PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RETRO pracownia KRAJOBRAZY



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7

rubik
11-01-2010, 21:26
cześć,

elektryk robocizna 4,5 tys (przyłącze, elektyka, alarm, TV)
instalator CO-Wod-Kan robocicizna 6,5 tys (w dwóch etapach)

Prowadziłem rozmowy z ok. 5 wykonawcami. Wybrałem w miarę niską cenę przy dobrych referencjach.

Jestem na etapie docieplania dachu - wełna 20 cm + 5cm + mata odblaskowa + stelarze krzyzowe - koszt wraz z materiałem 19 tys zł. Nie spodziewałem się, że wyjdzie aż tak dużo.

Ile płaciliście za tynki oraz posadzki?

cichym
12-01-2010, 21:39
Witam,

CO+cwu+kanaliza 5 tyś - robocizna (w cenie podłączenie kominka z płaszczem wodnym, cały dół w podłogówce),
tynki 14 zł od metra - robocizna,

Możecie mi napisać ile płaciliście za m2 wykonanie ocieplanie poddasza (sama robocizna).

Pozdrawiam
Michał

Ar2r
12-01-2010, 21:46
Dziękuję za ceny.Mam jeszcze pytanie do tych co nie mają rekuperatora;Jak rozwiązaliście sprawę wentylacji łazienek i jak te rozwiązania sie sprawują?

rubik
13-01-2010, 13:59
właśnie skończyłem docieplać - impregnacja, wełna 20 + 5 cm, stelarze krzyżowe, sredbna folia odblaskowa, podłoga + schodki na stryszku.

Koszt robocizny wyszedł 34 zł za m2 (dość dużo ale ekipę miałem sprawdzoną i nie chciałem ryzykować).

Diakon
19-01-2010, 20:10
A możecie napisać ile was kosztowały wylewki w całym domu i tynki. Przygotowuję kalkulacje kosztów i nie wiem ile założyc.

rubik
20-01-2010, 09:57
A możecie napisać ile was kosztowały wylewki w całym domu i tynki. Przygotowuję kalkulacje kosztów i nie wiem ile założyc.


ja także chętnie poznam odpowiedź na to pytanie. Jak tylko puszczą mrozy ruszam z tynkami a później z wylewkami

rubik
24-01-2010, 12:14
Cześć,

Jak tam postęp prac na Waszych budowach? U mnie zima totalnie zastopowała wszystkie prace. Czekan na okna i bramę garażową jednak przy takich mrozach na montaż nie ma co liczyć :( Na luty mam umówionych instalatora i elektryka, lecz także obawiam się opóźnienia.

Nie mogę się już doczekać kiedy zima odpuści.

aniao77
27-01-2010, 11:43
witam wszystkich retrowiczów! mam ogromna prosbe zaczynamy budowac w kwietniu teraz jestesmy na etapie zakupu materiałow czy ktos mógłby podac mi zestawienie materiałów ( chodzi o retro z wysuniętym garzazem) bo kazda hurtownia wylicza inne ilosci z projektu

reniaS
27-01-2010, 13:02
Cześć Wszystkim
Miałam niezamierzoną przerwę w dostępie do internetu.
Skręciłam nogę i dopiero dziś jestem pierwszy dzień w pracy ( i przy komputerze).
Postaram się jak najszybciej umieścić zdjęcia.
Mieszka się świetnie. Pierwsze rachunki za gaz są bardzo optymistyczne.
Kominek sprawuje się rewelacyjnie. :lol:

rubik
27-01-2010, 13:54
Cześć,

Jak tylko puszczą mrozy idę dalej z pracami :) Pojawi się brama i okna, elektryk i instalator później jeszcze tynki a następnie posadzki (to pewnie już marzec).

Jakoś mi się ta zimowa bezczynność nużyła. A zima w tym roku wyjątkowa długa i ciężka.

Ar2r
03-02-2010, 17:26
Witam.Gdzie montowaliście gniazda do odkurzacza centralnego?
rubik jestem na tym samym etapie,na początek marca planuję montaż stolarki,póżniej instalacje wod-kan no i elektryk ,póżniej tynki ,podłogówka i wylewki-taki plan do końca kwietnia.
Pozdrawiam.

Ar2r
03-02-2010, 20:52
Anulkaa napisz proszę w których miejscach dokładnie masz te gniazda i szufelki i czy te miejsca są trafione.

Ar2r
03-02-2010, 22:33
Bardzo jasno.Dziękuję.

reniaS
05-02-2010, 15:57
U nas jest dwa gniazda na dole i jedno na górze.
Na dole jest przy schodach od strony salonu i w garażu. I mam nadzieję że wystarczy. Na górze jest jedno koło drzwi do łazienki. I ....mam taka samą nadzieję. 8)
Jutro mam mieć montaż więc wypowiem się czy wszędzie z wężem 9 m dostanę.
Szufelkę mam w kuchni pod zlewem.


Małgosia2005
Żyjesz ??????????

rubik
06-02-2010, 13:48
W piątek zamontowałem okna (hurra!) W poniedziałek wchodzi elektryk a za tydzień instalotor CO-WO :)

Mam dwa gniazda od odkurzacza u góry i na dole oraz jedno w garażu. Do tego szufelka w kuchni. Podoba mi się pomysł szufelki w wiatrołapie ;) Dorobię ją - na pewno się przyda.

pozdrowienia!

reniaS
07-02-2010, 15:24
Mam wreszcie odkurzacz.
I jakież było muje zdziwienie jak się okazało, że na dole to mamy jeszcze gniazdko pomiędzy pokojami.
Wszystko działa super.

małgosia2005
08-02-2010, 18:09
cześć

żyje, żyje .......ale co to za życie :wink:

a tak na poważnie prace idą naprzód. Mamy schody (owinięte- zabezpieczone i jeszzce bez barierek) oraz kominek (jeszcze nie umalowany). Kłądą się płytki w holu i kuchni. Kupiliśmy też farby na góre do pokoi (wkrótce malowanie 1-a warstwa) i do salonu i klatki schodowej.
Obiecuje zdjęcia ......wiem że miałam wcześniej ale mój telefon nie jest chyba kompatybilny z komputerem więc wkrótce zrobie zdjęcia aparatem.


Reniu jestem pod wrażeniem urządzenia przez Was domu. Bardzo przytulnie. Najbardziej podoba mi się salon (zwłaszcza parkiet, obraz ). Ta ścianka pomiędzy salonem a kuchnią wyszłą kapitalnie.


pozdrawiam retrowiczów
gosia

reniaS
09-02-2010, 19:22
Małgosia2005.
Do urządzenia to jeszcze daleko. To taka prowizorka. Ale nadal mamy duże płatności i wydatki (odkurzacz, telewizja, elektryk - końcowe rozliczenie).
Ale grunt, że mieszkamy. :lol: :lol:

OlaJ
09-02-2010, 19:38
Witam wszystkich :)

Na dniach zostalam posiadaczką projektu Retro :) Razem z moim narzeczonym kupiliśmy działkę 9,5ara i jesteśmy w trakcie łatwienia formalności.

Co do zmian w projekcie, przenosimy kotłownię do garażu, wydłużamy go o 2m (chyba jak większość:) ), w miejscu pom.gosp. zrobimy pralnię, rezygnuję ze spiżarni, aby zwiększyć kuchnię.

Mam pytanie do ReniaS, czy zostawiłaś komin, który miał iść z pomieszczenia gosp.? Mi w biurze projektowym powiedziano, że mimo przeniesienia kotłowni powinniśmy zostawić komin (to byłby trzeci komin) jako odprowadzenie powietrza z kuchni. (?) I jaki zrobiliście taras? Wylewany, usypany, czy jaką metodą? Będę wdzięczna za odp.
PS: obserwuję to forum od dłuższego czasu, sporo można się z niego dowiedziec :)

Pozdrawiam

rubik
09-02-2010, 21:22
Cześć OlaJ

Mimi iż nie jestem ReniaS pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie :)

Trzeci komin jest moim zdaniem zupełnie zbędny - przenosząc kotłownię do pomieszczenia gospodarczego przeniosłem też tam komin. O wentylację zadbałem przygotowując kanały wentylacji mechanicznej. Tą rolę może także spełnić wyciąg kuchenny.
Taras mam obmurowany z kanoldów, później podsypka i zbrojenie. Wylewając taras trzeba pamiętać o tym czym ma być w przyszłości wykończony aby zostawić odpowiedni poziom.

Pozostawiłem skrytkę (szerokość 1,2 m) w miejscu pomieszczenia gospodarczego (pralnia będzie w pomieszczeniu gospodarczym) - po tym operacjach kuchnia w tym miejscu ma 4 metry szerokości więc spokojnie wystarczy aby wstawić "roboczy" stół i zachować swobodne przejści. Na górze zmieniłem układ tak aby wygospodarować 3 pokoje i całkiem fajnie to wyszło :-)

rubik
09-02-2010, 21:30
Czy ktoś z bardziej zaawansowanych Retrowiczów może podać koszt tynków wewnętrznych oraz posadzek?

reniaS
10-02-2010, 14:48
Witaj wśród nas OlaJ :)
Co do komina to wystarczy moim zdaniem 2 sztuki ( a jakie koszty wystawienia go !!!)
My nie mamy wentylacji mechanicznej ale mamy w stropie w kuchni nad płytą gazową otwór (rura pcv) do której wejdzie okap. Potem na poddaszu ta rura idzie za ścianką tzw. kolankową ( z płyt GK) i skosem na mały stryszek nad pokojem. Tam jest solidnie ocieplona i połączona już rurą giętką z dachówką wentylacyjną. Tak samo mamy zrobione w spiżarni.
Cieszę sie że kolejnej już osobie spodobał się nasz pomysł z przeniesieniem kotłowni do garażu. Teraz już użytkując nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Może dziś pstryknę zdjęcia jak to teraz wygląda i ile jest miejsca.

Taras- my wybieralismy z terenu działki kamienie aby oszczędzić nową kosiarkę.
Kamienie poszły na usypanie tarasu (jest wyniesiony tak jak dom 50 cm nad poziom zero, czyli poziom podłogi na gotowo w domu.)
Ten nasyp przydawał się podczas budowy, bo było gdzie rzucać resztki pustaków zamiast gromadzić na śmieci pobudowlane.
Po zagęszczeniu i utwardzeniu wszystkiego położyliśmy kostkę. Sądzę że tak było napewno taniej niż lanie fundamentów, a poza tym kostka nigdy nie będzie tak śliska jak najlepsza nawet płytka na tarasie. :wink: I nie pęka od mrozów.

Powodzenia w zmaganiach z budową życzę.

OlaJ
10-02-2010, 21:03
Rubik, ReniuS dzięki wielkie :)

Pytanie do Rubika, dasz radę wkleić zdjęcie/rysunek piętra? Jestem bardzo ciekawa jak rozdysponowaleś te pokoje, zostawiles łazienkę?

Zapomniałam dopisać jeszcze o 1 zmianie w łazience na dole, robimy kabinę prysznicową, ale w ścianie, zmniejszymy o połowę garderobę, która jest w holu, a w to miejsce "wsuniemy" prysznic (tylko szklane drzwi, bez kabiny).

A teraz pytanie do wszystkich mających strop w swoim domku :) Mój "budowlaniec" twierdzi, że nie ma sensu bawić się w strop lany, bo to robooooooty tyle, a koszty te same wyjdą jak gotowy. Co o tym myślicie? Czytałam już, że 20, 30% mniej niż gotowy... Chyba muszę innego budowlańca poszukać :/

Pozdrawiam :lol:

rubik
10-02-2010, 22:53
Łazienkę oczywiście zachowałem :) Pomieszczenie nad salonem i kuchnią podzieliłem na dwa pokoje po 20 m kw. Przestrzeń uzyskałem dzięki podniesieniu ścianki kolankowej o 1 pustak. Do tego mam jeszcze pomieszczenie do majsterkowania nad garażem (zrobiłem strop nad całością garażu).
Ja mam strop gęstożebrowany terriva. Fachowcy bardzo szybko się z nim uporali. Słyszałem o stropach filigranowych (przygotowanych), ale do ich układania potrzebny jest dzwig i specjalnie nie rozważałem tego rozwiązania.

OlaJ
11-02-2010, 23:17
No tak, napisałam gotowy, a chodziło mi o porównanie lanego do terrivy, ale znalazłam już watek odnośnie tego na forum. Jutro zanosze wszystkie dokumenty do adaptacji.

Dodam, że będziemy budować nasz domek w Koninie (Wielkopolskie), zastanawiam się czy ktoś z Was budował w okolicach, może bliżej Poznania, Łodzi..? i byłby chętny poświęcić troszkę czasu i pokazać swój domek :D Inaczej jest jak się zobaczy w realu :) Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź i chęci pokazania tego co macie już za sobą, a co jest przede mną :/ Szkoda, że ReniaS mieszka tak daleko...

Pozdrawiam

PS: zazdroszczę tym, którzy mają to już za sobą :wink: ReniaS czekamy na kolejne zdjęcia :)

rubik
12-02-2010, 09:17
Budowa to przygoda :) i zobaczysz sama jak szybko się potoczy. Najważniejsze to wybrać dobrych fachowców (ważne są referencje + wizyta na ich realizacjach)!

Na budowę stanu surowego zebrałem 6 ofert, na kolejne istotne elementy 3-4 oferty. Rozbieżności cenowe są olbrzymie.

Powodzenia :)

OlaJ
12-02-2010, 14:42
Witam, po powrocie z biura projektowego jestem delikatnie mňwiąc podłamana, chodzi o strony swiata. Ustawiając dom tak jak sobie wymarzyliśmy sprawimy ze kuchnia będzie doswietlona przy wschodzie, garaż od południa i sypialnie można powiedzieć od zachodu. Pani architekt twierdzi ze słońce będzie omijać salon... Działka jest narożnikowa wiec moglibyśmy odwrócić dom, ale to już nie będzie to czego chcieliśmy... Pewnie ona ma racje, ale...

A jak to u Was wygląda?

I jeszcze jedno pytanie, czy przy adaptacji architekt zmieniał również projekt wszystkich instalacji w związku ze zmiana miejsca kotlowni? Jedni twierdzą, ze musi to być (trzeba ekstra zapłacić), a inny architekt twierdzi, ze nie trzeba bo wykonawca instalacji sam pociągnie kable jak trzeba. Proszę o pomoc!

Z gňry dziękuje!

rubik
12-02-2010, 21:22
cześć,

dla mnie optymalny jest taras od południa (ale oczywiście nie zasze jest to możliwe).

Instalacjami się nie przejmuj, instalatorzy robią wszystko wg. życzenia trzeba tylko wiedzieć czego się chce :) Jak już będą ściany będzie łatwiej wszystko zaplanować.

gwidonka
18-02-2010, 08:31
Witam wszystkich:)
Jesteśmy na etapie stanu "0" projektu RETRO i od dłuższego czasu przeglądam to forum.
My mamy taras od zachodu, dlatego w salonie dokładamy jeszcze jedno okno, aby cały dzień wpadało słońce do salonu :)
w naszym przypadku bardziej zwróciłam uwagę na to, aby mieć salon z tyłu domu a nie od ulicy
Pozdrawiam wszystkich

zben66
18-02-2010, 23:03
Witam

Jestem nowy na forum. Będę się budował (oczywiście RETRO) w okolicach Szamotuł. Na razie jestem na etapie adaptacji projektu. Rozpoczęcie robót zakładam na II połowę roku. Plany się trochę pokrzyżowały z powodu złamania nogi.
Pytanie do RUBIKA - czy istnieje mozliwość wizji lokalnej na Twojej budowie gdyż z tego co wyczytałem stawiasz domek w Wielkopolsce? Dużo by mi dało obejrzenie domku w realu bo jeszcze mam wątpliwości co do kilku zmian w projekcie.

rubik
19-02-2010, 08:56
Cześć,

możliwość wizji lokalnej oczywiście istnieje :) Sam byłem oglądać retro jednej z forumowiczek przed rozpoczęciem budowy.

pozdrawiam

PS. możemy umówić się na P.W.

