PDA

Zobacz pełną wersję : projekt RETRO pracownia KRAJOBRAZY



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7

Anulkaa
04-04-2007, 10:07
.....

Jasia
13-04-2007, 12:09
Hej!

więc jednak nie diament?

wizualnie bardzo ładny projekt!

już kupiony?

pozdrawiam!

Jasia
16-04-2007, 12:48
no tak, z tym dachem to problemy są... :(


A jak u Was postępują prace?

u nas prace postępują baaaardzo wooolno, ale jednak!

a gdzie się budujecie? i dużą macie działkę?

Jasia
04-05-2007, 11:58
hej, coś kiepsko z tymi pomysłami, chyba to wina majowego rozpasania :D :D

mi osobiście podoba się kolorystyka z projektu, jest pogodna, dachówka ładnie współgra z kolorystyką okien i bramy

jeśli chodzi o rozmieszczenie pomieszczeń to wydaje się to dobrze przemyślane, zarówno na dole jak i na górze, wystarczające dla dwóch osób (włącznie z inwentarzem :D ), nawet spiżarnia jest :o ! (co mi wydaje się nieodzowne!)

czyżby projekt bez zarzutów? oby w praktyce też takim się okazał!

małgosia2005
26-06-2007, 16:03
WITAM,
my również zakupilismy projekt retro. Zamierzamy w tym roku wylać fundamenty no i może postawić ściany. Co do kwestii adaptacji to planujemy podwyższyć piętro o wysokość 2 cegieł i wstawić dodatkowe okno w dachu żeby doświetlić poddasze.
Czy orientowaliście się w kwestii kosztów, my mamy nadzieje że zmieścimy się w 400 tys. Budujemy w okolicach Łodzi.

małgosia2005
28-06-2007, 09:57
CZEŚĆ
mam nadzieje że Twoje prognozy n.t stanu surowego zamknietego są nieco zawyżone. My dowiadywaliśmy się jaki jest średni koszt budowy domu, no i z tego wynika, że w oklicach 200 tys chyba się zmieścimy. Drugie tyle albo i wiecej za wykonczeniówke.
Co do elewacji to podoba się nam taka jak w projekcie, a dach może grafitowy.
jakie okna planujecie zamontować? drewniane czy plastikowe. Ja po przeczytaniu kilku forów i artykułach w przeróznych gazetach doszłam do wniosku że plastikowe tylko ze nie białe ale np. w kolorze mahoniu.
My jeszcze nie złozylismy pozwolenia na budowę. Mamy do załatwienia papierkowe sprawy. Potzrebujemy na tą chwilę instalatora wod-kanal. do przydomowej oczyszczalni scieków. Ale podejrzewam że "procedura" czekania na pozwolenia są podobne w całym kraju. Jak dobrze pójdzie to złozymy pozwolenia na budowę w sierpniu.

małgosia2005
28-06-2007, 11:20
Anulkaa
czy Wasz architekt "wyłapał" błedy w projekcie?. Oprócz tego co otrzymalismy od Krajobrazów(sprostowanie błedu) jest jeszcze jeden. Jak dostanę dokładne wskazówki od architekta to podam. Wiem jedynie że dotyczy konstrukcji przy garażu, jakiejs wolnej przestrzeni. Niestety nie moja branża wiec nie mam o tym pojęcia. W każdym razie jak będe dokładnie wiedziec to przekaze to również Krajobrazom.
Poweidz mi jaką wybraliście przydomową oczyszczalnie (jeżeli oczywiście macie) , my jeszcze nie wybralismy firmy.
pozdrawiam gośka

małgosia2005
28-06-2007, 12:48
nie musi być jeśli masz szambo albo masz kanalizacje do której się podłaczysz. U nas niestety kanalizacji niet. tak więc zostaje oczyszczalnia bo dzięki niej odzyskamy wodę II kategorii czystosci do podlewania kwiatków.
pozdrawiam gośka

małgosia2005
29-06-2007, 14:02
hej
jak możesz to się wstrzymaj. najprawdopodobniej dzisiaj będe się widziała z naszym architektem to dokładnie powie o co chodzi. Napisze Tobie co jest nie tak.
pozdrowionka gośka

małgosia2005
29-06-2007, 17:44
O.K mam poprawki. "Sprawdzenie i korekta rys. 5 . Podciąg PZ-5 wymiary i osie."
Ponieważ okazało się że bardziej bedzie odpowiadało nam lustrzane odbicie projektu ze względu na ukształtowanie działki to zwracamy pocztą cały komplet ( tj 4 projeky katalogowe) a Krajobrazy. prześlą nam lustrzane odbicie projektu domu. Do tego dołącze informacje o pomyłce (mam nadzieje że mój architekt się nie pomylił, ale to raczej łebski facet). Tak więc nie musisz już do nich jechać. Jeśli się okaże że jest błąd na pewno to skorygują.
pozdrawiam gośka

małgosia2005
03-07-2007, 12:58
hej
projekt wysłany z info n.t błedu. Czekam na lustrzane odbicie. Mam Aniu pytanie z czego budujecie dom? z cegły, z bloczków betonowych? i czy zastanawialiście się nad ogrodzeniem. My myslimy o ogrodzeniu kamiennym (podmurówka) z drewnianymi szczebelkami lub kutymi elementami, ale nie znam kosztów mogą być spore.
pozdrawiam goska

małgosia2005
12-07-2007, 12:05
hej !
myślałam że trochę zabawisz na tym urlopie.
A u nas sprawy papierkowe w toku. Krajobrazy skorygowały błąd, nasz architekt zabierze się za adaptacje. Już jestesmy po analizie geologa. Ziemia nadaje się na oczyszczalnię przydomową (hurra).
Dzisiaj jedziemy pokazać projekt tj całą dokumentację naszemu wykonawcy, który dokona dzieła wybudowania.
A ja trochę chodzę po internecie, podpatruje projekty ogrodów.

małgosia2005
12-07-2007, 14:05
hej
Mysle że krajobrazy przeslą poprawki, a gdyby nie no to bedziesz musiała sie upomniec. Ale mysle że to kwestia czasu.
Po moim ostatnim buszowaniu w necie i w okolicach Łodzi mamy koncepcje taką: czerwony dach ale nie taka intensywna czerwień, elewacja "kremik " + beż i kamienne wykończenia. (piaskowiec). Myslelismy o altanie i tam ewentaualnie umiescimy grila ale jescze nie wiemy czy to ma być taki "stacjionarny" czy przenosny.
Nasz działka liczy sobie 1800 m. Ma różnice 5 m pomiędzy najnizszym a najwyzszym punktem. Tak więc w rachubę wchodzic będzie ogród kaskadowy.

pozdrowionka Gośka

małgosia2005
13-07-2007, 07:55
czesć Aniu!
próbowałam wkleic zdjęcia (kilka) ale chyba nie dam rady. Jak nie jest to aż tak skomlikowane to napisz jak to się robi. Co do obrazków to swietne. Podoba mi się kamień w I rzędzie nr 2 i 3. To chyba piaskowiec. Mój faworyt.
co do wystroju wnętrz to mam pomysł (na dzień dzisiejszy bo jeszcze moze mi się zmienić koncepcja) na salon i kuchnie.
salon: ciemne (czekoladowe kanapa i fotele) ciemna egzotyczna podłoga, ściany- jasny beż lub kremowe, kominek b. prosty. widziałam u znajomego kominek wykonany w całości z blachy. dzięki swojej prostocie pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i stylizowanch. kuchnia (poniewaz otwarta na salon) to również w ciemnym kolorze, fronty raczej proste bez rzeźbień. Podobaja mi się (i do tego opisywanego stylu by pasował )żyrandole z kryształków.
pozdrawiam gośka

małgosia2005
14-07-2007, 08:49
Cześć Aniu
przepraszam że nie odpisałam wczoraj ale niestety padł serwer w pracy. Dziś odpisuje b. szybko bo wyjeżdzamy na urlop ( 7 dni ) zdjęcia prześle za tydzień, musze je przesłać sobie z pracy na domowy. Przepraszam że tak krótko ale mam urwanie głowy.
pozdrawiam Cię gorąco gośka

reniaS
17-07-2007, 13:32
Witam
Ja także należę do sympatyków projektu retro - wersja lustro.
A właściwie to jestem już właścicielką tego projektu od miesiąca.
Z wielka uwagą będę śledzić ten wątek.
U nas architekt zbiera resztę papierów na ZUD. A co z budowa ??? Zobaczmy jak znajdziemy ekipę i wybierzemy materiał na ściany, bo ten podany w projekcie nie odpowiada nam (gazobeton).

pozdrawiam

reniaS
18-07-2007, 12:38
Witam
Tak, mam trochę zmian. Największa dotyczy powiększenia kuchni o pomieszczenie nr 8 (czyli spiżarnię) i trochę kotłowni.
Spiżarnię przenoszę do ciut mniejszej wówczas kotłowni, za to kotłownię robię w garażu (wejście z holu do garażu) Pomieszczenie będzie mieć szer. około 2 metrów. I nie będzie na całą szerokość garażu. Wstawiam ściankę i od ściany zewnętrzenj nośnej robię składzik na narzędzia ogrodnicze z wejściem z zewnątrz.
W związku z tymi zmianami wydłużam garaż o około 2 metry i nie mam bezpośredniego wejścia z garażu do holu a poprzez kotłownię, która tworzy śluzę.
Innych zmian narazie nie mam.

Przy kupnie projektu nie było żadnych korekt z Krajobrazów. Czy wiesz już coś na temat ewentualnych błędów o których była mowa wyżej ? :o

pozdrawiam
Renata

reniaS
18-07-2007, 20:22
Cześć
Co do garażu to planuję go nie poszerzyć lecz wydłużyć od frontu właśnie dlatego, że od tyłu garażu przylegającego do łazienki daję kotłownię i suszarnię z pralnią/ pom.na narzędzia. Jak będę mieć już gotowe te zmiany od architekta to wkleję rzut parteru.
Co do elewacji, dachu i innych szczegółów to wogóle nad tym nie myślałam.
Mam na to całą zimę. Narazie szukam ekipy do stanu zero na ten rok. Zobaczymy czy damy radę kogoś jeszcze znaleźć. :roll:

pozdrawiam. ufffff jak gorąco
Renata

calvus
20-07-2007, 09:02
Witam serdecznie! Ja tez przymierzam sie do tego projektu, bo jest prosty i elegancki. Pytanie do ludzi ktyorzy juz maja projekt: czy na poddaszu sa jakies slupy podtrzymujace dach, ktore stoja w pokojach? Pozdrawiam

reniaS
20-07-2007, 10:15
Witam kolejnego sympatyka Retro. Calvus.
Na górze nie ma słupów. Dach opiera się na stropie.

pozdrawiam
:P Renata

calvus
20-07-2007, 11:16
Milo mi przylaczyc sie do towarzystwa. To swietnie, ze nie ma slupow...A jak rozwiazujecie problem garderoby i mejsca na ubrania (szczegolnie panie :) na dole nie ma praktycznie takiego miejsca; moze pod schodami cos sie da zrobic? moze w garazu...Pozdrawiam

Calvus

reniaS
21-07-2007, 13:33
Witaj Calvus
Sądzę, że te 2 garderoby plus 4 duże powierzchniowo pokoje zdecydowanie wystarczą. My mamy 5 osobową rodzinę i nie widzę z tym żadnego problemu.
Obecnie mieszkam w mieszkaniu o powierzchni 85 metrów i nie mam żadnej garderoby, a dom jest większy prawie o 100%.
A jeśli Tobie nie wystarczy to mam pomysł gdzie utworzyć kolejną- na parterze.Przenieść tak jak ja kotłownię do garażu i w miejscu obecnej kotłowni (pom. 1,9) masz wtedy ogromną garderobę (4,9 m2)z wejściem z wiatrołapu.

pozdrawiam z tropikalnego południa
Renata

reniaS
23-07-2007, 09:11
Cześć Anulkaa
Jaśli przeniesiesz wejście do garażu do wiatrołapu to pozbędziez sie szafy na okrycia wierzchnie. Jak to planujesz rozwiązać ?
Mam jeszcze pytanie do Ciebie.
Podnosisz parter o 20 cm ??? Dlaczego ?? :o

pozdrawiam
Renata

małgosia2005
23-07-2007, 17:17
cześć
powitać nowych retrowiczów calvusa i Renię s!!!!!!!!!!. Świetnie że grono tego projektu się powiększa.
A wracając do wątku sprzed wyjazdu to najprawdopodobniej zdecydujemy się na ogrzewanie gazowe, ogrzewanie wody solarami.
Materiał do wybudowania to chyba cegła- tak nam doradził spec który wybuduje domek.
pozdrawiam gorąco gośka.

reniaS
24-07-2007, 07:32
Witaj Małgosiu
Mam nadzieję, że urlop się udał bo pogoda - marzenie, i teraz ze zdwojoną energią ruszysz do budowy.
Z tego co doczytałam w wątku masz już wykonawcę. Czy masz też kosztorys ile Cie ten domek będzie kosztować ?

pozdrawiam
Renata :P

małgosia2005
24-07-2007, 08:19
CZEŚĆ Reniu!
dziękuję, pogoda na szczęście dopisała!!!!
a wracając do wątku domu to niestety na razie nie posiadam szczegółowego kosztorysu. W momencie jak otrzymamy decyzję o pozwolenie na budowę to nasz wykonawca wyceni projekt. W chwili obecnej fachura powiedział że stan "0" będzie kosztował około 40-50.tys zł. U nas na działce jest róznica poziomów 5 m, a w obrębie domu około 1,5 m. Nie wiem czy to jest dużo i w związku z tym mamy zamiar poprosić o kosztorys kiklka firm (żeby się zorientować).
Mam pytanie czy do wniosku o pozwolenie budowlane musieliście dołączać projekty przyłączy (gaz, woda, prąd) czy też wystarczyły same warunki zasilania. W Łodzi trudno ciężko się dogadać z urzędnikami, chyba sami do końca nie wiedzą czego wymagać, udzielają sprzecznych odpowiedzi.
pozdrawiam gośka

małgosia2005
24-07-2007, 12:22
hej Aniu
dzięki, ale ten kosztorys już mamy (ceny z II kwartału 2007), nie wiadomo tylko jak te ceny maja się do aktualnych. Nasz wykonawca, po pobierznym przejrzeniu, powiedział, że to jest mniej więcej OK, ale niektóre ceny na pewno nie są już teraz aktualne a nie wiadomo co będzie, gdy ruszymy z budową już na całego, czyli na przyszłą wiosnę. Czy dowiadywałaś się już może u swojego wykonawcy o aktualne koszty stanu "0"?

pozdrawiam Gosia

małgosia2005
24-07-2007, 17:11
Cześć, Aniu
z naszych osobistych doświadczeń wynika, że pewnie nie ominie Cię wizyta geologa. Ten niestety trochę się ceni (u nas za 4 otworki wziął 800 zł), ale jest to konieczne do sporządzenia projektu oczyszczalni. U nas dla odmiany największym problemem, póki co, jest prąd. Już drugi miesiac przepisują warunki zasilania z poprzedniego właściciela działki na nas. Horror!!!

pozdrawiam Gosia

Tomek_Wen
25-07-2007, 07:08
Witam
Ja również zamierzam budowę tego domku. Czy ktoś z Państwa mógłby zamieścić kalkulację?

Z góry dziękuję

reniaS
25-07-2007, 09:29
Cześć Wojtek
No to rośnie nasza gromadka. Kosztorys na stan surowy zamknięty jest na stonie Krajobrazów. Wyceniają go razem z robocizną na 195 tys. netto.
Na dniach mam mieć wycenę na stan surowy zamknięty przy realizacji budowy przez 1 firmę, w tym wszystkie narzędzia i materiały. Dam znać jak to wyszło.
Z tego co sama sprawdzałam po skałdach budowlanych to różnice cenowe są
na szczęście niewielkie gdyż kosztorys był robiony w czasie największych szaleństw cenowych. Sprawadzałam okna, dachówkę, bloczki ścienne.

Małgosiu
Troche dużo wydaje mi się ten koszt stanu zero. Planujesz z cegły ?? Bo przy zmianie materiałów trzeba zmieniać też projekt fundamentów.
Co do papierów to u mnie wszystkim zajmuje się architekt. Nie znosze chodzić po urzędach i nerwy sobie psuć. Za tydzień składa papiery na ZUD. A potem to nie wiem ile czasu jeszcze trzeba aby otrzymać pozwolenie a wraz z nim pozwolenie na budowę zjazdu na działkę ( droga powiatowa).
Mam nadzieję że do września się wyrobię i zaczniemy w tym roku. Planujemy też stan zero.
pozdrawiam
:P :P Renata

małgosia2005
27-07-2007, 09:15
hej
zamierzamy budować z cegły, a kwestia zmiany fundamentów być może nie będzie konieczna. Za bardzo jeszcze nie wiem o co chodzi, ale w przybliżeniu jeżeli szerokość cegły i waga będzie odpowiadała szerokości i wadze betonu komórkowego to nie trzeba konstruktora i niezbednych obliczeń.
Mam jeszcze pytanie do retrowiczów czy korzystacie z jednej ekipy budowlanej która będzie stawiać od stanu "0" do konca i w ziązku z tym zatrudniacie inspektora nadzoru ( do dopilnowania ekipy)?.

pozdrawiam gosia

reniaS
29-07-2007, 12:33
Cześć retrowicze
Mam pytanie do Gosi i Ani gdyż to Wy macie już zakupione projekty. Czy kupowałyście wraz z projektem coś takiego jak kosztorys szczegółowy lub tzw. przedmiar robót ???
Potrzebuję tego dla ekipy która robi mi kosztorys, a raczej ma dopiero robić.
Słyszałyście o czymś takim ? A jeśli tak to jaki to jest koszt dodatkowy ?

pozdrawiam
Renata

reniaS
30-07-2007, 08:25
Cześć
Aniu! Chodzi mi o szczegółowy kosztorys. Ten ze strony to mam ale on jest baaardzo ogólny, jedynie są wymienione materiały na stan surowy zamknięty a robocizna jest określona 1 kwotą. Właśnie dostałam odpowiedź z Krajobrazów że takie coś mają ale.... kosztuje to netto 800 zł. Zgroza.Muszę poradzić sobie bez tego.

pozdrawiam z mokrego Podkarpacia
Renata

reniaS
30-07-2007, 09:43
Jaki planujecie strop??? Tak jak w projekcie Terivę czy może wylewany ?
Macie już może wypatrzone schody wewnętrzne ?? Lane czy drewno?
I jaki typ - zabiegowe, ze spocznikiem ?

Renata

reniaS
30-07-2007, 12:08
Ja myśłę zmienić jednak strop z terivy na lany ze zwykłych ekonomicznych pobudek. Podobno ten lany jest sporo (nawet ponad 20 %) tańszy od gotowego. :roll:

Renata

reniaS
30-07-2007, 12:20
To chyba pogoda mnie uśpiła bo nie doczytałam do końca.
Co do schodów to planuję napewno drewniane ale jeszcze nic mi nie wpadło w oko. Narazie myślę nad kolorem okien do czerwonej dachówki. Chyba coś z mahoniu, albo ... nie wiem.
Czy ściany fundamentowe będziecie robić z bloczków tak jak w projekcie ???
Architekt jak to zobaczył to trochę mnie wyśmiał, że tak się już nie robi.
A ja po prostu się nie znam. Ale poczytałam trochę forum i faktycznie teraz większość robi wylewany. A Wy ?
Ale tych pytań. Ciągle więcej.

Renata

małgosia2005
30-07-2007, 12:44
hej !
ja równiez tak jak ty Reniu zamierzam wybrać schody drewniane. Co do elewacji to ostanio widzialam b. ładny domek( dachówka czerwona, jasna elewacja i ciemne okna tzn ciemny kolor). do niedawna zastanawiałam sie nad kolorem jasniejszym to był buk ( taki miodowy kolor ), ale jak zobaczyłam ten dom to chyba zmienię koncepcję.
My, jak wczesniej zaznaczyłam bedziemy budowac z cegły pełnej albo pustaka. Wykonawca odradził nam Ytong (stwierdził ze nie na nasz klimat).
:-?
gosia

mna
30-07-2007, 12:56
Bardzo fajny projekt i nawet by pasował na nasza działkę pod warunkiem ustawienia lustrzanego odbicia wzdłuż nie w poprzek. Jaki jest jego kosztorys do stanu tzw developerskiego? Czy korzystacie z majstrów i ich ekipy czy z firm budowlanych.

reniaS
31-07-2007, 08:18
Cześć Mna
Właśnie rozchodzi sie o to że firma Krajobrazy nie daje kosztorysu stanu deweloperskiego. Trzeba sobie go od nich kupić za 800 zł netto. Więc tak naprawdę nie wiemy jaki będzie koszt bo jest to projekt nowy , z maja tego roku.
Ja rozmawiam z firmą budowlaną ale narazie o stanie zero na ten rok i właśnie dlatego pytałam w Krajobrazach o kosztorys szczegółowy. Przydałby sie na późniejsze rozmowy o dalszych etapach budowy. Ale za taką kasę, to się bez niego obejdę. Firma jest poważna i sobie pewnie bez tego dodatku poradzi z wyliczeniami.

pozdrawiam
Renata

reniaS
01-08-2007, 11:57
Małgosia, Anulka !!
Kiedy zaczynacie budowę ?? Jak tam papierzyska ?
Ciekawi mnie kto z nas pierwszy ruszy z budową.

Renata

małgosia2005
02-08-2007, 10:31
cześć Reniu
mysle ze pierwsza z budową wystartuje Ania. my w piatek czyli jutro odbireamy dokumenty z ZUD , potem architekt "przypatruje " sie danym uzyskanym z "Krajobrazów" dotyczącym zmianom materiałów scian( nie budujemy z ytonga) i jak dobrze pójdzie to wniosek o pozwolenie na budowę składamy w połowie sierpnia. A czy wszyscy budujecie z Ytonga ?
Mam pytanie do Reni czy jak juz uzyskasz kosztorys za fundamenty to podzielisz się informacjami "how much?"
pozdrowionka goska :wink:

małgosia2005
02-08-2007, 15:38
Aniu
my będziemy budować z uni maxa albo czegoś b podobnego. Nasz architekt prosił jednak żebyśmy wzięli z "Krajobrazów" cos dot. obciązeń konstrukcyjnych, czy coś w tym stylu( nie mam tej kartki przed sobą więc improwizuje). :roll:. Zobaczymy jak towygląda jak już przyślą.
My też nie postawimy stanu surowego tylko fundamenty.
pozdrowionka gośka

reniaS
02-08-2007, 19:51
Hey
Oczywiście jak tylko coś dotyczącego kosztów dostanę to podam na forum.
Jesteśmy pionierkami z tym projektem więc niech się innym przyda. A i nam będzie łatwiej rozmawiać z ekipami.
Dziewczyny co z fundamentami ? Robicie wylewane czy budujecie tak jak w projekcie z bloczków betonowych ? Jak planuję wylewane i też nie zmieniam ich wymiaru (szerokości) ale u mnie będa większe bo mam dłuższy garaż i głębsze bo jestem w tej najgorszej strefie i muszę robić je na głębokośc 1,2 m. Coś mi zawala terminy architekt i nie wiem czy da radę złożyć jutro na ZUD.

Renata

małgosia2005
03-08-2007, 07:48
Hej
Reniu my najprawdopodobniej będziemy mieć wylewane fundamenty. jeszcze jest do uzgodnienia z wykonawcą.
Nie wiem co robic ze stropem. Ania napisała że będzie mieć wylewane bo są tańsze. Trochę poczytałam o tym i moim zdaniem nie jest to takie jednoznaczne. Ale jak napisałam " moim zdaniem" i oczywiście wg opinii niektórych fachowców z przeczytanych artykułów.
Nasz architekt odradza lany strop, twierdzi ze teraz korzysta się z gotowych. Jesli cos wiecie na ten temat napiszcie co lepsze i korzystniejsze finansowo.
pozdrawiam goska

małgosia2005
04-08-2007, 10:24
HEJ!!!
Oj chyba niedokladnie doczytałam posty :oops:
A teraz mam istotne pytanie do Reni i tych, którzy zamiast stropu terivy zamierzaja zastosować lany strop. Podobno ( info od architekta) w naszym projekcie taka zmiana wiąże się z oddaniem projektu do konstuktora ( z czym wiążą się dodatkowe koszty) żeby zaprojektował strop. Strop ma wymiar 6 m2 a strop lany powinien być kładziony do pow. 4 m2. Zapytajcie swoich architektów.
Reniu a dlaczego chcesz zmieniać strop teriva czy słyszałąś że on ma jakieś wady ?
Proszę o szybką odpowiedź bo to PILNE, serdeczne dzięki
pozdowionka gośka

reniaS
06-08-2007, 08:28
Małgosiu
Przy rozmowie o fundamentach z ekipą budowlaną poruszyliśmy też ewentualne wykonawstwo stanu surowego. Od razu zasugerowali nam aby zmienić typ stropu na lany gdyż jest sporo tańszy ( 20-30 %) od terivy.
Nie wiem który wolę bo z kolei przy lanym trzeba bawić się z polewaniem go aby nie popękał. Hmmm.
Na podkarpaciu większość domów buduje się ze stropem lanym nie wiem czy wynika to z tego że nie umieją po nowemu czy z czegoś innegonp. braku materiałów lub ich ceny. Ale jeśli faktycznie konieczne byłoby przeprojektowanie to chyba sobie odpuszczę.
Nie mówiłam o tej zmianie z architekterm :oops: :oops: :oops:
Muszę pilnie do niego zadzwonić i spytać .

pozdrawiam :roll:
Renata

małgosia2005
06-08-2007, 13:53
hej Reniu
pisze drugi raz bo mi kmpiuter nie chciał wysłąc wiadomości i wszystko zniknęło. Mam nadzieję że teraz się uda. :-?
Co do stropu to zdania architekta i wykonawcy są rozbiezne. Wykonawca za lanym architekt za terivą. Zastanawiam się czy jak zdecydujemy się na lany to potrzebna będzie zmiana konstrukcyjna sporządzona przez konstruktora( nie wiem ile ta zmiana kosztuje) nasz kierbud powiedział że on moze dokonywac zmiany ( zgadzam sie z tym ale czy on równiez to wszystko poprzelicza tak jak konstruktor)Zmiany w projekcie nie pozostaja bez skutków. Zeby mi tylko ten strop na głowę nie zleciał :(
Na razie wpisujemy na potrzeby pozwolenia na budowe terive z zastrzeżeniem mozliwości zastosowania lanego
Obaczym :o
pozdrawiam gocha

reniaS
10-08-2007, 08:24
Anulka
Skoro to Ty ruszasz pierwsza to chyba juz masz zrobione jakieś kalkulacje stanu zero. Czy możesz nam wyjawić jak to u Ciebie wyjdzie ?
Ja dziś odbieram papiery z ZUD. Ale się to ciągnie.

pozdrawiam
w ostatnim dniu przed urlopem
:P :P :P
Renata

Anulkaa
10-08-2007, 09:08
...

reniaS
28-08-2007, 09:56
Cześć dziewczyny
Co tu taka cisza ???? Nic się u was nie dzieje ?
Ja wróciłam już z wczasów i niestety nie mam jeszcze pozwolenia na budowę.
Wniosek złożony 13 sierpnia (może przez to hahahahah).
Co do przedłużania się wszystkiego to Aniu, u mnie jest podobnie. Mamy zjazd na działkę z drogi powiatowej i dlatego występowaliśmy o pozwolenie na budowę zjazdu na działkę i budowę domu. Też musimy robić rów melioracyjny, zjazd wraz z rurami, zgodnie z projektem (projekt - bagatelka 500 zł) itd.
A tu już wrzesień przed nami.

Co tam u Was ??
Renata

małgosia2005
28-08-2007, 16:24
cześć Reniu :D :D
my również nie mamy jeszcze złożonego pozwolenia na budowę. Składamy w piatek. Szukamy wykonawcy na stan "O". Ten który miał nam budować zażyczył sobie 50 tys za stan "O", więc sama widzisz. Reniu czy wiesz jakie Ty poniesiesz koszty w związku z budową?
pozdrawiam gośka

reniaS
29-08-2007, 11:15
Co do kosztów to jeszcze nie wiem, bo firma miała mi przygotować kosztorys przez czas jak byłam na urlopie. Mam spotkać się z nimi jutro. Jak będę go mieć to dam znać.

No i zaczynam odliczanie dni od 13-go. Zobaczymy.

pa
Renata

Anulkaa
03-09-2007, 12:10
.....

małgosia2005
03-09-2007, 13:54
czyli na placu boju zostałysmy z Renią.
Mam nadzieje, że fundamenty będą u nas w tym roku :wink: .
Mam pytanie- czy posiadacie zestawienie pow ścian domu (zewnetrznych i wewnętrznych-działowych) oraz dane dotyczące dachul.Wiem, że niektóre prac. projektowe w swoich standardowych informacjach podają takie info. Niestety dzisiaj zadzwoniłam do tejże pracowni aby podali mi pow. dachu. długości kalenicy itd. itd. to pani grzecznie poinformowała mnie żebym zerknęła do projektu. Nie ma to jak podejście do klienta :o . Stąd moje pytanie ?

pozdrawiam gośka

rafi_66
03-09-2007, 18:40
Witam wszystkich retrowiczów
właśnie zakupiłem projekt domu i pop rzeczytaniu wszystkich komentarzy mam pytanie.
Czy posiada ktoś już jakąś kalkulacje stanu zerowego?

reniaS
04-09-2007, 10:23
Cześć
Co do powierzchni dachu to z tego co pamiętam (pisałam meila do pracowni i mi podali, bo w projekcie nie ma ) jest tego 261 metrów.
Niestety na dziś zostałam bez kopii projektu( bo dałam swoje kopie ekipom do wyceny) więc nie podam Ci powierzchni ścian.
Ja liczyłam piechotką powierzchnię (ach ta matematyka) a potem prosiłam aby to samo zrobił mi architekt adaptujący projekt i o dziwo policzyłam dobrze.
Czas realizacji mojego kosztorysu przeciąga się.
Jeden mam mieć na 10 września - tylko stanu zero, a drugi z innej firmy około 12-go, osobno na stan zero, osobno na surowy otwarty i surowy zamknięty.
Przy czym ta druga firma w tym roku nie zacznie bo ma bardzo dużo pracy, za to "obstawiają" wszystko - wc, baraczek, narzędzia, matariały. Ja tylko płacę.
Zobaczymy jak im to wyjdzie.

pozdrawiam
Renata

małgosia2005
05-09-2007, 08:05
Rafi __66
ja mam koszt stanu "O" ale ja mam specyficzne warunki terenowe( duzy spadek), i koszt wyniósł tyle ile zapłaciłabym za dom z podpiwniczeniem (50 tys). Bardziej wiarygodne dla Ciebie byłyby dane Reni.
dzięki Reniu :D chyba zatrudnię do tego swojego architekta, do siebie nie mam zaufania (jestem humanistką). własnie dałam do wyceny koszty materiałów do budowy domu tj. porotherm, beton dachówki, itd i wszystko do dachu z 8 oknami (jedno okno dodatkowo). Musze się zorientować ile wyjdzie materiałowo stan "sur otwarty" z dachem i oknami połaciowymi. Jak by ktoś juz miał takie koszty to niech się podzieli wiedzą
pozdr gośka :D

rafi_66
05-09-2007, 20:13
Dziękuję za informacje w kwesti wyceny stanu zero. Moja działeczka jest faktycznie płaściutka i bardziej przyblizoną kwotę stanu zero będzie prawdopodobnie miała Renia.
W tej chwili jestem na etapie zbierania reszty dokumentów, aby wystapić o zgode na budowę, więc "zazdroszczę" już wszystkim, którzy wykopali pierwszy dołek pod fundament domu.
Ciesze się, że udało mi się w końcu znaleść innych Retrowiczów.
Pozdrawiam

reniaS
14-09-2007, 08:13
Nic nie pisałam bo nie miałam o czym. nadal czekam na pozwolenie na budowę i mam nadzieję że za dzień dwa trafi w moje ręce.
Co do kosztorysów to tez mi sie to przeciąga (a raczej ekipom). Narazie mam od ekipy nr 1 wycene stanu zero na kwotę 31500 netto plus 7% vat :roll:
W tej kwocie jest wszystko, czyli :
1. kierownik budowy
2. baraczek
3. wc
4. zakup wszystkich materiałów, narzędzia.
Stan zero- czyli: zdjęcie humusu, wykopy i przekopy koparką, podkłady, pospółka, ławy fundamentowe żelbetowe, ściany fundamentowe (120cm w ziemi + 50 nad poziom gruntu) lane z gruchy, izolacje p/wilgociowe poziome, zbrojenie,izolacje p/wilgociowe pionowe , 2 wartwy Novobitu-emulsji asfaltowo-kauczukowej, styropian na klej 6 cm, zasypywanie wykopów i zagęszczanie. No i na to wszystko izolacja p/wilgociowa pozioma plus papa jako zabezpieczenie na zimę.
Jak to zostało określone- jest to wersja nr 1 kosztorysu czyli do negocjacji. Sama nie wiem czy to dużo czy mało. Czekam jeszcze na wycenę z ekipy nr 2 to wtedy może będe mieć jakis pogląd na ceny.
Dla mnie liczy się to że ja tylko patrzę jak inni robią, a raczej co zrobili danego dnia.
Jeśli dostaniemy pozwolenie do 20-go września to ruszamy w tym roku.No bo niestety to daty pozwolenia trzeb adodac 3 tygodnie- 2 aż sie uprawomocni i 7 dni na zgłoszenie robót. No i musi być sucho tak z 5 dni przed kopaniem.
Jak narazie u nas we wrześniu był 1 dzień bez deszczu.

A tak swoją drogą to już się nie mogę doczekać aż coś się zacznie dziać na tej naszej działce.

Renata

bratles1
16-09-2007, 21:52
Witam!
Dołączam do Was - kupiłem projekt i po minimalnych przeróbkach wybuduję sobie hacjendę – i będę mieszkał w świetnej chacie .
Pozdrawiam

reniaS
17-09-2007, 08:07
Witaj bratles1.
Cieszy fakt powiększenia się grona retrowicżów. Nasz projekt należy do listy Top30, czyli najczęściej kupowanych projektów biura. A to chyba świadczy o tym, że podjęliśmy dobrą decyzję.
Jakie zmiany planujesz ?

pozdrawiam
Renata

bratles1
17-09-2007, 16:19
Witam Cie – reniaS
Tak nasz projekt to dom chata pierwsza klasa . Początkowo miał być kupiony Wierzba II ale właśnie na wątku wierzby wypatrzyłem adres do biura Krajobrazy i tam z Melodii Retro II Retro Impresji padło na retro ( no to były burzliwe dni –tego wyboru) ale padło na RETRO – bo jest chata pierwsza klasa.
A Co będę zmieniał to:
-wydłużę garaż o ok.1m (potrzebny mi mini magazyn)
-zmiana wejścia do garażu w miejsce gdzie na projekcie jest szafa w wiatrołapie
-zmiana biegów schodów i pod schodami wc
A Ty Reniu coś zmieniłaś?
Pozdrowienia

reniaS
18-09-2007, 13:55
Tak, Bratles1- zmieniałam, ale... o tym już było w tym wątku, więc aby nie pisać tego jeszcze raz cofnij się proszę na stronę 1.Tak z grubsza to zmiana taka jak u ciebie z wydłużeniem garażu - u mnie o 2 metry, bo przenoszę tam kotłownię i też robię magazynek na narzędzia.
No a w miejscu kotłowni robię spiżarnię, za to zwiększa mi się kuchnia o kilka metrów. Nie miałam czasu aby nauczyc się wklejać zdjęcia. Jak się z tym oswoję to wkleję zmiany z projektu.

cześć
Renata

małgosia2005
18-09-2007, 16:11
cześć bratles
powitać w naszym gronie :D . U mnie zmian w projekcie prawie wcale. Doszło tylko jedno okno dla garderoby, i to wszystko.
Pewnie zaczniesz budować się w przyszłym roku? :D

rafi_66
18-09-2007, 20:25
Witam bratles1
Jestem równiez szczęśliwym posiadzczem projektu domku retro. W tej chwili czekam na zgodę na budowę domu a w projekcie zmieniłem niewiele. Ze wzglęgu na wąską działkę musiałem zrezygnować z okien w garażu zastępując je pustakami szklanymi. Schody wejściowe zmieniłem z półokrągłego na prostokątny i powiększyłem taras z drugiej strony budynku zmieniajc równiez jego kształt. Na razie zmian tyle. Z pewnością dodatkowe pomysły pojawią się w czasie budowy, którą mam zamiar rozpocząć wiosną przyszłego roku.

