PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TOPAZ pracownia MG PROJEKT



Strony : [1] 2

akapap
10-03-2008, 18:49
Witam,

proszę Was o analizę projektu ,,Topaz'' z pracowni Mgprojekt:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz/index.php

Po długich dyskusjach wybrałem projekt piętrowy (duża działka 100x50m). Ustawność pokoi i komfort mieszkania na poddaszu użytkowym dawał mi wiele do myślenia. Również koszt budowy domu w przypadku piętrusa wydawał się przekonywujący w porównaniu z podobną powierzchnią zabudowy domu parterowego czy z poddaszem użytkowym.

Zmiany, które chcę wprowadzić do projektu to przedłużenie łazienki na parterze, usunięcie drzwi z salonu do pomieszczenia gospodarczego. W tym miejscu zastanawiam się czy 9 m2 pomieszczenia gospodarczego+kotłownia to wystarczająca wartość? Co o tym sądzicie?

+dodanie okna w kuchni,
+przesunięcie balkonu
+instalacja kominka na piętrze

Co sądzicie o tym projekcie? Czy ktoś również zamierza rozpocząć budowę pod dyktando ,,Topaz-u''?

Pozdrawiam!

e-Mandzia
11-03-2008, 13:52
Dom bardzo mi się podoba. Ma wszystko co potrzeba, balkony i duży taras, czego często brakuje w innych projektach.
Nie jestem zwolennikiem garażu w domu, ale w tym projekcie naprawdę estetycznie jest wkomponowany.
Jeśli chodzi o pomieszcenia, możesz ściany działowe ustawić tam gdzie chcesz, możesz nawet wogóle ich nie stawiać (nie wymaga to dodatkowych pozwoleń i przeróbek konstrukcyjnych).

Gratuluję wyboru :D

Trociu
11-03-2008, 16:17
Fajny projekt.
Jaka wielka sypialnia i do tego z własną łazienką.
Może ewentualnie zrezygnować z tego mikrobalkonu w sypialni i mieć trochę więcej miejsca. - zrobić zamiast balkoniku mały daszek - będzie się lekko komponował z daszkiem nad garażem z prawej.
Gabinet też może być o ten kawałek dłuższy - bez tego wcięcia z tarasu. Nic ono nie daje a gabinet będzie trochę wiekszy
Jeżeli rezygnujesz z wejścia do pomieszczenia gospodarczego z salonu, to można tam albo powiększyć łazienkę albo dać małe pomieszczenie na graty typu odkurzacz.

akapap
11-03-2008, 19:32
Przede wszystkim dziękuję za uwagi.

Co myślicie na temat pom. gospodarczego/kotłowni, 9m2 wystarczy? Nie wydaje mi się to mało jednak słyszy się głosy, że lepiej mieć oddzielnie te pomieszczenia i w dodatku nieco większe.

Pozdrawiam.

akapap
11-03-2008, 19:35
... i zapomniałem dodać..

Szukam kogoś kto jest w stanie przerobić, ocenić w/w projekt pod kątem energooszczędności. Możecie kogoś polecić?

Pozdrawiam.

Trociu
11-03-2008, 19:38
Co myślicie na temat pom. gospodarczego/kotłowni, 9m2 wystarczy? Nie wydaje mi się to mało jednak słyszy się głosy, że lepiej mieć oddzielnie te pomieszczenia i w dodatku nieco większe.
Wszystko zależy od tego jakie chcesz mieć ogrzewanie i co zamierzasz mieć w tym pomnieszczeniu gospodarczym.

e-Mandzia
12-03-2008, 09:56
Przede wszystkim dziękuję za uwagi.

Co myślicie na temat pom. gospodarczego/kotłowni, 9m2 wystarczy? Nie wydaje mi się to mało jednak słyszy się głosy, że lepiej mieć oddzielnie te pomieszczenia i w dodatku nieco większe.

Pozdrawiam.

Ja mam 9m2, jednak jeszcze go nie użytkuje, zamierzam tam mieć pralnie, prasowalnie. Jest miejsce na wannę, pralkę, deskę do prasowania, zsyp na brudną bieliznę, szfki na chemię i kosz na rzeczy do prasowania - kotłownia jest w innym pomieszczeniu, do którego wchodzi się właśnie z pom. gospodarczego. Aaaa i są drzwi na zewnątrz, by nie latać przez cały dom z praniem do suszenia i oczywiście z opałem (ekogroszek).
Na tą chwilę uważam, że jest OK, ale zobaczymy jak sprawdzi się w użytkowaniu. Dodam jeszcze, że znajomi mają mniejsze pomieszczenia gospodarcze i też się mieszczą, ale wszystko zależy od indywidualnych potrzeb inwestora :D
Zapomniałam, jest również miejsce na telewizor (nie lubię prasować, więc ten czas będę sobie umilać, gapiąc się w telewizor :-?

e-Mandzia
12-03-2008, 10:19
I jeszcze jedno - zrezygnowałabym z drugich drzwi, tych z garażu do pom. gosp. Zyska na tym przedmiotowe pomieszczenie - będzie bardziej ustawne.

akapap
12-03-2008, 10:47
Po raz kolejny, dzięki za uwagi.

Również chodzi mi to po głowie, bo:

1. dzięki temu przedłużę łazienkę do schodów,
2. zapachy pom. gosp. + kotłowni nie będą przedostawały się do salonu.

Pozdrawiam.

marta_B
18-03-2008, 20:36
Ja również od pewnego czasu myślę o tym projekcie, a jedynym powodem dla którego nie uważam go za idealny jest mała przestrzeń gospodarcza. Trudno przypuszczać, że w pomieszczeniu gospodarczym zmieszczą się kosiarki, meble ogrodowe i rośliny które na zimę trzeba wstawić do domu, rowery, sanki i jeszcze milion rzeczy, które wszyscy posiadamy, a do tego jeszcze piec z zasobnikiem. Niestety garaż w tym projekcie też jest niewielki. Jest jeszcze drugi mały minus w postaci gabinetu dostępnego jedynie z salonu no chyba, że ktoś nie potrzebuje dodatkowego pokoju na parterze. Poza tym dom jest super.
Na szczęście jeszcze budowy nie zaczynam więc ciągle się zastanawiam.

Pozdrawiam

akapap
25-03-2008, 16:11
Ja również od pewnego czasu myślę o tym projekcie, a jedynym powodem dla którego nie uważam go za idealny jest mała przestrzeń gospodarcza. Trudno przypuszczać, że w pomieszczeniu gospodarczym zmieszczą się kosiarki, meble ogrodowe i rośliny które na zimę trzeba wstawić do domu, rowery, sanki i jeszcze milion rzeczy, które wszyscy posiadamy, a do tego jeszcze piec z zasobnikiem. Niestety garaż w tym projekcie też jest niewielki. Jest jeszcze drugi mały minus w postaci gabinetu dostępnego jedynie z salonu no chyba, że ktoś nie potrzebuje dodatkowego pokoju na parterze. Poza tym dom jest super.
Na szczęście jeszcze budowy nie zaczynam więc ciągle się zastanawiam.

Pozdrawiam

Ja prawdopodobnie przedłużę garaż. Robiąc z niego teoretycznie 3 stanowiskowy a praktycznie dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.

A co do gabinetu, to są dwie drogi. Poświęcić trochę m2 na komunikacje i postawić ściankę albo zrobić otwartym i zyskać na dużym salonie.

Z rzeczy, które mnie martwią to strych z drewnianym stropem, który przewiduje nacisk 80kg na m2, nie wydaje mi się to dużo.

PS Już zamówiłem projekt.

Pozdrawiam.

marta_B
14-04-2008, 22:11
Gratuluję zakupu.
Bardzo się cieszę, że ktoś będzie budował ten dom. Również myślałam o powiększeniu garażu, bo działkę mam dość długą, więc mi ogrodu nie szkoda. Nad innymi zmianami cały czas się jeszcze zastanawiam, bo brakuje mi np. pralni. Co do strychu to raczej nie jest on specjalnie użytkowy ale dzięki temu nie trzeba drugiego stropu wylewać. A piętro to takie poddasze tylko, bez skosów :lol:
Pozdrawiam i czekam na informacje z postępu prac

akapap
14-04-2008, 23:56
Wycofałem się z powiększania garażu. Pomieszczenie gospodarcze zostanie zlokalizowane w drugim specjalnie do tego celu przygotowanym budynku. Co do pralki, proponuję zrobić ją na piętrze.

Pozdrawiam.

L_u_k_i
23-07-2008, 11:56
Witam.

Odświerzam trochę temat gdyż jestem zainteresowany tym projektem.
Dzowniłem do MG projekt z pytaniem czy ktoś realizuje już ten dom i podesłano mnie tutaj.

Mamy kilka pytań do Ciebie związanych z tym projektem:
- czy wykonywałeś jakieś zmiany do projektu - wiem że MG nie oferuje takiej usługi
- czy sam projekt jest na tyle solidny że każda ekipa budowlana sobie z nim poradzi

Co do garażu - czy uważasz ża łatwo sie go da przerobić na dodatkowy pokój?
Garaż planuje wybudować oddzielnie.

Pozdrawiam

kertog
08-08-2008, 19:33
Witam,

ja zaczynam budowę we wrześniu. Mamy sporo zmian:

- dodatkowe okno w kuchni
- brak spiżarni
- usunięta ścianka między kuchnią a jadalnią
- usuniety słup nośny w salonie
- w salonie narożne okna zamienione na szklane przesuwne dzwi
- okna na dole w jadalni i salonie po lewej stronie maksymalnie powiekszone
- przedłużony do końca budynku i poszerzony taras na pietrze
- drzwi tarasowe na górze w lewym pokoju ( od ogrodu)
- dodatkowe okno na górze w prawym pokoju ( od ogrodu)
- na górze zmienione wielkości łazienek ( maja teraz podobną powierzchnię)
- mały ogród zimowy obok jadalni
- dwustronny kominek w salonie

Ogólnie domek jak z bajki i idealny na moją działkę z wjazdem od południowego/ wschodu - garaż od północnego /wschodu. Duze przeszklenia od ogrodu i południowego zachodu i brak skosów.

Jak tylko ruszymy zacznę zamieszczać zdjęcia. Narazie głowie sie nad wyborem materiałów na ściany.


pozdrawiam

lidszu
09-08-2008, 22:48
kertog,

czy mógłbyś wstawić rzuty z naniesionymi przez Ciebie zmianami do projektu ?
Od dawna zastanawiam się nad budową Topaza i chciałabym w nim nanieść również parę zmian, dotyczących wielkości okien, wielkości łazienek na górze, łazienki na dole, jak również garażu.

Czy miałeś własnego architekta, który przerabiał projekt, bo z tego co się doczytałam tutaj, to MGProjekt nie oferuje takiej usługi :o

marta_B
24-08-2008, 14:07
Witam,

ja zaczynam budowę we wrześniu. Mamy sporo zmian:

- dodatkowe okno w kuchni
- brak spiżarni
- usunięta ścianka między kuchnią a jadalnią
- usuniety słup nośny w salonie
- w salonie narożne okna zamienione na szklane przesuwne dzwi
- okna na dole w jadalni i salonie po lewej stronie maksymalnie powiekszone
- przedłużony do końca budynku i poszerzony taras na pietrze
- drzwi tarasowe na górze w lewym pokoju ( od ogrodu)
- dodatkowe okno na górze w prawym pokoju ( od ogrodu)
- na górze zmienione wielkości łazienek ( maja teraz podobną powierzchnię)
- mały ogród zimowy obok jadalni
- dwustronny kominek w salonie

Ogólnie domek jak z bajki i idealny na moją działkę z wjazdem od południowego/ wschodu - garaż od północnego /wschodu. Duze przeszklenia od ogrodu i południowego zachodu i brak skosów.

Jak tylko ruszymy zacznę zamieszczać zdjęcia. Narazie głowie sie nad wyborem materiałów na ściany.


pozdrawiam

ja również czekam na dokładniejsze informacje na temat zmian, bo ten projekt powraca do mnie jak bumerang,

jeśli na forum są jeszcze jakieś inne osoby które budują lub chcą budować ten dom, przyłączcie się do dyskusji :)


pozdrawiam

kamyk68
25-08-2008, 21:30
Jest podobny projekt na stronce domyzwizja

kertog
26-08-2008, 09:04
kertog,

czy mógłbyś wstawić rzuty z naniesionymi przez Ciebie zmianami do projektu ?
Od dawna zastanawiam się nad budową Topaza i chciałabym w nim nanieść również parę zmian, dotyczących wielkości okien, wielkości łazienek na górze, łazienki na dole, jak również garażu.

Czy miałeś własnego architekta, który przerabiał projekt, bo z tego co się doczytałam tutaj, to MGProjekt nie oferuje takiej usługi :o

Witam,

projekty leżą w urzędzie i nie mam dostępu do przekrojów za zmianami. Jak tylko dostane pozwolenie na budowę to je zamieszcze. Okna na dole, a właściwie jedno okno w jadalni powiekszyłem maksymalnie na ile pozwalała konstrukcja i zamieniłem na mały ogród zimowy. Pozostałe dwa okna narożne w salonie zamieniłem na drzwi przesuwne bez powiększania. Łazienki na górze są mniej wiecej jednakowe. Na dole nie zmieniałem. Garaż również bez zmian.

Architek miejscowy, troche pracy wymagało usunięcie słupa w salonie i poszerzanie okna - trzeba było policzyć podciągi.

pozdr

lidszu
26-08-2008, 21:25
kertog, w takim razie czekam na zdjęcia :D .

ja chciałabym zwiększyć garaż, okra narożne w salonie również zrobić otwierane i pociągnąć je do ziemi, to samo z oknem w jadalni.
Najbardziej interesują mnie łazienki na górze, bo chciałabym tą ogólną jednak trochę powiększyć.

No cóż muszę zacząć w takim razie szukać jakiegoś architekta, który zrobiłby nam zmiany, o których myślimy.

akapap
27-08-2008, 13:16
Projekt z powiększonych garażem jest już dostępny na tronie mgprojektu.


Dodatkowo wspomnę, że robiłem audyt energetyczny (zalecanie przed budową/bilans cieplny) dla tego budynku, jeśli jest ktoś zainteresowany to odsprzedam projekt - proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam.

lidszu
27-08-2008, 16:38
Projekt z powiększonych garażem jest już dostępny na tronie mgprojektu.
wiem, że jest, chociaż jak bym chciała go jeszcze powiększyć o jakieś 20 cm.

kamyk68
27-08-2008, 19:33
[quote="akapap"]Projekt z powiększonych garażem jest już dostępny na tronie mgprojektu.


Dodatkowo wspomnę, że robiłem audyt energetyczny (zalecanie przed budową/bilans cieplny) dla tego budynku, jeśli jest ktoś zainteresowany to odsprzedam projekt - proszę o kontakt na priv.

Przepraszam a gdzie taki audyt się robi??? Zastanawiałem się nad tym projektem ale chyba wybiorę z MGprojekt "okazały "choć decyzja do końca nie zapadła!!!W okilicach Wawki jest wybudowane osiedle z podobnych domków!!! :D

akapap
28-08-2008, 10:58
[quote=akapap]Projekt z powiększonych garażem jest już dostępny na tronie mgprojektu.


Dodatkowo wspomnę, że robiłem audyt energetyczny (zalecanie przed budową/bilans cieplny) dla tego budynku, jeśli jest ktoś zainteresowany to odsprzedam projekt - proszę o kontakt na priv.

Przepraszam a gdzie taki audyt się robi???

U audytora energetyczne. Jest ich sporo, wpisz w google.pl audyt energetyczny.

Pozdrawiam.

kamyk68
28-08-2008, 11:41
Dzięki za radę!!!! :D

artur_b
29-08-2008, 12:14
Witam wszystkich forumowiczów zainteresowanych projektem Topaz.

Pierwotnie skłanialiśmy się do zbliżonego projektu Sonet z tej samej pracowni, jednak względy praktyczne/ekonomiczne skierowały nas w kierunku projektu Topaz. Decyzja co do wyboru tego konkretnego projektu nie została jeszcze podjęta, jednak wobec dosyć ograniczonej oferty projektów domów piętrowych, Topaz wydaje się rozwiązaniem najbardziej optymalnym.

Moje uwagi i wątpliwości do projektu:

Parter
- Brak pomieszczenia gospodarczego na rowery, kosiarki itp. Istnieje możliwość poszerzenia garażu (który do największych nie należy) o 0,5 metra, dzięki czemu uzyska się dodatkową przestrzeń gospodarczą. Jeżeli będzie taka potrzeba, w ogrodowej elewacji powiększonego garażu można zainstalować dodatkowe drzwi zewnętrzne do wyprowadzania sprzętów (cały czas się zastanawiam czy są konieczne).

- Brak wydzielonej pralni - musi zostać zlokalizowana w tym samym pomieszczeniu co kotłownia. Powierzchnia nieduża, ale do przeżycia.

- Na parterze musi zostać zlokalizowany pokój gościnny. Jedyny pomysł to zabudowanie gabinetu. Minus jest taki, że powstały pokój będzie mało intymny - wyjście z pokoju centralnie na salon. Raczej nie do rozwiązania.

- Niewielka, ale wystarczająca łazienka

- Fajny, przestronny salon, duża kuchnia i praktyczna spiżarka

Piętro:
Zmiana układu pomieszczeń. Docelowo 4 pokoje, 1 duża wspólna łazienka, 1 mała łazienka rodziców.

- Z najmniejszego pokoju 11,47 m duża łazienka.
- Łazienka 5,23 jako łazienka rodziców
- Z sypialni (27,23), łazienki (11,03) i garderoby (5,78) podział na 2 pokoje: rodziców przylegający do mniejszej łazienki i pokoju z dostępem do balkonu

Narazie tyle pomysłów.
Chętnie poznam Wasze opinie.

kertog
29-08-2008, 12:43
Pomysł z łazienką w małym pokoju na górze wybił mi z głowy architekt, zauważając, ze trzeba będzie w jadalni maskować rury kanalizacyjne. Poza tym to własnie idealny pokój dla gości. Garaż też moim zdaniem do małych nie nalezy, no chyba, że "kosiarki" nalezy traktowac dosłownie i naprawdę masz ich klika :). Za to kuchnia w pierwotnej wersji była dla nas za mała i własnie dlatego zlikwidowaliśmy spiżarnie - teraz zmiesci sie wyspa i duza lodówka

marta_B
31-08-2008, 23:06
Oto moje propozycje

Na parterze myślę o powiększeniu gabinetu do linii budynku i jego całkowitym połączeniu z salonem. W takim układzie można zamknąć jadalnię i zrobić w niej kuchnię, a w obecnej kuchni dodatkowy pokój albo brakujące pomieszczenie gospodarcze (można zlikwidować wykusz). Chciałabym również zlikwidować ten mały balkon od strony ulicy.

