PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TOPAZ pracownia MG PROJEKT



Strony : 1 [2]

lidszu
17-05-2011, 09:46
Kupiliśmy wczoraj Topazika III :D
gratulacje !!!!! życzę wam bezproblemowej budowy :D

jaboo
17-05-2011, 10:11
oj chyba się przyda, ale puki co nie dziękuję ;)

jaboo
10-06-2011, 08:42
Lidszu, a Ty gdzie masz dom? gdzieś w okolicach Warszawy może?

misia24
11-06-2011, 14:17
dobry wybór, Topaz III, życzę powodzenia


----------------------------
moderowano

jaboo
01-07-2011, 12:14
:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes: :yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

byry007
11-07-2011, 22:47
Witam czy jak ktoś będzie mi robił projekt pod działkę chodzi mi o kierunki świata gdzie ma być salon a gdzie kuchnia czy to jest duzy koszt czy taki sam jak przy gotowych projektach ?? gotowe juz mozna kupić do 2tys zł a indywidualne ?

moonikac
12-07-2011, 22:08
Witam czy jak ktoś będzie mi robił projekt pod działkę chodzi mi o kierunki świata gdzie ma być salon a gdzie kuchnia czy to jest duzy koszt czy taki sam jak przy gotowych projektach ?? gotowe juz mozna kupić do 2tys zł a indywidualne ?

zależy gdzie, w krakowie architekt chciał 10 tyś i jak sie dowiadywaliśmy to takie najniższe ceny 7, 8 tyś.
moim zdaniem lepiej dobrze poszukac i wprowdzić małe zmiany
na pewno taniej;)
bo co do kierunków świata to jest multum możliwości jeśli chodzi o gotowe projekty

pumpaluna
13-07-2011, 08:37
Witam czy jak ktoś będzie mi robił projekt pod działkę chodzi mi o kierunki świata gdzie ma być salon a gdzie kuchnia czy to jest duzy koszt czy taki sam jak przy gotowych projektach ?? gotowe juz mozna kupić do 2tys zł a indywidualne ?


woj. podlaskie - koszt projektu indywidualnego 4,5tys ale w cenie też mieliśmy załatwienie wszystkich dokumentów i formalności przez architekta

kimklb
14-07-2011, 09:21
Witam czy jak ktoś będzie mi robił projekt pod działkę chodzi mi o kierunki świata gdzie ma być salon a gdzie kuchnia czy to jest duzy koszt czy taki sam jak przy gotowych projektach ?? gotowe juz mozna kupić do 2tys zł a indywidualne ?

województwo opolskie między 8-10tys., pozdrawiam

kosik76
04-08-2011, 22:24
Witajcie,
jak pisałem rok wcześniej zaczęliśmy budowę TOPAZa I w Grodzisku Mazowieckim.
Teraz jesteśmy na etapie stropu nad parterem.

Budujemy jednowarstwowo z YTONG 40

Zmiany jakie wprowadziliśmy jak dotąd w projekcie to głownie poprawki energetyczne i użytkowe
1) oczywiście mamy daszek nad wejściem. Nie taki łamany jak Lidszu czy DarkaZet ale po prostu wyciągnięty daszek garażu
2) obniżyliśmy strop nad kuchnią pod balkonami o 10cm, aby lepiej go docieplić. Podciągi to zamaskują
3) w pokoju gościnnym na górze będzie łazienka a pion kanalizacyjny będzie schowany w ścianie pomiędzy jadalnią a holem (mniej więcej tak jak się kończy łazienka
4) obniżyliśmy strop nad garażem o 5 cm aby lepiej odizolować garaż od łazienki na górze
5) pierwszy strop pozostał monolityczny ale wylewamy go po całości - też nad garażem w części z daszkiem. Na to pójdzie styropian
6) zmniejszyliśmy drzwi do gabinetu do dwu skrzydłowych 2x80
7) drugi strop w naszej wersji był drewniany ale zamieniamy na terive tylko, że wejście będzie po schodach drewnianych z holu na górze
8 ) komin cofnęliśmy do domu o 25cm, aby była pełna ściana z YTONGU oraz zwęziliśmy o jeden kanał spalinowy

