PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję szybkiej porady - tynk czy gips?



Lataren
26-02-2008, 10:12
Witajcie potrzebuję szybkiej porady co zrobić?
Otóż - remontuje pokój - kolejny - i szykuję go pod salon i teraz
1. zdrapałem wapno, którym były pokryte ściany - nie drapałem super extra dokładnie tylko z tzw grubsza i przytarłem papierem ściernym
2. nakułem i nawierciłem dziiur w ścianach pod kontakty, włączniki, kable

I pytanie: poprzez zdrapywanie wapna narobiło mi sie trochę dziur - odpażony tynk skułem i tak samo poprezez kucie pod nowe przeowdy też są dziury czy to "zalepić"?
Czego lepiej użyć? niektórzy mówia Cekol - a ja myślałem aby wziąść tynk maszynowy i na początek pozalepiać na gotowo dziury potem gipsować przytrzeć i pomalować.
Tylko co do tynku lepiej użyć maszynowegoi czy ręcznegio?
A może macie jakieś inne przesłanki.

jacekot
26-02-2008, 12:41
tynk to gips , gips to tynk więc co nie ma co się zastanawiać

a tak serio to w zalezności jak duże masz dziury i ubytki musisz dobrać odpowiednią zaprawę , ja przy małych ubytkach leciałem gładzia , przy większk stosowałem nawet Gips Budowlany

pozdr

Lataren
26-02-2008, 13:19
Tak trochę poczytałem i chyba zdecyduję się na ten tynk maszynowy bo momentami są dziury wielkości 2 cm więc gładź nie zda tu egzaminu. Chodzi mi też o to czy tynk maszynowy można zaciągac w małych warstwach tzn ok 2 mm

kakaowy
26-02-2008, 20:00
Goldband, Rotband

żadnego gipsu budowlanego, zapraw murarskich, etc. - nie ma sensu i tylko utrudnisz sobie życie

tym bardziej nie stosuje sie gipsu typu cekol c-45 na tak grube wypełnienia, jeśli już to na warstwe wykonczeniowa

jacekp71
26-02-2008, 21:28
jak tylko do łatania dziur, to gips budowlany,
mozesz jeszcze do niego dosypac dwa ciuty cementu ....

Lataren
27-02-2008, 08:11
Właśnie myślałem o tym Rotband GoldBand - ale wczoraj była u mnie ekipa montująca okna i podpatrzyłem, że oni uzywali tynku maszynowego MP75 (bodajrze) z Knaufa i ten mi też polecili do załatania dziur. Co Wy na to?

Barbossa
27-02-2008, 08:29
kwestia tego, jak przyczepne jest podłoże, bo może wszystko odpaść,
czasami trzeba łatać tym, z czego było pierwotnie zrobione