PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RETRO pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7

reniaS
23-12-2008, 07:59
Kochani Retromaniacy

Spokoju i wytchnienia, radości i spełnienia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Oby następne mogły być spędzone w wymarzonym domu w wymarzonym towarzystwie.

http://www.kartki.drukifirmowe.pl/foto_galeria/1619_kartka-_015-kopia.jpg

Sobek1
23-12-2008, 19:35
Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!!! Oby przed naszymi domami w przyszłym roku stanęły i zabłysły tak piękne choinki jak wyżej a w domu przy wigilijnym stole i cieple kominka zasiadła szczęśliwa rodzinka.
Tego życzymy Wszystkim Retrowiczom
Iwona z rodziną

RomekC
24-12-2008, 08:08
Witam,

Czy może ktoś poda szacunkowy koszt wentylacji mechanicznej? Ile kosztowało zaprojektowanie?

pozdrawiam
R.

Mik-duś
25-12-2008, 20:12
Zdrowych i wesołych Świąt wszystkim życzę i żeby budowy szły pełną parą i bez problemów:)

Moi Drodzy,
czy zatem opłaca się podnosić ściankę kolankową, ja chciałam podnieść ją o jeden pustak, bo bardzo chce mieć na górze w łazience prysznic ale nie wiem czy to marzenie jest realne, mając na uwadze to, że jeszcze wyjdzie mi tam komin.Co o tym sądzicie?

A propos garderoby na dole to my zrezygnowaliśmy z wiatrołapu, ponieważ wejście nie jest połączone bezpośrednio z żadnym pokojem ani blisko łazienki i kuchni. Za to teraz mamy otwarty hall (co mnie bardzo cieszy) i po prawej stronie od wejścia będziemy mieć dużą szafę wnękową na okrycia wierzchnie zarówno nasze jak i gości oraz inne rzeczy. Taki jest plan i mam nadziej, że sprawdzi się w praktyce.

Anulkaa gratuluje postępów, są imponujące;)

Pozdrawiam KP

pathek
27-12-2008, 18:09
Słuchajcie Kochani

Zapewne taki temat juz był poruszany, ale jakoś mi umyka i nie mogę znaleźć Waszych wypowiedzi.
Chciałabym zapytać czy ktoś z Was zdecydował się na ogrzewanie ekogroszkiem lub peletami i jednoczesnie przeniósł kotłownię za garaż. Nasz kierownik budowy (jednocześnie architekt adaptujący dom) doprojektował nam 3 komin, które niebardzo nam pasuje. Ciekawa jestem jak sprawa wygląda u Was, o ile oczywiście ktoś na takie rozwiązanie sie zdecydował.

Z góry wielkie dzięki.

A korzystając z okazji życzymy Wszystkim szampańskiej zabawy sylwestrowej oraz Szczęśliwego Nowego, oby jeszcze lepszego 2009 Roku.

Pozdrawiam
Patrycja

darek14
27-12-2008, 21:13
Od kilku miesięcy załatwiamy papiery dotyczące budowy domu. Pomimo krachu finansowego na świecie nie załamujemy się. Podobnie jak część uczestników tego blogu również wybraliśmy projekt Retro 2. Bardzo byśmy chcieli mieć możliwość obejrzenia domu retro lub retro 2, nawet w stanie niezakończonym, z pewnością pomoże to w ewentualnych zmianach wnętrza projektu. Podajemy adres poczty mailowej i liczymy na pomoc ze strony "budowniczych Retro". Dostosujemy się do wskazanego terminu. Mieszkamy w okolicy Łodzi. ([email protected]).
Pozdrawiamy w starym roku wszystkich zapaleńców i życzymy w nowym tanich towarów, niskich odsetek i dobrej pogody. :lol:

cichym
28-12-2008, 10:16
Witam wszystkich,

Mam też zamiar kupić ten projekt i mam na początek kilka pytań (zapewne im dalej w budowie pojawi się ich coraz więcej :)). Może mi ktoś podać orientacyjnie czy wycena z kosztorysu czyli te 197 tyś to tak wychodzi czy może coś mniej?

Oraz jaka jest długość garażu ponieważ nie chciałbym wydłużać go ale przenieś tam kotłownię i czy zmieści się tam auto. Mam zamiar zrobić podobnie jak inni wejście tam gdzie szafa w wiatrołapie.
Zastanawiam się też nad powiększeniem pokoju nr 6 zmniejszając pokój nr 5 o szerokość drzwi przesuwając je bliżej schodów. Zwiększyła by się tym samym łazienka. Należało by też przestawić trochę okno w pokoju nr 5 bliżej wejścia na taras.

Co myślicie nad tym aby przy ścianie gdzie jest spiżarnia od kuchni w holu zrobić małą toaletę dla gości tak aby łazienka nr 7 była tylko dla sypialni. Nie wiem czy nie zmniejszy się wtedy mocno przejście koło schodów.

Prosiłbym o wszelkie uwagi i komentarz do moich propozycji.
Z góry dziękuje.

Pozdrawiam
Michał

W.I.K.
29-12-2008, 19:47
Witaj Darek 14!
Chyba do nas najbliżej. Mieliśmy już Gości, którzy jechali 250 km. (pozdrawiamy i mamy nadzieję, że wizytacja się na coś przydała) więc małe 200 nikomu nie zaszkodzi. Jak Jesteś zainteresowany to prosimy o wiadomość na p.w. :wink:
Pozdrawiamy
W.I.K.

Dyziek...
29-12-2008, 22:05
Witamy wszystkich po swietach.
W.I.K. Bardzo dziekujemy za mozliwosc obejzenia waszego domku, na zywo wyglada jeszcze lepiej niz na zdjeciach :P Podjelismy tym samym ostateczna decyzje i bedziemy powolutku budowac ten domek. Mielismy urwanie glowy ostatnio wiec nie bylo czsu sie odezwac ale juz wracamy do tematu :)
Postanowilem, ze nie bede czekal bezczynnie na papiery i postawie ogrodzenie, mam zamiar skonczyc po nowym roku jesli pogoda pozwoli (narazie jest dosc laskawa)

A jak tam posadzki u was wyschly juz?

Pozdrowienia :)

maxr
30-12-2008, 07:22
WItam
Powiedzcie mi czy 55 000 - 60 000 tyz za stan surowy zamknięty z dachem na gotowo i ze wszystkimi schodami i tarasami to dobra cena za nasze Retro. ??

Pozdrawiam
Mateusz

małgosia2005
30-12-2008, 11:00
jest to dobra cena gdy wszystko wykonuje ekipa a Ty do niczego nie przykładasz ręki.
Przy jakims wkładzie pracy z Twojej strony negocjuj.
Nie wiem gdzie sie budujecie, bo to tez ważne - w mniejszych miastach taniej.

pozdrawiam
Małgośka

maxr
30-12-2008, 11:19
Muj wkłąd to wszystko co jest związane z pradem i kablami, sam położe wszystkie płytki i wykonam wszystkie białe montaże w każdej instalacji oprucz piece gazowego bo trzeba mieć kwit, Hydraulik ułożyy wszystkie rury . Tak więc mam nadzieje że się zamkne w ok 350000 może bez kompletnie wykończonego poddasza. :wink:

Sobek1
30-12-2008, 11:42
Cześć Michał i maxr!!!
U nas koszt stanu surowego otwartego przy Retro2 wyniósł ok 174 tys w tym robocizna 53 tys (sam dach 20 tys).
Pozdrawiam

Sobek1
30-12-2008, 11:54
Cześć zaawansowani Retrowicze!!!
Czy moglibyście zamieścić zdjęcie hollu na górze bo muszę zaplanować drzwi do dodatkowego pomieszczenia i zastanawiam się nad likwidacją jednej ściany przy wejściu na górę- Planuję zrobić barierkę i obok taki wąski korytarzyk prowadzący do pokoju ale jakoś nie widzę tego wszystkiego :roll: . Jednocześnie ten holl będzie większy i zastanawiam się właśnie czy warto aby był większy.
Pozdrawiam

iwona80
30-12-2008, 18:55
Witam
My również kupliśmy projekt Retro i jesteśmy na etapie adaptacji :D . Chciałabym sę dowiedzieć czy ktoś z forumowczów buduje dom w woj lubelskm???
Bardzo chcielibyśmy zobaczyć domek ponieważ planujemy kilka zmian i zapewne wizytacja i zobaczene domku bardzo by nam pomogło.
Pozdrawam
Iwona

reniaS
31-12-2008, 09:29
cześć Wszystkim w starym roku.
Maxr - u mnie koszt robocizny bez tarasu i schodów wyniósł 45 tys.

Sobek1 - nie mam narazie lepszych ale może się przydadzą.
Na wprost wejścia na górę:
http://foto3.m.onet.pl/_m/a011edf830187ac7c995ab6af0ed448b,10,19,0.jpg

wejście do pokoju nad salonem:

http://foto3.m.onet.pl/_m/e1d1f0ea5a35425beb883b3aec6b6afb,10,19,0.jpg

Po południu postaram się wkleić drugą stronę korytarza.

Sobek1
31-12-2008, 13:48
Cześć Reniu!!!
Dziękuję Ci bardzo za zdjęcia.Jak znajdziesz chwilkę to wklej zdjęcia drugiej strony i jeśli możesz to takie z widokiem od okna na schody. Reniu czy z tej strony gdzie jest wyjście schodami na górę jest ten większy pokój, czy ta strona z łazienką?
Pozdrawiam

Sobek1
31-12-2008, 13:48
Cześć Reniu!!!
Dziękuję Ci bardzo za zdjęcia.Jak znajdziesz chwilkę to wklej zdjęcia drugiej strony i jeśli możesz to takie z widokiem od okna na schody. Reniu czy z tej strony gdzie jest wyjście schodami na górę jest ten większy pokój, czy ta strona z łazienką?
Pozdrawiam

reniaS
31-12-2008, 17:10
Znalazłam jeszcze jedno zdjęcie, co prawda bardzo stare, ale ściany już są.
Jest to widok dokładnie z miejsca wejścia na poddasze.
Po prawej wejście do mniejszego nieco pokoju (nie tego nad salonem), na wprost - łazienka.
W naszym projekcie układ góry jest chyba odwrócony, bo z tego co pamietam Ty masz ten mniejszy projekt. Tak ?
U nas łazienka nie jest nad salonem ale bliżej garażu, prawie nad nim. Nad salonem jest większy pokój, z 3 oknami dachowymi.
Może coś z tego mojego przydługiego tłumaczenia zrozumiałaś. :wink:

http://foto3.m.onet.pl/_m/089c532c1a9f2abe2ed11276bc8a3067,10,19,0.jpg

W holu na górze jest na tyle miejsca, że wstawiamy tam dwuosobową sofę i lampę. I jest to jedyne miejsce na poddaszu gdzie nie likwidujemy skosów ścianką kolankową pod oknem tylko zostawimy tak jak jest.

Iwona80 My co prawda na Podkarpaciu a nie w lubelskim ale z tego co wiem to chyba i tak najbliżej Ciebie. Zapraszamy.

reniaS
31-12-2008, 17:31
Sobek1 - dokopałam się jeszcze do czasów wznoszenia ścianek działowych na poddaszu.
http://foto3.m.onet.pl/_m/bc98baea91c6667fc27ea989c7c8deb7,10,19,0.jpg

Zdjęcie (chyba jedyne) od strony okna w holu. Po prawej wejście do pokoju nad salonem. Po lewej od tej dużej dziury - wejście do pokoju mniejszego.
Wejście na poddasze dokładnie na wprost (widać odrobinę drabiny).

http://foto0.m.onet.pl/_m/7244a0947c805a99104fd6aa35200f70,10,19,0.jpg

A to robione z pokoju nad salonem. Hol to powierzchnia pomiędzy ściankami po lewej - tam gdzie okno.

I mam jeszcze takie.http://foto0.m.onet.pl/_m/86e4db95ed77df9e2a45ab6ae71fffc4,10,19,0.jpg

Sobek1
01-01-2009, 11:09
Reniu bardzo Ci dziękuję. Już teraz wszystko widzę a właściwie widzę to że w moim Retro2 rozwiązanie chyba nie jest zbyt dobre bo schody wychodzą przy wejściu do tego dużego pokoju(bo u mnie jest on z tej strony gdzie garaż). Po tej stronie będę miała nad garażem dodatkowe pomieszczenie czyli wychodząc ze schodów miałabym od razu drzwi- tak jak u Ciebie do dużego pokoju, a za nimi kolejne drzwi do pomieszczenia nad garażem. Powiedz Reniu jak Ty to widzisz bo mi się wydaje że nie jest to dobre rozwiązanie aby wychodzić ze schodów i od razu mieć ścianę z drzwiami. Chyba dużo lepiej tak jak w Waszym Retro- czyli przy wejściu wnęka z drzwiami do pokoju i ta cofnięta ścianka z drzwiami do łazienki- a u mnie z wnęka z drzwiami do pokoju i cofnięta ściana z drzwiami do dodatkowego pomieszczenia- i wtedy jedna i druga strona wyglądałaby tak samo. Albo takie rozwiązanie z wąskim korytarzykiem i barierką - tylko wtedy zwiększy się holl a zmniejszą pokoje (zdjecie 56)
http://utek76.fotosik.pl/albumy/420139.html#e.
Proszę o radę i pozdrawiam iwona

reniaS
02-01-2009, 07:22
Witam serdecznie Wszystkich w nowym 2009 roku.
Mam nadzieję, że nie będzie gorszy od starego i przyniesie nam wiele radosnych chwil.

Sobek1
Co do rozmieszczenia drzwi na górze to mogę Ci jedynie doradzić abyś robiła tak, jak jest praktycznie a nie tak jak ładnie. Pomyślcie czy będzie Wam tak wygodnie wchodzić i wychodzić, a to czy widać od schodów parę drzwi czy jedne to dla mnie nie ma znaczenia.
Nie pamiętam też czy podniosłaś ściankę kolankową i o lie jeśli tak.
Sprawdż czy po protu zmieszczą Wam się drzwi po wylewce i czy będą typowe, czy trzeba zamawiać u stolarza.

Sobek1
02-01-2009, 13:36
Cześć Reniu!!!
Właśnie też patrzę tu na praktyczną stronę i wydaje mi się że ciężko byłoby od razu ze schodów wchodzić do pomieszczenia. Wydaje mi się że tak jak u Was z drzwiamy w ścianie oddalonej byłoby łatwiej.
Pozdrawiam serdecznie

krzysiek i beata
03-01-2009, 21:50
witam wszystkich
Nazywamy się Krzysiek i Beata. Jesteśmy z Plocka. Szukamy wymarzonego projektu naszego domu. Podoba nam się projekt retro, ale mamy parę wątpliwości.Czy ktoś jest w stanie pokazac nam taki dom w trakcie budowy i rozwiac nasze wątpliwości?
Mój adres [email protected]

HaniaC
04-01-2009, 18:26
Witam wszystkich serdecznie.
Od dawna śledzimy z mężem to forum, gratulujemy zaawansowania robót.
Jeszcze w tym miesiącu chcielibyśmy zakupić projekt, nie możemy się jednak zdecydować RERTO czy RETRO 2. Oba projekty wymagają modyfikacji, nie wiem tylko który mniejszej :D
W związku z tym mamy do Was prośbę, jeśli to nie będzie duży problem prosimy o przesłanie (chyba najprościej zdjęcia) rzutu parteru i piętra RETRO i RETRO 2 tak aby widoczne były wymiary pomieszczeń ([email protected])
Z góry serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Kułaki
04-01-2009, 20:09
Witam serdecznie Wszystkich Retrowiczów!
My również od kilku miesięcy śledzimy to forum. Wkrótce planujemy zacząć budowę i Retro wydaje nam się najlepszym projektem.
W.I.K - serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia waszego domku na żywo. Wygląda super, jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Dzięki Wam podjeliśmy ostateczna decyzję, wkrótce kupujemy projekt RETRO i ruszamy z budową...
Pozdrawiamy

burczymucha
05-01-2009, 11:32
witajcie dostałem dzis wycene wiezby dachowej.Musielismy wzmocnić krokwie bo projekt jest dostosowany do 2 strefy opadowej a tam gdzie sie budujemy jest 3 strefa.Wyszło mam o 2 kubiki wiecej niz w projekcie.Cena z acała wieżbę 8.200 zł.Co Wy na to???????

Ewa&Robo
06-01-2009, 09:49
Witam Wszystkich Retrowiczów !
Najlepsze życzenia dla całej społeczności na Nowy Rok !

i mam prośbę do osób z okolic Wrocławia, jesteśmy z Oleśnicy k. Wrocławia i marzy nam sie z żoną coby obejrzeć stan surowy jakiegoś zamkniętego już Retro. Przy pomyślnych wiatrach chcielibyśmy wiosną wystartować ..

Mamy dylemat "stary jak Retro" dylemat ze ścianką kolankową, podnosić czy nie .. ? Gdyby była szansa obejrzeć jeden 'bez ścianki' i 'ze ścianką' - tu prośba chyba do Aniołka :) Segab1 :) lub do Anulkii :) , może byłaby taka szansa ?
Bardzo byłbym wdzięczny za kontakt w przypadku Waszego przychylnego zdania :) wysyłam też moją porśbę indywidualnie z moimi danymi na priv'a ..