Rafi

bratles1
19-09-2007, 14:28
Witam Renie-S , Małgosię 2005, Rafi_66 – i oczywiście wszystkich pozostałych budowniczych
Co do rozpoczęcia budowy – no zamierzam rozpocząć jak najszybciej może nawet w tym roku -chociaż wyjść z ziemi (straciłem przez urząd Miejski 4 lata) . No będę walczył o ten rok dla mojego domu.
No tak pisałaś co zmieniłaś ReniuS– Jeżeli to nie tajemnica czy fotka albo mały skan rzutu parteru mogłabyś zamieścić a i ile Cie to kosztowało (chciałbym wiedzieć ile to kosztuje u Ciebie w PODKARPACKIM) - bo boj przede mną.

reniaS
20-09-2007, 07:29
Huuura :P :P :P
Mam pozwolenie na budowę !!!!
Bardzo się cieszę że wreszcie nasza budowa zaczyna się urealniać.
A dziś po południu mam miec drugą wycenę. Oczywiście podzielę się z Wami tym co tam otrzymam.
No to wygląda na to , że jednak zaczniemy w tym roku. Odpukać.
No i teraz będę bacznie śledzić prognozę pogody.

Bratles1 - nie wiem czy chodzi Ci o to ile kosztowała mnie zmiana w projekcie czy o coś innego ? Co do architekta to cała adaptacja projektu do naszych warunków (niestety 120 cm fundamentów) plus zmiany na parterze plus cała papierologia załatwiana przez niego i dostarczana mi do domu -z mediami - to wydatek 3000 zł. Zeszło mu z tym równo 3 miesiące, w tym projekt zjazdu z drogi powiatowej i uzgodnienia z Pow. Zarządem Dróg.

Renata

małgosia2005
20-09-2007, 08:57
RENIU
MOJE GRATULACJE!!!! :D :D
My dopiero 2 tyg czekamy na pozwolenie więc jeszcze trochę czasu upłynie. Poza tym ekipa ma czas na początku listopada. trochę się boje o pogodę i przygotowuję sie psychicznie do budowy na wiosne gdyby aura nie była łaskawa. Ale może sie uda? :wink:
Chciałabym w tym roku miec te fundamenty.

pocdrowionka dla Retrowiczów :D
gośka

reniaS
21-09-2007, 10:07
Cześć
No i mam wreszcie tę drugą wycenę. I wygląda to tak: stan zero- beton lany w ziemię bez szalunków a ocieplenie dopiero od poziomu gruntu - 25 tys. netto plus 7% (czyli taniej o 6500 od ekipy nr 1, ale tam był "novobit"
i styropian ekstrudowany na całości).
Stan surowy: ściany z betonu komórkowego, strop lany, cały domek kryty dachówką RUUP Sirius13, orynnowanie system Rukki i okna połaciowe Fakro -176.000 pln netto plus 7% vat.
Wydaje mi się, że to bardzo dobra cena. jak sądzicie ????
Cena nie zawiera okien, ale z tego co się orientowałam to komplet plastików 5-komorowych z okleiną kolorową z zewnątrz plus brama garażowa to wartość 8 tys. zł brutto.
Nie bardzo tylko podoba mi się ten fundament bez styropianu w ziemi.
Małgosiu a u Ciebie jak to ma być ? A inni inwestorzy co o tym sądzą??

Renata

rafi_66
21-09-2007, 12:33
Witam Reniu
Druga wycena fundamentu wydaje się być życzywiście atrakcyjna. Co do styropianu podzielam Twoje wątpliwości. Brak okrycia styropianem będzie oznaczał, że nie masz żadnej izolacji termicznej fundamentu. Warto zainwestować bo przecież pieniążki poświęcone na ocieplenie fundamentu nie są aż takie duże w skali całej inwestycji.

pozdrawiam rafi

małgosia2005
21-09-2007, 13:44
tak Rafi ma chyba rację. Pirewsza ekipa która sporządziła kosztorys (byli drodzy) też nie przewidzieli ocieplenia styropianem. Kierownik budowy zauwazył to i zdziwił sie mocno. Więc chyba lepiej ze styropianem.

Reniu a ile u Ciebie sama robocizna, bo trudno mi zorientowac się w kosztach materiałów.
Aha i czy niezbyt optymistycznie podchodzisz do wyceny okien.
jak orientowałam się w temacie bramy to brama Hormanna kosztowała 7 tys, a okna to ja liczę że zmieszcze się w 20 tys, ale podkreślam że jeszcze okien nie wyceniałam.
pozdrowionka
Gośka

reniaS
21-09-2007, 14:35
Hej
Co do okien to robiłam już 5 wycen ale przed wakacjami i tak to wygląda jak pisałam. Jak wrócę do domu to opiszę dokładnie co i jak.
Co do robocizny przy stanie surowym to :
1. roboty ziemne (humus)- 680 pln
2. fundamenty -2200 pln
3. izolacje-1550 pln
4. podkłady na poziomie parteru-4900 pln
5. ściany całego budynku- 6900 pln
6.kominy Schiedel- 1600pln
7.montaż elelmentów żelbetowych, strop-7900 pln
8. konstrukcja więżby - 5000 pln
9. pokrycie dachówką- 12000 pln
10. orynnowanie-700 pln
11. montaż okien dachowych-300 pln

Czyli cała robocizna stanu surowego 43800 pln.
A w tak zwanym międzyczasie przy ekipie nr 1 zbiłam cenę za fundamenty z solidnym ociepleniem z 31500 netto, do 30 tys. brutto. Jeszcze spróbuje coś powalczyć.
Małgosiu, co do okien to drewniane z połaciowymi wychodzą w kosztorysie od architekta coś 20 tys. z ogonkiem. A ja robię plastiki.
Ale sprawdzę i napisze co i jak.

Renata

reniaS
21-09-2007, 16:37
Co do okien (wszystkie na parterze wraz z balkonowym) to wygląda to u mnie tak:
1 wycena: 6.037 pln bez montażu - nie wiem kto jest producentem
2 wycena: 7.315 pln z montażem (PAMO PLAST z Ustrzyk)
3 wycena: 7.172 pln plus brama z pełną automatyką 7900 pln (DRUTEX)
4 wycena: 8.177 pln ( w cenie szprosy- Firma ROMPLAST z Krosna)
5 wycena : 8.830 pln (Firma VIDOK z Krakowa)

Wyceny są z końca czerwca lub początku lipca. Wszystkie firmy bez wyjątku mówiły, że jak przyjdziemy po okna w grudniu lub później to będzie jeszcze taniej.

Tak więc głowa do góry. :P

Renata

rafi_66
21-09-2007, 20:03
W kwestii okien warto sprawdzić ceny w Castoramie.
Z tego co sprawdzałem ostatnio to nikt nie miał tak niskich cen. Standardowo proponuja profil 5 komorowy Gelan natomiast okleina cena +30%

pozdrawiam rafi

małgosia2005
24-09-2007, 08:14
Reniu

ja się jeszcze zastanawiam czy kupić okna drewniane czy plastiki.

Ale mam pytanie do Was. Czy ze względu na niskie ceny mat. budowlanych na zime bedziecie kupować te materiały i je składować?. Chodzi mi chociazby o dachówkę. Nie wiem czy przedawca byłby skłonny trzymac te materiały u siebie np. przez 8 mc-y , chyba to nierealne.
Nie wiem ile taka ilośc dachówek zajmuje miejsca. gdyby nie tak wiele to może up[chnęłabym to w jakimś pokoju :wink: :D .

reniaS
24-09-2007, 13:05
cześć Małgosia
Nie buduję systemem gospodarczym i wszystko wykonuje ( a raczej będzie to robił) za mnie mój wykonawca - kupuje dachówkę, więźbę, pustaki, beton.
Wszystko. Nie dość, że się na tym kompletnie nie znamy to po prostu nie mamy zupełnie czasu na budowanie a do tego dwójka niedużych pociech też zobowiązuje.Wybrałam dany typ dachówki, typ komina, budulec, typ stropu i na to otrzymałam kosztorys.
Wiem że jest ryzyko że coś będzie nie tak jak chcę, ale zaryzykuję.
Innego wyjścia nie mam.

Myślałaś może nad umeblowaniem kuchni ? Jak masz jakieś pomysły co i gdzie ustawić to podziel się proszę. Ja mam ją większą o 3 metry ale i tak coś nie mam koncepcji gdzie np. postawić stół.

Renata

małgosia2005
24-09-2007, 14:01
cześć Reniu :D
mysle o kuchni w kolorze białym. Może jedna sciana ceglana. Kominek chyba tez z cegły, b. prosty. Kuchnia "prowansalsko-wiejska". Nad ustawianiem się jescze nie zastanawiałam. Jak bedzie stan surowy i zobacze tą kuchnie na żywo to wtedy pewnie pomysły napłyną. Zobaczymy jak będzie z finansami. jesli jakos wyrobimy finansowo, to "do dołu" weźmiemy projektanta.

Ja też nie buduje systemem gospodarczym. Wszystko robi jedna ekipa. Ale my kupujemy materiał.

Cene za robocizne masz bardzo o.k. Pozazdrościć :lol:
Ja terz główkuje czy robic małą piwniczkę skoro i tak teren jest pochyły i jeden bok domu będzie wystawał 1,70 cm. Koszt fundamentów wysoki 50 tys i jak pomyśle że trzeba będzie zasypac taką wielką "dziurę" to może własnie piwniczke zrobic. Musze pogadać z kierbudem , ale jesli cos wiecie na ten temat piszcie

pozdrawiam Gośka :D

reniaS
24-09-2007, 14:51
Hey
Jutro składam w starostwie zgłoszenie robót. Podobno nie trzeba czekać aż się decyzja uprawomocni. Zobaczymy.

Renata

reniaS
25-09-2007, 08:34
Anulka
Ja mam niemal dosłownie taką samą zmianę. U mnie jest to linia prosta ściany a u Ciebie jest mały "wykusz". No i ja planuję drzwi suwane od strony kuchni,
coby nie biegać wkoło po każdy drobiazg.
Acha i ja mam odbicie lustrzane projektu.

Renata

reniaS
25-09-2007, 13:45
Anulka
A gdzie Ty będziesz mieć piec c.o.??? W spiżarni ? A może inaczej masz rozwiązany problem ogrzewania ? A myślałaś o kominku ? Taki zwykły czy z płaszczem wodnym ?
Mam tysiące takich pytań. I najgorsze jest to, że muszę sama sobie na nie odpowiedzieć.

Renata

małgosia2005
25-09-2007, 16:38
cześć
:D Anulkaa ztym powiększeniem kuchni to b. dobry pomysł. wyspa wtedy będzie wyglądałą o.k.
Anulkaa uczulam Cie na dachówki Creatona. Ostatnio jedna forumowiczka zamówiła ich dachówka no i lipa. 70% dachówek z powaznymi wadami. co gorsza nie może wymusić ich wymiany. Ciężka sprawa. Poszperaj na forum to znajdziesz ten wątek. Wiele osób zrezygnowało z zakupu tej dachówki.

Pieca jeszcze do konca nie wybraliśmy ale raczej skłaniamy się do pieca w którym ciepło będzie rozprowadzone na cały dom. Ogrzewanie podłogowe zamierzamy zamontowac w łazience i może w przedpokoju.

aha bym zapomniała
DOSTAŁAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ
ale chyba nie zdążymy postawić nic w tym roku bo nasza ekipa bedzie olna pod koniec pażdziernika, a nasz kierbud powiedział, żeby w listopadzie niczego nie budować bo to ryzyko. wielka szkoda. :cry:

Powiedzcie mi czym robicie cokół na budynku. Ja myśle o kamieniu piasowcu ale nie znam ceny. Nie mogłąm dodzwonic się do firmy "kamień dla ciebie" handlujacej kamieniami. Wiecie jakie sa ceny za m2?

Aha ja rezygnuje z tych szerokich narożników. Wychodzi b. dużo betonu na nie a koszt stanu "O" u mnie to już kosmiczna kwota bez nich.

pozdrawiam Gośka

reniaS
26-09-2007, 07:27
Małgosiu
Gratulacje !!!! Mój architekt zapewnia, że można zgłoszenie robót złożyć jak się uprawomocnia decyzja (Jutro sie okaże bo będe próbować)).
Więc nie trzeba czekać 3 tygodnie z robotami lecz wystarczy 2. Może jednak by się udało ??? Chodź górale mówią o bardzo wczesnej zimie tego roku.

Co do cokołów to zupełnie tego tematu nie mam rozpracowanego.Zostawiam to sobie na zimę i dłuugie wieczory.
My jeśli się uda z tym stanem zero zacząć w przyszłym tygodniu (a dużo zależy od pogody) to planujemy podpisać umowę z ekipą na stan surowy gotowy - do oddania do końca czerwca.
Są w stanie tak się "wyrobić". Zobaczymy co z tych planów wyjdzie.
A jeśli tak by wyszło że przed wakacjami będzie stał dom, to sądzę, że przed zimą przeprowadzka byłaby bardzo realna. Ale muszę jeszcze bardzo wiele rzeczy przemyśleć no i załatwić kredyt na wiosnę.

Renata

małgosia2005
26-09-2007, 07:50
Reniu
Twój plan jest realny. My też w pierwotnej wersji zakładaliśmy wprowadzić się na zimę 2008r. Nie wiem co z tymi fundamentami. Listopad to nie pora na rozpoczynanie budowy, wczesniej nie da rady bo ekipa nie ma czasu.
Zobaczymy jak z pogodą będzie, ludzie z grupy łódzkiej mówią żebym nie poddawała się z tymi fundamentami. Zobaczymy.

Reniu jezeli masz zamiar zrobić kamienie na cokoły (obłozyć kamieniami podmórówkę) to zapytaj swojego kierbuda. Tam potrzebne bedą zamocowania -kotwy chyba , poza tym nie wiem czy czegos nie trzeba zmienić z fundamentem. Nam nasz wykonawca powiedział zebysmy się zdecydowali (na kamień naturalny albo coś innego ) zanim zaczną pracę. Podobno kamien naturalny ze względu na wagę i powierzchnię wymaga jakiegoś specjalnego mocowania.
pzdr gośka

małgosia2005
26-09-2007, 07:59
Aniu
a jaki rodzaj dachówki wybrałaś tego Meyera?. Cena nie jest taka "zaporowa"

małgosia2005
27-09-2007, 09:49
Dzięki Aniu :D
ja równiez będe robic wycene. Zobaczymy jak sie ceny kształtuja w róznych miejscach Polski.
Aniu poniewaz będziesz zaczynać w przyszłym roku ( pewnie tak jak ja :-? ) to czy nie martwisz się ze ceny mogą nieco odbiegac w przyszłym roku?.
pzdr Gośka

małgosia2005
27-09-2007, 13:16
oby Twoje słowa były prorocze :D

Dodałas mi trochę otuchy. Po takich zwariowanych miesiacach galopujacych cen mat. budowlanych człowiek robi się podejrzliwy :wink:

pozdrawiam gorąco
Goska

michu1
07-10-2007, 15:29
Cześć,
przeglądałem wymianę opinii na forum Retrowiczów i zainteresowałem się informacją na temat przeniesienia kotłowni tuż za garaż.
To jest związane jak myślę z dostawieniem komina na dachu grażu lub z tyłu domu. Czy ktoś ma wiedzę jak ten komin wyrośnie?
Krótko - czy nie zepsuje to bryły budynku?
Ta kotłownia przy wejściu do domu chyba nie będzie funkcjonalna.
Proszę o opinię

reniaS
09-10-2007, 07:49
Cześć michu1
Takie rozwiązanie mam mieć u siebie w domu. Pomysł rzucony był przez architekta. Zniknie 1 komin przy kuchni , za to pojawi się trochę większy z przodu domu. Przy okazji rozwiązuję tym kominem wentylację w łazience na parterze i wentylację w garażu.
Bałam się trochę, że wyjdzie taaaaki wielki komin, że przytłoczy wszystko, ale nie jest źle. Za to będę mieć dużą kotłownię - ponad 6 metrów i narzędziownię 4 metrową. Dla mnie kotłownia przy spiżarni gdzie nie powinno być za ciepło i przy kuchni jest nie do przyjęcia.
Zobaczymy jak to wyjdzie.
Dziś zaczynamy. Trzymajcie kciuki za pogodę.

Renata

michu1
09-10-2007, 18:48
Dzięki za info.
Ale, to oznacza że rezygnujesz z łazienki w tym miejscu czy jest to koszt powierzchni pokoju nr 6.
Myślę już jakiś czas nad tym tematem.
Nie mam wyobraźni przestrzennej, ale zdecydowanie kotłownia z przodu nieee.
A co do zupełnej likwidacji komina z przodu (tam gdzie jest na planie) to nie wiem, czy nie musi jednak być jako wentylacja kuchni.

reniaS
10-10-2007, 07:49
Michu1
Nie rezygnuję z łazienki ani z niczego, wręcz przeciwnie. Dodaję powierzchni wydłużając z przodu garaż o 2 metry. I do tego właśnie garażu przerzucam kotłownię i narzędziownię.
A co do wentylacji kuchni to będzie tylko sterczeć takie małe coś z dachu - z wentylacji.

Zaczęło się!!!
Wczoraj działał na działce geodeta. Dziś mają ruszać - z humusem i z wykopami.

Pozdrawiam
Renata

reniaS
14-10-2007, 09:55
:D :D :D
Wykopy pod fundamenty gotowe. Oj duuużo tej ziemi. Mam teraz na działce krajobraz księżycowy.Wokół wykopów ogromne hałdy ziemi. Ale to cieszy.
Fundamenty będą lane w gotową, metalową konstrukcję. Jutro montaż.

Kochani mam pytanie.
Koparkowy zdjął humus i ściągnął go w jedno miesjce na działce , ale.....
zrobił z tego ogromną górę. Czy to tak może zostać do wiosny ?
Ja blokowa jestem ale cos mi się wydaje, że kiedyś ktoś gdzieś pisał. aby to w niższych pryzmach trzymać. Wiecie cos w tym temacie ????

pozdrawiam
Renata :P

rafi_66
14-10-2007, 19:54
Witam
Po pierwsze gratuluję rozpoczetej budowy. To bardzo cieszy, że pierwsza osoba z tego forum rozpoczęła budowę domku Retro.
Ja niestety rozpocznę dopiero w przyszłym roku.

