PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RETRO pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7

reniaS
25-08-2008, 20:14
Wojtku
Wzięliśmy okna z okuciami WK1 i szybami P2 - antywłamaniowe.
Z zewnatrz ich nie rozbije. Podobno. :wink:
Wszystkie mają też kluczyk.
Brutto wyniosły nas 12 tys. zł.

aniołek77
25-08-2008, 20:37
Zapraszam wszystkich,są nowe zdjątka

http://wbb77.fotosik.pl/albumy/484881.html

Sobek1
25-08-2008, 21:03
Dziękuję Wojtku i Reniu. Te różnice w odległościach męczyły mnie cały weekend więc budowlańcy dzisiaj poprawili :lol: i mam równe odległości z każdej strony.
Wojtku my dzisiaj otrzymaliśmy wycenę okien z dwóch firm.
Wymiary okien:
160x140 szt 2
120x 60 szt 3
180x140 szt 1
Witryna 180x140
Tarasowe dwuskrzydłowe 270x210

Oknoplast 7901,67 +montaż 1150 + rolety 7350 + silniki 5400
Moliński 9007,60 z montażem + rolety 5450 + silnik 480 (???)

Kolor- jednostronyy złoty dąb

aniołek77
26-08-2008, 07:56
Witaj Sobek1

My mamy wycenę też z Oknoplastu na profil Platinium, dwustronny złoty brąz z roletami, silnikami i montażem w cenie 20.989 zł w Probud Kędzierzyn-Koźle. Jest to najlepsza cena, bo orientowałam się też w Opolu (na bramie np. mam 1000 zł mniej w Opolu), ale w tym przypadku Kędzierzyn jest tańszy ;)

Pozdrawiam
Sabina

reniaS
26-08-2008, 08:05
No,no Sabinka - idziecie jak burza.
I co zdecydowaliście ze ściankami na poddaszu ??? Zmieniacie coś ? Podnosicie ?
Czy mi się wydaje czy nie macie tak mocno wyniesionego domku jak w projekcie ? Jakoś tak od drzwi wejściowych mi się widzi .

aniołek77
26-08-2008, 10:14
Witaj Reniu , witam wszystkich :)

Reniu, postanowiliśmy nie podnosić ścianki, ale będziemy chyba kombinować ze ściankami, żeby to jakoś sensownie poukładać - może tak jak mają znajomi rewelacyjnie rozwiązane, że mają nawet małą suszarnię- zobaczymy.
Co do dachu, to może się tak wydawać, gdyż wykonawca specjalnie nam zrobił wyższe otwory okienne, żeby swobodnie można było umieścić rolety i od razu skrzynki schować ;) tak więc względem drzwi , to rzeczywiście może się tak wydawać ;) . Nawet wczoraj jak byłam na budowie wydawało mi się , że otwory okienne przy drzwiach są za duże - porównując z Waszymi - ale to wynika właśnie z tych dodatkowych ok 20 cm.

Chciałabym już być tak daleko jak Ty ;)

pozdrowionka
Sabina

amorek88
26-08-2008, 13:05
Witam Wszystkich ponownie, czy posiada moze ktos zdjecie, gdzie widoczna jest cala sciana domu z zewnatrz od stony garazu (ta gdzie sa okna garazowe)Bardzo prosze o wklejenie, jezeli ktos posiada. Z gory dziekuje

Pozdrawiam

aniołek77
26-08-2008, 13:11
Amorek

O ile się nie mylę w moim albumie było tam jakieś zdjęcie z tej strony. Proszę sprawdź na
http://wbb77.fotosik.pl/albumy/484881.html

Pozdrawiam

reniaS
27-08-2008, 07:03
Aniołek77
Chodziło mi o dół. Czy do Was też się będzie wchodzić po 3 schodkach czy z nich zrezygnowłaś?
Jakoś wydaje mi się, że masz podłogę tuż tuż nad ziemią.
Może to kwestia zdjęć ?

aniołek77
27-08-2008, 09:22
ReniaS

Aaa... ;) jeżeli chodzi o dół, to będziemy mieć nie trzy tylko dwa schodki. :)
Ale to jest akurat mało piwo, wiesz jak nam projektant przeprojektował kotłownię, że komin na górze "wylazł" na środku łazienki - myślałam, że mnie szlak trafi wczoraj, a mój mąż to już wyszedł z siebie. Najgorsze jest to, że wychodzi wprost na środek głównej belki, więc to już jest do rozbiórki, bo najpierw myślałam, że może przestawienie ścianek rozwiąże sprawę, ale niestety :(
Tak więc widzisz Reniu problemy, problemy i pewnie ich nie koniec.
Pozdrawiam
Sabina

amorek88
27-08-2008, 21:02
Witam,
Aniłku77 no niestety nie widzę o Ciebie w albumie zdjęcia o które mi chodzi, bo zależy mi na tym aby było ono z zewnątrz budynku.
Na zdjęciach widzę, że chyba masz zmieniony poziom posadzki w garażu (może zdjęcie nie oddaje stanu rzeczywistego), czyli nie jak w projekcie o 30 cm niżej niż pozostała część domu tylko na równi z resztą. W związku z tym moje pytanie czy musiałaś taką zmianę nanieść na projekt?
I jeszcze jedna kwestia, co do której mamy pytanie - widzę że strop u Ciebie jest wylany na równym poziomie za całej powierzchni domu, a u Renaty zdaje mi się że strop nad garażem jest niżej. Proszę dziewczyny o odpowiedz,u której było robione zgodnie z projektem, a która wprowadzała zmiany odnośnie tego poziomy stopu.

Pozdrawiam

małgosia2005
28-08-2008, 06:40
cześć retrowicze :D

ja również jestem ciekawa jak jest z tym stropem nad garażem.

Mam jeszcze dodatkowe pytanie do Aniołka 77- powiedz ile wyszło Tobie betonu na strop i wieńce.

gośka

reniaS
28-08-2008, 07:36
Dziewczyny robi lam strop tak jak w projekcie - niestety.
Jest on lany równo na całej powierzchni, a właściwie to nie na całej bo z przodu garażu go nie ma, ... a szkoda. Teraz muszę strop i tak tam budować ( z drewna za 2 tys. ) bo nie ma jak zainstalować silnika bramy garażowej.

Aniołek77, Anulka, Małogosia - jak zamierzacie ustawić meble w salonie ?

aniołek77
28-08-2008, 09:22
Pozdrawiam dziewczyny i wszystkich Retro-wiczów

Amorek 88

Rzeczywiście mamy ten sam poziom posadzek wszędzie - prawdopodobnie wykonawca nie zauważył adnotacji w projekcie ;), tak więc nie było to zamierzone .

Małgosiu 2005

Jeżeli chodzi o ilość betonu na strop i wieńce musze sprawdzić, bo właściwie to monitorował mąż. Dam znać później ;)

Anulkaa

Jeszcze tak daleko nie myślałam, ale jak już coś,to jednak ścianka oddzielająca salon od kuchni się przyda (jak u Reni),a meble w salonie to: sofa, lampa, szafka pod TV (lub opcja wisząca), kominek nie wiem, czy od razu, czy później - nie wiem jak z kosztami wyjdziemy do tego etapu ;) i stolik wsio!!! ;)

aniołek77
28-08-2008, 09:27
Gratuluję Wam dziewczyny takiego etapu, my chyba jednak będziemy mieli przeprawę z kominem tzn. będziem przesuwać :( masakra!
Ja chcę na urlop!!!Może we wrześniu, ale z mężem ciężka przeprawa ;)
Buziaczki

aniołek77
28-08-2008, 09:30
Anulkaa zawsze można po chińsku hi hi...;)

Sobek1
28-08-2008, 21:30
Cześć!!!
Powiedzcie czy przy kominach trzeba zwracać na coś szczególną uwagę bo w tej sprawie jesteśmy laikami.
W hurtowni wycenili nam kominy Schiedel: Rondo 20+W wys 7 mb- 2.517,08 zł i
Rondo Plus 20+W wys 7mb 3.325,95 zł.
Czy takie są ok??? Coś za tanie mi się wydają w porównaniu do Waszych wycen.

U mnie domek jak na razie bez dachu ale mebluję go w myślach od dawna :lol:
Wydaje mi się że w salonie nie mamy dużego pola manewru więc podobnie jak u Was:wypoczynek tzn narożnik plus ewentualnie fotel, obok w wykuszu (tzn to tylko taki niewielki uskok) będzie stał stół. Po przeciwnej stronie kominek i szafka RTV plus wiszący TV i lampka też ale nie wiem jeszcze gdzie. Co do kuchni to ciągle się zastanawiam czy robić tą ściankę za oknem dzielącą kuchnię od pokoju czy jednak zrobic kuchnię całkiem otwartą.

Pozdrawiam

reniaS
29-08-2008, 07:13
Dzięki dziewczyny.
Mimo, że jestem najdalej z budową to nie nadążam z wizją umeblowania.
Mam cały czas zgryza gdzie dać TV i jedyne miejsce jakie mi się nasuwa to ściana z oknem tarasowym ale ta bliżej kominka.
Ale jakoś to mi się nie widzi, bo wtedy muszę dać wypoczynek na środek salonu i jest jeszcze problem ewentualnych zasłon.
Hmmm.
W tak ogromnym mieście jak nasze projektanta od wnętrz po prostu nie ma. :roll: :o
To znaczy .....jest jedna pani ale terminy ma ................. za rok.
Może znacie jakis prosty w obsłudze program do wizualizacji ?
Nie mam czasu aby uczyć się czegoś dłużej niż godzinę. :lol:

małgosia2005
29-08-2008, 08:30
U mnie projektantki umiejscowiły telewizor wiszący w rogu ściany kominkowej i okna tarasowego. Nie kupuje takiej naroznej dużej kanapy tylko dwie mniejsze. Daje to możliwośc zmiany jej miejsca.

mam taka wadę że za dużo "jeżdze" meblami i za często wszystko zmieniam.
Spróbuje wkliec ten salon -wizualizację tylko po południu.

Aniołku 77 pamiętasz o tym betonie na strop i wience :D :wink: ?

małgosia2005
29-08-2008, 08:35
Sobku

to zalezy jaki masz piec czy kondensat czy nie. Przy kondensacie musisz mieć rurkę do odprowadzania skroplin. Upewnij się że jest to w shiedlu. Ja zrezygnowałam z kondensata, ale zanim zdecydowałam sie na normalny turbo to np. okazało się że piec systemowy z Bolesławca nie jest przystosowany do pieca kondensata (info od producenta, chociaż niektóre osoby na forum zakładały mimo tego) i trzeba wkład kwasówke.

Przy zwykłym piecu to chyba będzie o.k

aniołek77
29-08-2008, 10:12
Malgosiu

co do stropu i wienca maz mowi, ze 21 kubikow z tego co pamieta;)
...a co do umeblowania, myslelismy wlasnie nad takim rozwiazaniem, zeby telewizor na wysiegniku umiescic w rogu salonu, ale tez na scianie dzielacej kuchnie i wtedy sofa stoi tylem,troszke oddalona od okna balkonowego. Jeszcze zobaczymy ktora opcje przyjme, bo mezczyznom raczej trudno sobie takie rzeczy wyobrazic;)
Pozdrowka dla wszystkich pracujacych "mroweczek" :)

aniołek77
29-08-2008, 10:28
Mam pytanko do Anulkaa

Na jakim etapie jestescie? czy mozna Was bedzie odwiedzic, kiedy i gdzie, bo Dolnoslaskie jest ogromne ;)

Sobek1
29-08-2008, 10:59
Witam!!!
Amorku u mnie jest widoczna ta ściana od strony garażu. My w naszym Retro 2 zlikwidowaliśmy okno w garażu i teraz nam się ta ściana nie podoba :cry: . Mamy teraz pomysł aby wstawić tam okno z luksferów ale niestety trzeba ścianę rozbierać. Myślę że będzie miało taki wymiar jak łazienkowe czyli 60 na 120 cm ale w poziomie.

Dla zainteresowanych-Podsumowałam koszty stanu zero przy ściance fundamentowej 120 cm i wygląda to tak:
Materiał: 32.000 zł
Robocizna: 20.000 zł

Pozdrawiam
http://foto.onet.pl/guu5c,q4q4w04c4n2g,u.html

reniaS
29-08-2008, 11:35
Co do tematu piec - a komin
Przy Schiedlu nie ma wsadu przystosowanego do pieca kondensacyjnego.
Trzeba dawać inna rurę ..............za prawie 1000 zł.
I inne bajery z tego systemu też nie bardzo się przydają do kondensata. :-?

Sobek1
29-08-2008, 13:47
Cześć. Dziękuję za odpowiedzi w sprawie kominów ale proszę jeszcze o więcej informacji gdyż do jutra musimy podjąć decyzję. W jednej hurtowni powiedzieli że przekrój 20 jest ok a w drugiej że przy kominku 20 ok ale przy piecu na ekogroszek 18 jest lepszy.
Planujemy ogrzewanie na ekogroszek,

W.I.K.
29-08-2008, 19:23
Witam!
Nam do komndensata dwufunkcyjnego gość z z Schiedla dobrał Avant 12 z otworem wentylacyjnym, a do kominka Rondo 20 :wink:
Pozdrawiam

reniaS
29-08-2008, 19:57
Cześć wszystkim
Jest coś co mi się nie podoba w projekcie. Widok od strony schodów - w górę. To jest taki tunel, bardzo wysoki tunel, bo aż do jętek czyli sufitu na poddaszu. Czy macie jakieś pomysły co z tym zrobić ?
Pewnie tylko z płyt GK.
z poddasza wygląda to tak (jeszcze nie ma całej ściany):

http://foto3.m.onet.pl/_m/bc98baea91c6667fc27ea989c7c8deb7,10,19,0.jpg

a z dołu znacznie gorzej:
http://foto1.m.onet.pl/_m/f0900ecb996be5366a2af42246d91429,10,19,0.jpg

Sobek1
29-08-2008, 20:45
Cześć Reniu. No rzeczywiście niezły tunel wyszedł :cry: Chyba trzeba szukać jakiegoś pomysłu :roll:
Pozdrawiam

aniołek77
30-08-2008, 18:58
Witam wszystkich.
Rzeczywiście wejście na górę jest "nie najszczęśliwszym" rozwiązaniem, dlatego myślimy żeby mniejszy pokój u góry przerobić na otwarty tzn. pozbywamy się wtedy dwóch ścian od garderoby i pokoju,a w zamian barierki na schodach.
Nie wiem ....mamy niezły zgryz :(

reniaS
31-08-2008, 14:21
W sprawie doboru komina do kominka i nie tylko - odsyłam do Muratora z kwietnia 2008.
średnica komina zależy od :

1. wysokości komina
2. mocy kotła grzewczego
3. rodzaju pieca (gazowy,olej opałowy, na drewno lub do kiminka z wkładem, na węgiel)

Sobek1[/b]
podaj więcej szczegółow to postaram się napisać, chyba , że masz ten numer gazety. :)

Sobek1
31-08-2008, 20:42
Dziękuję Reniu. Kominy musieliśmy wczoraj zamówić i zamówiliśmy Shiedel: Rondo fi 20 do kominka i Rondo Plus fi 18 do pieca na ekogroszek 17 lub 18 Kw.
Łącznie 5200 brutto.

Anulka pięknie się prezentuje twój domek.

Pytanko do wszystkich którzy robią ściankę kolankową. Czy murujecie z pustaków z których macie ściany bo nasz kierownik ciągle się upiera żeby robić ścianke laną z
betonu a to jest naszym zdaniem zbyt kosztowne. Kierownik uważa że dach jest zbyt dużym obciążeniem na pustaki i może ścianka popękać. Chcemy podnieść ok 25 cm żeby zwiększyć trochę poddasze. Co Wy o tym myślicie???

aniołek77
01-09-2008, 08:52
..."wszystkie pszczółki do szkółki"...

Witam wszystkich :)

Aniu posuwacie się w szybkim tempie powiedziałabym nawet. Pięknie się prezentuje ten Twój domek, właśnie się zastanawiałam nad tą ścianką, bo miałaś nie mieć, a na zdjęciach wydawało mi się że jednak jest ;)

Reniu wymyśliłaś coś z tym "tunelem", bo ja praktycznie cały sobotni wieczór spędziłam przed internetem w poszukiwaniu rozwiązań, ale nic specjalnie nie znalazłam. A co myślicie o pomyśle, który zaproponowałam? ??? :lol:

aniołek77
01-09-2008, 08:55
Anulkaa

Prosimy o parę zdjęć ze środeczka ;)

Sobek1
01-09-2008, 12:28
Aniu - ty masz ściankę kolankową z pustaka??? Czy nikt nie widział przeszkód żeby ją właśnie z pustaka zrobić??? A podniosłaś tylko o jeden pustak?

liczne są te płytki do salonu. Czy możesaz podać nazwę i firmę.