Pozdrawiam
Robo

aniołek77
06-01-2009, 17:50
Witam serdecznie po dłuuuuuugiej przerwie "starych" i "nowych" Retro-wiczów.
Przede wszystkim życzę w tym Nowym 2009 roku samych postępów w budowach, tym którzy są już na końcówce pomyślnego zakończenia budów, a rozpoczynającym budowę duuuuuużo cierpliwości i samych dobrych i pogodnych dni :)

Ewa i Robo zapraszamy do Kędzierzyna :)

reniaS
06-01-2009, 17:52
Anulka
Mój majster liczy sobie 30 zł. Nie ważne czy ściana czy podłoga.
Nie mam zupełnie czasu na nic- w pracy i w domu, więc temat zakupu płytek leży odłogiem. Chyba dostałam zadyszki budowlanej.
Mam co prawda wybrane kolekcje ale nie chce mi się wziąść za przeliczenia ile płytek w jakim kolorze, gdzie dekory itd.
A bez tego nie kupię.
Mam też zrobioną podstawę pod kominek.
:lol:

giovaniiii
06-01-2009, 21:19
Witam!!

Przymierzam sie do tego projektu, juz prawie ze sie zdecydowalem ale mam watpliwosci co do wielkosci poddasza.

Ogladam podobny projekt gdzie poddasze wg metrow jest znacznie wieksze a wielkosc i kubatura budynku jest mniejsza. Skad moga sie brac te roznice w wielkosci poddasza ?

link do podobnego projektu:
http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=346&opcja=opis

Pytanie do tych którzy mają już wybudowane poddasze.
Czy jest szansa zmieścić tam 3 pokoje? Oczywiście tak zeby ich wielkość była akceptowalna.

Zastanawiam się o ile zwiększy się powierzchnia pokoi po podniesieniu ściany o jedną cegłę.

Pozdrawiam
Janek

reniaS
07-01-2009, 11:27
Witaj giovaniii
Rozbieżności mogą wynikać z różnego liczenia przez biura projektowe powierzchni pod skosami.
Najczęściej liczą to tak, że wszystko ponad 190 cm jest liczone w 100 %, przy wysokoći do 140 cm - 70 %, a pomiędzy 40 a 140 cm - chyba połowę.
Na poddaszu w retro też jest tak, że powierzchnia pokoi po podłodze wynosi sporo ponad 30 metrów. Ale tej "normalnej" powiechchni jest mniej.
Najlepiej poproś o przesłanie przez biuro scanu rzutów z wymiarami i wtedy obejrzyj dokładnie gdzie co wychodzi.
Poczytaj też dokładnie wcześniejsze wpisy bo było już o 3 pokoju na poddaszu w retro. Jeśli podnosisz ściankę kolankową to powinienieś to mieć w zmianach do projektu bo wtedy zmienia Ci się wszystko czyli wysokość domu, kalenica (szerzej w najnowszym numerze Muratora :wink: )
Samych trafnych decyzji na Nowy Rok życzę :)

Marcin Kuta
08-01-2009, 19:15
Witamy wszystkich bardzo serdecznie w tym Nowym Roku. Korzystając z okazji chcielibyśmy wszystkim życzyć samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym- nie zapominając o budowaniu. Nasza adaptacja projektu Retro troszkę się przeciągnęła (koniec października do dzisiaj), ponieważ nie mieliśmy za bardzo czasu się tym zająć. W końcu zadzwonił do nas znajomy, który nam to robi i pod wpływem jego "delikatnych" sugestii wzięliśmy się za to i planujemy to do przyszłego tygodnia zamknąć. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem oglądając wasze postępy w budowie (Aniołek77, ReniaS, małgosia2005 i kilku innych). Mam nadzieję, że już niedługo my również rozpoczniemy przygodę z budową tego pięknego domku. Korzystając z okazji mamy dzisiaj kilka pytań:
Aniołek77-
1. Czy masz może zdjęcie (scan) swojego projektu ze zmianami, chodzi mi o rozmieszczenie pomieszczeń na dole i na górze. Widziałem scan projektu ze zmianami ReniS, ale jest tak mały, że niewiele na nim widać (po powiększeniu całkowicie obraz się rozmywa).
2. Zamiast pom. gospodarczego Aniołek77 macie garderobę,powiększyliście kuchnię garaż wydłużyliście o 2 metry i w tylnej jego części zlokalizowaliście suszarnio- pralnię (od strony wnętrza domu) oraz kotłownię z oknem w ścianie elewacyjnej, czy dobrze myślę? Nie macie spiżarni?
3. Ile, jeśli można Was zapytać kosztował Was stan zero, surowy otwarty i zamknięty oraz stan wydatków na dzień dzisiejszy- pszepraszam za takie pytania, ale widzieliśmy w Waszej galerii ile macie już zrobione i ciekawi nas- ile Was to do dnia dzisiejszego kosztowało?
To tyle na teraz- w dalszej kolejności będziemy Was podpytywać (nie tylko Aniołka77) jeśli można oczywiście.
Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie- Marcin z rodziną

RomekC
09-01-2009, 09:17
Witam,

Dla nowo wybierających po części nasza (przy wykorzystaniu wskazówek na tym forum) propozycja zmian na dole

pozdrawiam
R.

Sobek1
09-01-2009, 19:51
Witaj giovaniii :)
My budujemy Retro2 i podnieśliśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak plus wieniec (łącznie 50 cm) i bez problemu powstaną trzy pokoje na poddaszu ale nie mogę podać ich powierzchni bo jeszcze nie mamy ścianek działowych.
Pozdrawiam

reniaS
10-01-2009, 14:40
RomekC
Pomysł Twój jest niezły ale..... tam się po prostu nie przeciśniesz z części dziennej do dwóch pokoi na dole. Nie ma niestety na tyle miejsca aby wstawić szafę w poprzek ściany i jeszcze wcisnąć wc. Poza tym widok na wnętrze wc siedząc przy stole w salonie - mnie się nie podoba.
jeśli juz musi być wc dla gości to wciśnij je do pomieszczenia nr 9 z przodu, a z tyłu zrób kotłownię a samo wejście do niej - wg gustu - od garażu lub z wc.
Poza tym nie wiem czy byłeś w takim domu, kórego wejście z garażu jest od razu do holu.
Ja byłam i nie chcę tak mieć. :wink: Śmierdzi spalinami i benzyną lub ropą.
Nie wiem też czy dobrze widzę, ale w wiatrołapie (nr 1 ) aby go powiększyć, wsadziłeś dodatkową szafkę sąsiadującą z holem. Tam też jest w rzeczywistości bardzo wąsko - tylko 120 cm po zamontowaniu schodów. Jeśli to jeszcze jest zwężone to się nie przeciśniecie do salonu przy schodach.

aniołek77
12-01-2009, 19:03
Witam serdecznie wszystkich Retro-wiczów.
Do RomekC - tak jak pisze Renia, nie wiem, czy jest sens robić takie "klitki". Jak masz okazję to najlepiej skorzystać już z gotowych domów i zobaczyć ile faktycznie jest miejsca w całym budynku. Papier jest bardzo cierpliwy, ale niestety żaden projekt nie jest doskonały.
Mieszkając do tej pory w bloku, celem moim i mojego męża budowy domu była przestrzeń, a jak widać z Twoich zmian tej przestrzeni BRAK!!!.Radzę przemyśleć.
Ale to każdego osobiste zdanie.Tak poza tym pomysł niezły.;)

Marcin K

Dot.1) zdjęcia ze zmianami nie mam , ale postaram się zeskanować jutro i wrzucę do fotosika na moją stronkę

2)Tak jest wszystko się zgadza, a za spiżarkę będzie mi służyć szafa w ściance GK w kuchni z drzwiami przesuwnymi. Widziałam takie rozwiązanie i bardzo mi przypadło do gustu

Hmm... natomiast jeżeli chodzi o odp. na 3 pyt. nie mam rozpisanych jeszcze wszystkich etapów budowy, ale na dzień dzisiejszy z kredytu sfinansowaliśmy już ok.290 tyś. ( w środku nie ma jeszcze centralnego i wylewek !) brrr... ,a końca nie widać !
Pozdrawiam

RomekC
13-01-2009, 08:33
Renia, Aniołek,

Dziekuje za opinie i podpowiedzi, Faktycznie pomysł z eksponowaniem toalety nie najlepszy:)
Co do przeciskania sie z częsci dziennej do pokoi na dole oraz szafy wnękowej to jest to zostawione tak jak w oryginalnym projekcie

W wiatrołapie została dodana tylko przestrzen na szafy wnękowe po lewej stronie od wejscia (z miejsca po kotłowni)

Niestety nie miałem okazji zobaczyc wnętrza "na żywo" także jesli jest ktoś z wielkopolski kto nie widzi przeszkód to z chęcią bym sobie zobaczył jak to wygląda w rzeczywistości.

RomekC
13-01-2009, 09:21
...

reniaS
13-01-2009, 19:36
RomekC
Co do drzwi z kotłowni - nie mogą otwierać się do wewnątrz. Żaden kominarz Ci tego nie odbierze. To tak jak w łazience.

Dyziek...
13-01-2009, 21:15
RomekC
Ja tez głowie sie nad układem pomieszczeń bo wiadomo każdy chce mieć jak najbardziej funkcjonalne wnętrze. Jeżeli chodzi o twoją propozycje to martwiło by mnie to zlikwidowanie ściany nośnej, która pierwotnie przechodzi przez wiatrołap i jest podparciem dla podciągu nr3.

Sobek1
Mam do Ciebie pytanko jakie wymiary ma twój kwadratowy wykusz i jakie wymiary ma te okno w nim. Bardzo fajny pomysł na urozmaicenie tej długiej ściany :)

Pozdrawiam

Sobek1
14-01-2009, 20:51
Witaj Dyziek
Ja jestem bardzo zadowolona z tego pomysłu :lol: Wykusz ma 2.60 a okno w nim 180, głębokość 36 cm.
Pozdrawiam

RomekC
14-01-2009, 21:24
No to chyba mamy wersje ostateczną

Idea jest taka aby w holu po lewej mieć dużą szafę ubraniowa, po prawej szafę na buty, a w kuchni zamiast skrytki tez dość spora szafę wnękowa na ew. sprzęty zautomatyzowane lub zapasy (czyt. miodzik) :)

Co do usunięcia tych "elek" w wiatrołapie to p. architekt powiedziała ze to możliwe niemniej po zastanowieniu uważamy ze to niekonieczne, a wiec zostają, po co przeliczać itd...

Toaleta dla gości - cóż dla na musi istnieć, tak jest chyba najmniej nieszczęśliwie


Ktos wspominal ze po podniesieniu scianki kolankowej na gorze zrobil 3 pokoje - jestem ciekaw jak to wyglada....

pozdr
R.

http://lh6.ggpht.com/_YJ-YH7gTiRE/SW5XdetawAI/AAAAAAAAAEc/ef7rKwJTzBE/s512/projekt_f.JPG

maxr
15-01-2009, 13:28
Witam wszystkich mam pytanko odnośnie fundamentów. Czy trzeba wylewać ławe pod przypory na narożnikach czy można to sobie darować .

reniaS
15-01-2009, 18:12
Cześć Maxr
To zależy czy planujesz je robić czy nie, oraz co ważniejsze - z czego będą.
Jeśli z kamienia to napewno muszą być, ale jeśli np. ze styropianu - to niepotrzebne.
Ja wylałam ławy, bo rok temu nie miałam pojęcia ile to będzie kosztowało, a nie chciałam się blokować. A kubików poszło na nie niemało.
Teraz wogóle się zastanawiam czy będę je robić. Kasa idzie jak woda.
:-? :-?

aniołek77
15-01-2009, 19:01
RomekC

Noooooo... teraz po zmianach jest o wiele lepiej. Myślę, że powinno się sprawdzić.
Powodzenia:)

Hauzer
15-01-2009, 19:53
Witam wszystkich retrowiczów :D
Z nowym rokiem padła decyzja o budowie domu no zaczyna się szał pał :wink:
Nie jesteśmy jeszcze (ja z moją dziewczyną) zdecydowani na projekt ale skłaniamy sie ku retro. Ale trochę zmian chcemy wprowadzić, tylko że nie wiadomo czy to się tak da :wink:
Mamy też parę pytań :D
Pokaże jakbym widział nasz domek po zmianach i liczę na krytykę :wink:

http://images24.fotosik.pl/314/01677b057428c24fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=01677b057428c24f)[/img]

Pod schodami jest wystarczająco miejsca na drzwi? :roll:

joanna1983
16-01-2009, 11:11
...

cichym
16-01-2009, 12:55
My myślimy zrobić takie zmiany, też wstawić dodatkową toaletę ale w garażu oraz powiększyć trochę sypialnię.

http://www.cichym.republika.pl/dom.jpg

Kuchnie powiększyć kosztem spiżarki. Mam pytanie jakie jest wymiar garażu.

Pozdrawiam
Michał

piogron
17-01-2009, 18:33
A ja mam pytanie do tych którzy już mają położony dach. Czy jest możliwość zrobienia coś w stylu stryszku nad garażem, z wejściem oczywiście z garażu. Jeśli tak to jak byłaby mniej więcej jego wielkość. Martwi mnie przede wszystkim jego wysokość. Ja niestety nie mam możliwość zrobienia pomieszczenia gospodarczego kosztem wydłużeni garażu, więc to jedyne sensowe miejsce na składowanie rzeczy które zazwyczaj trzymam w piwnicy.
Pozdrawiam

W.I.K.
18-01-2009, 08:11
Witaj piogron!
Pomysł fajny ale niestety bez zmian w projekcie (naszym zdaniem) nie da się tego zrobić. Jak widać na zdjęciu http://foto.onet.pl/jkwr0,obkk7wswmwdk,hej5p,u.html#hej5p przy słupie będzie ścianka od łazienki, a jak jeszcze dojdzie docieplenie poddasza to miejsca pozostanie bardzo mało.
Pozdrawiamy

aniołek77
18-01-2009, 09:31
Pirogron
My właśnie tak robimy (ale oprócz wydłużenia garażu o 2m) stwierdziliśmy z naszym kiero, że fajne miejsce do wykorzystania z wejściem z garażu. Rewelacyjne miejsce na różne "drobiazgi" wszelkiego rodzaju pudła, choinki itp. Oprócz tego tam chowamy całe centrum dowodzenia elektrycznego, dzięki czemu nie mamy dodatkowych skrzynek w garażu, pomieszczeniu gospodarczym.POLECAM!!!

piogron
18-01-2009, 11:38
W.I.K. nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś. Mi chodzi o przestrzeń nad garażem,ale tak aby zrobić właz od strony garażu, jakieś schody rozkładane w dół. Ale być może faktycznie mało miejsca tam jest.
Aniołek77 być może ma więcej miejsca na górze bo właśnie wydłużyła garaż o 2 m.Bo o ile dobrze czytam projekt to łazienka na górze wchodzi do połowy garażu. Aniołek77 a czy będzie u Ciebie można swobodnie stanąć na tym stryszku nad garażem, czy tam bedzie za nisko?

maxr
18-01-2009, 16:12
W projekcie większość belek w więźbie ma wysokość 18 cm czy zmienialiście może w swoich projektach na 20 cm ponieważ ocieplenie poddasza to przeważnie 20 cm więc brakuje nam 2 cm.

Pozdrawiam

małgosia2005
18-01-2009, 16:38
hej

a propos wykorzystania powierzchni nad garażem-my zrobiliśmy strop nad garażem zamiast pustki. To spowodowało powiększenie łazienki. Jest spora. Nie robiliśmy żadnego wejścia z dołu przez schody i właz. Te dodatkowe metry weszłu w powierzchnie łazienki.
Jakoś udało się zrezygnować z wysokiego garażu choć pierwotnie kierbud twierdził że się nie da. Na szczęście się udało.

Mam jeszcze pytanie do osób które docieplały poddasze. Jak liczyliście powierzchnie do ocieplenia. Musze ustalić ile metrów dla karton gipsów.

dziękuje i pozdrawiam
Małgośka

aniołek77
18-01-2009, 18:23
Piogron
My jesteśmy z mężem dość wysocy ;) 186 i 174 może nie będzie na tyle swobodnie żeby się rozprostować w każdym miejscu, ale spokojnie wejść i w niektórych miejscach po prostu trzeba się będzie schylić, ale to dla nas nie problem.
Tak jak pisze Malgosia też mamy strop wylany i najprawdopodobniej, gdyby nie było tego nieszczęsnego błędu faktycznie łazienka byłaby większa, a tak zrezygnowaliśmy póki co z pokoju obok łazienki (tam pokój otwarty- dla mnie nazwany pokojem odpoczynku i relaksu) i powiększyliśmy łazienkę o niecały metr, ale już zyskaliśmy wystarczająco miejsca.[/img]

W.I.K.
18-01-2009, 19:37
Witamy ponownie!

Jako, że u nas ogólne oczekiwanie na wiosnę i doschnięcie tynków i posadzek przed ociepleniem poddasza i dużo czasu na rozmyślanie, mamy kilka pytań.

No właśnie - jak robiliście ocieplenie poddasza tzn. po wyschnięciu tynków i posadzek? Obawiamy sie trochę tej wody zbierającej się na folii na poddaszu a bardziej tego, że jak ta wełna namoknie to w życiu jej nie wysuszymy a regips spadnie. Jak patrzymy na zdjęcia to ludzie różnie robią.

Jakie schody planujecie? U nas wyceny wychodziły różnie i takie jak w
projekcie dębowe lekko gięte w stronę salonu, zabiegowe ze stopniami zapraszającymi znaleźliśmy za 13.700,- (takie chyba zamówimy), proste bez gięcia 10.660, a takie same dwie wersje w buku 10.200 i 7.650

Ponadto rozmyślamy nad tarasem z drewna egzotycznego - myślał ktoś o tym? Jeśli macie namiary na jakąś firmę, która się tym zajmuje dajcie znać. My wyszukaliśmy tylko http://www.gardenplanet.pl/tarasy-egzotyczne-realizacje-2007,d107.html (fajne i tyle).

