PDA

Zobacz pełną wersję : KOSZT ROBOCIZNY STANU DEWELOPERSKIEGO i SUROWEGO ZAMKNIĘTEGO



MST
05-02-2008, 06:26
Mamy sobie taki domek, 179 m2:

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43e747a1b9623

Na jakimi poziomie powinna się kształtować cena robocizny za stan deweloperski tego domu, względnie surowego zamkniętego?

Mówiąc stan deweloperski mam na myśli wszstko bez instalacji, białego montażu i malowania ścian.

Czy 140 tys. za deweloperski to dużo?

arktyk
08-02-2008, 12:05
Dom jest bardzo efektowny, ale także bardzo skomplikowany. Myślę że 140 tys. za robociznę do stanu deweloperskiego to dobra cena.

Pozdr,

Hugo26
11-02-2008, 19:44
moim zdaniem za samą robociznę stanu surowego zamknietego cena 140tys jest bardzo wysoka. Za taki dom robocizna powinna wynieśc ok 80tys
Na stronie projektu koszty wg mnie odpowiadają rzeczywistości. 137tys za robociznę za dom pod klucz to odpowiednia cena ale nia za sam stan surowy zamknięty.
Zalezy jak budujesz czy systemem gospodarczym czy przez drogą frimę...

arktyk
12-02-2008, 08:02
Dodałbym także gdzie budujesz :) Autor wątku buduje dom pod Krakowem, a tam podobnie jak np pod Warszawą (buduje tam ja) ceny niestety są znacząco wyższe niż w innych regionach kraju. Kosztorysy na stronach Archonu są rzeczywiście w miarę wiarygodne, ale ceny tam są uśrednione w skali kraju. Wydaje mi się, że budujący pod Krakowem, Warszawą czy Poznaniem lub Wrocławiem powinni do tych cen z Archonu dodać 30-40 procent i to w zasadzie oddaje tą wycenę. Ponadto dom w orlikach jest domem skomplikowanym konstrukcyjnie i do jego wybudowania należy starannie wyszukać ekipę, aby ustrzec się niespodzianek. Jeśli ekipa która powiedziała 140.000 tys. zł jest renomowana i sprawdzona to rozważyłbym jej zatrudnienie.

Pozdrawiam,