Otello
01-09-2008, 16:01
Witam wszystkich retrowiczów!Co prawda pojawiłem się na tym forum już bardzo dawno i tylko na chwilkę to jednak z przyjemnością śledzę Wasze dyskusje i postępy budowlane.U mnie lanie stropu za jakiś tydzień ale wprowadziłem kilka zmian.Zrezygnowałem z małych okien garażowych ale za to zrobiłem jedno większe w ścianie przy drzwiach wejściowych frontowych.Od zewnętrznej strony zrobiłem drzwi wejściowe do kotłowni-tej pomysłu Reni S. i obok okienko wymiarów łazienkowego.Strop lany na równi z garażem ale różnicę garażu wyrównuję ścianą kolankową nad całą powierzchnią domu.Podcień nad drzwiami balkonowymi z projektu Retro 2.Całość mur trójwarstwowy Postaram się wkleić fotki.Nawiasem mówiąc to jest to wizualnie ładna chatka ale dokumentacja projektowa do dupy!Mało czytelna,bez potrzebnych przekrojów frontowych z wymiarami i wielu innych.Gdyby był idealny to nie byłoby tylu zmian i problemów.Ja już osiwiałem od tego przeprojektowywania.Pozdrawiam i życzę szybkich wianków.

amorek88
01-09-2008, 16:34
Witam Otello, piszesz, ze masz wylany strop na rownym poziomie z garazem, a w zamian masz scianke kolankowa na calej powierzchni.
w zwiazku z tym mam trzy pytania:
1) czy zmiane co do rownego poziomu stropu zrobies w czasie adaptacji projektu, czy juz w trakcie budowy?
2) jakie dokumenty byly potrzebne do wprowadzenia powyzszej zmiany i czy przez tá zmiané zmieni sié wyglád dachu?
3) czy tá scianke kolankowa masz rowniez nad garazem tam gdzie powinien byc obnizony wieniec?

Bardzo prosze o pilna odp?

Z gory dziekuje

reniaS
02-09-2008, 11:48
Myślę o tym "tunelu".
Pewnie skończy się na podwieszeniu sufitu po skosie tak jak będzie biegł bieg schodów. A potem to trzeba będzie jakoś ciekawie podświetlić.
Ech. Dużo myślenia przy tym budowaniu.

Otello
02-09-2008, 12:31
Amorku zmianę tą wprowadziłem już po adaptacji.Do adaptacji oddałem taki projekt jaki kupiłem tylko z uwzględnieniem wydłużenia tego garażu,nic poza tym.Tak w ogóle to i tak nikt w to nie wnika-papiery papierami a w rzeczywistości każdy coś zmienia nie uwzględniając tego.Ważne tylko aby wiedział o tym kierownik budowy i ocenił te zmiany.
Co do wyglądu dachu to proporcje zostają zachowane gdyż to co było obniżone w garażu wyrównane zostaje ścianką kolankową na całej powierzchni prócz tej garażowej o którą pytasz.Zauważyłem, że któryś z retrowiczów wylał strop równo na całości ale bez podnoszenia ścian - są zdjęcia ale chciałbym zobaczyć jak będzie wyglądał dach.Pozdrawiam

amorek88
02-09-2008, 13:19
Otello bardzo dziekuje za odpowiedz, u mnie rowny poziom stropu na calej powierzchni nie byl zamierzony, ale teraz juz jest wylany strop i zrobiony dach, wiec nie ma odwrotu i nie chcác miec problemu przy odbiorze prawdopodobnie trzeba bedzie starac sie o zmiane do pozwolenia na budowe, bo jest to juz zmiana istotna, ale sytuacja roztrzygnie sie na dniach.

Pozdrawiam

Monikarat
02-09-2008, 18:08
witam retrowiczów :) ze smutkiem muszę dodać, że nie budujemy tego domu :cry: ( mieliśmy zamówić ten projekt) wybraliśmy dom parterowy :-? myślałam ,że dołączę do Waszego grona a niestety tak nie będzie! życzę wszystkim sukcesów i pozdrawiam :)

Sobek1
02-09-2008, 18:31
Witaj Monikarat!!! Pochwal się jaki domek wybraliście. Na pewno będzie równie piękny jak Retro i oczywiście mój Retro2 :lol:
Pozdrawiam

aniołek77
02-09-2008, 20:24
Szkoda Monikaraat, że nie budujecie bo Retro jest piękny, ale na 100% Twój też będzie super, tak tak prosimy o zdjątka postępów. Życzę samych trafnych decyzji i szybkiej i dokładnej ekipy.
Pozdrowionka

Monikarat
03-09-2008, 07:31
witam i dziękuję za odzew! wybraliśmy ten oto domek: http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=680
pozdrawiam :D

W.I.K.
03-09-2008, 07:51
Monikart
Bardzo ładny dom, z pewnością masz dużą działkę, na naszej by się nie zmieścił.

U nas zalany strop i trzy tygodnie oczekiwania na ekipę od więźby. Zaczynają w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiamy
http://foto.onet.pl/jkwr0,u.html

maxr
03-09-2008, 09:00
Dawno się nie odzywałem ale załatwiam papoery do projektu. Powiedzcie mi jak oceniacie kosztorys zamieszczony na stronie internetowej czy jest rzetelny czy raczej do bani ? ( chodzi o stan surowy zamknięty.

Pozdrawiam wszystkich retrowiczów :lol:

Monikarat
03-09-2008, 09:11
W.I.K
mam działkę 13a, baliśmy się, że sie nie zmieści jeśli chodzi o szerokość ale jest w sam raz!
gratuluję postępów na budowie :D też bym chciała być na tym etapie :)
pozdrawiam

Marcin Kuta
03-09-2008, 20:55
Witamy serdecznie wszystkich szczęśliwych posiadaczy projektu Retro! Jakiś czas temu pisaliśmy, że zainteresowani jesteśy jego zakupem. Wspólnie z małżonką stwierdziliśmy, że przed dokonaniem ostatecznego wyboru fajnie byłoby zobaczyc go w realu. I tutaj kochani strawiamy pytanie np. do ReniS, Anulkaa, ewentualnie do kogoś z okolic Wrocławia (jesteśmy gotowi przejechac się nawet na wschód Polski)- czy jest opcja przyjechac do Państwa i zobaczyc ten domek w zaawansowanej fazie budowy. Jeśli tak, to bardzo prosimy o kontakt na maila- [email protected] (emkutajeden).Serdecznie pozdrawiamy i życzymy pomyślnego budowania.Ula, Julia i Marcin (okolice Strzelina).

pathek
04-09-2008, 10:30
No Kochani

Wreszcie, po długim oczekiwaniu mamy w łapkach pozwolenie na budowę) Jeszcze tydzień na uprawomocnienie i łopaty w dłoń

Wiem, że jestem na szarym końcu z budową wśród forumowiczów, ale ciesze się jak diabli, że papiery za nami (przynajmniej część, ale za to jaka ważna część)!!

Pozdrawiam serdecznie z Górnego Śląska
Patrycja

aniołek77
04-09-2008, 19:15
Gratulacje PaTHEK. Witamy w gronie Retrowiczów :)
A u nas leży już folijka na dachu , a od wtorku ruszają z dachówką (mam nadzieję ;)) hura hura...

maciej40
04-09-2008, 22:18
Po długiej nieobecności na forum witam ponownie jestem pod wrażeniem zaawansowania waszych robót gratulacje dla waszych postępów jedyne co mnie tłumaczy to prace związane przy budowie piwnic ale juz niedługo wychodzę z piachu i zaczynam parter. piwnica wyszła naprawdę wielka.
Mam jednak problem ze schodami do niej chcę je umiescić dokładnie w tym miejscu co na parterze z tym że wydaje mi się troszkę mało miejsca mam prośbe czy moglibyscie wstawić kilka fotek schodów otworów schodów najlepiej z każedj strony byłbym bardzo zobowiązany.a i jeszcze jedno jak sobie poradziliście z tym podciągiem nad drzwiami wejściowymi a szczególnie tej elipsy kto wam to wycinał musi być niezłym fachmanem jeśli można to również prosiłbym o parę fotek

serdecznie pozdrawiam.

reniaS
05-09-2008, 13:37
maciej40
Ta elipsa nie jest wycinana. Taki kształt przynajmniej u mnie miały szalunki przygotowane do wylania stropu. I takie cos się pojawiło jak zdjęli te szalunki. :wink: :roll:

aniołek77
05-09-2008, 19:00
Wtam
Maciej40
U nas podobnie jak u Reni też był szalunek. Zapraszam na stronkę ze zdjęciami, tam chyba coś znajdziesz ;)

http://wbb77.fotosik.pl/albumy/484881.html

aniołek77
05-09-2008, 19:00
No no Anulkaa idziesz jak burza :) tak trzymać i szybko wklejaj zdjęcia.
Pozdrowionka

maciej40
06-09-2008, 09:20
chciałem podziękować za zdjęcia wiem że się nie wycina elips w betonie a w szalunkach i dla tego szacunek dla fachowców którzy to zrobili mój majster mówi że to kaszka z mlekiem ale ja wolę mieć to pod kontrolą tym bardziej że już wylewałem słupy oporowe w piwnicy i szalunkii szlag trafił (wypchalo z zbieraliśmy beton spod fundmentów) to była jazda. dziś wolę dmuchać na zimno. podziwiam stopień zaawansowania waszych robót ja zaczynałem w czerwcu i dopiero będę stawiał ściany parteru ciekawe czy zdążę z dachem na zimę narazie to wielka niewiadoma. odnośnie cen wyceniłem kominy rondo 20 wys 9 m. kanały wentylacyjne 2 ciągi+ komin rondo plus18+W wysk 9 m. -9638,00 pln. jka na razie to nieźle się zaczyna piwnica 4200 bloczków betonowych płyty stropowe robocizna -miałobyć tanio ale chyba nie będzie aż tak tanio policzę to wszystko dokładniej i dam znać dla losób które by chciały budować retro całe podpiwniczone. z przyjemniejszych rzeczy to cieszę się że już niedługo koniec robót w ziemi zasypuję i zaczynam na powierzchni ,zaniedbałem troszkę robienie zdjęć z postępu prac ale postaram się strzelić pare fotek przed zasypaniem. a i jeszcze jedno polecam super hydroizolację firmy ditermann superflex 10 i grunt eurolan 3k naprawde warta swojej ceny.

Ewa&Robo
07-09-2008, 18:11
Witam wszystkich RETROwiczów !
Gratuluję wszystkim co idą jak burza z budową , jesteście dla innych zachętą!
My z żoną marzymy o naszym Retro pod Wrocławiem..
Zaczęliśmy zabawę z papierologią .. i od razu dostaliśmy strzała :( okazało sie że w warunkach o przyłącze prądu .. nie dało by rady już naszej chacjendy przyłączyć bo za słaba moc .. :( odesłali temat do wydziału inwest Energetyki we Wro (TR5) .. dostaliśmy już od nich warunki i mają budować dodatkową stację , przepinać linię z wioski i ciągnąć ją do tej nowej stacji itd .. włos dęba staje, nie wiem ile to zajmie czasu , choć w umowie stoi 15 m-cy, ale wiadomo ile problemów może wyniknąć przy takiej inwestycji.. :(
a może trza być optymistą , może starczy im rok i się sprężą !?
Macie jakieś doświadczenia z takim problemem .. ?

Dzięki z Góry
Pozdrawiam
Robo

reniaS
09-09-2008, 11:18
Aniu
Hydraulik wchodzi w czwartek.
Elektryk - jutro. Nie mam jeszcze prądu !!!! :evil:
Ekipa tynkarzy - za tydzień we wtorek.
Narazie zaczęli mi robić strop drewniany nad garażem.
Brama garażowa czeka na montaż. Jak zrobią mi na gotowo ścianę gotowa do wstawienia bramy to - montujemy- mają ja otynkować, ocieplić boki itd. aby potem nie demontować.
Z drzwiami zewnętrznymi czekam na ocieplenie zewnętrzne i tynki.
Mam je już wybrane i opłacone.

małgosia2005
09-09-2008, 13:19
hej dziewczyny i chłopaki :wink:

u mnie dach ma zacząć się robić w październiku najpóźniej do 15. Teraz robi się strop (już tyle czasu :evil: ). Mam dość tej ekipy bo zawalili wszystkie terminy. Na szczęście dach robi inna firma. Przez to żółwie tempo jestem psychicznie wypompowana.

gratuluje wam postepów

Aniu domek wygląda świetnie , podobają mi sie Twoje okna.

pzdr gosia

maciej40
10-09-2008, 14:28
Witam mam pytanie widzę że anulka renia jesteście już na etapie wykańczania ja wychodzę z ziemi przykrywam płytami strop nad piwnicą i mam pytanie jeżeli miałybyście piwnice, to w którym miejscu umieściłybyscie zejście do niej wam jest już łatwiej rozplanować macie to wszystko w realu ja tylko plany i nie bardzo to widze są dwie opcje pierwsza to wejście do piwnicy bezpośrednio na wprost dzrwi wejściowych co nie jest najlepszym rozwiazaniem drugie troszkę lepsze wg mnie to z prawej strony po ścianie pokoju i kształt scodów L ja tego jeszcze nie widzę a spędza mi to sen z powiek czy nie za mało miejsca

aniołek77
10-09-2008, 20:04
Witam wszystkich :)

No Anulkaa piękne te okienka, moje się robią. Dzisiaj przyjechała dachówka i pozostałe "gadżety" oczywiście część za dużo, części nie ma, reszta dojedzie - Polska rzeczywistość :evil:. Jutro zaczyna układać :) HURA!!!!!
Musieliśmy dzisiaj w MIARĘ WSZYSTKO PODOPINAĆ, BO W PRZYSZŁYM TYGODNIU JEDZIEMY NA URLOP WIĘC PRZEZ 2 TYGODNIE MNIE NIE BĘDZIE Z WAMI, ALE JAK PRZYJADĘ, TO NA PEWNO JUZ WIĘKSZOŚĆ BĘDZIE HET HET ..
super tak trzymać ( :-? nie wiem skąd te wielkie litery ??? ;))
to chyba ze zmęczenia ;) dopiero wróciliśmy z budowy, a jeszcze korekta zamówienia, wertowanie w internecie rozwiązań poddasza - jednak rezygnujemy z 1 pokoju na górze robimy otwarty i pozbywamy się dwóch ścian, a schody będą miały barierki. Zobaczymy ??? w piątek mam Panią projektant , może coś podpowie inaczej.
Pozdrowionka

aniołek77
10-09-2008, 20:06
Anulkaa

Jaką masz wycenę na elektrykę ???

Sobek1
10-09-2008, 20:37
Anulka mam pytanko!!!
Powiedz mi czy jak zrobiłas ściankę kolankową na jeden pustak to na to tez był wylany wieniec??? Chodzi mi o to czy kolejność była taka: strop, wieniec, ścianka kolankowa i znów wieniec?

U nas chwilowy przestój na budowie ze względu na opóźnienia w dostawie materiałów :evil: Ale jutro będą murować kominy :lol:
Pozdrawiam wszystkich

aniołek77
10-09-2008, 20:45
KOMIN TEŻ PRZESTAWIONY BEZ KOSZTÓW ;) POKRYŁ JE PROJEKTANT, KTÓRY "SPARTOLIŁ" ADAPTACJĘ - całe szczęście

terka123
10-09-2008, 21:25
Witam wszystkich retrowiczów! Jestem na etapie wyboru projektu domku. Bardzo spodobał mi się dom Retro, jednak przed jego zakupem b. chciałabym go obejrzeć . Może ktoś buduje ten domek w okolicach Mińska Mazowieckiego, lub W-wy. Byłabym b. wdzięczna, gdybym mogła go obejrzeć. Pozdrawiam.

maciej40
10-09-2008, 23:21
[img] prubuję wkleić zdjęcia bezpośrednio niestety nie udaje mi się sorry muszę przez fotosik

maciej40
10-09-2008, 23:36
wklejam link ze zdjęciami ze swojej budowyt pomóżcie proszę zostało mi tak niewiele do czasu położenia płyt stropowych a wówczas to już nieodwracalne.
http://www.fotosik.pl/search.php?search=mayk40

Sobek1
11-09-2008, 08:28
Anulka mam prośbę- jeśli masz zdjęcia z etapu ścianki kolankowej to bardzo proszę abyś je wkleiła lub przesłała na priva.Jakoś nie mogę tego zrozumieć :oops: że w jednym miejscu ścianka kolankowa jest wyższa a w innym niższa :roll: .
Pozdrawiam

I pytanko do wszystkich:- jak wysoki jest wieniec tzn ile ma cm???

reniaS
11-09-2008, 11:04
Sobek 1
Tak to jest jak pisze Anulka. Nie podnosiłam nic na poddaszu, nie mam więc ścianek kolankowych z pustaków oprócz ... ścianki nad oknem tarasowym.
Tam ścianka jest bardzo niewysoka około 1,5 pustaka czyli 30 cm plus lany wieniec. To wynika z konstrukcji dachu.
Po prostu przy tarasie na parterze jest taki uskok w ścianie i na nim ma być podpora jak w każdym narożu budynku. Wiesz o czym piszę ?
I właśnie przez ten uskok trzeba na poddaszu podnieść lekko ściankę aby więźba szła równo i połać dachu była prosta, bo tam ściana wcześniej się kończy. Może dziś zrobię zdjęcie to wkleję jak jest u mnie.

Co do wysokości wieńca to u mnie jest pewnie z 10-15 cm.
Ale przy dłuższych ściankach kolankowych robi się chyba takie jak pustak.

Piotr_74
11-09-2008, 11:33
Mam do odsprzedania projekt domu RETRO z garażem z lewej strony.

Sobek1
11-09-2008, 11:38
Dziękuję Aniu i Reniu. BArdzo proszę o zdjęcia bo kiepsko z moją wyobraźnią.
Pozdrawiam

reniaS
11-09-2008, 20:18
Sobek1
Zdjęcia zrobiłam tylko niestety nie mogę ich wgrać na onet bo komputer podłapadł jakieś bardzo złośliwe paskudztwo .
Jeśli pilnie je potrzebujesz to napisz proszę na mój priv swojego meila to Ci prześlę - będzie szybciej. Meile narazie mi wysyła. :x
To już trzeci raz w tym roku. Mam nadzieję, że nie trzeba go będzie od początku konfigurować. :-?

maciej40
12-09-2008, 05:21
Anulka a czy wejście do piwnicy z tego co ty widzisz w swoim domku na po ścianie pokoju obok salonu byłoby nieuciazliwe i nie utrudniałoby komunikacji na parterze niestety nie mam wydłuzonego garażu nie myślałem o tym planując piwnicę ale teraz gdy już jestem na tym etapie widzę że ta klatka schodowa jest troszkę mała w planach wyglądało to bardziej dopracowane w realu zaczynam się martwić że zabraknie miejsca i utrudni to komunikację.

