PDA

Zobacz pełną wersję : dom 160m2, okol. wawy, cena robocizny - opinie



RL
02-02-2008, 14:06
Witam forumowiczow


Zamierzam budowac dom 30km od warszawy, dom o pow. 160m2, pow. uz. 145m2., prosta bryla prostokatna, bez piwnic, z poddaszem uzytkowym, strop zelbetowy, 2 balkony + taras na ogrod + schody wejsciowe, dach w wiekszosci dwuspadowy z dwiema kukulkami na srodku (jedna z frontu, jedna od ogrodu).

Murarz ze swoja ekipa za robocizne, tj:
- wykopanie fundamentow
- wykonanie lawy
- wymurowanie fundamentow z bloczkow
- ocieplenie fundamentow
- postawienie scian zewnetrznych + wewnetrznych na parterze i poddaszu
- wykonanie schodow (zelbetowe)
- wykonanie kominow murowanych
- wykonanie schodow wejsciowych, balkonow, tarasow
- wykonanie wiezby dachowej bez krycia

powiedzial 50.000 zl.

Czy za taki zakres prac w okolicach warszawy, na wiosne 2008 to dobra cena czy tez jest to "troszke" za duzo?

Prosze o opinie i z gory dziekuje.

02-02-2008, 15:18
Kominy systemowe czy murowane z cegły?
Sama więźba czy pokrycie dachu z obróbkami?

Jeśli całość to jakieś 5k starguj i ja bym brał jeśli to dobra ekipa
Ceny ciągle idą w górę i za miesiąc czy dwa za to samo będą chcieli 20 % więcej

RL
02-02-2008, 16:31
kominy murowane
sama wiezba bez krycia

RL
03-02-2008, 11:52
nikt wiecej nie podzieli sie swoim doswiadczeniem/opinia?

franzkru
03-02-2008, 12:42
To wszystko zależy od rejonu i tego jak długo szukałeś ekipy. Mi udało się znależć coś (prawie połowa) tańszego z pokryciem dachu (bez obróbki blacharskiej). Chociaż miałem też wyceny po 70-80tys zł.

albert z drzazgowej
08-02-2008, 21:08
Witam forumowiczow


Zamierzam budowac dom 30km od warszawy, dom o pow. 160m2, pow. uz. 145m2., prosta bryla prostokatna, bez piwnic, z poddaszem uzytkowym, strop zelbetowy, 2 balkony + taras na ogrod + schody wejsciowe, dach w wiekszosci dwuspadowy z dwiema kukulkami na srodku (jedna z frontu, jedna od ogrodu).

Murarz ze swoja ekipa za robocizne, (...)
powiedzial 50.000 zl.

Czy za taki zakres prac w okolicach warszawy, na wiosne 2008 to dobra cena czy tez jest to "troszke" za duzo?

Prosze o opinie i z gory dziekuje.

Podobny dom (bez stropu żelbetowego) właśnie w okolicach Warszawy możesz wybudować od początku do końca za 300 tys. zł. Zobacz stronę www.rembiewski.pl
Ja mieszkam w domu wybudowanym przez niego; są na tej stronie zdjęcia, niestety słabe. Nawiasem mówiąc, chyba wreszcie dojrzałem do tego, żeby utworzyć galerię zdjęć dostępną dla forumowiczów :P

moreti
09-02-2008, 20:08
Przecietna wycena (ja mialem na jesieni za 260 całk w tym 160 uzytk 60 tys z pokryciem) - mysle, ze teraz duzo taniej nie znajdziesz. Jesli sensownie rozmawiali i czujesz, ze sa ok - działaj!

SZEFPRODUKCJI
09-02-2008, 20:11
Witam , u mnie za 140 m2 użytkowej murarz i cieśla ( razem z pokryciem dachu i montażem okien połaciowych + rynny ) wezmą 48000 zł
pozdrawiam