Ar2r
21-02-2010, 16:03
Witam.Może ktoś ma zrobiny projekt podłogówki?Nie potrafię podzielić parteru na równe pętle i byłbym bardzo wdzięczny za "gotowca".
Pozdrawiam.

aniao77
23-02-2010, 07:55
witam wszystkich retowiczów mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć ile metrów ma dach z wysunietym garaże o 2 m, bo nam zrobili wycenę i podali aż 340 m2 a cos mi sie nie chce w to wierzyć

rubik
23-02-2010, 20:48
u mnie wyszło ok. 280 m2 (krokwie były przedłużone o ok. 15 cm)

cichym
23-02-2010, 22:16
Witam,

U mnie krokwie przedłużone o 20cm, bez wysuniętego garażu o dodatkowe 2m. Pod deskowaniu przeliczyła to osoba nie związana z dekarzami i wyliczyło 280 m2.

Pozdrawiam
Michał

aniao77
24-02-2010, 08:28
dzieki wielkie, no to jest różnica nam wyliczył ok 340m2 i dlatego nam cos sie wierzyć nie chciało.
Pytanie do rubik : czy możesz załączyć kilka swoich zdjęć :)

Sabina i Grzegorz
24-02-2010, 19:07
SPRAWDZONY I SOLIDNY
KONTAKT NA ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE
MIESZKAŃ I BUDYNKÓW
WOJ.OPOLSKIE, ŚLĄSKIE,DOLNOŚLĄSKIE
wysyłam na priva

Czesc prosilbym o dane na priva . Dzieki

Sabina i Grzegorz
24-02-2010, 19:24
Witam wszystkich
U nas powoli rosną ściany. W przyszłym tygodniu „majstry” mają już skończyć murowanie ścian wewnętrznych i wziąć się za strop. Pod koniec sierpnia jak dobrze pójdzie będzie już dach – ekipa też już zaklepana.
WojtekLubartow czy ta ilość betonu, którą podajesz to zawiera także beton na wieńce?

http://images8.fotosik.pl/51/28938052d119ba89m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28938052d119ba89.html)


Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę powodzenia

Wzorcu
Pozdrawiam sasiada z Dabrowickej !
My bedziemy mieszkac na Konwalii planujemy juuuz w sierpniu br !!!
Pozdrawiamy

wzorcu
25-02-2010, 22:31
Witam
wszystkich po bardzo długiej przerwie i bardzo gorąco pozdrawiam.
Szczególnie Aniołka - Składam Wam najlepsze, choć bardzo spóźnione życzenia z okazji narodzin maleństwa. Życzę bardzo dużo zdrowia.

U nas już po instalacji wod-kan w środku oraz elektryce. rozprowadziliśmy także instalacje centralnego odkurzacza (podejrzewam, że gniazdka mamy tam gdzie Wy plus jedno dodatkowe na wjeździe do garażu). Na budowie w tej chwili pracują tynkarze. Tynki będziemy mieć cementowo wapienne (tylko sufity w gipsie). Po tynkarzach wchodzi firma od rekuperacji a potem wylewki. W zasadzie to mamy już zaklepane większość ekip.

Witam również sąsiadów z mojej miejscowości Grzegorza i Sabinę.
Wy będziecie mieszać chyba trochę szybciej bo to dopiero chyba na jesień?
Czym będziecie grzać domek?

Pozdrawiam
Wzorcu

rubik
26-02-2010, 08:50
Cześć,

Wzorcu, jaką masz cenę na tynki? U mnie właśnie kończa kłaść instalacje (rury od wentylacji mechanicznej i wodna+CO, elektryk skończył w zeszłym tygodniu) i kolejny etap to właśnie tynki. Także zdecydowałem się na cementowo-wapienne.

Po tynkach posadzki i praktycznie zrobi się stan deweloperski :)

wzorcu
26-02-2010, 12:28
Cześć Rubik.

widzę, mkniesz z budową jak rakieta

Za tynki płacę 28 PLN/m2 . Zdaję sobie sprawę, że można za mniej. Ale wiem że z tą ekipą , która u nas robi będę miał równo. Za gipsowe na suficie płacę 3 PLN mniej.


Pozdrawiam
Wzorcu

rubik
26-02-2010, 15:41
Dzięki za informacje!

Faktycznie idę dość ostro - w tym tygodniu mam aż 3 ekipy (docieplam z zewnątrz, rekuperacja, instalator). Mam nadzieję, że zasada: krótszy czas budowy mniejsze koszty się potwierdzi :)
Zdecydowałem się docieplić, aby nie obawiać sie o przymrozki przy tynkowaniu.

Co prawda jestem gdzieś w połowie drogi, ale pomału zaczynam widzieć koniec. Mam nadzieję, że do końca czerwca będe mógł się przeprowadzić.

Pozdr.

Marcin Kuta
26-02-2010, 17:42
Witamy wszystkich bardzo serdecznie- my też już niedługo startujemy z murami do góry- ekipę mamy ustawioną na przełom kwietnia i maja. Kochani, jeśli oczywiście można Was prosić, to wklejajcie więcej fotosików- Wzorcu, Rubik pochwalcie się postępem swoich prac. Jaką wybraliście rekuperację i na jakim etapie myśleć o niej- może macie gotowy projekt rekuperacji?
Pozdrawiamy wszystkich Retrowiczów i życzymy, aby wiosna przyszła, jak naszybciej- Marcin, Ula, Julia i dzidziuś w brzuszku.

rubik
26-02-2010, 20:22
Na centralę wybrałem Renovent HR 400 z bypassem. Projektu wentylacji jako takiego nie robiłem. Przekroje dobierał mój wykonawca (mam nadzieję, że dobrze to wykonał). Zasady w sumie są proste - powietrze wrzuca się do pomieszczeń czystych (pokoje) a wyciąga z kuchni, łazienki, korytarza, garderoby. Wszystkie przewody prowadzę w kanałach technicznych które powstały po odcięciu skosów.

Jestem na etapie kończenia instalacji wentylacyjnej oraz WO-CO. Trwa także docieplania domu (potrwa to zapewne cały przyszły tydzień).

Po zakończeniu tych prac rozpocznie się kładzenie tynków wewnętrznych (także zdecydowałem się na tynki cementowo-wapienne).
Z niecierpliwością czekam aż przyjdzie ładniejsza pogoda by tynki mogły ładnie schnąć. Póżniej przyjdzie czas na posadzki, a potem dłuuuuuugi proces wykańczania.

Pozdrawiam Wszystkich retrowiczów!

PS. Wzorcu - jaką powierzchnię ścian (do tynkowania) wyliczyli Ci fachowcy?

aniao77
27-02-2010, 10:58
witam ponownie! mam kolejne pytanie odnośnie dachu, nasz cieśla zauważył, że w projekcie nie ma ujętych łat i kontrłat, o ile zwiększy się ilość drewna w porównaniu z projektem, czy może ktoś napisać ile kubików drewna trzeba zamówić na retro z wydłużonym garażem, żeby napewno wystarczyło???
z góry dziękuję za radę :-)

aniao77
27-02-2010, 10:58
witam ponownie! mam kolejne pytanie odnośnie dachu, nasz cieśla zauważył, że w projekcie nie ma ujętych łat i kontrłat, o ile zwiększy się ilość drewna w porównaniu z projektem, czy może ktoś napisać ile kubików drewna trzeba zamówić na retro z wydłużonym garażem, żeby napewno wystarczyło???
z góry dziękuję za radę :-)

aniao77
27-02-2010, 10:58
witam ponownie! mam kolejne pytanie odnośnie dachu, nasz cieśla zauważył, że w projekcie nie ma ujętych łat i kontrłat, o ile zwiększy się ilość drewna w porównaniu z projektem, czy może ktoś napisać ile kubików drewna trzeba zamówić na retro z wydłużonym garażem, żeby napewno wystarczyło???
z góry dziękuję za radę :-)

wzorcu
27-02-2010, 11:39
Witajcie


Co do centrali wentylacyjnej, mam zamiar być lokalnym patriotą i kupić Mistrala 300 GEO z firmy Pro-Vent z by-passem do GWC. Myślałem też nad ich płytowym GWC ale cena zabija - 14 000 PLN - więc chyba zdecyduje się na gruntowy własnej roboty z rur. Koncepcję wentylacji mam zrealizowaną przez firmę Ventus z Opola. Kanały izolowane wełna o grubości 5 cm prowadzone będą w połaci dachu.

aniao77 Na dach poszło nam 12.7 kubika . Łata 1270 mb
Kontrłata 448 mb.

Pozdrawiam Wzorcu

ulicjas
28-02-2010, 10:48
Witam - jestem nowa na forum - ale przeczytałam wnikliwie całe 26 stron :P Będę miała zapewne wiele pytań w przyszłości - na razie jedno mi się nasuwa - kilka razy padało pytanie o wentylację mechaniczną ale brak konkretnych odpowiedzi:
- co zyskam planując rekuperator ?
- jakich zmian mogę dokonać w projekcie przy rekuperatorze ? pominąć jeden komin ???
- ile kosztuje robocizna + materiały ?
- w którym momencie budowy mogę się na to zdecydować ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :lol:
A tak przy okazji może ktoś buduje RETRO na warmi lub mazurach ? czekam na kontakt :P

Sabina i Grzegorz
28-02-2010, 13:25
Witam
wszystkich po bardzo długiej przerwie i bardzo gorąco pozdrawiam.
Szczególnie Aniołka - Składam Wam najlepsze, choć bardzo spóźnione życzenia z okazji narodzin maleństwa. Życzę bardzo dużo zdrowia.

U nas już po instalacji wod-kan w środku oraz elektryce. rozprowadziliśmy także instalacje centralnego odkurzacza (podejrzewam, że gniazdka mamy tam gdzie Wy plus jedno dodatkowe na wjeździe do garażu). Na budowie w tej chwili pracują tynkarze. Tynki będziemy mieć cementowo wapienne (tylko sufity w gipsie). Po tynkarzach wchodzi firma od rekuperacji a potem wylewki. W zasadzie to mamy już zaklepane większość ekip.

Witam również sąsiadów z mojej miejscowości Grzegorza i Sabinę.
Wy będziecie mieszać chyba trochę szybciej bo to dopiero chyba na jesień?
Czym będziecie grzać domek?
Zakladam pompe ciepla z kolektorem gruntowym.
Pozdrawiam sasiada !!!
Pozdrawiam
Wzorcu

wzorcu
28-02-2010, 13:58
Witaj ulicjas

1) Instalując rekuperator uzyskasz po pierwsze : Wentylacje mechaniczną która działa zdecydowanie lepiej niż grawitacyjna oraz odzysk ciepła gdzie powietrze wywiewane z ciepłych pomieszczeń takich jak łazienka, kuchnia itp będzie ogrzewało powietrze nawiewane do budynku.

2) Jeśli chodzi o komin to możesz wkład pozbawić części wentylacyjnej pozostawiając spalinową - tutaj lepiej jednak skonsultować się z lokalnym kominiarzem. Przy adaptacji projektu wyrzucasz wszystkie kominki wentylacyjne gdyż pozostawiając je rekuperacja straciła by sens

3) Tutaj to różnie zależny od wykonawcy, można też instalacje poprowadzić samemu. Najlepiej popytać u lokalnych dystrybutorów central rekuperacyjnych.

4) Najlepiej jeszcze przed tynkami wewnętrznymi, choć ja robię po tynkach bo tak wynikało z terminarza ekip. Lecz uwaga tutaj są rożne szkoły. Ważne jest aby zdążyć przed ocieplaniem poddasza i wylewkami ponieważ gdzieś trzeba schować przewody wentylacyjne.
Generalnie polecam lekturę tematów dotyczących rekuperacji których na forum nie brakuje

Pozdrawiam
Bartek

rubik
01-03-2010, 08:31
Na rekuperację zdecydowałem się tylko ze względu na chęć zachowania czystości powietrza w budynku.
Przy wykorzystaniu tradycyjnej wentylacji osiągnięcie dobrej wymiany powietrza wiążę się z ogromnymi stratami ciepła (co niektórzy zimą zasłaniają nawiwniki) co powoduje, że w budynku rośnie wilgodność a co za tym idzie moga pojawić się pleśnie i grzyby. Docieplam dom steropianem i nie chciałem uzyskać efektu termosu.

Ze względu na niejednoznaczne przepisy kominiarskie zachowałem kominy. W salonie ciąg wentylacyjny zostanie zaślepiony, natomiast w pomieszczeniu gospadarczym i garażu (piec) zachwałem wentylacje grawitacyjną (podobno jest to wymóg - choć piec będę miał z zamknięta komorą spalania)

Powodzenia!

Marcin Kuta
01-03-2010, 20:52
Dobry wieczór wszystkim. Wzorcu mam pytanko do Ciebie. Ściągnąłem sobie fotki z Twojego albumu i dostrzegłem, że masz podłogę garażu zrównaną z poziomem całego budynku. Podniosłeś poziom garażu o 30 cm do góry- 1. Co w takim razie z wysokością bramy garażowej? 2. Musiałeś podwyższyć nadproże, czy poradziłeś sobie w inny sposób? 3. Jaki masz aktualnie wymiar pod bramę? My podnosimy ścianę kolankową o pustak i 15cm wieniec i tak, jak Ty zrobiliśmy całą podłogę na jednym poziomie i teraz nie pasuje chyba brama, która miała mieć 210cm. a po podniesieniu podłogi o 30 cm ma 180cm. Z góry wielkie dzięki i czekamy na odpowiedź- pozdrawiam- Marcin

wzorcu
01-03-2010, 22:04
Cześć
Marcin Kuta

Mój majster- murarz spytał mnie jaka ma być wysokość w świetle i wymurowali tak aby było dobrze
Co do bramy to mamy segmentówkę Novofermu o wymiarach 4500x2125.
Posadzką mają się dostosować do wysokości bramy.

Spytaj "bramiarza" jaką wysokość ma Ci murarz zostawić w świetle i następnie ustal z murarzem wymiar dając oczywiście zapas do gotowej posadzki.

Na pewno da się wszytko zrobić dobrze

Pozdrawiam
Bartek

Sabina i Grzegorz
01-03-2010, 22:30
Sasiad jaki reku montujesz i jakiej firmy ?

Pozdro

Marcin Kuta
01-03-2010, 22:40
Wzorcu- jeszcze raz wielkie dzięki za info- ile będzie kosztować ta brama (+-)?. Czy robiłeś wiązary trapezowe? Masz strop nad garażem i czy przez podniesienie podłogi garaż jest niższy? Pozdro- Marcin

wzorcu
02-03-2010, 21:14
Witajcie
Sąsiedzi reku będzie Mistral 300 GEO zakładany przez Ventusa. Zrobił już u nas na wsi 3 instalację i ładnie fungują.

Marcin Kuta
Co do bramy to Novoferm i kosztowała nas 5500 z montażem, napędem i dwoma pilotami.
Na garażem podciągnęliśmy cały strop z Terivy, tam właśnie w wydłużonej części stawiam rekuperator.

Pozdrawiam
Bartek

Marcin Kuta
02-03-2010, 21:44
Witamy ponownie- Wzorcu i inni, którzy mają rekuperator- czy w przypadku zainstalowania rekuperatora rezygnuje się z automatu z dachówek wentylacyjnych- pytam, ponieważ kupując kompletny dach dostałem również 10 takich dachówek. Czy na etapie układania dachu zrezygnować z ich położenia, a może mają pełnić dodatkową funkcję wentylowania samego dachu itp. Prosimy o odpowiedź. Pozdrawiamy Ula i Marcin.

wzorcu
02-03-2010, 22:03
Witam ponownie

Co do dachówek wentylacyjnych to moim zdaniem nie są one dobrym rozwiązaniem w przypadku rekuperacji. Budynek ma być ciepły i szczelny oraz wymieniać powietrze z otoczeniem tylko za pomocą czerpni i wyrzutni powietrza.
Im cieplejszy dach tym oczywiście lepiej. U nas wentylacja grawitacyjna będzie tylko w kotłowni. Dodatkowo mam dwa kominki wentylacyjne jako odpowietrzenia kanalizacji.