Piotr_74
12-09-2008, 07:13
Mam pytanko ile trzeba wywalic teraz kkasy zeby postawic taki domek RETRO
z wykonczeniem czy ktos was szacował juz ile to bedzie ?

reniaS
12-09-2008, 09:19
Policzyłam tak wstępnie i sądzę, że nie ma szans zmieścić się w kwocie 400 tys. jeśli budujemy z firmą. Raczej bliżej 500 tys.
Tynki wewnętrzne - 20 tys, wylewki i ocieplenie podłogi - 20 tys, podbitka drewniana 7 tys, hydraulik - min.wersja oszczędna 30 tys. , elektryk - 10 tys., ocieplenie poddasza - 10 tys., tynki zewnętrzne z ociepleniem - 20 tys., GK na poddaszu - ponad 20 tys.,cokoły budynku z klinkieru- 6 tys., schody drewniane- około 15 tys., kominek hmm. min. 10 tys., plus ogrodzenie, plus taras i ganek, plus odwodnienie wokół budynku,
no i wykończenie - czyli podłogi, łazienki, płytki, kontakty, lampy.
Nie liczę ogrodu, malowania w środku ścian i mnóstwa innych rzeczy jak np. kuchnia (ponad 20 tys. bez wyposażenia), podjazd z kostki.

Ceny podane powyżej mam wyliczone w 3 różnych kosztorysach.
Brak w nich np. rekuperatora - 25 tys.
Koszt można obniżyć - pokryć dach blachą. Będzie taniej - na więżbie i na robociźnie. Można też robić samemu. jak się ma czas i umiejętności.
No chyba że moje tereny są tak drogie a inni mają sporo taniej. :-?

Do kosztorysu na stan surowy podanego na stronie projektu trzeba dołożyć około 20 %. A potem przy wykończeniówce to dopiero zabawa.

Anulka - drzwi świetne. nie boisz się ich zniszczyć przy wylewkach i tynkach ???

Sobek1
12-09-2008, 12:17
500 tys :cry: to chyba moje plany z przeprowadzką na święta przyszłego roku legną w gruzach :cry: .
Aniu ślicznie wyszedł ten taras. Ja u siebie zmieniłam na prostokątny a teraz się zastanawiam czy nie powrócić do pierwszej wersji :roll: Drzwi też bardzo ładne- tylko je porządnie zabezpiecz i okna też.
Pozdrawiam

reniaS
12-09-2008, 13:05
Ja wstępnie też kalkulowałam 400 tys.
Ale niestety nie ma szans abym w tej kwocie się zmieściła.
A wykończenie planuję bardzo skromne.
Kominek też bez szaleństw - 3 tys. wkład plus wykonanie - piaskowiec i GK - 5 tys. (wraz z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do pokojów na górze).
Sam materiał na podbitkę - 30 zł / metr kw. A jest tego 68 metrów. Do tego malowanie i montaż. Nawet przez chwilę się wachałam czy nie zrobić z PCV.
I w tym roku chyba też zrezygnuję z ogrodzenia się. mam tego aż 160 metrów. Czyli jak nic wyjdzie 20 tys.
Już wiem czemu wszyscy tak narzekają na koszty wykończenia. :cry:

A do tego mam 1 komunię dziecka i ślub w rodzinie za granicą - w maju.

A jak mi rzeczoznawca wyceniła dom w marcu gdy były tylko fundamenty
na 425 tys. to się pukałam po głowie że mocno przesadziła.
Wychodzi, że koszt stanu surowego zamkniętego to mniej niż 50 % łącznych kosztów. Oscyluje coś koło 45 %.

aniołek77
13-09-2008, 12:07
Anulkaa świetne drzwi - z drewna??? ja mam okna z PCV i mówią, że jak zamawiam drzwi to mam wziąć pod uwagę, że drewno ma mimo wszystko iny odcień - co Wy na to???
Jeżeli chodzi o koszty, to ja cały czas mam nadzieję, że się jednak zmieścimy w 400 tys., ale coraz bardziej mąż mnie sprowadza na ziemię. Założyliśmy jednak już na początku, że w takiej sytuacji gdyby nam jednak nie wystarczyło, to nie wykańczamy góry tzn. wszystkie tynki , rozprowadzenia , kafle i panele, ale bez urządzania. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce ;)
Reniu, a Ty zamawiałaś drzwi drewniane czy PCV???

reniaS
13-09-2008, 12:38
Aniołek77
Wybrałam wersję oszczędną - PCV za 2200 zł. :oops:
Za to idealnie dopasowaną kolorystycznie do okien. Jak to wyjdzie zobaczymy.
Sobek1
Zdjęcie ścianki nad drzwiami tarasowymi:
http://foto2.m.onet.pl/_m/7e03f13adadf526ce75edb6b0bb591f6,6,19,0.jpg

i z bliska - warstwy:

http://foto2.m.onet.pl/_m/9c7caab7fea4634395bf69ee4ed24c3a,6,19,0.jpg
Mam nadzieję, że to pomogło. :wink:

aniołek77
13-09-2008, 15:21
http://www.delta.special.pl/index.php?view=deluxe
Reniu, ja też chyba (na pewno) wybiorę PCV i mój wybór padł na drzwi DELTA DE LUXE z Gerdy. Widać, że są porządne i za podobną cenę do Twojej - co myślisz???
Prosze o opinie innych również ;) :oops:

W.I.K.
13-09-2008, 19:15
Nasz wstępny kosztorys oscyluje koło 450 tys. (bez wodotrysków :lol: ) ale z biegiem czasu widzimy że może nam troszkę zbraknąć.

Dzisiaj panowie skończyli więźbę (w tydzień - hurraaaaa), druga ekipa stawia ścianki działowe.
Zamówiliśmy okna, drzwi z KMT i bramę garażową z napędem - łącznie koszt 14 tys.
Elektryk wycenił wstępnie na 11-14 tys. (bez oglądania domu) w tym gniazda, kino domowe, tv, internet, alarm, pogodówka.
Centralne ogrzewanie - najtańsza wycena 40 tys. w tym ogrzewanie podłogowe w salonie, kuchni, przedpokoju, wiatrołapie, pom.gospodarczym i obu łazienkach, piec dwufunkcyjny kondensacyjny Viessmann oraz kominek z płaszczem wodnym.


http://foto.onet.pl/jkwr0,u.html

małgosia2005
14-09-2008, 09:22
cześć wszystkim

macieju 40
nie wiem czy Ci to pomoże bo mamy częściowe podpiwniczenie pomieszczenie około 18 m2 i wejście do piwnicy jest w pom. gospodarczym (ja mam odbicie lustro). Schodki takie wysuwane.

Ja najprawdopodobniej będe miała drzwi z firmy dendropinus http://www.dendropinus.com/ koszt 2200 zł (do tego dojazd i montaż drzwi drewniane sosnowe warstwowo klejone).

Mam też pytanie do tych którzy już po więźbie. Czy macie dodatkowe słupy (4 szt) które podtrzymują konstrukcje więźby, U mnie cieśla z kierbudem powiedzieli że to konieczne bo inaczej dach się złoży :o . Baardzo dziwne bo do tej pory nikt chyba o tym nie pisał.

pozdrawiam gośka

małgosia2005
14-09-2008, 09:33
wklejam album z projektem aranżacji salonu

http://picasaweb.google.pl/malgosia0908/Retro#

magdzik76
14-09-2008, 11:45
Witam Wszystkich Retrowiczów po wakacjach
Małgosiu powracam do pytania czy i kiedy moglibyśmy Was odwiedzić na Waszej budowie? Jesteśmy otwarci na propozycję cały tydzień pracujemy do 16 więc później jesteśmy gotowi na wycieczkę.
Pozdrawiam
Magda i Andrzej

mkozlowski83
14-09-2008, 20:22
Witam wszystkich.
Ja też już zdecydowałem się na projekt Retro, mam już działke na mazurach i jestem w trakcie załatwiania papierów.
Dziekuje szczegolnie Reni za szczegółowe odpowiedzi na moje pytania - jej pomoc naprawde jest nieoceniona. Mam nadzieje, że w przyszłości ja też będe mógł podzielić się z kims swoimi doswiadczeniami i tym samym pomogę komus innemu.

Pozdrawiam wszystkim retrowiczów.

Marcin.

reniaS
15-09-2008, 08:45
mkozlowski83- witamy, witamy
życzymy powodzenia z papierami. Kiedy zaczynacie ?
Anulka - ganek i taras wyszły fajnie. Mam nadzieję, że moje - z kostki- też tak dobrze będą wyglądać.
A drzwi biorę z firmy KMT jak W.I.K. - stalowe z przeszkleniem - niestety nie da się wkleić zdjęcia z ich strony.
Małgosia2005 - projekt kominka prawie taki jak u mnie. Tyle, że półka nie taka długa. Zazdroszczę Wam dziewczyny tych projektantów wnętrz. :oops:

U mnie hydraulik skończył, elektryk chyba jutro kończy.Uff.

małgosia2005
15-09-2008, 09:39
dzięki Aniu Reniu :)

ten projekt to baardzo wstepny. chodziło raczej o rozplanowanie mebli. Chciałabym bardziej stylowo niz w tej aranzacji :wink: .

Cały czas mam niestety problem z więźbą :cry: . Czy u Ciebie Reniu też zaprojektowali te słupy dodatkowo?. One wypadają bardzo niefortunnie na srodkach pokojów na górze. A ja tak nie chce.

Aniu za bardzo nie zrozumiałam tego ze masz dodatkową długaśną belkę w konstrukcji. Możesz coś jeszcze napisać?. Czy oznacza to że gdybyś jej nie zastosowała to miałabyś te słupy co u mnie chcą zrobić?

Jesli zmienialiście coś w konstrukcji więźby to kto to zmieniał?. Architekt adaptujący, czy kierbud?. Taka zmiana chyba nie jest istotna dla budynku czyli nie trzeba wystepować o zmiane pozwolenia na budowę.

pozdrawiam gosia

małgosia2005
15-09-2008, 09:43
Magdzik 76

oczywiście zapraszamy do nas.
Czy przyszły tydzien pasowałby Wam. Mam nadzieje że będzie już zalany strop.
Niestety prace posuwają sie w ślimaczym tempie.

pozdrawiam gosia

małgosia2005
15-09-2008, 13:54
czyli te belki widział kierbud i cieśla w projekcie. Myłsałam, że masz jakieś dodatkowe. Po rozmowie z kierbudem wiem ze te słupy maja byc w scianie (nie bedą przeszkadzały). Więc chyba juz dam spokój i niech robią.

Najbardziej denerwujace jest to że kazdy fachowiec ma inne rozwiazanie a ty człowieku niewiele wiesz o budowie.

dzięki i pozdrawiam
gośka

reniaS
15-09-2008, 14:14
Małgosiu - nie ma u mnie żadnych słupów na poddaszu. I nikt o nich nic nie mówił. Cała konstrukcja opiera się na wiązarach opartych na murłatach przykręconych do stropu.

Może to zdjęcie pomoże Ci sobie to wyobrazić:
Cienkie czerowne słupy były tylko na czas ustawiania konstrukcji.
http://foto1.m.onet.pl/_m/08c9b386cb66c4cf5ab56371cf34adf9,10,19,0.jpg
a może to :
http://foto2.m.onet.pl/_m/52b67b57d0d32f5b9ec7d52752180022,10,19,0.jpg

Te długie belki o których mówi Anulka to są te narożne najgrubsze krokwie widoczne na zdjęciu nr 2

małgosia2005
16-09-2008, 08:57
Reniu dziękuje bardzo :)

jak zwykle można na Ciebie liczyć :D .
Nie wiem co kieruje moimi fachowcami że chcą te słupy. Powiedzieli że tak musi być. Nie będą przeszkadzać więc niech będą. Koszt też nie będzie duży około 300 zł. Nie mam na tyle wiedzy z ciesielki zeby z nimi polemizować. Na usprawiedliwienie ich dodam, że gdy wyceniana była robocizna przez inne ekipy to dwie osoby mówiły cos o tym dachu.
Już niech robią te słupy :-?

Jestem tak psychicznie wyczerpana przez ekipe murarzy, ze paradoksalnie przy wykonczeniówce chyba odsapne. Co kilka dni czegoś im brakuje tak jak dzisiaj stempli i ja oczywiście w ciągu jednego dnia muszę to załatwiać (nowe bo nie każdy ma używane o wys. 3,5 m) bo inaczej robota będzie stać. Totalnie niezorganizowani.

pozdrawiam gośia

reniaS
16-09-2008, 13:52
Małgosiu
Pewnie Cię nie pocieszę, ale się dopiero zacznie.
Mam 3 dni na wybranie i kupienie parapetów wewnętrznych. Jakoś to przegapiłam i teraz muszę coś szybko kombinować. Jakie, z czego i szybko zrobić.
To samo z oświetleniem. Nie mam do dziś koncepcji umeblowania ale jakoś rozplanowałam oświetlenie. Jakoś na szybko. hmmmm.
Ufff. Teraz najlepiej byłoby mi zrobić przerwę na zimę i pomyśleć i poszukać, poplanować.
A tu tynki , wylewki itd. i ciągle coś się dzieje. Nie mam czasu ani siły na szukanie inspiracji po necie o północy.
Ledwo dom ogarniam i lekcje dzieci. Uffff.

reniaS
16-09-2008, 18:34
A ja jestem po rozmowie z lokalnym stolarzem. Zrobi nam schody a'la Rintal dębowe - za 8500 zł. A oryginalne wycenili mi na 17 tys zł.
No i okazało się, że nie zmieszczą się schody takie jak narysował je architekt.
Wejdą jedynie zabiegowe a nie jednobiegowe- zabiegowe.

magdzik76
16-09-2008, 20:23
witam,
nam przyszły tydzień odpowiada. Może czwartek??
Żeby nie zaśmiecać forum może resztę korespondencji będziemy prowadzić na prywatną pocztę ([email protected])
Napisz jak do Was trafić, podaj trasę jaką najlepiej dojechać z Łodzi o której możemy się pojawić, żeby zadać kilka pomocniczych pytań i obejrzeć Wasze włości.
Pozdrawiam
Magda

małgosia2005
17-09-2008, 06:57
MAGDZIK 76

wyśyłam Ci odpowiedź na priva


Anulkaa
troche drogie te schody ale... jak się "zakochałaś" to bierz. Mnie projektantki pokazały takie kręcone za 15 tys. Będe jednak szukać tańszych tak do 10 tys.

Reniu
masz swietną cene na schody, pozazdrościć :D . Muszę sprawdzić jakie to są te schody jednobiegowe-zabiegowe. Zabiegowe to wiem bo takowe posiadam.

pzdr gosia

reniaS
17-09-2008, 07:50
Anulka
Schody bajeczne, ale cena też jakby z bajki. Jeśli możesz poszaleć to nie żałuj sobie, bo potem pożałujesz , że nie wzięłaś.
Dostałam płytkę od fachowca do schodów i robi naprawdę super schody.
Drewno potrójnie klejone, lakierowane plus metalowe barierki. Terminy ma zajęte do lutego 2009, ale akurat tak nam pasuje. A drewno zamawia już teraz aby przesuszyć i mieć gwarancję niezmiennej ceny.

Małgosia 2005
Jednobiegowe zabiegowe to takie jak mamy w oryginalnym projekcie, ale nie ma szans aby takie weszły. Jest to 6 zwykłych schodów, potem 6 zabiegowych i znów 6 zwykłych.
Ale te zabiegowe spodobały mi się. Nawet bardzo.

No i cena za parapety drewniane u tego stolarza też mi się podoba - 45 zł za dębowe/ mb.

Julida
17-09-2008, 10:52
witam Wszystkich serdecznie!
u nas mały przestój:( musimy zwolnić naszą ekipę budowlną (sztuk jeden majster) cały czas czekalismy na większą ilość pracowników i już nie mamy siły łudzić sie że będzie lepiej a czas nagli...szukamy profesjonalnych wykonawców co jak wiecie nie jest łatwe. czekamy na wylanie stropu, czekamy i czekamy...:( mam pytanko do Tych którzy są juz na etapie dachu - Reniu w projekcie są kominki wentylacyjne sztuk 7/8? na Twoim dachu ich nie widać? masz inne rozwiązanie? dziękuje za podpowiedź, pozdrawiam z wielkopolski!

reniaS
17-09-2008, 11:28
Julida
Co do wentylacji to u siebie mam takie rozwiązanie:
4 kratki wentylacyjne przy kominie spalinowym (od pieca gazowego) -
wentylacja garażu, kotłowni, łazienki dolnej i łazienki górnej.
W kominie kominkowym mam 2 kratki wentylacyjne - do salonu i do garderoby górnej.
Mam też kupione 3 dachówki tzw. sanitarne do odpowietrzenia 2 pionów sanitarnych i do okapu w kuchni.
Dachówki będą zamontowane na dniach, bo czekaliśmy na zrobienie pionów przez hydraulika aby mieć lepszy pogląd na miejsce ich umieszczenia na dachu.

małgosia2005
17-09-2008, 12:55
julida to witaj w klubie. Może mamy tę sama ekipe :wink: . Ja już niestety jestem skazana na swojego murarza. Na razie nie znalazłam nikogo kto by chciał dokonczyc po nich. Pocieszam się że już niedługo się z nimi rozstanę. W tym tygodniu mielismy nieprzewidziane wydatki na 10 tys zł. Taki drobiazg - ekipa nie wzięła tego pod uwagę niektórych materiałów :evil: .