Z kolei mam do Was (doświadczonych Topazowców) kilka pytań
1) jak poprowadziliście rury spustowe z dachy ? W których miejscach. Czy ktoś może mi na rzucie dach zaznaczyć i wstawić na forum ?
2) czy ktoś robił/planuje solary i jakie macie doświadczenia z tego tematu. Widziałem, że Bożena ma, bo koło jej Topaza przejeżdżam co kilka dni :-)...
Skusiłem się i kupiłem pakiet solarny od MGProjektu, ale jest niewiele wart. Są w nim zaprojektowane solary na dach o pochyleniu 50 stopni :-(
3) jeżeli ktoś robił odkurzacz centralny to czy możecie podzielić się projektem gdzie mają być gniazdka ?
MG projekt ma teraz taki pakiet dodatkowy ale obawiam się, że będzie tak jak z solarnym ...

lidszu
06-08-2011, 16:48
Kosik, widzę, że idziecie z budową do przodu. Super :D

jeśli chodzi o twoje pytania to:

ad. 1 - u mnie panowie dekarze zmieniali usytuowanie rynien spustowych, tak żeby ładniej wizualnie na domu wyglądały. Nie przyglądałam się nigdy im za bardzo gdzie są usytuowane.

ad. 2 - solarów nie mam i nie będę mieć, więc nie pomogę

ad. 3 - odkurzacza centralnego też nie mam (mąż nie chciał :mad:), więc teraz musi mnie zaopatrzyć w dwa cichutkie odkurzacze, abym nie musiała z jednym biegać po piętrach

ikusia
06-08-2011, 18:47
województwo podlaskie
5 tyś za indywidualny + załatwianie formalności
może gotowe są tańsze ale - mimo olbrzymiej ilości gotowców- żaden nie spełniał naszych oczekiwań
my na 95 metrach (użytkowych) chcieliśmy zmieścić 3 pokoje, kotłownię na paliwo stałe, 2 łazienki, komórkę przy kuchni, garderobę i oczywiście salon i kuchnie i dodatkowo jeszcze ewentualne schody w przypadku adaptacji poddasza:P
i oczywiście wszystko to w zwartej bryle typu stodoła.
były projekty, które w sumie dałoby się zaadoptować ale zmian byłoby za dużo.
Muszę też przyznać , że projektowanie własnego domu jest swego rodzaju przygodą
chociaż pewnie gdybyśmy znaleźli gotowy też byłoby dobrze- pewnie byłoby taniej :)

kosik76
07-08-2011, 10:42
[QUOTE=lidszu;4844700]Kosik, widzę, że idziecie z budową do przodu. Super :D

jeśli chodzi o twoje pytania to:

ad. 1 - u mnie panowie dekarze zmieniali usytuowanie rynien spustowych, tak żeby ładniej wizualnie na domu wyglądały. Nie przyglądałam się nigdy im za bardzo gdzie są usytuowane.

Hej Lidszu,
a czy możesz zrobić fotki swoich rynien (nawet z telefonu) i wstawić lub mi podesłać ?

Twój dziennik i komentarze przeczytałem chyba kilka razy :-) ale nigdzie na fotkach nie widać wszystkich rynien ...

lidszu
07-08-2011, 22:55
Hej Lidszu,
a czy możesz zrobić fotki swoich rynien (nawet z telefonu) i wstawić lub mi podesłać ?

Twój dziennik i komentarze przeczytałem chyba kilka razy :-) ale nigdzie na fotkach nie widać wszystkich rynien ...
Chylę czoła jeśli zdołałeś przeczytać wszystkie komentarze ;)

A fotek rynien nie ma, bo uznałam, że nie jest to element, który warto uwieczniać ;) :lol2:

Helmer
08-08-2011, 09:44
Witam wszystkich Topazowiczów, ja już mieszkam w moim Topazie od grudnia 2010, czas budowy 8 miesięcy plus posadowienie płyty fundamentowej 1,5 miesiąca w końcówce 2009 roku. Dosyć dużo pozmieniałem w projekcie, zlikwidowałem balkony, jest zadaszenie nad wejściem, większy garaż i dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, kominek zlicowany ze ścianą wewnętrzną, zlikwidowałem pokój nad jadalnią i mam antresolę, itp. Jak pisałem wcześniej budowałem z firmą Mabudo ze Zduńskiej Woli, aby uniknąć "przygód" ze "specjalistami" i użerania się latami ze wszystko-wiedzącymi polskimi budowlańcami, dom jest wybudowany wg technologii skandynawskiej sandwich ze elewacją betonową na zewnątrz o dowolnej strukturze, 22 cm izolacji i regipsem od środka wszystko jest prościutkie dobrze zaizolowane tak jak chciałem a firma naprawdę godna polecenia - profesjonaliści , nauczeni z rynku niemieckiego i szwedzkiego no i najważniejsze szybko, bo czas kosztuje. Wyliczyłem, że w sumie na jedno wyszło a jest naprawdę dużo zalet tej technologii.
- rury spustowe jak na zdjęciach i dobrze działa, tego lata była dobra próba
- odkurzacz centralny: dół 5 wyjść; jedno przy drzwiach tarasowych i kominku, drugie przy schodach , trzecie pomiędzy kuchnią a wyjściem, czwarte to tak zwana szufelka w kuchni a piąte w garażu przy odkurzaczu
- solara nie mam bo wyliczyłem, że przy kosztach gazu jakie mamy dzisiaj to zaoszczędzę maksymalnie około 100 PLN miesięcznie czyli solar nigdy się nie spłaci, bo jak już będzie prawie spłacony to trzeba będzie go wymienić. Niemniej jednak poprowadziłem rury do solara ze strychu do kotłowni ( specjalne w metalowej-elastycznej osłonie – drogie jak szlag ), może kiedyś będzie się opłacało albo zafunduję sobie basenik?
Podaję kilak linków do firmy Mabudo i mojego domku, dom stoi we Wrocławiu, jak będą pytania chętnie podzielę się moim doświadczeniem.
http://mabudo.eu/gal_typ.php?id_typ=16
http://mabudo.eu/images/gal/314_w%20od%20ulicy%20p%20IMG_2384.jpg
http://mabudo.eu/images/gal/312_w%20od%20ulicy%20lIMG_2378.jpg

Pozdrawiam

Helmer
08-08-2011, 10:05
Zapomniałem dodać informacji o odkurzaczu centralnym na piętrze: dwa gniazda, jedno w holu pomiędzy pokojami od strony ogrodu, drugie w sypialni przy korytarzyku do łazienki i garderoby,
Mam nadzieję, że mój opis jest zrozumiały, pozdrawiam

asbe
17-09-2011, 20:49
ikusia,
ciekawa jestem, jak Twój architekt poradził sobie z tym wyzwaniem - wszystko to n 95 metrach? Wrzuć może jakiś rysunek.

akapap
11-02-2012, 20:26
Jakie macie u siebie ogrzewanie i jaki wychodzi Wam koszt ogrzania Topaza (grzejniki, podłogówka, gaz, groszek, prad, pc)?

Ja u siebie na razie trzymam 14-16 stopni i wychodzi mi minimum 1 tona peletu na miesiąc, przy ostatnich mrozach wyszło mi zdecydowanie więcej.

Pozdrawiam.

miacasa
12-02-2012, 09:36
Jak mam się czepiać, to się czepiam, a mianowicie....

Domek fajny, ale brakuje mi kominka, przy tak duzym i przytulnym domku by się przydał z pewnościa.

Poza tym, nie jestem zwolenniczka polaczenia holu z salonem stopniem. Ładnie to wyglada, ale niezbyt to praktyczne. Po pierwsze zabiera przestrzen w salonie, a po drugie jest niebezpieczne-jeśli w domu sa małe dzieci, badz pies.

Poza tym nie podaoba mi sie wejscie z salonu do gabinetu. Jeżli ma on spełniac funkcje tylko gabinetu, to ok. Ale jako pokoj goscinny może być nieco krępujacy. W dodatku, wzięłabym pod uwagę możliwosc zrobienia z gabinetu sypialni, na starosc, jak juz dzieci wyfruna z domu, a chodzenie po schodach stanie sie meczace, taka sypialenka na dole bylaby jak ulał.

pozdrawiam

lidszu
13-02-2012, 09:27
Czy ty na pewno piszesz o projekcie Topaz ? :o
bo...