Po drugie w kwestii "pryzmy" ziemi którą masz po zebraniu humusu, to nigdzie nie spotkałem się z sugestiami odnośnie kształtu składowania ziemi. Istotne wydaje się to, żeby ziemia była w takim miejscu, że nie będzie mieszana w ferworze walki na budowie z resztkami materiałów powstających na budowie. Z pewnością bedziesz chciała wykorzystać ziemię do wyrównania nierówności na działce po budowie super domku.

Czekamy (pozwolę sobie wypowiedzieć się w imieniu jak myslę wszystkich Retrowiczów) na pierwsze zdjęcia z pierwszego etapu budowy domu.

Powodzenia życzę i spokoju na budowie.

Rafał

reniaS
15-10-2007, 09:19
Dięki Rafi za odpowiedź.
Poszperałam trochę w gazetach i znalazłam info, że humus należy składować w pryzmach nie wyższych niż 1,5m i nie szerszych niż 2 metry. Ważne jest też aby zrobić na szczycie tych pryzm otwory aby dochodziło tam powietrze.
Dziś powalczymy z tą górką.
A co do zdjęć to bardzo chętnie je wkleję jak tylko znajdę czas nauczyć się tego. Zdjęcia pstykamy codziennie. I wogóle to mówimy tylko o tym i od razu po pracy jedziemy na budowę. Oszalelieśmy na punkcie naszej budowy.
Ale to chyba normalne.

Renata

małgosia2005
15-10-2007, 09:58
Reniu

pogratulować "pierwszego kroku". Naucz się szybko wklejać zdjęcia, jesteśmy chyba wszyscy b. ciekawi jak w realu wygląda nasz " pierworodny" :D . Ja też ruszam w przyszłym roku.
Trzymam kciuki
Goska

reniaS
24-10-2007, 08:11
Cześć wszystkim
Pogoda jaka jest kazdy widzi. Tak więc na mojej budowie przerwa juz od tygodnia.
http://foto.onet.pl/1z3g1,g4nj7gs009c4,c09zc,u.html


próbuję wkleić zdjecia z robót na budowie. ciekawe czy się pojawią.
Renata

reniaS
24-10-2007, 08:56
http://foto.onet.pl/1z3g1,g4nj7gs009c4,c09zc,u.html

A może teraz sie udało ????
Hmmm.

Renata

małgosia2005
24-10-2007, 10:53
Super Reniu

tak się ucieszyłam z tych Twoich zdjęc jakby to mój domek sie budował.
Do kiedy przewidujecie robić stan "o"?.

My stchórzylismy ze względu na pogodę no i ekipa wolna dopiero w listopadzie.
Reniu mam pytanie czy twoi cieślo - dekarz nie miał problemów z dachem po spojrzeniu na projekt dachu, bo nasz "kandydat" na cieslodekarza miał watpliwości w kwsetii jakiegoś mocowania?. Nie wiem czy to dobry czy zły znak(czy facet się zna czy wymysla)?

reniaS
24-10-2007, 11:36
Małgosiu
Dwie ekipiy patrzyły na projekt i nikt nic nie mówił o problemach. Ale to się niestety okazuje dopiero w trakcie. Najczęściej.
Od jutra ekipa składa stal-formy. Potrwa to 2 dni i na sobotę planują zalewanie ścian fundamentowych. Pogoda ma być. Nas już skręca z nerwów przez tą nieplanowaną przerwę. Od przyszłego tygodnia ma być jeszcze złota polska jesień więc mam nadzieję, że uda im się zasypac i ocieplić. A potem to już może być zima.

Renata :roll:

reniaS
29-10-2007, 08:06
Kochani
Sądziłam ,że dziś zamieszczę nowe zdjęcia z zalewania ścian fundamentowych. Ale pogoda znów spłatała nam figla.
Chyba nie będę nic pisać o planach, bo wtedy "biorą one w łep".
No to znów patrzę w niebo i czekam. :o
Aniu, poddasze puszczę Ci dziś na piriva.

Pa
Renata

reniaS
31-10-2007, 09:02
Cześć wszystkim :P :P :P
Z radością donoszę, że po dwóch dniach bardzo wytężonej pracy przez ekipę (robili po 12 godzin) wczoraj przy sztucznym oświetleniu !!! zostały zalane ściany fundamentowe. Hurrra.
Cieszę się tym bardziej, że u nas dziś pada deszcz i padał tak sobie przez całą noc.
A teraz w strugach deszczu robotnicy ściagają już stal-formy. Szalone tempo.
Teraz tylko posmarować ściany dysperbitem, ocieplić styropianem i zasypać.
Uffff.

Po południu postaram się wkleić nowe zdjęcia.

Renata :D :lol:

reniaS
02-11-2007, 17:42
Cześć
Dla zainteresowanych zapraszam na odświeżoną stronkę ze zdjęciami.
http://foto.onet.pl/1z3g1,g4nj7gs009c4,c09zc,u.html

A pogoda sama pielęgniuje mi śliczne ścianki fundamentów.

pozdrawiam
Renata

małgosia2005
05-11-2007, 12:27
cześć wszystkim! :D

powiedzcie mi drodzy czy ilośc metrów dachu (w naszym prezypadku 246m) odpowiada ilośći metrów więźby dachowej. Fachowcy liczą osobno koszt połozenia dachówki i koszt zbudowania więźby. Czy w obu przypadkach to wynosi 246m. Według mnie więźby dachowej jest mniej.

Pomózcie.

Mam wycene od miszcza 43 zł za dachówkę i 25 zł za więxbę. Facet twierdzi, że w obu przypadkach nalezy liczyć 246 m( ale przecież ja nie zamawiam drewna w ilości 246m na więźbe))
Czy według Was to są wysokie ceny. Buduje w okolicach Łodzi??


RENIA GRATULUJE :D :D

pozdrawiam

Piotr_74
05-11-2007, 13:08
Witam wszystkich zfascynowanych projektem RETRO :)
W 99% procentach jestem zdecydowany takze na ten domek , ale u mnie ze startem to może dopiero na wiosnę.
Jeśli chodzi o problem małosi2005 to
pow. dachu liczy sie w petrach kwadratowych , a więźbę liczy sie w metrach sześciennych.Ilość drzewa na więżbę powinnaś mieć podaną.

reniaS
05-11-2007, 13:49
Małgosiu
Ja mam to trochę inaczej podane. Od całego dachu (u mnie 261 m) pokrycie kosztuje 12 tys. zł, a więc robocizna wychodzi nawet drożej niż u Ciebie, a od więżby : 5 tys.
Tyle, że to wycena od firmy na którą się nie zdecydowałam.
Zobaczymy jak mi policzy ekipa, która robi mi fundamenty.

pozdrawiam
Renata

małgosia2005
05-11-2007, 13:59
zgadza się, więźbę mam podaną w metrach szesciennych(musze przeliczyc na kwadratowe) ale miszczu :wink: od dachu upiera się jednak że ilość metrów dachówki= ilosci więźby.
nie wiem jak to jest w praktyce, czy oni rzeczywiście tak liczą?

Reniu u mnie też przecież będzie tyle samo metrów co u Ciebie. Pomyliłam się z tymi 246 m.


pozdrawiam Gośka

Piotr_74
05-11-2007, 14:15
Tak jak sie płaci za drzewo na wieźbe , tak samo kosztuje zrobienie wieżby i liczona jest rowniz w metrach szesciennych a nie kwadratowych . np: moja znajoma zaplacila za drzewo i robocizne 9 tys a jest to 9metrów szesciennych .
Nie spotkalem sie zeby za robocizne wieźby liczyc inaczej niz w metrach szescienych , poprostu nie da sie policzyc w metrach kwadratowch.
Porównanie np: chcesz deski na podłogi które maja 10 m kwadratowych .
i kupujesz jedna o grubosci 2cm a drugie o grubosci 5cm. jednej i drugiej kupisz 10m kwadratowych , ale w jednym przypadku bedzie wiecej metrów szesciennych niz w drugim . I tak samo jest z więźba.

Piotr_74
05-11-2007, 14:19
a jeszcze jedno , a zapytaj sie goscia ,ze jak bedziesz chciala dla swojego widzimisie polozyc krokwie co 5-10 cm czy tez tak ci policzy jak za dach metry kw.= wiezba.

małgosia2005
06-11-2007, 07:15
dzieki Piotr :D

też tak mi się wydawało że nie jest to równoznaczne z metrami na dachu. musze z miszczem ponegocjować co do ceny.

A tak w ogóle to witamy (na99% :wink: ) w klubie retrowiczów.

Gdzie sie będziesz budować?

pzdr gośka

Piotr_74
06-11-2007, 07:32
HEj Gosia,
Ja będe sie budował 5km od Lubina w woj.dolnośląskim , szkoda ze to tak wszystko długo trwa te załatwianie tej całej papierologi. Mam zamiar zlecic to firmie ktora sie zajmuje takimi sprawami , przynajmniej zaoszczedze duzo czasu.

małgosia2005
06-11-2007, 07:42
i nerwów.

Papierologia wykańcza. My dopiero dwa tygodnie dostalismy "umowę na prąd", i mówiąc szczerze b. się zdziwilismy bo zanosiło sie że sprawa trafi w końcu do prezesa URE. Ale się udało.

Trzeba zarezerwowac sobie duże pokłady cierpliwości i nieustepliwości.

pzdr gośka

reniaS
07-11-2007, 08:58
Oj, trzeba cierpliwości i to baaardzo dużo.
My śledziliśmy pogodę przez ponad 2 tygodnie i wreszcie udało się wylać fundamenty.
A teraz ..... znów patrzymy w niebo, bo musi być sucho, aby je pomalować dysperbitem. I też majster nam mówi: bez nerwów. A tu człowiekiem aż trzęsie. Czekamy.
Łatwo się mów, a tu się już na zimę zanosi. W najgorszym wypadku zasypiemy to co mamy i będziemy odkopywać i ocieplać wiosną.

Małgosiu2005
Co do dachu to nie do końca mamy tyle samo, bo ja po zmianie mam o 2 metry dłuższy garaż, więc i powierzchnia dachu mi "urosła".

pozdrawiam :)
Renata

Piotr_74
09-11-2007, 14:19
Witam ,

Chciałbym powiedzieć ze to jest znakomity pomysl z tym garazem przesunietym do przodu celem zrobienia kotlowni taz postaram sie aby takie rozwiazanie znalazlo sie w moim domku.

maciej40
11-11-2007, 22:17
witam wkroczyłem do grona retrowiczów, wczoraj złożyłem zamówienie na projekt retro z krajobrazów napisałem do nich że chcę mieć budynek podpiwniczony, podwyższony dół i strych oraz ta ściana od garażu szła w prostej linii bez uskoku przez to lekko zwiększę powierzchnię łazienki oraz pokoju ciekawy jestem czy to możliwe?

małgosia2005
12-11-2007, 10:35
WITAMY MACIEJU 40

Czyli równiez będziesz miał piwnicę jako i ja.
Czy masz spadek na działce, czy zrobiłes to z premedytacją? :wink:

maciej40
12-11-2007, 16:03
mieszkam w mieszkaniu które ma piec na poziomie mieszkania i już dziś niewyobrażam sobie jakiegokolwiek pieca na poziomie mieszkania jest jeszcze kwestia przechowywania własnych przetworów -to jest głównym argumentem przemawiającym za piwnicą
zastanawiam się jednak nad całkowitym czy częściowym podpiwniczeniem?

małgosia2005
13-11-2007, 19:27
Macieju 40
a dlaczego nie chcesz pieca na poziomie mieszkania?
My będziemy mieć właśnie na poziomie mieszkania, a piwnica bedzie może na siłownię :roll:

maciej40
14-11-2007, 19:19
mieszkam w starej kamienicy gdzie nieudało mi się załatwić podłączenia gazu i w związku z tym zmuszony zostałem do zainstalowania pieca tradycyjnego tzn opaqł na węgiel a to niestety uprzyksza życie i to bardzo (kurz w całym domu nie do opanowania)-pozatym fajnie mieć piec niżej wówczas można wykorzystać grawitację chociażby w przypadkach gdy zabraknie prądu który napędza pompkę (to się zdarza) -zaznaczam nie zamierzam wstawiać tam pieca węglowego ani żadnego innego (typu kocmołuch) myślę o ogrzewaniu gazowym wspomaganym kominkiem .

małgosia2005
15-11-2007, 07:47
Ostatnio rozmawialismy z miszczem od ogrzewania podłogowego, dopytywał się gdzie będzie piec (na gaz bo taki ma być u nas) wtedy jeszcze nie bylismy pewni czy w piwnicy czy w pom. gospodarczym a gościu powoedział, ze gdy w piwnicy to potrzebna będzie pompa=koszt jej kupna no i pomysł upadł.
Poza tym troche szkoda nam zajmować piwnicę około 20 m (będzie budynek częściowo podpiwniczony) na kotłownię.

Julida
16-11-2007, 11:43
witam Wszystkich bardzo serdecznie!w poniedziałek składam zamówienie na projekt Retro :lol: mam pytanie dot. blędów w tym projekcie czy faktycznie są dwa błędy o których piszecie? kroajobrazy telefonicznie udzieliły mi odpowiedzi że nic im o tym nie wiadomo???buduje w wielkopolsce może mam w okolicy Sąsiadów którzy tez postanowili wybudować taki domek?co do samego projektu też chce powiększyć garaż (pomieszczenie gospodarcze) oraz kuchnie kosztem spiżarki...to jedyne jak narazie zmiany a dalej zobaczymy...czy ktoś ma już może wycene stanu surowego zamkniętego robocizna+materiały? ja właśnie czekam na wycene...
jula

maciej40
18-11-2007, 19:55
małgosia 2005 słuchaj ten fachowiec od ogrzewania to jakiś pseudo fachowiec mam kolegę który posiada gazowy piec w piwnicy a ogrzewanie podłogowe na kondygnacji parteru ogrzewa również piętro ceny pompki kształtują się w okolicach od 70-200 pln więc nie jest to duży wydatek a na korzyść jeszcze przemawia grawitacja.

małgosia2005
19-11-2007, 16:12
dzięki Macieju 40
jeszcze to sprawdzę, porozmawiam z innymi, chociaz gościu był z polecenia z naszej grupy łódzkiej :wink:

Julida błąd był :wink: bo wypatrzył go nasz architekt ale z tego co wiem to krajobrazy poprawiły go. No ale to przesada że o nim nie słyszały.... :o

pozdrawiam i witam w naszym gronie

maciej40
20-11-2007, 10:46
właśnie dostałem projekty w pięknej czarnej teczce hm
ale mam pytanie od czego zacząć czy geodeta musi mieć projekt po zmianach czy wystarczy mu ten z krajobrazów by zacząć. no i pytanie następne co dalej?
chcę zacząć budowę już w marcu do tego czasu mam nadzieję załatwić wszystkie formalności i ostatecznie otrzymać pozwolenie na budowe.
zaglądacie jiż coraz rzadziej na to forum -rozumiem budowa wciąga.

maciej40
20-11-2007, 14:09
mam pytanie
jaki był koszt wylania fundamentów chodzi mi o tą tachnikę z zalewaniem a nie murowaniem ciekawy jestem czy w ten sposób można również wylać piwnice ciekawy jestem jaki jest koszt tych form, betonu,robocizny i czy w środek daje się zbrojenia -jakie są różnice cenowe pomiędzy murowaniem a wylewaniem , napewno za wylewaniem przemawia czas i mniej bałaganu , czy muszę również zmieniać coś w projekcie aha w moim projekcie są ściany z gazobetonu czy jeżeli chcę je zastąpić porothermem to czy też muszę wprowadzać zmiany?
jestem początkujący i stąd te śmieszne pytania.

rafi_66
20-11-2007, 22:50
Zmiana materiału na ściany nośne nie wymaga zmian w projekcie (warunek to wytrzymałość konstrukcyjna takiej ściany). bloczek ceramiczny szerokości 24 cm spełnia te wymogi. Kierownik budowy jest zobowiazany wpisać taka zmianę w dzienniku budowy. Sam przerabiałem ten temat, tak więc informacja jest z pierwszej ręki.

małgosia2005
21-11-2007, 13:54
MACIEJU 40

wg kalkulacji naszej ekipy koszt wylania był zdecydowanie wyzszy niz bloczków betonowych. Mówie o fudamentach, a o piwnice hm...nie pytałam jeszcze :oops: jaka to będzie technologia ale wydaje mi sie ze nie wylewana.
Przy wylewaniu poza tym jest bałagan i uzalezniony jetses od pogody i pana z betoniarką (niektórzy z forumowiczów musieli długo czekać na przybycie takiego mistrza :wink: )

reniaS
26-11-2007, 11:25
Cześć retrowicze !!!!
Najpierw padł mi komputer w domu a dokładniej internet a potem byłam w podróży służbowej w ciepłych krajach i nie miałam jak śledzić mojego ulubionego wątku.
A mam do zakomunikowania ważną wiadomość, że mam skończone fundamenty !!!!!!!!!! :P :P :P
Ekipa sprawiła się na medal i jak tylko była prognoza lepszej pogody od 20-go i wyższej temperatury, to w 1 dzień pomalowali dwukrotnie a następnego dnia ocieplili od zewnątrz styropianem i do tego zasypali. No i jeszcze zrobili mi porządek z humusem. Wygląda super.
Co do wątku że jest bałagan przy lanych fundamentach wogóle się z tym nie zgadzam. To pewnie wszystko zależy od ekipy ale u mnie było wszystko ok.
Owszem lanie betonu zależne było od pogody ale jak już było hasło "robimy" to tempo było bardzo szybkie. Ze wszystkim (geodeta, tyczenie, zdjęcie humusu itd) zeszło niecałe 2 tygodnie nie licząc przerw związanych z pogodą- nawet po 2 tygodnie). Ale tyle zdań co rozpoczętych prac budowlanych .

A teraz to może już sypać śnieg do końca lutego nawet.
Wszystko mam super zrobione i zabezpieczone. No i pozostaje jeszcze kwestia rozliczenia się za ten pierwszy etap.J ak go dostanę to dam znać.

Renata

maciej40
26-11-2007, 20:29
powiedzcie jak robicie z materiałami budowlanymi kupujecie jeszcze wtym roku czy zostawiacie to na przyszły
kupiłbym sam najchętniej w tym roku ale nie mam gdzie składować jak zostawię na działce to może się okazać że wiosną będę musiał kupić jeszcze raz to samo bo ukradli.

małgosia2005
28-11-2007, 10:44
Mnie również kusi zakup mat budowlanych (porotherm lub max) teraz ze względu na niskie ceny. Ale nie wiem gdzie to składować a skład budowlany nie bedzie przetrzymywał mi materiałów dobrych kilka miesięcy.