Reniu dziękuje za podpowiedź :D
co do parapetów to jeszcze się nie dowiadywałam o cene, ale pewnie masz niezłą.

pozdrawiam gośka

Sobek1
17-09-2008, 16:21
Cześć dziewczyny!!!

Dziękuję Reniu za zdjęcia ścianki nad tarasem- wszystkie pięknie widać więc wiem już o co chodzi. Cena schodów naprawdę super :D .
A u nas nadal temat: strop. Panowie się super uwijają tylko jeden dostawca materiałów ciągle nawala a niestety miał z góry zapłacone więc jesteśmy skazani na niego :evil: . Dach mieli zacząć w połowie września i niestety przesunęliśmy tak jak u Ciebie Małgosiu na połowę października.

Ile Wam poszło betonu na strop??? Nam budowlańcy i kierownik doradzili żeby nie lać w całości tych podciągów przy wejściu i nad tarasem tylko zrobić to trochę krótsze a resztę wykończyć styropianem więc troszke mniej betonu pójdzie.

Pozdrawiam
http://foto.onet.pl//guu5c,q4q4w04c4n2g,giegk,u.html#gist5

małgosia2005
18-09-2008, 06:59
hej Sobku :D

U nas pójdzie 22 m3

miałam troche zmieniany ten strop. Na początku myślałam, ze ta "dziura" musi być -tak mówił kierbud, ale teraz po konsultacjach uda się wylac cały strop nad garażem.

a Tobie z tym styropianem?

pozdrawiam gosia

Sobek1
18-09-2008, 08:13
Cześć Małgosiu :D
My od razu kupiliśmy dłuższe belki stropowe żeby tą dziurę nad garażem zakryć i mam nadzieję że dzięki temu powstanie na górze jakieś dodatkowe pomieszczenie bo u nas w Retro 2 łazienka jest po drugiej stronie czyli nad kuchnią, Podjęliśmy ostateczną decyzję co do ścianki kolankowej- podnosimy o jeden pustak i na to drugi raz będzie wylany wieniec ok 20 zm.
A ta ilość betonu mnie przeraża :o

reniaS
18-09-2008, 10:01
Cześć dziewczyny
Co do betonu to faktycznie idzie go bardzo dużo i tani nie jest.
Sobek1- czy naprawdę opłaca się Wam podnosić o 1 pustak ? To duże koszty robić wieniec wokół tak dużego domu. Te pokoje na poddaszu są naprawdę duże.
Ja wybrałam tańszy wariant ze stropem w garażu i częściowo nam tam drewniany strop. Jest tam mnóstwo miejsca.
I można swobodnie wejść przez wyłaz strychowy w garażu.
A Wy jak ? Zostawiacie dziurę w lanym stropie jak na schody? Gdzie planujecie wejście na ten strych? Z garażu czy może z łazienki górnej ?
U mnie wygląda to tak:

http://foto1.m.onet.pl/_m/d5e78c10d629cf037f6a664a563a2f89,10,19,0.jpg

Sobek1
18-09-2008, 11:42
Cześć Reniu.
Niestety ja nie mam możliwości aby zobaczyć jak te pokoje na górze wyglądają i właśnie mam obawy czy nie będą zbyt małe. Ja buduję Retro 2 i jeden pokoik ma 10,20 a drugi 13,80 -ten 13,80 jest szeroki jedynie na 2,70 do punktu przyjętego czyli do 1,90 i długi na ok 5 metrów. Nie potrafię sobie tego wszystkiego wyobrazić. Jeśli możesz to pokaż zdjęcia Twoich pokoików. My w miejscu gdzie ty masz strop drewniany mamy normalną terrivę bo belki dłuższe kupiliśmy i wejścia od garażu nie robimy. Myślę że w efekcie wydłuży się jeszcze ten pokój który ma 13,80 więc może powstanie jeszcze jakies dodatkowe pomieszczenie do którego wejście może być od pokoju i z holu.
Mam straszny mętlik w głowie :roll:
Pozdrawiam

reniaS
18-09-2008, 12:31
Sobek1
Faktycznie jak się przyjrzałam projektowi Retro2 to pomieszczenia na poddaszu są odwrócone w stosunku do Retro. :o
A to chyba gorzej wg mnie, bo u nas łazienka górna jest nad łazienką dolną
i koszty kanalizacji dużo niższe, zwłaszcza pionów kanalizacyjnych.
Co do powiększenia powierzchni pokoju nr 12 po wylaniu stropu, to raczej bym na to nie liczyła. :-?
Nad garażem jest po prostu bardzo nisko.
Początkowo myśleliśmy o zrobieniu wejścia z łazienki górnej (u Ciebie pokój nr 12) ale jak to zobaczyłam to odpuściłam. Trzebaby wchodzić niemal na czworakach.
Bo nad garażem jest obniżenie poziomu o 30 cm w stosunku do domu.
A z wejściem od strony garażu jest nieźle.

Zdjęcia góry może wieczorkiem.

michu1
19-09-2008, 16:05
Cześć budowlańcy,
zwracam się z prośbą o podpowiedź w temacie konstrukcji dachu:
nie ma słupów do wsparcia więźby czy macie jakieś stalowe podciągi.
Nie mogę tego odnaleźć w projekcie.
Jak jest mocowana więźba dachowa?
Nie ma specyfikacji elementów stalowych przy konstrukcji dachu. Jak rozwiązali to Wasi spece od dachów?

Proszę gorąco o info.

michu1
19-09-2008, 16:21
Cześć budowlańcy,
zwracam się z prośbą o podpowiedź w temacie konstrukcji dachu:
nie ma słupów do wsparcia więźby czy macie jakieś stalowe podciągi.
Nie mogę tego odnaleźć w projekcie.
Jak jest mocowana więźba dachowa?
Nie ma specyfikacji elementów stalowych przy konstrukcji dachu. Jak rozwiązali to Wasi spece od dachów?

Proszę gorąco o info.
_________________

małgosia2005
20-09-2008, 08:02
Michu

u mnie słupy będą (w projekcie ich nie ma). Cieśla i kierownik powiedzieli że inaczej dach się złoży. Inni ich nie mają i jakoś ten dach się trzyma :wink: . Nie wiem za bardzo co myśleć. Może "moi" są zbyt ostrożni.
Koszt tych słupów nie będzie duży i tak je postawią że nie będą przeszkadzać w pomieszczeniach.
Decyzja należy do Ciebie. Jak widać są różne "szkoły" :wink:

Mam jeszcze pytanie- czy kotwy macie takie jak w projekcie?

U mnie wczoraj wylali strop, wreszcie. Ale ...żeby nie było tak słodko to komin do wyprowadzenia ponad strop, drugi ten systemowy do postawienia(murarz jak zwykle nie zdążył go wymurować przed wylaniem stropu). Nasz kierbud wyliczył ilości betonu co do centymetra niemalże , aż panowie od betonu byli zdziwieni. Wreszcie trafiliśmy na dobrego kierbuda(żeby nie zapeszyć :roll:

pozdrawiam gosia

reniaS
22-09-2008, 10:46
Michu
Nie ma specyfiikacji elementów stalowych przy dachu - bo tam nie ma żadnych elementów stalowych.
Nie ma też żadnych słupów ani stalowych podciągów.
Jest to konstukcja dachu oparta na wiązarach czyli krokwiach połączonych ze sobą na kształt trapeza o bardzo dużym przekroju.
Obecnie rzadko stosuje się ten typ konstrukcji dachu z uwagi na duży koszt robocizny - to wypowiedź mojego cieśli.
Jeśli macie jakieś wątpliwości co do konstrukcji dachu to napiszcie meila do pracowni w której kupowaliście projekt. Napewno opiszą co i jak. Ja tak robiłam jak miałam jakieś wątpliwości.A jeśli po takich fachowych tłumaczeniach cieśla nadal nie będzie w temacie to ...... może trzeba znależć innego ????? Dlaczego mają Wam wstawiać coś co podraża koszty dachu tylko dlatego, że nie wiedzą jak to zrobić ??? Dlaczego trzeba płacić za lenistwo lub brak wiedzy tzw. fachowców ? Ale to tylko moje zdanie. 8) 8)

Małgosiu
Przypomnij mi - kotwy to te szpile wchodzące w murłatę ? Jeśli to one to u mnie były dość długie i pewnie tak jak w projekcie. A jeśli to nie to o czy myślę to mnie oświeć.

małgosia2005
23-09-2008, 09:38
tak Reniu

te kotwy to inaczej szpile :) . Czyli masz zgodnie z projektem.

Reniu ile zapłaciłaś za 1m3 drewna na więźbe?.
W projekcie jest zestawienie drewna na 10,48 m3. U Ciebie trochę wiecej bo masz wydłużony garaż. Mam takie pytanie. Przy zamawianiu drewna zamawia się trochę wiecej na tzw "docinki". Około 20 cm więcej dla kazdej belki. Ile to wyszło w przeliczeniu na m3.

co do tych słupów to ich koszt nie jest duży -ok. 300 zł. U mnie będą je robic. Architekci też są omylni :wink: . Ale to oczywiście indywidualna sprawa każdego z nas.

pozdrawiam gosia

reniaS
23-09-2008, 09:59
Małgosiu
Cena drewna to było coś koło 770 zł za kubik.
Ale kupowaliśmy wczesną wiosną - chyba kwiecień.
Ile tego było to nie wiem bo wszystko kupuje szef ekipy a nie my. Sprawdzę w domu w papierach i napiszę wieczorkiem.
Zapas był brany - na każdą belkę ponad 0,5 metra. I dobrze. Bo mam teraz niski okap a taki chciałam - obcinali krokwie bardzo mało. Równali w zasadzie.
A do tego poszerzył mi się dom wzdłuż i wszerz o 12 cm i akurat się przydał ten zapas (pomyłka geodety z osiami domu). :roll:

Anulka - a co słychać u Ciebie ??

reniaS
23-09-2008, 11:54
Aniu
Idziesz jak burza. Masz już całą hydraulikę skończoną ?????
Tynki i wylewki robisz razem ????? Trochę mnie to zaskakuje. :roll: :o Naczytałam się na forum, że po tynkach minimum 14 dni i dopiero potem izolacja i wylewki.

Jak Ty to ogarniasz ?

reniaS
23-09-2008, 13:16
No bo w takim tempie to poszło, że hej. :lol: :lol:

magdzik76
23-09-2008, 19:19
Cześć wszystkim
Małgosiu napisałam informację na priva odnośnie naszej wizyty
Podziwiam postępy wszystkich budujących
Pozdrawiam
Magda

reniaS
24-09-2008, 09:46
I znów pada. W sumie to już 9 dzień z krótka przerwą przedwczoraj. :(

reniaS
24-09-2008, 10:27
Aniu mój faworyt co do koloru to zdjęcie z forum - nie wiem czyje - z góry przepraszam autora (ale chyba się nie pogniewa :wink: )
Ma taki kolor okien jak u nas, ładne bonia wokół okien, brązową podbitkę - jak dla mnie - super na wzór:

http://foto0.m.onet.pl/_m/c2d2eda55caf9aa1c95a82a3dcf711f0,6,19,0.jpg

i drugie zdjęcie też z forum:
http://foto0.m.onet.pl/_m/0008e9b585a4c27c77fa4d2ce99cd7ac,6,19,0.jpg

równie ładne zestawienie kolorów.

Sobek1
24-09-2008, 13:15
Też myślimy o takim kolorze elewacji :lol: .
U nas dzisiaj lanie stropu. Budowlańcy naliczyli 14 kubików i zastanawiam się czemu aż 8 mniej niż u Gosi :roll:

reniaS
24-09-2008, 14:27
Sobek1 - a może Ty masz strop lany, a Małgosia - Terivę tylko zalewaną betonem ?

Sobek1
24-09-2008, 14:42
Cześć Reniu.
My mamy terivę zalewaną betonem. A u Ciebie ile betonu na strop poszło?
Mam nadzieję że się nie pomylili w obliczeniach :roll: . Zobaczymy około 17.
Pozdrawiam

Sobek1
24-09-2008, 17:28
I jednak się pomylili. Poszło 18 kubików betonu :x a miałam nadzieję że będzie tak jak liczyli.
U nas pada więc nie będziemy musieli polewać ale z drugiej strony chyba nie dobrze że od razu po zalaniu zaczęło padać :-? - trudno, już nic nie poradzimy.

reniaS
24-09-2008, 17:42
Sobek1 - u nas poszło 28 kubików na strop lany. Beton płacilismy po 220 zł za kubik. To chyba jednak taniej bez Terivy. 8)

małgosia2005
24-09-2008, 18:31
MAGDZIK

odpowiedź poszła na priva :D

Sobku ja miałam teriwe zalewaną betonem. Niestety wyszło tak jak pisałam 22m3. Nie wiem dlaczego u Ciebie tak mało. Czy masz tą dziure w garażu lub inne jakieś zmiany?

Co do elewacji to u mnie raczej kremowy (prawie biały). Nic odkrywczego ale nam się podoba :wink: .


pozdrawiam gośka

Sobek1
24-09-2008, 20:15
Małgosiu myślę, że u nas 18 kubików czyli 4 mniej ze względu na to że budujemy Retro 2 (z pojedynczym garażem) a dziury w garazu nie zostawiliśmy- daliśmy tam dłuższe belki stropowe.
Reniu widzę teraz, że jednak lany strop byłby tańszy.U nas beton po 220 netto za kubik.
Pozdrawiam

małgosia2005
25-09-2008, 20:04
Aniu

mam do Ciebie pytanie
czy oprócz ścianki kolankowej podnosiłaś też parter budynku. (wydaje mi się że o tym ipsałaś ale nie wiem, czy wcieliłaś to w życie :wink: .)
I czy wydłużyłaś okap dachu? i jeśli tak to o ile?

zdecydowałam się na podniesienie ścianki kolankowej :roll:
klamka zapadła (dzięki temu uniknęłam min tej dziury w garażu)

pozdrawiam gosia

Sobek1
25-09-2008, 21:09
Cześć dziewczyny!!!
Zamówiliśmy dzisiaj więźbę (ok 14 kubików) a jutro budowlańcy zrobią ściankę kolankową.
Małgosiu o ile ty podnosisz ściankę i ile dłuższą więźbę zamówiłaś?
My podnosimy o jeden pustak plus na to drugi wieniec ok 25 cm czyli łącznie 50 cm i w związku z tym zamówiliśmy więźbę dłuższą o 40 cm.
Pozdrawiam

małgosia2005
26-09-2008, 09:16
cześć Sobek1

po poscie Ani chyba nie będziemy zamawiać więcej więxby albo tylko 20 cm dłuższą, jeszcze pomyslimy.
Te 14 kubików to więżba+łaty, kontrłaty,deska czołowa?. Bo coś dużo Ci wychodzi. W projekcie retro jest 10,48 m3 do tego laty, kontrłaty no i te deski czołowe i trochę na scinki około 20 cm do każdej deski.

my podnosimy o jeden pustak+wieniec (20 cm).
Trochę się boje jak to wyjdzie, bo sama nie jestem zwolenniczką podnoszenia ściany kolankowej. jednak zdjęcia Ani przekonały mnie do tego, zwłaszcza gdy podnosi ona również parter.

pozdrwiam

kidi27
26-09-2008, 10:34
witam wszystkich retrowiczów i retrowiczki.
Czy ktoś robi podpiwniczenie pod garażem?
U mnie będzie tam pomieszczenie na piec C.O. i w związku z tym mam kilka pytań.
Moja budowa będzie w miejscowości Smardzewice k/zalewu Sulejowskiego 400m. woj.łódzkie.
Czy w okolicy do 100km ktoś jest w trakcie budowy tego ślicznego domu?
Proszę dać znać moje namiary to :
[email protected]
tel: 512-268-368
Pozdrawiam i proszę o kontakt. :wink:

Sobek1
26-09-2008, 11:20
Gosiu ja również po zobaczeniu zdjęć Ani zdecydowałam się na ściankę kolankową :lol: . Też mam obawy co do tej ścianki ale jestem dobrej myśli. A jeśli chodzi o te 14 kubików to jest więźba plus reszta- czyli całe drewno na dach- tak nam w tartaku wyliczyli. Cena za kubik- 760 zł brutto. W zestawieniu Retro2 więźby jest ok 9.60 m3.
Pozdrawiam

magdzik76
26-09-2008, 19:48
cześć
Bardzo dziękujemy Gosiu za umożliwienie nam obejrzenia Waszego domku. Wielkie dzięki również za poświęcenie nam chwili czasu i udzielenie kilku porad.
Mamy nadzieję, że te doświadczenia pomogą nam podjąć ostateczną decyzję.
Pozdrawiam

Marcin Kuta
30-09-2008, 10:41
Witamy wszystkich Retrowiczów. W tym tygodniu kupujemy we Wrocławiu projekt Retro. Chociaż budowę (okolice Strzelina) planujemy rozpocząc dopiero w przyszłym roku- mamy do Was pytanie dotyczące aktualnych kosztów budowy stanu surowego otwartego (poszczególne etapy, tj. fundamenty, strop, mury, dach itp.). Za odpowiedź na to pytanie z góry dziękujemy.
Pozdrawiamy serdecznie- Ula, Julia i Marcin

magi
30-09-2008, 10:42
Witam wszystkich retrowiczów :D
bardzo podoba mi się ten projekt :D
tak się na niego zapatrzyłam, że prześledziłam cały wątek :lol:
niestety ja już po pierwszej budowie a na drugą się na razie nie zanosi :-?
ale będę śledzić Wasze postępy :D

małgosia2005
30-09-2008, 16:25
MAGI

tylko pozazdrościć że jesteś już po tej przysłowiowej "drodze przez męke" :wink: . Ja jak się wreszcie wybuduje to bede musiała to odreagować i nie wiem czy na jakiś czas nie odseparuje się od forum i komputera. Miło że nam kibicujesz.

u mnie podobno dzisiaj szalują wieniec. Cieśla wchodzi około 15.10 to tak zgodnie z planem, a co się okaże to nie wiadomo.