No i co na podłodze w salonie z ogrzewaniem podłogowym kładziecie. Gdzie się nie pójdzie to gadają co innego. Najlepsze wiadomo płytki ale jakoś nie możemy się przekonać do nich w salonie i chcielibyśmy coś drewnianego lecz obawiamy się jak to będzie wyglądało po kilku sezonach grzewczych.

Ps. Wycena i obmiar na materiały na docieplenie poddasza również mile widziane.
Pozdrawiamy

W.I.K.
18-01-2009, 20:05
Witaj Piogron!
Dobrze Cię zrozumiałem bo początkowo też o tym myśleliśmy i dalej sadze, że bez dłuższego garażu, podniesienia ścianki kolankowej, a najlepiej obu rzeczy łącznie robienie tego stryszku nie ma sensu. Za mało miejsca. Nie mierzyłem ale przy tym słupie jest około 1,3 m wysokości, a dach schodzi od tego miejsca w dół do tego dach nad garażem jest obniżony. Ewentualne wejście wypadałoby na środku garażu.
Maxr u nas zaproponowano 3 cm przestrzeni wentylacyjnej 15 cm wełny oraz dodatkowe 5 cm wełny na belki.
Pozdrawiam

piogron
18-01-2009, 20:20
W.I.K. dzieki za odpowiedz, padł chyba moj ostatni pomysl na wygospodarowanie miejsca na cos w stylu pomieszczenia gospodarczego, którgo w tym projekcie mi brakuje. Pozdrawiam

małgosia2005
19-01-2009, 06:50
WIK

ja osobiscie nie robiłąbym drewna w salonie na ogrzewanej podłodze. Lepiej kupic kafle drewnopodobne. My obecnie mamy dębowy parkiet a w posadzce przechodzą rury z ciepła wodą (taka namiastka ogrzewania podłogowego). Niestety parkiet sie porozsychał w tych miejscach. Powstały niewiekie szpary. My rezygnujemy z ogrzewania podłogowego w salonie i będze tam drewno. Jakos płytki w salonie nie za bardzo widze, chyba że drewnopodobne dobrze imitujące deske.

Małgośka

cichym
19-01-2009, 21:40
Witam,

Mam pytanko ile wystawiony jest garaż poza dom (tam gdzie jest uskok) jak okno od łazienki. Mam działkę szeroką na 23m a min jest 23,5 i myślałem aby wstawić w okna garażowe luksfery to minimum wtedy do granicy działki zmniejsza się do 3m ale chciałbym zachować okna w łazience.

Pozdrawiam
Michał

aniołek77
20-01-2009, 06:47
Witaj cichym
Jeżeli dobrze zrozumiałam, to ten uskok ma zaledwie 60 cm, tak jest w projekcie a i u mnie w rzeczywistości
Pozdrawiam

cichym
20-01-2009, 08:02
Witam,

Dzięki aniołek77 za odpowiedz ja potrzebowałem 50 cm :D aby można zostawić otwierane okno w łazience.

Pozdrawiam
Michał

reniaS
20-01-2009, 11:32
Małgosia2005
Jeśli chodzi o powierzchnię do samego ocieplenia dachu to najprościej chyba od powierzchni dachu odliczyć powierzchnię okapu.
U mnie to wyszło 280 - 68 =212 metrów.
Ale ocieplamy wełną dach do samej kalenicy a dodatkowo nad sufitem czyli w okolicy jętek.
Co do obudowy GK to wyjdzie mniej ale nie mam pomysłu jak to wyliczyć.
Ja mam umówioną stawkę za metr za całość czyli ocieplenie plus GK plus ścianki na stelazu pod oknami.
Pewnie jakoś uśrednimy. No i będę robić ścianki kolankowe o wysokości 1 metra a jest tego około 30 metrów. Za ściankami też damy wełnę na podłodze aby ocieplić.
Gdzieś pewnie za miesiąc będę mogła podać dokładnie.

Anulka - możesz podać ile u Ciebie to wyniosło ??? Metrów i złotówek ?

Hauzer
20-01-2009, 20:40
Przyszedł mi do głowy pomysł o wyłączenie garażu z bryły domu, wolę mieć wolnostojący. Tylko nie wiem czy wizualnie z zewnątrz wygląd domu się nie pogorszy? A rozmieszczenie w środku mogłoby wyglądać tak :

http://images31.fotosik.pl/441/3865beae062ec244.jpg (www.fotosik.pl)

małgosia2005
21-01-2009, 09:13
dziękuje Reniu za odpowiedź

tak się zastanawiam czy Twoje ocieplenie nie jest trochę ponadstandardowe :wink: , ja myślałam o ociepleniu nad sufitem. Jeszcze w temacie ocieplenia jestem "zielona" muszę porozmawiać z przyszłym wykonawcą.
gdybys mogła napisać cos więcej, tzn czy to standard czy chcesz poprawić parametry na górze.

pozdrawiam
Małgośka

reniaS
21-01-2009, 14:01
Anulka - 50 zł to kwota za robociznę ?

Małgosia 2005- najczęściej robi się tak przy poddaszu użytkowym, że ociepla się przestrzeń nad sufitem, a ta dalej do kalenicy jest nie ocieplona. Stwierdziliśmy, że nie ma tego dużo - pewnie z 10 metrów więc nie ma co oszczędzać i ociepliliśmy do samej góry, a teraz będziemy jeszcze przy regipsach ocieplać nad sufitem. Powstanie nam więć taki ocieplony trójkąt z powietrzem w środku, które jest najlepszym izolatorem. I pewnie zwiększy się standard na górze - ciszej, cieplej. Zobaczymy. :wink:
Standardem jest ocieplenie ścianek kolankowych robionych pod oknami i wykładanie wełną podłogi za nimi aż do murłaty.

Hauser - przy tylu poprawkach do projektu to szukałabym nowego. Architekt będzie miał na czym zarobić. Liczą sobie za każdą zmianę.
My szukaliśmy projektu z dwoma pokojami na dole, aby było wygodnie na starość oraz z garażem w bryle. I takie jest Retro. Moim zdaniem im mniej zmian w projekcie tym lepiej, unikasz niespodzianek podczas budowy.
Z tego co kojarzę pozmieniałeś ściany nośne budynku a to wymaga zgody projektanta. To są już poważne zmiany.

Hauzer
21-01-2009, 14:49
Rozumiem, że takie cos kosztuje, a ten rysunek powyżej to już prawie całkiem inny dom. Jestem na etapie że wszystko bym zmieniał :wink: ale po rozmowie z architektem napewno się uspokoję :lol:
Ciężko znaleźć projekt w 100 % pasujący a co do wymagań ma być:
- zamkniętą lub prawie całkiem zamknięta kuchnie i tu da sie to zrobić
- salon gdzie możliwe będzie powieszenie plazmy przed kanapami koło kominka, w retro jest to możliwe
- duża sypialnia na dole z garderobą, a tu myślę, że z tych dwóch pokoi da się taką zrobić,
- pomieszczenie gospodarcze z wejściem do piwnicy (napewno częściowo dom będzie podpiwniczony); jakąś większą pralnio suszarnię; wc dla gości i tu myślę, że z tego garażu da się coś takiego zrobić
- dwa pokoje na poddaszu + łazienka (100 % jest :wink: )
- w miarę prosta bryła domu i dach niewydziwiany :wink:

Na dzień dzisiejszy retro najbardziej mi pasuje.
Zastanawiam sie ile kosztuje zrobienie projektu od początku? :roll:

reniaS
22-01-2009, 08:41
W moim mieście ceniący się architekt zaczął rozmowę od kwoty 10.000 pln.
Daliśmy sobie więc spokój.
Kolega męża stwierdził, że zrobi to po znajomości za 5-6 tys. zł.
Jak się skończyło widać. 8)
Na początku budowy to się bardzo łatwo i szybko wydaje pieniądze.

Hauzer
23-01-2009, 15:56
Nie no takie sumy nie wchodzą w grę. Każdą zmianę dobrze przemyślimy. Ale wydaje mi się, że z garażu w bryle domu zrezygnujemy a jakie rozmieszczenie pokoi to jeszcze się ustali po konsultacjach z fachmanem :wink:

zinooo
24-01-2009, 14:44
Od kilku miesięcy jesteśmy posiadaczami projektu „Retro” . Bardzo byśmy chcieli mieć możliwość obejrzenia domu retro lub retro 2, w celu dokonania ewentualnych zmianach wnętrza projektu. Podajemy adres poczty mailowej ([email protected]) i liczymy na pomoc ze strony "budowniczych Retro" z okolic Dolnego Śląska. Dostosujemy się do podanego terminu. Mieszkamy w okolicy Zagłębia Miedziowego (Lubin-Polkowice).
Pozdrawiamy wszystkich budowniczych „Retro”.

Sobek1
25-01-2009, 08:47
Witam Wszystkich!!!
Po krótkim odpoczynku znów coś się zaczęło dziać :lol: . Myslę że okna będą na początku marca i od razu wejdzię elektryk i hydraulik. W związku z tym moje pytanko: jakie sa koszty robocizny hydraulika i elektryka??? Jutro będziemy mieli naszą wycenę i chciałabym miec porównanie.
http://foto.onet.pl/guu5c,q4q4w04c4n2g,u.html
Pozdrawiam

reniaS
25-01-2009, 17:33
cześć Sobek
Elektryk to koszt koło 11 tys zł. za wszystko.
Gorzej podać koszt hydraulika, bo duże są różnice w cenie kotłów.
Różnie też wygląda sprawa ogrzewania podłogowego które podnosi cenę.
Za robociznę podłogówki, wody w domu, centralnego ogrzewania zapłąciłam 5.500 zł. A za materiały i urządzenia niecałe 40 tys. (w tym centrala kondensacyjna za 9 tys. ze sterownikiem pogodowym, 2 grzejniki łazienkowe bardzo wysokie, nietani grzejnik kanałowy w podłodze, rozprowadzenie centralnego odkurzacza, podłogówka -kuchnia, hol, wiatrołap, łazienki x2, kotłownia i narzędziownia, montaż geberitów x 3, podejścia do wody-rury nie PCV.

małgosia2005
26-01-2009, 08:18
Hej :D

Reniu co to są te podejścia do wody.

Ja też mam wstępna wycene za c.o i hydraulike. Wyszło ok. 33-34 tys.
Nie wiem czy jednak cos nie wyskoczy przy pracach. Wiem że w tej cenie nie miesci się np. montaż geberitów (ale to ok. 50 zł ).
Podłogówka będzie w przedpokoju, łazienkach (górnej i dolnej), kuchni. Nie mam tego grzejnika kanałowego.

na co jeszcze zwrócic uwagę w/s c.o i hydrauliki żeby nie było potem niespodzianek?.

A rury do wody jak nie masz z pcv to masz z miedzi czy stalowe?

pozdrawiam

Gośka

reniaS
26-01-2009, 09:00
Małgosia
Podejścia do wody - :roll: miałam na myśli :roll: np. że mam zrobione wszystko do podpięcia pralki, zmywarki, kranu w pralni, na zewnątrz budynku taki ładny kranik w chromie itd.
Przy podłogówce są różne rozwiązania sterujące. Ceny nawet dwukrotnie wyższe, gdy np. chodzi sama podłogówka a nie chodzi c.o., albo tylko w łazienkach w okresie przejściowym.
Co do rur to mam takie hmmmm.... w środku jest coś innego a na zewnątrz coś innego ale zabij nie pamiętam nazwy. Też nie było tanie.
U nas samej podłogówki wyszło prawie 70 metrów.
No i rura do komina tzw. kwasówka - 1600 zł.

Anulka - jak tam regipsy ??
Proszę pochwal się zdjęciami i napisz ile metrów Ci wyszło i jakie koszty.
Do mnie wchodzą 4 lutego.

Sobek1
26-01-2009, 09:17
Dziękuję Reniu za odpowiedź.
A u Ciebie Małgosiu jaki jest koszt samej robocizny???
Pozdrawiam

małgosia2005
26-01-2009, 13:51
Sobku

jeszcze nie wiem, bo facet podał tylko pełną kwotę za wszystko. Mam się z nim jeszcze raz spotkac i wtedy bedzie szczegółowo.

dziekuje Reniu za odpowiedź :D . Teraz się dopytam o te kwestie.
jak na razie mam podpisana umowę z elektrykiem na 7 tys zł. (mat+robocizna). Musze rozgladnąc się za alarmiarzem. Okna mamy miec do 9.02.br . Kolor złoty dąb.

pozdrawiam Gośka

Sobek1
26-01-2009, 22:31
Cześć
Na wycenę hydraulika i elektryka nadal czekamy. Pytanie do wszystkich a szczególnie do Ani: jaka wyszła powierzchnia do ocieplenia na poddaszu?
Pozdrawiam

Marcin Kuta
26-01-2009, 23:24
Witamy serdecznie wszystkich Retrowiczów. Mamy pytanie odnośnie różnicy poziomów w domu i w garażu. Czy zachowaliście to, co było założone w projekcie- tzn garaż niżej o 30 cm w stosunku do powierzchni w domu, czy może zmieniliście to i wszędzie macie jeden poziom? Pozdrawiamy i życzymy spokojnej nocy- Marcin z rodzinką

WojtekLubartow
27-01-2009, 08:18
Marcin Kuta: u mnie poziomy są następujące zero powierzchnia domu, (minus) -30cm to jest garaz i kotłownia z tyłu garażu jest (minus)-20cm ;-)

Hauzer
27-01-2009, 17:31
Hej
Zdecydowaliśmy się już na 100 % na projekt retro i potrzebuję informacji, jaka jest wysokość elewacji frontowej do okapu? I w jakiej pracowni architektonicznej najlepiej zakupić ten projekt?

jarkeus
27-01-2009, 18:13
WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH RETRO.
My także kupiliśmy projekt RETRO, budowe zaczynamy w tym roku.
Jesteśmy bardzo zinteresowni zobaczenia tego domu.
Jeżeli istnieje taka możliwość to Proszę o kontakt.
Mieszkamy na Śląsku okolice Rybnik-Racibórz.
Z góry dziękujemy za odpowiedź i Czekamy

Marcin Kuta
27-01-2009, 21:32
Witamy wszystkich ponownie. Ważna informacja dla wszystkich, którzy zakupili projekt Retro niedawno. Podobno (tak mi powiedział mój architekt od adaptacji) wszystkie projekty zakupione po 6 listopada 2008 roku muszą zawierac tzw. charakterystykę ekologiczną- cieplną- tj. państwo narzuca Ci pewne minima- parametry, jakie musi spełaniac Twój konkretny domek, żeby dostac certyfikat ekologiczny. Problem w tym, że my kupiliśmy nasz 10 października i nikt wtedy tego nie wiedział- bynajmniej nikt nam o tym nie powiedział. Bez tego wg. ustawy żadne biuro w Polsce nie może sprzedawac projektów zawierających ww. charakterystykę ekologiczną, a my wszyscy możemy nie dostac pozwoleń na budowę w najbliższym czasie- zanim cała sprawa się nie wyjaśni. Dzwoniłem do biura, w który kupiłem projekt- wiedzieli o co mi chodzi- kazali poczekac 2 tygodnie. Podobno wszyscy dostaną aktualizacje i uzupełnienia projektu gratisowo. Sprawdźcie to dokładnie i odpiszcie. Pozdrawiamy wszystkich.

Marcin Kuta
27-01-2009, 21:35
Mała korekta- biura nie mogą sprzedawac projektów bez tej charakterystyki ekologicznej- zjadłem słówko "bez" we wcześniejszej wiadomości. Pozdro

reniaS
28-01-2009, 08:49
Hauzer - projekt kup tam gdzie Ci dadzą większy upust. :wink: Projekt wszędzie jest ten sam. Wytargowałam ponad 10 % w Krajobrazach.
Czasami mają tygodniowe promocje na konkretny projekt i wtedy jest taniej bez proszenia.
A jeśli planujesz zmiany to przed zamówieniem projektu wyślij meila do danego biura z prośbą o ich akceptację.

Co do wysokości elewacji frontowej .... hmmm. zobaczysz jak Ci wyjdzie w "praniu". A tak na serio - to zależy od wielu rzeczy - jak długie dasz krokwie, czy będziesz podnosił ściankę kolankową, czy zmienisz wymiar okien. W projekcie wysokość elewacji - ale do murłaty wynosi 3,3 m.

Sobek1 - u mnie będzie napewno poniżej 200 metrów. Poszło 16 rolek wełny , a do ocieplenia jest jeszcze tylko dach w garażu.
Za każdy metr ocieplenia (15+5 cm) i zabudowy GK (czerwona)- na gotowo do pomalowania, wytargowałam 88 zł.
Czyli wyjdzie - ma wyjść - coś koło 17500 zł (robocizna + materiał).
A jak będzie napiszę jak zapłacę.

