PDA

Zobacz pełną wersję : Schody żelbetowe wylewane ile to kosztuje?



krzysztof_o
07-02-2008, 22:23
Witam


W tym pokręconym kraju co usługa u tego samego wykonawcy to coraz większy kosmos i chyba musze szukać kogoś innego bo za schody wylewane żelbetowe chce 4500 dwie kondygnacje z piwnicy na parter i z perteru na poddasze.
Komin szidla ( nie wiem jak to się pisze) 2400
ocieplenie piwnicy 25/m2 bez siatki tylko folia na styrodurze
ocieplenie parteru i poddasza 40/m2 klej siatka i klej 250m2=10000
a za schody to już 4500 kosmos no chyba że się myle

mc_gregor
07-02-2008, 22:51
Ja za zrobienie schodow na pietro placilem 2200

dzabij
08-02-2008, 14:33
Schody to wyjątkowo wredna robota, dużo gięcia, cięcia, szalowania, łatwo sie pomylić, trzeba sporo przy nich myśleć itd. Myślę że wykonawcy niechętnie biorą takie zlecenia, a jeżeli już to walą "cenę z kosmosu". U mnie szalowanie schodów trwało ok. 2 dni, czyli dokładnie tyle co budowanie wszystkich ścian nośnych partetu.

skrzypekps
04-07-2008, 18:54
2200 zapłaciłeś za sama robociznę jednej kondygnacji , tak ??

u mnie za 3 kondygnacje za sama robicizne chce ok 7500 zł...

wu
04-07-2008, 22:08
no załamaliście mnie tymi cenami i równocześnie ppodnieśliście na duchu bo moja ekipa, która ma budować nasz domek w propozycji kosztorysu wyceniła sobie robociznę za wykoannie schodów wewnętrznych żelbetowych na równy 1000 zł ale może dlatego że całość budowy robią

janrenovate
05-07-2008, 09:34
Witam


W tym pokręconym kraju co usługa u tego samego wykonawcy to coraz większy kosmos i chyba musze szukać kogoś innego bo za schody wylewane żelbetowe chce 4500 dwie kondygnacje z piwnicy na parter i z perteru na poddasze.
Komin szidla ( nie wiem jak to się pisze) 2400
ocieplenie piwnicy 25/m2 bez siatki tylko folia na styrodurze
ocieplenie parteru i poddasza 40/m2 klej siatka i klej 250m2=10000
a za schody to już 4500 kosmos no chyba że się myle
Kosmos to byłby gdyby tylko z piwnicy do pierwszej kondygnacji,a tak to przyzwoita cena.
Zalezy tez jakie to schody?

janrenovate
05-07-2008, 09:39
Schody to wyjątkowo wredna robota, dużo gięcia, cięcia, szalowania, łatwo sie pomylić, trzeba sporo przy nich myśleć itd. Myślę że wykonawcy niechętnie biorą takie zlecenia, a jeżeli już to walą "cenę z kosmosu". U mnie szalowanie schodów trwało ok. 2 dni, czyli dokładnie tyle co budowanie wszystkich ścian nośnych partetu.
Może nie wredna robota,ale praco i czasochłonna.
Trzeba rozrysowac,przygotować zbrojenie,zaszalowac,zalać,nastepnie rozszalowac.
Zobaczycie ile za oblorzenie owych"schodów zazyczy sobie stolarz czy tez parkieciarz.

janrenovate
05-07-2008, 09:44
Witam


W tym pokręconym kraju co usługa u tego samego wykonawcy to coraz większy kosmos i chyba musze szukać kogoś innego bo za schody wylewane żelbetowe chce 4500 dwie kondygnacje z piwnicy na parter i z perteru na poddasze.
Komin szidla ( nie wiem jak to się pisze) 2400
ocieplenie piwnicy 25/m2 bez siatki tylko folia na styrodurze
ocieplenie parteru i poddasza 40/m2 klej siatka i klej 250m2=10000
a za schody to już 4500 kosmos no chyba że się myle
W rzeczy samej,kraj "pokrecony" mamy.
W innych krajach bowiem do kazdego praktycznie etapu potrzebna inna ekipa.
Rusztowania tez przyjeżdża i rozstawia "wyszkolona" ekipa.
Ale my przecież dażymy do "normalności":D

Nefer
05-07-2008, 11:48
80 pln za stopień.

skrzypekps
05-07-2008, 21:40
jak dzis powiedzialem budowlancowi ze pytalem o ceny i powiedziano mi ze sredni cena schodow zelbetowych tzn wykonanie wynosi ok 100zł to sie obuzył. U mnie wyjdzie gdzies 150 zł za stopień (oczywiście bez materiałów). Sam nie wiem co myslec, co prawda do schodów nie mam projektu i robi je sam wyliczajac wszystko ale i tak czy to nie za dużo ...

alladyn71
02-09-2008, 15:35
Ja jak zwyle jak z choinki :roll: ale co mi tam zapytam :-?

Jezeli chce wymienic schody wejsciowe osadzone w scianie nosnej to czy mam kupowac polfabrykanty czy moze robi sie to recznie :oops:

Z nowobudowanym domem jest latwiej (tak mi wszyscy mowia) a przy remoncie nie wiem za co sie zlapac zeby cos nie runelo :-?
Takze nie wiem czy mam szukac fachowcow co to robia schody zelbetonowe czy moze kupuje sie gotowe i zamawia fachowcow co je wstawia?

Zaczyna mnie to wszystko lamac...nie mieszkam w Polsce (gdzie stoi moj kochany domek) i wszystko musze zalatwiac przez telefon i maila a wiadomo, ze na miejscu latwiej sie zorientowac dlatego wciaz zameczam to forum glupimi pytaniami :oops: