PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RETRO pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7

Karina75
02-04-2009, 20:12
Dzięki Gosiu! Nie ukrywam, że trochę mnie zmartwiłaś bo całą inwestycję chcemy pokryć kredytem, a dopiero potem sprzedać mieszkanie i spłacić część kredytu. Mam cichą nadzieję, że ceny materiałów budowlanych spadły w stosunku do roku 2007r., kiedy były najwyższe.

aniołek77
02-04-2009, 20:27
Magdzik 76

Zdecydowaliśmy się na Ruppceramikę Sirius 13 brąz.
Pozdrawiam :)[/b]

Otello
02-04-2009, 21:31
Karina 75- za te pieniądze wybudujesz ten dom. Ja miałem dwie wyceny oscylujące w kwocie około 400 tyś zł.Jednak rzeczoznawcy robią je na podstawie wzorów matematycznych i wirtualnych danych. Dobrze zauważyłaś,że ceny dużo poszły w dół i fachowcy wracają z Anglii, dlatego nie ma co wyolbrzymiać.W tej kasie się zmieścisz.

małgosia2005
03-04-2009, 11:41
Karino

musiałabyś zaoszczędzić na robociźnie czyli większośc prac robić sama, no to moze wtedy.
Reniu może Ty sie wypowiedz w tej kwestii. ile Ty planujesz bez szaleństw wydać (biorąc pod uwagę wykończenie, zagospodarowanie terenu, oczyszczalnia ścieków lub szambo itd).

Otello Ty musisz sam dużo rzeczy robić dlatego może i jest to mozliwe. W przeciwny razie moim zdaniem nie. Niech sie inni wypowiedzą którzy się "wykańczają" :wink: .

joanna1983
03-04-2009, 14:54
...

Karina75
03-04-2009, 15:46
Serdecznie dziękuję za Wasze wypowiedzi. W naszym przypadku budowa systemem gospodarczym nie wchodzi w grę, a całość inwestycji bedzie realizowana przez "fachowców", więc na robociźnie raczej nie zaoszczędzimy. Projekt poszedł właśnie do wstępnej wyceny przez kosztorysanta. Może jest Ktoś na forum kto właśnie uzyskał aktualną wycenę tego projektu?

Karina75
07-04-2009, 18:04
Witam. Ponownie zwracam się z pytaniem, czy ktoś z rozpoczynających budowę w tym roku dysponuje aktualną wyceną projektu?

Marcin Kuta
07-04-2009, 20:40
Dobry wieczór drodzy Retrowicze. ReniuS mam pytanko do Ciebie. Chodzi mi o poziomy części mieszkalnej oraz w garażu (-30cm). Ja mam w projekcie garaż niżej położony oraz w tylnej części garażu pomieszczenie gospodarcze podzielone na pół. To z oknem- kotłownia jest również na poziomie garażu (-30cm) natomiast drugie- suszarnia jest równo ze stanem zero budynku. Ponieważ już niedługo ruszamy z fundamentami chciałem sie zapytac, jak to wygląda u Ciebie oraz, czy Twoja ekipa przeszła przez to bez problemów. Podobno, jak są różnice poziomów, a nie ma w projekcie w tym miejscu ław i ścian fund. to trzeba takowe sobie dorobic. Pozdrowienia dla wszystkich.

reniaS
08-04-2009, 10:55
Kwestia 1 - koszt budowy. W kwocie 350 tys. to wybudować się można, ale nie ma szans na wykończenie domu. Moim zdaniem żadnych. Aby spokojnie wszystko skończyć trzeba dodać do tej kwoty sądzę 100 tys.
Zakładam, że przy zerowym zaangażowaniu inwestora w prace budowlane - tak jak u nas.
Kwestia 2- poziomy w domu.
U nas na początku były tak jak w projekcie, czyli garaż plus kotłownia i narzędziownia za garażem 30 cm niżej. Nie leżały mi te schodki w kotłowni i teraz mam tak (robione przed wylewkami), że mam jeden schodek w garażu i potem do domu z kotłowni wchodzi się też ciut wyżej, ale mam gdzie postawić pralkę.
A tak poza tym u nas narazie spokojnie. Działkę mam wyrównaną. Po świętach ruszamy z ogrodzeniem terenu, a mamy co grodzić - 30 arów.
Oczywiście z uwagi na koszty robimy siatkę na gotowym murku. I tak wyjdzie razem z bramą 20 tys. :cry:
Dobrze że mamy przestój bo paskudna grypa na ponad dwa tygodnie wyłączyła nas z czegokolwiek. Wybrałam drzwi wewnętrze i jeszcze w tym tygodniu myślę zamówić. Z firmy Kospan. Bardzo dobra jakość (drewno) za bardzo dobrą cenę. Robi mi się też projekt garderób do dzieci i wystrój ich pokoi. No i to by było na tyle.

Sobek1
09-04-2009, 19:35
Witaj Aniu!!!
Wczoraj umówiliśmy się na tynki gispowe i myślę, że mamy atrakcyjną cenę- 20 zł za tynki gipsowe maszynowe z materiałem. Ceny kształtują się na poziomie ok 26-28 zł.
Z niecierpliwością czekam na zdjęcia Twojego kominka :lol: jeśli nie na forum to bardzo proszę na Priva.
U nas elektryk wchodzi dwa dni po świętach a potem hydraulik a tynki myślę, że będą na początku czerwca.
Pozdrawiam[/i]

vince
14-04-2009, 08:32
Mam pytanie. Czy ktoś z Was buduje nasz domek w Koszalinie albo okolicach? Bardzo proszę o informację.

aniołek77
16-04-2009, 09:03
Julida
Do okien Oknoplastu Platinum w złotym dębie dobraliśmy bramę Wiśniowskiego - niemal idealnie, żeby nie powiedzieć identyczny ;)
Efekty możesz zobaczyć na fotosiku - link podawałam chyba na 20 str.
Pozdrawiam

małgosia2005
16-04-2009, 09:56
cześć

powiedzcie mi Moi Kochani jakie parapety zewnęrzne będziecie zakładać. Chodzi mi zwłaszcza o dobór parapetów klinkierowych do okien w kolorze złoty dąb. Myślałam żeby parapet dopasować do okien a nie do dachówki. Pojeżdzilismy po składach ale baaardzo trudno znaleźć coś w kolorze złoty dąb. Znacie firmę która produkuje klinkierowe płytki na parapet w tym kolorze?


pozdrawiam gośia

piogron
16-04-2009, 13:41
Teraz dopiero zobaczyłem,że podłoga garażu jest obniżona w stosunku do podłogi domku. Więc mam pytanie do tych którzy nie wydłużali garażu, czy jest możliwe przesunięcie drzwi do garażu do wiatroŁapu? Chodzi tutaj o schodki, jeśli będą po śrdoku ściany garażu to będą przeszkadzać przy parkowaniu samochodu?

Marcin Kuta
16-04-2009, 15:07
Witam wszystkich. Czas kopania fundamentów zbliża się dużymi krokami. Mam pytanko- może ktoś pamięta ile poszło Wam stali na ławy (chodzi mi o ilości kg prętów o średnicach: 6 mm, 12 mm oraz 16 mm). Za odpowiedż z góry dziękuję. Pozdrawiam- Marcin

W.I.K.
17-04-2009, 10:21
[quote="małgosia2005"]cześć

powiedzcie mi Moi Kochani jakie parapety zewnęrzne będziecie zakładać. Chodzi mi zwłaszcza o dobór parapetów klinkierowych do okien w kolorze złoty dąb. Myślałam żeby parapet dopasować do okien a nie do dachówki. Pojeżdzilismy po składach ale baaardzo trudno znaleźć coś w kolorze złoty dąb. Znacie firmę która produkuje klinkierowe płytki na parapet w tym kolorze?

Cześć, my mamy kształtkę parapetową w kolorze miodowym 200x100x13, nie pamiętam jakiej firmy ale wg mnie prazentuje się bardzo dobrze w zestawieniu ze złotym dębem.

http://foto.onet.pl/jkwr0,obkk7wswmwdk,h38aw,u.html#h38aw

magdzik76
17-04-2009, 12:34
W.I.K. mam małe pytanko jakiego koloru dachówkę położyliście na dach? Czy dachówka jest matowa czy z połyskiem? Planujemy z mężem dach w podobnym kolorze i okna również takie jak u Was czyli złoty dąb OKNOPLAST Kraków.
Miałam jeszcze niewielkie wątpliwości czy będzie to do siebie pasowało ale jak widzę Wasz domek wszystkie wątpliwości znikają.
Pozdrawiam

vince
17-04-2009, 22:02
W.I.K. wysłałem do Ciebie zapytanie na PW. Zachęciłaś mnie swoimi zdjęciami do obejrzenia Twojego domu. Mam nadzieję, że będzie to możliwe i wizja lokalna Twojego Retro przypięczętuje naszą decyzję o wyborze tego projektu.

Diakon
18-04-2009, 12:42
Witam wszystkich budujących Retro.MIędzy innymi dzięki waszym postom na tym forum podjęliśmy decyzję o kupnie tego projektu.
Anulkaa Twój domek prezentuję się pięknie, jestem pod wielkim wrażeniem.
Oto wykaz zmian na któr my się zdecydowaliśmy, prosiłbym was o oipnię co o nich sądzicie, gdyż macie już doświadczenie z tym projektem i wielu z was widzi już projekt nażywo w trakcie realizacji.
1.Po pierwsze zdecydowaliśmy się na umieszczenia pomieszczenia gospodarczego na tyłu garażu, ale nie wysuwając garaż lecz poszerzając cały budynek o 1,20. Tym samym nasz domek w "głąb" od drogi będzie miał nie 12,5m lecz 13,7m.
2.Manewr poszerzenia budynku oprócz pomieszenia godpodarczego przyniesie nam wydłużenie salonu o 1,2, czyli salon będzie miał długość 8m zamiast 6,4m. Tym samy jego powierzchnia wzrośnie do 43m2.
3.Większy będzie również hall i będziemy mogli powiększyć otwór w stropie o 0,8m na schody i będziemy mieli wystarczająco dużo miejsca aby zrobić schody ze spocznikiem nie zabiegowe.
4. Z racji powiększenia salonu powiększymy też okna w nim. Tzn. W kuchni i salonie będą okna 200x160, okno tarsaowe bez zmian.
Myślę,że to wszystkie zmiany na jakie się decydujemy.
Powiększenie budynku naturalnie wymusi zmianę kąta pochylenia dachu z 35 do 32 stopni, jednak jest to zmiana niezauważalna.
Oto wstępny szkic:
http://img17.imageshack.us/img17/3792/retro121kopia.jpg

Pozdrawiam wszystkich i będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Sobek1
18-04-2009, 17:41
Anulka pięknie!!!- ciekawe jaki będzie efekt końcowy kominka :roll:
A u nas elektrycy wchodzą w poniedziałek :lol:
Pozdrawiam

reniaS
18-04-2009, 17:46
Anulka.
Jestem - jak zwykle zresztą po Twoich zdjęciach- pod wrażeniem.
Kominek - aż dech zapiera od bogactwa. Proszę pokaż nam wreszcie łazienkę.

Małgosia2005 - ja także decyduję się na płytkę klinkierową tyle, że w kolorze dachu a więc - ceglastą. No i powtórzę jeszcze ten kolor na cokole. A przynajmniej takie mamy plany (o ile kasa skądś się znajdzie albo wygramy w totka). :wink:

W.I.K.- gratuluję wyboru pięknch drzwi wejściowych. Są śliczne. (mam identyczne :D :D :D ).

małgosia2005
18-04-2009, 20:35
WIK-U

jeśli to nie kłopot to podaj jaka to firma produkuje takie jak Twoje parapety klinkierowe. Jestem trochę zdziwona że jest to kolor miodowy. My widzieliśmy kolor miodowy ale on był znacznie jaśniejszy od Twojego, ale co firma to inna kolorystyka.
Rzeczywiście kolor parapetu jest dobrze dobrany do okien.

Anulkaa
wszystko super. Domyślam się że salon w stylu glamour.
Powiedz jak zrobiliście tą ozdobę (zgrubienie) na tej łukowatej ścianie osłaniającej taras. Czy to jest styropian?

Reniu my raczej nie robimy cokołu z czerwonego klinkieru, mam wrażenie że to mpgłoby skrócić optycznie dom. Dlatego też chcemy dopasować parapet do okien, a w przyszłości (jak też wygram .... :wink: w totka) to będą okiennice więc wszystko wokół okien będzie w jednym kolorze


pzdr gosia

W.I.K.
19-04-2009, 06:43
Witaj magdzik76
Dachówka Ruppceramika Sirius kolor antracyt oczywiście bez pałysku.
http://www.monier.pl/katalog-ruppceramika/dachowki/sirius.html
Ps. Niedługo bedą zdjęcia z podbitką w złotym dębie i obróbkami blacharskimi w kolorze czarny mat.
Pozdrawiam

W.I.K.
19-04-2009, 07:05
Witam ponownie!
Małgosia2005 po przekopaniu garażu znalazłem płytkę parapetową - firma Cerrad, płytka szkliwiona cieniowana miodowa.http://www.cerrad.com.pl/
ReniaS - zgadza się drzwi są ok może poza tym, że trzeba uważać z ich myciem bo jak trochę mocniej przytrzesz to faktura drzewa znika :evil: niech panowie przed elweacją je dobrze zabezpieczą.
Ps. Na wszystkie PW odpowiedziałem :wink:
Pozdrawiam

małgosia2005
19-04-2009, 07:37
WIK :D
wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Dzisiaj wybierzemy się do Leroy -Merlin na oględziny.

Mam pytanie do wszystkich - czy robicie odpływ w garażu a jeśli tak to kratkę w podłożu w garażu łączycie z kanalizą czy też z rurą od odwodniena domu. Słyszałam że po podłączeniu rury do kanalizy może czasem wydobywać się nieprzyjemny zapach.
A może nic nie robicie (też się nad tym zastanawiam) bo chyba aż tak dużo śniegu czy wody na kołach samochodowych się nie nasienie do garażu.

pozdrawiam goska

W.I.K.
19-04-2009, 07:52
Witam jeszcze raz!
Małgosia2005 Z tym to może być problem! My dostaliśmy zgodę na podłączenie się z deszczówką do skanalizowanego rowu melioracyjnego. Jak był gość z urzędu to o podłaczeniu czegokolwiek związanego z garażem nie było mowy z uwagi na olej i tego typu historie wymyślali jakieś osadnikina olej. Zakończyło się na tym, że zrobiliśmy spady na posadzce w garażu i odpowiednio wyprofilujemy podjazd. Z podłączeniem do deszczowej to chyba będzie ten sam problem. Do ogólnej kanalizy z podłączeniem deszczówki bym nie ryzykował. A co do zapachów to są do tego odpowiednie syfony i nie powinno być problemu.
Pozdrawiam

małgosia2005
20-04-2009, 07:22
WIK-u

dzięki za namiar na parapet klinkierowy. Kupilismy jedną płytke i najlepiej pasuje z tych wszystkich które widzielśmy. Nigdy bym nie przypuszczała że ten kolor miodowy będzie pasował do okien złoty dąb. Także parapet będziemy mieli takie jak Ty, mam nadzieje że nie policzysz za prawa autorskie :wink: :D


Anulkaa
my na razie nic nie kupujemy bo nie byłoby gdzie tego trzymać, chyba żeby dać zadatek i trzymać w sklepie. Na razie mamy jednak inne wydatki.
Ceny marek zagranicznych są zwązane z wysokościa Euro, nie wiem czy liczyć na spadek cen.

pozdrawiam gosia

W.I.K.
21-04-2009, 18:35
Witam!
Małgosia2005 Cieszę się, że się spodobało. :)

Mamy pytanko czy ktoś obkładał już okrągłe schody wejściowe lub taras kaflami, a może czymś innym? Bo nam zabrakło pomysłów na wykończenie schodów. :oops: Chodzi nam o to jakie kafle i w jaki sposób układane aby dopasować je do krzywizny schodów.
Pozdrawiamy W.I.K.

Marcin Kuta
22-04-2009, 20:18
Witam wszystkich ponownie. Ja znowu z innej beczki- tym razem chodzi mi o drenaż opaskowy. ReniuS, czy robiłaś na winklach budynku studzienki, czy tylko położyłaś rurę drenarską wokół budynku. Gdzie odprowadziłaś te rury-do rowu? I jeszcze raz- jeśli ktoś z Państwa pamięta ilości stali zużytej podczas wylewania ław to bardzo proszę o taką informację. Pozdrawiam wszystkich- Marcin

jag_jag
22-04-2009, 20:47
jeśli ktoś z Państwa pamięta ilości stali zużytej podczas wylewania ław to bardzo proszę o taką informację. Pozdrawiam wszystkich- Marcin
Marcinie ja buduję Retro z wysunietym garazem. Na lawy fundamentowe zuzylem 35 szt preta fi12, (1szt jakies 11kg) oraz fi 6 ok 60 kg na strzemiona.
pozdrawiam

reniaS
23-04-2009, 15:50
Marcin
Nie mam drenażu budynku. Przynajmniej narazie.
Mam za to odprowadzenie deszczówki do rowu melioracyjnego rurami PCV.

Anulka.
Nie kupujemy narazie sprzętu bo.... nie mam czasu za tym poszperać. I tak mam opóźnienie w związku ze stójką prawie m-c na budowie.
Mam nadzieję, że do końca miesiąca skończymy ogrodzenie i wejdzie wreszcie kafelkarz.