No i oczywiście powiększenie garażu. Rozważam również dodatkowe drzwi od strony ogrodu.

pozdrawiam

artur_b
04-09-2008, 10:55
Rzeczywiście pomysł z ulokowaniem kuchni w obecnej jadalni i pokoju gościnnego w miejscu obecnej kuchni jest ciekawy. Uganiałaś już te zmiany z architektem?

W tej sytuacji problem z rurami o którym pisał kertog przestaje isytnieć bo i tak będzie tam pion.

Ciekawe czy przy takim ustaweniu kuchni da się wkomponować chociaż małą spiżarkę. Z wielu źródeł słyszałem, że takie podręczne pomieszczenie jest bardzo przydatne. W sumie może być typowo podręczne, bo zawsze pozostaje większa spiżarka pod schodami tyle, że dalej i drałować trzeba...

Pozdr,

Bożena030100
04-09-2008, 13:32
Mam nadzieję, że jeszce w tym miesiącu będę mial komplet dokumentacji i złożę projekt do urzeędu aby uzyskać pozwolenie. Wybrałam wersję c z powiększonym garażem. Z pracowni dostałam namiary na ekipę, która w Izabelinie wybudowała już pięc takich domów.

kertog
04-09-2008, 14:16
w którym miejscu w Izabelinie jezeli można spytać?

lidszu
04-09-2008, 17:02
w którym miejscu w Izabelinie jeżeli można spytać?
ja też się podłączam z pytaniem, bo chętnie bym sobie Topaza obejrzała na "żywo" :)

Bożena030100
04-09-2008, 19:23
Nie wiem dokladnie ale na stronie mg projekt jest adres mailowy (tel tez ale nieaktualny) do wykonawcy. Gosc nazywa sie Dobrosielski. Poza tym w agencji Kampinos jest oferta Topaza II w stanie deweloperskim w Hornowku. Ten dom ma zmieniona elewacje z klinkieru na piaskowiec. Moim zdaniem wyglada to gorzej.

marta_B
04-09-2008, 21:52
jesli chodzi o moje projekty zmian to na razie to tylko moja wlasna radosna tworczosc, czekam az na naszym osiedlu wybuduje sie wiekszosc domow, aby nie mieszkac na placu budowy :D

w domu w izabelinie faktyczne elewacja bardzo stracila na atrakcyjnosci przez te jasne kolory, drewniane dodatki sa natomiast bardzo ladne, no i zmienili cos z dachem nad garazem bo wcina sie w okna i ogolnie caly frony jakos inaczej wyglada,

ogolnie zdjecia i filmy utwierdzily mnie w przekonaniu, ze zmiany o ktorych mysle maja sens

kamyk68
04-09-2008, 23:05
Osiedle z podobnych ddomków jest przy drodze z Wilanowa do Konstancina :wink: :D

lidszu
05-09-2008, 18:49
Z wielu źródeł słyszałem, że takie podręczne pomieszczenie jest bardzo przydatne. W sumie może być typowo podręczne, bo zawsze pozostaje większa spiżarka pod schodami tyle, że dalej i drałować trzeba...
bardzo się przydaje. wiem z autopsji u rodziców :D


w domu w izabelinie faktyczne elewacja bardzo stracila na atrakcyjnosci przez te jasne kolory, drewniane dodatki sa natomiast bardzo ladne, no i zmienili cos z dachem nad garazem bo wcina sie w okna i ogolnie caly frony jakos inaczej wyglada,
rzeczywiście ten daszek nad garażem jakoś inaczej jest zrobiony. Mi się nie podoba do tego czerwona dachówka, bo jak dla mnie brązowa bardziej by pasowała.

Co do piaskowca, to nie wiem. Nawet mi się podoba, bo w moim domku chciałabym dać jasny klinkier do wykończenia. Chociaż, to jeszcze nic nie wiadomo, bo znając życie ten pomysł nie będzie się podobał mojemu mężowi 8)

A jeszcze jedno pytanie. Czy osoby budujące się w okolicach W-wy mogłyby mi podać namiary na jakiegoś architekta, który by nam zrobił wymyślone przez nas przeróbki i nie zdarł z nas majątku ?

lidszu
05-09-2008, 18:50
Osiedle z podobnych ddomków jest przy drodze z Wilanowa do Konstancina :wink: :D
wiem widziałam i też mi się podobały :D :wink:

lidszu
08-09-2008, 09:24
Byłam w niedzielę w Izabelinie i oglądałam Topaza "na żywo". Muszę przyznać, że trochę zaskoczyła mnie masywność tego domu, ale ogólnie jest bardzo ładny i nadal mam ochotę go budować.

"Na żywo" domek wygląda o wiele ładniej, niż na zdjęciach w agencji. Można sobie wejść na działeczkę i obejrzeć go sobie z każdej strony i zajrzeć przez okna do środka :D . Stoi niestety w bardzo zabudowanej i dość ciasnej okolicy, co jeszcze dodatkowo zwiększa wrażenie jego masywności i nie ma możliwości stanięcia sobie troszkę dalej, aby obejrzeć go sobie z odpowiedniej perspektywy.

Bożena030100
08-09-2008, 15:00
Ja będę budować Topaza w Jeziorkach ok. ul Baletowej. Mam nadzieję, że zdążę przed zimą wylać fundamenty. Epkip jest teraz sporo na rynku ale rozpietość cenowa jest moim zdaniem dosyc duża. Za stan surowy otwarty bez dachu ofery zaczynają się od 50 TPLN do 90 TPLN. Koszt materiału to ok. 200 TPLN. W tym projekcie jest dużo stali i to bardzo podnosi koszty materiałow.
pozdr

darekzet
09-09-2008, 09:55
Byłam w niedzielę w Izabelinie i oglądałam Topaza "na żywo". Muszę przyznać, że trochę zaskoczyła mnie masywność tego domu, ale ogólnie jest bardzo ładny i nadal mam ochotę go budować.

"Na żywo" domek wygląda o wiele ładniej, niż na zdjęciach w agencji. Można sobie wejść na działeczkę i obejrzeć go sobie z każdej strony i zajrzeć przez okna do środka :D . Stoi niestety w bardzo zabudowanej i dość ciasnej okolicy, co jeszcze dodatkowo zwiększa wrażenie jego masywności i nie ma możliwości stanięcia sobie troszkę dalej, aby obejrzeć go sobie z odpowiedniej perspektywy.

cyknełaś może jakieś fotki topaza na żywo ?

lidszu
09-09-2008, 12:49
cyknełaś może jakieś fotki topaza na żywo ?
cyknęłam i postaram się dzisiaj wieczorkiem wstawić

możesz też sobie obejrzeć jego fotki na stronie internetowej agencji kampinos, w dziale domy pod numerem 6

bresland
16-09-2008, 21:05
Witam

Po ponad rocznych poszukiwaniach projektu, ten o którym piszecie wydaje mi się najciekawszy. Zwarta bryła, dobre rozmieszczenie pokoi , brak skosów, a w elewacji klinkier, drewno i zwykły tynk (czyli to co mnie się najbardziej podoba).

Ja jednak zastanawiałbym się nad większymi zmianami. Przede wszystkim dom jest za duży jak na moje możliwości i potrzeby (przynajmniej o jakieś 15-20 proc.)

Brakuje suszarni którą wydzieliłbym na pietrze (łazienkę dla rodziców bym zlikwidował).

W kuchni dodatkowe okno (i nie wiem czy nie uprościć bryły poprzez zlikwidowanie wysunięcia kuchni poza obrys całej bryły domu)

Ogólnie nie przepadam za garażem w bryle domu, i chociaż ten wyjątkowo tutaj pasuje, zmieniłbym jego przeznaczenie na garaż dla rowerów oraz mały warsztat.

Wg mojego MPZP dach ma mieć minimalne nachylenie 35 stopni więc kalenica dachu musiałaby być o ok 1,5 m wyżej (nie wiem jak to będzie wyglądać, ale podejrzewam, że lekko zaburzy proporcje).

Dodatkowo mam taki zapis w MPZP: "gabaryt budynków nie może przekroczyć dwóch kondygnacji, w tym druga kondygnacja obowiązkowo w poddaszu; wysokość budynków do 12 m" - no i tu trzeba będzie troszkę się wysilić, żeby się nie przyczepili. Mam już dwa pomysły i na bank nie będą w stanie podać jakiegoś prawnego argumentu, jeżeli chcieliby odrzucić projekt.

To tyle na początek dyskusji.

Pozdrawiam

Bożena030100
17-09-2008, 15:29
w Izabelinie oprócz gotowego Topaza są jeszcze trzy w stanie surowym. Budowę prowadzi firma polecana przez mgprojekt. Widziałam ich wykonastwo i jestem pod wrażeniem. Wszystko wygląda super. W Klaudynie jest rówież budowa Topaza ale to co zobaczyłam tam jest tak niechlujne,że głowa boli. Niestety wykonawca potwiedził wcześniejsze informacje o wysokich kosztach materiałów. podobno stropy są zaprojektowane jak dla budynków wielopiętrowych i są bardzo solidne. Generalnie pomimo prostej bryły projekt wcale nie jest taki prosty - dużo stali i betonu
pozdr

ansokata
18-09-2008, 17:55
Widziałem topaza w Izabelinie...
Moim zdaniem zmieniono konstrukcyjne cechy:

1) poddasze jest tu użytkowe(są okna w dachu) i co za tym idzie odleglosc od konca okien na pietrze do poczatku dachu jest zwiększona - wys sciany jest wieksza.

2) kąt nachylenia dachu garażu jest większy (bardziej pionowy) przez to dochodzi do malego okienka, a nie jak na projekcie gdzie konczy sie u podstawy duzych okien

3) dom jest dodatkowo wyciagniety do góry na wysokim fundamencie (widac to w ogrodzie gdzie wyjscie balkonowe jest na gorce.

4) kolory sa za bardzo kontrastowe - ciemniejsze brązy elewacji

5) Elementy drewnainae z duzo szerszych elementów - ciemiejszych

6) okna maja biała obramówke - wyglada to wyjatkowo słabo z przodu(kuchnia) jesli sie porowna z projektem.



Moim zdaniem dom wygląda sporo gorzej niż na projekcie. Byłem w zasadzie zdecydowany na Topaz ale teraz mam olbrzymie wątpliwości.

Np. jest zła wysokość okien w kuchni- od frontu(okna są za nisko) - od zewnątrz to wygląda ładnie ale od wewnątrz nie da się tam nic postawić - wieszosc szafek jest wyzsza...

Te duże płyty od frontu zamiast 'cegiełek' są pod kolor ogrodzenia ale nie jest to lepsze rozwiazanie niz to z projektu - pozbawia to ten dom ciepłego wyglądu.

Bożena030100
19-09-2008, 12:12
Topaz w Izabelinie prawdopodobnie ma drugi strop żelbetonowy i przez to użytkowe poddasze (wariant B). Moim zdaniem, jak wcześniej wspominałam, zewnętrze przeróbki są nieporozumieniem. Nawet kolor dachu jest dobrany zupełnie bez sensu - zamiast grafitowego - pomarańczowy. Jeślichodzi o okno w kuchni to można je zmienić na mniejsze i tak wszystkie okna są niestandardowe...niestety.
Ja z pewnością zbuduję Topaza zgodnie z projektem tzn. z elementami drewna i płytkami klinkierowymi. Drugi strop będzie drewniany jak w podstawowej wersji. Ten dom w Izabelinie to projekt Topaz II ze zmienionymi oknami w elewacji przedniej. W tej wersji zamias okna podwójnego jest pojedyńcze
pozdr

bresland
19-09-2008, 13:11
ciach...
Ja z pewnością zbuduję Topaza zgodnie z projektem tzn. z elementami drewna i płytkami klinkierowymi
ciach...

Nie wiem czy jest sens stosować płytki klinkierowe zamiast cegieł klinkierowych (tych o grubości 6 cm), wszak z daleka będzie widać, że to płytki a nie cegły. Jeżeli chodzi o koszty to tak duzo tego klinkieru tutaj nie ma, więc chyba warto sie szarpnąć.

artur_b
19-09-2008, 13:22
Czy ktoś z obecnych orientuje się jaka jest różnica w kosztach wykonania stropu drewnianego a żelbetowego?

ansokata
19-09-2008, 21:25
A czy podoba się wam taki dom? preblem polega na tym że nie wiem co to za projekt...


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8943f9e911e57c4f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/932ef227aad4fc30.html

akapap
20-09-2008, 11:48
Czy ktoś z obecnych orientuje się jaka jest różnica w kosztach wykonania stropu drewnianego a żelbetowego?

Również zastanawiałem się, dość długo, nad zmianą stropu drewnianego na ,,betonowy''. Planuję pierwszy strop wykonać żelbetonowy drugi zaś terive. Wykonanie drugiego, w moim przypadku, byłoby problemowe gdyż należało by zrobić dłuższą przerwę między wylaniem pierwszego a kolejnego. Monolit powinien być oszalowany i ostęplowany przez 21 dni.

Pozdrawiam.

Bożena030100
22-09-2008, 15:01
strop żelbetonowy w Topazie kosztuje ok. 40 tys, a drewniany z pewnością dużo, dużo mniej. Stal i beton są straszenie drogie

kertog
24-09-2008, 23:23
Zdjęcie po lewej to fundamenty naszego Topaza. W piątek stan zero będzie gotowy. Fundamenty rzeczywiście jak w budynku wielopiętrowym - na ławy i stopy poszło 28 m3 betonu :). Miałem wrzucić skany z przeróbkami ale przekroje są wieksze niż A3 i nie moge znaleźć takiego skanera. Jak zalejemy stan zero wrzucę fotke lepszej jakości

Bożena030100
25-09-2008, 10:30
Ile szacunkowo będzie kosztował SSO tzn materiały + robocizna. Ja estem przerażona, bo słyszałam, że niestety koszty będą oscylowały w okolicach 250 tys. (z dachem)?
pozdr

kertog
25-09-2008, 11:53
SSO robocizna ( bez pokrycia, tylko więżba) 45000 netto. Materiały - jeszcze nie wiem. Jutro zamknę stan zero to podlicze ile dotychczas wydałem.

artur_b
25-09-2008, 12:13
No i mamy pierwszy budujący sie Topaz na forum. Gratuluję postępu w pracach.

Również będę wdzięczny za wszelkie informację na temat zmian w projekcie, postępu w budowie i orientacyjnych kosztów poszczególnych etapów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

akapap
26-09-2008, 20:00
SSO robocizna ( bez pokrycia, tylko więżba) 45000 netto. Materiały - jeszcze nie wiem. Jutro zamknę stan zero to podlicze ile dotychczas wydałem.

Muszę powiedzieć, że powaliła mnie ta cena. Jak ja szukałem ekipy to żadna z ofert nie zeszła poniżej 80 kPLN (okolice Warszawa - Mińsk Mazowiecki).

Pozdrawiam.

kertog
27-09-2008, 15:36
Stan zero kosztował około 50 000zł wliczając projekt i adaptację i wykonanie.

Co do ekipy 80 000 to zdecydowana przesada - radzę dobrze poszukać, podobno coraz wiecej budowlańców wraca z emigracji. Ja miałem kilka tańszych ofert w tym jedna poważna za około 38000zł ale firma wygrała duzy przetarg więc musiałem zadowolić się droższym wykonawcą.

W poniedziałek zaczynamy ściany ( Ytong 24cm) i za tydzień mam nadzieję, wrzucę zdjęcie z gotowym parterem :).

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/stan-zero1.jpg

akapap
28-09-2008, 21:14
Stan zero kosztował około 50 000zł wliczając projekt i adaptację i wykonanie.

Co do ekipy 80 000 to zdecydowana przesada - radzę dobrze poszukać, podobno coraz wiecej budowlańców wraca z emigracji. Ja miałem kilka tańszych ofert w tym jedna poważna za około 38000zł ale firma wygrała duzy przetarg więc musiałem zadowolić się droższym wykonawcą.

W poniedziałek zaczynamy ściany ( Ytong 24cm) i za tydzień mam nadzieję, wrzucę zdjęcie z gotowym parterem :).

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/stan-zero1.jpg

A w jakiej okolicy budujesz?

Pozdrawiam.

kertog
28-09-2008, 21:30
Ostrołeka, 120km od W-wy

lidszu
29-09-2008, 20:02
kertog, gratuluję rozpoczęcia budowy :D W końcu pierwszy Topaz się buduje !!!!! http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/g010.gif

kertog, a możesz zrobić zdjęcia rzutom swojego domku i wkleić ? Myślę, że to też pozwoli nam zorientować się w przeróbkach

akapap, a ty gdzie się będziesz budował, bo coś mi się zdaje, że w moich okolicach :roll:

akapap
29-09-2008, 21:30
Okolice Dębe Wielkie.

Pozdrawiam.

lidszu
29-09-2008, 21:54
Okolice Dębe Wielkie.
A to blisko mnie :lol:

kertog
30-09-2008, 22:31
Obiecane skany ze zmianami.

Skan nr 1 - dodatkowe okno w kuchni, likwidacja spizarni i sciany miedzy jadalnią a kuchnią. Przesuniecie słupa i dodatkowa scianka. Z lewej ogród zimowy powstały w wyniku likwidacji okna i skrócenia scian.

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/parter-ogrod.jpg


Skan nr 2 - okna narożne zamienione na drzwi przesuwne. Poszerzony balkon.

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/rzut-balkon-i-drzwi.jpg

Skan nr 3 - góra, widoczny poszerzony balkon i dodatkowe okno oraz drzwi zamiast okna

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/gora-balkon-i-okno.jpg

Skan nr 4 - góra, podział łazienki i przesunięte okno

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/gora-lazienka.jpg

lidszu
01-10-2008, 22:40
Obiecane skany ze zmianami.

Skan nr 1 - dodatkowe okno w kuchni, likwidacja spizarni i sciany miedzy jadalnią a kuchnią. Przesuniecie słupa i dodatkowa scianka. Z lewej ogród zimowy powstały w wyniku likwidacji okna i skrócenia scian.

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/parter-ogrod.jpg


kertog, widzę, że wpadliście na ten sam pomysł ze ścianką w salonie jak my :D też chcemy taką zrobić

DMD
02-10-2008, 20:33
Witam Wszytkich TOPAZIARZY,

Jeżeli ktoś z Szanownego grona chciałby, kilka fotek z Topaza proszę o adres e-mailowy wyślemy. Gratuluję wyboru projektu jest naprawdę godny uwagi. Obecnie realizujemy budowę takich trzech Topazików (w sumie 6) i w każdym nanosimy małe zmiany od scianek na kominach skończywszy.