Sobek1
28-01-2009, 10:55
Dziękuję Reniu
My też będziemy ocieplać cały dach. Zamówiliśmy 18 cm plus 5 bo mamy taka folię że nie trzeba robić szczeliny dylatacyjnej. A czy też ocieplałaś wełną sufit tzn. podłogę na stryszku nad sufitem. My na tym stryszku damy chyba wełnę 10 cm ale na podłogę grubszą.
Pozdrawiam

aniołek77
28-01-2009, 17:13
CENY WYLEWEK !!!PILNE!!!! NA WCZORAJ

Pomóżcie mi Kochani Retro-wicze
Potrzebuję Wasze wyceny wylewek na gotowo tj. styropian, siatka i wylewka.
Za jaki metraż ile płaciliście. Szczególnie pyt. do Anulki Małgosi i Reni i innych, może ktoś ma wycenę już na ten rok?
Potrzebuję właściwie na już, bo musimy się już decydować
Dziękuję z góry :)
Pozdrawiam
Aniołek77

Hauzer
28-01-2009, 19:12
reniaS
Dzięki za informacje, wiem, że to różnie może być, ale to na dzień dzisiejszy do wniosku o decyzje zabudowy, więc dokładnie nie musi być.

Obecnie mam chwile oddechu w końcu udało się pierwsze papiery załatwić i w gminie wniosek przyjęli chodź nawet dzisiaj nie obyło się bez niespodzianek. Wstałem rano i z zadowoleniem spojrzałem na komplet dokumentów, jakie udało mi się zebrać i jak sobie zaplanowałem o godzinie 8.30 całą parą udaje się do gmina. No i niespodzianka to nie te mapy :roll: okazało się że w geodezji miły pan który tam pracuje juz na mapki naniósł wstępny podział gruntów i porysował sobie co tam było do tego potrzebne oczywiście przy okazji chciał się wprosić na wytyczanie w terenie. Okazuje się że mapka ewidencyjna musiała być "czysta" bez rysunków a dlaczego hmmm bo tak
Dobrze, że wspaniałomyślni ludzie w geodezji jak zobaczyli moja minę dali mi kolejną kopie mapy za darmo. Pierwsza faza papierologi zakończona
No i pustaki kupione :D rozglądam się za następnymi materiałami, aby szybko ruszyć z kopyta jak zapadnie decyzja 8)

W.I.K.
28-01-2009, 19:12
Witaj Aniołek77!
23 - 24 zł. robocizna + materiał niestety! Dodatkowo za zbrojenie jakimiś włóknami (garaż) 3 zł./m i "uelastyczniacz" niby warto zrobić tam gdzie macie podłogówkę za 1 zł. za 1 m. U nas wyszło dużo styropianu (krzywy chudziak) 3.390,- i dwie wywroty żwiru płukanego (niby) za 650 zł za wywrotkę, do tego cement 3.9 tony za 1.638 zł. no i folia 300,- Razem jakieś 10.000,- Nie liczę styropinau pod podłogówkę.
No i zapomniałem oczywicie robocizna i żwirek bez f-ry - jak się odezwaliśmy to + 7% czyli znowu parę % na zwrocie VAT poszłoooo! :evil: (na tynkach też tak sie daliśmy w d... nabić)
Pozdrawiamy W.I.K.

reniaS
28-01-2009, 19:19
Sabinka
Za wylewki wyszło nam 6 grudnia - 8.850 zł. Przy czym styropian pod podłogówką dawał hydraulik a nie wylewkarze i jest ten w kropki z Organiki.
Styropian FS20 - na parterze mamy 8 cm, a na poddaszu 6 cm.
W garażu jest też dodany plastyfikator do wzmocnienia wylewki. W cenie są też wszędzie dylatacje i kratki

Za styropian (160 zł/ m2) tam gdzie nie było podłogówki zapłaciliśmy 1933 zł (13 m3).
Za dylatacje - 1 zł / mb
Sama robocizna : 13 zł/ metr2
Piasek : 65/ kubik
Cement : 440/ tona
Kratka: 10 zł/ sztuka

Na górze mieliśmy: 115 metrów, na dole: 112 m.

W.I.K.
28-01-2009, 19:59
Sorki, 24 zł to cena za tynki z materiałem. Posadzki to 13 zł robocizna +materiały. :oops:

aniołek77
28-01-2009, 20:10
Dziękuję Wam Kochani jesteście Skarbnicą :)
Nam proponują 13 tyś. na gotowo z wszystkim tzn. nic nas nie obchodzi żadne piaski, styropian, siatka, itp. a nam wyszło ok 300m, z "beznadziejnie" dziurawym do poprawienia chudziakiem :evil:
ponieważ zaadaptowaliśmy przestrzeń nad garażem i też ją chcemy w ten sam sposób ocieplić i wylać.
Co Wy na to mój mąż mówi, że to chyba dobra cena, ale mamy jeszcze dostać wycenę z Oleśnicy.
Jutro ruszają z podłogówką - WRESZCIE :evil:

Marcin Kuta
29-01-2009, 08:35
Dzień dobry Retrowicze. Ponieważ przygotowujemy się pomału do fundamentów (maj lub czerwiec 2009), w związku z tym mamy pytanie dotyczące szerokości ścian fundamentowych. Ława ma 50 cm, a ściany w projekcie to 24 cm. Co jeśli zdecyduję się na szerszy pustak ceramiczny np. 30 cm- na ściany? Czy muszę kupić szersze bloczki, czy te 24 układać w poprzek?
W przypadku układania w poprzek wyjdzie ich zdecydowanie więcej.

Retrowicze- jeszcze jedno pytanko w odniesieniu do modnego w ostatnim czasie tematu energooszczędności- ile będą wynosiły szerokości Waszych ścian-w tym przypadku chodzi mi o te nad fundamentem. Grubość pustaka+izolacja (wełna lub stropian)? Z góry dzięki za info- Marcin

reniaS
29-01-2009, 08:48
Marcin- w oryginalnym projekcie masz ściany jednowarstwowe z pustaka 36 cm, a nie 24 cm.
Grubość ścian u mnie 24 cm(nie wymaga zmian w projekcie) plus 12 cm styro.

Sabinka.
Coś mi się wydaje trochę dużo 13 tys. do tych moich 8.800 zł (bez styro pod podłogówkę ).
Na gotowo wylewki koledze liczyli 35 zł za metr. Nie wiem ile więcej macie nad garażem. Pewnie coś koło 40 metrów ?

U mnie kupowała wszystko firma. Przyszłi i zrobili w dwa dni wylewki.
Nic mnie nie interesowało. Ilość materiałów znam z dokładnego rozliczenia.

aniołek77
29-01-2009, 11:08
Dziękuję Ci Reniu.

Juz się powoli przyzwyczaiłam, że na naszym terenie te ceny nie są NORMALNE!!!:evil:
Niestety dzisiaj dostaliśmy jeszcze jedna wycenę i wyszło 48 zl/m - przecież to chore, no facet powiedział, że jest w stanie zejść do 45 zł, ale to i tak jest sporo!

ANULKAA[/b]mam do Ciebie prośbę , bo zdaje się jesteś najbliżej nas, o namiary na Panów, którzy Wam robili wylewki-będę zobowiązana.
Jak możesz na priva ;) z ewentualną wyceną.

dziękuję i pozdrawiam

Marcin Kuta
29-01-2009, 11:25
Dzięki Reniu za odpowiedź. Z tego co pamiętam masz ściany fundamentowe monolityczne- czy wg. Ciebie są lepsze oraz czy kalkuluje się ich zastosowanie-są tańsze od bloczków?
My planujemy trochę grubsze ściany budynku- 30 cm + styro lub wełna (10-12 cm) i dlatego nie wiem, czy ściany fundamentowe też muszą być automatycznie grubsze (bloczki układane w poprzek)? Jeszcze jedno pytanko tak dla przypomnienia- ile zapłaciłaś Reniu za stan zero z chudziakiem włącznie i czy drenaż i taras+schody robić już na etapie fundamentu wiążąc je jakoś z fundamentem, czy też dopiero później? Pozdrowionka :roll:

aniołek77
29-01-2009, 11:27
......i jeszcze jeden wątek, a mianowicie ZSYP NA PRANIE:)

Tak tak... wymyśliłam sobie oczywiście dla wygody, bo jakże ;)
Ponieważ mam odgrodzoną kotłownię i pralnię w garażu, pojawiła się możliwość wykorzystania tego pomysłu u mnie w domu.
Dokładnie przez ścianę w pralni jest wnęka na szafę obok łazienki dolnej (mam nadzieję,że wszyscy to widzą).
W ścianie otwór 30x40 lub 40x40 kawałek rury PCV lub ocynkowanej i...i właśnie co dalej, bo niestety nie jest to u nas na tyle popularne, żeby można było dostać coś takiego, jak np. drzwiczki wahadłowe przez które wrzucałoby się pranie na drugą stronę do kosza w pralni.
Myślałam już o zwykłych drzwiczkach rewizyjnych, tylko przykręconych odwrotnie (tak jakby bokiem), wtedy uchylałyby się do góry ????, ale sama nie wiem - mój małżonek jakoś tego nie widzi, a ja za to DOSKONALE!!!!

A co WY na to???

Każda nawet krytyczna uwaga będzie dla mnie cenna;)

No to zostawiam Was z tym wątkiem .

Marcin Kuta
29-01-2009, 11:31
Aniołek77 mamy zapisany Twój numer telefonu- jak zrobi się trochę cieplej, to chcielibyśmy zobaczyć Wasze Retro- oczywiście w miarę możliwości (tak żeby nie przeszkadzać). Korzystając z okazji- jak grube ściany postawiliście i ile dacie izolacji (styro, czy wełna)? Pozdrowionka- Marcin :roll:

aniołek77
29-01-2009, 12:26
Marcin[b]

[b]Witaj Marcin. Co do odwiedzin-nie ma problemu!
Co do ścian - my mamy 24 cm Ytong i już ocieplony 15cm styropianem, tak więc prawie 40 cm.
Jak były mrozy -17, to po nagrzaniu prowizoryczną"kozą" w salonie było +6, więc panowie robili tynki spokojnie.

Pozdrawiam

Madzia 1976
29-01-2009, 13:53
Wiam Wszystki na forum jestem tutaj nowa i kompletnie nie znam sie na budowaniu domu, ale postanowiłam zmierzyć sie z tym tematem. Mamy z męzem wybrany projekt właśnie RETRO uwazam że jest swietny i w zupełności nam pasuje. Ale dzis wydzwoniłam połowe architektów ze Szczcina w sprawi adaptacji i aż mnie głowa boli. Jeśli mozecie mi poradzić to ile taka adaptacja moze kosztpwać (bez zmian w projekcie) bo u mnie 4000 to min. A moze ktos zna dobrego architekta ze Szczecina lub okolic który by sie tym zajął ??? Bedę wdzięczna.
[/code]

reniaS
29-01-2009, 14:15
Marcin Kuta.
Co do fundamentów monolitycznych. Wybraliśmy takie bo mieliśmy sporo niższa cenę a poza tym w listopadzie 2007 z bloczkami zaczynało być ciężko.

Madzia 1976 - z tego co pamiętam to u nas był to koszt 1200 za adaptację plus 500 za projekt zjazdu z drogi powiatowej na działkę. Była to jesień 2007.
Witamy naszym gronie i życzę powodzenia oraz samych trafnych decyzji.

reniaS
29-01-2009, 15:21
Sabinka
Moja pierwsza wycena - i to od ekipy która zbudowała mi domek wynosiła......
uwaga, usiądź....... 17.000 zł.
:roll: :o Utargowałam na 15 tys. czyli 54 zł/ metr na gotowo.
Ale nadal szukałam, bo coś mi się to wydawało przesadzone.
Współpracowało mi się dobrze, ale nie stać mnie było nadal na nich i nadszedł czas rozstania. Przesadzili z wyceną wykończeniówki i to bardzo. I stracili klienta. A jak się wydaje bankowe pieniądze to się 10 razy sprawdzi czy to napewno nie da się taniej.
Moja rada. Szukajcie dalej.
Moja ekipa od wylewek ma super referencje. Popytałam po znajomych, poszukałam w internecie i trafiłam.
A połowa kasy została w kieszeni - mojej - a nie wykonawcy.
Powodzenia

Marcin Kuta
29-01-2009, 17:02
Wiesz Madzia- 4000 to trochę dużo. Ja u siebie (okolice Wrocławia) mam do zapłacenia 3500 zł, ale wliczone są w to zmiany typu: podniesienie ściany kolankowej o 1 pustak, wydłużenie garażu, zmiana usytuowania pomieszczenia gospodarczego itp. Szukaj dalej. Na pewno znajdziesz coś tańszego. Pozdrawiam- Marcin :lol:

Madzia 1976
30-01-2009, 10:09
Dzięki za informacje jak na razie to 4000 tyś to najniższa kwota jaką mi zaproponowano za adaptacje projektu i do tegp nie sądzę aby był wliczony w to geodeta, geolog i jeszcze pare innych rzeczy, nie wspominając o jakichkolwiek zmianach, ale nie poddaję sie i szukam dalej Szczecin to chyba drobie miasto w tych spawach. Pozdrowienia dla wszystkich retrowiczów :D

Madzia 1976
30-01-2009, 17:43
I moje następne pytanie. Czy zamawiając projekt powinnam zamówić kosztorys czy to wywalenie pieniędzy w błoto bo firma sama wyliczy?? :roll:

reniaS
31-01-2009, 13:35
Madzia 1976
Biuro projektowe nie zrobi Ci kosztorysu wykonawczego.
Jest na stronie taki przybliżony i nie odbiega od rzeczywistości (197 tys. netto za stan surowy otwarty).
Koszty zależą od systemu jakim będziesz budować (gospodarczy czy inwestro zastępczy), sytuacji na rynku materiałów budowlanych oraz Twoich możliwości zarówno negocjacyjnych jak i finansowych (Ytong czy połowe tańszy siporex).
Tak więc kosztorys każdy sobie zamawia u potencjalnego wykonawcy.
A najlepiej to mieć ze 3 aby porównać. A róznice są nawet dwukrotne.
Ilośc materiałów także liczy wykonawca lub zlecisz to kierownikowi budowy.

Życzę powodzenia oraz dużo sił.

Marcin Kuta
01-02-2009, 19:32
Dobry wieczór drodzy Retrowicze. Weekend się kończy- trzeba więc znowu skoncentrowac się na nowym tygodniu. Mam pytanko do doświadczonych budowlańców, tj. ReniS, Aniołka77 i innych. Jeśli chodzi o fundamenty to, jak wg Was podchodzić do tematu- 1. materiały (beton, zbrojenie itd.) organizować sobie samemu, a ekipie zapłacić tylko za robociznę, czy też 2. załatwić sprawę całościowo- tzn. ekipa robi i organizuje materiał. Wydaje mi się, że ta pierwsza opcja pozwoliłaby mi trochę zaoszczędzić- tym bardziej, że mam trochę znajomych w składach budowlanych. Dziewczyny proszę Was o opinię. Pozdrawim serdecznie- Marcin :P

Marcin Kuta
01-02-2009, 19:38
Jeszcze jedno pytanko- jaka cena za robociznę fundamentów (do wylania chudziaka) w Waszej opini godna jest mojego zainteresowania, a powyżej jakiej kwoty powinienem oferty odrzucać? Jeśli możecie to przypomnijcie, ile kosztował Was materiał, a ile robocina fundamentów i czy sami sobie go (materiał) organizowaliście. Z góry wielkie dzięki za info.

Sobek1
01-02-2009, 20:15
Witam!!!
Marcinie u nas przy Retro2 koszt fundamentu: materiały 33.600 robocizna 20.000.
Aniołku ile kubików lub metrów2 styropianu poszło u Ciebie na ocieplenie. Też planujemy zakupić styropian 15 cm. Czy 110 za kubik styropian Termoorganika dalmatyńczyk to dużo?
Reniu ślicznie i cieplutko :lol:
Pozdrawiam

aniołek77
01-02-2009, 20:55
Sobek1

Styropian 12,5 m3 z VAT 1437 zł + hydrostyr na cokół 2,6 m3 832 zł, to część kosztu za ocieplenie pozostałe to: kołki, siatka,narożniki to daje koszt ok.5600

Marcin Kuta
02-02-2009, 10:11
Witam wszystkich ponownie. Sobek1- czyli za cały fundament zapłaciliście ponad 50 tys. zł? Trochę dużo, tym bardziej, że wydawało mi się, że dziewczyny (ReniaS i in.) pisały coś o kwocie 30-35 tys. zł. Robocizna fundamentów za 20 tys. zł- jestem w szoku? Pozdrawiam i czekam na sprostowanie- Marcin

Marcin Kuta
02-02-2009, 15:07
Retrowicze- ile poszło Wam bloczków fundamentowych na cały dom i jaki był wymiar tych bloczków? Pozdrowionka :P

Sobek1
02-02-2009, 15:40
Marcinie sprostowania nie będzie. Za robociznę domu do dachu zapłaciliśmy 32.000- tak budowlańcy koszty podzielili,że stan zero wyniósł 20.000 zł.

Aniołku dziękuję za informację ale coś mało mi się wydaje tego styropianu- naliczyliśmy ok. 20 kubików.
Pozdrawiam

Marcin Kuta
02-02-2009, 16:00
Kochani jeszcze raz ponawiam zapytanie- ile poszło Wam bloczków na ściany fundamentowe i jakich rozmiarów były te bloczki, bo te w kosztorysie mają dziwne wymiary. Pozdrawiam

Marcin Kuta
02-02-2009, 17:11
ReniuS- na 6- ej stronie forum jest Twój kosztorys fundamentów- czyli za kompletny stan zero (punkty 1-3) zapłaciłaś ponad 40 tys zł? Te 1880 zł to papa zabezpieczająca chudziak przed zimą?

