PDA

Zobacz pełną wersję : 2600 zł za prąd tymczasowy??? help!!!



Monis
05-02-2008, 21:10
Cześć!
elektryk, za zrobienie prądu tymczasowego zaśpiewał sobie 2600 zł. W cenę wchodzi słup betonowy ( bo powiedział,że tylko taki można postawić jeśli słup główny jest po drugiej stronie ulicy), skrzynka i licznik.
Wydaje mi się to wygórowana cena.
Co o tym sądzicie?
Może macie kogoś godnego polecenia za mniejszą kwotę?

Depi
05-02-2008, 21:49
Heh - mi zaśpiewali 7500. Wchodziło w grę rzucenie kabla przez drogę na słupach 8m, kilka słupów mniejszych no i ponad 100 kabla.

W końcu stanęło na "pozyczeniu" od sasiadów. Wyszło coś ok 1500 - bo też musiałem ciągnąć sto kilkadziesiąt metrów (materiały 1100 z używaną erbetką i robocizna elektryka).

Monis
05-02-2008, 21:52
Hmm. to nieźle. Tylko, że ja do głównego słupa mam ze 30 m.. :/
Niestety od sąsiadki nie mam szans na pożyczenie prądu. Jest- że tak powiem "trochę zamknięta" w sobie :)

Depi
05-02-2008, 21:56
Wiesz- nowa skrzynka z licznikiem potrafi parę stów kosztować. Ogólnie chyba drogo, ale może wypytaj się, ile za co (tzn. robocizna a materiały)?

Mogę zapytać mojego, jak mi podasz szczegóły, ale uprzedzam, ze zazwyczaj jest dość zajęty.

Nefer
05-02-2008, 21:58
2800 za robotę, materiały, załatwienie w ciągu jednego dnia ( to tez kosztuje) :):)

Monis
05-02-2008, 22:03
W ciągu jednego dnia dociągnęli Ci prąd???

05-02-2008, 22:07
Myślę że to dość normalna cena w przypadku tego typu usługi.
Ja zapłaciłem 1500 zł ze modernizację ze starego na nową linkę też tylko przez ulicę ale bez słupa - przyłącze do ściany domu
Przyzwyczajaj się ja tez na początku byłem w lekkim szoku słysząc ceny usług budowlanych.

Nefer
05-02-2008, 22:08
W ciągu jednego dnia dociągnęli Ci prąd??? Monis, potwierdzę Ci jutro rano :)
A ponieważ dostali tylko część pieniędzy - zakładam, że przyjdą po resztę :)

Monis
05-02-2008, 22:11
Wiesz- nowa skrzynka z licznikiem potrafi parę stów kosztować. Ogólnie chyba drogo, ale może wypytaj się, ile za co (tzn. robocizna a materiały)?

Mogę zapytać mojego, jak mi podasz szczegóły, ale uprzedzam, ze zazwyczaj jest dość zajęty.

a jakie szczegóły potrzebujesz?

Depi
05-02-2008, 23:42
No dokładnie jak to ma wyglądać, ile metrów, jaki kabel, czy 1 faza, czy trzy...

Dobre byłyby tez ew. warunki przyłączenia...

Monis
06-02-2008, 19:11
Jeśli wychodzi o wygląd- to bez różnicy- byleby działało :D
Warunki przyłącza tymczasowego:
-napowietrzne przewodem 4x16mm2
-szafka pomiarowa na słupie przyłączowym
-4 fazowy bezpośredni energii czynnej 1 strefowy
-słup o wysokości 10 m

Nefer
06-02-2008, 20:19
panowie przyjechali prąd podłaczyć (dzisiaj - 24 h) ale moja mądra ekipa nie zdjęła licznika przed zburzeniem ruderki. WIęc licznika nie ma.
A jak nie ma to jest kłopot, bo ten co był to trzeba go zrecyklingować , nie ?
Może jutro już będzie :)

glowac
06-02-2008, 20:39
Cześć!
elektryk, za zrobienie prądu tymczasowego zaśpiewał sobie 2600 zł. W cenę wchodzi słup betonowy ( bo powiedział,że tylko taki można postawić jeśli słup główny jest po drugiej stronie ulicy), skrzynka i licznik.
Wydaje mi się to wygórowana cena.
Co o tym sądzicie?
Może macie kogoś godnego polecenia za mniejszą kwotę?


to nie dużo jak na Warszawę
Ci, który znam wezmą od Ciebie co najmniej drugie tyle :roll:

adam2007
06-02-2008, 23:03
Ja załatwiłem to tak,że wkopali mi już skrzynkę docelową na granicy z sąsiadem i od niej będe ciągnął prąd budowlany. Znaczy wszystko będzie już prawie nagotowo tylko taryfa inna...budowlana.Koszty : koło 1000pln za podciągnięcie do baraku + załatwienie sparwa elektrowni+przełączniki, wyłączniki. Skrzynka to w ramach umowy którą podpisuje kazdy. :D

pawlaczynski
07-02-2008, 09:45
Czołem,
Może jest ktoś zainteresowany - mam 'prowizorkę budowlaną' - słup + skrzynka. Zainteresowanych odsyłam na priv.

