PDA

Zobacz pełną wersję : dach czy balkon



maj1983
09-02-2008, 08:41
zastanawiam się co będzie tańsze i lepsze - zrobić balkon nad garażem czy dach?

pom gosp. "przyklejone do domu, ma po zewnętrznej wymiar 400x420
obecnie mam w projekcie ogromny balkon, ale może taniej byłoby zrobić dach?

jajmar
09-02-2008, 10:23
zastanawiam się co będzie tańsze i lepsze - zrobić balkon nad garażem czy dach?

pom gosp. "przyklejone do domu, ma po zewnętrznej wymiar 400x420
obecnie mam w projekcie ogromny balkon, ale może taniej byłoby zrobić dach?

W kwesti formalnej raczej to taras nie balkon.

Ja bym zrobił zadaszony taras, lub pokój.

bladyy78
09-02-2008, 10:45
Tańszy chyba będzie dach niż poprawne zrobienie tarasu. Jednak skoro masz w projekcie taras to byś musiał zmienić projekt. Ja tez mam taki mały balkonik 8.6m x 6,5 i sam teraz nie wiem czy jak bym budował jeszcze raz co bym wybrał. Najchętniej bym zbudował taras z zadaszeniem który w razie czego zawsze bym mógł zabudować i zrobić z niego pokoje.

marzycielka74
09-02-2008, 10:51
Mysle że taki tarasik zadaszony byłby super :)

Cpt_Q
09-02-2008, 11:01
Mysle że taki tarasik zadaszony byłby super :)
popieram :lol:

Andrzej Wilhelmi
10-02-2008, 21:05
Radzę przykryć dachem i będzie święty spokój. Pozdrawiam.

daggulka
10-02-2008, 21:21
też miałam taki dylemat :wink:
ostatecznie garaż przykryłam dachem, ale przygotowany jest tak (fundamenty, ściany) , że na przyszłość w ostateczności można będzie tam zrobić lekki strop i pokój

z tarasu zrezygnowałam po wchłonięciu maximum wiedzy teoretycznej na ten temat ....za dużo zabawy i zachodu z izolacjami :roll:

futrzak 61
10-02-2008, 22:35
Witam. Jeśli chodzi o koszty, to zależy jaki dach, czym przykryty itp. Na pewno "łatwiejsze" (mniej kłopotliwe na przyszłość) jest zadaszenie, ale to wiąże się ze zmianą projektu. No i zależy co wolisz: siedzenie na tarasie czy wychodzenie do ogrodu. Pozdrawiam.

Irma
10-02-2008, 23:44
ja mam nad salonem kawalek dachu plaskiego na ktorym wszyscy radza zrobic taras, ale ja nie che i nie zrobie, bo:
balustrada jet droga
trudno ja zamontowac na dachu plaskim
trzeba tam polozyc jakas nawierzchnie
po comi taras jak mam dom i z jadalni wyjscie na taras? chyba tylko do wietrzenia poscieli

ja na Twoim miejscu bym nie robila tarasu

maj1983
12-02-2008, 21:19
tyle, że ja nie mam wyjścia

mam doklejone do budynku domu pom. gosp. (musieliśmy je dać ze względu na linię zabudowy) i teraz nie wiem czy zrobić dach czy taras

ale..
na górze będzie osobne mieszkanie i taki taras byłby wskazany

ale..
jest on od strony pn, więc lepiej jak byłby z drugiej strony

jejuuuuu
dylematów 150

*milek*
23-01-2010, 16:07
Odświeżam.

Jesteśmy na etapie tworzenia projektu. Z różnych względów (linia zabudowy, kształt działki, wz) garaż będzie dobudowany do bryły domu. My także zastanawialiśmy się, czy jednak tego nie zadaszyć. Ale jak na razie stanęło na tarasie, ponieważ;
- taras będzie od południa, będzie można umieścić na tej ścianie domu (szczytowa) duże okna tarasowe, ładnie doświetlające i dogrzewające pomieszczenia
- będzie miejsce na solary, które najlepiej umieścić od południa (połacie dachu domu są na wschód i zachód, gdybyśmy zadaszyli garaż, dach musiałby być także dwuspadowy, bo taki mamy w wz, więc dla położenia solarów taras to najlepsze rozwiązanie)
- będzie można w przyszłości zrobić na części tarasu oranżerię (zawsze nam się podobały zimowe ogrody)