1.roboty ziemne-wykopy, ławy zbrojone lane do szalunków), ściany fundamentowe (lane do stal form) - całość smarowana Novobitem 2 razy i ocieplona na zwnątrz styrodurem 6 cm plus zasypanie ziemią do środka - 26.000 pln
2. zagęszczenie, ubicie, rozprowadzenie kanalizacji, zalanie chudziakiem - czyli zakończenie stanu zero : 6000 pln - robocizna, 8400 pln materiał +7 %
3. izoacje p/wilgociowe dwukrotne papą na lepiku - 1880 pln, w tym 1000 pln robocizna +7 %

reniaS
02-02-2009, 17:45
cześć Kochani
Marcin - co do stanu zero i fundamentów to faktycznie tak wyszło. I tak nie była to najdroższa część domu jak przypomnę sobie dach........
Tylko weź poprawkę, że fundamenty wylewałam jesienią 2007, na największej górce jeśli chodzi o ceny materiałów.
A poza tym to był warunek, aby ekipa weszła mi wiosną na dalszą część - muszą być fundamenty inaczej nie wchodza bo nie zdążą przed zimą.
Więc wzięłam tych co się podjęli zrobić to w listopadzie.
Tylko te izolacje p/wilgociowe to były nie przed zimą, bo robiłam je na wiosnę. :wink:

Dziewczyny co do styropianu na ocieplenie to mi kierbud policzył coś koło 25 m3.

Otello
02-02-2009, 19:34
Marcinie ja kupiłem 1000 bloczków w rozmiarze 12x25x39.Scianę mam szerokośi 42 cm.Bloczki były układane pod ten wymiar tzn.39cm po szerokości.Dokupowałem jeszcze pod ściany działowe ale o ile pamiętam na konstrukcję to wystarczyło.
Pozdrawiam

Marcin Kuta
02-02-2009, 21:25
Dzięki Otello i Reniu za odpowiedzi na moje pytania. Otello może pochwalisz się jakimiś fotosikami z budowy? Pozdrawiam i życzę kolorowych snów oraz spokojnej nocy- Marcin

aniołek77
03-02-2009, 08:51
[b]Sobek1
Małe sprostowanie :oops:
12,5m3 , to była ilość na fakturze ;), bo druga połowa wraz z usługą była bez f-ry, tak wyszło nam taniej. Tak więc masz rację było tego 25m3.
Pozdrawiam

aniołek77
03-02-2009, 08:56
Pozdrowienia dla Walidróg oraz Raciborza.
Mam nadzieję, że po wizycie pewne wątpliwości się rozwiały ;)
Gosia, co wymyśliłaś z pralnią???

Sabina

Madzia 1976
03-02-2009, 10:23
Witam wszystkich budujących. Czy ktoś z Was moze ma na swojej działce studnię wierconą bo podłącznie do wodociągu jest na razie niemożliwe i co o tym myślicie czy to dobre rozwiązanie czy moze lepiej spróbowac powalczyć o swoją wodę?? :roll:

aniołek77
03-02-2009, 17:54
Witaj [b]Madzia1976

My też z początku nie mieliśmy takiej możliwości, więc wykopaliśmy swoją studnię - mamy wodę już na 6m i to zdatną do picia (daliśmy do badania w pobliskim laboratorium). Jednak później okazało się, że jest możliwość podłączenia do sieci wodociągowej, ale musimy sobie sami znaleźć, gdzie ten wodociąg biegnie. Mąż stanął na wysokości zadania i znalazł ową rurę i wiemy dlaczego Panowie z wodociągów tak się wzdrygali przed jej wykopaniem (stara w połowie skorodowana i to jeszcze w granicy naszej działki, a co gdyby tak przy kopaniu "strzeliła"???? - haaa dodatkowa robota i to kiedy???? w zimie ).
Tak , czy owak nie żałujemy, że mamy dodatkowo studnię - przynajmniej będzie darmowa woda do podlewania nie mniej nie więcej tylko 14 arów ;)

Pozdrawiam i polecam
Sabina

reniaS
03-02-2009, 18:31
Sabinka (aniołek77)
Jak tam u was wylewki ?? Wybrana ekipa, znaleźliście coś tańszego ?
Jeśli możesz napisz jak Wam wyszedł całkowity koszt ocieplenia domku.
Chodzi mi o koszt materiałów i robocizny.
Styropian dawaliście jakiej firmy ? Teraz cena styro idzie w dół i myślę o zakupie. A ocieplenie - wiosną. :P

Anulka.
Strasznie dawno nie pokazywałaś postępów prac. Ciekawi mnie jak zrobiliście sufit tam gdzie schody na górę. Czekamy na zdjęcia!!!

Madzia 1976
03-02-2009, 18:31
Witaj aniołku77 :D
Ja jutro robię jeszcze jedno podejście do gminy o zawarcie umowy na budowę odcinka wodociągowego na swój koszt i oddanie go oczywiście gminie bo to nieuniknione, może urzędnicy się zlitują, bo panowie z wodociągów nie mają nic przeciwko. Zobaczymy.
Czy ktoś wie co to jest pompa ciepła jak to działa i przede wsystkim jaki jest jej koszt (słyszałam że duży). Nie mam pomysłu na ogrzewanie a nie mam gazu.
Jeju wszystko pod górkę :(

Aniołku gdzie mogę znaleźć fotki Twojego domku bo jeszcze tak średnio poruszam się po tym foum, chętnie bym je zobaczyła jeśli można. Pozdrowienia

wzorcu
03-02-2009, 22:21
Witam wszystkich na tym wątku.
Wspólnie z moją drugą połową Małgorzatą rozpoczynamy "Akcję Retro" pod koniec kwietnia. Zmiany w projekcie "standartowe": Wysunięcie garażu o 2 m do przodu oraz przeniesienie kotłowni na tył garażu. Mieliśmy jeszcze dylemat z usytuowaniem kominka, lecz po wizycie u Aniołka doszliśmy do wniosku, iż TV pomiędzy kominkiem a ścianą się zmieści. Projekt w tej chwili jest w adaptacji. Na Opolszczyźnie ceny niestety do małych za te usługi nie należą. Koszt adaptacji ze wszystkimi uzgodnieniami, projektami przyłączy aż do uzyskania pozwolenia na budowę ~ 3800 PLN. W ten sposób podciągane na duchu te osoby, które czytają ten wątek i płaciły podobnie lub nawet drożej

Aniołku, Gośka dalej myśli na swoją pralnio- suszarnią. Kombinujemy nawet aby ją wsadzić w miejsce starej kotłowni, likwidując (korzystając z Waszych doświadczeń) spiżarnie.

Madziu, co do pompy ciepła, w wypadku gdy nie masz gazu jest to bardzo dobre rozwiązanie. Wysoki jest jednak koszt inwestycji. Na forum znajdziesz bardzo duzo watkow o pompach ciepła a co za tym idzie zwolenników i przeciwników. W pompach ciepła z kolektorem pionowym inwestycje podraża koszt wykonania odwiertów celem instalcji tzw. dolnego źrodła.
Na Waszym miejscu zastanowiłbym się także na pompą Powietrze - Woda
gdzie odpadnie koszt "wiercenia". Temat ten jest na trochę dłuższą dyskusję, na forum też znajdziesz zwolenników i przeciwnikow tego rozwiązania choć ze względu na mniejsza popularność tego urządzenia w naszym kraju przeciwników jest chyba więcej. Resaumując gdybyśmy my nie mieli możliwości podłączenia się do gazu raczej na 99% instalowalibyśmy pompę powietrze-woda.
Tutaj linki do stron które znalazłem na szybko o PC i PPC (na pewno jest ich więcej i są lepsze)
http://www.budujemydom.pl/abc/261_jak_dziala_pompa_ciepla/
http://www.instalacjebudowlane.pl/3541-23-84.htm
http://www.hurtownia.womar.com/?site=artykuly/artykuly.a&id=1

Najlepsze pozdrowienia
Bartek

aniołek77
04-02-2009, 07:42
Madziu specjalnie dla Ciebie link do mojego albumu Retro.
Przepraszam wszystkich za zdawkowe odpowiedz,i ale niestety grypsko mnie dorwało więc nie spędzam zbyt wiele czasu przed komputerem. Na pewno uzupełnię wpisy i zdjęcia.
http://wbb77.fotosik.pl/albumy/484881.html

Reniu Wylewki rozpoczną jutro. Znalazłam tańszą ekipę z Chorzowa (z resztą polecaną na forum grupy opolskiej),jak to wyjdzie zobaczymy.
Co do ocieplenia - jak dotrę do faktur i zapytam męża, to dam znać ile kosztowało.

Psik....

wzorcu
04-02-2009, 18:06
Mam małe pytanie Szanownych Retrowiczów. Gdzie zamierzacie umieścić telewizor w salonie? Czy ktoś z Was (podobnie jak my) myśli o powieszeniu go na ścianie pomiędzy projektowaną obudową kominka a ścianą z oknem tarasowym? Jeszce wczoraj myślałem, że wszystko się zmieści jednak dziś znów zaczęliśmy się z Gosią zastanawiać. U Reni po zabudowaniu obudowy kominka zostało Jej tylko 1,5. czyli może być mało. Czy ktoś z Was planujących telewizor w tym miejscu zwrócił wcześniej uwagę iż może tego "miejsca" troszeczkę zabraknąć?



Aniołku
Jeszcze raz dzięki za pokazanie nam Waszego wspaniałego domku.
Dzięki WAM rozwiązaliśmy wiele problemów (oprócz pralni i kominka)
:)

Pozdrawiam
Bartek

Marcin Kuta
04-02-2009, 19:35
Dobry wieczór drodzy Retrowicze. Mam pytanko do tych osób, które podniosły o jeden pustak+wieniec ścianę kolankową (Małgosia 2005, Sobek1)- czy wydłużaliście długość belek dachowych (krokwie)? Jeśli tak to o ile cm? Pozdrawiam- Marcin

maxr
04-02-2009, 19:48
Ja osobiście planuje powiesić telewizor w narożniku pokoju po prawej stronie od kominka. To jest, przynajmniej tak mi się wydaje optymalne miejsce na telewizor a poniżej pułka na pozostały sprzęt.

Marcin Kuta
04-02-2009, 20:09
Witam- mam pytanko do Anulki- widziałem zdjęcia Twoich fundamentów- ile poszło Ci bloczków fundamentowych- widziałem, że kładłaś je w poprzek?

Sobek1
04-02-2009, 21:05
Marcinie my wydłużyliśmy belki o 40 cm.
Pozdrawiam

Marcin Kuta
04-02-2009, 22:03
Dzięki serdeczne Sobek1 za informację. My również będziemy budowali w okolicach Wrocławia, a dokładnie 40 km od tej aglomeracji. Mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie- fundamenty masz na jakiej głębokości (1m, czy 1,20m)- ile mierzą razem- ława (30 cm?) + ściany fundamentowe (ile cm)? Pozdrowionka- Marcin

aniołek77
05-02-2009, 08:08
Reniu dotarłam do kosztorysu od Panów z ocieplenia i wygląda to tak:

1/ Docieplenie ścian budynku 214 m2 x 79 zł/m2 = 15168 zl
(materiał w cenie tj. styropian, klej, narożniki, listwy APU - nie pytaj co to jest ;), szyny startowe, grunt + dodatki
2/ Izolacja cokołu budynku 22m2 x 90 zł = 1980 zł (materiały w cenie: styrodur, klej, siatka , klej do siatki, klej bitumiczny)

Montaż parapetów w cenie. RAZEM: 17.148,00 ,ZL

To może być trochę dużo, ale mieliśmy ekipę bardzo rozchwytywaną,no i też dlatego się cenią.
Nasz kiero przyprowadził nawet ludzi z innych swoich budów, żeby zobaczyli, jak powinna wyglądać po "mistrzowsku" jak powiedział praca docieplenia budynku.

Mam nadzieję, że Ci troszkę pomogłam

Pozdrowionka
Sabina

reniaS
05-02-2009, 09:05
Sabinka - wielkie dzięki za pomoc.

Wzorcu - co do odległości to wszystko zależy zarówno od wielkości kominka jak i telewizora.
My nie jesteśmy do końca zdecydowani gdzie go postawimy bądź w przyszłości - powiesimy i mamy też w drugim miejscu komplet podłączenia -
po prawej stronie od okna tarasowego.
A w miejscu obok kominka mamy też podłączenie przygotowane do powieszenia - narazie zasłonięte i zatynkowane na wysokości z tego co pamiętam 120 cm.
Więc wybór mamy. :wink: :roll:

Madzia 1976
05-02-2009, 11:50
Wzorcu
Dziękuję bardzo za informacje o pompie ciepła bardzo przydatne artykuły ale lepiej będzie jeśli dokładnie przeczyta je mój mąż, na pewno pomogą nam w podjęciu decyzji.

Aniołku77 super fotki i super domek mnie sie bardzo podoba i Wasze zdjecia tylko upewniają mnie że dokonałam prawidłowego wyboru.

U mnie sytuacja z woda zaczyna sie powolutku klarować, może będę miała z sieci hurrrrrrrrra :D

Hauzer
06-02-2009, 07:23
reniaS
Jaką kupowałaś dachówkę i w jakiej cenie?

U mnie juz prawie wszystkie materiały na działce czekają :D a dopiero wczoraj z gminy przyszedł list o wszczęciu postępowania o warunki zabudowy.

A zmiany typu wysunięcie garażu to przy adaptacji sie nanosi czy trzeba zgłosić to w pracowni gdzie się kupuje projekt?

Madzia 1976
06-02-2009, 09:59
Witam wszystkich retrowiczów.

Czy ktos z Was myślał może nad częściowym zadaszeniem tarasu, bo ja ten projekt oglądnęłm wzdłuż i wszerz i fajnie by było gdyby można było jakoś ten dach troszkę pociągnąć no chyba że on jest częściowo zadaszony a na zdjęciach tego nie widać.

Pozdrowienia
Magda

cichym
06-02-2009, 14:26
Witam,

Potrzebuje informacji o długościach poszczególnych belek na dach. Będę kupował drzewo sam w lesie i przecierał w tartaku. Nie wiem czy podane długości w projekcie z zestawienia są takie jakie mają być faktyczne czy podane są z pewnym zapasem, jeśli tak to jakim.

Pozdrawiam
Michał

reniaS
07-02-2009, 07:58
Cześć Hauser
Dachówka to Ruppceramika ceramiczna - rodzaj Rupp Syrius13 - kolor ceglasty. Cena...... hmmm. Coś ponad 3 zł za sztukę. Za wszyskie dachówki wyszło nam ponad 30 tys. zł.
A zmiany musisz mieć od autora projektu zatwierdzone, więc opisujesz o co Ci chodzi, wysyłasz im meilem przy zamówieniu projektu i przychodzi meilem oraz z kompletem dokumentów oryginał.
Ja pisałam to tak:
Proszę o zgodę na -
- powiększenie kuchni przez likwidację spiżarni i pom. gosp.
- usytuowanie spiżarni w pom. gosp. nr 8
- usytuowanie kotłowni o szerok. 2 m. w garażu, z wejściem z holu i garażu
- wydłużenie garażu o 2 m.

Madzia 1976 - taras jest częściowo zadaszony. Przynajmniej u mnie, bo mam dośc długi okap. Jest dzięki temu przytulnie. Ale co do innego zadaszenia do nie polecam. Zaburzysz bryłę budynku.

Cichym - a planujesz podnoszenie poddasza ? U mnie cieśla dodał do każdej belki 20-30 cm. Ale ja nie podnosiłam. Lepiej mieć z czego ściąć niż martwić się że coś za krótkie. :wink:

cichym
07-02-2009, 09:05
Witam,

Nie planuje podnoszenia dachu, wiadoma sprawa że zostawię pewien zapas tylko nie wiem czy mam go już w zestawieniu więźby czy mam go dodać samemu. W poniedziałek skocze chyba do cieśli i nich liczy i zobaczymy jak wyjdzie.

Pozdrawiam

jag_jag
07-02-2009, 10:49
Witam,

Nie wiem czy podane długości w projekcie z zestawienia są takie jakie mają być faktyczne czy podane są z pewnym zapasem, jeśli tak to jakim.


Cichym Moj ciesla mowil ze w zestawieniu sa dokladnie takie jakie maja byc i zamawiajac wiezbe w tartaku kazal przedluzyc poszczegolne elementy.
pozdrawiam

jag_jag

aniołek77
07-02-2009, 16:49
Ja tu "grypuję", a tym czasem WYLEWKI GOTOWE!!!! ta dammmmmmmm...
Ekipa uwinęła się w niecałe dwa dni. Mąż jest bardzo zadowolony i polecam chłopaków z Chorzowa!
Reniu wyszło gdzieś 9500 tyś.
To jest różnica prawda?
Jak miło będzie wrócić na budowę, żeby to zobaczyć :)


P.S.Dzisiaj może się troszkę zabiorę za wybór baterii do łazienek i kuchni.
A aaaa jeszcze muszę oznajmić,włączniki już wybraliśmy - braliśmy pod uwagę OSPEL Gazela, Polo lub Berker - jednak Berker Modul Star, mimo tego, że znacznie droższy, ale za to porządny osprzęt i cena dobra, bo przez naszego elektryka w jego hurtowni.

Pozdrawiam wszystkich
Miłej sobotki

jarkeus
07-02-2009, 17:04
Aniołki PiS
Dziękujemy za możliwośc zobaczenia Waszego RETRO.