Pozdrawiam
P.R.

M@riusz_Radom
07-02-2008, 11:17
Witam

Właśnie układają mi kabel ( umowę na przyłącz podpisałem 2 tygodnie temu ) - za położenie 47m kabla + kabel 5x10 + zrobienie skrzynki w budynku gospodarczym + jedno gniazdo na 220V i jedno gniazdo na siłę - cena 2000 PLN za całość, z materiałem. W cenie również załatwianie formalności w energetyce, ja muszę tylko podpisać umowę i zapłacić kasę po uruchomieniu prądu.

Pozdrawiam
Mariusz

piast
24-02-2008, 21:51
Ja załatwiłem to tak,że wkopali mi już skrzynkę docelową na granicy z sąsiadem i od niej będe ciągnął prąd budowlany. Znaczy wszystko będzie już prawie nagotowo tylko taryfa inna...budowlana.Koszty : koło 1000pln za podciągnięcie do baraku + załatwienie sparwa elektrowni+przełączniki, wyłączniki. Skrzynka to w ramach umowy którą podpisuje kazdy. :D
Ja też jestem zainteresowany takim rozwiązaniem. Mam słup 0,9m od granicy działki. Chciałem ściągnąć kabel ze słupa w jakiejś rurce i podłączyć ziemią ze skrzynką w granicy działki w miejscu docelowej skrzynki (czyli ok 10m kabla z góry słupa do skrzynki). Możesz mi podesłać namiary na wykonawców. Ponadto jeśli możesz podeślij mi również namiar na wykonawcę projektu przyłącza. Wielkie dzięki i pozdrawiam.

adam2007
29-02-2008, 17:23
Ja załatwiłem to tak,że wkopali mi już skrzynkę docelową na granicy z sąsiadem i od niej będe ciągnął prąd budowlany. Znaczy wszystko będzie już prawie nagotowo tylko taryfa inna...budowlana.Koszty : koło 1000pln za podciągnięcie do baraku + załatwienie sparwa elektrowni+przełączniki, wyłączniki. Skrzynka to w ramach umowy którą podpisuje kazdy. :D


No więc już podobno mam prąd, na działce będę w niedziele w celu rozliczenia się i odebrania instalacji. Elektyk zaśpiewał 1400 z możliwością negocjacji. Miało wyjśc koło 1000 ale jak mu dam te 1300 to chyba też nie dużo to będzie. Chłop się nalatał troche i wszystko pięknie zrobił. :lol:

Jarek191
07-03-2008, 22:25
Ja pierwotnie miałem ciągnac prąd od sąsiada. Kupiłem niedrogo małą skrzynkę z licznikiem. Podpisałem umowe z firmą energetyczną na przyłącze stałe. Przyszło co do czego i mi sie sąsiad rozmyślił i zmienił zdanie.
Teraz muszę zrobi przyłącze tymczasowe. Czy muszę to zgłosi w energetyce ?

Jarek191
07-03-2008, 22:26
Ja załatwiłem to tak,że wkopali mi już skrzynkę docelową na granicy z sąsiadem i od niej będe ciągnął prąd budowlany. Znaczy wszystko będzie już prawie nagotowo tylko taryfa inna...budowlana.Koszty : koło 1000pln za podciągnięcie do baraku + załatwienie sparwa elektrowni+przełączniki, wyłączniki. Skrzynka to w ramach umowy którą podpisuje kazdy. :D


No więc już podobno mam prąd, na działce będę w niedziele w celu rozliczenia się i odebrania instalacji. Elektyk zaśpiewał 1400 z możliwością negocjacji. Miało wyjśc koło 1000 ale jak mu dam te 1300 to chyba też nie dużo to będzie. Chłop się nalatał troche i wszystko pięknie zrobił. :lol:

Poproszę namiar na tego elektryka, bo mam wrażenie że jest tani.