Pozdrawiam
DMD[/url]

artur_b
17-10-2008, 15:48
DMD, dzięki za przesłane fotki

kertog, jak postępy na budowie???


Udanego weekendu życzę,
A.

kertog
18-10-2008, 10:55
Witam,

wczoraj został zalany strop - 33m3. W przyszłym tygodniu zaczynamy piętro wiec juz najgorsze za nami. Mogę się juz wypowiedzieć na temat kosztorysu Topaza ze strony MG jak i również tego dołączanego do projektu - można go spokojnie wyrzucic do kosza - mowa o ilościach materiałów, stali, betonu itp. A szkoda, bo dla architekta to 1-2 h pracy i mozna wszystko precyzyjnie policzyć. Trochę wstyd..


Pogoda nie rozpieszcza w tym roku, ale jak narazie nie mam większych problemów z budową i ekipą. Myslę, ze jeszcze 3- 4 tyg i kończymy SSO.

pozdrawiam

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/strop_640.jpg

kamyk68
19-10-2008, 11:39
Zastanawialem sie nad projektem z MG i duzo osob zwracalo mi no to uwage ze Oni te obliczenia to tak po macoszemu traktuja :wink: :D :D :D Gratuluje postepow :D :D :D

lidszu
20-10-2008, 23:19
kertog, gratuluję postępów w budowie :D :D
zazdroszczę :oops:


Mogę się juz wypowiedzieć na temat kosztorysu Topaza ze strony MG jak i również tego dołączanego do projektu - można go spokojnie wyrzucic do kosza - mowa o ilościach materiałów, stali, betonu itp.
Czyli rozumiem, że wyliczał ci to ktoś inny ?


My pracujemy nad naszymi poprawkami. Na dole raczej nic się nie zmieni oprócz postawienia ścianki na połączeniu holu z salonem jak u kertoga. Dodatkowo mamy zamiar przedłużyć ściany w gabinecie przy drzwiach i zrobić tam dwuskrzydłowe przesuwane drzwi.
Na górze nadal myślimy jak pozmieniać łazienki, aby ta dla dzieci była trochę większa. Jedno co na pewno zrobimy, to zrezygnujemy z jednego okna w łazience małżeńskiej (tego od frontu) i na tej ścianie zostaną umieszczone umywalki dla nas.

W przyszłym tygodniu zaczynam załatwianie papierków w urzędach potrzebnych do pozwolenia na budowę :evil:

lidszu
31-10-2008, 13:35
kertog, miałam się zapytać
Powiedz mi, czy podciąg, który idzie w kuchni opiera się na nadprożu okna, czy też nie ? Z projektu dostępnego na stronie MGProjektu wynika, że się opiera, a tak nie powinno być.
Będę wdzięczna za odpowiedź.

w środę spotkaliśmy w architektką wnętrz, aby wypowiedziała się pod kątem wykończenia wnętrz o zmianach jakie zamierzamy wprowadzić do projektu. Okazało się, że prawie wszystkie zmiany jak najbardziej popiera, więc teraz musimy umówić się z architektem, aby te zmiany naniósł na projekt.

Rezygnujemy jednak z tej ukośnej ścianki pomiędzy holem a salonem, mojemu M się nie podoba.

kertog
01-11-2008, 14:39
Witam,

większość materiałów wyliczam sam, ewentualnie majster. To co podaje MG w projekcie niestety nieco odbiega od rzeczywistości i to więcej niż 10%.

Co do podciągu to nie widzę w kuchni takiej sytuacji - który podciąg dokładnie Cię interesuje?

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/pietro480.jpg

lidszu
01-11-2008, 16:47
Co do podciągu to nie widzę w kuchni takiej sytuacji - który podciąg dokładnie Cię interesuje?

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/pietro480.jpg

chodzi mi o podciąg, który z tego co się dopatrzyłam na planie opiera się o nadproże okna w kuchni od frontu. Biegnie on wzdłuż ściany bocznej zewnętrznej.

Jeśli nie zauważyłeś czegoś takiego, to super. Tak jest to zaznaczone w pdf, który ściągałam ze strony MGPtojektu, ale może już w projekcie budowlanym tego nie ma.

Gratuluję postępów budowy http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a030.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a030.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a030.gif

darekzet
06-11-2008, 15:11
chodzi mi o podciąg, który z tego co się dopatrzyłam na planie opiera się o nadproże okna w kuchni od frontu. Biegnie on wzdłuż ściany bocznej zewnętrznej.

Jeśli nie zauważyłeś czegoś takiego, to super. Tak jest to zaznaczone w pdf, który ściągałam ze strony MGPtojektu, ale może już w projekcie budowlanym tego nie ma.

Gratuluję postępów budowy

koledze chodzi chyba o to co zaznaczyłem na poniższym zdjęciu ... podciąg A opierający się na nadprożu B

http://images43.fotosik.pl/27/7485a3c8ab3b4fdfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7485a3c8ab3b4fdf)

w projekcie budowlanym jest tak samo jak na egzemplarzu okazowym
oczywiście podciąg A nie opiera się bezpośrednio na nadprożu B ... jest wyżej o jakieś 20-30 cm ... nie zmienia to faktu że dziwnie to wygląda
ale na ten temat powinien wypowiedzieć się jakiś konstruktor

bresland
11-11-2008, 22:25
Jako konstruktor (bez uprawnień), mogę powiedzieć, że nie widzę tu najmniejszego problemu.

Oparcie podciągu na ścianie nośnej nad nadprożem okna jest elementem, który powinien zostać przeliczony pod kontem doboru odpowiednio wytrzymałego nadproża okna (i nie tylko).

Podobne sytuacje występują dosyć często w momencie gdy nad nadprożem okiennym jest oparta belka stopowa (i nie tylko). Nie widzę tu, żadnych przeciwwskazań, tylko to trzeba odpowiednio policzyć i zwymiarować.

kertog
12-11-2008, 10:43
Podciąg A nie opiera się na nadprożu - kończy sie na podciągu w osi numer 4

pozdrawiam

lidszu
13-11-2008, 21:58
Podciąg A nie opiera się na nadprożu - kończy sie na podciągu w osi numer 4
kertog, dziękuję za odpowiedź :)


koledze chodzi chyba o to co zaznaczyłem na poniższym zdjęciu ...
koleżance :oops: , ale nie szkodzi :wink:

wlodarl
26-11-2008, 15:24
moja działka to 25m czy nie zamało
i proźba do forumowicza który budje czy mógłby wrzucić fotki z dalszych etapów budowy pozdrawiam

Bożena030100
02-12-2008, 14:43
Czy ktoś jeszcze zaczął budowę?. ja zamierzam rozpocząć prace wiosną 2009. Mam już PnB ale też pojawił się problem z mediami. Mam nadzieję,że wszystko się dobrze skończy i wiosną zacznie stawać dom - Topaz oczywiście :lol:

kertog
14-12-2008, 14:16
Stan SSO gotowy. Kończymy ogrodzenie i do końca roku odpoczynek. Od stycznia instalacje. Pozdrawiam Topazowców :)

http://modernhome.iai-shop.com/data/include/cms/SSO_grudzien.jpg

akapap
14-12-2008, 14:58
Stan SSO gotowy. Kończymy ogrodzenie i do końca roku odpoczynek. Od stycznia instalacje. Pozdrawiam Topazowców :)


Twój budynek ma drugi strop drewniany - nie mogę się tego dopatrzyć na rysunku.

No i drugie pytanie. Pod papą masz deskowanie? Przyznam, że w niektórym miejscach pap na tyle swobodnie zwisa jakby nie było pod nią desek.

Pozdrawiam.

kertog
14-12-2008, 15:31
Strop drewniany. Oczywiście pełne deskowanie - nie wiem gdzie dopatrzyłeś się swobodnie zwisającej papy :)

akapap
14-12-2008, 15:44
Strop drewniany. Oczywiście pełne deskowanie - nie wiem gdzie dopatrzyłeś się swobodnie zwisającej papy :)

Na belce narożnej - balkon przy sypialni (betonowy słup). Prawdopodobnie to wina zdjęcia.

Ja również dość długo zastanawiam się czy na deskowanie kłaść papę czy membranę i do tej pory nie jestem przekonany.

Jeśli to nie problem to co Cię przekonało za papowaniem i jakiej papy użyłeś.

Pozdrawiam.

lidszu
14-12-2008, 18:33
kertog, gratuluję SSO http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a030.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a030.gif http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a030.gif
To w przyszłym roku Święta już pewnie w nowym domku :D

Ja też będę deskować dach i kłaść papę. Takie rozwiązanie wydaje mi się lepsze, bo jakoś w te folie to za bardzo nie wierzę.

Dla mnie jutro ważny dzień, bo w końcu jedziemy kupić projekt naszego Topaza :D

kertog
14-12-2008, 18:49
Położyłem deski i papę poniewaz na dachu bedzie sporo paneli słonecznych oraz kolektorów - potrzebna jest więc stabilna konstrukcja. Poza tym membrany raczej należy na zimę przykrywać gotowym dachem czego w tym roku nie zdążyłbym zrobić Nad rodzajem papy się nie zastanawiałem - nie miałem czasu i kupiłem to co było w sklepie. Majster stwierdził, że całkiem dobra jakość. Zamiast dachówek będzie blachodachówka. Co do zwisajacej papy - ostatnie 10cm poza deskowaniem jest lużne - woda nie zacieka pod deski.

Bożena030100
14-12-2008, 23:05
gratulacje!!!
To kto nastepny???
ja na razie zbieram informacje jak zrobic elewacje. Ostatnio natknelam sie na klinkier firmy ABC KLINKIER i do tego drewno egzotyczne z DHL. Maz jednak twierdzi, ze elewacja musi byc z plytek klinkierowych, bo inaczej trzeba zroniic szerszy fundament aby na tym ulozyc cegle. Nie wiem czy ma racje ale z plytkami jest bardzo ciezko, bo nie sa tak fajne jak ta cegla.
Jeszcze sie zastanawiam nad kolorem desek przy dachu - grafitowe czy brazowe jak w projekcie.
mam nadzieje ze wczesnym latem tez bede sie mogla pochwalic moim SSO.

czy kosztorys z mg projekt SSO jest przynajmniej troche podobny?

fąfalska
19-01-2009, 10:17
witam,
prawdopodobnie (właściwie dzisiaj zamawiamy projekt) wybudujemy Topaz :-)
projekcik zgrabny, bez skosów i budynek mieści się na naszą działeczkę :-). Wybudujemy topaza na Nowodworach (wawa)

z zainteresowaniem śledzę watek co i kto w projekcie zmienia. obserwuje, analizuje i rozważam własne zmiany.

troche mnie martwi oderwany od rzeczywistości kosztorys. Lubie wiedziec dokladnie ile z czego i za ile. Dlatego chcialabym poprosic kolegę Kertoga czy mógłby podzielić się wydatkami jakie do tej pory poniósł. Może masz jakiś excelek, z którego moza by było skorzystać :-)

lidszu
19-01-2009, 11:26
fąfalska, witaj wśród Topazowców :D

cicho się tutaj ostatnio zrobiło, ale mam nadzieję, że na wiosnę ten wątek się trochę ożywi :roll:

kamilaJ
23-01-2009, 14:01
witam i ja dołączam do grona tego wątku ,razem z mezem bedziemy budować topaz III lustrzane odbicie ,pozdrawiam

bobbuilder
26-01-2009, 21:36
I ja i ja ;-) Witam wszystkich. Plan również zaklada, iż na wiosnę budowa ruszy. Aktualnie jest etap koncepcyjny tj. którą ścianę jak ruszyć i czy wogóle.

Pozdrawiam

lidszu
27-01-2009, 13:22
witam nowych Topazowców :D Widzę, że grupa rośnie w siłę i jest nas coraz więcej :D

fąfalska
27-01-2009, 13:31
słuchajcie, jesli ten dom jest tak drogo zapropjektowany (stal i beton) zdaniem niektórych niepotrzebnie to moze mozna to zmienić na etapie projektu? ktos próbowal?

akapap
27-01-2009, 16:02
słuchajcie, jesli ten dom jest tak drogo zapropjektowany (stal i beton) zdaniem niektórych niepotrzebnie to moze mozna to zmienić na etapie projektu? ktos próbowal?

Zastanawiałem się nad tym przez chwilę. Ilość betonu i stali wynika głównie z mnogości podciągów w omawianym budynku.

Za informacją od mojego KB kilka z nich można by było odchudzić jednak gra wydaje się nie być warta świeczki. Byłyby to kosmetyczne oszczędności.

Głośno warto by się zastanowić nad zmianą niektórych elementów konstrukcyjnych, jak np. słupy na piętrzy. W przypadku stropu wylewanego (drugi strop - nad piętrem) wydaję się być zbędne.

Jednakże ja, jakoś zbytnio nie byłem przekonany do cięcia kosztów w takich miejscach.

Jeśli już to warto wybrać inny budynek lub go przeprojektować tak, że większość elementów stała na ścianach konstrukcyjnych a nie na podciągach.

Pozdrawiam.

kertog
27-01-2009, 16:11
Ja np zamiast stali fi 16 dawałem miejscami fi14 i zamiast 12 - 10 ale to niewielkie oszczędności. Budynek ma sporo słupów i pod każdym jest ogromna stopa fundamentowa. Można sie pokusić o ich zmniejszenie.

lidszu
27-01-2009, 17:48
słuchajcie, jesli ten dom jest tak drogo zapropjektowany (stal i beton) zdaniem niektórych niepotrzebnie to moze mozna to zmienić na etapie projektu? ktos próbowal?
myślę, że pewnie nikt nie próbował jakoś bardzo tego zmieniać. Tak jak napisali kertog i akapap byłyby to zmiany kosmetyczne.

budynek jest dość ciężki (tak mi się przynajmniej wydaje) i to trzeba wziąć pod uwagę. Również trzeba wziąć pod uwagę jaki jest grunt na działce.

Bożena030100
20-02-2009, 12:25
Witam,
Czy macie w projekcie przekroje słupów, które podtrzymują taras? W mojej dokumentacji podobno ( tak twierdzi Wykonawca) tego nie ma. Ani wymiarowania - cokolwiek to oznacza. Dzwoniłam do mg projekt ale konstruktor będzie w przyszłym tygodniu. Może ktoś to ma i jest w stanie pomóc mi :lol:
Ten projekt już mnie tak wkurza... Podobno schody robi się na stali fi12, a w Topazie - fi16 (z rozmachem!).
Już raz jeździłam na ul. Uczniowską do mg projekt, bo czegoś tam brakowało ale myślałam,że jest to moja ostatnia wizyta :-?. A może mój wykonawca się pomylił? Coś tam jeszcze mówił o stali fi14. Tylko ja nie widzę nigdzie takiej stali w kosztorysie, ani w projekcie konstrukcyjnym :o

DMD
20-02-2009, 16:51
Pani Bożenko,

Oczywiscie że są i schody mozna robić z 12 ale trzeba mieć projekty, nie którzy je mają.

Powodzenia w budowie :evil:

DD



Witam,
Czy macie w projekcie przekroje słupów, które podtrzymują taras? W mojej dokumentacji podobno ( tak twierdzi Wykonawca) tego nie ma. Ani wymiarowania - cokolwiek to oznacza. Dzwoniłam do mg projekt ale konstruktor będzie w przyszłym tygodniu. Może ktoś to ma i jest w stanie pomóc mi :lol:
Ten projekt już mnie tak wkurza... Podobno schody robi się na stali fi12, a w Topazie - fi16 (z rozmachem!).
Już raz jeździłam na ul. Uczniowską do mg projekt, bo czegoś tam brakowało ale myślałam,że jest to moja ostatnia wizyta :-?. A może mój wykonawca się pomylił? Coś tam jeszcze mówił o stali fi14. Tylko ja nie widzę nigdzie takiej stali w kosztorysie, ani w projekcie konstrukcyjnym :o

DMD
20-02-2009, 17:01
STR 64 - 68 w projekcie konstrukcyjnym

jak potrzebne wykonawcy - mogę odstąpić rysunki :roll:

DD



Witam,
Czy macie w projekcie przekroje słupów, które podtrzymują taras? W mojej dokumentacji podobno ( tak twierdzi Wykonawca) tego nie ma. Ani wymiarowania - cokolwiek to oznacza. Dzwoniłam do mg projekt ale konstruktor będzie w przyszłym tygodniu. Może ktoś to ma i jest w stanie pomóc mi :lol:
Ten projekt już mnie tak wkurza... Podobno schody robi się na stali fi12, a w Topazie - fi16 (z rozmachem!).
Już raz jeździłam na ul. Uczniowską do mg projekt, bo czegoś tam brakowało ale myślałam,że jest to moja ostatnia wizyta :-?. A może mój wykonawca się pomylił? Coś tam jeszcze mówił o stali fi14. Tylko ja nie widzę nigdzie takiej stali w kosztorysie, ani w projekcie konstrukcyjnym :o

Bożena030100
22-02-2009, 15:03
Witam serdecznie!!!
ja nie mam str 64-68 w projekcie konstrukcyjnym :o Moj projekt zawiera 54 strony. Nie wiem jak to mozliwe ale w poniedzialek bede to wyjasniac w mg projekt.

pozdr

Bożena030100
24-02-2009, 11:05
Witam,
Właśnie jestem p kolejnej rozmowie z Wykonawcą. Ostrzegam wszystkich budujących Topaz, że projest jest bardzo trudny do realizacji ze względu na liczne nieścisłości. Musicie mieć bardzo dobrą ekipę, która na bieżąco będzie korygować.
Oczywiście okazało się,że mąż źle mi przekazał i nie chodziło o słupy podtrzymujące balkon na piętrze tylko o inne słupy. W międzyczasie dowiedziałam się od jednego z forumowiczów, że przerwany jest wieniec w projekcie. Mój wykonawca to potwierdził ale znalazł na to jakiś sposób. W projekcie mam do wieńca fi 14. W kosztorysie zero. Zadzwoniłam do mg projekt i architekt powiedział, że mogę użyć fi 12.
Muszę przyznać,że kontakt z pracownią jest bardzo miły i rzeczywiście jeśli ktoś ma problem to reagują od razu. Dam im chyba spokój, bo ekipa powiedział,że da radę i te wszystkie "wpadki'projektowe są na tyle małe,że każy dobry KB poradzi sobie bez problemu. Tylko jedna uwaga - EKIPA MUSI BYC MYSLACA i zadawać spobie sprawę,że pracują z projektem bardzo słabym dla ambitnych.
Kosztorys proszę zweryfikować, bo niestety jest bardzo niedokładny. jak tylko skończę SSO to wkleję mój kosztorys materiałowy. Może się przydać
pozdr
Bożena

kertog
24-02-2009, 11:34
Witam Topzaowiczów,

to nie prawda,ze projekt jest trudny. Kazda ekipa która postawiła juz wcześniej kilka domów bez trudu da sobie z nim radę. Owszem jest sporo słupów i podciągów i jeżeli majster ma problemy z czytaniem rysunków technicznych to może byc ciężko :). Według mnie projekt zawiera tylko dwa błedy: brak słupa w lewym, tylnym, dolnym rogu ( na styku okien), oraz zła szerokość schodów na półpiętrze uniemożliwiająca zbudowanie ścianki działowej. Moja ekipa tego drugiego błędu nie wychwyciła ale to nie jest problem. Stali idzie dużo ale doświadczony kierownik budowy czy majster napewno bez problemu oszacują gdzie należy dać fi 16 a gdzie może być fi 14.
Tak więc bez obaw budujcie :)

