PDA

Zobacz pełną wersję : Czy każda podłoga nadaje się na podłogówkę?



Jerry304
27-02-2008, 21:12
Zamierzam w całym domu zainstalować ogrzewanie podłogowe , które materiały nadają się lepiej a których raczej nie stosować na podłogi przy takim ogrzewaniu?
Czy podłogę z desek można brać pod uwagę :o
Pozdr.

adam_mk
27-02-2008, 21:25
Miej litość!
Nawet tak drętwa szukaczka jak ta tutaj da Ci ze 100 odpowiedzi!
Adam M.

Jerry304
01-03-2008, 08:36
Podciągam temat.
Chętnych do korzystania z kompa w moim domu jest wielu i nie mam zbyt wiele czasu na korzystanie z opcji szukaj :oops:
Pozdr.

adam_mk
01-03-2008, 09:08
No to masz pecha!
DOPÓKI nie poznasz problemu, nie poczytasz ile się da na ten temat, nie będziesz w stanie ocenić czy ten, kto chce sie podjąć tej roboty bredzi czy gada z sensem.
Da się wszystko w tym temacie. Ludzie polecieli na księżyc i wrócili. Podłogówka jest prostsza jako wyzwanie techniczne.
Tej wiedzy nikt Ci tu nie naleje. Musisz sam. Jak rodzina odcina Cię od tej wiedzy - to nie będzie podłogówki sprawnie działającej, krytej drewnem lub zapłacisz za nią niepotrzebnie krocie.
Wybierasz Ty!
Adam M.

pablitoo
01-03-2008, 09:08
Hehhhh - znam ten ból ... - pokrótce :

Nie każda , każdy rodzaj ceramiki - tak , z drewnem to już różnie bywa - zależy jakie gatunki i jakie drewno na podłogówkę ... Generalnie parkiety raczej nie , deski klejone wielowarstwowe - tak ... - reszta wiedzy - szukaj - musisz sie mimo tego zainteresować - temat jest bardzo rozległy ...

adam_mk
01-03-2008, 09:15
Generalnie parkiety raczej TAK!
Decyduje GRUBOŚĆ pokrycia.
Nie przekraczając 15mm kładziesz co chcesz. Tylko to trzeba dopasować do rozstawy rurek (wydajności grzewczej układu).

Są parkiety do podłogówki!
Adam M.

pablitoo
01-03-2008, 09:26
Generalnie parkiety raczej TAK!
Decyduje GRUBOŚĆ pokrycia.

Decyduje przede wszystkim gatunek drewna - te bardzie stabilne nadają się bezwzględnie - natomiast mało stabilne nawet o dużej grubości wogóle ...

adam_mk
01-03-2008, 09:31
Obaj mamy rację!
Generalnie - DA SIĘ!
Tylko trzeba sporo poczytać - jak!
Adam M.

pablitoo
01-03-2008, 09:36
Mamy :D

Ja mam parkiety z Lapacho - nawet nie myślałem żeby zrobić pod nimi podłogówkę - a jestem bardzo wielkim zwolennikiem tego typu ogrzewania .

Jerry304
01-03-2008, 20:12
Decyduje GRUBOŚĆ pokrycia.
Nie przekraczając 15mm kładziesz co chcesz. Tylko to trzeba dopasować do rozstawy rurek (wydajności grzewczej układu).
.
Jak ta wydajność grzewcza się ma do ciepła uzyskanego z PC ? Czy to ma jakieś znaczenie :o
Ewent. instalator PC stwierdził ,że jeżeli pompa ciepła to tylko ogrzewanie podłogowe .O ile parter mogę sobie wyobrazić wykaflowony to na poddaszu wolałbym mieć drewno .
Pozdr.

kaura
01-03-2008, 20:19
U nas bedzie PC i podłogówka w całym domu. Na dole całość w terakocie plus dodatki drewniane, góra parkiet dwuwarstwowy grubości 11mm.
Drewna na ogrzewanie podłogowe jest na rynku dosyć dużo, można wybrać.

a_stef
01-03-2008, 20:31
Jak wiadomo na podłogówkę najlepszy jest"kamień', ale czy ktoś kto ma położone panele lub drewno może powiedzieć jak tosię sprawdza w praktyce?
Pozdrawiam :-?

Jerry304
03-03-2009, 12:13
Jak wiadomo na podłogówkę najlepszy jest"kamień', ale czy ktoś kto ma położone panele lub drewno może powiedzieć jak to się sprawdza w praktyce?
Pozdrawiam :-?
To pytanie w moim przypadku jest b.aktualne.