PDA

Zobacz pełną wersję : STAN DEWELOPERSKI - ile za metr kwadratowy?



MST
05-02-2008, 15:20
Cena za surowy najczęściej oscyluje wokół 400 zł/m2. Jakiej należy spodziewać się ceny za deweloperski (nie licząc instalacji), czyli wylewki, tynki, ocieplenie stropu i poddasza, elewacja zewnetrzna?

Mice
05-02-2008, 15:38
Cena z surowy najczęściej oscyluje wokół 400 zł/m2. Jakiej należy spodziewać się ceny za deweloperski (nie licząc instalacji), czyli wylewki, tynki, ocieplenie stropu i poddasza, elewacja zewnetrzna?
400 zł/m2 za stan surowy z dachem ? No bez jaj :lol:
A stan deweloperski jest z instalacjami bo jak chcesz tynkować przed wszystkimi instalacjami ?
Gdzieś tu niżej jest wątek o cenach, tylko trza kliknąć :roll:

mobutu
05-02-2008, 15:40
chyba jeszcze brakuje krycia dachu przy pokręconym projekcie można ładnie zapłacić

MST
05-02-2008, 15:46
400 zł/m2 za stan surowy z dachem ? No bez jaj :lol:

Drogo, czy tanio?



A stan deweloperski jest z instalacjami bo jak chcesz tynkować przed wszystkimi instalacjami ?

Bez CEN instalacji. Piszesz to po to, żeby sie czepiać?



Gdzieś tu niżej jest wątek o cenach, tylko trza kliknąć :roll:

Gdzieś jest wszystko, tylko jakoś nie mogę znaleźć ceny deweloperskiego. Generalnie dużo Forumowiczów pisze bzdury, dlatego ciężko się przegryźć przez taki gąszcz często fałszywych informacji. Jest o surowym, o deweloperskim nie ma nic.

Jola z Melisy
05-02-2008, 16:01
U nas stan surowy zamknięty wyszedł 100 zł mkw (coś ok. 170 tyś) Myślę, że jak dołożę 100 tyś. to będę miała stan deweloperski. W tym tynki, wylewki i instalacje. Pozdrawiam.

Mice
05-02-2008, 16:02
400 zł/m2 za stan surowy z dachem ? No bez jaj :lol:
Drogo, czy tanio?
Niemożliwie tanio




A stan deweloperski jest z instalacjami bo jak chcesz tynkować przed wszystkimi instalacjami ?
Bez CEN instalacji. Piszesz to po to, żeby sie czepiać?
odpowiadam na pytanie, jakbym się czepiał to byłbyś pewien, że to robię :lol:
nie ma czegoś takiego jak stan dew. bez instalacji, nikt takiej kwoty nie podaje





Gdzieś tu niżej jest wątek o cenach, tylko trza kliknąć :roll:

Gdzieś jest wszystko, tylko jakoś nie mogę znaleźć ceny deweloperskiego. Generalnie dużo Forumowiczów pisze bzdury, dlatego ciężko się przegryźć przez taki gąszcz często fałszywych informacji. Jest o surowym, o deweloperskim nie ma nic.
No qrde sam pisałem o tych cenach, masz na pierwszej stronie wątek o szacowaniu kosztów budowy :
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2310738#2310738

emil_d
05-02-2008, 18:49
U nas stan surowy zamknięty wyszedł 100 zł mkw (coś ok. 170 tyś) Myślę, że jak dołożę 100 tyś. to będę miała stan deweloperski. W tym tynki, wylewki i instalacje. Pozdrawiam.

Ooo - to wielgachna chałupa - 1700m2? Przy takim domu to chyba możliwe.

Jola z Melisy
05-02-2008, 18:57
1000zł zł za mkw, oczywiście, ale przecież domyśliłeś się, że to literówka, prawda? Nie? No cóż....

emil_d
05-02-2008, 20:10
1000zł zł za mkw, oczywiście, ale przecież domyśliłeś się, że to literówka, prawda? Nie? No cóż....

Niektórzy robią za 400 :)

MST
06-02-2008, 05:47
Ludzie, czy Wy potraficie czytać ze zrozumieniem? Pisałem o kosztach ROBOCIZNY.

I potem właśnie wychodzą bzdety, o których pisałem.

Geno
06-02-2008, 07:43
Ludzie, czy Wy potraficie czytać ze zrozumieniem? Pisałem o kosztach ROBOCIZNY.

I potem właśnie wychodzą bzdety, o których pisałem.
Gdzie niby zaznaczyłeś ,że chodzi o robocizne? Robisz OPR innym sam będąc w błędzie? Czy potrafisz pisać ze zrozumieniem?


Cena z surowy najczęściej oscyluje wokół 400 zł/m2. Jakiej należy spodziewać się ceny za deweloperski (nie licząc instalacji), czyli wylewki, tynki, ocieplenie stropu i poddasza, elewacja zewnetrzna?