Bożena030100
24-02-2009, 15:58
Witam Topzaowiczów,

to nie prawda,ze projekt jest trudny. Kazda ekipa która postawiła juz wcześniej kilka domów bez trudu da sobie z nim radę. Owszem jest sporo słupów i podciągów i jeżeli majster ma problemy z czytaniem rysunków technicznych to może byc ciężko :). Według mnie projekt zawiera tylko dwa błedy: brak słupa w lewym, tylnym, dolnym rogu ( na styku okien), oraz zła szerokość schodów na półpiętrze uniemożliwiająca zbudowanie ścianki działowej. Moja ekipa tego drugiego błędu nie wychwyciła ale to nie jest problem. Stali idzie dużo ale doświadczony kierownik budowy czy majster napewno bez problemu oszacują gdzie należy dać fi 16 a gdzie może być fi 14.
Tak więc bez obaw budujcie :)

Witam Kertog,
nie znam się na budowaniu więc ufam moim fachowcom. Nie chodzi o to,że dom jest trudny do zbudowania tylko projekt jest przygotowany nie do końca tak jak życzyłby sobie inwestor. Oznacza to,że np w projekcie są błędy. Zgodnie z tym co czytam na rys. rzut parteru, wieńce mają być wykonane ze stali fi 14 - w kosztorysie brak. Wieniec jest przerwany oknem w klatce schodowej (nie powinno się przeywać wieńców podobno) itp. Oczywiście,że dobry Wykonawca sobie poradzi tylko, że błędy są i już. Nie wiem co mnie jeszcze czeka. Mogę tylko z czystym sumieniem powiedzieć,że kosztorys jest też niestety niedokładny. Jak już wcześniej pisałam po zakończeniu SSO mam zamiar przedstawić na tym forum mój kosztorys. Może się komuś przyda, bo chyba niedługo trochę osób zaczyna budowę. Aha, pisząc o kosztorysie mam na myśli ilość materiałów a nie ceny, bo te zmieniaja się z tygodnia na tydzień. Tylko jak zamawiam beton na fundament to nie chcę być zdziwiona,że brakuje kilku m3 :evil: później było lepiej, bo prosiłam Wykonawcę aby sam wszystko obliczał jeszcze raz. Nie chcę mieć wpadek, bo brakuje cegieł i muszę później dodatkowo płacić za transport np 2 palet :-?
pozdr
Bożena

kertog
24-02-2009, 16:27
Witam,

nie wiem jaką wersje projektu masz - ja nie widzę nigdzie przerwania więżby ( a już napewno nie ma nic na ten temat w rzucie parteru :) ). Co do kosztorysu/ zestawienia materiałowego - już o tym pisałem - można go wyrzucić do kosza. To rzeczywiście wstyd dla MG projekt.

Bożena030100
25-02-2009, 11:24
Witam,

nie wiem jaką wersje projektu masz - ja nie widzę nigdzie przerwania więżby ( a już napewno nie ma nic na ten temat w rzucie parteru :) ). Co do kosztorysu/ zestawienia materiałowego - już o tym pisałem - można go wyrzucić do kosza. To rzeczywiście wstyd dla MG projekt.

w rzucie parteru jest info, że wieniec jest ze stali fi14. Natomiast to, że jest on przerwany wynika z faktu, że okno na klatce schodowej jest pomiędzy kondygnacjami. Skoro tak to chyba musi być przerwany właśnie tym oknem :( Jeden z Forumowiczów okno umieścił powyżej stropu i dzięki temu uniknął problemu przerwanego wieńca :) Mój projekt to Topaz wersja C lustrzane odbicie.
Nie wiem jakie czekają mnie niespodzianki jeszcze. Budowę koordynuje mój mąż, który dozuje mi wrażenia i o problemach informuje mnie już po tym aż znajdzie się jakieś rozwiązanie. Czasami jednak nie wytrzymuje i dzieli się ze mną wrażeniami wcześniej, a ja z kolei od razu śmigam na forum.
Nie wiem jak to jest z innymi projektami gotowymi. Może to standard, że zdarzają się błędy.
Tak czy siak domek jest ładny i mam nadzieję, że go w końcu zbuduję :D

akapap
25-02-2009, 12:32
Witam,

zdecydowanie przychylam się do wypowiedzi Bożena030100-y. Projekt jest niedopracowany. Niestety bardziej on przypomina prace na zaliczenie pisaną na kolanie niż profesjonalny dokument, na którym powinna być oparta tak kosztowna inwestycja.

Pozdrawiam.

PS Mam do odsprzedania stemple to Topazie - ilość około 400 szt.; długość 3.40.
Również mogę odsprzedać audyt energetyczny, na podstawie którego można podjąć decyzję na temat opłacalności pompy ciepła, zmian w izolacji itp.

Maar1979
03-03-2009, 19:19
Chciałbym się przywitać na tym zacnym forum.
Jak większość zainteresowanych też planujemy rozpoczęcie budowy Topaza w naszym wypadku wybór padł na numer 3. Napewno jeszcze chwilę to potrwa ale już niebawem pierwsze informacje z postępów prac/planowania.

Pozdrawiam

lidszu
03-03-2009, 20:29
Chciałbym się przywitać na tym zacnym forum.
Jak większość zainteresowanych też planujemy rozpoczęcie budowy Topaza w naszym wypadku wybór padł na numer 3. Napewno jeszcze chwilę to potrwa ale już niebawem pierwsze informacje z postępów prac/planowania.

Pozdrawiam
witaj, my też budujemy 3 :D

Maar1979
03-03-2009, 20:48
Czesc Lidszu

No właśnie widzę:). Zaraz będziemy analizować Wasze poprawki do projektu. Może coś odgapimy :P

Pozdrawiam

Bożena030100
05-03-2009, 14:09
Witam,
I znowu mam problem. Malutki, ale jednak. Moja wersja Topaza przewiduje powiększony garaż do 40m.kw. Dzisiaj się dowiedziałam, że w projekcie jest błąd i dach z jednej strony musi być bardziej płaski. Nie wiem dokładnie o co chodzi ponieważ mam informację z przekazu męża. To nie jest nic wielkiego ale jednak... :(
Sprawa przerwanego wieńca została pozytywnie załatwiona :P Wykonawca "owieńcował" okno na klatce i jest ok. Dzisiaj był KB i jutro.........zalewamy pierwszy strop :D . Nareszcie.
Teraz już jestem trochę poddenerwowana, bo sprawy idą szybko i muszę się zdecydować na dachówkę i okna. Właściwie dachówka została wybrana - Ruppceramika SIRIUS 13 w kolorze antracyt. Okna jeszcze nie wybrane ale z pewnością PCV.

[/i]

wimal
10-03-2009, 09:35
Witam,

i my przymierzamy sie do budowy Topaza III. Pod Warszawą.

Plany mamy ambitne, chcemy ruszyć jeszcze przed latem. Rozglądamy się za ekipą, najchętniej taką, która ma już doświadczenie w budowie Topazów.

Czy Koleżanki i Koledzy mogą polecić, oczywiście na priv, firmę godną uwagi?

Radluk
12-03-2009, 12:02
witam

planuje własnie rozpoczecie budowy podobnego projektu (wersja z powiekszonym garazem) , chciałbym porozmawiać z kims kto buduje, wybudował taki dom. za wszelkie informacje i zdjecia byłbym bardzo wdzieczny. moj adres to [email protected]

pozdrawiam
Radek

honbon
13-03-2009, 12:05
Sprzedam nowy projekt domu Topaz - clasic. W skład projektu wchodzą 4 egzemplarze, pozwolenie na dokonanie zmian itp. jak w oryginale. Cena projektu 1290 zł. Nowy projekt kosztuje 2318 zł. Telefon kontaktowy 0-783-332-253.

Bożena030100
01-04-2009, 10:30
witam,
właśnie dostałam wycenę elewacji - robocizna na 20 TPLN. Nie wiem czy to dużo, czy mało ale ta elewacja jest pokręcona, bo i klinkier i drewno i tynk.
Czy ktos się już interesował ile będzie kosztowała elewacja? Muszę zrobić to szybko, bo ekipa ma wolny termin za jakiś miesiąc a innej nie znalazłam. Niestety tutaj jest potrzebny ktoś kto jest specjalista od trzech materiałów. Najczęściej jeśli robi elewację i klinkier to o drewnie nie ma pojęcia.
Bardzo proszę o radę

darekzet
01-04-2009, 14:38
witam,
właśnie dostałam wycenę elewacji - robocizna na 20 TPLN. Nie wiem czy to dużo, czy mało ale ta elewacja jest pokręcona, bo i klinkier i drewno i tynk.
Czy ktos się już interesował ile będzie kosztowała elewacja? Muszę zrobić to szybko, bo ekipa ma wolny termin za jakiś miesiąc a innej nie znalazłam. Niestety tutaj jest potrzebny ktoś kto jest specjalista od trzech materiałów. Najczęściej jeśli robi elewację i klinkier to o drewnie nie ma pojęcia.
Bardzo proszę o radę

zależy jak metrażowo masz to rozpisane
styro na gotowo to koszt 40 zł/m2 ; styro + drewno ok 60 zł/m2 ; styro + klinkier ok 60 zł/m2
dużo czynników ma wpływ na cenę, np jaki to klinkier, jak szerokie deski itd

Bożena030100
01-04-2009, 15:07
witam,
właśnie dostałam wycenę elewacji - robocizna na 20 TPLN. Nie wiem czy to dużo, czy mało ale ta elewacja jest pokręcona, bo i klinkier i drewno i tynk.
Czy ktos się już interesował ile będzie kosztowała elewacja? Muszę zrobić to szybko, bo ekipa ma wolny termin za jakiś miesiąc a innej nie znalazłam. Niestety tutaj jest potrzebny ktoś kto jest specjalista od trzech materiałów. Najczęściej jeśli robi elewację i klinkier to o drewnie nie ma pojęcia.
Bardzo proszę o radę

zależy jak metrażowo masz to rozpisane
styro na gotowo to koszt 40 zł/m2 ; styro + drewno ok 60 zł/m2 ; styro + klinkier ok 60 zł/m2
dużo czynników ma wpływ na cenę, np jaki to klinkier, jak szerokie deski itd

elewacji jest w sumie ok 350m2 w tym 60m2 klinkieru i trochę desek ale nie wiem ile dokładnie.
darekzet czy znasz może kogoś kto może zrobić taką elewację i ma doświadczenie w tych trzech materiałach?

darekzet
01-04-2009, 15:20
witam,
właśnie dostałam wycenę elewacji - robocizna na 20 TPLN. Nie wiem czy to dużo, czy mało ale ta elewacja jest pokręcona, bo i klinkier i drewno i tynk.
Czy ktos się już interesował ile będzie kosztowała elewacja? Muszę zrobić to szybko, bo ekipa ma wolny termin za jakiś miesiąc a innej nie znalazłam. Niestety tutaj jest potrzebny ktoś kto jest specjalista od trzech materiałów. Najczęściej jeśli robi elewację i klinkier to o drewnie nie ma pojęcia.
Bardzo proszę o radę

zależy jak metrażowo masz to rozpisane
styro na gotowo to koszt 40 zł/m2 ; styro + drewno ok 60 zł/m2 ; styro + klinkier ok 60 zł/m2
dużo czynników ma wpływ na cenę, np jaki to klinkier, jak szerokie deski itd

elewacji jest w sumie ok 350m2 w tym 60m2 klinkieru i trochę desek ale nie wiem ile dokładnie.
darekzet czy znasz może kogoś kto może zrobić taką elewację i ma doświadczenie w tych trzech materiałach?

ja jestem wstępnie umówiony na docieplenie i elewację na koniec lipca, dogadałem się z jednym z forumowiczów
klinkier bedę układał sammu

Bożena030100
09-04-2009, 15:33
HURRA. Dzisiaj zakończyłam SSO z położeniem dachówki włącznie :D Taka jestem szczęśliwa :D Od wtorku na budowie elektryk, za tydzień hydraulik, a 4 maja tynkarze. Coś niesamowitego jak te prace ruszyły z kopyta. Na początku maja wkracza również ekipa od elewacji :o SZOK. Jak trochę ochłonę to podliczę ile nas to kosztowało.

kertog
09-04-2009, 20:58
GRATULACJE !! Podaj jezeli możesz cenę za dach ( materiały i robocizna) oraz elektrykę / hydraulikę.

pozdrawiam

p.s. przyznam szczerze, że tempo zawrotne, choc podobno dobrze aby dom troche "ostygł" i wysechł przed tynkowaniem i ocieplaniem

Bożena030100
10-04-2009, 08:49
dziękuję za gratulacje :D . Ty już pewnie jesteś dużo dalej. Wklej proszę jakieś aktualne fotki. kertog koszt podałam na PW

Marek Skalski
13-04-2009, 13:44
Witam

Jestem na etapie zakupu projektu Topaz.
Proszę o o kilka wskazówek dotyczących ewentualnych zmian w tym projekcie.
Mile widziane fotki z budowy i końcowej realizacji.

Pozdrawiam

[email protected]

leszeq
13-04-2009, 15:39
Tutaj jest trochę o tym projekcie napisane :)
http://forum.muratordom.pl/projekt-topaz-mgprojekt-prosze-o-opinie,t126110.htm

Marek Skalski
14-04-2009, 01:19
Witam Wszytkich TOPAZIARZY,

Jeżeli ktoś z Szanownego grona chciałby, kilka fotek z Topaza proszę o adres e-mailowy wyślemy. Gratuluję wyboru projektu jest naprawdę godny uwagi. Obecnie realizujemy budowę takich trzech Topazików (w sumie 6) i w każdym nanosimy małe zmiany od scianek na kominach skończywszy.

Pozdrawiam
DMD[/url]

Bożena030100
27-04-2009, 12:50
czas leci jak opętany. Dzisiaj montują mi okna i drzwi zewnętrze tak,że mam już SSZ :lol:

maguss
19-05-2009, 09:52
Witam wszystkich :) właśnie zaczęliśmy budować Topazik, jesteśmy na etapie parteru za jakis tydzień bedziemy wylewać strop. Dom wydaje sie naprawdę fajny. Mam pytanie odnośnie okien, z jakiej firmy zamawiacie i jakie koszty całej stolarki ?
Mile widziane zdjęcia okien chciałabym zobaczyc jak to wygląda. Pozdrawiam serdecznie Magda

Helmer
12-06-2009, 18:29
Witam. Czy ktoś buduje Topaz w okolicach Wrocławia? Zaczynam budowę we Wrocławiu w technologi Praefa.

czuszka
13-06-2009, 13:02
My się przymierzamy. Chcemy budować Topaza na Zlotnikach. Ale budowa ruszy dopiero w okolicach przyszłego roku. Chętnie skorzystamy z doświadczeń i podzielimy się spostrzeżeniami :-)

Helmer
13-06-2009, 13:47
Ja mam już pozwolenie i chcę zacząć jak najszybciej, szukam ekipy i kierownika budowy. Dom będzie stał na Ołtaszynie.

akapap
30-06-2009, 14:20
Czy ktoś z Was kupił pakiet ,,Wentylacja i Kominek'' dla projektu Topaz? Jeśli tak, to czy opracowanie jest warte zakupu?

Pozdrawiam.

lidszu
30-06-2009, 15:42
Czy ktoś z Was kupił pakiet ,,Wentylacja i Kominek'' dla projektu Topaz? Jeśli tak, to czy opracowanie jest warte zakupu?

Pozdrawiam.
ja nie kupowałam, więc nie pomogę

TAUNUS73
22-07-2009, 19:04
Witam Wszystkich ,
właśnie zamówiliśmy projekt Topaza I , oczywiście chcemy go troche zmodyfikowac tj.
- dodatkowe okno w kuchni
- przesunąc słup w salonie i dostawic ścianke delikatnie oddzielającą holl od salonu
- powiększyc mniejszą łazienke na piętrze kosztem pomniejszenia łazienki w sypialni
- powiększyc gabinet do obrysu domu
a i zastanawiamy się nad powiększeniem balkonu na piętrze.

Może ktoś ma ciekawe spostrzeżenia informacje,materiały to proszę o kontakt.

A może mamy kogoś w okolicach Wawy kto buduje lub już wybudował Topazika ?! :) my planujemy budowe w okolicach Grodziska Maz.
Pozdro.

akapap
01-09-2009, 15:28
Jakie zmiany wprowadziliście przy instalacji elektrycznej Topaza. Na pierwszy rzut oka jest trochę mało gniazdek w pokojach.

Pozdrawiam.

lidszu
01-09-2009, 21:55
Jakie zmiany wprowadziliście przy instalacji elektrycznej Topaza. Na pierwszy rzut oka jest trochę mało gniazdek w pokojach.