Pozdrawiamy

maxr
08-02-2009, 18:19
Witam
Dawno się nie odzywałem ale już jestem startuje z pracami 1 marc. Napiszcie mi kochani ile wyszło wam bloczków na fundamenty oraz ile warstw bloczka. Od tego liczenia materiałów głowa mnie boli. Z góry dziękuję.

Marcin Kuta
08-02-2009, 19:15
Dobry wieczór Retrowicze. Sobek1- mam pytanko do Ciebie. Ponieważ jesteśmy z okolic Wrocławia pomyślałem sobie, że podzielisz się z nami namiarami na firmę, która buduje Twoje Retro. Cena za robociznę do dachu (pisałeś, że 32 000) bardzo przystępna, pytanie tylko, czy są dokładni? Mam nadzieję, że nie sprawiłem Ci tym pytaniem kłopotu- szukamy po prostu dobrej, solidnej i nie drogiej ekipy. Mój mail: [email protected] (emkutajeden).
Pozdrawiam i z góry dzięki- Marcin

jaaman
08-02-2009, 21:01
Witamy i ponownie prosimy o pomoc.
Naprawdę - super, że to forum tak sprawnie funkcjonuje i tyle tu świetnych rad otrzymujemy.
Tym razem chcemy zapytać o deszczówkę - jak do tego podejść??????????????
Co powinniśmy wziąć pod uwoagę, jak to rozwiązać?
Czy wystarczy drenarz ? Renia wprowadziła rynny do ziemi. Co dalej?
Jeszcze jedno pytanie - kilka osób pisało o oknach z profilami platinium - kto je produkuje?
Pozdrawiamy -(ciężko) początkujący.

Sobek1
09-02-2009, 12:28
Cześć
Nie wiem Marcinie czy dobrze się wyraziłam- za robociznę tzn stan zero plus ściany nośnie budynku i kominy zapłacilismy ok. 32.000- do tego dojdą ściany działowe, które będą lada dzień ale to ok 2.000 i robocizna dachu- 20.000 zl. Z ekipy jesteśmy zadowoleni choć wiem że ceny juz mają wyższe ale jeśli chcesz to podam namiary na priva.
My teraz szukamy elektryka i hydraulika tzn elektryk za punkt bez materiałów liczy 40 zł a bez montowania gniazdek i włączników 35 zł a hydraulik za CO i wodę ok. 6.000 zł - nie wiem czy szukać dalej :roll:
Pozdrawiam

jag_jag
09-02-2009, 18:47
Witam was
i mam prośbę - pamięta może ktoś z budujących retro w wersji z wysuniętym garażem o 2 m ile m3 drzewa wyszło na więźbę dachową łącznie z łatami.

pozdrawiam
jag_jag

aniao77
10-02-2009, 07:47
Wiatm wszystkich budujących!
Mam ogromną przyjemność dołączyć do tak licznej grupy. Również z mężem po wielu miesiącach szukania zdecydowaliśmy się na projekt retro.
I na początek jako nowicjusze mam kilka pytań, jeśli ktoś byłby tak miły i nam odpowiedział. Pytania dotyczą samych kosztów związanych z załatwieniem wszystkich spraw przed rozpoczęcią budowy m.in.:
- adaptacja projektu,
- koszt ewentualnych zmian w samym projekcie tj. przedłużenie garażu o 2 m, zrobienie częściowego podpiwniczenia itp.
- wytyczenie przez geodetę granic w których ma stać dom
- przyłącza wody energii
- mapa do celów projektowych
-wypis wyrys z zagospodarowania przestrzennego.
Bardzo proszę o podanie mi jeszcze kosztów których nie wymieniłam, bo nie wiem co jeszcze się załatwia z takich papierkowych rzeczy za wyjatkiem oczywiście pozwolenia. pozdrawiam serdecznie i oczekuję że mi pomożecie

reniaS
10-02-2009, 14:31
Jaaman
Wywołałeś mnie do tablicy więc odpowiadam. :lol: Rynny mam wprowadzone do ziemi a potem pełnymi rurami (mam nieprzepuszczalny grunt - glinę ) z PCV idą sobie do rowu melioracyjnego. Wiosną robię odwodnienie.
Okna platinum produkuje firma z Krakowa Oknoplast - okna polecam. 8)
Sobek1-
Hydraulik u nas za robociznę wziął coś koło 5500 ale była w tym też podłogówka ponad 70 metrów. Elektryk - za całość z materiałami 11 tys.
Za punkt z materiałami (peszlami i kalblami, puszkami) bez włączników płaciliśmy -50 zł. W tym mamy pełne oświetlenie podbitki i prąd do bramy itd.
bednarka, tablica.
Jag-jag
Nie pomogę mimo,że mam wysunięty garaż. Wszystko liczyła i kupowała ekipa.
Z tego co pamiętam do tego skróconego kosztorysu ze strony internetowej dodali do każdej krokwi 30 cm. I tyle.
Aniao77
Proszę przeczytaj wcześniejsze wpisy . Odpowiedzi na wszystkie pytania napewno znajdziesz. :wink:
Tak na szybko- geodeta - 300 zł
Przyłącza - zależy ile masz metrów którego. Każde kosztuje inaczej. Chyba że chodzi Ci o koszt złożenia na ZUD.
Mapa do celów projektowych - 500 zł
Wypis i wyrys - coś koło 70 zł

jaaman
10-02-2009, 20:14
Reniu jesteś wielka :D . Dzięki
Wraz z żoną jesteśmy twoimi fanami :)

vince
11-02-2009, 09:48
Witam wszystkich "retrowiczów":) Jestem prawie na 100% zdecydowany, że również do Was przyłączę. Zamierzam przeczytać wszystkie posty na tym forum ale na razie przebrnąłem przez 2 strony. Nie mogąc się doczekać odpowiedzi (nie wiedząc jeszcze niestety, czy temat był już poruszany) chciałbym na początek zapytać: czy nie uważacie, że łazienka na dole jest za mała (planujemy generalnie mieszkać na dole - z "góry" korzystać w wyjątkowych sytuacjach, przynajmniej na razie) i czy ktoś planował jej ewentualne powiększenie (np. kosztem sąsiadującego pokoju). I drugie pytanie: czy ktoś myślał o wygospodarowaniu garderoby na dole (by nie latać po rzeczy na górę ciągle)? By uwzględnić ewentualne zmiany rozważam nawet likwidację ścianki działowej między pokojami na dole.
Pozdrawiam serdecznie:)

magdzik76
11-02-2009, 11:15
Cześć
Ja z tych powodów które opisujesz, czyli chęci mieszkania na dole i zbyt małych niektórych pomieszczeń zdecydowałam się z mężem na inny projekt Kornelia z Archipelagu.
Po przeanalizowaniu koniecznych przeróbek aby życie toczyło się na parterze zdecydowaliśmy o zmianie chociaż byliśmy już w odwiedzinach w nowo budowanym Retro Małgosi (za tę możliwość bardzo dziękujemy) i byliśmy skłonni dołączyć do tak dużego już grona budujących ten domek
Pozdrawiam
Magda

aniao77
11-02-2009, 15:28
Dziękuję reniuS. Tak masz rację najpierw pownnam prześledzić całe forum a później pytać, chciałam troszke iść po skrótach :) a spowodowane jest to tym ze juz bardzo długo zastanawialśmy się z mężem nad wyborem tego projektu, i tak naprawdę to nawet mieliśmy możliwość dzieki uprzejmości aniołka77 (dziekujemy bardzo) obejrzeć na żywo ten projekt i to tak naprawdę nas przekonało, a pytania moje padły dlatego, iż znależlismy architekta który zrobiłby nam adaptacje plus zmiany za 4000 zł i uważamy ze jest to dużo, oczywiście w to nie wchodzi ani geodeta ani wyrys i wypis, ani mapki, a jeśli chodzi o ZUD to jakbyś Reniu mogła powiedzieć mi (bo jestem totalnie zielona)kiedy się to załatwia i w jakim celu, czy to chodi może o wyłączenie "coś" klasy gruntu.
Pozdrawiam będę czytac i pytać :P

reniaS
11-02-2009, 18:03
Jaaman - ale się uśmiałam. :lol: :lol: :lol:
Aniao77 - ZUD - to skrót od Zakład Uzgadniania Dokumentacji. Tam właśnie składa się mapę zasadniczą z wrysowanym dokładnie przez architekta domem, zjazdem, studnią itd.
Uzgodnieniu podlegaja też wszystkie przyłącza, dlatego dobrze jest gdy z papierami chodzi architekt adaptujący, bo ma tam najczęściej niezłe znajomości, wie do kogo co zanieść. Jak się spręży to najlepiej wszystko złożyć za 1 razem - bo najtaniej (płaci się za samą fatygę popatrzenia na papiery bez względu na ich ilość).
Co do ceny za architekta to trochę to kosztuje. Zależy też co Ci załatwia.
U mnie biegał sam po wszystkich urzędach i na koniec zadzwonił, że mam sobie odebrać pozwolenie na budowę. Robił mi też projekt zjazdu z drogi powiatowej (500 zł). Całość za architekta z tego co pamiętam wyszła mi 2500 pln plus za ZUD-y coś koło 600 zł (sama mapka 500 zł).
Byle do przodu Aniu.
Anulkaa - co słychać ????

aniołek77
11-02-2009, 18:12
Witam serdecznie moich kochanych niezawodnych Retrowiczów ;)

Kochani, (pytam szczególnie tych, co na etapie schodów wewnętrznych). Może macie jakieś dobre i sprawdzone namiary na stolarzy.
Renia,Anulkaa,Małgosia, czy już macie wybranych wykonawców Waszych schodów?
Pozdrawiam

....szukam, szukam w tych forach ....

jag_jag
11-02-2009, 20:18
..i drugie pytanie: czy ktoś myślał o wygospodarowaniu garderoby na dole (by nie latać po rzeczy na górę ciągle)? By uwzględnić ewentualne zmiany rozważam nawet likwidację ścianki działowej między pokojami na dole.

vince Nasza wersja retro to tzw wersja z wysuniętym garażem :) i w miejscu pomiędzy garażem a łazienką mamy przestrzeń podzieloną na kotłownie z wejściem z garażu i pozostałą cześć przestrzeni przeznaczyliśmy właśnie na garderobę z wejściem od strony holu. Jest to pomieszczenie u nas ok 3m x 2m wiec spokojnie nam wystarczy.

pozdrawiam
jag_jag

małgosia2005
12-02-2009, 08:20
Aniołku

ja w końcu znalazłam na Podkarpaciu. Będe miała schody z podstopnicami (nie ażurowe) z metalowymi ciemnymi barierkami. Niestety Łódź się b. ceni.
Cena około 14 tys .


pozdrawiam
gosia

vince
12-02-2009, 09:02
vince Nasza wersja retro to tzw wersja z wysuniętym garażem :) i w miejscu pomiędzy garażem a łazienką mamy przestrzeń podzieloną na kotłownie z wejściem z garażu i pozostałą cześć przestrzeni przeznaczyliśmy właśnie na garderobę z wejściem od strony holu. Jest to pomieszczenie u nas ok 3m x 2m wiec spokojnie nam wystarczy.

pozdrawiam
jag_jag
Też chyba chciałbym wydłużyć garaż po to, by na jego końcu umieścić kotłownię. Myślałem też o umieszczeniu garderoby tam, gdzie pierwotnie miała być kotłownia. Co Wy na to? No i ponawiam pytanie, czy łazienka nie jest zbyt mała? Czy ktoś próbował ją powiększyć i jak? Moja dziewczyna zadręcza mnie pytaniami o tę łazienkę:( A może uspokoicie mnie (nas), że może jednak nie jest zbyt mała?
Pozdrawiam:)

Hauzer
12-02-2009, 19:18
vince
Ja myślę trochę zmniejszyć pokój nr 5 z którego może zrobimy łazienkę a tam gdzie łazienka jeszcze nie wiem :lol: za to sypialnia będzie spora i da się garderobę wygospodarować. Ale jedna rzecz, jaka mnie w tym projekcie boli to ta łazienka na dole, mała trochę :roll:

http://images49.fotosik.pl/62/29a349a67d3d3d78med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Sobek1
12-02-2009, 20:48
Cześć!!!
Anulka widzę, ze u Ciebie praca wre- tylko gratulować :D .
Małgosiu jak zaplanowałaś wejście do dodatkowego pokoju na poddaszu?
U nas ścianki działowe mialy być stawiane od jutra ale niestety znów pogoda się pogorszyła :cry: My chyba zrezygnujemy z jednej ściany przy schodach i w jej miejscu zrobimy barierkę aby nie powstał tunel o którym pisała Renia. Małgosiu jesli możesz to zamieść rzut swojego poddasza ze ściankami działowymi albo kilka fotek.
Pozdrawiam

reniaS
12-02-2009, 20:59
Cześć
Vince- moim zdaniem łazienka o wymiarach ponad 7 metrów jest ok.
I zdaniem wszystkich fachowców jest wyjątkowo ustawna.
U mnie będzie wc, bidet, wanna 90x140, kabina 90x90, noooo i duża umywalka na 80 cm szeroka.
Co mam teraz na moich niecałych 3 metrach - szkoda gadać.
:wink:
U mnie robią się regipsy. Zdjęcia postarm się zamieścić jutro.

małgosia2005
12-02-2009, 21:30
hej Sobku :D

u nas nie ma dodatkowego pomieszczenia na podaszu, te dodatkowe metry które uzyskalismy rezygnując z otwartego garażu "weszły" do łazienki teraz ma ona około :roll: 15 m. Rozkład pokoi i łazienki bez zmian (tylko łazienka duużo większa)

Nie rezygnowałam z tej ściany o której mowisz przy schodach na górze. Może nie będzie to żle wyglądać (to kwestia aranżacji). Wymiernym plusem tego rozwiązania jest niższy koszt schodów. Taniej po prostu wymurować ścianę z maxa (czy czegoś innego) niż płacić stolarzowi za wykonanie barierek.

Zdjęcia postaram się zrobić w ten weeekend. Ostatnie które zrobiłam po zamontowaniu okien nie nadają się do upublicznienia. Była mżawka, wszystko wyszło zamazane :( .

gosia

Sobek1
12-02-2009, 22:50
Małgosiu wydawało mi się, że Ty też podnosiłaś ściankę kolankową i dzięki temu tak jak u mnie powstało dodatkowe pomieszczenia. Ja podniosłam ściankę o 50 cm i teraz nad garażem wyjdzie dodatkowy pokój(w Retro2 łazienka jest po przeciwnej stronie niż w Retro). A łazienka też taka ogromna wyszła i zastanawiam się jak ją zmniejszyć. Ale z drugiej strony ścianka kolankowa 50 cm w łazience raczej jest za mała więc pewnie zrobimy przedścianki z regipsu i trochę się zmniejszy.
Pytanko do pozostałych Retrowiczów, którzy podnieśli ściankę kolankową: jaki macie teraz układ na poddaszu??? Jeśli to możliwe to proszę o fotki.
Pozdrawiam

vince
13-02-2009, 08:36
Dzięki za info w sprawie łazienki:) Wczoraj odwiedziłem budowę znajomego. On ma łazienkę o pow. 6,5 m2. Wydaje się, że miejsca jest sporo. Skoro w Retro jest 7,5 m2 to chyba nie będę już kombinował w tym zakresie..

Madzia 1976
13-02-2009, 10:34
Do Hauzer
Witam układ pomieszczeń który jest u Ciebie pokazany bardzo mi sie podoba to chyba będą równiez i moje zmiany. Też chciałam powiększyć pokój nr 6 a z tgo mniejszego można zrobić gabinet myślę ze to wystarczy co do łazienki uważam że ta na dole będzie wystaczająca.

A jeśli chodzi o wiekszą łazienkę to bardzo podoba mi sie pomysła Małgosi te 15 m na górze fajnie by wyglądały.

Pozdrawiam wszystkich. Ja jestem na etapie budowy rurociagu wodnego bo dostałam pozwolenie od gminy i nie muszę jednak kopać studni a to po Waszych radach dla mnie ważne. :lol:

blanko
13-02-2009, 18:28
Witam wszystkich! :D
Jestem nowym włascicielem projektu RETRO a wlasciwie po tylu zmianach to juz nie wiem czy to RETRO:) ale pierwotnie projekt opieral sie na RETRO
U mnie w projekcie bylo duzo zmian ale teraz jest to juz moj dom marzenie:)
co do zmian:
scianka kolankowa podniesiona na 2pustaki plus opaska
brama garazowa poszerzona do 5.5metra
czesciowe podpiwniczenie
zmieniony uklad schodow i lazienek

wkrotce dodam plan parteru:)
pozdrawiam fanow Retro 8)

cichym
14-02-2009, 14:43
Witam,

Mam prośbę ponieważ oddałem projekty do projektanta aby naniósł zmiany, a chce kupić już materiały na ściany i nie mogę ich wyliczyć. Mam projekt RETRO. Ma może ktoś zestawienie ile poszło mu Porotherm-u na ściany nośne i działowe albo chociaż ile jest metrów kwadratowych tych ścian.
Był bym bardzo wdzięczny za taką informację :).

