: od każdej powierzchni (zapotrzebowania) warto rozważyć montaż kotła kondensacyjnego. Niezależnie czy to w nowym domu czy też podczas modernizacji kotłowni.


Kruszyn Jeśli miałbym wybierać z tej trójki to De Dietrich wydaj mi sie najrozsądniejszym wyborem, ale pomyślałbym o modelu MCR - też jest w "ofercie specjalnej".

Kruszyn
05-12-2007, 23:16
Kruszyn Jeśli miałbym wybierać z tej trójki to De Dietrich wydaj mi sie najrozsądniejszym wyborem, ale pomyślałbym o modelu MCR - też jest w "ofercie specjalnej".

hmm potrzebuję pieca 2-funkcyjnego a tu sprawa z kondensacją trochę się komplikuje i piec w sumie nie bardzo w tym czasie wykorzystuje swoją główną cechę czyli kondensację. ( tak zrozumiałem czytając kilka artykułów na ten temat)... dobrze zrozumiałem ??

I jeszcze namotam bo zadzownił do mnie kolega z propozycją Junkersa ... konkretnie model ZW 14-2 DVAE23 cena 2800 z kawałkiem ...

Dosyć szybko muszę podjąć decyzje bo do końca roku niedaleko a jeszcze kupe innych spraw materiałowych mam do kupienia :(
Bardzo proszę o jakieś opinie ... bo dla laika w tym temacie makabrą jest coś wybrać niestety...

RAPczyn
06-12-2007, 10:02
hmm potrzebuję pieca 2-funkcyjnego a tu sprawa z kondensacją trochę się komplikuje i piec w sumie nie bardzo w tym czasie wykorzystuje swoją główną cechę czyli kondensację. ( tak zrozumiałem czytając kilka artykułów na ten temat)... dobrze zrozumiałem ??

Stosunek energii do c.w.u./c.o. będzie jak 1/10. Jeśli chodzi o kondensacje w czasie przygotowania c.w.u. to zależy konstrukcji kotła, nawet jeśli nie będzie kondesował to i tak powinien mieć sprawność wyższą o pare % niż normalny kocioł.

Piotrula
06-12-2007, 22:40
Czy ktoś użytkuje k kondensacyjny w piwnicy? Jak rozwiązać odprowadzenie skroplin, jeśli wylot kanalizacji do szamba jes powyżej pieca. Wiem że sa specjalne pompki, czy ktoś to ma i jak się sprawdza?
Może głupie pytanie :oops: , ale czy wpiwnicy nieogrzewanej pod gruntem i z ocieplonym fundamentem nic rzeczywiście nie zamarznie?
Proszę napiszcie, jeśli coś wiecie.

KSERO
07-12-2007, 07:06
Przy -20 zamarza

revalidon
07-12-2007, 09:12
Wielokrotnie zadawałem pytanie na tym forum ,dlaczego kotły firm dobrych ,ale przereklamowanych ,gdzie 45% ceny to koszty reklam są kupowane chętniej?Czym się różnią od kotłów np. Termeta .W wyborze kotła powinno brać się również sprawy serwisu :.dostępność serwisu ,i cenę serwisu.Dlaczego ludzie kupują drogi kocioł a instalację tam gdzie nie ma możliwości wymiany traktują po macoszemu i robią z byle czego?Jeżeli macie napisaną na kotle porównywalną sprawność to czego oczekujecie za taki sam kociołek ,który poza za ceną 100% i marką nie ma nic do zaoferowania poza może paroma bajerami marketingowymi.

Nie wiem o jaką markę ci chodzi konkretnie, że przereklamowana, ale to prawda, że same kociołki w tej chwili niewiele sie różnią jakością... Jest tylko jeszcze jedna sprawa... sterowanie... Ono zapewnia odpowiedni komfort i zarazem oszczędności... Ja wybraem Viessmanna, tylko ze wzgldu na ich pogodowke vitotronica 200...

joamor
07-12-2007, 09:56
Witam!
To ja przyłączę się do pytania użytkownika "Piotrula". Kotłownię będziemy mieć w piwnicy, wyprowadzenie kanalizacji będzie wyżej niż kocioł, a chcielibyśmy kondensacyjny. Czy można to jakoś rozwiązać?

grzegorzleg
07-12-2007, 16:43
Witam!
To ja przyłączę się do pytania użytkownika "Piotrula". Kotłownię będziemy mieć w piwnicy, wyprowadzenie kanalizacji będzie wyżej niż kocioł, a chcielibyśmy kondensacyjny. Czy można to jakoś rozwiązać?

A nie możecie na strychu ?

orasta
07-12-2007, 19:47
Ja kupiłem kondensacyjny Immergas Victrix 24 kw. Zdecydowałem po rozmowach z ludźmi którzy użytkują kotły tej marki oraz po rozmowie z moim instalatorem (jest serwisantem Vaillanta). Kocioł jest cichy, b.prosty w obsłudze no i oszczędny. Na dodatek firma daje 5 lat gwarancji. Osobiście b.podoba mi określenie jakiego używają sprzedawcy i użytkownicy Viessmana i Vaillanta - " mercedesy wśród kotłów" :D :lol: , ale patos.

nom
07-12-2007, 22:03
Czy ktoś użytkuje k kondensacyjny w piwnicy?

Ja mam wieśka vitopenda 100 w nieogrzewanej piwnicy, obecnie temperatura w piwnicy 12*C, przy -25C spada do 3*C. :-)

RAPczyn
08-12-2007, 09:50
Nie wiem czy wszyscy producenci kotłów mają w ofercie, ale są sprzedawane pompy lewarkowe kondensatu (maks. wydatek 4,9l/min; maks. podnoszenie 4,4m). Można też zastosować pompę rozdrabniającą, stosowana w kanalizacji.
W warunkach gwarancji kotłów i zbiorników jest chyba zapis, że muszą stać/być zamontowane w pomieszczeniach ogrzewanych. Zawsze można wpiąć mały grzejnik z głowicą term. aby utrzymywał np. 5 lub 8stC.

Piotrula
08-12-2007, 23:56
Witam!
To ja przyłączę się do pytania użytkownika "Piotrula". Kotłownię będziemy mieć w piwnicy, wyprowadzenie kanalizacji będzie wyżej niż kocioł, a chcielibyśmy kondensacyjny. Czy można to jakoś rozwiązać?

