PDA

Zobacz pełną wersję : Skuteczny płyn do PANELI - polećcie proszę!!!



ikm10
05-03-2008, 16:16
No właśnie - jak w temacie. Jest tyle płynów i kompletnie nie wiem który mam wybrać. Chodzi mi o to, żeby płyn czyścił panele i ewentualnie nabłyszczał a jednocześnie - co najważniejsze - nie pozostawiał smug. Mam panele matowe klasy C5 w przedpokoju i kuchni. Próbowałam płynu marki Carrefour ale jest beznadziejny - pozostawia smugi i wogóle nie pachnie świeżością. Nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Doradźcie!!! :o

Trociu
05-03-2008, 17:13
No tak - zaczynasz od "najwyższej" półki to nic dziwnego, że nie spełnia Twoich oczekiwań. W Obi lub Casto jest płyn 'Starwax' lub coś podobnego. Moi rodzice sobie chwalą. Ewentualnie przejdź się do jakiegoś dobrego składu czy innego Komfortu i spytaj się co proponują.

kania
06-03-2008, 09:52
Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.

sylka1
06-03-2008, 11:52
polecam HG System, bije na głowę wszystkie których do tej pory używałam! jest wydajny i ładnie pachnie a o smugach nie ma mowy, nie jest tani ale się opłaca wydać wieszką sumę żeby potem nie musieć zaglądać do sklepu przez dłuższy czas, znajdziesz go w Marketach typu OBI, Praktiker
pozdrawiam :lol:

JANINKI-AMORKI82
06-03-2008, 19:23
Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.

również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie :-)

tristan
07-03-2008, 12:17
Ja używam płyn Pronto do paneli.

Route 66
11-03-2008, 08:58
Mam panele o fakturze naturalnego drewna, a że nie zależy mi na super połysku (wyglądają, jak naturalne drewno- łączenia zaimpregnowane przed c'likaniem). Używam najzwyklejszego płynu Ajaks (przedtem wypróbowałam). Po 3 latach wyglądają, jak nowe. Wiem, że mam czysto, zwłaszcza, że jest bezpośrednie wyjście na taras.
Co do HG, używam serii do glazury i terakoty (czyste fugi itp.) - polecam.

Hanisia
16-03-2008, 14:33
Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.

również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie :-) witam też czasem używam sidoluxu ale dolewam do wody,nie daję bezposrednio na panele, boje sie żeby nie było skorupy tródnej do zmycia, co wy nato

OSIN
19-03-2008, 18:23
Witam!

Moje panele mają 8 lat i wyglądaja jak nowe (w kwestii połysku rzecz jasna)

polecam Pronto

używam:
do mycia - Pronto do mycia drewna
do nabłyszczania - Pronto Superpołysk

efekt rewelacja!!!



P.S.
z firmą sc jonsson nie mam nic wspólnego :lol: :lol:

joola
05-04-2008, 09:47
Płyn Classen do paneli (do kupienia np. w Castoramie)-chyba najbardziej sprawdzony i polecany. Nie zostawia smug. Można nim umyć również gres, terakotę. Nie używajcie nabłyszczających płynów (Pronto, Sidolux) do paneli laminowanych, bo to właśnie one pozostawiają ślady.

http://www.drewno.pl/foto/1_4665_foto_artykuly.jpg

befcia
24-07-2008, 12:02
Płyn Classen do paneli (do kupienia np. w Castoramie)-chyba najbardziej sprawdzony i polecany. Nie zostawia smug. Można nim umyć również gres, terakotę. Nie używajcie nabłyszczających płynów (Pronto, Sidolux) do paneli laminowanych, bo to właśnie one pozostawiają ślady.

http://www.drewno.pl/foto/1_4665_foto_artykuly.jpg



witam !!!!
tez uzywalam tego plynu z castoramy classen do paneli ale odkryłam cos lepszego moim zdaniem z firmy Amway zielony płyn LOC . jes super a poza tym to i do kafelek jest od razu . Pozdrawiam

ohh
29-07-2008, 15:07
Witam!

Moje panele mają 8 lat i wyglądaja jak nowe (w kwestii połysku rzecz jasna)

polecam Pronto

używam:
do mycia - Pronto do mycia drewna
do nabłyszczania - Pronto Superpołysk

efekt rewelacja!!!