Pozdrawiam
Bartek

Marcin Kuta
03-03-2010, 17:33
Witam wszystkich po całym dniu pracy. Anulkaa- masz może projekt rekuperacji- ewentualnie namiar na jakąś firmę, która takowe wykonuje? Pozdrawiam- Marcin

ulicjas
03-03-2010, 22:31
Ile kosztował rekuperator (sprzęt i montaż) ?

klemensik77
04-03-2010, 09:10
Przeczytałam cały wątek od deski do deski biorę się za wydrukowanie go.
Retro jest czym czego szukałam. Co prawda budowa jeszcze daleko od nas ale ten rok mamy na wyszukanie projektu i załatwienie spraw papierkowych. Być może w 2011 jesienią ruszymy.
Będę czytać każda literkę w tym wątku.
Dziewczyny podziwiam Was!!!
Panów zresztą też!

rubik
04-03-2010, 10:27
w moim wypadku koszt rekuperacji wygląda następująco:
- robocizna 4 tys.
- elementy systemu 4,5 tys.
- centrala renovent 400 - 6 tys.
- automatyczna przepustnica kierunkowa (GWC-Czerpnia) 1 tys.
- ameostaty i regulacja 1 tys.
razem: 16,5 tys

Obecnie rozpoczynam tynkowanie, trwa także docieplanie domu. Do końca miesiąca chcę zamknąć ten etap (+ posadzki).

Na wykańczanie planuję przeznaczyć jakieś 3 miesiące.

Pozdr.

ALAOLSZANSKA
04-03-2010, 10:51
U nas dzisiaj właśnie montują rekuperator. Cena całościowo predstawia się optymistycznie - 12000 zł.
Za 4 miesiące przeprowadzka :)
http://www.retro-2.mojabudowa.pl/ - zapraszam do oglądania.
Pozdrawiam Retrowiczów

ALAOLSZANSKA
04-03-2010, 10:56
Co do dachówek wentylacyjnych to mamy zamontowane nad i pod każdym oknem dachowym.

wzorcu
04-03-2010, 23:12
Witam wszystkich

Mam pytanie już do retrowiczów z przedłużonym garażem.
Czy możecie mi podać na ile m2 poszła Wam wylewka na całym domu (parter, garaż i poddasze)?

Czy robiliście wylewki w wydłużonej części garażu (na wylanym stropie lub terivie?)

Ile m2 elewacji przyjąć do ocieplania?

Pozdrawiam
Bartek

KasiaMichał
09-03-2010, 19:05
Witamy!
Od jakiegoś czasu jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu Retro, z czego osobiście baaaaardzo się cieszę, ponieważ upatrzyłam sobie ten projekt w 2006r. i odrazu wiedziałam, że to TEN. Mąż zastanawiał się jeszcze nad Domem W Arbuzach ale ostatecznie ....... wygrałam :D
Obecnie jesteśmy na etapie zmian tzn. wydłużamy garaż, za którym będzie kotłownia oraz pomieszczenie gospodarcze, w kuchni likwidujemy spiżarnię i właśnie odnośnie wydłużenia garażu mam mały dylemat. Otóż architekt zasugerował nam wydłużenie go o 2.5 m ale nie jestem pewna czy tym samym nie straci uroku bryła domu?
Czy ktoś z Państwa zdecydował się na taką zmianę?
Pozdrawiam,
Kasia

aniao77
11-03-2010, 13:30
witam! Tak my mamy wysuniety 2,5 m nasz projektant też nam to zasugerował, nie jestem w stanie wam powiedzieć jak wyglada to w rzeczywistości bo startujemy z budowę po świetach ale ja nie mam obaw że staci ten domek na wyglądzie. Zmiane jaką jeszcze dokonaliśmy to zrobienie wykuszu i lukarny nad nim juz nie mogę sie doczekać kiedy zaczniemy. :P
Ja również mam pytanie to retrowiczów czy ktoś z was ma okna roto ? jaka jest różnica między oknami plastikowymi a drewnianymi chodzi mi o dachowe, nie wiemy jakie wybrać :(

Ar2r
11-03-2010, 20:31
moim zdaniem to wybierz te okna które mają klamkę na górze,osobiście mam na dole i już zaczynam cierpieć z tego powodu a dom jeszcze w budowie.

reniaS
13-03-2010, 10:55
Anulkaa
Zajrzałam do innych wątków i powiem szczerze jestem pod ogromnym wrażeniem.
Kuchnia wyszła przepięknie, łazienka jest tak elegancka jakby była z francuskiego żurnala.

PRZEPIĘKNIE. GRATULUJĘ GUSTU I URZĄDZENIA Z TAKIM SMAKIEM.

wzorcu
14-03-2010, 20:51
Witam wszystkich retrowiczów

My jesteśmy na etapie montażu podłogówki, która będzie w salonie, kuchni przedpokoju , wiatrołapie i łazience.
W zeszłym tygodniu skończyli także rozprowadzać rury do rekuperacji. Rury giętkie izolowane 5 cm wełną.
W środę wylewanie posadzek. Po pomiarach wyszło tego aż 300 metrów.


Pozdrawiam
Bartek

reniaS
15-03-2010, 17:37
Anulka.
I znów od wczoraj zbieram swoją szczękę z podłogi jak zobaczyłam Twój salon.
Cuuudnie.
Nie wiem co to za styl, ale prezentuje się wyśmienicie.

Małgosia2005
Gdzie jesteś??? Co u Was ?? Poprosimy o zdjęcia.

Aniołek77
Sabinka, jak się Wam mieszka w gniazdku z maleństwem ??
Urządziłaś już salon ? Pochwal się :) :)


WIOSNY wszystkim życzę. Słoneczej i radosnej. :lol:

iwona80
16-03-2010, 07:05
Witam Wszystkich Retrowiczów,
Chciałam zapytać osoby którzy robiły rekuperator z GWC jaki był jego koszt? Wykonawca bez dokładnej wyceny stwirdził że będzie to ponad 30tys. Czy wasze koszty różniły się?
I drugie pytanie skierowane do Retrowiczów którzy mają Rekuperator ale bez GWC i do ogrzania powietrza używają grzałki. Jaki jest miesięczny koszt pracy rekuperatora?
I już ostatnie :) Czy użycie miękkich rur do rozporwadzenia powietrza było decyzją wykonawcy czy waszą? Mój wykonawca twierdzi że rury miekkie nie mogą być zastosowane?
Proszę o opinie :)
Dziękuję i pozdrawiam
Iwona

rubik
16-03-2010, 11:58
Cześć,

u mnie od tygodnia trwa tynkowanie i potrwa jeszcze dobry tydzień. Później przyjdzie czas na ułożenie ogrzewania podłogowego i posadzki :)

Co do rur wentylacyjnych, to wybrałem twarde rury ocynkowane, tylko przejścia w stropie mam na flexach - wygląda to dość solidnie.

Sabina i Grzegorz
17-03-2010, 07:58
Witam wszystkich retrowiczów

My jesteśmy na etapie montażu podłogówki, która będzie w salonie, kuchni przedpokoju , wiatrołapie i łazience.
W zeszłym tygodniu skończyli także rozprowadzać rury do rekuperacji. Rury giętkie izolowane 5 cm wełną.
W środę wylewanie posadzek. Po pomiarach wyszło tego aż 300 metrów.


Pozdrawiam
Bartek Witam sąsiada !
Mam pytanie ile płaciłeś za m2 wylewki . Ci fachmani co robia u Ciebie
czy jestes z nich zadowolony ? I lie teraz za położenie rurek do podłogówki
z robotą ? Codziennie tam przejezdzam i widzę że ostro tam walczycie !
Pozdrawiam Grzegorz

wzorcu
17-03-2010, 20:28
Witam sąsiada
jak przejeżdżasz to zaparkuj i zajrzyj zapraszamy :)

Wylewki robi firma z Parzymiech -bardzo solidni.
cena robocizny 13 PLN/m2.

Podgłówka to ok. 78 PLN m2 - z materiałem (wiem , że można taniej) - ale na porządnych rurach i dobrym styropianie . Ekipa też sprawdzona i bardzo dobra (robili mi kotłownie na każde w domu i są dostępni prawie na każde zawołanie).

Pozdrawiam
Bartek

Sabina i Grzegorz
17-03-2010, 21:24
Witam sąsiada
jak przejeżdżasz to zaparkuj i zajrzyj zapraszamy :)

Wylewki robi firma z Parzymiech -bardzo solidni.
cena robocizny 13 PLN/m2.

Podgłówka to ok. 78 PLN m2 - z materiałem (wiem , że można taniej) - ale na porządnych rurach i dobrym styropianie . Ekipa też sprawdzona i bardzo dobra (robili mi kotłownie na każde w domu i są dostępni prawie na każde zawołanie).

Pozdrawiam
Bartek
Wlasnie przejezdzalem dzis i rozmawialem z nimi (sa spod Czesochowy) dali mi cene na dziendobry 34zl z ich materialem i robota do negocjacji. Jutro jeden z nich przeliczy mi metraz na budowie po robocie u ciebie .
Dzieki za zaproszenie napewno skorzystam !

zben66
21-03-2010, 18:32
Pozdrawiam wszystkich retrowiczów, tych już wybudowanych, budujących oraz tak jak ja przymierzających sie dopiero do budowy. Podziękowania dlla RUBIKA, który udostępnił mi wzję lokalną. Budujesz w iście piorunującym tempie i muszę szczerze przyznać jestem pod wrażeniem.
Po wielu za i przeciw postanowiłem stawiać dom z silikatów i ociepleniu 15cm styro (powinno sie wełną ale cena zabija). Przesądziła najniższa chyba cena i właściwości (super akumulacja ciepła, najlepsza izolacja akustyczna i w połączeniu z wentylacja mechaniczną najlepszy mikroklimat). Podwyższam górę o jeden pustak plus wieniec i wydłużam garaż o 2,5m. Robię sobie kosztorys i w związku z tym pytanie do wszystkich budujących: ile wyszło Wam powierzchni na tynki zewnętrzne i wewnętrzne? Czy ktoś budował z silikatów - chodzi mi o koszt robocizny

wzorcu
21-03-2010, 19:04
Witaj

zben66 Jeśli chodzi o powierzchnię tynków wewnętrznych to nam wyszło ok 300 merów. Garaż mamy wydłużony o 212 cm.

Elewacji zewnętrznej jeszcze nie robiłem.

Pozdrawiam
Bartek

zben66
21-03-2010, 22:58
Witam

wzorcu dzięki za odpowiedź, czy w podany metraż wchodzi też powierzchnia sufitów? ,co do tynków zewnętrznych to chodziło mi o powierzchnię elewacji.

Pozdrawiam

Zbyszek

wzorcu
22-03-2010, 17:16
Witam

Tak ta powierzchnia zawiera także sufity.

Pozdrawiam Bartek

małgosia2005
22-03-2010, 21:51
hej
po długim "niebycie" wklejam zdjęcia a raczej album.
Niebawem pojawią się u nas drzwi wewnętrzne i barierki schodowe oraz "wykończy" się łazienka dolna.

a potem ....już "tylko" łazienka, kuchnia i działka :wink: :D

pozdrawiam
Gośka

http://picasaweb.google.pl/malgosia0908/Retro?feat=directlink

małgosia2005
23-03-2010, 19:22
dziekuje Aniu :)

na tarasie mamy płyty brukbetu- kamień ciosany (kamień pustyni)


pozdrawiam

Gosia

aniao77
28-03-2010, 20:47
witam! mam pytanko, teraz jestesmy na etapie załatwiania kierownika budowy. czy ktos z was mogłby mi powiedziec ile kierownicy sobie teraz zycza? dzieki

JadwigaW
04-04-2010, 21:07
kierownik budowy 2500zl. w trzech etapach:
1. podpisanie umowy 500zl.
2. zakończenie stanu surowego otwarty 1000zl.
3. zakończenie budowy plus certyfikat energetyczny 1000zl.
umowa z 2009 roku

aniao77
06-04-2010, 07:41
dzięki wielkie za informacje.
U nas od dziś się zaczyna, dziś wjeżdża koparka ściaga humus a jutro wchodzi geodeta wyzaczyć punkty pod budynek,a od poniedziałku wchodzi ekpipa i zaczynamy budowę !!!!!!!!!!!!! hura nareszczie

iwona80
07-04-2010, 08:55
Witam
Chciałem podziękować Wzorcu za możliwość zobaczenia Retro na żywo - Bartek - jestem pod wrażeniem :) Jeszcze raz dziękuję.
Mam też pytanie do pozostałych Retrowiczów. Ma ktoś z Was może zdjęcia z etapu robienia kanalizacji. Będziemy ją robić w przyszłym tygodniu i chciałem trochę podpatrzeć :)
Jeśli ktoś by miał i chciał się nimi podzielić podaję maila: [email protected]
Dziękuję i pozrdrawiam
Piotr

Taaf
08-04-2010, 22:55
Witam serdecznie wszystkich Retrowiczów.
My również przymierzamy się do budowy i nie ukrywam bardzo chętnie zobaczylibyśmy Retro w realu. Mieszkamy w Wielkopolsce i bylibyśmy bardzo wdzięczny za umożliwienie nam krótkiej "wizji lokalnej" :)))))) Nasz e-mail: [email protected]

Dziękujemy i pozdrawiamy

Tomek

aniao77
14-04-2010, 09:27
witam wszystkich retrowiczów!
Wiem że to może nie najlepszy czas po tym co się wydarzyło (straszne), ale zycie musi toczyć się dalej może troszkę wolniej ale dalei i dlatego mam pytanie, kolejne zresztą czy ktos z was robił wylewny strop, jeśli tak to ile poszło wam stali na to, bo nie wiem ile kupić jedni mówia 5 ton drudzy 3 tony i sami już nie wiemy, na fundamenty facet wyliczył na ok 1,5 tony bardzo prosze o odpowiedź zależy nam na czasie bo na poniedziałek musimy mieć juz ta stal pozdrawiam

OlaJ
17-04-2010, 12:17
Witam wszystkich Retrowiczów :)

Wczoraj odebrałam pozwolenie na budowę :D, więc pozostaje kwestia kredytu.
Zdecydowaliśmy się na ofertę Nordea Bank, musimy złożyć wszystkie dokumenty, ale mam mały problem z kosztorysem i tu pojawia się pytanie do Retrowiczów.

Czy ktoś z Was dysponuje kosztorysem, który przygotowywał dla banku?

Muszę to zrobić "z głową" i byłabym wdzięczna gdyby ktoś przesłał mi swój planowany kosztorys i terminarz robót. Byłabym bardzo wdzięczna, mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto musiał również wypełniać te nieszczęsne dokumenty do kredytu i chciałby mi pomóc :)

Pozdrawiam i wszystkim życzę owocnej pracy, w końcu pogoda zaczyna dopisywać!

HaniaC
19-04-2010, 14:44
Witam
Reniu
jaki jest u Ciebie całkowity wymiar komina kotłowni (przewód spalinowy i wentylacyjne)? Wszystkie przewody są systemowe Schiedla? U mnie też ten komin wychodzi nad oknem łazienki, zastanawiam się ile zrobić przewodów wentylacyjnych i jaki będzie jego całkowity wymiar, żeby nie wyszedł w miejscu krokwi narożnej. Widzę że masz 4 wentylacyjne – które pomieszczenia wentylują (zdjęcie ze zmianami w projekcie jest słabo widoczne)?
I jeszcze jedno pytanie – pisałaś kiedyś o błędach w projekcie i korektach z Krajobrazów. Napisz proszę, jakie to były błędy, kupiłam projekt miesiąc temu i zastanawiam się, czy są one skorygowane.

Pozdrawiam
Hania

maciej40
22-04-2010, 09:08
No tak przyszedł czas w którym i ja mogę pochwalić się swoimi postępami :po strasznie długiej zimie zacząłem instalacje sanitarne tj wszystko to co jest związane z wodą i ogrzewaniem , zacząłem również instalację elektryczną , a jest tego troszkę więcej niż u pozostałych mam podpiwniczenie pod całym budynkiem. Zacząłem to właściwie nieprecyzyjne określenie, kończę etap hydrauliki i elektrykę. W tym momencie mam ekipę od tynków zadanie :położyć tynki wewnętrzne piwnica (wraz z sufitami) oraz na parter tynk-cementowo-wapienny, natomiast góra oraz sufity tynki gipsowe. Jeżeli będę miał troszkę czasu wkleję zdjęcia.Pozdrawiam wszystkich .

maciej40
23-04-2010, 21:41
obiecane zdjęcia
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be19eab66d2a6f86.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bdae85246da6e787.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a519a64b2201fb82.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63b08b94a7a5028f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03456615186f81cc.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/37c71fbf21d7234f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/171aec330e2c357f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20c6920d95089481.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee368a9d4cd4430a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e4888b5b2d256b28.html
później wkleję zdjęcia z piwnicy

reniaS
26-04-2010, 12:55
HaniaC
Ostatnio jestem bardzo zapracowana w ogrodzie i dopiero dziś zerknęłam do wątku.
Co do szerokości komina to nie pamiętam. Jak będę wieczorkiem w domu to zmierzę. Coś mi się kojarzu pomiędzy 130-150 cm.
Wszystko mam systemem Schiedel.
Wentylacja :
1. łazienka dół
2. lazienka góra
3. kotłownia
4. rurą spiro - garaż.

Nie pamiętam teraz tych błędów, chyba je opisywałam w swoim dzienniku. To tak strasznie się zapomina jak się już mieszka. Wszystko się zaciera. Ale z tego co sięgam pamięcią to oni to bardzo szybko poprawili.
Nie uwierzysz ale jeszcze nie mam nawet zsumowanych kosztów budowy i rozliczonego VAT-u. Na nic nie mam czasu.

Małgosia2005
Gratulacje ślicznego wykończenia. Zwłaszcza łączenia podłogowe rzuciły nas na kolana. Cudo.

maciej40
28-04-2010, 13:16
obiecane zdjęcia
KOTŁOWNIA POD KUCHNIĄ oczywiście wraz z pomieszczeniem gospodarczym którego na górze brak
http://images46.fotosik.pl/287/ce20f6a09df86655m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ce20f6a09df86655)
POMIESZCZENIE REKREACYJNE POD SALONEM
http://images35.fotosik.pl/143/3c4be330d30daaffm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3c4be330d30daaff)
POMIESZCZENIE MAGAZYNOWE POD GARAŻEM
http://images44.fotosik.pl/288/daa82f9338996194m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=daa82f9338996194)

http://images50.fotosik.pl/288/b9c00aae13eaffe9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b9c00aae13eaffe9)
POMIESZCZENIE PRZEZNACZONE NA LETNIĄ KUCHNIĘ POD POKOJEM (tym bliżej salonu)
http://images47.fotosik.pl/288/20ae6257606ffad4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=20ae6257606ffad4)
WIDOK Z SALONU NA PRZEDPOKÓJI WIDOCZNE MIEJSCE NA SCHODY DO PIWNICY
http://images50.fotosik.pl/288/2c951965a4de4841m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2c951965a4de4841)
To na razie tyle Fotosik nie pozwala na więcej (dzienne limity)

maciej40
28-04-2010, 13:38
A jednak się udało więc wklejam [
KUCHNIA (miejsce które upodobali sobie tynkarze)
URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4352b7ae0a1183f2]http://images37.fotosik.pl/283/4352b7ae0a1183f2m.jpg[/URL]
DRZWI WEJŚCIOWE(rozdzielacz do podłogówki)
http://images46.fotosik.pl/287/4feda467d4e99cfcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4feda467d4e99cfc)
GARAŻ I WIDOCZNA INSTALACJA CENTRALNEGO ODKURZACZ(mam trzy gniazda po jednym na kondygnacjęi dwie szufelki)
http://images46.fotosik.pl/287/2c1b825c7bb34712m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2c1b825c7bb34712)
PRZYMIARKA DO BUFORA
http://images45.fotosik.pl/289/de6cc511c76fe568m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=de6cc511c76fe568)
ZEJŚCIE DO PIWNICY
http://images35.fotosik.pl/143/b06eb42d15cad1ddm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b06eb42d15cad1dd)

http://images36.fotosik.pl/175/4f1a05e99ac96d53m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4f1a05e99ac96d53)
GARAŻ WIDOK NA PODCIĄG
http://images37.fotosik.pl/283/a8ac8c6215c70e13m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a8ac8c6215c70e13)
KOTŁOWNIA POD KUCHNIĄ
http://images46.fotosik.pl/287/ce20f6a09df86655m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ce20f6a09df86655)
POZOSTAŁE POMIESZCZENIA JEDNO POD SALONEM DRUGIE POD GARAŻEM
http://images35.fotosik.pl/143/3c4be330d30daaffm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3c4be330d30daaff)
http://images44.fotosik.pl/288/daa82f9338996194m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=daa82f9338996194)

Marcin Kuta
03-05-2010, 15:27
Witamy wszystkich bardzo serdecznie- na dniach zaczynamy murować nasz domek (trochę trwały przygotowania do tego momentu- cała zima pytań).
Anulkaa- mamy pytanie do Ciebie- gdzie można zobaczyć album z Waszymi zdjęciami- jakoś nie możemy go odnaleźć- może jakiś link?- Ula i Marcin

Marcin Kuta
03-05-2010, 15:59
Jeszcze jedno pytanko- może ktoś z Was przypomni, ile w przybliżeniu kosztował strop Terriva w opcji z wydłużonym garażem? Wiem, że aktualne ceny mogą być inne- Marcin

Karina75
20-05-2010, 22:18
Witam. Ile TYNKÓW WEWNĘTRZNYCH oraz wylanych posadzek Wam wyszło ?

jag_jag
23-05-2010, 20:51
Witam. Ile TYNKÓW WEWNĘTRZNYCH oraz wylanych posadzek Wam wyszło ?

Ja buduję wersję z wydłużonym garażem o 2 m i posadzek wyszło u mnie 300 m2 a tynków wewnętrznych - o ile dobrze pamiętam 560 m2
pozdrawiam
jag_jag

Karina75
23-05-2010, 22:35
Serdeczne dzięki za odpowiedź ! U mnie wyszło ok. 600 m2 tynków wewnętrznych i 257 m2 wylanych posadzek . Mam jeszcze pytanko ile płaciliście za metr ogrzewania podłogowego (u mnie ok. 95 m2). Pozdrawiam wszystkich budujących.

BAGIK
09-06-2010, 22:12
Witam
Czy ktoś z forum sporządzał HARMONOGRAM RZECZOWO_FINANSOWY budowy do banku w celu otrzymania kredytu. Gotowiec bardzo by mi pomógł bo nie wiem jak się za to wziąć ?! ;-(
Pozdrawiam budujących

zben66
10-06-2010, 21:47
do BAGIK

Bank powinien posiadać formularze w których wyszczególnione są już pozycje - etapy budowy , twoja rola polega na określeniu kosztów tych etapów. Jak będziesz chciał mogę Ci podesłać na priva wypełniony formularz ( PKO BP) bo też staram się o kredyt. Formularz powinna wypełnić ( podpisać się)osoba posiadająca uprawnienia budowlane. Jeśli to możliwe staraj sie wypełnić tak aby udział własny był procentowo odpowiednio wysoki ( np koszt działki,przyłączy, papierologii) w ten sposób unikniesz ubezpieczenia niepełnego wkładu( w PKO wynosi to min.20%).

Pozdrawiam
Zbyszek

ziewo
13-06-2010, 14:38
Witam
Poszukujemy osób budujących w okolicach Poznania lub Bydgoszczy.

Agafaw2
14-06-2010, 11:43
Witam,
Zaczynamy 1 sierpnia w Kamionkach koło Poznania.

Karina75
14-06-2010, 19:42
Cześć! Ja buduję 10 km od Bydgoszczy . Jestem tuż przed wykończeniówką. Pozdrawiam serdecznie...

Agafaw2
14-06-2010, 20:50
Mam pytanie ile was wyniósł stan surowy otwarty?

rubik
15-06-2010, 09:22
Cześć,

U mnie pomału widać koniec budowy :) ściany wyszpachlowane - przygotowane do malowania. W domu pozostało mi jeszcze: położyć podłogi, zamontować stolarkę wewnętrzną i schody (są już zamówione i czekają na montaż), dokonać montażu kotłowni, kaloryferów, osprzętu elektrycznego. Póżniej jeszcze montaż kuchni i mogę się wprowadzać :) Wokół domu trzeba jeszcze położyć ścieżki i przygotować ogrodzenie od czoła budynku. Jednak z tymi pracami się nie spieszę ze względu na budżet :( Muszę teraz trochę odczekać z malowaniem aby pojawiły się pęknięcia (proces wysychania) - przed malowaniem pęknięcia można z łatwością zaszpachlować, po malowaniu zawsze zostaną ślady. Pierwszą łopatę wbiłem 25 września, i myślę, że w połowie sierpnia będe mógł się wprowadzić :)

Stan surowy otwarty wyniósł mnie ok. 170 K, jednak prawdziwe koszty zaczynają się później. Dom jest naprawdę duży - ponad 650 m2 tynków, 200 m2 podłóg nie licząc garażu, 200 m2 elewacji zewnętrznej, 70 m2 podbitki, taras 40 m2 itd itd Zrobiłem 3 pokoje u góry i zaadaptowałem pomieszczenie nad garażem na pokój do majsterkowania, piłkarzyków. Widzę, że pierwotnie planowany budżet przekroczę o jakieś 20%.
Ale frajda z budowania jest naprawdę duża :)

Pozdrawiam Wszystkich Retrowiczów!

aniao77
17-06-2010, 07:43
witam! mam pytanie do RUBIKA czy jak wylewałwś strop to czy masz na równo dom z garażem wylany czy nad garażem strop masz obnizony bardzo proszę o pilna odpowiedź bo już zbilżamy sie do tego etapu. a tak w ogóle to gratuluje juz zakończenia stanu surowego. pozdrawiam

rubik
17-06-2010, 08:49
Strop nad większa częścią garażu grarażem mam obniżony o ok. 40 cm. Linią uskoku jest (potężny) podciąg.

aniao77
17-06-2010, 08:59
a jak tam wchodzisz, czy masz wyłaz, jak dostajesz sie do tego pomieszczenia?
I jeszcze jedno moze byłbys tak miły i wysłał mi zdjecie domu frontowe z brama garażową bo czytałam ze masz na 2,25 i chcielibysmy to zobaczyć może być na prwatna skrzynkę [email protected], bo myślimy że ta wyższa bedzie l;epiej wyglądała ze wzgledu na podbniesienie o jedną cegłedomu pozdrawiam i dzięki

Jagusia78
18-06-2010, 13:54
Witam wszystkich serdecznie. Z mezem i 2 letnia corcia zamierzamy sie budowac w Gdyni. Projekt wybralismy w zeszlym roku i od tego czasu po cichu zaczytywalam sie w tym watku, w ostatnich dniach przeczytalam od deski do deski.
Byly male wachania, bo nie wiedzielismy gdzie wcisnac pralnie i jednen z projektantow powiedzial nam, ze kotlownia powinna miec minimum 8 m2, jednak najprawdopodobnie ogrzewanie bedzie gazem wiec nie zmieniamy projektu i ewentualne jakies przesuniecia scianek beda. Kuchnie zawsze chcialam miec zamknieta wiec troche bede musiala powalczyc jak to zrobic. Obecnie jestesmy na etapie projektu, myslimy co zmienic przed adaptacja bo projket lezy juz na biurku, ale metlik w glowie jest przeogromy, pogubilam sie kto wydluzal garaz kto nie i czy przy nie wydluzaniu nad garazem mozna zrobic jakis mini stryszek.
Do tego zdaje sie przed adaptacja musimy zdecydowac z czego budowac, sciany jednowarstwowe, czy z ociepleniem i to nasza aktualna bolaczka, nie wiemy co lepsze :).
Dzialka fajna ma 20arow i nie ma kanalizacji i gazu. Jesli udaloby sie jeszcze przed wrzesniem dostac pozwolenie na budowe to cos w tym roku bysmy zaczeli, jednak mysle ze niewiele zdazymy. Dlugo sie teraz czeka na pozwolenie? Meza z lekka przeraza budowa i ciagle wymysla zeby kupic wieksze mieszkanie, ale pracuje nad nim ;).
Mam pytanko czy jest ktos kto w pomorskim, kujawkos-pomorskim buduje Retro i bylaby mozliwosc odwiedzin, zeby zobaczyc na zywo Retro? Pytanie chyba glownie do Kariny, chyba ze przeoczylam kogos blisko sie budujacego tez^^. Bylibysmy bardzo wdzieczni za taka mozliwosc :).
Takze dolaczamy do grona Retrowiczow, bedziemy wpadac czesciej tutaj i juz niedlugo mam nadzieje, zdawac relacje z postepow w budowie :).
Pozdrawiamy wszystkich i gratulujemy tym ktorzy juz mieszkaja w Retro (czy jest cos co byscie teraz zmienili czy mieszka sie super?:)) i tym ktorzy na polu walki, tfu budowie :).
Jagusia

ziewo
20-06-2010, 22:00
Ogromne podziękowania dla RomkaC i jego żony za możliwość "wizji lokalnej" na miejscu budowy :)
Wizyta w 100% utwierdziła nas w przekonaniu do projektu Retro.
Życzymy Wam szybkiego ukończenia prac i miłego mieszkania.
Justyna i Wojtek

krzysztofr5
21-06-2010, 19:54
Witam wszystkich retrowiczów!


Jednocześnie mam prośbe do tych którzy już zaczeli budowe badz ukonczyli tego cudnego domku:) Bardzo nam sie podoba projekt krretro jednak mam kilka watpliwosci i chcialbym zobaczyc go w realu (np. okolice Bydgoszcz, Łódź) czy byłoby to możliwe?? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Podaje maila: [email protected]

aniao77
25-06-2010, 13:19
witam mam pytanie czy ktoś z was robił lany strop, jeśli tak to ile wam poszło stali na ten stro bo nam architekci wylicvzyli ok 4,8 ton

rubik
25-06-2010, 14:45
cześć,

w kalkulacji miałem następujące ilości i ceny (z zeszłego roku):

strop nad parterem
- stal żebrowa Fi 12*720 mb x1,95 zł
- stal żebrowa Fi 6 560 mb x 0,58zł
- stal żebrowa Fi 16*225mbx 3,47
ściany kolankowe
- stal żebrowa Fi 12*316 mb x1,95zł
- stal Fi6*300mb x 0,58 zł
- kotwy Fi16 42szt x 4zł

Marcin Kuta
27-06-2010, 21:15
Witamy wszystkich bardzo serdecznie. U nas wylany strop- czekamy teraz3 tygodnie. W dalszej kolejności czeka nas wymurowanie ściankikolankowej (pustak+wieniec), a potem dach. I tu mamy pytanko do wszystkich, którzy podnosili dach o ścianę kolankową (Rubik, Małgosia2005)- o ile wydłużyliście krokwie w stosunku do wymiarów z projektu. Rubik- pokaż zdjęcia swojego dachu, ewentualnie podaj linka do albumu. Pozdrowienia dla wszystkich.

rubik
28-06-2010, 09:04
Cześć,

niestety, nie pamiętam dokładnie o ile przedłiżełem krokwie (doszła zapewne 1 dachówka po obwodzie). Nie prowadzę albumu w necie (podaj mail podeśle kilka fotek).