A nie możecie na strychu ?

Jak już funduję sobie atrakcję pt Piwnica, to chciałbym tam upchnąć te wszystkie symaptyczne piece , pompki, rurki itp. Ale faktycznie zaczynam się zastanawiać... :roll: Właśnie sobie zdałem sprawę, że komin musi być kilka m dłuższy.

pablitoo
09-12-2007, 12:19
(...)Osobiście b.podoba mi określenie jakiego używają sprzedawcy i użytkownicy Viessmana i Vaillanta - " mercedesy wśród kotłów" :D :lol: , ale patos.

Ho ho - nie wiedziałem że mam mercedesa ... :lol: - Viessmann Vitodens200 na parterze w pralni .

..::M:D::..
09-12-2007, 12:54
a ma ktoś może doświadczenie z kotłem de dietrich elidens 2,8-15 kW
"lodówka"

orasta
09-12-2007, 17:03
Ho ho - nie wiedziałem że mam mercedesa ... :lol: - Viessmann Vitodens200 na parterze w pralni .

To teraz wiesz.

pablitoo
09-12-2007, 21:19
Ho ho - nie wiedziałem że mam mercedesa ... :lol: - Viessmann Vitodens200 na parterze w pralni .

To teraz wiesz.

Zdecydowanie preferuję Volvo ...

orasta
09-12-2007, 22:04
Ho ho - nie wiedziałem że mam mercedesa ... :lol: - Viessmann Vitodens200 na parterze w pralni .

To teraz wiesz.

Zdecydowanie preferuję Volvo ...

Popieram w 100%. Volvo ma więcej klasy, a poza tym Mercedesami jeżdżą parweniusze.

el-ka
09-12-2007, 22:07
A ja to chyba mam Fiata (Ferroli)! A sąsiad Poldka (Termet). :wink:

orasta
09-12-2007, 22:56
No to robi nam się klimat kondensacyjno-motoryzacyjny, ale w końcu są auta które jeżdżą na gaz.

orasta
16-12-2007, 23:00
Tak tu cicho o zmierzchu.

19-12-2007, 14:42
orasta napisał

Tak tu cicho o zmierzchu.

...A piece nadal nie wybrane :cry:

orasta
19-12-2007, 17:17
justa

Wszyscy z zapartym tchem czekamy na to jaki kocioł wybierzesz. Dlatego tak cichutko.

19-12-2007, 18:46
Sama jestem ciekawa :lol:

orasta
19-12-2007, 22:29
Ej dziewczyno Ty jakaś niezdecydowana jesteś, wybierz coś w końcu, bo jak tak będziemy wstrzymywać ten oddech to się w końcu podusimy. I będzie nas mniej coraz...., polaków.

20-12-2007, 12:19
orasta napisał

Ej dziewczyno Ty jakaś niezdecydowana jesteś, wybierz coś w końcu, bo jak tak będziemy wstrzymywać ten oddech to się w końcu podusimy. I będzie nas mniej coraz...., polaków
Ja? niezdecydowana? :wink: :lol:
A wyboru dokonałam już dwukrotnie. Pierwszy to był Niedźwiedź Saunier Duval (lodówka) - taki polecił mi hydraulik, i jak zamówiłam, to się okazało, że - uwaga - nie mieści się :cry: :lol: Zasłaniałby prawie połowę drzwi kotłowni. Drugi to ten Vitopend 100, ale chyba jednak ma więcej opinii negatywnych niż pozytywnych; no i właściwie trzeci, który najbardziej pasuje, cena pieca jest ok. ale jak doliczyłam wszystkie pozostałe ale niezbędne koszty - to jest poza moim zasięgiem.
No i zaczynamy zabawę od nowa :lol:

A za bardzo nie wstrzymyj oddechu, bo to jeszcze trochę może potrwać :wink:

KSERO
20-12-2007, 13:55
Co to za trzeci?

21-12-2007, 15:18
KSERO napisał

Co to za trzeci?
Wolf centrala kondensacyjna CGW 20

RenataS
23-12-2007, 04:10
a co powiecie na temat VAILLANT VC ECOTEC 246/3-5VIHR 120 z zasobniekiem na CWU?

Uwe_czw
09-01-2008, 18:28
Pytanie do użytkowników i instalatorów - który kocioł ew. proponujecie i dlaczego - mam do wyboru:

TERMET TermaCondens PMB 24.35 kW - 4400zł

DE DIETRICH MCR 24/28MI - 4650zł

IMMERGAS Victrix 24/26 kW - 4750zł

VAILLANT ecoTEC VCW PRO 226 - 4950zł

Jak widać różnice w cenach nieznaczne - a czy różnią się usterkowością, komfortem uzyskania c.w.u. ?

Proszę o pomoc - :roll:

orasta
10-01-2008, 12:06
Immergasa Victrixa mozna wyjąć za 4200 zł brutto.

pablitoo
10-01-2008, 12:30
Immergasa Victrixa mozna wyjąć za 4200 zł brutto.

Wyjąć z opakowania - rzecz jasna :lol:

orasta
10-01-2008, 12:38
Nie wiem jak się odryźć, zatkało mnie. :o

pablitoo
10-01-2008, 13:14
Nie wiem jak się odryźć, zatkało mnie. :o

:lol: - spoko - nie musisz - ja mam Vitodensa200 / Viessmanna / - żeby jego wyjąć trzeba mieć o wiele więcej :)

orasta
10-01-2008, 13:23
Viessmanna sprzedają w 2 opakowaniach ?

Uwe_czw
10-01-2008, 20:44
Immergasa Victrixa mozna wyjąć za 4200 zł brutto.

Może podasz mi np. na PW gdzie można go aż tak tanio wyjąć :)
bo wtedy m.in. ze względu na koszty dodatków tj. sterowników ten kocioł staje się bezapelacyjnym zwycięzcą mojego miniRankingu

pablitoo
10-01-2008, 20:51
Viessmanna sprzedają w 2 opakowaniach ?

