PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk strukturalny amatorski;)



Strony : 1 2 [3] 4 5

cichoo
07-05-2009, 10:36
Ja znawcą nie jestem :) robiłam raz przedpokój. Ale wiem, że zwykła emulsja pokryje w całości ścianę. Ja bym zrobiła to dwuetapowo np: najpierw zamalowała zwykłą emulsją a później bejcą zafarbowaną na jakis kolor zrobiła przecierkę...
Jeżeli źle mówię - poproszę o korektę bo nie robię tego na codzień :)

Alterka
07-05-2009, 12:43
Bardzo piękne i inspirujące Wasze dokonania. Zaraziłam się i też chcę zrobić coś na moich skromnych ścianach. Mam pytanko. Czy zamiast Goldbanda mogę użyć Rotbanda Knaufa, bo mam koło siebie Bricomarche i tam jest tylko Rotband. Chcę formować ręcznie ornamenty na strukturze na ściankach (może mi się uda...?). Co Wy na to?

Zaki
12-05-2009, 15:39
Super wyglądaję Wasze dzieła, ja przygodę z tynkami strukturalnymi dopiero bedę zaczynać,
chciałabym spróbowac zrobić coś w stylu poniżej,
czy ktoś mógłby mi podpowiedziec jak się do tego zabrać?
bardzo proszę o ewentualne wskazówki doświadczone osoby :)

http://images46.fotosik.pl/123/ea9a4673b09e2777med.jpg

mayland
12-05-2009, 17:30
Wg mnie jest to rodzaj artystycznej ryciny. Nie bedzie łatwo to odtworzyć.

Zaki
13-05-2009, 08:11
Dzięki Mayland za odpowiedź.
Ja kombinuję to sobie tak - najpierw struktura - tu własnie niewiem jaka, a później w tej strukturze wydłubac te kwiatki i z leksza pomalować, też niewiem czym.
Pytanie, czy struktura jest tak długo mokra, ze zdążę podłubac w niej zanim wyschnie... Nie mam kompletnie doświadczenia w tych sprawach...
Ostatnio tylko walnęłam "szablon" na ściane bez szablonu, z pędzelka, w stararym mieszkaniu, zeby zakryc maziaje mojego 3 letniego artysty ;) ale to prostsza sprawa...

cichoo
14-05-2009, 12:38
A moze po nałożeniu tynku rzucić obraz z rzutnika i po prostu ciekawsze linie wyżłobić "kalkując" ? Ja bym tak zrobiła.

Zaki
15-05-2009, 09:02
Dzięki Cichoo za pomysł,
afktycznie można by tak zrobić.
Tylko pytanie jak długo taki tynk schnie,
czy po nałożeniu go naściane nie bedzie już zbyt suchu żeby w nim dłubać.
I jaką farbką pomalować te kwiatki.

cichoo
15-05-2009, 10:51
zastanawiam się, czy to faktycznie było robione w mokrym tynku i jak mocne są te wyżłobienia... na zdjęciu kiepsko widac- czy sa one regularne czy nie..

może w twardym lub lekko przyschniętym dłutko rzeźbiarskie nie narobi zbyt dużych postrzępień... ja bym chyba jakimś cienkim igłowym dłutem to robiła...

basiula_81
16-05-2009, 20:06
Super wyglądaję Wasze dzieła, ja przygodę z tynkami strukturalnymi dopiero bedę zaczynać,
chciałabym spróbowac zrobić coś w stylu poniżej,
czy ktoś mógłby mi podpowiedziec jak się do tego zabrać?
bardzo proszę o ewentualne wskazówki doświadczone osoby :)

http://images46.fotosik.pl/123/ea9a4673b09e2777med.jpg

http://forum.muratordom.pl/post2622296.htm?highlight=#2622296

pozdrawiam

uciu
17-05-2009, 21:51
u mnie ścianka wyszła jak poniżej;-0

W rzeczywistości kolor jest bardziej miedziany.

Robiłem na razie tylko "próbną" ścianę w przedpokoju i chyba dalej będę coś kombinował.

Po kolei:
- grunt
- klej do marmuru mapei
- wzór zrobiony wałkiem-
- grunt (następnego dnia)
- farba akrylowa dekorala (jakaś ruda)
- bejca satynowa z barwnikiem kasztan (przecierana zwykłą gąbką)
- werniks miedziany (równiez przecierana gąbka)

http://img38.imageshack.us/img38/4207/pict4516.jpg

http://img32.imageshack.us/img32/8680/pict4538.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/4605/pict4550.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/1209/pict4555.jpg

Zaki
18-05-2009, 12:00
Uciu, dla mnie bąba!

cichoo
18-05-2009, 12:02
pięknie!! podoba mi sie bardzo - i ja bym tylko taką ścianę zostawiła w przedpokoju - resztę gładką :)

cichoo
18-05-2009, 12:05
rozumiem, ze grunt został wymieszany z klejem do marmuru? Czy inaczej? Możesz po kolei bardziej szczegółowo napisac? :)

uciu
18-05-2009, 12:25
rozumiem, ze grunt został wymieszany z klejem do marmuru? Czy inaczej? Możesz po kolei bardziej szczegółowo napisac? :)

1 dzień:
- sciana wydrapana, wymyta
- przemalowana gruntem (jakiś amigrunt za 9zł z castoramy)
2 dzień:
- położony klej do marmuru mapeia, odciśnięty wzór
3 dzień:
- pomalowane gruntem, nastepnie przemalowane 2 razy farbą dekorala (jakaś ruda - kolor mogę podać wieczorem)
4 dzień:
- pędzlem przemalowane bejcą zabarwioną barwnikiem kasztan (2 tubki na 1l bejcy) - malowane 2 razy i za każdym razem przecierane zwykłą gąbką z biedronki:-) tak by wiecej bejcy było we wgłębieniach.
5 dzień:
- pędzlem przelamowane werniksem miedzianym (równiez przecierane gąbka)

Tak to wyglądało po kolei.

cichoo
18-05-2009, 13:32
Dzięki!

Tyle już mi wystarczy. Ja żółtodziób lekki i to mi rozjaśniło :)

eda79
18-05-2009, 21:11
rozumiem, ze grunt został wymieszany z klejem do marmuru? Czy inaczej? Możesz po kolei bardziej szczegółowo napisac? :)

1 dzień:
- sciana wydrapana, wymyta
- przemalowana gruntem (jakiś amigrunt za 9zł z castoramy)
2 dzień:
- położony klej do marmuru mapeia, odciśnięty wzór
3 dzień:
- pomalowane gruntem, nastepnie przemalowane 2 razy farbą dekorala (jakaś ruda - kolor mogę podać wieczorem)
4 dzień:
- pędzlem przemalowane bejcą zabarwioną barwnikiem kasztan (2 tubki na 1l bejcy) - malowane 2 razy i za każdym razem przecierane zwykłą gąbką z biedronki:-) tak by wiecej bejcy było we wgłębieniach.
5 dzień:
- pędzlem przelamowane werniksem miedzianym (równiez przecierane gąbka)

Tak to wyglądało po kolei.

a jaki to wałek??? :oops:

uciu
18-05-2009, 22:44
a jaki to wałek??? :oops:

taki jak ze zdjęcia LeoAureus (ona pokazywał w tym wątku ścianę w kolorze burgund zrobioną takim wałkiiem).
W LeriyMerlin jest duży ich wybów.

zdjęcie autorstwa Leo:
http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/ZmianarozmiaruDSC07706.jpg

zapomniałem dodać, że po tym jak klej z odciśniętym wzorem wyschnął ścianę przetarłem papierem ściernym by zlikwidować ostre krawędzie wzorów. Potem był grunt , farba itd

LeoAureus
19-05-2009, 20:08
uciu jak dla mnie to re-we-la-cja :D

mayland
19-05-2009, 20:24
Dla,mnie również :lol:

uciu
19-05-2009, 20:53
dzięki;-)

teraz planuje dalsze zmiany w mieszkanku i domku bo i materiału zostało i chęci są, tylko czasu brak:-)

Zaki
20-05-2009, 08:50
Uciu, a jak szybko ten klej do marmuru wysycha?

uciu
20-05-2009, 21:15
Uciu, a jak szybko ten klej do marmuru wysycha?

po nałożeniu czekałem około 10-20 min i odciskałem wzór.
Sam klej nie wiem ile schnął - gruntowałem następnego dnia.

olamar
22-05-2009, 23:04
rewelacja !!!

pandaci
25-05-2009, 22:47
No Super Efekt. Gratulacje uciu.

Czy jest problem z dostaniem takiego kleju do marmuru??

Czego innego można użyć zamiast tego??

uciu
25-05-2009, 23:02
No Super Efekt. Gratulacje uciu.

Czy jest problem z dostaniem takiego kleju do marmuru??

Czego innego można użyć zamiast tego??

dzieki, kelj jest w każdym markecie (49zł chyba ) - opisano w tym wątku już jego zalety.
Według mnie może to tez być zwykły klej do płytek jednak plusem tego do marmuru jest jego biały kolor. Klej i tak potem malujesz - pewnie zależy na jaki kolor i czy ten biały klej ma jakoś prześwitywać przez przecierki.
Może to być również gips jednak on jest miekki i można go łatwo zarysować dlatego zastosowałem klej - u mnie sciana jest zrobiona w ciągu komunikacyjnym i narażona na uszkodzenia.

jacek_m
29-05-2009, 10:09
a oto mój tynk - wszystko robione zgodnie z waszymi radami

http://212.85.107.46/rozne/sc.jpg

cichoo
29-05-2009, 13:46
Jak dla mnie - bomba! :)

cichoo
29-05-2009, 13:47
a powiedz mi jeżeli mogę zapytać ;) - ta podłoga - to klepka czy panele? Bo bardzo mi się spodobała.

edit-blondi
29-05-2009, 13:49
a powiedz mi jeżeli mogę zapytać ;) - ta podłoga - to klepka czy panele? Bo bardzo mi się spodobała.

jak na moje oko to chyba płytki :)

jacek_m
29-05-2009, 13:55
a powiedz mi jeżeli mogę zapytać ;) - ta podłoga - to klepka czy panele? Bo bardzo mi się spodobała.

gres - PARADYŻ Woodentic, niestety fuga jest jeszcze raz do położenia, bo była czekolada ale uległa zabrudzeniu pyłem z gładzi.

LeoAureus
29-05-2009, 22:04
Jacek_m, superowo! Jak to zrobiłeś, że tak równiutko wyszły paseczki?

jacek_m
30-05-2009, 10:47
Jacek_m, superowo! Jak to zrobiłeś, że tak równiutko wyszły paseczki?

Zrobiłem to przy pomocy pacy z zębami 10x10. Trochę to trwało bo po położeniu jednego paska trzeba było czekać aż wyschnie i dopiero według niego robić kolejny. Oczywiście pomagał mi mój syn Kacper :) :)

LeoAureus
30-05-2009, 11:05
Jestem pod wrażeniem, wydaje mi się, że na tak "długiej" powierzchni na pewno ręka by mi się omsknęła :lol:

Judka
03-06-2009, 08:49
Mam do Was pytanie.
Na mój przecudny kominek :lol: położyliśmy tynk strukturalny Fox-a piaskowiec. Pomalowaliśmy na szaro. Miało być ładnie, a wyszło jak zwykle...
Ale o co mi chodzi - jak zerwać to cholerstwo z kominka? Twarde to jak diabli... Obudowa jest z g-k i boję się, że jak zaczniemy to usuwać to zniszczymy ją.
A poza tym wydaje mi się, że tynk strukturalny na kominku jest niepraktyczny, bo w tych nierównościach bedzie się osadzał kurz i brud z kominka i całego salonu.
Co z tym zrobić?
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/hj/ad/aytd/27Ug9p5YPk37UqtdcB.jpg
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/hj/ad/aytd/HNn4iNAYytmRY5MadB.jpg

kagar1989
05-06-2009, 16:53
bardzo fajny efekt, a mam pytanie czy stary tynk skuwam do betonu czy tynk zaciągam na stary ?

mayland
05-06-2009, 18:02
Judka masz dwa wyjścia:
1. Zagruntować i połozyć na to gładki tynk czyli starać się uzyskać jednolity efekt jaki daje zabudowa z kg
2. skuć to co jest ale łatwo nie będzie. napewno uszkodzicie kg pod tynkiem i trzbe bedzie szpachlować i kłaść gładź


kagar1989 to zależy jaki masz ten stary tynk. Jesli taki że stukniesz i odpada płatami i musisz usunąć. jesli natomiast mocno trzyma sie ściany to jak najbardziej strukturę robisz na tym tynku. Zagruntujesz stary tynk i mozesz kłaść nowy.

kagar1989
07-06-2009, 09:07
czy ten tynk Knaufa którym mayland robiła będzie dobry pod ten wałek z wzorkami ??

Pozdrawiam

mayland
07-06-2009, 17:35
Nada się. Tak naprawdę to większość efektów zalezy od tego czy odpowiednia konsystencje zrobimy tynku czy kleju niż od tego z czego to bedziemy robić. Na efekt w duzej mierze ma etap wykończeniowy czyli farby, przecierki, umiejętne wykończenie powierzchni. :wink: [/quote]

kagar1989
07-06-2009, 18:27
niestety wałka takiego z wzorkami nie było, naścinanie były pokazane różne efekty różnymi narzędziami dekoracyjnymi najbardziej spodobał mi się efekt robiony tamponem więc go kupiłem,

do tego gruntowania to raczej coś w butelce czy biła farba rozcieńczona z wodą ?

mayland
07-06-2009, 19:30
Gruntuje sie gruntem. Ja unikam Unigruntu. Poza tym inne jak najbardziej

uciu
07-06-2009, 20:15
ja gruntowałem amigruntem i się trzyma;-) (był najtanszy bo cos kolo 9zl za 5l w castoramie)

kagar1989
12-06-2009, 10:47
http://images43.fotosik.pl/99/7cf3e63cb9b76424med.jpg




Witam jaką konsystencję powinien nieć Gold Band żeby właśnie takie coś wyszło próbowałem na wolnym kawałku ściany to nie wychodziło paca przyssała się do ściany, jak przesuwałem z góry na dół to paca zbierała świeży tynk dolną częścią

Ixus
14-06-2009, 20:33
Witam

Przymierzam się do remontu i co do ścian to jestem zdecydowany na opcje z przecierkami. Natoniast nie mam pomysłu na sufit, który jest nierówny oraz na całej długości pęknięty. Myślałem o zrobieniu baranka na suficie, ale czy da się go zrobić z Goldbanda? Jeżeki tak, to jak i czym go nakładać, aby połowa materiału nie wylądowała na ścianach lub podłodze?
Może macie inne pomysły na baranka lub inną strukturę na suficie?
Jakie macie doświadczenia z Goldbandem Finish ? http://www.knauf-bauprodukte.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=414&Itemid=574

mayland
14-06-2009, 20:37
Zanim cokolwiek zrobisz na suficie to najpierw obejrzyj te pękniecia. jesli trzeba to wzmocnij tasmami żeby ponownie nie popękało w tym samym miejscu.
Alternetywą dla kładzenia tynku na suficie będzie użycie farby strukturalne. Są gotowe mieszanki. Wychodzi efekt drobnego baranka. Mozesz też zrobić podobna farbę samemu. Do pojemnika farby dodać trocin lub kuleczek styropianu. Struktura jak sie patrzy :lol:

Ixus
14-06-2009, 20:57
Pęknięcie będzie naprawione a sufit przygotowany do kładzenia nowej warstwy.
Co do farb strukturalnych to raz malowałem ściane Primacolem o strukturze baranka. Farba wymieszana z piaskiem nie tworzyła żadnej struktury. Poprostu na fabrie nierównomiernie poprzyklejany był piasek, który się sypał przy próbie poprawienia tego efektu. Różne wałki oraz pędzel nie przynosiły żadnego efektu. W ten oto sposób ściana po usnięcie tego "G" została na gładko pomalowana Duluxem, a farbę zwróciłem do sklepu.
No cóż niechciałbym mieć sypiącego się piasku na głowę :lol:
Kulki styropianu to może jest i pomysł, tyle że trzebaby się pobawić w proporcje, aby nie było łysych placów

cichoo
15-06-2009, 14:51
http://images43.fotosik.pl/99/7cf3e63cb9b76424med.jpg




Witam jaką konsystencję powinien nieć Gold Band żeby właśnie takie coś wyszło próbowałem na wolnym kawałku ściany to nie wychodziło paca przyssała się do ściany, jak przesuwałem z góry na dół to paca zbierała świeży tynk dolną częścią


Witam

Ja od razu z wiaderka nakładałam - kupną masę z Leroy do robienia tynku - konsystencja przypominała mi masę solną z przedszkola - tylko bardziej rozwodniona :) Nie spadała mi ze szpachelki.

