PDA

Zobacz pełną wersję : ile dalej to może wynieść



Vegetables
05-02-2008, 13:42
Jestem na etapie stanu konstrukcji budowy bliźniaka w pomorskim
Na razie mam

dzialka 60000
geodeta 500
kierownik budowy 1000 - 3 wizyty
projekt indywidualny z wrysownaiem 6000
uzgodnienia 2000
koparka funadament +zdjecie humusu 500
Ława 60 x 40 wysoka dlugosc 60mb 13 m3 betonu za 300 z pompa razem 4000
zbrojenie 500kg x 2200/tone dalo 1000
sciana fundamentowa 800 bloczkow za 3000
papa na podwojna izolacje 5 rolek i 2 tony cementu 1000
5 wywrotek piasku na wyrownanie i murowanie 1000
chudziak 10m3 2500
1800 suporexu 36x24x59 za 25000 z zaprawa cienkowarst
stropy 2x 145 m2 za okolo 30tys teriva ze stemplami
zbrojenia dwoch wiencow tona stali i 5m3 betonu 4000
nadproza 2000
do tego momentu mam uzgodnioone za 35000 robota

ile orientacyjne mozna liczyc na wykonczenie takich dwoch segmentow blizniaka , ma to byc bardzo przyziemne wykonczenie , nie wiem czy rzucac sie dalej czy raczej poczekac , rozne opinie mozna wywnioskowac czytajac forum , na razie jest to konstrukcja dwoch szescianowo zlaczonych sciana, na szczescie nie trzeba dachu

Vegetables
07-02-2008, 19:09
chyba podałem za mało szczegółów sądząc po odpowiedzi , są to dwie kostki z projektu z końca lat 80-tych

neco
08-02-2008, 01:52
bez wyliczanek myślę że około 70tyś jeszcze na pewno wydasz

neco
08-02-2008, 01:54
bez wyliczanek myślę że około 70tyś jeszcze na pewno wydasz

arktyk
08-02-2008, 12:51
Tylko 70000,00 ? Myślę że prędzej będzie to około 170.000 - wszak wykończenia są najdroższe. I te pieniądze powinny starczyć najwyżej na stan średni.

Pozdr.

neco
09-02-2008, 22:18
Tylko 70000,00 ? Myślę że prędzej będzie to około 170.000 - wszak wykończenia są najdroższe. I te pieniądze powinny starczyć najwyżej na stan średni.

Pozdr.
przepraszam za moją pomyłkę nie wiem czemu napisałem 70tyś masz racje koszt
170tyś to na pewno nie jest wysoki

RAIDER12
10-02-2008, 22:40
Ponad 200000

Vegetables
11-02-2008, 17:56
Troche duzo
jak za wykonczenie 2 lazienek , 750 m2 tynku w dwoch segmentach i 230 m2 paneali, i instalacje wodna kanalizacyjna i elektryczna ,ale moze rzeczywiscie tak jest ,zylem zludzneiami liczylem

750x30 =22 tys za tynk
220 x 40 =10 tys za robote i panel
2tys za hydraulike
2x 10 tys za lazienki

10 tys za elektyke w obu przy wlasnym wkladzie pracy

miron_
11-02-2008, 18:13
Przeliczenia do dużej korekty.Hydraulika za 2 tys?Hm...

arktyk
12-02-2008, 08:47
Cześć,
Koszty podane przy łazienkach są do osiągnięcia,
Hydraulika 2tys... Myślę że musisz policzyć około 10 tys.
panele w zasadzie OK.. ale trzeba doliczyć folie, listwy wykończeniowe itp...
A gdzie koszt pieca, pomp do obiegu c.o., drzwi wewnętrznych z futrynami, parapetów, kaloryferów, tynków (gładzi gipsowych), podłączeń do mediów ew. szamba. Jeśli dom ma schody i balkony to także jest niebagatelny koszt. Do tego koszty dopcieplenia poddasza lub stropu, zrobienie elewacji (styro, podbitka itp. Nawet gdybyś robił to sam to i tak przy aktualnym poziomie cen są to bardzo duże koszty.

Pozdr,

Vegetables
12-02-2008, 12:59
Cześć,
Koszty podane przy łazienkach są do osiągnięcia,
Hydraulika 2tys... Myślę że musisz policzyć około 10 tys.

moze i tak , u nas chca 100/pkt jest ich 10 +materiał nie orientowalem sie ile ale tak na oko to wyglada tanio rury kanalizacyjne + pex

panele w zasadzie OK.. ale trzeba doliczyć folie, listwy wykończeniowe itp...
sa sa poszczegolne setki zlotych


A gdzie koszt pieca, pomp do obiegu c.o., drzwi wewnętrznych z futrynami, parapetów, kaloryferów, tynków (gładzi gipsowych), podłączeń do mediów ew. szamba.

kanaliza jest , ogrzewanie jest elektryczne, drzwi wewnetrzne po 120 plus 60 futryna razem 2x5szt wiec 1000 razem, kaloryfery elektyczne sa po 120pln za sztuke , potrzebuje 12 sztuk na 2 segmenty wiec 2500 tys za ogrzewanie ,
woda przygotowywana w podgrzewaczach miejscowych tzn kolo urzadzen ,