Dokładnie - mój kupiony w zestawie z zasobnikiem 120l - dwa opakowania - no i trochę "planktonu" - czyli : sterownik pogodowy , zestaw przyłączeniowy kotła , zestaw przyłączeniowy zasobnika , zestaw montażowy ( stelaż do mocowania na ścianie wraz z przyłączami ) , zestaw do przyłącza kominowego ( zestaw współosiowych rur i kolan ) i jeszcze trochę czegoś ... / ale to już było tak dawno temu ... - dokładnie rok :) /

:lol:

pablitoo
10-01-2008, 20:55
Może podasz mi np. na PW gdzie można go aż tak tanio wyjąć :)
bo wtedy m.in. ze względu na koszty dodatków tj. sterowników ten kocioł staje się bezapelacyjnym zwycięzcą mojego miniRankingu

Pamiętaj że nie zawsze co najtańsze to najlepsze ... :)
- jak tradycyjnie polecam Viessmanna :lol:

:wink:

Uwe_czw
10-01-2008, 20:59
Pamiętaj że nie zawsze co najtańsze to najlepsze ... :)
- jak tradycyjnie polecam Viessmanna :lol:

:wink:

Nie najtańsze (to widać po moim miniRankingu) - tylko tanio kupione :lol:

To dwie zupełnie inne rzeczy - tym bardziej że w oficjalnym cenniku IMMERGAS ten kocioł kosztuje 6090zł netto ...

pablitoo
10-01-2008, 21:07
Nie najtańsze (to widać po moim miniRankingu) - tylko tanio kupione :lol:

To dwie zupełnie inne rzeczy - tym bardziej że w oficjalnym cenniku IMMERGAS ten kocioł kosztuje 6090zł netto ...

No to zdecydowanie polecam Viessmanna - ja "wyjąłem" rok temu zestaw kondensata Vitodens200 wraz z zasobnikiem 120l , sterownikiem pogodowym, zestawami przyłączeniowymi etc ... za 8 kpl - wówczas w salonie firmowym Viessmanna taki zestaw kosztował 12 kpln ...

:)

orasta
10-01-2008, 21:38
Viessmanna sprzedają w 2 opakowaniach ?

Dokładnie - mój kupiony w zestawie z zasobnikiem 120l - dwa opakowania - no i trochę "planktonu" - czyli : sterownik pogodowy , zestaw przyłączeniowy kotła , zestaw przyłączeniowy zasobnika , zestaw montażowy ( stelaż do mocowania na ścianie wraz z przyłączami ) , zestaw do przyłącza kominowego ( zestaw współosiowych rur i kolan ) i jeszcze trochę czegoś ... / ale to już było tak dawno temu ... - dokładnie rok :) /

:lol:

Wiedziałem że nie odpuścisz. :D

pablitoo
10-01-2008, 21:45
Wiedziałem że nie odpuścisz. :D

:lol: - nie odpuścisz ?? - no co Ty - leżę właśnie na wypoczynku w salonie , ogień buzuje w kominku , jest ciepło i przyjemnie - nadmienię oczywiście że to mój nowy domek - w dłoni schłodzone Tyskie - no i lapciak na kolanach - czytam moje ulubione forum ... - no i czasami coś skrobnę - z większym bądź mniejszym sensem rzecz jasna :)

orasta
10-01-2008, 21:57
Generałnie skrobiesz z sensem. Pewnie masz jeszcze jakąś wolną pianę, może wpadnę na chwilę ? :)

pablitoo
10-01-2008, 22:01
Generałnie skrobiesz z sensem. Pewnie masz jeszcze jakąś wolną pianę, może wpadnę na chwilę ? :)

W garażu cała schłodzona krzynka :)

PS.
Bardzo mnie intryguje tekst w Twojej stopce - dlaczego zapytam ??

orasta
10-01-2008, 22:08
Problem stary jak okna dachowe. Powoli się przyzwyczajam, pewnie zmienię stopkę.

..::M:D::..
10-01-2008, 22:08
i mnie ten tekst interesuje :) bo w projekcie na poddaszu mam wszystkie
takie napisz coś więcej

orasta
10-01-2008, 22:10
Nie chcę rozdrapywać starych ran.

pablitoo
10-01-2008, 22:15
Hmmm - generalnie trochę nie na temat ale mam okien połaciowych 7 sztuk w domu - i nie wyobrażam sobie że miałbym ich nie mieć - generalnie jestem wielkim zwolennikiem takich okien :lol:

PS.
A tak na marginesie żeby nie było tak całkiem nie na temat - oczywiście wszystkie pomieszczenia w których mam okna połaciowe / wszystkie na poddaszu / mam ogrzewane gaziowym końdensatem Viessmanna :lol:

orasta
10-01-2008, 22:18
Hmmm - generalnie trochę nie na temat ale mam okien połaciowych 7 sztuk w domu - i nie wyobrażam sobie że miałbym ich nie mieć - generalnie jestem wielkim zwolennikiem takich okien :lol:

PS.
A tak na marginesie żeby nie było tak całkiem nie na temat - oczywiście wszystkie pomieszczenia w których mam okna połaciowe / wszystkie na poddaszu / mam ogrzewane gaziowym końdensatem Viessmanna :lol:


Też je kocham, ale w lecie. Ile Viessmann Ci płaci za reklamę ? :D

pablitoo
10-01-2008, 22:24
Też je kocham, ale w lecie. Ile Viessmann Ci płaci za reklamę ? :D

No właśnie - muszę się do nich udać - ja tu non stop promuję ich produkt i nie mam z tego tytułu nic poza własną satysfakcją posiadania i użytkowania :lol:

W temacie okien dachowych - też mam je z firmy na V - i nawet w zimie je kocham - to jest dopiero moja pierwsza zima w nowym domu - powiedziawszy szczerze to jestem nawet zafascynowany :lol:

orasta
10-01-2008, 22:29
Które to już piwo ? :lol:

pablitoo
10-01-2008, 22:36
Które to już piwo ? :lol:

O żesz - wystarczy na dzisiaj :lol: - jutro rano jadę z samochodem do serwisu na przegląd - za dużo złocistego plynu jest więc niewskazane - aż boje sie wspomnieć że samochód też mam na V ... - normalnie mania jakaś czy co ...