Tadeusz2
16-06-2009, 11:58
Ixus efekt drobnego baranka można uzyskać na suficie stosując podkład pod tynki cienkowarstwowe Cerplast firmy Atlas. Jest to żywica akrylowa z dodatkiem piasku kwarcowego. W przypadku tego specyfiku nie ma mowy o jakimkolwiek "obsypywaniu" się piasku. W moim przypadku zagruntowałem sufit unigruntem po uzupełnieniu pęknięć następnie pomalowałem cerplastem, ponownie zagruntowałem i na to pomalowałem dekoralem. Uzyskałem powierzchnię lekko chropowatą, ale uwaga: Jeżeli rozprowadzasz cerplast pędzlem należy stosować ruchy w jednym kierunku i nie poprawiać ponownie ponieważ strukturka wyjdzie nierównomierna co zemści się później "cieniami" jeżeli podświetlisz sufit lampą od dołu i pomimo pokrycia farbą powierzchni można będzie odnieść wrażenie jakby miejscami powierzchnia była niedomalowana. W moim przypadku dodatkowo dekorację sufitu tworzą listki z masy akrylowej nałożone za pomocą szablonu (taka jakby płaskorzeźba). Wszystko oczywiście w jednolitym białym kolorze. Obecnie zastanawiam się tylko czy nie podkreślić samych liści jakimś barwnikiem (przecierka z bejcy) lub brokatem.
Pozdrawiam

Ixus
17-06-2009, 22:45
Tadeusz2 dziękuję za pomysł. Zastanawiam się czy położenie za pomocą wałka nie uwydatniłoby struktury? Czy po położeniu Cerplastu konieczne jest gruntowanie i malowanie? Sufit chciałbym mieć biały, a ta masa ponoć jest takiego koloru, chyba że nie jest to czysta biel. Jakie jest faktyczne zużycie Cerplastu, bo podają że 0,3kg/m2. Mógłbyś wstawić fotkę poglądową twojego dzieła?

mayland
19-06-2009, 17:10
Fajny temat o szablonach:
http://forum.muratordom.pl/szablony-czy-naklejki,t155551.htm

LeoAureus
20-06-2009, 13:11
Mam pytanko do wszystkich zdolnych :D
Macie jakiś pomysł jak zrobić strukturę, żeby wyglądała jak to coś na ścianie z tych zdjęć?

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/rdziemnomorski1s.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/srodziemnomorski1a.jpg

Tadeusz2
20-06-2009, 18:51
Ixus Niestety z fotką będzie kłopot ponieważ nie posiadam aparatu, ale postaram się wszystko dokładnie opisać. Cerplast „odkryłem” przy okazji bardzo gruntownego remontu jednego z pokoi w swoim mieszkaniu. Piszę gruntownego bo wszystkie ściany drapałem na mokro do „gołego betonu” (mieszkanie w bloku) łącznie ze zdjęciem starych tynków cementowo wapiennych (a może powinienem napisać piaskowo wapiennych bo wiadomo jak się kiedyś budowało) i odsłonięciem wszelkich połączeń konstrukcyjnych (spawanych) ściany zewnętrznej z nośną. Było to podyktowane faktem, że trzy lata wcześniej w pomieszczeniu pojawiła się pod sufitem pleśń a więc pierwsze stadium grzyba w wyniku mojej desperacji podczas uszczelnienia starego okna. Po usunięciu tynków w tych okolicach okazało się, że w miejscu pleśniowego nalotu był sporych rozmiarów mostek termiczny (niewypełnione ubytki w żelazobetonowej płycie stropowej) i liczne uszczerbki płyty na krawędzi styku sufitu i ściany zewnętrznej. A ponieważ należę do osób które jak coś robią to starają się zrobić to porządnie, więc „ryłem” dalej znajdując co jakiś czas rozmaite atrybuty budowniczych z okresu PRL. I tak wśród moich trofeów znalazły się liczne rurki PCW, stara kielnia, młotek, gazety a nawet rękojeść od jakiegoś szpadla lub kilofa. Domownicy żartowali, że zaraz wyciągnę jakieś stare gumiaki i kufajkę z epoki. Gdy zakończyłem byłem załamany. Ściany wyglądały jak ser szwajcarski, a ubytki takie, że dłonie można było w nie wkładać, w suficie cztery otwory technologiczne na piony centralnego ogrzewania przez które można było przełożyć cegłę do komory pod dachem (mieszkanie na ostatniej kondygnacji). A ponieważ nie jestem budowlańcem z wykształcenia i z branżą nie miałem jak dotąd bliższego kontaktu więc podpytywałem rozmaitych bliższych i dalszych znajomych którzy pracują po budowach co mogą polecić do naprawienia takich ubytków. I wiecie co za każdym razem słyszałem? – że siatka i gips to panaceum na wszystko. Aż mnie normalnie nosiło jak po raz setny słyszałem taką śpiewkę od kolejnego pseudo „fachowca”, no bo jak można naprawiać żelbet z wystającym zbrojeniem gipsem. Zdrowy rozsądek nakazywał coś zupełnie innego. No bo jak dajmy na to podrzemy sobie gacie to kawałkiem papieru czy tekturką tego nie załatamy, będziemy szukać takiej samej tkaniny lub zbliżonej właściwościami i kolorem do owych gaci.
Po kilkudniowym poszukiwaniu w sieci, porównywaniu parametrów zawartych w kartach technicznych wyrobów różnych producentów dedykowanych do naprawy betonu wybrałem zaprawę Atlasa TEN-10. Zadzwoniłem na ich infolinię aby skonfrontować moje przypuszczenia z rzeczywistością. Byłem mile zaskoczony tym, że firma prezentuje tak wysoki poziom w kwestii obsługi klienta i nawet takiego przysłowiowego „kowalskiego” nie pozostawiają bez wsparcia. Stale byłem w kontakcie telefonicznym z doradcą technicznym. Miałem nawet propozycję przyjazdu na miejsce przez eksperta i oceny sytuacji oraz dobrania odpowiednich produktów potrzebnych do remontu. No ale przecież nie będę ciągał gościa do remontu jednego pomieszczenia inna sytuacja jest jeżeli ktoś wykańcza lub remontuje dom. Tak więc na konsultacjach telefonicznych poprzestałem. Stosując się do otrzymanych wskazówek oraz receptury i odpowiedniego przygotowania podłoża z powodzeniem uzupełniłem ubytki zarówno w pozycji pionowej jak i „sufitowej” (ubytki na połączeniu sufitu ze ścianą zewnętrzną, połączenie płyt na suficie i inne).
Ponieważ byłem pod ogromnym wrażeniem wątku o amatorskich tynkach strukturalnych na tym forum, a dokonania niektórych zwaliły mnie z nóg, również postanowiłem taki tynk sobie zaserwować. Do tego celu wybrałem szpachlę akrylową Acryl Putz finish Śnieżki. Na wyskrobane, umyte i zagruntowane Uni-gruntem ściany zastosowałem Cerplast. Na Cerplast poszedł tynk ze szpachli, Uni-grunt i farba biała Dekoral Akrotix.
Sufit również zagruntowałem Uni-gruntem. Następnie naniosłem dwie warstwy Cerplastu za pomocą pędzla, kolejną warstwę położyłem na drugi dzień po dokładnym wyschnięciu pierwszej. Na sufit o powierzchni ok. 12 m2 przy dwukrotnym malowaniu poszło 5 litrów Cerplastu, czyli z wiaderka 5 l można pokryć 24 m2 – podobne zużycie miałem na ścianach. W sumie poszło u mnie 15 l specyfiku: ściana 1 ok. 8 m2 + ściana 2 ok. 9 m2 + ściana 3 (z oknem) ok. 5 m2 + sufit ok. 12 m2 wszystkie powierzchnie malowałem dwukrotnie i jeszcze w wiaderku zostało jakieś 100 ml. Jeżeli chodzi o samo nakładanie Cerplastu to robiłem to pędzlem stosując szybkie zdecydowane ruchy. Nie można zbyt długo „trzeć” pędzlem w jednym miejscu ponieważ piasek kwarcowy zawarty w zawiesinie zacznie się zbijać w większe „placki” i powstaną „łyse” miejsca. Nie ma to większego znaczenia jeżeli nanosi się na wierzch tynk, ale jeżeli zamierzamy Cerplast wykorzystać jako ostateczną warstwę przed malowaniem będzie to wyglądało nieciekawie jeżeli z założenia „baranek” ma być równomierny oczywiście, bo można przecież celowo na powierzchni np. ściany wykonać miejsca bardziej i mniej „łyse” w celu urozmaicenia struktury. Jednak takie niezamierzone „wyłysienia” występujące sporadycznie na suficie przy podświetleniu lampą z dołu nawet wymalowane dokładnie wyglądają fatalnie bo światło inaczej na tych nierównościach się rozprasza tworząc cienie i wygląda to jakby miejscami sufit był niedokładnie pomalowany i powstały jakieś prześwity. Dlatego przy nanoszeniu drugiej warstwy Cerplastu można ewentualne „wyłysienia” poprawić. Dodatkowo druga warstwa zwiększa „grubość” baranka.
Wałkiem nie malowałem więc nie będę się wypowiadał w tej kwestii, ale wydaje mi się, że wówczas zużycie specyfiku wzrośnie (zależy od grubości włosia) no i jeździć pewnie nim nie będzie można „bezkarnie” aby nie zetrzeć drobin kwarcu z powierzchni świeżo pomalowanej, ale warto spróbować.
Co do malowania Cerplastu farbą to jednak zalecam to zrobić ponieważ jest to podkład pod tynki cienkowarstwowe i żywica akrylowa w nim zastosowana nie jest odporna na promieniowanie UV więc po jakimś czasie zacznie zmieniać odcień – wiem to bo sam wypraktykowałem. Ponadto biel Cerplastu nie jest śnieżnobiała, raczej taka w stronę żółci podchodząca (tzw. ciepła biel).
Co do gruntowania Cerplastu to już moja inicjatywa. Generalnie zadaniem gruntu jest nasycenie powierzchni malowanej, wyrównanie jej chłonności i związanie ewentualnych nieczystości. Ja Cerplast zagruntowałem w celu zwiększenia przyczepności farby. Zauważyłem, że jeżeli powierzchnię pomaluję Uni-gruntem takim nie rozcieńczonym prosto z butelki to nawet po wyschnięciu pozostawia on na powierzchni taką lekko lepką w dotyku warstewkę do której przyczepność farby będzie zdecydowanie lepsza.
Dodatkowo wyczytałem na jakimś forum w sieci jak wypowiadał się rzekomo stary malarz z wieloletnim doświadczeniem. Osobnik ów radził aby pomimo zagruntowania podłoża Uni-gruntem farbę do pierwszego malowania również rozcieńczyć gruntem w następujących proporcjach: 1część wody : 1 część gruntu i taką miksturę dolać do farby ok. 30-25%. Sprawdziłem i rzeczywiście coś w tym musi być bo nawet narzędzia trudniej było doczyścić po malowaniu. Oczywiście kolejną warstwę farby już kładłem normalnie bez rozcieńczania gruntem.
Po nałożeniu Cerplastu a przed malowaniem sufitu postanowiłem zaszaleć i od szablonu wykonanego na grubym brystolu (szablon jednorazowy) na suficie odbiłem kompozycję z liści masą akrylową w jednym z narożników pokoju.


http://www.voila.pl/267/c36gm/index.php?get=1&f=3


Na ścianach również zastosowałem motyw składający się z liści (liście klonowe w trzech wielkościach). Tym razem szablon wykonałem z cienkiego tworzywa po teczce na dokumenty zakupionej w jednym z marketów. Na zdjęciach załączam przykłady szablonów na których się wzorowałem tworząc własne.

http://www.voila.pl/267/c36gm/index.php?get=1&f=2

http://www.voila.pl/267/c36gm/index.php?get=1&f=1

fido
22-06-2009, 23:50
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/138d0c374eb88dd3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cddc67c6fd9b66b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5db92d62a0e8fe6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e5204cd2d37e7f8.html

czy pomoże ktoś zrobić taki tynk
i to na zwenątrz domu

proszę o info co to za cuda
widziałem ten tynk w grecji - imitujące głazy piaskowca lib innego antycznego kamienia[/img]

brooda
29-06-2009, 13:02
Witam serdecznie. Strasznie mnie nakręciliście swoimi pracami.
Za tydzień zaczynam remont i miałbym do was - starszych braci i sióstr w tynkowaniu - kilka pytań.
Opiszę może co zamierzam zrobić i prosiłbym o wyprostowanie moich ewentualnych błędów.

Miejsce akcji to mieszkanie w bloku. Ściany pokryte 6 lat temu farbą akrylową.
Na kawałku (jakieś 2,5 m x 3m) jednej ze ścian będzie tynk strukturalny. Planuję to zrobić tak:

1. Najpierw szczotką drucianą albo jakimś grubym papierem chcę podskrobac trochę starą farbę dla lepszej przyczepności.
2. Potem ścianę umyje i zagruntuję jakimś gruntem.
3. Potem tynk (prawdopodobnie Knauf, który często polecacie) wymieszany z barwnikiem (coś brązowego)
4. Nadaje kształt strukturze (mam pewien pomysł ale nie wiem czy wykonalny).
5. Na to gąbką bejca półmat przezroczysta z barwnikiem (jakiś jasny brąz - beż)

I mam w związku z tym kilka pytań:
1. jak długo można grzebać w tym Knaufie zanim zwiąże na dobre? Czy zdążę położyć te 7m2 tynku a potem robić strukturę? Powiedzmy, że całość zajmie mi z 1 - 1,5 godziny.

2. Czy mogę do tynku dodać barwnika, czy lepiej po prostu potem pomalować ścianę? Z jednej strony gdybym niechcący zarysował taką barwioną strukturę to pod spodem też byłby kolor. Jednak gdybym zrobił za mało zaprawy i potem miał dorabiać to wątpię czy udałoby się uzyskać identyczny kolor. Sam nie wiem.

