PDA

Zobacz pełną wersję : hydraulika



Lanoly
16-02-2008, 17:17
Witam
Czy wasi hydraulicy liczyli tak samo?
nie licze urządzen typu pralka, umywalka, wanna, wc, grzejnik, bo to dla mnie oczywiste ze sa to punkty, ulozenie podlogowki z metra itp.

ale
cos takiego jak poziom CO platne jako 1 punkt?
poziom CO do kominka platne jako 1 punkt?
cyrkulacja platne jako 1 punkt?
podłączenie do wodomierza platne jako 1 punkt?
każdy pion kanalizacyjny platny jako 1 punkt?
szafka z rozdzielaczem platna jako 1 punkt?
poziom do podlogowki.

a i oczywiscie podlaczenie piecka i kominka platne po 500 zl

z góry dzieki za odpowiedz
Lanoly

Misiomaciej
16-02-2008, 20:47
to normalne wyliczenie punktów hydraulicznych
to nie elektryka że jeden punkt to wejście i wyjście

pierwotny
17-02-2008, 21:11
Ja mam hydraulika który bierze od wielkości domu bez względu na ilość punktów.
I tak u mnie 240 m2 plus garaż z kotłownią 38 m2 12 000 pln za robociznę.
Podobno to drogi hydraulik, ale najlepszy w okolicy

lucas81
18-02-2008, 08:46
proszę o informacje na temat kosztów wykonania centralnego ogrzewania tj samej robocizny bo materiały to i tak kosztują ile kosztują a nie chciałbym przepłacić za wykonawstwo:
dom 150m2 - piec kondensacyjny, kominek z płaszczem wodnym, 11 grzejników, podłogówka na powierzchni ok. 40m2. \
Wiem że to pewnie trudo tak określić "w powietrzu" nie widząc projektu ale i chodzi o orientacyjną kwotę
Z góry dziękuję za informacje :lol:

mario1976
18-02-2008, 10:27
proszę o informacje na temat kosztów wykonania centralnego ogrzewania tj samej robocizny bo materiały to i tak kosztują ile kosztują a nie chciałbym przepłacić za wykonawstwo:
dom 150m2 - piec kondensacyjny, kominek z płaszczem wodnym, 11 grzejników, podłogówka na powierzchni ok. 40m2. \
Wiem że to pewnie trudo tak określić "w powietrzu" nie widząc projektu ale i chodzi o orientacyjną kwotę
Z góry dziękuję za informacje :lol:

Domek 125+25. Podłogowe w kuchni, holu i łazience (jakieś 20m2). Tak z pamięci jakieś 15 grzejników, kotłownia pod piec jednofunkcyjny z zasobnikiem, włożenie rury kwasowej w komin, 4 szafki, woda standardowo czyli kuchnia, kibelki, garaż, wprowadzenie wody do domu bo hydraulik rozprowadzjąc rury pod chudziakiem i ekipa zapomnieli, polewaczka na zewnątrz, cyrkulacja + oczywiście kanalizacja z wyprowadzeniem pionów na zewnętrz.

Całośc za robociznę na gotowo około (w trakcie cały czas coś zmieniamy) 5000 pln. Miałem na budowie trzech hydraulików w celu zrobienia wyceny. Każdy chciał -+5000 tysięcy.