Pozdrawiam.
akapap, ja jeszcze nie na tym etapie, zresztą jak widzę to większość tutaj piszących.
Ci co się wybudowali, już nie zaglądają, a szkoda :(

Bożena030100
03-09-2009, 09:23
jak to nie zaglądają :o Ja jeszcze co prawda nie skończyłam ale już prawie...
Jeśli chodzi o elektrykę to nie dokonałam zbyt wielu zmian. Jedyne zmiany dotyczyły oświetlenia i kuchni.
Poza tym własciwie to zostało mi niewiele do ukończenia - parkiet, schody, kuchnia, garderoby, malowanie i na zewnątrz: kostka i taras. Podobno Duch ma zacząć u mnie w przyszłym tygodniu kłaść parkiet więc mam nadzieję, że w listopadzie już będzie wszystko gotowe (kuchnia i garderoby zamówione)
Pozdrawiam i życzę samych dobrych fachowców!!!

lidszu
03-09-2009, 10:29
jak to nie zaglądają :o Ja jeszcze co prawda nie skończyłam ale już prawie...
Jeśli chodzi o elektrykę to nie dokonałam zbyt wielu zmian. Jedyne zmiany dotyczyły oświetlenia i kuchni.
Poza tym własciwie to zostało mi niewiele do ukończenia - parkiet, schody, kuchnia, garderoby, malowanie i na zewnątrz: kostka i taras. Podobno Duch ma zacząć u mnie w przyszłym tygodniu kłaść parkiet więc mam nadzieję, że w listopadzie już będzie wszystko gotowe (kuchnia i garderoby zamówione)
Pozdrawiam i życzę samych dobrych fachowców!!!
no widzisz, zostałaś wywołana do odpowiedzi :lol: :lol: :lol:

Bożena, czy będziesz w weekend w domu, bo może w końcu bym się wybrała na oblukanie ? Oczywiście jeśli mogę :oops:

Bożena030100
04-09-2009, 09:29
możesz, możesz ale w weekend jestem nad morzem na weselu :) Od wtorku (mam nadzieję) ekipa Ducha bedzie układała podłogę więc możesz wpadać kiedy chcesz.

gosia112
18-10-2009, 11:09
Witam wszystkich,
ja rowniez jestem zainteresowana budową domu Topaz. Czy mozecie mi podac z jakimi kosztami nalezy sie liczyc? Podobno szacunki MG Projekt nie odzwierciedlają faktycznych kosztów.
Po drugie, czy ktos z Was doprojektowal do domu podpiwniczenie?
Pozdrawiam

lidszu
20-10-2009, 17:29
Witam wszystkich,
ja rowniez jestem zainteresowana budową domu Topaz. Czy mozecie mi podac z jakimi kosztami nalezy sie liczyc? Podobno szacunki MG Projekt nie odzwierciedlają faktycznych kosztów.
Po drugie, czy ktos z Was doprojektowal do domu podpiwniczenie?
Pozdrawiam
A dokładnie o jakie koszty ci chodzi ? Koszty materiałów ? Myślę, że możesz sobie spokojnie doliczyć do kwoty przedstawionej przez MGProjekt co najmniej 20%.
Ja np. wydać więcej kasy na fundamenty, bo musiałam je podnieść o 2 bloczki w stosunku do zakładanych w projekcie.

Co do podpiwniczenia, to nie wiem, czy ktoś się na takie zdecydował. Ja nie mam bo mam wysoko wody gruntowe, więc nawet nie mogłam sobie zrobić małej piwniczki na wino, o której marzył mąż

gosia112
20-10-2009, 20:27
Witaj,
chodzi mi o koszty +/- stanu surowego zamknietego i otwartego.
Moja dzialka jest na szczescie sucha, domki obok mają podpiwniczenie więc z tym nie powinnam miec problemu, kwestia tylko czy da sie to rozsądnie doprojektowac.
Pozdrawiam

lidszu
20-10-2009, 21:52
Witaj,
chodzi mi o koszty +/- stanu surowego zamknietego i otwartego.
Moja dzialka jest na szczescie sucha, domki obok mają podpiwniczenie więc z tym nie powinnam miec problemu, kwestia tylko czy da sie to rozsądnie doprojektowac.
Pozdrawiam
Wiesz trudno mówić o kosztach SSO, bądź SSZ, ponieważ w każdym rejonie Polski ceny materiałów się różnią.
Koszt stanu SSZ też trudno określić, bo to zależy od tego jakie okna i drzwi wybierzesz.

da się doprojektować piwnicę na pewno. Rozmawiałaś już w MGProjekt ? Oni są bardzo elastyczni.
Nie wiem, czy się przypadkiem nie mylę, ale jessi z forum chciała kiedyś budować Topaza podpiwniczonego i chyba nie było z tym problemu.

riplejj
03-11-2009, 22:31
WITAM WSZYSTKICH !!! :D
JESTEM ZAINTERESOWANA KUPNEM PROJEKTU TOPAZ, ALE WCZESNIEJ CHCIALABYM ZOBACZYC GO NA ZYWO...
CZY ISTNIEJE TAKA MOZLIWOSC,ZEBY KTOS Z WAS MI GO UDOSTEPNIL ?!... NIE WAZNE CZY W STANIE SUROWYM,CZY WYKONCZONY.

BYLABYM BARDZO WDZIECZNA ! :lol:

POZDRAWIAM !

Kaja Korczyńska
04-11-2009, 12:14
Witam,

proszę Was o analizę projektu ,,Topaz'' z pracowni Mgprojekt:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz/index.php

Po długich dyskusjach wybrałem projekt piętrowy (duża działka 100x50m). Ustawność pokoi i komfort mieszkania na poddaszu użytkowym dawał mi wiele do myślenia. Również koszt budowy domu w przypadku piętrusa wydawał się przekonywujący w porównaniu z podobną powierzchnią zabudowy domu parterowego czy z poddaszem użytkowym.

Zmiany, które chcę wprowadzić do projektu to przedłużenie łazienki na parterze, usunięcie drzwi z salonu do pomieszczenia gospodarczego. W tym miejscu zastanawiam się czy 9 m2 pomieszczenia gospodarczego+kotłownia to wystarczająca wartość? Co o tym sądzicie?

+dodanie okna w kuchni,
+przesunięcie balkonu
+instalacja kominka na piętrze

Co sądzicie o tym projekcie? Czy ktoś również zamierza rozpocząć budowę pod dyktando ,,Topaz-u''?

Pozdrawiam!



Mi się podoba, chociaż ma trochę zbitą bryłę, wolę coś co bardziej daje nam poczucie przestrzeni, mój znajomy realizował ten projekt:

http://www.mtmstyl.pl/projekt-aga/widoki/

I jest bardzo zadowolony, z użytecznym poddaszem, przestrzenny i nowoczesny

lidszu
04-11-2009, 14:45
WITAM WSZYSTKICH !!! :D
JESTEM ZAINTERESOWANA KUPNEM PROJEKTU TOPAZ, ALE WCZESNIEJ CHCIALABYM ZOBACZYC GO NA ZYWO...
CZY ISTNIEJE TAKA MOZLIWOSC,ZEBY KTOS Z WAS MI GO UDOSTEPNIL ?!... NIE WAZNE CZY W STANIE SUROWYM,CZY WYKONCZONY.

BYLABYM BARDZO WDZIECZNA ! :lol:

POZDRAWIAM !
a co masz na myśli udostępnił :roll: :lol:

ja ci mogę udostępnić, ale nie wiem, czy ci się będzie chciało te kilkaset kilosów jechać 8)

lidszu
04-11-2009, 14:53
Witam,

proszę Was o analizę projektu ,,Topaz'' z pracowni Mgprojekt:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz/index.php

Po długich dyskusjach wybrałem projekt piętrowy (duża działka 100x50m). Ustawność pokoi i komfort mieszkania na poddaszu użytkowym dawał mi wiele do myślenia. Również koszt budowy domu w przypadku piętrusa wydawał się przekonywujący w porównaniu z podobną powierzchnią zabudowy domu parterowego czy z poddaszem użytkowym.

Zmiany, które chcę wprowadzić do projektu to przedłużenie łazienki na parterze, usunięcie drzwi z salonu do pomieszczenia gospodarczego. W tym miejscu zastanawiam się czy 9 m2 pomieszczenia gospodarczego+kotłownia to wystarczająca wartość? Co o tym sądzicie?

+dodanie okna w kuchni,
+przesunięcie balkonu
+instalacja kominka na piętrze

Co sądzicie o tym projekcie? Czy ktoś również zamierza rozpocząć budowę pod dyktando ,,Topaz-u''?

Pozdrawiam!



Mi się podoba, chociaż ma trochę zbitą bryłę, wolę coś co bardziej daje nam poczucie przestrzeni, mój znajomy realizował ten projekt:

http://www.mtmstyl.pl/projekt-aga/widoki/
I jest bardzo zadowolony, z użytecznym poddaszem, przestrzenny i nowoczesny
mogę cię zapewnić, że przestrzeni w tym domu nie brakuje, możesz zajrzeć do mojego dziennika i zobaczyć zdjęcia parteru. Na górze pokoje też są ogromne, co jest bardzo dużym plusem.

Ja wybrałam ten projekt ze względu na to, aby nie mieszkać na poddaszu i nie mieć żadnych skosów. Od ponad 20 lat mieszkam w domu ze skosami i mma serdecznie dość.

riplejj
04-11-2009, 15:59
WITAM WSZYSTKICH !!! :D
JESTEM ZAINTERESOWANA KUPNEM PROJEKTU TOPAZ, ALE WCZESNIEJ CHCIALABYM ZOBACZYC GO NA ZYWO...
CZY ISTNIEJE TAKA MOZLIWOSC,ZEBY KTOS Z WAS MI GO UDOSTEPNIL ?!... NIE WAZNE CZY W STANIE SUROWYM,CZY WYKONCZONY.

BYLABYM BARDZO WDZIECZNA ! :lol:

POZDRAWIAM !
a co masz na myśli udostępnił :roll: :lol:

ja ci mogę udostępnić, ale nie wiem, czy ci się będzie chciało te kilkaset kilosów jechać 8)

SUPER ! SUPER !! SUPER !!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ODLEGLOSC NIE MA ZNACZENIA ! BO BARDZO CHCE GO ZOBACZYC :oops:

lidszu
04-11-2009, 18:42
WITAM WSZYSTKICH !!! :D
JESTEM ZAINTERESOWANA KUPNEM PROJEKTU TOPAZ, ALE WCZESNIEJ CHCIALABYM ZOBACZYC GO NA ZYWO...
CZY ISTNIEJE TAKA MOZLIWOSC,ZEBY KTOS Z WAS MI GO UDOSTEPNIL ?!... NIE WAZNE CZY W STANIE SUROWYM,CZY WYKONCZONY.

BYLABYM BARDZO WDZIECZNA ! :lol:

POZDRAWIAM !
a co masz na myśli udostępnił :roll: :lol:

ja ci mogę udostępnić, ale nie wiem, czy ci się będzie chciało te kilkaset kilosów jechać 8)

SUPER ! SUPER !! SUPER !!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ODLEGLOSC NIE MA ZNACZENIA ! BO BARDZO CHCE GO ZOBACZYC :oops:
to pakuj się w samochód i ruszaj na stolycę 8)
w tym tygodniu powinny się pojawić już nawet ścianki działowe na górze.

riplejj
04-11-2009, 19:15
WITAM WSZYSTKICH !!! :D
JESTEM ZAINTERESOWANA KUPNEM PROJEKTU TOPAZ, ALE WCZESNIEJ CHCIALABYM ZOBACZYC GO NA ZYWO...
CZY ISTNIEJE TAKA MOZLIWOSC,ZEBY KTOS Z WAS MI GO UDOSTEPNIL ?!... NIE WAZNE CZY W STANIE SUROWYM,CZY WYKONCZONY.

BYLABYM BARDZO WDZIECZNA ! :lol:

POZDRAWIAM !
a co masz na myśli udostępnił :roll: :lol:

ja ci mogę udostępnić, ale nie wiem, czy ci się będzie chciało te kilkaset kilosów jechać 8)

SUPER ! SUPER !! SUPER !!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ODLEGLOSC NIE MA ZNACZENIA ! BO BARDZO CHCE GO ZOBACZYC :oops:
to pakuj się w samochód i ruszaj na stolycę 8)
w tym tygodniu powinny się pojawić już nawet ścianki działowe na górze.

WLASNIE WYSLALAM CI WIADOMOSC NA PW ... MAM NADZIEJE,ZE ZROBILAM TO POPRAWNIE I ZE DOSZLA DO CIEBIE :lol:

AniPi
15-11-2009, 11:11
jak ja się cieszę, że znaleźliśmy to forum ;-)
Topaz / Topaz III, jest naszym faworytem w planach budowlanych na wiosnę 2010.

riplejj
15-11-2009, 21:45
jak ja się cieszę, że znaleźliśmy to forum ;-)
Topaz / Topaz III, jest naszym faworytem w planach budowlanych na wiosnę 2010.

WITAJ W KLUBIE !!! :wink:

AniPi
15-11-2009, 22:56
czy ktoś proszę może napisać:
1. jakie są orientacyjnie łączne koszty związane z wdrożeniem (dodatkowe projekty / materiały / robocizna) w Topazie (III) pakietu energooszczędnego / pakietu wentylacja i kominek.
2. i czy uważacie, że warto je w rzeczywistości wdrażać (w konfrontacji w ze sloganami "reklamowymi" o osiąganych korzyściach)? wiem, że niektórzy uznają ten podpunkt za mały "off-top"...

lidszu
16-11-2009, 10:18
czy ktoś proszę może napisać:
1. jakie są orientacyjnie łączne koszty związane z wdrożeniem (dodatkowe projekty / materiały / robocizna) w Topazie (III) pakietu energooszczędnego / pakietu wentylacja i kominek.
2. i czy uważacie, że warto je w rzeczywistości wdrażać (w konfrontacji w ze sloganami "reklamowymi" o osiąganych korzyściach)? wiem, że niektórzy uznają ten podpunkt za mały "off-top"...
ja nie pomogę i nie wiem czy ktokolwiek będzie w stanie pomóc.

Będę mieć rekuperację, ale kupowaną w innej firmie.

Bożena030100
19-11-2009, 11:14
No to ja uroczyście ogłaszam, że zakończyłam budowę Topaza. zajęło mi to rok :lol: . W projekcie nie zmienialam nic oprócz dodania okna w sypialni z balkonem od strony ogrodu. Mój projekt to TOPAZ I z drewniamy stropem i powiększonym garażem (chyba wersja C). trudno mi w tej chwili oszacować koszt budowy, bo po SSZ przestałam to zupełnie kontrolować a przy wykończeniówce notorycznie brakowało mi pieniędzy. Niestety balustrady na balkonach i taras (drewniany) muszą zaczekać do wiosny ze względu na brak mozliwości finansowych. Wszystkim polecam brak pośpiechu i dogłębne przemyślenia. Niestety ja nie miałam czasu na to i dlatego tak sztywno "trzymałam się" projektu. Teraz już coś bym zmieniała choć jeszcze nie zamieszkałam. Czekam na ułożenie kostki, bo mam bagno na podjeździe
pozdr
Bożena

riplejj
19-11-2009, 11:45
No to ja uroczyście ogłaszam, że zakończyłam budowę Topaza. zajęło mi to rok :lol: . W projekcie nie zmienialam nic oprócz dodania okna w sypialni z balkonem od strony ogrodu. Mój projekt to TOPAZ I z drewniamy stropem i powiększonym garażem (chyba wersja C). trudno mi w tej chwili oszacować koszt budowy, bo po SSZ przestałam to zupełnie kontrolować a przy wykończeniówce notorycznie brakowało mi pieniędzy. Niestety balustrady na balkonach i taras (drewniany) muszą zaczekać do wiosny ze względu na brak mozliwości finansowych. Wszystkim polecam brak pośpiechu i dogłębne przemyślenia. Niestety ja nie miałam czasu na to i dlatego tak sztywno "trzymałam się" projektu. Teraz już coś bym zmieniała choć jeszcze nie zamieszkałam. Czekam na ułożenie kostki, bo mam bagno na podjeździe
pozdr
Bożena

...BYLAM...
...WIDZIALAM...
...............................PIEKNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bożena030100
20-11-2009, 15:04
http://foto.onet.pl/c644c,b07obcg7s570,u.html
tutaj zdjęcia mojej elewacji

lidszu
20-11-2009, 15:39
Bożena, gratuluję zakończenia budowy !!!!!

Elewacja super, a na żywo jeszcze lepiej wygląda :D

Mówisz, że z perspektywy czasu wprowadziłabyś pewne zmiany, możesz napisać jakie ? Może innym budującym ten projekt się przydadzą :roll:

Bożena030100
21-11-2009, 10:08
dzięki LIDSZU
Zmiany dotyczą przede wszystkim zmian wykończenia- kolory, materialy. Elewację też można zmienić aby byla bardziej elegancka. Widzialam wczoraj wizualizacje Topaza ludzi, którzy kupili projekt w tej samej pracowni i pozostajemy z nimi w kontakcie. Elewacja jest super. Klinkier zastąpili piaskowcem (podobnie jak w domu w Hornówku). Wydaje mi się, że dach powinnien wtedy być koloru ceglastego a podbitka biala otynkowana. Dom wygląda bardzo dobrze. Tylko ja tak lubię ten klinkier, że trochę byloby mi go żal.
Wydaje mi się, że domek jest bardzo wygodny - wszystkie pomieszczenia przestronne. Ale jak to jest naprawdę opowiem po przeprowadzce

jagódki
29-11-2009, 19:41
Witam,
Zapraszam wszystkich do wymiany doświadczeń na temat budowy domu projektu firmy mgprojekt TOPAZ III :D

My rozpoczynamy budowę dopiero na wiosnę i zastanawiamy się jakie niespodzianki przed nami? Czy ktoś ma już jakieś miłe bądź nie miłe doświadczenia z tym projektem?