3. Bejcę wyobrażam sobie jako płyn o konsystencji zbliżonej do wody, czy dużo tego materiału idzie na m2?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc no i za wcześniejszą inspirację.

psiaku
03-07-2009, 13:10
Witam
Jestem miło zaskoczony, że w tej materii tak wiele kobiet i co najważniejsze znających się w temacie.
jestem zielonym amatorem i mam zamiar zrobić coś z moimi ścianami i myslę, że nie taki straszny diabeł jak go tynkują.
A teraz do rzeczy do celowo chce zrobić hol w strukturze z jakimś motywem egipskim na jednej ścianie. jednak jeszcze się z tym nigdy nie bawiłem i postanowiłem, że najpierw zrobię kuchnię.
dotychczas malowałem ją farbą emulsyjną np. jedynką. czy trzeba to zdrapać czy można zagruntować i nakładać tynk np. knauf. ?
czym jest łatwiej- wałkiem czy szpachlą robić esy floresy ?
rozumiem, że najpierw tynk rozprowadzamy packą na gładko , a nastepnie robimy wzór wałkiem lub szpachlą.
i tak zapobiegawczo - po latach znudzi się to jak to będzie można usunąc ?

uciu
05-07-2009, 19:32
Witam ponownie,

bede robił tynk strukturalny (kelj do marmuru, bejca, werniks) na obudowie kominka. Pojawie sie jednak pytanie jak będzie zachowywac się bejca i werniks nad kratkami, z których wydostaje się gorace powietrze?

Mo ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii?

I jeszcze jedno co do gorącego powietrza z kratek - na łączeniu płyty czołwej ze ściankami bocznymi pęka mi łączenie płyt, co jest uzasadnione wahaniami temperatury. Mysle by na całe czoło + boki komika dać tapetę z włókna szklanego i na to w/w tynk. Jako że tapeta taka jest bardzo odporna na pęknięcia scian itp powinna sie do tego nadać. Nie wiem niestety co z miejscami nad kratkami - nie spali se takie włókno szklane?

magdzina
06-07-2009, 22:09
Ja popełniłam takie "mazy" u siebie. Czerwone w wiatrołapie a jasne w przedpokoju
http://s20.photobucket.com/albums/b212/magdzina/dom/170.jpg
http://s20.photobucket.com/albums/b212/magdzina/dom/169.jpg
http://s20.photobucket.com/albums/b212/magdzina/dom/172.jpg
http://s20.photobucket.com/albums/b212/magdzina/dom/175.jpg
http://s20.photobucket.com/albums/b212/magdzina/dom/174.jpg

cichoo
08-07-2009, 16:32
Hej

Jak zrobiony jest ten zaj.bisty przedpokój?? :):) Przepraszam, za przekleństwa, ale bardzo mi się podoba ;)

J&A
10-07-2009, 11:30
Witam
Zainspirowany waszymi cudami postanowiłem razem z brąćmi zrobić remont przedpokoju, pod nieobecność rodziców ma to być prezent.
ściany już mam przygotowane zagruntowane no i pojawił się problem czym wykonać strukturę w marketach są gotowe mieszanki na tynki strukturalne jednak ich cena jest raczej wysoka (mamy dość dużą powierzchnię do zrobienia)
No i moje pytanie co nałożyć na ścianę, wszyscy piszecie o jaimś tynku knaufa jeśli można proszę o podanie dokładnej nazwy i przybliżonej ceny oraz wydajności oraz czy ma on strukturę jak ten gotowy (masy solnej)
z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi

efilo
10-07-2009, 12:10
czeka mnie szaleństwo strukturkowe.

'wszystko' już wiem

powiedzcie mi tylko kochane czy tą masę można barwić przed położeniem a jeśli tak to czym. (chciałabym na czarno)

mayland
10-07-2009, 16:27
Jakimkolwiek pigmentem do farb. Dodaj do masy i wymieszaj.

psiaku
10-07-2009, 20:25
J&A
ten specyfik nazywa się Knauf rotband lub goldband. pierwszy ma większą przyczepnośc i ja go nabyłem w OBIboku za jedyne 32zł za 25kg. ten drugi jest po dwadziescia kilka zł.
dzisiaj pobawilem się z nim w kuchni, jutro walczę dalej.
mam pytanie kupilem 2,5L dekoralu akrylu. czy mieszać ją z wodą czy tak jak jest nakladać ?

mayland
11-07-2009, 09:29
Gotowych farb raczej nie powinno mieszać sie z wodą.

efilo
12-07-2009, 22:03
różnie to bywa. na mojej jest napisane że jak na g-k lub tynk gipsowy to należy dodać wody.
generalnie jednak odpowiedź brzmi: lepiej się trzymać instrukcji na opakowaniu :D

Pablomx
13-07-2009, 10:33
Jak wygląda trwałość takich strukturalnych tynków gipsowych, jak np te czerwone ściany w prążki? Nie jest jakoś bardzo narażone na uszkodzenia (odłamania)?

mayland
13-07-2009, 10:36
To zależy od wielu czynników :lol: Zasada taka sama jak przy każdej scianie - jesli nie bedziesz jej kopał, obijał, dłubał w niej czym popadnie to będzie i tynk i kolor :lol:
Powłoki stosowane do wykończeń struktury takie jak bejce, woski czy lazury zazwyczaj czynią ją bardziej odporną na zmywanie więc pod tym wzgledem jest praktyczniejsza od ściany pomalowanej tylko zwykłą farbą.

Kuba67
14-07-2009, 10:29
Witam wszystkich.
Przez przypadek zalazłem to forum .tak sobie czytam i czytam i tak mnie to wciągnęło że chyba sam spróbuję:)
mam pytanie czy wszystko dobrze zrozumiałem ;
1 najpierw grunt
2 struktura
3 grunt
4 farba (podkład)
5 farba + zacierka

jak zrobić zacierkę suchą gąbką ? i po jakim czasie?

brooda
18-07-2009, 09:34
A ja zrobiłem swój pierwszy tynk strukturalny. Faktura miała być zupełnie inna ale jak zacząłem testować to wymyśliłem cos zupełnie innego. Potem jasna farba, ciemna i przecierka. Do tego miejsca wszystko było ok.

Ale potem zachciało mi się bejcy.
Kupiłem satynową Foxa. Myślałem, że satynowa - w odróżnieniu od błyszczącej - będzie bardziej aksamitna. Tymczasem ściana zaczęła się święcić jak nie powiem co.
Chcąc ratować sytuacje kupiłem matową i poprawiłem trzy razy, jednak we wgłębianiach pojawiły się białe zacieki, jakby ściana była przykurzona. Dodam, że do bejcy dodawałem kropelkę brązowego barwnika.
Tak więc ściana wygląda coraz gorzej.

Im dłużej na nią patrzę tym bardziej tęsknię to wyglądu przed bejcą. Chyba zaraz ją przemaluje jeszcze raz. Szkoda mi tylko niektórych, fajnych zagłębień, które pod tyloma warstwami bejcy i farby pewnie znikną.

Czy bejcę można malować? A może można czymś zmyć?

psiaku
20-07-2009, 18:56
korzystając z okazji, że ostatnio jakoś spokojnie tutaj ( chyba urlopy) napisze coś o moim debiucie w strukturze. obszar pracy 15m kw. czas pracy 1cały dzień i 2 po pracy
a więc pokolei
- gruntowanie ( gruntem zwyklym)
- następnie tynk ( knauf rotband ponad 1 worek)
- przeszlifowanie ostrych zadziorów papier ścierny na pacy
- ponownie gruntowanie
- malowanie farbą akrylową dekoral zieleń amazoni 2,5L ( wyszło jej więcej niż opisano na opakowaniu, ale starczyło na styk. teraz można bylo poczuć klimat amazoni :D ale to jeszcze nie to - trochę wygląd surowy
- na koniec bejca satynowa plus pigment zieleń 8 ( ciemniejszy niż amazonka)
ściany nabraly lepszego wyglądu mozna powiedzieć mniejwięcej tak jak chcialem.
dodam, że podaczas tynkowania pobawilem się jeszczez szablonami. wcześniej trochę zabawy na kompie, wycinanka itp.
trzeba powiedzieć, że jest z tym trochę roboty ale jak ktoś chce mieć inaczej niż pomalowane to warto koszt ok. 130zł
tutaj efekt mojej pracy http://psiaku.fotosik.pl/albumy/662565.html
tak naprawdę kuchnia była poligonem, bo docelowo chcę zrobić pokój ( duży).
w zwiażku z tym mam pytanie : czy wie ktoś gdzie można kupić szablon ( duży) o tematyce egipskiej ?

LeoAureus
20-07-2009, 21:04
Bardzo fajnie wyszło! W przyszłości też będę robiła kuchnię i już mi chodzą po głowie różne winogronka, ziarnka kawy, filiżanka... :lol:
Jeśli chodzi o szablony to:
http://www.szablon-studio.pl/
http://dekormania.pl/
http://szabloneria.pl/
tudzież allegro :lol:

brooda
21-07-2009, 00:25
No to czas się pochwalić, czymś, do czego mnie zainspirowaliście.

Najpierw moja "japońska" kuchenna ścianka:

http://lh5.ggpht.com/_0xd5KoatjTI/SmTqZ6gt--I/AAAAAAAAG28/ITIDOlEpudE/s720/IMG_9411.JPG

A to już struktura w salonie:
http://lh4.ggpht.com/_0xd5KoatjTI/SmTp8oEBnSI/AAAAAAAAG1g/oKYORJzZCgQ/s720/IMG_9386.JPG
http://lh3.ggpht.com/_0xd5KoatjTI/SmTqCY895nI/AAAAAAAAG1w/wq6vaOzZTyw/s720/IMG_9391.JPG
http://lh3.ggpht.com/_0xd5KoatjTI/SmTqDmAkSRI/AAAAAAAAG10/wtippTdjjzY/s720/IMG_9392.JPG

Takie drobiazgi a cieszą :)

psiaku
21-07-2009, 13:47
no ciekawe to azjatyckie wzgórze :wink:

LeoAureus - serdeczne dzięki za strony z szablonami - jednak egipskich szablonów jak na lekarstwo.. :-?

psiaku
23-07-2009, 18:37
Brooda - jakich kolorw użyłeś do zrobienia tego wzgórza.
Odnośnie szablonów egipt znalazłem w markecie :D
No to teraz będę powoli przygotowywał się do ataku na pokój. termin - koniec sierpnia, pewien plan już mam :lol:

brooda
23-07-2009, 23:39
Tło pod wzgórze to dekoral - pachnący cynamon.
Samo wzgórze to tynk knaufa trochę "ustrukturalizowany" i przetarty bejcą matową z kropelka brązowego barwnika.
Domek i drzewka to oczywiście też tynk knaufa, od szablonu, pobejcowany bez żadnego barwnika - tylko dla zabezpieczenia.
Shoji to płyta w kolorze mahoniowym i listewki pobejcowane na mahoń + capuccino. Sam mahoń był za czerwony. Pod spodem niestety nie papier ryżowy, tylko białe cienkie tworzywo ;)

A drugi tynk to struktura zrobiona packą i dwiema muszelkami :) na to Nobiles jesień kamionkowa + przetarte Nobilesem jesień borowikowa.

Remont trochę się posunął do przodu więc jeszcze dwie bardziej aktualne fotki:

http://lh3.ggpht.com/_0xd5KoatjTI/SmjWoDn-UhI/AAAAAAAAG38/SrBYeOSn-qY/s512/IMG_9416.JPG
http://lh3.ggpht.com/_0xd5KoatjTI/SmjWm4E_CWI/AAAAAAAAG3Y/vHCrnPJLUJA/s720/IMG_9412.JPG

LeoAureus
25-07-2009, 19:57
A drugi tynk to struktura zrobiona packą i dwiema muszelkami :)
Właśnie miałam się zapytać czy używałeś muszelek :lol:
Świetny pomysł :D

Ramot
29-07-2009, 08:24
Witam,
ja mam pytanie dot. nie tyle wykonania co naprawy struktury. Upaćkałem elegancko całą ścianę, nawet nieźle wyszło. Niestety fachowcy, którzy pracowali wewnątrz budynku ubrudzili mi nieco tynk - jakieś kapnięcia farby, odciśnięta brudna łapa... :( Jak to czyścić najlepiej?
Struktura nie jest oczywiście gładka, więc farba/brud wniknęły w szczeliny. Zmyć wodą ani wytrzeć się nie da.... Zeszlifować? Skuć i położyć w tym miejscu nowy kawałek tynku?
Tynk kładziony był biały, następnie malowany farbą Kabe Lazur.
Z góry dzięki za radę.

jackosim
30-07-2009, 17:58
Witam!
bardzo spodobała mi się ta stronka, tyle porad, zdjęć, ciekawych komentarzy. Sam kupiłem mieszkanie i będę je teraz urządzał, wpadły mi do gustu tynki strukturalne i mam w związku z tym pytanko! Jak można uzyskać taką strukturę?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c229de61b22f49bf.html

jackosim
30-07-2009, 18:06
http://images41.fotosik.pl/167/c229de61b22f49bfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c229de61b22f49bf)
tak chyba lepiej :D

LeoAureus
30-07-2009, 18:35
jackosim na moje oko to przyklejasz pacę, odrywasz pacę, przyklejasz pacę, odrywasz pacę... :lol: chyba... Chyba, bo mam podobnie zrobioną elewację i wystarczyło energicznie jechać wałkiem z dosyć dużą ilością kleju :P
ramotki, ciężka sprawa, próbowałabym zeszlifować i dorobić, ale to zależy od rodzaju struktury i położonej farby, czy będzie widać na łączeniu :cry:

jackosim
31-07-2009, 12:47
No bardzo jestem ciekaw czy to właśnie tak! będę próbował. Jak macie jakieś inne pomysły to bardzo chętnie wysłucham! a swoją drogą ciekawi mnie czy nie będzie się na strukturze osadzał kurz?

mayland
31-07-2009, 12:57
Z tym osadzeniem sie kurzu to jakieś bajki. Nie zauważyłam by na którymkolwiek się kurz osiadał a miałam ich przez ładnych pare lat sporo. Mało tego, mam w łazience ponad rok litery 3D na scianie. Odstają ok 2cm. Czarne, lakierowane. Też myslałam, że będzie siadał kurz ale nie ma go tam. No moze niewielka jakaś ilość ale gołym okiem niewidoczna a przygladałam sie kilka dni temu czy aby miotełką tam machnać nie trzeba bo słowo daję zapomniałam o nich całkiem :oops:
Wogóle w domu mniej sie kurzy. W bloku zawsze było widac kurz a tu nie. Moze to miejce zamieszkania ma na to wpływ ale u nas naprawdę mniej kurzu jest w otoczeniu. :roll:

Poza tym w pomieszczeniach mieszkalnych jest ciągły ruch powietrza. Sami go nawet wywołujemy chodząc. Kurz spada ze scian na ziemię :wink: Ale to moja teoria, niepoparta badaniami naukowymi :wink: :lol:

basiunia321
31-07-2009, 19:32
Dziewczyny jestem w szoku waszych prac!!!! :o :oops:
Majster budowlaniec by się powstydził...naprawdę piękne są wasze dzieła!
Wraz z mężem jesteśmy w trakcie remontu i zostały ściany do wykończenia...
Patrząc na wasze prace aż się chce coś zrobić samemu.
Z postów wiem że robicie przecierki tynki z Goldband-a i kleju do kamieni/marmuru.
Mąż się pyta czy Knauf MP75 lub Rimat MPE się będą nadawać?
Ciekawią nas wzory z tynku,czy kupujecie gotowe już wycięte?Bo wpadliśmy na pomysł aby dany wzorek wydrukować sobie na drukarce i według niego wyciąć go w 2-3mm macie/rolce korkowej?...jest bardzo tania,elastyczna i tnie się super.

efilo
31-07-2009, 19:37
basiunia, raczej by się nie powstydził :wink:

szablony spokojnie można robić samemu, zwłaszcza jak macie taki fajny materiał

basiunia321
31-07-2009, 22:05
efilo u nas w regionie nie ma dobrego majstra,a jak juz to jakiś dekorator "ala kocie ruchy" co kreci paluszkiem i nic nie robi a pieniadze bierze nie male.