Marcin Kuta
24-04-2009, 11:09
Jag_jag oraz ReniuS dzięki za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam wszystkich- Marcin

Diakon
27-04-2009, 20:15
Czy ktoś z was montował lub robił projekt instalacji rekuperatora do Retro. Jeśli tak to może zechce się podzielić gdzie będzie go montował i którędy puści przewody wentylacyjne.
Jeśli nie robicie rekuperacji to będę wdzięczny za informacje czy da się pomiędzy ścianą kolankową a murłatą puścić przewody, czy jest wystraczająco dużo miejsca? Pytanie do tych kórzy nie podnosili ściany kolankowej.

małgosia2005
29-04-2009, 07:54
cześć

czy ktoś zmieniał swoją kuchenkę na gazową (w projekcie jest elekrtyczna). Jeśli tak to jak prowadziliście rure od gazu. Czy wg Was taka kuchenka elektryczna jest droższa w eksploatacji od gazowej?.

pozdrawiam gosia

reniaS
29-04-2009, 10:29
Małgosia2005
Ja mam rury poprowadzone z kotłowni przez hol do spiżarni i potem wychodzi tu gdzie kuchenka.
projekt robił mi pan który robiła mi cąły projekt gazu do pozwolenia na budowe instalacji gazowej wewnętrznej. Rury mam wpuszczone w ścianę i zatynkowane tyle że zwykłym tynkiem a nie gipsowym bo tym nie może być.
Mam już odbiór tej instalacji zarówno przez gazownictwo jak i kominiarza i jest ok.
A co do samej kuchenki. Hmm. Nie umiem gotować na prądzie. Trzeba do tego wprawy. Poza tym po przygodzie mojej córci u rodzinki jak położyła sobie rękę na rozgrzanym palniku ceramicznym i jej się ta ręka przykleiła i zaskwierczała jakoś mi się nie uśmiecha ten prąd.

Jak tam postępy prac ??

małgosia2005
29-04-2009, 11:06
ja się tej elektrycznej nie boje :wink: , bo teraz takową posiadam, ale moja rodzicielka cały czas opowiada o kosmicznych rachunkach za prąd. Do tej pory w ogóle takimi kategoriami niemyśłałam. Jesli chodzi o użytkowanie to świetna. Sprawdziłam koszty...na forum - wyższe ale rzędu 7-10% od gazu. Raczej ją weźmiemy.

a propos postepów. Podbitka robi się, parapety zewnętrzne już mam, tynk jutro (taka mam nadzieje bo coś ekipa ostatnio nawala).

Kaloryferki są , reszta C.O do 10.05. bo potem końcówka robót podłogowych. Ah pochwale się....zadatkowałam na drewno egzotyczne przemysłowe (100m2) - kamea. Reszte mam tj teak (50m2) i lapacho (ok 12m2).


pozdrawiam gośka

WojtekLubartow
05-05-2009, 17:38
pytanie do budujących retro2 jakiej wielkości zostawiliście otwór na bramę garażową ? w projekcie jest 2,4 ale to jest troszke za malo

Sobek1
05-05-2009, 22:17
Witaj Wojtek.
My mamy szerokość 2,60 cm.
Pozdrawiam wszystkich

WojtekLubartow
06-05-2009, 19:30
ok dzięki - ja zdecydowałem się na brame szerokości 2750mm - a u Ciebie Sobek pewnie pójdzie 2500

Sobek1
07-05-2009, 16:22
Brama ma szerokość 2,60.
Pozdrawiam

małgosia2005
11-05-2009, 19:00
hej

zwracam się do osób które robiły wylewki (robione z miksokreta), tynki maszynowe. Ile wyszło Wam zużycie prądu (taryfa zwykłą) za wykończeniówkę czyli od momentu stanu zamkniętego do chwili wykonania tynków wewnętrznych, wylewek.(czyli licząc prace hydrauliczne, co).
Nie chodzi o dokłądne dane ale rząd wielkości.

pozdrawiam
małgosia

reniaS
13-05-2009, 19:43
Cześć Wszystkim
Małgosiu2005 - my płacimy za prąd od niedawna i są to nieduże kwoty
około 50-70 zł drugi miesiąc.Przy czym był to sezon grzewczy więc chodził także piec do c.o. Z tego co pamiętam to ekipa od tynków część pracy robiła na własnym agregacie.
U nas płytki w kotłowni i narzędziowni zafugowane, w kuchni położone na ścianie i kończą się kłaść na podłodze.
Od jutra (mam nadzieję) wreszcie zacznie się temat - łazienka dolna.
Ogrodzenie z siatki zrobione, brama się robi, jedynie sztachety do bramy i furtki musimy kupić.
Drzwi wewnętrzne jadą z fabryki. Pomalowaliśmy także sami prawie cały dom - po raz pierwszy. Wyszło fajnie. :lol: :lol:

Sobek1
14-05-2009, 16:39
Cześć Małgosiu!!!
My właśnie jesteśmy po kłótni z energetyką bo od grudnia do lutego nic w domku nie robiliśmy a rachunek za te miesiące przyszedł prawie 200 zł- za kazdy miesiąc ponad 60 zł. W odpowiedzi na nasze pytanie usłyszeliśmy, że nie ważne czy korzystamy z energii czy nie musimy płacić bo oni są przygotowani na jej dostarczenie :evil:

mazzante
14-05-2009, 18:11
Witam wszystkich retrowiczów :D Jestem wstępnie zainteresowany zakupem projektu Retro. Chciałbym się dowiedzieć jakie są koszty wybudowania stanu surowego zamkniętego? Jestem z województwa kuj-pomorskiego i chętnie bym obejrzał na żywo gdzieś taki pobudowany dom.
Czekam na odpowiedź i mam nadzieję, że również w niedalekiej przyszłości będe mógł z wami się dzielić informacjami z przebiegu budowy :D

maciej40
14-05-2009, 20:45
mam pytanie jaką wysokość drzwi zewnętrznych macie u siebie?

małgosia2005
15-05-2009, 11:10
Sobku dokładnie sprawdz rachunek, moze jest jakis błąd. Ja otrzymałam rachynek od mojego sąsiada za 2 m-ce na niebagatelna kwote 2 tys. Przeliczyłam sobie kiedy miałam prace na budowie i ilośc kw zuzytych przez maszyny. Takiej kwoty nie zapłaciłam bo fizycznie nie mogłabym takiej ilości prądu zuzyć.
w kazdym razie na tym rachunku był błąd ( dawało to ok. 200 zł za dużo do zapłacenia). Przejrzyj wczesniej sze faktury. Zapłac tą i reklamuj ją jesli uważasz że coś nie tak.

A tak na marginesie powiedz energetyce że nie płaci się za gotowośc do przesłania energii.
Ja teraz powalcze o odszkodowanie za kabel na działce , o którym mój sasiad zapomniał mi powiedziec w momencie sprzedazy działki :o :o . To się nazywa roztargnienie :wink: :evil: .

wiosna 2009
16-05-2009, 22:22
Co myślicie o takiej wersji RETRO?


http://img35.imageshack.us/img35/3115/elewacja1.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/7119/elewacja3.jpg

rubik
17-05-2009, 22:07
Witam Serdecznie Retrowiczów! Stoję na przed wyzwaniem pod hasłem budowa własnego domu ;) Z Żoną ciągle jeszcze jesteśmy na etapie wyboru projektu jednak projekt retro jest naszym faworytem :) Czy ktoś z Was buduje swój dom wg. projektu retro w bliższych lub dalszych okolicach poznania? Jaki jest koszt wybudowania tego domu do stanu surowego zamknietego a później do deweloperskiego?

wiosna 2009 Twoja wersja projektu jest całkiem interesująca, jaki jest układ wnętrza? Ja chcę zaadaptować pomieszczenie nad garażem na męski pokój z piłkarzykami, stolikiem do brydza i małym barkiem ;)

Pozdrawiam!

aniołek77
18-05-2009, 18:22
[b]Wosna 2009

Mnie się ta zmiana bardzo podoba-gratuluję pomysłu i polecam wybór tego projektu. Drugi raz jak mielibyśmy się decydować byłby to projekt Retro.
Pozdrawiam
Sabina

aniołek77
19-05-2009, 17:58
http://images37.fotosik.pl/123/6d3d424251797af7.jpg (http://www.fotosik.pl)
Witam wszystkich Retrowiczów i najpierw chcę się pochwalić naszym bardzo bliskim sąsiedztwem-czyż nie są cudowne, a jest ich chyba 11.[/b]

aniołek77
19-05-2009, 18:21
A u nas praca ruszyła naprawdę ostro do przodu. W sobotę uwijaliśmy się jak mróweczki przy wyrównywaniu terenu-chociaż przy 14 arach nie jest to łatwe, zwłaszcza, gdy góry doliny ;)
Posprzątaliśmy też troszkę w środeczku i aż się miło patrzy. Wcześniej już była zrobiona podbitkahttp://images38.fotosik.pl/119/a3c40fd647949748med.jpg (http://www.fotosik.pl),na zewnątrz skończony chodnik i taras (póki co - reszta jak będzie kasa).
http://images45.fotosik.pl/124/67d3a323049abae0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
[img=http://images48.fotosik.pl/124/319038eaef2f33e1m.jpg] (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/319038eaef2f33e1.html),wypłytkowana kotłownia, pralnia (zdjęcia w późniejszym terminie, bo coś obiektyw odmówił posłuszeństwa).
UWAGA! Proszę nie zwracać uwagi na ten PIĘKNY żółty kolor przy oknach- to tylko POLOT ARTYSTYCZNY naszych tynkarzy ;) jak przyjechałam z pracy To COŚ już było, ale już w tym tygodniu mają to poprawiać. Dla sprostowania miał to być jeden ton ciemniejszy od tego na elewacji ehhhhhh...

Resztę relacji w późniejszym terminie ;)
Pozdrawiam wszystkich zapracowanych

aniołek77
20-05-2009, 17:16
Witam Retro-wiczów
Te zdjątka zrobiłam dzisiaj. Widać gotowy taras i chodnik oraz poprawioną częściowo elewację,
http://images37.fotosik.pl/124/a0123f69751ef08dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a0123f69751ef08d)
http://images45.fotosik.pl/128/87509392796329ccm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=87509392796329cc)
http://images44.fotosik.pl/129/421c6a2fb5c6fe86m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=421c6a2fb5c6fe86)


a dalej... :lol: [/img]

aniołek77
20-05-2009, 17:28
...dalej
1) sufit w kuchni i obniżenie wkoło na lampki halogenowe
http://images38.fotosik.pl/124/9dd9ef7751fa5596m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9dd9ef7751fa5596)
2)tu obniżenie w salonie w części "jadalni" - prawdopodobnie zostaną trzy wiszące poj.lampy
http://images50.fotosik.pl/128/02eb23e3ec3d1dd0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=02eb23e3ec3d1dd0)
i to by było dzisiaj na tyle, chociaż...
jeszcze oczywiście podglądałam dzisiaj nasze przemiłe sąsiedztwo ;)
http://images48.fotosik.pl/128/6d3106f099933ef3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6d3106f099933ef3).

Mam jeszcze tylko pytanko do wszystkich "wykańczających się" Retro-wiczów, jakie drzwi wewnętrzne planujecie, a być może już posiadacie?

Pozdrawiam

piogron
20-05-2009, 19:49
Aniołek77 bardzo pięknie się prezentuje wasz domek i piękna okolica. Mam do Ciebie kilka pytań, będe wdzieczny jak zechcesz odpowiedzieć:
1.Możesz napisać jaką masz różnicę poziomu gruntu pod domkiem, ponieważ wiedzę,że przód domku jest równo z gruntem a tył macie wyniesiony.
2. Czy podnosiliscie wjazd do garażu, bo w projekcie podloga w garazu jest nieco nizej nic pozostala podloga budynku, a u was chyba jest na rowni?
3.Czy zmniejszalas nieco taras, bo musze przyznac,ze wasz taras masz ładne proporcje. Moze znasz przyblizone jego wymiary.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.

aniołek77
21-05-2009, 07:58
Witaj Piogron

Dziekuję przede wszystkim za uznanie. Postaram sie odpowiedzieć na Twoje pytania.
1) Jeżeli chodzi o różnice terenu - z przodu było ok. 30 cm tylko jest nawieziona ziemia, natomiast z tyłu wyszło aż 70 cm i tu było lekkie nasze zaskoczenie. Prawdopodobnie nie będziemy wogóle tego ruszą , ponieważ 1000 ton ziemi byłoby mało;
2) GARAŻ - zrobiliśmy na jednym poziomie (tak zdecydowalismy) i uważam , że o wiele lepiej bez dodatkowych stopni do pokonania i ewentualnego połamania nóg ;)
3) TARAS - zmniejszałam "na oko", tak żeby powstał ładny łuczek. Zaczyna się nie za 1 oknem tylko za oknem. Moją inwencją jest jeszcze kwietnik w kształcie "łezki" z kostki granitowej chyba widoczny na zdjęciu ( w projekcie donica betonowa) podobnie jak z przodu.
niestety wymiarów nie znam, ale jak będę na budowie zrobie obmiar.

Myślę, że moje odp. były pomocne.


Pozdrawiam i życzę postępu w robotach budowlanych

aniołek77
21-05-2009, 09:00
Witaj Aniu

Tak planowo chcemy się wyrobić do końca sierpnia, ale czy nam się uda?...
Jak narazie, wszystko idzie praktycznie zgodnie z planem.
U Ciebie widzę też postęp ogromny i tak jak reszcie kibicuję i podziwiam.
Czekam na końcowe efekty ( ha ha ...m.in. szukam też dalszych inspiracji)
poproszę o zdjęcia łazienek ( szczególnie górnej ), bo nie mam pomysłu, a termin zbliża się nieubłaganie. Będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam
Sabina

piogron
21-05-2009, 15:38
Aniołek77 dzięki za odpowiedzi. U mnie tez bedzie różnica okolo 50 cm w poziomie terenu, wiec musze pomyslec o czyms podobnym jak u Ciebie.
Anulkaa jakim cudem masz taką dużą łazienkę na górze?

aniołek77
22-05-2009, 07:03
Anulkaa piękne te Twoje płytki, a przez to, że masz piękną dużą łazienkę możesz sobie pozwolić na taki odcień. Ja chyba raczej postawię na jasne beże, chociaż myślałam tez o czymś wesołym - ciężko się zdecydować. Też nie chciałam powielać dolnej łazienki (kolory ecru + wenge), ale zobaczymy.
A jakie drzwi wewnętrzne wybrałaś?
i oczywiście ponawiam pytanko do wszystkich Retro-wiczów.
Gdzieś nam zniknęła nasza mentorka Renia ;), no i Małgosia też.
Czekamy na relacje od reszty.

Piogron
Tak piękna i wielka łazienka u Anulki, to chyba zasługa dodatkowych 2 bloczków. Tak Aniu? nie mylę się?

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego piątku
Aniołek77

reniaS
22-05-2009, 19:51
Cześć Wszystkim
Uffff. Nareszcie jesteśmy po I Komunii syna, a przed nami jeszcze w przyszłym tygodniu wyjazd do Hamburga na wesele.
A potem musimy Was gonić dziewczyny, bo aż mi wstyd że my tak z tyłu zostaliśmy. 8)
A teraz doniesienia z placu boju. :lol:
Kotłownia i narzędziownia zakafelkowana i zafugowana. Kuchnia też.
W płytkach jest też hol - fugowanie jutro. Majster jest bardzo wolny ale za to dokładny.
Nie mogę się doczekać już naszej łazienki. 8) :-?
Rusza od poniedziałku.
Co do drzwi wewnętrznych to na dole mamy kolor o nazwie wiśnia - w rzeczywistości - orzech ( już są w sklepie - odbieramy w poniedziałek - a montaż - jak będzie podłoga) a na poddaszu - do koloru okien połaciowych czyli dąb.
Dziś postaram się jeszcze wkleić zdjęcia w swoim dzienniku.

Sabinka - moje wielkie gratulacje. Taras - bomba. Kolor tynku też.
Anulka - moja dolna łazienka też biało -szara.

małgosia2005
25-05-2009, 19:19
http://picasaweb.google.pl/malgosia0908/Retro?feat=directlink

hej wklejam aktualne zdjęcia
wokół domu jeszcze sajgon.

pzdr małgośka

rubik
27-05-2009, 19:45
Cześć,

Dziś zakupiłem projekt wymarzonego domku retro. Mam zamysł aby przestrzeń nad garażem zaadaptować na pokój rekraacyjny. Niestety nie potrafię określić jak wysoka jest w pierwotnym projekcie jest przestrzeń nad garażem i czy wogóle jest to możliwe. Czy ktoś w Was doknał takiej adaptacji???
W domu przewiduję zastosowanie wentylacji mechanicznej z gruntowym wymiennikiem ciepła. I znów to samo pytanie, czy ktoś z Was planuje/posiada w retro wentylację mechaniczną. Jaką mieliście wycenę na ten system ;)

pozdrawiam

rubik
28-05-2009, 10:12
:) działkę kupiłem pod Poznaniem (gm. Tarnowo Podgórne) Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to budowe rozpocznę jesienią (stan surowy zamknięty przed zimą).