Za wszystkie porady będziemy bardzo wdzięczni :D

pozdrawiamy,

Asia i Marcin

artur_b
30-11-2009, 12:34
o Topazie:

http://forum.muratordom.pl/projekt-topaz-mgprojekt-prosze-o-opinie,t126110.htm?highlight=topaz

fąfalska
30-11-2009, 21:33
witam,
ktos wspominal o piwnicy. my bedziemy taką doprojektowywać. w mg projekt wyceniono nam taka atrakcję na 3 000 PLN. dodatkowo bez problemu naniosą nam nasze zmiany w projekcie - to tak dementujac pogłoski ze mgprojekt zadnych zmian nie wprowadza do projektu.

jesli ktos miałby jakies doswiadczenia z projekowaniem piwnicy (z instalacjami, bo potrzebuje tam wody i lazienki) to chetnie bym sie dowiedziala czy te 3000 pln to duzo czy mało czy akurat

darekzet
30-11-2009, 21:42
witam,
ktos wspominal o piwnicy. my bedziemy taką doprojektowywać. w mg projekt wyceniono nam taka atrakcję na 3 000 PLN. dodatkowo bez problemu naniosą nam nasze zmiany w projekcie - to tak dementujac pogłoski ze mgprojekt zadnych zmian nie wprowadza do projektu.

jesli ktos miałby jakies doswiadczenia z projekowaniem piwnicy (z instalacjami, bo potrzebuje tam wody i lazienki) to chetnie bym sie dowiedziala czy te 3000 pln to duzo czy mało czy akurat

hej,

ja co prawda nie mam piwnicy bo mam bardzo mokry teren no i w zasadzie nie zbudowałem Topaza ale dom "topazopodobny" ... ale wydaje mi się że 3 tysia za doprojektowanie samej piwnicy to sporo
projekt mojego całego domu (od podstaw) kosztował 4 tys ... więc nawet z instalacjami to wydaje się być dużo

ale może takie są stawki w Warszawie

ladnygips
20-12-2009, 22:07
witam wszystkich tu zgromadzonych .
Jutro kupuję projekt topaz i chcę wystartować z budową na wiosnę.
mam pytanko czy jest ktoś wśród forumowiczów w trakcie budowy lub już wybudował taki domek w woj dolnośląskim i pozwoliłby pooglądać. byłbym zobowiązany.

kubiak666
29-12-2009, 20:33
Witam. Ja zastanawiam się nad projektem Topaz 3 oraz nad projektem Wygodny 2. Jestem jednak bardziej przekonany do Topaza. Chciałbym jednak wprowadzić trochę zmian na parterze. Co o nich sądzicie? Nic wiecej raczej zmienić nie chce, chodzi mi o to jak Wam sie podobają te zmiany..
http://img32.imageshack.us/img32/9221/mojprojekt.jpg

lidszu
04-01-2010, 19:03
Witam. Ja zastanawiam się nad projektem Topaz 3 oraz nad projektem Wygodny 2. Jestem jednak bardziej przekonany do Topaza. Chciałbym jednak wprowadzić trochę zmian na parterze. Co o nich sądzicie? Nic wiecej raczej zmienić nie chce, chodzi mi o to jak Wam sie podobają te zmiany..
http://img32.imageshack.us/img32/9221/mojprojekt.jpg
Zmiany wydają się dość fajne.
Też kiedyś myślałam o takiej ściance w salonie, jednak ja zdecydowałam się tam postawić kominek dwustronny.

W jadalni chcesz zrobić małą spiżarni, tak ? :roll: Zastanawiam się, czy ładniej nie wyglądałoby, gdyby drzwi wejściowe do niej były od strony kuchni.

A co w małej łazience planujesz oprócz brodzika, WC i umywalki ? :roll:

kubiak666
04-01-2010, 21:16
Ja chciałbym kominek z płaszczem wodnym i tez planuje tak go gdzies przeniesc zeby byl bliżej kotłowni w ktorej bedzie podłączony z piecem c.o. Te drzwi w spizarni raczej byly by od strony kuchni tak jak piszesz..ten rysunek robiony byl na szybko ;] Ta malą łazienke chce powiększyć zeby zmieścila sie rownież pralka..rowniez przez brak tych drzwi z holu do kotlowni bedzie mozna lepiej zagospodarowac kotłownie oraz zapachy i brudy z kotlowni nie beda sie dostawaly do czesci mieszkalnej.

luki28
12-01-2010, 13:49
Witam
Szukam osób ze śląska, które wybudowały bądź budują projekt domu Topaz
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/topaz2/rzuty.php
Interesują mnie koszty jego budowy, ponieważ chcę wiedzieć czy myśle realnie aby się zmieścić w kwocie 450-500 tyś.
E-mail: [email protected]

Pozdrawiam
Z góry dzięki za odpowiedzi

kubiak666
16-01-2010, 11:38
Mam pytanie. Projekt Topaz 3 przeznaczony jest na jaką działkę? Nigdzie nie mogę znaleść takiej informacji.. Ja mam działkę z wjazdem od strony południowej i wydaje mi się że dom musiał by zostać postawiony tyłem :( albo ewentualnie bokiem z wejściem od strony wschodniej...

lidszu
17-01-2010, 22:56
Mam pytanie. Projekt Topaz 3 przeznaczony jest na jaką działkę? Nigdzie nie mogę znaleść takiej informacji.. Ja mam działkę z wjazdem od strony południowej i wydaje mi się że dom musiał by zostać postawiony tyłem :( albo ewentualnie bokiem z wejściem od strony wschodniej...
nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi :roll:

kasia_zuk
17-01-2010, 23:20
Witam wszystkich.
Jutro zamierzam kupić projekt - Topaz.
Wchodząc na forum przeczytałam wszystkie posty od samego początku. I gratuluję tym którzy już ukończyli budowę lub są już na końcu :)
Jeśli chodzi o zmiany kubiak666 to uważem, że
genialne jest powiekszenie pomieszczenia gospodarczego
okno w kuchni też dodam,
podcień zostawiam większą aby w deszczowe dni można było spokojnie schować się pod daszkiem
pralke napewno umieszczę w pomieszceniu gospodarczym bo towarzyszy temu przeważnie kosz na brudną bieliznę i mnóstwo innych żeczy czekających w kolejce do prania, większa łazienka mi nie jest potrzebna zamierzam w niej nie wstawać kabiny prysznicowej, dlatego, że goście i tak będą spali na piętrze, a na dole jest to kolejna żecz do utrzymania pożądku
ściankę między kuchnią a jadalnią celowo zostawię wielkości 2 metrów ( tak jak w Topazie 1)gdyż tam właśnie chcę postawić komodę z barkiem - mebel do jadalni, natomiast jeśli już to proponuję wnękę odwruconą w stronę kuchni i wstawienie w niej frontów takich jak meble kuchenne

kubiak666
18-01-2010, 16:08
Mam pytanie. Projekt Topaz 3 przeznaczony jest na jaką działkę? Nigdzie nie mogę znaleść takiej informacji.. Ja mam działkę z wjazdem od strony południowej i wydaje mi się że dom musiał by zostać postawiony tyłem :( albo ewentualnie bokiem z wejściem od strony wschodniej...
nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi :roll:

chodzi mi o to ze domy projektuje sie pod określone strony świata. Najlepsza jest działka ktora ma wjazd od strony północnej dlatego ze prawie kazdy projekt domu ma salon i duze okna od strony południowej ktore to są ogrzewane przez słonce w ciagu dnia. Może żle tłumacze ;] Oto o co mi chodzi http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,540/Itemid,31/ . Ja mam działke na skraju lasu ( nad morzem :) ) i mam wjazd od felernej strony czyli od południowej.. jak postawie tam topaza frontalnie do drogi to przeszklona część domu bedzie od północy czyli bedzie zaciemniona a nie oświetlona ;/ i teraz nie wiem co robić.. Podobno mozna jeszcze postawic dom bokiem.. tzn boczna ściana domu bedzie od strony drogi a wejście do domu od wschodniej.. lecz bedzie to glupio wyglądało i co mnie najbardziej boli balkon byl by skierowany na płot sąsiadów a nie na las ;/ A chiałęm wychodzić na balkon i sięgać drzew ;d Stawiać dom i nie patrzeć na strony świata czy szukać innej działki ? zeby lepiej wkorzystać energie słoneczną ( ktora pozwoli zaoszczędzić energie na ogrzewanie )...

lidszu
18-01-2010, 17:39
Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy stawiać dom nie patrząc na strony świata, czy też szukać nowej działki.

Niektórzy sobie chwalą (szczególnie podczas upalnego lata) ogródek i taras od północy, bo mogą wyjść na dwór i spokojnie wypić kawę, a jednocześnie nie smażyć się na słońcu.
Moi rodzice mają wjazd na działkę od południa i właśnie od północy ogródek. Powiem, że to naprawdę fajne rozwiązanie, szczególnie jak jest okropny skwar i ma się chwilę wytchnienia. A jak się chcę trochę opalić na słoneczku, to wychodzę sobie troszkę dalej na ogródek z leżaczkiem i też jest git. Ogródek od północy, to też fajne rozwiązanie jak się ma dzieci, bo nie biegają po patelni, a zawsze mają jakiś cień.

A w Topazie miałbyś okno w jadalni i salonie od zachodu i też wpadałoby do domu dużo słońca.

ladnygips
20-01-2010, 14:31
witam
zakupiłem projekt topaz , dokonałem drobne zmiany, podobnie jak kubiak666 powiększyłem gabinet i łazienkę na parterze, w kuchni rezygnuję z malutkiego okienka.
zastanawiam się nad jedną kwestią : kilka osób na forum dołożyło jeszcze jedno (duże) okno w kuchni , pytanko czy to jest konieczne ? gdzie wiszą szafki kuchenne ? trochę mało miejsca się robi. czemu to ma służyć ?
przez istniejące okno 150x210 (wydaje się) będzie wpadać dość światła.
proszę o rozwianie moich wątpliwości.

lidszu
20-01-2010, 15:01
witam
zakupiłem projekt topaz , dokonałem drobne zmiany, podobnie jak kubiak666 powiększyłem gabinet i łazienkę na parterze, w kuchni rezygnuję z malutkiego okienka.
zastanawiam się nad jedną kwestią : kilka osób na forum dołożyło jeszcze jedno (duże) okno w kuchni , pytanko czy to jest konieczne ? gdzie wiszą szafki kuchenne ? trochę mało miejsca się robi. czemu to ma służyć ?
przez istniejące okno 150x210 (wydaje się) będzie wpadać dość światła.
proszę o rozwianie moich wątpliwości.
ja zrezygnowałam z tego podłużnego okna w kuchni i mam tylko to duże okno 150x210 i jak dla mnie jest to wystarczające.
Niektórzy może nie lubią szafek wiszących i to dodatkowe duże okno w tym wypadku nie będzie przeszkadzało.

kasia_zuk
20-01-2010, 21:26
Witam,
po rezygnacji ze spiżarni wymiary kuchni znacznie się powiększają do 15 m2. Na takiej powierzchni mozna już zaprojektować praktyczna kuchnie. Na ścianie od holu zamierzam umieścić lodówkę, piekarnik i mikrofalę w zabudowie od samej góry do dołu. Potem na pozostałych ścianach szafki tylko dolne, do tego zamierzam zrobić wyspę - oddzielnie stojąca lub połączoną z szafkami. Myślę, że tyle szafek bedzie wystarczająco. Dodatkowe okno będzie u mnie ze strony południowej i znacznie ją rozświetli.

darekzet
21-01-2010, 11:50
Witam,
po rezygnacji ze spiżarni wymiary kuchni znacznie się powiększają do 15 m2. Na takiej powierzchni mozna już zaprojektować praktyczna kuchnie. Na ścianie od holu zamierzam umieścić lodówkę, piekarnik i mikrofalę w zabudowie od samej góry do dołu. Potem na pozostałych ścianach szafki tylko dolne, do tego zamierzam zrobić wyspę - oddzielnie stojąca lub połączoną z szafkami. Myślę, że tyle szafek bedzie wystarczająco. Dodatkowe okno będzie u mnie ze strony południowej i znacznie ją rozświetli.

dlaczego chcesz zrezygnować ze spiżarni ? to bardzo przydatne pomieszczenie i wydaje mi się że kiedyś będziesz tego żałować

w moim pseudo topazie kuchnia ma 12,5 m2 (okna od wschodu i od południa) a spiżarnia 3 m2 ... też będziemy mieli zabudowę lodówki, piekarnika i kuchenki w słupku ... wydaje mi się że taka powierzchnia kuchni jest stanowczo wystarczająca, szafki kuchenne będą tak jak na poniższym projekcie

http://images8.fotosik.pl/176/645fd43fe5703927m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=645fd43fe5703927) http://images8.fotosik.pl/176/9f0008ea6cf270b0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9f0008ea6cf270b0)

http://images8.fotosik.pl/176/f434829a6c69df4em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f434829a6c69df4e) http://images8.fotosik.pl/176/4bcbaa1a8fa27861m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4bcbaa1a8fa27861)

chyba że koniecznie chcesz mieć zrobioną wyspę ... ale wyspy ładnie wyglądają w dużo większych kuchniach niż 15m2 ...

kasia_zuk
21-01-2010, 21:12
Fajna kuchnia :) A przewidujesz jakieś miejsce na stolik ?
Myślałam o wyspie lub o szawkach w literę L tz. tam powstanie bardziej odwrotne C - jako dodatkowym miejscu do pracy a z drugiej strony barek przy którym można usiąść i zjeść... ale jeszcze projekt kuchni w mojej głowie może sie kilka razy zmienić :P
Może masz ochotę pochwalić się swoim domkiem ? Na zdjęciach wyglada świetnie - widać już koniec prac, a ja z przyjemnością staneła bym miądzy gotowymi ścianami i mimo trochę innego rozkładu zobaczyła bym jak taka powierzchnia wygląda na żywo. Dodam, ze mieszkam niedaleko i w dowolnym czasie mogła bym podjechać.

lidszu
21-01-2010, 23:10
Darek, fajny projekt kuchni :D . Chociaż jedno mnie trochę razi, że zlew masz tak daleko od kuchenki i lodówki :roll:

darekzet
22-01-2010, 13:10
Fajna kuchnia :) A przewidujesz jakieś miejsce na stolik ?
Myślałam o wyspie lub o szawkach w literę L tz. tam powstanie bardziej odwrotne C - jako dodatkowym miejscu do pracy a z drugiej strony barek przy którym można usiąść i zjeść... ale jeszcze projekt kuchni w mojej głowie może sie kilka razy zmienić :P
Może masz ochotę pochwalić się swoim domkiem ? Na zdjęciach wyglada świetnie - widać już koniec prac, a ja z przyjemnością staneła bym miądzy gotowymi ścianami i mimo trochę innego rozkładu zobaczyła bym jak taka powierzchnia wygląda na żywo. Dodam, ze mieszkam niedaleko i w dowolnym czasie mogła bym podjechać.

nie, w kuchni nie będzie stolika
pomiędzy kuchnią a salonem jest jadalnia więc śniadanko i obiad będzie można zjeść przy stole rodzinnym :)
u mnie rozkład kuchni i jadalni wygląda tak jak na poniższym obrazku (rozkład mebli w kuchni jest z jakiejś starszej wersji projektu)

http://images8.fotosik.pl/177/c46d6eca6d9e30f8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c46d6eca6d9e30f8)

przyzwyczajony jestem do odwiedzin forumowiczów ... już z 10ciu mnie odwiedziło :)
jak chcesz to możesz mnie jutro odwiedzić, będę około 10-11 ... na PW wyślę Ci tel do mnie

darekzet
22-01-2010, 13:15
Darek, fajny projekt kuchni :D . Chociaż jedno mnie trochę razi, że zlew masz tak daleko od kuchenki i lodówki :roll:

projektantka też nam mówiła że zlew powinien być bliżej, ale ja się uparłem na taki rozkład ... podczas zmywania naczyń będzie można popatrzeć przez okno :)
duża powierzchnia blatu pomiędzy płytą gazową a zlewem jest mi niezbędna ponieważ jak coś pichcę to z regóły cały blat mam tak pozastawiany że ciężko cokolwiek upchnąć :)

lidszu
22-01-2010, 19:00
Darek, fajny projekt kuchni :D . Chociaż jedno mnie trochę razi, że zlew masz tak daleko od kuchenki i lodówki :roll:

projektantka też nam mówiła że zlew powinien być bliżej, ale ja się uparłem na taki rozkład ... podczas zmywania naczyń będzie można popatrzeć przez okno :)
duża powierzchnia blatu pomiędzy płytą gazową a zlewem jest mi niezbędna ponieważ jak coś pichcę to z regóły cały blat mam tak pozastawiany że ciężko cokolwiek upchnąć :)
najważniejsze, że tobie się podoba :D

Mikolaj5
23-01-2010, 12:29
Witam wszystkich!
Chciałbym dołączyc do dyskusji. Zamierzam bydowac Topaza za około rok, więc jest trochę czasu aby się dobrze przygotowac. Z wielu przejrzanych projektów Topaz jak dla mnie jest bezkonkurencyjny.

Czym ogrzewacie Wasze Topazy (lub planujecie)?
Jak oceniacie "bilans energetyczny" budynku?

Serdecznie pozdrawiam,

akapap
27-01-2010, 13:28
Ja zleciłem wykonanie bilansu energetycznego Topaz-a przed jego budową. Celem opracowanego dla mnie dokumentu było analiza możliwości zminimalizowania kosztów eksploatacji domu. Audytor przeanalizował Topaza począwszy od konstrukcji, wentylacji, ocieplenia itp. Zaproponował różne warianty. Ja wybrałem rozsądny.

Natywnie Topaz jest w klasie C i koszty ogrzewania i cwu (roczne) to ~14K, przy zastosowaniu zaproponowanych zmian można w tym budynku osiągnąć klasę A1 a wtedy koszty to 1500 PLN.

W razie pytań zapraszam na priv.

Pozdrawiam.

akapap
28-01-2010, 20:33
A co do bramy garażowej, to wysokość 2,40 widnieje w projekcie jak byk. Rozmawiałem z ekipą od elewacji powiedzieli, że nie ma z tym problemu. Można kupić 2,25 i resztę wypchać styropianem.

Ktoś z Was sprawdzał jaka jest różnica w cenie między standardem a 2,40?

Pozdrawiam

akapap
28-01-2010, 20:37
Odprzedam pakiet kominek i wentylacja do Topaza - oryginał za przysłowiowe 50 PLN.

Pozdrawiam.

lidszu
28-01-2010, 20:56
A co do bramy garażowej, to wysokość 2,40 widnieje w projekcie jak byk. Rozmawiałem z ekipą od elewacji powiedzieli, że nie ma z tym problemu. Można kupić 2,25 i resztę wypchać styropianem.

Ktoś z Was sprawdzał jaka jest różnica w cenie między standardem a 2,40?

Pozdrawiam
ja sprawdzałam i różnica mniej więcej 1000 PLN

Dżaś
01-02-2010, 20:15
Przede wszystkim witam Topazowców :D
Rozważam zakup projektu domu Topaz z podwójnym garażem.
Chłonę wszystkie Wasze wiadomości i sugestie jak gąbka, na razie jest ich dla mnie trochę za dużo (gubię się w tym :oops: ), ale mam nadzieję już niedługo ogarnę wszystko :wink:
Nie ukrywam, że zazdroszczę (ale tak pozytywnie) tym którzy już są w trakcie budowy.
Ja dopiero kupiłem działkę i jestem na etapie składania wniosków o przyłącza.

riplejj
02-02-2010, 10:51
Przede wszystkim witam Topazowców :D
Rozważam zakup projektu domu Topaz z podwójnym garażem.
Chłonę wszystkie Wasze wiadomości i sugestie jak gąbka, na razie jest ich dla mnie trochę za dużo (gubię się w tym :oops: ), ale mam nadzieję już niedługo ogarnę wszystko :wink:
Nie ukrywam, że zazdroszczę (ale tak pozytywnie) tym którzy już są w trakcie budowy.
Ja dopiero kupiłem działkę i jestem na etapie składania wniosków o przyłącza.