slavswid
14-03-2008, 21:07
Witam
Mam problemy z energetyką, są opieszali w podłączeniu prądu, a budowę musiałem zacząć........ więc kupiłem agregat 7,5KW za 2300zł i mam sprawę z głowy aż do końca budowy :) chromolić elektryków i elektrownię

pioter68
14-02-2009, 12:37
Ja właśnie jestem po instalacji tymczasówki - 70 m ze słupa pod ziemią kablem - koszt z materiałem 2 800 (2 000 szafka na stelażu zakopanaym w ziemi, kabel oraz pozostałe materiały), 600 robocizna i 200 zł koparka 2,5 h. Jak się dowiedziałem że koszt kopania ręcznego to 20 zł za 1m (z zasypaniem, głebokość 60 cm) to koparka wychodzi 7 razy taniej, do tego tylko 3 h roboty łącznie (kopanie + elektrycy) zamiast co najmniej dwóch dni.

mysza223
14-02-2009, 12:47
Witam
Mam problemy z energetyką, są opieszali w podłączeniu prądu, a budowę musiałem zacząć........ więc kupiłem agregat 7,5KW za 2300zł i mam sprawę z głowy aż do końca budowy :) chromolić elektryków i elektrownię


I to jest rozwiązanie pózniej przyda się do zasilania awaryjnego.

RafalGo
14-02-2009, 16:55
Ja mialem kolo 30 metrow i slup tez po drugiej stronie ulicy, przylacze zrobili na słupie, a od tego juz sobie podlaczam i kabelek idzie przez jezdnie, zaplacilem 300zl za calosc.

pioter68
15-02-2009, 21:39
300 złoty za całość? Z materiałami? Szafka, kable?

Ballah
16-02-2009, 10:25
Byłem dzisiaj w energetyce. Do pociągnięcia jest 40 m ziemią, z działki po drugiej stronie "ulicy" której jeszcze nie ma. Zapłaciłem 2100 i dowiedziałem się tylko, że mają 9 miesięcy na zaprojektowanie tych 40 metrów i 4 miesiące na przekopanie rowka. W międzyczasie, z tego co wiem, gmina ulicę wykona i położy asfalt...

Spróbuję dogadać się z sąsiadem, a jak nie to z tym agregatem to jest chyba dobry pomysł. Minusy - co zrobić, żeby go nie ukradli :(

pioter68
16-02-2009, 10:48
Ballah, zgadza się, tyle to trwa - u mnie też projektowali ponad pół roku. A kiedy po przesłaniu projektu z bratem poprosiliśmy od razu o wybudowanie szafki docelowej argumentując, że w miejscu przebiegu kabla i usytuowania szafki absolutnie nic nie będzie robione usłyszeliśmy, że się nie da - chyba że mamy stan surowy zamknięty. Argumentacja była taka, że te dwa koła z hakiem opłaty przyłaczeniowej to 20% rzeczywistego kosztu, a co będzie jak oni zrobią a my nie zaczniemy budować? Więc zapłaciliśmy za projekt i czekamy na docelówkę do zakończenia budowy,dzięki czemu teraz doszło dodatkowo 2 800 za tymaczasówkę, która potem częściowo wykorzystamy (przyłącze na słupie, część kabla).

mysza223
16-02-2009, 11:35
Byłem dzisiaj w energetyce. Do pociągnięcia jest 40 m ziemią, z działki po drugiej stronie "ulicy" której jeszcze nie ma. Zapłaciłem 2100 i dowiedziałem się tylko, że mają 9 miesięcy na zaprojektowanie tych 40 metrów i 4 miesiące na przekopanie rowka. W międzyczasie, z tego co wiem, gmina ulicę wykona i położy asfalt...

Spróbuję dogadać się z sąsiadem, a jak nie to z tym agregatem to jest chyba dobry pomysł. Minusy - co zrobić, żeby go nie ukradli :(

Wynająć brygadę spoza miasta aby mieszkali na budowie. Sami dopilnują :)

RafalGo
17-02-2009, 19:49
W sumie to sam sie zastanawiam ale tyle wyszlo, skrzynke mialem, calosc to wygladalo tak:
Pojechalem do energetyki, zglosilem przylacz "prowizorka", 1 dzien trwal wywiad, za 3 dni przyjechali i zapieli moja skrzynke i ich licznik, powiedzieli 300zl, skrzynka zostala zamontowana na slupie, nawet nie przykrecona a przywiazana kawalkiem kabla co mieli. Fuszerka ale wazne ze dziala.
Kabelek ktorym sie podlaczam idzie przez ulice kolo 40-50m lacznie, cala budowa na tym przeszla, nawet ostatnio sie udalo bo plug śniezny przejezdzal i nie zachaczyl o lezacy kabel.
Ostatnimi dniami placilem za ten sam odcinek podlaczenia tego na stale, 500zl projekt przylacza (ziemny bo w planie zagospodarowania byl powietrzny). 700zl za slupek ogrodzeniowy i przekopanie, uziemienie itp ekipie ktora wygrala przetarg w energetyce i zrobila calosc, 1000zl do energetyki i tak naprawde nie wiem za co, chyba za ich montaz licznika.