Obecnie jestem na etapie poszukiwania architekta który za racjonalna kasę dokona poprawek w projekcie.

Anulkaa czy decydując się na wentylacje mechaniczną zrezygnowałaś z budowy kominów (kanałów wentylacji grawitacyjnej)? Czytałem, że decydując sie na wentylację grawitacyjną można zaoszczędzic na kosztach budowy

pozdrawiam

rubik
28-05-2009, 21:53
zastanawiam się, czy rolety zewnętrzne w oknach są naprawdę potrzebne. Przy pomysłowości złodzieji pewnie nie stanowią przeszkody (lepszy alarm + ochrona) a wydatek niemały (zwłaszcza przy elektrycznym sterowaniu). Co sądzicie w tym temacie??

aniołek77
29-05-2009, 09:29
Witaj Rubik

Również witam w gronie , które się powiększa, powiększa...
My mamy zaadaptowaną przestrzeń nad garażem właściwie tylko na tzw. "centrum dowodzenia" (wszystkie centralki alarmowa, sat itd) wszystkie kable, można tam oczywiście wejść i dosyć swobodnie stanąć, tak więc planuję też trzymać tam różne pudła, choinki itp. rzeczy na które z reguły nie ma miejsca w domu. Nie podwyższaliśmy ścianki kolankowej, co do wysokości musiałabym zmierzyć.

Jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne - my posiadamy i nie żałujemy. Fakt, że przed złodziejami nic nas nie uchroni (mamy też alarm ze względu na usytuowanie domu - właściwie jesteśmy pionierami na odludziu), jednak chyba jest to o tyle ważne przy ewentualnym odszkodowaniu z ubezpieczenia - na ile dom jest zabezpieczony przez nas. Odpukać, w ciągu całej budowy mieliśmy tylko jedno włamanie na początku i to do budy z narzędziami - ukradli 50 kabel, a tak poza tym , jak pojawiła się tablica obiekt monitorowany i czujka alarmu na zewnątrz - to zawsze trochę odstraszy, a jak wspomniałam wybudowaliśmy się na "mały" odludziu i nie ma tam ani jednej lampy.

Myślę, że troszkę Ci pomogłam


Pozdrawiam i w razie czego na ile będę mogła służę pomocą.

WojtekLubartow
29-05-2009, 18:17
Pytanie do budujących RETRO 2 z wydłużonym garażem i kryjących blachodachówką chodzi mi o ilość blachodachówki jaka jest potrzebna zeby pokryć dach ? i jakiego producenta polecacie ???
Pozdrawiam

małgosia2005
01-06-2009, 18:04
cześć

jak u Was rozwiązana jest sprawa wentylacji w salonie??

małgośka

reniaS
01-06-2009, 21:00
Cześć
Co do rolet to uważam, że są zbyt drogie w stosunku do spełnianych funkcji. Nie są antywłamaniowe a główną ich funkcją jest osłona przed słońcem.
My zrezygnowaliśmy na rzecz okien (szyb i okuć) antywłamaniowych.
Koszt nieporównywalnie niższy. Poza tym jak są całkiem zasłonięte żaluzje to wg mnie jest to prosta informacja dla złodzieja. Nikogo nie ma w domu i długo nie wrócą.
Okolica bardzo spokojna. Nie planujemy też alarmu. Byłby jedyny w naszej okolicy w promieniu 4 km, a to dopiero wzbudzałoby zainteresowanie. :wink: 8)

Małgosiu
U nas wentylacja jest nad nadmuchem ciepłego powietrza z kominka. Tuz przy suficie.

maciej40
01-06-2009, 21:45
http://images50.fotosik.pl/136/4ba5b93a33f7370cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4ba5b93a33f7370c)
http://images46.fotosik.pl/136/994baa72c3ee95a9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=994baa72c3ee95a9)
http://images39.fotosik.pl/132/c5340bb51f86ce8dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c5340bb51f86ce8d)
http://images38.fotosik.pl/132/6799a673cd62243cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6799a673cd62243c)
http://images38.fotosik.pl/132/78d613d38967aef1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=78d613d38967aef1)
http://images39.fotosik.pl/132/5e448db020b2573fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5e448db020b2573f)
http://images48.fotosik.pl/136/276dc236be84e537m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=276dc236be84e537)

rubik
02-06-2009, 14:03
Zdecydowałem, że zrezygnuję z rolet w oknach (zawsze to oszczędność).

Nastawiłem się za to do zastosowania wentylację mechaniczną połączonej z GWO. Jak tylko uporam się z poprawkami do projektu, wyślę zapytania do firm specjalizujących sie w temacie zeby nanieśli zmiany związane z wentylacją na projket.
Zastanawiam się czy przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej można zaoszczedzić na samej inwestycji tj. budowie kominów, okien bez mikro wentylacji, dotatkowej wentylacji w dachu itp jakie sa to oszczędności?

pozdrawiam

burczymucha
02-06-2009, 20:17
Witajcie Retrowicze!!!

Mam pytanie,potrzebuję informacji od osób które wybudowały już domek ale bez zmian jeśli chodzi o wydłużenie garażu.Ile betonu weszło Wam w strop???Strop Terriva.We czwartek leją mi strop,a moi budowlańcy nie umieją się określić.

Będę wdzięczny za info bo muszę podać ilość do zamówienia.

wzorcu
02-06-2009, 21:27
Witam wszystkich RETROWICZÓW po długiej przerwie.
My wreszcie ruszyliśmy z kopyta (dokładnie 12 maja). W tej chwili przygotowujemy się do zasypania fundamentów Przed jeszcze tym wprowadzenie wody i prądu, wyprowadzenie kanalizacji.

Widok z przodu
http://images47.fotosik.pl/137/96612ac766b440b2.jpg (www.fotosik.pl)

Widok z tyłu
http://images49.fotosik.pl/136/8749339647d2d00b.jpg (www.fotosik.pl)

(uuu zdjęcia trochę za duże - następnym razem będą miniaturki)

Posadzka w garażu i domu będzie na tym samym poziomie i będzie tworzyć jedną strukturę. Jeśli ktoś ma pytania o kwestię z robotami stanu "0" To chętnie pomogę. Aniołku gratuluję zawansowania robót i pięknych schodków z tarasu.


Najlepsze pozdrowienia Wzorcu

aniołek77
04-06-2009, 08:15
Gratulacje wzorcu
Oczywiście nie omieszkamy śledzić Wasze postępy. Jak narazie jak widać ekipę macie mistrzowską.GRATULACJE

Bardzo dziękuję za miłe słowo. Z tymi schodkami to wyszło przypadkowo, bo nagle z różnicy poziomów zrobiła nam się mała górka;)

Pozdrawiamy
Aniołek77

wzorcu
05-06-2009, 23:06
Hej :)
Dzięki Aniołku za ciepłe słowa. Co tam u Was? Jak posuwają się prace wykończeniowe?
Czy moglibyśmy znów przyjechać do Was aby co nieco podpatrzeć?
Nasz kierownik budowy też chwali naszą ekipę są naprawdę bardzo solidni.

U nas już fundamenty zasypane, po zagęszczaniu i wprowadzeniu prawie całej hydrauliki. Nie wprowadzili nam jeszcze tylko rury z GWC, będzie to zrobione po zalaniu stropu.
Więc w poniedziałek jak dobrze pójdzie lanie chudziaka.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania dotyczące stanu "0" to chętnie podzielę się informacjami.
Pozdrawiam Wzorcu

rubik
06-06-2009, 16:39
Czołem Retrowicze! ;)

Jestem na etapie załatwiania warunków przyłączy, aktualizacji mapki geodezyjnej i poprawek do projektu (specjalne podziękowania dla RomekC). Z przyjemnością patrzę na postępy na Waszych budowach. Dzięki uprzejmości Julidy (również wielkie podziękowania) widzieliśmy domek w realu ;) Co pozwoliło mi np. odpuścić sobie przygotowanie pokoju w pomieszczeniu nad garażem (za mało tam miejsca). Po wizycie miałem wileki ból głowy i wewnętrzne pytania w stylu: czy podołam, czy dam radę to wszystko ogarnąć... ale trzeba zawalczyć ;)

Na budowę planuję przeznaczyć 400K (do stanu by móc zamieszkać), mam jednak obawy, czy uda mi się zmieścić w tej kwocie. Budowa to mnóstwo wyborów, "często gęsto" droższe rozwiązania to marketingowe wymysły które z powodzeniem można wykonać taniej nie tracąc nic z jakości czy walorów użytkowych.
Od czasu do czasu będę Was prosił o pomoc w tym temacie trudnych wyborów;)

Pierwsze pytania:
1. fundamentu monolityczne czy z bloczków?
2. strop terriva czy monolityczny?
3. dachówka cementowa czy ceramiczna?
4. ocieplenie ze steropianu czy wełny?
5. ściany ze porothermu czy czegoś innego?
6. instalacja wodna: miedź, stal czy plastik?

Z góry dziękuje za podpowiedzi :)

wzorcu
06-06-2009, 21:42
Witaj Rubik

Pozwól , ze opowiem jakie rozwiązania stosowaliśmy my. Ty musisz jednak zrobić wg własnego uznania gdyż zraz rozpęta się dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :)

1) Fundamenty z bloczków (koszt betonowych porównywalny a nawet większy - przynajmniej w naszej okolicy)
2) Strop zostawiamy Terivę tak to zostało wyliczone w projekcie (tego samego zdania jest nasz wykonawca)
3) Dachówka - my kupiliśmy Robena Monza Plus antracyt, bo była w dobrej cenie wyszła niewiele drożej niż Brass Cisar Bałtycka grafit. Mówią, że ceramika jest trwalsza, znana od lat. Powiem Ci gdyby była duża różnica cenowa to na pewno wzięlibyśmy Brassa z powłoką Cisar. Pamiętaj jeszcze o jednej, naszym zdaniem ważnej rzeczy: popatrz jaki wzór i kolor dachówki najbardziej przypadnie Wam do gustu i potem szukaj i wybieraj :)
4) Ocieplenie - zdążysz się jeszcze spokojnie zastanowić masz dużo czasu :)
my zrobimy ze styropiany (ściana PTH 30 cm)
5) Jesteśmy zwolennikami ceramiki ale inne rozwiązania tez są dobre np keramzyt.Patrząc od strony energetycznej buduje się z tego co jest w dobrej cenie. Ściana to element nośny, na to i tak przychodzi ocieplenie
6) Tutaj niestety nie odpowiem muszę spytać mojego hydraulika, ale raczej będziemy mieć z plastiku.

Pamiętaj że jest to tylko nasze zdanie :)
Jeżeli będziesz miał dalsze pytania to bez wahania pisz

Poniżej mały rzut oka na zbrojenie przed chudziakiem

http://images8.fotosik.pl/40/53d0fc94b1a013d4m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53d0fc94b1a013d4.html)

Pozdrawiam
Wzorcu

rubik
07-06-2009, 08:37
czesc!

Jestem coraz bliżej decyzji wykonania ścian jednowarstwowych z porotherm'u 44 Si Nowy. Współczynnik przenikalności cieplnej jest wystarczający U=0,26 W/m2.
Co prawda wykonanie murów wymaga staranności i doświadczenia ekipy budowlanej ale tak naprawdę każdy system tego wymaga.

Co myślicie o tym materiale?? Czy ktoś z was budował ściany jednowarstwowe??

wzorcu
07-06-2009, 09:38
Hej
Rubik co do ścian jednowarstwowych to zwracam uwagę na to, iż takie rozwiązanie dopiero wymaga bardzo dużej staranności przy murowaniu. Przy ścianach dwuwarstwowych ewentualne niedbalstwo przy murowaniu jest poprawiane przy ocieplaniu. Z energetycznego punktu widzenia oczywiście

Pozdrawiam Wzorcu

cichym
07-06-2009, 10:34
Witaj,

Ja też się zastanawiałem nad takim rozwiązaniem, ale po konsultacji ze znajomym który tak wybudował i po pierwszej zimie ocieplił ścianę 7 cm styropianu (jak stwierdził ma teraz ścianę jak w bunkrze) zrezygnowałem. Mówił że przy większych mrozach ściana była mocno zimna.

Podobno jak się robi taką ścianę to aby był efekt trzeba stosować specjalną zaprawę, która wychodzi droga i idzie jej dużo ponieważ porotherm ma "dziurki" w które ona wlatuje.

Ja buduję ścianę na 24 + 12-15 ocieplenie z wełny prawdopodobnie.

Pozdrawiam

jag_jag
07-06-2009, 20:27
Witam wszystkich
i ja się dołącze do głosów cichym i wzorcu faktycznie ekipa musi być baaardzo dokładna. I również znam przypadek, że ocieplano dom po wybudowaniu ściany jednowarstwowej PH 44. Ja ostatecznie zdecydowałem się na PH 24 + ocieplenie 12 cm prawdopodobnie styropian ale rozważam i wełnę.
Przy okazji mam pytanie do wszystkich którzy budują z PH czy ścianki działowe również budujecie z PH. Ja zacząłem i ostatecznie cześć mam z PH i skończyłem betonem komórkowym. Wg mnie pojawia się problem z "powieszeniem" czegokolwiek na ścianie z PH.

Pytanie do budujących retro w wersji w wydłużonym garażem o 2m Ile wełny potrzebowaliście do ocieplenia dachu?, niby wyliczyłem, ale chcę skonfrontować.

u nas prace trwają na dachu, myślę ze za max 2 tygodnie dachówka będzie położona i dach gotowy.

Maciej40 czy ja dobrze widzę, że zrezygnowaliście z poddasza mieszkalnego ? jakoś okien dachowych brak ;) u Ciebie.

pozdrawiam

burczymucha
08-06-2009, 15:59
Witam wszystkich sympatyków naszego RETRO

Mogę się pochwalić,że zmienił się nam horyzont z perspektywy naszego retro....mamy juz zalany strop i za kilka dni będzie można już podziwiać widok z naszej górnej sypialni :P :P :P z widokiem na Skrzyczne i Klimczok.
Kilka dni przerwy i zacznie nam przybywać krokwi na naszym domku.
Czeka mnie teraz impregnacja więzby,belki strasznie ciężkie,bo musieliśmy zmieniać projekt więzby na III strefę opadową,więc będzie co dzwigać. :o :o

rubik
08-06-2009, 18:04
czyli jednak 2 warstwy, sam już nie wiem??? Boje się że przy zastosowaniu steropianu powstanie pleśn i grzyb w miejscu styku ściana ocieplenie... więc pozostaje wełna która kosztuje nie mało :(

wzorcu
08-06-2009, 19:58
Rubik nic się nie martw co najmniej 65% domów powstaje w technologi ścian dwuwarstwowych właśnie ze styropianem jako warstwą ocieplenia.
Pamiętaj tylko aby do ocieplenia wziąć dobrą ekipę która się na tym zna i robi od lat a nie ludzi od wszystkiego.
BTW my już od 10 lat mieszkamy w domu (rocznik 1936) ocieplonym styropianem i na razie ani śladu pleśni :).
Pleśń najlepsze warunki ma do wzrostu w warunkach dużej wilgotności, jeżeli będziesz dobrze wentylował pomieszczenia to na wilgoć nie ma szans.

Pozdrawiam Wzorcu

kidi27
08-06-2009, 23:13
Witam już dosyć dawno nie gościłem na tym forum gdyż prace się nawarstwiły i z czasem też jak na lekarstwo.
U mnie już stan "0" skończony od 15-go czerwca murarze wchodzą ze ścianami zewnętrznymi i już pierwsze pytanie jaki komin robić?
1-komin w salonie /tam będzie kominek używany sporadycznie , gdyż nie będzie on pełnił funkcji C.O głównego/.murarz doradza mi zwykły komin z cegły pełnej na pełnej zaprawie, inni doradzają mi komin systemowy lub wkład z kwasówki.
Po co z kwasówki nie wiem??? przecież w kominku spala się suche drzewo liściaste a nie olej opałowy,miał,węgiel itp...

Jakie kominy macie w swoich salonach i z czego wykonane?
Dziękuje z góry za doradzenie.

jag_jag
09-06-2009, 07:56
kidi27 ja nie bardzo pomogę bo mamy tylko wentylacje w salonie (zrezygnowaliśmy z kominka) ale wszystkie kominy mamy z cegły pełnej.

pozdrawiam

kidi27
09-06-2009, 13:53
Dzięki wam serdeczne,postanowiłem że komin w salonie będzie bez żadnych udziwnień czyli z cegły pełnej.

aniołek77
09-06-2009, 21:47
Witam wszystkich :)

U nas dzisiaj skończyli (no prawie, bo bez łuku) elewację, wypłytkowana jest podłoga w przedpokoju i ściana w kuchni. Powoli zaczyna nam się "rysować" cieplutki domeczek ;)
W przyszłym tygodniu w poniedziałek przyjeżdżają montować schody, a we wtorek będą robić kuchnię. W piątek po Bożym Ciele mamy z mężem wolne, więc chyba na pewno spędzimy dzień na budowie (malowanie, sprzątanie, gryll itp.);)
wzorcu
serdecznie zapraszamy ponownie na odwiedzinki. Zadzwońcie, to się umówimy.

Życzymy powodzenia wszystkim początkującym i "wykańczających się".
Aniołek77

wzorcu
09-06-2009, 22:07
Witajcie
Chudziak już wylany! Poszło 25 m3 B20.
Wieczorny deszczyk załatwił za mnie sprawę, jutrzejszego porannego podlewania :).