Pozdrawiam
Michał

jaaman
14-02-2009, 16:51
Witam ponownie,
zastanawiamy się nad dachówką. Biorę pod uwagę Euronit profil S - co o tym sądzicie? A może podrzucicie inny pomysł. Kolor chyba grafitowy.
Jak długo trwa budowa więźby? U nas od 3 dni zaczynają i jakoś nie mogą zacząć.
Pozdrawiam

małgosia2005
15-02-2009, 09:49
hej jaaman

budowa więźby to od 3-7 dni. Co do dachówki to spytaj się jak długo jest na nią gwarancja. Nam np. udało się kupić dachówke Creatona która była droższa o 1500 zł od betonowej a więc warto się porozglądać i poszukać.
Ta dachówka Euronitu jest ładna nam też się podobała, opinie o niej znajdź u osób które już ją mają.


gośka

blanko
15-02-2009, 11:07
oto link do mojego juz zmieniony plan parteru retro
nie mialem mozliwosc skopiowania oryginalnego planu z projektu wiec dodaje taki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e88bec86a8c2414.html

Sobek1
15-02-2009, 15:55
Cześć!!!
Wybraliśmy nareszcie elektryka i hydraulika- elektryk 40 zł za punkt- bez gniazdek 35 zł a hydraulik 120 za punkt.
Czy zakładacie grzejnik w garażu i holu na dole- w holu będzie ogrzewanie podłogowe i zastanawiam się czy jest konieczny, a garaż mamy na jeden samochód i przejście z domu zlikwidowalismy i też nie wiem czy powinien tam być. Kupiliśmy też styropian na ocieplenie domu Termoorganika- 15 cm- 100 zł za kubik i wełnę na poddasze Isover 109,50 za rolkę- 18 cm plus 5 cm i 10 cm na stryszek.
Wycena okien będzie w poniedziałek. Na bramę firmy Wiśniowski dostalismy 12% rabatu czyli będzie kosztowała 3050- 260cm szerokości 210 wysoka.
Pozdrawiam

segab1
15-02-2009, 17:32
witam!
mam pytanie do SOBEK1. Jestes z okolic Wroclawia i rozumiem, ze brame wisniowski zamawiales we Wroclawiu? jesli mozesz to daj namiary na firme. A ta wycena jest zrobiona bez automatyki? dzieki z gory

jaaman
15-02-2009, 17:56
Sebek
Czy ceny które podałeś za elektryka i hydraulika to są ceny z materiałem ?[/b]

Sobek1
15-02-2009, 20:49
Cześć
Brame zamówimy w Strzelinie- to 36 km od Wrocławia, ale w Budusie też dostaliśmy 12% rabatu ale montaż był droższy- cena za brame bez napędu.
A koszt hydraulika i elektryka to koszt robicizny.
Pozdrawiam

małgosia2005
18-02-2009, 08:07
u nas prace kończy elektryk (podobno w piątek), potem od poniedziałku ma wejść hydraulik.

Musimy jeszcze zabić jakoś otwór na bramę, ale to już kolega małzonek zrobi, brama jednak przyjedzie jak wytynkują garaż.

a teraz trochę prywaty :wink:
pozdrawiam Pana Nauczyciela (nie gadaj tyle na gadu gadu w trakcie lekcji) :wink: :D


gosia

cichym
18-02-2009, 14:59
Witam,

Słyszał może ktoś opinie o Niemieckim POROTHERM Wienerberger 44 cm. Mam zamiar stawiać takie ściany. Dostałem dzisiaj ofertę od firmy która sprowadza POROTHERM z Niemiec i na dzień dzisiejszy dostałem cenę 5,9 zł/szt brutto z dostawą na plac budowy. Cena bardzo atrakcyjna w porównaniu z cenami u nasz w hurtowniach. Dostawca mówi że to taki sam tylko dziwi mnie tak niska cena jak euro idzie tak w górę.

Pozdrawiam
Michał

segab1
18-02-2009, 19:09
SOBEK1
mam pytanie do Ciebie odnosnie bramy garazowej ze Strzelina. Moglbys mi dac namiary na ta firme? albo przeslij mi na poczte [email protected]
z gory dzieki

izabela1000
18-02-2009, 22:34
właśnie zamierzam kupić projekt retro bardzo nam się podoba jest przestronny i funkcjonalny czy może ktoś z okolic łodzi ma już postawiony ten budynek z chęcią podjechałabym z mężem obejrzeć jak wygląda na zewnątrz i wewnątrz interesują mnie również zmiany wiele czytałam o przeróbkach takich jak: doprojektowany wykusz w salonie, garaz wydluzony do przodu o 1 m, strop wylewny (ciezki) na calosci przez co nad garazem mamy dodatkowy pokoj, sciana kolankowa podniesiona o 3 cegly.
Zrezygnowalismy tez z pomieszczen gospodarczych kolo kuchn
Ciekawa jestem co wy retrowicze o tym sądzicie
Czy zna ktoś z okolic łodzi albo w łodzi jakiegoś porządnego i niedrogiego projektanta chcę podpiwniczyć część budynku
proszę o pomoc a w przyszłości ja odwdzięczę się tym samym
pozdrawiam

małgosia2005
19-02-2009, 10:42
hej Izabelo :D

zapraszamy do nas. My budujemy się pod Łodzią.
Proponuje jednak poczekać na zmianę pogody bo warunki na drodze ciężkie. Gdyby nie samochód z wyzszym zaiweszeniem to nie wiem czy dotarlibysmy do działki.

pozdrawiam gosia

Sobek1
19-02-2009, 16:02
Cześć Segab!!!
Brama Wiśniowski- rabat 12%- Strzelin- Mrówka tel. 071-796-29-55.
A czy wiesz może gdzie na Dolnym Ślasku dają największe rabaty na okna firmy OknoPlast?
Pozdrawiam

Marcin Kuta
19-02-2009, 22:07
Dobry wieczór Retrowicze. Małgosia 2005, czy pamiętasz ile poszło Ci bloczków oraz betonu na fundamenty łącznie z wylaniem chudziaka? Podniosłaś ścianę kolankową o pustak +wieniec (my też tak planujemy), czy w związku z tym wydłużałaś krokwie? Z góry dzięki za odpowiedź- Marcin

małgosia2005
20-02-2009, 08:14
cześć

Marcinie
podnosilismy ścianke własnie o tyle co piszesz, ale nie przedłużalismy krokwi. Na tzw zapas tartak przedłuzył każdą krokiew na ok. 20 cm , ale to standard.
Co do ilosci bloczków i betonu;
- bloczki fundamentowe 3900 szt (jedna ściana była wylewana tzw oporowa czyli bez bloczków)
- beton pod ławy -chudziak B10 10m3
- beton na ławy B20 25m3
- beton na posadzkę B20 -chudziak ok. 20-25 m3

z tego co pamietamy. :roll:

U nas wszystkiego wyszło więcej bo dom stoi na "górce", fundamenty są b. solidne, weszło b duuuzo stali, ale mamy pewnośc że dom się nie osunie.

pozdrawiam gosia

Marcin Kuta
20-02-2009, 12:05
Dzięki serdeczne Małgosiu za szybką odpowiedź- my czekamy na pozwolenie na budowę, a potem startujemy z fundamentami. Jak masz jakieś nowe fotki swojego domku to pochwal się nimi. Pozdrawiam- Marcin

Sobek1
20-02-2009, 18:41
Cześć Marcin.
My też podnosilismy ściankę o jeden pustak plus wieniec a krokwie przedłużyliśmy o 40 cm.
Dziasiaj zamówilismy okna firmy Oknoplast- profil Koncept- okucia WK1 i roleta typu integro na okno tarasowe- przesuwne z automatem dzielone na pół. Kolor orzech jednostronny. Cena za okna 9.700 zł a rolety 6.000 zł w tym dwa silniki na roletę tarasową, która będzię podwójna.
Pozdrawiam

Marcin Kuta
21-02-2009, 09:35
Witam wszystkich. Sobek1 powiedz mi, ile zostawialiście zapasu na rolety w przestrzeni okiennej podczas murowania ścian? Okna + rolety + montaż zamówiliście w jednej firmie? Pozdrawiam wszystkich w ten sobotni, śnieżny dzień- Marcin

reniaS
21-02-2009, 16:31
Cześć Wszystkim
Anulka u nas robią się regipsy. A właściwie to się zrobiły i teraz pora je zaszpachlować. Potem sufity podwieszane na dole i czas na płytkarza.

Pokój nad salonem

http://foto1.m.onet.pl/_m/7b521dd5b76952b04ef1157287f33005,10,19,0.jpg

Drugi pokój:

http://foto3.m.onet.pl/_m/3afb1b6cbdae60da83a9738f499c9933,10,19,0.jpg

I łazienka:
http://foto0.m.onet.pl/_m/dcee6dcf1f9426ac20a00a1930b65760,10,19,0.jpg[/list]

Na więcej zdjęć zapraszam do dziennika. :)

izabela1000
22-02-2009, 20:43
hej Izabelo :D

zapraszamy do nas. My budujemy się pod Łodzią.
Proponuje jednak poczekać na zmianę pogody bo warunki na drodze ciężkie. Gdyby nie samochód z wyzszym zaiweszeniem to nie wiem czy dotarlibysmy do działki.

pozdrawiam gosia
Gosiu dziękujemy za zaproszenie jak śniegi zelżeją byśmy z chęcią podjechali tylko jak mamy trafić do was jeśli nie wiem gdzie pozdrawiam wraz z mężem cieszę się że ludzie tak chętnie piszą na tym forum :D :lol: :D

izabela1000
22-02-2009, 20:44
hej Izabelo :D

zapraszamy do nas. My budujemy się pod Łodzią.
Proponuje jednak poczekać na zmianę pogody bo warunki na drodze ciężkie. Gdyby nie samochód z wyzszym zaiweszeniem to nie wiem czy dotarlibysmy do działki.

pozdrawiam gosia
Gosiu dziękujemy za zaproszenie jak śniegi zelżeją byśmy z chęcią podjechali tylko jak mamy trafić do was jeśli nie wiem gdzie pozdrawiam wraz z mężem cieszę się że ludzie tak chętnie piszą na tym forum

Sobek1
22-02-2009, 21:11
Marcinie rolety i okna zamówliśmy w Oknoplaście. Otwory okienne powiększyliśmy o 17 cm a przy oknie tarasowym o 21 cm.

małgosia2005
23-02-2009, 06:50
hej :D

Izo szczegóły jak do nas trafić napisze na priva, ale i tak bedziemy musieli się spotkać (żebyście np mogli zobaczyć domek w środku) bo jest juz zamykany.

pozdrawiam gosia

małgosia2005
23-02-2009, 09:22
Aniu

dawaj no te zdjęcia, tyle masz zrobione i się nie chwalisz :wink: :D


pozdrawiam gosia

Sobek1
23-02-2009, 14:05
Cześć Retrowicze!!!
Aniu też czekam na Twoje zdjęcia :lol:
Pytanko do wszystkich, którzy już mają bramę garażową: jakie sprężyny macie w swoich bramach: naciągowe czy skrętne??? Nasza brama ma 260 cm szerokości i nie wiem czy te sprężyny mają znaczenie.
Pozdrawiam

aniołek77
23-02-2009, 18:17
WITAM WSZYSTKICH "ZAJĘTYCH" ;)
JA TEŻ NIE MAM CZASU NAWET ZAJRZEĆ NA FORUM - NIESTETY TAKIE CZASY

Mam pytanko do będących na etapie płytkowania: jaką macie cenę za m2 tj. ile za pomieszczenia w domu , a ile za garaż???
Będę wdzięczna za wskazówkę

Pozdrawiam
Sabina

Marcin Kuta
23-02-2009, 20:12
Dzięki Sobek1 za szybką odpowiedź. Wprawdzie montaż rolet jeszcze daleko przed nami, ale wolę to wiedziec już teraz. Pozdrawiam i życzę szybkich postępóww budowaniu- Marcin

maciej40
23-02-2009, 20:52
mam pytanie na jakiej wysokości macie wejście do kominka w salonie chodzi mi osrodek wejścia czopucha pozdrawiam

aniołek77
23-02-2009, 21:07
Dziękuję Anulkaa, to cenna informacja :)
Pozdrawiam i życzę postępów

reniaS
24-02-2009, 06:30
Cześć Wszystkim
Sabinka u mnie będzie najprawdopodobniej 30 zł za metr plus za cokoły osobno, ale nie pamiętam ile.
Od Ciebie też czekamy na zdjęcia!

Co do wejścia do komina to napewno powyżej głowy osoby dorosłej, ale tak dokładnie to nie wiem, a mam już obudowany.

WALDZIO
25-02-2009, 08:05
Witam serdecznie Wszystkich Retrowiczów, jesteśmy z mężem na starcie-dopiero kupiliśmy działkę i zastanawiamy się nad wyborem projektu. Postawiliśmy na ten świetny domek Retro jednak aby upewnić się co do słuszności naszego wyboru chielibyśmy go obejrzeć tu szczególna prosba do aniolka77 , bo z tego co udało mi się wyczytać najbliżej Gliwic :wink: , jeżeli jest taka możliwość i mielibyście czas będziemy wdzięczni
pozdrawiam Joanna[/code][/i][/b]

jaaman
25-02-2009, 20:23
BRYGADO KRYZYSOWA !!!!!!!!!!!!!!
Musimy wybrać okna dachowe. Zdecydowaliśmy się na Veluxy, ale dzisiaj polecono nam okna -ponoć tej samej firmy, ale pod nazwą Rooflite Energy 700. Różnica w cenie atrakcyjna, ale nic o tych oknach wcześniej nie słyszeliśmy. Może ktoś z forumowiczów może nam dać jakieś wskazówki.
Pozdrawiamy.

aniołek77
25-02-2009, 20:58
[b]Jaaman[b]

niestety też nie słyszałam, ale radzę bierzcie Veluxy :)
Pozdrawiam

aniołek77
25-02-2009, 20:59
Anulkaa

Śliczne płytki będzie pięknie wyglądało :)
Pozdrowionka[/b]

małgosia2005
26-02-2009, 09:58
jaaman

załóż nowy wątek na forum i zapytaj o te okna, może ktos juz o nich słyszał. Jak nie no to też bym nie ryzykowała.


Aniu
ładniutkie te płytki :D . Czy wc i bidet będziesz miała na prawej ścianie łazienki?

pozdrawiam gosia

Sobek1
27-02-2009, 08:12
Cześć Dziewczyny
Aniu piękna łazieneczka- też planujemy coś podobnego. a układ u nas będzie taki sam z wyjątkiem bidetu :D
Dzisiaj zaczynają stawiać ścianki działowe i robić taras- za taras zażyczyli sobie 1800 zł- chyba trochę dużo :roll:

Powiedzcie proszę ile cm ma wasza podłoga po wylaniu posadzek. Styropian będzie chyba 8 cm i nie wiem ile reszta.

Sprostosowanie dla Marcina- otwory okienne do zamontowania rolet zostały podniesione o 22 cm a okno tarasowe o 24 cm

Pozdrawiam

reniaS
27-02-2009, 18:24
Sobek1
Czy chodzi Ci o grubość wylewki ?
U nas ma 6 cm. Ponoć ponad tą grubość wymaga zbrojenia.

U nas panowie kończa regipsy, zaczęli też sufity podwieszane.
Przywieźliśmy dziś też płytki na hol i do kuchni.
:lol:

jaaman
02-03-2009, 18:29
SKARBNICO WY MOJA
Czy ktoś z was montowałe rekuperator? Jakiej firmy polecacie i z jakimi kosztami musze się liczyć.
Na budowie masakra cos mi dach skiepścili i jedno okno mi się nie mieści. Szczęka opada. Jutro od rana jadę z archtektem. Załamka

Sobek1
04-03-2009, 16:37
Anulka pewnie, że na targach będziemy i schodki sobie obejrzymy :lol: Na zdjęciu bardzo ładnie się prezentują.
A u nas ścianki działowe na parterze ukończone i okna Velux zamówione :D
Pozdrawiam

Kasiula1983
04-03-2009, 22:55
Witamy serdecznie wszystkich budujących i nie tylko.. :)

Jesteśmy sympatykami tego wspaniałego forum i śledzimy go niemalże od początku, podobnie jak nasi poprzednicy zwracamy się do Was z ogromną prośbą, a mianowicie czy ktoś z Was umożliwiłby nam zobaczenie cudownego Retro na żywo, jesteśmy z okolic Wrocławia, a dokładnie mieszkamy na pograniczu woj. dolnośląskiego i wielkopolskiego (60 kg od Wrocławia). Zdecydowaliśmy, że chcemy budować ten przecudowny domek i jesteśmy nim zachwyceni…!! Obecnie jesteśmy na etapie załatwiania spraw papierkowych i zamierzamy rozpocząć budowę latem. W poniedziałek tj. 09.03.09r. mamy spotkanie w jednej z firm w sprawie kupna projektu Retro. Czy istnieje możliwość abyśmy mogli do poniedziałku u kogoś zobaczyć już wybudowane Retro...?! :oops: Zwracamy się w szczególności z prośbą do osób, które budują Retro z garażem wbudowanym po prawej stronie. Liczymy na Waszą pomoc i życzliwość. Z góry dziękujemy. Podaję swojego maila: [email protected] i proszę o kontakt..
Pozdrawiam i bardzo się cieszę, że trafiłam na tą stronę :D :D :D

Pomyślności.. :)

Kasia&Marek

Sobek1
06-03-2009, 06:54
Cześć
Powiedzcie proszę ile cm styropianu macie na pddaszu i ile cm wylewki?
Pozdrawiam

maciej40
06-03-2009, 20:02
Nikt mi nie odpowie ? proszę na jakiej wysokości macie otwór w kominie wejście czopucha.