U mnie trwa przerwa technologiczna przed montażem podłogi - czas wykorzystuję na montaż wyłączników i gniazdek :)

aniao77
28-06-2010, 12:58
dzieki za informacje o stali i cenach ale RUBIK jakbyś mógł to powiedz mi uile w sumie ci poszło tej stali na górny strop i również prosze o kilka zdjęci bardzo bardzo proszę [email protected] czekam z niecierpiliwością pozdrawiam

Marcin Kuta
28-06-2010, 20:19
Cześć wszystkim- RUBIK- poniżej przesyłam ci mojego maila:
[email protected] (emkutajeden).
Czekam na fotki- pozdrawiam

wwwerder
02-07-2010, 14:00
do Jagusia78
Witam!
Budujemy RETRO na Żuławach, w niewielkiej miejscowości oddalonej 35 km od Gdańska. We wtorek "zamykamy" dom, tj. montujemy okna i bramę garażową. Zapraszam do oglądania domu :-)
kontakt: [email protected]

zben66
03-07-2010, 00:23
Witam wszystkich

Mam pytanie do osób, które ukończyły już stan surowy. Czy możliwe jest obecnie wybudowanie tego domku w stanie surowym otwartym ( tzn z dachem ale bez okien drzwi i bramy) za mniej niż 160tys.? Robię wycenę i mam ekipę która ze swoimi materiałami za całość stanu surowego bierze ok. 160tys.( ściany z bet.kom., dach.ceramiczna.) Inne ekipy (tylko robocizna) biorą : murarze od 20-29tys, cieślo dekarze od 65zł/m2(montaż kompletnego dachu z oknami połaciowymi). Nie wiem co wyjdzie taniej. Podnoszę ściankę kolankową o 1 pustak i wydłużam garaż o 2m. Miejsce budowy - Wielkopolska

Pozdrawiam
Zbyszek

Karina75
04-07-2010, 09:08
Witaj zben66!
Ceny jakie Ci zaproponowano za wykonanie stanu surowego otwartego RETRO moim zdaniem są bardzo niskie. Dla przykładu ja zaczynałam budowę w czerwcu zeszłego roku i ten etap budowy wyniósł mnie ok. 210.000. Sama robocizna tego etapu wyniosła razem 55 tyś, w tym prace murarskie plus wykonanie więźby (bez wykonania tarasu i schodów wejściowych) 39 tyś oraz położenie dachówki (ok. 340 m2 i załozenie rynien około 15 tyś. Wydawało mi się, że z uwagi na kryzys wybuduję o wiele taniej niż osoby, które budowały w 2008r., ale niestety tak nie jest. Fachowcy się bardzo cenią. Myślałam, że wybuduję za jakieś 400.000, ale teraz już wiem, że potrzeba ok. 500.000. Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości.

rubik
04-07-2010, 20:59
Mam podobne zdanie jak Karina 75 - 160 tys. za stan surowy otwarty to dobra cena. Dom jest naprawdę spory, i doprowadzenie go do stany mieszkalnego za mniej niż 500 tys. będzie bardzo dobrym rezultatem.

Marcin Kuta
05-07-2010, 21:08
Witam wszystkich. Rubik mam pytanko do Ciebie i wszystkich, którzy mają wydłużony garaż i ewentualnie ściankę kolankową. Ile metrów kwadratowych dachu- chodzi mi głównie o dachówkę wyliczyliście u siebie? Pytam, ponieważ kupiłem dachówkę na 280 metrów kwadratowych i wydaje mi się, że to może byż za mało. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

aniao77
06-07-2010, 07:35
witam Marcinie! u nas jest garaż wydłużony o 2,5 garaż i nam wyliczyli ok 4080 szt dachówki bogen, nie wiem dokładnie ile to jest metrów ale z tego co pamietam to napewno ok 300

rubik
06-07-2010, 09:15
Cześć,
Zamówiłem dachówkę Creaton Premion w ilości 3360 sztuk (11.9 SZT/M2) co daje ok. 282 m2 (zostało mi kilkanaście sztuk).

JadwigaW
06-07-2010, 22:48
zben66
160 tys. to według mnie dobra cena.

Marcin Kuta
Mam podnisioną ściankę kolankową o 50 cm. i wydłużone krokwie o 30 cm , bez wydłużonego garażu.
Kupiłam 3600 szt.(12,6 szt,/m2) dachówki ROBEN tj.285,7 m2
Od jutra zaczynają układać.

Marcin Kuta
07-07-2010, 14:34
Jadwiga W- każdą krokwię wydłużyłaś o 30 cm-? To jest już na gotowo 30cm, czy może z tartaku krokwie przyszły o 30 cm dłuższe? My również będziemy podnosić +- 50 cm i zastanawiamy się, o ile dłuższe zamówić w tartaku, tak żeby było z czego uciąć na odpowiedni do ściany kolankowej wymiar. My jesteśmy z okolic Strzelina- mamy do Ciebie ok 40 km. Jeśli nie przeszkadza Ci to napisz, gdzie dokładnie budujesz.

Pozdrowienia dla wszystkich

JadwigaW
07-07-2010, 19:53
Marcin Kuta- wydłużyłam każdą krokiew o 30 cm na gotowo, czyli jeden pas dachówek więcej.

Karina75
07-07-2010, 19:57
Hej... U mnie garaż wydłużony o 2,5 m i podniesiona o 1 pustak ściana kolankowa, a w związku z tym krokwie trochę dłuższe niż w projekcie (nie pamiętam o ile). Wyliczona przez dachowców powierzchnia dachu 320 m 2. Pozdro....

aples
09-07-2010, 00:08
Witam.

Rozpoczęlismy budowę Retro...

Dzis mi nie chce sie pisać ale jutro cos napisze.

Piwnica juz wybudowana... :)

Anndzia
19-07-2010, 09:49
Anulkaa. Domek świetnie się prezentuje, kiedyś myślałam o tym projekcie, stąd sentyment.
Ale ja mam pytanie o Twoje ogrodzenie, czy są to jakieś gotowe elementy, czy było wykonywane wedlug weszego pomysłu.
Bardzo mi się podoba i świetny sposób na ukrycie się od sąsiadów.
Pozdrawiam. Anka

Anndzia
20-07-2010, 11:06
Dzięki z odpowiedź ;) A jeszcze jestem ciekawa tego ogrodzenia z tyłu domu. Z czego jest wykonane i w jaki sposób. Z góry dzięki.

WojtekLubartow
25-07-2010, 16:52
http://plewka.com.pl/rozne/sc1_resize.jpg
http://plewka.com.pl/rozne/sc2_resize.jpg
http://plewka.com.pl/rozne/sc3_resize.jpg
http://plewka.com.pl/rozne/sc4_resize.jpg
http://plewka.com.pl/rozne/sc5_resize.jpg

RomekC
26-07-2010, 15:28
Mam pytanie - w jaki sposób zabezpieczyliście murek przy tarasie, z tego co wiem to blachy po łuku nikt nie dognie zeby "opierzyć", płytka=fugi którymi moze przesiakac, .....jak to rozwiązaliście ?

Karina75
27-07-2010, 20:54
Dołączam się do pytania Romka C. U mnie fachowcy od elewacji stwierdzili, że jednak ma być blacha...

WojtekLubartow
30-07-2010, 07:02
Tak wyglada projekt łazienki - narazie polozone są płytki więc nie ma co pokazywac.

A odnośnie salonu to nie ma tam gresu, natomiast będzie deska podłogowa.

http://plewka.com.pl/rozne/6a.jpg
http://plewka.com.pl/rozne/3a.jpg

benji70
01-08-2010, 14:14
WItam
Powiedzcie drodzy retrobudowlańcy gdzie macie umieszczoną wyczystkę od komina kominkowego, bo nasz BOB wybudował go w holu pod schodami i jakoś mi tak dziwnie wygląda!!!

Pozdrawiam
Mariusz

RomekC
02-08-2010, 13:13
Być może komuś sie spodoba nasz pomysł - zamiast 2óch okien dachowych jedno szerokie (134 cm) - oszczędności na kołnierzu można przeznaczyć na zakup wyższego modelu okna

Magik Cz-wa
11-08-2010, 12:23
Witam
Jesteśmy z żoną blisko podjęcia decyzji o realizacji tego projektu. Troszkę sie jeszcze wahamy nad projektem NATALIA ze strony http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/index.php.
Jeżeli wybierzemy Retro , a raczej Tak :-)
To chcemy dokonać następującej zmiany, mianowicie zamienić miejscami pom. gos. z łazienką.
Wtedy w obecnej łazience chcemy zrobić kotłownie na piec gazowy i pralnie, wejście do tego pomieszczenie byłoby przez garaż, a to obecne byłoby zamurowane, również wejście do garażu byłoby z wiatrołapu a nie z holu. Rozważamy ew likwidacje śpiżarni kosztem powiększenie przyszłej łazienki ale to raczej decyzja na później.
Mam pytanie o ile można podnieść ścianę kolankową by nie ucierpiał wygląd tego domku? i co zyskaliście ją podnosząc? o ile większe pomieszczenia ich funkcjonalność itd.
Kolejne pytanie/ prośba czy ktoś wybudował ten dom w Częstochowie czy okolicach i byłby na tyle uprzejmy by nam pokazał swój domek ?

Jeżeli chodzi o formalności to jestem na etapie oczekiwania na warunki zabudowy (masakra czeka się na to 2-3 miesięcy)

pozdrawiam

iwona80
11-08-2010, 22:39
Hejka Magik
My podniesliśmy ściankę kolankową wydłużając krokwie i domek nadal wygląda super. Dłuższe okapy sprawiły, że taras jest przytulniejszy. Pokoje na górze sa super duże, nie wiem jakie byłyby bez podnoszenia ścianki :) ale obecne sa dla nas extra. Robimy na górze 3 pokoje. Największym plusem dla mnie jest to, że dzieki podniesieniu ścianki zyskałam pralnio-suszarnie której bardzo mi brakowało w projekcie. A mianowicie wykorzystalismy przestrzeń nad garażem (garaż mamy wydłużony o 2 metry)- podnosząc ściankę nie wyrównywaliśmy stropu nad garażem ze stropem nad resztą domu (strop nad garażem jest niżej niż wszędzie). Bedę mieć dwa schodki z łazienki do dość sporego pomieszczenia. Początkowo mieliśmy oddzielić od siebie te dwa pomieszczenia, ale raczej tego nie zrobimy- dodalismy tam okno i szkoda nam tracić światło, które dociera równiez do łazienki.
Ja z podniesienia ścianki kolankowej jestem mega zadowolona, ale pamietaj, że jest to dodatkowy koszt. U nas około 15-17 tys (dodatkowe 3 okna, materiał, murarze wzieli 3 dnówki wiecej, musieliśmy dokonać zmian bo mamy to "załatwione" legalnie więc trzebabylo zapłacic architetowi za zmiany, dachu wyszło 320 metrów więc koszt dachówki i dekarze... ) No i później większe pomieszczenia do wykończenia
Ściankę podnieśliśmy o 41 cm

pozdrawiam

Magik Cz-wa
11-08-2010, 23:32
Dzięki Iwona za odpowiedź.
Prawde mówiąc to przeczytałem już szczegółowo prawie cały wątek i właśnie ze względu na koszty raczej zostawie tak jak jest czyli bez podnoszenia ściany kolankowej. Jak ktoś słusznie zauważył robienie tego zabiegu po to by zrobić sobie nad garażem suszarnie ( a jak tak chciałem zrobić :-) ) mija się z celem bo taniej wyjdzie sobie kupić suszarnie do ubrań (urządzenie). A stryszek sobie zrobię z wejściem od garażu.
Jedyne co zrobię to właśnie zamienię miejscami na parterze łazienkę z pom. gosp. Chyba ze jeszcze do uzyskania warunków zabudowy zrodzi się jakiś nowy pomysł :-)

pozdrawiam

ps. Czy może mi ktoś podać metraż pomieszczeń na górze "po podłodze" pytam o projekty gdzie nic nie zostało zmienione.

joanna1983
12-08-2010, 13:39
Magik, U mnie jest projekt niemalże oryginalny. Nie podnosiłam ścianek ale zrobiłam na całym poddaszu "ścianki kolankowe" z płyt na wysokość ok 90cm, za którymi pochowałam wszystko i wyszły mi dwa na prawde duże pokoje, większy ma 35m2 po podłodze, mały pokój 25m2, hall 10m2 i łazienka 10m2. Metraż pokoi oczywiście z garderobami:) Jeżeli ktoś nie planuje robić dodatkowego 3 pokoju to podnoszenie ścianki jest zbyteczne. Pokoje z oknami 78x140 są super doświetlone i na prawde duże. Pozdrawiam

rubik
12-08-2010, 14:00
Podniesienie wpływa istotnie na powiększenie metrażu uzytkowego na górze (pomieszczenie nad garażem to bonus). Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Mimo wszystko uważam, że warto to zrobić (3 pokoje na górze, przestronny holl) chociażby ze względu na wzrost wartości nieruchomości (metrazu użytkowego). Mam ścianki G-K o 40 cm od ścianki kolankowej - w przestrzeni pomiędzy nimi są ułożone kanały wentylacyjne. Skos zaczyna się od 1,2 m, po podłodze na górze jest 96,1 m2.

Na etapie planowania można wszystko :)

PS. Dom Retro jest naprawdę spory - niestety widać to "boleśnie" na etapie wykańczania.

Magik Cz-wa
12-08-2010, 14:57
To co mówisz rubik jest bardzo racjonalne, ale muszę mierzyć zamiary na siły a nie odwrotnie, więc raczej zostawię jak jest.




PS. Dom Retro jest naprawdę spory - niestety widać to "boleśnie" na etapie wykańczania.

i tu kolejny argument :-)


Mam pytanie trochę z innej beczki czy ktoś z was korzysta z ogrzewania na LPG? Jeżeli tak to proszę o jakąś ciekawą opinie bo przewiduje to źródło ciepła, zwłaszcza ze ponoć na kilka lat ma być tam podciągnięty gaz ziemny.

zben66
13-08-2010, 23:42
Witam wszystkich
Dzisiaj ruszyłem z budową. Humus ściągnięty częsciowo, jutro od samego rana dokończenie i przyjazd geodety do wyznaczenia ław fundamentowych. Sam nie wierzę, że się już zaczęło. Wykonawca gwarantuje iż w przeciągu 3 miesiecy domek będzie ukończony (stan surowy otwarty). Mam ten komfort, że wykonawca zapewnia wszystkie materiały. Koszt całości z oknami dachowymi 160tys z małym haczykiem, buduję z porothermu, dach ceramiczny. Jak większość budujących ten domek kotłownię przenoszę do garażu( wydłużam garaż o 2m), pomieszczenie po oryginalnej kotłowni likwiduję i tym samym powiekszam kuchnię. Co do poddasza - podnoszę ściankę kolankową o 24cm.

OlaJ
15-08-2010, 10:27
Witam wszystkich :)

Nas stan surowy otwarty wyniesie +/- 110 tyś.

Oczywiście zaraz pojawią się komentarze, że to niemożliwe, że jakość wykonania jest na pewno słaba itp... :)

Tak ogólnikowo:

etap do ścian (przygotowanie terenu, fundamenty, chudziak, ściany nośne i działowe, gotowe kominy, robocizna) - ok 40tyś,
strop terriva i beton z gruchy- ok 12tys
dach wyniesie ok 50tyś (robocizna, dachówka Nelskamp, więźba, okna Fakro)

Wszystko tak naprawdę zależy od tego jakim sposobem się budujesz i gdzie (każdy o tym wie).
Piszę to tylko po to, by osoby mające ograniczony budżet nie rezygnowały z tego projektu tylko dlatego, że niektórych SSO wyniósł ok 200tyś. Zamówisz sobie firmę i nie tkniesz palcem, to wiadomo że tyle Cię to wyniesie; będziesz liczył każdą złotówkę, zaangażujesz się w budowę wyniesie Cię zdecydowanie mniej.
Kiedy czytałam to forum po zakupie projektu i przed rozpoczęciem budowy byłam co najmniej przestraszona (kosztami), teraz wiem że damy radę :)

Dodam jeszcze, że mamy wymagającego kierownika budowy i do tego etapu nie mógł doczepić się do niczego.

Także wszystkim początkującym Retrowiczom i tym bardziej zaawansowanym życzę powodzenia i optymizmu przy całej budowie :)
Trzymam kciuki ;)

rubik
15-08-2010, 21:30
Powodzenie zben66! Ja zaczynałem 26 wrześnie ubiegłego roku - obecnie już jestem na finiszu - choć ciągle pozostaje sporo do zrobienia :)

Kontrola kosztów oczywiście jest niezbędna. W razie potrzeby wykańczanie zawsze można podzielić na etapy - dużo też zależy od przyjętego standardu wykończenia. Dla mnie najfajniejszy był poczatkowy etap budowy, kiedy to z każdym przyjazdem na budowe było widać jak dom nabiera kształtów (przed gwiazdką miałem ukończony SSO).