Reniu -szczęśliwa posiadaczko fundamentów gratuluje zakonczonego I etapu :D

maciej40
28-11-2007, 13:38
no właśnie dowiadywaliście się o cenę w waszym rejonie porothermu ja myślę o budowaniu z porothermu 50 to jakaś nowość system jednowarstwowy bez docieplania wchodziłem na stronkę wienebereru i do końca października mieli 15 % rabatu ciekawy jestem jak dziś się ceny mają?

reniaS
30-11-2007, 08:16
Cześć wszystkim
Co do zakupu materiałów budowlanych na ściany to moja firma także przymierza się do ich zakupu jeszcze w tym roku (ściana dwuwarstwowa). Cena u mnie także nie będzie obiektywna bo biorą tylko u producenta i to z dużymi upustami.
No a składowac będe na działce mimo że nie jest ofrodzona. Mam super sąsiadów. Lepsi od ochroniarza.

A co do kosztów za fundamenty to wszystko kosztowało mnie 26 tys., bez rachunku i do tego płatne połowę teraz a połowę po nowym roku.
No i oczywiście ja tylko pstrykałam zdjęcia.

Zdjęć narazie z zakończonego etapu nie zrobiłam i chyba muszę poczekać aż trochę śnieg stopnieje bo jest go u nas sporo.

A tak z ciekawostek to bardzo ładnie spadła cena styropianu zwykłego.
Z ceny 126 zł obecnie jest poniżej 90 zł /metr

pozdrawiam
Renata :P

Julida
04-12-2007, 12:58
witam!

mam "gorące" pytanie dotyczące projektu, czy moze ktoś z Was uwzględniał w projekcie okna z wbudowanymi roletami zewnętrznymi bez podnoszenia parteru np o jeden pustak:)? mój projektant twierdzi że takie okna nie "wejdą" i trzeba podnieść parter...????szczerze mówiąc chciałabym uniknąć podnoszenia i tym samym powiększenia powierzchni, orientowaliście sie może w tym temacie?
serdecznie pozdrawiam Wszystkich Retrowiczów:)

pawel35
05-12-2007, 10:48
Witam wszystkich sympatyków projektu RETRO.
W związku z tym, że również wpadł mi w oko ten projekt ma kilka pytań:
1. Tu zwrócę się bezpośrednio do ReniS - czy wykonywana przez Ciebie przebudowa (tzn. wysunięcie garażu i przeniesienie kotłowni
wymagała specjalnej zgody krajobrazów i czy nie masz nic przeciwko skorzystaniu z twojego pomysłu ;-) ?
2. Czy ktoś z Was dysponuje może aktualnym oszacowaniem kosztów budowy tego domu do stanu bez podłóg i białego montażu, na stronie
pprojekt podają koszt 325 tys, ale to może być mocno nieaktualne?
3. Czy ktoś z Was robił może projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją dla tego domu - czy jest wykonalne i jaki jest szacunkowy
koszt takiej instalacji.

Dziękuję z góry za informację i pozdrawiam.
Paweł.

reniaS
08-12-2007, 07:32
Witaj Paweł35
Co do pytania dotyczącego zgody na zmianę to potrzebny był meil do Krajobrazów jak zamawiałam projekt z opisem zmian. Na to mam osobną zgodę do projektu. jeśli chcesz skorzystać nie ma problemu. Z tego co wiem to nie jesteś jedyny. Anulkaa też będzie budować z taką zmianą.
Cieszę że że moje przemyślenia nie tylko mi odpowiadają.

Co do kosztów to jest to wartość nieznana. Z tego co wiem jestem pionierką jeśli chodzi wogóle o jakiekolwiek roboty budowlane dotyczące tego projektu.
Po prostu przecieramy szlaki dla nowego projektu z Krajobrazów.
Na pocieszenie - projekt był sporządzany w maju b.r. w okresie szaleństw cenowych. Teraz na szczęście wszystko jak narazie (odpukać) unormowało się. Co do kosztorysu na stan surowy zamknięty to nie ma niedoszacowań. Był podany 195 tys i tak pewnie wyjdzie. A tak naprawdę największe różnice są przy wykończeniówce. I tu może być nawet 100 tys różnicy pomiędzy tym samym domem w zależności od zasobności portfela i pomysłów inwestora.

pozdrawiam :P
Renata

pawel35
10-12-2007, 06:48
Reniu dziękuję bardzo za odpowiedź, chyba rozwiewają się już moje ostatnie wątpliwości i w przyszłym roku będę się starał ruszyć z budową.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w pionierskiej budowie.
Paweł.

reniaS
11-12-2007, 14:37
cześć
Zainteresowanych moją budową odsyłam na stronkę ze zdjęciami.
Zaległe mam jeszcze te najnowsze, po ociepleniu, ale coś ciągle brak czasu.
http://foto.onet.pl/1z3g1,g4nj7gs009c4

pozdrawiam
Renata :P :P

maxr
12-12-2007, 17:27
Witam
Także przymierzam się do zakupu projektu retro, właściwie to już chyba przesądzone :lol: . Mam do was prośbe , czy ktoś dysponuje pożądnym zestawieniem materiałow do tego projektu niechodzi o cały kosztorys tylko o obmiary. Jeżeli maci to poprosz na e-mail [email protected]

reniaS
13-12-2007, 08:11
Witaj maxr
Niestety obmiarów nie mamy z bardzo przyziemnych powodów.
Można je sobie kupić z Krajobrazów za ....800 zł. Ja zrezygnowałam. Zwłaszcza że fundamenty nie z bloczków a lane, ściany nie z betonu komórkowego itd..
Stwierdziłam, że za taką kwotę to ja mam geodetę, mapy i jeszcze inne cuda.
Trochę szkoda.

No i serdecznie witamy w gronie retrowiczów.
Gdzie będziesz stawiał swój domek jeśłi można spytać ?

pozdrawiam
Renata

maxr
13-12-2007, 08:17
Dzięki za informacje. Budować będe w powiecie żyrardowskim a dokładnie w gminie Puszcza mariańska ok 50 km od Warszawy. Narazie przedzieram sie przez biurokracje.

Pozdrawiam

maxr
13-12-2007, 08:17
Dzięki za informacje. Budować będe w powiecie żyrardowskim a dokładnie w gminie Puszcza mariańska ok 50 km od Warszawy. Narazie przedzieram sie przez biurokracje.

Pozdrawiam

maxr
17-12-2007, 13:04
Czy w projecie dopatrzyliscie sie jakiś błedów, niedorubek itp. poproszę o jakieś opisy ponieważ zamawiąjąc projekt poproszę o usunięcie niedociągnięć.

Pozdrawiam Wszystkich i Wesołych Swiąt

maciej40
18-12-2007, 21:25
witam wszystkich
opowiem iakie koszty poniosłem ostatnio
kupiłem mapki goedezyjne 5 szt -400 pln
architekt ze zmianami w projekcie tj: piwnica,itd 1500 pln
aha zakupiłem drzewo na konstrukcję na dach krokwie łaty murłaty kontrłaty razem coś około 14 m -8713 pln
to na razie co dalej zobaczymy.

pathek
28-12-2007, 19:20
Witam wszystkich:)

My także zdecydowaliśmy się na Retro domek. Niestety ja jestem totalnym laikiem w sprawach budowlanych i jak czytałam Wasze wypowiedzi to aż się rumieńcem oblałam, na samą myśl, jak wielka jest moja niewiedza :oops:

Jesteśmy póki co na samym początku drogi, czekamy na warunki zabudowy...
Ale mam do Was zasadnicze pytanie, które wyda Wam się zapewne śmieszne. Czy aby wprowadzic jakiekolwiek zmiany muszę o nich napisac do krajobrazów przed kupnem projektu? Parę rzeczy już mi się rzuciło w oczy, ale nie mam pewności w jakiej kolejności powinnam to wszystko załatwiać.

Z góry wielkie dzieki

PS. Budowac będziemy na Górnym Śląsku (to tak w kwestii bliżego poznania) :D

małgosia2005
29-12-2007, 19:02
witaj Pathek w gronie retrowiczów

My chyba wszyscy jestesmy laikami (przynajmniej ja tak się czuje :D ).
Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to zajrzyj na stronę Krajobrazów i zobacz jakie zmiany nie wymagaja zezwolenia z pracowni (jest ich sporo). W przypadku innych zmian to odpowiedzialnośc za adaptacę bierze Twój architekt.Tak mnie się wydaje. Poprawcie mnie jeśli się myle :wink: .

Zyczę wszytkim wszytkiego dobrego w Nowym Roku, szybkiej i bezproblemowej ( na ile to się da :wink: )budowy domu i spełnienia marzeń :D

Julida
30-12-2007, 10:40
Witam wszystkich sympatyków projektu RETRO.
W związku z tym, że również wpadł mi w oko ten projekt ma kilka pytań:
1. Tu zwrócę się bezpośrednio do ReniS - czy wykonywana przez Ciebie przebudowa (tzn. wysunięcie garażu i przeniesienie kotłowni
wymagała specjalnej zgody krajobrazów i czy nie masz nic przeciwko skorzystaniu z twojego pomysłu ;-) ?
2. Czy ktoś z Was dysponuje może aktualnym oszacowaniem kosztów budowy tego domu do stanu bez podłóg i białego montażu, na stronie
pprojekt podają koszt 325 tys, ale to może być mocno nieaktualne?
3. Czy ktoś z Was robił może projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją dla tego domu - czy jest wykonalne i jaki jest szacunkowy
koszt takiej instalacji.

Dziękuję z góry za informację i pozdrawiam.
Paweł.


cześć Paweł

nas też interesuje wentylacja mechaniczna ale nie widze aby ktoś odpowiedział Ci na forum, może dostałeś jakieś informacje na ten temat? interesują mnie koszty i etap na którym trzeba to wykonać, czy możesz polecić juz jakąś firmę?z tego co sie orientuje trzeba dobudować dodatkowy komin... my budujemy w okolicach Poznania i jesteśmy na etapie składania pozwolenia na budowę, mamy nadzieję że zaczniemy w marcu:)pozdrawiam

pawel35
03-01-2008, 17:00
Witaj Julida,
Ja na razie jestem w fazie poszukiwania sensownych informacji na ten temat w internecie. Jest kilka stronek, na których można sobie poczytać, a nawet z pewnym przybliżeniem obliczyć cenę tego luksusu, np. strona firmy dospel, albo http://www.rekuperatory.net.pl/. Projekt instalacji trzeba wykonać najlepiej przed rozpoczęciem budowy, bo można wtedy usunąć z projektu ciągi wentylacji grawitacyjnej. A jeśli chodzi o komin, wydaje mi się że raczej przy wentylacji mechanicznej kominy (ciągi wentylacyjne) się usuwa, ale oczywiście mogę się mylić. Ponadto trzeba chyba jeszcze poszukać na forum muratora, może w innych wątkach ktoś będzie w stanie udzielić bardziej szczegółowych informacji. To tyle jeżeli chodzi o moją aktualną wiedzę na ten temat, jeżeli będziecie mieli jakieś bardziej szczegółowe informacje to odezwijcie się.
Pozdrawiam
Paweł.

Julida
04-01-2008, 10:31
witam,
w przyszłym tygodniu będę miała dokładną wycenę z firmy dospel, ale wstępnie cena faktycznie kształtuje sie ok 20 tys...dostarczyłam juz im projekt i maja nanieść zmiany w związku z wentylacją mechaniczną...dam znać jak będę wiedziała konkretnie:)
pozdrawiam
julida

małgosia2005
14-01-2008, 20:30
cześć ja również mam wycene z tej samej firmy co Ania. U mnie najtańszy rekuperator z osprzetem wyniósł ponad 12 000 zł +GWC ponad 10 000 zł. Czyli w sumie ponad 22 000 zł. Hm..... liczyłam że zamkne się ze wszystkim w 17 000 zł. Poza tym miły pan z warszawy (bo to "mój" rejon )dolicza sobie dodatkowo za droge 500 zł.
Chyba sprawdze w Dospelu

pozdrawiam gośka

pawel35
22-01-2008, 13:07
Witam,
Mam pytanie do budujących (lub mających zamiar budować) w okolicach Warszawy, czy możecie polecić jakiegoś architekta do adaptacji projektu, bo szukam w różnych miejscach i ciężko trafić na jakąś konkretną informację.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Paweł.

reniaS
29-01-2008, 15:05
cześć retrowicze
hmmmm. Kończy się styczeń i ..... zaczynają się kłopoty z materiałami budowlanymi, jak to się można było spodziewać po taaakiej zimie.
Na podkarpaciu ich po prostu nie ma. A składy przyjmują zamówienia na ... maj/czerwiec.
Jak to wygląda u Was ???

A ja bawię się w projekty przyłączy. I czekam na wiosnę.

pozdrawiam ciepło
Renata

Otello
29-01-2008, 21:08
Witam wszystkich pasjonatów Retro

Od jakiegoś czasu noszę sie z zamiarem budowy domu.Retro przypadł mi do gustu od samego początku jednak to forum i wypowiedzi pewnych Pań(prawdziwe zafascynowanie) przekonały mnie ostatecznie do tego właśnie projektu..Z góry dziękuję.W ciągu tygodnia kupiłem projekt i cegłę.Zdecydowałem się na ściany trójwarstwowe.Również zapytam RenięS czy nie ma nic przeciwko wykorzystaniu pomysłu na zmiany.Ta kotłownia to faktycznie kiepskie rozwiązanie ze strony projektanta.Strop planuję żelbetonowy.Pomiędzy zbrojenie zamierzam ułożyć odpad z cegielni(cegłę z defektami,połamaną itp).Ma to na celu zmniejszenie kosztów oraz jak najmniejsze wykorzystanie betonu-dom ma być suchy.To tyle z moich planów a mam ogromną nadzieję na dalszą wymianę doświadczeń jak i poglądów.Buduję w okolicy Tomaszowa Mazowieckiego(łódzkie).
Pozdrawiam :D

reniaS
30-01-2008, 11:07
Witamy Otello
Oczywiście, że nie mam nic przeciwko wykorzystaniu mojego pomysłu w innych domkach. Po to jest m.in. to forum. Jak coś ktoś ma ciekawego to dzieli się z innymi.
A jak tam z pozwoleniem na budowę ??? Powodzenia

I pytanie do wszystkich, jeśli tu jeszcze ktoś zagląda.
Jakie planujecie rozwiązanie kolorystyczne domu na zewnątrz ??????
Bo mam dylemat jaki kolor ścian dobrać do dachówki ceglastej (jasny czerwony) i białych okien ze szprosami.
Najgorzej jest z cokołami i opaskami . Jak to u Was ???
A może macie jakiś program, aby można było w nim pomalować nasz domek ?

Renata

małgosia2005
08-02-2008, 10:01
cześć wszystkim retrowiczom (starym :wink: i świerzynkom).

W łódzkiem dastepnośc materiałów jest ale ceny idą w górę. my mamy już wiekszość materiałów zamówionych. Musimy zamówić min izolacje na fundamenty. Stąd też pytanie do Was co macie u siebie. Ja fundamenty bede miała z bloczków.

pzdr goska

reniaS
08-02-2008, 19:05
Cześć Małgosiu
U mnie na fundamentach jest styropian ekstrudowany czyli taki mocno zagęszczony czy sprasowany grubości około 5 cm.

pozdrawiam
:lol: Renata

BAGIK
08-02-2008, 21:35
Witam wszystkich RETRO-wiczów!
Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem projektu RETRO i już "wirtualnie" chodzę po przyszłym domu. Jestem na etapie załatwiania apek do celów projektowych czyli zaczynam biurokrację. Planuję zacząć budowę na jesień aby w tym roku wyciągnąć stan zero, a następnej wiosny ruszyć ostro z kopyta dalej. Mam nadzieję że to forum pomoże ustrzec mnie od paru błędów które popełnią przodownicy. Skorzystałem również z pomysłów powiększenia garażu i przeniesienia kotłowni. Dziękuję pierwszej osobie która to zaroponowała, a jest to chyba ReniaS ale mogę się mylić.
Czy ktoś buduję w okolicach LUBUSKIEGO ???

Pozdrawiam wszystkich :lol:

BAGIK

BAGIK
08-02-2008, 21:44
Witam jeszcze raz!
Czy ktoś kto wyciągnął- powiększył garaż do celów umieszczenia w tylnej części kotłowni zastanawiał się nad wykorzystaniem przestrzeni nad garażem? Nie widzę tego jeszcze i nie wiem bo nie byłem jeszcze u architekta w sprawie adaptacji ale może akurat miejsce na pralnie by się znalazło?! Jeśl ktoś już ma zaprojektowane czy da się tam coś wcisnąć?
Jestem laikiem i może to jest głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi !!!! :lol:

Pozdrawiam

BAGIK

reniaS
11-02-2008, 15:56
cześć Bagik
Jak słusznie zauważyłeś jest trochę miejsca pod dachem garażu.
Widać to dobrze w projekcie tam gdzie jest plan stropu, gdyż - nad garażem jest po prostu dziura aż po dach. Tak przynajmniej mi to tłumaczył majster.
Ja planuję strop teriva zgodnie z projektem. A co do dziury po prostu myslałam o wykorzystaniu tej powierzchni na np. miejsce na drabinę i inne długie rzeczy. Zobaczymy "w praniu".

pozdrawiam i życzę cierpliwości przy papierach
grunt to dobry architekt
Renata :P

WojtekLubartow
13-02-2008, 09:00
Witam,

jestem zainteresowany projektem retro 2 jak byscie rozwiazali przejscie z garazu do hallu ? W tylnej czesci bym zrobil kotłownie i nie chcialbym z kotłowni przechodzic do hallu ? natomiast jak wsadze drzwi w miejsce szafy to gdzie pozniej szafe ? czy tylko sam wieszak za drzwiami ? rezygnuje z pomieszczenia gospodarczego na rzecz kuchni - tzn zmniejsze je tylko a powieksze kuchnie zostawiajac spizarke. Ja jakby drzwi od pomieszczenia gosp umiescic od strony salonu ? wtedy w wiatrolapie bym mozna bylo postawic szafe i czy nie wydaje sie on za duzy ? ten wiatrołap ?


Czy ktos moglby wstawic zdjecia RETRO 2 po adaptacji ? i jak wyglada retro 2 z wysunietym garazem ?