A co u pozostałych, Reniu co taka cisza?

Fajnie że coraz wiecej osób buduje retro. Witamy w klubie. :D

ANECZKA01
30-09-2008, 22:41
Witam wszystkich!
Zapraszam do obejrzenia mojego albumu:

http://foto.onet.pl/etzv9,8ggg18osg80g,gowkb

amorek88
01-10-2008, 11:55
ANECZKA01 pieknie prezentuje sie Twoj domek, masz perfekcyjnie dobrany kolor okien do bramy garazowej oraz do drzwi wejsciowych. Czy mozesz zdradzic jaki to kolor oraz jakiej firmy sa okna, drzwi i brama? Jakie to okna drewniane czy PCV? Rowniez buduje w woj.pomorskim, wiec bede wdzieczna za informacje :)

Jakie planujecie ogrzewanie w Waszych domach?

Pozdrawiam

reniaS
02-10-2008, 17:57
Cześć Wszystkim retrofanom.
Troche byłam chora. Trochę mnie nie było w domku i tak zeszło.
Zapraszam do oglądania tynków i nie tylko.
Nie mam czasu na wklejanie zdjęć więc zapraszam na stronkę onet.
Jest tam kilka albumów.
najnowszy - o nazwie ściany.

http://foto.onet.pl/1z3g1,wzzll64mouiv,gbx9f

Marcin Kuta
02-10-2008, 20:44
Dobry wieczór Retrowicze- to jeszcze raz my- szczęśliwi posiadacze projektu Retro z okolic Strzelina. Powielamy swoje zapytanie dotyczące aktualnych kosztów budowy stanu surowego otwartego (fundament, mury, strop, kominy, dach- łącznie i z osobna poszczególne etapy). Bardzo prosimy o odpowiedź, chociaż zdajemy sobie sprawę z faktu, że w poszczególnych regionach naszego wspaniałego kraju ceny kształtują się różnie. Pozdrawiamy i życzymy sukcesów w budowaniu- Ula, Julia i Marcin

Dyziek...
05-10-2008, 10:45
Witam wszystkich wielbicieli projektu RETRO.
od dawna planuje budowę swojego gniazdka i to właśnie ten projekt okazał sie tym właściwym. Puki co czeka mnie wątpliwa przyjemność załatwiania wszystkich papierkowych spraw. Zamierzam budować w woj. Pomorskim (okolice słupska) ,wiec pytanie do amorka88 - gdzie dokładnie budujesz i na jakim etapie budowy jesteś ?
pozdrawiam :)

ANECZKA01
05-10-2008, 13:00
Witaj Aneczko!

Napisz więcej o swoim domku - pokaż zdjęcia środka :D Widzę, że podwyższyłaś parter - o ile pustakow? Zrezygnowałaś z kominka - bo widzę, że masz tylko jeden komin. I chyba nie zrobisz przypór?

Pisz, pisz :D

Pozdrawiam

Ania

Parter podniosłam o 2 pustaki - wiem, że domek stracił troche swojego uroku ale powierzchnia na podaszu naprawde jest o wieke większa.Kominek może zrobimy elektryczny.
Aniu, a co to są przypory?

Zdjęcia postaram się wkleić później. :wink:

Pozdrawiam ...

ANECZKA01
05-10-2008, 13:08
ANECZKA01 pieknie prezentuje sie Twoj domek, masz perfekcyjnie dobrany kolor okien do bramy garazowej oraz do drzwi wejsciowych. Czy mozesz zdradzic jaki to kolor oraz jakiej firmy sa okna, drzwi i brama? Jakie to okna drewniane czy PCV? Rowniez buduje w woj.pomorskim, wiec bede wdzieczna za informacje :)

Jakie planujecie ogrzewanie w Waszych domach?

Pozdrawiam

Kolor okien, drzwi oraz bramy to złoty dąb. Okna są PCV ale nie pamiętam nazwy firmy, drzwi z firmy Delta. :roll:

kidi27
06-10-2008, 21:08
Witam wszystkich.Co myślicie o podpiwniczeniu garażu i usytuowania tam kotłowni? mam taką wizje i dużo znajomych mnie namawia i przekonuje że takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne.Proszę o wasze opinie.Pozdrawiam.

małgosia2005
07-10-2008, 06:40
cześć Kidi

niewątpliwie jest to bardzo praktyczne ale i ...kosztowne. Jeśli masz spadek na działce to ja bym zrobiła. Jesli grunt płaski to przekalkuluj sobie.
nasze fundamenty kosztowały 60 tys.(robocizna , materiały). Piwniczka ma około 18 m.
Po częsci dodatkowe koszty ponieslismy niepotrzebnie ( włozone za duzo stali nie wiadomo po co :o - to były złe decyzje kierbuda). Jednak i tak piwniczka niestety kosztuje, nawet jak uda się uniknąc niepotrzebnych "inwestycji" :wink:

kidi27
07-10-2008, 08:23
Dzięki małgosia2005 podejrzewam że zrezygnuje z piwnicy i powiększę garaż o te 2m i wydzielę kotłownie za garażem.Trochę psuje to wizerunek domu ale cóż jakoś trzeba sobie poradzić.Wiem na pewno że nie będę podnosić ścianki kolankowej na poddaszu gdyż obserwując fotki jednej z retrowiczek bardzo mi się nie podobał wygląd zewnętrzny domu po podniesieniu tej że ścianki i w takich przypadkach niezbędnym jest wydłużenie krokwi dachowych i powiększenie wymiarów luków okiennych . :D

reniaS
07-10-2008, 20:16
Cześć
Wreszcie znalazłam trochę czasu aby zajrzeć na dłużej.
U mnie cały czas praca pod tytułem - TYNKI.
Wyląda na to, że w tym tygodniu skończą.
A tak wygląda to u mnie teraz
Kidi27 - chyba nie wygląda tak źle z wysuniętym garażem 8) :wink: :
http://foto1.m.onet.pl/_m/2424ac7941fded1fc017ab7f2889b421,6,19,0.jpg

i w środku (salon):
http://foto3.m.onet.pl/_m/781d606d2467c7e9bbee555f2d613777,6,19,0.jpg
http://foto3.m.onet.pl/_m/fcac6adb8ec9fa49603e838c96bd4133,6,19,0.jpg

kidi27
07-10-2008, 21:45
Witam ReniaS. pewnie że nie,wygląda świetnie i sam taką zmianę zaadoptuje gdyż jest bardziej praktycznie i taniej wychodzi niż podpiwniczenie.Ale ze ścianka kolankową bym nie przesadzał zbytnio można podnieść ale góra 1-2 pustaki aby nie przesadzić,bo już na forum widać jak w niektórych przypadkach ktoś przesadził i z domu zrobił się muchomorek :-?

Karina75
08-10-2008, 20:40
Ponownie witam wszystkich RETROWICZóW. Po długich namysłach jednak będziemy budować RETRO (lustrzane odbicie). Projekt już jest w naszym posiadaniu, a więc teraz trafi do adaptacji. Nie ukrywam, że od dłuższego czasu pilnie śledzę Wasze zmagania z budową i serdecznie gratuluję piorunujących postępów. Liczę, że będę mogła skorzystać z Waszego cennego doświadczenia.

gawronki
09-10-2008, 08:19
Witam wszystkich retrowiczów. Po długich poszukiwaniach projektu, też zdecydowaliśmy z mężem o wyborze RETRO. No i całe szczęście trafiliśmy na to forum. Przyznam, że z ciekawością je przeczytałam i upewniłam się co do naszego wyboru. Gratuluję wszystkim, którzy dużą część budowy mają już za sobą. My jesteśmy na etapie finalizowania zakupu działki, więc wszystko jeszcze przed nami. Mamy zamiar budować w okolicach Sandomierza, może ktoś buduje niedaleko i można będzie obejżeć domek na żywo? :D
Pozdrawiam

Sobek1
09-10-2008, 22:09
Witam wszystkich!!!
Dzisiaj weszła ekipa od dachu :lol: Do soboty zrobią więźbę, potem murarze dokończą kominy a potem to co najważniesze- dachówka :D . Z oknami połaciowymi wstrzymamy się do wiosny żeby nie kusić złodziejaszków.
Pozdrawiam i zapraszam do ogladania albumu :wink:
http://foto.onet.pl/guu5c,q4q4w04c4n2g,u.html

Sobek1
12-10-2008, 09:38
Witam wszystkich!!!
Wczoraj Panowie zakończyli więźbę ale niestety jedna z belek weszła na komin wentylacyjny :evil: i teraz musimy szukać jakiegoś rozwiązania. Twierdzili ze to budowlancy przesuneli komin ale okazalo sie ze to oni popelnili blad i teraz jest problem.
Pytanko do wszystkich: ile pustakow kominowych nad dachem kominy wystaja i jaki jest koszt takich kominow z klinkieru? Szukamy ekipy do kominow klinkierowych z okolic Wroclawia- jesli macie jakies namiary to bardzo prosze. Zastanawiamy sie czy oblozyc komin plytkami czy z klinkieru zrobic. Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do ogladania
http://foto.onet.pl/guu5c,q4q4w04c4n2g,u.html?P=2

Sobek1
12-10-2008, 09:39
Jeszcze jedno pytanko- czy wstawialiscie do kominow shiedla stal zeby kominy wzmocnic?

WojtekLubartow
12-10-2008, 11:42
Sobek1 podwyzszales poddasze o jedna cegle ? Bo z tego co widze na zdjeciach to tak ale nie jestem pewien

Sobek1
12-10-2008, 18:01
Witam!!!
Podwyższyliśmy poddasze o jeden pustak plus wieniec ok 25 cm czyli łącznie 50 cm. Bardzo baliśmy się tej decyzji alei efekt jest super :lol: . Dzięki tej sciance kolankowej znacznie powiększyła się góra a poza tym po zlikwidowaniu tej dziury nad garażem spokojnie w tym miejscu :lol: powstanie jeszcze jeden pokoik lub pomieszczenie przeznaczone jeszcze nie wiem na co :wink: . Być może zrobimy tam siłownie lub jakiś składzik.Teraz mamy dylemat dotyczący kominów. Zastanawiamy czy obłożyć cegłą klinkierową lecz nie wiemy jaki to koszt czy poprostu płytkami klinkierowymi. Pozdrawiam wszystkich

W.I.K.
12-10-2008, 22:50
Nasze kominy początkowo wystawały na 5 pustaków ale dokupilismy po jednym do każdego żeby kończyły się nad poziomem dachu. Obkładaliśmy je płytką klinkieorową, koszt robocizny 80 zł/m2.

We wtorek spodziewamy się ekipy od montażu okien, od jutra zaczynamy elektrykę oraz elewację. Rury od wody i kanalizacji rozprowadzone.

http://foto.onet.pl/jkwr0,obkk7wswmwdk,u.html

małgosia2005
13-10-2008, 06:51
Hej SOBEK1 :D

jak zamierzasz zrobić wejście do pomieszczenia nad garażem.?
Wydaje mi się że może być z tym kłopot.

pzdr gosia

małgosia2005
13-10-2008, 07:11
Sobku

doczytałam, że planujesz wejście z holu lub od pokoju. Będe musiała jeszcze dokładnie popatrzeć bo jakoś tego u siebie nie widze.

Odnośnie więźby. Znowu obsuwa :evil: . Właśnie wczoraj dowiedzielismy się, ze dach bedzie robiony za 2 tygodnie. My juz mamy zamówioną więźbe i jest gotowa do odbioru . Oznacza to że bedzie sobie leżała na dworzu i mokła.
Pamiętam Reniu że ty też czekałaś i denerwowałaś sie tylko ze u Ciebie to trwało kilka dni a u mnie 2 tygodnie. Czy coś się działo z Twoja więźbą i czy mozna tak długo czekać?

maxr
13-10-2008, 11:54
Pytanko do Anulki
Iaki miałaś koszt kominów z cegł ?

reniaS
13-10-2008, 20:55
Małgosiu
U mnie było ponad 3 tygodnie czekania. A do tego na zmianę cały czas padało lub świeciło słońce. Cieśla mówił, że nic się nie dzieje, ale...
pod warunkiem, że belki są specjalnie ułożone na tzw. szpałnach (czy jakoś tak), czyli nie belka na belce ale pomiędzy nimi jest kawałek drewna i wszędzie dociera powietrze.
Mój mąż sobie z tym poradził, bo dawno temu dorabiał sobie w Austrii w ... tartaku. 8)
W sumie bo trochę skręciło może 3 krokwie ale cieśla już podczas konstrukcji sobie z tym poradził. No i przed impregnacją więźba schła dobre 5 dni w pełnym słońcu. Nie może być impregnowana jak jest mokra.

małgosia2005
14-10-2008, 06:24
Reniu dziękuje za info

pocieszyłaś mnie :D
a dobra wiadomośc jest też taka, że wchodzą od poniedziałku czyli za tydzień. My będziemy miec impregnację zanurzeniową i nie wiem czy samemu jeszcze impregnować. Musielibyśmy wygospodarować cały dzien wolny.

pozdrawiam gosia

Sobek1
14-10-2008, 16:11
Cześć!!!
Małgosiu my nie mamy łazienki nad garażem tylko nad kuchnią ale to wejście muszę jeszcze przeanalizować.
Dziewczyny ile pustaków shiedla macie nad dachem bo jutro bedą kończyć kominy więc musimy wiedzieć. Kierownik twierdzi że cztery wystarczą.
Zdecydowaliśmy się na obłożenie kominów płytkami klinkierowymi bo nie znaliśmy ekipy do kominów z klinkieru a Panowie do dachu wrócą za 10 dni więc kominy muszą być gotowe.
Pozdrawiam

Sobek1
15-10-2008, 07:35
Małgosiu my również mamy impregnację zanurzeniową i też się zastanawiamy nad dodatkową impregnacją bo marnie to wygląda. Na razie mają skończyć kominy a resztę odkładamy na 10 dni bo mąż wyjeżdża. Pozdrawiamy

małgosia2005
15-10-2008, 20:03
hej

zastanawiam sę czy tą impregnację należy robić przed połoeniem węźby. Jak by okazało się że po zbudowaniu szkieletu jest to możliwe ( w co wątpie) to pewnie bym się skusiła, chociaż mój mąż nie chce się już bawić w żadne impregnacje dodatkowe. Zobaczymy.

moja "ekipa" :wink: murarska wciąż jeszcze nie skończyłą swoich prac. Myśle, że najpiękniejszym momentem w czasie całego budowania będzie rozstanie się z nimi i pomyśleć że byli polecani przez jedną forumowiczkę-podejrzewam że to rodzina :wink: .

pozdrawiam gosia

Dyziek...
16-10-2008, 08:58
Witam wszystkich!
Z uwagi na wasze doswiadczenie w budowie tego pieknego domku jakim jest RETRO mam istotne dla mnie pytanie. Czy realne jest zmieszczenie sie w kwocie 130 tys ze stanem surowym zamknietym, mam na mysli jedynie materialy gdyż cala reszta zajme sie sam.
Pozdrawiam i zycze cierpliwosci na budowach :wink:

reniaS
17-10-2008, 08:11
Dyziek...
Muszę Cię zmatrwić. Ja się nie zmieściłam i to sporo ponad tą kwotę.
Stan surowy otwarty - 210.000 w tym 40 tys robocizna.
A do tego okna - dachowe około 9 tys., zwykłe minimum 10 tys.
no i drzwi wejściowe - od 2 tys. oraz brama garazowa - kilka tysięcy.
Ale jak masz dobre dojścia w hurtowniach i faktycznie sam wszystko zrobisz a do tego nie będzie szaleństw cenowych to kto wie. 8) :wink:
Ja wydałam do dziś (bez działki i projektu) 270 tys.
I napewno drugie tyle jeszcze trzeba wydać aby zamieszkać.
:-?

