PDA

Zobacz pełną wersję : odwodnienie liniowe w garażu

pierwek
05-02-2008, 10:44
Witam

zastanawiam się nad zrobieniem odwodnienia liniowego w garażu...
zostawiłem sobie w jednym miejscu w garaży wyprowadzenie kanalizacji i mógłbym wpiąć to planowane odwodnienie w kanalizę...
ale obawiam się czy kanaliza się nie zapcha piaskiem który może się przedostawać do odpływu ?

czy są jakieś specjalne syfony w których będzie łapał się piasek ? w tej chwili mam wylany chudziak i wg projektu powinno pójść na to 10cm styro i 6-7cm wylewki czyli mam 17cm żeby ułożyć to odwodnienie i żeby jeszcze zmieścił sie ten syfon.

czy w takim garażu (z tak wykonym odwodnieniem) będzie mógł stać samochód na gaz - bo wiem że w garażu z kanałem nie może

Barbossa
05-02-2008, 10:49
a po co do kanalizy, wyprowadź kawałek za mur i studzienka chłonna (nawet z wiadra)

pierwek
05-02-2008, 11:19
niby mogę ale wydaje mi się, że taki odpływ też może się zamulać piaskiem...

a co z gazem z instalacji samochodowej, który sobie wpłynie do odwodnienia?

Barbossa
05-02-2008, 12:05
po to robi się rewizje, żeby syf wybrać
a na gaz - syfon jak w kiblu
po co kombinować, jak mozna łatwo
jak garaż wyżej gruntu, to i bez jakieś tam studzienki specjalnej, zawsze mozna przepłukać

na poważnie to daje się osadniki i separatory, jak masz kasę zbędną to zafunduj sobie coś takiego

pierwek
05-02-2008, 12:59
kasy zbędnej niestety na razie nie posiadam :roll:

pablitoo
05-02-2008, 13:46
Zrobiłem sobie odwodnienie liniowe na podjeździe do garażu - ponieważ podjazd mam z górki w kierunku garażu woda opadowa jest pieknie zbierana przez odwodnienie liniowe i odprowadzana do odwodnienia wokół domu.

W odpływie odwodnienia nie mam żadnego syfonu tylko sitko z siatki zabezpieczające przed zatkaniem rury nieczystościami , liśćmi itepe ...
Co jakiś czas zdejmuję ruszt odwodnienia i wybieram treści i przepłukuję całą linię odwodnienia - jak pisze Barbossa :)

I tyle - działa i funkcjonuje pięknie - żadnych problemów nie zanotowałem :lol:

3241mirek
05-02-2008, 14:38
pablitoo mógłbyś wstawić zdjęcie twojego odwodnienia sprzed garażu. Jeśli wolno prosić :lol:

pablitoo
05-02-2008, 14:43
Mógłbym - tylko muszę je najpierw zrobić :) - może dzisiaj jak wrócę z pracy o ludzkiej porze to pstryknę fotkie .

3241mirek
05-02-2008, 14:45
no to czekam :D :D

renia i arek
07-02-2008, 17:58
też będę wdzięczny za fotkę.
Odnośnie syfonu ostatnio widziałem w sklepie systemowy 1m kratki + korytko( ok220zł) w które opcjonalnie można(jeżeli trzeba) zamontować syfon(35zł), wtym sysremie 1m korytka + kratka metalowa za 60zł.
pozdrawiam arek