Jest sens podnoszenia poddasza o 2 cegly ? jak duze tam są skosy ?

Pozdrawiam ;)

małgosia2005
13-02-2008, 12:32
dzieki Reniu za odpowiedź :D
a możesz powiedzieć jaką masz izolacje przeciwwilgociową?

pzdr gośka

W.I.K.
14-02-2008, 12:10
Witamy wszystkich "Retrofanów"!
Od czasu kiedy otrzymaliśmy warunki zabudowy z uwagą przypatrujemy się temu projektowi. My początkowo przyglądaliśmy się Impresji 2g - projekt podobny i projektant ten sam. Ale z uwagi na wyznaczoną nam linię zabudowy i trapezowaty kształt działki nie zmieścimy się z tym projektem. Obecnie jesteśmy na etapie wciskania przez projektanta Retro na naszą działkę. Tak czy owak niebawem dołączymy do Was bo Retro 2 napewno nam się zmieści. Nawiązując do dziury w garażu to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zmniejszenie jej i zamontowanie tam schodów strychowych (dodatkowe schowki na wszelkie graty zawsze się przydają). W projekcie Impresja natknęliśmy się jescze na problem z dachem z tyłu garażu pojawiał się tam do niczego nie pasujący daszek - mamy nadzieję, że w tym projekcie tego nie ma.
http://forum.muratordom.pl/impresja-z-krajobrazow-plusy-i-minusy,t88704-300.htm
Pozdrawiamy i życzymy szybkich postępów W.I.K. :wink

reniaS
14-02-2008, 16:53
Małgosiu2005
Nie mam jeszcze izolacji zrobionej. Fundamenty mam zasypane ziemią tą co została po wykopach na fundamnety. I tak sobie leży tak ziemia i się ubija.
Tak nam poradzono. Teraz (czytaj ... za m-c) trzeba będzie jeszcze dokupoić ziemi i potem sypnąć pospółką, zagęścić toto, podciągnąć rury kanalizacji itp. i dopiero potem połozyć izolację. Małgosiu nie wiem dokładnie jaką będę mieć izolację bo mam to określone w kosztorysie" izolacje z materiałów rolowych murowanych ścian fundam. dwoma warstwami papy na lepiku na gorąco z wyrównaniem zaprawą" A co to oznacza nie wiem. Spytam majstra to Ci napiszę.

Co do kosztorysu - hmmmm. Cena za ściany od września wzrosła o 6000 zł.
I to ściany z siporexu na kleju , nie mówiąc o innych materiałach ściennych. Zmieniam strop na lany - jest o ponad 6.000 tańszy od Terrivy (mimo podwyżki cen betonu a przed podwyżką terrivy zapowiadaną na wiosnę).
Na stan surowy otwarty (czyli bez okien parteru, drzwi i bramy) musimy przeznaczyć 155 tys. zł netto.
Plus fundamenty....

A zabawę zaczynamy już za miesiąc. A jak tam u Was przygotowania do budowy ????

pozdrawiam
Renata
:P

małgosia2005
15-02-2008, 10:15
Reniu

u nas zciagniety humus i porobione doły (krajobraz po bitwie :wink: ).
Za 2 lub 3 tygodnie zaczynamy- wszystko zalezy od pogody. jeśli chodzi o koszta to za wszystkie materiały mamy nadzieje zmiescic się w 75 tys zł (oczywiście bez okien, dzwi, dachu- mówie o bryle domu). U nas może wyjść drożej bo dom częściowo podpiwniczony.

pozdrawiam gośka

reniaS
16-02-2008, 21:14
Małgosiu
gratuluję początku !!!! :P
Narazie u nas zima w pełni ale kiedyś się pewnie skończy i to pewnie tak szybko i niespodziewanie jak się zaczęła.



Renata

reniaS
17-02-2008, 13:13
http://foto1.m.onet.pl/_m/20499674cb1e7861864f73db93963095,5,19,0.jpg

Ufff. Wreszcie udało mi się wkleić zdjęcie.Że tez na to nie wpadłam wczesniej że są po prostu za duże.
Tak teraz wyglądają moje fundamenty.

Renata

leop1234
17-02-2008, 15:20
KTO BUDUJE DOM RETRO Z PRACOWNI KRAJOBRAZY I MOGLBY SIE ZE MNA PODZIELIC DOSWIADCZENIAMI I WRAZENIAMI MILE WIDZIANE ZDJECIA Z BUDOWY :) CHETNIE DOWIEM SIE ROWNIEZ O PRZEBIEGU BUDOWY I CZYMKOLWIEK ZWIAZANYM Z TYM DOMEM

BAGIK
17-02-2008, 19:56
Witam wszystkich RETRO-wiczów !!!
Zastanawiam się nad instalacją centralnego ogrzewania i chciałbym połączyć piec gazowy z kominkiem z płaszczem wodnym oraz kolektorami słonecznymi, oraz chciałbym aby ten obwód był do ogrzewania oraz wody bierzącej. Nadwyżka ciepła z wody bierzącej miałaby iść wtedy na kaloryfery. Czy ktoś słyszał o takiej możliwości połączenia oraz może gdzieś czytał bo nie mogę nigdzie znaleźć. Znalazłem na bierzącą wodę oraz osobno na ogrzewanie, a czy ktoś gdzieś czytał o możliwości połaczenia takiego o jakim ja myślę. Słyszałem, że tak można ale brak lektury!

Pozdrawiam

PS. Czekam na kolejne zdjęcia z realizacji. Ja startuję 1 lipca :wink: WRESZCIE

reniaS
18-02-2008, 09:55
Kochani
Uaktualniłam album ze zdjęciami.
Są teraz 2 albumy - 1: budowa domu, 2: scan zmian w projekcie.
Stary cosik "się wykasował ".

U nas teraz pełnia zimy więc czekamy.

pozdrawiam
Renata

Jimmy05
18-02-2008, 12:10
Witajcie Retrowicze, kupiłem projekt przymierzałem się do budowy i ... niestety nic z tego. Sytuacja rodzinna zmusiła mnie do rezygancji z tego pomysłu. Został mi projekt zakupiony w grudniu. Cały komplet z hologramami i zgodami na zmiany. Bez nanoszenia poprawek, jedynia okładka z jednego egzemplarza odgięta bo był analizowany. Wszystko w słynnej czarnej teczce. Może ktoś kto chce budować miałby chęć odkupić projekt. Dla zachęty obniżam cenę do 1299. Oczywiście dołączę oryginalną fakturę, która upoważnia do wymiany na inny w ciągu 6-miesięcy. Gdyby ktoś był chętny to proszę o kontakt na maila [email protected]. Projekt jest super, a ze zmianami Reni wydawał się idealny. Można negocjować. Pozdrawiam Grzegorz

pawel35
19-02-2008, 08:27
Witam,
Mam pytanie dotyczące zmiany technologii wykonania stropów - wylewane zamiast terivy, czy na taką zmianę konieczna jest zgoda od krajobrazów?
Pozdrawiam
Paweł.

reniaS
19-02-2008, 20:21
Cześć Paweł35
Zgoda na zmianę w temacie stropu jest w komplecie dokumentów od Krajobrazów. Jeśli posiadasz projekt to popatrz dokładnie na stronę o zmianach inwestora nie wymagających zgody Krajobrazów. Na szczęście jest ich sporo. A jeśli projektu nie masz to te zmiany ogólne są u nich wymienione na stronie www - dla leniuszków zamieszczam poniżej:
"...Dopuszczalne zmiany w projekcie w ramach adaptacji nie wymagające odrębnej zgody:
Dostosowanie budynku do warunków gruntowych.
Zmiana wymiarów fundamentów.
Wprowadzenie częściowego lub całkowitego podpiwniczenia budynku przy zachowaniu poziomu posadzki parteru na wysokości nie przekraczającej 50cm ponad poziom terenu.
Rezygnacja z podpiwniczenia.
Zmiana wymiarów, przekrojów lub rozstawu elementów więźby dachowej wynikające z dostosowania budynku do strefy śniegowej lub wiatrowej.
Użycie innych materiałów na elementy konstrukcyjne budynku (ściany, stropy) pod warunkiem zachowania wymagań konstrukcji i ochrony cieplnej budynku oraz jego elewacji.
Zmiana warstw ścian zewnętrznych przy zachowaniu dopuszczalnego współczynnika przenikalności cieplnej.
Zmiana kąta nachylenia dachu do 5° (przy zwróceniu należytej uwagi na nośność elementów więźby dachowej).
Zmiany w instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej, CO, elektrycznej (przy zachowaniu obowiązujących norm).
Zamiana materiałów wykończeniowych: posadzek, tynków, dachówki, izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej - przy zachowaniu niezbędnych parametrów wytrzymałości (szczególnie dla zmiany pokrycia dachowego) oraz parametrów przenikania ciepła i innych.
Zmiana rozwiązań funkcjonalnych wewnątrz budynku oraz przesunięcia lub likwidacji ścian działowych.
Zmiana lokalizacji, ilości i kształtu okien oraz drzwi.
Wykonanie lustrzanego odbicia obiektu.
Zmiany konstrukcji, szerokości biegów schodowych, liczby stopni i wymiarów schodów.
Zmiana pokrycia dachowego z uwzględnieniem zaprojektowanych spadków i ciężaru pokrycia.
Zmiany technologii budowy ścian, murów, nadproży z zachowaniem wytrzymałości i izolacyjności przegród.
Dobudowanie garażu lub wiaty garażowej.
Zgoda na inne zmiany wydawana jest na wniosek inwestora lub osoby adaptujacej bezpłatnie...."

pozdrawiam
Renata[/quote]

pawel35
20-02-2008, 06:51
Dzięki Reniu za odpowiedź, myślałem że na taką zmianę potrzeba jest inna zgoda, w związku w z informacjami na tym forum, że trzeba przeliczać konstrukcję stropu.
Pozdrawiam
Paweł.

reniaS
23-02-2008, 09:08
Małgosiu
Mam wreszcie podpisaną umowę w wykonawcą na stan surowy otwarty.
Podam moje ceny samych materiałów za poszczególe etapy, bez dachu i okien tak jak Ty podałaś.
Więc tak:
1. fundamety lane (na 120 cm+50 cm wyniesienia): 17866 zł
2. izolacje- 884 zł
3. podład betonowy na poziomie parteru - 8432 zł
4. ściany budynku - 21962 zł :evil:
5. kominy Schiedel- 10852 zł
6. strop lany- 17585 zł

Tak więc u mnie wyjdzie 77.581 zł (+VAT 7%).

pozdrawiam
Renata

BAGIK
23-02-2008, 21:23
Hej ReniuS
Mam pytanko podałaś cenę materiałów, a ile robociznę CI wycenili stanu surowego. Ja właśnie czekam na wycenę, mam ją otrzymać w tym tygodniu.

Pozdrawiam :lol:

reniaS
26-02-2008, 11:30
Cześć
Bagik- oczywiście, jak znajdę chwilkę to podsumuję koszty robocizny - fundamenty i to co przede mną.
Narazie robię rozeznanie między bankami i wybieram oferty. No i wieczorami - burza mózgów - co wybrać ( Millenium, MBank, czy Multi Bank).
Może dziś się sprężę i podam te koszty.
Narazie mam wycenę przyłącza wod-kan. : 18 metrów kan. i 9 metrów woda: 2600 netto. I pewnie zaczną lada dzień bo pogoda super.

pozdrawiam
Renata

BAGIK
26-02-2008, 19:21
Witam Wszystkich
Ja właśnie otrzymałem dzisiaj wycenę stanu surowego bez dachu!
I u mnie jest tak:

zakres prac:
-wykopy
- ławy + ściany fundamentowe
- izolacja przeciwwilgociowa i termiczna fundamentów
- wylewka betonowa podposadzkowa
- ściany nośne i działowe parteru
- wieńce + podciągi
- strop
- kominy * 2szt
- schody zewnętrzne + taras
- ściany kolankowe rdzenie żelbet - przygotowane do ułożenia więźby dachowej

MATERIAŁ:
SILKA grubość 24 i 12
Kominy ZAPEL
Strop płyta kanałowa

Cena materiału 100 463 + robocizna 38 000= razem 138463+7%VAT :(

A czy ktoś robił wstępną wycenę dachu (materiały + robocizna) bo chciałbym jeszcze w tym roku pieniądze na to przeznaczyć!

ReniuS skorzystaj z Expandera oni CI doradzą. Ja skorzystałem z Deutsch Banku, byli najkorzystniejsi we franku.

Pozdrawiam

PS. Co myślicie o tej mojej wycenie ???

małgosia2005
27-02-2008, 12:58
Bagik
ja robiłam wstepna wycene dachu.
Robocizna 17 tys (połozenie dachówki i więźba)- w Łodzi
materiały 30 tys z małym hakiem (ceramika rup sirius)
więźba - ostatnio na targach łódzkich gosciu policzył mi ze wszystkim 10 tys ( aha i powiedział że w zestawieniu z prac. projekt nie ma ujętego materiału na łaty i kontrłaty na co trzeba liczyć około 5 tys). Trochę mnie to zmroziło. Musze to skonfrontowac .

pzdr goska

reniaS
27-02-2008, 15:13
cześć
Więc tak. U mnie robocizna fundamentów wyszła coś koło 11 tys.
A przede mną (robocizna) :
1. izolacje przeciwwilgociowe: 1000 pln
2. podłogi ( chudziak) : 6000 pln
3. ściany : 8800 pln
4. kominy : 1600 pln
5. strop: 7800 pln

Czyli wyjdzie : 36.200 pln ( bez Vat bo go nie płacę).
:P Więc w zasadzie różnica do Łodzi - żadna.

Co do dachu to mam wycenioną robociznę (dachówka rupp sirius) na :
1. więźba : 5000
2. dach: 11800
3. rynny : 700

Cały dach - robocizna: 17.500 pln

Co do kredytu to korzystam z usług Expandera. Dla mnie najlepiej wyszło w Millenium. Zobaczymy jak będzie po złożeniu wniosku.

pozdrawiam
Renata

BAGIK
27-02-2008, 18:26
ReniuS korzystaj z pośrednictwa Expandera bo jak pójdziesz bezpośrednio do banku to CI coś dołożą, mi dodali 0,2% marży więc sie cofnełem do Expandera i do warunków jakie zaproponowoali za ich pośrednictwem ;-)

Pozdrawiam

rafi_66
27-02-2008, 20:57
Witam

Dostałem również wycenę robocizny.
- fundament z płytą posadzkową - 7 tyś.
- ściany, strop, kominy - 8 tyś.
- ściany kolankowe i wszystkico murowane nad stropem - 7 tyś.

Moja kalkulacja materiału na fundament to 26 tyś. Niestety materiały znowu zaczynają drożeć. cement poszedł w zeszłym tygodniu o 25%, więc w górę idzie wszystko co jest robione z cementu.

Zaczynam za 2 miesiące.

pozdrawiam Rafał

małgosia2005
28-02-2008, 08:20
Reniu

czy Twój koszt więźby to 5000 zł :o to jest o 50% mniej niz u mnie.
Ale rozumiem że masz juz ją "zaklepaną". Możesz napisac coś więcej w kwestii np. zamówienia więźby a odebrania jej w sierpniu na przykład. Przy takiej cenie to pofatygowałabym się w Twoje rejony.

pzdr gośka

małgosia2005
28-02-2008, 08:23
oj gapa ze mnie :oops: te 5 tys to robocizna.

A co do ceny robocizny to zobaczymy jak wyjdzie przy budowie. Budowlancy uwielbiaja podnosic cenę za usługe.

reniaS
28-02-2008, 11:33
cześć wszystkim budzącym się do budowy.
Rafi - o jakich ściankach kolankowych Ty mówisz ???
Przecież w projekcie ich nie ma. Chyba , że podnosisz całość.
Ja nie zmieniałam nic na poddaszu. Będą ścianki z GK zaczynające się od dołu okien połaciowych.
Cosik trochę mała wydaje mie się cena u Ciebie robocizny. To 100 % mniej niż np. u mnie i innych. Hmm. Chyba , że sam będziesz robił za pomocnika. A strop jaki planujesz ? Przy terivie jest mniejszy koszt robocizny ale nie o 10 tys., tylko o 1 -2 tys. zł.
:-? No a ceny za fundament (robocizna) to wogóle powalają u Ciebie. Pewna aby ta firma ? Bo u mnie z kolei materiały wyszły 14 tys, a u Ciebie 12 tys. więcej. Przyznam , że jestem w szoku. Bo jak porównam ceny to trudno nie być. Odrzuciłam kosztorys z innej firmy - bo był na kwotę netto stanu surowego - 208 tys. A jaki podpisałam pisałam wyżej.

pozdrawiam
Renata :P

rafi_66
28-02-2008, 20:25
Witam Reniu
Ja dokonałem zmiany w projekcie i powstały mi scianki kolankowe. Na poddaszu cgciałem ścianki murowane ponieważ sciani g-k mają słabą chłonnośc dźwiękową a materiał kupiłem już w bardzo atrakcyjnej cenie.
Co do ceny robocizny to mnie tez zdziwiła cena, ale ten facet z pomocnikiem budował równiez mojemu znajomemu i dopiero co zakończył pracę u niego. Cena robocizny jest aktualna, więc sie tylko cieszyć. Miałem wyceny dwóch innych majstrów i ceny robocizny były na poziomie 35 tyś. Ja cieszę się, że facet zbuduje za 22 tyś.

pozdrawiam rafi

reniaS
29-02-2008, 13:56
Rafi
Ja mam materiał na fundamenty tańszy o 12 tysięcy więc nie wiem czy po dobrych cenach go kupiłeś.
Z tym, że do tego co już mam muszę jeszcze doliczyć "chudziak" za 8 tys. razem z tymi utwardzeniami, pospółkami , rurami na kanalizację itp.
Nie oszczędzisz na materiałach, za to na robociźnie. Jakby nie liczyć, to chyba nie ma szans aby stanął dom w stanie surowym otwartym za mniej niż 200 tys.
A to dopiero połowa kosztów.