Dyziek...
17-10-2008, 16:01
Witam i dziękuje za szybka odpowiedz, zdaje sobie sprawę, że cena będzie zależna
głównie od użytych materiałów oraz zdrowego rozsądku. Jestem jednak dobrej myśli i mam nadzieje, ze sie uda. Budowę zaczynamy na początku roku a puki co biurokracja :-? . Po Twoim dzienniku widze, ze jestes juz daleko z budową (szczerze zazdroszcze). Domek wydaje sie byc funkcjonalny i przytulny wiec pytanie do was czy faktycznie tak jest? Zaznaczam, ze również zarazilem sie pomysłem na dluzszy garaż i kotlownie z tylu :D .
Pozdrawiam

Otello
20-10-2008, 20:04
Szanowny Dyziu (troszkę łatwiej odmieniać) jeżeli chodzi o koszty to ja Cię pocieszę- jesteś w stanie się zmieścić.Oczywiście w różnych rejonach Polski są tak duże różnice w cenach,że trudno uwierzyć.Gdybym powiedział w jakich pieniądzach ja wybudowałem ten dom, niktby nie uwierzył a zaznaczę,że nie oszczędzałem.Mam ściany trójwarstwowe z cegły Kozłowice-12cm zewnętrzna warstwa,styropian frezowany 10cm wewnątrz,20 cm warstwa cegły wewnętrznej(ścianki działowe również), podmurówka z bloczków na 0,5m wys,fundamenty na 1,2m głębokie-zbrojone, strop wylewany monolityczny(3 tony stali, zbrojenie klasy Mercedesa przez profesjonalną ekipę), ścianka kolankowa 2 cegły na stropie, nadproża, dachówka Creaton Premion kasztan glazura(również Mercedes wśród dachówek-obecnie są wielkie promocje), wylewki wszędzie oraz kanalizacja, okna wysokoosiowe-nie obrotowe,niemieckiej firmy Roto. Wiem, że nie każdy ma możliwość wykorzystać pomoc rodziny, sprzęt-np.ciągnik,itp.ale to bardzo obniża koszty i człowiek jest w stanie zaoszczędzić duuuuużo-ja zaoszczędziłem.Poza tym targować się i nie popuszczać. Ja kupiłem cegłę w okresie boomu a teraz bardzo ceny spadły i wszyscy się proszą, to samo ze stalą -pręt fi 12 płaciłem 3500zł za tonę a w tej chwili kosztuje 2700zł brutto za tonę.Co mnie najbardziej denerwowało podczas tej budowy to nie ceny i fachowcy a ten nieszczęsny projekt-mało czytelny,bez ważnych przekrojów-z różnych stron(nie wspomnę o poddaszu)-masówka. Oczywiście jak wielu budujących tak wiele doświadczeń i refleksji.Pozdrawiam Wszystkich retrowiczów :P

Otello
20-10-2008, 20:15
Zapomniałem dodać, że przy wylewaniu fundamentów nie zostawiałem tej dziury w środku domu-wszystkie ściany fundamentowe są połączone ze sobą do powierzchni ziemi dla większej stabilizacj budynku.Pod ścianki działowe mam również fundamenty ale na mniejszą głębokość.Strop ma 15 cm co w zupełności wystarczy-dobre zbrojenie i jakość betonu mają duże znaczenie.

małgosia2005
21-10-2008, 13:50
no to może kolega zdradzi ile wydał i jaki był jego wkłąd własny?

Z Twojego postu wynika, że ponad połowe rzeczy musiałeś robić sam.
Czekamy na tą kwotę :wink:

Otello
21-10-2008, 20:00
Małgosiu jeżeli chodzi o pracę i kosztyna budowy to aż tak strasznie to nie wygląda i nie wyglądało.Fundamenty wykopała minikoparka (polecam bardzo,żadnych obrywów i zniszczeń terenu)-10zł za 1m długości.Retro z wydłużonym garażem ma ok.80m, koszt 800zł. Zbrojarz robocizna 300zł- 1dzień zbrojenia. Beton 32m3- 7000zł. Bloczki betonowe 1100szt- 3700zł, murarz robocizna-bloczki 800zł.Folia izolacyjna fund.-300zł,grunt asfalt 40l-200zł.Cegła 22000zł, murarz robocizna 7000zł, styropian frez-2000zł, kanalizacja 700zł, drut na strop ok.10 000zł, zbrojarz 3000zł.Beton na strop 28 m3-8000zł, dachówka+dodatki 23000,wykonanie 14000zł,okna 10000zł.To wydatki,które pamiętam(brutto!).Aż tak strasznie to nie wygląda a domek stoi, hehe.Przyznam,że cały 3tyg urlop wykorzystałem na obsługę betoniarki i proporcje znam na pamięć.To co mogłem to robiłem a resztę robili fachowcy.Oczywiście tych kosztów jeszcze troszkę było ale kładąc np.blachę na dach, tańszy matriał na ściany możemy jeszcze zaoszczędzić.Życzę wzystkim szybkich parapetówek :)

glossy
21-10-2008, 23:04
Witam,
O! jaki piękny temat :) super - jeszcze w całości nie przeczytany, ale będzie :lol: Gdzieś obił mi się o oczy taki retro domek po przerókach i to jest coś podobnego to co my sobie wymysliliśmy.Przepraszam jeszcze nie pamiętam nicka, kto to opisywał. Wiem, że osoba ta wkleiła skan projektu, niestety trudno dopatrzeć się szczegółów.
A ponieważ o budowach nie mam zielonego pojęcia, to trochę mi póki co zabrakło koncepcji..Mam nadzieję, że podsuniecie jakieś pomysły.
Zależy mi na pralnio-suszarni w domu na dole. i tak sobie wykombinowaliśmy, że:
"przestawimy" wysuwając garaż do przodu, a w lukę między nim a łazienką "wstawimy" jakby 2 pomieszczenia. Jedno z wejściem od garażu z oknem - to niby miałoby być pomieszczenie gosp. na piec do ogrzewania. Tym samym z tego pom. wyjście byłoby tylko przez garaż. Ale tym samym z garażu nie dałoby się póki co wejść do domu. A drugie pomieszczenie byłoby za ścianką pom. gosp. w stronę holu z wejściem na hol. W każdym razie bez okna :( i to by mi pasowało na pralnio suszarkę.
Teraz pytanie:
raczej ryzykowne chyba jest robienie suszarni w pomieszczeniu bez okna?!? :-? chodzi mi o wentylację ...

poza tym zostaje jeszcze kwestia oryginalnego pommieszczenia gosp. - aż tyle "graciarnianych" pomieszczeń nie potrzebuję. Aż tak powiększać kuchni też nie za bardzo mi pasuje...
jest jeszcze plan:
powiększenie wiatrołapu o tę część z pom. gosp. i zrobienie tam szafy, a w miejscu gdzie wiatrołap graniczy z garażem zrobić tam przejście.

po zabawie w programie, niestety tutaj też umiejętności kiepskie :(
ale obrazowo widać ten bełkot z powyżej:
http://images42.fotosik.pl/22/4d47a688725edef9.jpg

Mam pytanie czy jest w tym jakiś sens i logika?
Jak u Was Retrowicze to wygląda?
nie brakowało Wam tej suszarni?


ps. jak na pierwszego posta to trochę mi dużo wyszło :oops: :wink:

glossy
22-10-2008, 13:57
dziękuję Aniu za odp., dzisiaj czytam wątek dokładnie od początku i faktycznie to Renia :)
Super, ze tu trafiłam, bo zapomniałam o takim cudzie natury jak o mech. suszarce - ja cały czas miałam przeokropną wizję jakiś sznurów do wieszania, stojących metalowych suszarek... A przecież wystarczy kupić kolejną Nataszę. która odrobi czarną robotę ;) a wtedy met. suszarka będzie tylko rzadkością :)
Więc i okno można pominąć, i grzybobrania być nie musi :lol:
Obecnie w swoim mieszkaniu biegam z przenośnymi suszarkami, ich widok mnie dołuje, bo sprawiają, że wiecznie w danym pomieszczeniu jest bałagan.
Muszę nadmienić, że do całego tego zamieszania mam jeszcze duży dystans, działka się dopiero załatwia, jeśli chodzi o projekt, to tak czysto teoretycznie i lekko wstępnie - robimy przymiarki. Mam nadzieję, że z kopyta ruszymy po Nowym Roku i zacznie się z lekka mówiąc szaleństwo.

póki co kopiuję Wasze pomysły do worda :) pytać będę i to na pewno

pozdr.

aniołek77
22-10-2008, 16:09
Witam witam wszystkich "starych" i "nowych" również RETROWICZ-ów.
Ojjj dłuuuuuuuugo mnie nie było, ale urlopik dwa tygodnie (już nie czuję, że gdziekolwiek byłam ;) po powrocie w pracy i na budowie. Brak czasu mnie dobija i jeszcze ta okropna pora roku, szybko ciemno i w ogóle....
ale nic to jakoś przeżyjemy, a domek się "szykuje" ;)
Widzę , że NOWA 9mam nadzieję) Retrowiczka (GLOSSY) ma bardzo podobne ustawienie i pomysł rozwiązania, dlatego odsyłam do tego co już zostało zamieszczone, a resztę w miare możliwości będę doklejać (jak pozwoli czas).
Z góry przepraszam jeżeli od razu z marszu nie odpowiem na pytania ale bardzo proszę jeżeli jakieś masz Glossy to śmiało.:)

Pozdrawiam pozdrawiam jeszcze raz wszystkich

aniołek77
22-10-2008, 17:25
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86873bf27530babb.jpg

aniołek77
22-10-2008, 17:28
Walczę z wklejaniem zdjęć (zapomniałam) a wg tych wskazówek przy pisaniu wiadomości - nie da się . HELP!
Póki co wszystkie nowe i stare zdjątka pod tym adresem ;)
http://wbb77.fotosik.pl/albumy/484881.html

aniołek77
22-10-2008, 19:02
http://images23.fotosik.pl/286/75d3a564cf59d7c2med.jpg

aniołek77
22-10-2008, 19:05
http://images29.fotosik.pl/286/9aa6e579ca3f91b9med.jpg
http://images36.fotosik.pl/22/5fb9b86dc7d38a35med.jpg

aniołek77
22-10-2008, 20:06
Ufff....wkleiłam !
Oczywiście dzięki komu????
Reni
Dziękuję-NIEZAWODNA :)

piogron
22-10-2008, 20:23
Od jakiegoś czasu śledzę Wasz temat dotyczący Retro bo również z żoną ten projekt wpadł nam w oko. A teraz widząc zdjęcia waszych budynków utwierdziliśmy się w przkonaniu,że prz wyborze tego właśnie domku zostajemy. Na razie borykamy się ze sprawami z działką budowalną,ale trzeba już myśleć o budowie i podpatrywać wasze pomysły:)

Mamy pierwsze pyatnie do Aniołka77, czy wasz budynek stoi standardowe 50 cm nad gruntem i drugie, czy powiększaliście w fazie budowy otwory okienne, bo widzę,że rolety macie montowane pod nadprożami?
Ps. Wasze domki wyglądają ślicznie:)

aniołek77
22-10-2008, 20:44
Witam Piogron
Jeżeli chodzi o pytanie pierwsze - tak standardowe 50 cm zachowane (a nawet więcej).
Jeżeli zaś chodzi o drugie, to wykonawca sporo "nadłożył" murując ściany, ma to swoje plusy i minusy, bo teraz gdzie nie gdzie trzeba dosyć dużo piankować i "lepić" - okna takie jak w projekcie. Uważam , że wielkość wystarczająca.
Pozdrawiam i dziękuję za uznanie ;)

Marcin Kuta
23-10-2008, 10:54
Witam serdecznie wszystkich Retrowiczów. Jakiś czas temu zadaliśmy Wam pytanie odnośnie kosztów budowy tego domku do stanu surowego otwartego (fundamenty, ściany, strop, dach itp.).
Aniołek77- może Ty nam odpiszesz na to pytanko. Właśnie kupiliśmy projekt, który teraz poszedł do adaptacji. Budowę planujemy rozpocząc w przyszłym roku. Ciekawi nas- ile kosztowały poszczególne etapy (oczywiście w przybliżeniu). My jesteśmy z okolic Strzelina (dolnośląskie), a Ty Aniołku77 z opolszczyzny. Może byłaby opcja zobaczyc Twój piękny domek w realu.
Pozdrawiamy.

aniołek77
24-10-2008, 10:54
Jak najbardziej zapraszamy do nas, tylko musimy się zdzwonić dokładnie kiedy :)
co do kosztów etapów muszę zerknąć do naszego kosztorysu i wtedy wszystko mniej więcej podam razem z robocizna.
Robocizna ogółem do stanu surowego zamkniętego wyniosła nas 55 tyś, ale nie byliśmy i nie jesteśmy z wszystkiego zadowoleni. Mieliśmy jednego wykonawcę (fizycznie) robił szybko i nie dokładnie i gdyby nie kierownik budowy (w tym wypadku strzał w 10)wiele rzeczy by nas nurtowało.
Jak wrócę dzisiaj z "placu boju"postaram się te koszty zamieścić.
Pozdrawiam Sabina

aniołek77
24-10-2008, 18:30
Witaj Marcelino.
Przesyłam mniej więcej koszty do stanu surowego zamkniętego.
1. stan "0"- materiały wg kosztorysu 75 tyś + robocizna 15 tyś.
2.Murowanie ścian, wylewka "chudziak", wypr. otworów okiennych i drzwiowych 35 tyś.+ robocizna 9 tyś
3.Szalunki, zbrojenia,wieniec, doprowadzenie kanaliz. piętra, beton 65 tyś + robocizna 14 tyś.
4. Dach, stolarka 45 tyś + robocizna 13 tyś
5. Kominy stopnie komin.,drabinki przeciwśnieg. 8 tyś + robocizna 4tyś.
I to chyba tyle, ale jak to wszystko zliczyłam to jakoś za dużo mi wyszło-to wszystko dało 283 tyś????.
Zapytam jeszcze męża, bo właściwie on te wydatki kontrolował :wink:
Jeżeli jeszcze jakieś pytania to nie ma problemu
Pozdrowionka

aniołek77
24-10-2008, 18:35
Jak widziałam to co napisała Renia jestem bardzo bliska jej kwoty za stan surowy zamknięty, więc myślę, że dużo się nie pomyliłam. Także dodaję, że jest to kwota oczywiście bez działki.

maxr
24-10-2008, 19:25
Dawno się nie odzywałem ale już wracam na forum. KOńcze załatwianie formalności i na wiosne do roboty !!
Powiedzcie miży ktokolwiek z was ma system DGP czyli dogrzewanie kominkiem jak tak to jaki jest koszt ??
Ach i jeszcze jedno 75 tys za stan 0 czy to nie zadużo??

Pozdrowienie dla wszystkich

Otello
25-10-2008, 12:58
Witam serdecznie.

Tak jak maxr zapytam aniołka77 o ten stan 0 bo jak czytam o kosztach jakie niektórzy ponoszą na poszczególne elementy to mi włosy dęba stają a przecież budujemy ten sam dom.
Domniemywam, że zarówno hurtownie jak i wykonawcy ile niektórym powiedzą tyle Ci płacą.Z czego ta podstawa domu jest zrobiona za 75 tyś? W projekcie jest szersza ława na dole i węższa ściana do wys 0,5 m nad poziom ziemi.Na głębokość 1,2m i szerokości 40cm -gdzie są ściany konstrukcyjne oraz 30 cm-przy łazience oraz kominku wylałem beton klasy B20,zbrojony .Wyszło tego 32m3,dodatkowo 1100szt bloczków to co ponad ziemię do wys 0,5m,styropian na to oraz folia,wewnątrz piasek.
Koszty:
beton 7000zł
drut zbrojenie 1000zł
zbrojarz 300zł
bloczki 3700zł
Murarz bloczki 800zł
Styropian 1000zł
folia twarda na izolację 300zł(nie jakaś tania papa)
grunt asfalt do smarowania 200zł
piasek ok.1300zł
Wylewka ok 3500zł
Kochani 19100zł BRUTTO (z robocizną)i jest solidna podstawa(w tej kwocie mam jeszcze podstawę pod ścianki działowe z bloczków-zapomniałem dodać).
Nie wiem z czego za takie pieniądze to było robione ale nawet w 5% nie będzie to lepsze od tego,które opisałem.
Nie mam zamiaru nikogo obrażać ale chcę uświadomić przyszłym budującym,że nie taki diabeł straszny i aby się NIE WYSTRASZYLI bo wychodzi na to,że domy mogą budować sami milionerzy a to nie prawda!!!
Pozdrawiam

Otello
25-10-2008, 13:03
Dodam,że ten koszt jest z wylewką po której można swobodnie chodzić.

WojtekLubartow
25-10-2008, 15:17
I juz widze błąd - jesli tym piaskiem za 1300zl wypełnisz srodek to gratuluje.
Piasku trzeba gdzieś 10 wywrotek takich 20 tonowych kazda wywrotka po minimum 200zł. A wsypać piach do środka budynku ? łopatami ? i znowu trzeba doliczyc koszt maszyny. Poziomy kanalizacyjne ? Zagęszczenie piasku.

Otello
25-10-2008, 15:53
Szanowny Panie Wojtek Lubartow.
Po pierwsze.Ja nie opisuję domysłów tylko fakty i koszty,które poniosłem bo tak się składa,że ten dom pobudowałem a nie podnoszę suchej dyskusji na podstawie obserwacji i przeczytanych postów na forum.A z cenami jest różnie.W moim rejonie 200zł to kosztuje wywrotka żwiru anie pospółki(Centrum).A o jakich maszynach mówimy?Wywrotką kipował do środka i tyle a takim burżujem to ja nie jestem żebym się wstydził za łopatę wziąć bo tak właśnie zrobiłem.Dwa dni przerzucania i równania grabiami(wielka filozofia).Jeżeli chodzi o zagęszczenie to przyjechał gość z zagęszczarką i ubił to-a powiedział szanowny Kolego na dwie butelki,w ostateczności dostał 100zł.
Druga sprawa.W garażu tego piasku aż tak dużo nie potrzeba bo jest obniżony a właściwie można zrobić tam wylewkę na samej ziemi.

Otello
25-10-2008, 18:01
Kilka fotek,którymi dysponuję.