Domek fajny, ale brakuje mi kominka, przy tak duzym i przytulnym domku by się przydał z pewnościa.
kominek jest, a jakże, a nawet w/g projektu są dwa - jeden w domu, a drugi na zewnątrz


Poza tym, nie jestem zwolenniczka polaczenia holu z salonem stopniem. Ładnie to wyglada, ale niezbyt to praktyczne. Po pierwsze zabiera przestrzen w salonie, a po drugie jest niebezpieczne-jeśli w domu sa małe dzieci, badz pies.
w projekcie nie ma stopnia pomiędzy holem, a salonem


Poza tym nie podaoba mi sie wejscie z salonu do gabinetu. Jeżli ma on spełniac funkcje tylko gabinetu, to ok. Ale jako pokoj goscinny może być nieco krępujacy. W dodatku, wzięłabym pod uwagę możliwosc zrobienia z gabinetu sypialni, na starosc, jak juz dzieci wyfruna z domu, a chodzenie po schodach stanie sie meczace, taka sypialenka na dole bylaby jak ulał.
tu się mogę zgodzić, ale na żywo nie wygląda to wcale źle.

proponowałabym najpierw dokładnie zapoznać się z projektem, ale potem go krytykować

lidszu
13-02-2012, 09:29
Jakie macie u siebie ogrzewanie i jaki wychodzi Wam koszt ogrzania Topaza (grzejniki, podłogówka, gaz, groszek, prad, pc)?

Ja u siebie na razie trzymam 14-16 stopni i wychodzi mi minimum 1 tona peletu na miesiąc, przy ostatnich mrozach wyszło mi zdecydowanie więcej.

Pozdrawiam.
ja mam tylko podłogówkę i grzeję gazem. Nie wiem jakie mam zużycie gazu, bo dostałam w grudniu faktury prognozowe aż do kwietnia, które na pewno nie odzwierciedlają faktycznego zużycia gazu teraz.

miacasa
14-02-2012, 09:33
lidszu, w takim razie zwracam honor,
jeżeli jest kominek i nie ma stopnia, to OK. domek bardzo ładny i funkcjonalny :)

KamaKuba
06-06-2012, 11:44
Widzę, żezdania są podzielone co do tego projektu. Jestem w fazie poszukiwania i zaznajamiam sie z wszystkimi projektami tej pracowni- wybrałam ją gdyż ma dużo dobrych opinii. Na ich forum czytałam, że sie domek podoba. Trudny wybór przede mną.

Rrafał
12-06-2012, 12:25
Wow super dom!! Jak Wam sie mieszka? Wybralibyście go jeszcze raz czy żałujecie wyboru?

Tobiasz21
11-07-2012, 13:40
zobaczcie jak ten dom prezentuje sie na zywo, cos pięknego:) http://www.mgprojekt.com.pl/zdjecia-z-realizacji

KamaKuba
11-07-2012, 14:40
zobaczcie jakie przepiekne wnętrze! http://www.mgprojekt.com.pl/upload/galleries/products/projekt-topaz-wnetrze-1-1320008277-qzggr9jp.jpg dokladnie tak samo chcialabym mieć u siebie!

.Agnieszka.
17-07-2012, 10:56
nieźle! tylko mnie to chyba nie stac na aż takie wnętrze, chociaż bym chciała

Birds
26-07-2012, 09:45
Mam zamiar kupić Topaza, zmian raczej nie będe wprowadzał ale interesują mnie zdjęcia, gdzię moge obejżec lkub ewentualnie czy ktoś by zgodził sie na wizytę u siebie na budowie.

Topaz-Wielkopolska
26-07-2012, 20:15
WitaJ,

podaj priv maila to podeślę zdjęcia swojego Topaza .Zapraszam również do obejrzenia w Poznaniu.