RomekC
07-03-2009, 16:28
Witam,

Mam pytanie do osób które mają wybudowany domek - czy sprawdzaliście/liczyliście wytrzymałość dachu ? Mój cieśla poddaje wątpliwości brak słupów/podpór - proponuje jeszcze raz przeliczyć dokładnie u dobrego konstruktora.
Poza tym czy nie mieliście/Wasi wykonawcy nie mieli kłopotu z montażem - przy murłatach jest wycięty taki "ząb" (trudno to opisać) ale cieśla twierdzi ze to tez jest wymyślone przez "niepraktyka" i jest lekko bez sensu.

pozdrawiam
R.

reniaS
07-03-2009, 17:35
RomeckC - jak ciesla tak narzeka, to radze wziąśc innego. Po prosto pewnie chłop się boi podjąc takiego wyzwania. Nie jest to konstrukcja łatwa ale napewno solidna i do zrobienia bez słupów. :P Słupy chcą robić bo im tak wygodniej. Zawsze ekpia szuka jak sobie ułatwić.

Maciej40- z tego co pamiętam to jest to wysoko. Napewno ponad mój wzrost czyli 170 i jeszcze głowe zadzierałam.

Sobek1 - styropianu mamy 8 cm, a wylewki 6 cm (ponad tą grubość wylewki wymagane jest zbrojenie).

małgosia2005
07-03-2009, 19:11
Romku
u nas w konstrukcji dachu dodano słupy. To była decyzja cieśli oraz kierbuda. Nie wiem sama....czy było to potrzebne (widocznie jak ze wszystkim jest szkołą falenicka i otwocka :wink: ). U nas są. Jednak wcześniejsi cieśle też mieli wątpliwości co do tej konstrukcji.

Sobku u nas tyle wylewki co w projekcie z tego co pamiętam to 6 cm a styropianu to się dopytam.

gosia

RomekC
07-03-2009, 19:30
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.

Małgosiu możesz przybliżyć gdzie te słupy wypadły, czy udało się je może schować w ściankach działowych, i o ile +/- podniosło to koszt?
Będę wdzięczny ze wszelkie szczegóły

pozdrawiam i najlepszego z okazji Dnia Kobiet :)

joanna1983
08-03-2009, 14:58
...

małgosia2005
08-03-2009, 20:11
hej Romku

u nas są 3 słupy. Wyszły w ścianach działowych ( 2 chyba w tej ścianie w większym pokoju na górze a ten trzeci to muszę zobaczyć na budowie :oops: ). We wtorek wezmę aparat i wkleje zdjęcia. Jeśli chodzi o koszt to jest to jedynie koszt tych słupów, nie pamiętam ile, ale naprawdę niewiele. Nie odczuliśmy tego przy zakupie więźby.

dziękuje w imieniu kobiet za życzenia :D .

pozdrawiam gosia

PAN NAUCZYCIEL 2009
08-03-2009, 22:15
Witam wszystkich forumowiczów, a szczególnie jednego, a właściwie jedną z nich: małgosię2005. :wink:
Choć sam nie buduję domu, to miło jest poczytać o ogromie pracy, którą trzeba włożyć w taki projekt.
Chciałem Małgosiu zauważyć, że piszę ten tekst po godzinach pracy... :lol:
Pozdrawiam, cała edukacja trzyma kciuki 8)

Kasiula1983
09-03-2009, 15:56
Drodzy forumowicze,

ponawiam swój błagalny apel, czy ktoś zechce nam pokazać swój domek na żywo...?? :( Jest to dla nas niezwykle ważne!
Prosimy o pomoc i liczymy na Wasze zrozumienie... :oops:

Pozdrawiamy..

Kasia&Marek

reniaS
11-03-2009, 18:57
Kasiula1983 - widzę, a raczej nie widzę odzewu więc zapraszam do siebie na zwiedzanie. :lol: 8) Obowiązują ubrania robocze.
Szczegóły możemy obgadać na priv.

Sobek1
11-03-2009, 20:32
Cześć!!!
U nas ścianki działowe dobiegają końca
:D , taras wylany i okna dachowe dzisiaj przyjechały. W sobotę mężulek będzie tynkował ścianę pod bramę garażową. Nareszcie widzę wnętrza swojego domku- ślicznie :lol: .
Kasiula my budujemy Retro2 ale jak masz ochotę zobaczyć to zapraszamy

piogron
12-03-2009, 16:22
Mam pytanie do tych którzy są już na etapie stanu zamkniętego. Jakie jest wasze wrażenie na temat salonu z jadalnią, czy nie wydaje się za mały i drugie pytanie jak oceniacie garderoby, czy są funkcjonalne, pytanie szczególnie do tych którzy nie podnosili ścianki kolankowej.

reniaS
12-03-2009, 19:13
Co do wrażeń z salonu i kuchni są jak najbradziej pozytywne mimo, że u mnie jest ścianka szerokości 150 cm między kuchnią a salonem.
Tak naprawdę wszystko okaże się po wstawieniu mebli.

Garderoby - uważam że są ok, zwłaszcza ta w mniejszym pokoju z kominem.
Co do tej większej to proponuję zrobić coś na co mój mąż nie chciał się zgodzić, bo było już otynkowane i wisiał grzejnik - dać ściankę działową tylko tu gdzie skos,a na resztę drzwi rozsuwane. Wtedy byłoby bez zastrzeżeń i wszystko niemal byłoby dostepne na wprost wejścia. A tak jest wąskie przejście wzdłuż garderoby, a dalej skos. Ale na długich skosach (6 m) można sporo upchać.

W.I.K.
12-03-2009, 20:39
Witamy!
Co do salonu i kuchni to wszystko ok - zrobiliśmy tylko mały barek, który nieco zasłania kuchnię. Z garderób zrezygnowaliśmy - naszym zadniem mało praktyczne z uwagi na skosy.
Mamy pytanko dotyczące wentylacji przestrzeni pomiędzy membraną dachową a warstwą izolacj poddasza - czy robiliście dodatkowe kominki pod kalenicą wentylujące tą przetrzeń (widoczne są one na zdjęciach ReniS). My pozostawiliśmy przestrzeń pomiędzy membraną a izolacją 3 cm mamy również otwory wentylacyjne u styku ścian z dachem. Zastanawiamy się czy są one konieczne, a jeżeli tak to ile szt. założyliście.
Pozdrawiamy W.I.K.

izabela1000
12-03-2009, 23:24
hej Izabelo :D

zapraszamy do nas. My budujemy się pod Łodzią.
Proponuje jednak poczekać na zmianę pogody bo warunki na drodze ciężkie. Gdyby nie samochód z wyzszym zaiweszeniem to nie wiem czy dotarlibysmy do działki.

pozdrawiam gosia

Witam proszę zajrzyj blog iza pozdrawiam retro[/u]

reniaS
13-03-2009, 13:15
Dachówek wentylacyjnych pod kalenicą mam w sumie 6 sztuk.
Natomiast nie robiłam szczeliny wentylacyjnej pomiędzy membrana dachową a wełną bo mamy membranę wysokoparoprzepuszczalną i przy takiej nie musi tej szczeliny być.

Kasiula1983
15-03-2009, 19:52
Witam Reniu :D :D :D

niesamowicie ucieszyła nas Twoja odpowiedz... chyba dziś z wrażenia nie usnę :wink: Bardzo dziękujemy za zaproszenie.
Podaję swój e-mail: [email protected] i z niecierpliwością czekam na kontakt.

Pozdrawiamy ciepło... :D

Kasia&Marek

maciej40
17-03-2009, 22:00
muszzę się pochwalić mam wylany strop troszkę późno ale zawsze już coś.
może komuś przydadzą się materiały poglądowe, w postaci zdjęć
mi się przydawały. niestety w projekcie z wieloma rzeczami trzeba improwizować nie ma dokładnych wskazówek zostają rozwiązania innych
http://images37.fotosik.pl/82/102ee6888c5661dfm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/102ee6888c5661df.html)
http://images38.fotosik.pl/82/52f7d098f2da8915m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52f7d098f2da8915.html)
http://images43.fotosik.pl/86/e585aaf10fbfc0bam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e585aaf10fbfc0ba.html)
http://images50.fotosik.pl/86/df5085a552f97e57m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df5085a552f97e57.html)
http://images50.fotosik.pl/86/c7e9d1409ec69134m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7e9d1409ec69134.html)
http://images36.fotosik.pl/82/609b2f043bf1daf2m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/609b2f043bf1daf2.html)
http://images50.fotosik.pl/86/4940f9c71443437fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4940f9c71443437f.html)

Sobek1
21-03-2009, 19:16
Cześć!!!
Anulka pięknie się Twoje schodki na targach prezentują :lol: Czy możesz zdradzić ich cenę?
U nas brama Wiśniowski już jest i bardzo mi się podoba a teraz stoimy przed wyborem drzwi zewnętrznych. Mieliśmy nadzieję, że na targach coś nam w oko wpadnie ale nic z tego. Drzwi Gerdy nas zainteresowały ale po przeczytaniu oponii na forum zrezygnowaliśmy. Chcieliśmy początkowo drzwi drewniane ale też wiele osób odradza. Och jak ciężkie są te wybory a tu jeszcze tyle przed nami :roll: Pozdrawiam

Ar2r
22-03-2009, 19:06
Witam
Planuję budowę wg.projektu Retro-bez zmian.Przyznam się że "przeleciałem' przez Wasze forum i mam nadzieję że wyłowiłem to co dla mnie najważniejsze. Wyczytałem że jest jakiś problem ze schodami,czy może ktoś z budujących ma już je wykonane?Pochwalcie się.Ja planuję betonowe.
Pozdrawiam.

Ar2r
23-03-2009, 08:27
Witam
Wspominał ktoś na tym forum ,że schody w takim kształcie jak na projekcie nie mieszczą się poprostu.

Ar2r
23-03-2009, 09:44
OK.Nurtuje mnie jeszcze sprawa stropu.Terriva czy monolit?Wykonawca o dziwo namawia na monolit i chyba ku temu rozwiązaniu się skłaniam.Ile stali mniej-więcej wchodzi na taki strop?Anulkaa wstaw może jkieś fotki schodów.

jag_jag
23-03-2009, 20:34
Ile stali mniej-więcej wchodzi na taki strop?Anulkaa wstaw może jkieś fotki schodów.
U nas na monolit ok 3 tony.
pozdrawiam
jag_jag

małgosia2005
25-03-2009, 15:56
tynki wewnętrzne skończone, domek jest już ocieplony (wszystko oprócz tynku, który czeka na plusowe temperatury w nocy). Aha mam już bramę wiśniowskiego.
Teraz pora na zagospodarowanie terenu i c.o oraz podłogi - wylewki.
Prze domkiem planuje łupek brukowy.

A co Wy planujecie ???


Izabelo 1000 kontaktujmy się przez priva (nie mogłam zanleźć Twojego blogu :oops: ).
pozdrawiam gosia

burczymucha
26-03-2009, 15:18
Witajcie!!!

My czekamy na ładna pogodę aby móc rozpocząć kolejny etap.Mamy juz wszystko zamowione oprocz okien i drzwi garażowych.Moze ma któryś z Was jakieś spostrzeżenia????zastanawiałem sie nad Oknoplastem a drzwi Wiśniowskiego.Co retrowicze na to???? :D

Sobek1
26-03-2009, 21:54
My właśnie dokonaliśmy takiego wyboru. Brama Wiśniowski już jest a okna Oknoplast będą w sobotę. Co do wyglądu to bardzo nam się podobają a resztę zobaczymy w praktyce.
Pozdrawiam

Julida
27-03-2009, 08:10
witajcie po długiej przerwie:) my jesteśmy na etapie hydrauliki, oczywiście jak to bywa z lekkim poślizgiem:) okna z Oknoplastu teraz zastanawiamy sie nad bramą garażaową aby kolor był najbardziej zblizony do okien czyli złoty dąb, czy ktoś z Was dobierał brame pod ten kolor okien? napiszcie prosze z jakiej firmy...jeżeli chodzi o Oknoplast Platinum jestesmy bardzo zadowoleni - wyglądają pieknie:)!ktoś pytał o schody od samego początku zakładaliśmy że będą betonowe, potrzebna była zgoda architekta oraz projekt - uważam że to była dobra decyzja ale oczywiście to zależy co komu sie podoba. Tynkarze zamówieni na kwiecień, projekt wnętrza gotowy, drewno na podłogi czeka na swoją kolej, armatura wybrana, mam pytanie do Reni i Małgosi jak długo czekałyście na wyschnięcie tynków?pozdrawiam serdecznie

Sobek1
27-03-2009, 15:58
Cześć
Jutro mamy montaż okien na parterze i połaciowych :lol:
Na jakiej wysokości macie u siebie dolna krawędź okien połaciowych???
Pozdrawiam

Marcin Kuta
27-03-2009, 17:18
Witajcie drodzy Retrowicze. Pod koniec czerwca planujemy rozpocząc naszą przygodę z Retro. Dzisiaj jedna z lokalnych ekip (podobno są dobrzy) przedstawiła mi kosztorys robocizny do stanu zero tj. ławy, ściany fundamentowe, ocieplenie styrodurem, 2 x lepik, zagęszczenie, chudziak, wyprowadzenie rur, koparka do wykopu oraz zdjęcia humusu. Koszt robocizny- 10 tys. zł.- do negocjacji. ReniuS, Aniołek77, Anulko i pozostali Retrowicze to dużo, czy mało, jak za kompletny stan zero? Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego weekendu!

WojtekLubartow
27-03-2009, 22:57
Wg mnie robocizna za stan "zero" 10tys jest taka ceną do przyjęcia.

małgosia2005
29-03-2009, 17:42
Julido
to zależy jakie tynki wewnętrzne planujesz. Gipsowe schną ok. 2 miesięcy.
cem-wapienne znacznie krócej.

RENIU
czy swoje tynki gipsowe będziesz malowała, czy dajesz jeszcze na nie warstwę gładzi gipsowej i dopiero pokryjesz farbą?

pozdrawiam gosia

burczymucha
30-03-2009, 17:27
Witajcie!!!!

Otrzymałem dzisiaj wycenę okien (bez okien dachowych)Oknoplast Platinum obustronny złoty dąb.Tylko z jedną zmianą ,zamiast okna bocznego w salonie mamy okno tarasowe,będzie trochę jaśniej(zwłaszcza,że okno jest od strony południowej)ciekaw jestem co retrowicze na kwote 10.370 zł + 900 zł za montaż.

aniołek77
01-04-2009, 09:40
Burczymucha

Też mamy dwustronny kolor w złotym dębie Platinum
Myślę, że masz dobrą cenę, my płaciliśmy podobnie ;)

Pozdrawiam

burczymucha
01-04-2009, 17:57
Aniołku 77!!!!Jesteście zadowoleni z wyboru okien????Bo my zastanawiamy sie jeszcze nad Okfensem,ale jeszcze czekamy na wycene.Mój szwagier ma ich okna i jest zadowolony wiec czynnikiem decydującym będzie ich cena...

Może jakieś zdjęcia z postępów prac????

aniołek77
01-04-2009, 18:33
Burczymucha
Jak na razie nie mieliśmy zbytnio okazji, żeby je na 100% wypróbować ;), ale myślę, że teraz jak słoneczko coraz wyżej będziemy częściej je otwierać.
Może Renia ma już jakieś spostrzeżenia , bo jest o parę kroków dalej ...
Co do zdjęć - uff... strasznie się ostatnio opuściłam, ale to przede wszystkim ze względu na przystopowanie prac w okresie zimowym (nie mieliśmy ogrzewania) ale rynny wiszą, regipsy będą się robić po świętach i już myślę, że ruszy wszystko z kopyta.
Ale zapraszam do obejrzenia zdjęć do tego etapu na fotosiku.
http://wbb77.fotosik.pl/albumy/484881.html

magdzik76
02-04-2009, 07:12
Cześć
Aniołku77 proszę zdradź mi tajemnicę jaka dachówka znalazła się na Waszym dachu??
Pozdrawiam
Magda

małgosia2005
02-04-2009, 07:15
hej Burczymucho my mamy okna okfensa. Są o.k. Poza tym cena -ok. 7 tys zł wraz z montażem.

pozdrawiam gosia

burczymucha
02-04-2009, 13:05
Dzięki Małgosiu!!!Dzwoniłem do Okfensu w Czeladzi, ale oni już nie realizują żadnych zamówień,są w upadłości.Muszę podjąć jakąś decyzję odnośnie okien...byleby właściwą.Chyba zdecydujemy się na Oknoplast.Przyznam się,że cena jaką ty zapłaciłaś za swoje okna,zastanowiła mnie czy upierać się przy swoim wyborze.?

joanna1983
02-04-2009, 15:26
...

Karina75
02-04-2009, 18:48
Mam pytanie do Retrowiczów będących na etapie wykończeniówki, czy jest szansa wybudować retro (bez żadnych szaleństw) za kwotę 350.000 zł ? Jestem na etapie sporządzania kosztorysu dla banku i mama nadzieję, że ta kwota jest realna.

małgosia2005
02-04-2009, 19:32
hej Burczymucho :D

ta cena to wynik 50% rabatu sprzedawcy. Znam kilka osób które mają takie okna i są one w porządku. Okna kupowaliśmy w małej miejscowości k/Łodzi. tam po prostu są przyjaźniejsze dla inwestorów ceny.

Jednak jak masz większe przekonanie do oknoplastu to bierz :D .

Karino 75 według mnie kwota 350 tys zł na zbudowanie i wykończenie jest nierealna. Ja bez szalenstw licze 400 tys i góry domku chyba już nie dam rady zrobić chyba że fachowcy w dobie kryzysu spuszczą z tonu.
Ale myśle że wprowadzić się będziesz mogła i z czasem reszte wykończysz.

pozdrawiam gosia