PDA

Zobacz pełną wersję : koszty robocizny przy zakładaniu siatki



orzel62
11-02-2008, 11:03
witam. ile mogę zaołacić za robociznę chłopaką któtzy zakładali mi siatkę ogrodzeniową wraz z wylewaniem słupków?

Seba7207
11-02-2008, 16:52
Dwa pifa i pół litra :D :D :D

System744
08-01-2009, 04:50
aa ja bym dodał słoik ogórków :wink:

leszeq
08-01-2009, 07:52
Uwielbiam to forum! Człowiek zakłada konto żeby się czegoś dowiedzieć, oczekuje pomocy więc pisze pierwszy post, a tutaj proszę - dwie pierwsze odpowiedzi są dla niego wyjątkowo wyczerpujące...

zezo
08-01-2009, 09:22
Świętokrzyskie
znajomy płacił 10 zł za mb na gotowo
słupki metalowe co 2.5 zabetonowane + siatka

zbigmor
08-01-2009, 10:30
Uwielbiam to forum! Człowiek zakłada konto żeby się czegoś dowiedzieć, oczekuje pomocy więc pisze pierwszy post, a tutaj proszę - dwie pierwsze odpowiedzi są dla niego wyjątkowo wyczerpujące...

Za to trzecia okazała sie bardzo pomocna?

leszeq
08-01-2009, 12:23
Uwielbiam to forum! Człowiek zakłada konto żeby się czegoś dowiedzieć, oczekuje pomocy więc pisze pierwszy post, a tutaj proszę - dwie pierwsze odpowiedzi są dla niego wyjątkowo wyczerpujące...

Za to trzecia okazała sie bardzo pomocna?

Moja wypowiedz nie miała bezpośrednio pomóc założycielowi tematu, tylko zwrócić uwagę na niepotrzebne wypowiedzi zaśmiecające forum. Teraz pewnie jakiś jeden bystry odpowie, że właśnie ja też to robię, ale gdyby sam kiedyś spróbował "dokopać się" odpowiedzi na pozornie proste pytanie, czytając przy okazji 100 różnych wypowiedzi jak te powyżej, to sam zrozumie, że to jest właśnie bezsensowne zaśmiecanie forum!

zbigmor
08-01-2009, 13:57
Uwielbiam to forum! Człowiek zakłada konto żeby się czegoś dowiedzieć, oczekuje pomocy więc pisze pierwszy post, a tutaj proszę - dwie pierwsze odpowiedzi są dla niego wyjątkowo wyczerpujące...

Za to trzecia okazała sie bardzo pomocna?

Moja wypowiedz nie miała bezpośrednio pomóc założycielowi tematu, tylko zwrócić uwagę na niepotrzebne wypowiedzi zaśmiecające forum. Teraz pewnie jakiś jeden bystry odpowie, że właśnie ja też to robię, ale gdyby sam kiedyś spróbował "dokopać się" odpowiedzi na pozornie proste pytanie, czytając przy okazji 100 różnych wypowiedzi jak te powyżej, to sam zrozumie, że to jest właśnie bezsensowne zaśmiecanie forum!

Trudno się z tym nie zgodzić, ale jeśli 30% odpowiedzi będzie opisywać bezsens tych 66% to znajdowanie porad będzie jeszcze trudniejsze. Forum jest dla ludzi, a nie tylko dla inżynierów (którzy też lubią się pośmiać i mają humory). Żeby nie było, że znów zaśmiecam to sądzę, że przy takich płatnościach jak ma autor wątku należy określić (przed pracą) lub obliczyć ilość roboczogodzin spędzonych przez pracownika i pomnożyć przez stawkę uzależnioną od jakości, wymagań, rejonu doliczając koszty dodatkowe (np. dojazdy). Nic więcej sensownego nie można podpowiedzieć.

Blutka
03-02-2009, 15:12
Świętokrzyskie
znajomy płacił 10 zł za mb na gotowo
słupki metalowe co 2.5 zabetonowane + siatka

Strasznie tanio!
Daj namiary! Ja mam 25 zł. za metr w okolicach Krakowa i wydawało mi się niedrogo.

zezo
03-02-2009, 15:54
Blutka
Kraków to nie jest moja leśna głusza, tak więc nie dziw się że tanio :wink:
nie można porównywać tych dwóch miejscowości :wink:

bowess
03-02-2009, 16:39
U sąsiada firma stawiała płot z siatki za 70 zł od metra bieżącego (robocizna + materiał).Jeżeli sam kupiłeś materiał to oblicz cenę robocizny tejże firmy i zależnie od efektów działalności chłopaków i własnej oceny trudności robót (kopali w glinie?) ustal wartość ich pracy. Z mężem stawialiśmy ogrodzenie sami, więc dla mnie każdy metr jest wart krocie. ;)

Blutka
03-02-2009, 16:41
bowess, materiał kupiłam za 3000, a działka ma 180 metrów długości ogrodzenia. Więc wiecej zapłacę za stawianie, niż za materiał. A ziemia orna. :P

bowess
03-02-2009, 17:46
Może chłopaki szybkie i pracowite dadzą się skalkulować za godzinę roboty? Jeżeli wyrobili się w szybko (łatwo im szło) i nie było ich więcej niż 3, a o pracę w okolicy niełatwo, to mogą być zadowoleni i z 10 zł od metra.

zezo
03-02-2009, 21:34
może warto samemu zrobić ?
jak ziemia orna, kupuję odpowiednie wiertło w hipermarkecie i działamy :wink:
święci garnków nie lepią, a znowu takie grodzenie to nie jest taka trudna sprawa.
Ja właśnie się przymierzam do grodzenia na wiosnę.
ale nawet nie dam 10 zł za metr, sam będę grodził. :wink: [/quote]

Blutka
03-02-2009, 21:44
może warto samemu zrobić ?
jak ziemia orna, kupuję odpowiednie wiertło w hipermarkecie i działamy :wink:
święci garnków nie lepią, a znowu takie grodzenie to nie jest taka trudna sprawa.
Ja właśnie się przymierzam do grodzenia na wiosnę.
ale nawet nie dam 10 zł za metr, sam będę grodził. :wink:

Trzeba mieć czas i siłę. ;)

zezo
04-02-2009, 06:54
Blutka napsała

Trzeba mieć czas i siłę.
dodał bym jeszcze
chęci
nie wiem czy te chęci nie są najważniejsze :wink: :wink: