PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja wod-kan i co



aga2219
05-02-2008, 20:41
witam,
szukam namiarów na ekipę/firmę do instalacji wod-kan i co!!!
zrobili mi wycenę z "partnera":
wod-kan, podłogówka ok 100m2, poddasze ok 100m2-grzejniki, piec gazowy buderus + zasobnik 120l wszystko z materiałami i robocizna 44 tysiące!!!!!!
myślałam że ze krzesła spadnę!!
samo wod-kan (materiały i robocizna ponad 8tys)
nie wiem, ale jak dla mnie to wydaje się duzo za dużo
ile wy zapłacilśscie za takie roboty???

Trociu
05-02-2008, 20:51
A może byś się pochwaliła gdzie się budujesz. Instalator z drugiej strony Polski może do Ciebie nie przyjechać.

Mój instalator za wszystko powiedział 35k. Ale była mniejsza podłogówka.

Napisz może jakie materiały Ci zaproponował. Bo jeżeli w miedzi wszystko to będzie inna cena jeżeli w pex'ie

aga2219
06-02-2008, 11:00
A może byś się pochwaliła gdzie się budujesz. Instalator z drugiej strony Polski może do Ciebie nie przyjechać.

Mój instalator za wszystko powiedział 35k. Ale była mniejsza podłogówka.

Napisz może jakie materiały Ci zaproponował. Bo jeżeli w miedzi wszystko to będzie inna cena jeżeli w pex'ie

dom budujemy w Wiązownej pod Warszawą, a co do podłogowki to jest jej trochę mniej bo 84 m2,a materiał to raczej miedź,
a jaki materiał lepiej miedż czy ten pex???? (nie mam pojęcia co to jest pex)

AXENTY
06-02-2008, 11:23
Nie potrafię powiedzieć nic konkretnego na temat cen, bo jest zbyt wiele czynników wpływających na nią.
Co do materiału na podłogówkę, to wykonuje się ją z rury trójwarstwowej (Alu-Pex), albo z polietylenu sieciowanego (Pex-b,c). Od dawna nie słyszałem, żeby ktoś robił podłogówkę z miedzi. Jeśli już, to niewielkie powierzchnie z miedzi miękkiej (ze względu na niewielkie odcinki takiej rury), ale mam wątpliwości co do absorbcji tlenu przez ścianki takiej rury.