Kurcze nie wiem do konca jak wykonac ta przecierke co jest pokazana na 3 stronie z tymi pieknymi kwiatkami z tynku.
Z czego ona jest zrobiona? i jakimi przykladowo narzedziami/materiałami...nie chodzi mi o jeden w jeden ale o technike jej wykonania.Przyznaje jest naprawde ladna...:wink:
Czytalam,czytalam i sie nie doczytalam co z czego :/

Pozdrawiam was moje mile...!!!!!!!!

psiaku
01-08-2009, 18:16
Basiuniu321 - moje wzory wykonane w kuchni zrobiłem wlaśnie w ten sposób. trochę podziałałem w Gimpie, następnie na drukarce i przenioslem to na karton z pudełka czegoś tam. na par wzorów wystarczyło.
wzory były mało skomplikowane więc dałem rady sam.
teraz jestem na etapie robienia holu - oj jest trochę roboty :-?

06-08-2009, 23:12
Dawno nie zagladałam, a tu takie cuda pokazujecie :o
Moja strukturka wprawdzie skromniejsza ale jest :wink:
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14514/thumb_DSC00639.JPG (http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14514/DSC00639.JPG)

LeoAureus
11-08-2009, 09:48
Dawno nie zagladałam, a tu takie cuda pokazujecie :o
Moja strukturka wprawdzie skromniejsza ale jest :wink:
http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14514/thumb_DSC00639.JPG (http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/14514/DSC00639.JPG)
Skromna, nieskromna, ale wrażenie robi!!! :P

beti,kris,mimi
14-08-2009, 20:03
wpisuję się żeby nie zgubić tego wątku bo fajny on;-)

uciu
17-08-2009, 17:40
Z nadmiaru czasu postanowilem zrobić coś z obudową kominka.
Wyszło to tak jak poniżej, choć kolor jest jeszcze do zmiany bo nie jest to to, co chcialem uzyskać.

http://pictureposter.allbrand.nu/pictures/uttecht/budowa/141+sierpien+2009.jpg

http://pictureposter.allbrand.nu/pictures/uttecht/budowa/142+sierpien+2009.jpg

http://pictureposter.allbrand.nu/pictures/uttecht/budowa/143+sierpien+2009.jpg

no i jakiś kwiatek na ściance:
http://pictureposter.allbrand.nu/pictures/uttecht/budowa/144++sierpien+2009.jpg

LeoAureus
17-08-2009, 17:50
Uciu cuda robisz tym wałkiem :D
Odnośnie zdjęcia z kwiatkami, przez moment myślałam, że to moja ściana :lol: :lol: :lol:

beti,kris,mimi
18-08-2009, 09:53
Uciu piękny kominek, ja jestem właśnie na etapie projektowania kominka, więc myślę że nie będziesz miał za złe jak sobie ściągnę z Twojego to i owo...? :P
a ten tynk to super Ci wyszedł, :lol:

30Agulka
23-08-2009, 00:29
Witam
Ten wątek jest piękny, dzięki. Właśnie jesteśmy tuz przed położeniem czegoś na ściany a struktura po Waszych zdjęciach jest cudna.
Mama problemy jednak z normalnym , ludzkim a raczej dziecięcym zrozumieniem tego co cytuje poniżej. Jak do tego się zabrać. Pomóżcie.



czyli ogolnie rzecz biorac:
1. umyc sciany Tak
2. zagruntowac(koniecznie?) Raczej tak.
3. naniesc tynk i w czasie schniecie modelowac np. walkiem z wypuklosciami porobic tzn chropowata powierzchnie? Niektóre struktury trzeba robić jak tynk jest świeży, a niektóre jak troszkę przeschnie.
3a. Zagruntować.
4. pomalowac zwykla farba?:P Jaką sobie życzysz.
jesli cos zle napisalem to poprawcie mnie bo jutro zaczynam remont :P
Powodzenia :)

Co to znaczy zagruntować?
Nanieść tynk i mazgaje na ścianę,to kumam.
Ale potem znów zagruntować, czyli co zrobić? Wzór się nie zmaże , wstyd się przyznać, ale nie rozumiem.
Dalej pomalować to też wiem jak.

Pomóżcie , plisssssssssssssssss

uciu
23-08-2009, 08:55
Co to znaczy zagruntować?


Kupić grunt (taka biała płynna emulsja) np w castoramie i pomalować tym ścianę.
Najtanszy jest Amigrunt (ja go stosowałem i jest ok / 10zł/5l) potem są jakieś Unigrunty itp.

30Agulka
23-08-2009, 12:28
Co to znaczy zagruntować?


Kupić grunt (taka biała płynna emulsja) np w castoramie i pomalować tym ścianę.
Najtanszy jest Amigrunt (ja go stosowałem i jest ok / 10zł/5l) potem są jakieś Unigrunty itp.

wielkie dzieki.

Mayland i inne profesjonalne dziewczyny możecie napisać jak najtaniej zrobić taką strukturalną ścianę. Proszę o listę ( z linkami jak to możliwe) co mam kupić, bym mogła iść do sklepu i coś w naszym nowym domu zrobić sama.

Mayland jakiego kleju używasz? Czy on jest już zrobiony i od razu z pudełka czy wiaderka można go kłaść na ściany? Jak on schnie, czy zdążę jedną ścianę ( 2x3) najpierw walnąć klejem a potem wzorek zrobić.


Ile tego wszystkiego, tynku czy kleju, bejcy itd potrzeba na ścianę 2x3 m?

CZy bejca + pigment wystarczy aby ścianie nadać kolorytu czy trzeba farbę.

POMOCYYYYYYYYY
Proszę o pomoc jestem zielona i bardzo napalona na robotę

30Agulka
23-08-2009, 21:21
Ok już wiem jak to się robi :lol:

Przeczytałam ten wątek 4 razy i kumam o co w tym wszystkim chodzi. :D

Mam jednak pytanie.
Czy tynk/ klej kładziemy na ścianę suchą czy mokrą?

Czy do tynku/kleju mogę dodać pigment z kolorem?

Czy jak zrobię strukturę to mogę pomalować to bejcą wymieszaną z werniksem? Co dodać jeszcze by troszkę się świeciło?

CZy wystarczy dać farbę na strukturę a potem gąbką nadać połysk?

Czy muszę przed malowaniem na strukturę zagruntować ją?

30Agulka
23-08-2009, 22:04
Leo,
cudnie Ci to wyszło!!!
rewelka :)
bardzo mi się podoba
Dzięki, mnie też się podoba i strasznie się cieszę, że nie wyszło tak jak sobie umyśliłam :lol:

bejcę stosowałaś przecierkami czy raczej starałaś się po całości??
jak ją nakładałaś??
najpierw bejca z pigmentem a potem co??
Bejcę leciałam po całości, bo to podstawowy kolor :D Stąd ten biały klej pod spodem.
Ale leciałam gąbką, bardzo szybko i od razu całą ścianę, żeby nie porobiły się 'zakładki' które są okropne. Bejca z pigmentem i już :D Kuniec :D

LeoAureus powiedz jakiego kleju używałaś i czy strukturę z kleju trzeba było zagruntowac przed położeniem bejcy????? Na ile ściany starczy te 25 kg kleju?

Ale mnie tu dziś pełno :oops: :oops: :oops: ale jestem pojarana tymi ścianami?

efilo
24-08-2009, 08:45
uciu

czy ten tynk na kominku to jakiś specjalny (szamotowy) czy taki zwykły?

LeoAureus
24-08-2009, 14:18
Czy tynk/ klej kładziemy na ścianę suchą czy mokrą? Ja zawsze przed położeniem kleju przecieram ścianę mokrą gąbką, wtedy klej wolniej wysycha i można bawić się ze strukturą.

Czy do tynku/kleju mogę dodać pigment z kolorem?
Możesz.

Czy jak zrobię strukturę to mogę pomalować to bejcą wymieszaną z werniksem? Co dodać jeszcze by troszkę się świeciło?
Możesz pomalować. Myślę, że bejca z werniksem będzie dostatecznie świeciła.

CZy wystarczy dać farbę na strukturę a potem gąbką nadać połysk? Też można.

Czy muszę przed malowaniem na strukturę zagruntować ją?
Jeśli zagruntujesz przed bejcowaniem/malowaniem to ściana wypije mniej bejcy/farby/werniksu.
:D

LeoAureus
24-08-2009, 14:23
LeoAureus powiedz jakiego kleju używałaś i czy strukturę z kleju trzeba było zagruntowac przed położeniem bejcy????? Na ile ściany starczy te 25 kg kleju?
Używałam kleju Cekol C-14. Tak, gruntowałam przed bejcą.
Nie wiem dokładnie na ile wystarczyło 25 kg, jakoś nie zwracałam na to uwagi. To pewnie zależy od tego jaką robisz strukturę, jeśli taką która wymaga grubszej warstwy kleju to pójdzie więcej (np. struktura uciu), na moją strukturę z kwiatkami poszło bardzo mało.

30Agulka
24-08-2009, 15:02
LeoAureus wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :D :D :D :D

Ja znalazłam taka stronkę, można podpatrzeć jak się robi niektóre mazidła, mnie się podoba Galeria Art nadawałaby się do korytarza u mnie :roll:

http://www.atm.edu.pl/efekty_dekoracyjne,Galeria_Art.xml

To nie opłaca się dodawac pigmentu do kleju/ tynku bo potem trzeba ponownie zagruntować a kolor wtedy sie zmieni . Dobrze jarzę???????? :oops:

LeoAureus
24-08-2009, 15:41
Nie ma za co :D
Po gruntowaniu u mnie kolor nie zmieniał się. Ale nie używam pigmentu do kleju, bo zazwyczaj mam większy obszar do zrobienia, więc klej rozrabiam co najmniej dwa razy. Ciężko wtedy trafić w identyczny odcień :lol:

mayland
24-08-2009, 18:19
Wykańczaliście tynk Fox-em Kameleon? iekawa jestem jak to wygląda u kogoś.
Kaśka Maciej ma tym zrobione ściany. Podobaja mi sie ale jestem ciekawa też innych realizacji.

psiaku
30-08-2009, 10:58
witam ponownie - tak jak wcześniej pisałem po kuchni przyszedł czas na pokój.
dzisiaj mogę powidzieć, że zadanie wykonane.
powierzchnia pracy ok 30m kw. czas tydzień.
metoda podobnie jak to misało miejsce z kuchnią.
farba dekoral lateksowy jasny beż+ bejca matowa i pigment brąz.
jako, że miałem pomysł aby popełnić coś w stylu egipskim doszły plytki gipsowe i płaskorzeźba. nad wszystkimi drzwiami motywy z szablona.
do tego lampa do oświetlenia płaskorzeźby. zostały jeszcze włączniki do wymiany.
ogólnie jestem zadowolony, a najważniejsze, że żonie podoba się i robota została odebrana :D
http://images38.fotosik.pl/185/1a7cc18cf190a729m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1a7cc18cf190a729)

tutaj jedno ze zdjęć, resztę w albumie. jak wiadomo zdjęcie nie zawsze oddają prawdziwego koloru.
http://psiaku.fotosik.pl/albumy/678990.html

30Agulka
31-08-2009, 14:03
Oświadczam wszem i wobec , że w przyszłym tygodniu biorę się za moją pierwszą strukturę w sypialni.
Tylko mam ciągle dylemat co kupić klej czy tynk :roll:


Znalazłam producenta fajowych wałków dekoracyjnych, tylko nigdzie w necie nie mogę ich kupić.....

http://www.korbus.pl/katalog1.htm

efilo
31-08-2009, 14:17
Hm. Zrobiłam pierwszą ścianę w życiu i powiem szczerze że nie jestem zadowolona. Najłatwiej mi wychodziło nanoszenie tynku na gładko. Z formowaniem struktury była tragedia. Może dlatego że sobie wybrałam taka którą się robi pacą a do tego pewnie potrzebna wprawa albo chociaż pomoc osoby która wie o co chodzi (albo krztyna talentu). Skończyło się na wzorku nanoszonym wałkiem owinietym reklamówką. Z efektów za bardzo nie jestem zadowolona ale jeszcze musze to zobaczyć jak wyschnie.

mam jednak pytanko. robiłam na gotowym cekolu i tynk jest bardzo kruchy. czy to może być efekt dodania zbyt dużej ilości barwnika? dwie buteleczki na wiaderko?
czy to 'minie' po zagruntowaniu?

30Agulka
01-09-2009, 13:32
LeoAureus , mayland i inni dekoratorzy z jakich firm kupujecie werniksy, lazury i bejce, oraz farby???????

LeoAureus
02-09-2009, 18:54
Werniksy i bejce Primacola :P

30Agulka
05-09-2009, 20:43
Moje testowe struktury ( Goldbang + pigment) , robione na kawałku ściany w komórce :wink:

Muszę jeszcze zabejcować i weniksować :D .
Byłam dziś w 4 sklepach z farbami i w ani jednym nie wiedzieli co to werniks :o :o :o :o :o Jutro wyruszamy do jakiegoś większego marketu.


Powiedzcie czy ta lakierobejca dekoracyjna jest też do drewna???????????????????????????????????????????? ????????????????????????? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?


http://img261.imageshack.us/img261/945/kaliszpom029.jpg (http://img261.imageshack.us/i/kaliszpom029.jpg/)

http://img32.imageshack.us/img32/1976/kaliszpom039.jpg (http://img32.imageshack.us/i/kaliszpom039.jpg/)

efilo
05-09-2009, 21:10
Jakim narzędziem są robione te struktury?

Ella
05-09-2009, 22:32
A tak robiąc te strukturki doszłam do wniosku, że o niebo lepiej robi mi się je z kleju do kamieni niż z Knaufa. Nie wiem na czym to polega, ale wydaje mi się, że klej jest bardziej "posłuszny" 8)

Pytałam już o to w innym wątku, ale tu się jeszcze przypomnę: czy te kleje można barwić w masie, tak jak tynki?

Ella
05-09-2009, 23:11
Gruntuje sie gruntem. Ja unikam Unigruntu. Poza tym inne jak najbardziej

Mayland, dlaczego unikasz Unigruntu? Jakieś konkretne złe doświadczenia?

30Agulka
05-09-2009, 23:45
Jakim narzędziem są robione te struktury?

Zielony robiony gąbką zwykłą kąpielową , dwustronną. Robiłam małe kółeczka tą szorstką stroną.

Pomarańczowa ściana jest raz przeciągnięta szczotą z grubym, twardym włosem tzw. ryżową :lol:

mayland
06-09-2009, 09:30
Ella przy Unigruncie często farby źle malują. Coś z nim jest nie tak, bo czesto inne specyfiki go nie tolerują. Dlatego kupuję inny, nawet najtańszy ale nie unigrunt.