Kidi27 W sprawie komina to najlepiej pogadaj z człowiekiem, które będzie u Was robił kominek myślę że pozwoli Wam to zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy.
Za radą naszego kominakarza będziemy robić rondo plus, gdyż nie trzeba dużo kombinować z podłączaniem.

Aniołku Dzięki za zaproszenie na pewno się do Was odezwiemy

Pozdrawiam
Wzorcu[/quote]

Karina75
12-06-2009, 16:42
Witam serdecznie. Jestem na kilka dni przed rozpoczęciem budowy i nie mogę się zdecydować jaki materiał wybrać na ściany zewnętrzne. W projekcie jest beton komórkowy, z kolei ja myślałam o porothermie. Mam możliwość zakupu silikatów po okazyjnej cenie. Głowa puchnie od pomysłów. Jeżeli macie w tej kwestii jakieś doświadczenia proszę o poradę i za wszelkie opinie z góry serdecznie dziękuję.

wzorcu
15-06-2009, 19:28
Witam Wszystkich
U nas jutro już mija tydzień od wylania płyty.
Znów fuks i i pogoda pomogła nam w polewaniu - tzn. deszcz wykonał za nas 99% roboty.

Choć moja córa stwierdziła że beton już jest dobry :) to jednak wykonawca powiedział aby poczekać do piątku z rozpoczęciem murowania.

http://images6.fotosik.pl/486/6861d537bae4ade0m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6861d537bae4ade0.html)

Pozdrawiam
Wzorcu

Marcin Kuta
16-06-2009, 20:27
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Za 2 tygodnie ruszamy z fundamentami. Pytałem już wielokrotnie o ilości materiałów, ale tak dla pewności chciałem zapytac Wzorcu- ile poszło Ci stali= fi 12 mm oraz 16 mm (w kg) oraz betonu na ławy? Na chudziak pisałeś, że 25 kubików. Jeszcze jedno pytanko- ile musiałeś kupic piasku na murowanie oraz na wypełnienie środka pod chudziak i obsypanie z zewnątrz fundamentów. Z góry dzięki za info- Marcin

aniołek77
16-06-2009, 21:20
Witam wszystkich Retro-wiczów

A u nas ... nowe etapy w skrócie ;)

1) ogrodzenie wkoło domu
http://images45.fotosik.pl/145/28c648c075d805eam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=28c648c075d805ea)

http://images49.fotosik.pl/145/2515705145f4640em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2515705145f4640e)

2) płytki w kuchni
http://images47.fotosik.pl/145/43cd59e7e47f1d98m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=43cd59e7e47f1d98)

http://images38.fotosik.pl/141/51c1f814d4fbb1a0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=51c1f814d4fbb1a0)

i salonie
http://images49.fotosik.pl/145/cb27096c01380986m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cb27096c01380986)

3) gotowa elewacja
http://images50.fotosik.pl/145/f0e41542fb2cd38dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f0e41542fb2cd38d)

http://images49.fotosik.pl/145/be8a73c377270d15m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be8a73c377270d15)

4) i schody :))
http://images41.fotosik.pl/141/48cf18e7af9a2535m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48cf18e7af9a2535)

http://images49.fotosik.pl/145/bfa1f45bd17bacf0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bfa1f45bd17bacf0)

http://images47.fotosik.pl/145/aedcc797ae90b5cem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aedcc797ae90b5ce)
i to by było póki co tyle na dzisiaj.

P.S.Czy Wy też jesteście tak zabiegani? czasem myślę, że doba ma tylko 12 h :roll: ;)

Pozdrawiam
Sabina :D

wzorcu
16-06-2009, 23:03
Witam
Marcin Kuta Gratulacje i powodzenia
Co do stali to poszło mi razem około 600 kg. Kładłem z fi 10 strzemiona fi 6. Oprócz tego dodatkowo pod koszami mam cegłę dziurawkę
Na ławy poszło mi w sumie 25 kubików (czyli tyle samo). 25 kubików B20 z transportem i pompowaniem to ok 7400 PLN. Na murowanie poszła jedna ciężarówka (mała) koszt 350 PLn loco Walidrogi. Na zasypkę i obsypkę poszło mi 11 (dużych ) aut (330 PLN/wywrotka i piasek odgranięty na początku budowy..
Do murowania musisz mieć lepszy piasek niż na zasypanie dlatego wychodzi drożej. Jesli chcesz bardzo dokładny wykaz co jak i gdzie to pytaj :)

Hej Sabino
Schody bardzo fajne, gratuluję projektu :)
Jakie będziecie zakładać lampy przy wejściu?
Jak ja policzę ile nas jeszcze czeka.....

Dziś dostałem pełną wycenę na nasz kominek
http://www.kominki-opole.pl/galeria/sm/62.jpg
12 000 PLN - cena zwala z nóg.

Pozdrawiam Wzorcu

JadwigaW
17-06-2009, 20:53
Witajcie
Jestem na etapie budowy fundamentów. Zauważyłam, że niektórzy robią zbrojenie płyty na gruncie. W projekcie jest tylko zbrojenie garażu i tarasu. Czy uważacie, że konieczne jest zbrojenie na całej powierzchni płyty?
Proszę o rady.
Jadwiga

wzorcu
17-06-2009, 21:20
Witaj
JadwigaW.
Zbrojenie pod płyta uzależnione jest od gruntu jaki jest u Ciebie, Mój wykonawca powiedział, że na pewno trzeba zrobić siatkę gdy pod spodem jest glina.
My mamy piasek ale i tak zdecydowaliśmy się na zbrojenie całości, chociażby z tego względu, że beton leży wtedy na całej powierzchni pod jednolitą strukturą.
Koszt tej siatki wyniósł nas ok 1300 PLN.

Pozdrawiam Wzorcu

aniołek77
18-06-2009, 06:53
Witajcie Retro-wicze

wzorcu, Anulkaad ziękuję za uznanie - schodki faktycznie wyglądaja super i z samego wykończenia jestem b.zadowolona, są b.stabilne i nawet nie strome. Jestem tez zadowolona z miejsca, w którym sa usadowione tak zadecydowałam i myslę, że dobrze,bo jest duzo miejsca i nie zabieraja światła w holu :)
Aniu też jestem pod wrażeniem, jak to się wszystko ruszyło, ale niestety pieniążki szybko topnieją i nie wiem jak później będziemy wyrabiać, ale.......... co tam jako wieczna optymistka mam nadzieję, że jakieś pieniądze się znajdą ;)
Wprowadzać się mamy zamiar pod koniec sierpnia zobaczymy, zobaczymy...


Pozdrawiam i życzę postępów
Sabina

aniołek77
18-06-2009, 21:06
Witajcie

Oto następne etapy prac w moim domku ;)
http://images48.fotosik.pl/147/53053e1eec650ad2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=53053e1eec650ad2)

http://images41.fotosik.pl/142/733f917f100045acm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=733f917f100045ac)

poddasze

http://images45.fotosik.pl/147/2cd94fe9c2efcc9dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2cd94fe9c2efcc9d)

Mój tajny schowek na mniej potrzebne "szpargały"

http://images39.fotosik.pl/143/3997fdb91c5a8e8cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3997fdb91c5a8e8c)

To tyle na dzień dzisiejszy :)

Aaaa... wzorcu jeżeli chodzi o lampy przy wejściu, to zrobiłam sobie prezent na urodziny i zamówiłam na allegro stojące przed dom , kinkiety nad drzwi i na taras SOLTERA.

http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/641/05/94/641059484

Pozdrawiam

jag_jag
19-06-2009, 21:08
aniołku77 możesz mi powiedzeć jaką wysoką "sciankę kolankową" masz na poddaszu"
podrawiam

reniaS
20-06-2009, 16:28
Sabina
Gratuluję tempa prac. Schody prezentują się bardzo ciekawie. U mnie taki kształt nie przeszedł w tajnym głosowaniu 8) :wink:
My próbujemy sami coś popracować i właśnie skończyliśmy malowanie całego domku po raz 1.
Mam też nadzieję, że nasz "szybki "płytkarz skończy do czwartku górną łazienkę
(takie dostał ultimatum) i bierzemy się za malowanie na kolor w pomieszczeniach, a potem - montaż podłóg. Schody przesunęłam z 15 czerwca na 15 lipca i mam nadzieję że zdążę z tymi pracami co zaplanowałam, bo nie chcemy montować schodów dopóki nie będzie podłóg i ostatniego malowania za nami.

Anulka
A co u Ciebie ?? Jakoś nie mogę dopatrzeć się zdjęć.

Małgosia2005 - jak tam prace budowlane ?

W.I.K.
22-06-2009, 10:42
Witajcie!

My od dwóch dni jesteśmy już w swoim nowym gniazdku. Hurraaa
:D :D :D
Życzymy starym i nowym retrowiczom najlepszych ekip budowlanych, dużo cierpliwości i kasy oraz samych dobrych chwil w tym pięknym domku.
Jest zaje...... .

Pozdrawiamy.


http://foto.onet.pl/jkwr0,obkk7wswmwdk,u.html?P=15

aniołek77
23-06-2009, 17:39
W.I.K. GRATULUJĘ!!!!

aniołek77
23-06-2009, 17:43
jag jag ścianka jest chyba na 1,10 ? ;) Musiałabym dokładnie spr.
Pozdrawiam

małgosia2005
23-06-2009, 21:08
hej :D

WIK gratulacje , czyli warto było się pomęczyć przy budowaniu bo domek wszystko rekompensuje. Teraz oczekujemy zdjęć z Waszego leniuchowania :D .

U nas prace się spowolniły wewnątrz budynku. Na zewnątrz - w czwartek lub piątek będziemy mieć wreszczie przyłącze wody a na początku lipca prądu.
Zabudowa poddasza dopiero niestety w pażdzierniku :-? . Przeprowadzkę planujemy w marcu, kwietniu przyszłego roku więc powinniśmy z pracami wykończeniowymi zdążyć.
W tym roku czeka nas jeszcze grodzenie, niwelacja terenu i podjazd oczyszczalnia ścieków i odwodnienie terenu no i posadzimy trawkę :wink: a reszta ogrodu w przyszłym roku.

pozdrawiam Małgośka

reniaS
23-06-2009, 21:20
Sabinka, widzę, że najgorsze brudzenie - czyli szpachlowanie ścian GK przed Wami. Ale tempa prac to tylko pozazdrościć.
W.I.K. - gratulacje. Tak się przyczaiłeś i nic nie pisałeś a tu nagle....przeprowadzka. Samych radosnych dni w Retro. :lol: :lol: :lol:

cichym
26-06-2009, 08:18
Witam,

Ile poszło wam betonu do zalewania stropu Teriva?? W przyszłym tygodniu zalewam i chciałbym mieć porównanie z tym co wyliczył mój Majster.

Pozdrawiam
Michał

WojtekLubartow
26-06-2009, 16:24
16m3 - retro2 z wydłużonym garażem :-)

wzorcu
26-06-2009, 19:49
Witam wszystkich
U nas powoli rosną ściany. W przyszłym tygodniu „majstry” mają już skończyć murowanie ścian wewnętrznych i wziąć się za strop. Pod koniec sierpnia jak dobrze pójdzie będzie już dach – ekipa też już zaklepana.
WojtekLubartow czy ta ilość betonu, którą podajesz to zawiera także beton na wieńce?

http://images8.fotosik.pl/51/28938052d119ba89m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28938052d119ba89.html)


Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę powodzenia

Wzorcu

155aga155
26-06-2009, 20:27
Witam wszystkich.
Gratuluje wyboru wspaniałego projektu i wszystkim życzę jak najmniejszych problemów przy jego realizacji. Oczywiście ogromne podziękowania za kompedium wiedzy zwłaszcza dla: aniołek77, reniaS, małgosia2005 oraz Anulkaa.
My już czekamy na projekt zamówiony został w pracowni KRAJOBRAZY. Większość przeróbek mamy już omówione mamy tylko jeden problem, a mianowicie z ewentualnym podniesieniem o jeden pustak parteru i o jeden pustak + wieniec poddasza. Parę rozwiązan było podanych ale mam pytanie do aniołka77 czy podnosiłaś parter?, jakie wymiary miał pustak na parterze bo wydaje sie mniejszy w porównaniu z pustakami użytymi u innych budujących. Ostatnie pytanie poniewaz okna masz na wymiar 180 na 160 to czy otwór na okno jest niżej niż standardowo w projekcie?.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

cichym
26-06-2009, 21:26
Witam,

155aga155 ja też się zastanawiałem i to długo czy podnieś ściankę kolankową. Po dyskusjach z majstrem i kierownikiem budowy stwierdziliśmy że podnosimy o 50 cm. Ma to swoje plusy jeśli chodzi o wykonanie stropu. Mam teraz strop wylany w całości na równym poziomie, nie ma dziury w garażu tylko jest całość. No i oczywiście zwiększy się powierzchnia u góry.

Pozdrawiam

WojtekLubartow
26-06-2009, 22:06
WojtekLubartow czy ta ilość betonu, którą podajesz to zawiera także beton na wieńce?


tak tyle nam dokładnie poszlo na caly strop ;) pozdrawiam

wzorcu
27-06-2009, 08:51
WojtekLubartow wrote:

tak tyle nam dokładnie poszło na cały strop ;) pozdrawiam

No to mnie trochę pocieszyłeś, choć jak znam życie u mnie znów będzie więcej :-)

Wojtku a w jaki sposób masz wykonany strop na wydłużoną częścią garażu?
Mój wykonawca doradził nam aby terive układać w poprzek garażu nie wzdłuż, przy założeniu że zmienimy tą chudą 12-tkę 25 cm. Terivy nie będziemy jednak dociągać do końca, resztę (nad wydłużoną częścią zrobimy z desek).

Pozdrawiam Wzorcu

legutowski
27-06-2009, 10:28
Jak widzę nikt nie wykonał domu zgodnie z projektem. Namawiam do wykonania wszystkich detali w tym elewacyjnych aby dom nie stracił charakteru.

WojtekLubartow
27-06-2009, 12:20
nad wydłużona częścią mam położoną terive, doszliśmy do wniosku ze nie warto robić później stropu z desek.

aniołek77
27-06-2009, 15:38
Ooooooooo... jak miło widzieć , że stronki lecą do przodu ;)

A teraz troszkę moich aktualnych zdjęć z budowy.


1/ prysznic w łazience dolnej
http://images50.fotosik.pl/152/aacba8a456f9441em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aacba8a456f9441e)

2/ tu stanie toilet
http://images37.fotosik.pl/148/c571b8ded663cd91m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c571b8ded663cd91)

3/ łazienka od wejścia
http://images38.fotosik.pl/148/0c2c914c84768850m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0c2c914c84768850)

4/widok z salonu na kuchnię
http://images47.fotosik.pl/152/8628907d1406d2cam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8628907d1406d2ca)

w środku miejsce na deskę barlinecką - wybraliśmy Jatobę, a wygląda tak...
http://images50.fotosik.pl/152/4a47492dd19be9b9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4a47492dd19be9b9)

http://images43.fotosik.pl/152/9ffddd6a47fea0cfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9ffddd6a47fea0cf)

5/widok z kuchni na salon (ale mój mężuś wysprzątał ;)
http://images46.fotosik.pl/152/38fff1630b665a67m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=38fff1630b665a67)

http://images50.fotosik.pl/152/1e26a7f0d0b53289m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1e26a7f0d0b53289) ...aaaaa i wiszą już grzejniczki

http://images40.fotosik.pl/148/0eaf3dff80c9b924m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0eaf3dff80c9b924) i na poddaszu również ;)

I to by było chyba na tyle. Od poniedziałku kończą łazienkę dolną i fugowanie płytek, a dalej...przyjeżdża Pan do pomiaru drzwi, parapety się robią. Deskę będziemy kłaść po całym "marasie"

Pozdrawiam wszystkich Retro-wiczów
Trzymajcie się zwłaszcza Ci, którzy walczą teraz z wielką wodą. Oby jak najszybciej zaświeciło słoneczko.
Ciekawe jak tam nasza Renia??? Mam nadzieję, że do niej nie dotarło.

aniołek77
27-06-2009, 15:48
155aga155
Jeżeli chodzi o podwyższanie parteru to odp. brzmi nie, nie podnosiliśmy, natomiast jest dorównany garaż do jednego poziomu. Jeśli zaś chodzi o okna mam o jakieś 20-30 cm niżej.

Pozdrawiam

reniaS
28-06-2009, 20:55
Cześć wszystkim Retromaniakom
Melduję, że u mnie na szczęście w domku i wokół sucho, ale ogólnie to tak rózowo nie wygląda.
W sobotę hydraulik zamontował wannę na poddaszu i mam nadzieję, że od jutra nasz super szybki płytkarz zacznie ją obudowywać. Pozostało z płytkowania tylko to. Uffff.Gdy siedzieliśmy w domku aby przeczekać kolejną już w sobotę burzę odkryliśmy gniazdko w wełnie nad garażem. Ptaszki mają się w domku dobrze. :lol:
Ale.... nie chciałabym ich tam na stałe.

Buziaczki dla wszystkich.