Dziś złożyłam wniosek o kredyt. Poczekamy, zobaczymy.

pozdrawiam
Renata

rafi_66
29-02-2008, 14:14
Reniu
Cena materiału na fundament zawiera oprócz samego fundamentu również ocieplanie styropiane grubości 8 cm, rurami kanalizacyjnymi, płytą posadzkową, której nie kalkulowałaś w kosztach.

pozdrawiam Rafi

reniaS
01-03-2008, 19:31
cześć
Teraz mam większe zmartwienie. Do poniedziałku muszę ostatecznie zdecydować jak chcę urządzić łazienki ( czytaj - gdzie usadowić "tron") gdyż nowa ekipa zaczyna "walkę" z rurami od kanalizacji od poniedziałku.
Myślę też nad poddaszem - gdzie ustawić kabinę prysznicową przy tych skosach. I dam ją chyba na środku oddzieloną ścianką.
A z dobrych wieści - sąsiadom zaczęli "robić" prąd. A przyłącz mamy mieć właśnie od ich skrzyneczki. Bo to my równiutko idziemy z budową. Najgorszy będzie odcinek pod drogą z tym prądem. Zobaczymy jak szybko to pójdzie.

pozdrawiam w ten wietrzny wieczór
Renata :lol:

Sobek1
02-03-2008, 21:23
Witam wszystkich.
W tym tygodniu kupujemy projekt Retro 2 więc dołączymy do Waszego grona.
Mamy wstępną wycenę kosztów robocizny wraz z materiałami:

1, ROBOTY ZIEMNE 2400 ZŁ
2, FUNDAMENT STAN ZERO 48000 ZŁ
3, ŚCIANY NoŚNE I DZIAŁOWE 79000 ZŁ
4, STROP TERIvA 42500 ZŁ
5, KOMINY 9000 ZŁ
6, DACH KONsTRUKCJA 21000 ZŁ
7, DACH POKRYCIE I OBRÓbKI 24000 ZŁ
8, StOLARKA OKIENnA 8000 ZŁ
9, SToLARKA DRZWIOWA 5000 ZŁ
10, TYNKI WEWNĘTRZNE 17000 ZŁ
11, MALOWANIE 7000 ZŁ
12, ELEWACJA 12000 ZŁ
13, INSTALACJA WOD-KAN 2500 ZŁ
14, INSTALACJA CO(PIEC I GRZEJNIKI) 20000 ZŁ
15, INSTALACJA ELEKTRYCZNA 12500 ZŁ
16, OCIEPLENIE I WYLANIE POSADZKI 8000 ZŁ
17, PODBITKA + RYNNY 15000 ZŁ
18,PODDASZE OCIEPLENIE + REGIPSY 16100 ZŁ

349000 ZŁ BRUTTO

Co sądzicie o tej wycenie???

małgosia2005
03-03-2008, 06:20
cześć Sobek
witaj w naszym gronie :D

ale moim zdaniem szukaj innej ekipy. Ponieważ mam w pamięci ceny robocizny dachu to od razu mówie że masz kosmos :o . Ja płace 17 tys z małym hakiem za całośc dachu wraz z rynnami. wydaje mi się że robocizna -mury to też o duuuużo za dużo.

zerknij pare postówwczesniej tam min Renia napisała ile ja to wyniesie.

małgosia2005
03-03-2008, 06:26
a.... z materiałami

u mnie materiał na dach wyniósł 30 tys (rupp ceramika sirius). Co do pozostałych elementów to w sumie na materiały ( ale bez piachu i betonu oraz materiałów izolacyjnych na fundament ) to 70 tys.
Bede miec dom częściowo podpiwniczony. Za robociznę stanu surowego z dachem i oknami 56 tys.
Cen instalalacji jeszcze nie znam

reniaS
03-03-2008, 08:13
Cześć Małgosiu
Widzę, że bierzemy dachówki z tej samej firmy.(Rupp ceramika sirius). Napisz proszę jaki wybrałaś ostatecznie kolor ? U mnie będzie naturalna ceglana czerwień.
Tylko wciąż nie wiem na jaki kolor okien się zdecydować. Narazie wygrywa złoty orzech ze szprosami.
Renata

http://www.ciurex-2.pl/e-sklep/catalog/images/resized/100x100xsisrius.jpg

reniaS
03-03-2008, 10:33
cześć Aniu
Ciesze się, że wreszcie jesteś na tym forum. W końcu to Ty go założyłaś . :P :P
Życzę powodzenia w szybkim zamknięciu dokumentacji !!!

Renata

BAGIK
03-03-2008, 19:47
Cześć SOBEK !!!
Ja miałem kilka wycen stanu surowego otwartego bez dachu i to co widzę, wycena jest przesadona o jakieś 20-30%.

Pozdrawiam

małgosia2005
04-03-2008, 19:03
Reniu kolor ten sam :D

Okna to raczej ciemne ale bramę garazową białą kasetonową. Oczywiście te wszystkie ustalenie są na chwile obecną i mogą się zmienić (jak znam siebie :wink: ).

Dzisiaj uległam namowom swojej koleżanki która w zbliżonym terminie bedzie stawiac dom. Namowy dotyczyły pompy ciepła. Inwetycja jest droga, ale....rachunki za ogrzanie domu naprawdę niskie. Jutro dzwonię do firmy (łódzkiej) i dowiaduje sie o koszt no i te wszystkie szczegóły.

pozdrawiam gośka

Sobek1
04-03-2008, 19:13
Cześć !!!
Projekt Retro 2 kupiony :lol: Co do naszej wyceny to też wydaje nam się przesadna więc szukamy dalej. W sobotę wybieramy się na targi budowlane. Mamy też wycenę kosztów architekta do spraw adaptacji - Zmiana kąta nachylenia dachu do 40 stopni (niestety wynika to z warunków zabudowy) oraz przygotowanie projektu do pozwolenia na budowę (czyli wszystkie niezbędne branże- wodę i prąd już mamy)- 3700 netto. Co o tym sądzicie?
Czy ktoś z Was buduje również w okolicach Wrocławia??? Jeśli tak to bardzo proszę o namiary na jakąś tanią firmę budowlaną i architekta do spraw adaptacji.
Pozdrawiamy Wszystkich Iwona i Tomek :wink:

reniaS
04-03-2008, 20:04
Cześć Sobek1
Ja też zlecałam wszystko swojermu architektowi oraz robił mi adaptację projektu do warunków lokalnych ( fundamenty 120 cm) i zmieniał usytuowanie kotłowni. Skasował mnie za całość 2500 pln. Ten Wrocław coś drogi. Ale za to w super miejscu położony. :) No i duuuże miasto to duże ceny.

pozdrawiam i życzę powodzenia
Renata

BAGIK
04-03-2008, 22:36
Widzę że ceny adaptacji są różne, ja za adaptację do terenu (w tym przyłącza) oraz przeróbki projektu (wyciągnięcie garażu, zrobienie kotłowni i WC w tylnej części garażu, podniesienie o jeden pustak ściany kolankowej oraz podniesienie o 2 stopnie dachu) zapłaciłem 1500zł. Więc mogę się cieszyć widząc wasze ceny !

Pozdrawiam

reniaS
05-03-2008, 07:56
cześć Bagik
Narazie koszty architekta to jedne z najmniejszych więc jest się z czego nam cieszyć. :P
U mnie u grę wchodził jeszcze projekt zjazdu z drogi powiatowej i pozwolenie na niego. A już samo to kosztowało 500 zł.
Ale ogólnie rzecz biorąc to trzeba szukać i targować się bo na wszystkim wychodzą róźnice w cenach.
Ważne też Sobek 1 abyś trafił do architekta z uprawnieniami w pełnym zakresie a nie kombinatora co to zleca wszystkie rzeczy innym podwykonawcom, płaci im i jeszcze sam musi zarobić. Bo wtedy cena rośnie.

pozdrawiam
Renata

PS . Zaczęli mi "ciągnąć" od sąsiada kanalizację !! Ruina w jego ogródku .....[/code]

pathek
05-03-2008, 10:32
Cześć wszystkim

Kurcze, ale Wam zazdroszczę:) My utonęliśmy w papierologii - czekamy na warunki zabudowy, także jestesmy na samym początku:(
Nasz architekt powiedział, że pozwolenie otrzymamy do 6 miesięcy, także w tym roku to pewnie tylko fundamenty wylejemy:(((Porażka

Niemniej śledzę na bieżąco co tam u Was słychać:)
Pozdrawiam

Sobek1
05-03-2008, 15:54
Cześć Reniu!!!
Dziękuję bardzo za rady. Jutro jesteśmy umówieni z drugim architektem. który wstępnie wycenił koszy przez telefon na 3 tys. U nas tez w grę wchodzi projekt zjazdu z drogi ale gminnej.
Zastanawiamy się co z tą ścianką kolankową, czy ją podnosić o jeden pustak- tak nam radził pierwszy architekt. Rozważam likwidację drzwi do garażu, bo dzięki temu zyskam miejsce na szafę i na pewno likwiduję okno w garażu i okno w pokoju 6. A czy nie za dużo okien w pokoju 12 na poddaszu? Nad czym jeszcze powinniśmy się zastanowić przed wizytą u architekta???

reniaS
05-03-2008, 19:00
Cześć Sobek1
Co do samych okien, ich ilości i rozmieszczenia to tego nie musisz uzgadniać z architektem. Na takie zmiany masz zgodę od Krajobrazów. Zresztą to wychodzi "w praniu". To samo dotyczy drzwi i ścianek działowych.
Zastanów się nad kształtem tarasu i ewnetualnymi zmianami tego tematu.
Ja przeciągam taras przez róg domu aż do strony zachodniej, a co za tym idzie rezygnuję z tzw. grzybka, czyli ścianki zasłaniającej go. I takie rzeczy mam w projekcie po adaptacji bo w rzucie domu taras i jego kształt jest widoczny.
Spróbuj się przejść po działce i wymierzyć gdzie dom chcesz posadowić na niej.
To będzie 1 pytanie architekta. A dom jest rozległy. No i ważne jak go chcesz ustawić względem stron świata.
Pewnie z każdym dniem będą was nachodzić róźne myśli i pomysły. :wink: Przedyskutujcie je z architektem.

życzę powodzenia
Renata

rafi_66
05-03-2008, 20:19
Ja również jak Renia zmieniłem kształt tarasu. wynikało to głównie z ustawienia domu wzgledem stron świata.
Za tydzień geodeci wytyczają mi dom na działce i powoli zaczynam. Mam nadzieję, że nie pojawi się zaraz zimo trwajaca do kwietnia.
Mam kierownika budowy, który wycenił swoją pracę na 3 tyś. Wydaje mi się trochę dużo. Jakie wy macie doświadczenia w tym względzie.

pozdrawiam
Rafi

Sobek1
06-03-2008, 11:38
Zapomniałam wspomnieć że o zmianie kształtów tarasów też myślę. Chcę mieć tarasy prostokątne- ogrodowy 6 metrów na 4, a wejściowy 4,5 metra na 2- zobaczymy co na to architekt. No i teraz Reniu zastanawiam się jeszcze nad tym grzybkiem- czy te grzybki to to co jest przy każdym narożniku domu?(jesli tak to też z tego rezygnuję). Czy ktoś z Was ma też tarasy prostokątne? Jesli tak to jakie wymiary? A co do usytuowania domu na działce to chyba nie ma większego wyboru. Działka ma 23 metry a minimalne wymiary do retro2 to 22,5 więc myślę że od strony garażu zostawię 4 metry a z drugiej strony 4,5. Tylko zastanawiam się na odległością domu od ulicy(od wjazdu na działkę)- poprzedni architekt sugerował 6 metrów.
Pozdrawiam Iwona

WojtekLubartow
06-03-2008, 17:53
Czy krajobrazy dostarczaja pisemna zgode na zmiany w projekcie ? Mam juz ten projekt (retro2) ale nie widze tam zadnej zgody na zmiany - a moze mam napisac do nich zeby podeslali taka zgode ?

Pozdrawiam budujacych retro 2

reniaS
07-03-2008, 07:59
cześć
Wojtek.... kilka postów wyżej zamieściłam cały wykaz jakich zmian nie musisz uzgadaniać z Krajobrazami. Mój architekt po prostu oprócz pisma z Krajobrazów ze zgodą na moje zmiany zamieścił też wykaz tych ogólnych zmian. I już.
Sobek - co do grzybka to mówiłam o czymś innym. O kształcie ścianki którą jest osłonięty taras - ta po lewej stronie na zdjęciu - taka opadająca.
U mnie jej po protu nie ma i jest przejście do tarasu zachodniego który będzie chyba ... prostokątny.
I tych betonowych kołach ( kwietnikach ?)




Renata :Phttp://www.krajobrazy.com.pl/domki/retro/retro_boczna2b.gif

ALAOLSZANSKA
07-03-2008, 08:39
Witam,
ciesze sie bardzo ze jest wiecej sympatykow tego pieknego domku.
Jestem posiadaczem tego projektu i widze juz koncowke papierologii.
I tutaj pytanie do Reni bo widze ze jestes z podkarpacia?
Ja budue w Tyczynie pod Rzeszowem i jestem ciekawa gdzie ty budujesz?
Pozdrowienia dla wszystkich.

reniaS
07-03-2008, 11:06
cześć Alu
Poszło na prv.
Cieszę się, że jest kolejny sympatyk tego domku. To się dopiero wątek rozwinie jak tak każdy zacznie swoją budowę.

Zapraszam do zdjęć chociaż jeszcze nie ma nic nowego.
http://foto.onet.pl/1z3g1,55ss5w5wjs00

pozdrawiam
Renata

Sobek1
07-03-2008, 19:33
Reniu już wiem o co chodzi z tymi grzybkami :lol: W Retro2 tego nie ma. Czy możesz mi podać wymiary okien w pokojach 5 i 6 bo w retro2 myślę, że są za małe 120 na 140 wysokie. Ja poszerzam okno tarasowe do 2,80 a pozostałe w salonie pozostają bez zmian, czyli 1,80 na 1,40. I zastanawiam sie też nad likwidacją pojedynczego okna na poddaszu w pokoju 12. Denerwuje mnie tez to wąskie okno w łazience ale chyba nic tu nie wymyślę bo jak poszerzę to nie wejdzie mi wanna i pralka(trochę mała ta łazienka)
Wczorajszy architekt zażyczył sobie za przygotowanie wszystkiego do pozwolenia łącznie ze zmianami tj kąt nachylenia do 40 stopni, zmiana tarasów i okien, doprojektowanie wykuszu przy stole(tak jak w projekcie Piasek Pustyni)- 3 tys.- chyba nie będziemy dalej szukać bo czas ucieka a jeszcze nie mamy firmy budowlanej.
Pozdrawiam

reniaS
09-03-2008, 12:40
Cześć
Sobek - jeśli pokoje nr 5 i 6 to te dwa na parterze to u mnie są to wymiary 180/140. Zresztą wszystkie okna na parterze mają taki wymiar.
Ja z okna na poddaszu nie rezygnuję. U nas wychodzi ono na płd/zachód i będą śliczne widoczki u córki.
A co do łazienki to nie daję tam pralki tylko wstawiam ją do kotłowni przy garażu.A okno mi się podoba.
Myślę za to czy nie zmienić wymiaru okna w kuchni - na mniejsze- niższe. Dziewczyny - Aniu, Małgosiu - co Wy o tym sądzicie ? Boję się po prostu czy nie będzie potem problemu z otwieraniem tego okna jak dojdzie zabudowa kuchni.

Co do budowy - mam już kanalizację prawie skończoną, jutro mają dokończyć i zrobić przyłącz wody. Ekipa jest bardzo sprawna. W 3 dni zrobiła ponad 100 metrów kanalizacji i 100 metrów wody ( przyłącza do sąsiadów idące przez naszą działkę). Cenowo też całkiem, całkiem.

pozdrawiam :P
Renata

małgosia2005
10-03-2008, 10:27
cześć :D

ja z zadnego okna nie rezygnuje a wręcz jedno połaciowe dodałam sobie w garderobie.
Reniu muszę spojrzeć w projekt żeby zobaczyć jego wymiary , ale jesli jest ono typowe to zostawiam jak jest. Rozumiem że obawiasz się czy będzie można otwierac okno bez kolizji z bateria kuchenną, ale podobno są różne modele :wink:

pzdr gośka

reniaS
11-03-2008, 10:32
cześć
No kochani... zaczęło się. Dziś weszła moja nowa ekipa, która ma mi postawić domek do października. Narazie robią rozprowadzenie kanalizacji , wody itp w budynku. Przyłącz kanalizacji i wodę do budynku mam już zrobione i odebrane przez Przeds. Gosp. Komun. Teraz trzeba wołać geodetę aby to co zrobili - zinwentaryzował. No i zapłacić. :(

pozdrawiam w ten wiosenny dzionek
Renata

małgosia2005
12-03-2008, 07:10
Reniu trzymam kciuki
rób zdjecia i wklejaj. U mnie miało się zacząć dzisiaj ( troche teraz pada) :cry: ale mam nadzieje że bob budowniczy wystartuje.
pozdrawiam gośka

reniaS
12-03-2008, 09:09
Cześć
Wiesz Gosiu, tak naprawdę to my już tu chwilę działamy ale...... poprawiając to co źle zrobiła poprzednia ekipa jesienią. Teraz to musieli przed rozliczeniem po prostu poprawić. A chodziło o to, że wylali ścianki fundamentowe w garażu - za wysoko :evil: :evil: - czyli na wysokości ścian domu.
Podłoga w naszym garażu jest (wg projektu) niżej o 30 cm od tej w całym domu, aby chociażby - nie wjeżdżać do garażu pod górkę.
Tak więc do kotłowni schodzę po schodkach hmmmm.
A ściankę - wjazdową do garażu - po prostu musieli ściąć i potem ją zabezpieczyć po tych operacjach. No cóż poszło w piach ponad kubik betonu.
Że też nie umiem czytać projektu.......... :(
Ale na wszystkim człowiek nie może się znać.
Co do zdjęć to dziś może wieczorkiem cosik wkleję.


pa
Renata

Sobek1
12-03-2008, 15:35
Cześć Dziewczyny!!!
Małgosiu i Reniu życzę Wam aby Wasze prace przebiegały pomyślnie. Ja już nie mogę się doczekać. My jesteśmy na samym początku- wniosek o pozwolenie złożymy dopiero za ok miesiąc bo czekamy na nową mapkę od geodety(poprzednia okazała się nie ważna). No i jeszcze nie mamy ekipy budowlanej. Aniu widzę że ty tak jak my budujesz w okolicach Wrocławia :lol: . Może znasz ekipę budowlaną godną polecenia?
Pozdrawiam Iwona

reniaS
12-03-2008, 20:48
U nas pojawiły się rury i rurki.... to tu ..to tam...

http://foto2.m.onet.pl/_m/86ec0c9f2ae31be9d3884a5da1f1735e,3,19,0.jpg

http://foto3.m.onet.pl/_m/48b45c14ca4415fbafc1fac2fd0f5e0b,3,19,0.jpg


Renata :P

małgosia2005
13-03-2008, 08:05
Anulkaa

w zestawieniu naszych okien w projekcie jedno jest nietypowe (czytaj droższe ). Jak byłam na targach budowlanych to gosciu od okien zwrócił na to uwagę i wycene okien poleciłam żeby zrobił dla typowych. Róznica w wymiarach nie była duża. Jak byś chciała to moge na priva przesłac wymiary tych okien.( sprawdzę tylko czy przypadkowo nie wykasowałam maila).

pzdr goska :D

małgosia2005
13-03-2008, 09:16
Anulkaa

podam jak bede w domu. Maila mam w domowej skrzynce. Nie pamietam które to okno. U mnie wyceny mile mnie zaskoczyły. Okna dwustronnie barwione plastykowe około 12 tys.

hej

reniaS
13-03-2008, 10:53
cześć
W lecie jeszcze robiłam wyceny u 7 sprzedawców okien i nie dalej jak tydzień temu też byłam już uzgadanić szczegóły (rolety, szprosy, kolor i oczywiście upusty) i nie było mowy o niestandardowych.
Za to ciut wyższe (czyli niestandardowe) są drzwi wejściowe. Ale jakby się chciało je obniżyc to ich linia nie pokryje się z linią okienek tych przy wejściu.
Gosiu - upewnij się, bo może to po prostu ten producent nie robi takich wymiarów okien? Ja biorę okna z Krakowa.

pozdrawiam
Renata

reniaS
14-03-2008, 10:11
Aniu- moje gratulacje !!!!
No to teraz czekamy na relacje z postępów i zdjęcia.