LeoAureus
06-09-2009, 12:09
Pytałam już o to w innym wątku, ale tu się jeszcze przypomnę: czy te kleje można barwić w masie, tak jak tynki?
Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie :D

efilo
07-09-2009, 11:12
a ile może być tego pigmentu żeby klej czy gips nie stracił swoich własciwości? ja robiłam ścianę finiszem z cekolu bodajże i wlałam dwa flakony pigmentu. boję się że teraz tynk się może kruszyć.

agulka dzięki za info. a możesz powiedziec jeszcze jak grubą warstwę tynku dawałaś żeby uzyskać taką wypukłą strukturę

30Agulka
07-09-2009, 14:12
agulka dzięki za info. a możesz powiedziec jeszcze jak grubą warstwę tynku dawałaś żeby uzyskać taką wypukłą strukturę
koło 2mm , nie dawałam dużo :D

wczoraj w Obi kupiłam werniks i bejcę ( tę właściwą) muszę wypróbować jak to wyjdzie już na dobre ( oczywiście na próbnej ścianie)

30Agulka
07-09-2009, 21:16
Zdjęcia robione wieczorem, sztuczne oświetlenie, ściana ciemniejsza, tutaj mocno za ruda wyszła: (przepraszam za dużą ilość zdjęć, ale nie mogłam się zdecydować które wybrać)

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08900.jpg


I kwiatuszek na jasnym tle (tutaj tło wyszło zbyt białe)

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08941.jpg

Muszę jeszcze zrobić zdjęcie jak całość wygląda, ale to jak powieszę zasłonki :lol:

Pytanko.

Na klej kładłaś grunt?????
Werniks tutaj to tylko przecierki na szablonowym wzorku???????

Dziwna ta ściana mi wyszła dziś.............. może dlatego, że jest jeszcze mokra to jako tako brzydka................ a może dlatego, że nie zagruntowałam przed bejcą? Bałam się, że ten zielony kolor tynku zblednieje.
Zobaczę jak jutr to będzie wyglądać.

LeoAureus
07-09-2009, 23:04
30Agulka, na klej zawsze daję grunt, bo wtedy ściana nie pije jak szalona :lol:
Werniks w czystej postaci to na kwiatkach, a w nieczystej to trochę dodałam go do tej rudej ściany, ale do bejcy dodałam i zmieszałam.
Po gruntowaniu to chyba nie powinno zblednąć :-?

30Agulka
08-09-2009, 10:25
30Agulka, na klej zawsze daję grunt, bo wtedy ściana nie pije jak szalona :lol:
Werniks w czystej postaci to na kwiatkach, a w nieczystej to trochę dodałam go do tej rudej ściany, ale do bejcy dodałam i zmieszałam.
Po gruntowaniu to chyba nie powinno zblednąć :-?

chyba przerzucę się na ten klej, bo paskudnie mi ta ściana wyszła. Do bejcy mat dodałam kropelkę zielonoego pigmentu i werniks.......... wyszło PASKUDNIE....... kolor bleeeeeeeeeeeee............

Na pomarańczową ścianę dałam tą samą bejcę i werniks z drobinkami srebrnego brokatu. też nie za fajnie..................... a i jeszcze przeleciałam cieniutko pedzlem z brązowym pigmentem wzgłuż rowków .................. to nie to co chciałam osiągnąć...................

..................... nawet odrobinę żadna ściana sie nie świeci

Bejcę rozcięczacie z wodą?

LeoAureus
08-09-2009, 10:49
Do bejcy mat dodałam kropelkę zielonoego pigmentu i werniks.......... wyszło PASKUDNIE....... kolor bleeeeeeeeeeeee..
Kiedyś tez spróbowałam z zielenią... miała być butelkowa :roll: Wyszło coś tak okropnego, że nawet nie umiałam sprecyzować koloru.

Bejcę rozcięczacie z wodą?
Nie, bejcy nie rozcieńczam, dodaję tylko do niej pigmentu i jak trzeba to werniksu.
Jak nie świeci to może za mało werniksu?

30Agulka
08-09-2009, 11:05
Do bejcy mat dodałam kropelkę zielonoego pigmentu i werniks.......... wyszło PASKUDNIE....... kolor bleeeeeeeeeeeee..
Kiedyś tez spróbowałam z zielenią... miała być butelkowa :roll: Wyszło coś tak okropnego, że nawet nie umiałam sprecyzować koloru.

Bejcę rozcięczacie z wodą?
Nie, bejcy nie rozcieńczam, dodaję tylko do niej pigmentu i jak trzeba to werniksu.
Jak nie świeci to może za mało werniksu?

muszę jeszcze pokombinować, mam trochę czasu zanim podłogi wyleją :D :D :D :D

LeoAureus
08-09-2009, 11:15
I tak dobrze, że możesz sobie poeksperymentować :D
Ja to niecierpliwa jestem, od razu robię, bez próbowania :lol:

Ella
08-09-2009, 20:46
Mayland, Leo - dzięki za podpowiedzi.

Teraz mam pytanie odnośnie farb, którymi malujecie strukturę. Sprzedawca w sklepie z farbami powiedział mi dziś, że farba lateksowa jest bardzo gęsta i "wyrówna" delikatniejszą strukturę, więc nie ma co liczyć, że będzie widać efekt rzeźbienia.
Czy macie takie doświadczenia?

LeoAureus
09-09-2009, 09:42
Nie miałam do czynienia z farbą lateksową, ale myślę, że jakbyś ją wcierała gąbką to nie powinna wyrównać struktury, ale czy wtedy spełni swoje ochronne zadanie?
Zrób próbę na jakimś kawałku ściany. I może pokaż na jakiej strukturze chciałaś malować.

30Agulka
09-09-2009, 20:56
Ja dzis kupiłam akrylową farbę emulsyjną Koral białą i cytrynowy barwnik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

30Agulka
10-09-2009, 14:11
Ja dzis kupiłam akrylową farbę emulsyjną Koral białą i cytrynowy barwnik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

teraz się zastanawiam czy dobrą kupiłam :x :x :x :x czy czasem nie miała byc lateksowa :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

30Agulka
14-09-2009, 13:09
ok. Zrobiłam nową strukturę z samego Goldbandu , tym razem bez pigmentu i wyszło to tak.( jest czysta biała a na zdjęciu z jakimś różem przenikającym wyszło:x :x )

http://img41.imageshack.us/img41/4372/kaliszpom059.jpg (http://img41.imageshack.us/i/kaliszpom059.jpg/)

Teraz moje pytanie , co dalej z tym zrobić. Czy dobrze kombinuję?
Pomalować farbą białą , na to bejcę z odrobiną pigmentu ( przecierka) a potem werniks czy od razu przecierać wernisem tą farbę????????????



I jeszcze:
Mam pigmenty: cytrynkę, zielony groszek i pomarańczowy.
Werniks metaliczny: miedź i diamentino ze srebrnym brokatem.
Białą farbę.
Bejcę matową.

Czy ma ktos jakis pomysł co z tego zrobić???????

LeoAureus
14-09-2009, 16:43
Fajnie wyszło, jaką metodą (narzędziem) robiłaś?
Na Twoim miejscu darowałabym sobie białą farbę, ściana i tak jest biała.
Najpierw zagruntowałabym.
Potem poleciałabym od razu bejcą z pigmentem, albo bejcą z pigmentem i werniksem, w zależności od tego jaki efekt chciałabym uzyskać.

30Agulka
14-09-2009, 20:36
Fajnie wyszło, jaką metodą (narzędziem) robiłaś?
Na Twoim miejscu darowałabym sobie białą farbę, ściana i tak jest biała.
Najpierw zagruntowałabym.
Potem poleciałabym od razu bejcą z pigmentem, albo bejcą z pigmentem i werniksem, w zależności od tego jaki efekt chciałabym uzyskać.

co do narzędzia to zwykła szpachelka, najpierw robiłam takie paćki rozciągnięte a następnie przyłożyłam do tynku i falistym ruchem ręki przeciągałam w dół ukosem, chyba po polskiemu wytłumaczyłam :D :D :D :D

efekt chcę mieć świecący, w dzień nie za mocno, ale przy lampce owszem TAK :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

30Agulka
16-09-2009, 13:36
Chyba sama ze sobą piszę :o

No nic spróbuję, może" ktosiek" się odezwie.

Ile trzeba czekać, by na grunt ( na tynku strukturze już ) maźnąć bejcą?
Ile pigmentu dodać do bejcy ( 1 litr) ???? Odliczać kropelki czy z pół butli? Ile tego werniksu tam dolać????????

Niby takie proste a tyle pytań jeszcze mam :x :x :x :x

LeoAureus
16-09-2009, 14:39
Ktosiek się odzywa :D
Musisz poczekać aż grunt wyschnie żeby bejcować. Teraz jest ciepło i sucho to powinien wyschnąc w parę godzin.
Ja dodaję po trochę pigmentu i próbuję na tzw. próbnej ścianie jaki jest kolor. Jak za jasny dodaję jeszcze, itd. aż kolor mi się spodoba. Tak sprzed kompa to trudno Ci doradzić czy chlupnąć pół butelki pigmentu czy nie :lol: Musisz sama zadecydować widząc efekt.
To samo z werniksem, możesz go dodać do bejcy a możesz na sam koniec polecieć samym werniksem, albo porobić takie smugi jak to robiła zdaje się Mayland na swojej strukturce.
Możliwości jest sporo a Ty musisz wybrać taką jaka Ci odpowiada :D

30Agulka
16-09-2009, 14:51
Ktosiek się odzywa :D
Musisz poczekać aż grunt wyschnie żeby bejcować. Teraz jest ciepło i sucho to powinien wyschnąc w parę godzin.
Ja dodaję po trochę pigmentu i próbuję na tzw. próbnej ścianie jaki jest kolor. Jak za jasny dodaję jeszcze, itd. aż kolor mi się spodoba. Tak sprzed kompa to trudno Ci doradzić czy chlupnąć pół butelki pigmentu czy nie :lol: Musisz sama zadecydować widząc efekt.
To samo z werniksem, możesz go dodać do bejcy a możesz na sam koniec polecieć samym werniksem, albo porobić takie smugi jak to robiła zdaje się Mayland na swojej strukturce.
Możliwości jest sporo a Ty musisz wybrać taką jaka Ci odpowiada :D

dzięki "ktośku" :D :D :D :D :D :D :D

kol.tomek
17-09-2009, 13:35
Dołączę się do wątku. Jak jest z trwałością i wytrzymałością na odpryski, uszkodzenia takich efektów jak np u Agulki?

LeoAureus
17-09-2009, 13:43
Niektóre moje struktury mają dwa lata i żadnych odprysków nie ma.
Ale też nie rzucam niczym o ścianę :lol:

30Agulka
17-09-2009, 20:09
Uwaga oto moja pierwsza struktura ( testowa).
Małż był w szoku, że tak wyszło:o
Tato skomentował: kurz będzie się tylko zbierał :evil: :evil: :evil: :evil:

http://img245.imageshack.us/img245/2842/kaliszpom055.jpg (http://img245.imageshack.us/i/kaliszpom055.jpg/)
http://img14.imageshack.us/img14/905/kaliszpom054.jpg (http://img14.imageshack.us/i/kaliszpom054.jpg/)

LeoAureus
18-09-2009, 15:58
Ale cukierkowa ściana :D Ja kocham słodycze to mi się tak wzięło i skojarzyło, a to z powodu kolorków :D
Widzę, że werniksem po wierzchu poleciałas smugami? Czy się mylę?
Co do kurzu... u mnie kurz osadza się tylko na cegiełkach, a to dlatego że "fugi" są dosyć wystające. No i dlatego, że mam w domu cztery futra co mi ten kurz skutecznie do domu znoszą :lol:

30Agulka
18-09-2009, 20:32
Ale cukierkowa ściana :D Ja kocham słodycze to mi się tak wzięło i skojarzyło, a to z powodu kolorków :D
Widzę, że werniksem po wierzchu poleciałas smugami? Czy się mylę?
Co do kurzu... u mnie kurz osadza się tylko na cegiełkach, a to dlatego że "fugi" są dosyć wystające. No i dlatego, że mam w domu cztery futra co mi ten kurz skutecznie do domu znoszą :lol:

dokładnie jak piszesz, sama słodycz :wink: na szczęście to tylko próba, bo inaczej ciągle jeść by mi sie chciało patrząc na nią :D :wink: :wink: :wink:
Werniksem poleciałam tak jak piszesz---------------- smugami

Musze znaleźć jeszcze jakieś ściany do treningu :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

30Agulka
21-09-2009, 09:25
Kolor miał być ciemny bordo :oops: :oops: :oops: :oops: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
wyszło różowo , wyszło beeeeeeeeeeee , przeleciałam werniksem i tez jest beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

http://img22.imageshack.us/img22/7386/urodzinki006.jpg (http://img22.imageshack.us/i/urodzinki006.jpg/)

LeoAureus
21-09-2009, 14:58
Trza było kolor wypróbować na jakiej ścianie :lol:
U mnie na monitorze wygląda całkiem przyzwoicie 8)

30Agulka
21-09-2009, 20:40
Trza było kolor wypróbować na jakiej ścianie :lol:
U mnie na monitorze wygląda całkiem przyzwoicie 8)

na szczęście to była ściana wielkości 1m2 :lol: :lol: :lol: :lol: , dzis już trochę lepiej to wygląda ( oswajam się ) , ale mogło byc ciut ciemniejsze :wink:
na monitorze jest taka sama jak w realu

Andy0304
21-09-2009, 21:33
Witam serdecznie, przegladam ten temat juz od jakiegos czasu i zafascynowany waszymi pomysłami postanowiłem sam zrobic tynk strukturalny w przedpokoju, wykonałem go goldbandem i został pomalowany zwykła farbą emulsyjną, niestety kolor troche na zdjeciu nie wyszedł, w realu jest intensywnieszy i bardziej wyrazisty.

http://img246.imageshack.us/img246/672/21538770.jpg

pozdrawiam

kruzi
21-09-2009, 22:10
http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/041.jpg

w kolejności: wałek do struktury, zielony pigment, perłowa bejca Primacol, werniks stare złoto tyż Primacol, gąbka do przecierania.
Ponadto 25 kg kleju do kamienia i marmuru, padło na ten, bo jest biały, a nie chciałam malować ścian, tylko od razu bejcować, a jak białe pod spodem to ok :lol:

czesc!!

widzę że cuda robisz z tymi tynkami - czy tylko z tynkami czy masz jeszcze jakiegoś bzika? :)

poważnie - mam pytanko ta bejca Primacol jaka jest jej wydajność ? jaka jest pojemność tego wiaderka?

pozdrawiam-podziwiam
kruzi

LeoAureus
22-09-2009, 10:26
widzę że cuda robisz z tymi tynkami - czy tylko z tynkami czy masz jeszcze jakiegoś bzika? :) Tak, klejenie kamieni do ścian :lol: :lol: :lol:

poważnie - mam pytanko ta bejca Primacol jaka jest jej wydajność ? jaka jest pojemność tego wiaderka?
Nie zastanawiałam się nigdy nad wydajnością... Mam/miałam tyle ścian do zrobienia, że zawsze kupuję pojemniki 3-litrowe (i taki jest na zdjęciu).
Wydaje mi się, że to dosyć wydajna bejca, szczególnie jak się gąbką leci :D

kruzi
22-09-2009, 13:55
Nie zastanawiałam się nigdy nad wydajnością... Mam/miałam tyle ścian do zrobienia, że zawsze kupuję pojemniki 3-litrowe (i taki jest na zdjęciu).
Wydaje mi się, że to dosyć wydajna bejca, szczególnie jak się gąbką leci :D[/quote]

rozumię że dajesz kolor(pigment) do bejcy i gąbeczką malujesz?