Pozdrawiam wszystkich planujących budowę, budujących i wybudowanych!

iwona80
16-08-2010, 13:39
Witam
Czy któryś z Retrowiczów mających komin w górnej łazience mógłby wkleić jej zdjęcia?
Dzięki :)

iwona80
16-08-2010, 18:49
Dziękuję Anulko za zdjęcia. Czy mógłbym prosić jeszcze zdjęcia drugiej strony. Nie wiem jak wyjdzie wanna pod oknem. Czy się w ogóle zmieści pod skosami.

aniołek77
17-08-2010, 09:54
AnulkaaWitaj
Bardzo chicałabym również pozachwycac sie Twoimi wnętrzami w ślad za Renią ;), gdzie można obejrzeć zdjęcia?
Czekaliśmy, czekaliśmy, ale juz widziałam po łazience, że efekty są niesłychane. Uwielbiam takie wnętrza - u kogoś oczywiście, bo sama raczej mam klasyczny styl.
Będę bardzo wdzięczna za wtajemniczenie mnie w Twoje portfolio.
Pozdrawiam
Sabina

WALDZIO
17-08-2010, 16:07
Witam
Jesteśmy z żoną blisko podjęcia decyzji o realizacji tego projektu. Troszkę sie jeszcze wahamy nad projektem NATALIA ze strony http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/index.php.
Jeżeli wybierzemy Retro , a raczej Tak :-)
To chcemy dokonać następującej zmiany, mianowicie zamienić miejscami pom. gos. z łazienką.
Wtedy w obecnej łazience chcemy zrobić kotłownie na piec gazowy i pralnie, wejście do tego pomieszczenie byłoby przez garaż, a to obecne byłoby zamurowane, również wejście do garażu byłoby z wiatrołapu a nie z holu. Rozważamy ew likwidacje śpiżarni kosztem powiększenie przyszłej łazienki ale to raczej decyzja na później.
Mam pytanie o ile można podnieść ścianę kolankową by nie ucierpiał wygląd tego domku? i co zyskaliście ją podnosząc? o ile większe pomieszczenia ich funkcjonalność itd.
Kolejne pytanie/ prośba czy ktoś wybudował ten dom w Częstochowie czy okolicach i byłby na tyle uprzejmy by nam pokazał swój domek ?

Jeżeli chodzi o formalności to jestem na etapie oczekiwania na warunki zabudowy (masakra czeka się na to 2-3 miesięcy)

pozdrawiam

witam Magik budujemy Retro w okolicach Gliwic, na dzień dzisiejszy stan surowy otwarty, jeżeli nie jest to za daleko zapraszam

aniołek77
18-08-2010, 09:54
Anulkaa dziękuję za zdjątka.Niestety nie mogę obejrzec ich w pracy, dlatego proszę Cię o przytrzymanie ich do popołudnia jak wrócę z pracy.
Z góry wielkie dzięki.
Pozdrowionka i powodzonka

Magik Cz-wa
18-08-2010, 13:03
Dzięki Waldzio jak nikt z mniejszej odległości sie nie zgłosi to skorzystam z Twojego zaproszenia.

pozdrawiam

zben66
19-08-2010, 00:12
U mnie praca wrze. Dzisiaj ekipa zalewała ławy fundamentowe. Jutro przestój a prawdopodobnie pojutrze początek ścian fundamentowych. Nieco kłopotów było z wykopami z powodu twardego gliniastego gruntu.Mam pytanie do budujących, jak rozwiązali sprawę z niesymetrycznie rozmieszczonymi oknami w wiatrołapie w odniesieniu do zewnętrznej wnęki wejsciowej. Jedno od ściany garażu oddalone o 49cm, drugie od ściany spiżarni o 63cm(wg oryginału projektu)?

aniołek77
21-08-2010, 22:35
Anulkaa brak mi słów.Jestem pod wielkim wrażeniem-przepięknie i stylowo, a w dodatku z takim smakiem.GRATULUJĘ GUSTU!!! CUDOWNE WNĘTRZA-naprawdę jak z katalogu o wnętrzach.Powodzenia w dalszych pracach.
Pozdrawiam
Aniołek77 ;)

Asia S
22-08-2010, 22:22
Hej Retrowicze:) Chcemy złozyć z mężem papiery o pozwolenie na budowę ale chcieliśmy zobaczyć ten domek na żywo. Czy byłaby t5aka możliwość w okolicach Radomia lub Warszawy???

Magik Cz-wa
22-08-2010, 22:33
Anulkaa bardzo gustowna kuchnia - a gdzie lodówka :-)
Mam prośbę jeżeli masz wklej proszę zdjęcie całej kuchni, chodzi mi zwłaszcza o ten obszar między oknem a wejściem do spiżarni.

Ja miałem tylko zamienić miejscami w swoim projekcie łazienkę z pom. gosp. ale teraz bardziej skłaniam się do wydłużenia garażu o 2m lub 1.5 m( to jeszcze do przemyślenia) i tam zrobienia kotłowni i pralni. Wejście do kotłowni i pralni byłoby od garażu, do garażu wchodziłoby się z wiatrołapu, a nie z holu (to bym zamurował)
Mam pytanie do tych osób które wydłużały garaż i robił tam kotłownie. Jak zagospodarowaliście pomieszczenie to gdzie w planie jest kotłownio/pralnia?
Czy robiliście jedną dużą spiżarnie czy dzieliliście to pomieszczenie jakoś, a jak tak to w jaki sposób?
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy umieszczenie kotłowni za garażem powoduje ze muszą być trzy kominy?? 1. nowa kotłownia, 2. kominek, 3. kuchnia ?

pozdrawiam

Magik Cz-wa
23-08-2010, 10:09
Anulkaa jak by się udało fotke kuchni z tym fragmentem i całościowo to byłbym bardzo wdzięczny.
A co do braku komina w kuchni to jak rozwiązałaś sprawę wentylacji?

pozdrawiam

iwona80
24-08-2010, 11:05
Witam wszystkich Retrowiczów :)
Chciałam jeszcze raz prosić (inwestorów którzy maja komin w górnej łazience) o zdjęcia górnej łazienki - chodzi mi o ścianę naprzeciw komina i pod oknem.
Dziękuję Bardzo :)
Pozdrawiam

burczymucha
24-08-2010, 18:05
My już też powoli jesteśmy na końcu drogi...W piątek zobaczymy naszą angielską kuchnię w kolorze starej bieli.Jeszcze czekamy na schody wewnętrzne i w domu już wszystko gotowe.Ale...nadal czekamy na kanalizację a bez tego nie ma mowy o przeprowadzce!!!!!

Pozdrawiam wszystkich retrowiczów

Asia S
24-08-2010, 21:41
Witam:)
Mam pytanie odnośnie projektu domku retro w szczególności do osób, które wydłużały garaż. Chodzi mi ile mniej więcej zwiększa się koszt projektu uwzględniając te zmiany??
No i pomawiam pytanie o możliwość zobaczenia w realu tego domku w okolicach Wawy lub Radomia:)

cichym
24-08-2010, 21:49
Witam,

To może ja dam kilka sugestii jakie mi się nasunęły budując Retro.
- poszerzyłem bramę do 5m; (lepszy wjazd dla dwóch aut)
- drzwi do garaży z wiatrołapu. (jak się wchodzi przez garaż nie trzeba się cofać do wiatrołapu np. aby ściągnąć buty
- podniosłem ściankę kolankowa o 50 cm , automatycznie wydłużyłem krokwie o 20cm ale mogły być jeszcze 10 cm dłuższe.
Dzięki temu powstały bardzo ciekawe pokoje u góry oraz wielka łazienka.
- zrezygnowaliśmy ze spiżarni na rzecz większej kuchni,

Pozdrawiam
Michał

Agafaw2
25-08-2010, 14:32
Witam,

Jesteśmy na etapie wybierania ekipy do dachu. Czy mogę prosić Retrowiczów o podanie ile wyniósł całkowity koszt dachu w Retro i czy warto deskować?

Pozdrawiam,
AR

maly82
25-08-2010, 17:38
Witam

jesteśmy z żoną na etapie wyboru projektu i na 99.9% bedzie to właśnie retro,mamy pytanie do Retrowiczów jakie zmiany można wprowadzić do tego domku lub jakie
zmiany są dobrym rozwiązaniem w tym domku?Chcielibyśmy powiększyć łazienkę na dole ale nie wiemy bardzo jak ten problem roawiązać?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

heniu_s
26-08-2010, 09:47
Witam wszystkich,

Własnie zakupilismy projekt Retro i planujemy adaptacje - juz standardowo z wydłużeniem garazu - ReniaS - dzięki za extra pomysl; Wielkie podziekowania tez dla Marka z Wielkopolski za umozliwienie zaglądnięcia na budowe Retro - powodzenia z Twoim domkiem.
Nasza budowa w przyszlym roku w okolicach Bydgoszczy - w związku z tym prosba do Karina75 - zauwazylem ze jestes tez z Bydzi - daj znac czy jest szansa obejrzec Twoj domek i pogadac o wykonawcach w okolicy?

Pozdrawiam,
Hania & Tomasz

Asia S
28-08-2010, 09:47
Witam Retowicze:)
Mam Pytanie do osób, które przedłużają garaż o 2m Chodzi mi o ile zwiększa się powierzchni zabudowy???
Z góry dzięki

Marcin Kuta
28-08-2010, 19:34
Witajcie drodzy Retrowicze. U nas właśnie zaczynają układać dachóweczkę. W tym roku planujemy stan surowy zamknięty. ANULKAA- Twoje wnętrza powalają nas swoim urokiem. Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu, to prześlij jeszcze kilka innych- może być na moją skrzynkę mailową- [email protected] (emkutajeden). Chciałbym zobaczyć Twoje schody, salon, łazienkę na dole oraz elewację zewnętrzną. Pozdrawiam wszystkich- Marcin (Gościęcice Górne koło Strzelina- dolnośląskie).

zben66
28-08-2010, 23:48
Witam wszystkich serdecznie

Domek zaczęliśmy budować dwa tygodnie temu. Dzisiaj ekipa zaczęła kłaść strop (Teriva). Tempo w jakim budują jest imponujące. Ekipa sprawdzona przez kilku Retrowiczów. Jeżeli pójdą w takim tempie to prawdopodobnie stan surowy otwarty będziemy już mieli z początkiem października, chyba że pogoda przeszkodzi. Budujemy się w Wielkopolsce.
Proszę osoby które nabyły okna Platinum Oknoplastu o opinie . Zamierzamy je właśnie kupić.

wzorcu
30-08-2010, 12:13
Anulkaa baaaaaaardzo mam się podoba twój pomysł na wnętrze Retro, bardzo oryginalne i ze smakiem. My już właściwie kończymy kluczowy etap urządzania czyli łazienki, kuchnia, schody i podłogi, no ale pozostają meble i detale. Chętnie popatrzymy na inne części twojego domu, jeżeli możesz prześlij nam również zdjęcia na meila [email protected]
Jesteśmy ciekawi z czego zrobiłaś schody wejściowe do domu.
Pozdrowienia dla Retrowiczów

iwona80
31-08-2010, 18:49
Anulko dziękuję bardzo za zdjęcia :)
Łazienka i cały dom są super !!!!!!!!!!!

Magik Cz-wa
02-09-2010, 08:57
Witam
Dzisiaj wybieram się do architekta co by mi wycenił ile będzie mnie z jego strony kosztowała adaptacja projektu plus zmiany takie jak
- wydłużenie garażu o 2 m, w powstałym pomieszczeniu zlokalizowanie kotłowni i pralni
- zmiana materiału ścian a pustak typu max
- prawdopodobnie zmiana stropu na lany

zastanawiam się jeszcze nad zmianą lokalizacji kominka tzn żeby go wstawić w róg salonu i tu pytane czy ktoś z was dokonał takiej zmiany?? lub czy widzicie jakieś przeciwwskazania dla takiej zmiany?

W związku z tym co wyżej mam pytanie ile mniej więcej płaciliście za adaptacje projektu łącznie ze zmianami których dokonaliście w projektach?


pozdrawiam

ziewo
03-09-2010, 00:29
Witam
Czy ktoś projektował w kuchni Retro wyspę? Jeśli tak to bardzo proszę o zdjęcia [email protected]
Z góry bardzo dziękuję.

heniu_s
09-09-2010, 17:13
Magik Cz-wa - nie wiem czy jeszcze sie przyda - w Bydgoszczy 3 tys PLN - podobne zmiany - ale porotherm i bez zmian stropu

zben66
23-09-2010, 14:58
Witam

U nas praca wre. Obecnie ekipa kończy konstrukcje więźby a jak pogoda dopisze za ok.1,5 tygodnia dachóweczka już będzie na swoim miejscu. Jak wcześniej wspominałem mamy jednego wykonawcę, który robi całość stanu surowego. Bardzo solidni i godni polecenia, ceny również niewygórowane plusem jest również iż materiał załatwiają we własnym zakresie.

http://zben66.fotosik.pl/albumy/787329.html

rubik
23-09-2010, 15:57
Wspaniele idzie Twoja budowa Zben! Ja po dokładnie roku od wbicia pierwszej łopaty przeprowadzam się do nowego domu. W domu z większych tematów mam już praktycznie wszystko zrobione :) Teren wokół domu zostawię sobie raczej na wiosnę (no chyba, że tak ładna pogoda się utrzyma trochę dłużej.

iwona80
27-09-2010, 09:40
Witam Retrowiczów,
Czy może Ktoś pamięta ile mniej więcej punktów wyszło podczas robienia hydrauliki i ogrzewania?

aniao77
30-09-2010, 08:14
witam wszystkich! długo mnie nie było , u nas robota jakoś poszła, choć w tym roku pogoda nas nie rozpieszczała ale udało się mamy domek zadaszony, teraz jesteśmy na etapie okien i powiem szczerze mamy dylemat z oknem tarasowym jest ono zgodnie z projektem dość szerokie bo 270 cm, myslelismy o drzwiach przesuwnych składających się z dwóch skrzydeł czy ktoś z Was tak zrobił czy może ktoś pomniejszał ten otwór na 240 bo Panowie z okien mówią że przy tak duzym otworze może byc problem z roletą pomóżcie nam.. :(

zben66
30-09-2010, 21:08
Witam

Dużymi krokami zmierzam do zakończenia budowy stanu surowego. Kończymy kryć dach, który byłby już ukończony gdyby pogoda nie płatała figlów. Ścianki działowe na poddaszu prawie ukończone, jutro wylewamy podbeton na parterze. Zamówiliśmy też w promocji okna z roletami ( Jezierski - pakiet 3-szybowy ) oraz bramę z Krispola. Termin realizacji 8 tygodni.
Aniao77
My również zastanawialiśmy się nad drzwiami suwanymi. Podobnie jak Ty usłyszeliśmy od kilku przedstawicieli ( Oknoplast, Jezierski) o problemach z roletami . Ostatecznie więc stanęło na 3-skrzydłowych. Mają one ten plus, że przy jednym ruchomym słupku otrzymujemy większe światło w przejściu w porównaniu z przesuwnymi.

Pozdrawiam.

aniao77
05-10-2010, 07:27
witam ! dzieki za informację, a mam jeszcze jedno pytanko na ile mniej więcej wycenili Wam okna i rolety, bo kurcze u nas wyszła kolosalna kwota

Agafaw2
05-10-2010, 11:18
Nam za okna + rolety ( wszystkie elektryczne ) + brama Normstahl wyszło 27 000 :-)

aniao77
05-10-2010, 12:31
no to super cena razem z bramą, u nas same okan wyszły ok 22.000 bez rolet :( fakt że my też wprowadzieliśmy trochę zmian do retro bo mamy wykusz w którym doszły nam 3 okna oraz balkonik nad wykuszem gdzie doszły drzwi balkonowe- no ale cóz chciało sie to teraz musimy płacić :(

aniao77
05-10-2010, 17:01
Agafaw2
mam pytanie a z jakiej formy kupilście okna bo nam wyceniali te z Krakowa i t jest jakis kosmos

Agafaw2
05-10-2010, 17:46
Oknoplast Kraków, PLATINIUM EVOLUTION (nowość).

aniao77
05-10-2010, 19:32
Agafaw2
witam cię ponownie mam wielka prośbę czy mogłabyś przesłać mi na e-mail [email protected],wycenę tych okien bo jestem w szoku, że masz tak super cene to chyba nasi chcą nas naciągnąć. Dokładnie te same okna nas interesują ale nam razem z roletami eletrycznymi wycenili na ok 38.000 to jest jakiś obłęd a gdzie brama i drzwi to nawet nie myślę. bardzo prosze, a i jakbys mogła podać z jakich okolic jesteś możę warto by było tam uderzyć z tymi oknami pozdrawiam

cichym
05-10-2010, 20:27
Witam,

My mamy drzwi tarasowe przesuwne i całkiem ciekawie to wyszło. Zostawiliśmy szerokość tak jak w projekcie - 270 cm. Co do rolet to nie wiem bo ich nie mamy.