300 złoty za całość? Z materiałami? Szafka, kable?

pioter68
19-02-2009, 18:08
Ja właśnie jestem po instalacji tymczasówki - 70 m ze słupa pod ziemią kablem - koszt z materiałem 2 800 (2 000 szafka na stelażu zakopanaym w ziemi, kabel oraz pozostałe materiały), 600 robocizna i 200 zł koparka 2,5 h. Jak się dowiedziałem że koszt kopania ręcznego to 20 zł za 1m (z zasypaniem, głebokość 60 cm) to koparka wychodzi 7 razy taniej, do tego tylko 3 h roboty łącznie (kopanie + elektrycy) zamiast co najmniej dwóch dni.

No i koszcik dodatkowy - okazało się, ze energetyka wbrew przesłanym mi warunkom nie zrobi mnie odbiorcą tymczasowym po "wykonaniu linii zasilającej zalicznikowej" tylko muszę także zamontować szafkę na słupie (szafka na działce dzieli zasilanie na dwie działki - ale to juz energetyki nie interesuje) i wyprowadzić z niej kable do podpięcia do linii - więc dojdzie dodatkowe parę stówek, Na szczęście wszystko u mnie na pół, bo na drugiej działce buduje się brat.

braszyns
06-03-2009, 17:51
3000 za 50 metrów kabla skrzynka i licznik prąd za ulicą i co ciekawe cała instalacja jest na dwóch słupach drewnianych (według elektryka bo według mnie na dwóch sosnach które mają trochę przycięte gałęzie)

Globetrotter
27-05-2009, 12:18
Prowizorka tuż przy słupie NN- 700 pln robocizna + 300 materiały (miałem z odzysku skrzynkę z głównym bezpiecznikiem i słup)

hojnorek
27-05-2009, 15:38
bednarka (obwód budynku + 2 miejsca wewnątrz), WLZ 25m od skrzynki do rozdzialni, rozdzielnia. materiały + robocizna + papiery dla ZE = 2100pln

seaman
31-05-2009, 00:31
Cze

Kupilem agregat 2500 zl .
W energetyce dali mi warunki na podlaczenie od ostatniej ZK- 320 metrow.
Koszt kabla 20 zl za metr + licznik i staly meisieczny koszt nie kalkulowal mi sie tym bardziej ze dom buduje etapami.
Jak na razie agregat sie sparawdza . Ma 5,5 kW i ciagnie betoniarke i dodatkowo 3 elektronarzedzia bez problemu

w4
29-07-2009, 21:34
Mam problem bo nie wiem co mam dalej robić. Z ZE otrzymałem warunki na w których napisali, że mam zainstalować szafkę pomiarową i zabezpieczenia przy istniejącym ZK. Najbliższe ZK jest około 300m od granicy mojej działki. Po otrzymaniu tych warunków wystąpiłem jeszcze raz do ZE o warunki przyłączenia z uwagą, że potrzebuje przyłącza docelowego. ZE nie wydał mi nowych warunków tylko przysłał pismo, cyt. zelektryfikowanie Pana działki wiązać się będzie z koniecznością budowy stacji transformatorowej, a co za tym idzie bardzo dużymi kosztami przyłączenia. W związku z tym, decyzja o elektryfikacji działki zostanie podjęta w momencie złożenia wniosków i podpisania umów przyłączenoiwych przez większą ilość właścicieli działek. Do tego czasu zasilanie Pana działki może odbywać się poprzez prowizorkę budowlaną umieszczoną przy istniejącym złączu kablowym". Co mam dalej robić, czy budować prowizorkę budowlaną, czy czekać aż zostanie podjęta decyzja? Czy w przypadku budowy prowizorki będę musiał postawić szafkę pomiarową przy istniejącym ZK a pózniej ciągnąć 300 m kabla do swojej działki i to wszystko na mój koszt?Czy w przypadku jak to ujeli "podjęcia decyzji o elektryfikacji" ZE ponosi koszty przyłacza do granicy mojej działki? Proszę o pomoc

seaman
30-07-2009, 09:49
Cze
Miałem dokładnie taka samą sytuację jak Ty...juz podpisałem umowę na przyłącze docelowe i energetyka projektuje nową trafo na ich koszt dlatego, ,ze zacząlem z sasiadem zarzucać ich paragrafami i słać listy do wyższych 'dyrektorów'...jeśli sa monopolistami to niech zapewniają prąd