:lol:

orasta
10-01-2008, 22:40
To Viessmann tez robi auta, a żona pewno Viola ? :)

..::M:D::..
10-01-2008, 22:41
Które to już piwo ? :lol:

O żesz - wystarczy na dzisiaj :lol: - jutro rano jadę z samochodem do serwisu na przegląd - za dużo złocistego plynu jest więc niewskazane - aż boje sie wspomnieć że samochód też mam na V ... - normalnie mania jakaś czy co ...

:lol:
coś takiego
V (http://www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?ts=8154192&id=lwalkxvxxcok&sc=&make=16351&model=0&pricefrom=0&euroto=0&zip)

JACKIE P
10-01-2008, 23:19
ładniuśki ten Wiesiek - ale nie wiedziałem, że obudowy lakierują też na elegancki czarny kolor. To coś jak gdyby wyższa półka 8) 8) 8)

MARTiiii
11-01-2008, 00:57
A my stawiamy na buderusa i jego kondestat z zasobnikiem i pogodowka za 6900brutto

pablitoo
11-01-2008, 08:42
To Viessmann tez robi auta, a żona pewno Viola ? :)

Czy Viessmann robi auta - to nie wiem - moje to Volvo , a żona - Kasia .

:lol:

Uwe_czw
11-01-2008, 20:04
Ponawiam pytanie jak jest z komfortem otrzymania ciepłej wody w w/w kotłach tj. jak szybko jest dostępna, czy ma stałą temp. po włączeniu drugiego źródła poboru itd.

..::M:D::..
11-01-2008, 20:36
ładniuśki ten Wiesiek - ale nie wiedziałem, że obudowy lakierują też na elegancki czarny kolor. To coś jak gdyby wyższa półka 8) 8) 8)

cena też ładniusia :o

i jaszcze pytanie co leosze ,wygodniejsze itp. kocioł+zasobnik czy lodówka

pablitoo
12-01-2008, 15:01
Ponawiam pytanie jak jest z komfortem otrzymania ciepłej wody w w/w kotłach tj. jak szybko jest dostępna, czy ma stałą temp. po włączeniu drugiego źródła poboru itd.

Wypowiem się na temat komfortu otrzymywania c.w.u z kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem - bo takowy posiadam - zasobnik 120l - rodzina 4-osobowa :lol:

Komfort jest bardzo wysoki - tzn - nie odczuwamy jakiegokolwiek dyskomfortu czyli braku ciepłej wody - temp zadana na zasobniku to u nas 40 stopni - przy używaniu ciepłej wody z dwóch poborów jednocześnie nie występuje sytuacja ze ciepłej wody nie ma lub zaczyna lecieć z kranu chłodna woda ... Oczywiście analizuję normalne użycie wody / np podczas kąpieli / a nie lanie ciepłej wody na maxa ...
Kocioł bardzo szybko dogrzewa wodę w zasobniku jak spadnie jej temperatura - czyli po większym jednorazowym użyciu lub po użyciu kilku poborów jednocześnie . .

pablitoo
12-01-2008, 15:04
i jaszcze pytanie co leosze ,wygodniejsze itp. kocioł+zasobnik czy lodówka

Wszystko zależy od potrzeb i wymagań - ja preferuję kocioł + zasobnik - i taki zestaw nabyłem - miejsce w mojej pralnio/kotłowni miałem tak przygotowane że kocioł wisząc we wnęce na ścianie i pod nim zasobnik znakomicie mi pasował i funkcjonalnie i pod względem estetycznym :)

orasta
17-01-2008, 21:47
Tu też gwarno kurde, uszy pekają. Justa, wybrałaś w końcu ten kocioł ?

vanka99
27-01-2008, 23:44
Witam

Mam pytanie do osób które są w trakcie wyboru albo juz wybrały piec gazowy do swojego domu do grzania wody i do grzejników . Jaki piec wybrać i jakich producentów??

Pozdrawiam

EZS
28-01-2008, 10:31
A może coś bliżej?
Ile masz miejsca (stojący / wiszący)
ile masz wody do ugrzania (ile osób, powierzchnia domu)
czy jest podłogówka (niskotemperaturowa -kondensat)
czy masz oddzielną kotłownię (można taniej - z otwartą komora spalania)
czy chcesz duży zasobnik (oddzielny) czy mały czy może w ogóle bez zasobnika (np mały domek i 2 osoby mieszkające?)
Nie zadawaj pytań, na które nie da się odpowiedzieć :D

A tak w ogóle ja mam Viessmana 222 i jestem zadowolona. Ale dołożyłabym jednak cyrkulację (a nie mam), bo w kuchni muszę czekać na wodę. Droga od pieca z 5m.

Miran
28-01-2008, 15:30
Witam
Ja będę kupował piec gazowy w najbliższym czasie i jak na razie jestem zdecydowany na piec kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem firmy Dietrich MCR-24 .
Firma dobra a cena super można kupić za 3900-4000zł.

Pozdrawiam

petr_151
28-01-2008, 16:18
Ja mam ten piec zamontowany i uruchomiony od 1,5 miesiaca (MCR24) , narazie sprawuje sie ok.

Puszka
28-01-2008, 18:33
Witam
Ja będę kupował piec gazowy w najbliższym czasie i jak na razie jestem zdecydowany na piec kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem firmy Dietrich MCR-24 .
Firma dobra a cena super można kupić za 3900-4000zł.

Pozdrawiam

Tez mysle o tym kotle. Cena jest naprwde atrakcyjna ale jeden z instalatorow mi mowil ze to cena golego kotła bez róznych bajerów i po dokupieniu ich wzrośnie poważnie. Chodzilo chyba o pogodówke i regulatory pokojowe czy jakies inne bajery.
Nie wiem ale niech sie wypowie ten kto go założyl jak go wyszly ceny dodatków.

Kasia_i_Robert
28-01-2008, 18:46
Witam!
My również powoli myślimy o wyborze kotła do CO, więc proszę o podpowiedź co wybrać?