Jeśli dom ma schody i balkony to także jest niebagatelny koszt.

balkonow nie mam

Do tego koszty dopcieplenia poddasza lub stropu,
dach mam plaski , na gornym stropie ponad pietrem mam styropian pokryty papa , niewielki koszt

zrobienie elewacji (styro, podbitka itp. Nawet gdybyś robił to sam to i tak przy aktualnym poziomie cen są to bardzo duże koszty.

sciany sa z suporexu 36 jednowarstwowa sciana , wiec tylko tynk ,
tu jest tez dylemat- w jaki sposob uzyskac kolor czy normalny tynk wapienny na to dopiero pomalowac emulsja zewnwtrzna , czy barwic mase do tynkowania , tynków cienkowarstwowych nie mozna stosowac pytalem w atlasie , koszt nie powinien byc wysoki , przypuszczam ze tak jak tynkowanie wewnatrz czyli z 25 /m2 jak zabarwie w masie to calkowity koszt,

arktyk
12-02-2008, 13:46
Cóż, pogratulawać Ci taniego budowania. Rzeczywiście koszty u mnie pod Warszawą (szczególnie robocizny) są jednak sporo wyższe. Np. za co cwu płaciłem 130 zł z punktu... Ale to było jeszcze w ubiegłym roku. Aktualnie to pewnie ponad 150 zł. Czy ogrzewanie elektryczne to u Ciebie z wyboru, czy też z konieczności ?. Po zamontowaniu takiego typu ogrzewania możesz mieć wysokie rachunki za ogrzewanie. Suporex 36 rzeczywiście spełnia normy dotyczące ciepła, ale chyba nie zaszkodziłoby dać jeszcze z 8 cm styropianu. przy drzwiach itp nie policzyłeś kosztów robocizny, chyba że zamontujesz je sam. Zresztą koszty podliczysz jak się już wybudujesz. Przy cenach o których piszesz i swoim podejściu może rzeczywiście wyrobisz się np w 100.000, chociaż ja w to niestety nie wierzę :-? Pozostaje życzyć Ci wytrwałości w tanim budowaniu i sukcesów.

Pozdr,

Vegetables
12-02-2008, 20:42
Cóż, pogratulawać Ci taniego budowania. Rzeczywiście koszty u mnie pod Warszawą (szczególnie robocizny) są jednak sporo wyższe. Np. za co cwu płaciłem 130 zł z punktu...

wbrew pozorom od zeszlego roku praca budowlancow jest co najwyzej na tym samym poziomie, na wybrzezu co raz to wiecej ogloszen budowlanych firm sie pojawia , chyba konczy sie booom

Ale to było jeszcze w ubiegłym roku. Aktualnie to pewnie ponad 150 zł. Czy ogrzewanie elektryczne to u Ciebie z wyboru, czy też z konieczności ?.

z koniecznosci, jestem swiadomy ze na jeden dom zuzyje okolo 15 tys kwh przy sredniej cenie 30gr - noc dzien

Po zamontowaniu takiego typu ogrzewania możesz mieć wysokie rachunki za ogrzewanie.

zgadza sie , centralne w postaci 12 grzejnikow kosztuje mnie 1500 pln na dwa segmenty ale za to w zimie bedzie 2x 4500 za prad jak szacuje
chociaz gaz bylby pewnie tez z 2500-3000 wiec jestem swiadomy :)

Suporex 36 rzeczywiście spełnia normy dotyczące ciepła, ale chyba nie zaszkodziłoby dać jeszcze z 8 cm styropianu.

nie zgodze sie z tym, 36 suporex ma kolo 0,35 J/km2 to juz naprawde niewiele , mala czesc ciepla ucieka przez sciane , raczej mi ten styrop przez 20 lat sie nie zwroci , mysle ze lepiej przylozyc sie do wentylacji

przy drzwiach itp nie policzyłeś kosztów robocizny, chyba że zamontujesz je sam.

fakt nie policzylem ale mysle ze to szczegoly ,wszystlkie powinny sie w 10 tys zamlnac


Zresztą koszty podliczysz jak się już wybudujesz. Przy cenach o których piszesz i swoim podejściu może rzeczywiście wyrobisz się np w 100.000, chociaż ja w to niestety nie wierzę Pozostaje życzyć Ci wytrwałości w tanim budowaniu i sukcesów.