155aga155
29-06-2009, 09:59
Aniołku 77 dziękuję Ci za odpowiedź. Twój domek jest naprawdę piękny, a te nowe zdjęcia które zamieściłaś pokazują, że z dnia na dzień staje się jeszcze piękniejszy...
Możesz mi jeszcze napisać z jakiego materiału budowałaś domek i jakie ma wymiary pustak wydaje się jakiś mniejszy na zdjeciach niż standardowy?
Cichym dzięki za odpowiedź- my też myśleliśmy o podniesieniu ścianki kolankowej ale boimy się, że dom straci na wyglądzie...
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia !

aniołek77
30-06-2009, 19:48
155aga155
Budowaliśmy z Ytonga 24.
:)

aniołek77
02-07-2009, 21:27
Witajcie

Tak się kładzie u nas cokolik ;)

http://images45.fotosik.pl/156/0d11520754af4083m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0d11520754af4083)

http://images43.fotosik.pl/155/5cacd113ec8bac25m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5cacd113ec8bac25) :lol:

aniołek77
03-07-2009, 11:22
Aniu dziękuję za uznanie, ale u Ciebie tez to idzie szybciochem :)
W sumie powoli te etapy budów się zrównały ze sobą-mozna podebatować nad następnymi dylematami ;)

Tak parapety są granitowe, trochę były drogie, ale stwierdziliśmy z mężem, że to przecież juz na lata. W środku zaś zamówiłam drewniane-dzisiaj przyszły. Ciekawa jestem jak wyglądają, bo zobaczę dopiero jak wrócę z pracy.

JA CHCĘ NA URLOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Pozdrowionka dla wszystkich

OPOLANIN
05-07-2009, 13:44
Dzień Dobry Retrowicze mam na imię Arek moja żona Bogusia jesteśmy z Opola.Jesteśmy od jakiegoś czasu posiadaczami projektu RETRO który obecnie jest w adaptacji zarazem oczekujemy na pozwolenie na budowę. Obserwuję od dłuższego czasu wasze poczynania i jestem pod wrażeniem.Mam gorącą prośbę do Aniołka i Wzorca,mieszkamy najbliżej siebie więc zwracam się właśnie do Was o pomoc w uzyskaniu informacji w temacie kosztów robocizny [stan 0,stan otwarty,zamknięty,cieśla] Chcę udać się do wykonawców po wycenę robocizny i chciałbym mieć jakie kolwiek porównanie.Proszę prześlijcie nam swoje namiary a odezwiemy się do Was,będziemy wdzięczni za pomoc. :)

OPOLANIN
05-07-2009, 15:17
Dzien Dobry Retrowicze mam na imię Arek moja żona Bogusia jesteśmy z Opola.Jesteśmy od jakiegoś czasu posiadaczami projektu RETRO,który obecnie jest w adaptacji zarazem oczekujemy na pozwolenie na budowę.Obserwuję od dłuższego czasu wasze poczynania i jestem pod wrażeniem.Mam gorącą prośbę do Aniołka i Wzorca,mieszkamy najbliżej siebie więc zwracam się właśnie do Was o pomoc w uzyskaniu informacji na temat kosztów robocizny[stan 0,stan otwarty, zamknięty,dach itd]Chcę udać się do wykonawców po wycenę robocizny i chciałbym mieć jakie kolwiek porównanie a kosztorysy powinny być podobne.Proszę prześlijcie nam swoje namiary a odezwiemy się do Was a jeszcze bardziej cieszyli byśmy się ze spotkania,będziemy wdzięczni za okazaną nam pomoc. :)

aniołek77
06-07-2009, 07:08
OPOLANIN
JEŻELI CHODZI O WIZYTĘ NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU. 20.07 WYJEŻDŻAMY NA URLOP NA TYDZIEŃ, WIĘC ALBO PRZED ALBO PO.
CO DO ETAPÓW RADZĘ SIĘ COFNĄĆ NA FORUM, BO TEN TEMAT JUŻ SIĘ PRZEWIJAŁ, A TE CENY NIE RÓŻNIĄ SIĘ AŻ TAK BARDZO, TRZEBABY BYŁO TERAZ ODGRUZOWYWAĆ WSZYSTKIE PAPIERKI - A PORZĄDEK W NICH NIE CHCE SIĘ SAM ZROBIĆ PO PROSTU NIE MA NA TO CZASU ;)

POZDRAWIAM

małgosia2005
06-07-2009, 19:24
hej Anulkaa :D

planujemy zrobić ogrodzenie ze sztachet w kolorze złoty dąb. Organizowanie ogrodu w przyszłym roku, w tym tylko trawkę po niwelacji terenu

pozdrawiam Gosia

reniaS
06-07-2009, 20:20
Cześć Wszystkim
Wreszcie rozstalismy się z panem płytkarzem vel Szybkim.
Jakość wykonania bardzo dobra, tempo wykonania - straszne.
W tak zwanym międzyczasie zmieniły kolor nasze pomieszczenia.
Córki pokoik na poddaszu wygląda teraz lawendowo:
http://foto3.m.onet.pl/_m/2f41331c4fb83d13039f1a7dedee5d8b,6,19,0.jpg

zaś pokoik synia - groszkowo;

http://foto0.m.onet.pl/_m/f99acb50643f57d8189a54d72b26fac8,6,19,0.jpg

Łazienka górna w całej swej okazałości :
http://foto3.m.onet.pl/_m/70d45fcca7a837490d58b8aad55187cf,6,19,0.jpg

Oraz łazienka dolna:
http://foto1.m.onet.pl/_m/40c2f1c478e8f9ecc982cc826754098d,6,19,0.jpg

Jutro postaram się wkleić zdjęcia kolorów w salonie.

aniołek77
07-07-2009, 06:47
SPRAWDZONY I SOLIDNY
KONTAKT NA ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE
MIESZKAŃ I BUDYNKÓW
WOJ.OPOLSKIE, ŚLĄSKIE,DOLNOŚLĄSKIE
wysyłam na priva

reniaS
09-07-2009, 08:01
Cześć
Kochani mam pytanie na jaki tynk zewnętrzny się zdecydowaliście - akryl, silikat a może mineralny?
Sabinka - jaki to jest kolor tynku u Was i z jakiej firmy brałaś ?

aniołek77
09-07-2009, 18:24
Reniu
tynk to amphisilan fassputz k15 tynk silikonowy z firmy Capa....ol i pigment z tablicy ral chyba 1014, dokładnie nie pamiętam.
Pozdrówka

aniołek77
09-07-2009, 21:33
Witam

A oto nowości z "placu boju" tj. nasz płytkarz zaczął płytkować łazienkę górną Huraa...

http://images37.fotosik.pl/155/0188f45dabd7d7b1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0188f45dabd7d7b1)
tu kącik, gdzie stanie wanna i w głębi półeczka

http://images39.fotosik.pl/156/dde8fc79592d2662m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dde8fc79592d2662)

nie ma tego za wiele, ale za to jak cieszy ;)

Pozdrawiam i dobranoc

aniołek77
10-07-2009, 16:18
Anulkaa około 12,5.


Pozdrawiam
Sabina :)

WojtekLubartow
12-07-2009, 10:49
na jakiej wysokości od podłogi montowaliście okna dachowe? ?????

OPOLANIN
12-07-2009, 11:49
Aniołek77 Dziękuje za odpowiedż i za zaproszenie.Będzie lepiej jak spotkamy się po Waszym powrocie z urlopu a i my będziemy mieli więcej czasu.Pozdrawiam i życzę udanego odpoczynku.

jag_jag
12-07-2009, 20:56
na jakiej wysokości od podłogi montowaliście okna dachowe? ?????
Ja na wysokosci 120 cm

przy okazji kilka zdjęć z naszego placu boju, a jutro zaczynamy tynki wewnątrz :)

http://images41.fotosik.pl/157/64443dc9fdde1e14m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64443dc9fdde1e14.html)
http://images38.fotosik.pl/157/c22418811473d77em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c22418811473d77e.html)
http://images49.fotosik.pl/161/f998b0232d9a1c16m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f998b0232d9a1c16.html)
http://images48.fotosik.pl/161/847cb9b8ce222f07m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/847cb9b8ce222f07.html)
http://images47.fotosik.pl/161/2e71eaa9cb0ba545m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e71eaa9cb0ba545.html)
http://images46.fotosik.pl/161/b19575a6690b62a9m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b19575a6690b62a9.html)
http://images47.fotosik.pl/161/ebd9d5f7e876f59bm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebd9d5f7e876f59b.html)

pozdrawiam
jag_jag

wzorcu
14-07-2009, 18:54
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Byliśmy na małym, tygodniowym odpoczynku.

Opolanin Witam Arku Nie ma problemu zapraszamy bardzo na budowę i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
Na priv poszła informacja z danymi.

Aniołku gratuluje postępu prac!
Wykończenie idzie Wam dosłownie migiem, czy macie może gdzieś jeszcze Waszą starą wycenę na okna (chyba są z okno-plastu o ile pamiętam).

U nas prace murarskie właściwie dobiegły już końca. Dziś zalany został strop - Na terive poszło ok 21 m3 betonu. Na podłogę pod beton również daliśmy siatkę 6mm.

Pod spodem zdjęcie jeszcze przed zalaniem.
http://images8.fotosik.pl/59/c11f73fcb2f0d973m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c11f73fcb2f0d973.html)

Podnieśliśmy jednak ścianę o 1 pustaczek ze względu na to ,ze podłogę w garażu mamy równo z domową. Po zasymulowaniu okazało się że rynny mogą wejść na w światło okien i nasz wykonawca zasugerował nam to rozwiązanie.



Pozdrawiam
Wzorcu

RomekC
15-07-2009, 22:57
Czy podczas murowania scian Wasi murarze od razu zostawiali miejsce (bruzdy) na przewody instalacyjne (wod, kan c.o.) czy potem było "wkuwanie rur w sciany?

wzorcu
16-07-2009, 14:37
Czy podczas murowania scian Wasi murarze od razu zostawiali miejsce (bruzdy) na przewody instalacyjne....

U nas nie zostawiali bruzd cała sanitarkę "wkują" potem


Mam pytanie do retrowiczów, mających okna (te większe od kuchni i pokoju) ze szprosami. Czy możecie wrzucić na forum linki do zdjęć?. Stoimy żoną przed wyborem okien i zastanawiamy się na ilością i układem pół w oknie.

Pozdrawiam Wzorcu

jag_jag
16-07-2009, 20:19
Czy możecie wrzucić na forum linki do zdjęć?. Stoimy żoną przed wyborem okien i zastanawiamy się na ilością i układem pół w oknie.


Wzorcu znalazlem tylko takie, jutro bede na budowie to zrobie, jesli bedziesz potrzebowal jeszcze to sie odezwij ;)

http://images50.fotosik.pl/163/5c68eb1428b1a40bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5c68eb1428b1a40b)
pozdrawiam

aniołek77
18-07-2009, 09:28
wzorcuzapraszam na mój fotosik tam na pewno coś znajdziesz
Pozdrawiam

wzorcu
18-07-2009, 12:37
Aniołku i Jag-Jag ----- Dzięki za odpowiedzi i linki.

uff ale upał, lecę dalej podlewać strop.


Pozdrawiam
wzorcu

Karina75
18-07-2009, 21:32
Witam wszystkich budujących i "wykańczających się". U nas skończony stan zero. W sumie na fundamenty wyszło nam:
- 6m3 betonu B-10
- 21 m3 betonu B-15 i
- 13 m3 betonu B-20 łącznie (wraz z transportem i pompowaniem) za cenę 12.367 zł. Czy te wielkości zużytego betonu i cena są w normie?

WojtekLubartow
19-07-2009, 20:38
Witam, mam pytanie ile wam wyszlo metrów dachu do krycia ? Chodzi mi o retro 2 z wydłuzonym garazem, krycie blachodachówką. Mi majster policzył 270metrów możliwe to ? chodz wydaje mi sie o 20metrow za duzo.

A na takim etapie jest budowla

http://plewka.com.pl/rozne/dom.jpg[/img]

reniaS
21-07-2009, 09:15
WojtekLubartow
Z wielkością dachu napewno nie ma pomyłki. W oryginalnym projekcie bez powiększania powierzchni dachu w garażu (wydłużania) wynosi ona - 261 m2.
My mamy wydłużony garaż o 2 metry.

Domek mamy już zagruntowany, dziś robią się opaski wokół okien i tzw. przypory. Trzymamy sie wersji oryginalnej projektu. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Od jutra - chyba - tynkowanie.

Anulka- jestem pod wrażenim Twojego domku i postępów prac.
Schody wyszły super.

155aga155
21-07-2009, 10:31
Witam wszystkich Retrowiczów ponownie. U nas przygoda z Retro dopiero się zaczyna. Dwa tygodnie temu dostaliśmy projekt z Krajobrazów, teraz architekt nanosi poprawki (wydłużenie garazu) i wrysowuje projekt domu w działkę....
Gratuluję wszystkim postępów w budowie!
ReniuS, Aniołku77, Anulkaa gratuluję Wam postępów w wykańczaniu wewnątrz Waszych domów. Wasze wnętrza prezentuja sie naprawdę pięknie.Gratuluję!
Dziękuję, za Wasze wszystkie rady i informacje, których udzielacie na forum. Przeczytałam je od 1 strony kiedy to Wy zaczęłyście swoje budowy. ReniuS Twój dziennik też przeczytałam od deski do deski i naprawdę podziwiam -przy dwójce dzieci i tylu obowiązkach znajdujesz czas na pisanie dziennika....
Mam kilka pytań do Retrowiczów:
- co sądzicie o podnoszeniu domu o 1 czy 2 pustaki (czy ta wysokość 265 nie jest za niska ? i jak jest z miejscem na poddaszu?czy nie jest mało?)
tu prośba do Anulkaa podnosiłaś o 2 pustaki mogłabyś wysłać zdjęcia (mój adres e-mail [email protected]),
wzorcu, maciej40 - również gratuluję postępów w budowie,
Wzorcu masz podniesiony dom o 1 pustaczek ze względu na możliwość wejścia rynien na okna- ja też chciałabym tego uniknąć , macie też powiększone otwory okienne z jakiego względu : większe okna czy montowanie rolet?
Aniołku 77 mam też pytanie do Ciebie, napisałaś, że masz powiększone otwory okienne o 20 cm (jaką masz wysokość od podłogi?)- nasz projektant twierdzi, że powinno zostać 90 cm ze względu np. na szafki kuchenne...
Pozdrawiam Wszystkch i życzę dalszych postępów w budowie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

reniaS
22-07-2009, 09:46
Anulka
Nie będę obkładać przypór. :-? Otynkujemy je ciemniejsyzm tynkiem. Tak jak
i opaski. Opaski zaś robimy o 2 tony ciemniejsze niż cały domek (żółte).
Cokół będziemy obkładać płytkami klinkierowymi w kolorze dachu - czyli ceglastymi. Coś panowie marudzą że nie da rady obłożyć tak przypór.
I chyba się poddam.
A tak wogóle to mogę Cię prosić o zamieszczenie zdjęcia Twoich przypór ???
Tak na już. 8)

cichym
22-07-2009, 14:32
Hej Anulkaa,

Mam kilka pytań odnośnie dachu. Planujemy przykryć dach karpiówką tylko w kolorze Czerwień naturalna. Jakiej firmy macie dachówkę oraz czy masz może wykaz ile Ci jej poszło wraz z innymi elementami (gąsiory, dachówka kalenicowa itp.) Oraz jaki był całkowity jego koszt. Był bym wdzięczny bardzo za odpowiedź.

Pozdrawiam
Michał

cichym
22-07-2009, 19:22
Dzięki Anulkaa za odpowiedź, myślałem że masz może jakąś fakturę albo coś ale to nic. Dam projekt do sprzedawcy niech liczy :)

Pozdrawiam
Michał

wzorcu
23-07-2009, 16:03
Wzorcu masz podniesiony dom o 1 pustaczek ze względu na możliwość wejścia rynien na okna- ja też chciałabym tego uniknąć

Witam Cię 155aga155
Głownym powodem podniesienia o jeden pustak jest kolizja rynien ze światłem okna . Stało się tak dlatego, że podłogę w garażu zrobiliśmy na jednym poziomie co w domu (tak na wytłumaczył nasz wykonawca zrobił zresztą symulację układając krokwie pod odpowiednim kątem ).

Okna od strony salonu powiększyliśmy o 16 cm (bok domu) natomiast okna balkonowe i sypialni o 20 cm (tył domu) ze względu na rolety.

Powodzenia!!

U nas od poniedziałku wchodzi już cieśla

Pozdrawiam
Wzorcu

ALAOLSZANSKA
24-07-2009, 08:24
My podnieśliśmy scianke kolankowa o 2 pustaki i wieniec - 75 cm - dzieki temu pozyskalismy wieksza powierzchnie na górze, strych i dodatkowa garderobe.
Obecnie wyczekujemy tynkarzy - wchodza pod koniec tygodnia. Na chwile obecna przekroczylismy kwote 200000 zł a pewnie drugie tyle jeszcze nas czeka na wykonczenie.
Pozdrawiam wszystkich Retrowiczów [/img]

ALAOLSZANSKA
24-07-2009, 08:59
Próba zdjęciowa:
[img]
http://foto0.m.onet.pl/_m/4929fc2e437a4f0f3e7f142b86a1da9c,10,19,0.jpg[img]

reniaS
24-07-2009, 10:25
Anulka
Bardzo dziękuję za zdjęcia. Przydadzą się od dzis jako materiał poglądowy dla wykonawcy. :lol:
Ależ jestem ciekawa jak wyjdą.:roll:
Kobitko nic się nie chwalisz jakie dałaś podłogi. Poprosimy o zdjęcia pięknych wnętrz.
Halo - Małgosia2005 - co słychać ????
Sabinka - już po wczasach ???

małgosia2005
24-07-2009, 21:18
hej
właśnie dzisiaj wróciliśmy znad morza. Podróż tragiczna, przez wszechobecne korki jechaliśmy 10 godzin :o .