-mamy gaz ziemny
-powierzchnia użytkowa 150m2
-ściany zewnętrzne porotherm 25cm + 15cm styropian
-ściany działowe suporex
-poddasze użytkowe ocieplone wełną 18cm + 10cm
-około 8 grzejników
-około 40m2 podłogówki

Myśleliśmy o kotle Viessmann Vitodens 200W 26kW + sterowanie pogodowe Vitotronic 200 + zasobnik CWU 150L, z tym że chciałbym aby zasobnik miał dwie wężownice w celu przyszłościowego podłączenia kolektorów.
Czy to dobry wybór?

petr_151
28-01-2008, 19:12
Witam
Ja będę kupował piec gazowy w najbliższym czasie i jak na razie jestem zdecydowany na piec kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem firmy Dietrich MCR-24 .
Firma dobra a cena super można kupić za 3900-4000zł.

Pozdrawiam

Tez mysle o tym kotle. Cena jest naprwde atrakcyjna ale jeden z instalatorow mi mowil ze to cena golego kotła bez róznych bajerów i po dokupieniu ich wzrośnie poważnie. Chodzilo chyba o pogodówke i regulatory pokojowe czy jakies inne bajery.
Nie wiem ale niech sie wypowie ten kto go założyl jak go wyszly ceny dodatków.

Jak pisalem wczesniej mam juz ten piec uruchomiony, podana cena 3,9 - 4 tys dotyczy golego pieca, cena calosci z przewodem spalinowym (koncentrycznym), zasobnikiem, miesiaczem do podlogowki, pompami do cyrkulacji sterwnikami, zaworami itp. lacznie z robocizna wyniosla mnie 14,5 tys., od tego odjac mozna koszt pompy do kondenstau (ok 800zl) poniewaz u mnie ten piec jest w piwnicy i potrzebna byla pompa do przepompowania kondensatu do kanalizacji

RAPczyn
28-01-2008, 19:18
Kasia_i_Robert

Moim zdanie zdecydowanie za duża moc kotła. W waszym przypadku wystarczy prawdopodobnie kocioł o mocy maksymalnej 10kW.

Można podłączyć kolektory próżniowo-rurowe w technice Aqua do zbiornika z jedną wężownicą (mniejsze koszta inwestycji), jeśli z cwu będą korzystały 3-4osoby to raczej zbiornik od 160L i więcej, jeśli 2-3os. to od 120L.

vanka99
28-01-2008, 20:09
A może coś bliżej?
Ile masz miejsca (stojący / wiszący)

wszystko jedno miejsca jest duzo

ile masz wody do ugrzania (ile osób, powierzchnia domu)
dom 220mkw z garazem i woda na 4 osoby

czy jest podłogówka (niskotemperaturowa -kondensat)
będzie na około 20mkw

czy masz oddzielną kotłownię (można taniej - z otwartą komora spalania)
kotlownia oddzielna

czy chcesz duży zasobnik (oddzielny) czy mały czy może w ogóle bez zasobnika (np mały domek i 2 osoby mieszkające?)
zasobnik na 150 litrów



A tak w ogóle ja mam Viessmana 222 i jestem zadowolona.
Ale dołożyłabym jednak cyrkulację (a nie mam), o co chodzi z tą cyrkulacją??
bo w kuchni muszę czekać na wodę. Droga od pieca z 5m.

vanka99
28-01-2008, 20:17
Witam!
My również powoli myślimy o wyborze kotła do CO, więc proszę o podpowiedź co wybrać?

-mamy gaz ziemny
-powierzchnia użytkowa 150m2
-ściany zewnętrzne porotherm 25cm + 15cm styropian
-ściany działowe suporex
-poddasze użytkowe ocieplone wełną 18cm + 10cm
-około 8 grzejników
-około 40m2 podłogówki

Myśleliśmy o kotle Viessmann Vitodens 200W 26kW + sterowanie pogodowe Vitotronic 200 + zasobnik CWU 150L, z tym że chciałbym aby zasobnik miał dwie wężownice w celu przyszłościowego podłączenia kolektorów.
Czy to dobry wybór?

Kasia i Robert my tez myslimy w przyszłości o kolektorach. Wiadomo ze tylko do podgrzewania wody ale z tego co sie orientuje, to do kolektorów musi być większy zasobnik , przynajmniej 250 l. Jak będzie trzeba to albo wymienimy zasobnik albo jesli bedzie to technicznie do rozwiązania dostawimy drugi zasobnik.
Proszę o korektę jesli jest inaczej.

Puszka
28-01-2008, 20:44
Witam
Ja będę kupował piec gazowy w najbliższym czasie i jak na razie jestem zdecydowany na piec kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem firmy Dietrich MCR-24 .
Firma dobra a cena super można kupić za 3900-4000zł.

Pozdrawiam

Tez mysle o tym kotle. Cena jest naprwde atrakcyjna ale jeden z instalatorow mi mowil ze to cena golego kotła bez róznych bajerów i po dokupieniu ich wzrośnie poważnie. Chodzilo chyba o pogodówke i regulatory pokojowe czy jakies inne bajery.
Nie wiem ale niech sie wypowie ten kto go założyl jak go wyszly ceny dodatków.

Jak pisalem wczesniej mam juz ten piec uruchomiony, podana cena 3,9 - 4 tys dotyczy golego pieca, cena calosci z przewodem spalinowym (koncentrycznym), zasobnikiem, miesiaczem do podlogowki, pompami do cyrkulacji sterwnikami, zaworami itp. lacznie z robocizna wyniosla mnie 14,5 tys., od tego odjac mozna koszt pompy do kondenstau (ok 800zl) poniewaz u mnie ten piec jest w piwnicy i potrzebna byla pompa do przepompowania kondensatu do kanalizacji

Pompa tez u mnie bedzie potrzebna do kondensatu.
Mam takie jeszcze pytanie czy cena ta to kompleksowe CO z przewodami PEX czy o nich poprostu zapomniales w opisie. Czy osprzet jaki wymieniłes to sprzet firmy DeDietrich czy jakies tańsze odpowiedniki??

Ja mam ok 40m2 podlogówki i 3 pomieszczenia z grzejnikami + drabinka w lazience. i jestem ciekawy ile mnie wyjcie CO na tym piecu razem z sanitarka

Jeszcze jedno pytanie czy masz tez grzejniki i jezeli tak to jak rozwiazales polaczenie grzejnikow z podłogówka?? Zastanawiam sie nad instalacja niskotemperaturowa zeby maksymalnie wykozystac mozliwosci pieca (sprawność).

