PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt GEMINI - szacunkowy kosztorys



Essentia
17-02-2008, 12:44
Witam,
przeszukałam forum, ale nie znalazłam interesujących mnie informacji.
Czy ktoś mógłby podać mi szacunkowe koszty budowy do stanu surowego, developerskiego i pod klucz tego projektu:
http://projekty.budujemydom.pl/projekty.php?id=29[url]
Miejsce: okolice Warszawy. 3000 brutto za m2 powierzchni użytkowej brutto wystarczy na budowe pod klucz?

jacekp71
17-02-2008, 12:49
taka kwota pozwoli na wykonczenie domu pod klucz,
co najwyzej standard bedzie rozny w zaleznosci od regionu kraju,

Misiomaciej
17-02-2008, 18:57
taka kwota pozwoli na wykonczenie domu pod klucz,
co najwyzej standard bedzie rozny w zaleznosci od regionu kraju,

Popieram kolegę forumnowicza w zupełności wystarczy.

Essentia
18-02-2008, 10:44
Dzięki za dodanie otuchy. A mogłby ktoś jeszcze napisać jak te szacunkowe 660 tys. rozłoży się na poszczególne etapy?

Szczepan30
23-02-2008, 22:13
też zaczynam budować ten dom, zastanawiam się ile wziąć kredytu żeby starczyło na wszystko?

Nefer
23-02-2008, 22:18
Tu można spytać :

http://forum.muratordom.pl/dziennik-budowy-eli-i-macka-czyli-gemini-dla-blizniat,t83342.htm?highlight=gemini

Szczepan30
24-02-2008, 21:48
Dzięki za info Dzienniczek Maćka przeczytałem z zapartym tchem od deski do deski i teraz się poważnie zastanawiem nad wynajęciem inwestora zastępczego, co o tym myślicie może macie jakieś namiary na sprawdzone i żetelne ekipy, będę wdzięczny
pozdrawiam
sz

pablo_70
28-02-2008, 16:31
Generalnie powinno wystarczyć, ale wszystko zależy od standardu wykończenia. Wiem , ponieważ właśnie ukończyłem Gemini.
Dodatkowo nie zapomnij o meblach, wykończeniu wnętrz (firanki, lampy itp.) ogrodzeniu, podjazdach i ogrodzie, co daje dodatkowe > 100.000 zł.

Ela_i_Maciek
20-04-2008, 20:42
OOOO :o jaki temat :) RZEEEEKA, normalnie :)

Czując się wywołanym do tablicy, odpowiadam:

1) nie wiem, co rozumiecie przez budowę "pod klucz". W moim rozumieniu, jest to dom, do którego przychodzę ze szczoteczką do zębów, talerzami do kuchni, ubraniami do szafy i... mieszkam.

2) przyjmując, że mówimy o takim stanie, jaki opisałem powyżej, 660 tys. na budowę Gemini pod klucz, na pewno nie wystarczy...

3) moja ocena w pkt. 2 przyjmuje założenie, że nie budujecie SAMODZIELNIE i materiały MUSICIE kupić.

4) wg. moich DOŚWIADCZEŃ, wspomniana kwota wystarczy na wstępne wyjście poza stan deweloperski (zawierający instalacje, tynki, wylewki, okna, bramę garażową, drzwi wejściowe), np. uda Wam się jeszcze: zrobić ogrodzenie (z bramą na pilota), zakupić podstawowe materiały wykończeniowe (ceramika, urządzenia sanitarne, farby) i ... tyle.

5) zważcie, że ten dom ma tak naprawdę około 340 mkw pow.całk., a nie 220 mkw pu, które przyjęliście do kalkulacji - nie zapominajcie o strychu, który ma prawie 100 mkw podłogi!!!

6) jeżeli pablo_70 zmieścił się w ">100 k" z meblami, dodatkami, podjazdami, etc., to ja szczerze gratuluję gospodarności. Ja zakładałbym więcej.

W razie pytań, służę radą (najwygodniej przez mail).

Pozdr.
M

ps. Dziękuję Nefer za pamięć i dobre słowo! Również Szczepanowi za rzut oka w dzienniczek. To miłe, wiedzieć, że moja grafomania komuś się podoba!

Nefer
20-04-2008, 20:43
No jakżebym mogła zapomieć :)