mam nalozony tynk knauffa i zastanawiam sie czy przed bejca nie machnac go na biało lub do białej dać troszkę pigmentu który docelowo dodam do bejcy...

jaki koszt jest tej bejcy? u mnie w pobliskim sklepie widzilem bejce połmat beckersa - czy jak sie to pisze..koszt za 2,7l ok 90zł

Andy0304
22-09-2009, 18:23
Witam, a to prubka struktury ktora sam dzis wykonałem :) mam zamiar jedna taka scine zrobic w salonie tylko na kolor nie moge sie zdecydowac tu jest brąz poniewarz taka farbe akurat miałem chciałem zobaczyc jak bedzie wygladac, ale mysle o wisni lub czerwieni, no i potem werniks.

http://img42.imageshack.us/img42/8100/87472643.jpg

a tu link do ciekawej stronki z tynkami strukturalnymi http://tynki-strukturalne.blog.onet.pl/1,1,0,album.html[/code]

LeoAureus
22-09-2009, 19:32
rozumię że dajesz kolor(pigment) do bejcy i gąbeczką malujesz? Ano!

jaki koszt jest tej bejcy? u mnie w pobliskim sklepie widzilem bejce połmat beckersa - czy jak sie to pisze..koszt za 2,7l ok 90zł
3 literki kosztują 50 albo 60 zł, nie pamiętam dokładnie.

kamykkamyk2
26-09-2009, 09:04
A tak wyszło w moim wykonaniu.
http://images44.fotosik.pl/205/b3661d75deea2203med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/205/de66f6f3dc61286bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

30Agulka
26-09-2009, 20:31
A tak wyszło w moim wykonaniu.
http://images44.fotosik.pl/205/b3661d75deea2203med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/205/de66f6f3dc61286bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

fajnie nawet :wink:
a ta półka to na TV ????????????????/ Pomysł ciekawy :D

kamykkamyk2
27-09-2009, 09:21
Tak, to półka pod Tv.
Wymyśliłem takie coś, ponieważ musiałem gdzieś ukryć rozprowadzenie rur ciepłego powietrza z kominka na parterze.

LukaEgon
27-09-2009, 14:09
Czy taką strukturę można zrobić przy pomocy zwykłej gładzi? Bo przy zbliżającym się remoncie pokusiłbym się o zrobienie sobie takiej ścianki ;)

kamykkamyk2
27-09-2009, 17:11
Raczej nie. Ja robiłem, tak jak ktoś wczesniej z tego forum, tynkiem gipsowym knaufa.

Andy0304
28-09-2009, 13:31
Gładzią raczej nie polecam robic takiej wyrazistej faktury bo sie poprostu nie da, gładz jest za miekka i za krucha to takich celow, choc jakas delikatną fakturke idzie zrobic, ale najlepszy do tego rodzaju zbaw jest goldband lub rotband knaufa, ja tez prubowałem tym najdrobniejszym tynkiem strukturalnym typu kornik i tez niezłe faktury mozna nim zrobic nie tylko ''kornik'' i nie jest taki drogi, no chyba ze ktos ma ochote wydac troche wiecej no i kupic orginalny tyk strukturalny.

pozdrawiam

LukaEgon
28-09-2009, 13:42
Pytam bo będę właśnie kładł gładź w pokoju.. Czyli tu gdzie chcę gładź to dawać gładź, a tu gdzie chciałbym strukturę to dawać Knaufa tak?

kruzi
28-09-2009, 21:42
Pytam bo będę właśnie kładł gładź w pokoju.. Czyli tu gdzie chcę gładź to dawać gładź, a tu gdzie chciałbym strukturę to dawać Knaufa tak?


dokładnie

LukaEgon
29-09-2009, 01:19
Dzięki za podpowiedz :) Zamierzam sobie zrobić coś takiego na jednej ze ścian
http://fotki.be-3.info/cache/2009-01-17/Budowa-564.jpg_595.jpg
(zdjęcie zapożyczone z działu o oświetleniu od jednego z użytkowników :) )

Czy kolejność: na całą ścianę gładź-grunt-pasy z Knaufa-grunt jest odpowiednia?

efilo
06-10-2009, 12:17
przepraszając z góry za OT

gdzie jest dział o oświetleniu?

LeoAureus
06-10-2009, 20:53
Szukaj we wnętrzach :D

30Agulka
07-10-2009, 09:36
Dzięki za podpowiedz :) Zamierzam sobie zrobić coś takiego na jednej ze ścian
http://fotki.be-3.info/cache/2009-01-17/Budowa-564.jpg_595.jpg
(zdjęcie zapożyczone z działu o oświetleniu od jednego z użytkowników :) )

Czy kolejność: na całą ścianę gładź-grunt-pasy z Knaufa-grunt jest odpowiednia?

to mi sie podoba :D :D :D :D

jak tu dawno nikogo nie było :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

LeoAureus
08-10-2009, 14:21
Chyba w sen jesienno-zimowy powoli zapadamy :D

kruzi
10-10-2009, 12:22
Leo... mam pytanko czy ta bejca (primacol) ma jakos zabach? zastanawiam sie czy rodzinke z domu wywozic na czas malowania czy nie? chodzi mi glownie o dziecko...
pozdro

Ella
10-10-2009, 14:48
te ceny sa z Leroya właśnie, tylko że dotyczą produktów Foxa... próbowałyście jakichś innych - niemarkowych albo mniej znanych?

A czy ktoś próbował wyprodukować farbę strukturalną? ;-) w LM znalazłam produkt firmy Unicell http://www.unicell.com.pl/ nazywa się to Decormix, a wygląda jak pokruszony styropian :-) po dodaniu do farby na ścianie uzyskuje się coś w rodzaju tzw. raufazy czy jak tam się ta tapeta do malowania nazywa :-)

Szukając tego decormixu, znalazłam info na www, że mają w ofercie też bejce, werniksy, pigmenty itp. Nie wiem jak cenowo ale ten decormix niedrogi jest (17 zł za opakowanie - na 15-25 zł/m2), więc może inne produkty są tańsze niz Fox. Nie wiem jak z jakością. Ktoś stosował?

Kasiu, zastosowałaś ostatecznie ten granulat Decormix?
Oglądałam go dziś w sklepie, zastanawiam się, czy to się nie będzie "wykruszać" ze ściany....
Gotowe farby strukturalne oparte są głównie jednak na kwarcu, a nie na lekkim granulacie "styropiano-podobnym", więc chyba są przez to bardziej "spójne". Nie wiem, tak sobie rozmyślam...

Ella
10-10-2009, 15:50
A tak wyszło w moim wykonaniu.
http://images44.fotosik.pl/205/b3661d75deea2203med.jpg (http://www.fotosik.pl)


Kamykkamyk - co to za farba / pigment? Chciałabym uzyskać taką właśnie ciepłą zieleń.

Ella
10-10-2009, 15:56
Robię teraz kosztorys różnych wersji wykończenia ścian i mam w związku do Was pytanie:

Czy jesteście w stanie podać przybliżony koszt m2 struktury z kleju - samej masy bez farb, bejc, itp.
Czyli innymi słowy - jaka jest przeciętna wydajność kleju przy standardowym kładzeniu masy do struktury ok. 2-3 mm?

masia!
10-10-2009, 22:05
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Właśnie jestem w trakcie gruntownego remontu kupionego domu.Etap:klatka schodowa i wiatrołap.Do tej pory planowałam tapetę natryskową,ale przypadkiem na ten wątek i zakochałam się w Waszych tynkach.Tylko,że ja z gruntu praktyczna jestem i stąd moje pytanie:jak z cechami użytkowymi tych piękności?Co z ewentualnymi zabrudzeniami?Czy te tynki są na tyle szorstkie,że w "przypadku upadku" (np.dzieci) można się skaleczyć?
Mam nadzieję,że nie uraziłam wszystkich "strukturalnych artystów" swoim pragmatyzmem.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. :D

masia!
10-10-2009, 22:32
A zabiłabym za coś takiego na mojej ścianie
http://images46.fotosik.pl/212/df0accf60ad11b53.jpg
Czy ktoś wie przypadkiem jak się zwie to cudo i mógłby mnie oświecić?Błagam.....

LeoAureus
11-10-2009, 12:29
masie!, ale cudo wkleiłaś!!! Bardzo Ci dziękuję, bo na pewno będzie to inspieracją do mojego drugiego przedpokoju... Nie robiłam go do tej pory i tak sobie czekał na jakieś natchnienie :D
Myślę, że ten śliczny kwiatuszek jest zrobiony za pomocą umiejętnego manewrowania małą szpachelką albo jakąś małą packą japońską. No a potem jeszcze artystyczne maluny.

Jeśli chodzi o ewentualne zabrudzenia, to u mnie schodzą dosyć łatwo bo bejca jest jakby "śliska", więc brud nie wchodzi głęboko.
Co do ewentualnego skaleczenia to wydaje mi się, że to zależy od rodzaju struktury. Wszystkie które mam wewnątrz domu są zupełnie bezpieczne. Jedynie na zewnątrz na elewacji ewentualnie można by sobie zetrzeć skórę jakby się postarać :D

Ella
11-10-2009, 13:10
Halo Leo :) . Zajrzyj, please, na poprzednią stronę na dole i wspomóż mnie w moich rozterkach :) . Z góry dzięki :D !

LeoAureus
11-10-2009, 13:25
Robię teraz kosztorys różnych wersji wykończenia ścian i mam w związku do Was pytanie:

Czy jesteście w stanie podać przybliżony koszt m2 struktury z kleju - samej masy bez farb, bejc, itp.
Czyli innymi słowy - jaka jest przeciętna wydajność kleju przy standardowym kładzeniu masy do struktury ok. 2-3 mm?
Ella, to zależy z jakiego kleju będzie strukturka. Jeśli ze zwykłego do glazury (szarego), to worek 25 kg kosztuje jakieś 20 zł, cena metra struktury to jakieś totalne grosze :D
Cena worka kleju białego do kamienia to ok. 60 zł za m2, trzeba więc te grosze pomnożyć razy trzy. :D
Ale niestety, dokładnych kosztów Ci nie podam bo nie mam pojęcia.
Ale zaczekaj chwilkę, może TZ będzie się orientował, spytam.

masia!
11-10-2009, 14:38
masie!, ale cudo wkleiłaś!!! Bardzo Ci dziękuję, bo na pewno będzie to inspieracją do mojego drugiego przedpokoju... Nie robiłam go do tej pory i tak sobie czekał na jakieś natchnienie :D


Prawda,że pięęękne?...Cieszę się,że na coś się przydałam :D
Dziękuję,za odpowiedż.Rozwiałaś moje obawy,więc zabieram się za planowanie i szukanie wykonawców,bo moja ściana nad schodami i dość wysoka,a ja i rusztowanie to duża sprzeczność :D :D

FlashBack
11-10-2009, 16:38
przegladam ten temat i jestem pelen podziwu dla wykonanych prac. wiem, ze sporo czasu i nerwow one zabieraja :)
co prawda nie zawsze wybierany jest wlasciwy material, niemniej osiagane efekty zewnetrzne sa imponujace.

stiil angel
11-10-2009, 21:08
witam Wszystkich uzdolnionych tynkarzy:)
po dokładnym przeczytaniu calego wątku dotyczącego oczywiście tynku strukturalnego jestem pod ogromnym ogromnym wrażeniem Waszych prac .Zainspirowana tymi cudami sama postanowiłam zrobić choć w połowie coś podobnego ale na suficie i tu zaczyna sie problem .Czy Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z sufitem bo osobiście bardzo się boję że coś mi odpadnie a nigdzie nie znalazłam rad dotyczących paćkania nad głową
sufit juz wyskrobany zagruntowany czeka .Dodam że idąc śladem Waszych rad zakupiłam gipsową zaprawę tynkową ( knaufa) wałek to struktury farbe lazure nie mam pojęcia co mi z tego wyjdzie i czy wogóle wyjdzie ale jestem dobrej myśli

i jeszcze jedna prosba
proszę o sprecyzowanie bejcy i werniksu co do czego i jaki efekt tym się uzyskuje
matko bejce znam tylko do drewna :-?

LukaEgon
11-10-2009, 21:59
Dobrze jeśli kupiłaś Knauf Rotband bo właśnie jego stosuje się na sufity, ale podejrzewam, że i z Goldbandem nie byłoby problemu :) Jeśli sufit jest wyskrobany i zagruntowany, to nie ma się czego bać że coś odpadnie, tylko zabierać się do pracy :)

Najkrócej rzecz ujmując bejca pozwala uzyskać efekt "przecierki", czyli po przetarciu ściany kolor jest intensywniejszy w zagłębieniach, a mniej intensywny..nazwijmy to..na wzniesieniach :wink:
Werniks natomiast daje powierzchni metaliczny odcień.

stiil angel
11-10-2009, 22:12
dzięki za odpowiedz własnie takiego Knaufa kupiłam bo powiedzieli mi w sklepie że jest lżejszy i wolniej wysycha więc dla takiego amatora jak ja
sufit mam zamiar pomalowac farbą lateksową podobno tez nadaje się do przecierki a wykonczyc lakierem z dodatkiem brokatu
Mam jeszcze watpliwości co do łączenia wzoru na tynku bo nie wiem czy dam rade nałozyc wszystko jednego dnia choć oczywiście zatrudnię do pomocy męską niezastąpioną dłoń męża

30Agulka
12-10-2009, 19:27
masie! to jest przepiekne co wkleiłaś, ja poszperała i takie cuda znalazłam.
Duzo tego będzie :D

http://img133.imageshack.us/img133/2636/1bb69ee4b1a7ca92926de06swfq.jpg (http://img133.imageshack.us/i/1bb69ee4b1a7ca92926de06swfq.jpg/)
http://img525.imageshack.us/img525/8002/51ad7d80dab9c5947c59a34.jpg (http://img525.imageshack.us/i/51ad7d80dab9c5947c59a34.jpg/)
http://img368.imageshack.us/img368/6060/2f434d294a46f1e2c4100de.jpg (http://img368.imageshack.us/i/2f434d294a46f1e2c4100de.jpg/)
http://img371.imageshack.us/img371/2287/648860d05f43faa0aef6ad9.jpg (http://img371.imageshack.us/i/648860d05f43faa0aef6ad9.jpg/)
http://img260.imageshack.us/img260/6164/b23d52bf7fc4c1262356904.jpg (http://img260.imageshack.us/i/b23d52bf7fc4c1262356904.jpg/)
http://img240.imageshack.us/img240/9531/e89aaf2f8c9bc286aa6713e.jpg (http://img240.imageshack.us/i/e89aaf2f8c9bc286aa6713e.jpg/)
http://img61.imageshack.us/img61/1336/640992ef254cdce917500e4.jpg (http://img61.imageshack.us/i/640992ef254cdce917500e4.jpg/)
http://img101.imageshack.us/img101/2404/b11b531b4f5399f1e452052.jpg (http://img101.imageshack.us/i/b11b531b4f5399f1e452052.jpg/)

Ella
12-10-2009, 21:59
Robię teraz kosztorys różnych wersji wykończenia ścian i mam w związku do Was pytanie:

Czy jesteście w stanie podać przybliżony koszt m2 struktury z kleju - samej masy bez farb, bejc, itp.
Czyli innymi słowy - jaka jest przeciętna wydajność kleju przy standardowym kładzeniu masy do struktury ok. 2-3 mm?
Ella, to zależy z jakiego kleju będzie strukturka. Jeśli ze zwykłego do glazury (szarego), to worek 25 kg kosztuje jakieś 20 zł, cena metra struktury to jakieś totalne grosze :D
Cena worka kleju białego do kamienia to ok. 60 zł za m2, trzeba więc te grosze pomnożyć razy trzy. :D
Ale niestety, dokładnych kosztów Ci nie podam bo nie mam pojęcia.
Ale zaczekaj chwilkę, może TZ będzie się orientował, spytam.
Dzięki Leo :).