Chce t

Kasia_i_Robert
28-01-2008, 21:11
Dziękuję za odpowiedzi, my mamy dość dużą kotłownię, jeżeli by była możliwość technicznego rozwiązania to również fajnie by było zamontować dwa zbiorniki, jeden ogrzewany z kotła drugi z kolektorów. Jeden 120-150L drugi do kolektorów 200 - 250L.
Faktycznie może moc tego kotła za duża, muszę przysiąść i obliczyć przybliżone zapotrzebowanie na energię kotła. :?

RAPczyn
28-01-2008, 21:31
vanka99

Jest prawdopodobne,że i w twoim przypadku wystarczy mały kocioł, aczkolwiek bez OZC decyzji bym nie ryzykował.

Zbiornik - kolektory. Nie ma już potrzeby stosowania zbiorników 2wężownicowych do instalacji kolektorów. Systemy Aqua pozwala na wykorzystanie tej samej wężownicy z której korzysta kocioł. Jest to możliwe ponieważ w instalacji solarnej płynie woda kotłowa a nie roztwór glikolu, jak dotychczas = mniejsze koszta inwestycji i utrzymania.

Jeśli planujecie kolektory próżniowo-rurowe (4os. cwu) w takiej technologi to zalecane pojemności zbiornika będą od 160 do 240L.

greg29
28-01-2008, 21:39
Witajcie rowniez rozwazam mozliwosc kupna pieca gazowego z podlaczeniem zestawow solanych prozniowych dla 4 os rodziny w domu szkieletowym z c.w.u. i wspomaganiem c.o.
Co myslicie o viessmanie?
Szukam i glupieje.......
Doradzcie cokolwiek :lol:
Pozdrawiam.

gogo5660
28-01-2008, 22:03
Sa kotly i jest viessmann. U mnie vitogas 100 z zasobnikiem cwu na 160 dm3

Kasia_i_Robert
28-01-2008, 22:41
@RAPczyn
Piszesz że w kolektorach płynie woda kotłowa, a co się dzieje zimą, czy ta woda nie zamarza?
Możesz podać link do takiego zestawu solarnego, bo nie ukrywam że interesują mnie również ceny. :)

RAPczyn
28-01-2008, 22:58
@RAPczyn
Piszesz że w kolektorach płynie woda kotłowa, a co się dzieje zimą, czy ta woda nie zamarza?
Możesz podać link do takiego zestawu solarnego, bo nie ukrywam że interesują mnie również ceny. :)

Link (http://www.paradigma.pl/AquaSystemy.htm)

ITW w Stuttgart przebadało i nie zamarza dzięki zabezpieczeniom.

Kasia_i_Robert
28-01-2008, 23:20
RAPczyn, dziękuję za link. Jak dla nas wystarczający by był zestaw:

Pakiet solar Allstar 40, przewidziany jest dla 3 - 4 osobowego gospodarstwa, powierzchni brutto kolektora 4,4 m2
Pakiety Allstar występują z zbiornikiem Aqua 190

Orientujesz się może jaki jest koszt takiego zestawu? Widzę że firma realizuje raczej duże inwestycje, więc pewnie mikro klientami sie nie zajmuje, a jeśli nawet to kawał drogi od nas :? Ale system dzięki wyeliminowaniu glikolu naprawdę się upraszcza.

RAPczyn
29-01-2008, 09:36
Firma nie zajmuje się klientami (jeśli chodzi o instalowanie; doradztwo, ceny oraz gwarancje jak najbardziej tak) tylko kieruje do firm instalatorskich, które z nią współpracują.

art1111
29-01-2008, 10:05
1. im wiekasza powierzchnia, tym bardziej oplacalny jest kondensat. ale bez przesady.
2. piec z otwart komora wychladza pomieszczenie, w ktorym sie znajduje. Jezeli zalezy Ci na tym, aby bylo tam w miare cieplo, to zaoszczedzone na zakupie tanszego pieca pieniadze pojda w kolejnych latach na ogrzwanie tego pomieszczenia.
3. istnieja piece dwufunkcyjne z zasobnikiem /ok. 50 litrow/. to w zupelnosci wystarcza na 4 osobowa rodzine.
4. pomysl o cyrkulacji.
5. dowiedz sie DOKLADNIE o koszt interesujacego Cie pieca, ze wszystkimi dodatkami. sa np. piece z wbudowana automatyka pogodowa. Czujnik kosztuje 100 plnow. Do innych autoamtyk to co najmniej kilkaset plnow.
6. nie wierz, ze viessmann to super hiper, spala polowe tego co inne piece, a w dodtku robi jakecznice. ludzie na ogol uzywaja z powodzeniem piecow innych marek i nie slychac nic o zbiorowych samobojstwach z tego powodu. za to moga sobie pojechac na narty. inni wola prowadzac wycieczki do kotlowni i popisywac sie na forum.
8. do takiego np. mcr24 dedietricha musisz dokupic zasobnik, zawor do niego i pare innych dupereli. ktos tam wyzej napisal, ze calkowity koszt wyniosl go ponad 14k plnow. do dwufunkcyjnych z zasobnikiem dokupujesz co najwyzej kilka rurek.
i calkowity koszt mozesz zamknac w 7-9k pln.

EZS
29-01-2008, 10:29
vanka99
No i macie odpowiedzi.
1. Jeżeli zasobnik 150 l to oddzielny. Czyli kocioł 1-funkcyjny
To 150 l to dla mnie lekka przesada, ale co kto lubi. Ja mam zasobnik 50l (wbudowany) i ciepłej wody mi jeszcze nie zabrakło. Jak potrzeba, piec dogrzewa na bieżąco. Ale przyznaję, nie zdarzyło mi się jeszcze wpuszczać w tym samym czasie wody do wanny, używać prysznica i np kranu w kuchni. Może przy takich ekstremalnych obciążeniach wody byłoby za mało...
2. Jeżeli podłogówka i dość duża powierzchnia - może być opłacalny kondensat.
3. Co to cyrkulacja? Oddzielny obwód w którym krąży woda między piecem a danym miejscem poboru. Woda jest cały czas dogrzewana, czyli jak odkręcisz kran, to masz od razu ciepłą. Bez cyrkulacji trzeba najpierw spuścić chłodną wodę z rur, zanim ta ciepła dopłynie. Jak korzystasz z kranu krótko (myjesz ręce) to zanim ciepła woda dojdzie, zakręcasz kran :D Jest to potrzebne, jeżeli odległość od pieca jest pokaźna i tej wody w rurach sporo. Fakt, płaci się za to ciągłe podgrzewanie, ale nie są top wielkie pieniądze a wygoda spora. Mnie się wydawało, że u mnie nie ma potrzeby a okazało się, ze jest :-? Acha, cyrkulację się robi przed wylewkami na etapie kładzenia wszystkich rur.