A u mnie przywieżli materiały do zagęszczania. I robia mimo okropnego wiatru.
A ja walczę z urzędami w sprawie zjazdu na działkę. Co z tego, że mam pozwolenie na jego budowę i projekt zjazdu ( za 500 zł). To dopiero początek. Teraz muszę zlecić - projekt organizacji ruchu drogowego
(200zł) :evil: czyli rusunek gdzie jakie autko ma wyprzedzać, jakie znaki postawić podczas robót itp.. brrrr a potem co najgorsze - uzgodnić go na policji w drogówce.
No i złożyć wniosek do rejonu dróg oraz kolejny metr papierów. uffff..
A jak już zrobię ten zjazd to ktoś go musi odebrać z rejonu dróg. :roll:

pozdrawiam
Renata

reniaS
15-03-2008, 15:58
Cześć
Dziś pomimo soboty, silnego wiatru i siąpiącego deszczu ekipa zakończyła etap po tytułem - zagęszczanie.
http://foto3.m.onet.pl/_m/26f1d0472ec7abcffc8468ce0ca63a8b,3,19,0.jpg

Renata :P :P :P

reniaS
18-03-2008, 07:44
Wiecie co.....
Zaczynam żałować, że mam działkę w 1 linii zabudowy. Budowa zjazdu z 12 kręgów betonowych o średnicy 50 cm, wykorytowanie, wyrównanie i zasypanie klińcem drogi o długości 20 metrów to przyjemność za 7000 zł. Nie liczę kosztów projektu zjazdu - 500 zł, kosztów projektu organizacji ruchu drogowego - 200 zł i szeregu wizyt w urzędach. Uffff...
Za to z kosztorysu przyłącza wod./kan wynikało że będą nas one kosztować ponad 5 tys. a ostatecznie wyszło 3660 zł. :P To lubię. I od razu załatwili odebranie tych przyłączy i montaż wodomierza.

Małgosiu, co tam słychać u Ciebie ? Zaczęliście ?
U nas wczoraj była kiepska pogoda- mocno padało, ale dziś świeci słoneczko. Za to jest bardzo zimno. Ekipa miała zakończyć stan zero przed Świętami. Zobaczymy.

Renata

małgosia2005
19-03-2008, 06:52
cześć :)

u nas niestety marazm na budowie ze wzgledu na pogode. W Łodzi zima :evil:
i jeszcze mamy problem z drogą. W poniedziałek przyjechał piasek no i zrzucił to co miał na działke ponizej (nie mógł dojechać). Muszę szybko robic prowizoryczna drogę (chyba wysypiemy gruzem ).

Pamiętam o tych oknach ale ponieważ na placu boju zostałam sama- (chwilowo), mąż wyjechał słuzbowo więc nawet nie mam czasu zasiąść do komputera(juniorka mnie wykańcza :oops: ). W piatek juz będe bardziej dyspozycyjna :wink:

Na dzien dzisiejszy zrobione wykopy, postawiony barak, jest prąd i woda(od sąsiada). Tylko tyle

pzdr gośka

rafi_66
19-03-2008, 18:48
Cześś

Gratuluję Małgosiu rozpoczęcia budowy. Ja planowałem również rozpoczęcie w tej chwili, ale niespodziewanie zmieniam stanowisko w pracy i rozpoczęcie przesunęło mi się na lipiec.
Mam jedno pytanko. Czy fundamenty robisz z bloczków betonowych czy monolityczne. Jeżeli z bloczków to z jakiego wymiaru bloczka i czy masz policzoną ilość. W kosztorysie z Krajobrazów bloczki są nietypowych wymiarów.

życzę powodzenia i bezproblemowej budowy

Rafi Bydgoszcz

małgosia2005
20-03-2008, 18:55
cześć Rafi

bloczków betonowych mam 2300 szt (ale mamy jedną ścianę fundamentową wylewaną i z bloczków będziemy mieć piwniczkę) więc pewnie trochę inaczej nniż u Ciebie :).
Rafi nie wiem czy możesz sugerowac się tymi informacjami bo u nas fundamenty były adoptowane do gruntu. Ze względu na spadek terenu mamy fundamenty schodkowe.
Również życze sprawnego budowania i "co się odwlecze to nie uciecze"

pozdrawiam
i życze wszystkim Zdrowych, Wesołych Swiąt

no i zeby pogoda się poprawiła :wink:

WojtekLubartow
20-03-2008, 21:43
...

BAGIK
21-03-2008, 14:20
Witam
Chciałbym również wszystkim życzyć zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz dobrej pogody po nich aby praca na budowie szła bez przeszkód oraz takim jak ja życzyć cierpliwości w biurokratycznym podejściu urzędników (jaka płaca taka praca :cry: )

Pozdrawiam

reniaS
22-03-2008, 16:18
Wszystkich retrowiczom życzę spokoju i radości zarówno na Święta jak i po nich.

Renata :P

burczymucha
25-03-2008, 15:52
Witajcie wszyscy Retrowicze!!!!Oboje z zona dokonalismy wyboru naszego przyszlego domku!!!!Czekamy teraz na odbior projektu :D :D projekt retro spelnia nasze wszystkie oczekiwania.Po przeczytaniu forum stwierdzamy jednak,ze pomysl z wydluzeniem garazu jest bardzo ciekawy zyskujac tym dodatkowa powierzchnie na pomieszczenie gospodarcze z kotlownia.Mam w zwiazku z tym pytanie do osob ktore wprowadzily takie zmiany o ile powiekszyla sie powierzchnia dachu??????

reniaS
26-03-2008, 12:44
Witamy Burczymuchę!!!
Temat powierzchni dachu po zmianach już był w tym wątku poruszany, ale tak dla przypomnienia.
Przed zmianą (wydłużenie garażu)- 246 m. , po zmianie : 261 m.

Acha. Ekipa solidna. Przyrzekli mi zakończenie stanu zero przed Świętami i zakończyli w środę :P :P

Gorzej z bankiem. Wniosek złożyłam 29 lutego. Rzeczoznawca był 13 marca.
I nic nadal nie wiadomo. Poczekam sobie do końca miesiąca i zacznę w innym banku jeśli nie będzie decyzji. Słyszalam, że w Millenium marudzą, ale żeby aż tak...Dobrze, że mam swoją kasę bo pora na pierwszą płatność dla ekipiy. :-?

Po południu postaram się wkleić zdjęcia.
Czy u Was też jest w okolicy zera i pada śnieg ???? Brrrr. Podobno tak ma być jeszcze przez 2 tygodnie. A ja się już nie moge doczekać tych ścian..... :wink:

Renata

małgosia2005
26-03-2008, 13:55
CZEŚĆ BURCZYMUCHA :D

apropos pogody ja znam wersje bardziej optymistyczną. Zła aura do soboty.
U mnie roboty wstrzymane :evil: Muszę robic drogę, bo zaden sprzęt nie podjedzie pod moja górke.
Zachciało mi się domu na wzgórzu :cry:

burczymucha
26-03-2008, 18:13
Witajcie!!!!Dzieki za cieple przyjecie!!!! :P :P :P
My dopiero jestesmy na poczatku tej drogi.Znalazlem inspektora budowlanego ktory dla nas w zawrotnym tempie zalatwia wszystkie formalnosci!!!! :P :P Teraz z tesciem karczujemy nasza dzialke,w nastepnym tygodniu przyjezdza geodeta wytyczyc domek no i czekamy na pozwolenie.Liczymy sie z tym,ze trzeba czekac,pewno ze trzy miesiace zejdzie :-? Planujemy w tym roku zrobic stan zero i ogrodzic nasza sliczna dzialeczke :P :P :P Ciesze sie ze grono Retrowiczow rosnie :D bede czestym bywalcem jak juz zaczniemy na dobre temat z budowa.Milo byloby zobaczyc juz jakis domek chociaz w stanie surowym,zeby wyobrazic sobie bryle tego budynku...

burczymucha
28-03-2008, 05:32
:D :D :D :D Wlasnie wczoraj otrzymalismy projekt !!!Dzisiaj lece zaniesc go do naszego insektora budowlanego.Musi nam naniesc kilka zmian no i teraz czekac az wszystkie formalnosci papierkowe sie zakoncza :-? :-?
teraz mozna zasiasc do liczenia i szukania materialow... 8) 8) 8)

reniaS
28-03-2008, 11:59
Właśnie wożą mi pustaki na działkę. :lol:
I odebrałam decyzję z Zarządu Dróg na zjazd. Teraz trzeba tylko zapłacić za nią. Hmmm. 160 zł za zajęcie przez 2 dni pasa drogowego podczas robót.
Dziś też mam mieć dokładny kosztorys na wykonanie zjazdu z drogi i podjazdu do domu. A mam tego podjazdu aż 20 metrów bo taka jest u nas linia zabudowy. :-?
Ale cieszy za to poprawa pogody.

Jak tam u innych retrowiczów ?

rafi_66
28-03-2008, 17:05
cześć

Ja jutro rónież zaczynam wozić bloczek fundamentowy na działkę. W przyszłym tygodniu zgarniam humus i zaczynam od przyszłego miesiaca.

Pozdrawiam wszystkich Retrowiczów
Wiosna zbliza się duzymi krokami. :D

Rafał

W.I.K.
28-03-2008, 18:45
Witamy!
Pytanko mamy, czy ktoś z Was wie (lub może buduje) czy można budować Retro (lustro) z wjazdem od południa?
Pozdrawiamy

burczymucha
28-03-2008, 18:48
Witajcie Retrowicze!!!Budujecie jak w projekcie z bloczkow z betonu komórkowego?????Czy zmieniacie?????Nam inspektor budowlany polecil bloczki ceramiczne :wink: :wink: Kiedy mi tam do Was,przed nami gora papierow ale i tak jak do tej pory nasz gosc od papierologii swietnie sie spisuje :lol: :lol: Wklejcie jakies fotki jak juz cos bedziecie mieli.My z tesciem jutro wybierammy sie na dzialke dokonczyc wycinanie olch. :-?

WojtekLubartow
28-03-2008, 19:00
..........

BAGIK
28-03-2008, 21:11
Witamy!
Pytanko mamy, czy ktoś z Was wie (lub może buduje) czy można budować Retro (lustro) z wjazdem od południa?
Pozdrawiamy

Cześć W.I.K
Odbicie lustrzane jest również osiągalne, a to jak ustawisz budynek względem stron świata to już Twoja decyzja. Nikt nie zabroni CI postawić budynku wg Twojego upodobania, jedni lubią słońce na tarasie a drudzy wręcz nie chcą. I kwestia dogadania sie z architektem który będzie ci adoptował projekt do terenu aby Ci go ustawił wg twoich wskazówek.

Pozdrawiam

rafi_66
29-03-2008, 20:48
cześć "burczymucha "

Ja zrezygnowałem z budowy ściany jednowarstwowej z gazobetony i wybrałem ceramikę poryzowaną grubość muru konstrukcyjnego 25cm + ocieplenie prowadopodobnie z wełny mineralnej. Do takiej zmiany nie potrzebujesz niczyjej zgody. Wpisuje Ci zmianę na etapie budowy Twój kierownik budowy do dziennika budowy.

Rafi

reniaS
30-03-2008, 10:13
Cześć retrowicze
Mam do was pytanie.
W zasadzie jestem, a może byłam (?) zdecydowana na rolety nadokienne, montowane w trakcie budowy. Jestem po rozmowie z kilkoma osobami i zaczęły mi się nasuwać wątpliwości. Oczywiście w temacie mostków termicznych. Czy coś już myśleliście w tym temacie ?
Niby sama kaseta jest coś tam ocieplona ale....

rafi_66
30-03-2008, 13:05
Witam


Ja zmieniałem ścianę konstrukcyjna na 24 ceramika + ocieplenie. W tej sytuacji ocieplenie budynku bedzie również ocieplac puszke nadokienną z roletą.

Rafi

BAGIK
30-03-2008, 20:01
Witam
Ja też będę montował rolety nadokienne i również jak RAFI z ociepleniem. Archiekt odradził mi taki montaż przy ścianach jednowarstwowych. No i montując rolety nadokienne zwiększamy otwory i niestety podrażamy sobie gdyż musimy zastosować "trochę" stali do podtrzymania stropu. Niestety zwykłe nadproża nie wytrzymają - podobno!

Pozdrawiam

reniaS
01-04-2008, 12:29
Hej Budowniczy ..
Czy coś już robicie ?
U mnie czekamy na poprawę pogody. Narazie pada sobie. Oby bloczki zbytnio nie zamokły. Czekam na ściany i czekam .....
Achaaa. Beton podrożał. U nas jest po 230 zł za kubik B10 (netto).
I zapowiadają na onecie kolejną podwyżkę na poziomie 15 %. :evil:

Niech już będzie ta wiosna.

reniaS
01-04-2008, 20:14
Cześć
A tak po południu było dziś u mnie.....
http://foto1.m.onet.pl/_m/49af3511a2851e826370d91a02de2af1,5,19,0.jpg

a tak jeszcze tydzień temu....
http://foto1.m.onet.pl/_m/9931c1f6c1935733c56c278506fc07e1,5,19,0.jpg

reniaS
03-04-2008, 07:16
Małgosia2005 - zalałaś już ławy ?????
Rafi66 - zacząłeś?

U nas pogoda w kratkę, ale może u Was coś lepiej ?
Pochwalcie sie co już macie.
Małgosiu, może jakieś zdjęcia ???? Tej nieszczęsnej drogi też.

U mnie wczraj podmurowali na wysokość okien, czyli 5 rzędów bloczków.
Dziś pada.Narazie.

małgosia2005
03-04-2008, 07:32
cześć :lol:

Mamy zamiar wylać chudziaka we wtorek (jak oczywiście nie bedzie padać, bo gruszka nie podjedzie pod działkę). Panowie murarze już prawie zakończyli te szalunki.Droga może w przyszłym tygodniu będzie robiona (jak będzie surowiec z kruszarni, mam dzwonić w poniedziałek).

Porobie oczywiście zdjęcia naszej działeczki (mam nadzieje że uda mi się je wkleić).
Reniu pogratulować zaawansowania budowy. Jesteś pionierem tego projektu :D . Jak widać Anulkee opóźniły sprawy papierkowe (urzędasy :evil: ) a mnie droga.
Reniu u nas beton b10 po 220 zł netto. Trochę taniej.
pozdrawiam gośka

małgosia2005
03-04-2008, 07:40
a co do rolet to my nie zakładamy. Po pierwsze robią się mostki termiczne i srednio mi sie podobają. Wolimy zainwestować w cieplejszą szybę.
Raczej (jak finansowo damy radę) zakupimy okiennice.

reniaS
03-04-2008, 12:48
Małgosiu
Ja dziś też zrezygnowałam z rolet. Wystraszyłam się mostków temricznych, a poza tym one niewiele pomagają jeśli chodzi o walory bezpieczeństwa.
Biorę za to okna antywłamaniowe (okucia i szyby) i wyjdzie mi taniej niż z roletami prawie o 3000. Firma Oknoplast - Kraków.

U mnie mury pną się do góry. Mimo pogody takiej sobie. :lol:

Acha i mam decyzję z banku.Ale nie wiem czy skorzystam mimo oproc. 3,7
w CHF, prowizji 1 % i marży 0,95. Nie lubię banków a jeszcze bardziej nie lubię rzeczoznawców i analityków bankowych. :wink: Zobaczymy.

Marcin Kuta
03-04-2008, 17:21
Witamy wszystkich miłośników projektu Retro. Pochodzimy z okolic Strzelina (dolnośląskie) i aktualnie zastanawiamy się nad zakupem i wyborem odpowiedzniego dla nas projektu. Ten domek wpadł nam w oko na samym początku poszukiwań i chyba zostanie tak już do końca. 2 tygodnie temu kupiliśmy działkę (12 arów)- budowę rozpoczniemy dopiero w przyszłym roku. Czy wg. Was drodzy retrowicze to dobry wybór?

Pozdrawiamy serdecznie- Ula, Julia i Marcin

reniaS
03-04-2008, 21:55
Dobry wieczór
A u mnie dziś wygląda to tak.....od zachodu

http://foto0.m.onet.pl/_m/568dcac5531ac53a901a11569b265024,5,19,0.jpg

a tak od ...kuchni
http://foto1.m.onet.pl/_m/106c15849a25b36d049aac8913d03d21,5,19,0.jpg

małgosia2005
04-04-2008, 08:15
Reniu pozazdrościć postępów

Ponieważ jak pogoda pozwoli to we wtorek będzie chudziak to mam pytanie czy oprócz przepustów na rurki wod-kan i elektr. zrobic trzeba w tym momencie przepust na rurke doprowadzającą powietrze do kominka?.

WojtekLubartow
04-04-2008, 08:21
.....