A teraz ad rem. Na początku sierpnia mam mieć drzwi :D , jak nam podłączą prąd ( mam nadzieje że na dniach) robimy taras, przypory, ogrodzenie no i chyba podjazd.

Anulka kuchnia bombowa schody też.
Bardzo dobrze dobrany kolor ściany w kuchni do białych mebli , wychodzi ciekawy kontrast międzu ścianą i meblami.
Aniu mam pytanie odnośnioe schodów nie wiem tylko czy dobrze je sformułuje :wink: . Czy schody od połowy ich biegu z boku tworzą ze ścianą wolną przestrzeń (którą należało by czymś zabudować np szybą bądź barierkami?). U nas wykonawca pytał się właśnie co ma tam wstawić (chodzi o względy bezpieczeństwa ze względu na dziecię)

małgośka

reniaS
30-07-2009, 20:07
A u nas ...................... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


http://foto3.m.onet.pl/_m/6dd46feb1fcf840f08aa59a0ca8b6367,6,19,0.jpg

domek nabrał kolorów :D

155aga155
04-08-2009, 09:05
Retrowicze, dziękuję za odpowiedzi odnośnie podnoszenia domu. Niektóre rzeczy trudno sobie wyobrazić, więc zdjecia naprawdę duzo nam pomogły. Zyczę wszystkim powodzenia. My jesteśmy w trakcie załatwiania spraw papierkowych i pozwolenia na budowę...

reniaS
04-08-2009, 22:11
155aga155 - trzymam kciuki za papierki.
Cierpliwości życzę i zapraszam do nas po urlopie. :)

reniaS
05-08-2009, 20:47
Małgosiu2005
Jeśli Ci to pomoże to u nas jest barierka i wygląda to tak:

http://foto2.m.onet.pl/_m/d26c13a6cc05aa06768b275bb5f5f012,6,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/3a97bf356f755a70edaef2e655cd91d7,6,19,0.jpg

Czekamy na Twoje zdjęcia !!!!!!!!

małgosia2005
06-08-2009, 06:36
Reniu

dziękuje pokaże fachowcowi jako materiał poglądowy :wink: . U nas schody będą podobne z tym że pochwyt i tralki bedą ciemne kute ale też takie proste "pręty".

Z jakiego materiału masz schody i czym lakierowałaś lub bejcowałaś.


schody naprawdę fajne, właśnie takie lubie proste bez udziwnien.

Zdjęcia to później na razie nie ma czym sie chwalic. W przyszłym tygodniu będą drzwi zewnętrzne to wkleje. Na schody poczekam do konca roku.

pozdrawiam gosia

reniaS
06-08-2009, 20:25
Małgosiu
Schody są dębowe ale czym malowane to nie wiem. (pamiętam nazwę firmy levis - ale czy to lakier czy bejca...hmmm :oops:

RomekC
10-08-2009, 10:40
Czesc,

mam pytanie co lepiej zrobic nadproża tuż pod wieńcem czy powiększyć okna do wieńca i zrobić bez nadproż (tak brzmi liczba mnoga ?:) )

RomekC
11-08-2009, 08:45
nie chce podnosic i powiedzialem murarzom ze ma byc nadproze strunobetonowe i niech nie kombinuja:)
Bylem ciekaw opinii

Marcin Kuta
13-08-2009, 21:02
Witamy wszystkich bardzo serdecznie po długiej przerwie. U nas dopiero teraz wylane zostały ławy, które postoją sobie 2 tygodnie, a następnie skończymy fundament (ściany, chudziak itp.). Gratulujemy wszystkim postępów w budowaniu. Pozdrawiamy i do usłyszenia- Marcin, Ula i Julia

Sobek1
14-08-2009, 10:24
Witam
Czy ktoś z Was zdecydował się na dodatkowe ogrzewanie kominkiem z system gorącego powietrza. Proszę o odpowiedź: jaki jest koszt takiego rozprowadzenia i czy robi się to przed tynkami i wylewkami. Mamy umówionego tynkarza na wtorek i zaczęliśmy się zastanawiać czy to rozprowadzenie należy zrobić przed tynkami :roll:
Jeszcze jedno pytanko- czy 42 zł za wylewki z materiałem to dużo?
Pozdrawiam iwona

małgosia2005
15-08-2009, 09:19
u nas będzie sysytem DGP. Fachowcy mówili, ze po tynach i wylewkach. Koszt ok. 3 tys ale w to wchodzi obudowa kominka.

Co do wylewek to płaciliśmy 36 zł ( w tym nasz styropian i folia). Z tego co pamiętam


Mam pytanie do osób które mają schody. Czy przed zakłądaniem schodów robiliście malowanie ścian i zakłdaliście podłogi (płytki lub parkiet tam gdzie schody miały stanąć?)

pzdr Goska

Marcin Kuta
15-08-2009, 14:09
Dzień dobry wszystkim. Ponieważ mamy okazję zakupu kominów Shiedla w dobrej cenie, w związku z tym mamy pytanie np. do Reni S, Anulki, Aniołka77 i wszystkich budujących Retro- jakie kominy (kominek w salonie oraz komin w kotłowni) kupiliście- chodzi mi o firmę- model, parametry techniczne, jakie elementy, średnice, ile wylotów wentylacyjnych i ile Was to kosztowało. Z góry dziękujemy za odpowiedzi- Marcin z rodzinką :D

małgosia2005
16-08-2009, 19:11
dziękuje Aniu za odpowiedź. Zapytam speca od schodów czy będzie w stanie założyć je bez destrukcji ścian i podłogi, ale chyba właśnie taką kolejność będzie jak u Ciebie.

A jak tam ogrodzenie i otoczenie domu?.
My w końcu zdecydowaliśmy się na metalowe, bardzo proste. Drewno niestety trzeba impregnować co kilka lat.


pozdrawiam gośia

reniaS
16-08-2009, 20:05
Cześć Wszystkim
Małgosia2005 - my też tak jak Anulka malowaliśmy ściany, montowalismy podłogi a na końcu - schody. I oczywiście na ścianach też jest w kilku miejscach ślad czarnych dłoni majstrów. Moim zdaniem pomaluj, ale nie ostatecznie. Ostatnią warstwę malowania zostaw sobie na sam koniec.
Nam montowali ościeżnice drzwi wewnętrznych i chyba najbardziej oni pobrudzili ściany.

Marcin Kuta - my mamy Schiedla - jeden rondo, drugi rondo plus. Ceny nie pamiętam ale sprzed roku to pewnie i tak nie będzie aktualna.
W tym kominie co jest w kotłowni mamy 4 ciągi wentylacyjne (kotłownia, łazienka dolna, łazienka górna, garaż - rurą w kotłowni) i jeden dymowy , a w tym kominkowym - 2 wentylacyjne (salon i garderoba górna) i dymowy.
Ceny są w moim dzienniku. :) Parametry - hmmm. Takie jak w projekcie. Wybierał i kupował wykonawca.
Ponad dachem też mamy klinkier pełny jak Anulka.

Sobek - cenę mam w dzienniku. Nie pamiętam. Rozprowadzenia nie robiliśmy bo projekt jest taki że i tak ciepłe powietrze idzie hollem do góry.

agaz_75
18-08-2009, 19:22
Witam, poszukuję osób które w okolicach Dolnego Śląska budują RETRO. Chciałabym obejrzeć dom w realu ponieważ planuję kilka zmian.
Pozdrawiam gorąco

TomekC73
18-08-2009, 19:36
wyszukiwareczka. Moze tu kogoś znajdziesz.

http://forum.muratordom.pl/projekt-retro-nowosc-ktos-buduje,t98551.htm?highlight=projekt%20retro

Sobek1
19-08-2009, 09:12
Dziękuję Małgosiu za odpowiedź w sprawie kominka i DGP. A czy możesz mi powiedzieć w których pomieszczeniach umieścicie nawiewy?
Pozdrawiam iwona

reniaS
19-08-2009, 13:15
Zerknij na temat - projekt Retro nowość ktoś buduje. Jest tam kilka osób z Twoich terenów. Temat j.w. w dziale architektura. A jak nie znajdziez to przez wyszukiwarkę.

małgosia2005
20-08-2009, 07:01
Iwonko

tylko w dwóch pokojach na górze. Jak na razie zamierzamy dgp robic bez tego wiatraka, który ma przepchnąc powietrze do pomieszczeń. Dwóch fachowców mówiło nam ze jest to w naszej sytuacji niepotrzebne. Pokoje są niedaleko kominka. Poza tym co zrobic jak nie będzie prądu??

pozdrawiam gosia

Julida
21-08-2009, 13:24
witam Wszystkich! piękne jest to nasze Retro:) wszystkim, którzy są tuż przed wprowadzeniem gratuluje serdecznie-ja już nie moge sie doczekać a jeszcze tyle przed nami...mam pytanie do tych wszystkich, którzy mają taras i wejście wyłożone płytkami...płytkarz zaczał już robić, mąż pojechał po listwy i przy okazji dowiedział sie że powinniśmy użyć jakiejś specjalnej maty pod płytki balkonowe, zrobić nawierty i dylatacje...zmartwił nas i wystraszył...robił ktoś coś takiego? napiszcie prosze czy zakładaliście mate pod płytki tarasowe.
pozdrawiam

reniaS
22-08-2009, 13:08
Ja też nie pomogę. U nas zarówno ganek jak i taras będą z kostki. Jakoś nie mogę się przekonać do płytek na zewnątrz w naszym klimacie.

wzorcu
22-08-2009, 14:49
Witajcie po dłuższej przewie.

U nas domek przykryty juz dachem były z tym małe problemy (związane z podniesieniem ścian tylko o 1 mały pustak) ale cieśla i zarazem dekarz dobrze poradził sobie z wykończeniem. W ten sposób dach jest wysunięty tak jak w projekcie, a krokwie są również wysunięte. Podbitka jest nadbitką od góry :).

Marcin Kuta: My mamy komin systemowy firmy Presto, wykonanie podobne do Rondo plus lecz wersja z samym kanałem spalinowym. Cena: 2100 PLN.

Jestem świeżo po temacie dachu dlatego chętnie odpowiem na pytania z tym związane.

http://images6.fotosik.pl/520/2de49f6b4a0a8c80m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2de49f6b4a0a8c80.html)

W tym roku montujemy jeszcze okna ( MS Pomorska Fabryka okien) oraz bramę (Novoferm).

Serdecznie Pozdrawiam
Bartek

wzorcu
23-08-2009, 08:16
Dzięki Anulka

Dachówka to Monza plus Robena
Trzeba jednak uważać, gdyż Monza Plus to duża dachówka i przy naszym retro może albo drastycznie zmniejszyć albo zwiększyć długość krokwi.
My mieliśmy ten problem i musieliśmy obciąć pierwszą garażową krokiew od strony domu

Najlepsze pozdrowienia
Bartek

Marcin Kuta
23-08-2009, 19:49
Witamy wszystkich. Wzorcu- o ile podniosłeś ściankę kolankową (jeden pustak, czyli ile cm) oraz, czy wylewaliście wieniec? Aha przedłużałeś długości krokwi?- jeśli tak to o ile (może pamiętasz wymiary). U nas kończymy we wtorek stan zero- oczywiście, jak wszystko pójdzie ok.

małgosia2005
23-08-2009, 20:10
Julida

my przerabialismy temat płytek na tarasie i ganku. Konkluzja jest taka - kładziemy płuty betonwe pozbruku na posypce -technologia taka sama jak przy kładzeniu kostki. Jeśli kładłąbyś płytki gresowe na klej to faktycznie jest z tym dużo zachodu (musi być cały system specjalna folia, dylatacje klej itd) Koszt tego jest wysoki. Robiłam porównanie i nawet koszt płytek gresowych mrozoodpornych za 30 zł + ten system wychodzi więcej o ok. 3 tys niż droższe płyty betonowe za 100 zł za m2.
Także my jesteśmy zdecydowani na te płyty, zostały już zamówione a mają być położone ok. 20.09 - jak się nic nie zmieni z terminami u brukarza :roll:

Jak położysz płyty gresowe bez tych wszystkich bajer ów to mogą powybijać pod wpływem mrozu i wody.


pzdr gośka

aniołek77
24-08-2009, 07:32
Julida

My podobnie jak Renia już mamy położoną kostkę na tarasie (zdjęcia w fotosiku) adres dostępny gdzieś wcześniej na forum.

Pozdrawiam
Życzę powodzenia

wzorcu
25-08-2009, 18:12
Witam

Marcin Kuta
Ścianę kolankową podwyższyliśmy o 24 cm (pustak Leir'a 7.8 cm x 2 a do środka beton B 20)
Krokwie są wysunięte od muru na długość 1,10 (po długości krokwi).
Pozdrawiam
Bartek

reniaS
29-08-2009, 18:09
Anulka
Drzwi baardzo eleganckie. I zapewne całe drewniane - jak widać.
A gdzie podłogi ????

aniołek77
31-08-2009, 18:51
Anulka drzwi bardzo eleganckie , te środkowe bardzo podobne do moich już w lipcu zamówionych u stolarza w podobnym kolorze, tylko z delikatnym łukiem na górze.
Moje prawdopodobnie będą w przyszłym tygodniu ;)))
Ach jak się cieszę, tylko tej kasy jakby coraz mniej :evil:


...Może troszkę zdjęć wieczorkiem ;)

aniołek77
01-09-2009, 20:55
Witajcie Retro-wicze.
Wczoraj obiecałam, niestety nie dałam już rady wieczorkiem, ale dzisiaj wklejam co mam ;)

GARAŻ - się płytkuje

http://images49.fotosik.pl/191/2df7df6ee515dcd1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2df7df6ee515dcd1)

ŁAZIENKA GÓRA

http://images43.fotosik.pl/191/b06198b07680a8f6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b06198b07680a8f6)

NASZA SYPIALNIA - pomalowana na lnianą jesień, panele dąb bielony z Classen

http://images43.fotosik.pl/191/84e36a1f644bbf8fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=84e36a1f644bbf8f)

Obok pokoik naszej POCIECHY - na świecie już z początkiem listopada :)
Nasz kierownik budowy mówi, że będzie budowlaniec jak nic ;)

http://images41.fotosik.pl/187/989e31517c6905f1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=989e31517c6905f1)

POKÓJ NA GÓRZE

http://images38.fotosik.pl/187/267250f380dfee07m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=267250f380dfee07)

Zrobiliśmy też kamienny próg, taki jak parapety

http://images41.fotosik.pl/187/e6d772594da279b2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e6d772594da279b2)

NASZA SUPER WYGODNA WANNA w górnej łazience
...już się nie mogę doczekać pierwszej kąpieli ;)

http://images50.fotosik.pl/191/bfb7e629362e2f27m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bfb7e629362e2f27)

http://images41.fotosik.pl/187/0d0108604928af95m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0d0108604928af95)

mozolnie kończona KUCHNIA :evil:

http://images41.fotosik.pl/183/375b1a915492126bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=375b1a915492126b)

http://images50.fotosik.pl/187/99b5082976485738m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=99b5082976485738)

http://images46.fotosik.pl/187/717800dfb5508747m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=717800dfb5508747)

SZAFA WE WNĘCE (prawa str. przy łazience dolnej)

http://images50.fotosik.pl/187/0d764ee77435a2b9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0d764ee77435a2b9)

http://images50.fotosik.pl/187/69af3c397dd78bcbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=69af3c397dd78bcb)

http://images48.fotosik.pl/187/651ce895086fe5e1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=651ce895086fe5e1)

Jak jeszcze coś znajdę , to wkleję :)
Na razie to tyle pozdrawiamy

reniaS
02-09-2009, 21:32
Sabinka
WOW :o :o :o
Normalnie nas zatkało. Super.
No i pozdrawiamy maluszka .... (ją czy jego ?)

Julida
03-09-2009, 08:31
próba zdjęciowa...łazienka - na dole :)http://images47.fotosik.pl/192/c4322d5fef95bc88m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4322d5fef95bc88.html)
na prośbę Anulki - dziękuje za szczegółowe instrukcje!:)

Julida
03-09-2009, 08:34
ponieważ próba powiodła sie:) jeszcze elewacja w trakcie:)
http://images48.fotosik.pl/192/145683b618da95d3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/145683b618da95d3.html)

aniołek77
03-09-2009, 16:49
Julida łazienka i taras rewelacja. Czekamy na więcej ;)

joanna1983
05-09-2009, 16:14
...

rubik
05-09-2009, 17:06
Cześć,

u nas całe wakacje praktycznie zeszły na poprawkach do projektu ale w końcu projekt został złożony i teraz czekamy na pozwolenie na budowę :)
Jak wszystko pójdzie dobrze na początku października zaczynamy!

Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwanie ekipy wykonawczej (stan surowy otwarty). Czy ktoś z Was może polecić ekipę budowlaną (solidną i w miarę tanią) działającą w okolicach Poznania?