Wiem ze trudno doradzic ale jak sie czyta opinie , nawet ten watek to 200 a 100 jest dla mnie kardynalna roznica

RAIDER12
12-02-2008, 21:39
Życzę ci abyś zbudował jak najtaniej ale te twoje wyliczenia są nierealne,co znaczy hydraulika 2000,nie będziesz robił kotłowni? nie będziesz mieć pieca,kaloryferów, nie piszę juz o podłogówce.Ja aktualnie mam już tynki,wylewki,ocieplone poddasze,zrobione instalacje elektryczne i wodkangaz,dom ocieplony z zewnatrz i jak sobie liczyłem ile jeszcze muszę wydać to mi wyszło 200k i nie wiem czy starczy no ale możemy policzyć a to co jest dla ciebie zbędne możesz sobie odjąć :zrobienie 2 łazienek minimum 30000 ,drzwi wewnętrzne 12 szt 15000 tu można poszukać oszczędności,drzwi wejściowe i od garażu z automatyką 12000 tu również można taniej ale nie za darmo,podlogi u mnie wyjdą ok 25000 ale układając panele w całym domu można zaoszczędzić znacznie,kominek ok 8000,schody wewnętrzne już sie robią wyjdą ok 14000,a gniazdka światła ewentualnie wykończenia sufitów to też są koszty,balkony i tynk na zewnątrz nie wiem czy 12000 wystarczy ale jeszcze zostaje podwórko a tam ogrodzenie całej działki a od frontu klinkier i ogrodzenie kute,tarasy,kostka i trawnik tu już nie mam pojęcia o kosztach a jeszcze oświetlenie alarm i monitoring tak że mnie dom z obejściem wyjdzie grubo ponad 500000 a dotychczas wydałem 295000.Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie każdy musi mieć drogie drzwi,klinkiery i ogrodzenia kute ale i tak te wszystkie prace musisz wykonać a dziś robocizna jest bardzo droga i jeśli nawet oszczędzisz na materialach to na robociźnie juz nie chyba że sam potrafisz sobie wszystko zrobic to nie potrzebujesz szukać pomocy na forum,pozdrawiam.

Vegetables
12-02-2008, 22:00
Życzę ci abyś zbudował jak najtaniej ale te twoje wyliczenia są nierealne,co znaczy hydraulika 2000,nie będziesz robił kotłowni?


nie , nie mam nawet na to pomieszczenia :), przy elekkt nie potrzeba kotlowni , wode ogrzewam lokalnie lokal ogrzewaczami


nie będziesz mieć pieca,kaloryferów, nie piszę juz o podłogówce.

pisalem ze nie ,
moje co na dwa domy to 12 x 120pln za grzejnik eketryczny z termostatem !
wy wydajecie 2x 20tys na centralne ja 2x720 ale bede mial wieksze rachunki od was , jakies 2x1500 na sezon co najmniej


Ja aktualnie mam już tynki,wylewki,ocieplone poddasze,zrobione instalacje elektryczne i wodkangaz,dom ocieplony z zewnatrz i jak sobie liczyłem ile jeszcze muszę wydać to mi wyszło 200k i nie wiem czy starczy no ale możemy policzyć a to co jest dla ciebie zbędne możesz sobie odjąć :zrobienie 2 łazienek minimum 30000

jak zaszalejesz to tak , jak kabona za 500 , umywalka za 200 , kompakt za 200 to raczej bedzie taniej , kafle sa za 200 i za 20




,drzwi wewnętrzne 12 szt 15000 tu można poszukać oszczędności,

moje 2x5 szt za 120 obi + 60 oscieznica 10 x 180 czyli 1800 a nie 15tys , pianki nie licze


drzwi wejściowe i od garażu z automatyką 12000

ja mam brame uchylna reczna za 2x 899 wejsciowe sa za 2x700 ,ale na drugi raz wstawialbym inne tansze rownie dobre



tu również można taniej ale nie za darmo,podlogi u mnie wyjdą ok 25000 ale układając panele w całym domu można zaoszczędzić znacznie,

podlogi 2x120m2 , mysle ze panele 25/m2 folia gabka 3 listwy pewnie z 1000 czyli razem jakies 250x30 8tys


kominek ok 8000,

nie robie

schody wewnętrzne już sie robią wyjdą ok 14000,

ja mam schody betonowe okladane glazura

a gniazdka światła ewentualnie wykończenia sufitów to też są koszty,balkony i tynk na zewnątrz nie wiem czy 12000 wystarczy ale jeszcze zostaje podwórko

balkonow nie ma , tynk zew mysle 25/m2 zwykly wapienny , mozna tynk wapienny zabarwic w masie jakims barwinkiem ?



a tam ogrodzenie całej działki a od frontu klinkier i ogrodzenie kute,tarasy,kostka i trawnik tu już nie mam pojęcia o kosztach a jeszcze oświetlenie alarm i monitoring tak że mnie dom z obejściem wyjdzie grubo ponad 500000 a dotychczas wydałem 295000.


ja ograniczam sie do zagrabienia ziemi i posiania trawy , chodnik do domu z trelinki


Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie każdy musi mieć drogie drzwi,klinkiery i ogrodzenia kute ale i tak te wszystkie prace musisz wykonać a dziś robocizna jest bardzo droga i jeśli nawet oszczędzisz na materialach to na robociźnie juz nie chyba że sam potrafisz sobie wszystko zrobic to nie potrzebujesz szukać pomocy na forum,pozdrawiam.


niesytety nie potrafie wykonac, ale zauwazam ze jak sie dzwoni do wykonawcow to co raz to czesciej zaczynaja oddzwaniac z pytaniem kiedy zaczynamy ? dobry objaw

RAIDER12
12-02-2008, 22:08
Pozdrawiam,podoba mi sie ta wycena i optymizm i myśle że ci sie uda.