Jeszcze jedno pytanie co do kleju i przerw technologicznych.
Na bejcach, farbach, itd. primacolu i foxa napisane jest, że tynki cementowo-wapienne wymagają 4 tygodni schnięcia przed malowaniem/bejcowaniem. Sprzedawca wytłumaczył mi, że to dlatego, że wapno może dawać wykwity na warstwy pomalowane.
A co z klejem? Na kleju do kamienia cekol C-14 ( http://www.cekol.pl/article/3013_CEKOL_C-14.htm ) napisane jest, że to mieszanka "białego cementu, białych wypełniaczy mineralnych oraz środków modyfikujących" . Czy coś w tym składzie może dawać wykwity i ile czasu trzeba czekać przed malowaniem /bejcowaniem, żeby było bezpiecznie?

agata39
13-10-2009, 09:05
30Agulka wszystkie piękne.
Ciekawe jak to się robi?

masia!
13-10-2009, 14:55
Dobre pytanie.Ja też bym chciała wiedzieć.Bo jestem tak oczarowana tymi tynkami,że już nic innego nie jest w stanie mnie zadowolić. :wink: Tylko gdzie ja mam tego szukać i ile to kosztuje?Może ktoś się już orientował w tym temacie?

30Agulka
15-10-2009, 13:25
Sama perłowa bejca z odrobiną pigmentu kremowego.
http://img377.imageshack.us/img377/8264/aukcje024.jpg (http://img377.imageshack.us/i/aukcje024.jpg/)


Tu juz z werniksem miedzianym w świetle dziennym ( nie do końca taki kolor :x :x :x )
http://img260.imageshack.us/img260/4254/aukcje005.jpg (http://img260.imageshack.us/i/aukcje005.jpg/)


Romantycznie przy blasku świec......
http://img185.imageshack.us/img185/3451/aukcje011.jpg (http://img185.imageshack.us/i/aukcje011.jpg/)

LeoAureus
19-10-2009, 12:31
Ale cuda ludziska powrzucaliście :o
Para z parasolką i przyległościami jest po prostu bombowa!

stiil angel
09-11-2009, 21:23
Chciałam się pochwalić moim pierwszym dziełem które zrobiłam właśnie dzięki tej stronie i Waszym radom.Wszystkim bardzo dziekuje

http://images8.fotosik.pl/124/407f90f7ecd1ec09m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/407f90f7ecd1ec09.html)

http://images6.fotosik.pl/565/f6a6689e8dc43da2m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f6a6689e8dc43da2.html)

http://images6.fotosik.pl/565/b3aaa63c9233bf84m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b3aaa63c9233bf84.html)

http://images8.fotosik.pl/124/e5902354d58e5989m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e5902354d58e5989.html)

a tynk jeszcze mokry więc nie zrażac się plamami ")

mayland
09-11-2009, 21:57
Still niezła robota. Zdradź jeszcze czym robiłeś i jak. :lol:

stiil angel
09-11-2009, 22:07
tynk i dekor robiłam tym co mi poradziłaś czyli knaufem
chyba tak to się pisze( po taniumu jak to mawia mój znajomy)
.Nałożyłam cienką warstwę tynku a następnie zacierałam małą kilnią jak szło czyli w każdym kierunku dając upust własnej fantazji i niewiedzy nie zważając na żadne wzorce :D

30Agulka
10-11-2009, 12:55
still ożywiłaś to forum, bo ostatnio ze 3 tyg temu ktoś tu zaglądał :D :D :D

Fajnie to zrobiłaś , a ścianę z "cegłami" też sama?????????? Z czego to i jak to??????

stiil angel
10-11-2009, 16:43
Zdjecia oczywiscie mozna powiekszyc i wtedy widac ze cegła to niestety tapeta na moją inauguracje niestety nie wybrałabym cegły
choć kiedyś być może:))

mayland
10-11-2009, 16:45
30Agulka zaglądają czesciej ale nie piszą bo pewnie każdy tynkuje :wink: :lol:

niezapominajka567
11-11-2009, 18:56
Przeczytałam cały watek-jest super ciekawy!! A efekty jeszcze fajniejsze. Równiez zabieram się do robienia struktury na ścianie. Chciałabym cos takiego ( macie pomysły jak to zrobiono?) http://images37.fotosik.pl/221/cf75f31720a045a8med.jpg

stiil angel
11-11-2009, 21:35
do tej struktury jest specjalny wałek dostepny w castoramie nakłada sie tynk i nadaje nim taki właśnie efekt napewno wymaga wprawy

niezapominajka567
11-11-2009, 23:17
A nie masz gdzieś zdjęć tego wałka?

stiil angel
12-11-2009, 16:15
zrobie zdjęcie i zamieszcze na stronie

ZELKIT
16-11-2009, 00:49
O rany, o rany, przeczytalam wszystko jednym tchem.

W tym tygodniu zabieram sie za swoj pokoj w nowym mieszkaniu, postanowione!

Marza mi sie cegielki lub cos w podobie wilokrotnie powtarzanych zdjec tynku z kwiatkami z szablonu, ale chyba walne klasyczne paski, zdaje sie ze bedzie najlatwiej.

Chcialabym to zrobic z masy z wmieszanym pigmentem, czyli rozumiem potrzebuje bialego produktu.

Czy ktos moglby zarzucic nazwa kleju lub tej masy gipsowej czy z czego dziewczyny to robicie? Jestem laikiem i nie wiem nawet o co mialabym pytac, a co dopiero mowic o firmie itp.

P.s.

Jako studentka prosze tez o rozwiazania korzystne dla kieszeni :)

stiil angel
16-11-2009, 16:30
mnie polecono więc i ja polecam KNAUF-GOLDBAND gipsowa zaprawa tynkarska 25 kg to wydatek rzedu raptem 30 zł więc to dość groszowa sprawa
dodam ze ma ładny jasny kolor na pograniczu jasnego beżu .
Nie bardzo się znam na koorowaniu tynku ale myślę że pigment absolutnie odpada gdyż może wyjść niejednolity odcień nie rozrobisz przecież całego worka na raz można skożystać z kolorowania tynku na miejscu w markecie ale raczej gotowy tynk się maluje i zaciera dla uzyskania ciekawych efektów.
Można również zastosować bejcę do tynku werniksu lub kameleona
życzę miłej pracy i owocnych efektów[/img][/code]

bodzis
17-11-2009, 01:02
Witam
Przyglądam się, czytam i aż nie wiem kiedy mi czas mignął
Przez to zaczytanie nie mogłem się powstrzymać by napisać pierwszego swego posta akurat w tym temacie. Fajne pomysły jak i wykonania przedstawiacie w tym temacie Sam się bawię w m.in. tynki dekoracyjne robione na bazie gipsów czyli "po taniu" i napewno dzięki Wam skubnę coś do moich pomysłów. Widzę, że kanuf ma wielkie uznanie Chyba też najbardziej go polecam Tak przy okazji oniemiałem widząc wykonanie pary na ulicy Coś pięknego Gdzieś widziałem też niezłe bajery gipsowe to chętnie poszperam i je do tego tematu podrzuce by się z Wami podzielić podzielić

LeoAureus
17-11-2009, 12:46
bodzis, pochwal się swoją "zabawą", bardzo chętnie pooglądamy a może się zainspirujemy :D

ZELKIT
17-11-2009, 21:41
Dziekuje za podpowiedz.
Rzeczywiscie, nie pomyslalam, ze nie rozrobie calego worka na raz i wyjdzie za kazdym razem inny kolor.

Z drugiej strony, jesli kolor ma taki bezowy to dobrze. Bedzie potem latwiej.

Jutro mam dzien wolny, jade do castoramy :D Ciekawe, co mi wyjdzie :)

Czy robilyscie to rowniez na scianie? Odpada, czy raczej sie trzyma? ;>

stiil angel
17-11-2009, 21:49
oczywiście na ścianie trzyma się nie ma problemu a na dodatek ma specyficzną nierówna powierzchnię czyli typowo tynkową ktra notabene ułatwia pracę nad fantazjami dla mnie super

dziś wykańczałam takim tynkiem łuk wieńczoncy wejscie do kuchni i łaczyłam z kamieniem wyszło super jak tylko wyschnie zaraz daję fotkę

a wogóle w szczególe Kto wie jak tu dawać zdjęcia bez odnośników na serwer czyli bezpośrednio----- proszę o pomoc :))))

bodzis
18-11-2009, 00:25
Podrzucam Wam kilka z moich tanich zabaw tynkowych

Zacierka piaskowa

http://img689.imageshack.us/img689/2497/1410082035.th.jpg (http://img689.imageshack.us/i/1410082035.jpg/) http://img692.imageshack.us/img692/590/a39.th.jpg (http://img692.imageshack.us/i/a39.jpg/)

Poniżej (po lewej) tynk w stanie obecnym Wydaje mi się nudny Chcę go przemalować i zrobiłem próbę (po prawej) Taki będzie Chętnie poczytam Wasze opinie

http://img94.imageshack.us/img94/7506/p0411092144.th.jpg (http://img94.imageshack.us/i/p0411092144.jpg/) http://img132.imageshack.us/img132/980/czleszstycz132.th.jpg (http://img132.imageshack.us/i/czleszstycz132.jpg/)

Zdjęcia poniżej to nie tynk ale wykończenie kamienno-gipsowe Widziałem że LeoAureus też się z kamykami lubi bawić Moje to głazy piaskowca "ciupane" na drobne a póżniej monotonne ale przyjemne układanie

http://img34.imageshack.us/img34/1500/82215983.th.jpg (http://img34.imageshack.us/i/82215983.jpg/) http://img132.imageshack.us/img132/2697/84228771.th.jpg (http://img132.imageshack.us/i/84228771.jpg/) http://img199.imageshack.us/img199/1372/38470005.th.jpg (http://img199.imageshack.us/i/38470005.jpg/)

LeoAureus
18-11-2009, 18:35
bodzis Twoje struktury są artystyczne :P
Tak to nie potrafiłabym...
Też bawię się kamieniami, już niedługo pokażę drugi przedpokój "kamienny" ze strukturką taką jaką mam już w jednym pokoju, ale z innymi "kfiatkami" :lol:

mayland
18-11-2009, 19:12
Bodzis to napewno będzie mocny akcent w pomieszczeniu.
http://img132.imageshack.us/img132/980/czleszstycz132.th.jpg
ja lubię jak czerwienie troche blyszczą. Swoją mam malowac farbą transparentną z brokatem. Ale zabieram sie za to juz od kilku miesiecy..... :roll: :oops:

ZELKIT
18-11-2009, 23:16
O rany, coz za gafe palnelam, oczywiscie chodzilo mi o SUFIT :P

Czy nie odpada od sufitu chcialam zapytac i czy ktos probowal ;)

bodzis
18-11-2009, 23:16
:) Dziękuję za uznanie
LeoAureus napewno byś potrafiła Widzizałem juz tu na forum, że masz do tego rękę :) No ciekaw jestem tego przedpokoiku kamiennego bo jak juz wiesz lubuję się w tego typu wykończeniach

Apropo tego doboru kolorów mayland to mnie uspokoiłeś Bałem się trochę że powie ktoś że może to być mdłe Ale właśnie takie miałem zamiary by wydobyć kolor mocny i głęboki Tak że dzięki :)
Niestety tak jak u Ciebie moje malowanie będzie musiało jeszcze poczekać bo jestem w trakcie dostawiania odrębnej ścianki w pokoju, która będzie miała służyć jako ściana i jako obraz a to jeszcze potrwa
No ale co sie odwlecze to nie uciecze

Tak jeszcze że Wam nie dam odetchnąć mam pytanko. Próbowaliście robić stiuki weneckie na "tanich" materiałach? Próbowałem na bazie gęstych farb lateksowych Coś tam z tego wyszło ale wydaje mi się że nie do końca to co powinno być :(

masia!
23-11-2009, 15:20
Ja zapytam z innej beczki.Co zrobić z tymi tynkami gdy już się znudzą?Czy ktoś próbował je usunąć?Bo tak mi się wydaje,że łatwe to nie będzie...

efilo
23-11-2009, 15:27
namaczasz i usuwasz. podobno :lol:

masia!
28-11-2009, 13:57
Brzmi prosto...
ja co prawda nie planowałam zająć się tym własnoręcznie,ale po miesięcznym poszukiwaniu profesjonalnych wykonawców stwierdziłam,że jeśli sama sobie tego nie zrobię to mieć nie bedę :wink:
Tyle,że u mnie sprawa nie jest całkiem prosta,bo jedna ściana na klatce schodowej jest bardzo wysoka,więc bez rusztowania się nie obejdzie na dodatek ustawionym na schodach.Pomijając już to,że na akrobatę się nie nadaję :D to musiałabym tą ścianę robić etapami.A co zrobić na łaczeniach?Czy to nie będzie widoczne?
A ja długo schnie ten tynk?Ile bym go mogła połozyć bez obawy,ze mi stwardnieje zanim zdążę wyzłobić w nim wzorki?

bodzis
30-11-2009, 21:27
masia Wszystko zależy od tego jaki tynk chcesz sobie położyć Jaki wzór itp Przez "wyżłobić wzorki" rozumiem że chcesz robić wzory wałkiem czy czymś podobnym Ogólnie zawsze trzeba robić ścianę od początku do końca czyli metodą mokre na mokre by właśnie uniknąć wspomnianych przez Ciebie przejść Ale ... Najlepiej wybierz sobie taką strukturkę na której nawet gdy Ci częściowo podeschnie przejścia nie będą widoczne (np zerknij na mój post z 18.11.2009 tam jest żółto brązowy tynk) tym bardziej że masz ścianę wielką a do dyspozycji masz tylko dwie ręce. Tynk to jedna sprawa a barwienie to druga Tutaj też musisz obrać metodę taką by Ci wyszło wszystko jednolite Najlepiej wklej jakieś zdjęcie poglądowe tynku jaki chcesz zrobić sobie i wtedy więcej będzie można powiedzieć jak dasz rade to zrobić
A tak na marginesie chyba Cię nie ominie ta akrobatyka :)

masia!
01-12-2009, 19:18
Moim marzeniem jest oczywiście to co wkleiłam na początku strony.Ale z gruntu rzeczy realistką jestem to zdaję sobie sprawę,że cuda nie stworzę... :wink:
Zastanawiałam się ostatnio nad tynkiem z użyciem folii.Znalazłam tą metodę na stronie jakiegoś sklepu,wygląda na nietrudną.Ewentualnie coś z wałkiem ze strukturą,ale nie wiem czy znajdę jakiś fajny.
Wyczytałam gdzieś,że tynki zaczyna się od góry,więc muszę użyć rusztowania.Natomiast,zeby zrobić dolne partie muszę to rusztowanie usunąć.A to trochę czasu zajmie,więc przypuszczam,ze góra już może wyschnąć...
A jeśli chodzi o materiał to myślę o polecanym w tym wątku knaufie.
mam nadzieję,że bardziej przybliżyłam mój problem i mogę liczyć na wasze porady za które będę baaardzo wdzięczna :P

niezapominajka567
01-12-2009, 23:45
Poprosze o porady jak zrobic takie cudo- chciałabym to miec w przedpokoju