Tak czytam te ceny które piszecie za okna to trochę się dziwię. Ja zapłaciłem za za okna sosnowe (ze szprosami) + drzwi wejściowe z dębu 20.000 zł . Myślałem że to dużo bo miałem droższego stolarza ale wiem że robi porządnie.

Pozdrawiam
Michał

JadwigaW
06-10-2010, 09:12
Za okna 3 szybowe profil SCHUCO 5-komorowe +rolety elektryczne (taras 2-silniki +okna 2-skrzydłowe)pozostałe rolety ręczne cena 15800,-okleina złoty bąb 2-stronna montaż ok 600,-

zben66
06-10-2010, 22:16
Witam

U mnie koszt okien trzyszybowych JEZIERSKI profil SCHUCO 6-komorowe ( PREMIUM ULTRA) to 13200,00zł. Wysokość okien w kuchni i dolnych pokojach powiększyłem do 1500cm ,okno salon-jadalnia zmieniłem na 3 skrzydłowe 2700x1500, w łazience 900 x 1500. Rolety w okleinie obustronnej orzech , sterowanie ręczne w garażu i spiżarce reszta napęd elektryczny - cena 7790,00zł. Montaż okien i rolet 1700,00zł. Do tego brama KRISPOL 5000 x 2125 - 6400,00zł plus montaż 640,00zł.

Pozdrawiam

aniao77
07-10-2010, 08:48
dzięki Wam wielie za inforamcję
zben66
Mam pytanko a robiliści eokna ze szprosami?

zben66
07-10-2010, 11:49
Witam

Okna bez szprosów. Małżonka była początkowo za szprosami i nieźle się musiałem nagimnastykować aby porzuciła ten zamysł. Wyszło na moje.

Pozdrawiam

aniao77
17-10-2010, 12:40
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=27307[/IMG]

Garbielka
18-10-2010, 18:11
Witam wszystkich Retrowiczów!!!!
Zaczęlismy niedawno budowac RETRO w Zgorzelcu.
Mam pytanie: Ile materiału potrzeba i jaki jest koszt wybudowania dachu. Bardzo proszę o wiadomość na maila [email protected]
Bardzo bym była wdzięczna o szczegółową wycenę. Z góry dziekuję

Garbielka
21-10-2010, 15:45
zben 66
Bardzo dziękuje za odpowiedź:)

kufel84
21-10-2010, 23:46
Witam wszystkich na forum mam zamiar budowac domek według projektu retro. Mam pytanie ; z jakich materiałów stawialiście ściany ile potrzeba materiału na ściany (jaka jest powierzchnia ścian w oryginalnym projekcie (pytam gdyż nie posiadam jeszcze projektu) ) zastanawiam się nad pustakami firmy Fortis z wkładką styropianowa może ma ktoś doświadczenie z tym produktem.
Z góry dziekuję wszystkim za pomoc.
Mój adres [email protected]

zben66
22-10-2010, 00:34
Witam

Jestem na finiszu SSU. Musiałem domówić jeszcze ponad 100 dachówek, zamówienie złożone ponad 2 tygodnie temu i czekam. W listopadzie wchodzą fachmani od okien, założą mi również bramę i tak zrobi się SSZ. W bieżącym roku przy sprzyjającej pogodzie pokuszę się może jeszcze o rozprowadzenie inst.elektrycznej i kanałów do wentylacji mechanicznej. Czy ktoś z Was kto zakładał reku instalował również system DGP (ogrzewanie gorącym powietrzem) ? Jeżeli tak jak to rozwiązał , bo mój instalator ma zastrzeżenia, że powietrze z kominka w układzie DGP będzie zaburzało pracę WM? ( wytworzy się podciśnienie)

Pozdrawiam

Agafaw2
22-10-2010, 08:39
Witam

Jestem na finiszu SSU. Musiałem domówić jeszcze ponad 100 dachówek, zamówienie złożone ponad 2 tygodnie temu i czekam. W listopadzie wchodzą fachmani od okien, założą mi również bramę i tak zrobi się SSZ. W bieżącym roku przy sprzyjającej pogodzie pokuszę się może jeszcze o rozprowadzenie inst.elektrycznej i kanałów do wentylacji mechanicznej. Czy ktoś z Was kto zakładał reku instalował również system DGP (ogrzewanie gorącym powietrzem) ? Jeżeli tak jak to rozwiązał , bo mój instalator ma zastrzeżenia, że powietrze z kominka w układzie DGP będzie zaburzało pracę WM? ( wytworzy się podciśnienie)

Pozdrawiam


Witam,
A co z oknami dachowymi?

zben66
22-10-2010, 08:58
Witam


Witam,
A co z oknami dachowymi?

Nie chcę wstawiać na zimę. Kontynuacja prac dopiero na wiosnę i mam obawy o możliwość ich wypaczenia się. Dużo wilgoci, mróz a w końcu to drewno. Okna partrowe jak wcześniej pisałem PVC. Dachowe będę chciał wstawić dopiero przed ociepleniem dachu.


Pozdrawiam

zben66
23-10-2010, 19:29
Witam

Jak rozwiązaliście hydroizolacje na parterze. Słyszałem,że użycie zwykłej papy na lepiku może w przyszłości skutkować zapaszkami w pomieszczeniach. Natomiast położenie bezpośrednio folii na betonie uniemożliwia jej trwałe połączenie z izolacją poziomą ścian fundamentowych.

JadwigaW
23-10-2010, 21:40
Mam pytanie.
Ile cm wełny i warstw daliście na ocieplenie dachu.
Ile płacicie za położenie wełny + stelaż i karton gips.

Agafaw2
25-10-2010, 09:09
Witam,

Interesuje mnie sprawa kosztorysu - czy ktoś może sporządził kosztorys dla banku w celu uzyskania kredytu na budowę Retro? Jeżeli tak czy byłaby możliwość przesłania na maila?

KasiaMichał
25-10-2010, 19:35
Witam!
Budujemy w Wielkopolsce, mamy już mury, jutro zakładają strop. Jesteśmy na etapie szukania okien. Byliśmy w kilku miejscach i narazie czekamy na wycenę. Jak dotąd mamy propozycję od Okien z Krakowa, oto ona:
OKNA (PLATINIUM), wybrałam kolor orzech ze szprosami, tak jak w projekcie, w standardzie producent ma złote klamki: 12 230zł + niski próg: 500zł = 12 730,00 zł
rolety (białe skrzynki do zabudowy) = 5 175,00zł
montaż okien PLATINIUM = 1 425,00zł
OKNA dachowe VELUX - łazienkowe = 1 250,00zł + zwykłe 6szt x 895,00zł = 5 370,00zł + kołnierz zwykły 7szt x 230,00zł= 1 610,00zł RAZEM: 20 940,00zł Oczywiście to wstępna oferta i można negocjować ceny, czy ktoś z Was, kto ma ten etap już za sobą mógłby napisać czy te ceny są w miarę dobre? Mamy straszny mętlik w głowie i jak narazie żadnego punktu odniesienia :( Pozdrawiamy wszystkich Retrowiczów :)

zben66
26-10-2010, 00:30
Witam

Budujemy również w Wielkopolsce. Każdą z firm w której robiliśmy wycenę odwiedzaliśmy parokrotnie (warto)
Wycenę stolarki robiliśmy m.in. w OKONOPLAŚCIE i firmie JEZIERSKI
Wycena w Oknoplaście - model Platinium kolor obustronny (sklep w Szamotułach):
1) okna 11200,-zł
2) rolety- 524,60zł/sztuka + 330,-zł silnik
3) montaż okien 1000,-zł
4) brama Hormann 7550,-zł w okleinie z napędem i montażem ( rozmiar 5000x2125)
Jest to ostateczna wycena jaką dostałem z OKNOPLASTU w połowie sierpnia. Mamy trochę zmienione rozmiary okien tzn, zwiększyliśmy wysokość z 140cm na 150cm ,poszerzylismy okno w salonie (przy kuchni) do 270cm, w łazience zwiększyliśmy 90x140, a w garażu tylko jedno 60x120. Okno tarasowe b.z. 3-skrzydłowe. Ostatecznie zdecydowalismy się na Jezierskiego - nieco droższy ale solidniejszy no i pakiet trzyszybowy.
Co do okien dachowych wycenę robiliśmy w BUDMARZE. Okna Roto wysokoosiowe ok.1250,-zł/szt( okno + kołnierz)



Pozdrawiam

KasiaMichał
26-10-2010, 07:37
Witam

Budujemy również w Wielkopolsce. Każdą z firm w której robiliśmy wycenę odwiedzaliśmy parokrotnie (warto)
Wycenę stolarki robiliśmy m.in. w OKONOPLAŚCIE i firmie JEZIERSKI
Wycena w Oknoplaście - model Platinium kolor obustronny (sklep w Szamotułach):
1) okna 11200,-zł
2) rolety- 524,60zł/sztuka + 330,-zł silnik
3) montaż okien 1000,-zł
4) brama Hormann 7550,-zł w okleinie z napędem i montażem ( rozmiar 5000x2125)
Jest to ostateczna wycena jaką dostałem z OKNOPLASTU w połowie sierpnia. Mamy trochę zmienione rozmiary okien tzn, zwiększyliśmy wysokość z 140cm na 150cm ,poszerzylismy okno w salonie (przy kuchni) do 270cm, w łazience zwiększyliśmy 90x140, a w garażu tylko jedno 60x120. Okno tarasowe b.z. 3-skrzydłowe. Ostatecznie zdecydowalismy się na Jezierskiego - nieco droższy ale solidniejszy no i pakiet trzyszybowy.
Co do okien dachowych wycenę robiliśmy w BUDMARZE. Okna Roto wysokoosiowe ok.1250,-zł/szt( okno + kołnierz)



Pozdrawiam

Dzięki zben66 za odpowiedź :) ciekawa jestem jakie oferty nam przedstawią w pozostałych sklepach, czekam z niecierpliwością. Znajomym udało się wynegocjować w Oknoplaście moskitiery na wszystkie okna i piloty do wszystkich rolet. Kolega, który kiedyś pracował w branży "okiennej" zasugerował, byśmy poczekali do stycznia, wtedy podobno ceny są najniższe, nie bardzo jednak wiem jak informacja będzie się miała do VATu 23%, który będzie obowiązywał od nowego roku?
Pozdrawiam

zben66
26-10-2010, 09:47
Witam


KasiaMichał - Zauważ, że przy montażu okien płacisz niższy VAT, obecnie 7%. Od przyszłego roku ma wzrosnąć do 8%.

Pozdrawiam

maly82
26-10-2010, 18:56
Witam mam pytanko chodzi o to że chce kupić projekt domu RETRO:)a mianowicie w której pracowni kupić tak żeby wszystko było ok bez żadnej ściemy?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

KasiaMichał
27-10-2010, 08:18
Witam mam pytanko chodzi o to że chce kupić projekt domu RETRO:)a mianowicie w której pracowni kupić tak żeby wszystko było ok bez żadnej ściemy?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

My braliśmy z Krajobrazów
Pozdrawiam

izabellao
03-11-2010, 15:10
Witam,
mieszkamy w retro od 2 miesiecy - jest cudnie.
Piękny domek i bardzo funkcjonalny.
Wybór trafny jesteśmy bardzo zadowoleni.
Pozdrawiam.

izabellao
04-11-2010, 09:33
Witam,
1 zdjece- stare na próbę.
Co do zmian to likwidacja garażu ze względu na ukształtowanie działki. No i podnieśliśmy ściankę kolankową.
http://foto3.m.onet.pl/_m/4cb7605c6219cfc05f495711bb20d22b,10,19,0.jpg

izabellao
04-11-2010, 09:37
Udało się!!!
Jak zrobię aktualne zdjątka to co nieco wkleję.
Innych zmian we wnętrzu nie robiliśmy. Dom jest duży i ustawny, chociaż brakuje pralnio-suszarni, bo kotłownia jest za mała. Jak ktoś ma możliwość to na pewno dobrym pomysłem jest wydłużenie garażu i zrobienie w powstałym pomieszczeniu pralni. Ja takiej możliwości niestety nie miałam.

izabellao
04-11-2010, 10:12
Domek wylicowaliśmy do ściany kuchennej. W miejscu gdzie miał być garaż powstał pokój o powierzchni 17 m kw. Mamy więc 3 pokoje na dole. Sypialnia 13 m, garderoba 10 m i gabinet 17 m. Osobno musieliśmy wybudować garaż.

izabellao
04-11-2010, 11:18
Na początku wydawało mi się że kotłownia jest wystarczająco duża. Niestety po zamontowaniu sprzętów typu rekuperator , odkurzacz centralny , kocioł 300 ltrów, piec gazowy , urządzenia do kolektorów i kominka z płaszczem wodnym - już tak mało miejsca zostało że ledwo co upchnełam pralkę pod reku........
Jak będe budować drugie Retro to na pewno będę miała już tą wiedzę..... ;)

izabellao
04-11-2010, 11:20
Na chwilę obecną brakuje mi jeszcze garderób - szaf i półek, lamp do salonu, komody pod telewizor, karniszy i firan, no i łóżka w sypialni:D

izabellao
04-11-2010, 11:23
http://foto3.m.onet.pl/_m/a0b62ac749eb71872b07b529d0944a2f,10,19,1.jpg
drzwi zewnętrzne (dębowe) - przetrwały zimę i żyją

izabellao
04-11-2010, 11:43
Jedyne co jeszcze nie wykończone na zewnątrz to właśnie schody i taras, ale niestety zabrakło już czasu. Upatrzyłam sobie taki kamień łupany który będzie pasować do elewacji i do kamienia elewacyjnego. Ale tym tematem zajmę się dopiero na wiosnę.

izabellao
04-11-2010, 12:59
A co masz położone na podłogach?
Ja niestety chyba sobie dodałam roboty - położyliśmy w salonie deskę merbau - wszystko na tym widać każdy okruszek i moje jasne włosy. Odkurzacza wogóle nie chowam na miejsce tylko wsysam pyły :(
http://foto0.m.onet.pl/_m/541e8cedb7243c4c70be3a6bcfce6f40,10,19,0.jpg

izabellao
04-11-2010, 13:07
Polecam za to gorąco rolety zewnętrzne.!
Nie wyobrażam sobie wogóle teraz bez nich życia - jak wieje czy leje zamykamy i mamy jak w gniazdku przytulnie :)
http://foto3.m.onet.pl/_m/2715bea3ebd1daebde75c5dab4a00dff,10,19,0.jpg

izabellao
04-11-2010, 14:15
Pięknie i wmoim guście :) wykończenie masz na wysokim poziomie :)
Ja muszę jeszcze troszkę poczekać z moimi witrynkami, obrazami i TELEWIZOREM, ale wychodzę z założenia że czasmi warto na coś dłużej poczekać i mieć to o czym się naprawdę marzy. U mnie kuchnia jest w innym stylu, bardziej nowoczesnym. Na dzień dzisiejszy jestem z niej zadowolona, ale już mam ciche marzenia żeby pozmieniać fronty na dębowe...............to w odległej przyszłości:)

izabellao
05-11-2010, 09:14
Rewelacyjnie i już naprawdę do końca wykończone. Kolor elewacji mamy ten sam.
Fajny pomysł z tarasem - jakie to drewno?
http://foto3.m.onet.pl/_m/417110a4df59031a976cc367c9304c73,6,19,0.jpg

rubik
05-11-2010, 09:58
Witam Retrowiczów,

Ja także już od miesiąca w moim domku - jest naprawdę duży i ciężko się przyzwyczaić do tych przestrzeni (przeprowadzilem sie z mieszkania 43 m2). Teraz trwa mozolne wyposażanie (na każdy mebelek trzeba sporo czekać). Na wiosne zajmę się terenem wokół domu oraz płotem od czoła budynku.