Mam problem bo nie wiem co mam dalej robić. Z ZE otrzymałem warunki na w których napisali, że mam zainstalować szafkę pomiarową i zabezpieczenia przy istniejącym ZK. Najbliższe ZK jest około 300m od granicy mojej działki. Po otrzymaniu tych warunków wystąpiłem jeszcze raz do ZE o warunki przyłączenia z uwagą, że potrzebuje przyłącza docelowego. ZE nie wydał mi nowych warunków tylko przysłał pismo, cyt. zelektryfikowanie Pana działki wiązać się będzie z koniecznością budowy stacji transformatorowej, a co za tym idzie bardzo dużymi kosztami przyłączenia. W związku z tym, decyzja o elektryfikacji działki zostanie podjęta w momencie złożenia wniosków i podpisania umów przyłączenoiwych przez większą ilość właścicieli działek. Do tego czasu zasilanie Pana działki może odbywać się poprzez prowizorkę budowlaną umieszczoną przy istniejącym złączu kablowym". Co mam dalej robić, czy budować prowizorkę budowlaną, czy czekać aż zostanie podjęta decyzja? Czy w przypadku budowy prowizorki będę musiał postawić szafkę pomiarową przy istniejącym ZK a pózniej ciągnąć 300 m kabla do swojej działki i to wszystko na mój koszt?Czy w przypadku jak to ujeli "podjęcia decyzji o elektryfikacji" ZE ponosi koszty przyłacza do granicy mojej działki? Proszę o pomoc

kamcia461
30-09-2009, 12:21
Witam,
W moim przypadku też dzieją się dzwine rzeczy. Przy działce mam skrzynkę i kabel - Stoenowski. Za przyłączenie prądu budownalego mam zapłacić 3000 zł i najlepiej od razu starać się o przyłączenie prądu na cele mieszkalne (przykro mi, ale nazw fachowych nie znam), bo cała prosedura trwa ok. 18 m-cy i kosztuje 1500 złotych. Planuję zacząć wylewać fundamenty, a prąd mam od sąsiada na podliczniku i wiem na pewno, że przy użyciu "mocniejszych" narzedzi wyskakują mu korki. Aha, podlegam pod Stoen Wyszkowski. Czy ktoś jeszcze miał taką sytuację? Teraz naprawdę zastanawiam się nad agregatem, tylko nie wiem czy przy np. betoniarce, wiertarkach itp. zda egamin.

seaman
30-09-2009, 12:32
Witam
Mam agregat ENDRESS ESE 6000 BS. Nic lepszege nie trzeba. Mam juz strop zrobiony...agregat dalej hula...mam gdzies ich prad budowlany...czekam na przylacze docelowe...umowa podpisana i zaplacone...teraz niech oni sie wykaza...
Pozdro







Witam,
W moim przypadku też dzieją się dzwine rzeczy. Przy działce mam skrzynkę i kabel - Stoenowski. Za przyłączenie prądu budownalego mam zapłacić 3000 zł i najlepiej od razu starać się o przyłączenie prądu na cele mieszkalne (przykro mi, ale nazw fachowych nie znam), bo cała prosedura trwa ok. 18 m-cy i kosztuje 1500 złotych. Planuję zacząć wylewać fundamenty, a prąd mam od sąsiada na podliczniku i wiem na pewno, że przy użyciu "mocniejszych" narzedzi wyskakują mu korki. Aha, podlegam pod Stoen Wyszkowski. Czy ktoś jeszcze miał taką sytuację? Teraz naprawdę zastanawiam się nad agregatem, tylko nie wiem czy przy np. betoniarce, wiertarkach itp. zda egamin.[/quote]

kris7109
01-10-2009, 19:51
Witam. Koszty przyłącza budowlanego:skrzynka z demobilu-0,00. Gniazda,bezpieczniki różnicówka kabel (10 metrow) ,uziom(docelowy)-600. Elektryk(sąsiad) -300. Energetyka doprowadziła sieć bezpośrednio pod moją działkę-koszt 1600 (cena za moc przyłączeniową. :wink:

franzkru
02-10-2009, 14:43
Ja mam do sąsiad jakieś 50m. Kosztowało mnie to 200zł. Kabel 100m (biały chyba 3x2,5) 120zł (allegro). Licznik 1-fazowy 50zł. Bezpiecznik automatyczny i gniazdko. Wszystko ładnie przykręcone na desce która wisiała sobie w blaszaku. Działało przez rok bez żadnych problemów. (Jak ktoś chce to mogę mu ta rozdzielnie odsprzedać.. za dobre piwo ;)).