Teraz zbrojni w podstawowe informacje idźcie do kilku sklepów z piecami i zapytajcie, co proponują. A potem wróćcie na forum po dalszą wiedzę :D

Acha, oczywiście nie samym Viessmanem człowiek żyje, jest wiele innych firm, Vailant, De Dietrich, Wolf, włoszczyzna czyli Immergas i inne. W zasadzie wszystkie jakościowo niezłe, sądzę.

pablitoo
29-01-2008, 10:44
(...)
6. nie wierz, ze viessmann to super hiper, spala polowe tego co inne piece, a w dodtku robi jakecznice. ludzie na ogol uzywaja z powodzeniem piecow innych marek i nie slychac nic o zbiorowych samobojstwach z tego powodu. za to moga sobie pojechac na narty. inni wola prowadzac wycieczki do kotlowni i popisywac sie na forum.
8. do takiego np. mcr24 dedietricha musisz dokupic zasobnik, zawor do niego i pare innych dupereli. ktos tam wyzej napisal, ze calkowity koszt wyniosl go ponad 14k plnow. do dwufunkcyjnych z zasobnikiem dokupujesz co najwyzej kilka rurek.
i calkowity koszt mozesz zamknac w 7-9k pln.

Dobre , dobre - zwłaszcza to z wycieczkami do kotłowni i popisywaniem sie na forum :lol:

Sam używam Vitodensa 200 / kondensat Viessmanna / - do kotłowni wycieczek nie prowadzam ...
Skoro piszesz że DeDietrich mcr24 kosztuje z wszystkimi dodatkami 14 kpln , czy dwufunkcyjny z zasobnikiem kosztuje 7-9 kpln to powiem Ci ze ja kupiłem Vitodensa 200 / 8-26kW / jednofunkcyjnego z zasobnikiem c.w.u 120l + automatyka pogodowa Vitotronic i zestaw przyłączy za 8 kpln ....
- jajecznicy mój kocioł nie robi i na narty nie byłoby za co się wybrać - porównując twoje ceny DeDietrichów ...

:lol:

pablitoo
29-01-2008, 10:46
(...)

Acha, oczywiście nie samym Viessmanem człowiek żyje, (...)

Jak najbardziej - czasami trzeba coś zjeść ... , no i wypić rzeczjasna :lol:

TS147
29-01-2008, 10:48
Witam

Mam pytanie do osób które są w trakcie wyboru albo juz wybrały piec gazowy do swojego domu do grzania wody i do grzejników . Jaki piec wybrać i jakich producentów??

Pozdrawiam

Mi dla następujących założeń:
- dom około 200m2,
- 90m2 podłogówki,
- 4 osoby w domu,

instalator zaproponował kocioł kondensacyjny Junkersa Cerapur ZSBR 7-28A z zasobnikiem 160l i regulatorem pogodowym TA 270.

Myslałem wczesniej tez o Vitodensie 300 z zasobnikiem 180l ale skłaniam się chyba bardziej ku pierwszej opcji :wink: .

Pzdr,
TS

pablitoo
29-01-2008, 10:55
Witam

Mam pytanie do osób które są w trakcie wyboru albo juz wybrały piec gazowy do swojego domu do grzania wody i do grzejników . Jaki piec wybrać i jakich producentów??


U mnie - system już funkcjonujący - to :

Kondensat Viessmanna Vitodens200 / 8-26kW / + regulator pogodowy Vitotronic + zasobnik c.w.u 120l + zestaw przyłaczeniowy .
Domek dwukondygnacyjny - ponad 180m2 powierzchni ogrzewanej , parter 50m2 podłogówki + 2 grzejniki , poddasze 15m2 podłogówki + 6 grzejników.
Kocioł obsługuje grzanie c.o , c.w.u + cyrkulacja.

jacekp71
29-01-2008, 11:16
poniewaz nie mialem miejsca na kociol 1f i zasobnik, instalowalem kociol 2f z zasobnikiem wbudowanym,

vaillant VUI 282-7(turbo) + regulator VRT-390 + zasobnik 20L + cyrkulacja

Bikerus
29-01-2008, 12:25
Kondensacyjny, jednofunkcyjny De Dietrich MCR 24 z zasobnikiem 100l (model BS100) z ramą montażową, zaworami wodnymi i gazowymi, naczyniem wzbiorczym, aut. odpowietrzaczem to koszt ok 5400 zł brutto.

Porównywalny zestaw Viessamana jest droższy o ok. 35-40%.

pablitoo
29-01-2008, 13:53
Kondensacyjny, jednofunkcyjny De Dietrich MCR 24 z zasobnikiem 100l (model BS100) z ramą montażową, zaworami wodnymi i gazowymi, naczyniem wzbiorczym, aut. odpowietrzaczem to koszt ok 5400 zł brutto.

Porównywalny zestaw Viessamana jest droższy o ok. 35-40%.

No - i te ceny są chyba bardziej realne niż ceny podane przez kolegę art1111 ...

RAPczyn
29-01-2008, 14:31
Mi dla następujących założeń:
- dom około 200m2,
- 90m2 podłogówki,
- 4 osoby w domu,

instalator zaproponował kocioł kondensacyjny Junkersa Cerapur ZSBR 7-28A z zasobnikiem 160l i regulatorem pogodowym TA 270.