... ze mna jest calkiem podobnie... :)

WITAM NOWEGO !!! :D
ZYCZE POWODZENIA !!! i wytrwalosci :wink:

lidszu
02-02-2010, 17:23
A co do bramy garażowej, to wysokość 2,40 widnieje w projekcie jak byk. Rozmawiałem z ekipą od elewacji powiedzieli, że nie ma z tym problemu. Można kupić 2,25 i resztę wypchać styropianem.

Ktoś z Was sprawdzał jaka jest różnica w cenie między standardem a 2,40?

Pozdrawiam
ja sprawdzałam i różnica mniej więcej 1000 PLN
jeszcze uzupełniając:
Normsthal ma standard 237x500 cm, natomiast Hormann standard ma tylko do 225x500

fąfalska
12-02-2010, 22:31
projekt topaz II zakupiony :-)
wlasnie architekt dorabia nam piwnice, uwzglednia drobne zmiany....
mam nadzieje ze skonczy szybko i bede mogla w koncu złozyć papiery do pozwolenia na budowe

planuje zmiany w projekcie:
na dole powiekszenie lazienki a wlasciwie rozdzielenie łazienki i wc
chyba wykorzystam pomysł malutkiego pomieszczenia typu spiżarnia z drzwimi od strony kuchni. jednoczesnie zrezygnuje ze spiżarni (ktora bede miala w piwnicy)
pomieszczenie gospodarcze - wyjscie na zewnątrz aby bez kłopotu wprowadzac tam rowery czy kosiarke

Dżaś
18-02-2010, 21:50
Dzisiaj byliśmy na budowie darkazet :D bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cenne informacje.
Oglądanie planów nie daje wyobrażenia o wielkości domu.
Dom wygląda imponująco i tak już niewiele zostało do jego zakończenia :) , szczęśliwi ludzie :D
Jeszcze zastanawiamy się, czy jednak dla nas nie będzie za duży.
Jeszcze raz wielkie dzięki :lol:

kasia_zuk
18-02-2010, 23:03
Też tam byłam :) Dołanczam się do podziękowań :) Wielkie dzięki. Już jedna nogą można mieszkać w domu :D Pozazdrościć końca budowy

riplejj
19-02-2010, 22:58
Dzisiaj byliśmy na budowie darkazet :D bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cenne informacje.
Oglądanie planów nie daje wyobrażenia o wielkości domu.Dom wygląda imponująco i tak już niewiele zostało do jego zakończenia :) , szczęśliwi ludzie :D
Jeszcze zastanawiamy się, czy jednak dla nas nie będzie za duży.
Jeszcze raz wielkie dzięki :lol:

...chocby nie wiem jak wyobraznia bogata byla ...

LayneStaley
28-02-2010, 23:06
Hey ya,

Chciałem tylko zaznaczyć swoją obecność jako właściciel projektu Topaz 3.

Budowę planuje rozpocząć w okolicach kwietnia kwietnia/maja 2010.

pzdr

lidszu
01-03-2010, 11:08
Hey ya,

Chciałem tylko zaznaczyć swoją obecność jako właściciel projektu Topaz 3.

Budowę planuje rozpocząć w okolicach kwietnia kwietnia/maja 2010.

pzdr
witaj :D

ja też buduję Topaza III, gratuluję wyboru :D

LayneStaley
01-03-2010, 20:44
Witaj Lidszu

dzieki za powitanie :wink:

Tobie również gratuluje wyboru i trzymam kciuki za postępy prac.

Przestudiowałem Twój dziennik - podobnie jak dziennik DarkaZet - chyba ze 2 x, zanim jeszcze podjąłem decyzję o kupnie tego projektu.

Ściągnąłem nawet sobie kilka pomysłów do Ciebie - np. cegła na kominy

8)

riplejj
02-03-2010, 00:50
Hey ya,

Chciałem tylko zaznaczyć swoją obecność jako właściciel projektu Topaz 3.

Budowę planuje rozpocząć w okolicach kwietnia kwietnia/maja 2010.

pzdr

GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
I POWODZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

... a ja, jak narazie, tylko patrze na postepy topaziarzy ... :cry:

pozdrawiam !!! :lol:

Mikolaj5
02-03-2010, 12:03
Witam,
W miniony weekend miałem okazję zobaczyć Topaza na żywo. Przyłączam się do pozostałych (planujących budowę) forumowiczów - dom w rzeczywistości wydaje się większy i bardziej imponujący niż w projektach. Po wizycie:
1) Wewnętrzna ściana nośna przy kuchni jest dość duża. W moim odczuciu tworzy się wąski korytarz w przejściu do kuchni. Sama kuchnia jest tym samym mocno zasłonięta od strony salonu. Szef ekipy który mnie oprowadzał, stwierdził że można zamienić ścianę na słup. Co o tym sądzicie, nie widziałem dotychczas takiego rozwiązania?
2) Druga rzecz która rzuciła mi się o oczy, to (relatywnie) mała sień. Czy są jakieś pomysły aby ją powiększyć, nie zamykając jednocześnie wejścia do kuchni?
3) Topaz którego oglądałem został podwyższony o kilka cegieł + betonowy strop. W efekcie daje to 140m2 dodatkowej powierzchni! Takie rozwiązanie zastosował chyba także darekzet. Będę wdzięczny za informacje jak w praktyce wygląda poddasze z "normalnym" drewnianym stropem.

kasia_zuk
02-03-2010, 12:48
Witaj, też w ten weekend oglądałam Topaza u Bożena030100. BArdzo dziękujemy :D
moim zdaniem
1)ściana pasuje idealnie na kredens/komodę lub jakaś szafke od strony jadalni, a to, że jest mocno zasłonięta to bardzo dobrze mnie ten fakt bardzo cieszy - juz mam dosyć kuchni w salonie :)
2) sień widziałam wykończoną ale bez szaf- była bardzo obszerna, możesz też podejrzeć pomysł lidszu. Ona powiększyła sień do korytarzxyka, teraz do kuchni jest wejście z sieni
3) co do strychu musisz się zastanowić czy naprawdę zależy ci na tak większej powierzchni mp. do ogrzewania i adaptacji, oraz fakt taki, ze po podniesieniu nawet o jedną cegłę bryła domu znacznie zmienia się - i nie jest to dla mnie ładne ale zależy o czym myślisz. Byłam w wykończonym Topazie na strychu jest wielki !!! :lol: zamierzam zrobić drewniany strop a na nim małą siłownię i reszte zostawić na stryszek. Można się ponim swobodnie pomieszczać :)

darekzet
04-03-2010, 11:13
Dzisiaj byliśmy na budowie darkazet :D bardzo dziękujemy za poświęcony czas i cenne informacje.
Oglądanie planów nie daje wyobrażenia o wielkości domu.
Dom wygląda imponująco i tak już niewiele zostało do jego zakończenia :) , szczęśliwi ludzie :D
Jeszcze zastanawiamy się, czy jednak dla nas nie będzie za duży.
Jeszcze raz wielkie dzięki :lol:

Też tam byłam :) Dołanczam się do podziękowań :) Wielkie dzięki. Już jedna nogą można mieszkać w domu :D Pozazdrościć końca budowy

nie ma za co dziękować ... zawsze chętnie pomagam jeżeli tylko mogę :)

niestety przed nami jeszcze daleka droga do zamieszkania ... niby niewiele brakuje ale kasa kończy i teraz trudne dylematy jak tu się wykończyć :(

darekzet
04-03-2010, 11:19
Witam,
...
3) Topaz którego oglądałem został podwyższony o kilka cegieł + betonowy strop. W efekcie daje to 140m2 dodatkowej powierzchni! Takie rozwiązanie zastosował chyba także darekzet. Będę wdzięczny za informacje jak w praktyce wygląda poddasze z "normalnym" drewnianym stropem.

mój "budynek topazopodobny" ma wymiary piętra 10x12 m (licząc wewnątrz murów) ... czyli po podłodze na strychu mam 120m2
oba stropy są z terivy ... ścianka kolankowa ma 50 cm (1x pustak + 1x pustak wieńcowy)
ze 120m2 "podłogi" wykorzystałem tylko 40m2 gdzie zrobiony jest "gabinet"

Greg128
04-03-2010, 22:33
Witam,

Chcialem sie przywitac na forum. Wlasnie przymierzamy sie z zona do zakupu projektu Topaz. Bardzo dziekujemy za wszystkie Wasze rady i pomysly zmian w projekcie. Byly bardzo pomocne. Czytajac je nabralismy wiekszego przeswiadczenia iz to wlasnie 'nasz projekt'. Zastanawiamy sie teraz nad ostatnimi detalami.

Mam pytanie czy ktorys z budujacych w Warszawie lub okolicach bylby tak mily i pozwolilby nam obejrzec Topaza w rzeczywistosci?

Z gory dziekujemy.

darekzet
10-03-2010, 10:58
Witam,

Chcialem sie przywitac na forum. Wlasnie przymierzamy sie z zona do zakupu projektu Topaz. Bardzo dziekujemy za wszystkie Wasze rady i pomysly zmian w projekcie. Byly bardzo pomocne. Czytajac je nabralismy wiekszego przeswiadczenia iz to wlasnie 'nasz projekt'. Zastanawiamy sie teraz nad ostatnimi detalami.

Mam pytanie czy ktorys z budujacych w Warszawie lub okolicach bylby tak mily i pozwolilby nam obejrzec Topaza w rzeczywistosci?

Z gory dziekujemy.

jak chcesz to zapraszam Cię/Was w sobotę do mnie
tylko pamiętaj że dom nie jest Topazem, jest topazopodobny !!

TAUNUS73
16-03-2010, 09:30
Witam ,
mamy projekr pozwolenie szukamy ekipy , budowa k.Grodziska Maz może ktoś coś podrzuci . Jakieś cenne rady od Topazowców :) planujemy budowe z betonu komórkowego.
Pozdro

Piszcie na priva .

Mikolaj5
29-03-2010, 21:52
Witam,
Czy Waszym zdaniem warto zaangażowac w budowe architekta, który oprócz projektu będzie nadzorował prace wykończeniowe?
Jeszcze niedawno odpowiedź była dla mnie oczywista - TAK.
Po rozmowie z kilkoma architektami z Warszawy usłyszałem stawki 150zł za 1m2 i więcej. W przypadku 240m2 Topaza daje to 36000zł ...
Najbardziej odpowiadała by mi sytuacja, gdyby całe wykończenie spoczywało na jednej ekipie, a jej szef miałby na tyle umiejętności aby doradzic ciekawe i estetyczne rozwiazania. Z taka ekipa spotkalem sie remontujac mieszkanie, niestety dom to chyba zupelnie co innego ...
Coż, może jakiś Wujek Dobra Rada znajdzie i dla mnie dobrą radę.
Pozdrawiam tymczasem,

lidszu
30-03-2010, 11:24
Mikolaj, nie za bardzo rozumiem co masz na myśli z tym architektem :roll: .

My zatrudniliśmy arch. wnętrz, który nam zaprojektował wybrane przez nas pomieszczenia (np. wszystkie łazienki, salon, naszą sypialnię), natomiast resztę zaprojektujemy sami.

LayneStaley
13-04-2010, 15:22
Hey,

mam 2 pytanka a wlasciwie prosby.

Czy ktos bylby tak mily i "uzyczyl" swojego kierownika budowy? Czekam na pozwolenie na budowe i mam nadzieje zaczac juz maju. Jako ze rowniez mam Topaz III to fajnie by bylo skorzystac z KB, ktory ma doswiadczenie zwiazane z tym projektem. Jezeli macie kogos godnego polecenia, kto ma nie tylko wolne moce przerobowe, ale i chcialby nadzorowac budowe w okolicach Jozefowa (powiat otwocki) to bede wdzieczny za namiary.

Druga prosba zwiazana jest oblookaniem jakiegos gotowego Topaza :-) Wiem, ze juz sie umawialiscie niejednokrotnie wiec moze i ja moglbym zabrac komus 15 minut w dogodnym dla Was czasie.

thanks from the mountain ;-)

Layne

lidszu
17-04-2010, 00:19
Druga prosba zwiazana jest oblookaniem jakiegos gotowego Topaza :-) Wiem, ze juz sie umawialiscie niejednokrotnie wiec moze i ja moglbym zabrac komus 15 minut w dogodnym dla Was czasie.

thanks from the mountain ;-)

Layne
zapraszam do siebie na obejrzenie Topaza III na żywo.

LayneStaley
19-04-2010, 22:35
Dzieki Lidszu!

wysłałem Ci wiadomość na priva.

pzdr

LayneStaley
25-04-2010, 21:10
Jeszcze raz wielkie dzieki Lidszu za poswiecony czas i bezcenne uwagi!

pzdr
Layne

lidszu
25-04-2010, 21:43
Jeszcze raz wielkie dzieki Lidszu za poswiecony czas i bezcenne uwagi!

pzdr
Layne
naprawdę nie ma za co :D. Cieszę się, że mogłam pokazać mój domek i podzielić się swoimi spostrzeżeniami z etapu budowy :D

junaa
10-06-2010, 11:51
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Z mężem zdecydowaliśmy się na budowę Topaz I :))

Już na wstępie mam pytanie. Ponieważ widziałam zdjęcia domu DarkaZet ( śliczny:)), i zastanawia mnie czy poddasze w 'orginalnym' Topazie też jest takie wysokie?? bo na zdjęciach u Darka Zet wygląda przepięknie :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

P.s. Może Lidszu ma jakieś zdjęcia swojego poddasza bo widziałam ,ze jest już na finiszu i domek wygląda super:)

ladnygips
22-06-2010, 20:47
Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Z mężem zdecydowaliśmy się na budowę Topaz I :))

Już na wstępie mam pytanie. Ponieważ widziałam zdjęcia domu DarkaZet ( śliczny:)), i zastanawia mnie czy poddasze w 'orginalnym' Topazie też jest takie wysokie?? bo na zdjęciach u Darka Zet wygląda przepięknie :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

P.s. Może Lidszu ma jakieś zdjęcia swojego poddasza bo widziałam ,ze jest już na finiszu i domek wygląda super:)

witaj junaa
my też budujemy Topaza I
Darek zet nie buduje oryginalnego Topaza ( jego domek jest topazopodobny)
po wizycie u darkazet postanowiliśmy adaptować poddasze, czyli przeprojektowaliśmy strop na betonowy (terriva), podnieśliśmy dach o jedną wysokość pustaka,
"dołożyliśmy" schody na poddasze, przeprojektowaliśmy konstrukcję dachu "rozsuwając" słupy podpierające, przez co uzyskaliśmy ok 80 m2 pełnowymiarowego pomieszczenia bez żadnych słupów na środku, będzie tam męski klub ( bilard, piłkarzyki, ping pong, no i oczywiście bar - pełniuśki dobrych trunków)

junaa
23-06-2010, 11:38
Bardzo dziękuję za odpowiedz.

Chciałam się jeszcze spytać w którym pomieszczeniu 'dołożyliście' schody? rozumiem,że to są schody ' na stałe' a nie takie składane?

My też z mężem chcemy zrobić tam pomieszczenie rekreacyjne:)

Pozdrawiam

nook
28-06-2010, 09:54
Witam TOPAZ-owiczów,

Mój TOPAZ III buduje się w okolicach Warszawy, konkretnie wieś Powązki. W tym roku SSO (aktualnie etap przed dachem). Projekt relizowany w wariancie strop drewniany, bez przeróbek (poza koniecznymi wynikającymi z niedokładnościc projektu jaki sprzedaje MG - u mnie wyszły różne wysokości nadproży nad oknami na pięrze, plus problem ze ścianką na schodach). Czy ktoś z WAS może podzielić się przemyśleniami w temacie orynnowanie (konkretnie rury spustowe). Zaproponowana w projekcie lokalizacja rury spustowej od ściany frontowej "wchodzi" w balkon, MG proponuje alternatywnie dwie rury spustowe ona ścianie z oknem od jadalni, ale raczej wygląda to niefajnie. Będę zobowiązany za Wasze pomysły.

ladnygips
09-07-2010, 08:08
Bardzo dziękuję za odpowiedz.

Chciałam się jeszcze spytać w którym pomieszczeniu 'dołożyliście' schody? rozumiem,że to są schody ' na stałe' a nie takie składane?

My też z mężem chcemy zrobić tam pomieszczenie rekreacyjne:)

Pozdrawiam

schody "dołożone " są na klatce schodowej

akapap
12-07-2010, 12:23
Wątek ma już 4 podstrony :) więc pewnie i nie jeden ,,Topaz'' jest już zamieszkały.

Słuchajcie, zastanawiam się nad kolorem elewacji. W projekcie przewidziana jest biała, mam obawy czy nie będzie ona ,,za bardzo biła po oczach''. Może ktoś z Was ma ,,Topaza'' z klasyczną białą elewacją (np. 100A z webbera czy inny) i mógłbym pochwalić się zdjęciami? Z góry dzięki za odzew.

Pozdrawiam!

gosia i rafał k.
12-07-2010, 21:30
Witam Wszystkich;
jestem tu nowa i mam prośbę, a mianowicie: poszukuję firmę, która wybuduje mi Topaza pod Warszawą. Czy znacie kogoś godnego polecenia? Zależy mi aby w tym roku postawić stan zero a w przyszłym SSZ.
Ps. Czy gdzieś w okolicach Warszawy można obejrzeć gotowego Topaza?
Z góry dziękuję :)

lidszu
29-07-2010, 20:16
Wątek ma już 4 podstrony :) więc pewnie i nie jeden ,,Topaz'' jest już zamieszkały.

Słuchajcie, zastanawiam się nad kolorem elewacji. W projekcie przewidziana jest biała, mam obawy czy nie będzie ona ,,za bardzo biła po oczach''. Może ktoś z Was ma ,,Topaza'' z klasyczną białą elewacją (np. 100A z webbera czy inny) i mógłbym pochwalić się zdjęciami? Z góry dzięki za odzew.