Ale piękne domki budujecie :)

reniaS
06-09-2009, 20:42
Joanna 1983
Czuję się wywołana do odpowiedzi bo mam taką właśnie dachówkę.
:lol: Cena Twoja mnie trochę szokuje, bo u mnie wyszło niemal 2x więcej (ponad 30 tys).
Ale ile czego było to nie jestem dziś w stanie stwierdzić.
Pamiętam że jest 6 dachówek wentylacyjnych.
Napewno dachówek podstawowych było ponad 3600 , a reszta hmm... coś mi uciekło z głowy, a papierów jest za dużo......

joanna1983
07-09-2009, 08:24
...

aniołek77
08-09-2009, 20:50
Witaj Joanna 1983
Jeżeli chodzi o dach mam f-rę i mogę Ci wysłać skan na priva. Były tam wprawdzie korekty potem korekty do korekt, ale jak się połapiesz... (oczywiście jest to wszystko do wyliczenia), ale ja niestety nie mam teraz za bardzo czasu.
Jeżeli jesteś zainteresowana , to wyślij mi adres email , to Ci prześle.
Pozdrawiam
Sabina

rubik
09-09-2009, 10:48
Cześć,

Gorąca prośba do budujących :)
Otrzymuje pierwsze wyceny budowy stanu surowego otwartego z kompletnym dachem. Ze względu, iż nie będę miał zbytnio czasu na załatwianie/dostarczania na budowę materiałów postanowiłem że pójdę w kierunku robozina+materiał dostarcza firma. Na całość 3 lata gwarancji, faktura.
Wycena:
Stan zero________45 480
Parter i strop_____ 73 360 (siporex, terriva)
Piętro___________ 17 900
Dach ___________ 82 000 (ceramika, wykańczane krokwie)
Razem 218 740
Co myslicie o tej wycenie? Chciałem się zmieścić w 200 tys. Czy jest to wogóle możliwe??

pozdrawiam
rubik

joanna1983
09-09-2009, 20:56
...

WojtekLubartow
13-09-2009, 20:34
Witam,

ile potrzeba kasy zeby od stanu surowego zamkniętego doprowadzić retro2 do stanu nadającego się do zamieszkania ? Oczywiscie standard nie najwyższy jak i nie najniższy tylko taki pośredni.

Wojtek

reniaS
15-09-2009, 20:30
Wojtek
Moim zdaniem do tego co wydałeś dodaj jeszcze minimum 60-65 % dotychczasowych wydatków i możesz mieszkać. My mamy już "prawie" stan do zamieszkania. A brakuje nam jakieś .....50 tys.
Musimy kupic "tylko" :
kontakty - 2100 zł, meble kuchenne 20 tys., sprzęt do kuchni 8 tys., lampy - 3 tys., umywalki i meble łazienkowe 4 tys., szafy wnękowe 8 tys.
meble do 5 pokoi - 8 tys.
Nie mówię o kostce brukowej i nasadzeniach w ogrodzie, kafelkach w garażu, centralym odkurzaczu, drewutni, podbitce.

Wygranej w Totka i dużo optymizmu wszystkim życzę. :wink: 8)

reniaS
23-09-2009, 08:43
Anulka
Jak zwykle jestem pod wrażeniem Twoich wnętrz. Pięknie.

Wreszcie udało mi się przekonać męża, że nie ma sensu czekać na cud, tylko wziąść kredycik i się wprowadzać. Dziś idę złożyć papiery. Na kuchnię i tak przyjdzie nam pewnie poczekać z 5 tygodni. :-?
No i wystawiamy na sprzedaż mniejsze mieszkanko. Zobaczymy czy znajdzie się sensowny kupiec.
Brakuje nam : kuchni, umywalek i mebli do łazienek, kontaktów,karniszy i przynajmniej firanek, lamp no i mebli. A na zewnątrz - kostki.
Myślę, że realnie rzecz biorąc - Boże Narodzenie wchodzi w grę.

aniołek77
23-09-2009, 22:04
Hej dziewczyny :)
Chciałam rzec, że piękne macie wnętrza - Anulkaa moje gusta łazienka piękna , drzwi już pisałam rewela. Reniu idziesz jak burza z tymi drzewkami i obejściem, piekny płotek -my niestety w przyszłym roku na wiosnę dopiero- finansowy krach
Strasznie długo mnie nie było, ale to wszystko przez zamieszanie związane z ...........................uwaga przeprowadzką!!! Tak tak my już się przeprowadzamy i jutro chcemy pierwszą nockę spać w nowym domku. Czas nas troszkę ponaglił ze względu na mój coooooraz większy brzuszek i cooooooraz mniej siły (szczerze jestem wykończona), dzięki Bogu pomimo wszystko czuje się i tak bardzo dobrze :) Reniu my też musieliśmy niestety sprzedać mieszkanie, a i tak nie wszystko udało się zakupić. Tak jak pisze Anulkaa, a o drobnych nie wspomnę , choćby nawet garnki , które muszę wymienić pod kuchnię indukcyjną :roll: o tym się tak naprawdę nie myśli, a koszty masakra!
Tak więc następne zdjątka będę wysyłać już z nowego domku- nie wiem tylko jak się uporam z tymi wszystkimi pudłami, aaaaaaaaaaa i jeszcze problem z dostępem do internetu, ale może przez laptop i ipoda zobaczymy.
:roll: :roll:

Pozdrawiam i do usłyszonka

małgosia2005
24-09-2009, 07:04
hej retrowicze


Aniu świetna łazienka. Widziałam taka dębową szafkę pod umywalkę, bardzo mi się podobała. Ja bym jednak zostawiła taki kolor jaki jest w naturze i nie bieliła, ale to tylko moje zdanie ....i tak pewnie bedzie pieknie :D .

Napisze co u nas. Drzwi zewnętrzne są, taras z gankiem jest (tylko sie musi wszystko zafugować :wink: )opaska wokół domu z kostki sie robi , przypory też sie obkładaja. Dlatego też nie wklejam zdjęć jak bedzie to skonczone w 100% to sie pochwale.

My przeprowadzimy sie w przyszłym roku. Też mam mieszkanie do sprzedaży, ale poczekam na lepsze czasy dla sprzedających. Będziemy wynajmowac. Reniu zaraz sprawdze co nowego u Ciebie w dzienniku.
Pozdrawiam wszystkie budujące kobitki
Gośka

małgosia2005
24-09-2009, 20:24
Aniu ale zielono się u Ciebie zrobiło :D , zazdraszczam 8)

a po co są te niebieskie linki, czy mają za zadanie podtrzymać roślinki? ale się zrymowało :wink:

rubik
26-09-2009, 08:47
Cześć!

Mam już pozwolenie na budowę, wybraną firmę i kierownika budowy :) Zatem w końcu mogę ruszyć z budową. Budowlańcy chcą rozpocząć tak szybko jak to możliwe by zdążyć przed jesiennymi deszczami przygotować stan zero.

Pozostało jeszcze załatwić kredyt... mam nadzieję, że szybko to pójdzie bo środki własne na wiele nie wystarczą.

Jestem tym wszystkim troche przerażony...

Anulkaa
26-09-2009, 15:04
....

rubik
29-09-2009, 11:10
No i stało się budowa ruszyła :) Budynek wytyczony! Obok ogromna góra humusu, którego jak się okazało trzeba było zebrać całkiem sporo (od 40 cm do ponad metra).
Plan to postawić do 15 grudnia stan surowy z dachem. Wykonawca jest przekonany, że się uda, a jak będzie zobaczymy...
Pozostało "jedynie" załtwić kredyt ;)

marteczka.k21
03-10-2009, 08:39
Witam! Śledzę forum juz od dłuzszego czasu i podziwiam zdjęcia z postępów na waszych budowach. My tez zdecydowalismy się na Retro. Wszystkie postepy w pracach zamiszczam na moim blogu, takze zapraszam do odwiedzin. U nas niedawno zalane zostały stropy, a za dwa tygodnie przyjezdza więźba. Pozdrawiam wszystkich retrowiczów

http://naszretrodom.bloog.pl/

reniaS
05-10-2009, 08:22
Anulkaa
Co się stało że znikły wszystkie Twoje wpisy ????
Co słychać ?

Małgosia2005
Może jakieś zdjęcia ??? Tak zamilkłaś .

Sabinka
Haloooo ..... jak tam się mieszka pod Opolem ????

A my powoli przewozimy rzeczy ze sprzedanego mieszkania do domku.
Niestety brutalna rzeczywistość (czytaj ....kasa) sprawiła, że muszę zrezygnować z wymarzonej kuchni i wziąść o połowę tańszą. Ehhhh.
W piątek jesteśmy umówieni u notariusza na sprzedaż mieszkania. Mam nadzieję, że przesunę termin ostatecznego opuszczenia lokalu przynajmniej o tydzień. Czas realizacji kuchni - 6 tygodni. Szafy wnękowe - podobnie.
Kostka brukowa - trzeba kupić i znaleźć ekipę. No i ułożyć.

Pozdrawiam wszystkich początkujących przy budowie.

małgosia2005
05-10-2009, 10:58
hej Reniu

w pierwszej kolejności gratuluje sprzedazy mieszkania.

Co do zdjęc ......wkleje. Pan od płytek elewacyjnych zrobił sobie tydzien urlopu (pojechał na grzyby) nic nam o tym nie mówiąc, a robota czeka. Teraz nadgania.
Najwyżej wkleje jutro, tak jak jest na chwile obecną.

Gosia

małgosia2005
06-10-2009, 20:54
cześć
wklejam album a w nim trzy ostatnie zdjęcia z gankiem i opaską wokół domu. Zdjęć tarasu nie zrobiłam bo był bardzo zabrudzony (pracują trzy ekipy ).
Jak fachowcy pójdą precz to wkleje reszte-już sprzątniętą

pozdrawiam gosia

http://picasaweb.google.pl/malgosia0908/Retro#

aniołek77
06-10-2009, 21:07
Witamy wszystkich Retro-wiczów :D

Taa dam................ ogłaszam, że od czwartku 24 września mieszkamy juz w nowym domku. Jest po prostu REWELACYJNIE!!!!!!!!!!!!!! chociaż nie wszystko jeszcze rozpakowane i poukładane, ale co tam... nie chcieliśmy już dłużej czekać.
Najważniejsze przecież jest : kuchnia, sypialnia i toaleta, a reszta się jakoś dotrze.
Jest cudownie , cicho, wsłuchujemy się w nowe odgłosy naszego domu.
Życzymy wszystkim szybkiego finishu i podobnych wrazeń :lol: :lol: :lol:

Zdjątka wkleję , jak będę miała chwilkę, bo niestety jeszcze tej chwilki nie mogę jakoś znaleźć- w ogóle ciężko się póki co odnaleźć w 100% na nowym miejscu :lol:

Pozdrawiamy wszystkich

rubik
11-10-2009, 14:21
Cześć!

Prace trwają już 2 tygodnie (dokładnie 10 dni roboczych). Ekipa liczy 6 osób i idą całkiem ostro do przodu (mam już wymurowane w 90 procentach ściany nośne i kominy). Jeszcze 2-3 dni i ekipa przystąpi do przygotowania stropów. Muszą się spieszyć by żdążyć przed przymrozkami (wylewanie betonu). Mam nadzieje, że przed zimą uda sie wybudować i zamknąć dachem nasz domek :)

Pomału rozglądam się za wykonawcami instalacji CO/elektryka. Którego producenta okień możecie polecić??

reniaS
11-10-2009, 15:34
Małgosia2005 - elewacja prezentuje się świetnie. Poprosimy teraz jeszcze o równie piękne wnętrza.

Sabinka - MOJE GRATULACJE !!!
Mam nadzieję że zobaczymy wkrótce zdjęcia już zamieszkałego domku. Jak tam maleństwo ?
My mamy nadzieję, że początkiem grudnia też będziemy świętować przeprowadzkę. Teraz wreszcie jest kasa (hurra) więc wszystko rozbija się o terminy realizacji mebli - szaf wnękowych i kuchni.
Jakiej firmy sprzęt do kuchni wybrałaś ? Jak się sprawuje ? A łazienka ? [/b]

aniołek77
12-10-2009, 18:49
Witajcie Retro-wicze
Troszke mnie nie było, ale caly czas cos trzeba zalatwiac - Reniu a propos wlasnie sprzedanego mieszkania - przepisywania pradu, wody, gazu, rezygnacja z internetu itd.
Jestem pod wrazeniem Waszych domkow Renia, Anulkaa, Malgosia itd.
Z przyporami wygladaja na prawde dworkowo i okazale - GRATULACJE!!!

Moje aktualne zdjecia nabieraja mocy urzedowej ( :oops: :lol: ) zartuje oczywiscie, bo teraz mam troszke bieganiny, azeby urzadzic zwlaszcza pokoik dla naszego Maluszka, ktory juz lada moment (mam nadzieje, ze jeszcze troszke poczeka), bo tempo mam teraz "zawrotne" :oops: tzn. wg wskazan lekarskich w mocno zwolnionym tempie :wink:
Ale obiecuje , postaram sie rowniez popracowac nad wklejeniem zdjec.

Pozdrawiam wszystkich i zycze postepow.

Marcin Kuta
16-10-2009, 21:36
Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Gratulujemy wszystkim postępów w budowaniu, a co niektórym pomyślnego zakończenia budowy. U nas stan zero czeka do wiosny- teraz kompletujemy materiały, które na dzień dzisiejszy są w dobrych cenach- bynajmniej w porównaniu z tym, co było jeszcze rok lub dwa lata wstecz. Na wiosnę wracamy do budowania. Mamy kilka pytań do Was drodzy Retrowicze- ile metrów kwadratowych dachu wyliczyliście (z wydłużonym garażem), a co za tym idzie- ile kupiliście dachówki np. siriusa- w sztukach? Czy wymiary więźby- belek w projekcie zawierają już pewien zapas, czy też trzeba to uczynic samemu i kupic dłuższe, szczególnie w przypadku ewentualnego zbudowania ściany kolankowej (jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji w tej kwestii). Pozdrawiamy jeszcze raz i do usłyszenia- Marcin, Ula i Julia

jag_jag
18-10-2009, 08:22
Marcinie u nas wyszło 290m2 dachu pod dachówke. Ilości dachówki policzył sprzedawca i miałem ustalone, że jeśli zostanie mogę wrócić. Realnie rzecz biorąc producent podaje zużycie szt/m2 wiec w przybliżeniu można wyliczyć, ponadto uwzględnij zniszczenia przez ekipę oraz skosy ;).
Jeśli natomiast pytasz o długość belek w projekcie to nie zawierają one zadnego zapasu, a w specyfikacji nie uwzględniono również łat i kontrłat.
pozdrawiam
jag_jag

rubik
21-10-2009, 12:46
Cześć,

Moja ekipa idzie jak burza :) Po 3,5 tygodnia od rozpoczecia prac, dziś zalewają strop. prognozy pogody mówią, że morozu nie będzie więc powinno być dobrze.
Jeżeli ktoś będze budował w okolicach Poznania to z pełnym przekonaniem mogę polecić swoją ekipę :)

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem na poczatku grudnia będe miał SSO z kompletnym dachem. Zastanawiam się czy kontynuować prace w sty-luty czy tez z dalszymi pracami poczekac do marca...

aniołek77
23-10-2009, 21:13
Witam wszystkich:)
Jak obiecałam Reniuszczególnie dla Ciebie, wklejam parę zdjątek z naszego domku. Fakt jeszcze dużo do dopracowania i gdzieś się pogubiły moje kwiatki :oops: :oops: :oops:


WIDOK Z HOLU DO WIATROŁAPU
http://images35.fotosik.pl/72/647c2ce6ae7f8177m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=647c2ce6ae7f8177)

WIDOK Z HOLU NA SALON I KUCHNIĘ
http://images38.fotosik.pl/214/817d80853cd80d4bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=817d80853cd80d4b)

http://images50.fotosik.pl/218/b679ad2c9ea52bf2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b679ad2c9ea52bf2)

KUCHNIA
http://images42.fotosik.pl/130/e72a1362239dc1bfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e72a1362239dc1bf)

http://images41.fotosik.pl/214/78d899687a10076cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=78d899687a10076c)

http://images49.fotosik.pl/218/07188409a269374bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=07188409a269374b)

WIDOK Z SALONU NA HOL
http://images42.fotosik.pl/130/4b84d15cf2bf9ffam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4b84d15cf2bf9ffa)

DOLNA ŁAZIENKA
http://images42.fotosik.pl/130/fd161ac75d46439cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fd161ac75d46439c)

http://images48.fotosik.pl/218/34d0adf657dc58adm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=34d0adf657dc58ad)

http://images39.fotosik.pl/214/57afd3b0144279aam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=57afd3b0144279aa)

W GÓRNYM POKOJU PÓKI CO INTERNET.CENTRUM DOWODZENIA ;)
http://images50.fotosik.pl/218/1ba6a51fbf27000bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1ba6a51fbf27000b)

POKÓJ NASZEGO MALUSZKA (jeszcze do ustawienia)
http://images47.fotosik.pl/218/fb4e2bba902df386m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fb4e2bba902df386)

i... NASZA SYPIALNIA częściowo ;)
http://images45.fotosik.pl/219/3891b6dcdea3754fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3891b6dcdea3754f)

mar_ka
25-10-2009, 19:21
Witamy wszystkich Retrowiczów!
Jesteśmy zdecydowani na 90% na zakup projektu Retro i chcemy wprowadzić zmiany korzystając z pomysłu Reni (oczywiście jeśli można:))
Mamy pytanie czy może ktoś buduje Retro w województwie warmińsko-mazurskim; my jesteśmy z Olsztyna. Chcielibyśmy na żywo zobaczyć ten dom i wprowadzić ewentualnie jeszcze jakieś zmiany.
Czekamy na odpowiedź.
Kasia i Mariusz

cichym
25-10-2009, 20:51
Witam,

U nas się dużo działo na budowie w ostatnim czasie. Wstawiliśmy okna, zrobiona elektryka i od jutra zaczynamy tynkowanie. Mam pytanie ile wełny poszło na docieplenie dachu.