Chyba Twoja robocizna chodzi w kamuflazu Predatora bo coś jej nie widać.

gaga123
27-11-2008, 07:23
hm...ciekawe czy ktoś tu w ogóle jeszcze zagląda..nie chciałam zakładać kolejnego podobnego tematu dlatego dołączam się do dyskusji.

Otóż nam robotnicy zdeklarowali się, że za 40 000 doprowadzą dom do stanu deweloperskiego. Jednak na etapie budowy fundamentów zmienili zdanie... rzucili kwotą 50 tysięcy ponieważ m.in. podwyższyli cenę fundamentów do 12 tyś (gdzie kopaniem i zasypywaniem zajmują się maszyny a wylaniem betonu-grucha). Pomińmy fakt jak 'nisko' zachowali się panowie robotnicy, zmieniając raptownie cenę w trakcie prac...proszę tylko o Wasze opinie jaka jest rozsądna cena za robociznę domu (stan deweloperski), którego link wklejam Wam poniżej...:

www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=30&a=58
wersja B ze stropem drewnianym

mynia_pynia
27-11-2008, 07:41
Zacznijmy od tego, że kwota 40 tyś za robociznę do stanu deweloperskiego jest nie realna.
Weź pod uwagę że prawdziwy stan deweloperski to:
Dom z elewacją zewnętrzną już ocieplony. Wewnątrz są rozłożone wszystkie sieci, są zrobione tynki i wylewki, są zamontowane parapety, są zamontowane schody, jest zrobiona sucha zabudowa poddasza.

Idąc dalej, na zewnątrz jest uporządkowana działka, jest ogrodzenie.
Tobie zostaje tylko posadzenie roślin w ogrodzie, zrobienie podłóg, zamontowanie kibelków, brodzików, wanien, zlewów, umeblowanie kuchni + wyposażenie, i reszty domu.

Dla przykładu ja potrzebuje około 100 tyś żeby przejść ze stanu deweloperskiego do pod klucz, a moja kumpela się spiera że potrzebuje 300 tyś - tylko w jej mniemaniu stan deweloperski to same mury z dachem i oknami - ceny zawierają materiały.

gaga123
27-11-2008, 12:16
Okej w takim razie wykazałam się nieznajomością definicji "stanu deweloperskiego" :) 40 000 za ocieplenie, tynki zewnętrzne, dach... Wszelkie instalacje nie będą leżeć w gestii tych robotników...

gaga123
27-11-2008, 12:18
aha no i oczywiście wstawienie okien! Cena broń Boże nie zawiera cen materiałów!

sky4
27-11-2008, 21:54
40.000 tys to w miarę realna cena za stan surowy.
Deweloperskiego nie zrobi ci przeciętna ekipa murarzy. Do tego musi być już ekpia, którą kieruje ktoś z głową, kto potrafi poskładać kilkadziesiąt elementów i ma doświadczenie i kontakty w hurtowniach i z instalatorami.

mikolayi
28-11-2008, 07:38
przede wszystkim w prawie nie ma definicji czegos takiego jak stan deweloperski - każdy deweloper moze zatem uznawać co innego za stan deweloperski. Zatem jesli ktokolwiek umawia się z firmą na stan deweloperski to trzeba dokładnie spisać przed podpisaniem umowy co będzie on obejmował. Bo jak nie to potem róbta co chceta

Yatza
04-12-2008, 11:09
Cena za surowy najczęściej oscyluje wokół 400 zł/m2. Jakiej należy spodziewać się ceny za deweloperski (nie licząc instalacji), czyli wylewki, tynki, ocieplenie stropu i poddasza, elewacja zewnetrzna?

Licząc czyste koszty budowy budynku 182m2 po podłogach, bo pow. użytkowej nie ma sensu brać do takich obliczeń i nie licząc działki, przyłączy, dokumentacji itp - czyste koszty budowlane, u nas wyszło to tak:
- stan zero: fundamenty i taras = 228 PLN/m2
- stan surowy otwarty, z dachem, rynnami, schodami betonowymi i kominami = 940 PLN/m2
- stan surowy zamknięty, SSO + okna dachowe, fasadowe, brama garażowa, drzwi zewn = 1103 PLN/m2
- stan deweloperski, czyli instalacje podstawowe: CO (z kotłem, podłogówką), gaz, wod-kan, prąd + docieplenia zewn i wewn, tynki, hydroizolacje itp = 1686 PLN/m2, ale to jeszcze nie koniec :(
- instalacje ekstra (odkurzacz centralny, reku, kominek z DGP, odgrom) to dodatkowe 112 PLN/m2
- wykończenie, już poszło = 118 PLN/m2, ale jeszcze pójdzie z 400-600 PLN/m2
do tego ogrodzenie, prace ziemne, wspomniane media, papierologia, droga...