Pozdrawiam

Hanel
27-07-2012, 11:00
Witam :)
Razem z żoną zdecydowaliśmy się wybudować Topaza. Dzięki za wszystkie zdjęcia, które wstawiliście i porady. Jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie i wasze propozycje są bardzo kuszące.
Jak układa wam się współpraca z pracownią? Słyszałem pozytywne opinie, ale warto dopytać. Z projektem nie ma problemów?
Czym ogrzewacie dom? Które pakiety najlepiej wziąć jeszcze do projektu od MG?

lidszu
04-08-2012, 21:58
Witam :)
Razem z żoną zdecydowaliśmy się wybudować Topaza. Dzięki za wszystkie zdjęcia, które wstawiliście i porady. Jesteśmy na etapie wprowadzania zmian w projekcie i wasze propozycje są bardzo kuszące.
Jak układa wam się współpraca z pracownią? Słyszałem pozytywne opinie, ale warto dopytać. Z projektem nie ma problemów?
Czym ogrzewacie dom? Które pakiety najlepiej wziąć jeszcze do projektu od MG?

Mieszkam w Topazie od prawie roku i jest super. Jedną z pierwszych zmian jakie wiedziałam, że zrobię, było powiększenie łazienki dzieci kosztem łazienki małżeńskiej. Wg projektu, ta dziecięca łazienka jest mikroskopijna (widziałam na żywo bez żadnych zmian).

Z projektem nie miałam żadnego problemu, a przynajmniej ekipa murarzy nic mi nie sygnalizowała. A współpraca z MGProjekt ograniczyła się tylko do kupna projektu i była OK.

Ja nie brałam żadnego pakietu dodatkowego z MG, ponieważ nie widziałam potrzeby. Ogrzewam gazem, mam wszędzie podłogówkę, rozprowadzone rury do rekuperacji, ale jeszcze bez całej maszynerii i po zimie wyszło mi, że miesięczne zużycie gazu zimą było na poziomie ok. 530 zł., przy 23 st. w domu

yorka
11-10-2012, 21:11
Topaz Wielkopolska a byłaby taka możliwość wstawienia tutaj l? Myślę, że więcej osób na tym skorzysta:)

Birds
23-10-2012, 17:52
[email protected] Dziękuję z góry TW@ ;)

Dana75
23-10-2012, 19:12
Ja chętnie też popatrzę jak są powykańczane na zewnątrz i w środku Topazy. Zatem proszę o fotki

kuroslaw
23-11-2012, 11:13
My budujemy Topaza koło Warszawy. wersja III b czyli z powiększonym poddaszem.
Dla ciekawych: http://www.lobuzka.mojabudowa.

Jakby ktoś miał ochotę pokazać nam swojego w ok. Warszawy to chętnie skorzystam, bo mamy jeszcze dużo pytań i wątpliwości a jednak obejrzenie na żywo w 3d to trochę lepiej niż wizualizacje...

Aniar07
20-02-2013, 10:16
Nasz Topaz stoi w Rybniku. Narazie SSZ. Podłogówka się robi. Lipiec/ sierpień planujemy się wprowadzić więc dużo pracy przed nami. Wprowadziliśmy sporo genialnych zmian. Najlepsza z nich to powiększenie kuchni i przeprojektowanie poddasza :) Jeśli ktoś chętny obejrzeć nasz domek w realu to zapraszam.

misio822
16-07-2013, 13:10
Oceńcie proszę jak podoba się Wam mój domek.dajcie mi pomysł co dać na dół,klinkier a może coś innego?A jeśli się Wam podoba zagłosujcie proszę...
http://www.mgprojekt.com.pl/sabina-suchy-1373733496_1

Pozdrawiam i dziękuję :***

KarolaTom
16-07-2013, 13:48
jak dla mnie to projekt bardzo fajny, przede wszystkim ogromny PLUS za okna do ziemi! tyle światła to da do domu.. bardzo fajnie:) głos też oddałam!

Owczar
18-02-2018, 10:32
- szerszy garaż w standardzie - szerokość garażu w III to 6,20, a w I to 5,80. Jeśli tylko masz taką możliwość (wystarczająco szeroka działka), to wybrałabym szerszą wersję garażu



Garaże w projektach gotowych to jakieś nieporozumienie. Nie wiem czy architekci nie mają samochodu czy w 2 stanowiskowym trzymają jedno auto. Nie po to buduję garaż żeby w deszczu wysadzać rodzinę na zewnątrz. W naszym projekcie poszerzyliśmy garaż do 7,2 w najwęższym punkcie. Pozwoli to nam dać z boku jeszcze jakąś szafę, któych zawsze jest za mało. Brama 5,5m.