Pozdrawiam!
napisz może do Bożeny030100, ona ma z tego co pamiętam ma białą elewację. ja też się ciągle zastanawiam nad kolorem elewacji, ale wiem, że białej nie będzie, bo mąż się nie zgodzi :evil:. Będzie pewnie ecru i do tego ciemniejszy garaż

lidszu
29-07-2010, 20:19
Witam Wszystkich;
jestem tu nowa i mam prośbę, a mianowicie: poszukuję firmę, która wybuduje mi Topaza pod Warszawą. Czy znacie kogoś godnego polecenia? Zależy mi aby w tym roku postawić stan zero a w przyszłym SSZ.
Ps. Czy gdzieś w okolicach Warszawy można obejrzeć gotowego Topaza?
Z góry dziękuję :)
ja mam do polecenia ekipę, która wybudowała mi Topaza do stanu SSO - z więźbą, deskowaniem i papowaniem dachu. Nie są jednak tani. Jeśli będziesz zainteresowana, to prześlę ci namiary

mustiniem1
20-08-2010, 12:16
Witam,

Chciałam sie przywitac na forum. Własnie przymierzam do zakupu projektu Topaz. Czytajac Wasze wypowiedzi i oglądając galerię przekonałam się do Topaza (raczej III ).

Mam pytanie czy jest ktoś, kto buduje lub budował Topaza w woj. kujawsko-pomorskim lub okolicach i byłby tak miły i pozwoliłby mi obejrzec Topaza w rzeczywistosci?

Z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich :welcome:
mustiniem1

Helmer
22-08-2010, 23:24
Witam Wszystkich, mój Topaz jest już na ukończeniu, ściany i dach budowałem z firmą Mabudo z gotowych elementów, ściany zaczeliśmy stawiać 23 marca 2010 a teraz kładziemy kafle w łazienkach, planowane zakończenie: październik 2010. Postęp budowy można zobaczyć na stronie Mabudo. Dom stoi we Wrocławiu. Pozdrawiam

kosik76
25-08-2010, 17:15
Witam wszystkich!

Właśnie rozpoczynamy formalności związane z pozwoleniem na budowę naszego TOPAZa.
Dom na stanąć w okolicy Grodziska Maz. z YTONGu 36,5 (bez ocieplenia)
Prace chcemy zacząć z początkiem kwietnia przyszłego roku i teraz szukamy wykonawcy

Przeczytałem uważnie wszystkie Wasze wiadomości i pomoże to nam uniknąć wielu problemów. Jednakże cały czas nurtuje mnie kwestia kosztów budowy i zestawienia materiałów. Czy rzeczywiście to zestawienie dostępne na stronie MG projektu jest takie fatalne ? Porównywałem kilka przykładowych cen i wartości z xls są wysokie. Np. koszt netto 1m2 dachówki z arkusza jest wyższy od cen rynkowych za dobre dachówki.

Mam olbrzymią prośbę do osób, które budowały lub budują TOPAZa. Czy możecie chociaż na priv podesłać mi informacje o Waszych kosztach SSO (z dachem) budowy. Chodzi mi o robociznę, aby mieć porównanie do potencjalnych wykonawców.

pozdrawiamy wszystkich TOPAZowców :-)

rzezuch
07-09-2010, 14:17
Witam wszystkich serdecznie:)

Wraz z mężem właśnie dociągneliśmy naszego topaza II do ostatniego stropu i czekamy na wykonanie dachu.


Dom stawiamy w Milanówku pod Warszawą i jest podpiwniczony!!
Dzięki temu zyskaliśmy sporo pomieszczeń gospodarczych.
Podpiwniczeni domu wymusiło na nas wyniesienie domu o 0.5 m w górę.
W samym projekcie nie wnosiliśmy zbyt wielu zmian - z wyjątkiem okien, krore trochę zmniejszylismy lub zrezygnowaliśmy z nich. Zmiany te dokonywaliśmy już na etapie budowy - z naszego doświadczenia dopiero na budowie można doprecyzować pewne zmiany i określić funkcjonalnośc pewnych rozwiązań w budynku. Napewno musimy jeszcze domurować ściankę w jadalni tak by siedząc przy stole nie zaglądać do łazienki.
Napewno wszyscy ci ktorzy myślą o realizacji tego projektu muszą liczyć się z wysokim kosztem - głównie stal i beton - wszelkie zmiany w materiałach nie dacą zbytnich oszczędności.
My juz sie cieszymy, że dobrneliśmy do tego etapu i czekamy na wiosne by zacząć prace wykonczeniowe.

Czy ktoś z was myślał o innej elewacji niż drewno i klinkier?
My chcemy uniknąć tych rozwiązań i chętnie obejżymy topaza z inną elewacją.

AniPi
07-09-2010, 20:08
Witam Wszystkich;
... poszukuję firmę, która wybuduje mi Topaza pod Warszawą. Czy znacie kogoś godnego polecenia?
Ps. Czy gdzieś w okolicach Warszawy można obejrzeć gotowego Topaza?
Z góry dziękuję :)

w pełni mogę polecić ekipę która stawiała (SSO wraz z więźbą) w tym roku na wiosnę mojego Topaza (po wcześniejszej rekomendacji od innego Topazowicza). kontakt na priv mogę podać zainteresowanym. mój stoi między Warszawą a Babicami.

LayneStaley
21-09-2010, 19:47
Witam,

mam pytanko do tych którzy przeszli już przez etap "drzwi wejściowych".

W topazie (przynajmniej III) jest rozmiar 130 x 220 - dość nietypowy.

Jak się z tym uporaliście??? Ja na chwile obecną dostałem jedną wycene na drzwi stalowe (bo takie najbardziej mi pasują) na kwotę 5,5 tys + VAT (bez montażu i transportu) - dość porażająca wycena.

pzdr

szponar
23-09-2010, 12:44
witajcie,

Kto z Was byłby skłonny zaprezentować swojego topaza na żywo?
Planuje budowe tego domku.

pozdrawiam

rzezuch
27-09-2010, 09:13
Witam

Zapraszam do nas jeśli jesteś z okolic Warszawy. Uprzedzam jednak, że nasza wersja jest nietypowa bo podpiwniczona

darok
30-09-2010, 20:29
Witam

gdzie można obejrzeć w okolicach warszawy lub mińska mazowieckiego dom wykonany w/g projektu topaz proszę o kontakt na e-mail [email protected] lub ewentualnie zdjęcia z budowy

lidszu
01-10-2010, 11:46
Witam

gdzie można obejrzeć w okolicach warszawy lub mińska mazowieckiego dom wykonany w/g projektu topaz proszę o kontakt na e-mail [email protected] lub ewentualnie zdjęcia z budowy
zdjęcia z budowy możesz obejrzeć w moim dzienniku. Buduję w Twoich okolicach, więc w razie co możemy się umówić na oglądanie na żywo. Proszę o info na PW

akapap
06-10-2010, 19:52
Topazowcy,

jak macie rozwiązaną hydroizolację między balkonem i tarasem nad kuchnią? W projekcie płyta nie jest ze spadkiem i na to tylko idzie folia. Zastanawiam się czy warto zrobić coś takiego:

1. nadlać 2cm żeby uzyskać płytę ze spadkiem,
2. na to papa termozgrzewalna
3. styropian - xps
4. wylewka dociskowa
5. hydroizolacja
6. płytki itp.

W projekcie jest tak:

1. płyta żelbetowa bez spadku,
2. styropian
3. hydroizolacja,
4. płytki itp.

Jak macie rozwiązane to u siebie?

Pozdrawiam.

lidszu
07-10-2010, 10:43
Akapap, ja mam u siebie tak:

1 płyta żelbetowa
2 folia
3 styropian
4 wylewka ze spadkiem

i na to pójdą płytki

akapap
07-10-2010, 11:24
lidszu,

a wylewki robiłaś po ociepleniu elewacji? Czy może zostawiłaś miejsce na styropian przy wylewkach od strony ściany, żeby zachować ciągłość ocieplenia płyta-ściana?

Pozdrawiam.

lidszu
10-10-2010, 10:22
lidszu,

a wylewki robiłaś po ociepleniu elewacji? Czy może zostawiłaś miejsce na styropian przy wylewkach od strony ściany, żeby zachować ciągłość ocieplenia płyta-ściana?

Pozdrawiam.
wylewka była robiona przed ociepleniem, ale został od razu przy wylewce przyklejony styropian, aby zachować ciągłość ocieplenia

AniaJarek
12-10-2010, 08:58
Witam,
jesteśmy kolejnym małżeństwem które chce wybudowac "topazika" i chcielibyśmy zobaczyć go na "żywo" może być w trakcie budowy czy jest ktoś chetny który pochwali się swoim domkiem.
Pozdrawiam

karolloo
19-10-2010, 13:45
Witam jeżeli ktoś buduje lub już wybudował Topaza to bardzo chetnie zobaczył bym go na żywo,moze ktoś był by tak miły pokazać mi swój piekny domek :)
Pozdrawiam Karol

akapap
21-12-2010, 22:07
Mam dwa pytania:

- na którą stronę otwieracie (macie zaplanowane otwierać) drzwi od garażu do wiatrołapu?
- w spiżarce będziecie mieli płytki czy tylko farbę?

Co do drugiego to planowałem zwykły biały kolor ale teraz myślę, że może to być niepraktyczne - coś się rozleje itp. A, no i czy likwidowaliście doświetlenie w spiżarce?

A jednak jeszcze jedno pytanie. Szukaliście już drzwi do gabinetu na parterze? Macie jakiś fajny model na oku?

Pozdrawiam topazowców!

lidszu
21-12-2010, 22:13
Mam dwa pytania:

- na którą stronę otwieracie (macie zaplanowane otwierać) drzwi od garażu do wiatrołapu?
moje drzwi otwierają się do wiatrołapu, a klamkę stojąc twarzą do nich w wiatrołapie mam po lewej ręce

- w spiżarce będziecie mieli płytki czy tylko farbę?
nie mam spiżarki, więc nie pomogę. Pomieszczenie pod schodami zaadaptowałam na spiżarkę, ale nie wykładałam kafelkami na ścianach

Co do drugiego to planowałem zwykły biały kolor ale teraz myślę, że może to być niepraktyczne - coś się rozleje itp. A, no i czy likwidowaliście doświetlenie w spiżarce?

A jednak jeszcze jedno pytanie. Szukaliście już drzwi do gabinetu na parterze? Macie jakiś fajny model na oku?
my będziemy robić z czarnego lacobelu na zamówienie

Pozdrawiam topazowców!

ogólnie coś cicho na naszym wątku się zrobiło :(

rzezuch
04-01-2011, 09:51
Zyczę wszystkim topazowcom udanej budowy i realizacji kolejnych etapow wykończeniowych w Nowym Roku:)

Ja zlikwidowałam doświetlenie w spiżarce. Stwierdziliśmy, że elewacja zewnętrzna bedzie wyglądzła lepiej bez tego. Dużo światła nie da i się nie otwiera więc jest to zbedny element. My bedziemy wykładać ściany płytkami bo są łatwiejsze w utrzymaniu czystości - może nie na biało ale jakiś delikatny kolor by nie zrobić małej ciemnej nory.
Jeśli chodzi o drzwi od garażu to bedziemy otwierać je w stronę garażu . My mamy podpiwniczony dom co daje większą różnicę poziomów między domem i garażem i to rozwiazanie otwierania drzwi wydaje sie być wygodniejsze. Ja nielubię jak drzwi obijają ścianę i trzeba montować zabezpieczenia, a przy otwieraniu do wiatrołapu chyba się bez tego nie obejdzie.
My zaczynamy wykończenie na wiosnę i jeszcze nie mamy pomysłu na drzwi do gabinetu. Napewno trochę je zmniejszymy.

luczar
04-01-2011, 12:12
Witam
Chciałbym się przywitać ze wszystkimi Topazowcami.
Jestem w trakcie budowy Topaza III.
Obecnie mam podciągniętą budowę do stanu zero.
Z dalszymi pracami czekam na lepsze czasy (wiosna).
Mam pytanie związane z oknami w kuchni i w jadalni.
Czy wysokości h=90(kuchnia) i h=52(jadalnia) nie są za niskie.
Pozdrawiam

lidszu
05-01-2011, 23:43
Witam
Chciałbym się przywitać ze wszystkimi Topazowcami.
Jestem w trakcie budowy Topaza III.
Obecnie mam podciągniętą budowę do stanu zero.
Z dalszymi pracami czekam na lepsze czasy (wiosna).
Mam pytanie związane z oknami w kuchni i w jadalni.
Czy wysokości h=90(kuchnia) i h=52(jadalnia) nie są za niskie.
Pozdrawiam
witaj :D

czy te wysokości, które podałeś dotyczą wielkości okna, czy też wysokości ściany od podłogi ? Jeśli ściany od podłogi, to ja mam w kuchni właśnie 90 cm i jak dla mnie OK. Co do wysokości w jadalni się nie wypowiem, bo mam tam zrobione okno balkonowe

luczar
06-01-2011, 18:12
witaj :D

czy te wysokości, które podałeś dotyczą wielkości okna, czy też wysokości ściany od podłogi ? Jeśli ściany od podłogi, to ja mam w kuchni właśnie 90 cm i jak dla mnie OK. Co do wysokości w jadalni się nie wypowiem, bo mam tam zrobione okno balkonowe

Witaj

Dzięki za informacje, oczywiście podane wysokości są od podłogi.
Zastanawia mnie wysokość okna od podłogi w kuchni ze względu na:
- możliwość ochlapania okna podczas używania baterii kuchennej,
- problemy z otwarciem (pełnym) okna ze względu na baterię kuchenną.

Pozdrawiam

lucascom
01-02-2011, 22:52
czy ktoś moze napisać ile wychodzi w TOPAZIE stan surowy otwarty? najlepiej ile wyszły materiały, a ile robocizna :)

I zapraszam budujących TOPAZA do prowadzenia bloga, na pewno ułatwi to życie wielu przyszłym miłośnikom tego projektu :D
np. na mojabudowa.pl lub na forum muratora

rzezuch
16-03-2011, 08:59
Cisza.... może jak zrobi się cieplej pojawią się nowe wątki i problemy:)

Moja główna uwaga dla tych co rozważaja którą wersję topaza wybrać - Napewno w każdej z nich będzicie mieć piękny strych, ktory wielu z już budujęcych zamierza zaadaptować w fajny sposób zatem robienie tylko małych schodków ( drabink opuszczana) jest moim zdaniem błędem. Normalna klatka schodowa dużo nie kosztuje a pozwala na wygodne korzystanie ze strychu - no ale co kto woli

KZM
19-03-2011, 22:49
Witam

Zapraszam do nas jeśli jesteś z okolic Warszawy. Uprzedzam jednak, że nasza wersja jest nietypowa bo podpiwniczona

WITAM jestem również zainteresowany widokiem topaza , czy byłaby taka opcja , bede wdzieczny

Dana75
24-03-2011, 21:30
Witam!
Niedługo zaczynamy budowę Topaza, czy ktoś może buduje i mógłby się pochwalić swoim Topazikiem z rejonu Górnego Śląska?

fąfalska
01-04-2011, 23:11
Witam,

jestesmy na etapie okablowywania Tpaza. pojawił sie problem jak zaplanować sprzęty w kuchni..... a ze jeszcze za projektowanie tego pomieszczenia sie nie zabraliśmy to mamy problem. Kochani topazowcy - podzielcie sie pomysłami na wasze kuchnie....

Dodatkowo,
mam do sprzedania materiał na prawie cały strop drewniany do topaza2. chyba omyłkowo zamówilismy dwa razy wiecej belek. Moze ktos zainteresowany zeby odkupić w dobrej cenie? Drewno impregnowane ciśnieniowo.

mam też około 300 stepli ponad 3 metrowych oraz około 300 ponad 2,70 metrowych do sprzedania:-)
Powoli czyszczę swój plac budowy:-)

lidszu
08-04-2011, 23:39
Fąfalska, po pierwsze musisz się zdecydować, czy chcesz mieć wyspę, czy też nie. Musisz też wiedzieć gdzie ma być zlew i kuchenka. Trudno doradzić i coś pokazać, skoro nie wiadomo, co chcesz mieć.

to jest nasz wstępny projekt kuchni, może przyda ci się do czegoś. Musisz pamiętać, aby zrobić gniazdka do lodówki, zmywarki, piekarnika itp.

http://img5.imageshack.us/img5/4496/projektjr.png (http://img5.imageshack.us/i/projektjr.png/)

fąfalska
11-04-2011, 11:21
Lidka,
Ty jesteś Szokująco Niezawodna !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dlatego też postanowiłam, mimo braku czasu, odswiezać swój dziennik - zeby moze dac też coś od siebie......

ale ale....
w kuchni
wyspa tak
chcialabym tez miec piekarnik i mikrofale w wysokiej zabudowie....

kurcze, nie widze twojego projektu..... mogłabyś wkleic jeszcze raz

lidszu
12-04-2011, 11:35
jeszcze raz wkleja, chociaż ja go cały czas widzę

http://img5.imageshack.us/img5/4496/projektjr.png

mm781
21-04-2011, 10:16
Witam,

Jestem z Józefowa k/Otwocka. Rozważałam budowę tego domu więc zwracam na niego uwagę i mogę podsuną informację , że w samym Józefowie znalazłam już 3 Topazy wybudowane lub w trakcie wykańczania. Niestety zrezygnowaliśmy z tego projektu.

jaboo
11-05-2011, 09:48
Po dłuuuuugich przemyśleniach, szukaniu projektu, zmaganiem się z dylematem - gotowy czy indywidualny, doszliśmy do porozumienia i wybór padł na pracownię MG Projekt i projekt Topaz... teraz kolejny problem mamy, Topaz tylko który I, II czy III jeżeli ktokolwiek z Was miał styczność z tymi domami proszę o poradę , my skłaniamy się ku III niby różnice są niewielkie ale... Z góry dziękuję

lidszu
12-05-2011, 17:58
Ja wybudowałam Topaza III. Dlaczego go wybrałam:

- szerszy garaż w standardzie - szerokość garażu w III to 6,20, a w I to 5,80. Jeśli tylko masz taką możliwość (wystarczająco szeroka działka), to wybrałabym szerszą wersję garażu
- w sypialni małżeńskiej nie ma wcięcia na balkon, tylko wystaje on poza obręb budynku. Dla mnie osobiście było to bardzo ważne, bo nie lubię takich załamań w pokojach, a dodatkowo dzięki temu mogłam przesunąć ściankę pomiędzy najmniejszym pokojem, a sypialnią i w ten sposób powiększyć trochę ten najmniejszy pokój.

Jeśli zdecydujecie się na ten projekt, to polecam zrezygnowanie z łuku, który znajduje się w kuchni/spiżarce. U mnie ten łuk jest w kuchni i teraz bym go nie zrobiła, bo jest problem z zabudową kuchenną

jaboo
13-05-2011, 11:01
Masz rację, niby niewiele a daje więcej możliwości, też braliśmy pod uwagę przestawienie tej ścianki :)
Pozdrawiam

jaboo
17-05-2011, 10:19
Kupiliśmy wczoraj Topazika III :D