Dzięki za podpowiedz :) Zamierzam sobie zrobić coś takiego na jednej ze ścian
http://fotki.be-3.info/cache/2009-01-17/Budowa-564.jpg_595.jpg
(zdjęcie zapożyczone z działu o oświetleniu od jednego z użytkowników :) )

Czy kolejność: na całą ścianę gładź-grunt-pasy z Knaufa-grunt jest odpowiednia?

to mi sie podoba :D :D :D :D

jak tu dawno nikogo nie było :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bodzis
02-12-2009, 00:42
masia! wydaje mi się że jest to zrobione jednym z dwóch sposobów O ile się nie mylę jeden to tynk rozciągany packą krótkimi nierównomiernymi pociągnięciami w różne strony choć ten powinien być cienszy Drugi to po prostu wałek na który gips przyklejając się tworzy podobne wzory Nie jest to chyba robione na gipsie tynkarskim bo ten ma charakterystyczne piaszczyste wrzerki a tutaj się ich nie dopatrzyłem Póżniej to barwisz na kolor jaki Ci się marzy i robisz częściowe cieniowanie Kwiat to robota w 100% ręczna Te metody dają możliwość wykonania bez widocznych przejść ale na takiej powierzchni musisz się porządnie postarać Może zleć to zadanie fachowcom ...

niezapominajka567 Tam gdzie chcesz mieć gładź robisz ją później odcinasz taśmą miejsca na tynk, nakładasz grubą warstwę tynku, szczotką formujesz wymaganą strukturę barwisz i cieszysz się z efektów

masia!
02-12-2009, 17:31
Może zleć to zadanie fachowcom ..
bodzis kochany,ależ ja o niczym innym nie marzę.... :wink: Tylko znależć takowych nie jest sprawą prostą.Udało mi się zdobyć kilka namiarów:dwa nieaktualne,dwóch umówiło się na "wizję lokalną" i do tej pory czekam(ponad miesiąc),jeszcze do innego musiałabym dojechać 200 km do sklepu,żeby wybrać wzór,do tego cenę powiedział trochę powalającą...Choć dziś zabłysło światełko w tunelu(dostałam kolejny namiar od montażystów drzwi).

niezapominajka567
02-12-2009, 20:29
Dzięki za podpowiedź!! A samą strukturę czym uzyskam?Piszesz o szczotce-co to za szczotka? Przepraszam za ogrom pytań, ale laik zapaleniec ze mnie :lol:

malgos2
03-12-2009, 03:32
Hm. Zrobiłam pierwszą ścianę w życiu i powiem szczerze że nie jestem zadowolona. Najłatwiej mi wychodziło nanoszenie tynku na gładko. Z formowaniem struktury była tragedia.

:lol: :lol: :lol: A na gladko nie bylo najladniej? :wink:

Alterka
03-12-2009, 17:47
A ja jestem bardzo zadowolona z efektu, jaki osiągnęłam, stosując się do Waszych rad, na mojej ścianie kominkowej. Niestety nie posiadam aparatu, by Wam się pochwalić. Mogę jedynie powiedzieć, że na "rzymskoporankowej" ścianie wyklejonej niedbale Goldbandem zakwitły "białoczekoladowe" róże. Wyszło ekstra! Jestem zachwycona. Jak kiedyś będę dysponować sprzętem innym niż telefon komórkowy, to się pochwalę! Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów!

bodzis
06-12-2009, 23:32
niezapominajka567 jakąś szczotką z twardym włosiem Najlepiej długim Tzw "uliczną" Możesz przeciągnąć wpierw palcami poprzeczne bruzdy, póżniej przeszczotkowac lub samą szczotką to juz zależy od Twojej fantazji :)

tacim
17-12-2009, 22:02
siemka a co uważacie na temat farb strukturalnych ? Chcę je dać na tynki CW dzięki czemu uzyskam równe nierówności hehe

LeoAureus
07-01-2010, 19:20
Mój przedpokój nr 2 prawie skończony.
Na dole materiał specjalny psi :D czyli kamienie, psy mogą sobie do woli leżeć i nic się nie brudzi, ufff...
Nad kamieniami struktura taka jak w jednym z pokoi, nic nowego nie wymyślałam bo jest taka dosyć delikatna i pasuje do kamieni.
Kwiatki robione z szablonu, najpierw klejem a potem malowane. Jak widać malowanie nie jest dokończone bo zabrakło mi barwników :lol: W sumie to kwiatuszki są ledwo co zaczęte, ale przyjdzie pora że je wykończę :lol:
Użyłam: biały klej do marmuru, jakiś grunt, bejca perłowa, złoty werniks, barwniki (brązy i jasny orzech). A na dół to widać: kamienie i klej do glazury :D

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08784.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08787.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08793.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08794.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08805.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v420/Anel/DSC08800.jpg

30Agulka
08-01-2010, 22:14
LeoAureus bardzo fajnie Ci to wyszło................... Szablon przykładałaś już do wyschniętej struktury na ścianie? Pewnie tak, ale pytam :P

mayland
08-01-2010, 22:29
Leo podobają mi sie te kffffiatuszki :lol:

mayland
08-01-2010, 22:30
siemka a co uważacie na temat farb strukturalnych ? Chcę je dać na tynki CW dzięki czemu uzyskam równe nierówności hehe
No takie jest ich zadanie, żeby ściana była chropowata :lol:
jak masz ochotę to maluj. Drobna strukturka bedzie.

LeoAureus
09-01-2010, 10:57
LeoAureus bardzo fajnie Ci to wyszło................... Szablon przykładałaś już do wyschniętej struktury na ścianie? Pewnie tak, ale pytam :P
Tak, oczywiście do suchej. Szablon taki z cieńszych (nie taki gruby jak te w marketach budowlanych), do tego duży więc trzeba było dobrze zamocować przed nakładaniem kleju.
mayland, jeszcze niedokończone więc nie do końca widać, ale zauważ że nad niektórymi kffiatkami jest motylek :lol: :lol: :lol:

mayland
09-01-2010, 11:36
Widzę go :lol:
Zrób fotki jak skończysz :lol:

kamykkamyk2
09-01-2010, 15:46
LeoAureus ten przedpokój z kamieniami to super wyszedł.
Szacun!!!

LeoAureus
09-01-2010, 16:32
Dzięki :D
Przede mną wyzwanie: chcę tak samo położyć kamienie ale na ścianie co ma w najwyższym punkcie 4,5 m. :roll:

kamykkamyk2
09-01-2010, 16:46
Jak pokazałem żonie to wykończenie z kamienia, to wpadła na pomysł, żeby w łazience tak zrobić, tylko zastanawiamy się, czy sprawdzi się to w łazience.
Wanna będzie odsunięta od ściany ze 40 cm, tylko umwywalka będzie dosunięta do ściany i codziennie używana, wanna sporadycznie.
Co o tum myślisz LeoAureus?

LeoAureus
09-01-2010, 17:50
Myślę, że kamienie sprawdziłyby się w łazience, może to wyglądać naprawdę super, ale ja mam fioła na ich punkcie to mogę być nieobiektywna :D
Tylko wiesz co... trzeba byłoby jakoś dobrze klej zaimpregnować, moje kamyki na razie niczym nie są potraktowane, ale na pewno czegoś użyję. A tym bardziej w łazience by się przydało. Trzeba by przyjrzeć się czym zaimpregnować żeby ładnie było.

mayland
09-01-2010, 20:20
Płyn Delfin do impregnacji fug jest dobry. Mozna zaimpregnowac calą ścianę 8) :lol:

LeoAureus
10-01-2010, 13:23
W sumie ten klej to taka wielka fuga :D Niech będzie Delfin :P

volder1
11-01-2010, 22:28
A jak robiłaś i jakim narzędziem taką delikatną strukturę w przedpokoju. Jest fajna. Można zdjęcia w zbliżeniu.

volder

LeoAureus
11-01-2010, 22:38
http://forum.muratordom.pl/tynk-strukturalny-amatorski,t123795-180.htm
a tutaj, na tej stronie wszystko jest opisane i nawet pokazane :D

hanraf
12-01-2010, 11:49
Wiecie może, jak uzyskać na ścianie kolor perły? chodzi mi o takie ecru z połyskiem.

LeoAureus
12-01-2010, 12:45
Chyba jest Alpiny taka lazura 8)

hanraf
12-01-2010, 14:06
Dzięki, zaraz biegnę szukać :)

kamykkamyk2
14-01-2010, 09:21
LeoAureus a co to za kamień jest, gdzie go kupowałaś i ile kosztuje, bo już mam pomysł, jak to zrobić w łazience.

LeoAureus
14-01-2010, 14:28
kamykkamyk2, kamień nazywa się strumieniowy, ale wydaje mi się, że tylko część jest właśnie taka, zdarzają się zupełnie inne kamyki. Może dlatego, że tanio kupowałam, 400 zł/tonę, więc i sort nie najlepszy, ale mi akurat to nie przeszkadza. W różnych składach widziałam strumieniowy i był w cenie 1000 zł za tonę, ale rzeczywiście był jednakowy.
Ja kupowałam w Ząbkach pod Warszawą. Albo w Markach, mogę się dopytać bo mylą mi się te dwie miejscowości :lol:

kamykkamyk2
14-01-2010, 16:04
Ja kupowałam w Ząbkach pod Warszawą. Albo w Markach, mogę się dopytać bo mylą mi się te dwie miejscowości

Bardzo proszę podaj mi dokładny adres, tak się składa że mieszkam koło Nieporętu, to jest blisko.
Z góry dzięki

LeoAureus
14-01-2010, 18:36
Priv poszedł :P

agawi74
14-01-2010, 22:42
Witajcie,
piękne rzeczy pokazujecie! Mam pytanie- czy ktoś z Was próbował coś robić z glinką wenecką? Nie jest to co prawda tynk strukturalny, ale efekty są ciekawe... Planuję taką ścianę ze schodami w kolorze GOLD metalic.
Czy orientujecie się czy pod tą glinkę trzeba zastosować specjalistyczny grunt(tak jak zaleca producent), czy wystarczy zwykły do ścian?

http://img188.imageshack.us/img188/54/glinkawenecka.jpg (http://img188.imageshack.us/i/glinkawenecka.jpg/) http://img19.imageshack.us/img19/3475/glinkawenecka01.jpg (http://img19.imageshack.us/i/glinkawenecka01.jpg/)

mayland
15-01-2010, 21:02
Tynk na kominku. Jeszcze nie malowany, suchy Goldband. Dojdzie kolor.

http://lh6.ggpht.com/_5EbJjBbVicM/S1DHxwTWkMI/AAAAAAAAEPI/qVnDw53zq3g/s576/Zdj%C4%99cie056.jpg
http://lh4.ggpht.com/_5EbJjBbVicM/S1DH334cxnI/AAAAAAAAEPM/1LoNGS1oKsw/s576/Zdj%C4%99cie057.jpg
http://lh6.ggpht.com/_5EbJjBbVicM/S1DH8IkxFfI/AAAAAAAAEPQ/0sBoQKA-_W8/s576/Zdj%C4%99cie058.jpg
http://lh6.ggpht.com/_5EbJjBbVicM/S1DIDrTT6DI/AAAAAAAAEPU/A6qa3UYeYPo/s576/Zdj%C4%99cie059.jpg
[/img]

LeoAureus
15-01-2010, 22:21
mayland, zarąbiście!

mayland
15-01-2010, 22:23
Ja nie nakładałam tego ale wykonano według moich wskazówek :lol: Muszę jeszcze pomalować i będzie ok :lol:

LeoAureus
15-01-2010, 22:32
I tak jest zarąbiście :D Malowania trochę współczuję 8)

mayland
15-01-2010, 22:39
Nie jest tego dużo a i pędzlem pójdzie łatwiej. Chcę go też wykończyć tym Delfinem, żeby był taki gładszu i milszy w dotyku.

LeoAureus
18-01-2010, 05:22
To czekam na efekt końcowy, dotknąć nie dotknę czy miły, ale zobaczę :D

chopinetka
18-01-2010, 11:55
Witam

Ło matko ale super ten kominek! Ktoś chyba ma cyrkiel w ręku , takie śliczne półkola :D Mayland nieźle dyrygowałaś tym kimś.

pozdrawiam

jwbrzezinski
18-01-2010, 13:00
A czy ktoś może ma pomysł/wiedzę jak takie cudo pomalować, żeby było tak ładnie, w paseczki, jak na zdjęciu???


Poprosze o porady jak zrobic takie cudo- chciałabym to miec w przedpokoju

Dzięki za podpowiedz :) Zamierzam sobie zrobić coś takiego na jednej ze ścian
http://fotki.be-3.info/cache/2009-01-17/Budowa-564.jpg_595.jpg
(zdjęcie zapożyczone z działu o oświetleniu od jednego z użytkowników :) )

Czy kolejność: na całą ścianę gładź-grunt-pasy z Knaufa-grunt jest odpowiednia?

to mi sie podoba :D :D :D :D

jak tu dawno nikogo nie było :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lukasz1987
19-01-2010, 12:32
witam wszystkich i mam takie pytanie, gdzie w okolicach Czestochowy lub w samej czestochowie mozna kupic ta bejce do scian lub werniks. Moze ktos jest z Czestochowy i wie?

mayland
19-01-2010, 12:35
W akżdym budowlanym markecie jak np. Praktoker, Obi, Castorama, Nomi czy Leroy M.

LeoAureus
24-01-2010, 10:05
Mayland, pomalowawszy już? :D

mayland
24-01-2010, 10:12
Oj nie :lol: Parkiet tam teraz układają, będzie jeszcze dużo pylenia :lol: Malowanie dopiero wiosną pewnie, jak inwestor wróci do kraju. :lol: Ale będzie na szaro z przecierką po całości perłową lub laserunkiem.
Do gresu na obudowie i na podłodze ma pasować. :wink:

LeoAureus
24-01-2010, 14:18
Aaaaacha :D
No to poczekam do wiosny, co mi tam :lol:
p.s. co to jest laserunek? :oops:

malgos2
24-01-2010, 14:51
Aaaaacha :D
No to poczekam do wiosny, co mi tam :lol:
p.s. co to jest laserunek? :oops:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Laserunek

8)

LeoAureus
24-01-2010, 15:17
Dzięki, przeczytałam :P

mayland
24-01-2010, 15:52
Leo o tym myślałam
http://www.farby.shop.pl/product-pol-918-Tikkurila-Taika-Pearl-Glaze-Polprzezroczysty-perlowy-laserunek-do-dekoracyjnego-malowania-scian-i-sufitow-.html