Pozdrawiam
Michał

reniaS
27-10-2009, 20:41
Ech Sabinka, nawet nie wiesz jak Wam zazdroszczę, że już mieszkacie.
Śliczne te Wasze przestrzenie.
Dla Maluszka w domku wszystko gotowe jak widzę. A WY też- Rodzice ?
Przygotowani na tak ważne zmiany ? Trzymam kciuki.

rubik
04-11-2009, 12:11
Cześć,

aniołku Twój dom wygląda przepięknie! Pogoda paskudna ale moi budowlańcy walćzą dzielnie z więźbą dachową. Jeszcze 2-3 dni i będziemy mieli wieniec :)

Zdecydowaliśmy się na dachówkę creatona permotion antracytowa angobowana. Także przed zimą, dach powinien stać się faktem :)

Przez zimę raczej nic robić nie będziemy i zaczniemy znów jak tylko mrozy się skończą...

Ile Was wyszła stolarka otworowa (bez okien poddasza)? Mam pierwszą wycenę (PCV) na 26 tys (drzwi wejściowe + okna z elektrycznymi roletami) + brama 7,4 tys

dużo to czy mało?

WojtekLubartow
05-11-2009, 20:44
Witam,
pytanie do osob które zamontowaly instalacje centralnego odkurzania, ile gniazd macie zostawionych ??? czy 3 gniazda 2 na dole i jedno na gorze wystarczy? nie licze tu gniazda do automatycznej szufelki

Wojtek

jag_jag
06-11-2009, 07:54
Witam,
czy 3 gniazda 2 na dole i jedno na gorze wystarczy? nie licze tu gniazda do automatycznej szufelki
Wojtek
My doskladnie tak mamy jak piszesz .......ale mysle ze potrzeby bedzie niestety waz 9m. Teraz bym zalozyl 2 na dole i 2 na gorze
pozdrawiam
jag_jag

Marcin Kuta
06-11-2009, 17:42
Witamy wszystkich bardzo serdecznie. U nas przerwa zimowa (stan zero czeka do wiosny). Kompletujemy materiały i mamy kilka pytań do Was drodzy Retrowicze. Mamy w dobrej cenie okna dachowe firmy Roto- co o nich myślicie? ReniuS- jaki masz dokładnie wymiar bramy garażowej?Pytam, bo my zrobiliśmy jeden poziom podłogi w całym domu (bez spadku w garażu 30cm). Nie wiem, czy teraz będziemy miec niższy garaż i niższą bramę garażową? Aniołek77- ty zrobiłaś podobnie, jak my. Jak to wygłąda u Ciebie (podaj nam dokładny wymiar Twojej bramy- głównie chodzi nam o jej wysokośc). Pozdrawiamy i czekamy uważnie na Wasze fachowe odpowiedzi- Marcin z rodzinką

agni_aga
06-11-2009, 22:34
Witam wszystkich.

Od 3 miesięcy mieszkamy w Retro !!!

Madzia 1976
06-11-2009, 22:49
Witam wszystkich.

Od 3 miesięcy mieszkamy w Retro !!!

Hej i jak jest, może jakieś fotki :lol:

agni_aga
07-11-2009, 18:11
Dom jest funkcjonalny. Powiększyliśmy go do ok 200m. (użytkowe) Scianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki. 3 pokoje na poddaszu.
Ogrzewanie: gazowe, solary i kominek z płaszczem wodnym.[/img]

agni_aga
07-11-2009, 18:13
zapraszam na mój blog www.aga-retro.mojabudowa.pl

reniaS
08-11-2009, 14:42
Marcin Kuta
Bramę mam o wymiarach 4500x2100.
Dzięki temu, że powiększyliśmy otwór o 10 cm brama była tzw. typowa
i miała normalną cenę.
Co do wysokości to nie bardzo wiem co zrobiłeś. Podniosłeś dom o mniej niż 50 cm ? Czy poziom domu obnizyłeś do poziomu garażu ?
W projekcie dom jest wyniesiony 50 cm na ziemię a garaż 30 cm.

Wojtek Lubartow
Co do odkurzacza centralnego my mamy 2 gniazda na dole (obok schodów i w garażu) oraz 1 na górze przy drzwiach łazienki.

Marcin Kuta
08-11-2009, 20:36
ReniaS- dzięki za odpowiedź w sprawie bramy garażowej. W projekcie wg. naszej koncepcji mamy podniesioną podłogę w garażu o te 30 cm, a więc wszystkie podłogi są na jednym poziomie. Reniu- ile zamówiłaś więżby (w kubikach) i czy do podanych w projekcie długości belek dodawałaś jakiś zapas? Po wydłużeniu garażu na pewno jest tych belek więcej- może masz gdzieś szczegółowe zestawienie? Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i życzymy spokojnej nocy. Przepraszam wpisałem się do dziennika przypadkowo.

rubik
09-11-2009, 20:06
Witam,

u mnie prace wre :) Jestem na etapie konstrukcji więżby dachowej (zamawiał wykonawca więc nie wiem ile tego wyszło). Pogoda co prawda nie rozpieszcza pracowników ale jakoś idzie do przodu! W piątek będzie wiecha :) Zamówiełem już dachówkę (creaton premion antracyt - jest tego całkiem sporo 290 m2) i system rynnowy (wavin Kanion). Niestety na dachówkę czeka się 2-3 tygodnie więc pewne prace zostaną wykonane szybciej niż planowałem a dach później.
Zdecydowałem sie poszerzyć bramę garażową do 500 cm, wysokość 225 cm. Obecnie jestem na etapie ofertowania bramy i stolarki otworowej. Tak naprawdę nie mam pojęcie na jaki profil się zdecydować...

pozdrawiam wszystkich budujących i wybudowanych!

rubik
13-11-2009, 19:15
dziś miałem małe święto z moimi budowlańcami - wieniec :) Dach jest przygotowany do pokrycia dachówką (na tą trzeba będzie czekać jakieś 2 tygodnie). W międzyczasie będą robione tarasy i podbetony. Dom już nabrał kształtów (podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak to maks na jaki można sobie pozwolić by nie stracić proporcji budynku). Cały czas sie zastanawiam czy zrobić sobie zimową przerwę czy też intensywnie działać dalej... zapewnie jednak pójde za ciosem i wstawie okna by móc przygotowywać instalacje i tynki :)

Angelaaza
14-11-2009, 19:23
Witam Wszystkich serdecznie,

Prawdopodobnie będziemy budowć Retro z kilkoma przeróbkami. W związku z tym, mam wielką prośbę do budujących Retro o pomoc i odpowiedź na kilka pytań:
1. Ile metrów naprzód w oryginalnej wersji Retro jest wysunięty garaż od ściany głównej budynku (nie od wejścia)?
2. Ile cm liczy szerokość podbitki dachowej???
3. Ile cm wsunięty jest salon od ściany głównej?
Planujemy wciągnąć salon jeszcze bardziej do środka zyskując przez to zadaszony taras, a salon powiększyć na szerokość.
4. Jakie są wymiary garażu???

Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Chętnie obejrzelibyśmy domek na żywo. Jesteśmy z Andrychowa (okolice Bielska-Białej lub Krakowa). Jeżeli ktoś buduje blisko i chciałby się pochwalić swoim domkiem dajcie proszę znać :)

Pozdrawiam

Angela

aniołek77
16-11-2009, 17:04
Witam wszystkich Retro-wiczów i przepraszam, jeżeli nie odpowiadałam może zbyt często na pytania, ale ostatnio mamy głowy zaprzątnięte nowym członkiem Rodziny i jak sądzę najmłodszym forum-owiczem Retro Wiktorkiem ;)

http://images48.fotosik.pl/227/81821f4669f5791dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=81821f4669f5791d)

Myślę, że powoli jak się uporam z pierwszymi trudami Rodzicielstwa będę mogła pouzupełniać to i owo i odp. na pytania.

Pozdrawiam

małgosia2005
18-11-2009, 18:13
Słodki maluch :D

również życze samych radosnych chwil w nowym domu z małym domownikiem


pzdr gosia

JadwigaW
19-11-2009, 18:25
Ile Wam poszło betonu na strop teriva w Retro?
Czekam na szybką odpowiedź.

Sobek1
20-11-2009, 13:50
Gratuluję ślicznego synka i życzę mu samych cudownych chwil w tym ślicznym domku :lol:
iwona

Marcin Kuta
23-11-2009, 20:00
Drodzy Retrowicze- ReniuS, Sobku i inni. Mam pytanko do Was dotyczące stropów: budynku i garażu. Czy ja dobrze widzę na fotkach, że strop garażu wcina się w bryłę budynku poniżej stropu budynku. Czy to oznacza, że między budynkiem, a garażem jest uskok- czy są to zatem 2 poziomy stropów? Z góry wielkie dzięki za info- może macie jakieś fotosy ilustrujące styk stropów garażu i budynku. Pozdrawiamy wszystkich- trzymajcie się i nie dajcie się grypie- ja niestety poległem, ale już wracam do formy.

aniołek77
27-11-2009, 12:34
Witam wszystkich :) i dziękuję za gratulacje. Powolutku się docieramy z Maluszkiem, a i w naszym domku nie jest już tak pusto, chociaż biorąc pod uwagę nasze "stare" dwupokojowe mieszkanie, to i tak sie możemy "gonić" ;)

Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości z "fachowcami" oraz szybkiej wprowadzki tym co juz prawie na mecie.

Sabina

reniaS
28-11-2009, 12:21
Marcin Kuta
Faktycznie są dwa poziomy stropów. Mniej więcej 1/3 część garażu (tylna) ma strop wspólny z caląym poddaszem domu ( u mnie lany), a pozostała część garażu - w stronę bramy - ma strop niżej o wysokość około 20 cm ( u mnie drewniany).
Dzieki temu jest więcej miejsca na strychu. :)


Aniołek
Synuś śliczny. Życzę Wam samych radosnych chwil w wymarzonym domku.

Anulka
Mieszkasz już??

Małgosia 2005
Jak u Ciebie postępy prac ? Poprosimy jakieś zdjęcia :P

U nas skończyli temat kostki. Kończy się płytkować garaż. Szafy wnękowe są.
Meble do kuchni ponoc przyjechały. Montaż od piątku.
Wstępnie przeprowadzka 10-12 grudnia. Odpukać. :lol: :lol: :lol:

Na zdjęcia zapraszam do dziennika.

Marcin Kuta
28-11-2009, 14:10
Reniu wielkie dzięki za odpowiedź na nasze pytanie. Ponieważ myślimy nad zainstalowaniem rekuperacji w naszym domku, w związku z tym mamy pytanie do wszystkich, którzy takową posiadają lub planują. Czy macie projekt- jeśli tak, to może byłaby opcja wglądu, tak ażeby zobaczyc, co się z czym je (gdzie zrobic otwory w stropie itp.). Poniżej nasz mail:
[email protected] (emkutajeden)
Z góry dziękujemy za pomoc- Marcin

Marcin Kuta
02-12-2009, 21:08
Witam wszystkich- ReniuS, Anulkaa, Małgosia2005 i inni forumowicze. Mam do Was pytanie dotyczące montażu wiązarów trapezowych. Dzisiaj dostałem wycenę robocizny dachu i pan z ekipy powiedział mi, że montuje się je nie bezpośrednio na murłatach, tylko specjalnych metalowych elementach podparcia wiązarów, których oni nie wykonują, a trzeba zlecic to jakiemuś ślusarzowi (zalewa się je później betonem itp.). Podobnie z metalowymi elementami połączenia wiązara z jetką trapezu. Powiedzcie mi, jak to wygląda u Was. Wiem, że co niektórzy rezygnują z tych wiązarów trapezowych na rzecz słupów podporowych. Muszę w końcu spotkac się z moim architektem i kierownikiem budowy- wtedy nie będę Wam zawracał głowy tymi pytaniami. Za odpowiedzi z góry dziekuję- Marcin

_________________

małgosia2005
03-12-2009, 06:36
Marcinie
u nas nie było to zamawiane. Prawde mówiąc zapomniałam co to hmm hmm jest i jak wygląda :oops: , ale my tylko zamawialismy "szpilki" do mocowania wieksze czyt: dłuzsze niz w projekcie.
U na więzba dodatkowo jest podparta 4 słupami, wiec może dlatego nie robilismy tych wiązarów. może iny retrowicz podpowie Ci cos więcej.


Reniu porobie zdjęcia w sobote. ogrodzenie od frontu juz jest oprócz murku ze słupkami, bramy, furtki które bedą montowane na wiosne .

Anulkaa co u Ciebie, żyjesz Ty :wink: :D

RomekC
03-12-2009, 08:07
Marcin,

My robilismy słupy, ponizej zdjęcia, być może Ci w czymś pomogą. Za te elementy do połączenia zapłaciliśmy jakies 700 PLN

pozdrawiam

http://lh6.ggpht.com/_YJ-YH7gTiRE/Sxdukddd4mI/AAAAAAAAAL0/9pPUMQc6320/s128/1.jpg

http://lh3.ggpht.com/_YJ-YH7gTiRE/Sxdup2n8pvI/AAAAAAAAAL4/te5dMNJ1Czc/s128/2.jpg

http://lh5.ggpht.com/_YJ-YH7gTiRE/Sxduxl-zJ7I/AAAAAAAAAMA/Oxci0SWUduw/4.jpg

http://lh3.ggpht.com/_YJ-YH7gTiRE/Sxduv3ZsQbI/AAAAAAAAAL8/D_mnLwSPqnU/s128/3.jpg

Marcin Kuta
05-12-2009, 19:53
Dzięki za odpowiedzi- Małgosia Ty podniosłaś ściankę o pustak+ wieniec czyli ile cm? Do Ciebie RomekC podobne pytanko- ze zdjęc wynika, że podniosłeś ściankę podobnie, jak Małgosia2005. Pozdrawiam

małgosia2005
08-12-2009, 20:14
Marcinie

około 40 cm.

pozdrawiam Gosia

iwona80
08-12-2009, 21:30
Małgosiu2005!!!
Mamy mega prośbę. Pisałam na priva ale nie wiem czy nie doszło czy co (od 3 dni nawet reklamy mi na pocztę nie dochodzą...)
prosimy o możliwość wizji lokalnej :roll:
Nie możemy podjąć ostatecznej decyzji odnośnie podniesienia ścianki kolankowej, a czas nas goni.
Bardzo prosze o odpowiedź
Iwona i Piotrek

małgosia2005
09-12-2009, 06:36
Iwono 80

zapraszamy.
:D
przesle Wam na priva mój nr telefonu. Umówimy się konkretnie.
daj znać czy otrzymałaś wiadomość.

pozdrawiam

Gosia

iwona80
09-12-2009, 09:43
Dzięki !!!
Zadzwonię wieczorem jak mój małżonek wróci z pracy.

pozdrawiam serdecznie

rubik
13-12-2009, 17:46
Cześć,

domek już pod dachem :) Jeszcze kilka dni i prace zaplanowane na ten rok zostaną całkowicie zakończone (stan surowy zamknięty - tyle, że w oknach płyta OSB :) ).

Czy ktoś retrowiczów budował gruntowy wymiennik ciepła?

reniaS
22-12-2009, 09:47
Kochani retromaniacy

:lol: :lol: :lol: MIESZKAMY :lol: :lol: :lol:
Dziś była ta pierwsza - śnieżna, mroźna i baaardzo wietrzna noc na nowym miejscu.

Wszystkim budującym ten wspaniały domek życzę radosnych Świąt, pomyślności w budowaniu i rychłego zakończenia prac.

jaaman
23-12-2009, 09:21
Od trzech tygodni mieszkamy w naszym Retro domku. Prosze o podpowieć jak wkleić zdjęcia?

Wszystkim retrowiczom zyczę wspaniałych i pogodnych świąt oraz wytrałości przy budowie w nowym roku

Sobek1
28-12-2009, 20:24
Reniu i Jaaman gratuluję przeprowadzki i życzę cudownych chwil w tym pięknym domku!!!
iwona

reniaS
31-12-2009, 07:58
Sobek
Dziekuję za życzenia. Mieszka się super. Jak narazie nie zauważyliśmy żadnych złych rozwiązań, czegoś co nas drażni w projekcie domku i chcielibyśmy zmienić (no może oprócz banku który nas kredytuje 8) )

Anulka
Kiedy Wasza przeprowadzka ??

Ar2r
11-01-2010, 18:56
Witam i pozdrawiam Retrowiczów.Podajcie proszę ile płaciliście za ocieplenie(robocizna),ile za elektrykę(materiał + robocizna)oraz za hydraulikę(ogrzewanie i woda robocizna z materiałem)Pewnie już to było ale na szybko nie moge tego namierzyć.Potrzebuje tego do porównań bo czuje że ekipy chcą wydoić mnie.