PDA

Zobacz pełną wersję : ściana jednowarstowa vs dwuwarstwowa - robocizna



renjul
07-02-2008, 09:47
Wczoraj byłam na budowie znajomego, który buduje z ytonga. Wyliczył sobie, że ekipa weźmie mniej za murowanie ścian z ytonga niz z pustaka 24 cm, że tynkarze wezmą mniej, bo nie będą obkładać ścian styropianem i że ściana przy ytongu jest gładsza, więc wejdzie mu mniej tynku. Czy uważacie, że jednowarstwowa może być jednak tańsza w ogólnym rozrachunku niż dwuwarstwowa max + 15 cm styropianu?

maroco11
11-02-2008, 20:04
Wychodza chyba porównywalnie, a zaleta jednowarstwowej jest ,z e mozna zaraz po wybudowaniu zamieszkac bez tynków i robic je poźniej itp .... Ja własnei sie zastanawiam czy isc w Ytonga 36,5 czy jednak dwuwarstwowa z ociepleniem ....

Trociu
11-02-2008, 20:19
Ale przy jednowarstwowej musisz mieć lepszą ekipę niż przy dwu. Taka ściana musi być dokładniej postawiona, bo nie będzie miała warstwy ochronnej w postaci styropianu z zewnątrz.
W dwuwarstwowej, też w zasadzie możesz zamieszkać i robić ocieplenie później. Wydasz troche więcej na ogrzewanie co prawda, chyba że wprowadzisz się na wiosnę a styropian położysz do zimy ;)

apis50
11-02-2008, 21:15
[quote="renjul"]Wczoraj byłam na budowie znajomego, który buduje z ytonga. Wyliczył sobie, że ekipa weźmie mniej za murowanie ścian z ytonga niz z pustaka 24 cm

My ustaliliśmy z wykonawcą stawkę za wymurowanie ścian./25 zł za m2 wszystkich ścian BK 24,działowe BK 12,mazowieckie/
Docieplenie i tynki to już dodatkowa czynność.W naszym przypadku będzie to robić inna ekipa niż ściany.Zapłacisz tyle,na ile się zgodzisz z wykonawcą.
Pozdrawiam