Otello
25-10-2008, 18:09
Zbrojenie stropu

Otello
25-10-2008, 18:31
Na zdjęciach widoczne zmiany
1.Wejście do kotłowni z zewnątrz oraz małe okienko
2.Zrezygnowałem z małych okienek w garażu na rzecz dużego przy wejściu
3.Pomysł Reni S z wydłużonym garażem ale jedna część kotłowni powiększona-doradził mi to gość od ogrzewania(ponoć piece na ekogroszek są dość duże i byłoby mało miejsca przed nim).Na zewnątrz będą małe schodki oraz małe zadaszonko.
4.Zrezygnowałem również z wystającej ścianki przy łazience-nie ma fotki
5.Powiększyłem powierzchnię na schody(lub przejście) murując ściankę do kuchni( tą za wiatrołapem) na równi z drzwiami(wejściowe drugie)-nie ma fotki

Otello
25-10-2008, 18:31
Na zdjęciach widoczne zmiany
1.Wejście do kotłowni z zewnątrz oraz małe okienko
2.Zrezygnowałem z małych okienek w garażu na rzecz dużego przy wejściu
3.Pomysł Reni S z wydłużonym garażem ale jedna część kotłowni powiększona-doradził mi to gość od ogrzewania(ponoć piece na ekogroszek są dość duże i byłoby mało miejsca przed nim).Na zewnątrz będą małe schodki oraz małe zadaszonko.
4.Zrezygnowałem również z wystającej ścianki przy łazience-nie ma fotki
5.Powiększyłem powierzchnię na schody(lub przejście) murując ściankę do kuchni( tą za wiatrołapem) na równi z drzwiami(wejściowe drugie)-nie ma fotki

Otello
25-10-2008, 19:56
Anulkaa
Jeżeli pytasz o wewnętrzne, to nie.Mam mocniejsze podciągi-zbrojone z grubych prętów.Kuchnię zamierzam oddzielić od części salonowo-jadalnej ala barem wychodzącym od ściany z oknem.Będzie on miał formę łukowatą idącą do narożnika spiżarki tworząc coś w rodzaju drzwi do kuchni-na końcu będzie albo filarek z otworami na wazoniki lub forma drewniana również nad blatem.Ale nie ma to zamiaru podtrzymywać konstrukcji, bardziej dla oka.Całość ze specjalnej cegiełki lub gipsowych kamieni, które planuję również umieścić na ścianie vis a vis kominka.Oj od tego planowania głowa już pęka.
Pozdrawiam :wink:

aniołek77
25-10-2008, 21:58
Witam . Faktycznie troszkę przesadziłam z tymi kosztami :wink:
Tak spisałam z kosztorysu- sprostuję jak zapytam męża.

Ale też z drugiej strony, tak jak pisze Wojtek nie przesadzałabym w drugą stronę z tymi przechwałkami ;)
Pozdrawiam

Otello
26-10-2008, 09:25
Aniołek 77 jeżeli ta dygresja z przechwałkami jest do mnie to chcę powiedzieć,że nawet n sekundę otym nie pomyślałem i nie było to moim zamiarem.Z wypowidzi niektórych wynika,że na budowę domu potrzeba milionów a ja chciałem tą tezę obalić.Jeżeli ktoś chce mnie uświadamiać,że jest inaczej to jak przysłowiowy chłop krowie na granicy tłumaczę-to tyle,to tyle,to tak...
A dziwnym by było,żeby ktoś kto zajmuje się wynajmem sprzętu-bo tak domniemywam z informacji Wojtka zamieszczonej pod wypowiedzią aby pisał jak to jest tanio z tym sprzętem itp.W swojej branży cen się nie obniża a wręcz przeciwnie.
Niech każdy robi jak mu się tylko podoba i za tyle na ile go stać.
Pozdrawiam Wszystkich. :wink:

Marcin Kuta
26-10-2008, 10:13
Witamy Was drodzy Retrowicze. Z tej strony- Ula, Julia i Marcin z okolic Strzelina. Drogi Aniołku77 byłoby naprawdę super, gdybyśmy mogli zobaczyc Wasz domek. Przesyłamy Ci naszego maila, w którym możesz umieścic swoje dane kontaktowe: [email protected] (emkutajeden).Ostatnio jestem trochę zapracowany, ale myślę, że udałoby się nam wygenerowac trochę wolnego czasu i któregoś pięknego dnia podjechalibyśmy do Was na chwilkę. Z góry dziękujemy za kontakt. Pozdrawiam serdecznie- Marcin

glossy
26-10-2008, 13:42
ooo nowe fotki :D tylko strasznie mi rozjechały stronę :(
Otello mógłbyś poenterować między nimi?, plis?
niestety korzystam tylko z explorera i mam wszystko rozjechane.

póki co dalej u nas nic się nie zmnieniło - ale to i dobrze, banki świrują :x
no a z dobrych wiadomości - nie znaleźliśmy fajniejszego projektu niż REtro :lol: :lol: :lol:

piogron
26-10-2008, 17:47
Myślałam o tych zewnętrznych - dekoracyjnych , bo z tego co widzę, na razie chyba niewielu Retrowiczów na nie się decyduje. Ja będę miała te przypory i ciekawi mnie kto jeszcze i z jakiego materiału je zrobi.
Co prawda to nie jest domek Retro ale na mojej ulicy buduje się domek, który ma podobny styl cokołu czy jak to nazwała Anulkaa "przypór".Też się nad nimi zastanawiałem oglądając ten projekt. Zamieszczam poniżej zdjęcia. Cokół ten murowany jest z cegieł ręcznie formownanych.

http://images40.fotosik.pl/23/ebc2d4348a266022m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebc2d4348a266022.html)

http://images37.fotosik.pl/23/495298af2b14bedbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=495298af2b14bedb)

Pela1984
27-10-2008, 22:32
Tu Ania i Paweł, to chyba najlepszy moment na dołączenie do grona Retrowiczów. Do tej pory na bieżąco śledziliśmy wszystkie dzienniki budowy związane z tym projektem. Jesteśmy na etapie zakupu projektu i konsultacji z architektem apropos przeróbek (mamy kilka małych zastrzeżeń, z tego co widzimy - tendencyjnych typu: kotłownia, suszarnia, garderoba na parterze itd.). Budowa pod Lublinem, z którego oboje pochodzimy. Wiadomo, że każdy chciałby zobaczyć swój azyl na żywo zanim jeszcze w ogóle zaczną go wydziubywać od fundamentów:) I w związku z tym WAżNE PYTANIE - CZY KTOś Z ZAAWANSOWANYCH TU RETROWICZóW BYłBY łASKAW POKAZAć NAM SWóJ STAN SUROWY OTWARTY BąDź ZAMKNIęTY??? Nie gra roli odległość - z Lublina dojedziemy wszędzie bo jesteśmy mobilni. Marzymy o tym, aby zobaczyć "nasz" nowy dom na żywo. Kto pomoże?? Nie będziemy przeszkadzać, chcemy tylko zwiedzić - 20 minut nam wystarczy:)))
Bardzo prosimy uprzejmych Retrowiczów o kontakt na adres: [email protected]

małgosia2005
29-10-2008, 06:50
Cześć :D

mam pytanie do Anulki

Aniu powiedz czy robiłaś ten gazon (na kwiaty przy domu wylewany z betonu) w takiej wielkości jak przewidziane zostało w projekcie czyli mniej więcej okkoło 2 m srednicy?, jak to zrobili Twoi fachowcy tzn czy kupili cos "plastycznego" co się dało wygiąc i w ten spsób zrobili formę (jeśli tak to co wykorzystali) i jak wyprofilowali schody (ten łuk ).

dzięki Małgosia

małgosia2005
29-10-2008, 09:27
Aniu :D

dziękuje za błyskawiczną odpowiedź

pozdrawiam Gosia

burczymucha
29-10-2008, 11:31
Mineło juz przeszło pół roku od kąd zaczelismy załatwiac uzgodnienia(na szczescie załatwial je za nas inspektor nadzoru)bo natknelisny sie na takie absurdy urzednicze,ze razem z zona tracilismy juz cierpliwosc.Musielismy nawet opracowac projekt składu opału przy budynku.Paranoja.
Wiec wszystkim retrowicza którzy maja ta urzednicza droge dopiero przed soba ,zycze powodzenia(choc wiem ,ze nie wszedzie stawiaja takie wymagania)
Teraz ostro zabieramy sie juz do pracy.W przyszłym tygodniu zaczynamu kopać fundamenty i niestety z braku czasu natym poprzestaniemy w tym roku.

Dyziek...
31-10-2008, 18:03
Świeta prawda burczymucha- papierologia była i będzie męcząca i wymagająca cierpliwości, ale to swoisty test przed tym co czeka wszystkich budujących po jej załatwieniu :) A jeśli mogę coś poradzić to ja bym nie kopał fundamentów na zime jeśli nie zamierzasz ich odrazu wylać bo mogą ci sie pozapadac od deszczu i blota, no chyba, ze masz tam jakiś super twardy grunt.
Pozdrawiam :wink:

Sobek1
04-11-2008, 19:43
Cześć Retrowicze!!!
U nas wszystko pięknie się budowało a od czasu dachu nastał kryzys. Najpierw panowie od więźby zniszczyli nam komin tzn tą część wentylacyjną- źle pocięli belki i jedna z nich weszła na komin więc trzeba było go rozwalić i teraz wentylacja będzie szła rurą i wychodziła dachówką wentylacyjną. Ale to jeszcze nic. Człowiek od dachówki nie może nam jej dowieźć od dwóch miesięcy a pieniądze wpłaciliśmy w czerwcu- taki był układ- niższa cena przy wcześniejszej wpłacie. Braliśmy u niego pustaki i kominy i tamto dojechało ale dachowka niestety nie. Jutro mąż zgłasza sprawę do prokuratuty.
Pozdrawiam Was wszystkich

małgosia2005
07-11-2008, 07:13
hej Sobku :D

jak masz zamówienie bądź fakturę i dowód wpłaty swoich pieniędzy to lepiej moze napisz wezwanie przedsądowe do tej firmy i wyslij za potwierdzeniem odbioru oczywiście.
Daj im np tydzień na przywieżienie towaru bo w przeciwnym razie skerujesz sprawę do sądu- postepowanie cywilne. Jak to nie poskutkuje to jeszcze jedno wezwanie. Jak masz znajomego radcę lub adwokata to niech on odpisze to wezwanie. Powinno zadziałać. Może facet "zaskoczy".

pozdrwaiam Gośka

Sobek1
07-11-2008, 15:37
Gosiu nie będziemy tracić czasu na wezwania, zresztą osoby fizyczne nie mają obowiązku wzywać dłużnik. Wiele nerwów straciliśmy i czasu na rozmowy z nim. Nie tylko my ale i znajomy radca też z nim rozmawiał. Tydzień temu powiedział że dachówka niestety nie dojedzie choć niby samochód załadowany od miesiąca i że przeleł nam pieniądze tydzień temu w czwartek ale niestety pieniędzy brak. Szkoda słów.

Doradźcie jakie rynny kupić??? Jutro musimy zamówić. Chyba weźmiemy z firmy Wavin- mamy wycenę łącznie z hakami na 2800. Ale jaki kolor??? Dachówka będzie miedziana z firmy Creaton- podobna do dachówki Reni- minimalnie ciemniejsza i zastanawiam się między ciemnym brązem a miedzianym. Proszę doradźcie który kolor ładniejszy

Pozdrawiam

burczymucha
08-11-2008, 11:59
Głowa mi juz pęka.....szukam,czytam i słuchamco jest najlepsze na sciany,kazdy ma swoje teorie ....moze jestescie mi w stanie pomóc????Drodzy forumowicze :) :) :) Miał by Ytong 360 mm,potem ktoś doradził mi suporex z ociepleniem 12 cm styropianu,potem czytałem na forum o POROTHERMIE A TERAZ KTOŚ POWIEDZIAŁ MI O CERAMICE u-220....gŁOWA MI PĘKA A MUSZE PODJĄC JAKĄS DECYZJE!!!!Na pewno bedzie to sciana 240 mm i ocieplenie 120 mm

burczymucha
08-11-2008, 12:01
we wtorek przyjezdzaja sciagac nawierzchniówke, w piatek geodeta wytyczyc nasze piekne retro,w sobote kopac fundamenty a w poniedziałek zaczynaj lac fundamenty :) :) :) :) oby pogoda dopisała i mogli zalac płyte przed zimą :) :)

Marcin Kuta
08-11-2008, 15:09
Droga Anulko77- dawno nie było Cię na tym forum. Mieliśmy domówic się, co do terminu i możliwości zobaczenia Waszego pięknego domku. Jeszcze raz przesyłamy Ci maila, na którego możesz przesłac swoje namiary- [email protected] (emkutajeden).
Pozdrawiamy

Sobek1
10-11-2008, 19:51
Witam
U nas dach zafoliowany i odeskowany+ teraz czekamy na dachowke i mamy nadzieje ze tym razem nie bedzie problemow.
Dachówka Creaton Kerafane kolor miedziany i rynny Wavin też kolor miedziany przyjadą w czwartek i do soboty chłopaki obiecują zakończenie prac związanych z dachem. Oby pogoda dopisała.
Pozdrawiam i zapraszam do oglądania
http://foto.onet.pl/guu5c,q4q4w04c4n2g,u.html

maciej40
13-11-2008, 17:47
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/50161857ae51e0b0.html
sprubuje wstawić kilka fotek może się uda jeśli nie zapraszam do albumu
http://mayk40.fotosik.pl/zdjecia/1.html

maciej40
13-11-2008, 17:49
http://images35.fotosik.pl/30/97e7ccca8ffd2a7cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97e7ccca8ffd2a7c.html)

maciej40
13-11-2008, 17:53
http://images35.fotosik.pl/30/97e7ccca8ffd2a7cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97e7ccca8ffd2a7c.html)
(http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97e7ccca8ffd2a7c.html)
[img]http://images41.fotosik.pl/30/c3142278d80af16cm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3142278d80af16c.html)

maciej40
13-11-2008, 17:59
spróbuję i wyszło muszę się pochwalić niestety chyba nie zdążę przed mrozami wylać teriwy trudno poczekam do wiosny .

maciej40
13-11-2008, 18:03
http://images44.fotosik.pl/30/6fd1727e77805adem.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6fd1727e77805ade.html)

Sobek1
13-11-2008, 18:21
Witaj Macieju. Mam nadzieję że poradziłeś sobie z tąścianką o którą pytałeś. Domek przezentuje się świetnie i piwnice robią wrażenie. Może zimy nie będzie i uda Ci się wylać strop. Pozdrawiam i życzę postępów.

A u nas dzisiaj przyjechała dachówka- Creaton Kerafane- kolor miedziany-śliczna i panowie do dachu przyjdą w poniedziałek.

Pozdrawiam wszystkich

małgosia2005
15-11-2008, 14:38
cześć :)
mam pytanko do osób, które podniosły dach o ściankę kolankową: czy robiliście to w ten sposób, że dołożyliście na całym obwodze stropu warstwę cegieł, na tym wieniec i do tego przymocowany jest dach, czy też ta warstwa cegieł jest co jakiś czas przedzielona takim słupkiem łączącym wieniec stropu z tym drugim wieńcem (w środku tego słupka są pręty stalowe wychodzące z wieńca stropu)? Pytam bo nasz cieśla stwierdził, iż takie coś powinno być, żeby dach nie był zamocowany tylko do tego drugiego wieńca, ale też musi być w jakiś sposób połączony ze stropem. Oczywiście nasz kierbud i murarz nic o tym nie wspomnieli i w tym momencie nie mamy tych słupków. Nie wiemy czy cieśla przesadza, czy tez jest to rzeczywiście konieczne.