P.S.
z firmą sc jonsson nie mam nic wspólnego :lol: :lol:


jw. Panele po nabłyszczeniu wyglądają super (nawet moje, po których każdego dnia przejeżdżają w tą i z powrotem samochodziki z moimi dziećmi)

katarsis
06-09-2008, 17:18
Pronto albo Sidolux - niedrogie i dobre :wink:

madzia.a
29-01-2009, 10:32
podnosze temat! Chciałabym się dowiedzieć czegoś wiecej o płynie Classen Nano Silver. Czy rzeczywiście jest taki dobry?

rogacek
05-02-2009, 22:40
podnosze temat! Chciałabym się dowiedzieć czegoś wiecej o płynie Classen Nano Silver. Czy rzeczywiście jest taki dobry?

taki sobie. widac lekkie smugi na panelach. nie mam mikroskopu by stwierdzić czy zabija bakteri

ja używam mopa parowego. żadnej chemii a kafle i panele wyglądają super

kalia
24-02-2009, 11:30
Rogacek a jakiego mopa parowego używasz bo ja kupiłam tego z reklamy TV
H2O , miałam przedtem wykładzinę a teraz mam panele ale nie wiem czy nadaje się ten mop parowy do moich paneli (klasa C5).

grizzli
04-03-2009, 09:25
Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.

również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie :-)
sidolux bardzo dobry, ale NABLYSZCZA. nie po to ludzie kupują matowe panele, żeby po sprzątaniu mieć z nich lustro...

joola
04-03-2009, 09:41
Płyn Classen do paneli (do kupienia np. w Castoramie)-chyba najbardziej sprawdzony i polecany. Nie zostawia smug. Można nim umyć również gres, terakotę. Nie używajcie nabłyszczających płynów (Pronto, Sidolux) do paneli laminowanych, bo to właśnie one pozostawiają ślady.

http://www.drewno.pl/foto/1_4665_foto_artykuly.jpg



witam !!!!
tez uzywalam tego plynu z castoramy classen do paneli ale odkryłam cos lepszego moim zdaniem z firmy Amway zielony płyn LOC . jes super a poza tym to i do kafelek jest od razu . Pozdrawiam

Befcia, też używałam płynu Amwaya LOC, ale to pieruństwo się tak pieni, że cholery za przeproszeniem idzie dostać :roll: To jest koncentrat i naprawdę trzeba go dozować baaaaardzo ostrożnie. W przypadku Classena nie ma obawy "przedawkowania" i jak pisałam też można myć nim gres.

abco
07-03-2009, 08:34
[quote=kania]Ja stosowałam z niższej półki Sidolux, nabłyszczał i smug nie było.

również polecam sidolux - smug nie ma, ładnie nadaje połysk i pachnie tez ładnie :-)

a na moich panelach (zwłaszcza na tych w kolorze debu bagiennego) żaden płyn nie spisał się jak należy.
dlatego myję ZWYKŁĄ WODĄ. I nie mam ani smug, ani plam, ani żadnych "mazów". A Pronto to była jedna wielka porażka - ślady stóp były po umyciu widoczne natychmiast. Rodzina musiałaby fruwać, bo ja mam hysia na punkcie czystej podłogi i jadę na szmacie dosyć często :-)


Podobno swietny jest jakiś płyn z Biedronki, ale nie stosowałam.
Zostałam przy swoej szmatce pod kranem płukanej.

stefa1
22-03-2009, 23:29
Ja używam Pronto i panele ładnie błyszczą, ale trzeba poczekać aż wyschnie podłoga, bo inaczej ślady zostają! :(

madzia.a
24-03-2009, 10:10
ja używam płynu z Classena, który jest na zdjęciu powyżej i jestem z niego bardzo zadowolona. Uzywam równiez płaskiego mopa Vildey i żadnych smug nie mam. Dziewczyny, czy nie boicie się, ze po kilku latach, panele wam namokną od wody? Ja staram się ten mop dobrze wycisnąć, ale podłoga zawsze jest troche mokra...

ellaj
02-05-2009, 22:45
Rogacek, podnosze pytanie.
Jakiego mopa parowego uzywasz do paneli?
Ja po tych plynach mam smugi. Nie probowalam jeszcze classena, ale chcialam sobie kupic parownice karchera.
Nie wiem tylko czy nadaje sie do paneli czy tylko gresu.

Pusiaczek
12-12-2016, 09:58
Do nabłyszczania polecam Samlux emulsja. Butelka 750g kosztuje 7zł. Bardzo ładnie nabłyszcza i nie pozostawia smug i co ważne podłoga nie jest śliska :rolleyes:

kot833
23-12-2016, 11:02
Ja myłem pufasem żeby zeszło wszystko ale to w najgorszych miejscach