Pzdr,
TS

Zastanawiam się tylko po co zaproponował kocioł o tak dużej mocy? Jeśli twój dom prawdopodobnie nie ma większego zapotrzebowania niż 14kW a bardziej skłaniam się, że bliżej 9kW.

art1111
29-01-2008, 15:46
Dobre , dobre - zwłaszcza to z wycieczkami do kotłowni i popisywaniem sie na forum :lol:

Sam używam Vitodensa 200 / kondensat Viessmanna / - do kotłowni wycieczek nie prowadzam ...
Skoro piszesz że DeDietrich mcr24 kosztuje z wszystkimi dodatkami 14 kpln , czy dwufunkcyjny z zasobnikiem kosztuje 7-9 kpln to powiem Ci ze ja kupiłem Vitodensa 200 / 8-26kW / jednofunkcyjnego z zasobnikiem c.w.u 120l + automatyka pogodowa Vitotronic i zestaw przyłączy za 8 kpln ....
- jajecznicy mój kocioł nie robi i na narty nie byłoby za co się wybrać - porównując twoje ceny DeDietrichów ...

:lol:

jakbys skupil na czytanym tekscie i probie jego zrozumienia, zamiast na podziwianiu Swojego viessmanna, to moze doczytalbys, ze:
- to nie ja podalem cene 14,5k pln
- to cena kotlowni a a nie kotla.
poza tym:
-kondensat dwufunkcyjny z zasobnikiem mozna miec za 6k pln.
-kociol dwufunkcyjny z zasobnikiem mozesz miec za 5k pln, a z otwarta komora jeszcze taniej.
-3k pln to na narty jeszcze wystarczy.

wobec czego idz do kotlowni i pololuj sobie razem ze Swoim vitodensem. mozesz sie nawet poturlac po podlodze. albo przypiac narty, wlaczyc wiatrak i popruc poduszke.

pablitoo
29-01-2008, 16:16
(...)

jakbys skupil na czytanym tekscie i probie jego zrozumienia, zamiast na podziwianiu Swojego viessmanna, to moze doczytalbys, ze:
- to nie ja podalem cene 14,5k pln
- to cena kotlowni a a nie kotla.
poza tym:
-kondensat dwufunkcyjny z zasobnikiem mozna miec za 6k pln.
-kociol dwufunkcyjny z zasobnikiem mozesz miec za 5k pln, a z otwarta komora jeszcze taniej.
-3k pln to na narty jeszcze wystarczy.

wobec czego idz do kotlowni i pololuj sobie razem ze Swoim vitodensem. mozesz sie nawet poturlac po podlodze. albo przypiac narty, wlaczyc wiatrak i popruc poduszke.

8. do takiego np. mcr24 dedietricha musisz dokupic zasobnik, zawor do niego i pare innych dupereli. ktos tam wyzej napisal, ze calkowity koszt wyniosl go ponad 14k plnow. do dwufunkcyjnych z zasobnikiem dokupujesz co najwyzej kilka rurek.
i calkowity koszt mozesz zamknac w 7-9k pln.

Masz rację - napisał to ktoś - przepraszam że pomyliłem Cię z ktosiem ale skoro podajesz za kimś jakiekolwiek dane - to bierzesz za nie odpowiedzialność w swojej wypowiedzi .

Apropos czytania za zrozumieniem - napisałeś jasno i wyraźnie : do takiego np. mcr24 dedietricha musisz dokupic zasobnik, zawor do niego i pare innych dupereli. ktos tam wyzej napisal, ze calkowity koszt wyniosl go ponad 14k plnow - nic tu nie pisze o całej kotłowni - zastanów się jak jakiegoś ktosia cytujesz i podawaj wszystkie informacje - i potem możesz mieć pretensje o zrozumienie przez innych Twoich wypocin :)

do dwufunkcyjnych z zasobnikiem dokupujesz co najwyzej kilka rurek.
i calkowity koszt mozesz zamknac w 7-9k pln - tutaj również nie ma słowa o całej kotłowni - zrewiduj więc swój pogląd i sam skup się na pisaniu ze zrozumieniem ...

A tak wogóle to Viessmann zrobił Ci kiedys jakąś krzywdę że tak go nie lubisz ??

PS. Co to znaczy pololuj ?? :o - pozostałe próby bycia dowcipnym i zabawnym zrozumiałem :lol:

czaguz
31-01-2008, 19:32
Trzeba chyba odwiezyc temat :D
Otóż od początku. Cały czas nastwiłem sie na kotłownie na paliwo stałe, ale... Własnie, zaczałem analizowac równiez koszty ogrzewania gazowego. Wychodzi na to ze jesli ,kupic gaz ( instalacja naziemna badz podziemna ) w okolicach maja mozna kupic w okolicach 1,5 zł/l (dane z 2007 roku). Czyli prz zakładanym zuzuciu gazu na poziomie 2500 l na sezon mozna zmiescic sie ( razem z dzierżawa instlacji ok 50 zł miesiecznie ) w kwocie 5000 zł spokojnie. Zakładając że ceny groszku to teraz realnie ok 650zł/t to daje około 4000 zł za sezon. Wiec róznica wynosi ok 1000 zł. I teraz dylemat. Ni jest to az tak duzo. Za ta cena mam czysto i spokojnie. Nie musze dosypywac do zasobnika.
Mam teraz taka wielka prosbe. Chcialbym podac parametry ktora sa u mnie. Jesli mozecie mi doradzic to byloby super. Czyli:
Kotłownia oddzielna, ma okolo 11 m2 wiec miejsca jest dostatek, gospodarstwo domowe sklada sie docelowo z 4 osob, wiec zasobnik chyba starczy ok 60 l. Powierzchnia domu do ogrzania to 160 m2, zaizolowane styro 15 cm, sciany działowe supporex 12 cm.. Ok 10 grzejnikow i ok 60 metrów podłogówki. ( jest sens pieca kondensacyjnego?). Prosilbym o pytanie jak to wyglada cenowo. Np porownanie Viessmann`a z czyms rowniez dobrym ale tanszym moze..

RAPczyn
31-01-2008, 23:10
Jak najbardziej jest sens kupienia kondensata. Masz prawdopodobnie nie duże zapotrzebowanie na moc, rzędu 7-11kW przy -20. Mały kocioł (maks. 10-13kW) o dużym zakresie modulacji, będzie świetnie sobie radził przy wyższych temperaturach na zewnątrz, będzie pracował dłużej - nie będzie taktować jak kocioł o większej mocy, że o niekondensacyjnym kotle nie mówiąc.