PDA

Zobacz pełną wersję : Remont pokoju prosze o porady



tjsz
20-02-2008, 08:49
Witam!
Jestem tutaj nowy i w sumie tez zaciety amator swojskiej robotki. Zamierzam z zona zrobic remoncik pokoiku. ok 10m2.
Aktualnie na scianach jest tapeta, na podlodze PCV.
Chcemy polozyc panele, a na sciany cekol. Pytan mam kilka:
1. Czy plyty blokowe (zelbetonowe) warto najpierw pociagnac goldbandem czy od razu Cekol?
2. Ile warstw Cekolu klasc?
3. Po lewej i prawej stronie okna są (jak to w blokach) plyty wiorowe. Chce je jakos ladnie zrobic. Czy goldband + cekol wystarczy czy lepiej polozyc regips?
4. Jezeli Regips to jak to sie robi? Czy moge spokojnie przykrecic go do tej plyty wiorowej czy musze jakis stelaz robić? Jezeli stelaz to jak to sie robi?
5. W jaki sposob wykonczyc plyty regipsowe? Wystarczy od razu cekol czy goldband i cekol? Co zrobic z miejscami gdzie regips bedzie sie konczyl? Zaszpachlowac goldbandem i ladnie uformowac czy sa jakies inne techniki?

Z panelami nie powinienem miec problemu tylko pytanko jak klasc? Jezeli okno mam na przeciwko wejscia do pokoju to panele klasc wzdloz swiatla okna (czyli od wejscia w strone okna) czy w poprzek(czyli wzdloz okna)?

Puszki elektryczne wystaja troszke i to wyglada dosc nieestetycznie, czy moge je smialo zakryc zaprawa czy zostawic na wierzchu?

Prosze o pomoc ale w formie bardzo prostej i dokladnej z wytlumaczeniem "trudnych" do zrozumienia slow ;)
Ponizej schemacik pokoju. Na niebiesko to okno, a te kwadraciki z dwoch stron to wspomniane plyty wiorowe.

http://wycieczkibusem.republika.pl/pokoj.jpg


Pozdrawiam goraco

Snowdwarf
20-02-2008, 09:21
na połowę twoich pytań spokojnie znajdziesz odpowiedzi przeszukując forum.
---
jak zrobić konstrukcje pod Gk - odsyłam np. na stronę knaufa - mają sporą biblioteczkę z ilustracjami do pobrania...
---
moja opinia
GK bym przykręcał bezpośrednio do płyty wiórowej po uprazednim sprawdzeniaw jakim jes tstanie...
jeśli nie szkoda ci troszkępowierzchni pokuju -konstrukcja stelaż matalowy z najmniejszych profili - u30+C+płyta - około 50mm straty (profil u30 30mm+GK 12,5mm)
podobnie ze ścianami z płyty - taki remont już robiłem w mieszkaniu w bloku z lat 70tych - płyty GK na placki kleju+wspomagająco kołkowanie.
sufit - gładz bezpośrednio na sufit po umyciu go z farby i zagruntowaniu
---
sposób układania paneli jest na każdej paczce, łącznie z ilustracją w jakich kierunkach kłaść - ja w twoim przypadku kładł bym równolegle do padania światła (czyli wg. rysunku od okna do drzwi)
---
tyle mojego, polecam funkcję szukaj