Sobek1
15-11-2008, 15:16
Cześć Gosiu
My chcieliśmy ominąć te pionowe zbrojone słupki betonowe ale nasz kierownik się na to nie zgodził. Mamy więc jedną warstę pustaków z przerwami zazbrojonymi chyba co 150 cm na te własnie słupki lane z betonu i na to wszystko wieniec.
Pozdrawiam

segab1
15-11-2008, 15:31
WITAM SERDECZNIE!

segab1
15-11-2008, 16:26
Tak wygladal nasz dom przed polozeniem dachowki.http://foto.onet.pl//kvy8p,ssps0dek8g8s,h5l94,u.html#h5l94

segab1
15-11-2008, 19:36
ja mam pytanie do osob ktore maja juz drzwi garazowe z automatyka,zdaje mi sie,ze ktos mial Wisniowskiego. Jaka jest cena? dzieki

reniaS
16-11-2008, 09:16
Cześć segab1
Nie piszesz o jaką szerokość drzwi garażowych Ci chodzi i o jaki kolor a ceny są różne. Zależy też od regionu w jakim kupujesz.
Kolor orzech, drzwi 2100x4500 - z montażem 5.900 zł.
Aniołek77 miała inny kolor -złoty dąb bodajż i trafiła na promocję tego kolorui było taniej.

piogron
16-11-2008, 20:33
segab1 mam pytanie co do Twoich okien, widziałem chyba w salonie od strony "jadalni" okno bez poprzeczki pionowej, czy masz tam tylko okno uchylne? I drugie pytanie okno tarasowe masz podzielone aż na 4-y czesci, czy powiekszales je czy to standardowy wymiar 270?

burczymucha
18-11-2008, 15:57
Witam wszystkich!!!U nas jak na ta pore roku prace ida dobrym torem :lol: Dziś zalali nam ławy a jutro zabieraja sie za szałowanie fundamentów!!!Troszke przeraziła mnie ilość betonu do ław bo az 40 m3,ale to wina koparki bo wykopał na 60 cm i w naroznikach bylo co wlewać.
Co do kosztów robocizny to :
-fundament-6 tys.
-zasyp,zageszczanie,płyta,izolacja i kanalizacja - 6 tys.
-parter i izolacja pozioma pod murami -5 tys.
-strop - 5 tys.
-kominy,podmmurówki i wieńce - 6 tys.
-więzba-6 tys.
-pokrycie dachu,okucia,okna dachowe,rynny-6 tys.

uwazam ze jak na ten czas to mam dobre ceny i brygada tez swietna nawet sam inspektor ich bardzo pochwalił :lol: pracowici,sprzataja po sobie i co najwazniejsze nie pija!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

po zasypie zakończymy prace na ten rok chyba ze pogoda dopisze jak przewiduja i zalejemy płytę i od wczesnej wiosny na nowo. :lol: :lol:

Sobek1
18-11-2008, 16:47
Witajcie Retrowicze!!!
U nas znów prace ruszyły. Wczoraj zaczęli kłaść dachówkę. Mam pytanko do wszystkich, którzy etap dachu mają za sobą:
Jaką powierzchnię mają Wasze dachy????
My budukemy Retro2 i zrobilismy ścianke kolankową na 50 cm tj pustak plus wieniec i belki stropowe zamówilismy dłuższe o 40 cm- nic więcej w dachu nie było zmieniane. Kupiliśmy 260 m2 dachówki i zastanawiam się czy wystarczy.
Proszę napiszcie jaką powierzchnię mają Wasze dachy.
Pozdrawiam[/b]

segab1
18-11-2008, 22:49
hej Piogron! jesli chodzi o okno w salonie to zrobione jest ono na stale jako witryna z racji takiej,ze wszystkie okna w domu mam powiekszone i okucia przu uchylnym moglyby nie wytrzymac.Jesli chodzi o okno tarasowe to jest ono powiekszone na jakies 3.60. Zaznaczam,ze mam sciane boczna zewnetrzna od salonu przesunieta o 1.5 wiec moglem sobie pozwolic na wieksze okno.pozdrawiam

glossy
19-11-2008, 08:49
podpisuję listę :lol:
zdjęcia obejrzałam - ech jakbym już chciała się tak wkurzać na robotników 8)
u nas jeszcze jakieś 2 tyg. żeby nasz sprzedawca dostał z sądu papier, że może sprzedawać ziemię... :roll: mam nadzieję, że przed emerytką zdążymy wybudować dom :lol:
ps. emerytką synka

życzę Wam sprzyjającej aury
8)

piogron
19-11-2008, 16:16
Zaznaczam,ze mam sciane boczna zewnetrzna od salonu przesunieta o 1.5 Możesz sprecyzować czy powiększyłeś salon kosztem zmniejszenia mniejszego pokoju, czy poszerzyłeś budynek o 1,5m? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
A jakiej wielkości masz te witryny okienne?

małgosia2005
20-11-2008, 18:50
cześć

więźba u mnie wreeeszcie zrobiona. w międzyczasie powstał taras i ganek z gazonem. Dekarz ma wejść w przyszłym tygodniu, tylko ta pogoda :evil: .

mam pytanie do ANULKI
Aniu jak rozwiązałaś kwestię wejścia do tego pomieszczenia nad garażem?.


pozdrawiam
Małgośka

burczymucha
21-11-2008, 15:45
witajcie retrowicze....przez ten deszcz prace stoją,a ławice mokną i mokną.Martwie sie kiedy przestanie i budowlańcy wrócą do pracy!!!Z niepokojem patrze za okno i prognozę pogody,bo nie wyobrażam sobie zostawic w takim stanie ławic na zimę.Ale firma uspokaja mnie ze w nastepnym tyg zakończa stan zero bez względu na pogode.Trzymam ich za słowo.A na działce błoto...... :( :(

reniaS
21-11-2008, 17:45
Anulka
Czy możesz zdradzić jak zaplanowałaś łazienkę na poddaszu ?
Dolną łazienką też się pochwal. Jaki będziesz mieć układ i wogóle.

Małgosia2005
Może jakieś zdjęcia ???

małgosia2005
26-11-2008, 07:21
hej

u mnie kominy sie wykańczają (bede miała tynkowane) i dachówka zaczęła się kłaść :wink: .

Aniu kafelki piekne, bardzo delikatne i stylowe.
A co do ilości płytek to kładziemy tylko tam gdzie "trzeba" tj przy umywalkach np. Na pewno nie na całej scianie od dołu do sufitu.

Forumowiczka Jasia ma stylową łazienke i niewiele płytek. Podoba mi się.

pozdrawiam
Małgośka

malutka_ao22
26-11-2008, 17:28
CZESC MAM PROSBE JESLI KTOS JEST ZAINTETRESOWANY PROJEKTEM RETRO TO PROSZE O KONTAKT ZE MNA NA EMAIL I WSZYSTKO WYJASNIE DZIEKUJE

malutka_ao22
26-11-2008, 17:30
TU PODAJE EMAIL: [email protected] jesli ktos bedzie zainteresowany to porozmawiamy tez telefonicznie dziekuje i prosze pomoc

olacello
29-11-2008, 22:55
Właśnie przymierzam się do kupienia projektu Retro(odbicie lustrzane),już od kilku miesięcy śledzę Wasze zmagania z budową. Mam pytanie czy ktoś robił już może podpiwniczenie do retro?i poszukuję jakiegoś dobrego i sprawdzonego architekta do wprowadzenia zmian (Warszawa),pozdrawiam i trzymam kciuki.

małgosia2005
30-11-2008, 17:23
hej
wklejam aktualne zdjęcia naszej budowy. Baliśmy się trochę podniesienia scianki kolankowej ze względu na utrate proporcji domu, ale raczej nie widać że coś zostało zmienione( zobaczymy po położeniu całej dachówki :wink: )

małgośka

http://picasaweb.google.pl/malgosia0908/Retro#

aniołek77
04-12-2008, 14:44
Anulkaa

:) No prosze Anulkaa pięknie się prezentuje Wasz domek.
Witam wszystkich. Ja tak na chwilkę, żeby uzupełnić co nie co;)

Reniu
Idziesz jak burza, jak zwykle!!!
[/img]

aniołek77
04-12-2008, 14:46
:oops: :oops: :oops: znowu zapomniałam, jak się wkleja te fotki, więc odsyłam do fotosika - tam aktualne zdjęcia.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f4abfa8e5c8161c4.html
http://images49.fotosik.pl/37/a3f4949036b550b8m.jpg

........ i tak dalej i tak dalej.Teraz jesteśmy na etapie kładzenia siatki pod tynk. A potem jak pogoda pozwoli , kto wie może i samego tynku.

W.I.K.
06-12-2008, 18:56
Witamy.

U nas w tym tygodniu panowie skończyli posadzki, wygląda pięknie i gładko....
Centralne skończone, elewacja prawie też ale z klinkierem i resztą prac wstrzymujemy się do wiosny ponieważ jest bardzo dużo wilgoci. Chyba że cudem samo wcześniej wyschnie to pomyslimy może o kaflach. Suszymy, wietrzymy ale przy takiej "zgniłej" pogodzie to i tak mało. :(

http://foto.onet.pl/jkwr0,obkk7wswmwdk,u.html?P=9

małgosia2005
10-12-2008, 13:18
Aniu
wklej jakieś zdjęcia domku wewnątrz. Ciekawa jestem jak wyszła u Ciebie góra.

pozdrawiam :D

Gosia

Mik-duś
10-12-2008, 21:07
Po pierwsze muszę wszystkim pogratulować wspaniałych domów, które rosną z dnia na dzień.

Od tygodnia bodajże i my staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami projektu Retro. Oczywiście nie obyło się bez zmian - jednak nic nowego nie wymyśliliśmy. Jak sporo osób wydłużyliśmy garaż o 2m i będziemy tam mieć pralnię i kotłownie. Na miejscu "starego" pom. gospodarczego będzie troszkę większą spiżarka i kuchnia zyskała troszkę miejsca. Poza tym kombinuję, żeby coś pozmieniać na górze, kusi mnie jakoś.A'propos mógłby mi podać ktoś wymiar łazienki na górze? Bardzo proszę.

Narazie jesteśmy na etapie papierologii i stwierdziłam, że nie ma sensu jeszcze zakładać dziennika. Jeśli wszystko dobrze pójdzie zaczniemy budowę na wiosnę.Tymczasem bacznie obserwuję Wasze zmagania.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)
Klaudia

burczymucha
11-12-2008, 16:14
Witam wszystkich,dzis zakończyliśmy prace związane z fundamentem,nasze Retro wyszło nad ziemię :P :lol: na tym etapie zakończymy w tym roku.Pogoda dopisywała przez cały czas prac wiec bardzo mnie to cieszy.Ostateczny koszt fundamentu z robocizną to 24 tysiące :wink: Daliśmy do wyceny materiały i więzbee do kilku firm zobaczymy jak policzą 8) .Gratuluję wszystkim postępów w pracach domki wyglądają ślicznie.

reniaS
12-12-2008, 14:13
Aniołek77
Sabinka - super kolor rolet i okien.
I wogóle domek ślicznie wyszedł. No,no, tempo macie zawrotne.
Jaki planujesz kolor elewacji ?
Teraz przerwa czy może dalej , do przodu ?
Pozdrowienia dla męża.

małgosia2005
14-12-2008, 13:35
cześć
wklejam aktualne zdjęcia.
Wykończenie (obróbka) komina niestety później oraz umieszczenie dwóch dachówek wentylacyjnych.

Mam pytanie do osób które zamierzają stawiać przypory -jak robicie z rynnami?. Przesuwacie je tak żeby nie stykały się z przyporami czy też możliwe jest wpuszczenie rynny w te przypory.

pozdrawiam gośka

http://picasaweb.google.pl/malgosia0908/Retro#

reniaS
15-12-2008, 08:54
Małgosiu2005
My jeszcze nie wiemy czy będziemy robić te przypory. 8)
Wszystko kosztuje, ale z drugiej strony wg mnie ten domek ma swój urok przy takim wykończeniu go jak projektant sobie to wymyślił.
Zobaczymy na wiosnę, przed tynkowaniem...

Nie spieszymy się teraz specjalnie bo nie mamy po co.
Najwcześniej przeprowadzkę planujemy na wakacje 2009, albo później.
Musimy coś kasy dozbierać na kuchnię.
Jak narazie na domek wydaliśmy 300 tys. i końca nie widać..... no może bardzo niewyraźny. :wink:

małgosia2005
15-12-2008, 10:32
my też się będziemy przeprowadzać pod koniec 2009.
Reniu my przypory bedziemy robić ze styropianu. Te przypory dodają jednak uroku domkowi.

Mam jeszcze pytanie dot wentylacji w kuchni. Wyczytałam w muratorze :wink: że w przypadku kuchenki gazowej sam okap wraz z otworem wentylacyjnym to za mało. W przypadku gazu muszą być dwa kanały wentylacyjne. Projekt krajobrazów nie przewiduje 2 kanałów. Jak jest u was. Ja chyba bede mieć gaz i teraz nie wiem czy robić kolejny kominek wentylacyjny na dachu.
Jeden pokój zarówno na górze jak i dole w ogóle nie ma wentylacji (przynajmniej ja ich nie widze) to pokoje 1,6 i 2,4.

reniaS
15-12-2008, 11:07
Aniołek 77
Mam pytanie.
Pod styropianem zwykłym masz taki pasek niebieskiego (na dolnym poziomie drzwi).
Czy na nim będziesz robić cokół, czy może wyżej ??
Jak szeroki planujesz i z czego ??

Małgosiu2005
U nas wentylacja w kuchni jest dorobiona. Mam rurę spiro (tu gdzie będzie wyciąg) przechodzącą przez strop i wychodzącą w garderobie górnej. A potem pójdzie to wyżej aż do dachówki sanitarnej (taki grzybek) która jest wreszcie zamontowana - w 2 rzędzie od kalenicy górnej dachu.
Dorobiłam też wentylację w obu garderobach górnych.

aniołek77
15-12-2008, 21:21
ReniaS

Tam gdzie niebieski (styrodur),będą jeszcze wylane do poziomu drzwi schody. a cokół prawdopodobnie będzie albo z piaskowca, albo jakiś inny kamień - tak mi się marzy, ale co będzie...??? . Cokół na wysokości ok. 30 cm od styroduru w górę.

Pozdrowionka:)[/b]

jaaman
18-12-2008, 20:30
Witamy wszystkich i pozdrawiamy świątecznie. Chyba źle zaczeliśmy sorka ale to nasze pierwsze kroki. :oops:
Nazywamy się Wiesia i Jarek. Śledzimy to forum od czerwca, kedy to zdecydowaliśmy się na zakup projektu RETRO.Dzisiaj włączamy się "czynnie". Mamy pytań, na które "starzy" forumowicze pewnie znają już odpowiedź.
Po pierwsze:
Pod wpływem namowy kierownika budowy zdecydowaliśmy się na podniesienie poddasza o dwie cegły (ścianka kolankowa). Wielu forumowiczów to zrobiło. Nasze pytanie - o ile podnosi to koszt budowy (proporcjonalnie?, jak to wyliczyć?). Nasz kierownik budowy szacyje to na 19 tys. (jego materiały, cegła "porotherm").
Po drugie:
O ile ta zmiana zmieniła powierzchnię dachu?

pozdrawiamy i dziękujemy

małgosia2005
19-12-2008, 11:22
witaj jaaman :D

podniesienie ścianki kolankowej powiększa powięrzchnie na górze- jak doprowadzimy dom do porządku to wkleje zdjęcia. My podnosilismy o jedną cegłę. Tylko trzeba pamiętać że aby podnieść o jedną cegłe to musisz wylać drugi wieniec ( to kolejne centymetry ok. 10) w sumie masz już około 20 albo wiecej. Ja miałam stracha że dom straci proporcje.
Co do kosztu to od razu ustal to z wykonawcą ( bo to pza projektem). Te 19 tys wyliczone przez Waszego kierbuda to jakoś dużo. My na pewno zapłaciliśmy mniej. Spytam się męża jakie koszty my ponieśliśmy.
Podniesienie ścianki kolankowej nie zmienia pow. dachu, chyba że chcesz przedłużyć długość krokwi-czyli wydłużyć dach (żeby nie zmienić jego proporcji). Ale to to już dekarz powie.

Anulkaa
z czego planujesz robić przypory. Cena za robociznę atrakcyjna, tak mi się wydaje. My zamówimy ze specjalnego styropianu. Kosztu na razie nie znam.


pozdrawiam
Małgośka

Sobek1
20-12-2008, 18:36
Witaj Jaaman :lol:

My budujemy Retro2(z pojedynczym garażem). Podnieślimy ścianke kolankową o jedną cegłę 25 cm plus wieniec 25 cm czyli łącznie 50 cm.

Koszt ścianki:
Robocizna 2.000 zł
Stak, gwoździe, szpilki 1.060 zł
Beton na wieniec i pionowe słupki 1600 zł
Łącznie 4.660 zł

Aby dom nie stracił proporcji wydłużylismy krokwie o 40 cm i w związku z tym powierzchnia dachu z 240 wzrosła do 260 m2
Pozdrawaimy

reniaS
21-12-2008, 19:32
Anulka, Małgosia2005
Przypory robicie ze styropianu ??
A co na styropian ? Tynk, tynk mozaikowy ?
Napewno żadne płytki klinkierowe ani cegły nie mogą pójść na styropian, bo on ich nie udźwignie. Jak to planujecie ?
Bo ja też chcę robić przypory, ale myślałam aby ich obłożyć tym samym co cokół.

Anulka - mój Kierbud nie polecał podsuszać wylewek aby nie pękały. Ja jeszcze centralnego nie włączałam. Może jak ruszą większe mrozy. U nas narazie na pograniczu zera w nocy więc nie jest źle.

Sobek1
22-12-2008, 11:08
Cześć Aniu :wink:
Widzę że u Ciebie duże postępy :lol: . Trochę przeraża mnie ta powierzchnia na górze. Też podnioslam ściankę kolankową o 50 cm, bo patrząc na projekt wydawało się że powstaną na górze małe ścięte klitki ale po podniesieniu ścianki wyszła bardzo duzo powierzchnia. Aniu czy ty na górze będziesz miała dwa pokoje z garderobami i łazienkę czy może jeszcze jakieś pomieszczenie? My planujemy zrobić dwa pokoje, łazienke i jeszcze jedno pomieszczenie (będzie to siłownia albo jakaś graciarnia).
U nas na budowie nic się nie dzieje i jakoś tak smutno i dużo czasu. Zaczniemy działać w marcu.
Pozdrawiam

reniaS
22-12-2008, 11:33
Jaaman
A ja nie podnosiłam ścianki kolankowej i nie żałuję.
Pokoje na górze są naprawdę duże.
Nie wiem jakie macie potrzeby co do powierzchni. U mnie góra będzie tylko dla 2 dzieci i pokoje po podłodze mają 36 m.
Po zrobieniu ścianek z GK pod oknami (o wysokości około 1 metra) pokoje niewiele się pomniejszą (o jakieś 6 metrów) a przynajmniej podłogi nie muszę tak dużo kupować. :wink:

Teraz dzieci są razem w 1 pokoju 9 metrowym. Więc zmiana o 300 % jest dla nich pozytywnym szokiem. :lol:

W łazience też zmieści się wszystko co potrzebne. No, może gorzej z prysznicem.

Jak dla mnie to w tym projekcie brakuje garderoby na dole i teraz jeślibym miała coś zmienić to poszerzyłabym dom o 1 metr od strony garażu i dorobiła ją w pokoju narożnym.
Moim zdaniem góra ma wszystko co trzeba.
Ale każdy buduje pod swoje potrzeby i ..... możliwości.