Rekuperacja sprawdza się bardzo dobrze (stały dopływ świeżego powietrza), ogrzewam się gazem CO+CWU (w paźdzerniku średni dziennie zużywałem 8,2 m3 tj ok. 12 zł). Ogólnie bardzo fajnie się mieszka, tylko brakuje czasu aby się tym wszystkim nacieszyć.

izabellao
05-11-2010, 19:11
Wklejam aktualne zdjęcie kuchni - na jakiś czs:)


http://foto0.m.onet.pl/_m/814c8c8e6bdb50896ed4bb7e168ccab8,10,19,1.jpg
http://foto0.m.onet.pl/_m/1abf62d02fac5236bc48ad150b7632e8,10,19,0.jpg

KasiaMichał
05-11-2010, 21:33
piękne macie domki, dziewczyny :) tylko pozazdrościć :)
pozdrawiam!

filipek_11
09-11-2010, 01:35
Mam pytanie - o ile jest podniesiona ścianka kolankowa i czy wydłużałeś krokwie?

OlaJ
09-11-2010, 23:49
Witam!
Budujemy w Wielkopolsce, mamy już mury, jutro zakładają strop. Jesteśmy na etapie szukania okien. Byliśmy w kilku miejscach i narazie czekamy na wycenę. Jak dotąd mamy propozycję od Okien z Krakowa, oto ona:
OKNA (PLATINIUM), wybrałam kolor orzech ze szprosami, tak jak w projekcie, w standardzie producent ma złote klamki: 12 230zł + niski próg: 500zł = 12 730,00 zł
rolety (białe skrzynki do zabudowy) = 5 175,00zł
montaż okien PLATINIUM = 1 425,00zł
OKNA dachowe VELUX - łazienkowe = 1 250,00zł + zwykłe 6szt x 895,00zł = 5 370,00zł + kołnierz zwykły 7szt x 230,00zł= 1 610,00zł RAZEM: 20 940,00zł Oczywiście to wstępna oferta i można negocjować ceny, czy ktoś z Was, kto ma ten etap już za sobą mógłby napisać czy te ceny są w miarę dobre? Mamy straszny mętlik w głowie i jak narazie żadnego punktu odniesienia :( Pozdrawiamy wszystkich Retrowiczów :)


Witam,

my również budujemy w Wlkp. Wczoraj skończyli robić nam dach (granat brąz Bogena) jest piękny :) , w czwartek montują nam okna ścienne.
Jeśli chodzi o wyceny i to na co się zdecydowaliśmy:

- Brama garażowa 4500x2125 z montażem i napędem f.Wiśniowski - 5438zł
- Okna Veka, okucia Winkhaus, zew.orzech, wew. białe z montażem, w tym okno tarasowe 2690x2200 - 7704zł
- rolety zew (na mur) f.Metrex, z napędem do okna tarasowego - 5242
- Okna dachowe, w sumie 8szt 78x118 f.Fakro z nawiewnikiem drewniane, w tym 1 tworzywowe do łazienki z dużym naw. - 7315zł (zamówione z firmy ze Swarzędza - BARDZO dobra cena!)

Wszystkie ceny po duuużych negocjacjach :)

KasiaMichał, jeśli potrzebujecie jeszcze jakieś info.piszcie na priv [email protected]

OlaJ
09-11-2010, 23:55
Anulkaa, proszę napisz przybliżony koszt tarasu z drewna egzotycznego i jaki masz rozmiar tego tarasu, gdyż właśnie coś takiego chce mieć w ogrodzie :)

Z góry dziękuję i gratuluję pięknych domów!!!

10-11-2010, 14:15
Wklejam aktualne zdjęcie kuchni - na jakiś czs:)


http://foto0.m.onet.pl/_m/814c8c8e6bdb50896ed4bb7e168ccab8,10,19,1.jpg
http://foto0.m.onet.pl/_m/1abf62d02fac5236bc48ad150b7632e8,10,19,0.jpg

Witam ,
Kolejna piękna kuchnia , a ja biedna nie mam pojęcia na co się zdecydować .

pozdr.

10-11-2010, 14:18
Czy ta kuchnia jest na wysoki połysk ??
Pozdrawiam

OlaJ
10-11-2010, 20:23
hej.

Odpowiedź poszła na priva.

A.
Ps. Wklej koniecznie zdjecia domku - jestem ciekawa jak wyglada Twoje Retro na zewnątrz:)

Poniżej załączam link do stronki ze zdjęciami, sporo było zmian:

scianka kolankowa podwyższona o 2 cegły, przez co wydłużyliśmy krokwie. Garaż jest obniżony o 30 lub 40cm (nie pamiętam), dzięki temu powstało pomieszczenie nad całym garażem (pralnia i suszarnia), część tego pomieszczenia została połączona z górną łazienką, w przyszłości w tej zaniżonej części będzie duuża wanna :) Na poddaszu, nad salonem są 2 pokoje, po drugiej stronie poddasza będzie sypialnia z garderobą. Wejście do górnej łazienki będzie od holu i sypialni.

http://j-aleksandra.fotosik.pl/albumy/779663.html

Jak będą okna i brama, no i może więcej słońca, to na pewno zrobię ładniejsze fotki.

Pozdrawiam :)

Marcin Kuta
11-11-2010, 11:29
Witam wszystkich Retrowiczów- tych starszych oraz tych nowych, ale jak widać już mocno zaawansowanych w budowie. My budujemy tempem żółwia- tzn. na dzień dzisiejszy mamy stan surowy otwarty. Z dalszymi pracami czekamy do wiosny (trzeba trochę kasy uzbierać). Mamy pytanko do wszystkich, którzy już mają zamontowaną rekuperację- z tego, co pamiętam, to byli tacy na tym forum. Chodzi nam o projekt i cenę całego układu, zestawienie materiałów, urządzeń, itp. To samo tyczy się centralnego odkurzacza- gdzie najlepiej umieścić, jak najlepiej rozprowadzić rury itd. Jeśli ktoś takowe info posiada, to prosimy o kontakt na forum lub na priva:
[email protected]

Pozdrawiamy serdecznie- Marcin (okolice Strzelina)- dolnośląskie

OlaJ
11-11-2010, 14:03
A tak oto mniej więcej ;) wygląda nasza góra. Tylko nie wiem czy dobrze wczyta załącznik...

izabellao
12-11-2010, 08:40
Kuchnia jest na wysoki połysk - uprzedzam pytanie - nie mam większego problemu z odbitymi łapkami :)

12-11-2010, 10:53
Kuchnia jest na wysoki połysk - uprzedzam pytanie - nie mam większego problemu z odbitymi łapkami :)

Dzięki :) Izabellao , no juz jeden problem mniej na głowie , a z odbitymi łapkamki jakos się uporam :yes: ponieważ tez myślę nad kuchnią na wysoki połysk :D

pozdrawiam

KasiaMichał
14-11-2010, 19:49
Witamy,

prosimy o odpowiedź ile kubików betonu poszło na posadzki? Budujemy Retro w wydłużonym o 2,5m garażem. Będziemy wdzięczni za odpowiedź. Pozdrowienia z Wielkopolski :)

zben66
16-11-2010, 21:18
Witam

Parter 10cm chudziaka - 17kubików, garaż wydłużony o 2m.

Pytanie do RUBIKA: jaki masz kocioł , kondensat czy zwykły , jakiej mocy? Robię właśnie projekt instalacji i nie mogę sie zdecydować czy turbo czy kondensat. Ten ostatni oszczedniejszy ale obawiam się że koszt zakupu może się nie zwrócić chyba że weźmie sie z najniższej półki.

Pozdrawiam
Zbyszek

kate100
17-11-2010, 10:16
Witajcie, jestem tu nowa. W kwietniu planujemy rozpocząć budowę Retro. Obecnie jesteśmy na etapie zmian w projekcie i stąd moje pytanie do Rubika: wiem, że zmieniałeś układ pomieszczeń na piętrze - 3 pokoje. Jeśli jest taka możliwość, proszę o przesłanie zdjęć i jeśli posiadasz, to również odręcznego rozkładu pokoi na maila : [email protected]. Z góry bardzo dziękuję.
Jeśli ktoś z Was jest w posiadaniu zdjęcia górnej łazienki z kominem, byłabym również bardzo wdzięczna za przesłanie....chyba Anulkaaa?

rubik
17-11-2010, 10:55
Cześć,

Mam kociol kondensacyjny junkersa Cerapur Smart ZSB 22-3C + zasobnik 160l prostopadłościenny (cyrkulacja c.w.u) - moce znajdziesz w necie. Zużywam poniżej 8m3 gazu dziennie tj. ok. 12 zł (nie wiem czy to dobry wynik). Serwisant przy uruchamianiu twierdził, że to b. dobry kociol ;)

PS. kate wyślę zdjęcia na maila

Wczoraj odebrałem zaświadczenie z nadzoru budowlanego, więc oficjalnie budowa dobiegła końca :) Do zrobienia pozostał ogród, podjazdy, nawadnianie no i płot od frontu - ale to już w przyszłym roku.

Pozdrawiam

kate100
17-11-2010, 14:56
PS. kate wyślę zdjęcia na maila



Rubik, bardzo dziękuję, rewelacyjnie to wygląda :)

Anulka...pięknie, gratuluję dobrego gustu...i zazdroszczę, że już mieszkasz...

OlaJ
18-11-2010, 21:20
Witam wszystkich :)

Mam pytanie odnośnie tynków, czy ktoś z Was kładł je zimą? Oczywiście mam na myśli wewnętrzne.

Będę wdzięczna za odpowiedź.


PS: Anulkaa Twoje wnętrze jest... po prostu niesamowite, gratuluję gustu i wyobraźni :)

OlaJ
08-12-2010, 21:55
Drodzy Retrowicze :)

Czy ktoś z Was pamięta może ile m2 tynków wewnętrznych i posadzek wyszło? (z wydłużonym garazem)
Wiem, że na którejś stronie już o tym czytałam, ale teraz za cho...rke nie mogę tego znaleźć.
Będę wdzięczna za odp.

Pozdrawiam serdecznie :)

wzorcu
08-12-2010, 22:28
Witajcie Rertowicze
OlaJ
Posadzek mieliśmy ok 300 m2 natomiast tynków około 700 m2
Pozdrawiam
Bartek

zben66
09-12-2010, 20:33
Witam

Witam
U mnie przestój. W tym roku miał być stan surowy zamknięty ale okna , które miały byc wstawione z początkiem listopada nie dotarły jeszcze. Okna z firmy JEZIERSKI - bardzo solidne lecz fabryka ma straszne opóźnienia także uczulam osoby które mają zamiar je zakupić. Można poczytać o tym na forach internetowych. Mogę za to polecić fachową ekipę do stanu surowego - robią b.szybko i solidnie - p. Tomasz Napierała( telefon na priva). Robił już kilka takich domów. Ważne jest to że osobiście nadzoruje swoich ludzi, potrafi też doradzić, nie ma problemów gdy inwestorowi w trakcie budowy urodzą się jakieś nowe pomysły.

Pozdrawiam

Agafaw2
10-12-2010, 09:09
Witam,

Proszę o pomoc ile Wam wyszło m2 ścianek działowych, wkrótce za nie płacę i wyliczono mi 148,8m2 x 35 zł

Pozdrawiam

OlaJ
11-12-2010, 22:17
Witam wszystkich :)

Wzorcu - 700 m2 ? To jakoś bardzo duuuużo mi się wydaje... Ktoś kiedyś pisał 610 z dodatkowym budynkiem (garażem chyba) obok domu.
Zben66 - my również czekaliśmy sporo na okna, także myśleliśmy o Jezierskim, ale czas oczekiwania... Na szczęście przed śniegami zamknęliśmy domek, mamy ocieplony już dach i dziś zaczęli działać z elektryką, potem hydraulik i jak tylko znikną mrozy działamy z tynkami.
W czasie przestoju i zwolnionego tempa pracy zainteresowaliśmy się meblami kuchennymi i schodami, w tygodniu mamy mieć kilka projektów do obejrzenia. Nie wiem jak u Was, ale u nas wolne terminy na schody i meble przypadają na marzec (?). Co prawda do tego etapu jeszcze daleka :( droga, ale czas oczekiwania jest naprawdę długi, więc może i lepiej, że już teraz tym się zainteresowaliśmy, hmmm w sumie zimą nic innego nam nie pozostaje.

Agafaw2 - niestety nie pomogę, ponieważ my płacilismy murarzowi za 1h chyba 10zł, dosyć szybko się wyrobił.


Życzę Wam (i sobie) ;) żeby zima szybko nas opuściła :D

Pozdrowienia z Wlkp :)

JadwigaW
12-12-2010, 21:16
Sam mierzyłem ściany i wyszło 673m2 tynku. Moje RETRO jest bez wysuniętego garażu,a ścianka kolankowa jest podniesiona o 50cm.
Pozdrawiam.

OlaJ
16-12-2010, 23:35
Dzięki serdeczne za odpowiedź :)

A ile płaciliście za tynki? Robiliście tradycyjne czy gipsowe?

Kaila
26-12-2010, 18:06
Witam wszystkich
Ja również bede budowac retro 2. Narazie jestem na etapie pozwoleń na budowe. Pozdrawiam . Wesołych Świąt !

pathek
01-01-2011, 20:21
Witajcie Retrowicze

Matko właśnie patrzę, że nie było mnie tu już 2 lata!!To chyba niemożliwe
Słuchajcie, mam do Was ogromną prośbę, szczególnie do tych, którzy budują bądź już wybudowali domek z wydłużonym garażem i bez podnoszenia ścianki kolankowej. Ile wyszło Wam m3 lub mb łat i kontrłat. Będę bardzo wdzięczna za info.

PS. Anulkaa piękne wnętrza...aż się miło ogląda
Pozdrawiamy z Górnego Śląska

BAGIK
06-01-2011, 11:51
Witaj Pathek
Mi przy kryciu karpiówką w łuskę poszło 5m3 łat i 0,75m3 kontrłat. Jeśli kryjesz dachówką zakładkową to pójdzie CI około 50% ilości łat bo u mnie rozstaw był co 16 cm, a przy zakładkowej odległość między łatami jest 36cm.

Pozdrawiam z Lubuskiego
BAGIK

Marcin Kuta
06-01-2011, 21:37
Witamy wszystkich Retrowiczów w Nowym Roku. U nas stan surowy- zadeskowany- czekamy niecierpliwie do wiosny. W związku z powyższym mamy pytanie do wszystkich bardziej zaawansowanych od nas budowlańców. Ile płaciliście średnio za elektrykę, tynki i wylewki- możecie podać ceny z materiałem. Chodzi nam o rząd wielkości- ile na to wszystko potrzeba kasy (robocizna+ materiał). Mamy garaż wydłużony o 2 m. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiamy serdecznie- Marcin z rodzinką (okolice Strzelina).

Marcin Kuta
06-01-2011, 22:11
OlaJ i inni Retrowicze- my również rozglądamy się za meblami do kuchni- może macie jakąś fajną wizualizację- my myślimy nad wyspą. Zasadniczo, to ta nasza kuchnia nie jest za duża. My powiększyliśmy ją likwidując orginalną spiżarkę, która została przeniesiona do kotłowni, a ta z kolei na tył garażu. Za jakiś czas będziemy mieć również projekty, to prześlemy. Jeśli macie aktualnie już gotowe rzuty kuchni i nie sprawi to Wam kłopotu, to prosimy o przesłanie ich na naszego priva: [email protected] (emkutajeden). Pozdrawiamy gorąco w te zimne dni- Marcin (dolnośląskie).