PDA

Zobacz pełną wersję : ILE ZA CAŁĄ LANĄ Z BETONU PIWNICĘ? RATUNKU



rafraf_pl
30-01-2008, 18:56
Witam,
mam koncepcje budowy domu na lanej z betonu piwnicy - skrzynia ze stropem.
Woda dosyc plytko wiec tylko 60 cm w ziemi, reszta ponad.
Wymiary 12x14m wysokosc 2,20 wszystko z wylanym żelbetowym stropem.
Porazila mnie dzisiaj wycena wstepna - 60-80 tys. za calosc - robocizna i material.
W tym wykop pod fundamenty i drugi pod szambo, wylanie chudziaka pod spod, fundament, i na to szalowana i lana skrzynia z zelbetu o wspomnianych wyzej wymiarach.
Poradzcie co sadzic o tej cenie?
Jakie wyszlyby koszta przy piwnicy z bloczkow i stropie z plyty?
Pozdrawiam
R

monia i marek
30-01-2008, 21:49
U nas piwnica 6x16m prawie cała w ziemi (łączna wysokość 250cm)kosztowała + fundamenty po resztą domu (dom 10x16m), z bloczków betonowych i z płytą +robocizna kosztowała ok.60tys.zł. Ogoromne koszty, ale piwnica to super sprawa. Jesli miałabym żałować, to tylko tego, ze nie zrobiliśmy jej pod całością domu. Bloczki betonowe nie są tanie, do tego trzeba mnóstwo piasku, wapna i cementu, więc co do kosztów, to myślę, ze podana przez Ciebie cena jest porównywalna. U mnie sporo betonu weszło w fundamenty schodkowe łączące piwnicę z fundamentem u góry - prawie za te same pieniadze mogły być ściany piwnicy w drugiej połowe domu, ale człowiek niestety uczy się na błędach.

rafraf_pl
31-01-2008, 09:47
Dzieki wielkie, ja mysle o zrobieniu piwnicy pod caloscia od razu. Marzy mi sie hala - garaz na 4 samochody - na oldtimerki w przyszlosci.
To widze, ze to tak raczej kosztowo wychodzi.... niestety
Pozdrawiam
R